Faryngitida

Aloe šťáva bude užitečná pro kloktání (2-3 krát denně). Kromě toho můžete žvýkat aloe listy. Dělejte to častěji než kloktání krku.

Vezměte 40 g stříbrné trávy, nalijeme 1 litr vroucí vody, necháme 30 minut, kmen, přidáme 50 ml šťávy z aloe. Použijte teplé pro obklady na krku, měnit každých 20 minut po celý den.

Vezměte 10 g slézových listů, 2 g stonků růží, 1 polévková lžíce. Já med, 0,5 litru mléka. Vařte, kmen, přidejte 1 lžičku. aloe šťáva Pijte 3x denně na šálek kávy.

Podobné kapitoly z jiných knih

Faryngitida

Pharyngitis Pro léčbu použijte následující roztok: 1 citron, 3 lžíce. Já med, 3 šálky měsíční tinktury, způsob přípravy. Vytlačte šťávu z citronu, rozpusťte v ní med a nalijte výsledný roztok do tinktury měsíčku. Namažte hrdlo

Faryngitida

Akutní faryngitida

Akutní faryngitida Akutní zánět hltanu se ve většině případů šíří z dolní a nosní dutiny při akutním chronickém zánětu hltanu, nosu a nosních dutin, stejně jako při jeho exacerbaci, často je etiologickým faktorem Stretiptococcus.

Chronická faryngitida

Chronická faryngitida je rozdělena na jednoduchou hypertrofickou a chronickou atrofickou faryngitidu. Nejčastěji postihuje nemoc středního a vysokého věku. Muži onemocní častěji hypertrofickou formou, zatímco ženy onemocní méně často, většinou mají

Faryngitida

Faryngitida Folikulární faryngitida ve veřejných reproduktorech, když vyschne hlas z přepracování, je v hrdle silný pocit pálení, jako by v něm byla nějaká horká substance -

Faryngitida

Faryngitida Faryngitida je zánět hltanu, pokud otevřete ústa, pak za jazykem vidíte zadní část hltanu, která obvykle vypadá hladce a růžově. U akutní faryngitidy je hltan jasně červený, na zadní stěně jsou rozptýleny granule - zvětšené

Faryngitida, tracheitida

Faryngitida, tracheitida Faryngitida je velmi časté onemocnění. Má infekční povahu; při faryngitidě jsou postiženy zadní a postranní stěny orofaryngu (zanícené), opláchněte hrdlo (a ústa) infuzí nebo odvarem listů rostlin, jako je bříza, třezalka tečkovaná

Faryngitida

Faryngitida Je ošetřena takovou sbírkou: plody anýzu obyčejné - 3 části, bílé březové listy - 2 díly, květy černého bezu - 2 díly, měsíčku bylina - 2 části, výhonky obyčejného vřesu - 1 část, listy klína obyčejného - 1 díl šalvěj bylina

53. Faryngitida

53. Faryngitida V případě zánětu sliznice hltanu se u dítěte vyvíjí faryngitida. U akutní faryngitidy si dítě stěžuje na pocit silného sucha a tepla v krku, bolesti při polykání slin a jídla. Obecný stav je narušen málo, ale ve večerních hodinách teplota

Faryngitida

Pharyngitis Aloe šťáva bude užitečná pro kloktání (2-3 krát denně). Kromě toho můžete žvýkat aloe listy. Udělejte to častěji než kloktadlo, vezměte 40 g stříbrné stříbrné trávy, nalijte 1 litr vroucí vody, nechte 30 minut, odtok, přidejte 50 ml šťávy z aloe. Použití

Faryngitida

Faryngitida Faryngitida je zánětlivý proces lokalizovaný do sliznice a lymfatických útvarů hrdla nebo žláz. Onemocnění je nejčastější ze všech známých onemocnění místních orgánů všech věkových kategorií populace. S akutní

Faryngitida

Pharyngitis Aloe šťáva tinktura s cukrem na ocet1 česnek hlavu, 1 lžička. sůl, 1 l vinného octa. Příprava: Česnek rozemele, dokud nevytvoří pastovitou hmotu, přenese se do nádoby z tmavého skla, nalije ocet, hermeticky uzavře

Faryngitida, tracheitida

Faryngitida, tracheitida Faryngitida je velmi časté onemocnění. Má infekční povahu; při faryngitidě jsou postiženy zadní a postranní stěny orofaryngu (zanícené), opláchněte hrdlo (a ústa) infuzí nebo odvarem listů rostlin, jako je bříza, třezalka tečkovaná

Faryngitida

Faryngitida 38. Nechápu, co je to faryngitida, jak se liší od tonzilitidy? Faryngitida je zánět zadní stěny hltanu a angína mandlí. Příčinou jsou viry nebo bakterie faryngitidy. Bakteriální infekce jsou někdy závažnější než virové infekce. Příznaky

Faryngitida

Pharyngitis Už jste někdy zažili suchost a bolest v krku, když nemůžete ani polknout bez bolesti? Při správné léčbě faryngitidy za 7-10 dnů dochází k zotavení. Pokud však onemocnění není léčeno včas, může se stát chronickým

Prostředky lidové léčby faryngitidy doma

Zánětlivý proces s faryngitidou zahrnuje sliznici hltanu. Příznaky patologie u dětí a dospělých se mohou objevit při akutní respirační virové infekci, chřipce, po silné hypotermii nebo konzumaci studené stravy. Léčba lidových prostředků faryngitidy je skvělý způsob, jak rychle a účinně zmírnit bolest v krku, snížit nepohodlí a zbavit se infekce v orofarynxu.

Jak tradiční medicína

Tradiční medicína má především symptomatický účinek. Vzhledem k tomu, že zánět ustupuje, příznaky onemocnění také zmizí. Vynikajících výsledků lze dosáhnout, pokud děláte doma obklady, inhalace, výplachy, používejte jiné metody terapie. Metody léčby domácího krku mohou významně snížit hlavní příznaky faryngitidy:

 • lechtat;
 • nepohodlí v krku;
 • zarudnutí hrdla, palatinové oblouky, zadní stěnu hltanu;
 • nízká horečka (s ARVI a chřipkou, teplota stoupne na 38-39 stupňů);
 • často - nazální kongesce, rýma.

Pokud je faryngitida léčena nesprávně a mimo čas, onemocnění se často stává chronickým. Lidová léčba faryngitidy je zaměřena na prevenci přechodu patologie na chronickou formu v důsledku silného imunostimulačního účinku. Terapie bylinami, medem, aloe, propolisem a dalšími prostředky pomáhá posilovat "sílu" sliznice hrdla a zvyšuje lokální imunitní obranu. V důsledku toho příznaky faryngitidy u dospělých a dětí nejen zcela vymizí, ale také sníží riziko opakovaného výskytu onemocnění.

Lidové léky na faryngitidu a etiotropní účinek - přispívají k ničení patogenů, které se usadily na zadní straně krku. Doma, s pomocí jednoduchých prostředků, můžete rychle dezinfikovat hltan, protože mnoho složek léků jsou silná antiseptika, ne horší než farmaceutické přípravky. Více o tom, jak rychle vyléčit krk doma a jaké léky k léčbě faryngitidy u dětí používat

Indikace pro léčbu krku, která nabízí tradiční medicínu, jsou jakékoli formy faryngitidy - akutní virové a bakteriální, chronické, přičemž většina metod může být aplikována u dospělých a dětí. Omezení pro termální procedury jsou stavy, které jsou doprovázeny horečkou, stejně jako věk dítěte (naučit se léčit krk pro dítě). V případě atrofické faryngitidy doma, nemoci nelze léčit prostředky, které suší hrdlo.

Včela propolis

S takovou nemocí, jako je akutní faryngitida, musí domácí léčba nutně zahrnovat propolis a produkty na něm založené: díky své dezinfekční vlastnosti může tento včelařský produkt vyčistit hrdlo různých mikrobů a také snížit zánět. Při chronické faryngitidě může být také použit propolis, ale výhodně ve formě bez alkoholu. Propolis může být použit v těchto receptech:

 • Nalijte 30 g propolisu, předtím rozdrceného, ​​do tmavé skleněné misky, nalijte trochu studené vody tak, aby voskové částice plávaly na povrch. Propolis usadil na dně se nalije přes 100 ml vodky, po dobu 7 dnů. Poté, co je nástroj filtrován, smíchán s glycerinem v poměru 1: 2. Nanášejte dvakrát denně po dobu 10 dnů. Další informace o tom, jak ředit propolis pro kloktání.
 • Můžete si koupit v lékárně a hotové tinktuře s propolisem. Pro léčbu chronické katarální faryngitidy doma se připravuje z tinktury olejové směsi. Kombinujte 1: 1 propolis s rakytníkovým olejem, a pak používáte ke změknutí hrdla tím, že jej dvakrát denně mazáte dvakrát denně po dobu jednoho měsíce.
 • Při akutní faryngitidě je třeba třikrát denně kloktat, ve sklenici teplé vody házet 2 lžičky propolisové tinktury pro dospělé. Dávkování propolisové tinktury dětem by mělo být poloviční.
 • Pro zajištění antiseptického účinku faryngitidy je třeba žvýkat kousek propolisu 3 minuty dvakrát denně.

Včelí produkty jsou alergeny, proto není možné léčit hrdlo propolisem doma pro ty, kteří jsou náchylní k závažným alergickým reakcím, stejně jako pro děti do 4 let.

Broskvový olej

Lidové léky pro léčbu faryngitidy, která nabízí alternativní medicínu, často zahrnují broskvový olej. Doma je tento nástroj velmi cenově dostupný, ekonomický, efektivní. Dokonale zklidňuje hrdlo, pomáhá regenerovat tkáně, snižuje příznaky faryngitidy. Také broskvový olej normalizuje mikrocirkulaci krve a metabolické procesy na místní úrovni. Olej z broskví se používá těmito způsoby:

 1. Smíchejte 30 g oleje a 10 g propolisového extraktu, přidejte do směsi čajový olej (5 kapek). Tato směs je nezbytná pro zpracování krku a kapání do nosu dvakrát denně pro jakoukoli formu faryngitidy.
 2. V případě chronické faryngitidy se do nosu vmíchá broskvový olej se 4 kapkami do každé nosní dírky dvakrát denně. Orofarynx před aplikací oleje by měl být opláchnut vodou a sodou (lžička ve sklenici vody), aby se odstranily mikroby.

