Jak často můžete pít Amiksin

Střih v září - popadla virus, ale chytil ho včas, Amiksin ho snědl. V důsledku toho nespadla, cítila se v pořádku, teď už zase dohání.
Je možné Amiksina znovu porazit nebo ne? jak ho nahradit?


Indikace:
Amiksin je antivirotikum, induktor syntézy interferonu. Přípravek Amixin se používá u dospělých k léčbě virových infekcí hepatitidy A, B, C, herpesu a CMV, při komplexní terapii: infekční alergické a virové encefalomyelitidy (roztroušená skleróza, leukoencefalitida, uveencefalitida, chlamydiální infekce urogenitálních a dýchacích cest; prevence chřipky a ORVI). děti starší 7 let Amiksin se používá k léčbě chřipky a dalších.
Zvláštní poznámky:
Dávkování:
Uvnitř, po jídle, pro profylaktické účely - 125 mg jednou týdně po dobu 4-6 týdnů, s léčbou - 125-250 mg / den po dobu 1-2 dnů, pak 125 mg za 48 hodin. : chřipka a jiné akutní respirační virové infekce u dospělých - 1 týden; hepatitida A-2-3 týdny; hepatitida B-3-4 týdny; herpetické, CMV a chlamydiové infekce a jejich kombinace - 4 týdny. Chronická virová hepatitida B a C, smíšená hepatitida - 250 mg 2x týdně, průběh léčby je 2-4 týdny. Poruchy sekundární imunodeficience a poruchy interferonu - 125 mg 2x týdně. Průběh léčby je 2-4 týdny. Skleróza multiplex - 125 mg za 48 hodin (celkem 10 tablet). Léčba chřipky a další SARS u dětí starších 7 let - 60 mg denně po dobu prvních 2 dnů, poté 60 mg každých 48 hodin (celkem 3-4 tablety). Děti nad 7 let Amixin jmenován v dávce 60 mg.
Kontraindikace:
Alergické reakce. Dyspeptické symptomy, krátkodobé zimnice.
Vedlejší účinky:
Přecitlivělost, těhotenství, kojení, věk dítěte (do 7 let).
Pokyny pro děti a těhotné ženy:
Kontraindikováno během těhotenství a kojení. Amixin se nepoužívá k léčbě dětí mladších 7 let.
Zvláštní pokyny:
Komplexní léčba neurovirových infekcí by měla být prováděna pod dohledem lékaře.

tak co? Četl jsem to.

Dicky woo vím, že jsem noob a to je vše, co mohu dostat
Jak byste překročil týdenní dávku?

Pokud nebyla přímá otázka zodpovězena, jak často nebo amiksin může být užíván opakovaně?

Amiksin dobrý lék. Studuji v medu, učitelé nám to velmi doporučovali. 6 tablet vytváří dobrou koncentraci v krvi, která nabíjí imunitní systém a trvá 2 týdny po poslední užívané tabletce. Existují různé režimy příjmu - jsou-li nemocné - několik možností, a pokud jsou pro prevenci, pak jednou týdně, tzn. 6 tablet - šest týdnů - ráno jsem pil, abych byl 100% připraven na práci. Šest tablet vypilo - 2 týdny přestávku, protože stále existuje ochrana. Můžete si vzít až 2 až 3 kursy v řadě, ale absolvoval jsem kurz a pak až do prvních známek indispozice (tj. Více než 2 týdny - držel jsem měsíc), v důsledku čehož 2 kurzy na období od října do dubna.

K dispozici je také balení 10 tablet - velmi pohodlné - jeden kurz je stráven na pití a zbytek pro každého hasiče čekajícího na křídlech. V první den nemoci je lepší, zejména v zimě, mít vše po ruce a neběhnout sněhem do lékárny, ale pouze 6 na kurz!

Amixin je velmi dobrý lék. Působí jemně (například čípky s interferonem způsobují křeče, amixin je dobře snášen). Kromě boje s akutními respiračními virovými infekcemi pomohlo několik kurzů řešit další zdlouhavé problémy spojené s urogenitálním systémem. Ale nejlepší ze všeho je, že se organismus cítil již poté, co jsem přestal chytat Amixin na jakékoli studené hlavě. Po poměrně dlouhé přestávce nyní cítím příznaky akutních respiračních infekcí a nevím - stojí za to znovu užívat Amixin? Kolik kurzů za rok můžete pít? A další důležitá otázka. Mohl by Amixin snížit krevní testy v krevních testech?

Lékařské informační centrum "InfoDoctor"

Říká se, že teď je opět špatná virová infekce a možná i chřipka.

Strávil jsem na nápoji kurz Amixin od 25. října po dobu 7 týdnů (pak moje dcera dostala ARVI). Po skončení kurzu uplynulo jen 1,5 měsíce, což mu zřejmě působí imunita, kterou vytvořil.
Můžu opakovat průběh Amixinu? Jak je to neškodné?
Nebo je to lepší, dokud nikdo z vašich známých nezmizel a klinické příznaky nebyly omezeny na citron, česnek (po lekcích :), ovoce a askorbiku?
Pokud je askorbická, pak profylakticky v jakých dávkách?
A pokud existují klinické příznaky, je možné pít Amixin nebo je lepší mít něco jiného?

Děkuji, Natalia Ivanovna!

1. Pokud již začalo virové nebo katarální onemocnění, pijte askorbovou 1000 mg = 1 g - rozpustnou tabletu (pop) denně.
Nevím, zda je to dobré v takových vysokých dávkách pro neustálou prevenci.

Amiksin (Amiksin) - návod k použití pro dospělé i děti, ceny

Amiksin - lék na prevenci a léčbu virových infekcí. Návod k použití doporučuje tablety pro dospělé (125 mg) a děti (60 mg). Ohlasy pacientů říkají, že lék skutečně pomáhá rychleji zotavit. Jak účinný je Amixin? Návod k použití - jaké důležité informace poskytuje? A jak používat lék proti chřipce a jiným virům?

Amiksin: historie vynálezu

Amixin je registrován pouze v postsovětských státech Ruska a Ukrajiny. Ve farmaceutickém průmyslu se nazývá "Amiksin ic." Tento lék byl vyvinut pro použití v nouzových situacích, kdy není možnost poradit se s lékařem, ale je nutná účinná terapie infekcí a zánětů (během války, v uprchlických táborech, při velkých katastrofách). Účinek amixinu je tedy namířen proti širokému spektru virů a řadě bakteriálních infekcí.

Amiksin odkazuje na úspěchy domácí vojenské farmakologie. Pro armádní jednotky působící v "horkých místech" nebylo možné vyhnout se kontaktu s původci hepatitidy, nositeli chřipky a ARVI, herpesu atd. Vakcíny použité v té době měly velký počet vedlejších účinků, které občas zrušily schopnost bojovníka sloužit. V roce 1975, na žádost GRU, univerzální antivirový prostředek Amiksin byl vyvinut, postrádat nevýhody očkování, obzvláště v podmínkách vedlejších účinků.

Amiksin: návod, ceny, recenze

Léčivo amiksin - antivirotikum imunomodulační účinky. Nepodává lidskému tělu imunitní buňky jiných lidí, ale stimuluje produkci vlastního interferonu.

