Kolikrát denně, aby se ACC?

Frekvence použití léčiva je dána jeho dávkou. Na základě tohoto pravidla můžete pochopit, kolikrát denně pít ACC. Tento lék je kvalitní mukolytika, která si po léta získala popularitu mezi lékaři a pacienty. Pravděpodobně teď není nikdo, kdo by nevěděl, jak a pro co je ACC používán.

Účinek léku na tělo a přípustné dávkování

ACC je stejně jako každý lék z této farmakologické skupiny zaměřen na boj proti kašli, jak suchému, tak mokrému. Snížení intenzity a úplné odstranění tohoto klíčového symptomu onemocnění horních cest dýchacích je založeno na účinku acetylcysteinu na sputum vzniklé v průběhu onemocnění. ACC je zpočátku schopen působit složitým způsobem a odstraňovat ho z těla.

Je nutné vzít ACC za den dvakrát až čtyřikrát. Přesný počet jednorázových recepcí denně závisí na věku a celkové denní dávce, která je předepsána na základě hmotnosti pacienta. Pokud pacient váží více než třicet kilogramů, množství léku, které potřebuje k pití denně, by mělo být 800 mg.

Nejlogičtější způsob, jak rozdělit tuto dávku na čtyři aplikace: 200 mg najednou. Pokud pacient má zájem o urychlení aktivity léku, může se uchýlit k použití ACC Long. Množství účinné látky v jedné šumivé tabletě je 600 mg. Je důležité pochopit, že u dětí, které ještě nedosáhly věku čtrnácti let, je tato léková forma naprosto kontraindikována.

Vzhledem k tomu, že tento lék je často používán v procesu antitusické a vykašlávací terapie pro velmi malé děti, musí pít ACC třikrát denně - maximum. Stojí za povšimnutí, že pro jednoleté děti i pro děti předškolního věku nelze užívat více než 50 mg léku najednou.

Nejoblíbenější dávková forma ACC byla a zůstává práškem, ze kterého je roztok připraven pro vnitřní použití. Má příjemnou chuť a vůni, takže se pohodlně používá v téměř každém věku. Určete pro sebe potřebný počet dávek prášku na základě jeho koncentrace. V současné době je k dispozici v dávkách 100 a 200 mg. Ten se nedoporučuje pro léčbu dětí.

Kolikrát denně pít léky

ACC může být několikrát denně opilý, pokud koncentrace léčivého přípravku užívaného najednou není příliš vysoká. Neměla by však být nekontrolovaná, aby mohla být léčba používána, např. Pouze na intenzitě kašle.

Je třeba mít na paměti, že ACC je lék, který se nutně používá po jídle. To je způsobeno tím, že pacient jinak riskuje problémy s sliznicí žaludku. Pro ty, kteří trpí gastritidou nebo peptickou vředovou chorobou, je tento bod obzvláště relevantní.

Maximální koncentrace léku v těle začíná být sledována během jedné hodiny po požití. Nedělejte si starosti s jeho odstraněním, jak se přirozeně vyskytuje. V procesu močení budou odstraněny ty složky, které neměly silný terapeutický účinek. Ihned poté, co jsou "zpracovány" pecí.

Pomocné složky, které jsou potřebné pouze pro udržení určité dávkové formy, budou odstraněny během defekačního procesu. Někteří lékaři předepisují lék a když jejich pacient trpí selháním jater. V této situaci však bude lék po delší době z těla odstraněn. Je přísně zakázáno užívat ACC u dětí, které mají problémy s ledvinami.

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/acc__3281
GRLS: https: //grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx? RoutingGuid = 44e01d87-2e4b-40d0-9c82-0052960e36b3t =

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

ACC: návod k použití

Složení

Popis

Indikace pro použití

Nemoci dýchacího ústrojí, doprovázené tvorbou viskózního sputa, které je obtížné oddělit: akutní a chronická bronchitida, obstrukční bronchitida, laryngotracheitida, pneumonie, bronchiektáza, bronchiální astma, bronchiolitida, cystická fibróza.

Akutní a chronická sinusitida, zánět středního ucha (otitis media). Kontraindikace:

Přecitlivělost na acetylcystein nebo jiné složky léčiva, těhotenství, kojení, děti do 2 let.

S opatrností - peptický vřed žaludku a dvanáctníku v akutním stadiu; hemoptýzu, plicní krvácení, křečové žíly jícnu, bronchiální astma, onemocnění nadledvinek, selhání jater a / nebo ledvin.

Těhotenství a kojení:

V bezpečnostních opatřeních je vzhledem k nedostatečným údajům možné předepisování léku během těhotenství a kojení pouze tehdy, pokud zamýšlený přínos pro matku převažuje nad potenciálním rizikem pro plod nebo kojence.

Dávkování a podávání

Při absenci jiných schůzek se doporučuje dodržovat následující dávky:

Dospělí a mladiství nad 14 let se doporučuje užívat 2 až 3krát denně, 2 sáčky ACC 100 mg nebo 1 sáček ACC 200 mg (400-600 mg denně).

Děti od 6 do 14 let se doporučuje užívat 1 sáček 3krát denně nebo

2x denně 2 sáčky ACC 100 mg (300–400 mg denně). Přípravek ACC 200 mg se má užít

3krát denně po dobu 1/2 sáčku nebo 2krát denně po dobu 1 sáčku (300-400 mg denně).

U dětí ve věku od 2 do 5 let se doporučuje užívat 2-3 krát denně 1 sáček ACC 100 mg nebo 1/2 sáčku ACC 200 mg (200 - 300 mg denně).

Děti starší 6 let se doporučuje užívat 3x denně, 2 sáčky ACC 100 mg nebo 1 sáček ACC 200 mg (600 mg denně).

Doporučuje se užívat děti ve věku 2 až 5 let 4krát denně, 1 sáček ACC 100 mg nebo 1/2 sáčku ACC 200 mg (400 mg denně).

Pacienti s cystickou fibrózou a tělesnou hmotností vyšší než 30 kg mohou v případě potřeby zvýšit dávku na 800 mg acetylcysteinu denně.

Granule by měly být rozpuštěny ve vodě, šťávě nebo studeném čaji a po jídle. Další příjem tekutin zvyšuje mukolytický účinek léčiva.

Při krátkodobém nachlazení je doba léčby 5-7 dní. V případě dlouhodobých onemocnění určuje délku léčby ošetřující lékař. Při chronické bronchitidě a cystické fibróze by měl být lék užíván delší dobu, aby se dosáhlo profylaktického účinku při infekcích. Pokyny pro diabetiky:

1 sáček ACC 100 mg odpovídá 0,24 BE.

1 sáček ACC 200 mg odpovídá 0,23 BE.

Vedlejší účinky

Ve vzácných případech jsou pozorovány bolesti hlavy, záněty ústní sliznice, stomatitida a tinnitus. Je to velmi vzácné - průjem J, zvracení, pálení žáhy a nevolnost, pokles krevního tlaku, zvýšení srdeční frekvence (tachykardie).

V ojedinělých případech jsou pozorovány alergické reakce, jako je bronchospasmus (zejména u pacientů s bronchiální hyperreaktivitou), kožní vyrážka, svědění a kopřivka. Kromě toho existují izolované zprávy o vývoji krvácení v důsledku přítomnosti reakcí přecitlivělosti.

