Pokud je teplota 37 nemoc nebo ne?

Jak již bylo řečeno, teplota 37-37,2 ° C může být zcela zdravým člověkem, pokud je to jeho teplota po mnoho let života. Stejně jako mírně snížené 36, například. Nicméně taková nízká nebo mírně zvýšená teplota může být způsobena některými skrytými procesy v těle. To je jen typický příklad - uzavřená tuberkulóza. Proto neinterferuje s úplným vyšetřením. Zvláště pokud jde o dítě nebo starší osobu. Mimochodem, často spojené s plicemi.

Pro ty, kteří mají normální teplotu - 36,6, přírůstek na 37,3 způsobuje nejnepříjemnější stav. Horší než v 38,5. Říkají o takové "shnilé teplotě". Nejčastěji se chřipkou nebo chřipkou. Bolest celého těla, zamrznutí a místa, která nenajdete. Ale brát léky opravdu nestojí za to. Dokonce až 38 stupňů. Nechte své tělo vyrovnat se s onemocněním. Pijte čaj s citronem, medem, zázvorem nebo bylinkami. A zkuste spát víc.

Veškeré zdraví a dobrá jarní nálada.

Proč je teplota 37?

Od dětství jsme se učili, že normální teplota je 36,6 stupně. Tento ukazatel však často stoupá na úroveň 37 a dokonce 37,5 stupně. Proč je teplota 37? Stojí za to v takových případech mluvit o stavu onemocnění těla, nebo může být taková teplota považována za normu?

Zvažte tyto otázky podrobněji.

Důvody pro zvýšení teploty na 37 stupňů

Teplota může být rozdělena na nižší (méně než 35,5-36 stupňů), střední (36-37 stupňů) a zvýšená. Ten je rozdělen do febrilu, což je horečka (více než 37,5-38 stupňů) a subfebril (od 37 do 37,5). Indikátor 37 stupňů, jak vidíte, ještě není považován za kritický bod, za který stojí za to zažít.

Pro udržení teploty 37 stupňů může teplota:

 • U žen během menopauzy.
 • U novorozenců, kvůli stále špatně fungujícímu systému tělesné termoregulace; o něco starší děti - během kousání.
 • U naprosto zdravých lidí ve večerních hodinách, jednoduše proto, že od 16 hodin se tělesná teplota trochu zvyšuje. Ráno naopak jde dolů.
 • Po aktivní fyzické námaze, stresu, kvůli pobytu v dusné suché místnosti, na slunci, po konzumaci horkých jídel a nápojů. U dětí se navíc může po výkřiku nebo pláče zvednout teplota.
 • Být s těhotnými ženami (jak na začátku období, tak během celého těhotenství).
 • U kojících žen se to obvykle děje v době mléčného spěchu.
 • U žen ve dnech menstruačního cyklu, po ovulaci (od 14 do 25 dnů).
 • Pokud váš teploměr "píše." K odstranění tohoto faktoru proveďte měření na několika měřicích přístrojích.

To je důvod, proč mnoho lékařů nevnímá periodické zvyšování teploty (až 37,5 stupně) jako důvod pro vážné obavy.

Kdy musím navštívit lékaře?

Příčinou zvýšené teploty může být samozřejmě nemoc. Následující onemocnění mohou způsobit teplotu 37:

 • infekce;
 • neinfekční zánětlivá onemocnění (například revmatoidní artritida);
 • stav těla po operaci;
 • těžké alergické reakce;
 • onkologické formace;
 • porážku parazity (například červy);
 • reakce na léčbu / léčbu (například očkování);
 • patologie srdce a cév;
 • chronická onemocnění vnitřních orgánů, nervový systém.

Vzhledem k tomu, že většina nemocí se projevuje nejen v horečce, ale i v jiných příznacích, věnujte pozornost:

 • přítomnost bolesti, lámání v těle, křeče;
 • zarudnutí kůže, svědění a pálení, zánět sliznice;
 • vyrážka;
 • kašel;
 • nevolnost a zvracení;
 • letargie a bezmocnost;
 • závratě atd.

Pokud nedojde pouze ke zvýšení teploty, ale také ke zhoršení zdravotního stavu, k objevení se některého z těchto nebo jiných příznaků, měli byste se určitě poradit s lékařem. Také věnujte pozornost době, kdy teplota dosáhne 37 stupňů. Pokud se to stane ráno nebo jen ráno, měli byste také navštívit lékaře.

První věc, kterou byste měli předepsat, je základní vyšetření krve a moči, případně i výkaly. V případě potřeby vás odborník upozorní na další vyšetření, vypsá léčbu.

Pokud mluvíme o dítěti, pak je nutné se poradit s lékařem bez nástupu doprovodných příznaků. Všechny procesy v dosud nezosilněném organismu probíhají velmi rychle, a proto je lepší projít několik testů ještě jednou, než vynechat vývoj nemoci v drobcích. Totéž platí pro seniory, stejně jako pro ty dospělé, kteří nemají dobré zdraví, imunitu, mají chronická onemocnění.

Kdy se teplota chrlí?

Lékaři nedoporučují víření teploty dříve, než dosáhne 38-38,5 stupňů. Předpokládá se, že až do tohoto okamžiku by tělo mělo mít možnost nezávisle řešit problém, který způsobil zvýšení teploty.

V tomto pravidle však mohou existovat výjimky (například zvýšení teploty v pozdním těhotenství, osoby s onemocněním srdce, nervový systém, těžká horečka). V těchto případech však musíte počkat, dokud teploměr neukáže minimálně 37,5.