Aktivní složkou amixinu je tiloron. Tablety léčiva obsahují tilaran uvnitř skořápky. Jeho přítomnost zabraňuje rozkladu látky v žaludku (působením kyseliny chlorovodíkové). Shell se rozpustí pouze ve střevech. Tilaran stimuluje epitelové buňky k posílení produkce interferonu. Kromě střevních buněk jsou T-lymfocyty, hepatocyty, granulocyty a neutrofily zahrnuty do procesu syntézy proteinu proteinu.

Taková modulace imunity způsobuje méně nežádoucích účinků než přímý příjem hotového interferonu. Léčba cizince (v lékařské terminologii s exogenním interferonem) má široký seznam vedlejších účinků a kontraindikací. Často je narušen srdeční rytmus, v ústech se objevuje neobvyklá chuť (znamení poruch zažívání). Interferonové přípravky se proto pečlivě používají k léčbě lidí s chronickým onemocněním srdce, jater a ledvin.

60% tiloronu z amiksinu vstupuje do krve. Zde zvyšuje syntézu tří typů interferonů (α, β, γ). Léčivá látka se koncentruje v krevní plazmě do 24 hodin po resorpci ve střevě. Časový interval mezi užíváním tablet je tedy poměrně velký - jeden nebo dva dny.

Poznámka: účinek Amixinu ovlivňuje další inhibici virů a pokles v oblasti zánětu. Lék také inhibuje vývoj nádorů.

Účinnost léčiva potvrzují odborníci v ambulantních klinikách. Mluví o zkrácení doby onemocnění a snížení počtu komplikací u pacientů, kterým byl podáván amixin při léčbě virových infekcí. Navzdory absenci rozsáhlého lékařského výzkumu je droga žádaná v obdobích epidemií chřipky. To také přispívá k dostupné ceně amixinu (ve srovnání s jeho analogy).

Použití Amiksinu: seznam infekcí

Amiksin - prostředek pro léčbu a profylaxi Používá se pro různé virové infekce a některé záněty způsobené bakteriálními patogeny.

Použití amixinu je indikováno pro následující infekční onemocnění:

 • Infekce herpetického typu - labiální, genitální herpes, cytomegalovirus.
 • Hepatitida A, B, C.
 • SARS, chřipka.
 • Stejně jako bakteriální infekce - tuberkulóza, chlamydie.

Amixin je indikován k léčbě komplexních infekcí, jako je meningitida, encefalitida. A také udržovat tělo po operaci, ozařování, chemoterapii.

Je důležité vědět: lék se používá především k léčbě dospělých.

Amiksin lze kombinovat s antibiotiky. To umožňuje komplexní terapii pro nevysvětlitelné příčiny zánětu (s použitím léku Amiksin). Antibiotikum poskytuje antibakteriální účinek a tilaran je antivirový a imunomodulační. Samotný imunomodulátor není antibiotikum, i když inhibuje syntézu některých patogenních bakterií. Po amixinu není nutné obnovit střevní flóru a užívat probiotika.

Tip: Tablety Amixinu by se neměly lámat. Účinná látka je uzavřena ve skořápce, aby byla chráněna proti žaludeční šťávě. Při rozbití tablety je tiloron zničen kyselinou chlorovodíkovou, léčba je neúčinná.

Amixin pro děti

Použití modulátorů imunity při léčbě chřipky a jiných virů umožňuje vyhnout se komplikacím a rychle se vyrovnat s infekcí. Nicméně, mnoho léků nedoporučuje použití pro léčbu dětí (z důvodu jejich nedostatečných znalostí, nedostatku systematických studií vedlejších účinků). Proto vzniká otázka při výběru léku Amiksin - je možné dát dětem tuto imunomodulační látku?

Amixin se běžně používá k léčbě dospělých. V pediatrii se používá pouze po 7 letech věku. V tomto případě instrukce k léku umožňuje použití tablet u dětí pouze pro léčbu chřipkových virů (ARVI). Další infekční onemocnění u dětí jsou léčena podobnými léky.

Amixin: instrukce, aplikace a výběr dávky

Amiksin je lék k perorálnímu podání (konzumuje se ústy, pak lék prochází žaludkem do střeva, kde se vstřebává, vstupuje do jater a krve). Biologická dostupnost amixinu je 60% (to je množství tiloronu, které je absorbováno a má imunomodulační účinek, stimuluje produkci interferonu ve střevě a krvi). Zbývajících 40% se vylučuje nezměněnými orgány po dobu dvou dnů.

Účinnost léčby závisí na správné volbě dávky a léčebném režimu. Jaká doporučení jsou uvedena v návodu k léku Amiksin? Kolik tablet je potřeba pro prevenci a léčbu?

Dávka pro děti a dospělé

Amixin pro děti je 60 mg tablety. Amixin dospělý - 125 mg tablety. Amiksin pro dospělé a pediatrické se liší v seznamu chorob, pro které je jejich použití povoleno. Amiksin pro děti (návod k použití umožňuje použití léku v pediatrii) je omezen na viry nachlazení - léčba a prevence chřipky během epidemií. Dospělý Amiksin se používá proti různým virům a bakteriím - herpes, hepatitida, tuberkulóza, chlamydie.

Amiksin u chřipky u dospělých

Pro léčbu a prevenci chřipky u dospělých se používají tablety Amixin 125 mg. Během léčby se pilulka spolkne jednou denně po dobu prvních dvou dnů onemocnění. Tablety se pak konzumují každý druhý den. Celkové množství amixinu, které se doporučuje pro léčbu chřipky nebo jiných akutních respiračních virových infekcí u dospělých, je 0,75 mg (6 tablet po 125 mg).

Jak užívat amiksin pro prevenci virové infekce během epidemie chřipky? Pokud je nutná profylaxe, pak polkněte 1 tabletu 125 mg týdně (průběh prevence - 6 týdnů).

Amiksin s chřipkou u dětí

60 mg tablety jsou děti Amixinu. Návod k použití umožňuje léčbu dětí starších 7 let, a to pouze z respiračních infekcí. Dítěti se podává 1 tableta po 60 mg třikrát: první, druhý a čtvrtý den léčby. Pokud se objeví komplikace, je užívání léku zvýšeno o jeden den (dávají pilulku na 6. den léčby).

Amixin s hepatitidou

Akutní projevy infekce hepatitidy B jsou také léčeny jako chřipka - 125 mg v první a druhý den léčby. Po podání léku každý druhý den. Vzhledem k závažnosti infekce trvá průběh léčby dlouhou dobu. Celková dávka léčiva je 2 g (16 tablet po dobu 1 měsíce aktivní terapie). V případě potřeby zvyšte celkovou dávku na 2,5 g (21 tablet, téměř 1,5 měsíce léčby).

Pokud je vynecháno načasování léčby přípravkem Amixin a hepatitida B má chronickou formu, pak nejprve použijte léčebný režim pro akutní hepatitidu (125 mg v prvních dvou dnech, poté - každý druhý den po dobu 1,5 měsíce, aby celkové množství léčiva, které se dostalo do zažívacího traktu 2,5 g) Po - jít na dlouhou recepci - každý týden, 125 mg. Celkové množství amixinu, které se používá ve druhém stupni léčby, je od 3,75 do 5 g léčiva (od 30 do 42 tablet po 125 mg, doba trvání od 8 do 11 měsíců léčby).

