Amiksin - antivirotikum jako alternativu k antibiotikům

Pro léčbu mnoha virových onemocnění používají moderní lékaři lék amixin; antibiotika se používají k boji proti bakteriálním infekcím. Některé studie však umožnily opravit a antibakteriální účinnost amixinu, což významně rozšiřuje terapeutické možnosti tohoto léku.

Jak přípravek působí?

Hlavní účinná složka amixinu - tilaranonu - má schopnost aktivovat tvorbu interferonů v lidském těle - specifických proteinech, které produkují buňky v reakci na pokusy napadnout virus. Použití tohoto léčiva přispívá ke zrychlení syntézy interferonů ze tří hlavních skupin - alfa, beta a gama, které jsou vylučovány buňkami jater, střevní sliznice a imunitních krevních buněk.

Kromě toho má hlavní složka Amixinu jedinečnou schopnost pronikat do mozku a stimulovat vylučování interferonů jeho buňkami. Současně, tvořící vlastní interferon, produkují buňky pouze v takovém množství, které nemá toxický účinek na tělo pacienta.

Po vstupu do těla ústní dutinou tilaran nejprve aktivuje střevní buňky, pak (přibližně 5 hodin) játra, na konci prvního dne vstupuje do buněk plic, mozku a hlavního krevotvorného orgánu, sleziny a do konce druhého dne. zbytek tělesných tkání.

Terapeutický účinek léčiva tak začíná několik hodin po aplikaci a dosahuje svého vrcholu do konce druhého dne léčby. V tomto případě se terapeutická hladina interferonu v krvi na pozadí užívání léčiva neustále udržuje.

Amiksin má významný vliv na imunitní systém, aktivuje práci T-lymfocytů a jejich tvorbu v tkáních kostní dřeně. Zároveň normalizuje poměr buněk, které mají terapeutický účinek, a buněk, které potlačují vývoj zánětlivé odpovědi.

Současně má tilaran schopnost působit na viry a přímo potlačovat syntézu jejich nukleových kyselin. Má zvláštní aktivitu proti jednoduchému a genitálnímu herpes viru a atopické stomatitidě.

V průběhu klinických studií byla také stanovena antimikrobiální aktivita této složky. Experimenty ukázaly, že významných výsledků s jeho použitím lze dosáhnout v procesu boje proti listerií, mykobakteriím, salmonelám a chlamydiím, jakož i kvasinkám a plísním (zejména candida a aspergillus). Zvláště důležité je použití léčiva v boji proti intracelulárním parazitům, které jsou slabě citlivé na většinu běžných antibakteriálních léčiv.

Jedinečnost léčiva v důsledku jeho protinádorového potenciálu. Klinické studie ukázaly významný vzestup délky života laboratorních zvířat se zhoubnými nádory na pozadí použití amixinu. Tento lék je také účinný při ochraně proti negativním účinkům radioaktivního záření, a to jak pro prevenci, tak pro boj s nimi.

Indikace pro použití

Návod k použití tohoto léku naznačuje, že může být použit k potírání takových patologií a patogenů, jako jsou:

 1. Virová hepatitida všech typů (A, B, C).
 2. Virus jednoduchého a genitálního herpesu, herpes zoster.
 3. Cytomegalovirus.
 4. Skleróza multiplex.
 5. Leukoencefalitida.
 6. Encefalomyelitida.
 7. Chlamydie (respirační a urogenitální).
 8. Chřipka.
 9. SARS.
 10. Akutní infekce horních cest dýchacích.

Léčba virových infekcí ovlivňujících nervový systém se provádí pouze podle určitých klinických schémat, po výpočtu jednotlivých dávek a pod dohledem lékaře. Lék může být použit pro léčebné účely a pro prevenci. Tento lék lze použít k potírání akutních forem infekcí a léčbě chronických onemocnění. Při léčbě akutních infekčních procesů tilaran významně snižuje riziko chronického onemocnění, protože rychle potlačuje syntézu genetického aparátu virů.

Jeho použití bylo doloženo v komplexní léčbě pohlavně přenosných infekcí (mykoplazmóza) a v boji proti plísňovým lézím vnitřních orgánů (kandidóza a aspergilóza). Účinnost tohoto léku je způsobena jeho schopností obnovit depresivní imunitní systém, stimulovat buňky kostní dřeně a regulovat rovnováhu jeho nejdůležitějších prvků. Možná kombinace tohoto léku s jinými antivirotiky, antibakteriálními, antifungálními a antiprotozoálními léky.

Lékaři zaznamenávají účinnost tiloronu v boji proti atopické stomatitidě, adenovirům a viru encefalitidy. Praxe ukazuje, že významné výsledky v boji proti nim umožňují dosáhnout Amiksinu, výuka neobsahuje informace o těchto onemocněních.

Zvláště slibné je použití tiloronu v boji proti původcům respiračních virových infekcí - jak léčby, tak prevence. Při použití pro léčebné účely významně snižuje riziko vzniku a závažnosti komplikací chřipky.

V boji proti hepatitidě může tento lék významně zlepšit biochemické parametry krevních funkcí (dynamika transamináz a hladina bilirubinu) a snížit klinické projevy onemocnění: zkrátit trvání žloutenky, zmírnit příznaky intoxikace pacienta, obnovit velikost jater. Léčba by měla být samozřejmě s přestávkami mezi kurzy trvajícími 1 měsíc. V průběhu roku probíhá 5 až 6 léčebných kurzů. Možná dlouhodobá léčba - dva roky.

Velkou výhodou léku je forma pro uvolnění tablety. Toto je jeden z mála léků, které ovlivňují tvorbu interferonu, určeného pro perorální podání.

Kontraindikace

Navzdory skutečnosti, že klinické studie neodhalily teratogenní účinek tiloronu, je užívání tohoto léku během těhotenství zakázáno. Tento lék nemůžete užívat během kojení, protože má schopnost proniknout do mléčných žláz a mateřského mléka.

Léky na bázi Tiloronu se nepoužívají k léčbě malých dětí (do 7 let). To je způsobeno nedostatečně vytvořeným imunitním systémem. Jedním z hlavních kontraindikací užívání tohoto léku je přítomnost přecitlivělosti na jeho složky, rozvoj alergických reakcí.

Doporučuje se přerušit průběh léčby v případě vzniku výrazných vedlejších účinků, z nichž nejčastější jsou funkční poruchy trávicího systému. Výjimkou jsou případy, kdy není možná náhrada léčiva.