S rozvojem nežádoucích účinků by měla přestat užívat lék a poraďte se s lékařem.

Předávkování

Při chybném nebo úmyslném předávkování jsou pozorovány takové jevy, jako je průjem, zvracení, bolest žaludku, pálení žáhy a nevolnost. Dosud nebyly pozorovány žádné závažné a život ohrožující vedlejší účinky. Interakce s jinými prostředky:

Při současném použití acetylcysteinu a antitusik v důsledku potlačení reflexu kašle může dojít ke stagnaci hlenu. Proto by tyto kombinace měly být vybrány s opatrností.

Současný příjem acetylcysteinu a nitroglycerinu může vést ke zvýšenému vazodilatačnímu účinku. Farmaceuticky nekompatibilní s antibiotiky (peniciliny, cefalosporiny, erythromycin, tetracyklin.

Funkce aplikace

Pacientům s astmatem a obstrukční bronchitidou by měl být předepsán acetylcystein s opatrností při systematické kontrole průchodnosti průdušek.

Při léčbě pacientů s diabetem je třeba vzít v úvahu, že přípravek obsahuje sacharózu.

Při práci s lékem je nutné použít sklo, vyhnout se kontaktu s kovy, pryží, kyslíkem, snadno oxidovanými látkami.

Jak dlouho můžete brát atsts?

jak dlouho můžete brát azz bez přestávky?

jak dlouho můžete pít atsts?

jak dlouho můžete pít atsts?

jak často můžete pít atsts?

jak dlouho můžete brát atsts?

ACC je lék proti kašli. Tento lék je dostupný v různých dávkách. Obecně platí, že je lepší se poradit s odborníkem, pomůže vám správně přiřadit dávkování a dobu podávání léku. Ale pokud se rozhodnete udělat si vlastní léky, první věc je přečíst si instrukce, ve kterých je vše podrobně popsáno. Doporučuje se však, aby ACC platil maximálně jeden týden.

Lék ACC je dostupný ve formě granulí, stejně jako prášků a rozpustných šumivých tablet. Doporučuje se pro děti i dospělé. Existuje několik chutí, například malina nebo citron.

Tam je také dlouho-působící lék, to je voláno ACC dlouho, nějaký lék je vzat během nemoci od pět k sedm dnů včetně. Tento typ účinku po podání je udržován po dobu jednoho dne. Zbývající formy se doporučuje přijímat dvakrát až třikrát denně.

Dávka a doba použití bude doporučena odborným lékařem. V lékárnách je také sirup, je určen pouze pro děti.

ACC je vykašlávací, mukolytické a detoxikační činidlo, které je předepisováno pro děti a dospělé se silným kašlem. Lék ředí sputum a odstraňuje ho z plic a průdušek. Léčivo zmírňuje zánět, zlepšuje práci sekretomotorických funkcí těla. Lék má následující indikace pro použití, je to sinusitida, astma, pneumonie, tuberkulóza, nachlazení, otitis. Lék je dostupný ve formě sirupu a prášku. Jak dlouho můžete pít, takové informace jsem nenašel. Proto vyžaduje konzultaci s lékařem nebo podrobné studium instrukcí. Můžu říct jen jednu věc: sirup jsem vypil 5 dní, jak mi předepsal lékař. Pokud není možnost poradit se s lékařem, je lepší se při nákupu tohoto léku zeptat lékárny u lékárníka.

Jak užívat ACC?

ACC je lék, který má mukolytický a vykašlávací účinek a pomáhá odstraňovat viskózní sputum z dýchacích cest. Kromě toho lék pomáhá snížit toxický účinek toxických látek na tělo a má mírný protizánětlivý účinek. Hlavní účinnou složkou léčiva je acetylcystein.

Aby léčivo mělo maximální užitek v léčbě a aby nemělo škodlivý účinek, mělo by být náležitě užíváno, vedeno pokyny pro léčivo a doporučeními ošetřujícího lékaře. Zvažte, jak užívat lék ACC ve formě prášku a tablet (ACC 600 Long, ACC 200, ACC 100).

Doporučení pro užívání drog ACC

Léčivo, bez ohledu na formu uvolnění, se doporučuje užívat po jídle (nejlépe 1,5 až 2 hodiny po jídle). ACC pro dospělé pacienty je zpravidla předepsán v dávce 200 mg dvakrát - třikrát denně nebo v množství 600 mg jednou denně.

Prášek (granule) pro přípravu roztoku musí být rozpuštěn bezprostředně před použitím v čisté vodě, šťávě nebo studeném čaji, důkladně promíchán.

Prášek pro přípravu horkého léčivého nápoje by měl být rozpuštěn ve sklenici horké vody a před ochlazením vypít. V případě potřeby lze připravený roztok skladovat nejpozději 3 hodiny před příjmem.

Šumivé tablety ACC musí být rozpuštěny v půl sklenice horké vody a přednostně ihned po rozpuštění. Nesmí se rozpouštět ve stejné nádobě ACC a jiných lécích.

Je třeba mít na paměti, že další příjem tekutiny zvyšuje účinek léku. Snižují však účinnost a vedou k rozvoji nežádoucích účinků, které mohou současně podávat tyto léky:

 • aktivní uhlí;
 • antitusika (možná stagnace hlenu v důsledku úlevy od reflexu kašle);
 • nitroglycerin (případně zvyšující vazokonstrikční účinek nitroglycerinu);
 • antibiotika (snižuje absorpci penicilinů, tetracyklinu, cefalosporinů atd.).

Kolik dní můžu vzít ACC?

V průměru je doba trvání léčby přípravkem ACC 5 až 7 dní. V závažných případech, s chronickými patologickými stavy dýchacího ústrojí (bronchitida, tracheitida), může být léčba prodloužena, což je stanoveno individuálně ošetřujícím lékařem. Příliš dlouhé užívání léku může vést k narušení přirozených procesů samočištění v průduškách.

Kolik pít

Návod k použití:

Ceny v internetových lékárnách:

ACC je lék patřící do skupiny mukolytických léčiv. Aktivní složkou léčiva je acetylcystein.

Farmakologický účinek

ACC přispívá k ředění sputa v dýchacích cestách a jeho odstranění, má vykašlávací účinek. ACC je antidotum (látka schopná neutralizovat toxický účinek jedů a toxinů) v případě otravy paracetamolem, aldehydy a fenoly.

ACC je dobře absorbován z gastrointestinálního traktu, maximální množství léku v krvi je pozorováno 1-3 hodiny po požití. Vazba acetylcysteinu na plazmatické proteiny je 50%. Lék se vylučuje močí a stolicí (malé množství). Poločas rozpadu během normálního provozu jater je 1 hodina, při selhání jater se prodlužuje na 8 hodin.

ACC prochází placentou a může se hromadit v plodové vodě.

Formulář vydání

ATsTs 100 a ATsTs 200 jsou vydávány ve formě šumivých tablet na 20 kusech v balení.

Teplý nápoj ACC je k dispozici v práškové formě pro přípravu nápoje o objemu 200 a 600 mg na balení.

ATC Long se vyrábí ve formě šumivých tablet, 600 mg na balení (10 kusů).

