Althea sirup z cough

Domů »Kašel» Althea sirup z kašle

Altea sirup proti kašli: návod k použití, popis léčiva a terapeutické vlastnosti

 • Indikace
 • Pokyn

Pro léčbu kašle při nachlazení a chronických onemocněních předepisují lékaři přípravek Althea, sirup proti kašli, pokyny, které odrážejí nejvyšší stupeň bezpečnosti a rychlé dosažení terapeutického účinku. Fytopreparace má silný terapeutický účinek na buněčné formace dýchacích cest a ORL orgánů u dětí i dospělých.

Althaea sirup proti kašli je vhodný pro děti různého věku, ale také pro ženy v období plodů. Díky klinickým studiím, které prokázaly svou bezpečnost v této skupině pacientů. Lék se vstřebává v žaludku, po kterém se hromadí na sliznici, je z těla odstraněn neaktivními metabolity.

Účinný protizánětlivý lék se doporučuje jako způsob léčby hrubého suchého a dlouhodobého kašle, jehož cílem je normalizace konzistence sputa a stabilizace fyziologického působení dýchání. Je výhodnější než inhalace. Althaea, jako rostlina, je ukazován jestliže suchý, silný, přetrvávající kašel kuřáka zlepšit kinetické vlastnosti bronchiální sekrece a redukovat jeho viskozitu.

Složení společnosti Althea sirup "Jadran" představilo:

 • kořen sněhu;
 • sacharóza;
 • benzoát sodný;
 • čištěná voda.

Althaea (sirup proti kašli), jejíž návod k použití popisuje formu uvolňování ve formě směsi husté konzistence, má řadu pozitivních recenzí, což ukazuje na vysokou účinnost a rychlou úlevu od symptomatického obrazu kašle. V suché formě je extrakt tělem dobře snášen, terapeutický účinek je kumulativní.

Kašel je odpovědí na úrovni reflexů svalových vláken vstupujících do svalů průduškového stromu a hrudníku. Tato reakce končí trhaným výdechem.

Léčivé vlastnosti bylinných přípravků Altea sirup proti kašli (směs):

 • protizánětlivé;
 • mukolytický;
 • vykašlávání;
 • lokální baktericidní;
 • obálkování;
 • změkčovadlo.

Lék stimuluje tvorbu bronchiálních sliznic sekrecí pohárkovými pohárkovými buňkami ciliárního epitelu, který má silný lokální mukolytický účinek a stimuluje produkci sputa. Spolu se sputem, bakteriemi a viry jsou z povrchu průdušek odstraněny částice mrtvých buněk.

Obalový efekt zklidňuje bolest a podráždění nervových vláken při suchém štěkání a hrubém kašli. Mírné zvlhčení sliznice vede k hojení mikrotrhlin, zabraňuje opakování bakteriálního zánětu a zlepšuje krevní mikrocirkulaci v epiteliální tkáni.

Pokud se léčebný účinek nevyskytne v průběhu 3 - 4 dnů po užití kořene Althea, je nutná druhá konzultace s lékařem a předepsání antibiotik. To je nezbytné pro obnovení integrity sliznice, zmírnění lokálního zánětu po smrti patogenu.

Analogy Altea kašelového sirupu se liší ve společnostech a zemích výrobců, koncentrace účinné látky a dávkování. Domácí léky prošly rozsáhlými studiemi na klinikách, prokázaly možnost použití alteynogo sirupu u dětí ve věkových dávkách.

Cena léku je v rozmezí 25-399 rublů. Takový výrazný rozdíl je rozdíl v cenové politice řetězce lékáren a výrobce. Účinnost léčiva souvisí s procentuální koncentrací prospěšné látky, tím vyšší je rychlejší regenerace.

Althea kořen (sirup): instrukce, indikace a kontraindikace, vedlejší účinky

Při suchém a mokrém kašli je k použití určen kořen Althea (sirup), který obsahuje informace o indikacích a kontraindikacích pro použití. Stimulace produkce a vypouštění hlenu je nejdůležitější při zánětlivých onemocněních sliznice dýchacích cest. Aktivní mukolytický účinek kořene Althea způsobuje snížení viskozity sputa (hlenu), má antioxidační účinek, "opravuje" celistvost buněčných stěn, což minimalizuje proces zánětu.

Indikace pro použití:

 • zánět horních cest dýchacích (laryngitida);
 • zánět průdušek (bronchitida);
 • umístění zánětu v průduškách a průdušnici (tracheobronchitida);
 • lokalizace zánětu v průdušnici (laryngotracheitida);
 • zánět průdušnice (tracheitida).

Indikace zahrnují nemoci s viskózním sputem obtížně oddělitelným, což ztěžuje vykašlávání, protože stimulace výboje vyžaduje sekretokinetické a sekretolytické prostředky. Kořen Althea se aktivně hromadí na povrchu sliznice, ředí sputum a zlepšuje jeho odtok.

Mírný efekt vykašlávání přispívá k fyziologickému čištění lumen bronchiálního traktu, má regenerační účinek na mukociliární clearance. To zabraňuje chronickému zánětu, zvyšuje lokální imunitní reakci prostřednictvím syntézy prozánětlivých cytokinů.

Při obstrukční plicní nemoci, Althea je kořen (sirup), instrukce předepisuje, aby se zabránilo exacerbaci onemocnění, ředí viskozitu výtoku a snižuje tuhost průdušek. Bylinný extrakt pomáhá mírně eliminovat symptomy chrápání a zabraňuje rozvoji spánkové apnoe u chronických kuřáků.

Kontraindikace zahrnují individuální intoleranci k aktivní složce, rozvoj alergické reakce na vstup částic kořene Althea do lidského těla (střevní dyspepsie, zvracení, alergie, kopřivka). Cukr ve složení sirupu vyžaduje pečlivé užívání léčiva mezi pacienty se změněnou glukózovou tolerancí a zhoršeným metabolismem sacharidů.

Vedlejší účinky kořene Althea se vyskytují u pacientů s intolerancí aktivních složek sirupu. Charakterizován výskytem vyrážky, papuly a drobných erupcí na těle, obličeji a končetinách. Svědění, pálení a loupání vedou ke zrušení léku, přičemž antihistaminika eliminují příznaky alergie.

Althea sirup proti kašli: návod k použití, dávkování a vlastní příprava léků

Než začnete používat bylinný přípravek sirup proti kašli, instrukce Althea vyžaduje pečlivé seznámení. Pravidelné léky zvyšují kumulativní účinek látek aktivních složek a celkovou rychlost nástupu uzdravení.

Účinek sirupu proti kašli z Althea způsobuje odstranění hlenu sputu a průdušek průdušek z lumenu průdušek a průdušnice, což snižuje reflex dýchání. K tomu dochází v důsledku ostrého a významného ředění sekrece. Léčiva vykašlávání jsou nejsilnější stimuly žláz, anatomicky umístěné na sliznici průdušek průdušek, působící na receptory na úrovni reflexů.

