Amoxicillin-Pharma: návod k použití

Suspenze amoxicilinu je nenákladná a dobře známá antibakteriální látka s dobrými recenzemi. Lék je ve své praxi široce používán pediatry. S dobrým výkonem je bezpečný, což je důležité při léčbě mladých pacientů.

Toto antibiotikum patří do skupiny penicilinů. Má poměrně široké spektrum činností. S jeho použitím je možné potlačit aktivitu škodlivých bakterií, například stafylokoků, streptokoků, Escherichia coli a tak dále. Amoxicilin je schopen zničit mikroorganismy, které mají vliv na buněčné stěny. Ale ne všechny budou citlivé na účinky drogy.

Charakteristika léčiva Amoxicilin

Jak pro dospělé, tak pro děti užívají toto antibiotikum po dlouhou dobu, což mu umožnilo plně prokázat jeho činnost. Amoxicilin patří mezi léky první linie. Už se objevilo několik bakterií, které vykazují odpor vůči jeho působení. Tato skutečnost je spojena s beta-laktamázou - enzymem, který může blokovat účinek antibiotika.

Jako antibiotikum penicilinu je léčivo zvláště účinné proti patogenům následujících onemocnění:

 • Angina a bronchitida;
 • Faryngitida bakteriálního původu;
 • Sinusitida a sinusitida, zánět ORL orgánů;
 • Pneumonie není specifická;
 • Infekční onemocnění ledvin;
 • Endokarditida;
 • Infekce kůže, měkkých tkání.

Působení léčiva je založeno na zpoždění syntézy struktury buněčné stěny mikroorganismů.

Je-li indikováno antibiotikum

Amoxicilin je název aktivní chemické látky, která je přítomna v různých léčivech s podobnými účinky. Mezi nimi je lék se stejným názvem pro přípravu suspenzí, tj. Amoxicilin.

Nejčastějším důvodem pro kontaktování pediatra je akutní respirační infekce. Pokud se onemocnění projevuje nádchem, kašlem a bolestí v krku, tato situace nemusí vždy vyžadovat léčbu antibiotickým léčivem. I při vysokých teplotách jsou tyto symptomy způsobeny viry a je vyžadována pouze nespecifická léčba - spočívá v klidu v posteli, injekčním podávání antipyretik a silném pití. Mnoho případů onemocnění však vyžaduje léčbu antibiotiky.

Léčivo Amoxicilin ve formě suspenze má nízkou cenu a je vhodné pro každou peněženku. Je předepsán pro tyto projevy:

 • S projevy hnisavé, bakteriální, lakunární tonzilitidy.
 • Pokud lékař slyší velké bublinky nebo drobné bublinkové ralesky v plicích.
 • Pokud máte podezření na pneumonii - intoxikaci, horečku, bolest v hrudníku, s oslabením dýchání v plicích. S takovými projevy jsou děti často posílány na lůžkovou léčbu.
 • S poškozením, virovými infekcemi, bakteriálním zánětem a horečky. Příznaky otravy mohou přetrvávat až tři dny.

Proč je předepsán amoxicilin v suspenzi

Suspenze amoxicilinu 250 mg je vhodnou formou uvolňování, která se obvykle předepisuje dětem v dětství. Návod k použití suspenze Amoxicilin vám umožňuje užívat přípravek ve věku od tří měsíců. Je-li dítě mladší než tento věk, přijímání se provádí pod dohledem lékaře a pouze v případě potřeby. Dávka pro příjem je vypočítávána individuálně v závislosti na hmotnosti dítěte.

Pětiletým a desetiletým dětem se lék předepisuje jak ve formě suspenze, tak ve formě tablet s dávkou 250 mg. U dětí starších 10 let je pravděpodobnější, že dostanou 500 mg tablety.

Suspenze se připraví smícháním granulí s převařenou studenou vodou a mícháním až do úplného rozpuštění. Před opětovným podáním suspenze protřepejte lahvičku.

Složení léku a účinek na tělo

Amoxicilinová suspenze 250 mg není zvlášť vysoká cena a je vhodná pro komplexní léčbu. Jako součást účinné složky léčiva je amoxicilin trihydrát. Složka je obsažena v léčivu v dávce, která je zvolena podle formy uvolňování. Pro přípravu léčiva se používají také adjuvanty - dávají léku a další nezbytné vlastnosti, které mohou ovlivnit životnost léku ve směru zvýšení.

Kromě speciální formy trihydrátu obsahuje složení přípravku: t

 • Monohydrát laktózy;
 • Stearát vápenatý;
 • Stearát hořečnatý;
 • Polysorbát;
 • Bramborový škrob a mastek.

Při užívání léku zaznamenejte tyto vlastnosti:

 1. Zrychlená absorpce léčiva;
 2. Rychlý průnik do tkání a orgánů;
 3. Poločas je jeden a půl hodiny;
 4. Látka se vylučuje ledvinami beze změny.

Kontraindikace při užívání léčiva

Amoxicilin suspenze pro děti recenze na aplikaci lze nalézt různé. Negativní z velké části spojené s porušením pravidel užívání drogy. Podle instrukcí není dovoleno užívat lék s kyselinou klavulanovou v případě onemocnění jater nebo žloutenky. Přípravek Amoxiclav obsahuje kromě kyseliny klavulanové amoxicilinu. V lidském těle není amoxicilin zvláště stabilní, příčinou je enzym penicillanáza. Jednou z vlastností kyseliny klavulonové je blokování tohoto enzymu. V důsledku této pomoci není účinná látka zničena, je schopna působit na škodlivé mikroorganismy déle.