ACC prášek pro přípravu roztoku pro vnitřní podání 100 a 200 mg na balení.

Dětské centrum pro vzdělávání dětí produkuje 30 gramů v 75 ml lahvičce a 60 gramů ve 150 ml lahvičce ve formě prášku pro vnitřní použití.

Indikace pro použití

Indikace pro použití ACC jsou všechna onemocnění a stavy, ve kterých dochází k hromadění sputa v dýchacích cestách. Patří mezi ně:

- akutní a chronická bronchitida;

- exsudativní otitis media.

Způsob dávkování a podávání

Podle instrukcí se ACC používá k léčbě cystické fibrózy v následujících dávkách:

- u pacientů s hmotností nad 30 kg je denní dávka ACC 800 mg;

- ACC pro děti od 10 dnů života a do 2 let, použijte 50 mg 2-3 krát denně;

- ACC pro děti od 2 do 5 let předepsané v dávce 400 mg / den. Denní dávka je rozdělena do čtyř dávek.

- ACC pro děti po šesti letech se používá v dávce 600 mg, která je rozdělena do 3 dávek denně.

Průběh léčby ACC je od 3 do 6 měsíců.

Podle instrukcí, ACC pro jiné nemoci používané jiným způsobem.

Použití ACC pro dospělé a děti po 14 letech je od 400 do 600 mg denně.

Použití ACC pro děti od 6 do 12 let je 300-400 mg, což je rozděleno na 2 dávky denně.

ACC pro děti od 2 do 5 let předepsané v denní dávce 200-300 mg, která musí být rozdělena do 2 dávek.

Děti s 10 dny života a do 2 let, použití ACC je uvedeno v dávce 50 mg 2-3 krát denně.

Průběh léčby nekomplikovaného průběhu onemocnění je 5-7 dnů, v případě komplikací nebo chronického průběhu nemoci se průběh léčby může značně lišit a dosáhnout 6 měsíců.

Podle pokynů by měl být ACC podáván po jídle. Šumivé tablety (ACC 100, ACC 200, ACC Long) nebo pytel (ACC horký nápoj nebo ACC prášek pro přípravu roztoku pro orální podání, baby ACC) rozpuštěný ve 100 ml tekutiny (čaj, džus, voda).

Vedlejší účinky

Použití přípravku ACC může vyvolat rozvoj těchto nežádoucích účinků:

- Gastrointestinální trakt: průjem, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, stomatitida;

- CNS: tinnitus, bolesti hlavy;

- Srdce a cévy: arytmie, zvýšený krevní tlak.

Kontraindikace

Kontraindikace pro použití ACC jsou:

- přecitlivělost na složky ACC;

- krvácení z plic;

- hepatitida a selhání ledvin (u dětí).

Těhotenství a kojení

Jmenování ACC během gestace a laktace dítěte je možné pouze podle výpovědi lékaře.

Další informace

S opatrností je třeba použít ACC pro žaludeční vřed a vřed dvanáctníku.

Je třeba věnovat pozornost přípravě roztoku ACC pro pacienty s bronchiálním astmatem, protože částice léčiva inhalované vzduchem mohou způsobit bronchiální spazmus.

Pro účinnější mukolytický účinek (ředění a odstranění sputa), spolu s užíváním léku by mělo pít dostatek tekutin.

Neonatální ACC je předepisován ve výjimečných případech předepsaných lékařem.

ACC 200 se nedoporučuje jmenovat děti do 2 let.

ACC Long se nedoporučuje jmenovat děti do 14 let.

Podmínky skladování

Lék musí být uchováván mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 30 stupňů. Hotový roztok by měl být uchováván v chladničce déle než 12 dnů.

ACC: ceny v internetových lékárnách

ACC granule 200 mg oranžová 20 ks.

ACC granule 100 mg oranžová 20 ks.

ACC granule 600 mg 6 ks.

Připraví se granule 200 mg 20 sáčků

Vzniká granule 100 mg 20 sáčků

ACC prášek 200 mg 3 g 20 ks.

Sirup sirupu 20 mg / ml 100 ml n1

Karta Atsts 100. špice 100 mg n20

ACC tablety šumivé 100 mg 20 ks.

ACC sirup 20 mg / ml 100 ml

Acz tablety šumivé 100 mg n20

Sirup 20 mg / ml 100 ml

Karta Atsts 200. špice 200 mg n20

ACC tablety šumivé 200 mg 20 ks.

Acz šumivé tablety 200 mg n20

Azz dlouhá karta. špice 600 mg n10

ACC sirup pro děti 20 mg / ml 200 ml

ACC Dlouhé šumivé tablety 600 mg 10 ks.

Dlouhé tablety Atsts šumivé 600 mg n10

ACC Dlouhé šumivé tablety 600 mg 20 ks.

Azz dlouhá karta. špice 600 mg n20

Dlouhé tablety Atsts šumivé 600 mg n20

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Průměrná hmotnost je 1,5 kg.

I když mužské srdce nepřekoná, může ještě dlouho žít, jak nám ukázal norský rybář Jan Revsdal. Jeho motor se zastavil ve čtyři hodiny poté, co se rybář ztratil a usnul ve sněhu.

Průměrný člověk během života produkuje tolik jako dva velké bazény slin.

Léky na alergie ve Spojených státech utratí ročně více než 500 milionů dolarů. Myslíte si stále, že způsob, jak konečně porazit alergii, bude nalezen?

Miliony bakterií se rodí, žijí a umírají v našich střevech. Oni mohou být viděni jen se silným zvýšením, ale jestliže oni se sešli, oni by zapadli do pravidelného šálku kávy.

Nejvzácnější chorobou je Kourouova choroba. Pouze zástupci kmene kožešin na Nové Guineji jsou nemocní. Pacient umírá smíchem. Předpokládá se, že příčinou onemocnění je jíst lidský mozek.

Bývalo to, že zívání obohacuje tělo kyslíkem. Toto stanovisko však bylo vyvráceno. Vědci dokázali, že člověk se zíváním ochlazuje mozek a zlepšuje jeho výkon.

Padající z osla, s větší pravděpodobností zlomíte krk než padající z koně. Jen se nesnažte vyvrátit toto prohlášení.

Během operace náš mozek vynakládá energii odpovídající 10 W žárovce. Takže obraz žárovky nad hlavou v okamžiku vzniku zajímavé myšlenky není tak daleko od pravdy.

Známý lék "Viagra" byl původně vyvinut pro léčbu arteriální hypertenze.

Podle statistik se v pondělí zvyšuje riziko poranění zad o 25% a riziko srdečního infarktu o 33%. Buďte opatrní.

První vibrátor byl vynalezen v 19. století. Pracoval na parním stroji a byl určen k léčbě ženské hysterie.

Naše ledviny jsou schopny vyčistit tři litry krve během jedné minuty.

Průměrná délka života leváků je nižší než pravák.

Během kýchání naše tělo zcela přestane fungovat. Dokonce i srdce se zastaví.

Moderní klinika Israeli Assuta v Tel Avivu je soukromé zdravotnické středisko, které je známé po celém světě. Právě zde pracují nejlepší lékaři se světovými jmény.

