Mohu dát Analgin s aspirinem?

Některé nemoci jsou doprovázeny vysokou horečkou. Někdy běžná antipyretika nepomáhá odstranit teplotu. V kritických situacích je dovoleno užívat Aspirin a Analgin současně. Tato kombinace rychle snižuje teplo. Použijte však obdobnou kombinaci léků jednorázově, když jiné prostředky nemají pozitivní účinek.

Použití léků při teplotě

Analgin a Aspirin je zakázáno používat pro léčbu jakýchkoliv patologií. Lékaři však doporučují užívat je, když horečka po užití jiných antipyretických léků u dítěte nebo dospělého pacienta několik dní ustupuje nebo se stále zvyšuje.

Tyto léky okamžitě eliminují horečku. Teplota rychle dodává 30 minut po jejich použití. Při jednorázovém užití tablet nedávají nežádoucí účinky, nemají škodlivý účinek na orgány. Doporučuje se použít, pokud se Ibuprofen nebo Paracetamol nedokáže vyrovnat s úkoly.

Analgin nebo Aspirin pomáhá při bolestech hlavy, stejně jako zubních, svalových a kloubních. Odstraňují symptomy:

 • nachlazení;
 • radiculitis;
 • revmatoidní onemocnění;
 • SARS a další patologie.

Léky však odstraňují pouze negativní známky střední závažnosti, aniž by poskytly terapeutický účinek.

Aspirin je možné užívat pro bolest v hlavě, stejně jako pro analgin, pouze 1 krát pro zmírnění stavu v případě náhlého nepohodlí. V budoucnu je třeba navštívit lékaře. Určí příčinu syndromu bolesti, provede léčebný režim, který bude následovat.

Antipyretika v pediatrické terapii

Poskytování Analgin dětem do 15 let je přísně zakázáno. Stejné pravidlo platí pro Aspirin.

Léky dávají závažné nežádoucí účinky:

 • poškození sliznice gastrointestinálního traktu, vedoucí k peptickému vředu;
 • porušit proces tvorby krve;
 • vyvolat krvácení;
 • způsobit alergie (kopřivka, angioedém).

Tyto léky proti bolesti mohou zachránit dítě před smrtelnou patologií - Reyeovým syndromem. Onemocnění se vyskytuje u dětí ve věku 4-12 let, postihuje játra a mozkovou tkáň.

Lékař rozhodne o použití těchto antipyretik. Dej je dítěti při kritické teplotě, kdy dojde k ohrožení života, pouze jednou. V jiných případech nelze tyto tablety použít k léčbě malých dětí.

Analgin v kombinaci s aspirinem

Někdy se Analgin s Aspirinem podává na teplotu dospělého a dítěte s infekcemi způsobenými viry, bakteriemi a jinými patogeny. Není však bezpečné používat tyto léky v tandemu. Jejich vlastnosti, vedlejší účinky a kontraindikace jsou identické.

Analgin vede k závažným nežádoucím reakcím, proti kterým se mohou objevit závažné komplikace. Aspirin zvyšuje nežádoucí účinky analginu. Se společným užíváním samozřejmě nesteroidní protizánětlivé léky mají větší pravděpodobnost výskytu nebezpečných komplikací. Proto je zakázáno pít aspirin a analgin po dlouhou dobu společně.

Místo populárních tablet je lepší užívat léky na bázi nimesulidu. Jsou bezpečné pro děti i dospělé. Dobře se vyrovnat s potlačením příznaků: odstranit teplotu, odstranit bolest, zastavit vývoj zánětlivých procesů.

Když antipyretika neodstraňují teplo, nespěchejte na pomoc osobě používající Analgin a Aspirin. To zachrání pacienta před vznikem nežádoucích komplikací. Pacient by měl být předveden lékaři, který zjistí příčinu a napíše účinné léky k léčbě.

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/aspirin__1962
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=712d0942-5c3e-4391-96b3-08f47af0de08t=

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Kompatibilita Aspirin a Analgin

Aspirin a Analgin jsou nejoblíbenější léky patřící do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Někteří je považují za protějšky, i když to není úplně pravda. Zvažte rozdíl a vlastnosti každého z těchto léků.