Návod k použití:

 • dětský věk do 5 let 1 lžička ne více než 4 krát denně po dobu 5 dnů;
 • děti od 5 do 10 let pro 1 st.l. ne více než 5krát denně od 5 do 9 dnů;
 • od 10 let a dospělí 2 lžíce. 5-6 krát denně po dobu až 14 dnů (s prodlouženým mokrým kašlem).

Před použitím léku 1 lžička. sirup se zředí v 60 ml teplé vařené vody, naplní se 5-10 minut na tmavém místě pod víkem. Užívejte každé 4-5 hodin podle doporučení ošetřujícího lékaře. Umýt vývar nebo sirup může být vařená voda. Při užívání léků vyžaduje pravidelné používání tekutiny k dosažení maximálního mukolytického účinku.

Ženy během těhotenství a kojící matky by měly začít užívat lék po konzultaci s gynekologem a terapeutem, aby se objasnila přítomnost možných kontraindikací. Účinné látky kořene Althea jsou aktivně spojeny s transportními proteiny krve a vylučují se z těla v neaktivní formě.

Samoléčba je možná v následujících formách:

Rozdrcené suché kořeny stromu Altea jsou rozemlety na sypkou konzistenci, nalijí se vařící vodou a vaří se na mírném ohni. Vývar by měl být vychlazený a teplý déle než 3 dny, po kterém byste měli připravit nové přísady. Listy a semena se používají pro výrobu šťávy, rozdíly jsou rychlé vstřebávání a mírný stimulující účinek na žaludek (produkce žaludeční šťávy se zvyšuje).

Pro získání sirupu se k dávce přidá sacharóza, aby směs měla dostatečnou viskozitu. Vzhledem k tomu, že cukr má negativní vliv na slinivku břišní a je kontraindikován u cukrovky, v tomto případě se doporučuje použití odvarů. Sirup obklopuje sliznice ORL orgány a dýchací cesty, vhodné pro použití u dětí.

Pro infuzi se vodka přidává do bujónu v koncentraci 1: 7, načež se směs umístí na tmavé místo na jeden den. Infuze se používá u dospělých s protrahovaným kašlem s výtokem viskózního hustého sputa. Infuze je aktivně absorbována žaludeční sliznicí, terapeutický účinek a eliminace nepříjemných příznaků kašle se vyvíjejí několik hodin po první dávce.

Odvar Althea lze smíchat se šťávou Althea získanou z čerstvých zelených listů a semen stromu Altea. Pro dosažení maximálního účinku přidejte ke získané směsi 2 lžičky. medu nebo propolisu, který významně zvyšuje protizánětlivý účinek. Kloktání šťávou Althea a odvar z dubové kůry eliminuje známky stomatitidy, faryngitidy a angíny, které způsobují dlouhodobý kašel.

Althea sirup

Althea sirup instrukce

Althea Syrup je léčivý bylinný lék, který je sirup proti kašli, který má obálkový, vykašlávací, uklidňující a lokální protizánětlivý účinek a je používán při léčbě zánětlivých onemocnění bronchopulmonálního systému doprovázených dráždivým suchým kašlem s viskózním sputem. Má aktivní rostlinnou látku - extrakt kořenů althea (rostlinný hlen, pektinové látky, asparagin, škrob, betain), které v kombinaci mají sekrečně motorické, zvláčňující, mukolytické, sekretolytické, protizánětlivé, bronchodilatační a expektorační účinky.

Aplikace Altea Syrup

Althea sirup je jedním z rostlinných léčiv, které se používají při léčbě tracheitidy, bronchitidy, laryngitidy, faryngitidy.

Kontraindikace

Althea sirup je přírodní fotografický lék a kontraindikace jeho použití jsou zvýšená individuální citlivost na extrakt z Althea nebo nesnášenlivost na jeho další složky (sacharóza, methylparaben, propylparaben) a nedoporučuje se tento lék užívat během těhotenství. Stejně jako ostatní bylinné vykašlávací léky se nedoporučuje předepisovat sirup Althea v kombinaci s léky, které potlačují reflex kašle (Kodein, Synecode, Kofex).

Althea sirup pro děti

Althea sirup má vzhled husté, průhledné kapaliny podobné sirupu hnědé barvy žluté barvy se sladkou chutí a zvláštním zápachem. Základem mechanismu účinku je účinek rostlinného hlenu, který kryje sliznice tenkou vrstvou, dlouhodobě je chrání před podrážděním a zánětem, což usnadňuje regeneraci tkání.

V pediatrické praxi se Althea sirup aplikuje dětem 1 čajovou lžičku čtyř až pětkrát denně, poté, co byl zředěn na 1/4 šálku teplé vody po jídle po dobu nejvýše 15 dnů. Pro děti starší dvanácti let a mladistvé se Althea sirup aplikuje na jednu polévkovou lžíci a rozpouští se v ½ šálku teplé vody čtyřikrát až pětkrát denně.

Použití mukolytických léčivých přípravků pocházejících z rostlin v kombinaci s Ambroxolem nebo přípravky obsahujícími Ambroxol (Lasolvan, Ambrobene, Ambrohexal) nebo bromhexin dává vynikající účinek.

Althea sirup recenze

Bylinný preparátový sirup Althea je jedním z bezpečných přípravků pro děti i dospělé, který má pohodlné dávkování, příjemnou vůni a přirozenost tohoto fotografického nástroje je považována za klíč k bezpečnosti jeho použití v každém věku. Důležitými pozitivními vlastnostmi tohoto zeleninového sirupu je, že je schopen působit mukogulačním a mukolytickým účinkem na sliznice dýchacích cest, což přispívá k vynikajícímu ředění sputa a má aktivační účinek na imunitní systém organismu.

Althea sirup je široce používán v léčbě protrahovaných zánětlivých procesů bronchopulmonálního systému u starších osob a u oslabených pacientů, vzhledem k jeho bezpečnosti a vysoké účinnosti a je předepisován v otolaryngologii pro komplexní léčbu chronických a nízkointenzivních zánětlivých procesů nosní dutiny, které jsou zhoršeny kongescí viskózního hlenu v dutinách nosní dutiny a nosohltanu.

Cena sirupu Althea

Cena sirupu Althea v lékárenském řetězci se pohybuje od 28 do 35 rublů.

Althea sirup pro děti

Když se tělo dítěte potýká s oslabujícím kašlem, maminky jsou připraveny udělat cokoliv, co chtějí zmírnit utrpení dítěte. A dospělí někdy několik hodin házejí a otáčejí se v posteli, protože kašel neumožňuje usnout, neustále si připomíná. Velkým pomocníkem proti kašli je Althea sirup, vhodný pro děti i dospělé.

Složení Altea sirupu zahrnuje přímo extrakt z kořene léčivé rostliny. Po dlouhou dobu lidé vědí, že kořen Althea je užitečný pro děti i dospělé, protože přispívá nejen k ředění a vykašlávání sputa, ale také maže hrdlo, zmírňuje bolest. Kořen má navíc protizánětlivý účinek. To je vysvětleno tím, že obsahuje velké množství přírodního hlenu rostlin, obklopující žaludeční sliznici. Jeho podráždění je významně sníženo a regenerace buněk začíná mnohem rychleji. Althea sirup také vykazuje vynikající výsledky při mokrém kašli. Mimochodem, populární a časem testované tablety mucoltinu v jejich složení obsahují Althaea officinalis a čaj z jeho květů zmírňuje lechtání v krku.