Normální tělesná teplota - 37 °

Normální tělesná teplota dospělého v dobrém zdravotním stavu v klidu je definována jako 37,0 stupňů Celsia. Ačkoliv se teplota měřená u lidí může lišit, zdravé lidské tělo ji může udržovat na poměrně stabilní úrovni kolem 37 ° C.

Vysoká horečka je symptomem, nikoliv nemocí. Tělo stoupá v teplotě, aby bojovalo s infekcí, když imunitní systém odrazí útok.

Normální rozsah teploty lidského těla se mění v závislosti na rychlosti metabolismu. Čím vyšší je (rychlejší), tím vyšší je normální tělesná teplota, nebo čím je metabolismus pomalejší, tím nižší je teplota. Dalšími faktory, které mohou ovlivnit měření, jsou denní čas nebo část těla, ve kterém jsou prováděny. Toto číslo je v dopoledních hodinách nižší vzhledem k tomu, že tělo odpočívá, a vyšší v noci po dni svalové aktivity a po jídle.

Kromě toho se liší v různých částech těla. V ústní dutině a tam, kde je nejvhodnější jej měřit, je teplota v rozmezí 37,0 ° C. Toto je obecně uznávaný standard pro normální teplotní ukazatel. Axilární teplota je vnější měření prováděné v axile nebo mezi dvěma záhyby kůže na těle. Jedná se o nejdelší a nejpřesnější metodu měření, při které je normální hodnota 36,4 ° C. Rektální teplota je vnitřní měření provedené v konečníku, které je 37,6 ° C. Vzhledem k tomu, že měření je vnitřní, je to nejpřesnější způsob. který také vyžaduje nejméně času. To však rozhodně není nejvhodnější způsob měření tělesné teploty.

První systematické měření teploty lidského těla provedl německý lékař Karl Wunderlich. V 1861, on změřil jeden milión zdravých jedinců (velikost vzorku vypadá příliš velká být věřil). Bylo hlášeno, že průměrná hodnota je 37 stupňů Celsia.

Je zřejmé, že pouze v Rusku je za ideální tělesnou teplotu považována nereálně přesná hodnota 36,6 ° C. Je zde i síť lékáren nazvaná „36,6“. V roce 1992 však Maccoviac, Wasserman a Levin změřili tělesnou teplotu u 65 mužů a 65 žen a dosáhli hodnoty 36,8 ° C. Níže uvedená tabulka ukazuje výsledky získané jinými výzkumníky Sundem a Levanderem:

37 je normální teplota nebo ne

Pro pacienty

Statistiky

Teplota 37 je vysoká. nebo normální?

Samotný název tématu obsahuje otázku, na kterou rozhodně nebude fungovat. Jako axiom, víme, že normální teplota lidského těla je 36,6 C. Nicméně, pamatujte, že během dne se může pohybovat od 35,5 do 37,2 C. Nejnižší teplota je obvykle pozorována ráno, maximum - večer.

Tradičně je nejjednodušší příčinou horečky akutní virové infekce. Snadno se předpovídá, že čím je léčba odolnější, tím rychleji se teplota vrátí na původní úroveň. No a pokud nejsou žádné známky chladu a zdravotní stav je stále špatný, pak byste měli být opatrní.

Abychom pochopili, zda je teplota 37 ° C vysoká nebo normální, a to i v případě, že se nevyskytují žádné zdravotní potíže, je vhodné podstoupit úplné lékařské vyšetření. Po lékařském vyšetření budete odebírat krev a moč pro rutinní testy a také jejich plodiny na přítomnost různých mikrobů. Neměli bychom zapomínat na tuberkulózu, jejíž infekce roste každým rokem a zasahuje nejvíce prosperující segmenty populace. Pro vyloučení je nutné projít testem sputa a provést rentgenový snímek plic. Mimochodem, nezapomeňte podstoupit rentgenové snímky hrudníku každé 2 roky! Problém virové hepatitidy a infekce HIV je v dnešní době velmi relevantní. Házení je také nestojí za to.

Instrumentální zkoušky nestojí stranou:
elektrokardiogram, ultrazvuk srdce a břicha ukáže stav životně důležitých orgánů těla v plném rozsahu. Chcete-li vyloučit chronické infekce (angína, zánět vedlejších nosních dutin, orální choroby), budete vyšetřeni ORL lékařem a zubařem a odborník na infekční onemocnění nebude zbaven své pozornosti. Štítná žláza může vydávat překvapení s teplotou, takže návštěva endokrinologa a krevní test na hormony štítné žlázy nebudou zbytečné. Když se zjistí nidus nemoci a provede se diagnóza, dostanete vhodnou terapii pro danou situaci.

Pokud lékaři, pečlivě zkoumající každou buňku vašeho těla, dospěli k závěru, že neexistují žádné patologické změny, můžeme jen připustit, že teplota kolem 37 ° C je pro vás naprosto normální. S největší pravděpodobností je to kvůli zvláštnostem vašeho hormonálního pozadí, práci hypotalamu a nervového systému, metabolismu.

Vezměte si to jako fakt a žijte stejný bohatý a naplňující život!

A nechť důvody pro měření teploty máte co nejmenší!

Teplota 37 - příčiny

Je dobře známo, že tělesná teplota je důležitým diagnostickým ukazatelem a její zvýšené hodnoty mohou naznačovat, že v těle se vyskytují různé patologické procesy. Výrazné zvýšení tělesné teploty je téměř vždy doprovázeno dalšími alarmujícími symptomy a slouží jako důvod pro vyhledání lékařské péče. Pokud je však o polovinu vyšší než normální, tj. v blízkosti značky 37 ° C a v těle nejsou žádné další změny, což může být matoucí. Co se stane, když dojde k mírnému zvýšení teploty a zda se o to obávat, nebo ne, zvažte další.