Hepatitida C se vyznačuje závažnějším průběhem. Proto pro jeho léčbu používá maximální dávku. Celkové množství léčiva pro léčbu akutní hepatitidy C je 2,5 mg (první dvě tablety každý den, zbytek každý druhý den). Při chronické hepatitidě C dosahuje celkové množství amixinu 5 g (jednou týdně, léčba trvá téměř rok).

Amiksin s herpes a cytomegalovirus

Amiksin je nejúčinnější proti prvním dvěma typům herpesu - orální a genitální. Používá se také k léčbě cytomegaloviru. Tyto infekce pro většinu lidí jsou chronické (i když mnozí nevědí o přítomnosti viru). Zvláště časté jsou orální herpes, který infikuje téměř všechny lidi v dětství. Přítomnost herpesu uvnitř vás vede k pravidelným vyrážkám (během nachlazení a jiných nemocí). Léčba vyrážky s Amixinem snižuje frekvenci relapsů čtyřikrát.

Léčebný režim pro herpes je podobný léčbě hepatitidy C v akutním stadiu onemocnění. Labiální, genitální herpes a cytomegalovirus používají pouze 2,5 g léčiva (dvě tablety v prvních dvou dnech onemocnění a poté - za den).

Amiksin proti chlamydii a genitálním infekcím

Celková dávka léčiva pro léčbu je 1,25 g. Léčebný režim je 1 125 mg tableta pro první dva dny a zbývajících 8 tablet každý druhý den.

Zvedání a udržování imunity

K obnovení imunity po chemoterapii nebo ozařování použijte koncentrované dávky léku - až 250 mg (2 tablety) týdně po dobu 6 týdnů. Je nutné použít až 1,5 g přípravku Amiksin. Pokud je to nutné, léčbu opakujte, vezměte si přestávku po dobu 4 týdnů a poté - pokračujte v užívání tablet po dobu dalších 6 týdnů.

Kontraindikace

Návod k použití Amixinu reguluje lék jako ideální lék, který nemá prakticky žádné kontraindikace (s výjimkou těhotenství a předškolního věku). Počet studií provedených na tiloronu je však malý. Evropské studie se týkaly protinádorového účinku látky a její účinnosti při léčbě uretritidy. Studie v Rusku a na Ukrajině byly prováděny bez kontroly placeba (vliv psychické důvěry ve účinek léku). Mnoho výsledků účinnosti Amixinu proti různým virům je stále vyjádřeno dodáním „slovy reklamy“, což naznačuje, že léčivo není účinné. V tomto ohledu se imunomodulátor nedoporučuje k léčbě dětí mladších 7 let. Jaká byla dávka zvoleného léku?

Po provedení vynálezu byly provedeny experimenty s jeho použitím na potkanech. Byly získány závěry o nejúčinnější dávce účinné látky. Výsledkem studie jsou údaje, které tělo potřebuje alespoň 150 mg tiloronu na kg lidské hmotnosti. To znamená, že pro ženu o hmotnosti 60 kg je požadovaná dávka 10 g a pro muže s hmotností 80 kg - 12 g. S rostoucí dávkou se však zvyšuje toxicita léku a pravděpodobnost výskytu nežádoucích účinků. Proto byl počet tablet tiloronu redukován na bezpečné (10 krát), aby byla zajištěna nízká toxicita a minimální kontraindikace. Současné pokyny pro léčivo uvádí následující kontraindikace pro léčbu tiloronem (amixinem):

 • Těhotenství - Amixin má toxický účinek na plod v děloze.
 • Kojení
 • Věk dítěte do 7 let.
 • Individuální alergická reakce.

Amiksin nelze užívat na pozadí intoxikace. Obě látky mají toxický účinek, vzájemně se posilují a komplikují práci jater.

Vedlejší účinky

Instrukce upravuje následující vedlejší účinky (jejich projev není nutný):

 • Poruchy příjmu potravy: ztráta stolice (vzhledem k tomu, že se tilolron vylučuje převážně stolicí, méně - močí).
 • Chlazení a horečka (tyto příznaky jsou způsobeny stimulačním účinkem na hematopoetický systém).
 • Alergická reakce (v důsledku přítomnosti toxických látek nebo jejich individuální intolerance).

Zajímavé: v Evropě a Americe se lék nepoužívá kvůli velkému počtu vedlejších účinků.

Amixinové analogy

Otázka nahrazení léku jeho analogy vzniká buď v nepřítomnosti léku v lékárnách, nebo za jeho vysokou cenu, nebo během alergické reakce, nebo za potřebu léčit dítě předškolního věku.

Amixin levné analogy jsou ergoferon a cykloferon. Jejich cena je mírně vyšší (v rámci důvodu). Online lékárny stojí ergoferon srovnatelné s cenou amixinu. Dražšími protějšky jsou drogy Ingavirin, Kagocel. Jejich cena výrazně převyšuje cenu amixinu (3-6 krát). Řada léků má vysokou cenu, ale je schválena pro použití u malých dětí (pro děti od 6 měsíců nebo děti ve věku 3 let). To je jejich výhoda oproti Amiksinovi.

Recenze pro analogy s levnějšími náklady nepotvrzují dostatečnou účinnost léčby. Například, pokud použití amixinu usnadnilo průběh nemoci významnému počtu pacientů (asi 60-80% pacientů s chřipkou), pak pouze 50-60% pacientů pomohlo s arbidolem (tato statistika byla získána u těch, kteří zanechali zpětnou vazbu na fórech). Zde je popis některých z nejznámějších analogů amixinu:

Lavamax

Amiksin, lavomax - léky se stejnou účinnou látkou (tiloron). Lavomax vyrábí podnik Nizhfarm (Nižnij Novgorod, Rusko), amixil - lék od ukrajinského výrobce (podnik Interhim, Odessa). Tablety Lavomax obsahují tolik tiloronu jako amixin. Oba léky proto používají stejný léčebný režim.

Cena lavomaxu je téměř dvojnásobek množství amixinu. Jedná se o dražší lék s podobným účinkem.

Amiksin nebo ingavirin

Ingavirin je také antivirotikum, které stimuluje produkci vlastního interferonu. Je také imunomodulátor, ale má menší antivirovou aktivitu. K dispozici ve formě kapslí. Na rozdíl od amixinu dosahuje ingavirin rychle maximálních koncentrací v krvi (po 30-40 minutách pro srovnání amixin - po 4 hodinách).

Nedostatek Ingavirinu: má nižší spektrum aktivity. Účinný proti virům, zatímco amixin se používá proti virům a bakteriím. Cena ingaverinu převyšuje cenu amixyl 5-6 krát.

Arbidol

To je levnější protějšek Ingavirinu. Má nižší toxicitu, a proto se více používá při léčbě dětí. Schváleno pro použití dětmi po 6 letech. Používá se k prevenci a léčbě chřipky a jejích komplikací (bronchitida, pneumonie). Dražší než Amixin 3-4 krát.

Kagocel

Lék, který lze podávat malým dětem (nad 3 roky). Léčí chřipku, herpes, chlamydia. Cena kagotelu je 5-6krát vyšší než amixin. Jedná se o drogu vyrobenou v Rusku, což je dáno vysokou cenou.

Ergoferon

Nejedná se pouze o antivirotikum, ale také o antihistaminikum (snižuje alergické reakce, zmírňuje alergie - vyrážka, svědění, zarudnutí, otok). Je indikován k léčbě chřipky, herpesu, střevních infekcí, enterovirů, meningokoků, encefalitidy a černého kašle a pneumonie.

