Injekce Amoxicilinu: návod k použití

Amoxicilin je polosyntetické antibiotikum penicilinové rezistence rezistentní vůči kyselinám se širokým spektrem baktericidních účinků. Lék zůstává imunitní rickettsia, viry a mykoplazmy. Také neprokazuje své působení proti mikroorganismům produkujícím penicilinázu. Amoxicilin je však vysoce účinný proti S. pneumoniae a H.influenzae a tyto patogeny způsobují hlavní skupinu onemocnění horních a dolních dýchacích cest.

Klíčové výhody

Lék byl vyvinut v roce 1972. Blízko ampicilinu, ale na rozdíl od toho se dobře vstřebává v gastrointestinálním traktu a má lepší biologickou dostupnost díky přítomnosti hydroxylové skupiny.

Amoxicilin dobře proniká do většiny tkání a tělních tekutin a hromadí se co nejvíce ve svalech, játrech a ledvinách. Lék je odstraněn hlavně ledvinami.

Během léčby je nutné sledovat indikátory indikující normální fungování krevních orgánů, ledvin a jater. U těžkého poškození ledvin (clearance kreatininu

Předepsat lék může pouze ošetřující lékař po důkladné diagnóze! Dávka léčiva je zvolena individuálně.

Indikace pro přijetí

Injekce amoxicilinu se často používají při vývoji závažných forem onemocnění způsobených bakteriemi.

Hlavní jsou:

 • Bronchitida, bakteriální pneumonie, COPD (nekomplikovaná forma).
 • Hnisavá tonzilitida, otitis.
 • Cystitida, pyelonefritida.
 • Porážka kůže - erysipel, infekční dermatóza.
 • Salmonelóza, břišní tyfus, úplavice.
 • Sepse
 • Meningitida
 • Leptospiróza, kapavka, listeróza.

Kontraindikace

Injekce amoxicilinu jsou přísně zakázány za následujících podmínek:

 • Pacient má různé druhy alergií (intolerance penicilinu, astma bronchiale, atopická dermatitida v anamnéze).
 • Jaterní nedostatečnost.
 • Infekční mononukleóza (vzhledem k vysokému riziku vyrážky na kůži).
 • Lymfocytární leukémie.
 • Střevní dysbióza.
 • Během kojení, protože amoxicilin se vylučuje do mateřského mléka, dostává dítě dávku antibiotika. Brzy to může vést k rozvoji alergií, vzrušení a dokonce i porušení vlastní střevní mikroflóry dítěte.

V průběhu těhotenství je předepsána opatrnost (vyhodnocuje se očekávaný účinek na matku a možné ohrožení plodu) a v případě výrazného zhoršení funkce ledvin až do selhání ledvin (včetně úpravy dávkování) a také v přítomnosti krvácení v anamnéze.

Před použitím léku je nutné si přečíst návod k použití!

Nežádoucí reakce

Pacienti obvykle lék dobře snášejí bez závažných komplikací. Při užívání léků se však mohou tyto nežádoucí účinky vyskytnout jen zřídka:

 • Alergické reakce (vzácně před rozvojem anafylaktického šoku).
 • Dysbakterióza, dyspeptické symptomy.
 • Porušení centrální nervové soustavy (podrážděnost, podrážděnost, bolesti hlavy).
 • Tachykardie, leukopenie a eosinofilie.

Funkce příjmu

Během období léčby a po 7–10 dnech je přísně zakázáno konzumovat alkoholické nápoje, protože toxický účinek na játra se zvyšuje. Chcete-li se vyhnout krystaly, lékaři doporučují pití hodně tekutin během terapie.

Nadměrné dlouhodobé užívání léčiva může vést k průjmům, které často svědčí pro rozvoj pseudomembranózní kolitidy u pacienta. U lidí s diabetem může amoxicilin dávat falešně pozitivní výsledky testů moči.

Interakce s jinými látkami

Lék by neměl být užíván současně s aminoglykosidy a tetracykliny. Možná křížová reakce s cefalosporinovou řadou. S alopurinolem amoxicilin často způsobuje kožní vyrážku. Současné užívání s perorálními kontraceptivy snižuje jejich účinnost. Často se amoxicilin používá ve spojení s kyselinou klavulanovou (nepoužívá se pro žloutenku a hepatitidu).

Droga není závislá na použití potravy, takže pacient může pít lék kdykoliv. Jedinou výjimkou je příjem amoxicilinu pro anginu pectoris. Měl by být opilý pouze po jídle, aby se zachoval hlavní účinek hlavní látky na mandlí. Také byste neměli užívat amoxicilin ráno na lačný žaludek, aby se zabránilo podráždění stěn žaludku.

Předávkování se může projevit jako zákal vědomí, křeče, retence moči a kožní vyrážky. Při konzumaci nadměrně vysoké dávky léku se používají absorbenty a fyziologické projímadla, žaludek se promyje.

Amoxicilin, navzdory předpisu užívání, dodnes zaujímá významné místo mezi antibiotiky. Lék se aktivně používá v lékařské praxi a funguje dobře, pokud přesně dodržujete plán jmenování a přijímání. Proto by měl tento druh léku předepisovat pouze lékař, samo-léčba je nepřijatelná.

Vlastnosti použití amoxicilinu v ampulích: pravidla pro přípravu antibiotika pro podávání

Amoxicilin je jedním z léčiv proti TBC třetí linie.

Tato skupina zahrnuje antibiotika, jejichž účinnost proti mykobakteriím nebyla s konečnou platností prokázána, ale v případě potřeby mohou být užitečná při léčbě tohoto onemocnění.

Používají se proto především v případech, kdy má pacient infekci rezistentní na esenciální léky, a to i v případech, kdy tyto léky nelze vzhledem k vysoké pravděpodobnosti komplikací předepisovat.

Amoxicilin v ampulích: návod pro použití u lidí

Amoxicilin je poměrně staré beta-laktamové antibiotikum. Na rozdíl od nejúčinnějších léků proti tuberkulóze není dostatečně účinná, ale způsobuje také méně nežádoucích účinků. Proto je předepsán lidem, kteří trpí onemocněním jater a ledvin, kdy jsou prostředky první a druhé řady kontraindikovány.

Často se podává společně s kyselinou klavulanovou, tento kombinovaný přípravek se vyrábí pod názvem Amoxiclav.

Příprava roztoku pro intramuskulární injekci

Nedoporučuje se samostatně zahájit léčbu tuberkulózy. Nejdříve je třeba se poradit s fiziskem, projít všemi potřebnými diagnostickými postupy.