Fyziologické příčiny zvýšení tělesné teploty na 37 ° C

Daleko od všech případů nárůst teploty na takový indikátor ukazuje na porušení zdraví. Konec konců, teplota 36,6 ° C je běžnou normou společnou pro většinu lidí, ale stále daleko od každého. V některých případech se mohou jednotlivé teplotní normy pohybovat mezi 35,5 - 37,5 ° C, což je do značné míry určeno ústavními zvláštnostmi osoby.

Varianta normy může být také značka 37 na teploměru:

 • emocionální úzkost;
 • během cvičení;
 • v horké místnosti;
 • po hustém jídle;
 • po pobytu na otevřeném slunci.

Důvodem prodlouženého nárůstu teploty na 37 ° C u žen, který může někdy během dne kolísat, normalizuje večer a ráno, je často změna hormonálních hladin spojených s menstruačním cyklem. Tento jev je zpravidla pozorován ve druhé polovině menstruačního cyklu a s nástupem menstruace se teplota vrátí do normálu. Ve vzácných případech se u žen vyskytuje mírná horečka v prvním trimestru těhotenství.

Patologické příčiny teploty 37 ° C

Bohužel, často příčiny teploty 37 ° C, neustále zvýšené nebo stoupající ve večerních hodinách, jsou různé poruchy v těle infekční a neinfekční povahy. Uvádíme některé z těchto příčin, stejně jako příznaky, které v tomto případě lze poznamenat:

 1. Tuberkulóza je onemocnění s dlouhodobou zvýšenou tělesnou teplotou, lékaři se snaží vyloučit první. Souběžné příznaky mohou zahrnovat: pocení, únavu. úbytek hmotnosti, kašel, dušnost.
 2. Chronická toxoplazmóza - charakterizovaná častými bolestmi hlavy, prudkými změnami nálady, bolestí svalů a kloubů a celkovou slabostí.
 3. Chronická brucelóza - doprovázená revmatismem, neuralgií, plexitidou, poruchami citlivosti, menstruačními poruchami.
 4. Reumatická horečka (jako komplikace bolesti v krku, faryngitida, šarlatová horečka) - může být pozorován zánět kloubů, poškození srdce, výskyt erytému ve tvaru prstence na kůži atd.
 5. Anémie z nedostatku železa - vyskytuje se u takových projevů, jako je ospalost, závratě, tinnitus, svalová slabost, bledost a suchá kůže.
 6. Thyrotoxikóza - toto onemocnění je také poznamenáno nervozitou, únavou, pocením a rychlým srdečním tepem.
 7. Syndrom vegetativní dystonie - charakterizovaný bolestmi hlavy, poruchami spánku, únavou, ochlazením a pocením končetin, bolestmi svalů a kloubů, otoky atd.
 8. "Teplotní ocas" - tento jev je benigní povahy, pozorovaný po určitou dobu po infekčních a zánětlivých onemocněních (obvykle zmizí do dvou měsíců).

Proč je teplota 37?

Od dětství jsme se učili, že normální teplota je 36,6 stupně. Tento ukazatel však často stoupá na úroveň 37 a dokonce 37,5 stupně. Proč je teplota 37? Stojí za to v takových případech mluvit o stavu onemocnění těla, nebo může být taková teplota považována za normu?

Zvažte tyto otázky podrobněji.

Důvody pro zvýšení teploty na 37 stupňů

Teplota může být rozdělena na nižší (méně než 35,5-36 stupňů), střední (36-37 stupňů) a zvýšená. Ten je rozdělen do febrilu, což je horečka (více než 37,5-38 stupňů) a subfebril (od 37 do 37,5). Indikátor 37 stupňů, jak vidíte, ještě není považován za kritický bod, za který stojí za to zažít.

Pro udržení teploty 37 stupňů může teplota:

 • U žen během menopauzy.
 • U novorozenců, kvůli stále špatně fungujícímu systému tělesné termoregulace; o něco starší děti - během kousání.
 • U naprosto zdravých lidí ve večerních hodinách, jednoduše proto, že od 16 hodin se tělesná teplota trochu zvyšuje. Ráno naopak jde dolů.
 • Po aktivní fyzické námaze, stresu, kvůli pobytu v dusné suché místnosti, na slunci, po konzumaci horkých jídel a nápojů. U dětí se navíc může po výkřiku nebo pláče zvednout teplota.
 • Být s těhotnými ženami (jak na začátku období, tak během celého těhotenství).
 • U kojících žen se to obvykle děje v době mléčného spěchu.
 • U žen ve dnech menstruačního cyklu, po ovulaci (od 14 do 25 dnů).
 • Pokud váš teploměr "píše." K odstranění tohoto faktoru proveďte měření na několika měřicích přístrojích.

To je důvod, proč mnoho lékařů nevnímá periodické zvyšování teploty (až 37,5 stupně) jako důvod pro vážné obavy.

Kdy musím navštívit lékaře?

Příčinou zvýšené teploty může být samozřejmě nemoc. Následující onemocnění mohou způsobit teplotu 37:

 • infekce;
 • neinfekční zánětlivá onemocnění (například revmatoidní artritida);
 • stav těla po operaci;
 • těžké alergické reakce;
 • onkologické formace;
 • porážku parazity (například červy);
 • reakce na léčbu / léčbu (například očkování);
 • patologie srdce a cév;
 • chronická onemocnění vnitřních orgánů, nervový systém.

