Amiksin: návod k použití, analogy a recenze

Amiksin je nepřímý antivirový lék, účinný syntetický induktor endogenního interferonu s nízkou molekulovou hmotností.

Hlavní účinnou složkou je tiporon, jehož zavedení reaguje s hepatocyty (jaterními buňkami), granulocyty (jedna z podskupin bílých krvinek) a T-lymfocyty (lymfocyty vyvíjející se v brzlíku) a střevními epiteliálními buňkami, které aktivně produkují interferon.

Po použití Amixinu je maximální množství interferonu produkováno během 4-24 hodin, nejprve střevo reaguje na tiporon, pak játra reagují a nakonec krev. Lék má antivirové a imunomodulační účinky.

Po požití se Amiksin vstřebává z tenkého střeva, pak játra procházejí, vylučují se žlučem přes střeva nebo ledvinami. Akce začíná po 3,5 hodinách. Maximální koncentrace účinné látky je pozorována v krvi 24 hodin po podání.

Léčivo stimuluje růst kmenových buněk, charakterizovaných imunomodulačním měkkým účinkem a přímým antivirovým účinkem. Účinně zabíjí viry a bakterie, které způsobují infekci.

Při mírném dávkování není toxický a dobře snášen. Může být používán ve spojení s antibiotiky a tradičními léky pro léčbu infekcí, ale komplexní léčba musí probíhat pod dohledem lékaře.

Indikace pro použití

Co pomáhá Amixinu? Předepsat lék v následujících případech:

 • virová hepatitida A, B a C;
 • herpes infekce;
 • cytomegalovirová infekce;
 • chřipky a ARVI (prevence a léčba);
 • při komplexní léčbě infekční alergické a virové encefalomyelitidy (roztroušená skleróza, leukoencefalitida, uveoencefalitida);
 • při komplexní léčbě plicní tuberkulózy;
 • v komplexní terapii urogenitálních a respiračních chlamydií.

U dětí starších 7 let:

Návod k použití Amiksinu a dávkování

Vezmeme dovnitř po jídle. Délka léčby závisí na povaze onemocnění a je určena ošetřujícím lékařem.

Standardní dávkování amixinu podle návodu k použití: t

 • Při léčbě virové hepatitidy A a protrahované nebo akutní hepatitidy B, C je předepsáno užívat 125 mg dvakrát denně první den, 125 mg s intervalem 48 hodin v následujících dnech;
 • Při léčbě chronické hepatitidy B a C, stejně jako neurovirových infekcí, užívají 250 mg denně po dobu prvních dvou dnů a poté 125 mg každých 48 hodin (při dlouhodobé léčbě snižují dávku na 125 mg týdně);
 • Při léčbě herpetických a cytomegalovirových infekcí je první den předepsáno 125 mg a poté 125 mg každých 48 hodin;
 • Prevence chřipky a ARVI - 125 mg 1krát týdně, 6 týdnů (celkem 6 tablet).
 • Léčba SARS nebo chřipky - první den 125 mg 1 krát denně, pak 125 mg každý druhý den, celkem 6 tablet.
 • Při plicní tuberkulóze se Amixin používá v dávce 250 mg během prvních dvou dnů a poté 125 mg každých 48 hodin;
 • Aby se snížila imunosuprese (jako prvek adjuvantní terapie), používá se po dobu 6 týdnů 125-250 mg týdně.

Dávkování pro děti starší 7 let je 60 mg. U různých infekčních nemocí se liší:

 • Nekomplikovaná chřipka nebo ARVI - 60 mg jednou denně, 1, 2 a 4 dny (3 tablety po 60 mg).
 • U těžkých akutních respiračních virových infekcí a komplikované chřipky se užívá 1 tableta 60 mg 1, 2, 4 a 6 dní (celkem 4 tablety).

Ve většině případů může být dávka individuálně upravena ošetřujícím lékařem.

Vedlejší účinky

Jmenování Amixinu může být doprovázeno následujícími vedlejšími účinky:

 • alergické reakce
 • gastrointestinální dyspepsie,
 • nevýznamné zvýšení tělesné teploty.

Frekvence těchto nežádoucích účinků

Cena v lékárnách 125 mg tablety - od 570 rublů.

Doba použitelnosti je 3 roky. Skladujte na tmavém, suchém místě s teplotou vzduchu nejvýše + 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Amiksin - návod k použití pro dospělé, levné analogy, recenze

Antivirová droga Amiksin je zařazena na seznam životně důležitých léků Ruské federace a je široce používána v medicíně pro léčbu a prevenci různých virových infekcí. Seznam indikací zahrnuje nejen SARS, ale také hepatitidu, encefalitidu, chřipku, herpes a dokonce i chlamydii. Nicméně, tento lék byl registrován jen v některých republikách bývalého SSSR, a v zahraničí jeho studie klinické účinnosti byly přerušeny v minulém století. Jak účinná a bezpečná je tato droga?

Amixin adult - návod k použití

Léčivo je pilulka pro orální použití jako profylaktické a terapeutické činidlo. Lék kombinuje imunostimulační a antivirový účinek, a proto je seznam indikací pro použití v něm poměrně široký. Výrobce uvádí v instrukci o minimálním vedlejším účinku, nicméně, uvádí v seznamu kontraindikací těhotenství, kojení a věk do 18 let.

Farmakologická skupina

I přes léčebný účinek u některých bakteriálních infekcí se antibiotika Amiksin nevztahuje. Podle mezinárodní klasifikace se jedná o induktor interferonu a patří do skupiny antivirotik.

Skupina - interferonové induktory.

Složení Amiksin

Účinná látka Amiksin je tiloron. Jedná se o dibázickou chemickou sloučeninu, která se vztahuje k lipidům, která obsahuje hydrofilní skupiny a aromatický systém. Tiloron je členem skupiny nízkomolekulárních syntetických interferonových induktorů.

Antivirové a imunostimulační vlastnosti tiloronu byly objeveny na konci 60. let 20. století. Zvyšuje imunitu, protože stimuluje produkci endogenního interferonu alfa, beta a gama buňkami střevního epitelu, jater, stejně jako granulocytů a T lymfocytů. Překonání hematoencefalické bariéry aktivuje syntézu interferonů neurony.

Tablety Amixinu pro dospělé jsou nejaktivnější proti těmto virům jako jsou:

 • Herpes simplex nejběžnější typy 1 a 2;
 • Varicella zoster, způsobující plané neštovice a pásový opar;
 • cytomegaloviru.

Výrobce také deklaroval účinnost léků v léčbě akutních respiračních virových infekcí a chřipky způsobených jakýmikoliv patogeny, neononokokovou uretritidou, chlamydií a hepatitidou všech tří typů.

Forma uvolňující amixin

Pro léčbu virových infekcí u dospělých pacientů jsou určeny tablety obsahující 125 mg tiloronu. Jsou baleny v blistrech a kartonech po 6 nebo 10 kusech. Cena závisí na počtu tablet a pohybuje se v rozmezí od 600 do 1000 rublů. Výrobce léku, prezentovaný v lékárnách, je v současné době domácí farmaceutickou společností Pharmstandard.