Po užití tablet Amixinu se může objevit krátkodobý chlad. Jedná se o jeden z nejčastějších vedlejších účinků, který po krátkém čase prochází a neslouží jako důvod pro zrušení nebo nahrazení medikace.

První doktor

Můžu pít amiksin s antibiotiky?

16. dubna 2015 | Zobrazení: 40,046

Instrukce pro Amiksin řekl, že lék může výrazně zmírnit příznaky mnoha nemocí, a někdy dokonce účinně zabránit jejich rozvoji. Nikdo není imunní vůči účinkům virů - patogenní agenti jsou v prostředí a každý je s nimi v neustálém kontaktu.

Obsah článku:

 1. Návod k použití
 2. Indikace pro použití
 3. Amiksin děti
 4. Amiksin - jak se chovat
 5. Amiksin - antibiotikum nebo ne
 6. Kontraindikace přípravku Amiksinu
 7. Což je lepší - Kagocel nebo Amiksin
 8. Ingavirin nebo Amiksin - což je lepší
 9. Amiksin nebo Lavomaks - což je lepší
 10. Recenze
 11. Analogy

Pokud imunitní systém funguje bez selhání, poskytuje plnou ochranu tělu, nemůžete se obávat výskytu onemocnění. Pokud je však imunita snížena, virové agens volně pronikají do sliznice dýchacích cest, aktivně se množí a způsobují symptomy ARVI.

Amiksin IC má dva cíle:

 • Dětský Amiksin pomáhá tělu bojovat s infekčními činiteli při současném snížení přirozených ochranných faktorů.
 • Amixin a jeho generika jsou navrženy tak, aby účinně bojovaly proti již zavedeným virům, blokovaly jejich činnost a zabraňovaly jejich škodlivým účinkům na tělo.

Amixin pro děti je účinné antivirotikum, jehož aktivní složkou je tiloron. Tato látka, pokud je užívána uvnitř, stimuluje uvolňování specifických ochranných proteinů, interferonů. Jejich hlavní funkcí je eliminace patogenních látek vstupujících do těla.

Existují tři typy interferonů, z nichž každý ovlivňuje některé viry a pomáhá tělu včas se zbavit škodlivých mikroorganismů. Antivirová léčiva Amiksin specificky aktivuje jejich produkci, v případě potřeby posiluje imunitu.

Amiksin

Složení a uvolňovací forma

Tablety, světle žluté až žluté barvy, kulaté, bikonvexní; 2 vrstvy viditelné v průřezu; jádro tablety je oranžové.

1 tableta obsahuje tiloron 60 nebo 125 mg;
excipienty: uhličitan horečnatý bazický, PVP, stearát vápenatý, aerosil, vazelínový olej, cukr, mastek, tropeolin O, oxid titaničitý, želatina, včelí vosk;
v bankách polymerních 6 nebo 10 ks, v zásobníku kartonu 1 banky.

Farmakologický účinek

Amiksin - antivirový induktor syntézy interferonu.

Je účinný v mnoha virových infekcích (včetně virů způsobených chřipkovými viry, dalšími původci akutních respiračních virových infekcí, virů hepatitidy, herpesu).

Mechanismus antivirového účinku je spojen s inhibicí translace virově specifických proteinů v infikovaných buňkách, což má za následek inhibici reprodukce virů.

Amiksin stimuluje tvorbu interferonu alfa, beta, gama v těle. Hlavní struktury produkující interferon v reakci na podávání Amixinu jsou intestinální epiteliální buňky, hepatocyty, T-lymfocyty, neutrofily. Po odebrání léku uvnitř maxima produkce interferonu je stanovena v sekvenci střeva-játra-krev po 4-24 hodinách.

Amiksin má imunomodulační účinek: stimuluje kmenové buňky kostní dřeně, zvyšuje produkci protilátek v závislosti na dávce, snižuje stupeň imunosuprese, obnovuje poměr T-helper / T-supresor.

Amiksin, indikace pro použití

 • virová hepatitida A, B a C;
 • herpes infekce;
 • cytomegalovirová infekce;
 • chřipky a ARVI (prevence a léčba);
 • při komplexní léčbě infekční alergické a virové encefalomyelitidy (roztroušená skleróza, leukoencefalitida, uveoencefalitida);
 • při komplexní léčbě plicní tuberkulózy;
 • v komplexní terapii urogenitálních a respiračních chlamydií.

U dětí starších 7 let:

 • chřipky a ARVI (léčba).

Kontraindikace

 • těhotenství;
 • laktace (kojení);
 • věk do 7 let;
 • přecitlivělost na léčivo.

Dávkování a podávání

Pro nespecifickou prevenci virové hepatitidy A je lék předepisován v dávce 125 mg týdně po dobu 6 týdnů.

Při léčbě virové hepatitidy A je dávka léčiva v první den 125 mg 2 krát / den, poté se pokračuje v dávce 125 mg každý druhý den. Průběh léčby je 1,25 g (10 tab.).

Při léčbě akutní hepatitidy B první a druhý den je dávka léčiva 125 mg / den a poté 125 mg každý druhý den. Průběh léčby je 2 g (16 tab.).

Při prodlouženém průběhu hepatitidy B první den je dávka léčiva 125 mg 2x denně a 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 2,5 g (20 tab.).

U chronické hepatitidy B v počáteční fázi léčby je celková dávka 2,5 g (20 tab.). Během prvních 2 dnů je denní dávka 250 mg, poté se každý druhý den mění na 125 mg. V další fázi léčby se celková dávka pohybuje v rozmezí od 1,25 g (10 tab.) Do 2,5 g (20 tab.), Zatímco léčivo je předepsáno v dávce 125 mg týdně. Dávka Amixinu se pohybuje od 3,75 do 5 g, doba trvání léčby je 3,5-6 měsíců. v závislosti na výsledcích biochemických, imunologických a morfologických studií, které odrážejí stupeň aktivity procesu.

Při akutní hepatitidě C první a druhý den léčby je Amixin předepsán v dávce 125 mg / den, poté 125 mg každý druhý den.

Dávka dávky - 2,5 g (20 tab.).

U chronické hepatitidy C v počáteční fázi léčby je celková dávka 2,5 g (20 tab.). V prvních 2 dnech se lék užívá v dávce 250 mg / den, poté 125 mg každý druhý den. Ve fázi pokračování léčby je celková dávka 2,5 g (20 tab.), Zatímco léčivo je předepsáno v dávce 125 mg týdně. Průběh dávky Amixin - 5 g (40 tab.), Doba trvání léčby je 6 měsíců. v závislosti na výsledcích biochemických, imunologických a morfologických studií, které odrážejí stupeň aktivity procesu.