Přípravek Ergoferon se používá k léčbě dospělých a dětí (starších 6 měsíců). Tento lék je o něco dražší než Amixin, ale rozdíl v ceně je zanedbatelný.

Cykloferon

Používá se proti širokému spektru virů (herpes, papillomatóza, cytomegalovirus). Léčí kandidózu, chlamydii, kapavku, Trichomonas. Děti jsou kontraindikovány. Další akce - léčí zánět.

Cykloferon je dražší než amyxin dvakrát.

V širokém spektru lékárenských výrobků je obtížné určit, který je lepší než amixin. Hlavní výhodou této drogy je její cena. Je to levnější než jiné antivirové imunomodulační léky.

Amiksin: cena, recenze

Cena Amiksin nabízí cenově dostupnou léčbu chřipky a její komplikace. Amixin lze zakoupit v lékárně za 40-60 UAH. Současně je cena analogů amixinů dvakrát, třikrát nebo šestkrát vyšší (80, 160 nebo 360 HRN).

Instrukce pro analogy Amixinu regulují stejný seznam infekcí, virů a nemocí jako instrukce pro Amixin. Řada léků má vyšší cenu a úzký seznam infekcí, proti kterým je léčivo účinné. Proto, amixin se stal populární volbou, mnoho návštěvníků lékáren koupit. Pro velmi dostupnou cenu, terapie a prevence široké škály onemocnění, virů, patogenních bakterií jsou nabízeny.

Amixin: recenze lékařů a pacientů

Mezi recenzemi týkajícími se užívání tablet Amixin ic jsou komentáře o alergické reakci. V některých případech byl lék neaktivní. Někdy (zřídka) - zhoršený stav. Neexistuje univerzální medicína. Musíte si vybrat takovou léčbu, která bude pro vaše tělo nejefektivnější. Amiksin se možná přiblíží. Pokud se ukáže, že aktivita léku je slabá, zkuste dražší protějšky.

Široká škála činností a přijatelná cena činí z Amixinu oblíbený prostředek pro léčbu a prevenci chřipky, herpesu, hepatitidy a dalších infekcí, jakož i pro celkové odstranění imunity, stimulující tvorbu imunitních orgánů.

Včasné užívání přípravku Amiksin snižuje časový průběh virové infekce, zmírňuje příznaky onemocnění a pravděpodobnost komplikací (pneumonie, bronchitida).

Amiksin recenze lékařských specialistů

Pro ty, kteří si vybrali Amiksin - recenze specialistů, praktických klinik a nemocnic.

Imunolog

V letech 1997-99 byla provedena masová prevence lékařů dětských klinik s tiloronem. K analýze vlivu léku a jeho účinnosti bylo vyšetřeno 1000 zdravotnických pracovníků, kteří pracovali na recepcích během epidemie. Mezi ty, kteří obdrželi tyrolon, byl počet případů 3,6 krát nižší.

Doktor z oddělení nemocniční terapie

V průběhu výzkumu byl pacientům předáván Amixin IC v prvním (druhém) dni akutního projevu onemocnění. 70%, kteří užívali amixin po dobu 3 dnů, se zbavilo příznaků intoxikace (bolesti, bolesti hlavy, horečka, slabost). Oni také měli katarální symptomy pro dva dny (rýma, kašel, slzení). Kromě toho neměli žádné komplikace.

Mezi pacienty, kteří neužívali přípravek Amiksin, mělo 80% horečku po dobu 5 dnů nebo déle.

Pro lék Amiksin, recenze lékařů jsou jen pozitivní. V opačném případě se podívejte na hodnocení pacientů. Obsahují komentáře o trávení, vzniku alergické vyrážky.

Amiksin - recenze pacientů

Světlana G., Astrakhan Amiksin mi hodně pomohla. Často jsem zima, s tímto lékem se počet ORVI snížil z pěti na jednu za sezónu. Ihned jsem léčen, komplikace přestaly tvořit (po ARVI, téměř vždy měli bronchitidu, nyní se jen zotavují na čtvrtý den a to je vše).

Vitaly M., Černigov: Léčba se ukázala jako zbytečná. Ani dobré, ani špatné. Obecně nic. Nemocný jako obvykle - dva týdny. Teplota byla během prvních čtyř dnů vysoká, pak se snížila.

Galina V., Saint-Pereburg: Mám těžkou alergii na Amixin. Lékař řekl, že v přípravku jsou toxické látky a mé tělo se s nimi nedokázalo vyrovnat.

Alina K., Kurgan: Dala jsem amixin 60 mg synovi (12 let). Zdá se, že není sypaný, po dvou dnech obnoven.

Vladimir S., Petropavlovsk-Kamčatskij: Ráno jsem se probudil s bolestí hlavy a zimou. Cítím - teplota stoupá. A mám vlastní firmu, nemohu onemocnět, nemůžete nemocnici vyplatit. Manželka přinesla Amiksina, polkla jsem. V poledne se to zlepšilo, večer - projel nos, teplota klesla. Doporučuji, Ok.

Všechny informace jsou uvedeny pouze pro informační účely. A není instrukcí pro vlastní léčbu. Pokud se necítíte dobře, kontaktujte svého lékaře.

Jak se přípravek Amiksin užívá

Chřipka, nachlazení, různé viry výrazně oslabují tělo a zabraňují jeho správnému fungování. Užívání antibiotik není jen všelék. Zničí viry, ale tělo stále zůstává nechráněné. Časté užívání antibiotik navíc dále ohrožuje zdraví a ničí dobré bakterie v těle.

Aby tělo mohlo bojovat s nemocemi, je nutné nejen léčit nemoc, ale také pomáhat tělu, rozvíjet přirozenou obranu - imunitu. To je to, na co je Amiksin.

Co je to za lék

Amiksin - imunomodulační činidlo. Díky své schopnosti zlepšit imunitu se používá jako léčivo, které účinně chrání před viry. Používá se při mnoha virových onemocněních, nízké imunitě a jednoduše k prevenci, když má někdo v rodině chřipku.

Forma uvolnění a složení

Lék je dostupný výhradně v tabletách. Venku je oranžově zbarvená, ale uvnitř může být totožná s barvou, nebo jsou povoleny malé světlé skvrny. Složení tablet se liší počtem složek. Tablety obsahují 125 mg účinné látky a 60 mg. Druhá možnost je vhodná pro děti.

Hlavní účinnou látkou je tiloron. Tableta navíc obsahuje mnoho dalších látek, které jsou užitečné pro osoby se sníženou imunitou nebo zesílením účinku hlavní složky. Vlastnosti prostředku se mohou lišit v závislosti na výrobci léčiva.

Jak se lék

Hlavní složka Amixinu plní neuvěřitelně důležitou funkci - pomáhá tělu rozvíjet imunitu. Ovlivňuje buňky jater, střev a některých krevních buněk. Jsou to právě tyto části těla, které jsou schopny produkovat interferon, protein, který může bojovat s viry. Tiloron podporuje produkci tohoto proteinu.

Nejaktivnější produkce interferonu začíná 4 hodiny po užití přípravku a končí o den později. První, kdo na léčbu reaguje, je střevo, pak jaterní buňky a krev. Lék je odvozen hlavně přes střeva, v menších množstvích přes ledviny. V těle se léčivo neakumuluje a není toxické.