Vzhledem k tomu, že většina nemocí se projevuje nejen v horečce, ale i v jiných příznacích, věnujte pozornost:

 • přítomnost bolesti, lámání v těle, křeče;
 • zarudnutí kůže, svědění a pálení, zánět sliznice;
 • vyrážka;
 • kašel;
 • nevolnost a zvracení;
 • letargie a bezmocnost;
 • závratě atd.

Pokud nedojde pouze ke zvýšení teploty, ale také ke zhoršení zdravotního stavu, k objevení se některého z těchto nebo jiných příznaků, měli byste se určitě poradit s lékařem. Také věnujte pozornost době, kdy teplota dosáhne 37 stupňů. Pokud se to stane ráno nebo jen ráno, měli byste také navštívit lékaře.

První věc, kterou byste měli předepsat, je základní vyšetření krve a moči, případně i výkaly. V případě potřeby vás odborník upozorní na další vyšetření, vypsá léčbu.

Pokud mluvíme o dítěti, pak je nutné se poradit s lékařem bez nástupu doprovodných příznaků. Všechny procesy v dosud nezosilněném organismu probíhají velmi rychle, a proto je lepší projít několik testů ještě jednou, než vynechat vývoj nemoci v drobcích. Totéž platí pro seniory, stejně jako pro ty dospělé, kteří nemají dobré zdraví, imunitu, mají chronická onemocnění.

Kdy se teplota chrlí?

Lékaři nedoporučují víření teploty dříve, než dosáhne 38-38,5 stupňů. Předpokládá se, že až do tohoto okamžiku by tělo mělo mít možnost nezávisle řešit problém, který způsobil zvýšení teploty.

V tomto pravidle však mohou existovat výjimky (například zvýšení teploty v pozdním těhotenství, osoby s onemocněním srdce, nervový systém, těžká horečka). V těchto případech však musíte počkat, dokud teploměr neukáže minimálně 37,5.

Způsobuje tělesnou teplotu 37 stupňů

Existuje silný názor, že teplota až 37 stupňů, jako ukazatel tepelného stavu osoby, je normou, a nad touto hodnotou označuje nemoc. Ale individuální teplota se může pohybovat od 35,5 do 37 stupňů, což závisí na fyziologickém a hormonálním stavu těla, věku, pohlaví, denní době, teplotě a vlhkosti. Pokud je bar teploměru 37 hodin ráno, je to možné znamení patologického stavu. Pokud se takový jev vyskytuje jen zřídka (například jednou za měsíc), může to znamenat skrytý zdroj infekce. Existuje spousta nemocí, které jsou asymptomatické, ai když nejsou vždy schopny okamžitě zjistit, je lepší vyšetřit, zda je možné zjistit příčiny tělesné teploty 37 stupňů.

Důvody

1. Ochranná reakce těla

Téměř vždy, zvýšená tělesná teplota ukazuje pokus těla překonat inhibiční účinky virů, bakterií v důsledku zánětu nebo infekce, stejně jako bolestivé stavy. Při teplotě blízké 38 stupňům se stává obtížná existence patogenních bakterií v těle, takže je vhodné sestřelit pouze v případě, že překročí značku 38.

2. Fáze menstruačního cyklu

U žen jsou příčiny tělesné teploty 37-37,2 ° C spojeny se zvláštnostmi menstruačního cyklu a změnou množství hormonů v těle, ke kterým dochází krátce před menstruací.

3. Vyčerpání imunity

Při 37,3 stupňovém pocení, únavě, ztrátě hmotnosti může dojít. Doporučuje se navštívit praktického lékaře, Lauru, pulmonologa, fytiologa.

4. Citlivost na drogy a kořeněná jídla.

Užívání antibiotik a antifungálních léků, konzumace kořeněných jídel může způsobit pocení a rtuťový sloupec vzroste na 37 stupňů.

5. Pooperační stav

Chirurgický zákrok, jako je krevní transfúze, postihuje tělo se zimnicí nebo mírným přehřátím.

6. Přetížení nervového systému

Pokud nervová soustava není v pořádku, dochází k neustálému nervovému a fyzickému vyčerpání, stresu.

7. Metabolické poruchy

Křeč povrchových cév, selhání endokrinního systému může být důvodem, proč tělo nevydává teplo dobře.

Nemoci

Bronchitida, kašel, bronchiální astma s alergickým obdobím, tuberkulóza plic a dalších orgánů, pyelonefritida, glomerulonefritida, salpingoopharitida, virová hepatitida, žloutenka, onemocnění štítné žlázy, cystitida, prostatitida, pohlavní a urogenitální, onkologické, parazitární, alergické, alergické se mohou vyskytnout bez jakýchkoli zvláštních příznaků a začínají vzrůstem teploty.

Odstranění chyb měření

 • Orální a rektální teploty nejsou měřeny rtutí, ale elektronickým teploměrem.
 • Bezprostředně po hře, pláč a pláč, může být teplota dítěte o stupeň vyšší.
 • 37 stupňů večer pro většinu lidí je normou.
 • Rektální teplota se může zvýšit po cvičení, horká lázeň.
 • Nákup teploměrů různých typů pro posouzení možných rozdílů a chyb v měření.

Tato jednoduchá opatření zabrání zbytečné úzkosti a čas strávený na lékaře.

