Indikace a účinnost adrenalinu při inhalaci dětem

Akutní zánět hrtanu s poruchou mikroflóry (laryngitida) u dětí je jedním z nejnepříjemnějších následků hypothermie nebo nevyléčené zimy.

Laryngitida jako virová patologie, s včasnou léčbou, může být zcela lokalizována během 7-10 dnů a hlavním prvkem terapeutického přístupu k předepisování léčebných postupů u dětí je inhalace Adrenalinem.

Účinnost aplikace

Procedury jsou součástí komplexní léčby a přispívají k ředění a odstranění sputa z nosohltanové dutiny a hydrataci sliznice hrtanu. Adrenalin má zároveň významný dezinfekční a antivirový účinek.

Je zajímavé, že adrenalin používaný při laryngitidě po mnoho let dosud nezískal důkladné dokumentární hodnocení vědců a lékařů v léčbě bronchiolitidy u malých dětí a kojenců. Výzkum provedený v Austrálii potvrzuje, že právě tento lék má dostatečný inhalační účinek i v akutních klinikách.

Experiment zahrnoval asi 200 dětí různého věku od 4 klinik Queensland. Polovina z nich byla inhalována adrenalinem podle určitého schématu, dávkování a četnost sezení byly stanoveny individuálně v závislosti na věku. U jiných dětí byla prokázána tradiční léčba laryngitidy. Výsledek studie je pozoruhodný - použití léku na laryngitidu umožňuje téměř poloviční dobu hospitalizace, čímž se nemocné dítě přiblíží k zotavení, průměrně 3-4 dny.

Pokud je u dítěte diagnostikována laryngitida, inhalace s adrenalinem pomůže snížit otoky nosohltanu a hrtanu, bude mít požadovaný slizniční a antibakteriální účinek, zmírní křeče a bolest a aktivuje krevní oběh v sliznici. Kromě toho je lék schopen léčit mikrotrhliny a rány tkání, proti vývoji závažných účinků laryngitidy - tracheitidy a bronchitidy.

Navzdory skutečnosti, že inhalace pro děti jsou součástí lékové terapie, mohou být založeny na veškeré další léčbě. Pokud se onemocnění podařilo dotknout pouze hlasivek v počátečních stadiích vývoje onemocnění u dětí, stačí k dosažení úplného uzdravení a obnovení chraplavého hlasu pouze 2-3 inhalace.

Indikace

Hlavními indikacemi pro podávání dětem inhalovaným adrenalinem jsou výrazné diagnostikované formy laryngitidy - atrofické, katarální, chronické, akutní nebo hypertrofické. Lék se také používá k zmírnění bronchospasmu a alergického otoku hrtanu, ale s laryngitidou účinek léčby dosahuje téměř 95-100%.

Adrenalin 0,1% se vyrábí v ampulích a je předepisován pro děti od 5 do 6 let - 0,5-1 ml léčiva na 3-4 ml fyziologického roztoku, pro děti od 1 do 5 let - 0,25-0,5 ml na 3 -4 ml fyziologického roztoku. Na rozdíl od dospělých, děti dostanou jednorázovou proceduru a v závislosti na odezvě organismu a dalším projevu symptomů laryngitidy je předepsáno následující.

Kontraindikace

Inhalace s adrenalinem je kontraindikována u dětí s laryngitidou v následujících případech:

 1. Tělesná teplota dítěte je udržována na 380 ° C a vyšší;
 2. Tendence k křehkosti cév a krvácení z nosu;
 3. Pokud má dítě chronická onemocnění srdce, mozkových cév, astma astma;
 4. Děti do 1 roku;
 5. Pokud se u laryngitidy vyskytnou akutní a těžké exacerbace;
 6. S individuální intolerancí k léku.

Pokud místo nebulizátoru používáte běžnou konvici a dítě dýchá aerosolem, ale s léčivými výpary, můžete k předchozím kontraindikacím přidat rozvoj hnisavých a bakteriálních procesů - angina pectoris, hnisavý otitis, sinusitida, sinusitida a další.

Indikace pro inhalaci u dětí od 1 do 5 let také vyžadují individuální přístup pediatra. Když laryngitida v procesu exacerbace nebo těžké formy, postup by měl probíhat pod povinnou kontrolou teploty léku. Horká inhalace se zmírněním průběhu onemocnění je nežádoucí, protože mohou způsobit relaps sliznice, která ještě není plně zralá. V tomto případě může pediatr předepsat hormonální nebo antihistaminikum pro léčbu laryngitidy.

Jak postup provést

V domácím prostředí se inhalace provádí pomocí nebulizéru. Pro postupy si děti vybírají kompresorové zařízení s tryskou ve formě masky, protože hlavní účinek léčivých par v tomto případě by měl být uložen na sliznici hrtanu. Při alergické laryngitidě je koncentrace roztoku a způsob zákroku sjednán s odborníkem.

Inhalace je nutné provádět pouze po zklidnění dítěte a po dobu 30-40 minut nebudou provádět žádné aktivní činnosti a fyzické aktivity. Kromě toho je žádoucí, aby postup nebyl proveden dříve než 1-1,5 hodiny po jídle. Po zákroku je třeba dítě také ujistit, dát. Doporučuje se vysvětlit drobky, proč nemusíte mluvit a jít ven.

Je lepší se dohodnout se svým synem nebo dcerou, že ho po inhalaci dáte do postele a přečtěte si zajímavou knihu.

Pokud je inhalace prováděna nebulizátorem, poraďte se před zakoupením přístroje se svým lékařem. Pokud se vám to nepodařilo - upozorněte prosím prodejce, za jakým účelem si drogu kupujete. Věnujte mu pozornost tomu, jak staré jsou drobky. Řada nebulizátorů v lékárenské síti vám umožní zvolit optimální model zařízení pro inhalaci adrenalinem.

Délka procedury u dětí by neměla být delší než 8-10 minut a četnost použití roztoku s adrenalinem by neměla překročit 1-2 krát denně. Pediatr, který pozoruje vývoj onemocnění u dítěte, však předepisuje léčbu na základě klinického obrazu, který vidí. Proto může být koncentrace roztoku a schéma postupu zvoleno individuálně lékařem.

Je možné léčit laryngitidu inhalací adrenalinem?

Laryngitida je infekční onemocnění nejčastěji způsobené viry. V podstatě se toto onemocnění vyvíjí jako komplikace špatně vyléčeného nachlazení. Existují však případy, kdy je onemocnění způsobeno těžkým přeplněním hlasivek, podchlazení nebo častým kouřením. Tato patologie se děje u lidí všech věkových kategorií, ale je zvláště nebezpečná pro děti. Vzhledem k otoku hrtanu může mít dítě vážný záchvat udušení, což povede k narušení práce důležitých orgánů. Inhalace je považována za nejúčinnější léčbu. S obzvláště závažným stavem pacienta inhalace adrenalinem. Tento postup by měl předepsat lékař, protože existují určité kontraindikace.