S takovými diagnózami nemůžete být léčeni lékem zvaným Amoxicillin:

 • Alergická diatéza;
 • Lymfocytární leukémie;
 • Infekční mononukleóza;
 • ARVI;
 • Astma bronchiální.

Amoxicilin jako baktericidní lék má kontraindikace - v takových případech je zakázáno jej používat k léčbě:

 • Alergie na složky léčiva;
 • Porušení hematopoetického systému;
 • Přecitlivělost na složky léčiva;
 • Kolitida, senná rýma;
 • Krvácení;
 • Problémy s nervovým systémem.

Vedlejší účinky léků

Amoxicilin má řadu vedlejších účinků. Předtím, než začnete užívat jakýkoli lék, je třeba tento bod instrukce pečlivě prostudovat

 • Alergie, jejichž projevem je kopřivka, svědění kůže, angioedém, který může být doprovázen anafylaktickým šokem;
 • Eroze sliznic, stomatitida;
 • Nevolnost, zvracení;
 • Poruchy spánku, bolesti hlavy;
 • Křečovité stavy;
 • Tachykardie;
 • Bolesti kloubů;
 • Dysbakterióza, anémie.

Aby se zabránilo rozvoji dysbiotických komplikací střev, které se projevují nadýmáním, bolestí a řezem v břiše, zápachem stolice nebo průjmem, jsou dětem předepsány probiotické léky současně s antibakteriálními léky. Tyto nástroje zahrnují normobakt, Linex, Enterohermina a tak dále. Preventivní léčba trvá asi 10-14 dnů.

Analogy léčiva

U pacientů, kteří potřebují léčbu, jejíž účinek je dosažen použitím amoxicilinu, ale nemůže brát léky kvůli špatné toleranci složek, je použití podobných látek povoleno. Léčivé analogy ve formě suspenze mají stejný účinek, jejich vedlejší účinky jsou podobné. Lze použít k léčbě amosinu a Ospamoxu, Amoxicilin-ratiofarm. Všichni mají asi stejnou cenu. S obvyklou nekomplikovanou formou onemocnění se dítě po pár dnech začne zotavovat.

Suspenze amoxicilinu se uvolňuje podle předpisu, který může lékař napsat v latině. Při léčbě infekčních onemocnění u malých dětí jsou přínosy této drogy dostatečně velké, aby mu daly přednost před ostatními.

Složení léčiva je vybráno takovým způsobem, že pravděpodobnost vedlejších účinků je extrémně malá. To vytváří relativní bezpečnost při léčbě - většina mladých pacientů toto antibiotikum klidně snáší. Můžete ji dokonce použít k léčbě velmi malých dětí a kojenců. Cena amoxicilinu je nízká a snadnost použití a příjemná chuť pro dítě poskytují další výhody v léčbě léku.

Suspenze Amoxicilinu, recenze

Většina hodnocení o drogách, která jsou dostupná na internetu av jiných zdrojích, jsou pozitivní. Téměř v každém případě jsou zaznamenány vynikající výsledky léku, rychlé akce. Je vhodné použít, protože asimilace nezávisí na jídle a techniky nemusí být vázány na konkrétní režim. Na konci léčebného cyklu je možné plně se zotavit, nemoc zmizí bez stopy.

Je zde také malá část negativních recenzí na Amoxicilin v suspenzi 125 mg, jejíž cena se liší na menší straně od jiných léků podobných účinků. Nejčastěji jsou spojeny se skutečností, že lék obsahující amoxicilin není schopen vyrovnat se s naprosto všemi infekčními chorobami. Ne všechny bakterie jsou přístupné jejímu působení. Než Vám předepíše léčivo obsahující antibiotikum, doporučuje se provést důkladné vyšetření pacienta.

Během vyšetření se izoluje patogen a kontroluje se jeho citlivost na účinek léčiva. Studie nějakou dobu trvají, pro jejich chování musí být pacient držen v nemocnici. Tyto schůzky se náhodně nedoporučují. Mezitím pacienti, kteří dostávají léčbu drogami a nevšimnou si slibovaného účinku, považují tuto nevýhodu za lék, zatímco za jiných podmínek to funguje dobře.

Přezkum použití amoxicilinu:

Galina: Před několika měsíci bylo dítě předepsáno Amoxicilinu v suspenzi k léčbě. Dojmy zůstaly pozitivní. Snadno se používá, je velmi výhodné, že nemusíte pít před jídlem / po jídle, protože moje nemocné dítě mě špatně konzumuje a často má potíže s léčbou. Navíc jsem ani nemusel pít laktobacily - podařilo se jim s běžnými kyselými mléčnými nápoji z obchodu. Nemoc prošla rychle, následky jsou pryč.

Kristina: Dítě bylo na procházce studené, ambulance byla odvezena do nemocnice. V důsledku toho jsme měli zápal plic, byla vysoká teplota. Ošetřující lékař předepsal antibiotikum, zpočátku jsem byl naštvaný, že by dítě dostalo injekce, ale my jsme předepsali Amoxicilin jako suspenzi. Po užití léku se stav syna rychle stabilizoval.

AMOXICILLIN

Granule pro přípravu suspenzí pro orální podávání ve formě granulovaného prášku od bílé po bílou se žlutavým odstínem; po přidání vody se vytvoří nažloutlá suspenze s charakteristickou ovocnou vůní.