Fotografie balení 6 tablet 125 mg dospělého Amiksinu (tiloron)

Recept v latině

Předepsáním této drogy, lékař sestaví speciální formulář na předpis, v němž je uvedeno celé jméno pacienta, jeho věk. Další informace jsou uvedeny pro lékárníka se zprávou o názvu léku, jeho dávkování a množství. Pro pacienta jsou informace o způsobu aplikace v ruštině. Například balení přípravku Amixin 6 tablet je určeno k léčbě chřipky:

Rp: Tab. Amixin 0,125

D. t. d. № 6

S. Jedna tableta každých 24 hodin po dobu prvních dvou dnů, pak na stejné množství v intervalech 48 hodin.

Indikace pro použití Amiksin

Výrobce prohlašuje, že léčivý účinek léčiva na onemocnění, jako jsou:

 • respirační virové infekce, včetně chřipky;
 • hepatitida všech tří skupin;
 • herpetické a cytomegalovirové infekce;
 • virová a alergická encefalomyelitida;
 • urogenitální a respirační odrůdy chlamydií, tuberkulózy (v kombinační terapii).

Jako profylaktický přípravek je doporučován během sezónních epidemií ARVI a chřipky.

Kontraindikace Amiksin

Zákazy přísného používání zahrnují:

 • přecitlivělost na tiloron;
 • těhotenství a kojení;
 • dětství a dospívání (do 18 let u tablet 125 mg a do 7 let u tablet 60 mg).

Dávkování a způsob použití Amixin pro dospělé

Lék se rychle vstřebává z trávicího traktu, asimiluje ne méně než 60%. Jelikož se dlouhodobě vylučuje z těla, používá se k udržení terapeutických koncentrací nejvýše 1 čas za 24 hodin. Doporučuje se užívat Amixin po jídle s čistou vodou. Léčebné režimy pro každou nemoc ze seznamu indikací: t

 • SARS nebo chřipka - pilulka každých 24 hodin po dobu prvních dvou dnů, pak pro stejné množství, ale již jednou za dva dny (celkem - 750 mg na průběh). Jako preventivní opatření by mělo být užíváno stejných šest tablet po dobu jednoho a půl měsíce - jeden týden.
 • Infekce cytomegalovirem a herpesem se léčí podle stejného schématu, ale dávka je od 1,25 do 2,5 gramu.
 • Léčba hepatitidy A - rozvrh a jednotlivé dávky jsou podobné, bude zapotřebí celkem 10 tablet. Preventivní příjem je prováděn stejným způsobem jako pro prevenci SARS.
 • Hepatitida B v akutní formě - 16 tablet Amixinu podle režimu ARVI, chronický proces je léčen 2,5 g účinné látky. První polovina se navíc používá jako obvykle a druhá 125 mg týdně.
 • Hepatitida C chronická - celý průběh 5 g a trvá šest měsíců. Akutní odrůda je léčena 20 tabletami (vždy jako první dva dny, pak na stejné každé dva dny).
 • Dýchací nebo urogenitální forma chlamydií bude vyžadovat 10 tablet, které by měly být užívány stejným způsobem jako u chřipky.

Antivirové léčivo v kombinaci s jinými léky na neurovirové infekce a tuberkulózu - dvakrát 250 mg, poté 125krát denně. Délka terapie je stanovena individuálně.

Amiksin - vedlejší účinky a účinky

Výrobce velmi stručně uvádí pravděpodobné negativní reakce organismu na lék: alergie, zimnice, dyspepsie. Ve skutečnosti na území postsovětského prostoru nebyly v klinickém prostředí nikdy prováděny studie léků v plném rozsahu. Dostupné informace jsou převážně reklamní povahy a několik pokusů bylo provedeno bez kontrolních skupin s placebem. V tomto případě byl subjekt po odběru léku subjektivně vyhodnocen (tj. Podle pocitu) a ne na základě virologických analýz požadovaných v tomto případě.

Studie in vitro a experimenty na zvířatech v zahraničí však byly prováděny okamžitě a podle všech pravidel. Podle výsledků nebyly tylorony a léky na nich testovány klinicky a ještě více byly do oběhu dány kvůli vysoké toxicitě. Zde je seznam skutečných vedlejších účinků léku: keratopatie, osteopenie, mukopolysacharidóza, lipidóza jaterních buněk. Patologie se vyskytují v důsledku zhoršeného metabolismu buněčných lipidů a sacharidů. Ale nejnebezpečnější lék pro těhotné ženy.

Amixin během kojení a těhotenství

Výrobce opět velmi stručně upozorňuje na nepřípustnost užívání tablet těhotnými a kojícími ženami, aniž by docházelo k důvodům. A jsou následující: tiloron blokuje syntézu prostaglandinu, který je nezbytný pro přenášení plodu, a embryo prostě hyne (tento výsledek byl získán v drtivé většině testů na zvířatech). Pronikání léku do mateřského mléka během laktace je spojeno s rozvojem onemocnění uvedených v předchozí části u kojenců.

Amixin a kompatibilita s alkoholem

Pokyny pro léčivo o interakci ethanolu a tiloronu nemají žádné informace.

Nekompatibilita antivirotik s alkoholickými nápoji nebyla potvrzena, nicméně můžeme předpokládat zvýšení závažnosti vedlejších účinků a nežádoucích účinků na tělo, oslabených infekcemi jako celek. Vzhledem k velmi pravděpodobnému hepatotoxickému účinku tiloronu však mohou být důsledky kombinace Amixinu a alkoholu velmi závažné. Proto je riziko a jejich kombinování vysoce nežádoucí, aby se nezvyšovala zátěž jater. Je také možné toxické účinky na ledviny a nervový systém.

Levné analogy tablet Amixinu

Plné strukturní analogy této drogy, tj. Vytvořené na základě stejné účinné látky, jsou:

 • Tiloron (10 kapslí po 125 mg);
 • Lavamax (3, 6 nebo 10 tablet se stejným dávkováním);
 • Tiloram (6 a 10 tabl.);
 • Tilaxin (10 tablet po 125 mg).

Každý z uvedených analogů Amixinu v tabletách nebo kapslích, stejně jako originál, je vyráběn domácími farmaceutickými společnostmi. Rozdíl v ceně mezi nimi však může být minimální i poměrně významný. Například Lovemax vyráběný společností JSC Nizhpharm stojí asi 450 rublů za 10 tablet, Tiloram - více než 600 za stejné množství. Nejvíce rozpočtových náhradníků Amiksina - je Tiloron kapsle pro 130 rublů, vyráběné společností "Moskhimpharmpreparaty." Tilaxin z Dalkhimpharmu, který je nabízen v lékárnách za cenu 220 rublů, je také levný.

Amiksin - recenze lékařských specialistů

Kupující vědí o účinnosti tohoto antivirového léku, především díky rozsáhlé a dlouhodobé reklamní kampani a doporučením lékárníků. Nejčastěji jsou tyto léky lékárnou doporučovány jako odpověď na žádost poradit něco s chřipkou nebo chladem. Co si však o Amiksinovi myslí odborníci na nachlazení - recenze lékařů:

Gynekolog Cherepanova O. A z Pskova: „Podle mého názoru pomáhá výborně pro nachlazení a chřipku. Myslím, že se to vyrovná s herpetickými a cytomegalovirovými infekcemi. Vzhledem k tomu, že lék je užíván jen zřídka, cena se mi jeví jako přijatelná. “

Manuální terapeut Komissarov V. B. z Iževska: „Účinný, ale drahý lék. Vyrovnává se s chřipkou as infekcemi způsobenými herpes viry, bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Přijímám to sám v kombinaci s antipyretiky v případě chřipky. “

Nesmrtelný D. A., dětský otolaryngolog z Odintsova: „Nemohu lék doporučit, protože jeho účinnost nebyla klinicky potvrzena. Kromě toho jsem studoval zahraniční vědecké publikace o toxických účincích, takže nikdy děti nezvolím. “

A.Pastastolov, otolaryngolog z Čeljabinska: „Během let praxe jsem si nevšiml žádného imunostimulačního účinku Amixinu. Velká otázka a její antivirová aktivita. Kupovat pochybný (a možná i nebezpečný) produkt za takové peníze považuji za nejméně nevýhodné. “

Pacienti antivirotik Amiksin také hodnotili dvojznačně. Přibližně polovina z nich pokládá tablety za všelék na herpes simplex i na virové infekce dýchacích cest. Zároveň je zaznamenána nejen nejvyšší účinnost, ale i absence vedlejších účinků. Zbytek charakterizuje lék jako zcela zbytečný v léčbě a profylaxi a často popisuje neočekávané „vedlejší účinky“ ve formě aktivace herpesu v prvních dnech podávání.