Pro prevenci chřipky a ARVI Amiksin podávaný v dávce 125 mg 1krát týdně po dobu 6 týdnů.

Pro léčbu chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí v prvních 2 dnech onemocnění je Amixin předepsán v dávce 125 mg / den, poté 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 0,75 g (6 tab.).

Pro léčbu herpesu je cytomegalovirová infekce dávka léčiva v prvních 2 dnech 125 mg, pak 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 2,5 g (20 tab.).

U urogenitálních a respiračních chlamydií je Amixin předepisován v dávce 125 mg / den po dobu prvních 2 dnů, poté 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 1,25 g (10 tab.).

Při komplexní terapii neurovirových infekcí je dávka stanovena individuálně, doba trvání je 4 týdny.
Při léčbě plicní tuberkulózy v prvních 2 dnech je lék předepsán v dávce 250 mg / den, poté 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 2,5 g (20 tab.).

Děti starší 7 let se doporučuje užívat lék ve formě tablet 60 mg.

U nekomplikovaných forem chřipky nebo jiných akutních respiračních virových infekcí je lék předepsán v dávce 60 mg (1 tab.) Denně po jídle 1., 2. a 4. den od začátku léčby. Dávka dávky - 0,18 g (3 tab.).

S rozvojem komplikací se lék užívá 1., 2., 4., 6. den od začátku léčby. Dávka dávky - 0,24 g (4 tab.).

Lék se užívá perorálně po jídle.

Vedlejší účinky

Na straně zažívacího systému: v některých případech - symptomy dyspepsie.
Jiné: možné krátkodobé zimnice, alergické reakce.

Zvláštní pokyny

V rámci komplexní terapie neurovirových infekcí se Amixin používá pod dohledem lékaře.

Amixin je kompatibilní s antibiotiky a tradičními léčbami virových a bakteriálních infekcí.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován na suchém, tmavém místě.

Doba použitelnosti - 3 roky.

Amiksin je široce používán při léčbě virové hepatitidy, herpesových lézí. Instrukce pro lék Amiksin řekl, že přípravek je předepsán pro cytomegalovirovou infekci.

Hlavní indikací pro použití Amixinu je jakékoli akutní virové respirační onemocnění. Podle instrukcí se Amixin IC liší od podobných imunostimulačních léčiv tím, že působí na všechny tři typy interferonů - alfa, beta a gama. Proto se její působení vztahuje na většinu virových agens bez ohledu na postižený orgán.

Tyrolon, který je součástí léku Amiksin, je často součástí komplexní terapie encefalitidy a encefalomyelitidy způsobené viry.

Instrukce pro Amiksin IC naznačují, že lék může být také předepsán pro těžké všeobecné virové nemoci, například pro tuberkulózu. Indikací pro použití Amixinu je také intracelulární infekce - chlamydie.

Léčivo Amixin stimuluje imunitní systém a zvyšuje odolnost organismu. Pediatři se domnívají, že nejlepší účinek lze dosáhnout u Amiksinu s chřipkou. Slabé, často nemocné děti by měly užívat Amiksin jako hlavní prostředek léčby ARVI.

Výrobce Amixin uvádí, že léčivo je nejúčinnější při léčbě virových lézí dýchacích orgánů a zároveň snižuje vlastní imunitu organismu. V tomto případě může být Amixin IC předepsán jako hlavní lék nebo jako doplněk k jiným lékům proti nachlazení. Poslední možnost léčby je oprávněná v případě závažného průběhu onemocnění, kdy je nutná další léčba antibiotiky nebo je vysoká pravděpodobnost komplikací.

Jak užívat děti Amiksin pro prevenci SARS? V anotaci k Amiksinu se uvádí, že pediatrická dávka je 60 mg tirolonu. Soudě podle hodnocení lékařů, dětí Amiksin - vynikající profylaktické. Aby se zabránilo virové infekci, stačí každý týden podat dětem pouze jednu tabletu Amixinu. Interval mezi recepcemi by měl být 7 dní, vstup do kurzu Amiksina Aisi určený na 6 týdnů.

Jak užívat Amiksin děti s nachlazení? Recenze lékařů říkají, že Amixin pro děti od sedmi let věku s nachlazením by měl být užíván podle následujícího schématu: 60 mg léků je předepsáno jednou pro první, druhý a čtvrtý den onemocnění. To znamená, že při léčbě jednoduché chřipky stačí vzít pouze tři tablety. Výrobce Amixin indikuje, že v případě komplikací virové infekce přidejte 4. pilulku v šestý den léčby.

Opakujte léčbu dítěte Amiksin může být ne více než třikrát ročně. V případě porušení uvedeného léčebného režimu může být účinnost přípravku Amixin u dětí významně snížena. Recenze ukazují, že byste měli striktně dodržovat léčebný režim.

Anotace k Amixin říká, že lék je chráněn speciálním povlakem, který zabraňuje destrukci aktivní složky v kyselém prostředí žaludku. Tyrolon je aktivován ve střevním lumen, absorbován do krevního oběhu. Tablety Amixinu by proto měly být před použitím polknuty celé, ne žvýkány nebo rozdrceny. Antivirová Amiksin po jídle.

S dobrou imunitou se tělo dokáže vyrovnat s virem. Snížením počtu tablet však může Amixin poskytnout tělu významnou podporu. Statistiky ukazují, že pro mnoho pacientů je těžké určit, zda je Amixin antibiotikum nebo ne. Mnozí zavádějí název této drogy, shodující se se známými antibakteriálními látkami - Amoxicilinem nebo Ampicilinem. Účinná látka přípravku Amixin, tirolon, je zařazena do skupiny antivirotik. Proto je bezpečné říci, že Amiksin není antibiotikum.

Na rozdíl od antibakteriálních léků je předpis antivirotika Amixin téměř vždy oprávněný. Složení Amixinu pomáhá nejen vyrovnat se s patogenním původcem, ale také mobilizovat vlastní obranyschopnost těla. Je třeba připomenout, že antibiotika působí výhradně na bakterie, aniž by působily na viry. Složení léčiva Amixin směřovalo proti virovým agens.