Výhody adrenalinu

Při léčbě laryngitidy musíte užívat nejen léky, ale také provádět inhalaci s různými roztoky. Zvláště účinná inhalace s adrenalinem u dětí. Tento lék zvlhčuje sliznici, odstraňuje podráždění a ředí sputum, které se pak vylučuje přirozeně. Navíc adrenalin má devastující účinek na viry a mnoho bakterií.

Adrenalin se používá k léčbě zánětlivých onemocnění nosohltanu u dětí již několik let, ale někteří lékaři tento lék dosud neocenili. Není to tak dávno, co byla v Rakousku provedena studie, která ukázala, že tento lék je docela účinný i v akutní fázi onemocnění.

Experimentu se zúčastnilo přibližně 200 dětí s laryngitidou. Polovina z nich byla léčena inhalačním adrenalinem a druhá polovina malých pacientů byla léčena podle standardního protokolu. Překvapivě, ve skupině pro léčbu adrenalinu, došlo k úplnému uzdravení po 4 dnech, což je dvakrát rychlejší než u běžné léčby.

Použití adrenalinu k inhalaci může tento terapeutický účinek dosáhnout:

 • Snížený otok hrtanu.
 • Dýchání je snazší.
 • Křeče a bolest v krku a hrudníku jsou sníženy.
 • Aktivuje krevní oběh v membránách hltanu.

Adrenalin má výrazný antimikrobiální a mucaltický účinek. Díky léku se mikrotrhliny sliznice rychle hojí a snižuje se pravděpodobnost tracheitidy nebo bronchitidy.

V mnoha případech jsou inhalace považovány pouze za součást léčby drogami. Ale také se stává, že laryngitida může být vyléčena pouze těmito postupy. To je možné v počáteční fázi onemocnění, pokud zánět ovlivňuje pouze hlasivky.

V raném stádiu laryngitidy stačí k dosažení konečného uzdravení pouze 3 inhalace s adrenalinem.

Indikace

Indikace pro jmenování adrenalinu pro inhalaci malých dětí jsou všechny identifikované formy laryngitidy. Může to být katarální, chronická, atrofická, hypertrofická nebo akutní laryngitida.

Návod k použití léku indikuje, že může být předepsán k odstranění edému hrtanu a rychlého odstranění bronchospasmu. Účinnost léčby laryngitidy u pacientů různých věkových skupin dosahuje téměř 100%.

O možnosti použití adrenalinu pro léčbu alergické laryngitidy je třeba se poradit se svým lékařem.

Adrenalin s koncentrací 0,1% je dostupný ve formě injekčního roztoku. Pro léčbu dítěte ve věku 5-6 let lze podat až 1 ml roztoku, který je předředěn 3-4 ml fyziologického roztoku. Děti od 1 do 5 let jsou předávány do 0,5 ml roztoku adrenalinu ve 3 ml fyziologického roztoku. Malé děti zpočátku tráví s lékem pouze jednu inhalaci a dívají se na reakci těla. Pouze s normální tolerancí léčiva lze postup opakovat.

Po inhalaci je nutné vyhodnotit stav pacienta, pokud spánek spí a zdravotní stav se zlepšuje, pak se můžeme omezit pouze na jeden postup.

Kontraindikace

Inhalace s adrenalinem s laryngitidou nemůže ve všech případech. Takovéto postupy jsou přísně zakázány u takových chorob a stavů:

 • Pokud teplota pacienta přesáhne 38 stupňů.
 • Pokud pacient trpí cévní křehkostí a je náchylný k častým krvácení z nosu.
 • Při chronických onemocněních srdce a cév mozku, stejně jako při bronchiálním astmatu.
 • Není možné provádět takové inhalace dětem do jednoho roku.
 • Pokud je laryngitida těžce komplikovaná.
 • Pokud je známo o individuální intoleranci k léku.

V případě, že inhalace nejsou prováděny nebulizátorem, ale konvicí, zvyšuje se seznam kontraindikací. V tomto případě jsou částice léčiva příliš velké, takže parní inhalace by neměly být prováděny pro žádné hnisavé procesy. Není nutné uchýlit se k inhalaci léčivých par v případě hnisavé otitis, angíny a sinusitidy.

K provádění inhalace mladší děti nejlépe pod dohledem lékaře. Předehřátí léku se nedoporučuje, protože horké výpary adrenalinu mohou vést k relapsu onemocnění.

Pro léčbu laryngitidy jsou často předepisovány antihistaminika. Dobře eliminují edém hrtanu a snižují podráždění.

Charakteristiky postupu

Vdechování adrenalinu se doporučuje pomocí nebulizátoru kompresoru. Pro inhalaci se léky volí podle velikosti. Děti si musí vzít malou masku, která pevně přiléhá k obličeji.

Vdechnutí dítěte by nemělo být dříve než hodinu po jídle a aktivních hrách. Asi hodinu po zákroku by měl pacient ležet tiše. Jíst by nemělo být asi hodinu a pít půl hodiny po inhalaci léčivých par.

Vdechování roztoku adrenalinu je vyžadováno podle následujícího algoritmu:

 • Nebulizátor se shromáždí a lék se nalije do nádoby. Je nutné dodržovat dávkování, které uvedl lékař. Potřebné množství adrenalinu musí být zředěno 3-4 ml fyziologického roztoku.
 • Nasaďte si masku pacienta, která odpovídá velikosti, a zapněte zařízení.
 • Procedura by neměla trvat déle než 10 minut pro dítě a 15 pro dospělého.
 • V případě potřeby může dítě po inhalaci opláchnout ústa teplou vodou.
 • Po vypnutí nebulizátoru se maska ​​a nádoba promyjí teplou vodou a otřou se antiseptickým roztokem.

Všechny části nebulizéru je možné umístit do krabice pouze po úplném vysušení. Plastová trubka, kterou prochází vzduch, nemůže být proplachována!

Hádanky mohou být kresleny nebo složeny během inhalace s dítětem. Čtení pohádek v této době je nepravděpodobné, že vyjde, takže kompresor je velmi hlučný.

Inhalace s adrenalinem dobře pomáhají při léčbě laryngitidy, ale tato léčba by měla začít pouze na radu lékaře. Nezaměstnujte se sami, spoléhejte se pouze na doporučení přítelkyň. Je třeba mít na paměti, že existuje určitá kontraindikace pro tuto léčbu, a pouze lékař by měl stanovit dávku léku.

Vliv adrenalinu na inhalaci

Laryngální onemocnění se často vyskytují u dětí. Jedná se o komplikaci po utrpení bolesti v krku, což je důsledek nedostatečně léčeného akutního virového respiračního onemocnění a je spojeno se slabou imunitou.