Broskvový olej je kontraindikován pouze tehdy, pokud jste přecitlivělý.

Léčivé vlastnosti zázvoru

Léčba faryngitidy doma pomůže zázvor. K léčbě krku aplikováním zázvoru je tradice, která pochází z Číny. Zázvor má protizánětlivé, antiseptické vlastnosti, ohřívá hrdlo, čistí lymfatické žlázy, změkčuje orofarynx, snižuje příznaky onemocnění. Tradiční medicína doporučuje používat zázvor následujícími způsoby:

 1. Nakrájejte zázvor na malé kousky, vařte lžičku prostředků se sklenicí vařící vody, přidejte plátek citronu. Po 15 minutách, kmen, přidejte med, pít teplý čaj v malých doušcích. Opakujte dvakrát denně.
 2. Nalijte směs lžičky suchého zázvorového prášku a stejné množství kurkumy se sklenicí vroucí vody, zahřívejte nápoj ve vodní lázni po dobu 5 minut. Trvejte na půl hodiny, namáhejte, pijte výrobek jednou denně, není horké.
 3. Pokud má strep hrdlo příznaky, jako je kašel, bolest v krku, zázvor může být použit s lékořice. Prášek z lékořice a zázvor (lžička) se vaří s 300 ml vroucí vody, filtruje se a vypije se po hodině, rozdělená na 2 dávky denně.
 4. Pro zlepšení imunitního systému při chronické katarální faryngitidě musíte tento nápoj pít denně po dobu 10 dnů: zázvor (špetka), červenou papriku (na špičce nože), med (lžíce), zelený čaj (lžička), vařit sklenici vody, pít malý po infuzi.

Zázvor může být kontraindikován pro špatné srážení krve, protože ho ředí jako aspirin. Také nemůžete být moc konzumovat zázvor s gastritidou, vředy, pálení žáhy, během těhotenství až do 3 let věku.

Léčivé byliny

Doma se doporučuje k léčbě faryngitidy s bylinkami pro dospělé i děti. Tradiční medicína pomůže zbavit se nejen akutní, ale i chronické faryngitidy. Oblíbené produkty na bázi bylinných surovin:

 1. Vařte vařící vodu s listy a plody ostružin (lžíce na sklenici vody), nechte hodinu. Pijte půl sklenky nápoje, opláchněte zbytek krku. Opakujte třikrát denně. Podobně může být faryngitida léčena infuzí bobulí, borůvkových listů.
 2. Lidové léky na faryngitidu - různé poplatky, které pijí v akutní a chronické formě onemocnění. Například si berou stejné množství máty, šňůry a podběl, vaří lžíci sbírající 300 ml vody. Vezměte den celou dávku nápoje rozdělenou do 3 dávek.
 3. Stejně kombinujte listy eukalyptu, šalvěje, máty peprné, tymiánové byliny, kořenů elegánů, květů heřmánku, vše nasekejte. Vložte 2 lžíce sběru termosky, nalijte 0,5 litru vroucí vody. Nafoukejte přes noc, vypijte 50 ml třikrát denně a co nejrychleji kloktejte zbývající kapalinou.

Dávkování bylinných infuzí pro děti do 10 let by mělo být sníženo na polovinu. Kontraindikace léčby - nesnášenlivost složek.

Aloe šťáva

Pokud máte akutní faryngitidu, lidové léky mohou být připraveny na základě aloe. Doma, pro přípravu léků z aloe je snadné: stačí najít závod ve věku 5 let a starší. Recepty, které popisují tradiční medicínu:

 1. Vytlačte šťávu, po umytí aloe listy v teplé vodě. Aloe šťáva kape do nosu na 3 kapky, opakujte dvakrát denně. Tato rada je vhodná k léčbě jakékoli formy chronické faryngitidy.
 2. Pokud trpíte suchým kašlem, smíchejte aloe šťávu s brusinkovou šťávou (po 30 ml), přidejte med (15 g). Pijte lžíci čtyřikrát denně.
 3. Čistá aloe šťáva se používá k léčbě faryngitidy doma opláchnutím. Postup by měl být prováděn třikrát denně.
 4. Z faryngitidy je třeba kombinovat med (5 dílů), šťávu z aloe (6 dílů), směs listů kopřivy, květy měsíčku, heřmánku (4 díly). Uchovávejte v chladničce 2 dny po přípravě a začněte třikrát denně používat lžíci.

S alergiemi a přecitlivělostí, aby takové prostředky nemůže. Aloe je také kontraindikován v těhotenství.

Mléko a med

Příznaky nemoci rychle projdou, pokud pijete mléko s medem. Med (1 lžíce) by měl být přidán do sklenice teplého mléka s obsahem tuku 3,2% nebo vyšším, míchat, pít v malých doušcích. Pokud nejste alergičtí na včelí produkty, můžete pít mléko a med doma 3-4 krát denně. Pokud se u pacienta vyvíjí akutní fáze faryngitidy, doporučuje se do nápoje přidat trochu sody (na špičce nože). To pomůže zmírnit hrdlo a také zničit infekci.

Při chronickém faryngitidě kašli tento nástroj: ve sklenici mléka s medem rozpusťte 2 tablety Mukaltin, 1 kapku jódu. Nápoj konzumuje sklenici hodinu před spaním po dobu 10 dnů.

Kloktá

Léčit faryngitidu doma, ujistěte se, že kloktat. Pomáhá propláchnout infekci a podporuje hojení sliznice. Tato řešení můžete použít pro oplachování:

 • Vařte sbírku 1 dílu heřmánkových květů a 4 části kalamového bažinového praporu, přičemž jej vezměte v množství 2 lžičky na 300 ml vody. Trvejte 2 hodiny, aplikujte podle předepsaného postupu.
 • Nalijte 2 lžíce jilmové kůry s 200 ml vroucí vody, nechte vařit 4 hodiny. Tradiční medicína doporučuje kloktání s tímto lékem až 5 krát denně.
 • Polévkovou lžíci mořské soli rozpusťte ve 400 ml vody, zahřáté na 36 stupňů. Kloktejte 6krát denně pro akutní a chronickou faryngitidu.
 • Šťáva z brambor šťávu, opláchněte hrdlo, bez ředění produktu, 4krát denně až do zotavení.

Faryngitida může být léčena pomocí výplachů pro každého pacienta, včetně dětí od věku, kdy se již naučili techniku ​​provádění zákroku, stejně jako těhotné a kojící ženy. Jedinou výjimkou jsou historie alergických reakcí na složky fondů.

Lidové recepty pro inhalaci

Domácí medicína zahrnuje inhalaci. Nejčastěji se doporučuje parní inhalace, kterou lze provést pouze v případě, že pacient nemá vysokou tělesnou teplotu a alergické reakce na bylinky. Parní inhalace zahřívají hrdlo, změkčují ho, eliminují otok, zánět. Tyto postupy jsou velmi účinné při atrofické, subatrofické chronické faryngitidě. Pro inhalaci můžete použít následující řešení:

 • Vařte brambory, dýchejte, když je pára zapnutá (asi 15 minut).
 • Zkombinujte 20 g květů máty a levandule, 40 g dubové kůry, vařte 3 lžíce výrobku s litrem vroucí vody, aplikujte po termosce a zahřívání. Nadechnutí páry trvá 10 minut.
 • Smíchejte lžíci podnože, máty, eukalyptu, řebříčku, vařte 500 ml vroucí vody. Použijte jako výše.
 • Vařte lžíci řebříku a heřmánkových květů se 400 ml vroucí vody, aplikujte podobně.

Zahřívání s obklady

Nejčastěji jsou obaly předepisovány pro chronickou faryngitidu, protože zahřívání pomáhá zlepšit regeneraci tkání, eliminuje přetížení, eliminuje kašel, lechtání. V akutní fázi nemoci, včetně exacerbace chronické faryngitidy, nelze postupovat. Komprese lze provádět ve dvou verzích:

 1. Navlhčete bavlněnou tkaninu ve vodce, připojte ji k hrdlu a vyhněte se oblasti štítné žlázy. Zatlačte kryt polyethylenem, navlékněte teplý hadřík. Kompresi nechte 4 hodiny, opakujte denně po dobu 5 dnů.
 2. Vezměte med, dejte ho na hadr, na krk položte obklad. Nevyjímejte obklad nejméně 2 hodiny. Tento postup by měl trvat 2 hodiny, a to v průběhu 10 dnů. Přečtěte si více o tom, jak udělat komprese na krku.

Může být populární léčba dostatečná?

Aby se zotavení objevilo co nejrychleji a nemoc neměla chronický, měli byste používat několik metod léčby současně, například kloktat, pít bylinné infuze, provádět inhalace a obklady. Velmi často se virová faryngitida provádí během léčby národní léčby není horší než při použití tablet a jiných léků.

Bakteriální faryngitida téměř vždy vyžaduje použití antibiotik, sprejů pro hrdlo, kloktání s farmaceutickými antiseptiky a v tomto případě není možné ignorovat konzervativní léčbu, aby se předešlo komplikacím - tracheitidě, bronchitidě. Naučte se aplikovat antibiotikum na faryngitidu.

Doplnění léčby tradičními metodami pomůže rychle odstranit příznaky onemocnění, zastavit zánětlivou reakci a zničit bakterie.

Populární léčba je také užitečná pro hypertrofickou a atrofickou faryngitidu a často je nezávislá. Termín aplikace mazání a zavlažování krku olejem, oplach infuzí bylin, které se provádějí 2-3 týdny několikrát za rok, pomůže obnovit sliznici hltanu a vyléčit pacienta.

Jak nepoškodit léčbu těla

Aby tělo nebylo poškozeno a nemoc neměla přecházet do stadia vývoje komplikací, měla by být léčba zahájena včas. Kromě toho by měla být tato pravidla dodržována, aby se domácí léčba neukázala jako zbytečná a neznamenala, že pacient je „diservice“:

 1. pokusit se zůstat doma během léčby, ne jít ven po nastavení obklady, inhalace;
 2. dostat dostatek spánku, jíst více obohacené potraviny;
 3. přesně sledovat dávkování bylin, stejně jako počet oplachů, přijímání odvarů, infuzí za den;
 4. nedokončete léčbu před úplným zotavením;
 5. nepoužívejte horké ani studené produkty, ani oplachovací roztoky;
 6. nepoužívají léky k léčbě akutní faryngitidy při chronické atrofické faryngitidě;
 7. nekuřte, nepijte alkohol během léčby;
 8. Nepoužívejte lidové recepty, pokud jsou jejich složky alergické.