ACC prášky proti kašli

ACC je lék, který má mukolytický účinek, tj. Bojuje s kašlem. Lék účinně bojuje proti sputu. Kromě toho má méně výrazný antitusický, antioxidační a protizánětlivý účinek. Lék vyrábí společnost Hermes Pharma Gesm.b.H. v Rakousku a Hermes Artsnaymittel GmbH v Německu. ACC je vydáván v lékárnách bez lékařského předpisu.

Složení

Aktivní složkou ACC je acetylcystein (aminokyselina odvozená od cysteinu). Látka má silný expektorační účinek a má také antioxidační účinek.

Kompozice také zahrnuje excipienty, jejichž soubor se liší v závislosti na formě uvolňování a typu léčiva.

Acz 100

 • Bezvodá kyselina citrónová
 • Hydrogenuhličitan sodný
 • Uhličitan sodný bezvodý
 • Mannitol
 • Kyselina askorbová
 • Bezvodá laktóza
 • Sodík sodný

ACC 200 (šumivé tablety)

 • Bezvodá kyselina citrónová
 • Hydrogenuhličitan sodný
 • Uhličitan sodný bezvodý
 • Mannitol
 • Bezvodá laktóza
 • Kyselina askorbová
 • Sacharinát sodný
 • Citrát sodný
 • Příchuť Blackberry B

Granule ACC Orange

 • Sacharóza
 • Oranžová příchuť
 • Kyselina askorbová
 • Saccharin

ACC Long

 • Bezvodá kyselina citrónová
 • Hydrogenuhličitan sodný
 • Uhličitan sodný bezvodý
 • Mannitol
 • Bezvodá laktóza
 • Kyselina askorbová
 • Cyklamát sodný
 • Dihydrát sacharinátu sodného
 • Dihydrát citrátu sodného
 • Příchuť Blackberry B

Formulář vydání

Lék je k dispozici v následujících formách:

 1. Šumivé tablety v dávce 100 a 200 mg. Bílé, kulaté tablety s ostružinovým zápachem, přítomnost mírné vůně síry je možná. Prodává se v 6, 10 a 20 tabletách.
 2. Granule pro přípravu roztoku uvnitř bílé barvy, bez cizích pachů a aromatických přísad. Prodává se ve 100 a 200 mg účinné látky. Tři gramy granulátoru jsou baleny do pytlů třívrstvého materiálu.
 3. Granule pro přípravu roztoku uvnitř s pomerančovou chutí. Jednotné granule bílé barvy s oranžovou vůní.
 4. Sirup, čirý, bezbarvý, s lehkou třešňovou příchutí. Jedna lahvička obsahuje 200 ml látky. Spolu se sirupem se prodávají zařízení pro dávkování: odměrka a stříkačka pro dávkování.
 5. Sirup pro děti.

Akce ACC

Účinná látka Acetylcystein usnadňuje vypouštění sputa. Ovlivňuje strukturu sputa, snižuje jeho viskozitu. Současně se obnovuje ochranný systém dýchacích orgánů. Ukazuje největší účinek v přítomnosti mukopurulentního nebo hnisavého sputa. Má výrazný vykašlávací účinek.

Lék je předepisován při léčbě onemocnění bronchopulmonálního systému, nosohltanu, nosní dutiny. ACC zmírní specifický příznak těchto onemocnění: vlhký, produktivní kašel s hojným nebo obtížně oddělitelným sputem.

Kromě toho je Acetylcystein schopen neutralizovat toxické látky v případě otravy aldehydem, fenolem.

ACC má vysokou absorpční kapacitu. Dobře se vstřebává, rychle vstřebává ze žaludku v jakékoliv formě uvolnění. Maximální koncentrace v krvi se vyskytuje za 1-3 hodiny. Účinek trvá až 4 hodiny. V ACC, Dlouhá akce trvá až jeden den. Poločas aktivní látky ACC během normální funkce ledvin je 1 hodina. V případě selhání jater je termín prodloužen na 8 hodin.

Léčivo si zachovává aktivitu v přítomnosti hnisavého sputa.

Profylaktické použití účinné látky Acetylcystein snižuje závažnost a četnost exacerbací u chronické bronchitidy a cystické fibrózy.

Indikace pro použití

ACC je ve větší míře užíván při léčbě onemocnění bronchopulmonálního systému, které jsou doprovázeny přítomností hlenu nebo hnisavého sputa. Lék je také předepisován pro zánět nosní dutiny a nosních dutin (sinusitida), doprovázený tvorbou velkého množství hnisavých hlenových sekrecí.

 • onemocnění dýchacího ústrojí spojená s tvorbou sputa, včetně bronchitidy, pneumonie, cystické fibrózy, bronchiálního astmatu, bronchiolitidy.
 • akutní a chronická sinusitida.
 • otitis media
 • bronchiektázová bronchitida.

Indikace pro použití v různých formách uvolňování léku se liší.

ACC sirup se užívá, když:

 • akutní, chronická bronchitida, obstrukční bronchitida.
 • tracheitida, laryngotracheitida.
 • pneumonie.
 • plicní absces.
 • bronchiolitida.
 • bronchiální astma.
 • zánět středního ucha.
 • sinusitida.

Šumivé tablety ACC: t

 • tracheitida, laryngotracheitida.
 • pneumonie.
 • plicní absces.
 • cystická fibróza.
 • bronchitida.

Při suchém kašli bude účinek užívání ACC pozorován pouze v kombinaci s jinými léky. ACC má primárně antimikrobiální účinek, díky němuž se díky němu suchý kašel rychle stává produktivním (mokrým).

Návod k použití ACC

Doporučuje se užívat ADC sirup perorálně po jídle:

 • dospělí - 10 ml sirupu 2-3 krát denně.
 • děti od 6 do 14 let - 5 ml 3krát denně.
 • děti od 2 do 5 let - 5 ml sirup 2-3 krát denně.

Dávkování se provádí pomocí speciální odměrné stříkačky. 10 ml sirupu - asi dvě náplně stříkačky. Kurz pro nachlazení trvá 4-5 dnů. Při chronických onemocněních je délka kurzu předepsána lékařem.

Injekční stříkačka se používá následujícím způsobem:

 1. Otevřete víko láhve (stiskněte a otočte ve směru hodinových ručiček).
 2. Vyjměte zátku se stříkačkou, vložte ji do hrdla láhve a zatlačte co nejtěsněji.
 3. Injekční stříkačku pevně zasuňte do zátky. Opatrně otočte injekční lahvičku dnem vzhůru, potáhněte píst stříkačky a sbírejte potřebné množství sirupu. Jsou-li v sirupu viditelné bubliny, je nutné jej vlijít zpět do lahvičky a znovu vytáhnout.
 4. Sirup ze stříkačky by měl být vylisován na lžíci nebo přímo do úst dítěte.
 5. Po použití stříkačku důkladně opláchněte vodou.

Šumivé tablety se užívají perorálně po jídle:

 • dospělí a děti starší 14 let - jedna tableta denně.

Rozpustí se v jednom skle, které se odebere perorálně bezprostředně po rozpuštění. Účinek proti hrdlu se zvýší s přídavkem tekutin. Krátkodobé nachlazení se léčí 4-5 dny. V ostatních případech je léčba předepsána lékařem.