Aspirin Action

Hlavní účinnou složkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová.

Je to nesteroidní protizánětlivé činidlo s několika typy účinků na tělo:

 • snížení tělesné teploty;
 • zajištění snadného analgetického účinku;
 • ředění krve (kvůli kterému je široce používán pro léčbu a prevenci kardiovaskulárních onemocnění).

Analgin akce

Hlavním účinkem léčiva je úleva od bolesti a snížení zánětlivého procesu. Analgin je analgetikum, jehož hlavní složkou je sodná sůl metamizolu. Lék se vstřebává z tenkého střeva a začíná působit do 20 minut po užití tablety a 5 minut po injekci roztoku.

Lék se používá pro bolest zubů, bolesti hlavy, opakující se menstruační bolest a nepohodlí při poranění. Hlavní je, že nemá silný účinek, proto se nepoužívá pro dlouhodobé podávání.

Můžu současně užívat Aspirin a Analgin?

Je to možné, ale je nežádoucí kombinovat léky. Aspirin je již více než 100 let. Po dlouhou dobu byl používán jako lék ke snížení teploty a zmírnění bolesti. Moderní medicína preferuje použití kyseliny acetylsalicylové v kardiologii a flebologii k ředění krve a zlepšení funkce srdce.

Současně můžete užívat léky jednorázově, například při léčbě aspirinu nebo kardiomagnylu, můžete pít Analgin pro bolesti hlavy; dávkování - ne více než 3 tablety denně.

Indikace pro současné použití

Pokud se teplota u dospělých zvýšila nad +39,5 ° C při studeném nebo infekčním onemocnění jako jednorázový lék pro včasný antipyretický účinek.

Děti takové směsi jsou přísně kontraindikovány, aby se zabránilo vedlejším účinkům.

Pacientům mladším 15 let se doporučuje užívat komplex přípravku Analgin s přípravkem Dimedrol.

Kontraindikace přípravkem Aspirin a Analgin

MP nemůžete používat společně v následujících případech:

 • nesnášenlivost složek přípravku jednoho z léčiv;
 • věk do 15 let;
 • během těhotenství;
 • vnitřní krvácení, včetně historie;
 • porušením ledvin a jater.

Jak spolu užívat Aspirin a Analgin

MP se používá v extrémních případech ke snížení vysoké tělesné teploty. Současně je nutné píchnout No-Shpu, aby se zabránilo vaskulárním křečím.

Vedlejší účinky

MP může mít následující vedlejší účinky:

 • CNS: nadměrná podrážděnost, ospalost, únava, únava po spánku;
 • Gastrointestinální trakt: gastritida, poruchy zažívání (všechny NSAID mají negativní účinek na žaludek);
 • hematopoetické orgány: anémie, krvácení;
 • alergické reakce, svědění, vyrážka, zarudnutí v místě vpichu injekce při použití roztoku.

Aby se předešlo možným problémům, je doporučeno, aby nedošlo ke zneužívání kombinace těchto látek a vždy se poraďte s odborníky.

Recenze

Lyudmila Mikhailovna, 58 let, Kursk

Aspirin, piju často, přesněji ASA, která je součástí Aspirin Cardio nebo Cardiomagnyl. 2krát ročně se zabývám prevencí opakovaného infarktu myokardu. Pokud je to nutné, piju Analgin, obzvláště při magnetických bouřích, když je můj krevní tlak narušen a moje hlava je bolestivá. Žádné nežádoucí účinky nebyly jednou.

Irina Ivanovna, 30 let, Krasnodar

Obě drogy jsou vždy na dosah ruky a v případě potřeby je aktivně používám. Abych snížil bolest syndromu, užívám Aspirin a také užívám lék k úlevě od menstruace nebo bolesti hladu. Když zub, ruka, noha atd. Tabletu Analgin užívám.

Jaký je rozdíl mezi Analgin a Aspirinem?

Analgin a aspirin jsou běžné léky, které lze nalézt na trhu. Obě drogy jsou přítomny v téměř každé domácí hrudi. Používá se pro bolest různého původu, horečku, zánět.

Analgin a aspirin jsou běžné léky, které lze nalézt na trhu.

Jaký je rozdíl a podobnost?