Nepřímo může lék také pozitivně ovlivnit bakteriální infekci, což zvyšuje odolnost organismu. Proto by v případě závažných bakteriálních lézí měl být Amixin nebo jeho generika spojen s antibakteriální a protizánětlivou léčbou - tím se zvýší účinnost léčby a urychlí se zotavení.

Kontraindikace při podávání Amixinu jsou následující stavy:

 • Kontraindikace přípravku Amiksinu nese dítě. Když těhotná Amiksin nemůže pít kdykoliv.
 • Pokyny pro Amiksin ukázaly, že lék by neměl být užíván během kojení.
 • Amiksin a jeho levné analogy nemohou být přiděleny dětem mladším sedmi let.
 • Kompatibilita Amixin a alkohol podmíněné. Alkohol by neměl být podáván během léčby přípravkem Amiksin, ačkoli není kontraindikován. Je však třeba poznamenat, že současné jmenování antibiotik s přípravkem Amiksin staví tabu na konzumaci alkoholu - koneckonců alkohol a antibiotika jsou neslučitelné.
 • Amiksin a jeho levné analogy nemohou být předepsány, pokud byla dříve zaznamenána alergická reakce na tyrolon nebo složky léčiva.

Mnozí se zajímají o otázku: "Co je lepší - Kagocel nebo Amiksin?" Jedná se o zcela zaměnitelné léky patřící do skupiny antivirových léků. Účinné složky se liší, ale farmakologické účinky Kagocelu a Amixinu jsou podobné. Oba léky stimulují tvorbu vlastních interferonů tělem, takže je těžké říci, které je lepší je obtížné.

Amixin obsahuje tirolon, který může indukovat imunitní buňky k produkci interferonu gama, Kagocel je zbaven této funkce. Můžete užívat Amiksin s ARVI a nachlazení. Vzhledem k tomu, že Kagocel je téměř dvakrát levnější, v případě potřeby můžete jeden lék nahradit jiným. Nespornou výhodou Kagocelu je možnost zařazení dětí od tří let, Amiksin je povolen pouze od sedmi let.

Uvidíme, co je lepší - Ingavirin nebo Amiksin? Amixin má širší spektrum aktivity, proto je tento lék lepší než Ingavirin a pomáhá při akutních virových onemocněních. Ingavirin je často doporučován pro profylaxi během chřipkové sezóny.

Co lépe pomáhá - Amiksin nebo Lavomax? Vzhledem k tomu, že aktivní antivirová složka těchto léků je tyrolon, otázka „Amixin nebo Lavomax - což je lepší?“ Není zcela správná. Dávkování těchto léků pro děti a dospělé je stejné, indikace a kontraindikace jsou podobné. Bylo by tedy legitimní tvrdit, že Lavomax je strukturním analogem Amixinu, který jej zcela nahrazuje.

Podle recenzí Amiksin zvládá symptomy SARS. V těžkých podmínkách může zahrnutí léčiv do komplexní terapie významně zmírnit průběh onemocnění.

V recenzích můžete vidět, že Amiksin je dobře snášen, málokdy způsobuje vedlejší účinky. Jsou popsány případy alergických reakcí, může být narušena činnost trávicího systému. Amixin sám o sobě může způsobit reakci podobnou chřipce, doprovázenou zimnicí, bolestí hlavy a kongescí nosu - tyto vedlejší účinky nejsou nebezpečné a po ukončení léčby přecházejí na sebe.

Amiksin má řadu analogů, které se liší ve spektru účinku a v jejich aktivitě. Antivirová léčiva, která jsou analogy Amixinu: Kagocel, Ingavirin, Lavomax, Arbidol, Cycloferon, Otsilokoktsinum, Anaferon.

Přibližně polovina obyvatel každé země alespoň jednou týdně, ale konzumovat alkohol v různých dávkách. Lidé často užívají drogy. Mnoho lidí se ptá: „Může být jeden nebo jiný lék smíchán s alkoholem?“

Dnešní článek vám poví o zajímavé kombinaci: lék "Amiksin" a alkoholický nápoj. Jaké důsledky na pacienta s takovou kombinací čekají? Je bezpečné pít alkohol a zároveň léčit? Charakteristiky léku a doporučení lékařů o tom budou prezentovány na vaši pozornost později.

Tento lék má podle instrukcí imunomodulační a antivirový účinek. Lék na rozdíl od jiných podobných léků je účinnější. Ovlivňuje všechny interferony (alfa, beta a gama), což znamená, že může eliminovat téměř všechny virové infekce. Přípravek obsahuje účinnou látku tilaran. Jeho množství závisí na typu léku: 60 nebo 125 miligramů na pilulku.

Jakmile je v lidském těle, lék začne pracovat ve střevech. Aktivní produkce interferonu je zaznamenána v zažívacím traktu, játrech. Antivirové složky a lymfocyty s neurofily jsou také vylučovány. Maximální koncentrace interferonu je pozorována 4 hodiny po podání a přetrvává po celý den.

Průběh lékové léčby trvá pět dní až několik měsíců. To vše závisí na stavu pacienta a typu patologie. Při dlouhodobém užívání se lidé často ptají: „Amixin“ lze kombinovat s alkoholem bez negativních důsledků?

Po prostudování kontraindikací můžete zjistit, že lék se nepoužívá k léčbě dětí předškolního věku, očekávaných matek a kojících žen. Ale tyto skupiny pacientů a tak nekonzumují alkohol. Proto budeme pokračovat ve studiu anotace. Ustanovení „Dodatečné podmínky“ uvádí, že Amixin je kompatibilní s mnoha léčivými látkami, antibiotiky a antivirotiky. Znamená to, že může být užíván s ethanolem? Skutečně, mnoho léků se vyrábí na základě alkoholu. Informace o tomto problému neposkytují pokyny. V tomto ohledu se mnozí spotřebitelé domnívají, že můžete společně používat "Amiksin" a alkohol. Ale mají pravdu? Stále chápeme.

Mohu užívat tablety Amixinu a alkoholu? Kompatibilita těchto látek je téměř nulová. Potvrzuje tyto informace o výpovědi. Antivirová látka "Amixin" je předepsána k léčbě hepatitidy a herpes infekce, SARS a chřipky, encefalomyelitidy a cytomegaloviru, tuberkulózy a urogenitálních patologií.