Pro zvýšení efektivity konzervativní léčby nebo odstranění exacerbace chronické faryngitidy s lidovými prostředky je pro každého pacienta proveditelný úkol. Pokud však do 2-3 dnů nedojde k žádným výsledkům, měli byste se poradit s lékařem, zejména pokud se týká zdraví dítěte.

Na závěr doporučujeme, abyste se seznámili se sbírkou bylin, které pomohou vyrovnat se s faryngitidou.

Jak léčit faryngitidu doma

Dobrá denní doba! Před čtením receptů na léčbu nemocí léčivých rostlin, infuzí, různých léků (ASD, peroxidu, sody atd.) Vám doma povím něco málo o sobě. Jmenuji se Konstantin Fedorovich Makarov - jsem fytoterapeutka se 40 lety zkušeností. Když si přečtete článek, doporučuji vám, abyste se postarali o své tělo a zdraví a ne ihned pokračujte v léčebných metodách, které jsou popsány níže a teď řeknu PROČ! Existuje mnoho léčivých rostlin, léků, bylin, které prokázaly svou účinnost a mnoho dobrých recenzí o nich. Existuje však druhá strana mince - jedná se o kontraindikaci užívání a souvisejících onemocnění pacienta. Například, jen málo lidí ví, že tinktura hemlock nemůže být použita během chemoterapie nebo při použití jiných léků je zhoršení onemocnění a můžete se zmást. Vzhledem k tomu, co byste si neublížili, je lepší se před použitím různých metod léčby poradit s odborníkem nebo se svým lékařem. Zdraví a jste léčeni správně.

Moje stránka u spolužáků, přidat mezi přátele - ok.ru/profile/586721553215.

Faryngitida je častým onemocněním u dospělých i dětí, je způsobena virovými infekcemi, které způsobují zánět sliznic nosních a krčních sliznic, což zase způsobuje různá onemocnění dýchacích cest. Také toto onemocnění komplikuje skutečnost, že má odlišný původ, což znamená, že jeho léčba může být poměrně komplikovaná a může vést k nejnepříznivějším následkům. A pak všechny naděje na lidové prostředky.

Jak kloktat s heřmánkovou faryngitidou

Jak víte, s tímto onemocněním je oplachování velmi účinné. Pro tento ideální odvar z různých bylin, ale nejběžnější a efektivní - odvar z heřmánku.

 • 1 polévková lžíce. Já suché suroviny nalijte sklenici vařené vody;
 • vařit nádrž se směsí na ohni po dobu 20 minut;
 • vychladnout, napnout gázou;
 • každé 3 hodiny.

Heřmánek s faryngitidou je jednoduchý, ale spíše účinný způsob, jak se zbavit projevů nemoci doma. A jeho obecně prospěšné vlastnosti pomohou posílit tělo jako celek.

Léčení šalvějové infuze

Výrazné výsledky v léčbě kloktání šalvějí pro faryngitidu, protože jeho listy obsahují mnoho cenných látek, organické kyseliny, vitamíny. Proto má silný antiseptický účinek, působí svíravě a protizánětlivě.

Používá se hlavně jako kloktadlo pro hrdlo:

 • Čl. lžíce sušené listy vařit 1 lžíce. vařící voda;
 • trvá 15 minut;
 • kmen;
 • kloktejte s teplou vývarem pětkrát denně.

Tato metoda není absolutně škodlivá pro děti a ženy během těhotenství. Ale stojí za to připomenout, že tráva šalvěje může vysychat sliznice, takže ji musíte používat opatrně a bez překročení dávky. Šalvěj s faryngitidou je účinný a prospěšný. A jeho nádherné přírodní vlastnosti učiní dlouho očekávanou obnovu rychlou a snadnou.

Zázvor s faryngitidou

Ginger - velký lidový "lék" pro faryngitidu. Jeho léčivé složky čistí sliznici hrdla od choroboplodných zárodků, virů a plísní, čímž mají silný antiseptický účinek. Cenné složky obsažené v zázvoru pomáhají zvyšovat odolnost organismu a pomáhají tak rychle překonat nemoc. Účinně také zmírňuje zánět, normalizuje teplotu, odstraňuje bolest.

Je třeba poznamenat, že zázvor má spolu s užitečnými vlastnostmi mnoho kontraindikací, včetně:

 • krvácení;
 • hemoroidy;
 • vysoká horečka;
 • exacerbace gastrointestinálních onemocnění;
 • nádory;
 • urolitiáza;
 • hepatitida, cirhóza;
 • těhotenství a kojení;
 • hypertenze;
 • žlučové kameny;
 • srdeční onemocnění;
 • idiosyncrasy, alergie;
 • děti do 2 let.

Mezi mnoha recepty ze zázvoru patří mezi nejjednodušší a nejúčinnější zázvorový čaj:

 • 1 lžička. strouhaný kořenový produkt vařit 1 šálek vroucí vody;
 • nechte ho vařit 30 minut;
 • přidejte trochu horké vody;
 • přidejte 1 lžičku medu;
 • nápoj teplý třikrát denně.

Eukalyptus s faryngitidou

Vynikající terapeutické a profylaktické činidlo při léčbě respiračních onemocnění a zejména faryngitidy je eukalyptus - nejlepší přírodní antiseptikum. Kromě své hlavní činnosti, má mnoho dalších, které pomáhají "překonat" nemoc.

 • alergická reakce;
 • těhotenství a kojení (pokud alkohol tinktura);
 • děti do 12 let.

S výjimkou kontraindikací, pro léčebné účely připravuje eukalyptovou tinkturu pro kloktání:

 • lžíce produktu se nalije 0,5 litru vroucí vody;
 • trvat v termosce po dobu asi 1 hodiny;
 • kmen;
 • pro opláchnutí použijte 200 ml infuze.

Použití aloe faryngitidy

Léčivé vlastnosti aloe u mnoha onemocnění jsou známé již dlouho, ale často se používají zejména při akutní a chronické faryngitidě. Je třeba poznamenat, že čerstvě vymačkaná šťáva z listů rostliny pomáhá nejúčinněji, což nejenže léčí nemoc a má regenerační účinek.

Pro výrobu šťávy doma je vhodné najít rostlinu starší než 5 let a poté postupovat podle pokynů:

 • šťávu vymačkejte po umytí listů aloe pod teplou vodou;
 • odkapávejte do nosu po dobu 3 kapek;
 • opakujte dvakrát denně.

Léčba aloe faryngitis je cenově dostupný a efektivní způsob, protože tento květ lze nalézt téměř v každém domě. A jeho posilovací účinek pomůže tělu vyrovnat se s nemocí co nejdříve.

Rose Hip olej pro faryngitidu

Šípek má mnoho prospěšných složek, z nichž každá „dodává“ zdraví těla a má silný preventivní účinek, zejména při faryngitidě. Přípravky z této rostliny mají tonikum, obsahují velké množství vitamínu C, pomáhají při ztrátě síly, nedostatku vitamínů, zvyšují imunitu.

Kontraindikace užívání léčivých bobulí:

 • onemocnění pankreatu;
 • s trombózou a tromboflebitidou pouze po konzultaci s lékařem;
 • idiosyncrasy, alergie.

Hotový šípkový olej lze zakoupit v lékárně a připravit se můžete podle tohoto jednoduchého receptu:

 • nakrájejte semena a nalijte rostlinný olej v poměru 1:10;
 • vaří se na mírném ohni 15 minut;
 • trvat 6-7 hodin;
 • ve formě kapek v nose.

Šípek s faryngitidou je užitečný lidový lék, protože nejen přispívá k rychlému zotavení, ale také naplňuje tělo všemi potřebnými vitamíny, a to je správná prevence do budoucna.

Vyléčit faryngitidu doma? Je to jednoduché a efektivní! Stojí za to vynaložit trochu úsilí. Nedotýkejte se - dýchejte naplno a užívejte si života.

Aloe faryngitis šťáva

Faryngitida je častým onemocněním u dospělých i dětí, je způsobena virovými infekcemi, které způsobují zánět sliznic nosních a krčních sliznic, což zase způsobuje různá onemocnění dýchacích cest. Také toto onemocnění komplikuje skutečnost, že má odlišný původ, což znamená, že jeho léčba může být poměrně komplikovaná a může vést k nejnepříznivějším následkům. A pak všechny naděje na lidové prostředky.

Jak kloktat s heřmánkovou faryngitidou

Jak víte, s tímto onemocněním je oplachování velmi účinné. Pro tento ideální odvar z různých bylin, ale nejběžnější a efektivní - odvar z heřmánku.

 • 1 polévková lžíce. Já suché suroviny nalijte sklenici vařené vody;
 • vařit nádrž se směsí na ohni po dobu 20 minut;
 • vychladnout, napnout gázou;
 • každé 3 hodiny.

Heřmánek s faryngitidou je jednoduchý, ale spíše účinný způsob, jak se zbavit projevů nemoci doma. A jeho obecně prospěšné vlastnosti pomohou posílit tělo jako celek.

Léčení šalvějové infuze

Úžasné výsledky v léčbě kloktání šalvějí pro faryngitidu, protože jeho listy obsahují mnoho cenných látek, organické kyseliny, vitamíny. Proto má silný antiseptický účinek, působí svíravě a protizánětlivě.

Používá se hlavně jako kloktadlo pro hrdlo:

 • Čl. lžíce sušené listy vařit 1 lžíce. vařící voda;
 • trvá 15 minut;
 • kmen;
 • kloktejte s teplou vývarem pětkrát denně.

Tato metoda není absolutně škodlivá pro děti a ženy během těhotenství. Ale stojí za to připomenout, že tráva šalvěje může vysychat sliznice, takže ji musíte používat opatrně a bez překročení dávky. Šalvěj s faryngitidou je účinný a prospěšný. A jeho nádherné přírodní vlastnosti učiní dlouho očekávanou obnovu rychlou a snadnou.