Co léčí Althea sirup?

Sirup na bázi extraktu kořenů Althea je účinný při zánětlivých onemocněních dýchacích cest, obvykle doprovázených tvorbou sputa. To zahrnuje bronchitidu, včetně obstrukčního a bronchiálního astmatu, laryngitidy, tracheitidy, pneumonie, tracheobronchitidy, faryngitidy a dalších. Také lék aktivně bojuje s gastritidou, žaludečním vředem, dvanáctníkovým vředem. Vyjmenujte stejný kontraindikační sirup Althea není dlouhý. Tento lék nemůže být použit pouze pro ty, u kterých bylo dříve zjištěno, že jsou přecitlivělé na extrakt kořene Althea.

Althea Syrup Pravidla používání

Děti by měly před užitím sirupu Althea provést malý test. Pod dohledem dospělých stačí, když dítě vypije půl lžičky sirupu. Pokud se na kůži dítěte neobjevila žádná vyrážka, svědění, pak lék může pokračovat. Jsou známy případy alergických reakcí a kopřivky, které jsou však velmi málo.

Pediatri nedoporučují používat Althea sirup dětem mladším než jeden rok, protože tento lék není možné označit za hypoalergenní, přestože v anotaci není definována minimální věková hranice. Pokud se ošetřující lékař domnívá, že je přípustné užívat lék v tak raném věku, dávka přípravku Althea sirup nesmí překročit pět čajových lžiček denně (pět dávek jedné čajové lžičky). Tato dávka se doporučuje pro všechny děti mladší šesti let. Děti ve věku od šesti do dvanácti let, množství Althea sirupu by mělo být zdvojnásobeno, to znamená, že by mělo být užito pětkrát denně na lžičku. Pro starší děti a dospělé je čajová lžička nahrazena jídelnou. V tomto případě se počet recepcí nemění. Když jsme přišli na to, v jakém věku se může althea sirup podávat dětem, obrátíme se na formu užívání léku. Extrakt je poměrně sladký a nepříjemný pro chuť. Pokud to pro dospělého není těžké polknout, pak je situace u malých dětí složitější. Aby si nemravní pacienti neměli plakat s maminkami, je nutné rozpustit syro althea teplou vařenou vodou. Na jednu lžičku léku budete potřebovat asi 50 ml vody.

Léčbu nemoci pomocí Altea sirup by měl být asi 10-15 dnů. Během této doby budou všechny sputy, shromážděné v průduškách, vyvedeny přirozeně. Pokud po dvou týdnech kašel i nadále trápí dítě, je nutné informovat o tom pediatra. Je možné, že lékař doporučí náhradu léku za jiný.

Althea sirup

Když začne kašel, jdeme do lékárny a zastavíme před různými léky. Někdo se spoléhá na radu lékárníka, jiní se snaží najít návod k použití a porovnat jeden lék s druhým. Cíl je stejný: najít „pomocný“ lék proti kašli, nejméně škodlivý ve složení. To je důležité zejména při výběru léčby pro děti a těhotné ženy. K tomu věnujte pozornost především bylinným prostředkům. Althea sirup nepochybně splňuje nejpřísnější požadavky.

Althaea - léčivá rostlina

Léky z kořene Althea se připravují ze starověku. Rostlina je pozoruhodná. Roste na vlhkých místech. Nejcennějšími surovinami jsou kořeny, kromě nich sbírají listy, květy a semena. Althaea obsahuje látku, která může zkapalnit sputum, které se tvoří v průduškách s bronchitidou. Sputum se nazývá hustý hlen, který obsahuje prvky zánětu. Hlen je normálně tvořen epiteliálními buňkami s řasou. Jejich úkolem je obklopit cizí těleso (mikrob, prach) a vyvinout ho. Kašel hraje roli fyziologického mechanismu čištění dýchacích cest. Malé denní vykašlávání hlenu nezpůsobuje zvýšenou pozornost. V případě zánětu je reakce nadměrná. Vzniká příliš mnoho hlenu, je obtížné kašlat, protože se drží na stěnách průdušek. Pacient s bronchitidou se obává silného, ​​neúčinného kašle. V tomto stavu pomůže "Althea sirup." Před použitím přípravku je vždy nutné si přečíst návod.

Složení a vlastnosti

"Althea sirup" je obchodní název léčiva. Obsahuje 2% roztok suchého extraktu v cukrovém sirupu. To znamená, že pro každé 2 části Althea je 98 dílů sirupu.

K dispozici v tmavých lahvích po 150 ml, má zlatohnědou barvu, specifickou vůni. Balení obsahuje návod k použití.

 • ředí sputum,
 • podporuje vykašlávání
 • čistí průdušky a průdušnice.

Navíc má protizánětlivý účinek.

Indikace pro použití: tracheitida, bronchitida s hustým sputem. Když laryngitida (zánět hrtanu) kašel je "štěkání" v přírodě. To se nazývá "suché", protože hlen v hrtanu není tvořen, platí Altea sirup nemá smysl. Pokud se proces zánětu pohybuje od hrtanu až k průdušnici a průduškám, objeví se na klinice „mokrý“ kašel. Toto je přímá indikace pro použití.

Jedinou kontraindikací je individuální intolerance na lék (svědění kůže, vyrážka, otok na obličeji). Dětský věk a těhotenství nejsou kontraindikace pro použití.

Instrukce upozorňuje, že u pacientů s diabetem je třeba dbát zvýšené opatrnosti s vysokým obsahem snadno stravitelných sacharidů.

Dávkování

Althea sirup se doporučuje pro děti a dospělé pro vnitřní použití.

 • Děti do 12 let mohou zředit čajovou lžičku sirupu do 100 ml vody a dávat po jídle 4–5krát denně.
 • Starší děti a dospělí se doporučuje zředit polévkovou lžíci sirupu na polovinu sklenice vody, po jídle použít až pětkrát denně.

Neexistuje přísný průběh léčby, musí být koordinován se svým lékařem. Obvykle se účinek projeví po jednom až dvou týdnech podávání. S vymizením kašle nebo jeho přechodem na "suchý" příjem Althea sirupu končí.

Nezapomeňte, že není vyloučena alergická reakce.

Althea sirup dobře reaguje s jinými léky (antibiotiky, protizánětlivými léky, nosními kapkami).

Je známo, že Althaea nemá žádný vliv na tón dělohy, takže jej lze podávat těhotným ženám. Dávkování u těhotných žen je stejné jako u dospělých. Otázka užívání sirupu kojící matkou by měla být koordinována s dětským lékařem.

Obal obsahuje datum vydání a datum expirace (obvykle jeden a půl roku). Podívejte se na to při nákupu. Věnujte pozornost podmínkám skladování. Je lepší držet láhev v chladničce.

Mnoho farmaceutických společností v Rusku se podílí na uvolňování léku, mezi nimi nejsou žádné výhody.