Pomocné látky: dihydrát sacharinátu sodného - 3,25 mg, simethikon S184 - 7,75 mg, guarová guma - 21 mg, benzoát sodný - 25 mg, dihydrát citrátu sodného - 27 mg, sacharóza - 1642,5 mg, vůně jedlé mučenky - 1,75 mg, aroma malin - 5 mg, jahodová příchuť - 16,75 mg.

40 g (pro přípravu 100 ml suspenze) - tmavé skleněné lahve (1) doplněné odměrnou lžící o objemu 5 ml as rizikem objemu 2,5 ml - balení kartonu.

Antibiotikum ze skupiny polosyntetických penicilinů se širokým spektrem účinku. Jedná se o 4-hydroxylový analog ampicilinu. Má baktericidní účinek. Aktivní proti aerobním grampozitivním bakteriím: Staphylococcus spp. (s výjimkou kmenů produkujících penicilinázu), Streptococcus spp. aerobní gramnegativní bakterie: Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Escherichia coli, Shigella spp., Salmonella spp., Klebsiella spp.

Mikroorganismy produkující penicilinázu jsou rezistentní na amoxicilin.

V kombinaci s metronidazolem je účinný proti Helicobacter pylori. Předpokládá se, že amoxicilin inhibuje rozvoj rezistence na metronidazol Helicobacter pylori.

Mezi amoxicilinem a ampicilinem existuje zkřížená rezistence.

Spektrum antibakteriálních účinků se rozšiřuje současným použitím amoxicilinu a inhibitoru beta-laktamázy kyseliny klavulanové. Tato kombinace zvyšuje aktivitu amoxicilinu proti Bacteroides spp., Legionella spp., Nocardia spp., Pseudomonas (Burkholderia) pseudomallei. Pseudomonas aeruginosa, Serratia marcescens a mnoho dalších gramnegativních bakterií zůstávají rezistentní.

Pokud se amoxicilin rychle a úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu, není poškozen v kyselém prostředí žaludku. Cmax Amoxicilin v krevní plazmě je dosažen po 1 až 2 hodinách, při dvojnásobném zvýšení dávky se koncentrace rovněž zvyšuje dvakrát. V přítomnosti potravy v žaludku nesnižuje celkovou absorpci. S / in, in / m zavedení a požití v krvi dosáhlo podobných koncentrací amoxicilinu.

Vazba amoxicilinu na plazmatické proteiny je asi 20%.

Široce distribuovaný ve tkáních a tělních tekutinách. Jsou hlášeny vysoké koncentrace amoxicilinu v játrech.

T1/2 z plazmy je 1-1,5 hodiny Asi 60% dávky užívané ústy se vylučuje v nezměněné formě močí glomerulární filtrací a tubulární sekrecí; při dávce 250 mg je koncentrace amoxicilinu v moči vyšší než 300 μg / ml. Určité množství amoxicilinu je stanoveno ve stolici.

U novorozenců a starších osob1/2 může být delší.

Při selhání ledvin T1/2 může být 7-20 hodin

V malých množstvích amoxicilin proniká BBB během zánětu pia mater.

Amoxicilin se odstraní hemodialýzou.

Pro použití jako monoterapie a v kombinaci s kyselinou klavulanovou: infekční a zánětlivá onemocnění způsobená citlivými mikroorganismy, včetně t bronchitida, pneumonie, angina pectoris, pyelonefritida, uretritida, gastrointestinální infekce, gynekologické infekce, infekce kůže a měkkých tkání, listerióza, leptospiróza, kapavka.

Pro použití v kombinaci s metronidazolem: chronická gastritida v akutní fázi, peptický vřed a duodenální vřed v akutní fázi, spojené s Helicobacter pylori.

Infekční mononukleóza, lymfocytární leukémie, těžké gastrointestinální infekce, doprovázené průjmem nebo zvracením, respiračními virovými infekcemi, alergickou diatézou, bronchiálním astmatem, sennou rýmou, přecitlivělostí na peniciliny a / nebo cefalosporiny.

Pro použití v kombinaci s metronidazolem: onemocnění nervového systému; poruchy krve, lymfocytární leukémie, infekční mononukleóza; Přecitlivělost na deriváty nitroimidazolu.

Použití v kombinaci s kyselinou klavulanovou: anamnéza abnormálních jaterních funkcí a žloutenky spojené s užíváním amoxicilinu v kombinaci s kyselinou klavulanovou.

Individuální. Pro orální podání je jednorázová dávka pro dospělé a děti starší 10 let (o hmotnosti vyšší než 40 kg) 250-500 mg, pro těžké případy onemocnění - do 1 g. U dětí ve věku 5-10 let je jedna dávka 250 mg; ve věku od 2 do 5 let - 125 mg; u dětí do 2 let je denní dávka 20 mg / kg. U dospělých a dětí je interval mezi dávkami 8 hodin, při léčbě akutní nekomplikované kapavky 3 g jednou (v kombinaci s probenecidem). U pacientů s poruchou funkce ledvin s CC 10–40 ml / min by měl být interval mezi dávkami zvýšen na 12 hodin; pokud je QA nižší než 10 ml / min, interval mezi dávkami by měl být 24 hodin.

Pro parenterální podání u dospělých osob m / m - 1 g 2 krát / den, v / v (s normální funkcí ledvin) - 2-12 g / den. Děti i / m - 50 mg / kg / den, jednotlivá dávka - 500 mg, četnost injekce - 2 krát denně; v / v - 100-200 mg / kg / den. Pacienti s poruchou funkce ledvin, dávka a interval mezi injekcemi musí být upraven v souladu s hodnotami QC.