Laryngitida je jednou z těchto onemocnění. Je doprovázen edémem sliznic, který může způsobit záchvat udušení. Aby se zabránilo nebezpečnému stavu a otolaryngologové předepsat inhalaci s adrenalinem. Mají účinný terapeutický účinek.

Efektivita inspirace s adrenalinem v pediatrii

Laryngitida je virová infekce, proto je vybráno silné terapeutické činidlo. Neléčené onemocnění vede k nebezpečným komplikacím. Patří mezi ně falešný záď, těžké léze průdušnice a průdušek. S pomocí epinefrinu (epinefrinu) pro inhalaci mohou děti normalizovat stav malého pacienta v 7-10 dnech.

Inhalovaný účinek epinefrinu je zaměřen na:

 • zkapalnění sputa;
 • vylučování tekutiny (tekutina, která se hromadí v tkáních během zánětu);
 • hydratace a dezinfekce sliznic;
 • zmírnění bolesti;
 • zničení patogenů onemocnění.

Podle australských lékařů je postup zcela bezpečný i pro nejmenší pacienty. Výzkum se zúčastnilo 200 dětí různého věku s diagnostikovanou laryngitidou. V terapeutických aktivitách polovina skupin zahrnovala inhalace s adrenalinem. Léčebný režim byl zvolen individuálně.

Dosáhly působivých výsledků:

 • inspirace adrenalinem zkracuje dobu trvání léčby 2krát;
 • V první fázi se s onemocněním vyrovnávají pouze 3 postupy.

Jmenování

Akutní a chronická, atrofická a hypertrofická katarální laryngitida - indikace pro jmenování inhalace par pomocí roztoku adrenalinu. Účinnost této léčby je 95-100%. Předepsat lék na bronchospasmus, alergický hrtanový edém. Pro inspiraci se adrenalinový roztok ředí ve fyziologickém roztoku:

 • roztok léku pro inspiraci nemůže být zahříván (horké páry epinefrinu vyvolávají exacerbaci onemocnění);
 • Dítě by se mělo uklidnit 30-40 minut před vdechnutím, nemůže provádět aktivní činnosti;
 • postup není prováděn dříve než 1-1.5 po jídle;
 • doba trvání procedury není delší než 8-10 minut;
 • po skončení lékařské manipulace je třeba dítě položit, nesmí s ním mluvit (v tuto chvíli by se pozornost dítěte měla lépe zaměřit na poslech zajímavé knihy);
 • děti mladšího školního věku se nejlépe provádějí pod dohledem lékaře;
 • Než si koupíte nebulizátor, musíte se poradit s lékařem;
 • Při nákupu je nutné upozornit prodávajícího na skutečnost, že pomocí přístrojů budou provedeny inspirace s adrenalinem, které pojmenují věk dítěte.

Kontraindikace

Vdechování adrenalinu není předepsáno pro následující patologie:

 • dítě má vysokou teplotu (nad 38 ° C);
 • s tendencí ke krvácení v důsledku křehkosti krevních cév;
 • byla diagnostikována onemocnění srdce, cévní patologie, bronchiální astma;
 • není možné provést postup pro děti mladší než jeden rok;
 • s hnisavým zánětem - sinusitida, otitis, bolest v krku;
 • s přecitlivělostí na léčivou látku.

Rozprašovací inhalátory

Adrenalin k inhalaci přidělte dětem s rizikem vzniku křeče horních cest dýchacích. V závislosti na stavu pacienta, očekávaném výsledku může lékař předepsat postup s jinými léky.

Pokyny pro použití adrenalinu pro inhalaci u dětí a kontraindikace

Epinephrine je známý jako lék, který zmírňuje otoky, zužuje krevní cévy a má protizánětlivý účinek. Proto se aktivně využívá v praxi ORL při léčbě onemocnění nosohltanu a dýchacích orgánů. Při přímém vdechování inhalací účinná látka proniká do ohniska zánětu a odstraňuje ji. Při použití adrenalinu k inhalaci však musí děti dodržovat určitá pravidla.

Jaké je použití?

Adrenalin má následující vlastnosti:

 1. Ředí sputum a usnadňuje jeho vylučování z dýchacích cest.
 2. Má protizánětlivé, antibakteriální a antivirové účinky.
 3. Uvolňuje křeče a otok hrtanu a nosohltanu.
 4. Zlepšuje mikrocirkulaci krve v sliznicích dýchacích orgánů.
 5. Odstraňuje chrapot.
 6. Snižuje otok a bolest v krku.
 7. Urychluje hojení ran na sliznici.

S pomocí inhalace tohoto léku je doba trvání léčby zánětlivých procesů v hrtanu zkrácena z 7-10 na 3-4 dny.

Pokud se choroba nerozšíří za hlasivky, bude pro úplné uzdravení zapotřebí 2-3 postupů.

Kdy je předepsán?

Pro tyto stavy je předepsána inhalace adrenalinu:

 1. Zánět hrtanu (laryngitida).
 2. Bronchospasmus.
 3. Alergický charakter hrtanového edému.
 4. Laryngotracheitida.
 5. Porušení hrtanové mikroflóry.

Ten je charakteristický pro akutní a chronickou laryngitidu, která může vzniknout při obvyklé hypotermii nebo v důsledku nevytvrzeného chladu.

Existují nějaké kontraindikace?

V takových případech nelze vdechnutí adrenalinu provádět u dětí:

 1. Věk do 1 roku.
 2. Teploty nad 38 ° C.
 3. Přecitlivělost na léčivo.
 4. Křehké kapiláry a krvácení z nosu v historii.
 5. Kardiovaskulární onemocnění.
 6. Bronchiální astma.
 7. Vývoj studených komplikací.

Onemocnění horních cest dýchacích, doprovázená tvorbou hnisu, jsou kontraindikací pro inhalaci par s adrenalinem. Teplý vzduch může přispět k šíření infekce v celém těle.

Jak inhalovat adrenalin u dětí?

Dávka léku závisí na věku dítěte. Děti od 5 let a starší míchají 0,5-1 ml adrenalinu 0,1% s 3-4 ml fyziologického roztoku.

Od 1 do 5 let - 0,25-0,5 ml adrenalinu 0,1% na stejné množství fyziologického roztoku.

Přesné dávkování musí být zvoleno lékařem na základě závažnosti onemocnění a vlastností těla dítěte.

Po 1 inhalaci je nutné sledovat stav dítěte. Pokud nejsou na léčivo žádné nežádoucí účinky a symptomy nemoci jsou stále přítomny, postup opakujte.

Inhalace s adrenalinovým nebulizátorem by měla být prováděna v klidném stavu, 1,5 hodiny po jídle. Během 40 minut po zákroku je zakázáno aktivně se pohybovat, hodně mluvit, opustit dům a jíst jídlo a vodu.