Se všemi těmito chorobami nepijte alkohol. Alkohol může pacienta jen zhoršit. Například, v případě chřipky a virové infekce, intoxikace je známá, který bude jen se zvětšit po sklenici alkoholu. U hepatitidy může být etanol fatální, protože se projevuje výrazný negativní účinek na játra. Léčba urogenitálních infekcí zahrnuje zdržení se pohlavního styku, zatímco alkohol je naopak podporuje.

Co je spojené s použitím etanolu s popsaným lékem? Je to všechno nebezpečné? Co se stane, když vezmu Amiksin a alkoholický nápoj najednou nebo s přestávkou několika hodin?

Sloučeniny obsahující alkohol procházejí játry. Totéž se děje s léky. Pokud užíváte alkohol a léky, pak se jedna látka nevyhnutelně dostane do krve bez zpracování. Játra prostě nebudou schopna zvládnout úkol, který jí byl svěřen. Pokud je to alkohol, pak dojde k těžké intoxikaci: intoxikace přijde velmi rychle, koordinace pohybů bude narušena. Pacient může mít poruchu mozkové cirkulace, případně zákal vědomí, který je plný jeho následků. Ani smrtelná kóma není vyloučena. Pokud zpracování neprojde "Amixin", pak se někdy zvyšuje riziko nežádoucích účinků. Mezi ně patří alergie, zhoršená funkce zažívacího ústrojí. Teplota se může zvyšovat a dochází k mrazu. Ve všech těchto situacích pacient obdržel pohotovostní lékařskou péči. Restorativní terapie spočívá ve výplachu žaludku a použití sorbentů. Další taktika závisí na závažnosti nežádoucích účinků.

Při užívání přípravku Amixina je možné pít alkohol bez negativních následků? Jak přistupovat k tomuto problému, abyste se chránili před nežádoucími účinky?

Je známo, že účinná látka má maximální aktivitu během dne po použití. V budoucnu se účinek této drogy snižuje. Aby se zabránilo negativní interakci tiloronu s ethanolem, alkohol je lepší použít pouze 24-48 hodin po poslední dávce. Jak víte, léčba drogami není omezena na jeden den. Stojí za to provést následující rezervaci. Pokud den uplynul po užívání pilulky Amixin a konzumovali jste alkohol s čistým svědomím, pak další dávka léku může být podána až po úplném odstranění ethanolu z krve. V závislosti na množství a typu alkoholu může být tato doba od 3 hodin do několika dnů.

Mnozí spotřebitelé tvrdí, že „Amixin“ s alkoholem lze brát společně, nebudou žádné negativní důsledky. Řekni, testoval na vlastní zkušenosti. Některým pacientům se podařilo pít alkohol a současně podstoupit léčbu. Říká se, že ani z tandemové láhve vodky s drogou se nic nestalo. Žádné vedlejší účinky. Takže možná není všechno tak děsivé?

Lékaři uvádějí, že spotřebitelé, kteří obdrželi podobná pozitivní hodnocení ohledně kompatibility ethanolu s drogou, mají jen štěstí. Pravděpodobně došlo k negativnímu vlivu na jejich tělo, neprojevilo se to okamžitě a naplno. Kombinace léků s alkoholem přispívá ke zničení jater a narušení zažívacího systému. Ethanol zvyšuje pohyblivost střev, což vede k neúplné absorpci účinné látky.

V důsledku toho je terapie neúčinná. Imunita pacienta je dále snížena a existující patologie může být zhoršena komplikacemi. Lékaři důrazně nedoporučují kombinovat léčbu "Amiksinom" a užívání alkoholu.

Z článku jste se o takovém léku dozvěděl jako o „Amiksinovi“. Je možné pít alkohol během terapie nebo stojí za to odmítnout alkohol - každý se rozhodne sám pro sebe. Pamatujte, že každý organismus je jiný. Jeden člověk může pít velké množství silného nápoje s lékem a necítí negativní účinky. Zatímco další pacient se bude cítit nemocný po jedné tobolce a sklence vína po něm. Názory lékařů na tuto otázku jsou kategorické: v každém případě nelze kombinovat užívání alkoholu a drog! Před rozhodnutím o jakékoli akci zvážte klady a zápory. S pozdravem!

Amiksin - antivirotikum s imunomodulačními účinky. Jedná se o domácí lék na trhu od roku 1997. Klinické studie, zkušenosti v terapeutické a pediatrické praxi dokazují její terapeutický účinek. Je to nejvíce studovaný interferon induktor (více než 400 publikací). Během studia léčiva bylo zjištěno, že přípravek Amiksin snižuje výskyt komplikací o 2-3 krát. Výskyt bronchitidy se snížil o 1,8násobek, pneumonie - 3,4krát.

Dospělí Amiksin je určen k léčbě SARS a herpetických infekcí ak prevenci SARS.

Během studie, které se zúčastnilo téměř 40 tisíc lidí, bylo zjištěno, že lidé užívající přípravek Amiksin v profylaktickém dávkování (1 tableta týdně) byli nemocní 3,4krát méně.

Amiksin předepsán pro léčbu SARS pro děti od 7 let. Bylo zjištěno, že při užívání léku i po 48 hodinách od nástupu klinických projevů onemocnění se intoxikace snížila o 1,4-1,7 dní rychleji než v kontrolní skupině. Katarální jevy (bolest a zarudnutí hrdla, rýma, chrapot) poklesly v průměru o 2-3 dny rychleji.

Amiksin - tablety s účinnou látkou tiloron pro dospělé v dávce 125 mg a pediatrické 60 mg. Zbývající hmota tablety je bramborový škrob, makrogol a další pomocné látky. Glukóza, fruktóza nebo laktosa chybí - nehrozí riziko alergických reakcí spojených s nesnášenlivostí těchto látek.

Balení po 6 nebo 10 tabletách. Počet tablet v balení je určen pro konkrétní průběh. 6 tablet pro léčbu a prevenci SARS u dospělých, 10 - herpes infekce.

Amiksin pracuje se SARS dvěma způsoby: antivirovou a imunomodulační. Ve zdravém těle přirozená imunita zvládá virové agens. Jednou z důležitých složek imunitního systému jsou speciální proteiny - interferony. 4 typy interferonu (alfa, beta, gama, lambda) blokují připojení viru k buňce, reprodukci viru uvnitř buněk a infekci sousedních. Jsou produkovány buňkami střevního epitelu, jater a krve. Amiksin zvyšuje produkci interferonu lidskými orgány. Amiksin stimuluje produkci všech typů interferonů. Maximální produkce 4 typů interferonu (alfa, beta, gama, lambda) se vyskytuje již v prvních 24 hodinách po zahájení léčby Amixinem. To je přesně důvodem rychlého a komplexního účinku léčiva ve všech stadiích onemocnění.