Alergické reakce: kopřivka, erytém, angioedém, rýma, konjunktivitida; vzácně horečka, bolesti kloubů, eosinofilie; ve vzácných případech - anafylaktický šok.

Účinky spojené s chemoterapeutickým účinkem: možný vývoj superinfekce (zejména u pacientů s chronickými onemocněními nebo sníženou rezistencí těla).

Při dlouhodobém užívání ve vysokých dávkách: závratě, ataxie, zmatenost, deprese, periferní neuropatie, křeče.

Hlavně při použití v kombinaci s metronidazolem: nevolnost, zvracení, anorexie, průjem, zácpa, bolest v epigastriu, glositida, stomatitida; vzácně, hepatitida, pseudomembranózní kolitida, alergické reakce (kopřivka, angioedém), intersticiální nefritida, poruchy hemopoézy.

Hlavně při použití v kombinaci s kyselinou klavulanovou: cholestatická žloutenka, hepatitida; vzácně, erythema multiforme, toxická epidermální nekrolýza, exfoliativní dermatitida.

Amoxicilin může snížit účinnost perorálních kontraceptiv.

Se současným použitím amoxicilinu s baktericidními antibiotiky (včetně aminoglykosidů, cefalosporinů, cykloserinu, vankomycinu, rifampicinu) se projevuje synergismus; s bakteriostatickými antibiotiky (včetně makrolidů, chloramfenikolu, linkosamidů, tetracyklinů, sulfonamidů) - antagonismus.

Amoxicilin zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií potlačením střevní mikroflóry, snižuje syntézu vitamínu K a protrombinového indexu.

Amoxicilin snižuje účinek léků v procesu metabolismu, který je tvořen PABK.

Probenecid, diuretika, alopurinol, fenylbutazon, NSAID snižují tubulární sekreci amoxicilinu, který může být doprovázen zvýšením jeho koncentrace v krevní plazmě.

Antacida, glukosamin, laxativa, aminoglykosidy zpomalují a snižují a kyselina askorbová zvyšuje absorpci amoxicilinu.

Při kombinovaném použití amoxicilinu a kyseliny klavulanové se farmakokinetika obou složek nemění.

U pacientů s náchylností k alergickým reakcím se používá opatrně.

Amoxicilin v kombinaci s metronidazolem se nedoporučuje u pacientů mladších 18 let; by neměla být používána pro onemocnění jater.

Na pozadí kombinované terapie s metronidazolem se alkohol nedoporučuje.

Amoxicilin proniká placentární bariérou v malých množstvích vylučovaných do mateřského mléka.

Pokud potřebujete užívat amoxicilin během těhotenství, měli byste pečlivě zvážit očekávané přínosy léčby pro matku a potenciální riziko pro plod.

S opatrností aplikujte amoxicilin během laktace (kojení).

Použití u dětí je možné podle dávkovacího režimu.

Amoxicilin v kombinaci s metronidazolem se nedoporučuje u pacientů mladších 18 let.

Suspenze instrukce Amoxicillin 250

Registrační číslo v Tádžické republice, řada LS č. 005009

Obchodní název: Amoxicilinový prášek pro přípravu perorální suspenze.

INN: Amoxicilin

Chemický název: [2S- [2alfa, 5alfa, 6beta (S *)]] - 6 - [[Amino- (4-hydroxyfenyl) acetyl] amino] -3,3-dimethyl-7-oxo-4-thia-1 - azabicyklo [3.2.0] heptan-2-karboxylová kyselina (a ve formě trihydrátové soli)

Dávková forma: Prášek pro přípravu suspenze pro perorální podání.

Složení: 5 ml suspenze obsahuje 125 mg nebo 250 mg amoxicilinu (ve formě trihydrátu). Farmakoterapeutická skupina: antibiotika, syntetický penicilin

ATC kód: J01CA04

Indikace pro použití: Bakteriální infekce způsobené citlivou mikroflórou: respirační trakt a ORL orgány (sinusitida, tonzilitida, faryngitida, zánět středního ucha, bronchitida, pneumonie, plicní absces), infekce ledvin a močových cest: (pyelonefritida, pyelitida, cystitida, uretritida), kapavka, infekce žlučového systému (cholangitida, cholecystitis), chlamydiové infekce u těhotných žen (s intolerancí erythromycinu), cervicitida, infekce kůže a měkkých tkání: erysipely, impetigo a sekundárně infikované dermatózy; infekce muskuloskeletálního systému; pasturelóza, listerióza, infekce gastrointestinálního traktu (tyfus a paratyphoidní horečka, úplavice, salmonelóza, nosič lososů), endokarditida (prevence a léčba)

Kontraindikace: Hypersenzitivita (včetně jiných penicilinů, cefalosporinů, karbapenemů), infekční mononukleóza, lymfocytární leukémie, selhání jater, historie gastrointestinálního traktu (zejména kolitida spojená s užíváním antibiotik), období laktace, dětství až 1 měsíc).

S péčí - bronchiální astma, senná rýma a další alergická onemocnění, selhání ledvin, krvácení v anamnéze, těhotenství.