Lék je tedy velmi nejednoznačný. Neexistují žádné spolehlivé informace o klinických studiích, a proto nebyla účinnost prokázána. Experimenty na zvířatech prováděných v zahraničí umožnily stanovit dávku, skutečně stimulovaly syntézu interferonu - 150 mg / kg tělesné hmotnosti. Současně byl odhalen toxický účinek tiloronu. Domácí výzkum a publikace na toto téma mají charakter komerčních a pochybných. Kromě toho mnoho lékařů Amiksin nedoporučuje jako potenciálně nebezpečný a příliš drahý nástroj.

Seznam levných analogů Amixinu a porovnání jejich účinnosti s originálem

A myxin je lék ze skupiny imunomodulátorů, který podporuje antivirový účinek. K dispozici ve formě tablet pro perorální podání, které zahrnují tiloron.

Amiksin není antibiotikum, účinek léku je způsoben jeho schopností stimulovat syntézu interferonu, který je účinný proti virovým patologiím.

Vzhledem k vysokým nákladům na původní léčivo (od 580 do 960 rublů) se pacienti zajímají o to, které levné analogy Amixinu nebudou méně účinné při léčbě respiračních infekcí. Jejich seznam dnes přezkoumáme. Taková náhrada léčiva je také vyžadována u osob s těžkými alergickými reakcemi na aktivní složku léčiva.

Farmakologický účinek léčiva

Po vnitřním příjmu pilulek (po 4 hodinách - den), játra a střevní buňky začnou aktivně produkovat různé typy interferonů.

Léčivo má mírný imunomodulační a přímý antivirový účinek, bojuje s bakteriemi a viry, které způsobují patologické procesy.

Amiksin je dobře snášen, pokud se používá v terapeutické dávce doporučené lékařem.

Indikace a dávkování

Pacienti, kteří mají 7 let, je lék předepsán pro chřipkové stavy a ARVI.

Dospělí (starší 18 let) Amiksin doporučuje pro:

 • Léčba (včetně profylaktických) chřipkových stavů a ​​ARVI.
 • Terapie stavů vyvolaných herpes viry (včetně cytomegaloviru).
 • Komplexní léčba infekční alergické a virové encefalomyelitidy virové hepatitidy (roztroušená skleróza, leukocefalitida atd.)
 • Eliminace urogenitálního a respiračního původu chlamydií.
 • Přípravek se také používá k tuberkulóze.

Lék je určen k perorálnímu podání po jídle.

 • Chřipka a SARS: 120 mg jednou denně ve 1. a 2. den. 6 tablet v průběhu léčby.
 • Prevence chřipky a ARVI, nespecifická prevence virové hepatitidy: 125 mg 1krát za 7 dní po dobu 6 týdnů.
 • Herpes viry: 125 mg v prvních dvou dnech, další příjem po 48 hodinách. Průběh podávání 20 tablet.
 • Virová hepatitida A: dvojnásobná dávka 125 mg první den, poté 2 dny. Průběh 10 tablet.
 • Virová hepatitida B: 125 mg za 1 a 2 dny, další příjem po 2 dnech. Celkem: 6 záložek.
 • Dlouhodobá současná hepatitida B: 125 mg dvakrát denně po dobu prvních 24 hodin, další podávání po 2 dnech. Až 20 tablet na průběh.
 • Neurovirové infekce: až 250 mg denně a 1 den, přičemž po 2 dnech se užívá 125 mg. Průběh je až 2 týdny, režim je zvolen individuálně.
 • Urogenitální a respirační chlamydie: 125 mg za 1 a 2 dny, přičemž 125 mg za 2 dny. Celkem: 10 záložek.
 • Tuberkulóza: 250 mg za 1 a 2 dny, 125 mg po 2 dnech. 20 tablet na jeden průběh.
 • Nekomplikované chřipkové stavy a ARVI: 60 mg 1krát denně v 1, 2, 4 dnech léčby.
 • Komplikované chřipkové stavy a SARS: 60 mg 1krát denně v 1, 2, 4, 6 denní léčbě.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Léčivo se nepoužívá k individuální intoleranci účinné látky při léčbě těhotných žen a dětí mladších 7 let.

Podle hodnocení pacientů, z nežádoucích účinků může vyvinout alergie, zimnice, poruchy fungování trávicího traktu, ale obecně je lék dobře snášen.

Seznam strukturních analogů

Generika (kopírující složení a účinná látka originálu) jsou tři léky:

 1. Tilaxin je podobnou náhradou tablet Amixinu. Droga se stejnou aktivní složkou ruské výroby, která se liší v levnějších nákladech: od 220 rublů. pro 10 tablet 125 mg.
 2. Lavomax - ruská droga založená na tiloronu, která stojí od 840 rublů. pro 10 tablet 125 mg.
 3. Tiloram je ruský lék podobný Amiksinu, podobný originálu v ceně.

Seznam náhradníků s podobnou akcí, levnější Amiksina

Cena amixinu v lednu 2018: pro tablety 125 mg, 6 ks. - od 610 rublů, 10 ks. - od 960 rublů a 60 mg, 10 ks. - od 580 rublů.

Lékař vám pomůže vybrat levnější ekvivalent Amixinu z následujícího seznamu:

 • Tilaxin - od 220 rublů. - přesná strukturální náhrada, která má stejné složení, mechanismus účinku a indikace pro použití. Ekvivalentní náhrada Amiksinu.
 • Ergoferon - od 320 rublů. - prezentovány ve formě pastilek, drogy s rozsáhlým seznamem indikací a dobře snášené. Liší se složením a mechanismem působení.
 • Kagocel - od 240 rublů. - účinné léky ve formě tablet pro vnitřní použití. Kompatibilní s jinými antivirotiky.
 • Arbidol - od 240 rublů.
 • Rimantadine - od 70 rublů. lék vykazuje aktivitu pouze proti chřipce A, používá se k léčbě a prevenci u pacientů starších 7 let. Navzdory rozpočtovým nákladům, mnohonásobně nižší účinnosti Amiksinu.
 • Ribavirin - od 180 rublů. - Antivirové léky, které mají široké spektrum účinku, působí proti virům DNA a RNA. Používá se při léčbě chronické hepatitidy v kombinaci s interferony alfa. Lék má rozsáhlejší seznam kontraindikací a možných vedlejších účinků.
 • Cykloferon - od 190 rublů. (10 tab., 150 mg) - tablety pro léčbu chřipky, ARVI, herpes u dospělých a dětí od 4 let. Pacienti dobře snášeni, mohou být použity v kombinaci s jinými léky.

Amiksin nebo Ingavirin - což je lepší?

Ingavirin je dražší analog Amixinu, který je k dispozici ve formě kapslí pro vnitřní podávání.

Lék má antivirový a protizánětlivý účinek. Účinná látka vykazuje dobrý výsledek proti kmenům chřipky A a B, parainfluenzy a adenovirů.