Althea kořen. Althea kořenový sirup. Althea kořen kašle

Althaea je vytrvalá bylinná šedozelená rostlina do výšky 150 cm, s krátkým, hustým, mnohohlavým oddenkem. Má jeden nebo několik stonků, rozvětvených, vzpřímených. Listy jsou dlouhé, střídavé, stylové, měkké. Koruna je pětilistá, růžová, květy jsou velké. Ovoce je plochá multi-sazenice ve tvaru disku. Semena jsou hladká, reniformní, hnědá. Kvete celé léto, zatímco v červenci začíná plodit ovoce.

Šíření

Rostlina je běžná v evropské části Ruska, Kazachstánu, západní Sibiře, Kavkazu a na některých místech ve Střední Asii. Přípravy probíhají na Ukrajině, v Dagestánu, ve Voroněžské oblasti.

Chemické složení

V oddencích a kořenech rostlin obsahuje asi 35% různých sliznic - směs hexazonů a pentazonu. Během hydrolýzy se dělí na dextrózu, galaktózu a pentózu. Kromě toho se v kořenech nachází škrob, l-asparagin, betain, sacharóza, mastné oleje; tuhý esenciální olej - v květinách a listech.

Aplikace

Kořen Althea je předepisován jako obal, vykašlávání, protizánětlivý a zvláčňující prostředek, který chrání nervy, gastrointestinální trakt a dutinu ústní před dráždivými látkami a také přispívá k jejich odstranění z těla.

Althea kořen (instrukce pro jeho použití jsou uvedeny v tomto článku) byl populární lék mezi starověkými Římany a Řeky. V současné době je zařazen do lékopisu různých zemí světa. Přípravky z ní se používají pro tracheitidu, černý kašel, bronchitidu, pneumonii, dyspepsii, astma bronchiální, dvanáctníkový vřed a žaludeční vřed.

Jsou také účinné při krvácení z trávicího traktu, který je způsoben peptickou vředovou chorobou, stejně jako při léčbě lupénky, ekzému. Maltský kořen je obsažen ve složení různých hrudních čajů, kloktadel a změkčujících nábojů. Kromě toho je doporučeno odvar s hemoptýzou.

Léčivé vlastnosti

Přípravky, které obsahují kořen Althea, se používají při různých zánětlivých onemocněních gastrointestinálního traktu. To je způsobeno právě velkým množstvím látek podobných hlenu nebo polysacharidů. Interakce s vodou, stejně jako s jinými látkami, včetně kyseliny chlorovodíkové, vytvářejí dostatečně silnou membránu, která obklopuje vnitřní membránu orgánů, včetně jícnu a žaludku.

Navíc existuje přímá korelace mezi úrovní acidity žaludeční šťávy a tloušťkou ochranné bariéry vytvořené léky obsahujícími kořen dané rostliny. Čím nižší je kyselost, tím silnější je vrstva.

Tato formace je považována za bariéru, která zabraňuje agresivním účinkům faktorů na sliznici. To zase vytváří podmínky pro obnovu nemocných orgánů a také zahájení všech regeneračních procesů.

Kromě ochranného účinku je také nutné zmínit detoxikační účinek této rostliny. To je vysvětleno tím, že polysacharidy, které jsou součástí sliznice, jako houba, mohou na svém povrchu adsorbovat toxické látky, které jsou vylučovány velkým množstvím infekčních agens, například virů a bakterií. Odstranění těchto formací ze sputa pomáhá pacientovi rychle normalizovat a eliminovat toxiny.

Vzhled mukózní bariéry může být velmi užitečný v přítomnosti popálenin kůže. Tyto nástroje musí být samozřejmě aplikovány ve formě obkladů nebo pleťových vod.

Indikace pro použití

Používání řady léků a léků, včetně kořenů Althea, může být užitečné v přítomnosti těchto onemocnění:

 • infekční patologie dýchacích cest (horní dělení), včetně laryngitidy, faryngitidy, bronchitidy atd.;
 • duodenální vřed a žaludek;
 • zánětlivá onemocnění trávicího traktu;
 • infekční kožní léze;
 • popáleniny;
 • léze ústní sliznice.

Je zajímavé, že většina léků, které obsahují tuto léčivou rostlinu, včetně sirupu kořene Althea, se prodává v lékárnách bez lékařského předpisu. Nemělo by to však být signálem k zahájení samoléčby. Použití jakéhokoli léku musí být schváleno odborníkem, zejména pokud je pacientem dítě. Neriskujte své zdraví a zdraví svých blízkých!

Althea sirup s bronchitidou a silným kašlem

Aby bylo možné tento nástroj připravit, je třeba vzít 2 g kořene Althea a pak jej umístit do předem připraveného filtru. Připravte si směs vody a vinného alkoholu. 100 g této směsi nalijte suroviny a odčerpejte veškerou vypouštěnou kapalinu pod filtr. Pak musí znovu nalijít surovinu. Udělej to za hodinu. Z tohoto množství složek se získá 37 g kapaliny. Používá se tedy kořen Althea. Kašel je nepostradatelný.

Ke směsi se přidá 63 g cukru. Pak se zahřeje na nízké teplo, pak se cukr roztaví úplně. Na konci můžete přidat pár kapek anýzového oleje. Altea sirup se podává dětem 1 lžička, po zředění v 50 g vody, 5 krát denně.

Děti po 12 letech a dospělí jmenují 1 polévková lžíce. Já předředěný ve 100 g vody. Průběh léčby musí pokračovat dva týdny. Pokud tyto příznaky přetrvávají, měli byste se poradit se svým lékařem o vhodnosti užívání tohoto léku.

Pro léčbu prostaty a adenomu

K tomu budete potřebovat kořen Althea (6,5 g). Je třeba ji naplnit do 1/2 sklenic vody. Směs se nechá hodinu vyluhovat a pak se přetlačí. Jezte každé 2 hodiny 1 lžíci.

Pro léčbu alergické konjunktivitidy, neuralgie trigeminu, myositidy

To vám pomůže krém s infuzí této rostliny. 3 lžičky. Nalijte ji sklenicí vařené studené vody a odstraňte na 8 hodin, pak kmen. Nástroj je připraven.

Tinktura pro léčbu tracheitidy, bronchitidy, pneumonie

Budete potřebovat kořen Althea (20 g). Musí se nalít půl litru vodky. Uzavřete nádobu a pak vařte na tmavém místě po dobu deseti dnů. Pijte po filtraci 10 kapek třikrát denně. Tinktura musí být užívána s opatrností při onemocněních trávicího a močového systému. Aby se snížila jeho koncentrace, je třeba nástroj zředit teplou vodou.

Onemocnění kloubů

Musíte vzít 6 g suchého kořene, nalijte na ně 200 ml vařené studené vody. Vyjměte na jednu hodinu, pak napěňte a přidejte cukr podle chuti. Infuze se používá každé 2 hodiny jednu lžičku.

Plicní emfyzém

Vezměte drcený kořen Althea (2 lžíce.) K tomu přidejte 1,5 šálky vařené studené vody. Infuzi odstraňte hodinu. Pak se rozmíchá lžící a pak se protáhne. Infuze trvá dvakrát denně po dobu půl šálky po dobu 2 měsíců. Kurz by měl být opakován 5 let třikrát ročně.