Inhalujte nebulizátor následujícím způsobem:

 1. Umyjte si ruce.
 2. Stroj smontujte podle návodu.
 3. Nalijte množství léku napsané lékařem do lékovky.
 4. Připojte masku nebo náustek.
 5. Po skončení nebulizátoru umyjte všechny části mydlovou vodou.

Výhoda nebulizéru

Princip činnosti nebulizéru je založen na přeměně léčiva na aerosol.

Na rozdíl od běžných parních inhalací, jsou postupy nebulizéru povoleny pro hnisavé choroby dýchacích cest.

Při inhalaci aerosolu nehrozí riziko spálení sliznic nosohltanu. Vzhledem k malé velikosti částic, léčivo vstupuje do všech částí dýchacího systému, dokonce i těch nejnižších. V tomto případě se absorpce léčiva do krevního oběhu téměř nevyskytuje a léčivo prochází gastrointestinálním traktem.

Tento způsob inhalace platí pro děti od 1 roku a starší osoby.

Pro léčbu nachlazení stačí držet 1-2 inhalace 8–10 minut denně a pro děti do 5 let postačí inhalace aerosolu 5 minut.

Možné nežádoucí účinky

V ojedinělých případech může vdechnutí tohoto léku vyvolat nežádoucí účinky.

 1. Pokud má dítě adrenalinovou intoleranci, existuje riziko alergické reakce.
 2. Pokud je srdeční onemocnění, postup může zhoršit stav pacienta.
 3. Překročení doporučené dávky léčiva může způsobit tachykardii.

Inhalace s adrenalinem s laryngitidou v dávkách pro děti

Akutní zánět hrtanu s poruchou mikroflóry (laryngitida) u dětí je jedním z nejnepříjemnějších následků hypothermie nebo nevyléčené zimy.

Laryngitida jako virová patologie, s včasnou léčbou, může být zcela lokalizována během 7-10 dnů a hlavním prvkem terapeutického přístupu k předepisování léčebných postupů u dětí je inhalace Adrenalinem.

Účinnost aplikace

Procedury jsou součástí komplexní léčby a přispívají k ředění a odstranění sputa z nosohltanové dutiny a hydrataci sliznice hrtanu. Adrenalin má zároveň významný dezinfekční a antivirový účinek.

Je zajímavé, že adrenalin používaný při laryngitidě po mnoho let dosud nezískal důkladné dokumentární hodnocení vědců a lékařů v léčbě bronchiolitidy u malých dětí a kojenců. Výzkum provedený v Austrálii potvrzuje, že právě tento lék má dostatečný inhalační účinek i v akutních klinikách.

Experiment zahrnoval asi 200 dětí různého věku od 4 klinik Queensland. Polovina z nich byla inhalována adrenalinem podle určitého schématu, dávkování a četnost sezení byly stanoveny individuálně v závislosti na věku. U jiných dětí byla prokázána tradiční léčba laryngitidy. Výsledek studie je pozoruhodný - použití léku na laryngitidu umožňuje téměř poloviční dobu hospitalizace, čímž se nemocné dítě přiblíží k zotavení, průměrně 3-4 dny.

Pokud je u dítěte diagnostikována laryngitida, inhalace s adrenalinem pomůže snížit otoky nosohltanu a hrtanu, bude mít požadovaný slizniční a antibakteriální účinek, zmírní křeče a bolest a aktivuje krevní oběh v sliznici. Kromě toho je lék schopen léčit mikrotrhliny a rány tkání, proti vývoji závažných účinků laryngitidy - tracheitidy a bronchitidy.

Navzdory skutečnosti, že inhalace pro děti jsou součástí lékové terapie, mohou být založeny na veškeré další léčbě. Pokud se onemocnění podařilo dotknout pouze hlasivek v počátečních stadiích vývoje onemocnění u dětí, stačí k dosažení úplného uzdravení a obnovení chraplavého hlasu pouze 2-3 inhalace.

Indikace

Hlavními indikacemi pro podávání dětem inhalovaným adrenalinem jsou výrazné diagnostikované formy laryngitidy - atrofické, katarální, chronické, akutní nebo hypertrofické. Lék se také používá k zmírnění bronchospasmu a alergického otoku hrtanu, ale s laryngitidou účinek léčby dosahuje téměř 95-100%.

Adrenalin 0,1% se vyrábí v ampulích a je předepisován pro děti od 5 do 6 let - 0,5-1 ml léčiva na 3-4 ml fyziologického roztoku, pro děti od 1 do 5 let - 0,25-0,5 ml na 3 -4 ml fyziologického roztoku. Na rozdíl od dospělých, děti dostanou jednorázovou proceduru a v závislosti na odezvě organismu a dalším projevu symptomů laryngitidy je předepsáno následující.

Kontraindikace

Inhalace s adrenalinem je kontraindikována u dětí s laryngitidou v následujících případech:

 1. Tělesná teplota dítěte je udržována na 380 ° C a vyšší;
 2. Tendence k křehkosti cév a krvácení z nosu;
 3. Pokud má dítě chronická onemocnění srdce, mozkových cév, astma astma;
 4. Děti do 1 roku;
 5. Pokud se u laryngitidy vyskytnou akutní a těžké exacerbace;
 6. S individuální intolerancí k léku.

Pokud místo nebulizátoru používáte běžnou konvici a dítě dýchá aerosolem, ale s léčivými výpary, můžete k předchozím kontraindikacím přidat rozvoj hnisavých a bakteriálních procesů - angina pectoris, hnisavý otitis, sinusitida, sinusitida a další.

Indikace pro inhalaci u dětí od 1 do 5 let také vyžadují individuální přístup pediatra. Když laryngitida v procesu exacerbace nebo těžké formy, postup by měl probíhat pod povinnou kontrolou teploty léku. Horká inhalace se zmírněním průběhu onemocnění je nežádoucí, protože mohou způsobit relaps sliznice, která ještě není plně zralá. V tomto případě může pediatr předepsat hormonální nebo antihistaminikum pro léčbu laryngitidy.

Jak postup provést

V domácím prostředí se inhalace provádí pomocí nebulizéru. Pro postupy si děti vybírají kompresorové zařízení s tryskou ve formě masky, protože hlavní účinek léčivých par v tomto případě by měl být uložen na sliznici hrtanu. Při alergické laryngitidě je koncentrace roztoku a způsob zákroku sjednán s odborníkem.

Inhalace je nutné provádět pouze po zklidnění dítěte a po dobu 30-40 minut nebudou provádět žádné aktivní činnosti a fyzické aktivity. Kromě toho je žádoucí, aby postup nebyl proveden dříve než 1-1,5 hodiny po jídle. Po zákroku je třeba dítě také ujistit, dát. Doporučuje se vysvětlit drobky, proč nemusíte mluvit a jít ven.

Je lepší se dohodnout se svým synem nebo dcerou, že ho po inhalaci dáte do postele a přečtěte si zajímavou knihu.