Ingavirin má omezenější seznam indikací pro použití. Tobolky se doporučují v následujících případech:

 • Pacienti s parainfluenza, adenovirové a respirační syncytiální infekce.
 • Pro prevenci infekce po přímém kontaktu s nosnými excitery.

Návod k použití uvádí, že Ingavirin má pohodlnější léčebný režim: stačí užít tobolku jednou denně po dobu 5-7 dnů.

Na rozdíl od Amixinu se tobolky nepoužívají pro urogenitální infekce, virovou hepatitidu, herpes a léze cytomegalovirů.

Výběr vhodného léku závisí nejen na indikacích pro použití, ale také na věku pacienta.

Amiksin nebo Kagocel

Kagocel je levný analog, syntetický induktor interferonu. Kromě antivirotik přispívá k poskytování antimikrobiálního, radioprotektivního a imunostimulačního účinku.

Lék má podobný mechanismus účinku, stimuluje produkci interferonu v buňkách, které tvoří imunitní reakci organismu.

Kagocel je předepisován pro dospělé pacienty s onemocněním způsobeným herpes viry, chlamydií, pro léčbu (včetně profylaktických) chřipkových stavů a ​​SARS pro pacienty ve věku od 3 let pro účely prevence.

Průběh léčby pro dospělé je až 18 tablet a pro děti mladších věkových skupin - 10 tablet.

Kagocel může vyvolat reakce přecitlivělosti a také jako Amiksin není předepsán těhotným ženám.

Pro zvýšení terapeutického účinku lze přípravek Kagocel používat ve vícesložkových schématech s jinými léky, které mají antibakteriální, antivirové, imunomodulační účinky.

Lovemax nebo Amiksin - což je lepší?

Jedná se o analogy na bázi dihydrochloridu tiloronu. Mají podobné indikace pro použití, nežádoucí účinky, léčebný režim je také identický, ale náklady na Lavomax jsou o 10% vyšší.

Léčivo nevstupuje do klinicky významné interakce s léky určenými pro standardní léčbu virových a bakteriálních patologií, antibakteriálních látek, alkoholických nápojů.

Na rozdíl od přípravku Amixin je přípravek Lavomax předepisován pouze pacientům nad 18 let. Náklady na analogové mírně nižší než původní: od 520 rublů. pro 6 tablet 125 mg. Skladování Lavamax se provádí v souladu s teplotou: ne více než 25 stupňů, Amiksina - ne vyšší než 30.

Amiksin nebo Arbidol

Arbidol je další levnou náhražkou Amixinu, jehož cena je o 50% nižší. Jedná se o antivirotikum se středně silnými imunomodulačními účinky ve formě kapslí pro vnitřní podávání na bázi umifenovirů. Demonstruje aktivitu proti koronavirům spojeným s akutními respiračními syndromy, viry chřipky A a B.

Interaguje s patogenem patologického procesu a zabraňuje fúzi lipidových membrán virů a buněčných membrán, demonstruje interfenroninduktivní aktivitu.

Na pozadí jeho použití se snižuje pravděpodobnost komplikací po virové infekci.

Arbidol mohou užívat pacienti od 3 let. Na rozdíl od Amixinu se kapsle používají také pro střevní infekce rotaviru.

Léčivo však není vhodné pro léčbu hepatitidy a urogenitálních infekcí.

Ergoferon nebo Amiksin

Léky se liší nejen složením a mechanismem účinku, ale také metodou aplikace. Účinnými látkami přípravku Erhoferon jsou protilátky proti interferonu, histamin, CD4.

Lék má výrazný antivirový, imunomodulační, antihistaminický, protizánětlivý účinek.

Mezi indikacemi pro použití analogové látky jsou uvedeny profylaxe a komplexní terapie:

 • Chřipka A a B, ARVI.
 • Akutní střevní infekce virového původu.
 • Herpes virus: labilní, pásový opar a genitální herpes, plané neštovice, infekční mononukleóza.
 • Vstup a meningokoková meningitida.
 • Klíšťová encefalitida.
 • Lék se používá pro bakteriální infekce: pseudotuberkulóza, černý kašel, pneumonie a také pro prevenci rozvoje superinfekce.

Charakteristickým rysem Erhoferonu je možnost předepsat pacientům od šesti měsíců a pro profylaktické účely - do šesti měsíců. Tableta by měla být uchovávána v ústech až do úplného rozpuštění, zatímco přípravek Amiksin musí být užíván s vodou.

Ergoferon se používá ve spojení s jinými léky pro symptomatickou léčbu, stejně jako s antivirovým účinkem.

Oba léky jsou pacienty dobře snášeny, jsou-li používány v souladu s pokyny výrobce a ošetřujícího lékaře.

Amixin nebo Cycloferon

Cykloferon je nejlevnějším analogem induktoru nízkomolekulárního induktoru interferonu Amixin s antivirovým, imunomodulačním, protizánětlivým účinkem. Kromě tablet pro interní podávání je také dodáván ve formě injekčního roztoku a linimentu pro externí aplikaci.

Použití několika dávkových forem umožňuje urychlit proces hojení, avšak léčivo má komplexnější schéma použití.

Seznam indikací u přípravku Tsiklofron je méně rozsáhlý:

 • Tablety jsou předepisovány pacientům od 4 let k léčbě a prevenci infekce chřipky, ARVI, herpes viru.
 • Cyklus užívání cykloferonu je možné opakovat několik týdnů po ukončení základního kurzu.
 • Zvláštní péče vyžaduje použití léčiva při léčbě pacientů s ulcerózními lézemi trávicího traktu, duodenitidy a alergickými reakcemi.

Při léčbě chřipky v těžké formě je nutné užívat 6 tablet přípravku Cycloferon denně s dodatečným použitím antipyretik, expektorancií a anestetik.

Aby se zabránilo infekci chřipkou a jinými akutními respiračními virovými infekcemi, měly by se tablety používat ve dnech 1, 2, 4, 6, 8. Poté je recepce v tento den zastavena a pokračuje v 11, 14, 17, 20, 21 dnech.

Těhotné a kojící ženy, stejně jako osoby s dekompenzovanou cirhózou jater nejsou předepsány léky.

Pacientům se nedoporučuje, aby si sami našli vhodný analog. Vlastní léky hrozí, že jim chybí správný terapeutický výsledek a rozvoj komplikací.

Jaké jsou levné analogy Amixinu - seznam s cenami

Amiksin - lék, který se používá k boji proti virovým infekcím a chřipce. Díky léku je možné posílit imunitní systém a vyrovnat se se škodlivými mikroorganismy. Díky této funkci může být léčivo součástí komplexní terapie tuberkulózy, infekce herpes a hepatitidy. Někdy však chcete najít levné analogy Amixinu.

Charakteristika léčiva

Amiksin - antivirotikum, které se vyrábí ve formě tablet, má kulatý tvar a oranžovou skořápku. Aktivní složkou činidla je tiloron.

Lék je v takových případech předepsán:

 • prevence a léčba chřipkových a virových infekcí;
 • komplexní léčba virové a alergické encefalomyelitidy;
 • terapie cytomegalovirové infekce;
 • boj proti hepatitidě virového původu;
 • komplexní léčba tuberkulózy;
 • komplexní léčba chlamydií.

Amiksin má řadu nesporných výhod:

 • rychlé účinky na lidské tělo;
 • nízké náklady ve srovnání s podobnými léky;
 • různé formy uvolňování;
 • vhodné balení.