Zázvor s faryngitidou

Ginger - velký lidový "lék" pro faryngitidu. Jeho léčivé složky čistí sliznici hrdla od choroboplodných zárodků, virů a plísní, čímž mají silný antiseptický účinek. Cenné složky obsažené v zázvoru pomáhají zvyšovat odolnost organismu a pomáhají tak rychle překonat nemoc. Účinně také zmírňuje zánět, normalizuje teplotu, odstraňuje bolest.

Je třeba poznamenat, že zázvor má spolu s užitečnými vlastnostmi mnoho kontraindikací, včetně:

 • krvácení;
 • hemoroidy;
 • vysoká horečka;
 • exacerbace gastrointestinálních onemocnění;
 • nádory;
 • urolitiáza;
 • hepatitida, cirhóza;
 • těhotenství a kojení;
 • hypertenze;
 • žlučové kameny;
 • srdeční onemocnění;
 • idiosyncrasy, alergie;
 • děti do 2 let.

Mezi mnoha recepty ze zázvoru patří mezi nejjednodušší a nejúčinnější zázvorový čaj:

 • 1 lžička. strouhaný kořenový produkt vařit 1 šálek vroucí vody;
 • nechte ho vařit 30 minut;
 • přidejte trochu horké vody;
 • přidejte 1 lžičku medu;
 • nápoj teplý třikrát denně.

Eukalyptus s faryngitidou

Vynikající terapeutické a profylaktické činidlo při léčbě respiračních onemocnění a zejména faryngitidy je eukalyptus - nejlepší přírodní antiseptikum. Kromě své hlavní činnosti, má mnoho dalších, které pomáhají "překonat" nemoc.

 • alergická reakce;
 • těhotenství a kojení (pokud alkohol tinktura);
 • děti do 12 let.

S výjimkou kontraindikací, pro léčebné účely připravuje eukalyptovou tinkturu pro kloktání:

 • lžíce produktu se nalije 0,5 litru vroucí vody;
 • trvat v termosce po dobu asi 1 hodiny;
 • kmen;
 • pro opláchnutí použijte 200 ml infuze.

Použití aloe faryngitidy

Léčivé vlastnosti aloe u mnoha onemocnění jsou známé již dlouho, ale často se používají zejména při akutní a chronické faryngitidě. Je třeba poznamenat, že čerstvě vymačkaná šťáva z listů rostliny pomáhá nejúčinněji, což nejenže léčí nemoc a má regenerační účinek.

Pro výrobu šťávy doma je vhodné najít rostlinu starší než 5 let a poté postupovat podle pokynů:

 • šťávu vymačkejte po umytí listů aloe pod teplou vodou;
 • odkapávejte do nosu po dobu 3 kapek;
 • opakujte dvakrát denně.

Léčba aloe faryngitis je cenově dostupný a efektivní způsob, protože tento květ lze nalézt téměř v každém domě. A jeho posilovací účinek pomůže tělu vyrovnat se s nemocí co nejdříve.

Rose Hip olej pro faryngitidu

Šípek má mnoho prospěšných složek, z nichž každá „dodává“ zdraví těla a má silný preventivní účinek, zejména při faryngitidě. Přípravky z této rostliny mají tonikum, obsahují velké množství vitamínu C, pomáhají při ztrátě síly, nedostatku vitamínů, zvyšují imunitu.

Kontraindikace užívání léčivých bobulí:

 • onemocnění pankreatu;
 • s trombózou a tromboflebitidou pouze po konzultaci s lékařem;
 • idiosyncrasy, alergie.

Hotový šípkový olej lze zakoupit v lékárně a připravit se můžete podle tohoto jednoduchého receptu:

 • nakrájejte semena a nalijte rostlinný olej v poměru 1:10;
 • vaří se na mírném ohni 15 minut;
 • trvat 6-7 hodin;
 • ve formě kapek v nose.

Šípek s faryngitidou je užitečný lidový lék, protože nejen přispívá k rychlému zotavení, ale také naplňuje tělo všemi potřebnými vitamíny, a to je správná prevence do budoucna.

Vyléčit faryngitidu doma? Je to jednoduché a efektivní! Stojí za to vynaložit trochu úsilí. Nedotýkejte se - dýchejte naplno a užívejte si života.

BUDE ZDRAVOTNĚ ČTĚTE!

Teplé období nesnižuje riziko onemocnění horních cest dýchacích. Zmrzlina, studené nápoje, dlouhodobý pobyt pod klimatizací nebo ventilátor, náhlé změny teploty při odchodu z horké ulice z chladné místnosti a další faktory i v létě podporují vytváření podmínek pro rozvoj patogenní mikroflóry a v zimě se několikrát zvyšuje pravděpodobnost nákazy. Proto je žádoucí, aby se předem s možností léčby, pokud existuje.

Léčit bez poškození zdraví

Při prvních příznacích indispozice (kašel, škrábance, svědění, bolest, vzhled plaku na mandlích a jazyku) začneme aktivně léčit. Obvyklá cesta pro většinu z nich jde do lékárny na chemikálie.

Ale tato možnost s sebou nese kromě značných nákladů také zdravotní riziko - stačí se podívat na velikost seznamu vedlejších účinků, které přicházejí s jakýmkoliv lékem.

Pokud je průběh onemocnění pomalý, není doprovázen nadměrným teplem a zjevnými známkami závažných onemocnění (hnisavá angína, angína, tracheitida, laryngitida atd.), Se kterými se může vyrovnat pouze kvalifikovaný odborník, doporučujeme, abyste se podívali na jiné zdroje kontroly. s onemocněním:

 1. Bylinné dekorace různých rostlin. Nejběžnější jsou šalvěj, rhodiola, třezalka svatá, borovice, březové listy a jitrocel. Používají se ve formě oplachů, pro inhalaci a pití.
 2. Přírodní oleje, mezi nimiž jsou zvláště výrazné broskve a šípky. Tyto prostředky jsou dobrou pomocí od bolesti v krku. Používá se pro instilaci nebo mazání mandlí a zánětlivé tkáně. Zrychlete hojení a zmírněte podráždění.
 3. Hořčičná omítka V nepřítomnosti tepla, jsou umístěny přímo na krku, udržet dospělé po dobu 10 minut a děti po dobu 10 minut.
 4. Praní na bázi solí, bylinných nálevů a léků. Používá se k odstranění hnisavého zánětu mandlí. Je vyroben pomocí lékařské stříkačky bez jehly, přímým zavlažováním, po kterém je zbytková kapalina pečlivě vyčištěna sterilním vatovým tamponem.
 5. Citron Používá se v čisté formě nebo čerstvě vymačkané ovocné šťávě. Díky vysokému obsahu vitamínu C má silný antibakteriální účinek.
 6. Propolis. Používá se k mazání mandlí, smíchaných s rostlinným olejem; opláchnutí ve formě roztoku s vodou; absorbuje malý kus látky.
 7. Česnek Kromě zápachu zabijáka má silný potenciál i při léčbě nemocí hrdla, pro které se používá v čisté formě - důkladně žvýkat; šťáva smíchaná s vodou a solí - pro oplach; s medem a mlékem - pro vnitřní použití.

Každá z těchto možností má svůj vlastní soubor výhod a výrazně pomůže v boji proti nemocem.

Aloe je nezbytnou součástí úspěšné léčby

Ale je tu jedna rostlina, která vyniká především „konkurentům“, konkrétně agáve. Koneckonců, aloe z krku se používá již mnoho let, a dokonce i prominentní léčitelé starověku zaznamenali ve svých spisech své blahodárné účinky na lidské tělo.

Má mnoho pozitivních účinků, které se rychle zbaví onemocnění hrdla, posílí imunitní systém a zlepší celkové zdraví. Důvodem je vysoký obsah mnoha vitamínů a minerálů, z nichž každý je užitečný:

 • Vitamin C je uznávaný bojovník proti infekcím.
 • Vitamin A urychlí hojení postižených tkání.
 • B vitamíny zvyšují rychlost metabolismu.
 • Beta-karoten má imunomodulační účinek.
 • Zinek, vápník, hořčík doplňují zásoby spotřebované během nemoci.

více o výhodách...

Proto i při tradiční léčbě akutních a chronických onemocnění lze aloe šťávu použít jako další lék, ale pouze po konzultaci se svým lékařem.

Abyste využili léčivé síly rostliny, musíte dodržovat některá pravidla:

 • Nejvyšší koncentrace prospěšných látek se nachází v rostlinách ve věku 3–8 let.
 • Neodstraňujte rostlinu po dobu 14 dní před plánem použít k přípravě léků.
 • Vezměte nižší, masité listy, které po řezání jsou uchovávány v chladničce po dobu 10-12 dnů, zabalené v gázě nebo pergamenu.


Nejlepší účinek je pozorován při léčbě aloe šťávy. Z listů se vyříznou trny a dužina se musí rozřezat na malé kousky, vytlačit přes gázu a dále přefiltrovat. Tato šťáva bude základem mnoha léků, které si můžete vyrobit doma sami.

Jediným omezením je jeho krátká trvanlivost, takže nesklízejte mnoho čistých látek, rychle ztratí své léčivé vlastnosti. Nicméně tinktura silného alkoholu může výrazně prodloužit trvanlivost. Pro jeho vytvoření promíchejte rostlinnou mízu v poměru 1: 4 s alkoholem nebo 1: 2 s vodkou. V této formě zůstanou příznivé vlastnosti 2-3 měsíce.