Navíc je kompatibilní s antibiotiky. Amiksin neovlivňuje schopnost řídit transport, nesnižuje rychlost reakce a schopnost koncentrace. S alkoholem, to není v interakci, ale je třeba mít na paměti, že tělo je tak těžké, to bojuje, proč nadměrné zatížení jater?

Lékaři často sdílejí komentáře o Amiksinovi, což pomáhá lidem s volbou drogy.

„Jsem dětský lékař a na základě svých zkušeností jsem odvážně předepisoval Amixin dětem k léčbě chřipky a dalších akutních respiračních virových infekcí. Jediné, co děti jen od sedmi let, a dávka 60 mg. Tři pilulky - a jsem klidný pro pacienty “

„Jsem místní lékař. S exacerbací chladného počasí se hovory s ARVI často setkávají, samozřejmě, zjevně ne první den, kdy se lidé nejprve snaží léčit sami. Obvykle se to děje druhý den, dávám jim Amiksin jako antivirotiku. Rychle se zotavují, symptomy zmizí snadněji, nejsou téměř žádné komplikace. Dobrá droga, kolegové podporují. “

Pacienti na internetu aktivně sdílejí své názory na léčbu ARVI a Amiksinu. Níže je uveden názor některých na Amixin.

„Amixin odůvodnil cenu, protože efekt je super. Za dva dny jsem vstal na nohy a nevadilo mi hrdlo ani kašel. S přáteli teď pro doktora - poradila všem, chovám se k nim všem. “

„Zkoušel jsem různé antivirotiky, Amiksin je z nich nejúčinnější. Obvykle to bolelo alespoň týden, s Amiksinem po dobu 3 - 4 dnů - výrazným zlepšením, výsledek je jasný. A dobré bez boků.

„A Amixin mi pomohl, radím. Podle instrukcí to vzal přísně, chřipka prošla za 4 dny. Osobně jsem neměla žádné komplikace po nemoci a přeji vám to samé. “

Amiksin by se měl užívat po jídle. Dospělí k léčbě akutních respiračních virových infekcí by měli vypít jednu tabletu (125 mg) během prvních dvou dnů onemocnění. Pak každých 48 hodin. Při léčbě herpetických infekcí se používá podobné schéma, což je rozdíl v počtu tablet na průběh. V těchto případech lze přiřadit 10 až 20 tablet.

Pro prevenci SARS by dospělí měli užívat jednu tabletu Amixinu týdně. Optimální koncentrace látky v krvi podporuje imunitu, což pomáhá odolávat virům periodicky pronikajícím.

Děti (od 7 do 18 let) předepisovaly tablety 60 mg. Na kursu - 3 pilulky, musíte je vzít na 1., 2. a 4. den nemoci.

Pokud se domníváte, že ke zlepšení nedochází ve 4. den po užití přípravku Amiksin, měli byste se poradit s lékařem. Je možné, že povaha vaší nemoci není virová a léčba bude muset být upravena.

Případy předávkování přípravkem Amiksin nejsou odhaleny.

Existuje několik kontraindikací pro použití Amixinu:

 1. Přecitlivělost na léčivé nebo pomocné látky
 2. Těhotenství a období krmení
 3. Děti do 7 let.

Ve vzácných případech mohou být nežádoucí účinky spojené s užíváním přípravku Amixin - alergické projevy, dyspeptické symptomy, krátkodobé zimnice. Pokud se vyskytnou i jiné nežádoucí účinky, měli byste se poradit s lékařem, abyste zjistili jejich příčinu.

Doba použitelnosti Amixinu je 3 roky, pokud je uchováván při teplotě do 30 ° C. Před užitím jakéhokoliv léku je vhodné se poradit s lékařem, zejména s ohledem na užívání drog u dětí. Ale i když se rozhodnete koupit Amixin sami, spoléhat se na zpětnou vazbu od specializovaných lékařů, nebudete potřebovat předpis na nákup v lékárně.

Amiksin je antivirotikum a imunomodulační lék s maximální produkcí interferonu již první den po zahájení léčby. Duální mechanismus zaměřený na zastavení virové aktivity poskytuje urychlené zotavení a snížení rizika komplikací.

Přípravek Amiksin obsahuje 125 mg účinné látky tilaran (tilaxin), jakož i další látky: bramborový škrob, stearát vápenatý, sodná sůl kroskarmelózy, MCC, povidon.

Amixin pro děti obsahuje 60 mg účinné složky tiloron (tilaxin), jakož i další složky: bramborový škrob, sodná sůl kroskarmelózy, MCC, povidon, stearát vápenatý.

Amiksin se vyrábí ve formě tablet.

60 mg léčivo je světle růžové tablety s kruhovitým, bikonvexním, kulatým tvarem. Na přerušení mohou být oranžové nebo bílé skvrny. Baleno v blistrech po 10 ks. nebo 6, 10, 20 ks. v bankách.

Léčivo 125 mg je oranžově zbarvená tableta se skořepinovým, bikonvexním, kulatým tvarem. Na přestávce je tableta oranžová, uvnitř mohou být oranžové nebo bílé skvrny. Baleno v blistrech po 10 ks. nebo 6, 10, 20 ks. v bankách.

Lékařství Amiksin působí v těle jako antivirotikum a imunomodulační činidlo.

Léčivo je syntetický induktor interferonu s nízkou molekulovou hmotností, který v těle stimuluje produkci interferonů.

Pod vlivem tiloronu interferon v těle produkuje intestinální epiteliální buňky, hepatocyty, neutrofily, T-lymfocyty, granulocyty.

Indukuje proces syntézy interferonů v leukocytech, snižuje imunosupresi. Zvyšuje tvorbu protilátek, poskytuje stimulaci buněk kostní dřeně. Také přispívá k obnovení poměru T-supresorů a T-pomocných buněk.

Toto antivirové léčivo účinně působí na různé virové infekce, inhibuje reprodukci virů inhibicí přenosu virově specifických proteinů v buňkách, které byly infikovány.

Po perorálním podání tablet se maximální produkce interferonu vyskytuje v následujícím pořadí: zpočátku ve střevě, poté v játrech a v krvi po 4-24 hodinách.

Z trávicího systému se rychle vstřebává, jeho biologická dostupnost je přibližně 60%. Komunikace s krevními proteiny je asi 80%.