Aby se snížila teplota, doporučuje se užívání ibuprofenu, aspirinu nebo paracetamolu, injekce dimedrolu, tření roztokem kyseliny octové: po několika minutách teplota klesá a stav pacienta se významně zlepšuje. Doporučuje se používat brusinky, brusinky, rakytník řešetlákový ve velkém množství. Po stanovení diagnózy lékař určitě doporučí vzdát se špatných návyků, vyhnout se stresu, dostat dostatek spánku, strávit více času ve vzduchu a postarat se o prevenci nemocí.

37 je teplota nebo ne

Samotný název tématu obsahuje otázku, na kterou rozhodně nebude fungovat. Jako axiom, víme, že normální teplota lidského těla je 36,6 C. Nicméně, pamatujte, že během dne se může pohybovat od 35,5 do 37,2 C. Nejnižší teplota je obvykle pozorována ráno, maximum - večer.

Tradičně je nejjednodušší příčinou horečky akutní virové infekce. Snadno se předpovídá, že čím je léčba odolnější, tím rychleji se teplota vrátí na původní úroveň. No a pokud nejsou žádné známky chladu a zdravotní stav je stále špatný, pak byste měli být opatrní.

Abychom pochopili, zda je teplota 37 ° C vysoká nebo normální, a to i v případě, že se nevyskytují žádné zdravotní potíže, je vhodné podstoupit úplné lékařské vyšetření. Po lékařském vyšetření budete odebírat krev a moč pro rutinní testy a také jejich plodiny na přítomnost různých mikrobů. Neměli bychom zapomínat na tuberkulózu, jejíž infekce roste každým rokem a zasahuje nejvíce prosperující segmenty populace. Pro vyloučení je nutné projít testem sputa a provést rentgenový snímek plic. Mimochodem, nezapomeňte podstoupit rentgenové snímky hrudníku každé 2 roky! Problém virové hepatitidy a infekce HIV je v dnešní době velmi relevantní. Házení je také nestojí za to.

Instrumentální zkoušky nestojí stranou:
elektrokardiogram, ultrazvuk srdce a břicha ukáže stav životně důležitých orgánů těla v plném rozsahu. Chcete-li vyloučit chronické infekce (angína, zánět vedlejších nosních dutin, orální choroby), budete vyšetřeni ORL lékařem a zubařem a odborník na infekční onemocnění nebude zbaven své pozornosti. Štítná žláza může vydávat překvapení s teplotou, takže návštěva endokrinologa a krevní test na hormony štítné žlázy nebudou zbytečné. Když se zjistí nidus nemoci a provede se diagnóza, dostanete vhodnou terapii pro danou situaci.

Pokud lékaři, pečlivě zkoumající každou buňku vašeho těla, dospěli k závěru, že neexistují žádné patologické změny, můžeme jen připustit, že teplota kolem 37 ° C je pro vás naprosto normální. S největší pravděpodobností je to kvůli zvláštnostem vašeho hormonálního pozadí, práci hypotalamu a nervového systému, metabolismu.

Vezměte si to jako fakt a žijte stejný bohatý a naplňující život!

A nechť důvody pro měření teploty máte co nejmenší!

Klouby jsou normální

Prevence a léčba onemocnění kloubů

Proč je tělesná teplota osoby 37 stupňů

Průměrná tělesná teplota, která je považována za normu, je 36,6 C. To je optimální teplota pro lidské tělo a biochemické procesy v něm. Ale není tam žádný člověk, jehož teplota je konstantní a nemá kapky. Ale je tu nuance - pro některé lidi je normální tělesná teplota 37 stupňů.

Zvýšení teploty obvykle ukazuje na zvýšenou aktivitu těla v boji proti problému. Může to být virus, bakterie, omrzliny, popáleniny, cizí těleso v těle. Mnoho infekcí umírá při teplotě 38 stupňů, takže tělo využívá zvýšení teploty jako ochranu.

Ale naše tělo může váhat. A pak teplota příliš stoupá a stává se nebezpečnou. Tato teplota musí být snížena.

Co znamená teplota 37?

Ve skutečnosti je vše jednoduché. Tělesná teplota je 37 stupňů, díky našemu metabolismu. Koneckonců, 37 je teplota tepla uvolňovaného metabolismem. Lidé mají všechny druhy variací v konstantní teplotě, a to je normální.

Po dlouhou dobu se věřilo, že průměrná tělesná teplota je jen 37 stupňů. Ale v důsledku lékařského výzkumu bylo zjištěno, že tato hodnota je odlišná pro různé lidi. Kolísání tělesné teploty se pohybuje od 36 do 37,4 stupně.

K různým teplotám dochází nejen mezi různými lidmi, ale i mezi různými národy.

- Japonci mají průměrnou tělesnou teplotu 36 ° C.

- Američané mají průměrnou tělesnou teplotu 37 stupňů.

Konstantní teplota 37 stupňů, bez jakýchkoliv nepříjemných příznaků, naznačuje, že jste vlastníkem normální teploty. Lékaři v takových případech diagnostikují horečku.

Rozdíl v tělesné teplotě však může být chybný. To je způsobeno různými metodami měření teploty.

K tomu použijte podpaží, ústa, konečník, vaginu.

Obvykle se používá nejspolehlivější metoda měření teploty v podpaží. Při tomto měření jsou kaple normální od 36,3 do 36,9 stupňů.

V anglicky mluvících zemích se používá měření teploty v ústech. Je to poměrně spolehlivý způsob, ale je přísně kontraindikován u dětí mladších pěti let, mentálních pacientů a osob s vážně zvýšenou dráždivostí.