Léky patří do stejné farmaceutické skupiny - nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Léky z této skupiny neobsahují hormony, nemají vedlejší účinky, které se mohou objevit v důsledku hormonální terapie. Léčivé přípravky neobsahují stejnou účinnou látku, patří k různým typům NSAID vzhledem k odlišnému původu účinné látky: Aspirin - deriváty kyseliny salicylové, Analgin - ke pyrazolidinu.

Pokyny pro Analgin

Analgin je dostupný v tabletách. Léčivou látkou je metamizol sodný, ale obsahuje cukr, škrob, mastek, stearát vápenatý.

Terapeutický účinek je analgetický a antipyretický. Má vliv na produkci prostaglandinů a snižuje jejich úroveň. Má slabý účinek, který odstraňuje zánětlivé procesy.

Analgin se používá pro bolest, která je způsobena různými příčinami: bolest hlavy a bolest zubů, migréna, bolestivá menstruace, bolest svalů, neuralgie, bolest po operaci. V kombinaci s léky, které mají antispasmodický účinek, lze použít pro renální a žlučovou koliku. Používá se při horečce, která je způsobena infekčními chorobami.

Analgin by neměl být používán během těhotenství a kojení, poruch ledvin a jater, různých krevních patologií, bronchiálního astmatu a přecitlivělosti na léčivou látku.

Užívejte 1 tabletu po jídle 2-3 krát denně. Pro 1 příjem můžete vzít maximálně 2 tablety denně - 6 ks.

Aspirinové instrukce

Aspirin se prodává v tabletách. Aktivní složkou v prostředku je kyselina acetylsalicylová. Lék má analgetický účinek, odstraňuje zánět, zmírňuje horečku. Má antiagregační účinek - snižuje pravděpodobnost vzniku krevních sraženin.

Aspirin se používá ke zmírnění různých syndromů bolesti a ke zvýšení teploty během akutních infekcí. Eliminuje bolest:

 • hlava;
 • zubní;
 • během menstruace;
 • vzadu;
 • svalnatý;
 • kloubní;
 • v krku.

Nemůžete užívat lék během těhotenství, kojení, dětí do 15 let, s patologií jater a ledvin, různých krevních onemocnění, astmatu, krvácení v gastrointestinálním traktu.

Tablety Aspirinu užívejte po jídle. Jednorázová dávka nepřesahuje 2 tablety, denní dávka je 6 ks.

Co je lepší užívat - Analgin nebo Aspirin?

Léky mají podobné indikace pro použití.

Při teplotě

Oba léky mají antipyretický účinek. Při vysokých teplotách, zejména pokud není výsledkem použití ibuprofenu a paracetamolu, můžete přípravek Aspirin užívat s přípravkem Analgin. Tato kombinace rychle snižuje teplo. To by však mělo být provedeno v ojedinělých případech, současné podávání tablet může vést ke komplikacím.

Bolesti hlavy

Oba léky fungují dobře s bolestmi hlavy. Pomáhá také při bolestech hlavy, které se vyskytly během kocoviny. Aspirin a Analgin se však nedoporučuje užívat současně s alkoholem. Stojí za zmínku, že léky snižují pocit bolesti, ale neodstraňují problém, který ji způsobil. Další léčbu konzultujte s lékařem.

V pediatrické terapii

Léky se nedoporučují pro použití u dětí, protože mohou vést ke zdravotním problémům. Zvláště nebezpečné je, že ve vzácných případech se může objevit Rayův syndrom - život ohrožující onemocnění, které se vyskytuje u dětí a dospívajících.

Analgin nebo Aspirin mohou být podávány dětem pouze jako poslední možnost, pokud se s jinými léky nezabývají jinými léky.

Stanovisko lékařů o Analgin a Aspirin

Fominyh MA, zubař, Nižnij Novgorod.

Analgin je účinný lék s minimem nežádoucích účinků, který je užíván s mnoha indikacemi. Ve stomatologii se používá k úlevě od bolesti po extrakci zubů. Pacienti reagují dobře - bolest odchází téměř od každého a v rychlém čase.

Khanova SP, psycholog, Irkutsk.