Tuberkulóza je závažné chronické infekční onemocnění, které není snadno léčitelné. Použití správně vybraných léků je proto nezbytnou podmínkou pro vyléčení pacienta.

V případech, kdy je indikováno použití amoxicilinu, je třeba znát správnou techniku ​​intramuskulární injekce. Před podáním injekce připravte všechny potřebné položky:

 • bavlněné kuličky;
 • kožní antiseptikum, například roztok 70% ethylalkoholu;
 • stříkačka;
 • ampule s lékem;
 • chlorid sodný.

Před zředěním antibiotika se nejprve horní část ampule s přípravkem ošetří globulemi zvlhčenými antiseptiky. V případě potřeby by měl být podán se speciálním souborem. Ampule by měla být otevřena ve směru od vás, držet horní část zabalenou ve sterilní bavlněné kouli prsty.

Jak chovat, že se antibiotikum stává tekutým

Pak se požadované množství fyziologického roztoku odebere do injekční stříkačky - pět nebo deset mililitrů, v závislosti na dávce. Nalije se do lahvičky se suchým antibiotikem, takže se stane tekutým. Měli byste počkat, dokud se léčivý přípravek úplně nerozpustí, po čemž se znovu použije. Pro zachování čistoty je lepší použít novou injekční stříkačku.

Je to důležité! Lék lze použít pouze tehdy, když je zcela rozpuštěn. To může být určeno stupněm průhlednosti roztoku a přítomností sedimentu v něm. Pokud se přípravek nerozpustí správně, může být míchán sterilní jehlou.

V některých případech může přítomnost sraženiny znamenat, že by mělo být použito více fyziologického roztoku.

Vytváření injekcí

Amoxicilin pro léčbu tuberkulózy by měl být podáván intramuskulárně, pokud neexistují indikace pro intravenózní podání léčiva. Místo pro intramuskulární injekci je horní vnější kvadrant hýždí nebo stehna. Doporučená dávka léčiva podle návodu k použití je 1000 mg dvakrát denně pro dospělé a 50 mg na kilogram tělesné hmotnosti jednou denně pro děti. K tomu můžete použít stříkačku 5 nebo 10 ml v závislosti na dávce se standardní jehlou.

Foto 1. Prášek pro přípravu injekcí Amoxicilin / kyselina klavulanová o koncentraci 1 g / 0,2 g od výrobce "Medoclav".

Bezprostředně před injekcí by mělo být léčeno dvakrát antiseptickým místem. Doporučuje se provádět kruhové pohyby od středu k okrajům. Injekce by měla být provedena v pravém úhlu a zcela zasunuta.

Roztok se vstřikuje pomalu, po injekci je nutné aplikovat bavlněnou kouli navlhčenou alkoholem po dobu 3–5 minut. Další injekce se nejlépe provádí jinde, aby se předešlo komplikacím.

Lokální komplikace po injekci

Parenterální podávání léků po dlouhou dobu může vést k lokálním komplikacím. Obvykle neohrožují zdraví pacienta, ale často způsobují spoustu nepříjemností. Zvažte, jaké lokální reakce se mohou objevit v místě intramuskulární a intravenózní injekce Amoxicilinu.

Po intramuskulární injekci

Nedoporučuje se aplikovat injekci na stejné místo, protože je možný výskyt infiltrace tukové tkáně s rozvojem zánětu. Pro zjištění přítomnosti této komplikace je možné provést sondáž v místě injekce.

Pokud pod kůží dochází k zesílení, bolestivosti nebo otoku, injekce by měly být umístěny na jiné místo po dobu několika dnů, dokud infiltrace neodstraní sama.

V některých případech se v místě injekce objeví alergická reakce. Tento jev se nazývá fenomén Artus a souvisí se skutečností, že při vstřikování léku se vyvíjí hypersenzitivita na jeho složky. Proto obvykle po druhé injekci existují známky reakce - zarudnutí kůže, mírný otok.

Nápověda! Při dodržení způsobu podávání léků se kůže v místě vpichu nemění, může zůstat pouze bod injekce.

Objeví-li se příznaky komplikací, pak nejsou nutná žádná specifická terapeutická opatření, stačí buď změnit místo podání nebo upravit léčebný režim.

Po intravenózní injekci

Se zavedením amoxicilinu do žíly v normě také zůstává jen malý bod od injekce. Mezi komplikacemi je nejčastější hematom. Jeho příčina může být spojena buď s nedodržením výrobní techniky nebo s nedostatečným stisknutím místa vpichu injekce. Tato komplikace v žádném případě neohrožuje zdraví pacienta, a proto nevyžaduje zvláštní pomoc.

Pozor! Amoxicilin se vzácně používá k léčbě tuberkulózy, protože není zařazen do hlavní skupiny léků proti tuberkulóze. S neúčinností jiných léků nebo jejich nesnášenlivosti však tento nástroj může výrazně zlepšit stav pacienta.

Při dodržování pravidel podávání můžete dosáhnout rychlého pozitivního účinku bez vzniku komplikací.

Užitečné video

Co je amoxicilin s kyselinou klavulanovou, jak se metabolizuje a vylučuje, za jakých nemocí se používají?

Amoxicilin: návod k použití

Složení

Farmakologický účinek

Farmakokinetika

Indikace pro použití

Kontraindikace

Dávkování a podávání

Droga se užívá orálně. Dospělí a děti starší 10 let (s hmotností nad 40 kg) by měly být předepsány 0,5 g (2 kapsle) 3x denně; v případě těžké infekce se dávka zvyšuje třikrát denně na 1,0 g (4 kapsle). Maximální denní dávka je 6 g (24 tobolek).

Pro léčbu akutní otitis media, předepsané 0,5 g (2 kapsle) 3krát denně.

Děti ve věku 5 až 10 let (s tělesnou hmotností 20 až 40) jsou předepsány 0,25 g (1 tobolka) 3krát denně.

Průběh léčby je 5-12 dnů (pro streptokokové infekce - nejméně 10 dnů).

Pacienti s clearance kreatininu pod 10 ml za minutu snižují dávku léku o 15-50%, s anurií, dávka nesmí překročit 2 g denně.

Pro léčbu nekomplikované kapavky je podáváno 3,0 g jednou (s výhodou v kombinaci s 1,0 g probenecidu).

Pro prevenci endokarditidy se podává 3,0 g jednou denně po dobu 1 hodiny před operací a 1,5 g po 6-8 hodinách.