Nejpřesnější teplota se měří v konečníku, ale tato metoda je méně běžná a velmi nepohodlná.

Poznámka: pro stanovení ovulace se měří teplota ve vagíně.

Co znamená tělesná teplota?

„Normální“ tělesná teplota se považuje za teplotu 36,6 ° C, ale ve skutečnosti má každá osoba svůj vlastní teplotní rozsah v průměrném rozmezí od 35,9 do 37,2 ° C. Tato osobní teplota je tvořena přibližně 14 lety u dívek a 20 u chlapců a záleží na věku, rase a dokonce i na věku. podlaha! Ano, muži jsou v průměru o půl stupně „chladnější“ než ženy. Mimochodem, během dne teplota každého naprosto zdravého člověka mírně kolísá v polovině stupně: ráno je tělo chladnější než večer.

Kdy utéct k doktorovi?

Odchylky tělesné teploty od normy, jak vzhůru, tak dolů, jsou často příležitostí k tomu, abyste se poradili s lékařem.

Velmi nízká teplota - od 34,9 do 35,2 ° C - mluví o:

 • výrazné snížení funkce štítné žlázy (hypotyreóza)
 • těžké potlačení imunity (po průběhu speciální imunosupresivní terapie nebo po "těžkých" antibiotikách)
 • účinky záření
 • krevní posun
 • těžká kocovina (způsobená speciálními reakčními nádobami)

Jak můžete vidět z tohoto seznamu, kterýkoli z popsaných důvodů naznačuje naléhavou návštěvu u lékaře. Dokonce i kocovina, pokud je tak těžká, stojí za to léčit kurzem kapátků, které pomohou tělu rychle se zbavit toxických produktů alkoholu. Mimochodem, měření teploměru pod zadaným limitem je již přímým důvodem pro naléhavé volání reanimobilu.

Mírný pokles teploty - z 35,3 na 35,8 ° C - může znamenat:

 • syndrom chronické únavy
 • depresivní stav
 • porucha jater a žlučníku
 • první projevy diabetu
 • poruchy metabolismu proteinů

Obecně platí, že neustálý pocit chladu, studených a mokrých dlaní a nohou - důvod, proč se poradit s lékařem. Je docela možné, že s vámi nenajde žádné vážné problémy a bude pouze doporučovat, abyste „zlepšili“ svou stravu a učinili denní režim racionálnějším, včetně mírné fyzické aktivity a prodloužení doby spánku. Na druhou stranu existuje možnost, že nepříjemný chlad, který vás trápí, je jedním z prvních příznaků hrozné nemoci, kterou je třeba léčit právě teď, než bude mít čas vyvíjet komplikace a jít do chronické fáze.

Normální teplota - od 35,9 do 36,9 ° C - říká, že v tuto chvíli netrpíte akutními nemocemi a termoregulační procesy jsou normální. Není však vždy normální teplota v kombinaci s ideálním uspořádáním v těle. V některých případech, s chronickými onemocněními nebo sníženou imunitou, nemusí být teplotní změny, a to je třeba pamatovat!

Mírně zvýšená (subfebrilní) teplota - od 37,0 do 37,3 ° C - je hranicí mezi zdravím a nemocí. Může uvádět:

 • zvýšená funkce štítné žlázy (hypertyreóza)
 • exacerbace jakéhokoli chronického zánětu
 • onemocnění krve a lymfatického systému
 • vnitřní krvácení
 • onemocnění zubů a dásní
 • otrava jídlem

Taková teplota však může mít zcela nezdravé důvody:

 • vana nebo sauna, horká lázeň
 • intenzivní sportovní trénink
 • kořeněné jídlo

V případě, že jste nevycvičili, nechodili do lázní a nejísty v mexické restauraci a teplota je stále mírně zvýšená - měli byste jít k lékaři a je to velmi důležité, aniž byste užívali antipyretika a protizánětlivé léky - první, při takové teplotě, není potřeba pro ně, za druhé, léky mohou rozmazat obraz nemoci a zabránit lékaři v provádění správné diagnózy.

Vysoká teplota - 37,4–40,2 ° C - indikuje akutní zánětlivý proces a potřebu lékařské péče. O tom, zda v tomto případě užívat antipyretika, se rozhoduje individuálně. Obecně se má za to, že teplotu až 38 ° C nelze "sestřelit" - a ve většině případů je tento názor pravdivý: proteiny imunitního systému začínají pracovat v plné síle při teplotách nad 37,5 ° C a průměrný člověk bez závažných chronických onemocnění je schopen další poškození zdraví při teplotě převodu na 38,5 ° C Lidé s určitými neurologickými a duševními chorobami by však měli být opatrní: mají vysokou horečku, která může způsobit záchvaty.

Teploty nad 40,3 ° C ohrožují život a vyžadují nouzovou lékařskou pomoc.

Několik zajímavých informací o teplotě:

 • Existují potraviny, které snižují tělesnou teplotu téměř o stupeň. Jedná se o zelené angreštové odrůdy, žluté švestky a třtinový cukr.
 • V roce 1995 vědci oficiálně zaznamenali nejnižší „normální“ tělesnou teplotu - to bylo 34,4 ° C v dokonale zdravém a dobře se cítícím 19letém kanadském.
 • Známí pro své mimořádné terapeutické nálezy, korejští lékaři přišli s způsobem, jak léčit sezónní podzim-jarní deprese, že mnoho lidí trpí. Navrhli snížit teplotu horní části těla a zároveň zvýšit teplotu dolní poloviny těla. Ve skutečnosti se jedná o dobře známý zdravotní vzorec „Udržujte své nohy v teple a chladnou hlavu“, ale lékaři z Koreje říkají, že to může být použito ke zvýšení trvalé nulové nálady.