Někdy mají lidé otázku: Amixin - je to antibiotikum nebo ne? Z výše uvedeného popisu je zřejmé, že přípravek Amiksin se nevztahuje na antibiotika. Samotný lék neruší viry a bakterie, stejně jako antibiotikum. Pomáhá pouze rozvíjet přirozenou obranu těla.

Přečtěte si o prevenci chřipky a ARVI.

Někdy je lék zaměňován s antibiotikem a hledají návod, jak používat antibiotikum Amixin, ale tento vyhledávací dotaz je chybný. Pravděpodobně, zmatek vznikl kvůli antibiotiku s názvem souhlásky - Amoxil. Jedná se však o různé léky se zcela odlišným složením a typem účinku.

Indikace pro použití Amiksina

Nejčastěji je tento imunomodulátor předepisován pro léčbu a prevenci chřipky, stejně jako pro různé nachlazení. Amiksin pomáhá v boji proti cytomegaloviru a herpes viru. Viry hepatitidy A, B a C jsou také důvody pro užívání léku.

Amiksin zvyšuje imunitu tuberkulózou. Chlamydia - respirační a urogenitální léčba také s Amixinem. S poklesem imunity v důsledku chirurgického zákroku nebo v důsledku expozice rentgenovým zářením je lék předepisován v kombinaci s jinými imunomodulátory.

Kontraindikace

Amiksin nemůže být vzat všemi a je důležité zvážit.

Pro děti do 7 let je tento antivirotik kontraindikován. Také nemůže být těhotná a kojící. Studie o tom, jak Amiksin ovlivňuje plod nebo mléko kojící matky, nebyly dosud provedeny, a proto je nežádoucí riskovat zdraví matky a dítěte. Pokud je nutná nutnost podávání Amixinu u ženy s dítětem, měla by ji převést na umělou stravu.

Amixin také nemůže být léčen někým, kdo je alergický na jednu ze složek léčiva. Pokud se na těle během užívání objeví vyrážka, otok, svědění, nevolnost nebo pálení žáhy, přestaňte přípravek Amixin užívat a poraďte se s odborníkem o tomto stavu.

Je to důležité. V některých případech budete možná muset užívat léky proti alergiím.

Dávkování a léčba

Jak se přípravek Amiksin užívá? Po jídle vezměte antivirotiku. Tabletu nekousejte ani nerozpouštějte. Aby léčivý přípravek fungoval, musí být spolknut s dostatečným množstvím vody bez poškození membrány.

První dva dny může být dávka 1-2 tablety denně, po jedné tabletě jednou za dva dny. Doba trvání závisí na charakteristikách onemocnění a může trvat od 7 do 30 dnů. Při léčbě hepatitidy A se po celou dobu užívá 10 tablet po 125 mg a 16 až 20 tablet pro hepatitidu B (delší průběh v chronické formě).

Pro akutní a chronickou hepatitidu C by mělo být v průběhu léčby užíváno 20 tablet. Chřipka a další respirační onemocnění jsou léčena rychleji - pouze 6 tablet je opilých pro kurz. V některých, zvláště závažných případech může být průběh užívání léku prodloužen podle pokynů ošetřujícího lékaře.

Je to důležité. Při prevenci užívání Amixinu v jedné tabletě týdně trvá léčba od měsíce do 6 týdnů.

Děti do 7 let mohou užívat Amiksin, ale pouze v dávce pro děti - 60 mg denně.

Jak často si můžete vzít antivirotikum Amiksin pro prevenci nachlazení: odborníci předepíší druhý cyklus léku měsíc po předchozím. Příliš často by se Amixin neměl užívat - tělo by mělo produkovat imunitu bez další stimulace.

Analogy

Amiksin má několik analogů - Lavomax, Tilaxin a Tiloron. V těchto léčivech je účinná látka identická s přípravkem Amiksin, a proto se druh účinku na organismus, vlastnosti použití a kontraindikace shodují. Pokud je věk pacienta mladší než 7 let - stojí za to věnovat pozornost analogům Amixinu pro děti. Mezi analogy stojí za to vybrat si podobné účinky na tělo, ale s jinou hlavní účinnou látkou. Mezi tyto léky patří: Arbidol, Orvirem a Kagocel.

Účinná látka léku Kagocel je totožná s jeho názvem. Tento přípravek je stejný jako přípravek Amiksin, který pomáhá tělu produkovat interferony. Může být aplikován na děti od tří let.

Orvirem neovlivňuje imunitní systém, ale ovlivňuje samotný virus chřipky. Kromě boje s virem, lék odstraňuje toxiny z těla. Vlastnosti tohoto složení umožňují použití nástroje pro děti starší než jeden rok. Prodává se ve formě sladkého sirupu. Kontraindikace však zahrnují diabetes mellitus a onemocnění jater a ledvin.

Arbidol působí stejně jako Amiksin, ale kromě produkce interferonů také zabraňuje vniknutí viru do buněk těla. Tablety přípravku Arbidol mohou být podávány dětem od 6 let a sirup je povolen používat od dvou let.

Ingaverin podobný Amiksinu předepsaný dětem od 7 let. Tento lék pomáhá produkovat imunitu a zastavuje reprodukci virů v těle samotném. Jeho další funkcí je poskytnout protizánětlivý účinek. Typicky se léčivo používá při virových onemocněních dýchacích cest.

Závěr

Existuje mnoho variant analogů Amixinu, ale stojí za to si uvědomit, že před změnou jednoho léku na jiný stojí za to se poradit se svým lékařem. Také specialista může vyzvednout antibiotikum, které v kombinaci s imunostimulantem pomůže tělu rychle se zotavit.

Studie ukázaly, že Amiksin je poměrně účinný nástroj v boji proti mnoha virovým onemocněním. Lék je propuštěn bez lékařského předpisu. Jeho použití pro preventivní účely vykazuje dobré výsledky - imunita se zlepšuje, a proto se významně snižuje nebezpečí onemocněni chřipkou.

Amiksin pro děti - měkká ochrana během epidemií

Během období virové epidemie si rodiče myslí o nástroji, který by ochránil dítě před onemocněním, nebo pokud by k nákaze došlo, pomohl snadněji přenést ARVI. Amiksin - jeden z léků, který mobilizuje obranyschopnost těla a umožňuje mu úspěšně odolávat virovým útokům. Přečtěte si více o vlastnostech a vlastnostech užívání léčiva v tomto přehledu.

Amiksin - antivirotikum.

Složení a jednání

Hlavní účinnou látkou Amixinu je tiloron. Zvyšuje tvorbu alfa, beta a gama interferonů ve střevech, krvi a játrech. Tyto proteiny spouští proces v buňkách těla, v důsledku čehož virus ztrácí schopnost reprodukce. Zvýšení produkce interferonu je pozorováno již 4 hodiny po podání léčiva a maximální koncentrace je zaznamenána o den později.

Složení léčiva zahrnuje a pomocné složky: uhličitan hořečnatý, stearát vápenatý, včelí vosk, želatina a některé další.

Kromě antivirového účinku Amixin:

 • snižuje zánět;
 • posiluje imunitní systém;

Léčivo je vhodné pro posílení imunity dětí trpících častým nachlazením.