Pro léčbu a prevenci antraxu u dospělých a dětí s hmotností vyšší než 20 kg je předepsáno 0,5 g (2 kapsle) každých 8 hodin po dobu 2 měsíců.

Vedlejší účinky

Alergické reakce: možná kopřivka, návaly horka, erytematózní vyrážka, angioedém, rýma, konjunktivitida; vzácně - horečka, artralgie, eosinofilie, exfoliativní dermatitida, exsudativní erythema multiforme (včetně Stevens-Johnsonova syndromu); reakce podobné nemocem v séru; ve vzácných případech - anafylaktický šok.

Na straně zažívacího ústrojí: změna chuti, nevolnost, zvracení, stomatitida, glositida, dysbakterióza, průjem, bolest v řiti, vzácně - pseudomembranózní enterokolitida.

Na straně jater a žlučových cest: mírné zvýšení aktivity "jaterních" transamináz, vzácně - hepatitida a cholestatická žloutenka.

Na straně nervového systému (s dlouhodobým užíváním ve vysokých dávkách): agitovanost, úzkost, nespavost, ataxie, zmatenost, změna chování, deprese, periferní neuropatie, bolesti hlavy, závratě, křeče.

Laboratorní změny: leukopenie, neutropenie, trombocytopenická purpura, přechodná anémie.

Další účinky: dušnost, tachykardie, intersticiální nefritida, bolest v kloubech, kandidální onemocnění ústní dutiny a vagíny, superinfekce (zejména u pacientů s chronickým onemocněním nebo nízkou tělesnou rezistencí).

Předávkování

Příznaky: nevolnost, zvracení, průjem, narušení rovnováhy vody a elektrolytů.

Léčba: výplach žaludku, jmenování aktivního uhlí, slané projímadla, korekce rovnováhy vody a elektrolytů, hemodialýza.

Interakce s jinými léky

Snižuje účinnost perorálních kontraceptiv obsahujících estrogen, léků, v procesu metabolismu, při kterém vzniká kyselina para-aminobenzoová, ethinylestradiol - riziko vzniku "průlomového" krvácení. Snižuje clearance a zvyšuje toxicitu methotrexátu. Posiluje absorpci digoxinu. Zvyšuje účinnost nepřímých antikoagulancií (potlačuje střevní mikroflóru, snižuje syntézu vitamínu K a protrombinového indexu). Sledování protrombinového času by mělo být prováděno při současném jmenování antikoagulanty.

Antacida, glukosamin, projímadla zpomalují a snižují a kyselina askorbová zvyšuje absorpci. Vylučování je zpomaleno probenecidem, alopurinolem, sulfinpyrazonem, kyselinou acetylsalicylovou, indometacinem, oxyfenbutazonem, fenylbutazonem a dalšími léky, které potlačují tubulární sekreci.

Antibakteriální aktivita se snižuje se současným použitím s bakteriostatickými chemoterapeutiky, zvyšuje se - v kombinaci s aminoglykosidy a metronidazolem. K dispozici je úplná zkřížená rezistence ampicilinu a amoxicilinu.

Funkce aplikace

Léčba musí pokračovat po dalších 48-72 hodinách po vymizení klinických příznaků onemocnění.

Při současném užívání perorálních kontraceptiv obsahujících estrogen a amoxicilinu, pokud je to možné, používejte další metody antikoncepce.

U pacientů se závažným poškozením funkce ledvin může být nutné snížení dávky.

Vlastnosti užívání léku v pediatrické praxi:

Kontraindikováno u dětí mladších 6 let (pro tuto lékovou formu)

Vlastnosti užívání léčiva v geriatrické praxi:

Úprava dávky u starších pacientů není nutná. U starších pacientů je však pravděpodobnější, že budou mít sníženou funkci ledvin, proto je třeba při výběru dávky a sledování renálních funkcí vzhledem k možnému riziku toxických reakcí postupovat opatrně.

Použití v průběhu březosti a laktace. Údaje o možných embryotoxických, teratogenních nebo mutagenních účincích amoxicilinu v době těhotenství nejsou v současné době k dispozici. Pokud se těhotenství používá ze zdravotních důvodů, s ohledem na očekávaný účinek na matku a potenciální riziko pro plod. Amoxicilin je kontraindikován během kojení (kojení by mělo být přerušeno na dobu trvání léčby). Amoxicilin proniká do mateřského mléka, což může vést k rozvoji senzibilizačních jevů u dítěte.

Bezpečnostní opatření

V procesu dlouhodobé terapie je nutné sledovat stav funkce krevních orgánů, jater a ledvin.

Vývoj superinfekce je možný díky růstu mikrofluorové necitlivosti, která vyžaduje odpovídající změnu v antibakteriální terapii.

Pokud je to předepsáno pacientům se sepsí, může být možná bakteriolyzační reakce (Jarish-Herxheimerova reakce) (vzácně).

Pacienti s kapavkou potřebují provádět sérologické testy na syfilis v době diagnózy. U pacientů užívajících amoxicilin by měla být po 3 měsících provedena následná sérologická kontrola syfilisu.

U pacientů s náchylností k alergickým reakcím se používá opatrně.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a další potenciálně

nebezpečné stroje. Užívání léku s opatrností u osob užívajících dlouhodobě amoxicilin ve vysokých dávkách.

Injekce amoxicilinu: návod k použití

Není nikdo, kdo by nikdy nepoužíval antibakteriální léky alespoň jednou v životě. Viry a bakterie, které ovlivňují lidské tělo při různých infekčních onemocněních, se šíří rychlostí blesku, a ne každý má silnou imunitu v boji proti infekci pomocí ochranných funkcí svého těla. Antibiotika mohou pomoci. Zvláště účinný při potírání různých onemocnění infekční povahy injekcí antibakteriálních činidel. Injekce amoxicilinu jsou velmi oblíbené při léčbě mnoha onemocnění.

Amoxicilin, farmakologický účinek

Amoxicilin je širokospektrální antibakteriální léčivo. Patří mezi syntetická antibiotika skupiny penicilinu. Lék je schopen zničit a neutralizovat mnoho patogenních bakterií:

 • E. coli;
 • salmonelu;
 • shigella;
 • Klebsiella;
 • streptokoky;
 • stafylokoky;
 • diplokoky a další

Lék rychle proniká do tkání a tekutin lidského těla a soustředí se na maximum ve svalové hmotě, ledvinách a játrech. Absorpce do střeva, amoxicilin začne pracovat do 2 hodin po podání nebo podání, a jeho účinek trvá po dobu 8 hodin, po které se léčivo vylučuje z těla močí.