Změřte správně!

Nicméně místo paniky z důvodu tělesné teploty, která není v souladu s normou, byste měli nejprve zvážit, zda ji správně změříte? Rtuťový teploměr pod paží, který je každému znám od dětství, nemá daleko od nejpřesnějších výsledků.

Za prvé, teploměr je stále lepší získat moderní elektronický, který umožňuje měřit teplotu s přesností na jednu setinu stupně.

Za druhé, pro přesnost výsledku je důležité místo měření. Axilla je pohodlná, ale nepřesná vzhledem k velkému počtu potních žláz. Ústní dutina je také vhodná (nezapomeňte pouze dezinfikovat teploměr), ale je třeba mít na paměti, že teplota je o polovinu vyšší než teplota v podpaží, kromě toho, pokud jste jedli nebo pili něco horkého, uzeného nebo konzumace alkoholu, indikace mohou být falešně nafouknuty.

Měření teploty v konečníku dává jeden z nejpřesnějších výsledků, mělo by se brát v úvahu pouze to, že teplota je o cca vyšší než teplota v podpaží, navíc mohou být hodnoty teploměru po sportovním tréninku nebo koupeli nepravdivé.

A „šampión“ v přesnosti výsledku je vnější zvukový kanál. Je nutné si uvědomit, že měření teploty v něm vyžaduje speciální teploměr a přesné dodržování nuancí postupu, jejichž porušení může vést k chybným výsledkům.

Teplota 37,1 ° C

Teplota 37,1 ° C je běžná u dospělých i dětí. Tyto ukazatele jsou zpravidla považovány za v normálním rozsahu a pouze v omezeném počtu případů naznačují zdravotní problémy. Užší „seznámení“ s příčinami teploty 37,1 ° C však bude v každém případě užitečné - to umožní, aby byl člověk veden, zda je možné uvažovat nárůst teploty v konkrétním případě a co dělat v takových situacích.

Příčiny teploty 37,1 ° C

Důvody pro zvýšení tělesné teploty na 37,1 ° C mohou být různé okolnosti. Všechny však lze rozdělit do dvou kategorií: normální a patologické. První jsou následující:

 • Nadměrné cvičení. Při provádění jakýchkoli aktivních činností se může teplota zvýšit v důsledku intenzivnějšího průtoku krve do kůže. Jak se obnovuje normální režim aktivity, teplota se také vrací do normálu.
 • Pobyt ve velmi teplých podmínkách. Teplá sprcha, vana, několik vrstev teplého oblečení, vystavení přímému slunečnímu záření, návštěva sauny nebo parní lázně a podobně často vedou ke krátkodobému zvýšení tělesné teploty. S vyloučením takových okolností "oteplování" se teplota těla vrátí k normálním hodnotám.
 • Jíst horké potraviny nebo nápoje, které obsahují dráždivé látky (feferonky, alkohol atd.).
 • Večerní čas. Tělesná teplota se přirozeně snižuje ráno a stoupá večer. Večerní hodnoty mohou zároveň překročit ranní hodnoty o 0,5 stupně.
 • U žen lze pozorovat nárůst teploty uprostřed menstruačního cyklu, který je způsoben přirozenými změnami hormonálního pozadí.
 • U dětí stoupá tělesná teplota častěji než u dospělých. Pokud tedy po aktivní hře má dítě teplotu 37,0–37,5 ° C bez jakýchkoli dalších příznaků, lze to nazvat normou.

Patologické příčiny horečky zahrnují následující:

 • infekční nebo zánětlivá onemocnění;
 • poruchy tělesné termoregulace při onemocněních centrálního nervového systému;
 • narušení žláz s vnitřní sekrecí.

Je teplota nebezpečná při 37,1 ° C?

Ve většině případů je nebezpečí teploty 37,1 ° C přehnané. A pokud analyzujeme události, které předcházely jeho zvýšení, je nalezena jedna nebo více přirozených příčin popsaných výše. Měli by však věnovat zvýšenou pozornost stavu zdraví, pokud je teplota doprovázena dalšími příznaky. Patří mezi ně:

 • slabost;
 • zvýšená únava, ospalost;
 • zvýšené pocení;
 • bolest v krku, hořící oči;
 • rýma, svědění nosu, časté epizody kýchání;
 • kašel a / nebo bolest v krku;
 • bolesti svalů, bolesti těla.

Tyto příznaky v kombinaci s horečkou s vysokou pravděpodobností naznačují nástup infekčního onemocnění horních cest dýchacích.

Pokud je teplota 37,1 ° C pozorována po dlouhou dobu (od několika týdnů do tří měsíců nebo déle) a nejsou žádné jiné stížnosti na zdravotní stav, poraďte se s lékařem. Komplexní vyšetření vám umožní pochopit, proč teplota vzrostla a předepsat léčbu vhodnou pro konkrétní klinický případ.

Je možné teplotu 37,1 ° C a co?

