Amixin IC

Tablety, potažené oranžovou barvou, kulaté, bikonvexní; na přerušení - oranžová, mírné skvrny oranžové nebo bílé jsou povoleny.

Pomocné látky: bramborový škrob, mikrokrystalická celulóza, povidon (collidon 30), stearát vápenatý, sodná sůl kroskarmelózy (primelloza).

Složení skořápky: hypromelóza (hydroxypropylmethylcelulóza), oxid titaničitý, makrogol 4000 (polyethylenglykol 4000), polysorbát 80 (tween 80), chinolinová žlutá (E104), sikovit žlutooranžová 85 (E110).

6 kusů - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
10 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
6 kusů - polymerové plechovky (1) - kartonové obaly.
10 ks. - polymerové plechovky (1) - kartonové obaly.
20 ks. - polymerové plechovky (1) - kartonové obaly.

◊ tablety, oranžové, potažené filmem, kulaté, bikonvexní; na přerušení - oranžová, mírné skvrny oranžové nebo bílé jsou povoleny.

Pomocné látky: bramborový škrob, mikrokrystalická celulóza, povidon (collidon 30), stearát vápenatý, sodná sůl kroskarmelózy (primelloza).

Složení skořápky: hypromelóza (hydroxypropylmethylcelulóza), oxid titaničitý, makrogol 4000 (polyethylenglykol 4000), polysorbát 80 (tween 80), chinolinová žlutá (E104), sikovit žlutooranžová 85 (E110).

6 kusů - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
10 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
6 kusů - polymerové plechovky (1) - kartonové obaly.
10 ks. - polymerové plechovky (1) - kartonové obaly.
20 ks. - polymerové plechovky (1) - kartonové obaly.

Nízkomolekulární syntetický interferonový induktor, stimulující tvorbu interferonu alfa, beta, gama v těle. Hlavní struktury produkující interferon v reakci na podávání tiloronu jsou intestinální epiteliální buňky, hepatocyty, T lymfocyty, neutrofily a granulocyty. Po odebrání léku v intervalu maximální produkce interferonu je stanovena v sekvenci střevo-jaterní krve po 4-24 hodinách, Amiksin má imunomodulační a antivirový účinek.

V lidských leukocytech indukuje syntézu interferonu. Stimuluje kmenové buňky kostní dřeně, zvyšuje produkci protilátek v závislosti na dávce, snižuje stupeň imunosuprese, obnovuje poměr T-supresorů a T-pomocných buněk. Účinné proti různým virovým infekcím (včetně virů způsobených chřipkovými viry, dalšími původci akutních respiračních virových infekcí, virů hepatitidy, herpesu). Mechanismus antivirového účinku je spojen s inhibicí translace virově specifických proteinů v infikovaných buňkách, což má za následek inhibici reprodukce virů.

Po odebrání léku uvnitř se tiloron rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu. Biologická dostupnost je asi 60%.

Vazba na plazmatické proteiny je asi 80%.

Metabolismus a vylučování

Tiloron nepodléhá biotransformaci a nehromadí se v těle. Vylučuje se téměř beze změny stolicí (asi 70%) a močí (asi 9%). T1/2 je 48 hodin

- pro prevenci a léčbu chřipky a ARVI;

- pro léčbu virové hepatitidy A, B a C;

- pro léčbu infekce herpes;

- pro léčbu cytomegalovirové infekce;

- jako součást komplexní terapie alergické a virové encefalomyelitidy (včetně roztroušené sklerózy, leukoencefalitidy, uveoencefalitidy);

- v rámci komplexní terapie urogenitálních a respiračních chlamydií;

- jako součást komplexní léčby plicní tuberkulózy.

U dětí starších 7 let

- pro léčbu chřipky a SARS.

- období kojení;

- děti do 7 let;

- Přecitlivělost na léčivo.

Lék se užívá perorálně po jídle.

U dospělých, pro nespecifickou profylaxi virové hepatitidy A, je lék předepisován v dávce 125 mg jednou týdně po dobu 6 týdnů. Dávka dávky - 750 mg (6 tab.).

Při léčbě virové hepatitidy A je dávka léčiva první den 125 mg 2krát denně, poté se za 48 hodin přepne na 125 mg, léčba je 1,25 g (10 tab.).

Při léčbě akutní hepatitidy B v počáteční fázi léčby první a druhý den je dávka léčiva 125 mg / den a pak 125 mg za 48 hodin, léčba je 2 g (16 tab.).

Při prodlouženém průběhu hepatitidy B první den je dávka léčiva 125 mg 2krát denně, poté 125 mg za 48 hodin a dávka je 2,5 g (20 tab.).

U chronické hepatitidy B v počáteční fázi léčby je celková dávka 2,5 g (20 tab.). V prvních 2 dnech je denní dávka 250 mg, pak se změní na 125 mg za 48 hodin.V pokračující fázi léčby se celková dávka pohybuje od 1,25 g (10 tab.) Do 2,5 g (20 tab.), Zatímco léčivo je předepsáno v dávce 125 mg. mg za týden. Dávka Amixinu se pohybuje od 3,75 do 5 g, doba trvání léčby je 3,5-6 měsíců, v závislosti na výsledcích biochemických, imunologických a morfologických studií, což odráží stupeň aktivity procesu.

Při akutní hepatitidě C první a druhý den léčby je Amixin předepsán v dávce 125 mg / den, poté 125 mg po 48 hodinách, dávka je 2,5 g (20 tab.).