Léky Aloe Vera

Existuje mnoho možností pro použití agáve pro léčbu onemocnění horních a dolních dýchacích cest. Kombinace s různými rostlinami a látkami má odlišný stupeň nárazové síly. Uvádíme pouze některé možnosti:

 • Vezměte šťávu ze dvou citronů nebo limetek, 200 g medu a 6 lžiček aloe šťávy. Složky se důkladně promíchávají až do homogenní hmoty. Take hodinové 2 lžičky.
  Čerstvě vymačkané rostlinné šťávy nalijte do sklenice vyčištěné nebo vařené studené vody a vzít 2 lžíce. lžíce 5-6 krát denně.
 • 100 g agávové šťávy a citronu se smísí s 300 g lindenového medu, pak se přidá několik nasekaných ořechových jader. Pít 1 lžička. třikrát denně před jídlem.
 • Lžíce šťávy se rozpustí ve 100 ml teplého mléka. Pijte půl hodiny před spaním.
 • Nakrájejte 30 g oloupaných aloe listů na malé kousky, zalijeme 150 ml vody a necháme 60 minut, pak rozemele v mixéru. Nasaďte oheň, dokud se neobjeví pára. Nenechte kapalinu vařit! Ochlaďte a vezměte 1 lžičku. třikrát denně po dobu jednoho a půl týdne.
 • Squeeze šťávu z několika velkých listů aloe a smíchejte se sklenkou teplého mléka. Tento nástroj se používá k oplachování nebo požití dvakrát denně.
 • Aloe šťáva v kombinaci s medem ve stejném poměru pomůže změkčit bolest v krku. Vezměte tento lék několikrát denně po dobu 1 lžičky.
 • Vezměte 0,5 kg loupaných agávových listů, 200 g lípy nebo květového medu a 700 ml červeného vína (nejlépe „Kagor“). Rozemele rostlinu v mlýnku na maso, aby se získala tekutá suspenze a smíchá se s medem v hluboké skleněné misce a pak se nechá tři dny na chladném místě. Pak víno naléváme a odejdeme na další den. Dospělý lék může trvat 1 polévková lžíce. lžíce, dítě mladší než tři roky - 1 lžička dvakrát denně 30 minut před jídlem.
 • Kromě krku, aloe může být úspěšně používán v boji proti onemocněním gastrointestinálního traktu. Například při léčbě jícnu agávou se ve stejném poměru používá směs rostlinné šťávy s medem, která musí být konzumována po dobu 1 hodiny. lžíce třikrát denně po jídle.

Je to důležité! Aloe je zdrojem množství aktivních látek, které mohou změnit účinek některých léků, takže když je používáte jako doplněk k hlavní léčbě, měli byste se vždy poradit se svým lékařem. Poskytne užitečná doporučení nebo stanoví limity objemu spotřeby rostlinné šťávy.

Vážení hosté, prosím podělte se o sociální. sítí. Chceme, aby se více lidí dozvědělo o prospěšných vlastnostech rostlin.

Bolest v krku vede k nepohodlí. Pokud se ho nezbavíte včas, onemocnění se může rozvinout v bolest v krku nebo způsobit respirační onemocnění. Jednou z účinných terapií pro děti i dospělé je aloe. Tato rostlina může růst až na 4 metry na výšku. Má rozvětvené a hustě listnaté stonky.

Listy se používají v lidové a klasické medicíně. Odpařená šťáva se nazývá sabur. Rozpouští se úplně v 70% alkoholu, horší ve vodě. Léky jsou z ní vyráběny a prodávají se i samostatně.

Užitečné vlastnosti

Rostlina má silné baktericidní vlastnosti, úspěšně bojuje se streptokoky, stafylokoky. Pomáhá tak vyrovnat se s anginou pectoris, angínou angíny, angíny, faryngitidou, laryngitidou a dalšími zánětlivými onemocněními nosohltanu.

Aloe působí také jako imunomodulátor, což vede ke zdravému tělu.

Aktivní látky zvyšují střevní motilitu, pomáhají při atonické a chronické zácpě. V malých dávkách extrakt zlepšuje krevní oběh.

Přípravky založené na této složce zlepšují procesy regenerace a regenerace tkání. Léčba proto pokračuje i po vymizení bolesti v krku. Závod má:

 • vitamíny
 • éterické oleje
 • beta karoten
 • aminokyselin.

Výrazným rysem je vysoký obsah vitamínu B. 12. Právě tyto složky umožňují tělu odolávat různým typům infekcí, mají stimulační účinek.

Recenze o léčbě a prospěšných vlastnostech aloe při léčbě různých onemocnění:

Indikace

Aloe šťáva se používá pro rýmu a kašel způsobené chřipkou nebo ARVI. Má pozitivní vliv na tělo s bronchitidou, pneumonií. Šťáva je přírodní antiseptické a antibakteriální činidlo. Proto mohou zvládnout nosní průchody se sinusem, mandlemi a krkem, ústní dutinou se stomatitidou.

Aloe účinně zvládá nejen viry, ale také bakterie, takže je často předepisován jako doplněk léčby antibiotiky. Pokud bylo infikováno hrdlo nebo ústa

, tady a tam šťáva přijde na záchranu.

Vzhledem k přítomnosti polysacharidů má hořčík a enzym bradykinináza lokální imunomodulační účinek.

Aloe s medem v krku: recepty

Nejjednodušší lék je držet list aloe s medem v ústech. Za tímto účelem se podélně odřízne a odstraní se ostré hrany. List se žvýká po dobu 10 minut. Postup se opakuje několikrát denně.

Při častém nachlazení jmenovaných 100 gr. aloe a citron s 300 gr. medu Ve výsledné směsi by měly být nasekané vlašské ořechy. Všechny ingredience se třikrát denně míchají a opijí 1 čajovou lžičku.

Druhý recept bude trvat o něco déle. Musíte si vzít listy pětiletého aloe a zabalit je do pergamenu. Ten může být nahrazen fólií. Udržujte rostlinu v chladničce po dobu 7 dnů. Poté se z ní odstraní kůže a buničina se posouvá v mlýnku na maso. Šťáva se smíchá s citronem a medem ve stejném poměru. Tento recept pomáhá nejen stimulovat imunitní systém, ale také očistit a léčit krev během erozí a gastritidy.

Zvýšit odolnost aloe ve směsi s medem a brusinkami. Tento recept je dobrý při kašlání. Pijte tuto směs by měla být 2 velké lžíce 4 krát denně.

Pro léčbu rýmy se používá směs medu, aloe a cibule. Několik velkých lžiček aloe šťávy smíšené s 1 lžičky. med a 1 lžička. cibule šťáva. Směs se dobře promíchá a potom se pohřbí 2-3krát denně až do úplného uzdravení. Pokud si myslíte, že sliznice je příliš podrážděná, můžete přidat aloe šťávu.

Staré recepty na bázi aloe s medem:

Jak se připravit

Pozornost je věnována nejen výběru aloe, ale i medu. Při výběru závodu musíte zvolit správný typ zařízení. Domovy obvykle rostou aloe vera a agáve. Aby bylo v listech mnoho užitečných látek, musí být květ pěstován nejméně 4 roky. Pro výrobu léčebných směsí byly použity masité spodní a střední listy.

Během experimentů bylo zjištěno, že biogenní stimulanty se akumulují lépe, pokud jsou zajištěny určité podmínky skladování. Proto je po dobu 2 týdnů obal zabalen do tmavého papíru a skladován v chladničce po dobu 2 týdnů.

Pokud chcete získat šťávu s buničinou, list je řez podél listu a transparentní dřeň je vytáhl z ní s lžící. Bez ohledu na to, zda používáte pouze šťávu nebo buničinu, je lepší dělat rozdrcenou hmotu ne ve velkém objemu.

věnovat pozornost hořčici nebo

. Ten je účinný pro nachlazení, bronchitidu, laryngitidu, tracheitidu. Lípový med pomáhá snížit

, a má také diuretické a diaforetické vlastnosti. Hořčičný med má stejný účinek.

Léky

V lékárnách můžete najít pastilky pro bolest v krku s aloe a medem nebo sprej "Aqual" s heřmánkem a aloe. Jsou přijímány:

 • pro léčbu a prevenci onemocnění krku a dutiny ústní,
 • posílení imunity
 • udržení těla po hladovění a stravě.

Na prodej a injekce s aloe. Je to skvělý biostimulátor. Je to účinný prostředek boje proti různým zánětlivým onemocněním. Injekce se podávají lidem s oslabenou imunitou.

Preparáty aloe vera

Kontraindikace

Nejdůležitějšími kontraindikacemi jsou:

 • krvácení (hemoroidy, dělohy),
 • těhotenství
 • hypertenze
 • onemocnění ledvin a močového měchýře.

Pro lidi trpící cukrovkou je nejlepší vyhnout se receptům, které používají med. Tyto metody léčby a pro tvorbu nádorů nelze použít, alergické reakce na složky. Protože u dětí může být reakce na dvě silné složky nepředvídatelná, nedoporučuje se léčit děti do tří let.

Vedlejší účinky se mohou vyskytnout při kombinaci

léčba hydrokortisonem a digoxinem. Aloe šťáva může vést k rozvoji ulcerózní kolitidy a

Jak připravit užitečný nástroj pro zlepšení imunity:

Hodnota prostředků v léčbě ORL onemocnění

Aloe se snadno pěstuje doma, což značně zjednodušuje přípravu terapeutického činidla. Při léčbě ORL onemocnění umožňuje směs dvou aktivních složek vyrovnat se s hnisavými lézemi sliznice. Aktivně se používá k léčbě rýmy a jiných onemocnění.

Účinek se projeví během několika hodin po přijetí. Například, bolavé hrdlo prochází, množství výtoku z nosu klesá. Průběh léčby trvá 14-30 dní, ale ne déle než jeden měsíc. Pak se přestávka provede po dobu 30 dnů.

Aloe s tonzilitidou a faryngitidou

Bolest v krku vede k nepohodlí. Pokud se ho nezbavíte včas, onemocnění se může rozvinout v bolest v krku nebo způsobit respirační onemocnění. Jednou z účinných terapií pro děti i dospělé je aloe. Tato rostlina může růst až na 4 metry na výšku. Má rozvětvené a hustě listnaté stonky.

Listy se používají v lidové a klasické medicíně. Odpařená šťáva se nazývá sabur. Rozpouští se úplně v 70% alkoholu, horší ve vodě. Léky jsou z ní vyráběny a prodávají se i samostatně.

Užitečné vlastnosti

Rostlina má silné baktericidní vlastnosti, úspěšně bojuje se streptokoky, stafylokoky. Pomáhá tak vyrovnat se s anginou pectoris, angínou angíny, angíny, faryngitidou, laryngitidou a dalšími zánětlivými onemocněními nosohltanu.

Aloe působí také jako imunomodulátor, což vede ke zdravému tělu.

Aktivní látky zvyšují střevní motilitu, pomáhají při atonické a chronické zácpě. V malých dávkách extrakt zlepšuje krevní oběh.