Granule se rozpustí ve vodě, šťávě nebo studeném čaji. Po požití se vezme dovnitř:

 • dospělí - 2 sáčky s dávkou 100 gramů nebo jeden sáček s dávkou 200 gramů 2-3 krát denně.
 • Děti od 6 do 14 let - 1 sáček 100 mg 3krát denně.
 • děti od 2 do 6 - 1 sáček jednou denně.

Při nachlazení trvá léčba 5-7 dní. V ostatních případech je kurz předepsán lékařem.

Lék by měl být skladován při teplotě ne vyšší než 25 ° C mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti šumivé tablety - 3 roky.

Doba použitelnosti granulí - 3 roky.

Termín roku pomerančových granulí je 4 roky.

Trvanlivost sirupu - 2 roky. Po otevření lahvičky uchovávejte nejvýše 18 dnů.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Lék ACC nelze užívat s:

 • citlivost na účinnou látku acetylcystein nebo jiné složky;
 • žaludeční a dvanáctníkové vředy v akutním stadiu;
 • těhotenství (údaje o účincích účinné látky ACC během těhotenství a kojení jsou omezené, proto je užívání přípravku během těchto období zakázáno);
 • během období kojení (pokud je v této době nutná nutnost přijetí do ACC, měli byste zvážit ukončení kojení);
 • plicní krvácení a hemoptýzu;
 • nedostatek laktózy a nesnášenlivost;
 • poškození jater;
 • hepatitida a selhání ledvin u dětí.

Lék nelze užívat u dětí mladších 2 let. ACC Long může být užíván od 14 let.

Pozornost by měla být provedena s ACC:

 • vředové onemocnění v minulosti;
 • přetrvávající vysoký krevní tlak.
 • bronchiální astma;
 • intolerance histaminu;
 • křečové žíly jícnu;
 • onemocnění nadledvinek.

Přijetí ACC může způsobit některé nepříjemné vedlejší účinky, ale vyskytují se velmi vzácně.

 1. Alergické reakce. Zřídka (tj. Podle klasifikace WHO, méně než 1 případ na 1000) svědění, ekzém, kopřivka, tachykardie, snížení krevního tlaku. Velmi vzácně (tj. Méně než 1 případ na 10 000) - anafylaktické reakce, Stevens-Johnsonův syndrom, Lyellův syndrom.
 2. Respirační systém. Zřídka (1 případ v 1000-10000) dušnost, bronchospasmus.
 3. Smyslové orgány. Zřídka: tinnitus.
 4. Gastrointestinální trakt. Zřídka: stomatitida, bolest břicha, nevolnost, průjem.
 5. Jiné Velmi vzácně: bolest hlavy, horečka.

V případě předávkování, průjmu, zvracení, bolesti břicha, pálení žáhy, nevolnosti.

Lék neovlivňuje psychomotorickou aktivitu a schopnost řídit vozidlo nebo dělat jiné věci, které vyžadují soustředění a pozornost.

Interakce s jinými léky

Při použití acetylcysteinu s jinými léky proti kašli se u Vás může objevit účinek potlačeného kašle a v důsledku toho stagnace sputa.

ACC může snížit účinnost antibiotik. Doporučuje se používat ACC a antibiotika v intervalech nejméně 2 hodiny.

Aktivní uhlí snižuje účinnost léčiva. ACC nerozpouštějte v brýlích s jinými léky.

Acetylcystein snižuje toxicitu paracetamolu v játrech.

Při styku s kovy nebo kaučukem vznikají sulfidy s charakteristickým zápachem. Lék proto musí být rozpuštěn ve skleněném nádobí.

Kombinované použití s ​​vazodilatátory může vést ke zvýšení jejich účinku.

Analogy ACC

Farmaceutický trh nabízí několik léků, které mají podobné složení a působení na ACC.

 1. Ambroxol. Vykašlávání, vyrobené ve formě pilulek. Léčivá látka je stejná jako v ACC - acetylcysteinu.
 2. Ambrohexal. Anti-vaskulární činidlo, vyráběné ve formě sirupu. Stejně jako ACC má výrazný vykašlávací účinek.
 3. Ambrobene. Mukolytický lék ve formě sirupu. Určeno pro léčbu akutních a chronických onemocnění dýchacího ústrojí.
 4. Fluimucil. Levný italský analog, také příbuzný antimikrobiálním lékům. K dispozici v šumivých tabletách.
 5. Acetylcystein. Šumivé tablety, estonský analog ACC Long.
 6. Vicks Active ExpectoMed (šumivé tablety). Má stejnou formu uvolňování ACC a dávku účinné látky.

Návod k použití ACL

To je s pomocí kašle, že tělo se snaží vyčistit hlen a škodlivé bakterie v něm ve velkém počtu. Čím dříve se tělo zbaví hlenu, tím dříve se zlepší a vyléčí, pak kašel a ustoupí. Často se stává, že hlen má velmi viskózní a tlustou strukturu, člověk kašle, ale nevychází, že bubliny někde hluboko uvnitř. To je, když droga ACC přijde na záchranu. MirSovetov se rozhodl o tom podrobněji říct svým čtenářům. Dozvíte se, jak droga funguje, komu se doporučuje a v jakých případech. Seznámíte se s nežádoucími účinky a budete upozorněni na to, za jakých onemocnění a okolností tento lék nelze použít.

Obecné informace o léku

V posledních letech byl tento lék považován za jeden z nejlepších léků na kašel, ačkoli má seznam kontraindikací, konvencí a omezení předepisování. Vzhledem k úctě, slávě a pozitivním výsledkům farmakologové neustále vyvíjejí své nové dávkové formy, které jsou pro pacienty vhodnější. Terapeuti a pediatrové jej vydávají téměř každé třetině svých pacientů, kteří si stěžují na nepříjemný kašel. Účinnou látkou v přípravku je acetylcystein, který byl základem zkráceného názvu ACC. Tato chemická sloučenina je derivátem známé aminokyseliny cysteinu. Dostávat se do nemocného lidského těla, už unaveného kašlem, může fungovat zázraky. Ve většině případů mají tito pacienti v dýchacích cestách velmi hustý a viskózní hlen (sputum), což ztěžuje cirkulaci proudu vzduchu, neustále dráždí sliznice, což způsobuje záchvaty dlouhodobého kašle. Takové vlhké prostředí je dobrým základem pro další reprodukci patogenních mikroorganismů. Začarovaný kruh, ve kterém nemoc trvá zdlouhavou povahu. Přitažující příznaky jsou stále více znepokojující, zejména v noci, samotného pacienta a jeho příbuzných. V takových případech je vhodný pro léčbu acetylcysteinu, který je označován jako mukolytická a expektorační léčiva. Tato skupina léků má schopnost ředit sliznice a usnadnit její evakuaci z dýchacích cest. Kromě ACC zahrnuje skupina mukolytik Bromhexin, Ambroxol, sirup získaný z kořene lékořice.

Jak přípravek působí?