Formy uvolnění a složení

Amoxicilin se vyrábí ve formě tablet, kapslí, suspenzí pro požití a pro intramuskulární použití, stejně jako ampule se suchým práškem pro přípravu injekcí. Pacientům, kteří mají problémy s játry a ledvinami, se doporučuje použít injekci k léčbě.

Suspenze pro intramuskulární podání obsahuje amoxicilin - 15%, tj. 1 mg léčiva obsahuje 150 ml trihydrátu amoxicilinu + olejové plnivo. Suspenze se uvolní v 10 nebo 100 ml ve skleněných bublinách tmavohnědého skla.

Jak se chovají

Injekce amoxicilinu se používají hlavně subkutánně nebo intramuskulárně. V některých případech se podává intravenózně. Pro přípravu řešení je nutné připravit:

 • stříkačka;
 • vatové nebo bavlněné podložky;
 • lékařský alkohol nebo kapalina obsahující alkohol, např. měsíční tinktura nebo kafrový alkohol;
 • roztok chloridu sodného.

Ampule s lékem se vezme do ruky a navlhčí se její horní část alkoholem. Pak se do injekční stříkačky natáhne 5 a 10 ml chloridu sodného a vtlačí se do ampule, důkladně se protřepe a roztok se natáhne do injekční stříkačky. Injekční stříkačka nemůže být položena jehlou na stůl, ale je lepší držet vrchlík po celou dobu.

Poté si vyberte místo pro injekce, otřete je alkoholovým vatovým tamponem a vložte injekci. Látka se pomalu vstřikuje a místo vpichu se pomocí bavlněného tampónu otírá, takže na kůži nejsou žádné hrboly.

Co používat injekce Amoxicilin

Před injekcí musíte pečlivě prostudovat návod k použití. Podle instrukcí se lék používá pro:

 • různé infekční onemocnění dýchacího ústrojí (angína, otitis, faryngitida, sinusitida, sinusitida, čelní sinusitida, pneumonie, akutní nebo chronická bronchitida, plicní absces);
 • akutní nebo chronické infekční onemocnění gastrointestinálního traktu (cholecystitis, peritonitida, hepatitida, žloutenka atd.);
 • střevní infekce;
 • infekce močových cest (pyelonefritida, cystitida, uretritida atd.);
 • kapavka;
 • gynekologická infekční onemocnění;
 • infekční onemocnění kůže (dermatitida, abscesy, celulitida, erysipely, erythema multiforme atd.);
 • otrava krví;
 • časné stadium lymské nemoci.

Dávkování

Dávka léku je předepsána lékařem v souladu s diagnózou a hmotností pacienta. Obvyklá dávka pro děti od 5 let:

 • intramuskulárně - 50 ml na kg tělesné hmotnosti jednou;
 • intravenózní - 90-150 ml na 1 kg tělesné hmotnosti denně.
 • intramuskulární - denní dávka až 1 g dvakrát;
 • intravenózní denní dávka 2-13 g

V těžkých případech je povoleno třikrát zavedení amoxicilinu denně, ale ne více.

Když je lék kontraindikován

Amoxicilin má na rozdíl od jiných antibakteriálních léčiv minimální kontraindikace. Lze jej použít i během těhotenství a kojení, avšak pouze přísně předepsané lékařem a pod jeho dohledem.

Léky jsou kontraindikovány u:

 • alergie na penicilin;
 • fenylketonurii;
 • mononukleóza;
 • těžké patologie jater a ledvin;
 • bronchiální astma;
 • některá onemocnění nervového systému.

V žádném případě, bez jmenování lékaře, se léčba nedoporučuje.

Nežádoucí účinky a předávkování

Stejně jako u jiných léků má Amoxicilin řadu vedlejších účinků, které se mohou vyskytnout:

 • alergické reakce (vyrážka, angioedém, anafylaktický šok, dermatitida, konjunktivitida atd.);
 • nevolnost a zvracení, těžkost a nadýmání v břiše, zhoršená stolice, hemoragická kolitida, sucho v ústech atd.;
 • poruchy jater a žlučových cest;
 • slabost, závratě, křeče;
 • změny ve složení krve;
 • selhání ledvin;
 • porušení mikroflóry sliznic ve formě plaku na dásních, jazyku, vnitřku líc, stejně jako stomatitidě, parodontitidě, krvácení dásní;
 • kandidóza.

Pokud se objeví jeden nebo více z výše uvedených příznaků, měli byste přestat tento lék užívat a poraďte se s lékařem.

Předávkování amoxicilinem se projevuje:

 • nevolnost a zvracení;
 • bolest břicha;
 • křeče.

Při prvním náznaku otravy drogami je třeba zavolat posádku sanitky.

Užívání během těhotenství a kojení

Těhotné ženy mohou být léčeny amoxicilinem v případě:

Tento lék je nejbezpečnější ze všech typů antibiotik, proto je povolen pro léčbu těhotných žen, není však nutné se zapojit do vlastní léčby. Správné dávkování je nutné konzultovat s lékařem.

V období kojení, při jmenování drogové léčby, je nutné ukončit kojení.

Kompatibilita s alkoholem

Při léčbě antibiotiky je nutné se vyvarovat pití alkoholu, jinak se mohou vyskytnout závažné komplikace ve formě:

 • tachykardie;
 • snížení krevního tlaku;
 • infarkt myokardu;
 • alergické projevy až do angioedému;
 • horečka, nevolnost a zvracení;
 • ztráta vědomí.

Interakce s jinými léky

Léčivo je nekompatibilní s hormonální antikoncepcí, stejně jako s aminoglykosidy a alopurinolem. Nedoporučuje se užívat současně s jinými antibiotiky, laxativy, diuretiky a nesteroidními protizánětlivými látkami.

Funkce aplikace

V průběhu léčby amoxicilinem je nutné sledovat stav jater, ledvin a složení krve. Také přísně sledovat, že pacient nemá alergické projevy. Při sebemenší vyrážce na kůži okamžitě přestat brát prostředky.

Po léčbě antibiotikem je nutné provést léčbu střevní mikroflóry. Chcete-li to provést, postupujte takto:

 • Bifidumbacterin;
 • Linex;
 • Atsipol;
 • Bifiform;
 • Normobact a další.

Při léčbě Amoxicilinu, ve formě vedlejšího účinku, jsou možné křeče, proto je žádoucí, aby po dobu trvání antibiotické terapie nedošlo k řízení vozidel.