U chronické hepatitidy C v počáteční fázi léčby je celková dávka 2,5 g (20 tab.). V prvních 2 dnech se lék užívá v dávce 250 mg / den, poté 125 mg v 48 hodinách, v pokračující fázi léčby je celková dávka 2,5 g (20 tab.), Zatímco léčivo se podává v dávce 125 mg týdně. Dávka Amixinu je 5 g (40 tab.), Doba trvání léčby je 6 měsíců, v závislosti na výsledcích biochemických, imunologických a morfologických studií, což odráží stupeň aktivity procesu.

Při komplexní terapii neurovirových infekcí - 125-250 mg / den po dobu prvních dvou dnů léčby, pak 125 mg po 48 hodinách Dávka je stanovena individuálně, doba trvání léčby je 3-4 týdny.

Pro léčbu chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí během prvních 2 dnů onemocnění je Amixin předepsán v dávce 125 mg / den, poté 125 mg po 48 hodinách, dávka je 750 mg (6 tab.).

Pro prevenci chřipky a ARVI Amiksin podávaný v dávce 125 mg 1krát týdně po dobu 6 týdnů. Dávka dávky - 750 mg (6 tab.).

Pro léčbu herpesu je cytomegalovirová infekce dávka léčiva v prvních 2 dnech 125 mg, pak 125 mg za 48 hodin, dávka je 1,25-2,5 g (10-20 tab.).

U urogenitálních a respiračních chlamydií je Amixin předepisován v dávce 125 mg / den po dobu prvních 2 dnů, poté 125 mg po 48 hodinách a dávka je 1,25 g (10 tab.).

Při komplexní terapii plicní tuberkulózy v prvních 2 dnech je lék předepsán v dávce 250 mg / den, poté 125 mg v 48 hodinách a dávka je 2,5 g (20 tab.).

U dětí starších 7 let s nekomplikovanými formami chřipky nebo jiných akutních respiračních virových infekcí je lék předepsán v dávce 60 mg (1 tab.) 1 krát denně po jídle 1., 2. a 4. den od začátku léčby. Dávka dávky - 180 mg (3 tab.).

S rozvojem komplikací chřipky a dalších akutních respiračních virových infekcí se lék užívá 60 mg 1krát denně na 1., 2., 4., 6. den od začátku léčby. Dávka dávky - 240 mg (4 tab.).

Na straně zažívacího systému: možné symptomy dyspepsie.

Jiné: možné krátkodobé zimnice, alergické reakce.

AMIXIN IC (AMIXIN IC)

TILORONUM L03A X17 **

InterChem

SLOŽENÍ A FORMA VYDÁNÍ:

kartu. p / o 0,06 g, č. 3, č. 9

Další složky: dihydrát hydrofosfátu vápenatého, hydroxypropylmethylcelulóza, mikrokrystalická celulóza, polyvinylpyrolidon, sodná sůl kroskarmelózy, bramborový škrob, polyethylenglykol, mastek, aerosil, stearát vápenatý, candurin, oxid titaničitý, barviva.

№ UA / 2559/01/01 od 18. listopadu 2009 do 18. listopadu 2014

kartu. p / o 0,125 g, č. 3, č. 9

Další složky: dihydrát hydrofosfátu vápenatého, hydroxypropylmethylcelulóza, mikrokrystalická celulóza, polyvinylpyrolidon, sodná sůl kroskarmelózy, bramborový škrob, polyethylenglykol, mastek, aerosil, stearát vápenatý, candurin, oxid titaničitý, barviva.

№ UA / 2559/01/02 od 18. listopadu 2009 do 18. listopadu 2014

Můžete si vybrat dobrou kliniku nebo lékaře a můžete si také domluvit schůzku prostřednictvím https://likarni.com. Všechny služby jsou pro pacienta zcela zdarma.

FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI: t

Farmakodynamika. Amiksin IC (tiloron) - imunomodulační a antivirotikum. Stimuluje vzdělávání v těle? -,? -,? -Interferon. Hlavními producenty interferonu v reakci na podávání Amixinu IC jsou intestinální epiteliální buňky, hepatocyty, T lymfocyty, neutrofily a granulocyty. Po požití je maximální produkce interferonu stanovena v sekvenci střevo - játra - krev po 4-24 hodinách Stimuluje kmenové buňky kostní dřeně, zvyšuje produkci protilátek, v závislosti na dávce, snižuje stupeň imunosuprese, obnovuje poměr T-supresor / T-pomocník. Účinné proti širokému spektru virových infekcí, včetně proti virům chřipky, jiným akutním respiračním virovým infekcím, herpes virům hepatitidy A, B, C,. Mechanismus antivirového účinku je spojen s inhibicí translace virově specifických proteinů v infikovaných buňkách, což má za následek inhibici reprodukce virů.
Ve studiích na zvířatech (kuřata a kachní embrya) byla prokázána vysoká antivirová aktivita léku proti patogenu vysoce patogenní influenzy ptáků (HPAI) kmene H5N1, jakož i (při provádění experimentů na kuřatech), významná imunostimulační a adjuvantní aktivita vzhledem k antigenům původce HPAI.
Farmakokinetika. Po požití se Amixin IC rychle vstřebává v gastrointestinálním traktu. Biologická dostupnost je 60%. Přibližně 80% léčiva se váže na plazmatické proteiny. Lék nepodléhá biotransformaci a nehromadí se v těle. Zobrazuje se téměř beze změny stolicí a močí v poměru 7: 1. T? je 48 hodin

INDIKACE:

dospělí: léčba virové hepatitidy A, B, C, herpes infekce, cytomegalovirové infekce, jako součást kombinované terapie infekční alergické a virové encefalomyelitidy (roztroušená skleróza, leukoencefalitida, vaskulární onemocnění a meningoencefalitida), urogenitální a respirační chlamydióza; léčba a prevence chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí. Snížení stupně imunosuprese při komplexní terapii onemocnění doprovázených sekundární indukovanou imunodeficiencí (způsobených vlivem rentgenového záření, cytostatik, chirurgických zákroků atd.) A vyžadujících imunokorekci.
Děti starší 7 let: k léčbě chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí.