Acetylcystein působí na tlustém sputu na molekulární úrovni. Když se to stane, jsou vazby mezi atomy síry zničeny (nazývají se také disulfidové můstky). Právě tyto spoje dodávají sputu se zvýšenou viskozitou. Díky ACC se tajemství stává více tekutým a tekutějším, pro něj je snazší opustit plíce a dýchací cesty. Částice ACC zničí integritu viskózních složek zvaných mukopolysacharidy. Nyní je sputum schopno se pohybovat směrem ven podél bronchiálního stromu směrem k ústní dutině. Kašel se nejprve stává více vlhkým, produktivním, člověk vyplivne hlen. Postupně kašel mizí a plní funkci, kterou mu svěřila příroda. Také acetylcystein má antioxidační vlastnosti, které mají příznivý vliv na lokální zánětlivý proces v průduškách.

Kdy je jmenován ACC?

Lék je indikován pro všechny nemoci charakterizované patologickou akumulací tlustého exsudátu (sputa) v plicích, průduškách a dalších částech dýchacího ústrojí:

 • bronchiektázii;
 • obstrukční, chronická a akutní bronchitida;
 • CHOPN (jako lékaři zkrátili zkrácenou chronickou obstrukční plicní nemoc);
 • bronchiolitida, pneumonie;
 • bronchiální astma;
 • akutní a chronická sinusitida;
 • laryngitida, tracheitida, faryngitida;
 • exsudativní otitis;
 • cystická fibróza (MirSovetov nedávno řekl svým čtenářům o této nemoci).

Dávkování

V lékárně se můžete setkat s ACC ve formě sáčků granulovaného prášku, šumivých tablet, injekčních roztoků (intramuskulární, intravenózní a kapkové infuze). Na baleních vedle názvu uveďte čísla: 600, 100, 200 - jedná se o počet miligramů účinné látky v jednom sáčku nebo v šumivé tabletě. Například ACC 100 znamená, že pytel obsahuje 100 mg acetylcysteinu. Pokud existuje nápis "LONG", pak to znamená, že dávka acetylcysteinu v 600 mg tabletě, toto množství se užívá jednou denně, léčivo má prodloužený (prodloužený) účinek. Šumivé tablety nebo obsah sáčku (granulovaný prášek) musí být před užitím rozpuštěny ve 100 ml vody. Děti mohou používat ovocnou šťávu, mléko místo vody. Kapalina může být teplá, ale není horká. Užívejte ACC lépe po jídle. Ve dnech léčby se snažte pít dostatek tekutin, minerálních vod (např. Borjomi), které přispívají ke zvýšení terapeutického účinku acetylcysteinu. A teď o dávkování:

 1. Dospělí a dospívající, kteří již dosáhli věku 14 let, by měli užívat 400 až 600 mg léčiva denně. Dávka by měla být rozdělena do dvou nebo tří dávek. Pokud jste si koupili lék na 600 mg, pak je třeba pít jednou.
 2. Pokud je dítě ve věku od 6 do 14 let, pak mu třikrát denně podává 100 mg léku.
 3. U dětí ve věku od 2 do 5 let se ACC podává dvakrát denně po 100 mg, ve vzácných případech třikrát.
 4. Děti do dvou let mohou pít ACC pouze podle pokynů pediatra, pak dávka může být 50 mg dvakrát nebo třikrát denně.

Lékaři obvykle s nachlazení doporučují pít lék na pět nebo sedm dní. S bronchitidou je průběh delší. Pro cystickou fibrózu však lékař individuálně rozhodne, jak má pacient vzít ACC, vše závisí na závažnosti stavu a formě onemocnění.

Existují nějaké vedlejší účinky?

Nežádoucí účinky při užívání ACC jsou nalezeny, ale zřídka. MirSovetov je však nazývá:

 • nevolnost, pálení žáhy, zvracení, poruchy stolice (ve formě průjmu);
 • krevní tlak může být krátký;
 • závratě, tinnitus;
 • zvýšená tepová frekvence;
 • urtikárie, svědění vyrážky, bronchospasmus (u lidí s predispozicí).

Kdy nelze drogu použít?

Výrobce varuje, že acetylcystein je kontraindikován v následujících případech:

 • s plicním krvácením a hemoptýzou;
 • jestliže se vřed v gastrointestinálním traktu zhoršil;
 • v případě individuální intolerance a přecitlivělosti osoby na složky léčiva.

Je třeba dbát zvýšené opatrnosti, aby byl tento lék podáván těm, kteří trpí závažným porušením ledvin, nadledvinek nebo jater, astmatem s hypersekrecí.

Existuje jen velmi málo údajů o tom, jak ACC ovlivňuje plod a těhotnou ženu, takže je nejlepší vyhnout se užívání léku během těhotenství a kojení novorozence.

Zvláštní pokyny

Nedoporučuje se současně užívat jak mukolytické, tak antitusikum ACC, protože pak bude v dýchacím systému nebezpečí stagnace sputa.

Pokud užíváte nitroglycerin, měli byste si uvědomit, že ACC zvyšuje jeho vazodilatační účinek.

Nekompatibilní příjem ACC současně s antibiotiky, zástupci skupin polosyntetických penicilinů, tetracyklinů, aminoglykosidů a cefalosporinů. Proto při nákupu antibiotika předepsaného lékařem byste se určitě měli zeptat lékárníka v lékárně, od které tato antibiotika pochází. Pokud se jedná o zástupce výše uvedených skupin, pak mezi přijetím této drogy a ACC by měly projít 2 hodiny, pak nedochází ke konfliktu mezi drogami.

Při nákupu také věnujte pozornost skutečnosti, že to může být napsáno na sáčku, který se používá pro přípravu horkého nápoje. Tyto granule musí být rozpuštěny v horké kapalině.

ACC je nutné rozpouštět ve skleněných nádobách, vyhnout se kontaktu s kovem, dřevěnou tyčí nebo malou porcelánovou lžící, která bude vhodná pro míchání.

To jsou vlastnosti populárního léku ACC. Pokud budete postupovat podle všech doporučení a dávek, s přihlédnutím ke zvláštním pokynům, zlepšíte vylučování sputa a zbavíte se nepříjemného kašle.

Kolik pít

Když dojde k mokrému kašli se sputem, bronchitidou, tracheitidou nebo zánětem plic, většina lidí okamžitě vezme lékárničku ze známých prostředků ADC, často ignoruje dobu použitelnosti. Před použitím šumivých tablet (např. Jiných léků) musíte zkontrolovat datum exspirace. Jak dlouho může být ACC uložen a za jakých podmínek? Co se stane, když přijmete zpoždění "pop"?

ACC: ŽIVOT

Doba použitelnosti pro různé formy uvolňování je odlišná. Datum výroby a doba použitelnosti je uvedena na obalu. Pro ACC-200 je tedy 3 roky a pro ACC dlouhá 4 roky.

Rozdíl v trvanlivosti před a po datu pitvy není. Lék si zachovává své vlastnosti po celou dobu použitelnosti. Po vypršení mohou tablety měnit barvu, vůni, strukturu. Identifikovat vadný lék může být ze stejných důvodů.

Pokud byl lék opožděn o 5-7 dnů, musíte opustit jeho užívání a pokud je to možné, koupit si nový. Ale pokud tento lék užíváte, s největší pravděpodobností se nic nestane. Nicméně příště neriskujte své zdraví.

ACC: JAK STORE?

ATC-200 by měl být skladován na suchém místě při teplotě do 25 ° C. ACC Long vydrží teploty až 30 stupňů, chráněné před světlem.