Amoxicilin: návod k použití

Složení

Farmakologický účinek

Farmakokinetika

Indikace pro použití

Kontraindikace

Dávkování a podávání

Droga se užívá orálně. Dospělí a děti starší 10 let (s hmotností nad 40 kg) by měly být předepsány 0,5 g (2 kapsle) 3x denně; v případě těžké infekce se dávka zvyšuje třikrát denně na 1,0 g (4 kapsle). Maximální denní dávka je 6 g (24 tobolek).

Pro léčbu akutní otitis media, předepsané 0,5 g (2 kapsle) 3krát denně.

Děti ve věku 5 až 10 let (s tělesnou hmotností 20 až 40) jsou předepsány 0,25 g (1 tobolka) 3krát denně.

Průběh léčby je 5-12 dnů (pro streptokokové infekce - nejméně 10 dnů).

Pacienti s clearance kreatininu pod 10 ml za minutu snižují dávku léku o 15-50%, s anurií, dávka nesmí překročit 2 g denně.

Pro léčbu nekomplikované kapavky je podáváno 3,0 g jednou (s výhodou v kombinaci s 1,0 g probenecidu).

Pro prevenci endokarditidy se podává 3,0 g jednou denně po dobu 1 hodiny před operací a 1,5 g po 6-8 hodinách.

Pro léčbu a prevenci antraxu u dospělých a dětí s hmotností vyšší než 20 kg je předepsáno 0,5 g (2 kapsle) každých 8 hodin po dobu 2 měsíců.

Vedlejší účinky

Alergické reakce: možná kopřivka, návaly horka, erytematózní vyrážka, angioedém, rýma, konjunktivitida; vzácně - horečka, artralgie, eosinofilie, exfoliativní dermatitida, exsudativní erythema multiforme (včetně Stevens-Johnsonova syndromu); reakce podobné nemocem v séru; ve vzácných případech - anafylaktický šok.

Na straně zažívacího ústrojí: změna chuti, nevolnost, zvracení, stomatitida, glositida, dysbakterióza, průjem, bolest v řiti, vzácně - pseudomembranózní enterokolitida.

Na straně jater a žlučových cest: mírné zvýšení aktivity "jaterních" transamináz, vzácně - hepatitida a cholestatická žloutenka.

Na straně nervového systému (s dlouhodobým užíváním ve vysokých dávkách): agitovanost, úzkost, nespavost, ataxie, zmatenost, změna chování, deprese, periferní neuropatie, bolesti hlavy, závratě, křeče.

Laboratorní změny: leukopenie, neutropenie, trombocytopenická purpura, přechodná anémie.

Další účinky: dušnost, tachykardie, intersticiální nefritida, bolest v kloubech, kandidální onemocnění ústní dutiny a vagíny, superinfekce (zejména u pacientů s chronickým onemocněním nebo nízkou tělesnou rezistencí).

Předávkování

Příznaky: nevolnost, zvracení, průjem, narušení rovnováhy vody a elektrolytů.

Léčba: výplach žaludku, jmenování aktivního uhlí, slané projímadla, korekce rovnováhy vody a elektrolytů, hemodialýza.

Interakce s jinými léky

Snižuje účinnost perorálních kontraceptiv obsahujících estrogen, léků, v procesu metabolismu, při kterém vzniká kyselina para-aminobenzoová, ethinylestradiol - riziko vzniku "průlomového" krvácení. Snižuje clearance a zvyšuje toxicitu methotrexátu. Posiluje absorpci digoxinu. Zvyšuje účinnost nepřímých antikoagulancií (potlačuje střevní mikroflóru, snižuje syntézu vitamínu K a protrombinového indexu). Sledování protrombinového času by mělo být prováděno při současném jmenování antikoagulanty.

Antacida, glukosamin, projímadla zpomalují a snižují a kyselina askorbová zvyšuje absorpci. Vylučování je zpomaleno probenecidem, alopurinolem, sulfinpyrazonem, kyselinou acetylsalicylovou, indometacinem, oxyfenbutazonem, fenylbutazonem a dalšími léky, které potlačují tubulární sekreci.

Antibakteriální aktivita se snižuje se současným použitím s bakteriostatickými chemoterapeutiky, zvyšuje se - v kombinaci s aminoglykosidy a metronidazolem. K dispozici je úplná zkřížená rezistence ampicilinu a amoxicilinu.

Funkce aplikace

Léčba musí pokračovat po dalších 48-72 hodinách po vymizení klinických příznaků onemocnění.

Při současném užívání perorálních kontraceptiv obsahujících estrogen a amoxicilinu, pokud je to možné, používejte další metody antikoncepce.

U pacientů se závažným poškozením funkce ledvin může být nutné snížení dávky.

Vlastnosti užívání léku v pediatrické praxi:

Kontraindikováno u dětí mladších 6 let (pro tuto lékovou formu)

Vlastnosti užívání léčiva v geriatrické praxi:

Úprava dávky u starších pacientů není nutná. U starších pacientů je však pravděpodobnější, že budou mít sníženou funkci ledvin, proto je třeba při výběru dávky a sledování renálních funkcí vzhledem k možnému riziku toxických reakcí postupovat opatrně.

Použití v průběhu březosti a laktace. Údaje o možných embryotoxických, teratogenních nebo mutagenních účincích amoxicilinu v době těhotenství nejsou v současné době k dispozici. Pokud se těhotenství používá ze zdravotních důvodů, s ohledem na očekávaný účinek na matku a potenciální riziko pro plod. Amoxicilin je kontraindikován během kojení (kojení by mělo být přerušeno na dobu trvání léčby). Amoxicilin proniká do mateřského mléka, což může vést k rozvoji senzibilizačních jevů u dítěte.

Bezpečnostní opatření

V procesu dlouhodobé terapie je nutné sledovat stav funkce krevních orgánů, jater a ledvin.

Vývoj superinfekce je možný díky růstu mikrofluorové necitlivosti, která vyžaduje odpovídající změnu v antibakteriální terapii.

Pokud je to předepsáno pacientům se sepsí, může být možná bakteriolyzační reakce (Jarish-Herxheimerova reakce) (vzácně).

Pacienti s kapavkou potřebují provádět sérologické testy na syfilis v době diagnózy. U pacientů užívajících amoxicilin by měla být po 3 měsících provedena následná sérologická kontrola syfilisu.

U pacientů s náchylností k alergickým reakcím se používá opatrně.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a další potenciálně

nebezpečné stroje. Užívání léku s opatrností u osob užívajících dlouhodobě amoxicilin ve vysokých dávkách.