ŽÁDOST:

Lék se užívá perorálně po jídle.
Dospělí
Prevence virové hepatitidy A - 125 mg / týden po dobu 6 týdnů.
Léčba virové hepatitidy A - první den, 125 mg 2x denně, po této dávce - 125 mg s intervalem 48 hodin.
Léčba akutní hepatitidy B - v prvních 2 dnech při dávce 125 mg, pak při dávce 125 mg s intervalem 48 hodin.
Při chronické hepatitidě B užívají v prvních 2 dnech 250 mg každé dávky, poté 125 mg v intervalech 48 hodin, dávka na začátku léčby je 2,5 g. V budoucnu se léčivo užívá v dávce 125 mg / týden. Celková dávka je od 3,75 do 5 g.
V akutní hepatitidě C, v prvních 2 dnech léčby, každá dávka 125 mg, pak 125 mg v intervalech 48 hodin.
Při chronické hepatitidě C - v prvních 2 dnech léčby - 250 mg, pak - 125 mg s intervalem 48 hodin, dávka na začátku léčby je 2,5 g. V budoucnu se lék užívá v dávce 125 mg / týden. Celková dávka je 5 g.
Při léčbě chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí - v prvních 2 dnech léčby, 125 mg, poté - 125 mg s intervalem 48 hodin, Celková dávka je 750 mg.
Pro prevenci chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí užívejte 125 mg 1krát týdně po dobu 6 týdnů.
Pro léčbu herpesu, cytomegalovirové infekce - v prvních 2 dnech užívejte 125 mg, poté - 125 mg s intervalem 48 hodin, celková dávka je 2,5 g.
Snížení stupně imunosuprese v komplexní terapii onemocnění zahrnujících sekundární indukovanou imunodeficienci a vyžadující imunokorekci, 125–250 mg / týden po dobu 6 týdnů. Maximální dávka je 1,5 g. V závislosti na imunologických parametrech a průběhu onemocnění může být průběh léčby opakován s intervalem 4 týdnů.
U urogenitálních a respiračních chlamydií užívejte 125 mg během prvních 2 dnů, poté 125 mg s intervalem 48 hodin.
V rámci komplexní terapie neurovirových infekcí - infekční alergická a virová encefalomyelitida (roztroušená skleróza, leukoencefalitida, uveoencefalitida a meningoencefalitida) - po dobu prvních dvou dnů, po každé 125 mg, po této dávce - 125 mg s intervalem 48 hodin. až 1,75 g
Děti starší 7 let s nekomplikovanými formami chřipky nebo jinými akutními respiračními virovými infekcemi dostanou léčivo 60 mg 1krát denně během 1, 2 a 4 dnů od začátku léčby. Dávka dávky - 180 mg. V případě komplikací chřipky nebo jiných akutních respiračních virových infekcí se lék užívá v dávce 60 mg / den 1., 2., 4. a 6. den od začátku léčby. Dávka dávky - 240 mg.

KONTRAINDIKACE:

zvýšená individuální citlivost na složky léčiva, období těhotenství a laktace, děti do 7 let.

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY:

v některých případech možné dyspeptické jevy, krátkodobá horečka; ve vzácných případech - alergické reakce ve formě kožní vyrážky, svědění, kopřivky.

ZVLÁŠTNÍ POKYNY:

těhotenství a kojení. Zkušenosti s užíváním léku během těhotenství a kojení proto nejsou v tomto období předepisovány.
Děti Nepoužívat u dětí do 7 let.
Vliv na schopnost řídit vozidla a pracovat s jinými mechanismy. Není to ovlivněno.

INTERAKCE:

kompatibilní s antibiotiky a tradičními terapiemi bakteriálních a virových onemocnění.

PŘEKRÝVAT:

případy předávkování Amixinem IC nejsou známy.

PODMÍNKY SKLADOVÁNÍ:

v původním obalu při teplotě do 25 ° C.

Amiksin

Popis k 09/11/2015

 • Latinský název: Amixin
 • Kód ATX: L03AX
 • Účinná látka: Tilorone
 • Výrobce: Dalkhimpharm, Pharmstandard-Tomskhimpharm OJSC (Rusko)

Složení

Přípravek Amiksin obsahuje 125 mg účinné látky tilaran (tilaxin), jakož i další látky: bramborový škrob, stearát vápenatý, sodná sůl kroskarmelózy, MCC, povidon.

Amixin pro děti obsahuje 60 mg účinné složky tiloron (tilaxin), jakož i další složky: bramborový škrob, sodná sůl kroskarmelózy, MCC, povidon, stearát vápenatý.

Formulář vydání

Amiksin se vyrábí ve formě tablet.

60 mg léčivo je světle růžové tablety s kruhovitým, bikonvexním, kulatým tvarem. Na přerušení mohou být oranžové nebo bílé skvrny. Baleno v blistrech po 10 ks. nebo 6, 10, 20 ks. v bankách.