Pokud je inhalace prováděna nebulizátorem, poraďte se před zakoupením přístroje se svým lékařem. Pokud se vám to nepodařilo - upozorněte prosím prodejce, za jakým účelem si drogu kupujete. Věnujte mu pozornost tomu, jak staré jsou drobky. Řada nebulizátorů v lékárenské síti vám umožní zvolit optimální model zařízení pro inhalaci adrenalinem.

Délka procedury u dětí by neměla být delší než 8-10 minut a četnost použití roztoku s adrenalinem by neměla překročit 1-2 krát denně. Pediatr, který pozoruje vývoj onemocnění u dítěte, však předepisuje léčbu na základě klinického obrazu, který vidí. Proto může být koncentrace roztoku a schéma postupu zvoleno individuálně lékařem.

Laryngitida je infekční onemocnění nejčastěji způsobené viry. V podstatě se toto onemocnění vyvíjí jako komplikace špatně vyléčeného nachlazení. Existují však případy, kdy je onemocnění způsobeno těžkým přeplněním hlasivek, podchlazení nebo častým kouřením. Tato patologie se děje u lidí všech věkových kategorií, ale je zvláště nebezpečná pro děti. Vzhledem k otoku hrtanu může mít dítě vážný záchvat udušení, což povede k narušení práce důležitých orgánů. Inhalace je považována za nejúčinnější léčbu. S obzvláště závažným stavem pacienta inhalace adrenalinem. Tento postup by měl předepsat lékař, protože existují určité kontraindikace.

Výhody adrenalinu

Při léčbě laryngitidy musíte užívat nejen léky, ale také provádět inhalaci s různými roztoky. Zvláště účinná inhalace s adrenalinem u dětí. Tento lék zvlhčuje sliznici, odstraňuje podráždění a ředí sputum, které se pak vylučuje přirozeně. Navíc adrenalin má devastující účinek na viry a mnoho bakterií.

Adrenalin se používá k léčbě zánětlivých onemocnění nosohltanu u dětí již několik let, ale někteří lékaři tento lék dosud neocenili. Není to tak dávno, co byla v Rakousku provedena studie, která ukázala, že tento lék je docela účinný i v akutní fázi onemocnění.

Experimentu se zúčastnilo přibližně 200 dětí s laryngitidou. Polovina z nich byla léčena inhalačním adrenalinem a druhá polovina malých pacientů byla léčena podle standardního protokolu. Překvapivě, ve skupině pro léčbu adrenalinu, došlo k úplnému uzdravení po 4 dnech, což je dvakrát rychlejší než u běžné léčby.

Použití adrenalinu k inhalaci může tento terapeutický účinek dosáhnout:

 • Snížený otok hrtanu.
 • Dýchání je snazší.
 • Křeče a bolest v krku a hrudníku jsou sníženy.
 • Aktivuje krevní oběh v membránách hltanu.

Adrenalin má výrazný antimikrobiální a mucaltický účinek. Díky léku se mikrotrhliny sliznice rychle hojí a snižuje se pravděpodobnost tracheitidy nebo bronchitidy.

V mnoha případech jsou inhalace považovány pouze za součást léčby drogami. Ale také se stává, že laryngitida může být vyléčena pouze těmito postupy. To je možné v počáteční fázi onemocnění, pokud zánět ovlivňuje pouze hlasivky.

V raném stádiu laryngitidy stačí k dosažení konečného uzdravení pouze 3 inhalace s adrenalinem.

Indikace

Indikace pro jmenování adrenalinu pro inhalaci malých dětí jsou všechny identifikované formy laryngitidy. Může to být katarální, chronická, atrofická, hypertrofická nebo akutní laryngitida.

Návod k použití léku indikuje, že může být předepsán k odstranění edému hrtanu a rychlého odstranění bronchospasmu. Účinnost léčby laryngitidy u pacientů různých věkových skupin dosahuje téměř 100%.

O možnosti použití adrenalinu pro léčbu alergické laryngitidy je třeba se poradit se svým lékařem.

Adrenalin s koncentrací 0,1% je dostupný ve formě injekčního roztoku. Pro léčbu dítěte ve věku 5-6 let lze podat až 1 ml roztoku, který je předředěn 3-4 ml fyziologického roztoku. Děti od 1 do 5 let jsou předávány do 0,5 ml roztoku adrenalinu ve 3 ml fyziologického roztoku. Malé děti zpočátku tráví s lékem pouze jednu inhalaci a dívají se na reakci těla. Pouze s normální tolerancí léčiva lze postup opakovat.

Po inhalaci je nutné vyhodnotit stav pacienta, pokud spánek spí a zdravotní stav se zlepšuje, pak se můžeme omezit pouze na jeden postup.

Kontraindikace

Inhalace s adrenalinem s laryngitidou nemůže ve všech případech. Takovéto postupy jsou přísně zakázány u takových chorob a stavů:

 • Pokud teplota pacienta přesáhne 38 stupňů.
 • Pokud pacient trpí cévní křehkostí a je náchylný k častým krvácení z nosu.
 • Při chronických onemocněních srdce a cév mozku, stejně jako při bronchiálním astmatu.
 • Není možné provádět takové inhalace dětem do jednoho roku.
 • Pokud je laryngitida těžce komplikovaná.
 • Pokud je známo o individuální intoleranci k léku.

V případě, že inhalace nejsou prováděny nebulizátorem, ale konvicí, zvyšuje se seznam kontraindikací. V tomto případě jsou částice léčiva příliš velké, takže parní inhalace by neměly být prováděny pro žádné hnisavé procesy. Není nutné uchýlit se k inhalaci léčivých par v případě hnisavé otitis, angíny a sinusitidy.

K provádění inhalace mladší děti nejlépe pod dohledem lékaře. Předehřátí léku se nedoporučuje, protože horké výpary adrenalinu mohou vést k relapsu onemocnění.

Pro léčbu laryngitidy jsou často předepisovány antihistaminika. Dobře eliminují edém hrtanu a snižují podráždění.

Charakteristiky postupu

Vdechování adrenalinu se doporučuje pomocí nebulizátoru kompresoru. Pro inhalaci se léky volí podle velikosti. Děti si musí vzít malou masku, která pevně přiléhá k obličeji.

Vdechnutí dítěte by nemělo být dříve než hodinu po jídle a aktivních hrách. Asi hodinu po zákroku by měl pacient ležet tiše. Jíst by nemělo být asi hodinu a pít půl hodiny po inhalaci léčivých par.