Léčba rakoviny prsu a kůže

Vezměte 2 lžíce. Já květiny, kořeny nebo listy rostliny a přikryjte je dvěma sklenkami studené vody. Odstraňte do ohně, pak vařte 15 minut. Je nutné trvat na této nápravě několik hodin. V této živné půdě navlhčete ubrousek a poté na postižené oblasti připravte obklad po dobu 2 hodin. Tento vývar není všelékem na tyto nemoci, je to jen doplněk léčby.

S průjmem

Pro léčbu vlečných průjmů použijte odvar z bylin, vařený v červeném víně. Ve stejném množství smíchejte větve manžety, pelyňku a také kořen Althea (cena druhého je asi 80 rublů za balení). Vezměte 30 g hotové směsi a nalijte 1 l vína. Na prázdný žaludek musíte vypít půl šálku zahřátého vývaru. Zbytek rozprostřete do čtyř dávek a konzumujte horké.

Léčba dvanáctníkových vředů a žaludku

Vezměte kořen kostivalu, kořen lékořice a kořen Althea (každý 20 g). Lžíce této sbírky vařit sklenici horké vody. Pak vařte 5 minut, pak trvat hodinu. Pijte každou noc na sklenku tohoto nástroje.

Pro léčbu nachlazení, léků nebo potravinových alergií

Ve stejných částech, vzít kořen Althea officinalis, lékořice a elecampane. Lžíci smíchejte a oddělte od kolekce. Je nutné ji naplnit dvěma sklenicemi vody, přikrýt víčkem a 10 hodin vyluhovat. Infuzi spotřebujte na 1/3 šálku ve vyhřívané formě.

Kontraindikace

Neexistují žádné omezující faktory pro použití sirupu kořenů Altea. Prostředky z této rostliny nemusí platit pouze v přítomnosti alergické reakce.

Kojení a těhotenství nejsou omezujícími faktory, i když je lepší používat tento nástroj po konzultaci s lékařem.

Altea root: recenze

Čteme-li recenze o užívání drog připravených na základě této rostliny, můžeme konstatovat, že vám umožní vyrovnat se s různými onemocněními. Mnozí říkají, že tyto nástroje jim pomáhají vyrovnat se s kašlem, chorobami kloubů a jinými onemocněními. Negativní recenze je však těžké najít. Říká se o neschopnosti získat kořen Althea v určitých regionech naší země.

Alteyka sirup proti kašli

Dlouhý suchý kašel způsobuje mnoho nepohodlí, zasahuje do plné práce a odpočinku, může způsobit nepřátelský postoj ze strany druhých a přinést pacientovi mnoho dalších potíží. Kašel může být příznakem mnoha různých onemocnění, ale nejčastěji dochází k nachlazení a virovým onemocněním a bronchitidě. Dobrý lék proti kašli by měl nejen rychle zmírnit příznaky nemoci, ale také mít mukolytické a vykašlávací účinky. Sirup s kašlem - Alteyka úspěšně kombinuje všechny požadované vlastnosti a je vynikající pro léčbu kašle u dětí i dospělých.

Alteyka je lék vyrobený na bázi rostlinných materiálů, extrakt z léčivých bylin obsahuje polysacharidy jako hlavní účinnou látku, a navíc kyseliny pektové, aminokyseliny, organické kyseliny, fytosteroly, mastné oleje, minerální soli a provitaminy.

Vlastnosti léčiva

Alteyka sirup proti kašli má výrazný vykašlávací účinek, navíc zředí sputum, stimuluje bronchosekreci, obaluje podrážděnou sliznici a kašel je méně bolestivý. Výsledkem je reflexní podráždění dýchacích cest, kašle a zvracení středů v prodloužení dřeň, což způsobuje zvýšenou bronchiální motilitu a aktivní pohyby sliznice průdušek, což "pomáhá" vytlačit sputum ven. A zvýšení produkce hlenu v průduškách a jeho současné zředění pomáhají rychle se zbavit nahromaděného sputa, hnisu a mikroorganismů v průduškách. Bylinný extrakt obklopuje zanícené oblasti sliznice, pomáhá uvolňovat otok a podráždění v průduškách.

Kromě své hlavní akce má Alteyka řadu dalších vlastností:

 • má cytoprotektivní vlastnosti a aktivuje regeneraci epitelových buněk;
 • zmírňuje otoky a záněty;
 • snižuje produkci žaludeční šťávy, čímž chrání horní dýchací cesty před podrážděním kyselinou chlorovodíkovou z jícnu.

Indikace pro použití

Altheaea je dobrý lék, který se používá k akutním a chronickým zánětlivým onemocněním dýchacích cest, s kašlem a výtokem sputa:

 • tracheitida
 • bronchitida
 • laryngitida
 • černý kašel
 • bronchiektázii
 • bronchiální astma
 • pneumonie
 • plicní emfyzém

Způsob aplikace sirotek Althey

Althaea je vynikající léčba kašle u dětí od prvních měsíců života a dospělých. Před použitím se doporučuje protřepat obsah lahvičky a pro děti do 6 let - zředit malým množstvím převařené vody.

Alteyka sirup proti kašli je předepsán pro dospělé a děti v dávkách:

 • děti do 1 roku věku - 2,5 ml (půl lžíce sirupu) denní dávka nesmí překročit 5 ml;
 • pro děti do 2 let může být sirup podáván ve stejné dávce - 3x denně;
 • od 2 do 6 let - 5 ml (lžička) - 4x denně, maximální povolené množství - 6krát denně;
 • od 7 do 14 - 10 ml (2 čajové lžičky nebo 1 dezertní lžička) - 4-6 krát denně;
 • Od 14 let, jedna dávka 15 ml (lžíce) - 4-6 krát denně.

V závislosti na onemocnění a závažnosti stavu se průběh léčby pohybuje v rozmezí od 7 do 14 dnů.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Individuální nesnášenlivost k léku Alteyka je možná, rozvoj alergických reakcí se nedoporučuje používat při suchém kašli - může způsobit jeho posilování.

Používejte s opatrností k léčbě osob trpících cukrovkou.

Neexistují žádné údaje o účinku léku Althaea na plod během těhotenství, takže během porodu by měl být lék používán velmi opatrně, pouze po konzultaci se svým lékařem.

Co kašel Althea sirup

Althea sirup pediatrové předepisovali dětem kašel. Tento lék mohou užívat i dospělí, urychluje zotavení z nemoci.

Althea sirup - jaký lék?

Extrakt z kořenů léčivé Althea je lék ze skupiny vykašlávacích léků (mukolytika) rostlinného původu. Lék vyrábí různé společnosti - Mikfarm, Yadran, Sintez, Biofarmrus a mnoho dalších.

Sirup je hustá tekutina se žlutavě hnědým nádechem s charakteristickým bylinným aroma. Pro vytvoření sirupu uchovávejte prostředky jako další složky, vodu, kyselinu askorbovou, cukr, kyselinu citrónovou. Někteří výrobci také přidávají kyselinu sorbovou, benzoát sodný.