Tento mukolytický roztok skladujte optimálně při pokojové teplotě, takže nemusíte lék vkládat do chladničky.

Je třeba poznamenat, že tyto léky by měly být uchovávány mimo dosah dětí, protože tablety nebo jejich části se mohou při nedbalosti dostat do dýchacích cest.

Důležité: poté, co jste si vzali pilulku z trubičky, musíte ji pevně zavřít víčkem. Droga se "bojí" vlhkosti a světla!

PŘÍPRAVKY ANALOGY:

Toto mukolytické činidlo má několik forem uvolnění jak pro dospělé, tak pro děti:

 • sirup (100 ml, 200 ml);
 • granule pro přípravu roztoku pro orální podání (100 mg, 200 mg + granule s pomerančovou příchutí);
 • šumivé tablety pro dospělé (200 mg, 600 mg).

Upozornění: Skladovatelnost a podmínky skladování sirupu, granulí a šumivých tablet jsou různé! Před konzumací si přečtěte datum výroby na obalu.

Další informace o přípravách naleznete v pokynech v balení.

Šumivé tablety ACC 100 a 200 mg: návod k použití, cena, recenze, složení

Tento článek je pro informační účely, konzultace s lékařem je nutné před přijetím léku.

Sezónní studené snímky zvyšují počet nachlazení. Všechny nepříjemné symptomy: horečka, kašel, bolest v krku, rýma - okamžitě se oznámí. Zvláště těžké, když děti onemocní.

Moderní léčiva se postarala o zmírnění průběhu onemocnění a vytvořila úžasný produkt - šumivé tablety ACC 100 a 200 mg. Návod k použití, recenze, analogy, cena - to vše je popsáno v článku.

ACC má antioxidační vlastnosti, díky nimž je možné eliminovat lokální zánětlivý proces. To pomáhá předcházet rozvoji relapsu onemocnění a mnoha komplikacím. Takový lék nemá potlačující účinek na ochranné funkce těla a nepotlačuje imunitu dítěte.

Obsah:

Návod k použití

Návod k použití obsahuje 100 a 200 mg v šumivých tabletách:

 • Tabletu rozpusťte ve vodě a ihned po jídle vypijte.
 • Výjimkou je ponechat hotový lék po dobu dvou hodin. Pití tekutin, kromě rozpuštěného léčiva, zvyšuje účinek léku.
 • Pro rozpuštění tablety použijte skleněné nádobí, které nesmí přijít do styku s pryžovými nebo kovovými nádobami.
 • Poslední večerní léky je do 18 hodin Před spaním je kontraindikováno.
 • Pacienti s astmatem by měli brát acetylcystein, kontrolovat průduchy průdušek v důsledku vedlejších účinků.

Aby mohl být předepsán ACC, měly by děti s diabetem dodržovat tento předpis, aby vypracovaly plán léčby inzulínem. 1 tableta se rovná poměru 0,006 jednotek chleba (XE).

 • Dospělí pacienti a mladiství ve věku od 14 let mají předepsanou denní dávku: 400 až 600 mg. ACC 200 mg 2 až 3krát denně.
 • Děti od 6 do 14 let vykazují denní dávku: 300-400 mg, což je ekvivalentní dávce 1 tab. Karta ACC 100 mg nebo 0,5. ACC 200 mg třikrát denně, nebo 1 tab. ACC 200 mg dvakrát denně.
 • Děti od 2 do 5 let vykazují dávku 200-300 mg. Šumivé tablety jmenovat 1 ks. Karta ACC 100 mg nebo 0,5. ACC 200 mg dvakrát až třikrát denně.

Ve kterých lékárnách je lepší koupit + cenu

Lék na kašel se prodává v internetových lékárnách a lékárnách ve vašem městě, prodáván bez lékařského předpisu:

 • Lékárna 36,6: 100mg - 223 rublů, 200 mg - 245 rublů.
 • Rigla: 100 mg - 247, 200 mg - 279 rublů.
 • Apteka.ru: 100 mg - 254 rublů, 200 mg - 278 rublů.
 • Eapteka.ru: 100 mg - 248 rublů, 200 mg - 270 rublů.

Recenze

Často předepsaný lék ACC, zaznamenávat dobrý mukolytický účinek. Snadná snášenlivost, díky příjemné chuti nejsou žádné problémy při předepisování dětem. Nezbytné v případě nesnášenlivosti na zeleninové kašle. Široce zastoupená v lékárnách. Dále zvažujeme hodnocení odborníků a zákazníků.

Recenze lékařských odborníků

Sergey LM: Vynikající lék se správným podáváním. Jak brát atsts? Pohodlný příjem - jednou denně se doporučuje proti většině zánětlivých onemocnění dýchacích cest.
Pravděpodobně se zvýšil kašel. Doporučuje se užívat na předpis. Je lepší kombinovat s bronchodilatátory.

Mikhail RO: Poměrně účinný lék. Vzhledem k mukolytickým vlastnostem přispívá k rychlému ředění sputa a jeho nerušenému stažení z těla. Těhotné a kojící ženy jsou bohužel kontraindikovány. Zbytek je vynikající lék!

Leonid MP: Přípravek atsts je velmi účinná léčba kašle. Díky reklamě již znají a chválí velký počet kupujících. Je předepsán proti viskózní sputum a při prevenci bronchitidy a cystické fibrózy. V této dávce se používá u dětí od 2 let. Pro dosažení terapeutického účinku je nutné užívat pouze jednu pilulku denně, což značně usnadňuje proces užívání a téměř vylučuje možnost zapomenutí na užívání léku.

Lidé recenze

Roman: Jsem zkušený kuřák, takže exacerbace bronchitidy je pro mě vždy obtížným testem. ACC je již několikrát používán, líbí se mi to - sputum nestaguje, rychle zmizí bez zbytečných problémů. A dítě je šťastné, že pije tento lék, je dobré, že chutná dobře. Doporučuji každému, pokud vám lékař předepsal tento lék.

Anna: Minulé jaro jsem onemocněla nejsilnější akutní respirační virovou infekcí. Lékař předepsal ACC kašlání a on mu opravdu pomohl, doslova druhý den, sputum se začalo uvolňovat. A pak začal kašel ustupovat.

Elena: Moje recenze není příliš originální. Mám rád ACC, protože se rychle vyrovná s kašlem. Okamžitě přichází úleva. Hlen se rychle odejde, jednou s hnisavým sputem, který zvládl během pneumonie. Tak jsem prostě nevidí smysl v pití jiných léků proti kašli. To mi dokonale vyhovuje, protože nikdy nedopustila selhání.

Maria: Vždycky piju kapky proti kašli. Bez ohledu na to, co to nemoc způsobilo, je to on, kdo mi pomáhá rychle se zotavit. Ale mám zvláštnost: pokud se kašel nezachází hned, pak je zpožděn na dlouhou dobu a vyvíjí se do vážnější nemoci, proto se chci hned zacházet. Několikrát jí chyběla a v důsledku toho skončila v nemocnici s obstrukční bronchitidou a všechno začalo neškodným chladem. Takže se svým zdravím už nehraju.