Při teplotě 37,1 ° C, která je udržována na stejné úrovni a nezvyšuje se a nejsou žádné jiné známky indispozice, se nedoporučuje užívat antipyretika. Pokud však začnou být pozorovány rýma, kašel, bolest v krku a další příznaky infekčních onemocnění horních cest dýchacích, přibližně ve stejnou dobu, kdy teplota stoupá, je třeba přijmout následující opatření:

 • pravidelně, nejméně 1 čas za hodinu, pro měření tělesné teploty. To umožní včas určit jeho růst a přijmout antipyretikum;
 • pokud je ve večerních hodinách pozorována teplota 37,1 ° C a jsou zde příznaky chřipky a ARVI, je vysoká pravděpodobnost, že po určité době budou hodnoty na teploměru ještě silnější. Proto po konzultaci s lékařem můžete užívat komplexní nástroj nebo jednotlivé léky, které mají antipyretické, analgetické a vazokonstrikční účinky. To pomůže odstranit nepříjemné příznaky, které narušují spánek, snižují teplotu a zabraňují jeho přirozenému nočnímu vzestupu, což je zvýšeno vlivem infekce.

Teplota 37,1 ° C u dítěte

Při teplotě 37,1 ° C u dítěte, pokud neexistují žádné jiné příznaky poškození zdraví, ve většině případů lze předpokládat přirozené příčiny: nadměrně teplé oblečení, horká místnost, aktivní hry atd.

Ale i když je taková teplota doprovázena rýmou, snížením chuti k jídlu a dalšími známkami nástupu onemocnění horních cest dýchacích, neměli byste provádět drastická opatření. S SARS a chřipkou lze považovat zvýšení tělesné teploty za pozitivní znamení - to znamená, že imunitní systém byl aktivován a začal bojovat proti patogenům.

Proto je třeba se poradit s lékařem a pravidelně měřit teplotu u dítěte. A pouze v případě, že vzroste na 38 ° C, měla by se užívat antipyretika, určená dětem určité věkové skupiny.

Proč může být teplota bez příznaků 37,1 ° C?

Jak již bylo zmíněno, zvýšení teploty až o 37,1 ° C bez jakýchkoliv dalších příznaků může být způsobeno přirozenými příčinami. Toto je stav, který se periodicky vyskytuje, nevyžaduje léčbu a teplota se vrátí do normálu, jakmile se eliminují faktory, které ji zvyšují. K tomu stačí převést na lehčí oblečení, osprchovat se, snížit intenzitu fyzické námahy atd.

Ale s prodlouženou zvýšenou tělesnou teplotou a nepřítomností jiných příznaků se poraďte s lékařem. Takový stav může indikovat řadu zdravotních poruch, včetně fyzického nebo nervového vyčerpání, dysfunkce štítné žlázy, nádorových onemocnění a dalších.

Co když teplota 37,1 ° C neprojde dlouhou dobu?

Teplota 37,1 ° C může být nejen jedním z příznaků chřipky nebo ARVI, ale také jejich důsledkem. V období zotavení po onemocnění horních cest dýchacích tak teplota stoupá v reakci na nejvýznamnější podněty: po chůzi, s nedostatkem odpočinku atd.

Kromě toho, pokud v nedávné minulosti došlo k operaci, nemoci s dlouhým obdobím zvýšení teploty na 38,5 ° C a vyšší nebo těžký stres, termoregulace může být dočasně narušena. Jak se zotavuje zdraví, tato čísla se vrátí do normálu bez léčby.

Pokud však teplota trvá několik dní a je doprovázena slabostí, všeobecným pocitem indispozice a dalšími více či méně výraznými symptomy, měli byste se poradit s lékařem k vyšetření a léčbě.

RINZA® a RINZASIP® s vitaminem C při 37,1 ° C

S příznaky chřipky a akutních respiračních virových infekcí (horečka, horečka, bolest v krku, bolest hlavy, kongesce nosu atd.) Lze použít RINZA®. Kombinovaný účinek tohoto léku pomáhá normalizovat teplotu, obnovit nosní dýchání, zmírnit bolest a zlepšit celkovou pohodu. RINZA® je k dispozici ve formě tablet. Pro ty, kteří dávají přednost teplým nápojům, je zde RINSASIP® s vitaminem C a RINSASIP® pro děti (platí od 6 let). Před použitím se poraďte se svým lékařem.

Budete mít také zájem

1 V souladu s návodem k použití musí být obsah 1 sáčku (sáčku) naplněn horkou vodou a míchán až do úplného rozpuštění, což má za následek „horký nápoj“.

Je konstantní tělesná teplota 37 stupňů normální?

Normální může být konstantní teplota 37,0 ° C. A možná patologie. V mnoha západních zemích je 37 považováno za průměrnou normu, jako je 36,6. Podle mezinárodních lékařských statistik má většina lidí konstantní teplotu v rozmezí od 36,8 do 37,0.

Aby však byla taková teplota považována za svou normu a aby se nebála, měli byste se ujistit, že se jedná o normu. Nejprve zkontrolujte, zda je teplota konstantní. K tomu by bylo nutné provádět měření denně po dobu několika týdnů - nejlépe třikrát denně a současně. Pak bude jasné, jak se během dne mění teplota (a měla by se měnit) a jaké jsou její konstantní hodnoty. Za druhé, odstranit špatné možnosti. Je lepší, aby se krevní test a pak bude jasné, zda je zánět v těle (a 37,0 může být známkou zánětu). Je-li v analýze vše jasné a neexistují žádné jiné příznaky (všechny ostatní nemoci doprovázené subfebrilní teplotou, pociťují se např. Bolestivými pocity), vydechují. Vaše konstantní teplota může mít různé příčiny: od vlastností termoregulace až po vegetativní cévní dystonii. A všechny nevyžadují žádný z vašich nebo lékařských zásahů. To je vaše norma.