Můžete také najít kombinované formy sirupu Althea - s přidáním extraktů:

Cena se liší v závislosti na výrobci od 75 do 200 rublů za láhev 100-200 ml. Altea je léčivá rostlina - její surovina má protizánětlivý účinek, snižuje viskozitu bronchiální sekrece. Hlen nechává průdušky rychlejší, zlepšuje evakuační funkci tracheobronchiálního traktu.

Oddenek obsahuje cenné látky pro zdraví látek dýchacího systému (hlen, hořkost, asparagin, fytoncidy, flavony atd.). Díky nim Althaea kromě mukolytického působení přináší tyto účinky:

 • urychlení regenerace bronchiální tkáně;
 • povlakové vlastnosti;

Po začátku sirupu, pocit kašle změkne, pocit sucha a lechtání v krku se zastaví. Sirup může být také podáván dětem a dospělým jako antiseptikum - zvyšuje účinek systémových léků, pracuje na místní úrovni.

Indikace a kontraindikace

Kašel je obranný mechanismus těla proti virům a bakteriím, které vstupují do průdušek, průdušnice a plicní tkáně. V reakci na zavedení infekce se vyvíjí zánět, který je doprovázen výskytem hlenu, hnisu. Obvykle je na počátku nemoci kašel suchý, protože sputum neočekává dobrou expektoraci. Hlavním účelem sirupu proti kašli je jeho produktivita. Indikace užívání přípravku u dítěte nebo dospělého jsou všechny choroby se suchým, neproduktivním kašlem:

Zvláště dobře zvládá záchvaty oslabujícího nočního kašle, které se nejčastěji vyskytují při tracheitidě. Obtížné sputum se ztenčí a snadno vykašle. Můžete také použít lék ve fázi mokrého kašle, pokud je hlen příliš tlustý, ucpává dýchací cesty. V tomto případě léčba Althea urychlí zotavení.

Hlavní kontraindikací léčby je alergie nebo nesnášenlivost na rostlinu Althea.

Tato dávková forma obsahuje velké množství cukru, takže v případě diabetu bude zakázáno léčit. Díky začlenění řady sacharidů do léku nelze lék opít s intolerancí fruktózy, nedostatkem sacharázy (enzym, který štěpí sacharózu), malabsorpcí glukózy a galaktózy.

U těhotných žen, během laktace, je léčba sirupem možná se souhlasem lékaře, podle přísných indikací. Pro děti do jednoho roku lék není předepsán!

Drogová instrukce

Lék musí být užíván po jídle. Léčba nalačno se nedoporučuje - zvyšuje riziko podráždění sliznice žaludku. Sirup musí být dobře protřepán, pak zředěn vodou do stavu emulze. Můžete si ji vzít v čisté formě s vodou.

Dospělí pijí lžíci prostředků třikrát / den, v prvních dnech terapie - až 4-5 krát denně.

Děti od 12 let, dávka je ekvivalentní dávce pro dospělé. Dávkování pro děti ve věku 6-12 let je jiné - na recepci se připraví lžička s ředěním 50 ml vody. Sirup může být podáván dětem od jednoho roku, léčba se provádí ve výši 1/2 lžičky 3-4 krát denně.

Obvykle je léčba 5-14 dní. Nemůžete oddálit léčbu, jinak může být množství sputa zvýšeno. Pouze u chronických forem tracheitidy může být do jednoho měsíce jmenován bronchitida proti viskóznímu sirupu. Nesmíme zapomenout - léčba musí být nutně komplexní, zahrnuje jiné léky (antibiotika, antivirotika atd.).

Co je kašel Althea sirup účinný pro děti?

Althea sirup proti kašli je bylinný lék používaný při léčbě onemocnění dýchacích cest. Jeho základem je extrakt izolovaný z kořene Althea - vytrvalá bylina s mnoha užitečnými vlastnostmi. Léky na bázi Althea jsou ideální pro léčbu dětí. Jejich výhodou je měkkost léčebného účinku, bezpečnost a účinnost.

Althea sirup proti kašli - vlastnosti

Althaea officinalis - zástupce čeledi Malvaceae. Rostlina je rozšířená v Evropě a Asii. Má silný oddenek se silným jádrem a mnoha větvemi. Je to kořen rostliny, která byla dlouho používána jako léčivá surovina. Dnes, na základě toho, jsou vyrobeny prášky, suché extrakty, tinktury, sirupy.

Oddenek rostliny obsahuje nejdůležitější aminokyseliny pro člověka - asparagin, betain. Stejně jako pektiny, hlen, škrob, lecitin, mastné a éterické oleje, minerální soli, stopové prvky. Tato kompozice pomáhá snižovat zánětlivý proces, urychluje regeneraci tkání, vykazuje obálkové a protizánětlivé vlastnosti.

Althea kořeny poskytují výrazný vykašlávací účinek, který je široce používán v medicíně v léčbě nemocí dýchacího traktu akutní a chronické povahy, doprovázený oslabujícím kašlem s těžkým výtokem sputa.

Popis léčiva

Althea sirup je populární lék proti kašli pro děti i dospělé. Aktivní složkou léčiva je extrakt kořenů Alteum, který poskytuje lokální protizánětlivé, bronchosekreční, expektoranční a antiseptické účinky. Vzhledem k obsahu sliznic, hlavní složka léčiva vykazuje obálkové a změkčovací vlastnosti, snižuje viskozitu bronchiální sekrece a urychluje evakuaci sputa z dýchacích cest.

Použití léčiva přispívá k potlačení reflexu kašle, čímž se snižuje četnost záchvatů suchého kašle, odstraňuje suchost a podráždění v krku, aktivuje procesy regenerace a regenerace sliznic. Sirup Althea rychle překládá suchý kašel do vlhka, zvyšuje produkci bronchiální sekrece, odstraňuje sputum a pomáhá očistit průdušky od patogenní mikroflóry.

Lék ve formě sirupu je častěji předáván dětem. V této formě se léčivo rychle vstřebává, nezpůsobuje odmítnutí u dětí díky příjemné, nasládlé chuti a rychle zlepšuje stav různých typů kašle.

Althea sirup proti kašli pro děti je čistá, hustá, nažloutlá hnědá kapalina se slabým, charakteristickým bylinným zápachem. Kořen suchého altea v objemu 20 mg se rozpustí v 1 ml sirupu. Bylinná medicína neobsahuje ethylalkohol, pouze čištěnou vodu a sacharózu, což vám umožňuje předepisovat lék dětem v prvních letech života. Sirup se vyrábí v tmavých skleněných nebo polymerních lahvích po 100, 125, 200 ml, balených v kartonových obalech.

Tento lék vyrábí mnoho farmaceutických firem, domácích i zahraničních. Kromě klasické verze, tam jsou jiné druhy sirupu z kořene Althea. Složení těchto kombinovaných prostředků může výrobce zahrnovat další složky (například výtažky z tymiánu, kalina, islandského mechu nebo oregana). Pokud má dítě tendenci k alergickým reakcím, při léčbě kašle se lékařům doporučuje dát přednost klasickému sirupu Althea, který neobsahuje žádné další složky.