Natalya: Začal jsem pít Atsts a měl jsem problémy s trávením. Zpočátku jsem si nemyslel, že je to reakce na lék, ale třetí den se stal nesnesitelným, zrušil jsem to. Uplynuly tři dny, ale problémy zůstaly. Musel jsem začít léčit. Teta po první dávce je podobná. O den později, po odmítnutí, bylo vše v pořádku. Mimochodem, můj kašel prakticky prošel.

Video

Video níže podrobně popisuje použití zákonů 100 mg.

Indikace

 • onemocnění dýchacích orgánů s viskózním sputem;
 • laryngotracheitida;
 • chronická a akutní obstrukční bronchitida;
 • tracheitida;
 • zánětlivá onemocnění a plicní abscesy;
 • bronchiektázii;
 • cystickou fibrózu;
 • bronchiální astma;
 • bronchiolitis;
 • otitis media;
 • ARI;
 • ARVI;
 • akutní a chronická sinusitida.

Kontraindikace

 • přecitlivělost na složení léčiva;
 • pobyt v akutním stadiu dvanáctníkového vředu a žaludečního vředu;
 • plicní krvácení, různé hemoptýzy;
 • děti do dvou let;
 • těhotenství a kojení;
 • intolerance laktózy, nedostatek laktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy.

S péčí:

 • trpící bronchiálním astmatem;
 • anamnéza žaludečních a dvanáctníkových vředů;
 • selhání ledvin a jater;
 • obstrukční bronchitida;
 • varixy jícnu;
 • hypertenze a onemocnění nadledvinek;
 • intolerance histaminu (doporučuje se nedovolit dlouhodobé užívání léčiva, protože acetylcystein ovlivňuje produkci histaminu, což vede k nesnášenlivosti k léku atsc, což způsobuje bolest hlavy, svědění, rýmu);
 • nedostatek sacharázy / izomaltázy, intolerance fruktózy a nedostatek glukózy a galaktózy.

Složení

Složení šumivých tablet zahrnuje účinnou látku a pomocnou látku.

 • kyselina anhydridová - 679,86 mg;
 • hydrogenuhličitan sodný - 291 mg;
 • mannitol - 65 mg;
 • kyselina askorbová - 12,5 mg;
 • anhydrid laktózy - 75 mg;
 • citrát sodný - 0,65 mg;
 • sacharin - 6 mg;
 • Blackberry VL příchuť - 20 mg.

ACC patří do skupiny léčiv s mukolytickými vlastnostmi. Přispívají ke zkapalňování viskózního sputa, které v důsledku infekčních onemocnění vyplňuje dýchací cesty. Lék ředí viskózní sputum a odstraňuje ho z těla.

Aktivní aktivní složkou léčiva je acetylcystein. Jeho struktura obsahuje molekuly sulfhydrylových skupin, rozbíjející disulfidové vazby mukopolysacharidů, což pomáhá snižovat viskozitu sputa. Léčivo je navíc účinné proti hnisavému sputu, které přispívá k jeho rychlému odstranění z plic.

Kromě urychlení líhnutí bronchiálního hlenu vykazuje účinná složka léčiva antioxidační a pneumoprotektivní vlastnosti, chrání buňky před škodlivými účinky volných radikálů a snižuje zánětlivé reakce.

Navíc ACC působí jako antidotum, to znamená pomáhá neutralizovat toxiny. Lék je proto často předepisován při akutní otravě aldehydy, fenoly nebo paracetamolem.

Vedlejší účinky

V době léčby mohou být takové nepříjemné komplikace:

 • bolest hlavy;
 • tinnitus;
 • výskyt zánětlivých prvků v ústní dutině;
 • nevolnost nebo pálení žáhy;
 • rozrušená stolička;
 • tachykardie;
 • snížení krevního tlaku.

Vyskytly se izolované stížnosti na alergické komplikace. Pacienti mají bronchospasmus v důsledku zvýšené bronchiální reaktivity. Není vyloučeno svědění nebo vyrážka, rozvoj krvácení (extrémně vzácné).

Předávkování

Acetylcystein denně až do 500 mg / kg nezpůsobuje příznaky intoxikace.

Během předávkování dochází k následujícím jevům:

 • nevolnost;
 • zvracení s pálením žáhy a bolestí žaludku;
 • volné stolice;
 • u dětí se zvyšuje vylučování sputa.

Léčba: symptomatická léčba.

Analogy

I přes všechny výhody ACC je otázka, zda je náhrada za to, běžná. Pokud z nějakého důvodu není lék vhodný pro léčbu, je nejlepší zvolit alternativní lék u specialisty, protože existuje mnoho kritérií výběru:

 • Podle účinné látky.
 • Dávka a doba podávání.
 • Pro léčebné účinky.
 • Podle lékové formy.
 • Podle výrobce.

Volba náhrady za ACC je žádoucí vzít v úvahu mnoho faktorů - stav pacienta, věk, hmotnost, průvodní nemoci atd. Otázka výběru generika je nejlepší ponechat na lékaře a lékárníky.

Analogy ACC Long - přípravky, které ředí sputum a podporují jeho odstranění z plic. Následující léky jsou nejlépe známé na ruském trhu:

 • Fluimucil - roztok pro injekce a inhalace.
 • Acetylcystein.
 • Vicks expert na investice

FAQ: Odpovědi na často kladené otázky

Jakou vodu rozpustit?

Jak pít: rozpustit prášek o objemu 200 ml ve sklenici teplé vařené vody o objemu 200 ml. Opatření pro děti zřeďte ve 100 ml vody.

Kolik je atsts?

Průměrná cena v lékárnách je asi 250 rublů pro 20 šumivých tablet.

Můžu pít dlouho a kolik dní?

Tablety přípravku Atsc 200 pro kašel se doporučuje užívat v případě mírných forem déle než jeden týden. Dlouhodobé jmenování předepisuje ošetřující terapeut. Určí počet dnů užívání tabletky pro chronickou bronchitidu a cystickou fibrózu.

Můžu si užívat těhotenství?

V instrukcích pro lék je varování, že užívat ACC pouze v případě, že jeho použití je větší než poškození plodu. A v některých okamžicích v instrukcích bylo uvedeno, že období březosti a laktace jsou klasifikovány jako kontraindikace pro příjem ACC.

Má schopnost řídit motorová vozidla?

Chybí informace o vlivu léku na schopnost řídit a zapojit se do jiných potenciálně nebezpečných činností.

Jaká je doba použitelnosti?

Skladovatelnost ACC je omezena na tři roky v souladu se skladovacími podmínkami. Uchovávejte na suchém místě s teplotou vzduchu nejvýše 25 С v těsně uzavřených obalech.

Je ACC kompatibilní s alkoholem?

Lék je určen pro lidi s nachlazení. Během léčby nachlazení je lidské tělo oslabeno, takže lidé v této době obvykle nejsou až na alkohol. Ale v každém pravidle existují výjimky. O kompatibilitě ACC a alkoholu v pokynech pro drogy nejsou žádné komentáře. Tato otázka pravděpodobně není zcela pochopena. Pravděpodobnost je stále vysoká, že při současném podávání alkoholu a alkoholu není nic hrozné, ale lékaři varují, že existuje možnost alergických reakcí, otoků a problémů s gastrointestinálním traktem.