Přípravky založené na této složce zlepšují procesy regenerace a regenerace tkání. Léčba proto pokračuje i po vymizení bolesti v krku. Závod má:

 • vitamíny
 • éterické oleje
 • beta karoten
 • aminokyselin.

Výrazným rysem je vysoký obsah vitamínu B. 12. Právě tyto složky umožňují tělu odolávat různým typům infekcí, mají stimulační účinek.

Recenze o léčbě a prospěšných vlastnostech aloe při léčbě různých onemocnění:

Indikace

Aloe šťáva se používá pro rýmu a kašel způsobené chřipkou nebo ARVI. Má pozitivní vliv na tělo s bronchitidou, pneumonií. Šťáva je přírodní antiseptické a antibakteriální činidlo. Proto mohou zvládnout nosní průchody se sinusem, mandlemi a krkem, ústní dutinou se stomatitidou.

Aloe účinně zvládá nejen viry, ale také bakterie, takže je často předepisován jako doplněk léčby antibiotiky. Pokud bylo infikováno hrdlo nebo ústa

, tady a tam šťáva přijde na záchranu.

Vzhledem k přítomnosti polysacharidů má hořčík a enzym bradykinináza lokální imunomodulační účinek.

Aloe s medem v krku: recepty

Nejjednodušší lék je držet list aloe s medem v ústech. Za tímto účelem se podélně odřízne a odstraní se ostré hrany. List se žvýká po dobu 10 minut. Postup se opakuje několikrát denně.

Při častém nachlazení jmenovaných 100 gr. aloe a citron s 300 gr. medu Ve výsledné směsi by měly být nasekané vlašské ořechy. Všechny ingredience se třikrát denně míchají a opijí 1 čajovou lžičku.

Druhý recept bude trvat o něco déle. Musíte si vzít listy pětiletého aloe a zabalit je do pergamenu. Ten může být nahrazen fólií. Udržujte rostlinu v chladničce po dobu 7 dnů. Poté se z ní odstraní kůže a buničina se posouvá v mlýnku na maso. Šťáva se smíchá s citronem a medem ve stejném poměru. Tento recept pomáhá nejen stimulovat imunitní systém, ale také očistit a léčit krev během erozí a gastritidy.

Zvýšit odolnost aloe ve směsi s medem a brusinkami. Tento recept je dobrý při kašlání. Pijte tuto směs by měla být 2 velké lžíce 4 krát denně.

Pro léčbu rýmy se používá směs medu, aloe a cibule. Několik velkých lžiček aloe šťávy smíšené s 1 lžičky. med a 1 lžička. cibule šťáva. Směs se dobře promíchá a potom se pohřbí 2-3krát denně až do úplného uzdravení. Pokud si myslíte, že sliznice je příliš podrážděná, můžete přidat aloe šťávu.

Staré recepty na bázi aloe s medem:

Jak se připravit

Pozornost je věnována nejen výběru aloe, ale i medu. Při výběru závodu musíte zvolit správný typ zařízení. Domovy obvykle rostou aloe vera a agáve. Aby bylo v listech mnoho užitečných látek, musí být květ pěstován nejméně 4 roky. Pro výrobu léčebných směsí byly použity masité spodní a střední listy.

Během experimentů bylo zjištěno, že biogenní stimulanty se akumulují lépe, pokud jsou zajištěny určité podmínky skladování. Proto je po dobu 2 týdnů obal zabalen do tmavého papíru a skladován v chladničce po dobu 2 týdnů.

Pokud chcete získat šťávu s buničinou, list je řez podél listu a transparentní dřeň je vytáhl z ní s lžící. Bez ohledu na to, zda používáte pouze šťávu nebo buničinu, je lepší dělat rozdrcenou hmotu ne ve velkém objemu.

věnovat pozornost hořčici nebo

. Ten je účinný pro nachlazení, bronchitidu, laryngitidu, tracheitidu. Lípový med pomáhá snížit

, a má také diuretické a diaforetické vlastnosti. Hořčičný med má stejný účinek.

Léky

V lékárnách můžete najít pastilky pro bolest v krku s aloe a medem nebo sprej "Aqual" s heřmánkem a aloe. Jsou přijímány:

 • pro léčbu a prevenci onemocnění krku a dutiny ústní,
 • posílení imunity
 • udržení těla po hladovění a stravě.

Na prodej a injekce s aloe. Je to skvělý biostimulátor. Je to účinný prostředek boje proti různým zánětlivým onemocněním. Injekce se podávají lidem s oslabenou imunitou.

Preparáty aloe vera

Kontraindikace

Nejdůležitějšími kontraindikacemi jsou:

 • krvácení (hemoroidy, dělohy),
 • těhotenství
 • hypertenze
 • onemocnění ledvin a močového měchýře.

Pro lidi trpící cukrovkou je nejlepší vyhnout se receptům, které používají med. Tyto metody léčby a pro tvorbu nádorů nelze použít, alergické reakce na složky. Protože u dětí může být reakce na dvě silné složky nepředvídatelná, nedoporučuje se léčit děti do tří let.

Vedlejší účinky se mohou vyskytnout při kombinaci

léčba hydrokortisonem a digoxinem. Aloe šťáva může vést k rozvoji ulcerózní kolitidy a

Jak připravit užitečný nástroj pro zlepšení imunity:

Hodnota prostředků v léčbě ORL onemocnění

Aloe se snadno pěstuje doma, což značně zjednodušuje přípravu terapeutického činidla. Při léčbě ORL onemocnění umožňuje směs dvou aktivních složek vyrovnat se s hnisavými lézemi sliznice. Aktivně se používá k léčbě rýmy a jiných onemocnění.

Účinek se projeví během několika hodin po přijetí. Například, bolavé hrdlo prochází, množství výtoku z nosu klesá. Průběh léčby trvá 14-30 dní, ale ne déle než jeden měsíc. Pak se přestávka provede po dobu 30 dnů.

Na podzim je lidské tělo zvláště náchylné k infekčním a virovým onemocněním.

Angina nebo akutní tonzilitida je jednou z nejčastějších nemocí během epidemií, spolu s chřipkou a nachlazení. Když se kašel dusí, chci se zbavit nepříjemného symptomu jakýmkoliv způsobem, bez ohledu na to, zda patří k tradiční medicíně nebo tradičnímu.

Aloe šťáva je považována za účinný lék na anginu pectoris, takže je důležité být schopen ji správně aplikovat a být si vědom možných vedlejších účinků a preventivních opatření.

Akutní tonzilitida: pomoc

Popis typů a příčin anginy pectoris

Akutní tonzilitida se týká infekčních onemocnění. V mikrobech v tkáních amygdaly je bolest v krku, nejčastěji se jedná o streptokoky, ale mohou být stafylokoky, pneumokoky, adenoviry nebo houby. Možné příčiny a příčiny onemocnění:

 • Přenos patogenních organismů kapkou nebo domácí cestou;
 • Obecné nebo lokální podchlazení těla v důsledku použití chlazených potravin, získání mokrých nohou, koupání v rybníku;
 • Komplikace způsobené jinými infekcemi (rýma, sinusitida, laryngitida, zubní kaz).

Pacienti s anginou pectoris snadno infikují ty, kteří jsou s ním v kontaktu, takže léčba by měla být v souladu s pravidly opatrnosti a izolovat pacienta co nejvíce.

V závislosti na původu tonzilitidy a na tom, která oblast nosohltanu je ovlivněna, existují tři formy onemocnění:

 • Primární - je ovlivněn lymfoidní kruh Pirogov-Valdeyera, včetně faryngálního, tubálního, lingválního a mandlí;
 • Sekundární - doprovází akutní infekční onemocnění nosohltanu a systémová krevní onemocnění. Onemocnění postihuje mandle;
 • Specifická forma ovlivňuje žlázy v důsledku komplikací jiných infekcí (houby, herpes, syfilis).

Podle další klasifikace se rozlišuje katarální, launární, folikulární, laryngeální, fibrózní, flegmonální, ulcerózní membrána a syfilitická angína.

Fáze a symptomy nemoci

Od okamžiku infekce osoby k projevu vnějších příznaků nemoci, ne více než tři dny projít. Pak následuje tzv. Akutní období, které trvá až 1 týden. Při řádném léčení a dodržování pravidel karantény projde nemoc bez komplikací.

Každý typ tonzilitidy je doprovázen odlišným souborem charakteristických symptomů. Pro počáteční diagnózu anginy pectoris však stačí vzít v úvahu nástup onemocnění, který je charakterizován následujícími projevy u téměř všech typů angíny (kromě atypických):

 • Závažnost těla a pocit bolesti ve všech kloubech, bolest ve svalech;
 • Bolesti hlavy a horečka, zimnice a pocení;
 • Těžké nepohodlí při polykání, lechtání, charakteristických lehkých skvrnách na žlázách. Někdy ztráta hlasu v důsledku léze hlasivek.

Když se objeví první příznaky, léčba by měla začít okamžitě: nemoc může vést ke komplikacím v srdci, ledvinách a kloubech.

Proč aloe pomáhá s angínou: léčivé vlastnosti rostliny

Léčba anginy pectoris aloe je považována za účinnou metodu boje proti jejím příznakům. Toto onemocnění a řada dalších podobných onemocnění (například běžného nachlazení) se ustupuje v důsledku silných imunostimulačních, antimikrobiálních a protizánětlivých účinků rostliny. Činidla na bázi šťávy z listů agáve mohou během několika minut odstranit suchý kašel, což je velmi dráždivé pro povrch nosohltanu.

Léčíme tonzilitidu doma

Pokud se u Vás objeví příznaky anginy pectoris, vždy kontaktujte svého lékaře. Určí povahu onemocnění a předepíše komplexní léčbu, včetně antibiotik a fyzioterapie. Lidové léky lze použít pouze jako doplněk k hlavní léčbě, po konzultaci s odborníkem.

Krok 1: pokyny pro přípravu léčivých surovin aloe

Máte-li na svém parapetu „rodinného lékaře“, který je nejméně tři roky starý, můžete si napravit aloe-based nápravu sami. Pokud je to možné, pro přípravu tradičních léků je lepší použít suroviny uchovávané v chladničce několik dní.