S rozvojem hepatitidy A trvá léčba 2 týdny. Musíte pít 125 mg dvakrát denně. Po 2 dnech se doporučuje užívat léčivo 125 mg. Aby se vyrovnala s hepatitidou B, je léčba odstraněna stejným způsobem. V tomto případě je léčba 3 týdny. Děti dostávají Amixin 60 mg denně po dobu prvních dvou dnů léčby. Poté se po 2 dnech předepíše dalších 60 mg.

S rozvojem komplikací virových infekcí nebo chřipky je v průběhu léčby 4 tablety. Je třeba je užívat 1., 2., 4. a 6. den léčby.

Lék má řadu vedlejších účinků a kontraindikací. K nežádoucím reakcím organismu, ke kterým může dojít po použití prostředků, patří:

Kromě toho existují určité kontraindikace použití tohoto nástroje. Patří mezi ně následující:

 • laktace;
 • mladší než 7 let;
 • těhotenství;
 • vysoká citlivost na komponenty.

Seznam levných analogů Amixinu

Amiksin je poměrně drahý. Jeho cena je asi 530 rublů. Proto je často nutné hledat náhradu za tento nástroj. Analogy amixinu se liší odrůdou. Existuje dost léků v lékárnách, jejichž princip se podobá funkci léku. Pro léky s podobnými vlastnostmi tedy patří:

 • Arbidol - 10 tobolek s dávkou 100 mg stojí asi 220 rublů;
 • Kagotsel - 10 tablet v dávce 12 mg bude stát 250 rublů;
 • ribavirin - 30 tablet s dávkou 200 mg bude stát asi 160 rublů;
 • ingavirin - přichází ve formě tobolek s dávkou 60 mg, z nichž 7 stojí 350 rublů;
 • Tilaxin - balení 10 tablet 125 mg stojí 450 rublů;
 • anaferon - 20 pilulek stojí 220 rublů;
 • amison - 20 tablet s dávkou 250 mg stojí 350 rublů;
 • cykloferon - 10 tablet 150 mg stojí 165 rublů.

Existují také strukturní analogy léčiva, které se shodují s kompozicí, ale jsou dražší. Tato kategorie zahrnuje nástroje, jako je tiloron, lavomax a tiloram.

Amiksin nebo Kagotsel - což je lepší

Kagocel nebo Amixin - což je lepší? Obě látky mají antivirové účinky a jsou účinnými imunomodulátory. Látky nemají toxický účinek na tělo. Amiksin se liší v širším rozsahu použití. Kagocel může být opilý pouze s herpes, viry a chřipkou.

Při výběru amixinu nebo kagotellu stojí za zmínku, že léky nelze nazývat strukturními analogy, protože druhá látka obsahuje účinnou látku se stejným názvem. Lék produkuje radioprotektivní účinek, který nemá amiksin.

Amixin předčí kagotsel v rychlosti, který začne postupovat postupně. Rozdíly a věkové limity. Kagotsel může být používán již 3 roky, zatímco Amiksin je propuštěn pouze 7 let. V tomto ohledu má proto první opravný prostředek nepochybnou výhodu.

Amiksin nebo ingavirin

Amiksin nebo ingavirin - což je lepší? Tato otázka znepokojuje mnoho lidí. Účinnou látkou ingavirinu je kyselina vitaglute-imidazolyl ethanamid pentandiová. V tomto případě je klíčovou látkou Amixinu tiloron. Proto tyto léky nemohou být klasifikovány jako strukturní analogy.

Ingavirin nemá imunomodulační účinek jako amiksin. Může být používán výhradně k potírání virových infekcí a chřipky. Důležitou nevýhodou ingavirinu jsou věková omezení. Tento nástroj je zakázán používat až 18 let.

Oba přípravky jsou vysoce bezpečné a podléhají doporučeným instrukcím pro dávkování. Cena ingavirinu je 1,5 krát nižší. To znamená, že látka je ideální pro prevenci a léčbu. Nicméně, pro dítě bude stále muset koupit Amiksin.

Amiksin nebo Arbidol - co si vybrat

Amiksin nebo Arbidol - což je lepší? Tato otázka je také velmi relevantní. Arbidol je tedy považován za antivirotikum. Navíc, pokyny říkají, že lék pomáhá obnovit imunitní stav těla po infekčních onemocněních. Účinná látka přípravku Arbidol je umifenovir. To znamená, že finanční prostředky nelze nazývat strukturálními analogy. Jsou podobné pouze mechanismem působení na tělo.

Při výběru přípravku Amiksin nebo Arbidol je důležité si uvědomit, že indikace pro užívání drog jsou velmi podobné. Nicméně amyxin má stále širší rozsah.

Oba léky nemají toxický účinek na tělo. Existují však určité věkové hranice. Arbidol může být používán od 3 let, zatímco Amixin je používán pouze od 7 let. V tomto smyslu má dětská analogie Amixinu nespornou výhodu.

Amixin nebo cykloferon - což je lepší

Při výběru amyksinu nebo cykloferonu je vhodné zvážit, že aktivní složky jsou odlišné. Hlavními složkami cykloferonu jsou tedy N-methylglukamin a kyselina akridonová octová. Proto mohou být pouze antivirové a imunomodulační vlastnosti označovány za společné rysy drog. Oba fondy jsou klasifikovány jako induktory výroby interferonu.

Indikace těchto léků jsou téměř identické. Amixin má zároveň méně vedlejších účinků. Při použití cykloferonu existuje riziko opakovaného výskytu chronických patologických stavů zažívacího systému. Kromě toho je zakázáno užívat látku ve fázi dekompenzace jaterní cirhózy, během laktace a těhotenství. Omezení zahrnují také věk do 4 let a nesnášenlivost složek.

Při výběru těchto látek je třeba vzít v úvahu složitost onemocnění, věk pacienta, toleranci vůči drogám. Antivirový analog amixinu si může správně vybrat pouze kvalifikovaný odborník - imunolog nebo terapeut.

Amiksin nebo anaferon

Anaferon patří do kategorie levných analogů amixinu. Cena tohoto homeopatického léku je asi 3krát nižší. Hlavním úkolem anaferonu je aktivace antivirové imunity. Ve srovnání s Amiksinem má tento nástroj pomalejší a slabší účinek. Vyžaduje delší použití.

V tomto případě je anaferon velmi cenově dostupným nástrojem, který lze přiřadit seznamu jeho zásluh. Lék lze použít u dětí, dospělých, těhotných a kojících žen. Pro děti je zde speciální forma vydání - dětský anaferon.

Je důležité si uvědomit, že oba léky mají poměrně široký seznam indikací. Mohou být použity nejen pro léčbu virových onemocnění. Tyto látky mohou být součástí komplexní léčby bakteriálních patologií. Mohou být také použity ve stavu imunodeficience.

Amiksin nebo lavomax

Amixin nebo lavomax - což je lepší? Tato otázka znepokojuje mnoho lidí. Oba nástroje patří do kategorie strukturních analogů, protože jejich aktivní složkou je tiloron. Protože látky mají stejný soubor léčivých vlastností. Pokyny pro užívání drog jsou stejné.

Při výběru Amiksinu nebo Lavomaxu je třeba zvážit, že první znamená - tovární výrobu a druhou - standardizovanou drogu. Lavamax je v blistru a amixin je umístěn v plastové nádobě. Současně s Amixinem neexistuje mezinárodní certifikát kvality. Z hlediska skladování je amixin mírně horší než lavamax.

Amixin nebo tilaxin - srovnání

Tilaxin je antivirotikum ruského původu. Aktivním prvkem léčiva je tiloron, protože je považován za strukturní analog amixinu. Lék se používá k léčbě a prevenci různých virových onemocnění, včetně chřipky.

Indikace a kontraindikace znamenají téměř totéž. Současně je tilaxin poněkud levnější, protože si ho vybírá mnoho lidí.