Těhotenství a kojení: Užívání léku během těhotenství je možné, pokud přínos pro matku převažuje nad možným rizikem pro plod (u těhotných žen nejsou k dispozici adekvátní a dobře kontrolované studie). Během kojení je nutná opatrnost (peniciliny pronikají do mateřského mléka).

děti starší než 1 měsíc

150 mg / kg tělesné hmotnosti

100 mg / kg tělesné hmotnosti

od 1 roku do 4 let

100 - 150 mg / kg tělesné hmotnosti

Dávkování a podávání: t

Děti jsou předepisovány v závislosti na věku. Denní dávka je rozdělena do 4-6 recepcí.

Délka léčby závisí na závažnosti onemocnění (5-10 dnů až 2-3 týdnů a chronických procesů - během několika měsíců).

V injekční lahvičce s práškem pro přípravu suspenzí přidejte na značku vařenou chlazenou vodu, dobře protřepejte. Suspenze se před použitím protřepe. Suspenzi dávkujte víčkem.

Vedlejší účinky: Alergické reakce: možné - odlupování kůže, svědění, kopřivka, rýma, konjunktivitida, angioedém, vzácně - horečka, artralgie, eozinofilie, erytematózní a makulopapulární vyrážka, exfoliativní dermatitida, multiformní exsudativní erythromas. Stevens-Johnsonův syndrom, reakce podobné sérové ​​nemoci, ve vzácných případech - anafylaktický šok.

Na straně zažívacího ústrojí: dysbakterióza, stomatitida, gastritida, sucho v ústech, změna chuti, bolesti břicha, zvracení, nevolnost, průjem, stomatitida, glositida, abnormální funkce jater, mírné zvýšení jaterní transaminázy, pseudomembranózní enterokolitida.

Ze strany centrální nervové soustavy: bolesti hlavy, třes, křeče (při léčbě vysokými dávkami).

Laboratorní ukazatele: leukopenie, neutropenie, trombocytopenie, agranulocytóza, anémie.

Jiní: intersticiální nefritida, nefropatie, superinfekce (zejména u pacientů s chronickým onemocněním nebo snížená tělesná rezistence), vaginální kandidóza.

Předávkování: Příznaky: projevy toxických účinků na centrální nervový systém (zejména u pacientů s renální insuficiencí); nevolnost, zvracení, průjem, porušení rovnováhy vody a elektrolytů (v důsledku zvracení a průjmu). Léčba: výplach žaludku, aktivní uhlí, solné laxativa, léky pro udržení rovnováhy vody a elektrolytů a symptomatické. Vylučuje se hemodialýzou.

Zvláštní pokyny a bezpečnostní opatření:

V průběhu léčby je nutné sledovat stav funkce krevních orgánů, jater a ledvin.

Vývoj superinfekce je možný díky růstu mikrofluorové necitlivosti, která vyžaduje odpovídající změnu v antibakteriální terapii.

Při léčbě pacientů s bakteriémií (sepse) může být vyvinuta bakteriolyzační reakce (Jarish-Herxheimerova reakce).

U pacientů s přecitlivělostí na peniciliny jsou možné alergické zkřížené reakce s cefalosporinovými antibiotiky.

Při léčbě mírného průjmu na pozadí průběhu léčby je třeba se vyhnout lékům proti průjmu, které snižují střevní motilitu; mohou být použita protiprůjmová činidla obsahující kaolin nebo attapulgit.

Léčba musí pokračovat po dalších 48-72 hodinách po vymizení klinických příznaků onemocnění.

Interakce s jinými léky:

Antacida, glukosamin, laxativa, zpomalení potravy a snížení absorpce; kyselina askorbová zvyšuje absorpci.

Baktericidní antibiotika (včetně aminoglykosidů, cefalosporinů, cykloserinu, vankomycinu, rifampicinu) - synergický účinek; bakteriostatická léčiva (makrolidy, chloramfenikol, linkosamidy, tetracykliny, sulfonamidy) - antagonistické.

Zvyšuje účinnost nepřímých antikoagulancií (potlačuje střevní mikroflóru, snižuje syntézu vitamínu K a protrombinového indexu); snižuje účinnost perorálních kontraceptiv obsahujících estrogen (měly by být používány další antikoncepční metody), léky v procesu metabolismu, při kterém vzniká kyselina parní aminobenzoová, etinylestradiol (v druhém případě riziko vzniku „průlomového“ krvácení).

Diuretika, alopurinol, oxyfenbutazon, fenylbutazon, nesteroidní protizánětlivé léky a jiná léčiva blokující tubulární sekreci zvyšují koncentraci (snížením tubulární sekrece).

Alopurinol zvyšuje riziko kožní vyrážky.

Snižuje clearance a zvyšuje toxicitu methotrexátu.

Posiluje absorpci digoxinu.

Farmakologický účinek: Amoxicilin je polosyntetické antibiotikum se širokým spektrem antibakteriálních účinků proti mnoha gram-pozitivním a gram-negativním mikroorganismům. Amoxicilin je zničen beta-laktamázami, a proto není účinný proti mikroorganismům produkujícím tyto enzymy.