 • stimuluje růst kmenových buněk.

Indikace

V pediatrii se lék běžně používá jako léčba prevence a léčby chřipky a ARVI Lék je pozoruhodný tím, že je účinný nejen při prvních známkách indispozice (jako většina těchto léků), ale také v případě pozdní terapie.

Jsou uvedeny instrukce k použití a další infekce, které slouží jako indikace k podávání přípravku Amiksin:

Lék pomůže s herpes.

 • cytomegalovirus;
 • virové hepatitidy.

Léčivo se také používá jako součást komplexní terapie plicní tuberkulózy a encefalomyelitidy (infekční-alergické nebo virové).
Stáhnout návod k použití ve formátu pdf →

Výrobci, ceny, forma vydání

Výrobce Amiksina - Ruská farmaceutická společnost LLC Pharmstandard.

Léčivo patří do skupiny antivirových imunostimulačních činidel. Produkt se vyrábí ve formě kulatých bikonvexních žlutých tablet. Každá dražé je v enterosolventním povlaku, který chrání před agresivním působením kyseliny v žaludku. V důsledku toho se účinná látka (tiloron) uvolňuje a začíná působit přesně tam, kde je to potřeba - v tenkém střevě.

Tablety jsou baleny do vrstevnatých buněk nebo bank o objemu 6, 10 a 20 kusů. Podle hodnocení zákazníků je velmi vhodné: různé nemoci vyžadují léčebné kúry různé délky. Pro prevenci chřipkových a akutních respiračních virových infekcí stačí koupit balíček 6 tablet, ale pro terapii například hepatitidy je vhodné koupit sklenici obsahující 20 tablet.

Balíky jsou psány v číslech - 60 mg nebo 125 mg. Jedná se o obsah účinné látky v jedné tabletě. U dětí je Amixin dostupný v přesně 60 mg dávce. Zbytek dítěte a dospělé formy léků se neliší.

Cena léku závisí na koncentraci tiloronu a množství pilulek v balení. Amixin 60 mg v průměru stojí 650 rublů (10 dražé).

Funkce příjmu

Amixin je předáván dětem starším 7 let. Jak užívat léky k léčbě různých virových onemocnění je podrobně popsáno v návodu. V každém případě je samoléčba nepřijatelná - možnost užívání léku a režim jeho příjmu stanoví lékař.

Lékař Vám předepíše léčebný režim!

Zvažte nejčastější případy použití Amixinu v pediatrii - prevenci a léčbu chřipky a ARVI.

Pro účely profylaxe během bujného období epidemie běžného nachlazení Amiksinu (v dávce 60 mg) stačí užít jednu tabletu týdně. Délka kurzu - 6 týdnů.

Pro léčbu SARS a chřipky dejte Amixinu dítěti jednu tabletu po dobu 1, 2 a 4 dnů.

Pokud nemoc postupuje s komplikacemi, je kurz rozšířen: pilulky jsou odebírány 1., 2., 4. a 6. den. Pozor: v tomto případě je nutná další konzultace s dětským lékařem, která může po posouzení stavu pacienta předepsat další léky.

Tablety je třeba užívat po jídle s velkým množstvím tekutiny, bez žvýkání nebo drcení. Lék je dobře kombinován s tradičními léky používanými k léčbě chřipky a akutních respiračních infekcí, včetně antibiotik.

Než začnete pilulky potřebovat jíst.

Neexistuje oficiální odpověď na otázku, jak často může být Amixin opilý. Podle lékařů je optimální počet kurzů ročně (pro profylaktické účely) 1 až 3.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky při užívání léku nejsou často pozorovány. Obvykle se zobrazují jako:

 • nepohodlí v tenkém střevě;
 • volné stolice;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • zimnice a bolesti v těle, horečka nízkého stupně (37,1–38 ° C);
 • alergické reakce, obvykle ve formě kožních vyrážek.

Je možná alergická reakce - vyrážka nebo svědění.

Seznam instrukcí a kontraindikace užívání léku:

 • věk do 7 let;
 • nedostatek tělesné hmotnosti u dětí ve věku 7 let a starších;
 • individuální nadměrná citlivost na součásti nástroje.

Analogy

Amiksin má kompletní strukturní analogy - přípravky Tiloron (průměrná cena balení 10 tobolek je 620 rublů) a Lavomax (balení 6 tablet stojí asi 500 rublů). Kromě toho na policích lékáren dostatek prostředků s jiným složením, ale s podobným účinkem:

  Ingavirin 60 je antivirotikum na bázi vitaglutamu, stejně jako Amixin, který stimuluje tvorbu interferonu. Vhodné pro léčbu a prevenci chřipky a akutních respiračních infekcí u dětí starších 7 let. Průměrná cena je 500 rublů.

Analog Amixin - Ingavirin - lék pro nouzovou prevenci akutních respiračních virových infekcí.

 • Kagocel je imunomodulační antivirotikum s účinnou látkou stejného jména, kagocel. Aktivuje tvorbu interferonu tělem. Povoleno pro léčbu dětí starších než 3 roky. Průměrná cena je 240 rublů za 10 tablet.
 • Arbidol - imunokorekční přípravek s antivirovým účinkem na bázi syntetické látky Arbidol. Má dlouhodobou akci. K dispozici ve formě kapslí, tablet a sirupu. Má minimální vedlejší účinky a kontraindikace a je povolen pro léčbu i dvouletých dětí. Cena závisí na formě uvolnění a počtu kapslí (tablet). Balení obsahující 20 tablet stojí v průměru 280 rublů.
 • Tamiflu je léčivo s účinnou látkou oseltamivir fosfát. Inhibuje růst a reprodukci virů. Přípravek Tamiflu je schválen pro léčbu dětí od jednoho roku věku. K dispozici ve formě kapslí a prášku pro suspenzi. Má malý počet kontraindikací (mezi nimi - selhání ledvin). Stojí to v průměru 1 200 rublů.
 • Cykloferon je léčivo založené na meglumin acetát acetonu. Stimuluje tvorbu interferonu a má následující účinky: imunomodulační, antivirové, protizánětlivé, protinádorové, antiproliferativní (prevence vzniku nádorových a pre-nádorových buněk). Vhodné pro léčbu a prevenci chřipky a akutních respiračních infekcí u dětí starších 4 let a náklady v průměru 200 rublů (balení 10 tablet).
 • Polyoxidonium je léčivo obsahující jako účinnou látku bromid bromidu. K dispozici ve formě svíček, tablet a lyofilizátu pro injekce a instilaci. Lék stimuluje imunitní systém ovlivňováním fagocytárních buněk, které začínají produkovat větší počet cytokinů, které ničí patologickou flóru. Polyoxidonium má také antioxidační a detoxikační účinky. S pomocí lyofilizátu lze léčit děti od 6 měsíců. Svíčky jsou povoleny od 6 let, tablety - pouze od 12 let. Průměrná cena za balení svíček (10 ks) - 750 rublů. Tablety (10 ks) stojí asi 700 rublů.

Analog Amixin - polyoxidonium.

Recenze

Recenze rodičů, kteří léčili Amixin pro své děti, a názor pediatrických lékařů pomůže vyvodit závěry o účinnosti tohoto léku.