Léčivo 125 mg je oranžově zbarvená tableta se skořepinovým, bikonvexním, kulatým tvarem. Na přestávce je tableta oranžová, uvnitř mohou být oranžové nebo bílé skvrny. Baleno v blistrech po 10 ks. nebo 6, 10, 20 ks. v bankách.

Farmakologický účinek

Lékařství Amiksin působí v těle jako antivirotikum a imunomodulační činidlo.

Léčivo je syntetický induktor interferonu s nízkou molekulovou hmotností, který v těle stimuluje produkci interferonů.

Pod vlivem tiloronu interferon v těle produkuje intestinální epiteliální buňky, hepatocyty, neutrofily, T-lymfocyty, granulocyty.

Indukuje proces syntézy interferonů v leukocytech, snižuje imunosupresi. Zvyšuje tvorbu protilátek, poskytuje stimulaci buněk kostní dřeně. Také přispívá k obnovení poměru T-supresorů a T-pomocných buněk.

Toto antivirové léčivo účinně působí na různé virové infekce, inhibuje reprodukci virů inhibicí přenosu virově specifických proteinů v buňkách, které byly infikovány.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Po perorálním podání tablet se maximální produkce interferonu vyskytuje v následujícím pořadí: zpočátku ve střevě, poté v játrech a v krvi po 4-24 hodinách.

Z trávicího systému se rychle vstřebává, jeho biologická dostupnost je přibližně 60%. Komunikace s krevními proteiny je asi 80%.

Neshromažďuje se v těle, jeho biotransformace neprochází.

Léčivá látka z těla se vylučuje téměř beze změny. Odchod prochází střevy a ledvinami. Poločas je 48 hodin.

Indikace pro použití Amiksina

Amixin je indikován pro použití u dospělých pacientů v následujících případech: t

 • za účelem prevence a léčby chřipky ARVI;
 • pro léčbu virové hepatitidy A, B a C;
 • pro léčbu cytomegalovirové infekce;
 • pro léčbu herpetických infekcí;
 • jako léčivo v komplexní terapii encefalomyelitidy alergického a virového původu;
 • jako léčivo v komplexní léčbě chlamydií, respiračního a urogenitálního systému;
 • jako lék na tuberkulózu při komplexní léčbě.

Jsou stanoveny indikace pro použití Amixinu pro děti starší 7 let - léčba nachlazení a chřipky.

Kontraindikace

Přípravek je kontraindikován pro použití:

 • během těhotenství a kojení;
 • věk pacienta do sedmi let;
 • vysoká citlivost na složky Amixinu.

Vedlejší účinky

Před užitím přípravku Amixin je třeba poznamenat, že během léčby se mohou objevit některé nežádoucí účinky:

 • trávicí systém: projevy symptomů dyspepsie;
 • další projevy: alergické reakce, krátkodobé projevy zimnice.

Návod k použití Amixin (metoda a dávkování) t

Přípravek musí být užíván po požití jídla ústy.

Návod k použití dítěte Amixin

Děti na léčbu nachlazení a chřipky předepisují jednu tabletu Amixinu jednou denně po dobu dvou dnů. Dále musíte vzít další 4 stůl. každý druhý den 1 ks.

Návod k použití Amiksin IC

Aby se zabránilo virové hepatitidě A, musíte pít 1 kartu. 125 mg jednou týdně po dobu 6 týdnů. Pro léčbu tohoto onemocnění jsou první den předávány 2 tablety, po kterých by měla být po 48 hodinách užita jedna tableta. Celkem by mělo trvat 10 ks.

Pro léčbu hepatitidy B v akutní formě, musíte pít 1 kartu. 125 mg, dále 1 na záložce. po 48 hodinách. Celkem by mělo trvat 16 ks. Při chronickém průběhu onemocnění může lékař předepsat delší léčbu - až 6 měsíců.

Pacienti s akutní hepatitidou C v prvních dvou dnech léčby musí pít 125 mg a pak 1 kartu. po 48 hodinách. Celkem by mělo trvat 20 ks. Amixina. V případě hepatitidy C může být chronická léčba prodloužena - léčba zahrnuje užívání 40 tablet - 1 ks. po 48 hodinách.

Použití Amixinu pro léčbu neurovirových infekcí zahrnuje užívání 125-250 mg denně po dobu prvních 2 dnů, poté 1 kartu. po 48 hodinách. Léčba může trvat 3 až 4 týdny.

Pro léčbu nachlazení a chřipky u dospělých, 1 tabl. v prvních 2 dnech, po které - na 1 kartě. po 48 hodinách. Vše, co potřebujete k pití 6 tablet. Pro prevenci těchto nemocí jmenujte 1 tabulku. jednou týdně, trvání kurzu - 6 týdnů.

Pacient s cytomegalovirem, herpes infekce trvá 1 kartu. v prvních 2 dnech, pak - na 1 záložce. po 48 hodinách. Celkem by mělo trvat 10-20 ks. Podobné je léčebný režim pro respirační a urogenitální chlamydiózu. Kurz je 10 tablet Amiksina.

Za účelem léčby tuberkulózy je pacientům předepsáno 250 mg léků během prvních 2 dnů, poté 125 mg po 48 hodinách. Na hřišti - 20 tabl.

Předávkování

Dosud nejsou k dispozici údaje o předávkování Amixinem a Amixinem IC u dospělých a dětí.

Interakce

Při užívání přípravku Amixin a antibiotik používaných k léčbě infekčních onemocnění nebyly pozorovány žádné klinické interakce.