V lidových receptech používaných nebo drcených listů, nebo šťávy (gel) agáve. Chcete-li připravit šťávu, musíte pečlivě odlomit masitý list ze dna rostliny, nasekat, a pak vytlačit celý obsah přes gázu. Výsledný "olej" může být použit jako kompletní lék nebo smíchán s jinými složkami.

Krok 2: Příprava Aloe Vera

Níže jsou uvedeny nejoblíbenější metody nakládání s anginou pectoris doma:

 • Lžička čerstvě sklizené šťávy ve sklenici teplého mléka. Užívá se třikrát denně;
 • Směs aloe a medu v poměru 5: 1. Dávkování: 1 polévková lžíce., 3krát denně před jídlem. Můžete změnit poměr aloe a medu o 1: 3 a namazat přijaté hrdlo 3-4krát denně;
 • Tinktura, nebo sirup z aloe s anginou pectoris u dětí a dospělých. Chcete-li tento lék, musíte dát do tmavé nádoby rozdrcené aloe listy a cukr ve stejném množství, trvají na nich po dobu tří dnů, kmen a stlačit. Dávkování a podávání: dospělí - 1 lžíce, děti - 1 lžička. 3x denně po dobu půl hodiny před jídlem;
 • Dopřejte tonsillitis odvar z agávových listů. To bude trvat 100 g nasekané listí rostliny. Trvají na 2-3 hodinách v místnosti a pak přivedou k varu. Znamená, že můžete každých pár hodin kloktat (6-8 krát denně). Skladujte na tmavém a chladném místě.

Další populární recepty pro akutní angínu

Agarum není všelékem na bolest v krku: můžete se obrátit na jiné, stejně účinné lidové prostředky:

- infuze zlatého vousu (15 g kořene), čajové růže, sléz, mullein (10 g květin), dubová kůra, valerián a šalvěj (5 g). Všechny složky se smísí, potom se 4 lžíce výsledných surovin nalijí litrem vroucí vody a infuzí přes noc. Ráno se infuze zahřívá a používá se k pravidelnému oplachování po celý den;

- Antiseptický čaj z limetky, heřmánku a tymiánu. Lžička směsi musí být zředěna ve vodě, vařena na ohni po dobu 5 minut, pak udržována v uzavřené nádobě po dobu dalších 15 minut. Teplý lék je celý den opilý;

- Fíky pomohou zbavit se příznaků angíny. Poměry: 5-6 kusů na sklenici vody, můžete ředit nebo pít mléko. Složky jsou vařené, pak několikrát denně, jako antipyretikum, diuretikum a mírné projímadlo.

Kontraindikace agáve

Navzdory všem léčivým účinkům má aloe řadu kontraindikací a vedlejších účinků. Aby se nemoc dobře vyléčila a nepoškodila se, nezapomeňte, že agáve se nedoporučuje pro kojící a těhotné ženy, pacienty se slabým srdcem, játry, močovým měchýřem a ledvinami, ženami během krvácení, tuberkulózou a hemoroidy, průjmem a individuální intoleranci ke složkám.

Při nesprávném nebo nekontrolovaném užívání možných vedlejších účinků: průjem, nespavost, poruchy oběhového a imunitního systému.

Aloe pomáhá zbavit se bolestí v krku a nachlazení pouze jako doplněk léčby předepsané odborníkem. Specifičnost použití aloe šťávy v bolestech hrdla u dospělých je méně omezující a velké dávky ve srovnání s dětmi.

BUDE ZDRAVOTNĚ ČTĚTE!

Teplé období nesnižuje riziko onemocnění horních cest dýchacích. Zmrzlina, studené nápoje, dlouhodobý pobyt pod klimatizací nebo ventilátor, náhlé změny teploty při odchodu z horké ulice z chladné místnosti a další faktory i v létě podporují vytváření podmínek pro rozvoj patogenní mikroflóry a v zimě se několikrát zvyšuje pravděpodobnost nákazy. Proto je žádoucí, aby se předem s možností léčby, pokud existuje.

Léčit bez poškození zdraví

Při prvních příznacích indispozice (kašel, škrábance, svědění, bolest, vzhled plaku na mandlích a jazyku) začneme aktivně léčit. Obvyklá cesta pro většinu z nich jde do lékárny na chemikálie.

Ale tato možnost s sebou nese kromě značných nákladů také zdravotní riziko - stačí se podívat na velikost seznamu vedlejších účinků, které přicházejí s jakýmkoliv lékem.

Pokud je průběh onemocnění pomalý, není doprovázen nadměrným teplem a zjevnými známkami závažných onemocnění (hnisavá angína, angína, tracheitida, laryngitida atd.), Se kterými se může vyrovnat pouze kvalifikovaný odborník, doporučujeme, abyste se podívali na jiné zdroje kontroly. s onemocněním:

 1. Bylinné dekorace různých rostlin. Nejběžnější jsou šalvěj, rhodiola, třezalka svatá, borovice, březové listy a jitrocel. Používají se ve formě oplachů, pro inhalaci a pití.
 2. Přírodní oleje, mezi nimiž jsou zvláště výrazné broskve a šípky. Tyto prostředky jsou dobrou pomocí od bolesti v krku. Používá se pro instilaci nebo mazání mandlí a zánětlivé tkáně. Zrychlete hojení a zmírněte podráždění.
 3. Hořčičná omítka V nepřítomnosti tepla, jsou umístěny přímo na krku, udržet dospělé po dobu 10 minut a děti po dobu 10 minut.
 4. Praní na bázi solí, bylinných nálevů a léků. Používá se k odstranění hnisavého zánětu mandlí. Je vyroben pomocí lékařské stříkačky bez jehly, přímým zavlažováním, po kterém je zbytková kapalina pečlivě vyčištěna sterilním vatovým tamponem.
 5. Citron Používá se v čisté formě nebo čerstvě vymačkané ovocné šťávě. Díky vysokému obsahu vitamínu C má silný antibakteriální účinek.
 6. Propolis. Používá se k mazání mandlí, smíchaných s rostlinným olejem; opláchnutí ve formě roztoku s vodou; absorbuje malý kus látky.
 7. Česnek Kromě zápachu zabijáka má silný potenciál i při léčbě nemocí hrdla, pro které se používá v čisté formě - důkladně žvýkat; šťáva smíchaná s vodou a solí - pro oplach; s medem a mlékem - pro vnitřní použití.

Každá z těchto možností má svůj vlastní soubor výhod a výrazně pomůže v boji proti nemocem.

Aloe je nezbytnou součástí úspěšné léčby

Ale je tu jedna rostlina, která vyniká především „konkurentům“, konkrétně agáve. Koneckonců, aloe z krku se používá již mnoho let, a dokonce i prominentní léčitelé starověku zaznamenali ve svých spisech své blahodárné účinky na lidské tělo.

Má mnoho pozitivních účinků, které se rychle zbaví onemocnění hrdla, posílí imunitní systém a zlepší celkové zdraví. Důvodem je vysoký obsah mnoha vitamínů a minerálů, z nichž každý je užitečný:

 • Vitamin C je uznávaný bojovník proti infekcím.
 • Vitamin A urychlí hojení postižených tkání.
 • B vitamíny zvyšují rychlost metabolismu.
 • Beta-karoten má imunomodulační účinek.
 • Zinek, vápník, hořčík doplňují zásoby spotřebované během nemoci.

více o výhodách...

Proto i při tradiční léčbě akutních a chronických onemocnění lze aloe šťávu použít jako další lék, ale pouze po konzultaci se svým lékařem.

Abyste využili léčivé síly rostliny, musíte dodržovat některá pravidla:

 • Nejvyšší koncentrace prospěšných látek se nachází v rostlinách ve věku 3–8 let.
 • Neodstraňujte rostlinu po dobu 14 dní před plánem použít k přípravě léků.
 • Vezměte nižší, masité listy, které po řezání jsou uchovávány v chladničce po dobu 10-12 dnů, zabalené v gázě nebo pergamenu.


Nejlepší účinek je pozorován při léčbě aloe šťávy. Z listů se vyříznou trny a dužina se musí rozřezat na malé kousky, vytlačit přes gázu a dále přefiltrovat. Tato šťáva bude základem mnoha léků, které si můžete vyrobit doma sami.

Jediným omezením je jeho krátká trvanlivost, takže nesklízejte mnoho čistých látek, rychle ztratí své léčivé vlastnosti. Nicméně tinktura silného alkoholu může výrazně prodloužit trvanlivost. Pro jeho vytvoření promíchejte rostlinnou mízu v poměru 1: 4 s alkoholem nebo 1: 2 s vodkou. V této formě zůstanou příznivé vlastnosti 2-3 měsíce.

Léky Aloe Vera

Existuje mnoho možností pro použití agáve pro léčbu onemocnění horních a dolních dýchacích cest. Kombinace s různými rostlinami a látkami má odlišný stupeň nárazové síly. Uvádíme pouze některé možnosti:

 • Vezměte šťávu ze dvou citronů nebo limetek, 200 g medu a 6 lžiček aloe šťávy. Složky se důkladně promíchávají až do homogenní hmoty. Take hodinové 2 lžičky.
  Čerstvě vymačkané rostlinné šťávy nalijte do sklenice vyčištěné nebo vařené studené vody a vzít 2 lžíce. lžíce 5-6 krát denně.
 • 100 g agávové šťávy a citronu se smísí s 300 g lindenového medu, pak se přidá několik nasekaných ořechových jader. Pít 1 lžička. třikrát denně před jídlem.
 • Lžíce šťávy se rozpustí ve 100 ml teplého mléka. Pijte půl hodiny před spaním.
 • Nakrájejte 30 g oloupaných aloe listů na malé kousky, zalijeme 150 ml vody a necháme 60 minut, pak rozemele v mixéru. Nasaďte oheň, dokud se neobjeví pára. Nenechte kapalinu vařit! Ochlaďte a vezměte 1 lžičku. třikrát denně po dobu jednoho a půl týdne.
 • Squeeze šťávu z několika velkých listů aloe a smíchejte se sklenkou teplého mléka. Tento nástroj se používá k oplachování nebo požití dvakrát denně.
 • Aloe šťáva v kombinaci s medem ve stejném poměru pomůže změkčit bolest v krku. Vezměte tento lék několikrát denně po dobu 1 lžičky.
 • Vezměte 0,5 kg loupaných agávových listů, 200 g lípy nebo květového medu a 700 ml červeného vína (nejlépe „Kagor“). Rozemele rostlinu v mlýnku na maso, aby se získala tekutá suspenze a smíchá se s medem v hluboké skleněné misce a pak se nechá tři dny na chladném místě. Pak víno naléváme a odejdeme na další den. Dospělý lék může trvat 1 polévková lžíce. lžíce, dítě mladší než tři roky - 1 lžička dvakrát denně 30 minut před jídlem.
 • Kromě krku, aloe může být úspěšně používán v boji proti onemocněním gastrointestinálního traktu. Například při léčbě jícnu agávou se ve stejném poměru používá směs rostlinné šťávy s medem, která musí být konzumována po dobu 1 hodiny. lžíce třikrát denně po jídle.