Neshromažďuje se v těle, jeho biotransformace neprochází.

Léčivá látka z těla se vylučuje téměř beze změny. Odchod prochází střevy a ledvinami. Poločas je 48 hodin.

Indikace pro použití Amiksina

Amixin je indikován pro použití u dospělých pacientů v následujících případech: t

 • za účelem prevence a léčby ARVI a chřipky;
 • pro léčbu virové hepatitidy A, B a C;
 • pro léčbu cytomegalovirové infekce;
 • pro léčbu herpetických infekcí;
 • jako léčivo v komplexní terapii encefalomyelitidy alergického a virového původu;
 • jako léčivo v komplexní léčbě chlamydií, respiračního a urogenitálního systému;
 • jako lék na plicní tuberkulózu jako součást komplexní léčby.

Jsou stanoveny indikace pro použití Amixinu pro děti starší 7 let - léčba nachlazení a chřipky.

Přípravek je kontraindikován pro použití:

 • během těhotenství a kojení;
 • věk pacienta do sedmi let;
 • vysoká citlivost na složky Amixinu.

Před užitím přípravku Amixin je třeba poznamenat, že během léčby se mohou objevit některé nežádoucí účinky:

 • trávicí systém: projevy symptomů dyspepsie;
 • další projevy: alergické reakce, krátkodobé projevy zimnice.

Přípravek musí být užíván po požití jídla ústy.

Děti na léčbu nachlazení a chřipky předepisují jednu tabletu Amixinu jednou denně po dobu dvou dnů. Dále musíte vzít další 4 stůl. každý druhý den 1 ks.

Aby se zabránilo virové hepatitidě A, musíte pít 1 kartu. 125 mg jednou týdně po dobu 6 týdnů. Pro léčbu tohoto onemocnění jsou první den předávány 2 tablety, po kterých by měla být po 48 hodinách užita jedna tableta. Celkem by mělo trvat 10 ks.

Pro léčbu hepatitidy B v akutní formě, musíte pít 1 kartu. 125 mg, dále 1 na záložce. po 48 hodinách. Celkem by mělo trvat 16 ks. Při chronickém průběhu onemocnění může lékař předepsat delší léčbu - až 6 měsíců.

Pacienti s akutní hepatitidou C v prvních dvou dnech léčby musí pít 125 mg a pak 1 kartu. po 48 hodinách. Celkem by mělo trvat 20 ks. Amixina. V případě hepatitidy C může být chronická léčba prodloužena - léčba zahrnuje užívání 40 tablet - 1 ks. po 48 hodinách.

Použití Amixinu pro léčbu neurovirových infekcí zahrnuje užívání 125-250 mg denně po dobu prvních 2 dnů, poté 1 kartu. po 48 hodinách. Léčba může trvat 3 až 4 týdny.

Pro léčbu nachlazení a chřipky u dospělých, 1 tabl. v prvních 2 dnech, po které - na 1 kartě. po 48 hodinách. Vše, co potřebujete k pití 6 tablet. Pro prevenci těchto nemocí jmenujte 1 tabulku. jednou týdně, trvání kurzu - 6 týdnů.

Pacient s cytomegalovirem, herpes infekce trvá 1 kartu. v prvních 2 dnech, pak - na 1 záložce. po 48 hodinách. Celkem by mělo trvat 10-20 ks. Podobné je léčebný režim pro respirační a urogenitální chlamydiózu. Kurz je 10 tablet Amiksina.

Za účelem léčby tuberkulózy je pacientům předepsáno 250 mg léků během prvních 2 dnů, poté 125 mg po 48 hodinách. Na hřišti - 20 tabl.

Dosud nejsou k dispozici údaje o předávkování Amixinem a Amixinem IC u dospělých a dětí.

Při užívání přípravku Amixin a antibiotik používaných k léčbě infekčních onemocnění nebyly pozorovány žádné klinické interakce.

Lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Vztahuje se na seznam B. Uchovávejte od dětí, před vlhkostí a světlem, při teplotě do 30 ° C.

Lék můžete uchovávat 3 roky.

Mnoho pacientů se ptá lékařů, zda je Amiksin antibiotikum nebo ne. Měli byste vědět, že lék není antibiotikum, z něhož je třeba vzít tento fakt v úvahu při užívání léku. Je to imunomodulační lék.

Analogy Amixinu odpovídají ATC kódu 4. úrovně:

Analogy Amixin - drogy Aktaviron, Lavomaks, Tilaksin, Tiloron, Tiloram. Optimální lék by měl zvolit ošetřujícího specialistu.

Rodiče by si měli být vědomi, že děti mladší 7 let by neměly užívat léky. Recenze Amixinu pro děti ukazují, že tento nástroj se často používá jak pro léčbu, tak pro prevenci nachlazení a chřipky u žáků. Většina rodičů to však považuje za účinný lék.

Před zahájením léčby je třeba zvážit jejich kompatibilitu s alkoholem. Amiksin a alkohol by neměly být užívány, protože alkohol významně snižuje účinnost účinné látky léčiva.

Během těhotenství a kojení

Nemůžete přiřadit Amixin během těhotenství, stejně jako ženy, které kojí.

Recenze Amiksin

Mnoho lékařských posudků o Amiksinu informuje, že tento lék by neměl být používán nekontrolovatelně, bez předchozího jmenování specialisty. Uživatelé zanechávají pozitivní i neutrální recenze. Mnoho lidí píše, že s pomocí léku se jim podařilo rychle zbavit nepříjemných příznaků chladu a chřipky, posílit imunitní systém. Zároveň se jen zřídka vyvíjejí negativní jevy. Existují však názory, že tento lék se ukázal být prakticky zbytečným.

Cena Amixin, kde koupit

Můžete si koupit lék v každé lékárně. Cena tablet Amixin závisí na obalu. V průměru si zakupte balíček po 10 kusech. 60 mg tablety mohou být pro 600 rublů, balení 10 ks. 125 mg - za cenu 900 rublů.