Farmakokinetika: Při podání ve formě suspenze v dávkách 125 mg / 5 ml a 250 mg / 5 ml se rychle a dobře vstřebává (75–90%) a vytváří Cmax (1,5–3,0 µg / ml a 3,5–3 mg / ml). 5,0 μg / ml) po 1–2 hodinách Stabilní v kyselém prostředí příjem potravy neovlivňuje absorpci. Vazba na plazmatické proteiny je asi 20%. Histohematické bariéry snadno přecházejí, s výjimkou nezměněného BBB, a rychle pronikají do většiny tkání a tělních tekutin; se hromadí v terapeutických koncentracích v peritoneální tekutině, moči, obsahu kožních puchýřů, pleurálním výpotku, plicní tkáni, střevní sliznici, ženských genitáliích, tekutině středního ucha, žlučníku a žluči (s normální funkcí jater), fetálních tkání (prochází placentární bariérou) ). T1 / 2 je 1–1,5 hod. V případě poruchy funkce ledvin se T1 / 2 prodlužuje na 4–12,6 hodin v závislosti na clearance kreatininu. Částečně metabolizován za vzniku neaktivních metabolitů. 50–70% se vylučuje ledvinami beze změny tubulární sekrecí (80%) a glomerulární filtrací (20%), 10–20% játry. Ve stopových množstvích stanovených v séru 8 hodin po požití. V malých množstvích se vylučuje do mateřského mléka.

Farmakodynamika: Inhibuje transpeptidázu, narušuje syntézu peptidoglykanu (protein podporující buněčnou stěnu) během období dělení a růstu, způsobuje lýzu mikroorganismů.

Má širokou škálu antimikrobiálních účinků. Aktivní proti aerobním grampozitivním mikroorganismům - Staphylococcus spp. (s výjimkou kmenů produkujících penicilinázu), Streptococcus spp., včetně Streptococcus faecalis, Streptococcus pneumoniae, aerobní gram-negativní organismy - Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Escherichia coli, Próteus mirabilis, Haemophilus influenzae, některé kmeny Salmonella, Shigella, Klebsiella, a Helicobacter pylori. Nepůsobí na indol pozitivní kmeny Proteus (P.vulgaris, P.rettgeri); Serratia spp., Enterobacter spp., Morganella morganii, Pseudomonas spp. Rickettsia, mykoplazmy, viry jsou rezistentní vůči jeho působení.

Forma přípravku: Prášek pro perorální podání 125/5 ml nebo 250 mg / 5 ml, v lahvičkách po 100 ml. Láhev, spolu s návodem k použití a plastovým kelímkem pro uložení suspenze, se vloží do lepenkové krabice.

Podmínky skladování: Prášek uchovávejte při teplotě pod 25 ° C. Připravenou suspenzi uchovávejte při teplotě 2-8 ° C a používejte do 7 dnů. Uchovávejte mimo dosah dětí!

Doba použitelnosti: 3 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Obchodní podmínky pro lékárny: Předpis.

Výrobce: Pharmaceutical Corporation "Huabei", Čína, provincie Hebei, Shi Jia Zhuang, st. Hepindunlu, 219-1, tel. (0311) 6677982, 5051711

AMOXICILLIN

POKYNY
na léčebné použití léčiva

Registrační číslo

Obchodní název léku:

Mezinárodní nechráněný název:

Chemický název:
(2S, 5R, 6R) -6- [(R) -2-amino-2- (4-hydroxyfenyl) acetamido] -3,3-dimethyl-7-oxo-4-thia-azabicyklo [3.2.0] heptan - trihydrát karboxylové kyseliny

Forma dávkování:

Složení

2 g granulí (5 ml suspenze) obsahují účinnou látku amoxicilin - 250 mg (ve formě trihydrátu).
Pomocné látky: sacharinát sodný, simethikon S 184, guarová guma, benzoát sodný, citrát sodný, sacharóza, jedlá příchuť passiflora, malinová příchuť, jahodová příchuť.

Kapsle:
Obsah tobolek: granulovaný prášek bílé až světle žluté barvy.
Je dovoleno mít lisovaný válec s práškem, který se při stlačení skleněnou tyčí promění v sypký prášek.
Pro 250 mg želatinové kapsle č. 2: víčko je tmavě zelené, tělo je bílé se žlutavým nádechem.
Pro 500 mg - želatinové kapsle č. 0: víčko je červené, tělo je žluté.

Granule:
Granulovaný prášek od bílé po bílou s nažloutlým odstínem barvy. Když se přidá voda, vytvoří se nažloutlá suspenze s charakteristickou ovocnou vůní.

Farmakoterapeutická skupina: t

Farmakologické vlastnosti

Aktivní proti aerobním grampozitivním bakteriím: Staphylococcus spp. (s výjimkou kmenů produkujících penicilinázu), Streptococcus spp. a aerobní gramnegativní bakterie: Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Escherichia coli, Shigella spp., Salmonella spp., Klebsiella spp. Mikroorganismy produkující penicilinázu jsou rezistentní na amoxicilin.

Absorpce - rychlá, vysoká (asi 93%), příjem potravy neovlivňuje absorpci, nekolabuje v kyselém prostředí žaludku. Při perorálním podání v dávce 125 mg a 250 mg se maximální koncentrace v krevní plazmě dosáhne za 1-2 hodiny a je 1,5-3 μg / ml a 3,5-5 μg / ml.
Má velké množství distribuce: nachází se ve vysokých koncentracích v plazmě, sputu, bronchiální sekreci (slabá distribuce v hnisavých bronchiálních sekrecích), pleurálních a peritoneálních tekutinách, moči, obsahu puchýřů, plicní tkáni, střevní sliznici, ženských genitáliích, prostatické žláze, tekutiny středního ucha, kosti, tukové tkáně, žlučníku (s normální funkcí jater), fetálních tkání. Se vzrůstem dávky 2krát se koncentrace také zvyšuje dvakrát. Koncentrace v žluči překračuje koncentraci v plazmě 2-4 krát. V amniotické tekutině a cévách pupečníkové šňůry je koncentrace amoxicilinu 25–30% plazmatické hladiny těhotné ženy.
Chudák proniká hematoencefalickou bariérou se zánětem meningit (koncentrace meningitidy) v mozkomíšním moku - asi 20%. Komunikace s plazmatickými proteiny je asi 17%.
Částečně metabolizován za vzniku neaktivních metabolitů. Eliminační poločas je 1-1,5 hodiny, ledvinami je vylučován 50–70% neměnnými tubulárními sekrecemi (80%) a glomerulární filtrací (20%) a játry 10–20%. V malých množstvích se vylučuje do mateřského mléka. Eliminační poločas u předčasně narozených kojenců a kojenců do 6 měsíců je 3–4 hodiny, v případě zhoršené funkce ledvin (clearance kreatininu nižší nebo rovna 15 ml / min) se poločas rozpadu prodlužuje na 8,5 hod. Během hemodialýzy se odstraní amoxicilin.