Sergeev A.P., pediatr:

„Droga s časově ověřenou účinností. Umožňuje předcházet infekcím během epidemií, usnadňuje průběh onemocnění a snižuje riziko komplikací. Zřídka způsobuje nežádoucí účinky. Vyznačuje se pohodlným dávkovacím režimem. Jedinou významnou nevýhodou jsou vysoké náklady. “

Alina M., matka osmiletého Askara:

„Ingavirin 60 Když začala epidemie chřipky, přemýšlel o prevenci. Konzultoval jsem pediatra, byli jsme jmenováni Amiksin. Líbilo se mi režim - pilulka musela být opilá jen jednou týdně, a ne každý den dávat dětem pilulky. Přestože téměř polovina třídy onemocněla, syn přežil. Neměl žádné vedlejší účinky, takže jsem s tímto lékem docela spokojený. “

Maria K., matka dvanáctileté Nikity:

„Můj syn má špatnou zimu. Na lékaře se nevztahuje. Po přečtení pozitivních recenzí získal Amiksin. Dal jsem synovi jednu pilulku - po několika hodinách zvracel. Napsal jsem ho pro jeho špatné zdraví, symptom nemoci. Ale druhý den se stalo to samé. Bylo jasné, že se jedná o reakci na lék. Musel jsem nahradit lék se stejným účinkem - Ingavirin 60. Tento lék přišel úplně, dítě se téměř okamžitě zlepšilo. “

Užívání přípravku může způsobit zvracení.

Shrnutí

Amiksin - antivirotika a imunomodulační léčiva. V pediatrii se úspěšně používá pro prevenci a léčbu SARS.

Mezi výhody fondů patří:

 • vysoká účinnost (interferon není zaveden zvenčí, je produkován v samotném těle, což zvyšuje produktivitu léčiva);
 • vhodný režim;
 • široké spektrum činností;
 • malý počet kontraindikací;
 • nízké riziko nežádoucích účinků (podle pokynů).

Mezi nedostatky patří neschopnost léčit léky předškoláky a jejich relativně vysoké náklady.

Amiksin® pro prevenci a léčbu chřipky

Chřipka je akutní infekční onemocnění dýchacích cest způsobené vstupem škodlivých virů do lidského těla. Spolu s nachlazením patří k tak velké kategorii nemocí, jako je ARVI. Viry chřipky, zavedené do tkáně nosohltanu, emitují speciální látky - toxiny, které vyvolávají všechny nepříjemné symptomy. Nemoc způsobuje jen nepohodlí člověka - může ho vážně vytrhnout z říje na týden nebo dokonce dva, což znemožňuje dělat své oblíbené věci, chodit do školy nebo do práce, nebo trávit čas s blízkými lidmi. Moderní lidé si prostě nemohou dovolit takovou přestávku. Antivirový lék proti chřipce a nachlazení Amiksin ® vám pomůže rychle vstávat. Léčba chřipky tímto nástrojem je zaměřena na posílení přirozeného, ​​přirozeného obranného systému těla.

Příčiny a příznaky chřipky

Přímou příčinou onemocnění je životně důležitá aktivita virů v tkáních dýchacích cest. Nemocní lidé jsou nositeli infekce. Lidské tělo může být náchylnější k infekci, pokud je oslabeno faktory, jako jsou:

 • další zánětlivá onemocnění;
 • chronická onemocnění (diabetes mellitus, bronchiální astma atd.);
 • užívání určitých skupin léků (imunosupresorů, kortikosteroidních hormonů) atd.

K chřipce může docházet s následujícími příznaky.

 • Prudký nárůst tělesné teploty na 38–40 ° C.
 • Chlazení
 • Bolest svalů, bolest hlavy.
 • Pocit obecné slabosti, únava.
 • Zčervenání a otok hlenu hrdla.
 • Suchý kašel, někdy doprovázený bolestí na hrudi.

Jak funguje léčba chřipky Amixin ®?

U lidí existují látky, které pomáhají v boji proti virům a usnadňují léčbu chřipky. Jedná se o interferonové proteiny. Proces tvorby interferonu v buňkách (především imunitního systému) se spouští, když lidské tělo detekuje přítomnost infekce. Tyto proteiny jsou určeny k zastavení reprodukce virů. Lék proti chřipce a nachlazení Amiksin ® může pomoci imunitnímu systému.

Amiksin® je lék s antivirotickým a imunostimulačním účinkem pro léčbu zánětlivých onemocnění. Podle mechanismu účinku léčiva patří k induktorům interferonu. Účinná látka Amixina® - tiloron - „obsahuje“ systém výroby interferonů všech hlavních tříd: α, β, γ a λ. To umožňuje léku bojovat nejen proti chřipkovým virům, ale i dalším SARS.

Prevence chřipky a léků Amiksin ®

Prevence je vždy lepší než léčení chřipky. Jedná se o závažnou infekci, která může způsobit komplikace. Každý ví, jak zabránit chřipce, jako je očkování a používání tzv. "Lidových prostředků". Oba však mají určitá omezení: odborníci se nebaví opakovat, že použití lidových prostředků by mělo být pravidelné (životní styl), a dokonce i jejich efektivita je nízká. Očkování je na druhou stranu vysoce účinné, ale nevylučuje infekci chřipky, když je virus vystaven organismu s oslabeným imunitním systémem.

Tablety AMIXIN lze užívat k prevenci chřipky: pro tento účel stačí použít jednu tabletu Amixinu 125 mg jednou týdně po dobu 6 týdnů. Prevence chřipky s pouhými 6 tabletami léku pomůže snížit pravděpodobnost onemocnění během období nejaktivnějšího šíření virových infekcí. Kromě toho, lék proti chřipce Amiksin® může být také použit k prevenci komplikací vyplývajících z SARS. U pacientů s vysokým rizikem komplikací umožňuje užívání léku proti chřipce Amiksin® snížit pravděpodobnost jejich vývoje v průměru 2,4 krát 1.

1. Selkova E. Interferonové induktory v prevenci a léčbě SARS a chřipky. Doktor; 2013: 4, str. 48–54.

Amiksin

Popis k 09/11/2015

 • Latinský název: Amixin
 • Kód ATX: L03AX
 • Účinná látka: Tilorone
 • Výrobce: Dalkhimpharm, Pharmstandard-Tomskhimpharm OJSC (Rusko)

Složení

Přípravek Amiksin obsahuje 125 mg účinné látky tilaran (tilaxin), jakož i další látky: bramborový škrob, stearát vápenatý, sodná sůl kroskarmelózy, MCC, povidon.

Amixin pro děti obsahuje 60 mg účinné složky tiloron (tilaxin), jakož i další složky: bramborový škrob, sodná sůl kroskarmelózy, MCC, povidon, stearát vápenatý.

Formulář vydání

Amiksin se vyrábí ve formě tablet.

60 mg léčivo je světle růžové tablety s kruhovitým, bikonvexním, kulatým tvarem. Na přerušení mohou být oranžové nebo bílé skvrny. Baleno v blistrech po 10 ks. nebo 6, 10, 20 ks. v bankách.

Léčivo 125 mg je oranžově zbarvená tableta se skořepinovým, bikonvexním, kulatým tvarem. Na přestávce je tableta oranžová, uvnitř mohou být oranžové nebo bílé skvrny. Baleno v blistrech po 10 ks. nebo 6, 10, 20 ks. v bankách.