Indikace

Jak víte, kašel je reflexní obranný mechanismus, kterým jsou plíce a průdušky očištěny od chorobných agens a hlenu. Tento příznak doprovází mnoho infekčních onemocnění spojených se zánětlivým procesem a poškozením dýchacích cest. Je možné vyrovnat se s kašle až po odstranění hlavní příčiny onemocnění. Proto je Althea sirup předepisován jako součást komplexní terapie spolu s antibakteriálními, protizánětlivými a antiseptickými prostředky. Užívejte lék při léčbě následujících patologií, doprovázených oslabujícím kašlem:

 • bronchitida (včetně obstrukční);
 • tracheitida;
 • laryngitida;
 • tracheobronchitis;
 • faryngitida;
 • pneumonie (pneumonie).

Pacienti se často zajímají o to, jaký kašel může Althea sirup použít? Indikace pro použití bylinné medicíny je neproduktivní kašel s obtížným výtokem sputa.

To znamená, že Althea sirup pro suchý kašel u dětí by měl být používán k vyčerpávajícím útokům, které zbavují dítě spánku a chuti k jídlu. Sirup poskytne uklidňující, obklopující a vykašlávací účinek a napomůže tomu, aby byl kašel produktivnější.

Althea sirup pro mokrý kašel se používá v případě, kdy se tvoří husté, špatně se rozbíhající sputum, které ucpává dýchací cesty. V tomto případě léčivo rychle snižuje svou viskozitu, urychluje výtok z průdušek a přispívá k rychlému zotavení.

Jak se chovat?

Návod k použití sirupu proti kašli Althea doporučuje užívat lék po jídle. Láhev léku by měla být důkladně protřepána, po které můžete začít léčbu. Jelikož je sirup hustý a koncentrovaný, je obvykle zředěn vodou na emulzní stav. V nezředěné formě má lék klonující chuť, která není příjemná pro všechny děti a dospělé. Ve zředěné formě je mnohem snadnější užívat sirup Althea.

Standardní dávkování pro dospělé a děti od 12 let - 1 polévková lžíce. sirup Toto množství léčiva musí být zředěno ve 100 ml vlažné vařené vody a pak okamžitě opilé. Během dne lze sirup sirupu užívat 4-5krát.

Děti od 1 roku do 6 let by měly být podávány 1/2 lžičky najednou. sirup, naředěný vodou. U starších dětí se jedna dávka léku zdvojnásobuje a tvoří jednu čajovou lžičku. Frekvence užívání od 3 do 5 krát denně, v závislosti na stavu dítěte a závažnosti symptomů. Průběh léčby je v průměru 7 až 14 dnů.

Kontraindikace

Althea sirup se nedoporučuje pro děti mladší než jeden rok. Omezení je dáno tím, že lék zvyšuje množství vylučovaných sekrecí, ale protože dýchací cesty dítěte jsou příliš úzké, může se sputum hromadit v průdušce průdušek a způsobit udušení. Navíc děti v tak raném věku jsou náchylnější k alergickým reakcím. Další nevýhodou je, že kořen Althea aktivuje sekreci slinných žláz a pokud má dítě špatně vyvinutý polykatelný reflex, může se dusit slinami.

U dětí do 3 let je předepisování léku v kompetenci ošetřujícího lékaře. Po tomto věku může být sirup bezpečně aplikován po konzultaci s odborníkem, pokud se u Vás objeví kašel.

Takže kontraindikace k jmenování drogy jsou:

 • děti do 1 roku;
 • přecitlivělost na složky sirupu;
 • vrozená nesnášenlivost k takové složce jako fruktóza;
 • nedostatek enzymů izomaltáza a sacharóza;
 • glukózo-galaktózová malabsorpce;
 • těhotenství a kojení.

S extrémní opatrností by měl být Althea sirup léčen u pacientů s dietou s nízkým obsahem sacharidů nebo u diabetických pacientů.

Během těhotenství můžete užívat sirup pouze po konzultaci s lékařem, který může vyhodnotit možná rizika pro plod. Účinná látka léčiva je schopna proniknout do mateřského mléka, takže během tohoto období je použití léčiva nežádoucí. V extrémních případech by mělo být dítě v době léčby dočasně přemístěno do umělých směsí.

Před prvním příjmem léku dospělým nebo dítětem je nutné provést test citlivosti, aby se zabránilo nepředvídatelným alergickým reakcím. K tomu si vezměte velmi malou dávku sirupu a sledujte reakci těla. Pokud během 10-15 minut nejsou žádné alarmující příznaky (svědění, zarudnutí kůže, vyrážka, otok), můžete bezpečně pokračovat v léčbě.

Vedlejší účinky

Althea sirup je velmi dobře snášen pacienty a zřídka způsobuje nežádoucí účinky, protože obsahuje pouze přírodní složky. Neobsahuje žádné vůně, barviva a další syntetické přísady. Možné projevy alergií - hyperémie, pruritus, vyrážka urtikárie - jsou možné pouze u osob s přecitlivělostí po užití léku. V tomto případě je léčba zastavena a lékař je požádán o úpravu režimu následné léčby.

S náhodným předávkováním sirupem se objeví nevolnost a zvracení. Někdy se vyskytují poruchy nervového systému - bolesti hlavy, závratě nebo těžká ospalost ve dne. V tomto případě je nutné co nejdříve provést výplach žaludku a odmítnout další podávání léčiva.

Další doporučení

Osoby trpící cukrovkou, měli byste vědět, že 1 kopeček sirupu (5 ml) obsahuje 0,4 XE (chlebové jednotky) a 1 polévková lžíce. lžíce - 15 kusů chleba.

Analogy

Mezi analogy léčiva lze rozlišovat řadu léků, které poskytují podobný terapeutický účinek. Mezi nimi jsou:

 • Mukaltin (tablety);
 • Pokladník (sirup);
 • Bronhofit (kapky);
 • Pertusin (sirup);
 • Gadelix (sirup);
 • Herbion s břečťanem (sirup);
 • Herbion s jitrocelem (sirup);
 • Dr. Theiss (sirup).

V případě individuální intolerance na složky sirupu Althea si lékař může vybrat analog z výše uvedeného seznamu léčiv.

Náklady na

Cena sirupu v lékárenském řetězci závisí na objemu lahve a výrobci. V průměru, náklady na Althea (125 ml) je 50 rublů. Balení Altea sirup (150ml) od výrobců z Chorvatska bude stát od 180 rublů.

Recenze aplikací

Číslo revize 1

Dceru jsem dala do mateřské školy ve věku 2 let a zpočátku byla často nemocná. Neustále chytil chlad, kašel a kašel byl vyčerpávající a neproduktivní. Alteaův sirup byl zachráněn. Je to přírodní bylinný lék, bezpečný a účinný. Je to docela levné, ale velmi dobře to pomáhá.

Po 2-3 dnech od začátku léčby, kašel změkne, sputum odejde více intenzivně a brzy plíce jsou vymazány. Snažím se dát dětem mocné syntetické prostředky, protože bylinné léky se vyrovnávají se studenými příznaky, které nejsou horší, ale jsou pro dítě bezpečné.