Indikace pro použití

Kontraindikace

S péčí - těhotenství, selhání ledvin, krvácení v anamnéze.

Dávkování a podávání

Dospělí a děti starší 10 let (s hmotností nad 40 kg) by měli být předepsáni 500 mg 3x denně; s těžkou infekcí - 750 mg - 1 g 3krát denně.

Děti jsou předepisovány jako suspenze: ve věku 5-10 let - 250 mg (5 ml suspenze) 3krát denně; 2-5 let - 125 mg (2,5 ml suspenze) 3krát denně; mladších 2 let - 20 mg / kg tělesné hmotnosti denně, rozdělených do 3 dávek.

U předčasně narozených a novorozenců se dávka snižuje a / nebo se zvyšuje interval mezi dávkami. Průběh léčby je 5-12 dnů.

Příprava suspenze: Do lahvičky přidejte vodu před riziky a dobře protřepejte.
Připravená suspenze je stabilní při teplotě místnosti po dobu 14 dnů.
Před každým použitím musí být suspenze protřepána. 5 ml připravené suspenze (1 odměrka) obsahuje 250 mg amoxicilinu.

Při akutní nekomplikované kapavce se podávají 3 g jednou; Při léčbě žen se doporučuje znovu užívat uvedenou dávku.

S akutními infekčními chorobami gastrointestinálního traktu (paratyphoidní horečka, tyfus) a žlučových cest, s gynekologickými infekčními chorobami dospělých - 1,5-2 g 3krát denně nebo 1-1,5 g 4krát denně.

S dospělou leptospirózou - 0,5-0,75 g 4 krát denně po dobu 6-12 dnů.

Když dospělí jsou salmonelloson, 1,5 - 2 g 3 krát denně po dobu 2-4 týdnů.

Pro prevenci endokarditidy v malých chirurgických zákrocích pro dospělé - 3-4 g 1 hodinu před zákrokem. Pokud je to nutné, po 8 - 9 hodinách jmenujte opakovanou dávku.
U dětí se dávka snižuje dvakrát.

U pacientů s poruchou funkce ledvin s clearance kreatininu 15-40 ml / min se interval mezi dávkami zvyšuje na 12 hodin; s clearance kreatininu pod 10 ml / min se dávka sníží o 15-50%; s anurií - maximální dávka 2 g / den.

Vedlejší účinky

Z trávicího systému:
dysbakterióza, změna chuti, zvracení, nevolnost, průjem, stomatitida, glositida, mírné zvýšení aktivity "jaterních" transamináz, pseudomembranózní enterokolitida.

Z nervového systému:
vzrušení, úzkost, nespavost, ataxie, zmatenost, změna chování, deprese, periferní neuropatie, bolesti hlavy, závratě, křečové reakce.

Laboratorní ukazatele:
leukopenie, neutropenie, trombocytopenická purpura, anémie.

Ostatní:
dušnost, tachykardie, intersticiální nefritida, vaginální kandidóza, superinfekce (zejména u pacientů s chronickým onemocněním nebo nízkou tělesnou rezistencí).

Předávkování

Interakce s jinými léky
Farmaceuticky nekompatibilní s aminoglykosidy (aby se zabránilo vzájemné inaktivaci, nemíchejte).
Antacida, glukosamin, laxativa, potraviny, aminoglykosidy - zpomalují a snižují absorpci; kyselina askorbová zvyšuje absorpci.
Baktericidní antibiotika (včetně aminoglykosidů, cefalosporinů, cykloserinu, vankomycinu, rifampicinu) - synergický účinek; bakteriostatická léčiva (makrolidy, chloramfenikol, linkosamidy, tetracykliny, sulfonamidy) jsou antagonistické.
Zvyšuje účinnost nepřímých antikoagulancií (potlačuje střevní mikroflóru, snižuje syntézu vitamínu K a protrombinového indexu); snižuje účinnost perorálních kontraceptiv obsahujících estrogen, léčiv, v procesu metabolismu, který tvoří kyselinu paroaminobenzoovou, ethinylestradiol - riziko "průlomového" krvácení.
Diuretika, alopurinol, oxyfenbutazon, fenylbutazon, nesteroidní protizánětlivé léky; léky, které blokují tubulární sekreci - snižují vylučování tubulů, zvyšují koncentraci.
Alopurinol zvyšuje riziko kožní vyrážky.
Snižuje clearance a zvyšuje toxicitu methotrexátu.
Posiluje absorpci digoxinu.

Zvláštní pokyny

Při předepisování pacientům s bakteriémií se může vyvinout bakteriolyzační reakce (Jarish-Herxheimerova reakce).