Podmínky prodeje

Lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Vztahuje se na seznam B. Uchovávejte od dětí, před vlhkostí a světlem, při teplotě do 30 ° C.

Doba použitelnosti

Lék můžete uchovávat 3 roky.

Zvláštní pokyny

Mnoho pacientů se ptá lékařů, zda je Amiksin antibiotikum nebo ne. Měli byste vědět, že lék není antibiotikum, z něhož je třeba vzít tento fakt v úvahu při užívání léku. Je to imunomodulační lék.

Analogy Amixin

Analogy Amixin - drogy Aktaviron, Lavomaks, Tilaksin, Tiloron, Tiloram. Optimální lék by měl zvolit ošetřujícího specialistu.

Pro děti

Rodiče by si měli být vědomi, že děti mladší 7 let by neměly užívat léky. Recenze Amixinu pro děti ukazují, že tento nástroj se často používá jak pro léčbu, tak pro prevenci nachlazení a chřipky u žáků. Většina rodičů to však považuje za účinný lék.

S alkoholem

Před zahájením léčby je třeba zvážit jejich kompatibilitu s alkoholem. Amiksin a alkohol by neměly být užívány, protože alkohol významně snižuje účinnost účinné látky léčiva.

Během těhotenství a kojení

Nemůžete přiřadit Amixin během těhotenství, stejně jako ženy, které kojí.

Recenze Amiksin

Mnoho lékařských posudků o Amiksinu informuje, že tento lék by neměl být používán nekontrolovatelně, bez předchozího jmenování specialisty. Uživatelé zanechávají pozitivní i neutrální recenze. Mnoho lidí píše, že s pomocí léku se jim podařilo rychle zbavit nepříjemných příznaků chladu a chřipky, posílit imunitní systém. Zároveň se jen zřídka vyvíjejí negativní jevy. Existují však názory, že tento lék se ukázal být prakticky zbytečným.

Cena Amixin, kde koupit

Můžete si koupit lék v každé lékárně. Cena tablet Amixin závisí na obalu. V průměru si zakupte balíček po 10 kusech. 60 mg tablety mohou být pro 600 rublů, balení 10 ks. 125 mg - za cenu 900 rublů.

AMIXIN IC

Farmakologický účinek:
Tento lék je účinný nízkomolekulární syntetický interferonový induktor. Podle dosaženého účinku, trvání účinku, neškodnosti a šířky spektra použití jsou významně lepší než podobné léky. Amiksin stimuluje syntézu interferonu typu a, b, g v těle. Hlavními producenty interferonu v lidském těle po užití amiksinu jsou intestinální epiteliální buňky, neutrofily, hepatocyty, granulocyty, T-lymfocyty. Největší produkce interferonu se projevuje v krvi, játrech a střevech 4-24 hodin po užití léku.
Amiksin І C stimuluje růst kmenových buněk, charakterizovaných imunomodulačním měkkým účinkem a přímým antivirovým účinkem. Účinně zabíjí viry a bakterie, které způsobují infekci.

Navíc není toxický a je dobře snášen při mírném dávkování.

Indikace pro použití:
Tento lék je předáván dospělým k léčbě herpes, virové hepatitidy, prevence a léčby chřipky a ARVI, cytomegalovirové infekce. Amixin lze také použít v komplexní terapii tuberkulózy, respirační a urogenitální chlamydie, virové a infekční alergické encefalomyelitidy, mezi které patří uveoencefalitida, leukoencefalitida, roztroušená skleróza atd.

Děti starší 7 let, amixin předepsaný pro léčbu SARS a chřipky.

Způsob použití

Amiksin ІC použijte uvnitř na konci jídla. Průběh léčby závisí přímo na typu onemocnění. Obecně se léčivo pro léčbu užívá 125 nebo 250 mg (1 nebo 2 tablety) denně po dobu dvou dnů a potom jedna tableta po 2 dnech.

Chřipka a jiné akutní respirační virové infekce vyžadují použití tohoto léku po dobu jednoho týdne. Hepatitida A je léčena 2 týdny a hepatitida B je léčena 3. Průběh léčby neurovirových infekcí je 3 nebo 4 týdny, chlamydiální, cytomegalovirové a herpesové infekce vyžadují 4 týdny léčby. Aby se zabránilo jedné pilulce Amixin pít jednou týdně. Preventivní kurz je určen na 4 týdny.

Děti starší 7 let mají předepsané tablety, jejichž obsah účinné látky není 125, ale 60 mg.

U nekomplikované formy chřipky je Amixin předepsán v dávce 1 tableta denně po dobu 1,2 a 4 dny po zahájení léčby. Pokud se vyskytnou komplikace, přidá se do cyklu 6 dní.

Vedlejší účinky

Tam mohou být některé vedlejší účinky od zažívacího systému, a v některých případech tam jsou příznaky rozptylu. Z dalších nežádoucích účinků byly zaznamenány alergické reakce a krátkodobé zimnice.

Kontraindikace

Amiksin І C je kontraindikován u těhotných žen, dětí do 7 let a osob, které jsou na léčivo citlivé.

Těhotenství

Lék je během těhotenství zakázán. S naléhavou potřebou použití amixinu během laktace je třeba přerušit kojení.

Interakce s jinými léky

Dosud nebyly nalezeny žádné klinicky významné lékové interakce s prostředky pro léčbu bakteriálních a virových infekcí as antibiotiky.

Předávkování

V současné době nejsou známy případy předávkování tímto lékem.