Farmakologický účinek

Lékařství Amiksin působí v těle jako antivirotikum a imunomodulační činidlo.

Léčivo je syntetický induktor interferonu s nízkou molekulovou hmotností, který v těle stimuluje produkci interferonů.

Pod vlivem tiloronu interferon v těle produkuje intestinální epiteliální buňky, hepatocyty, neutrofily, T-lymfocyty, granulocyty.

Indukuje proces syntézy interferonů v leukocytech, snižuje imunosupresi. Zvyšuje tvorbu protilátek, poskytuje stimulaci buněk kostní dřeně. Také přispívá k obnovení poměru T-supresorů a T-pomocných buněk.

Toto antivirové léčivo účinně působí na různé virové infekce, inhibuje reprodukci virů inhibicí přenosu virově specifických proteinů v buňkách, které byly infikovány.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Po perorálním podání tablet se maximální produkce interferonu vyskytuje v následujícím pořadí: zpočátku ve střevě, poté v játrech a v krvi po 4-24 hodinách.

Z trávicího systému se rychle vstřebává, jeho biologická dostupnost je přibližně 60%. Komunikace s krevními proteiny je asi 80%.

Neshromažďuje se v těle, jeho biotransformace neprochází.

Léčivá látka z těla se vylučuje téměř beze změny. Odchod prochází střevy a ledvinami. Poločas je 48 hodin.

Indikace pro použití Amiksina

Amixin je indikován pro použití u dospělých pacientů v následujících případech: t

 • za účelem prevence a léčby chřipky ARVI;
 • pro léčbu virové hepatitidy A, B a C;
 • pro léčbu cytomegalovirové infekce;
 • pro léčbu herpetických infekcí;
 • jako léčivo v komplexní terapii encefalomyelitidy alergického a virového původu;
 • jako léčivo v komplexní léčbě chlamydií, respiračního a urogenitálního systému;
 • jako lék na tuberkulózu při komplexní léčbě.

Jsou stanoveny indikace pro použití Amixinu pro děti starší 7 let - léčba nachlazení a chřipky.

Kontraindikace

Přípravek je kontraindikován pro použití:

 • během těhotenství a kojení;
 • věk pacienta do sedmi let;
 • vysoká citlivost na složky Amixinu.

Vedlejší účinky

Před užitím přípravku Amixin je třeba poznamenat, že během léčby se mohou objevit některé nežádoucí účinky:

 • trávicí systém: projevy symptomů dyspepsie;
 • další projevy: alergické reakce, krátkodobé projevy zimnice.

Návod k použití Amixin (metoda a dávkování) t

Přípravek musí být užíván po požití jídla ústy.

Návod k použití dítěte Amixin

Děti na léčbu nachlazení a chřipky předepisují jednu tabletu Amixinu jednou denně po dobu dvou dnů. Dále musíte vzít další 4 stůl. každý druhý den 1 ks.

Návod k použití Amiksin IC

Aby se zabránilo virové hepatitidě A, musíte pít 1 kartu. 125 mg jednou týdně po dobu 6 týdnů. Pro léčbu tohoto onemocnění jsou první den předávány 2 tablety, po kterých by měla být po 48 hodinách užita jedna tableta. Celkem by mělo trvat 10 ks.

Pro léčbu hepatitidy B v akutní formě, musíte pít 1 kartu. 125 mg, dále 1 na záložce. po 48 hodinách. Celkem by mělo trvat 16 ks. Při chronickém průběhu onemocnění může lékař předepsat delší léčbu - až 6 měsíců.

Pacienti s akutní hepatitidou C v prvních dvou dnech léčby musí pít 125 mg a pak 1 kartu. po 48 hodinách. Celkem by mělo trvat 20 ks. Amixina. V případě hepatitidy C může být chronická léčba prodloužena - léčba zahrnuje užívání 40 tablet - 1 ks. po 48 hodinách.

Použití Amixinu pro léčbu neurovirových infekcí zahrnuje užívání 125-250 mg denně po dobu prvních 2 dnů, poté 1 kartu. po 48 hodinách. Léčba může trvat 3 až 4 týdny.

Pro léčbu nachlazení a chřipky u dospělých, 1 tabl. v prvních 2 dnech, po které - na 1 kartě. po 48 hodinách. Vše, co potřebujete k pití 6 tablet. Pro prevenci těchto nemocí jmenujte 1 tabulku. jednou týdně, trvání kurzu - 6 týdnů.

Pacient s cytomegalovirem, herpes infekce trvá 1 kartu. v prvních 2 dnech, pak - na 1 záložce. po 48 hodinách. Celkem by mělo trvat 10-20 ks. Podobné je léčebný režim pro respirační a urogenitální chlamydiózu. Kurz je 10 tablet Amiksina.

Za účelem léčby tuberkulózy je pacientům předepsáno 250 mg léků během prvních 2 dnů, poté 125 mg po 48 hodinách. Na hřišti - 20 tabl.

Předávkování

Dosud nejsou k dispozici údaje o předávkování Amixinem a Amixinem IC u dospělých a dětí.

Interakce

Při užívání přípravku Amixin a antibiotik používaných k léčbě infekčních onemocnění nebyly pozorovány žádné klinické interakce.

Podmínky prodeje

Lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Vztahuje se na seznam B. Uchovávejte od dětí, před vlhkostí a světlem, při teplotě do 30 ° C.

Doba použitelnosti

Lék můžete uchovávat 3 roky.

Zvláštní pokyny

Mnoho pacientů se ptá lékařů, zda je Amiksin antibiotikum nebo ne. Měli byste vědět, že lék není antibiotikum, z něhož je třeba vzít tento fakt v úvahu při užívání léku. Je to imunomodulační lék.

Analogy Amixin

Analogy Amixin - drogy Aktaviron, Lavomaks, Tilaksin, Tiloron, Tiloram. Optimální lék by měl zvolit ošetřujícího specialistu.

Pro děti

Rodiče by si měli být vědomi, že děti mladší 7 let by neměly užívat léky. Recenze Amixinu pro děti ukazují, že tento nástroj se často používá jak pro léčbu, tak pro prevenci nachlazení a chřipky u žáků. Většina rodičů to však považuje za účinný lék.

S alkoholem

Před zahájením léčby je třeba zvážit jejich kompatibilitu s alkoholem. Amiksin a alkohol by neměly být užívány, protože alkohol významně snižuje účinnost účinné látky léčiva.

Během těhotenství a kojení

Nemůžete přiřadit Amixin během těhotenství, stejně jako ženy, které kojí.

Recenze Amiksin

Mnoho lékařských posudků o Amiksinu informuje, že tento lék by neměl být používán nekontrolovatelně, bez předchozího jmenování specialisty. Uživatelé zanechávají pozitivní i neutrální recenze. Mnoho lidí píše, že s pomocí léku se jim podařilo rychle zbavit nepříjemných příznaků chladu a chřipky, posílit imunitní systém. Zároveň se jen zřídka vyvíjejí negativní jevy. Existují však názory, že tento lék se ukázal být prakticky zbytečným.

Cena Amixin, kde koupit

Můžete si koupit lék v každé lékárně. Cena tablet Amixin závisí na obalu. V průměru si zakupte balíček po 10 kusech. 60 mg tablety mohou být pro 600 rublů, balení 10 ks. 125 mg - za cenu 900 rublů.