U pacientů s přecitlivělostí na peniciliny jsou možné alergické zkřížené reakce s cefalosporinovými antibiotiky.

Při léčbě mírného průjmu na pozadí průběhu léčby je třeba se vyhnout lékům proti průjmu, které snižují střevní motilitu; mohou být použita protiprůjmová činidla obsahující kaolin nebo attapulgit. Při těžkém průjmu byste se měli poradit s lékařem.

Léčba nutně pokračuje dalších 48-72 hodin po vymizení klinických příznaků onemocnění.

Při současném užívání perorálních kontraceptiv obsahujících estrogen a amoxicilinu, pokud je to možné, používejte jiné nebo další metody antikoncepce.

Formulář vydání

Podmínky skladování

Doba použitelnosti

Lékárny

Výrobce: t
Hemofarm A.D., Srbsko
26300 Vrshats, Beogradsky cesta bb.

Amoxicilinová suspenze - vhodná forma dětí

Onemocnění dítěte je obtížný test pro každou matku, zejména pokud jde o užívání antibiotik. Často se u lékařů nachází lék, jako je například Amoxicilin. Toto je dobře známý a levný antibakteriální lék s dobrými recenzemi. Je široce používán v pediatrické praxi a etabloval se jako účinný a bezpečný prostředek pro děti. Přezkum amoxicilinu bude pokrýt všechny důležité body jeho použití.

Amosicilin je širokospektrální antibiotikum.

Charakteristika léčiva

Amoxicilin je antibiotikum penicilinu se širokým spektrem antimikrobiálních účinků. Výrobek vyrábí různé farmaceutické společnosti: Biopreparation, Bryntsalov-A, Biochemist (Rusko), Bayer AG (Německo), J B Chemicals Pharmaceuticals Ltd. (USA).

Lék je účinný proti hlavním patogenům:

 • bakteriální faryngitida;
 • tonzilitida (bolest v krku);
 • čelní sinusitida, sinusitida a další záněty horních cest dýchacích;
 • bronchitida;
 • nespecifická pneumonie;
 • infekce ledvin;
 • gastritida spojená s H. pylori;
 • endokarditida;
 • infekce kůže a měkkých tkání.

Mechanismus působení nástroje je založen na potlačení syntézy strukturních složek buněčné stěny mikrobů (baktericidní účinek).

Nejčastěji je lék předepisován pro akutní onemocnění běžného nachlazení, s bakteriální infekcí.

Amoxicilin pro děti a dospělé se dlouhodobě používá a patří mezi léky první linie, takže se nedávno objevilo mnoho rezistentních bakterií. To je způsobeno výskytem beta-laktamázového enzymu, který je schopen blokovat působení antibiotika.

Amoxicilin je také název aktivní chemické látky, která je součástí několika desítek podobných léků, včetně stejnojmenné látky, o které dnes uvažujeme.

Kdy lékaři předepisují antibiotikum?

Akutní respirační infekce - nejčastější příčina léčby pediatra. Samozřejmě, rýma, bolest v krku a kašel nemusí vždy vyžadovat antibiotika. Často jsou tyto symptomy, i v kombinaci s vysokou horečkou, způsobeny viry a vyžadují pouze nespecifickou léčbu (odpočinek na lůžku, těžké pití a antipyretikum).

Existují však případy, kdy jsou antibiotika nepostradatelná. Může být předepsán amoxicilin:

 • se symptomy bakteriální anginy pectoris (včetně hnisavého a lacunárního);
 • s nepříznivým auskultačním obrazem (lékař poslouchá velké bublinky nebo jemně probublávající rales v plicích);
 • s příznaky pneumonie (těžká intoxikace, horečka, bolest na hrudi, oslabené dýchání v segmentu nebo plicním laloku) - děti jsou zpravidla posílány na lůžkovou léčbu;
 • v případě zhoršení stavu pacienta s virovou infekcí a nástupem bakteriálního zánětu: horečka a další příznaky intoxikace přetrvávají po dobu 72 hodin nebo déle.

Pokud má dítě alergii na antibiotikum, zrušte léčbu a poraďte se s lékařem.

„V zimě byl můj syn neustále nemocen. Několikrát bez antibiotik se ještě nestalo. Lékař předepsal Amoxicilin v suspenzi, tento účinek se nám líbil.

S dávkou, všechno je jednoduché: jsme 4 roky, takže jsme dali ½ lžičky. Suspenze 250 mg / 5 ml po dobu 5 dnů. Už v první den recepce teplota ustoupila večer, i když to bylo ještě 39-39,5 stupňů, a dítě usnulo. Lékař varoval, že je nutné, aby léčba začala až do konce, i když je teplota a další příznaky intoxikace pryč. “

Proč pozastavit

Suspenze Amoxicilin - pohodlná a bezpečná forma uvolňování léčiva určená speciálně pro děti. Suspenzi můžete užívat od tří měsíců (pro děti mladší než - pod přísným lékařským dohledem). Dávka léčiva se volí individuálně v závislosti na hmotnosti dítěte.

Suspenze chutná dobře a pro rodiče je snadné měřit přesné množství léků.

Děti ve věku 5-10 let mohou být předepsány jako suspenze a tablety s dávkou 250 mg. U žáků starších 10 let se doporučuje užívat 500 mg tablety.

Užívejte Amoxicilin, bez ohledu na jídlo. Doba použitelnosti naředěné suspenze není delší než dva týdny.

Dávkování a četnost použití léčiva se provádí podle návodu k použití (návod ke stažení).