Amiksin

Popis k 09/11/2015

 • Latinský název: Amixin
 • Kód ATX: L03AX
 • Účinná látka: Tilorone
 • Výrobce: Dalkhimpharm, Pharmstandard-Tomskhimpharm OJSC (Rusko)

Složení

Přípravek Amiksin obsahuje 125 mg účinné látky tilaran (tilaxin), jakož i další látky: bramborový škrob, stearát vápenatý, sodná sůl kroskarmelózy, MCC, povidon.

Amixin pro děti obsahuje 60 mg účinné složky tiloron (tilaxin), jakož i další složky: bramborový škrob, sodná sůl kroskarmelózy, MCC, povidon, stearát vápenatý.

Formulář vydání

Amiksin se vyrábí ve formě tablet.

60 mg léčivo je světle růžové tablety s kruhovitým, bikonvexním, kulatým tvarem. Na přerušení mohou být oranžové nebo bílé skvrny. Baleno v blistrech po 10 ks. nebo 6, 10, 20 ks. v bankách.

Léčivo 125 mg je oranžově zbarvená tableta se skořepinovým, bikonvexním, kulatým tvarem. Na přestávce je tableta oranžová, uvnitř mohou být oranžové nebo bílé skvrny. Baleno v blistrech po 10 ks. nebo 6, 10, 20 ks. v bankách.

Farmakologický účinek

Lékařství Amiksin působí v těle jako antivirotikum a imunomodulační činidlo.

Léčivo je syntetický induktor interferonu s nízkou molekulovou hmotností, který v těle stimuluje produkci interferonů.

Pod vlivem tiloronu interferon v těle produkuje intestinální epiteliální buňky, hepatocyty, neutrofily, T-lymfocyty, granulocyty.

Indukuje proces syntézy interferonů v leukocytech, snižuje imunosupresi. Zvyšuje tvorbu protilátek, poskytuje stimulaci buněk kostní dřeně. Také přispívá k obnovení poměru T-supresorů a T-pomocných buněk.

Toto antivirové léčivo účinně působí na různé virové infekce, inhibuje reprodukci virů inhibicí přenosu virově specifických proteinů v buňkách, které byly infikovány.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Po perorálním podání tablet se maximální produkce interferonu vyskytuje v následujícím pořadí: zpočátku ve střevě, poté v játrech a v krvi po 4-24 hodinách.

Z trávicího systému se rychle vstřebává, jeho biologická dostupnost je přibližně 60%. Komunikace s krevními proteiny je asi 80%.

Neshromažďuje se v těle, jeho biotransformace neprochází.

Léčivá látka z těla se vylučuje téměř beze změny. Odchod prochází střevy a ledvinami. Poločas je 48 hodin.

Indikace pro použití Amiksina

Amixin je indikován pro použití u dospělých pacientů v následujících případech: t

 • za účelem prevence a léčby chřipky ARVI;
 • pro léčbu virové hepatitidy A, B a C;
 • pro léčbu cytomegalovirové infekce;
 • pro léčbu herpetických infekcí;
 • jako léčivo v komplexní terapii encefalomyelitidy alergického a virového původu;
 • jako léčivo v komplexní léčbě chlamydií, respiračního a urogenitálního systému;
 • jako lék na tuberkulózu při komplexní léčbě.

Jsou stanoveny indikace pro použití Amixinu pro děti starší 7 let - léčba nachlazení a chřipky.

Kontraindikace

Přípravek je kontraindikován pro použití:

 • během těhotenství a kojení;
 • věk pacienta do sedmi let;
 • vysoká citlivost na složky Amixinu.

Vedlejší účinky

Před užitím přípravku Amixin je třeba poznamenat, že během léčby se mohou objevit některé nežádoucí účinky:

 • trávicí systém: projevy symptomů dyspepsie;
 • další projevy: alergické reakce, krátkodobé projevy zimnice.

Návod k použití Amixin (metoda a dávkování) t

Přípravek musí být užíván po požití jídla ústy.

Návod k použití dítěte Amixin

Děti na léčbu nachlazení a chřipky předepisují jednu tabletu Amixinu jednou denně po dobu dvou dnů. Dále musíte vzít další 4 stůl. každý druhý den 1 ks.

Návod k použití Amiksin IC

Aby se zabránilo virové hepatitidě A, musíte pít 1 kartu. 125 mg jednou týdně po dobu 6 týdnů. Pro léčbu tohoto onemocnění jsou první den předávány 2 tablety, po kterých by měla být po 48 hodinách užita jedna tableta. Celkem by mělo trvat 10 ks.

Pro léčbu hepatitidy B v akutní formě, musíte pít 1 kartu. 125 mg, dále 1 na záložce. po 48 hodinách. Celkem by mělo trvat 16 ks. Při chronickém průběhu onemocnění může lékař předepsat delší léčbu - až 6 měsíců.

Pacienti s akutní hepatitidou C v prvních dvou dnech léčby musí pít 125 mg a pak 1 kartu. po 48 hodinách. Celkem by mělo trvat 20 ks. Amixina. V případě hepatitidy C může být chronická léčba prodloužena - léčba zahrnuje užívání 40 tablet - 1 ks. po 48 hodinách.

Použití Amixinu pro léčbu neurovirových infekcí zahrnuje užívání 125-250 mg denně po dobu prvních 2 dnů, poté 1 kartu. po 48 hodinách. Léčba může trvat 3 až 4 týdny.

Pro léčbu nachlazení a chřipky u dospělých, 1 tabl. v prvních 2 dnech, po které - na 1 kartě. po 48 hodinách. Vše, co potřebujete k pití 6 tablet. Pro prevenci těchto nemocí jmenujte 1 tabulku. jednou týdně, trvání kurzu - 6 týdnů.

Pacient s cytomegalovirem, herpes infekce trvá 1 kartu. v prvních 2 dnech, pak - na 1 záložce. po 48 hodinách. Celkem by mělo trvat 10-20 ks. Podobné je léčebný režim pro respirační a urogenitální chlamydiózu. Kurz je 10 tablet Amiksina.

Za účelem léčby tuberkulózy je pacientům předepsáno 250 mg léků během prvních 2 dnů, poté 125 mg po 48 hodinách. Na hřišti - 20 tabl.

Předávkování

Dosud nejsou k dispozici údaje o předávkování Amixinem a Amixinem IC u dospělých a dětí.

Interakce

Při užívání přípravku Amixin a antibiotik používaných k léčbě infekčních onemocnění nebyly pozorovány žádné klinické interakce.

Podmínky prodeje

Lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Vztahuje se na seznam B. Uchovávejte od dětí, před vlhkostí a světlem, při teplotě do 30 ° C.

Doba použitelnosti

Lék můžete uchovávat 3 roky.

Zvláštní pokyny

Mnoho pacientů se ptá lékařů, zda je Amiksin antibiotikum nebo ne. Měli byste vědět, že lék není antibiotikum, z něhož je třeba vzít tento fakt v úvahu při užívání léku. Je to imunomodulační lék.

Analogy Amixin

Analogy Amixin - drogy Aktaviron, Lavomaks, Tilaksin, Tiloron, Tiloram. Optimální lék by měl zvolit ošetřujícího specialistu.

Pro děti

Rodiče by si měli být vědomi, že děti mladší 7 let by neměly užívat léky. Recenze Amixinu pro děti ukazují, že tento nástroj se často používá jak pro léčbu, tak pro prevenci nachlazení a chřipky u žáků. Většina rodičů to však považuje za účinný lék.