Formulář vydání

Amiksin І C se vyrábí ve formě potahovaných tablet. Jsou žluté a světle žluté barvy, kulatého, bikonvexního tvaru. V průřezu tablety je vidět vnitřní vrstva oranžové.

Balení obsahuje 6 nebo 10 tablet.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován na tmavém, suchém místě. Doba použitelnosti je 3 roky, po které nelze spotřebovat.

Synonyma

Složení

Tableta Amixinu obsahuje 60 nebo 125 mg léčivé látky - tirolonu. Pomocné látky obsažené v přípravku zahrnují: polyvinylpyrrolidon, uhličitan horečnatý bazický, stearát vápenatý, aerosil, cukr, vazelínu, mastek, oxid titaničitý, tropeolin 0, včelí vosk, želatinu.

Volitelné

Amiksin І C může být používán ve spojení s antibiotiky a tradičními prostředky léčby infekcí, ale tato komplexní léčba by měla být pod dohledem lékaře.

V lékárně lze bez předpisu získat sklenici tablet obsahujících 0,125 g tirolonu. Chcete-li získat sklenici s tablety obsahující 0,06 g, budete potřebovat lékařský předpis.

Pozor!
Před použitím drogy Amiksin, měli byste se poradit s lékařem. Tento návod je poskytován zdarma a je určen výhradně pro informaci. Další informace naleznete v anotacích výrobce.

CENA AMIXIN IC:
169,57 UAH

Tablety Amixin IC - indikace a návod k použití

Mezi antivirotika patří Amiksin IC.

Často se používá k léčbě patologií virového původu u dospělých a dětí.

Před zahájením léčby je však nutné prostudovat si instrukce pro tento lék, abyste nevyprovokovali komplikace.

Forma uvolnění a složení

Lék patří mezi antivirotika. Jeho uvolňování se provádí v tabletách, potažených pomerančem. Hlavní složkou je tilaran.

Každá léková jednotka obsahuje 60 nebo 125 mg této látky. Lék je balen po 3 tabletách. Přípravek obsahující 125 mg tiloronu se nachází v balení po 9 tabletách.

Kromě hlavní složky jsou zahrnuty následující složky:

 • bramborový škrob;
 • vápenatý sterát;
 • mikrokrystalická celulóza;
 • oxid titaničitý;
 • Povidon;
 • sodnou sůl kroskarmelózy;
 • makrogol;
 • hypromelóza;
 • polysorbát.

K použití tohoto léku je nutný předpis a přesné pokyny, které je třeba dodržovat, aby nedošlo k poškození vlastního zdraví.

Princip činnosti

Účinek tohoto léku je způsoben jeho složením. Pod vlivem aktivní složky v lidském těle se zvyšuje produkce interferonu.

Tato látka inhibuje aktivitu viru, zabraňuje jeho reprodukci a šíření. Amiksin má zároveň imunomodulační účinek, díky kterému se zvyšuje rezistence. To umožňuje tělu odolávat infekci.

Nástroj je měkký. Je netoxická, díky čemuž jsou pacienti dobře snášeni. Problémy se mohou vyskytnout pouze při použití příliš velkých dávek nebo při použití tablet, pokud jsou kontraindikace.

Video od odborníka na antivirotika v léčbě cytomegaloviru:

Indikace a kontraindikace

Při použití tablet je nutné vzít v úvahu indikace pro jejich zamýšlené použití. Při použití v nevhodných případech se mohou objevit nepříznivé příznaky.

Lékaři doporučují užívání tohoto léku pro následující onemocnění:

Pro zlepšení účinnosti léčby v některých situacích je nutné použít Amixin IC v kombinaci s jinými prostředky.

Lék je také vhodný pro prevenci chřipky a ARVI u dospělých a dětí.

Nepoužívejte tento lék, pokud existují kontraindikace. Je jich málo, ale pokud jsou odhaleny, musíte zvolit jinou metodu léčby.

Kontraindikace zahrnují:

 • nesnášenlivost na tiloron a další složky, které tvoří tablety;
 • věku méně než 7 let (u léčiva s dávkou 60 mg) nebo méně než 18 let (v dávce 125 mg);
 • těhotenství;
 • přirozené krmení.

Jiné stavy a vlastnosti těla se nevztahují na kontraindikace. Ale i bez jakýchkoliv omezení je nežádoucí samoléčbu.

Stanovisko Dr. Komarovského k antivirovým lékům:

Nežádoucí účinky a předávkování

Opatrnost při medikaci je způsobena pravděpodobností nežádoucích účinků. Jsou poměrně vzácné, ale mohou způsobit nepohodlí.

Nejčastější:

 • kožní vyrážky;
 • zimnice;
 • zvýšení teploty;
 • dyspeptické symptomy.

Když se tyto příznaky objeví, není potřeba léčbu, téměř vždy se po vysazení léku zastaví. Pokud je nepohodlí příliš těžké, měli byste se poradit s lékařem.

Lék je dobře snášen. Dosud neexistují žádné důkazy o nepříznivých účincích užívání velkého množství tohoto přípravku.

Návod k použití

Pro správnou léčbu je nutné se poradit s lékařem. Organismy různých lidí jsou odlišné, takže někteří nemusí odpovídat obvyklému principu přijímání.