Vdechování roztoku adrenalinu je vyžadováno podle následujícího algoritmu:

 • Nebulizátor se shromáždí a lék se nalije do nádoby. Je nutné dodržovat dávkování, které uvedl lékař. Potřebné množství adrenalinu musí být zředěno 3-4 ml fyziologického roztoku.
 • Nasaďte si masku pacienta, která odpovídá velikosti, a zapněte zařízení.
 • Procedura by neměla trvat déle než 10 minut pro dítě a 15 pro dospělého.
 • V případě potřeby může dítě po inhalaci opláchnout ústa teplou vodou.
 • Po vypnutí nebulizátoru se maska ​​a nádoba promyjí teplou vodou a otřou se antiseptickým roztokem.

Všechny části nebulizéru je možné umístit do krabice pouze po úplném vysušení. Plastová trubka, kterou prochází vzduch, nemůže být proplachována!

Hádanky mohou být kresleny nebo složeny během inhalace s dítětem. Čtení pohádek v této době je nepravděpodobné, že vyjde, takže kompresor je velmi hlučný.

Inhalace s adrenalinem dobře pomáhají při léčbě laryngitidy, ale tato léčba by měla začít pouze na radu lékaře. Nezaměstnujte se sami, spoléhejte se pouze na doporučení přítelkyň. Je třeba mít na paměti, že existuje určitá kontraindikace pro tuto léčbu, a pouze lékař by měl stanovit dávku léku.

Laryngální onemocnění se často vyskytují u dětí. Jedná se o komplikaci po utrpení bolesti v krku, což je důsledek nedostatečně léčeného akutního virového respiračního onemocnění a je spojeno se slabou imunitou.

Laryngitida je jednou z těchto onemocnění. Je doprovázen edémem sliznic, který může způsobit záchvat udušení. Aby se zabránilo nebezpečnému stavu a otolaryngologové předepsat inhalaci s adrenalinem. Mají účinný terapeutický účinek.

Efektivita inspirace s adrenalinem v pediatrii

Laryngitida je virová infekce, proto je vybráno silné terapeutické činidlo. Neléčené onemocnění vede k nebezpečným komplikacím. Patří mezi ně falešný záď, těžké léze průdušnice a průdušek. S pomocí epinefrinu (epinefrinu) pro inhalaci mohou děti normalizovat stav malého pacienta v 7-10 dnech.

Inhalovaný účinek epinefrinu je zaměřen na:

 • zkapalnění sputa;
 • vylučování tekutiny (tekutina, která se hromadí v tkáních během zánětu);
 • hydratace a dezinfekce sliznic;
 • zmírnění bolesti;
 • zničení patogenů onemocnění.

Podle australských lékařů je postup zcela bezpečný i pro nejmenší pacienty. Výzkum se zúčastnilo 200 dětí různého věku s diagnostikovanou laryngitidou. V terapeutických aktivitách polovina skupin zahrnovala inhalace s adrenalinem. Léčebný režim byl zvolen individuálně.

Dosáhly působivých výsledků:

 • inspirace adrenalinem zkracuje dobu trvání léčby 2krát;
 • V první fázi se s onemocněním vyrovnávají pouze 3 postupy.

Jmenování

Akutní a chronická, atrofická a hypertrofická katarální laryngitida - indikace pro jmenování inhalace par pomocí roztoku adrenalinu. Účinnost této léčby je 95-100%. Předepsat lék na bronchospasmus, alergický hrtanový edém. Pro inspiraci se adrenalinový roztok ředí ve fyziologickém roztoku:

Postup vyžaduje dodržování pravidel:
Pod dohledem ošetřujícího lékaře provede první postup. Léčba pokračuje, pokud to dítě dobře snáší. Další schéma je upraveno individuálně. V případě potřeby předepsané komplexní kapky pro léčbu hrtanu lékařskou parou. Nezávisle doma se inspirace provádí pomocí zařízení, které převádí roztok léčiva na stav dispergovaných par - nebulizér

 • roztok léku pro inspiraci nemůže být zahříván (horké páry epinefrinu vyvolávají exacerbaci onemocnění);
 • Dítě by se mělo uklidnit 30-40 minut před vdechnutím, nemůže provádět aktivní činnosti;
 • postup není prováděn dříve než 1-1.5 po jídle;
 • doba trvání procedury není delší než 8-10 minut;
 • po skončení lékařské manipulace je třeba dítě položit, nesmí s ním mluvit (v tuto chvíli by se pozornost dítěte měla lépe zaměřit na poslech zajímavé knihy);
 • děti mladšího školního věku se nejlépe provádějí pod dohledem lékaře;
 • Než si koupíte nebulizátor, musíte se poradit s lékařem;
 • Při nákupu je nutné upozornit prodávajícího na skutečnost, že pomocí přístrojů budou provedeny inspirace s adrenalinem, které pojmenují věk dítěte.

Kontraindikace

Vdechování adrenalinu není předepsáno pro následující patologie:

 • dítě má vysokou teplotu (nad 38 ° C);
 • s tendencí ke krvácení v důsledku křehkosti krevních cév;
 • byla diagnostikována onemocnění srdce, cévní patologie, bronchiální astma;
 • není možné provést postup pro děti mladší než jeden rok;
 • s hnisavým zánětem - sinusitida, otitis, bolest v krku;
 • s přecitlivělostí na léčivou látku.

Rozprašovací inhalátory

Adrenalin k inhalaci přidělte dětem s rizikem vzniku křeče horních cest dýchacích. V závislosti na stavu pacienta, očekávaném výsledku může lékař předepsat postup s jinými léky.

Metody inhalace s laryngitidou u dětí:

Laryngitida je virové onemocnění, které je nebezpečné pro děti. K prevenci komplikací laryngitidy, snížení rizika křeče hrtanu, pediatři předepisují inhalaci s adrenalinem pomocí nebulizéru. Léčebný režim je volen individuálně lékařem. Pokud existují kontraindikace užívání adrenalinu, existují možnosti inhalace s jinými léky.

Laryngitida je častou komplikací po bolestech krku u dětí. To může být způsobeno špatně vyléčeným onemocněním nebo snížením imunitní obrany. Stojí za to, aby se dítě stalo podchlazeným, když se hrdlo zapálí a je narušeno složení hrtanové mikroflóry. Pediatři a ORL lékaři předepisují v tomto případě inhalaci adrenalinem. Jak používat lék v nebulizéru? Podrobně se v článku věnujte.

Laryngitida je virové onemocnění, proto je k eradikaci patologických agens zapotřebí silné činidlo. Komplikace neléčené laryngitidy - těžké poškození průdušnice a průdušek, falešný záď. S pomocí léku Adrenalin (epinefrin), můžete překonat infekci v 7-10 dnů.

Jak inhalace s adrenalinem na těle dítěte? Lék má následující účinky:

 • ředí viskózní sputum;
 • přispívá k odstranění exsudátu z těla;
 • zvlhčuje sliznice;
 • dezinfikuje sliznici;
 • ničí viry.