S alkoholem

Před zahájením léčby je třeba zvážit jejich kompatibilitu s alkoholem. Amiksin a alkohol by neměly být užívány, protože alkohol významně snižuje účinnost účinné látky léčiva.

Během těhotenství a kojení

Nemůžete přiřadit Amixin během těhotenství, stejně jako ženy, které kojí.

Recenze Amiksin

Mnoho lékařských posudků o Amiksinu informuje, že tento lék by neměl být používán nekontrolovatelně, bez předchozího jmenování specialisty. Uživatelé zanechávají pozitivní i neutrální recenze. Mnoho lidí píše, že s pomocí léku se jim podařilo rychle zbavit nepříjemných příznaků chladu a chřipky, posílit imunitní systém. Zároveň se jen zřídka vyvíjejí negativní jevy. Existují však názory, že tento lék se ukázal být prakticky zbytečným.

Cena Amixin, kde koupit

Můžete si koupit lék v každé lékárně. Cena tablet Amixin závisí na obalu. V průměru si zakupte balíček po 10 kusech. 60 mg tablety mohou být pro 600 rublů, balení 10 ks. 125 mg - za cenu 900 rublů.

Amixinové analogy jsou levnější - ceny a seznam

S příchodem podzimu a prvním chladným počasím začíná „nekontrolovatelná“ virová infekce, která se objevuje ve vlnách, které v lékařských termínech vykazují období epidemií. První „vlaštovky“ virových infekcí se objevují v říjnu až listopadu. Pak se vypuknutí objeví na konci prosince a nejaktivnější fáze epidemií podle statistik trvá od konce ledna do konce února.

V tomto článku se podíváme na amixin a jeho levné protějšky, které nám umožňují rychle porazit chlad.

Všechny věkové skupiny jsou nemocné a zpravidla v rodině nebo kolektivu se infekce rychle šíří na všechny členy společnosti.

V lékárnách můžete najít širokou škálu antivirotik, mezi nimiž je snadné se ztratit. Existuje mnoho sporů o jejich účinnosti. Některé jsou drahé, jiné jsou levnější, existují prostě inzerované léky. Mezi běžně předepsanými antivirotiky patří vůdčí postavení Amiksin.

Někdy se pacienti snaží najít levné analogy k Amixinu, protože jeho cena je poměrně vysoká: 60 mg tablety (10 ks) stojí asi 600 rublů a dávka 125 mg je asi 900 rublů. Proto je hledání analogů zcela oprávněné.

Amiksin návod k použití

Amiksin patří do skupiny antivirotik a imunomodulačních léčiv, přispívá k rozvoji přirozeného interferonu. Lék "nutí" imunitní systém k produkci specifických protilátek proti virovým agens.

Forma uvolnění, složení a skladování

Léčivo má pouze tabletovou formu, jejíž aktivní složkou je tilaran (tilaxin). Tablety se dodávají v množství 60 mg a 125 mg. Jsou baleny v blistrech s buňkami po 6 a 10 tabletách nebo v polymerních nádobkách po 6, 10 a 20 tabletách. Při dlouhodobé terapii je výhodnější užívat maximální počet tablet v balení.

Amiksin uložen na suchém místě, mimo volný přístup dětí. Teplota skladování nesmí překročit + 30 ° C. Doba použitelnosti léku je 3 roky od data jeho výroby.

Které patologie se používají pro Amixin?

Lék se používá pro profylaktické a terapeutické účely s respiračními virovými infekcemi a chřipkou. Jako antivirotikum Amixin předčí většinu svých protějšků, působí rychle a není toxický. Proto se cena tohoto produktu udržuje poměrně vysoká.

Amiksin dokonale kombinuje komplexní léčebné režimy cytomegaloviru, herpesu, virové hepatitidy, encefalomyelitidy, chlamydií, tuberkulózy. Průběhy terapie jsou čistě individuální a závisí na závažnosti patologického procesu.

Je to důležité! V dětství se Amixin používá výhradně k léčbě chřipky a ARVI.

Kdo je lék kontraindikován?

Amiksin jmenován pouze od sedmi let. Amixin se nedoporučuje pro těhotné a kojící ženy. Individuální intolerance znamená také kontraindikaci jmenování.

Vedlejší účinky

Při užívání přípravku Amiksin se objevují tyto příznaky:

 • průjem;
 • alergické reakce;
 • malý chlad, který rychle projde.

Jak dávkovat amyksin

V závislosti na onemocnění se může dávka amixinu lišit. Pro léčbu virových onemocnění a chřipky u dospělých pacientů následuje následující schéma: 1. den a 2. den terapie se denně vezme 125 mg amixinu a 125 mg po dvou dnech. Průběh bude vyžadovat 6 tablet (750 mg).

Pro děti je režim odlišný: v prvních dvou dnech a na čtvrtém (přeskočíme třetí den) dítě bere 60 mg Amixinu 1krát denně. Kurz bude potřebovat pouze 3 tablety (180 mg). Pokud je infekce s komplikacemi, pak se doporučuje prodloužit průběh a vypít dalších 60 mg léku po dobu 6 dnů.

Aby se zabránilo infekci virovými infekcemi, jako profylaxe, lék se používá jen zřídka, pouze 1 krát týdně. Tento cyklus je pouze 6 tablet (750 mg), tj. Musíte vybrat konkrétní den, například sobotu, a vypít 1 tabletu denně po dobu šesti týdnů v řadě.

Je to důležité! Amixin se vždy užívá po jídle. Je dobře kombinován s antibakteriálními látkami a dalšími léky pro léčbu chřipky a ARVI.

Krátce jsme se seznámili s Amiksinem a nejprve můžeme konstatovat, že lék je účinný, léčba je krátká, ale cena bohužel není vhodná pro každého. Proto se pokusme vybrat seznam analogů, které budou v jejich složení a působení podobné amixinu.

Levné analogy Amixinu - seznam cen léků

V lékárenském řetězci mohou farmakologové nabídnout poměrně rozsáhlý seznam léků, které budou svým působením podobné amixinu, zvažují některé analogy v tabletách:

 • Arbidol (tobolky 100 mg 10 ks) - 220 rublů;
 • tilaxin (125 mg tablety číslo 10) - 450 rublů;
 • Kagotsel (12 mg tablety č. 10) - 250 rublů;
 • Anaferon (20 tablet) - 220 rublů;
 • rimantadin (tobolky 100 mg № 10) - 250 rublů;
 • amison (tablety 250 mg № 20) - 350 rublů;
 • ingavirin (60 mg tobolky číslo 7) - 350 rublů;
 • cykloferon (150 mg tablety č. 10) - 165 rublů;
 • ribavirin (pilulky 200 mg číslo 30) - 160 rublů.

Existují také strukturní analogy amixinu, které přesně opakují jeho složení, ale nejsou levnější, zahrnují:

Pro děti, pouze pediatr si vezme analog Amixinu. Pokud se tak stane, že rodiče sami musí zvolit antivirotikum, pak ze seznamu výše, podle návodu k použití, vyberte lék, který je vhodný pro věkovou kategorii.

Levné léky na chřipku - přehled

Srovnávací charakteristiky amixinu a jeho analogů

I přes vysokou cenu amixinu, pacienti stále pochybují, zda stojí za to koupit levnější lék, nebo ještě ne šetřit? Za tímto účelem zvažte nejoblíbenější a levné analogy amixinu.

Amiksin nebo Kagotsel - co si vybrat

Oba léky mají antivirovou a imunomoduliruyuschimovou akci, netoxickou. Spektrum účinku Amixinu je širší, Kagocel se používá pouze pro herpetickou infekci, chřipku a ARVI. Nejedná se o strukturní analogy, účinnou látkou kagotsel je kagotsel. Má také radioprotektivní účinek, který amixin nemá.