Základní pravidla jsou následující:

 1. Chřipka a SARS u dětí od 7 let. Délka léčby je 4 dny. Musíte užívat jednu 60 mg tabletu po dobu prvních dvou dnů, na jeden den pauzu a zbývající jednu tabletu vypít v poslední den léčby. Celkové množství léčivé látky je 180 mg. Tento přístup se používá pro jednoduché formy onemocnění. S komplikovanou formou onemocnění se léčba prodlužuje užíváním další tablety v 6. den.
 2. Chřipka a SARS u dospělých. Doporučuje se užívat léčivo v dávce 125 mg. První 2 dny byste měli pít jednu pilulku, pak musíte užívat lék každých 48 hodin. Maximální počet jednotek léku - 6 ks.
 3. Prevence chřipky, akutních respiračních virových infekcí, hepatitidy A. Tablety se užívají po dobu 6 týdnů s harmonogramem jednoho kusu týdně.
 4. Herpes a hepatitida A. Přijímací schéma v tomto případě je podobné léčbě chřipky u dospělých, ale doba trvání se zvyšuje. V průběhu léčby bylo užíváno 10-20 tablet.
 5. Hepatitida B a C. Léčí se podle obecného principu - 125 mg v prvních dvou dnech, pak 125 mg za 48 hodin. V závislosti na závažnosti může být zapotřebí 16 až 20 tablet. Při chronickém průběhu onemocnění může lékař doporučit použití prostředků na 1 kus týdně po dobu 3,5-6 měsíců.
 6. Tuberkulóza. Během prvních 2 dnů se doporučuje pít 2 tablety, pak jednou za 48 hodin. Během zpracování se použije 20 kusů.

Všechny dávky mohou být v případě potřeby upraveny, avšak bez znalosti odborníka.

Amiksin se často používá v kombinaci s jinými léky ke zvýšení účinnosti. Nejčastěji je lék kombinován s antibiotiky a jinými antivirotiky.

Současně je povoleno současné podávání s imunomodulátory a antipyretiky. V těchto případech není nutné dávku upravovat. Ale lékař potřebuje vědět o všech lécích, které pacient používá k vypracování vhodných doporučení.

Cena IC Amixinu závisí na obsahu účinné látky v ní a počtu jednotek v balení. Může se pohybovat od 500 do 1000 rublů.

Amiksin: návod k použití, analogy a recenze

Amiksin je nepřímý antivirový lék, účinný syntetický induktor endogenního interferonu s nízkou molekulovou hmotností.

Hlavní účinnou složkou je tiporon, jehož zavedení reaguje s hepatocyty (jaterními buňkami), granulocyty (jedna z podskupin bílých krvinek) a T-lymfocyty (lymfocyty vyvíjející se v brzlíku) a střevními epiteliálními buňkami, které aktivně produkují interferon.

Po použití Amixinu je maximální množství interferonu produkováno během 4-24 hodin, nejprve střevo reaguje na tiporon, pak játra reagují a nakonec krev. Lék má antivirové a imunomodulační účinky.

Po požití se Amiksin vstřebává z tenkého střeva, pak játra procházejí, vylučují se žlučem přes střeva nebo ledvinami. Akce začíná po 3,5 hodinách. Maximální koncentrace účinné látky je pozorována v krvi 24 hodin po podání.

Léčivo stimuluje růst kmenových buněk, charakterizovaných imunomodulačním měkkým účinkem a přímým antivirovým účinkem. Účinně zabíjí viry a bakterie, které způsobují infekci.

Při mírném dávkování není toxický a dobře snášen. Může být používán ve spojení s antibiotiky a tradičními léky pro léčbu infekcí, ale komplexní léčba musí probíhat pod dohledem lékaře.

Indikace pro použití

Co pomáhá Amixinu? Předepsat lék v následujících případech:

 • virová hepatitida A, B a C;
 • herpes infekce;
 • cytomegalovirová infekce;
 • chřipky a ARVI (prevence a léčba);
 • při komplexní léčbě infekční alergické a virové encefalomyelitidy (roztroušená skleróza, leukoencefalitida, uveoencefalitida);
 • při komplexní léčbě plicní tuberkulózy;
 • v komplexní terapii urogenitálních a respiračních chlamydií.

U dětí starších 7 let:

Návod k použití Amiksinu a dávkování

Vezmeme dovnitř po jídle. Délka léčby závisí na povaze onemocnění a je určena ošetřujícím lékařem.

Standardní dávkování amixinu podle návodu k použití: t

 • Při léčbě virové hepatitidy A a protrahované nebo akutní hepatitidy B, C je předepsáno užívat 125 mg dvakrát denně první den, 125 mg s intervalem 48 hodin v následujících dnech;
 • Při léčbě chronické hepatitidy B a C, stejně jako neurovirových infekcí, užívají 250 mg denně po dobu prvních dvou dnů a poté 125 mg každých 48 hodin (při dlouhodobé léčbě snižují dávku na 125 mg týdně);
 • Při léčbě herpetických a cytomegalovirových infekcí je první den předepsáno 125 mg a poté 125 mg každých 48 hodin;
 • Prevence chřipky a ARVI - 125 mg 1krát týdně, 6 týdnů (celkem 6 tablet).
 • Léčba SARS nebo chřipky - první den 125 mg 1 krát denně, pak 125 mg každý druhý den, celkem 6 tablet.
 • Při plicní tuberkulóze se Amixin používá v dávce 250 mg během prvních dvou dnů a poté 125 mg každých 48 hodin;
 • Aby se snížila imunosuprese (jako prvek adjuvantní terapie), používá se po dobu 6 týdnů 125-250 mg týdně.