Australští lékaři tvrdí, že Adrenalin je schopen vyrovnat se s ostrou klinikou. Je zcela bezpečný pro kojence v dětském věku a zkracuje dobu léčby o polovinu. V počáteční fázi onemocnění (chraplavý hlas) se lék vyrovná s onemocněním ve 3 postupech. Kromě odstranění infekce a zmírnění bolesti obnovuje adrenalin integritu sliznice.

Adrenalinová inhalace pro děti je předepisována pro diagnostiku jakékoliv formy laryngitidy, stejně jako pro edém hrtanu a bronchospasmus. Léčba může probíhat i pro děti od jednoho roku. Za tímto účelem se objem stanovený pediatrem zředí ve fyziologickém roztoku (4 ml):

 • dávkování pro děti od jednoho roku do pěti let: 0,25-0,5 ml;
 • děti od 5 let: 0,5-1 ml.

Za prvé, dítě dostane jeden postup. Pokud tělo dobře vnímá inhalační účinek, zasedání pokračují. To znamená, že se musíte orientovat na pohodu dítěte.

Je to důležité! Léčba akutních forem laryngitidy by měla být pod kontrolou pediatra.

Pokud má dítě štěkavý kašel a v noci se začal dusit - okamžitě zavolejte sanitku. Před příchodem lékařského týmu se doporučuje inhalovat epinefrin. Problémy s dýcháním mohou způsobit křeč hrtanu - nebezpečný stav pro zdraví.

 • hypertermie;
 • epistaxis;
 • závažná patologie vnitřních orgánů;
 • těžké exacerbace nachlazení;
 • intolerance adrenalinu;
 • věku asi jeden rok.

Věnujte pozornost! Předávkování epinefrinem může způsobit bušení srdce.

Kontraindikace bolesti v krku, zánět středního ucha a sinusitida platí i pro kontraindikace. To platí pro inhalaci páry z konvice. To znamená, že kontraindikace se nevztahuje na sezení přes nebulizátor. To je dáno tím, že inhalace horké páry v hnisavých procesech je kontraindikována - zhoršuje vývoj onemocnění. Teplota aerosolů v nebulizéru je mnohem nižší, takže nehrozí riziko exacerbace hnisavých procesů.

Rozprašovač se doporučuje pro použití u dětí s laryngitidou, je to nejbezpečnější způsob léčby. Jaký model nebulizéru zvolit pro dítě? Nejlepší je koupit model kompresoru, protože je univerzální. Elektronický model je drahý, i když to funguje tiše - můžete s dítětem zacházet ve snu. Nebulizátor kompresoru lze použít pro všechny členy rodiny, protože sada obsahuje masky různých velikostí.

Pravidla pro inhalaci:

 • léčbu nelze provést, pokud je dítě nadměrně vzrušeno slzami nebo aktivními hrami;
 • inhalace se provádí přes 1,5 po posledním jídle;
 • po ukončení procedury je nutné odpočívat po dobu 30–40 minut - nemluvte, nehrajte romps, nevyjděte ven;
 • inhalace se nejlépe provádí v posteli - ať dítě leží tiše a poslouchá pohádku;
 • zasedání pro malé děti by nemělo trvat déle než pět minut, starší děti by měly být inhalovány po dobu deseti minut.

Jak dýchat nebulizátorem? Není třeba se zhluboka nadechnout a udržet vzduch v plicích. Musíte dýchat v tichém rytmu, jako obvykle. Malé děti jsou vdechovány během spánku, protože inhalace nemusí dýchat zvláštním způsobem.

Jak často může být inhalace epinefrinu provedena? Ne více než dvakrát denně, častěji je to nemožné. Koncentrace roztoku a další podrobnosti postupu jsou diskutovány s pediatrem - nedoporučuje se léčit děti samostatně.

Výhody nebulizéru

V nedávné minulosti byly inhalace prováděny nad horkou párou s bylinnými infuzemi rozpuštěnými v něm nebo nadýchanými horkými bramborami. Nicméně, s hnisavými procesy, horká pára jen zvětší symptomy nemoci místo pomoci. Na rozdíl od horké páry vytváří nebulizátor aerosoly - nejmenší částice léčivé látky. Jemně se usazují na sliznici hrtanu a mají hojivý účinek.

Použití horké páry v hnisavých procesech v hrtanu, středním uchu nebo nosních dutinách vede k exacerbaci onemocnění po dočasném zlepšení. Nadýchání sahá do přilehlých oblastí a může vyvolat zúžení hrtanu. Použití nebulizéru eliminuje příjem popálenin sliznice horkého vzduchu, což je zvláště nebezpečné pro malé děti. Léčba inhalátorem je proto jediným způsobem, jak provádět domácí procedury.

Léčba nemocí dýchacích cest bez páry je nejlepším způsobem, jak se zbavit onemocnění doma. To platí zejména v přítomnosti různých příznaků nachlazení - kašel, rýma, dušnost a bolest v krku.

Vdechnutí epinefrinu nebulizátorem rychle obnovuje zdraví dýchacích cest a zachraňuje dítě před utrpením. Efekt vektoru na postižené oblasti poskytuje téměř okamžitý účinek po aplikaci. Léčivá látka jde přímo na sliznici, obchází krevní oběh a trávicí trakt. Negativní účinek léků na celé tělo proto chybí.

Inhalace s laryngitidou

Laryngitida je infekční, často virové onemocnění hrtanu, hlasivek, postihující lidi všech věkových kategorií, ale zvláště nebezpečné pro děti. Nejlepším způsobem léčby laryngitidy je inhalace, pomocí které je lék podáván přímo do místa zánětu.

Inhalační metody

Když je laryngitida inhalační léky parní inhalátor nebo nebulizer. V případě akutní laryngitidy se inhalace projeví nebulizátorem a v případě chronického průběhu onemocnění se také používají inhalace páry.

Vdechování páry laryngitidou je však méně účinné než inhalace léčivých roztoků nebulizátorem.

Ohřátá mokrá pára není schopna dosáhnout hrtanu, aby měla plně terapeutický účinek na sliznice a hlasivky.

Použití domácích pánví k inhalaci laryngitidou je neúčinné. Je lepší nepoužívat domácí prostředky, zejména při léčbě dětí, kvůli vysokému riziku popálení dýchacích cest a očí.

Kromě inhalace přes nebulizátor se používá parní inhalátor s aerosoly obsahujícími laryngitidu obsahující antiseptika, například hexoral, Kolustan.

Kontraindikace

 • Musíte být zcela jisti, že lék není alergický.
 • K provedení zákroku by neměl být vysoký krevní tlak, nepravidelný tep.
 • Vdechování páry nelze léčit hnisavým sinusem, otitidou, bolestmi v krku.
 • Při zvýšené teplotě u pacienta se nedoporučuje parní inhalace, u nebulizátoru neudělají postup při tělesné teplotě vyšší než 38 stupňů.

Děti do 4 let nemají léčbu parou kvůli nebezpečí laryngospasmu. Další informace o léčbě laryngospasmu u dětí naleznete v článku "Laryngospasmus".