Amoxicilin (amoxicilin)

Obsah

Strukturní vzorec

Ruské jméno

Latinský název látky Amoxicilin

Chemický název

[2S- [2alfa, 5alfa, 6beta (S *)]] - 6 - [[Amino- (4-hydroxyfenyl) acetyl] amino] -3,3-dimethyl-7-oxo-4-thia-1-azabicyklo [ 3.2.0] kyselina heptan-2-karboxylová (a jako trihydrát nebo sodná sůl)

Hrubý vzorec

Farmakologická skupina látky Amoxicilin

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Kód CAS

Charakteristické látky Amoxicilin

Semisyntetická skupina antibiotik penicilinů širokého spektra. Stabilní kyseliny. Zničeno penicilinasou.

Amoxicilin. Molekulová hmotnost 365,41.

Sodná sůl amoxicilinu. Molekulová hmotnost 387,89.

Amoxicilin trihydrát. Rozpustnost (mg / ml): ve vodě 4,0; v methanolu 7,5; v absolutním alkoholu 3,4; nerozpustný v hexanu, benzenu, ethylacetátu, acetonitrilu. Molekulová hmotnost 419,45.

Farmakologie

Inhibuje transpeptidázu, porušuje syntézu peptidů peptidoglykanu (protein podporující buněčnou stěnu) během období dělení a růstu, způsobuje lýzu mikroorganismů.

Má širokou škálu antimikrobiálních účinků. Aktivní proti aerobním grampozitivním mikroorganismům - Staphylococcus spp. (s výjimkou kmenů produkujících penicilinázu), Streptococcus spp., včetně Streptococcus faecalis, Streptococcus pneumoniae, aerobní gram-negativní organismy - Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Escherichia coli, Próteus mirabilis, Haemophilus influenzae, některé kmeny Salmonella, Shigella, Klebsiella, a Helicobacter pylori.

Nepůsobí na indol pozitivní kmeny Proteus (P.vulgaris, P.rettgeri); Serratia spp., Enterobacter spp., Morganella morganii, Pseudomonas spp. Rickettsia, mykoplazmy, viry jsou rezistentní vůči jeho působení.

Pokud je přípravek podáván ve formě suspenze v dávkách 125 mg / 5 ml a 250 mg / 5 ml rychle a dobře (75–90%) absorbován, vytváří Cmax (1,5–3,0 µg / ml a 3,5–5,0 µg / ml) po 1–2 hodinách Při perorálním podání ve formě tobolek v dávkách 250 a 500 mg C tmax (3,5–5,0 µg / ml a 5,5–7,5 µg / ml) se také dosáhne za 1–2 hodiny, příjem v kyselém prostředí, příjem potravy neovlivňuje absorpci.

Je-li podáván parenterálně rychle absorbován a distribuován ve tkáních a tělních tekutinách; Cmax nalezené v krvi 1 h po i / m podání a zůstávají na terapeutické úrovni po parenterálním podání po dobu 6-8 hodin.

Vazba na plazmatické proteiny je asi 20%. Histohematické bariéry snadno přecházejí, s výjimkou nezměněného BBB, a rychle pronikají do většiny tkání a tělních tekutin; se hromadí v terapeutických koncentracích v peritoneální tekutině, moči, obsahu kožních puchýřů, pleurálním výpotku, plicní tkáni, střevní sliznici, ženských genitáliích, tekutině středního ucha, žlučníku a žluči (s normální funkcí jater), fetálních tkání (prochází placentární bariérou) ). T1/2 je 1–1,5 hod. V případě poruchy funkce ledvin T1/2 prodlužuje se na 4–12,6 h, v závislosti na clearance kreatininu. Částečně metabolizován za vzniku neaktivních metabolitů. 50–70% se vylučuje ledvinami beze změny tubulární sekrecí (80%) a glomerulární filtrací (20%), 10–20% játry. Ve stopových množstvích stanovených v séru 8 hodin po požití. V malých množstvích se vylučuje do mateřského mléka.

Použití látky Amoxicilin

Bakteriální infekce způsobené citlivými patogeny: infekce dýchacích cest a ORL orgánů (bronchitida, pneumonie, bolest v krku, akutní otitis media, faryngitida, sinusitida), urogenitální systém (uretritida, cystitida, pyelitida, pyelonefritida, endometritida, cervicitida), kůže a měkkých tkání (erysipel, impetigo, sekundárně infikovaná dermatóza), břišní infekce a gastrointestinální infekce (peritonitida, cholecystitida, cholangitida, břišní tyfus, úplavice, salmonelóza, Salmonella); leptospiróza, listerióza, meningitida, sepse, lymská choroba (borelióza), kapavka; eradikaci Helicobacter pylori (jako součást kombinované terapie); prevence endokarditidy a chirurgické infekce.

Kontraindikace

Hypersenzitivita (včetně jiných penicilinů), infekční mononukleóza.

Omezení použití

Polyvalentní přecitlivělost na xenobiotika, alergická diatéza, bronchiální astma, pollinóza, lymfocytární leukémie, historie gastrointestinálního traktu (zejména kolitida spojená s užíváním antibiotik), selhání ledvin.

Použití v průběhu březosti a laktace

V těhotenství je možné, pokud přínos pro matku převažuje nad potenciálním rizikem pro plod (u těhotných žen nejsou k dispozici adekvátní a dobře kontrolované studie).

Kategorie činnosti na plodu provedená úřadem FDA - B.

S péčí během kojení (peniciliny pronikají do mateřského mléka).

Nežádoucí účinky amoxicilinu

Alergické reakce: návaly horka, rinitida, konjunktivitida, exfoliativní dermatitida, exsudativní erythema exsudativní, Stevens-Johnsonův syndrom, anafylaktický šok, makulopapulární vyrážka, svědění, kopřivka, edém Quincke, reakce podobné sérové ​​nemoci.

Na straně zažívacího traktu: nevolnost, zvracení, změna chuti, průjem, bolest v řiti, stomatitida, glositida.

Z nervového systému a smyslových orgánů: vzrušení, úzkost, nespavost, zmatenost, změna chování, bolest hlavy, závratě, křečovité reakce.

Protože kardiovaskulární systém a krev (krev, hemostáza): tachykardie, přechodná anémie, trombocytopenická purpura, eosinofilie, leukopenie, neutropenie a agranulocytóza.