Zkontrolujte číslo 2

V posledním měsíci těhotenství jsem chytil chlad, trpěl suchým kašlem, trhal se v krku. Lékař doporučil pít Althea sirup, jako přírodní lék, který je bezpečný pro budoucí dítě. Obsahuje pouze extrakt kořenů Althea a sacharózu, žádný ethylalkohol. Lék pomohl, rychle změkl kašel, způsobil vykašlávání sputa. Tento nástroj lze také dát malým dětem, takže jsem si ho koupil s domácí lékárnička.

Zkontrolujte číslo 3

Mám děti školáky. Tentokrát onemocněli, špatně kašli. Althea sirup pomohl vyrovnat se s problémem. Jedná se o osvědčený nástroj s dobrým vykašláváním. Rychle eliminuje záchvaty udušení kašle, je měkčí a způsobuje výskyt sputa. Tento účinek přispívá k odstranění hlenu a rychlému čištění plic a průdušek. Pro zotavení obvykle trvá týden užívání léku.

Jaký kašel užívat Althea sirup: doporučení pro děti

Při nachlazení, nemoci, která se stává příliš často na to, aby přijala vážná opatření, jako jsou antibiotika, aby se odstranila, se člověk snaží dělat s léky přírodního původu, aby nepoškodil imunitní systém. Pokud trpíte kašlem nebo bolestmi v krku, odborníci na alternativní medicínu doporučují lékořice, šalvěj a marshmallow.

Ten se často vyrábí ve formě sirupu - to je výhodná volba i pro nejmenší. Kdo může pomoci?

Jaký kašel užívat Althea sirup?

Tato léčivá rostlina, používaná lékaři již od starověku (byla obzvláště populární mezi starověkými Řeky), spolu s anýzem a heřmánkem, jemně ovlivňuje tělo dítěte, proto je dovoleno léčit i kojence, kteří jsou nebezpečné dávat léky, včetně mají přirozený původ. Mezi jeho cenné vlastnosti patří:

 • změkčovadlo;
 • relaxační
 • čištění;
 • zmírnění otoků;
 • sekretolický
 • ředění;
 • bronchodilatační.

Speciální látky obsažené v kořenech Althea pomáhají hlenu, který je sbírán během porážky těla s infekcí, dozrávají a vystupují, a příliš tlustý sputum, které tvoří zátku, aby se stal více tekutým. Je snadné pochopit, co kašel Althea sirup může pomoci - je zaměřen především na boj proti suchému kašli. Jemně obalí narušenou sliznici, zmírní bolest, vyléčí existující mikrotrauma, zmírní stav při kašli a stimuluje očištění průdušnice a průdušek. Může však být také podán pacientům s mokrým kašlem pro urychlení procesu uvolňování sputa.

 • Lékaři předepisují sirup Althea pacientům, kteří trpí příliš viskózním, obtížně oddělitelným sputem, a trpí také příliš častými záchvaty „bojového“ kašle.

Je pozoruhodné, že je také dána dětem jako obecná tonika při nachlazení, protože se jedná o vzácnou bylinu, která u dětí nezpůsobuje alergie, ale zároveň zpřísňuje obranu a pomáhá normalizovat spánek během teploty. Má smysl pít tento sirup a chránit žaludeční sliznici, pokud dáte dětem pilulky.

Hlavními indikacemi pro užívání sirupu Althea u osob všech věkových kategorií jsou onemocnění jakékoli etiologie ovlivňující bronchopulmonální systém: tracheitida, faryngitida atd. Althea sirup, který je prostředkem, který vyvolává vykašlávání a zároveň stimuluje ředění sputa, nemůže být používán současně s léky, které potlačují kašel, protože se dostávají do konfliktu, což povede ke zhoršení zdravotního stavu pacienta.

Neexistují žádné kontraindikace k užívání tohoto léku, s výjimkou těhotenství - to vše závisí na rozhodnutí ošetřujícího lékaře. Když je cukrovka také stojí za pozornost, ale recenze, aby bylo jasné, že dávka léku nezpůsobuje škodu.

Jak dát dítě Altea sirup?

Léčebný režim pro děti s tímto lékem je velmi jednoduchý, prakticky nezávisí na typu kašle. Dávka je rozdělena podle věku a existují 2 způsoby podávání, v čisté formě nebo ředěním vodou. Lékaři se doporučuje použít tuto možnost pro děti, protože je pro ně snazší polknout silný výrobek a příliš výrazná sladká chuť se trochu vyhladí.

Základní pravidla a doporučení:

 • Při kašli může Althea sirup dát dítě až 5 krát denně, v závislosti na četnosti záchvatů a celkovém stavu dítěte.
 • Dávkování pro děti do 12 let - 1 lžička. Ve vyšším věku - 1 polévková lžíce. Já Děti doporučují 1/2 lžičky. zpočátku sledovat reakci dětí na tento lék.
 • Pokud máte v plánu naředit sirup vodou, měl by být teplý (asi 40 stupňů). 50-100 ml tekutiny postačí k vytvoření terapeutického nápoje.
 • Althea sirup by měl být opilý po jídle, nejlépe za půl hodiny. Po něm lékaři doporučují, aby nic (včetně vody) v ústech po dobu nejméně jedné hodiny nebrali, takže části léku, které se lepí na stěnách hrtanu, působí.
 • Léčba přípravkem Altea sirup pro děti a dospělé by neměla překročit 2 týdny. Poté, i když očekávaný efekt nebyl dosažen, je léčba zrušena.
 • Pro větší účinnost léčby můžete kombinovat Althea sirup s mukolytiky přírodního původu nebo na bázi Ambroxolu.

Instrukce pít Althea sirup po jídle, podle odborníků, je částečně prázdná, protože Tento lék nedráždí gastrointestinální trakt. Lékaři říkají, že doba užívání tohoto léku nezáleží, ale je lepší ho pít ne na plný žaludek. Dávka může být upravena, vycházejíc z pohody dítěte, ale je lepší udělat tento vzestup pouze po rozhovoru s lékařem.

Použití surového Althea pro léčbu kašle

Alternativa k sirupu, který není vždy možné najít v lékárně, odborníci nazývají kořeny Althea ve formě suchých surovin, prodávaných v lepenkových krabicích. Na jeho základě připravit jednoduchý vývar, nalil 2 lžičky. Kořen se rozdrtil studenou vodou (200 ml) a směs se převedla do varu. Pijte tento nástroj nejlépe 50 ml po jídle. Celý objem rozdělte na 4 části, takže denně připravte novou dávku.

Můžete si také připravit podobný lékárenský sirup pomocí stejných drcených kořenů. Jsou nutné k nalití vinného alkoholu zředěného vodou (poměr 45: 1). Pro 100 ml tekutiny je třeba vzít pouze 4 g suchého kořene. Filtr po hodině. Samostatně připravte sirup na bázi sklenice cukru, obě masy promíchejte. Pokud plánujete léčit dítě, můžete zde přidat 2 kapky anýzového oleje.

Teď už nejsou žádné otázky, se kterými kašel dá dítěti Althea sirup - lék je zaměřen na suchý kašel, ale má smysl, když je mokrý. Uklidňuje krk dobře, pomáhá odstraňovat hlen, je bezpečný i pro nejmenší, ale musíte být opatrní, abyste ho neskombinovali s léky, které blokují kašel.