Je to důležité! Aloe je zdrojem množství aktivních látek, které mohou změnit účinek některých léků, takže když je používáte jako doplněk k hlavní léčbě, měli byste se vždy poradit se svým lékařem. Poskytne užitečná doporučení nebo stanoví limity objemu spotřeby rostlinné šťávy.

Vážení hosté, prosím podělte se o sociální. sítí. Chceme, aby se více lidí dozvědělo o prospěšných vlastnostech rostlin.

Jak lze léčit faryngitidu lidovými prostředky? Faryngitida je akutní zánětlivý proces, který se odehrává v sliznici hrtanu, s nesprávnou a pozdní léčbou se může stát chronickou. Léčba onemocnění s lidovými prostředky má rychlý a pozitivní účinek v krátké době. Téměř všechny ingredience pro výrobu populárních receptů lze nalézt doma nebo zakoupit v lékárně za dostupnou cenu.

Příznaky a příčiny faryngitidy

Nejdůležitější rozdíl mezi faryngitidou a bolestmi v krku je absence tepla a plaku na mandlích. Dokud teplota nezvýší nad 38 °, diagnóza je faryngitida. Příznaky tohoto onemocnění zahrnují:

 • suchost a bolest v krku;
 • kašel;
 • potíže s dýcháním;
 • mírná bolest při polykání;
 • malátnost;
 • bolest v krku;
 • přetížení hlenu na zadní straně krku.

U dětí jsou tyto příznaky přidány otok jazyka, horečka a rýma.

Hlavními příčinami faryngitidy jsou nachlazení, chřipka a další akutní respirační virové infekce vyvolané mikroby, různými infekcemi a plísněmi. Někdy faryngitida provokuje výtok z nosu a zubního kazu, pak původci onemocnění padají na sliznici hrdla z nosu nebo úst. Další příčiny faryngitidy jsou:

 • studený vzduch (prodloužené dýchání studeným vzduchem, mluvení v chladu);
 • studené potraviny (ledová voda, zmrzlina);
 • kouření a alkohol;
 • inhalace toxických plynů a chemických výparů.

Chronická onemocnění žaludku a střev, jako je pankreatitida, gastritida a cholecystitis, mohou také vyvolat záchvat faryngitidy. S těmito chorobami se obsah žaludku spolu s ním uvolňuje do jícnu a do hrtanu také vstupují škodlivé mikroby, které přispívají k rozvoji faryngitidy. Hlavním rozdílem od obvyklé faryngitidy z akutní je skutečnost, že všechny příznaky onemocnění se vyskytují v poměrně mírné formě.

Faryngitida není nebezpečná sama o sobě, ale komplikacemi, které může vést. Pokud se nebudete uchýlit k včasné a účinné léčbě, orgány kardiovaskulárního systému mohou trpět. V případě onemocnění jsou dýchací orgány často narušeny, vyskytují se problémy s pohybovým aparátem.

Tradiční metody léčby faryngitidy

Hlavní populární metody léčby faryngitidy jsou:

 • inhalace;
 • kloktadlo;
 • mazání sliznice.

Všechny populární způsoby řešení onemocnění jsou zaměřeny na léčbu nemoci co nejdříve, zmírnění bolesti, zmírnění hrtanu, snížení zánětu a odstranění primární příčiny onemocnění - bakterií a virů. Používá se pro faryngitida lidových prostředků na základě léčivých bylin, medu, propolis, borovice pupeny a dokonce i pivo.

Pro inhalaci a opláchnutí použijte stejné odbarvení léčivých bylin. Rozdíl v aplikaci spočívá pouze v metodě postupu. Při opláchnutí se dekory ochladí na teplý stav a postup se provádí 3-4krát denně. A pro inhalaci použijte vývar v horké formě a pokrytý hustým ručníkem, nadechněte ho po dobu nejméně 5-10 minut, dokud kapalina nevychladne. V den, musíte postup opakovat nejméně 3 krát.

Bylinné a rostlinné recepty

Všechny bylinky dnes lze zakoupit v lékárně. Prodávají se jak v samostatném obalu, tak ve formě léčebných poplatků. Heřmánek, máta, jarní salát lze připravit nezávisle. Před použitím by měly být všechny rostliny důkladně omyty a opláchnuty vroucí vodou.

Pro přípravu prvního receptu budou potřebovat listy matky a nevlastní matky a máta v poměru 2: 1. 30 g směsi těchto listů se nalije 200 ml vroucí vody a znovu přivede k varu. Tuto infuzi lze použít k oplachování a inhalaci. Druhý nástroj je připraven podobným způsobem, pro to musíte vzít 1 polévková lžíce. květy heřmánku a 0,5 lžičky byliny řebříček. Tato směs postačuje k přípravě odvarů z 200 ml horké vody.

Tyto užitečné rostliny jako máta, šalvěj, měsíček a listy eukalyptu jsou používány individuálně ve výši 1 polévkové lžíce. byliny na sklenici kapaliny. Máta dokonale zmírňuje bolest a nepohodlí v krku. Heřmánek a měsíček účinně eliminují zánětlivé procesy, zvláště pokud se používají společně. Kolekce bude mnohem efektivnější, pokud do ní vložíte med v množství ne více než 2 lžičky.

Jediná podmínka - med je vložen do teplé kapaliny, v horkém prostředí, ztratí všechny své léčivé vlastnosti.

Taková infuze zjemní bolest v krku a při pravidelném užívání můžete zapomenout na faryngitidu během 3-4 dnů.

Používá se pro faryngitis lidových prostředků na bázi jehličnatých pupenů, nejčastěji borovice. Použijte pupeny tohoto stromu nebo jehly samotné. Pro léčbu hrdla takovou infuzí může být pouze způsob inhalace. Chcete-li připravit léčivou tekutinu, musíte vzít 20 g borovice, která se nalije sklenicí vařící vody a infuze po dobu nejméně 20 minut. Před zákrokem musí být vývar znovu přiveden k varu. Tento recept je velmi účinný při řešení faryngitidy v akutní formě.

Vynikající výsledky při odstraňování příznaků onemocnění jsou dány kořenem calamus spolu s heřmánkem. Tato sbírka slouží k oplachování a inhalaci. Má změkčující účinek na sliznici hrdla, pomáhá jej posilovat, eliminuje zánětlivé procesy a zpomaluje růst škodlivých bakterií. K přípravě se 30 g kořene kalamáru nalije 0,5 litru horké vody a vaří se 10 minut. Poté se přidá 30 g květy heřmánku k odvarům a kapalina se čerpá po dobu jedné hodiny. Před inhalací se kádinka kapaliny opět uvede do varu.

Když faryngitida v chronické formě dává dobré výsledky sbírka lipy, šalvěje a měsíčku. Účinně zklidňuje hrtan, zvlhčuje ho a usnadňuje takové projevy onemocnění, jako je kašel, škrábance a opuch. Na 1 díl lipových květů je třeba vzít 2 díly měsíčku a šalvějových listů, nalijeme 200 ml vroucí kapaliny na směs a necháme asi hodinu. Naneste na inhalaci, předehřátí.

Dalším dobrým lékem je med a česnek, ale bude velmi obtížné jej použít k léčbě dětí. Česnek je rozdrcen a smíchán ve stejném poměru s medem. Užívá se orálně na 1 lžičku. každou hodinu

Recepty s aloe šťávou a propolisem

Existuje mnoho lidových prostředků pro léčbu faryngitidy. Pro léčbu akutního stadia onemocnění pomocí receptů s propolisem. Pro odstranění zánětu a usmrcení všech škodlivých organismů stačí rozpouštět 30 kapek propolisové tinktury ve 100 ml teplé vody a ráno ráno, odpoledne, večer a před spaním si tuto tekutinu kloktat.

Pokud z nějakého důvodu musí být nemoc na nohou, můžete si připravit lék, který si můžete vzít s sebou. Pro vývar v termosce, můžete nalít 30 g bylinek třezalky, přidejte 200 ml vařící vody a nechte 2 hodiny. Před použitím tekutiny přidejte 20 kapek tinktury alkoholu propolisu. Pijte v malých doušcích, bez třepání.

Aloe míza je dobrý kloktadlo, ale to je docela těžké najít v ready-made formě. Můžete ho vařit sami. Chcete-li to provést, vezměte nejnižší listy rostliny, umyjte, usušte a skladujte v chladničce po dobu nejméně 10 dnů. Po tom, musíte snížit listy trní a projít je přes mlýnek na maso. Vytlačte šťávu z kaše, přetáhněte ji gázou, složenou v několika vrstvách. Musíte pít šťávu okamžitě, není předmětem skladování.

S faryngitidou dávají dobrý výsledek a mazání hrdla. Pro ně můžete také použít aloe džus nebo propolis tinkturu. Pokud se však aloe šťáva používá ve své čisté formě, pak by se propolis měl míchat v poměru 2: 1 s máslem nebo rostlinným olejem. Pro tento účel je také vhodný glycerin.

Další aloe šťáva může být smíchána s medem v poměru 1: 3 a mazat hrdlo touto směsí. Tento recept osloví především děti. Mazání by mělo být prováděno několikrát denně, po každém jídle a před spaním. Po zákroku nemůžete pít a jíst půl hodiny.

Je třeba mít na paměti, že všechny lidové prostředky mají kontraindikace. Před použitím byste se proto měli vždy poradit se svým lékařem.