Jiní: potíže s dýcháním, bolest v kloubech, intersticiální nefritida, mírné zvýšení hladin transamináz v krvi; komplikace způsobené chemoterapeutickým účinkem - dysbakteriózou, superinfekcí (zejména u pacientů s chronickým onemocněním nebo sníženou rezistencí na tělo), orální nebo vaginální kandidózou, pseudomembranózní nebo hemoragickou kolitidou.

Interakce

Snižuje účinek perorálních kontraceptiv obsahujících estrogen, snižuje clearance a zvyšuje toxicitu methotrexátu. Baktericidní antibiotika (včetně aminoglykosidů, cefalosporinů, cykloserinu, vankomycinu, rifampicinu), metronidazolu - synergického účinku; bakteriostatická léčiva (makrolidy, chloramfenikol, linkosamidy, tetracykliny, sulfonamidy) - antagonistické působení. Zvyšuje účinnost nepřímých antikoagulancií (potlačuje střevní mikroflóru, snižuje syntézu vitamínu K a protrombinového indexu). NSAID, vč. kyselina acetylsalicylová, indomethacin, oxyfenbutazon, fenylbutazon, sulfinpyrazon, diuretika, alopurinol, probenecid a další léky, které potlačují tubulární sekreci, zpomalují vylučování a zvyšují koncentraci amoxicilinu v krvi. Alopurinol zvyšuje riziko kožní vyrážky. Antacida snižují absorpci.

Předávkování

Příznaky: nevolnost, zvracení, průjem, narušení rovnováhy vody a elektrolytů (důsledek zvracení a průjmu); při dlouhodobém užívání ve vysokých dávkách - neurotoxické reakce a trombocytopenie (tyto jevy jsou reverzibilní a vymizí po vysazení léku).

Léčba: výplach žaludku, jmenování aktivního uhlí, slané projímadla, korekce rovnováhy vody a elektrolytů; hemodialýzou

Způsob podání

Uvnitř, v / m, v / v trysce a kapání.

Bezpečnostní opatření Amoxicilin

Léčba musí pokračovat 48–72 hodin po vymizení klinických příznaků nemoci, pro streptokokové infekce - 10 dnů.

V průběhu léčby je nutné sledovat stav funkce krevních orgánů, jater a ledvin.

Možná, že vývoj superinfekce v důsledku růstu microflora necitlivý na lék. V případě vývoje superinfekce je třeba zrušit amoxicilin a odpovídající změnu v léčbě antibiotiky. Při léčbě pacientů s bakteriémií může být možná bakteriolyzační reakce (Jarish-Herxheimerova reakce).

U pacientů s přecitlivělostí na peniciliny jsou možné alergické zkřížené reakce s cefalosporinovými antibiotiky.

Při léčbě mírného průjmu na pozadí léčby by neměly být podávány léky proti průjmu, které snižují střevní motilitu; mohou být použita protiprůjmová činidla obsahující kaolin nebo attapulgit. Při těžkém průjmu byste se měli poradit s lékařem.

Při současném užívání perorálních kontraceptiv obsahujících estrogen a amoxicilin by měly být pokud možno použity další metody antikoncepce.

Návod k použití ampule ampicilinu

(495) 510-86-04 (499) 168-85-86
Moskva, otevřená dálnice, budova 5, budova 6

(495) 972-74-06 (499) 261-70-83
Moskva, st. 28, Nizhnyaya Krasnoselskaya

Přihlásit se k odběru novinek
VETLEK vetapteks!

Amoxicilin 15%, fl. 10 ml

SLOŽENÍ A FORMA VYDÁNÍ. T

Antibakteriální léčivo s dlouhodobým účinkem, obsahující v 1 ml účinné látky 150 mg amoxicilinu ve formě trihydrátu a olejového plniva. K dispozici ve formě sterilní injekční suspenze bílé v injekčních lahvičkách z tmavého skla, 10 ml, které jsou vloženy do lepenkových krabic.

FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI

Amoxicilin je polosyntetické antibiotikum ze skupiny penicilinu. Má širokou škálu aktivit E. coli, Salmonella spp., Fusobacterium spp., Haemophilus spp., Moraxella spp., Pasteurella spp., Proteus mirabilis). Lék neovlivňuje kmeny mikroorganismů tvořících penicilin z rodů Klebsiella a Enterobacter, stejně jako Pseudomonas. Amoxicilin interferuje se syntézou přepážky bakteriálních buněk, inhibuje transpeptidázové a karboxypeptidázové enzymy a způsobuje osmotickou nerovnováhu, která vede ke smrti bakterie během růstového stadia. Olejové plnivo, které je součástí léčiva, postupně uvolňuje mikronizovaný amoxicilin do krve, čímž zajišťuje dlouhodobý účinek antibiotika. Při parenterálním podání je amoxicilin 15% dobře vstřebáván do krve z místa vpichu injekce a je rychle distribuován v těle, dosahuje nejvyšší koncentrace ve svalové tkáni, játrech, ledvinách a gastrointestinálním traktu díky nízkým plazmatickým proteinům (17–20%). Amoxicilin v malém rozsahu proniká do mozku a kostní tekutiny, s výjimkou případů, kdy jsou záněty zapálené. Maximální koncentrace v krevní plazmě je dosažena 1–2 hodiny po podání léčiva a zůstává na terapeutické úrovni po dobu 48 hodin. Amoxicilin není prakticky metabolizován. Vylučuje se převážně z těla močí, v menší míře mlékem a žlučí.

INDIKACE

Přiřazení skotu, ovcí, koz, prasat, psů a koček k léčbě bakteriálních infekcí gastrointestinálního traktu (včetně enteritidy, gastroenteritidy, gastroenteritidy), onemocnění dýchacích cest (včetně bronchitidy, bronchiální pneumonie, rýmy), chirurgických onemocnění (včetně ran, abscesů, artritida), onemocnění močového systému (metritida, endometritida, cystitida, uretritida, pyelonefritida), onemocnění kůže a měkkých tkání (včetně pupečníkových infekcí), jakož i komplikace způsobené mikroorganismy citlivými na amoxy Cylin. Pro léčbu leptospirózy, mastitidy, agalakcie u prasat, aktinomykózy, erysipelů prasat, parainfluenzy a paratypidní horečky.