 • Online lékárna RussiaRussia
 • Internetové lékárny Ukrajiny
 • Online Lékárna KazachstánKazachstán

Amiksin tablety 60 mg 10 ks Standardní

Tablety Amixin 125 mg 10 ks Standardní

Tablety Amixin 125 mg 6 ks Standardní

Amixin tablety 125mg 6 ks Farmstandart-Tomskhimpharm OJSC

Amixin tablety 125mg 10 ks Farmstandart-Tomskhimpharm OJSC

Amixin tablety 60mg 10 ks Farmstandard-Tomskhimpharm OJSC

Amiksin pilulky 60mg №10Farmstandart-Leksredstva OJSC

Amixin 125mg tablety №6Farmstandart Leksredstva

AmiksinFarmstandart-Tomskhimfarm JSC, Rusko

AmiksinFarmstandart-Tomskhimfarm JSC, Rusko

AmiksinFarmstandart-Tomskhimfarm JSC, Rusko

AmiksinFarmstandart-Tomskhimfarm JSC, Rusko

Amiksin IP tablety potažené 0.06g №3InterHim (Ukrajina, Odessa)

Amiksin IP tablety potažené 0.06g №9InterHim (Ukrajina, Odessa)

Amiksin IP tablety potažené 0.125g №9InterHim (Ukrajina, Odessa)

Amiksin IP tablety potažené 0.125g №3InterHim (Ukrajina, Odessa)

Amiksin antibiotikum nebo ne

V léčbě SARS a chřipky lékaři často předepisují antivirotika a imunomodulační léky, které pomáhají bojovat s nemocí silami vlastní imunity. Jedním z nejúčinnějších a nejoblíbenějších antivirotik je Amiksin, který pomáhá zkrátit dobu onemocnění a snížit riziko komplikací. Často však pacienti předepisují tento lék: je Amixin antibiotikum nebo ne?

Chcete-li to pochopit, čtěte dál.

Virové a bakteriální infekce

Antibiotika jsou látky, které inhibují růst mikroorganismů nebo je zničí, takže lékaři předepisují antibiotika v případě, že se u člověka vyvine bakteriální infekce. Pokud je člověk nemocný SARS nebo chřipkou, nemá smysl brát antibiotika, protože tyto nemoci jsou způsobeny virem. S ARVI a chřipkou jsou antibiotika předepsána pouze v případě, že se vyvinula komplikace a k chřipce byla přidána bakteriální infekce.

Virus je molekula nukleové kyseliny, uzavřená v proteinovém obalu, má schopnost proniknout do buňky a zničit ji. Například virus chřipky se často množí v buňkách válcového epitelu dýchacího traktu a používá obsah těchto buněk k vytváření nových virových částic.

Toxiny chřipkového viru současně s produkty rozpadu epiteliálních buněk mají jedovatý účinek na mnoho systémů těla: kardiovaskulární, nervózní a další. Virus chřipky vede k potlačení imunity a vytváří tak základ pro možné zavedení bakteriální infekce, a proto, pokud chřipka po dlouhou dobu nezmizí, může být osobě předepsána antibiotická léčba.

Virová infekce může být diagnostikována následujícími znaky:

 1. Náhlý nástup onemocnění
 2. Bolesti celého těla
 3. Jasný nosní výtok
 4. Těžká bolest hlavy
 5. Teplota v první den nemoci je 38 stupňů nebo více.

Bakteriální infekce je charakterizována následujícími příznaky:

 • Nástup onemocnění je hladký a stoupá.
 • Teplota se zvyšuje po dobu 3-4 dnů
 • Nosní výtok nazelenalý nebo hnisavý

V každém případě je důležité nezapojit se do autodiagnostiky, ale přijít na schůzku s lékařem, který pečlivě přezkoumá stížnosti a provede správnou diagnózu.

Indikace pro použití Amiksina. Pokyn

Účinné proti virové infekci, antivirotika. Amiksin patří mezi antivirotika a imunomodulační látky, obsahuje účinnou látku Tilorone. Tiloron je syntetický induktor interferonu s nízkou molekulovou hmotností, který po požití stimuluje produkci interferonů všech typů (alfa, beta, gama, lambda), čímž pomáhá tělu nezávisle aktivovat vlastní síly a bojovat proti virům SARS a chřipky.

Po požití se Amixin rychle vstřebává do gastrointestinálního traktu a dosahuje svého maximálního účinku za 4-24 hodin. Kromě toho tento lék indukuje syntézu interferonu v leukocytech, stimuluje kmenové buňky kostní dřeně, zvyšuje produkci protilátek (imunogeneze).

Amiksin zahrnuje obranu těla a virové onemocnění je snazší, rychlejší a bez komplikací [1].

Amiksin je dostupný pouze ve formě tablet, v dávce 60 mg (pro děti od 7 do 18 let) a 125 mg (pro dospělé od 18 let).

Aplikační schéma aplikace Amixin popsané v návodu:

Pro prevenci neplatí.

Pro prevenci chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí - 125 mg jednou týdně po dobu 6 týdnů. V průběhu - 750 mg (6 tablet).

Kontraindikace pro užívání léku jsou těhotenství, děti do 7 let věku a individuální citlivost na složky léčiva.

Vedlejší účinky léku jsou velmi malé a vyskytují se jen zřídka, takže Amixin má příznivý bezpečnostní profil. Možné nežádoucí účinky zahrnují: alergické reakce, dyspepsii, malý chill, který přechází sám a nevyžaduje vysazení léčiva.

Amiksin jde dobře s jinými léky, tak to je předepsáno v kombinované terapii s jinými drogami, takový jako antibiotika, bojovat proti bakteriálním infekcím.

Pokyny pro užívání léku neobsahují zmínku o jeho neslučitelnosti s alkoholem, ale je třeba mít na paměti, že ethanol urychluje vstřebávání léků z gastrointestinálního traktu, což může způsobit různé nežádoucí důsledky, takže lékaři nedoporučují kombinovat léčbu s léky s alkoholem.

Závěry

Amiksin je účinné antivirotikum pro léčbu virových onemocnění, jako je SARS a chřipka. Amixin navíc pomáhá tělu vyrovnat se s infekcí, včetně vlastní imunity, když je Amixin používán, doba trvání onemocnění je snížena, symptomy jsou sníženy a minimalizována možnost komplikací.

S virovou infekcí bude použití antibiotik zbytečné - viry nemají buněčnou strukturu, jako bakterie. Vyrovnat se s virem mohou buňky lidské imunity, která pomáhá reprodukovat Amiksin. Pokud se však k virové infekci přidala bakteriální infekce, pak se k příjmu Amixinu přidají také antibiotika.

[1] Selkova E.P. Moderní přístupy k prevenci a léčbě akutních respiračních virových infekcí // Russian Medical Journal. - 2001. - V. 9. - №21