Vlastnosti inhalace

 • Doba trvání procedury je 5-10 minut.
 • Během dne nemůžete dělat více než 3 inhalace s léky.
 • Při předepisování několika léků se nejprve léčí bronchodilatátory, poté provádějí zákroky s mukolytiky, po kterých aplikují antiseptika a antibiotika.
 • Pro pěstování léčiv lze použít pouze lékárenský fyziologický roztok.

Rozprašovací inhalátory

Pro inhalaci pomocí rozprašovače s laryngitidou užívejte léky:

 • ředící sputum - Lasolvan, fyziologický roztok, jedlá soda;
 • antiseptika - Miramistin, Geksoral, Dioksidin;
 • Fytopreparace s protizánětlivým účinkem - Rotokan, Chlorophyllipt, Tonsilgon N;
 • hormonální léčiva - glukokortikosteroidy Hydrokortison, Prednisolon, Pulmicort, Fliksotid;
 • adrenergní činidlo - adrenalin.

Pro léčbu laryngitidy pomocí bylinných přípravků s protizánětlivým účinkem - Rotokan, Chlorophyllipt.

Jako protizánětlivé činidlo můžete použít Naphthyzinum vasokonstrikční kapky. Inhalují je nebulizátorem, což nutně 5krát ředí 1 ml 0,05% naftyzinu fyziologickým roztokem.

Je třeba mít na paměti, že inhalaci hormonálních léků pomocí nebulizátoru pro laryngitidu lze provést pouze naředěnými roztoky. Glukokortikosteroidy, adrenalin během inhalace v čisté formě mohou způsobit šok.

S těžkou laryngitidou u dětí, silným štěkotovým kašlem, nebezpečím laryngospasmu, inhalačním nebulizátorem s Pulmicortem. Jak dělat inhalace, jaké dávky pro děti různého věku v laryngitidě, můžete se dozvědět z článku, který popisuje vlastnosti a metody aplikace Pulmicortu.

Epinephrine (Epinephrine)

V lékařské praxi se používá adrenalin, což je syntetický analog adrenalinu - hormonální substance, neurotransmiteru, který má:

 • stimulační účinek na centrální nervový systém;
 • aktivační účinek na syntézu hormonů hypotalamicko-hypofyzárně-adrenálního systému;
 • vazokonstriktor, anti-edémový účinek na sliznici hrtanu;
 • antialergický, protizánětlivý účinek.

Adrenalin se používá k inhalaci u dětí v akutních situacích, které ohrožují rozvoj laryngospasmu. Postupy s adrenalinem se mohou vyhnout takové závažné komplikaci laryngitidy, jako je falešná záď.

Pokud se štěkající kašel mučil dítě před spaním, a v noci se dítě začalo dusit, pak byste měli okamžitě zavolat sanitku a před příchodem zdravotnických pracovníků vstříkněte pacientovi epinefrin přes nebulizátor.

Pro inhalaci epinefrinu (adrenalin) s laryngitidou, hrozícím křečem hrtanu, vezměte ampulku této látky a zřeďte ji v 5 ml fyziologického roztoku. Lék nemůže být používán neustále kvůli své vysoké aktivitě, schopnosti zvyšovat tepovou frekvenci.

Dexamethason

Hormonální lék Dexamethason má anti-edematózní, protizánětlivý, antialergický účinek. Toto hormonální činidlo je inhalováno s výrazným edémem hlenové sliznice, nebezpečí zúžení jeho lumen.

S laryngitidou, k inhalaci Dexamethasonem, se 1 ampule léku zředí fyziologickým roztokem, jako 1: 6, se používá k inhalaci přes nebulizátor pro děti 4 ml výsledného roztoku.

Hydrokortison

Hydrokortizon - steroid, má antialergický účinek. S hrozbou laryngospasmu je předepsán kombinovaný lék Hydrocortisone-Richter.

Tento lék obsahuje lidokain, lokální anestetikum, které rychle zmírňuje bolest. Při laryngitidě se lék zředí fyziologickým roztokem za účelem inhalace hydrokortisonem.

Lidokain může být použit pro vlastní inhalaci, zejména při suchém kašli. Pro postup s použitím 2% roztoku lidokainu.

Prednisolon

Lék Prednisolon je syntetický analog glukokortikosteroidu hydrokortizonu, má protizánětlivý, imunosupresivní účinek. Prednisolon se aktivně podílí na metabolismu, ovlivňuje rovnováhu elektrolytů, zadržuje vodu v těle.

Prednisolon může být použit pouze na lékařský předpis, nesmí překročit předepsanou dávku, trvání léčby.

Lasolvan

Lasolvan, Bromheksin jmenován při suchém kašli, způsobeném zánětlivým procesem v krku, průdušnici. Léky v této skupině jsou běžně používány pro bronchitidu v případě špatného odstranění sputa.

Když laryngitis Lasolvan má dekongestantní účinek, změkčuje suchý kašel, ředí sputum, zlepšuje jeho vylučování. Léčivo se používá k inhalaci prostřednictvím nebulizéru u dětí, ředěného laryngitidou fyziologickým roztokem ve stejných podílech.

Solný roztok

Solný roztok je vodný roztok obsahující 9% chloridu sodného. Tato koncentrace odpovídá obsahu chloridu sodného v krvi.

Inhalace fyziologickým roztokem je prospěšná pro všechny typy zánětů dýchacích cest. Výsledkem tohoto postupu je navlhčení sliznic hrtanu, průdušnice a průdušek a přítomnost stolní soli pomáhá eliminovat edémy vnitřních membrán.

Parní inhalace

Vdechování páry s laryngitidou u dětí lze provádět pouze při pokojové teplotě. Při vyšších teplotách se zvyšuje pravděpodobnost zúžení lumenu hrtanu, zvyšuje se riziko laryngospasmu.

Vdechování parním inhalátorem lze provést pomocí filtrovaných infuzí šalvěje, heřmánku, tymiánu, bylinných přípravků Rotocan, Chlorophyllipt, jedlé sody. Je nebezpečné provádět inhalace oleje pro děti z důvodu rizika alergické reakce.

Zvláště se nedoporučuje používat bylinky pro inhalaci u malých dětí. Kombinace několika účinných látek může zvýšit otok sliznice, což je velmi nebezpečné u dětí s laryngitidou.

Neméně riskantní je léčit děti do 4 let s laryngitidou mlékem nebo medem. Tyto produkty mohou také způsobit alergie. O léčbě dětí na místě je také zveřejněn speciální článek "Kašel pro děti."

Pokud během léčby po dobu 2 dnů nedojde ke zlepšení stavu pacienta, je nutné navštívit otolaryngologa. Pokud existuje nebezpečí laryngospasmu, zvláště u dětí, neměli byste být léčeni sami, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.