DÁVKY A METODY POUŽITÍ

Amoxicilin 15% se podává zvířatům intramuskulárně nebo subkutánně v dávce 1 ml na 10 kg hmotnosti zvířete (15 mg účinné složky na 1 kg tělesné hmotnosti). U zvířat s renální insuficiencí se doporučuje přesně kalibrovat dávku léku. Před použitím obsahu lahvičky důkladně protřepejte, aby se získala homogenní suspenze. Pokud je to nutné, je možné opakované podání léku po 48 hodinách. Pro zavedení suspenze amoxicilinu používejte pouze suché sterilní stříkačky a jehly. Pokud podávaná dávka léku přesáhne 20 ml, doporučuje se podat několik injekcí v různých bodech. Místo injekce po zavedení amoxicilinu 15% se doporučuje pro jemnou masáž.

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Zvířata mohou mít alergické reakce na amoxicilin, který rychle vymizí po ukončení užívání léčiva. Intoxikace v důsledku předávkování je téměř nemožná. Pokud se objeví alergické reakce, doporučuje se podávat kortikosteroidy a adrenalin zvířatům.

KONTRAINDIKACE

Přecitlivělost na amoxicilin a jiné peniciliny. Je zakázáno vstupovat intravenózně. Není dovoleno používat králíky, křečky, morčata a pískomily. Amoxicilin nemůže být mísen s jinými léky ve stejné injekční stříkačce a také nemůže být používán současně s bakteriostatickými chemoterapeutiky. Lék by neměl být předepisován pro infekce způsobené bakteriemi, které tvoří penicilinázu.

ZVLÁŠTNÍ POKYNY

Zabití zvířat na maso je povoleno 14 dní po ukončení podávání léčiva. Maso zvířat, která jsou nucena být zabita před uplynutím stanovené doby, může být použita pro krmení kožešinových zvířat nebo pro produkci moučky z masa a kostí. Mléko ze zvířat, kterým bylo injikováno 15% suspenze amoxicilinu, může být použito k jídlu po 48 hodinách po ukončení léčby. Pro krmení zvířat se používá mléko získané ze zvířat během období aplikace amoxicilinu a před uplynutím 48 hodin po poslední injekci léčiva.

PODMÍNKY PRO SKLADOVÁNÍ

S opatrností (seznam B). Na suchém, tmavém místě a mimo dosah dětí při teplotě od 0 do 25 ° C. Doba použitelnosti - 3 roky.

PRODEJCE

Veterinární lékárny "Vetlek", Rusko.

Otevírací doba: od 9.00 do 20.00 hod. Bez volna.

1. Vetapteka "Vetlek" na otevřené dálnici

(v blízkosti metra "Rokossovskogo Boulevard")

Adresa: 107370, Moskva, otevřená dálnice 5, budova 6.

Tel: (495) 510-86-04; tel.: (499) 168-85-86

2. Vetapteka "Vetlek" na Krasnoselskaya

(poblíž stanice metra "Krasnoselskaya" a poblíž stanice metra "Baumanskaya")

Adresa: 105066, Moskva, st. Nizhnyaya Krasnoselskaya, d. 28.

Tel: (495) 972-74-06; tel.: (499) 261-70-83

Návod k použití přípravku AMOXICILLIN 15%

Forma dávkování

Forma uvolnění, složení a balení

Injekční suspenze bílá až žlutavě bílá, exfoliovaná během skladování.

Pomocné látky: hydroxytoluen v lahvičce - 1 mg, benzylalkohol - 10 mg, monostearát hlinitý - 15 mg, frakcionovaný kokosový olej - do 1 ml.

Baleno v 10, 100 a 250 ml lahvičkách z tmavého skla, zabalených v jednotlivých kartonových krabicích. Každé spotřebitelské balení je dodáváno s návodem k použití.

Farmakologické (biologické) vlastnosti a účinky

Amoxicilin, který je součástí léčiva, je polosyntetické antibiotikum série penicilinu.

Mechanismem jeho působení je porušení syntézy bakteriální buněčné stěny inhibicí enzymů transpeptidázy a karboxypeptidázy, což vede k narušení osmotické rovnováhy a destrukci bakterie.

Amoxicilin má široké spektrum baktericidních účinků proti gram-pozitivním a gram-negativním mikroorganismům, jako jsou kryptochemické, kryptochemické a další., Salmonella spp., Fusobacterium spp., Haemophilus spp., Moraxella spp., Pasteurella spp., Proteus mirabilis, Leptospira spp.

Amoxicilin trihydrát se dobře vstřebává z místa vpichu injekce a je rychle distribuován v těle a dosahuje nejvyšší koncentrace ve svalech, játrech a ledvinách. Maximální koncentrace v krvi je dosažena během 1-2 hodin po podání Amoxicilinu 15% a zůstává na terapeutické úrovni po dobu 48 hodin, amoxicilin se vylučuje převážně močí.

Amoxicilin 15% podle stupně expozice organismu patří mezi středně nebezpečné látky (3 třída nebezpečnosti podle GOST 12.1.007).

Indikace pro použití léku AMOXICILLIN 15%

- skot, ovce, prasata a kozy k léčbě bakteriálních infekcí dýchacích cest, močového systému, onemocnění kůže a měkkých tkání způsobených mikroorganismy citlivými na amoxicilin.

Postup při podávání žádostí

Léčivo se používá v dávce 1 ml na 10 kg hmotnosti zvířat (15 mg účinné složky na 1 kg hmotnosti zvířete) vm / m. Pokud je to nutné, je možné opakované podání léku po 48 hodinách.

Vedlejší účinky

Vedlejší účinky a komplikace spojené s užíváním 15% amoxicilinu v doporučených dávkách nejsou pozorovány.

Kontraindikace při užívání léčiva AMOXICILLIN 15%

- individuální přecitlivělost zvířat na beta-laktamová antibiotika.

Zvláštní pokyny a opatření pro osobní prevenci

Zabíjení zvířat na maso je povoleno nejdříve 14 dní po posledním použití léku. Maso zvířat, která jsou nucena být zabita před uplynutím stanovené doby, může být použita pro krmení kožešinových zvířat nebo pro produkci moučky z masa a kostí.

Je zakázáno používat pro potravinářské účely mléko získané ze zvířat během léčby přípravkem Amoxicilin 15% a do 48 hodin po ukončení užívání léčiva. Mléko získané před uplynutím stanovené doby lze použít pro krmení zvířat.

Osobní preventivní opatření

Při práci s Amoxicillinem 15% byste se měli řídit obecnými pravidly pro osobní hygienu a bezpečnostními opatřeními při práci s léky.

Skladovací podmínky Amoxicilin 15%

Seznam B. Přípravek by měl být skladován na suchém místě, chráněn před světlem a přímým slunečním zářením při teplotě 5 ° až 25 ° C.

Lék by měl být uchováván mimo dosah dětí.