Amixin nepochybně překonává rychlost působení, kagotl pomáhá postupně a jeho terapeutický účinek je nižší. Kagocel se používá ve věku od tří let a amixin je pouze od 7 let. Proto má Kagotsel své výhody - širší věkovou kategorii aplikace.

Pokud je nemoc akutní, s výraznými příznaky a hrozí komplikace, je lepší aplikovat Amixin, protože pak celková léčba všech následků bude stát mnohem více.

Ingavirin nebo Amixin - jaké jsou rozdíly

Účinnou látkou in vivo je imidazolyl ethanamid pentandiová kyselina (vitagluta) a amiksin je tiloron, což znamená, že nejsou strukturními analogy. Ingavirin nemá imunomodulační účinek jako amixin a používá se pouze pro chřipku a ARVI. Další významnou nevýhodou ingavirinu je jeho zákaz používání do 18 let.

Oba léky mají vysokou úroveň bezpečnosti, pokud jsou samozřejmě v souladu s doporučeným dávkováním.

Ingavirin je 1,5krát levnější, takže pro dospělé je vhodný jako preventivní a terapeutický prostředek pro ARVI a chřipku. Pro děti bude muset koupit Amiksin.

Podrobněji jsme zde srovnávali Ingavirin a Amiksin.

Arbidol nebo Amixin - co si vybrat

Arbidol je antivirotikum, ale podle instrukcí je také schopen normalizovat imunitní stav po infekcích. Léčivou látkou přípravku Arbidol je umifenovir, z čehož vyplývá, že léčiva jsou analogická pouze pro jejich účinky na tělo. Indikace pro použití těchto dvou léčiv jsou poloviční, ale amixin má širší rozsah použití.

Oba léky nejsou toxické a používají se pro všechny věkové kategorie, ačkoli arbidol se používá pro děti od tří let a amixin je pouze od 7 let. Arbidol má v tomto ohledu jednoznačně výhody.

Cena Arbidolu je asi 2,5 krát nižší, takže droga má vysoký prodej, což nepochybně přináší farmaceutickým firmám vysoké zisky a zákazníci jsou šťastní.

Co si vybrat - Arbidol nebo Amiksin - to je úkol pro lékaře. Jeho zkušenosti s užíváním antivirotik pro různé virové infekce pomohou určit nejlepší účinnou látku a pro tyto léky se liší.

Amixin nebo cykloferon - který lék je účinnější

Účinné látky cykloferonu jsou kyselina akridonová octová a N-methylglukamin, proto podobnost těchto léčiv je pouze v antivirových a imunomodulačních účincích, z nichž oba jsou induktory syntézy interferonu.

Amixin a tsikloferon podle indikací pro použití jsou téměř identické. Amixin má méně možných vedlejších reakcí. Na pozadí podávání cykloferonů byla pozorována možnost exacerbace chronických gastrointestinálních onemocnění. Také lék se nepoužívá v případě jaterní cirhózy ve fázi dekompenzace, těhotenství, období laktace, dětí do 4 let, individuální intolerance na léčivé látky.

Při volbě mezi amixinem a cykloferonem je nutné vycházet ze složitosti virové infekce, věku pacienta a snášenlivosti léčiva. Tento problém pomůže vyřešit pouze terapeut nebo imunolog.

Amiksin nebo anaferon - což je lepší

Anaferon je levný homeopatický analog amixinu, jehož cena je třikrát nižší. Hlavním účelem anaferonu je aktivace antivirové imunity. Ve srovnání s amyxinem, anaferon působí slabší a pomalejší, užívání léku je delší.

Výhody anaferonu zahrnují jeho dostupnost. Používá se u dětí, dospělých, těhotných a kojících žen. Pro děti je v prodeji speciální dětský anaferon.

Je třeba poznamenat, že anaferon, stejně jako amixin, má podle instrukcí impozantní seznam indikací a je používán nejen pro léčbu virových patologií, ale je také používán při komplexní terapii bakteriálních infekcí a imunodeficiencí.

Podle stupně toxicity je samozřejmě homeopatie bezpečnější. Anaferon je vhodnější pro komplexní léčbu nebo v případech, kdy jsou jiná antivirotika kontraindikována. Se silnou virovou infekcí bude amixin nejlepší.

Srovnání lavamaxu a amixinu

Přípravky jsou strukturní analogy (obsahují tilaran) a mají proto stejné vlastnosti. Návod k použití v nich je totožný. Lavomax standardizovaná příprava, a Amiksin tovární výroba. Tablety Lavomax jsou uchovávány ve vzduchotěsném blistru a amiksin je skladován v plastovém obalu (nádobě). Amiksin nemá certifikát mezinárodní kvality. Pokud jde o skladování, Amixin je horší než Lavomax.

Cena lavomaxu je téměř stejná jako amixin, v některých lékárnách je sleva maximálně 70 rublů.

Z hlediska zpracování a ceny (stále je zde malá sleva) je lepší dávat přednost lavomaxu.

Mnozí odborníci považují za nesrovnatelné porovnávat strukturní analogy, jeden autor dokonce napsal: "Srovnání strukturních analogů je stejné jako porovnání soli v různých obchodech." Připomínky se samozřejmě mohou týkat pouze technologického procesu výroby drog av postsovětských zemích to není neobvyklé.

Hlavní výhody amixinu nad levnými protějšky

Amiksin je účinnější při hrubém virovém onemocnění s komplikací. Lék působí rychle, což umožňuje v nejkratším čase obnovit normální zdraví u pacientů. Prakticky nulová toxicita, bezpečnost a dlouhotrvající působení amixinu umožňuje tělu, aby se dlouhodobě vyvíjel odolnost vůči virům.

Závěr

V tomto článku jsme zjistili, že Amiksin má vysokou antivirovou a imunomodulační aktivitu. Navzdory všem výhodám jsou lidé nuceni hledat drogy levněji. Navrhované analogy jistě pomohou našim čtenářům v těžkých dnech epidemií, ale pro účinnou léčbu, prosím, nezapomeňte se poradit s lékařem. Požehnej vám!

Andrew (terapeut) - přehled cykloferonu

Můžu poznamenat následující. Léčivo vykazuje vynikající účinek nejen u běžných pacientů, ale také u pacientů se sníženou imunitou, zejména u lidí s častým opakováním herpesu. Pracuji 5 let jako okresní lékař. Po celou dobu své práce viděl dvakrát dermatitidu na pozadí cykloferonu a pak se setkal s alergiky.

U adenovirů a chřipky nebylo v asi 15 případech žádný účinek léku vůbec. Ale obecně, droga si zaslouží pozornost, vynikající analogii Amiksina, ne že Arbidol (to považuji za zbytečné). Cena cykloferonu je zcela adekvátní, je často předepisována pacientům.

Alexander - zpětná vazba na Ingavirine (manažer)

Myslím si, že ingavirin si zaslouží pozitivní hodnocení. Vzhledem k povaze své činnosti není čas na nemoc, rychle si najde náhradu. Nejvýše tři dny mohou ležet. Pokud jsem nemocný, pak okamžitě subfebrilní teplota a hrozný stav.

Po požití ingavirinu se teplota rychle vrátí do normálu, pro mě je to velmi důležitý ukazatel: hlava se okamžitě stává jasnou, je tu síla, chuť k jídlu, obecně, plná norma. Tři dny po ingavirinu se úplně zotavím. Dva roky po sobě během epidemií jsem si tento nástroj kupoval předem. Radím všem.