Dávkování pro děti starší 7 let je 60 mg. U různých infekčních nemocí se liší:

 • Nekomplikovaná chřipka nebo ARVI - 60 mg jednou denně, 1, 2 a 4 dny (3 tablety po 60 mg).
 • U těžkých akutních respiračních virových infekcí a komplikované chřipky se užívá 1 tableta 60 mg 1, 2, 4 a 6 dní (celkem 4 tablety).

Ve většině případů může být dávka individuálně upravena ošetřujícím lékařem.

Vedlejší účinky

Jmenování Amixinu může být doprovázeno následujícími vedlejšími účinky:

 • alergické reakce
 • gastrointestinální dyspepsie,
 • nevýznamné zvýšení tělesné teploty.

Frekvence těchto nežádoucích účinků

Cena v lékárnách 125 mg tablety - od 570 rublů.

Doba použitelnosti je 3 roky. Skladujte na tmavém, suchém místě s teplotou vzduchu nejvýše + 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Amiksin

Jméno:

Amixin (Amixin)

Složení

Tableta Amixinu obsahuje 60 nebo 125 mg účinné látky - tiloronu. Pomocné látky obsažené v přípravku zahrnují: polyvinylpyrrolidon, uhličitan horečnatý bazický, stearát vápenatý, aerosil, cukr, vazelínu, mastek, oxid titaničitý, tropeolin 0, včelí vosk, želatinu.

Farmakologický účinek

Tento lék je účinný nízkomolekulární syntetický interferonový induktor. Podle dosaženého účinku, trvání účinku, neškodnosti a šířky spektra použití jsou významně lepší než podobné léky. Amiksin stimuluje syntézu interferonu typu a, b, g v těle. Hlavními producenty interferonu v lidském těle po užití amiksinu jsou intestinální epiteliální buňky, neutrofily, hepatocyty, granulocyty, T-lymfocyty. Největší produkce interferonu se projevuje v krvi, játrech a střevech 4-24 hodin po užití léku.
Amiksin stimuluje růst kmenových buněk, charakterizovaných mírným imunomodulačním účinkem a přímým antivirovým účinkem. Účinně zabíjí viry a bakterie, které způsobují infekci.

Navíc není toxický a je dobře snášen při mírném dávkování.

Indikace pro použití

Tento lék je předáván dospělým k léčbě herpes, virové hepatitidy, prevence a léčby chřipky a ARVI, cytomegalovirové infekce. Amixin lze také použít v komplexní terapii tuberkulózy, respirační a urogenitální chlamydie, virové a infekční alergické encefalomyelitidy, mezi které patří uveoencefalitida, leukoencefalitida, roztroušená skleróza atd.

Děti starší 7 let, amixin předepsaný pro léčbu SARS a chřipky.

Způsob použití

Použití Amiksinu uvnitř na konci jídla. Průběh léčby závisí přímo na typu onemocnění. Obecně se léčivo pro léčbu užívá 125 nebo 250 mg (1 nebo 2 tablety) denně po dobu dvou dnů a potom jedna tableta po 2 dnech.

Chřipka a jiné akutní respirační virové infekce vyžadují použití tohoto léku po dobu jednoho týdne. Hepatitida A je léčena 2 týdny a hepatitida B je léčena 3. Průběh léčby neurovirových infekcí je 3 nebo 4 týdny, chlamydiální, cytomegalovirové a herpesové infekce vyžadují 4 týdny léčby. Aby se zabránilo jedné pilulce Amixin pít jednou týdně. Preventivní kurz je určen na 4 týdny.

Děti starší 7 let mají předepsané tablety, jejichž obsah účinné látky není 125, ale 60 mg. U nekomplikované formy chřipky je Amixin předepsán v dávce 1 tableta denně po dobu 1,2 a 4 dny po zahájení léčby. Pokud se vyskytnou komplikace, přidá se do cyklu 6 dní.

Vedlejší účinky

Tam mohou být některé vedlejší účinky od zažívacího systému, a v některých případech tam jsou příznaky rozptylu. Z dalších nežádoucích účinků byly zaznamenány alergické reakce a krátkodobé zimnice.

Kontraindikace

Amiksin je kontraindikován u těhotných žen, dětí do 7 let a osob s přecitlivělostí na léčivo.

Těhotenství

Lék je během těhotenství zakázán. S naléhavou potřebou použití amixinu během laktace je třeba přerušit kojení.

Interakce s léky

Dosud nebyly nalezeny žádné klinicky významné lékové interakce s prostředky pro léčbu bakteriálních a virových infekcí as antibiotiky.

Předávkování

V současné době nejsou známy případy předávkování tímto lékem.

Formulář vydání

Amiksin se uvolňuje ve formě potahovaných tablet. Jsou žluté a světle žluté barvy, kulatého, bikonvexního tvaru. V průřezu tablety je vidět vnitřní vrstva oranžové.

Balení obsahuje 6 nebo 10 tablet.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován na tmavém, suchém místě. Doba použitelnosti je 3 roky, po které nelze spotřebovat.

Synonyma

Farmakologická skupina

Aktivní složka:

Volitelné

Amiksin lze použít ve spojení s antibiotiky a tradičními prostředky léčby infekcí, ale tato komplexní léčba by měla být pod dohledem lékaře.

V lékárně lze bez předpisu získat sklenici tablet obsahujících 0,125 g tiloronu. Chcete-li získat sklenici s tablety obsahující 0,06 g, budete potřebovat lékařský předpis.

Autoři

Instrukce je sestavena týmem autorů a redaktorů stránek Piluli. Seznam autorů referenční knihy o drogách je uveden na stránce redakční rady webu: Úprava stránky