Analgin je lepší koupit na lékařský předpis a předepsaný lékařem. I přes dostupnost může lék vyvolat nežádoucí účinky, zejména při dlouhodobém užívání. Ano, a jen odstranit bolest, vzít pilulku, a ne odstranit příčinu - ne vždy správný přístup.

Strizhak OV, Manuální terapeut, Novosibirsk.

Analgin je běžná a cenově dostupná droga, kterou mnozí používají sami. Nicméně ne každý si je vědom vedlejších účinků, které může způsobit. Při dlouhodobém užívání dochází k velkým problémům se žaludkem a ledvinami. Z tohoto důvodu nedoporučuji užívat.

Kasatkin DS, neurochirurg, Moskva.

Hlavním úkolem Aspirinu je snížení teploty a odstranění bolesti. Nejčastěji se používá pro nachlazení. Pohodlná forma uvolnění, v tabletách, vám umožní vzít si nástroj sami. Lék má také účinek, který zabraňuje vzniku krevních sraženin. Používá se při některých operacích v neurochirurgii.

Tsyganok S.A., oftalmolog, Voroněž.

Aspirin má vysokou účinnost, zejména při abstinenčních příznacích. Mezi nežádoucí účinky patří vysoké riziko krvácení ze žaludku. Často je situace, že lidé se srdečními patologiemi užívají drogu nekontrolovatelně. Dlouhodobé užívání může vést ke komplikacím.

Analgin a Aspirin pomáhají s bolestí hlavy, které se vyskytly během opice.

Recenze pacientů pro Analgin a Aspirin

Katya, 31, Chabarovsk.

Analgin užívám často - a bolesti hlavy a bolesti břicha. Zástupce dobrých analgetik. Poté, co jsem se seznámil s názorem lékařů na přípravu, jsem si uvědomil, že zdánlivě neškodný lék může vést k velkým zdravotním problémům. Lék pomáhá, ale ne vždy, závisí na individuálních vlastnostech.

Vladislav, 23 let, Petrohrad.

Často se setkávám s bolestmi hlavy v důsledku problémů s krční páteří, které se objevily v dětství. Přijímám Analgin, protože je to levný a cenově dostupný lék. Účinek je slabý, bolest zmizí někdy až po 3 tabletách. Nedoporučujeme užívat lék během menstruace.

Margarita, 34 let, Moskva.

Snažím se udržet Aspirin v lékárničce. Používám k nachlazení, když teplota stoupá. Lék má levnou cenu a dobrou účinnost. Dražší léky často nemají požadovaný účinek. S dospělými a synem zacházím stejně, žádné problémy.

Igor, 61, Sochi.

V rodině často používají aspirin. Nástroj se osvědčil jako antipyretický. Účinek je rychlý. Abych zahřál, vyzkoušel jsem jiné drogy - nejsou tak účinné. Nejdříve si vezmu polovinu aspirinových pilulek, pak celek. Nástroj je levný, lékaři často doporučují. Byly případy, kdy akce Aspirin nestačila.

Jaký je rozdíl mezi analginem nebo kyselinou acetylsalicylovou?

Aby se snížila teplota a zmírnila bolest, mnozí čelí výběru: analgin nebo kyselina acetylsalicylová. Zvažte vliv léků a rozdíl mezi nimi, rozptýlit některé mýty.

1 Analgin nebo kyselina acetylsalicylová: toto je stejné nebo ne

Ihned si všimneme, že se jedná o 2 různé léky, které mají odlišné složení, farmakologický účinek, způsob aplikace a účinky na tělo. Analgin je analgetikum na bázi metamizolu sodného. Kyselina acetylsalicylová (Acidum acetylsalicylicum) je aspirin.

Aby se snížila teplota a zmírnila bolest, mnozí čelí výběru: analgin nebo kyselina acetylsalicylová.

2 Jak se liší drogy

Aspirin patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Má antipyretické, analgetické a antiagregační vlastnosti.

Analgin - také NSAID skupiny pyrazolonu; analgetické a protizánětlivé činidlo.

Farmakologický účinek

Analgin se rychle vstřebává gastrointestinálním traktem. Farmakologické účinky začínají po 30 minutách a trvají několik hodin. Metamizol sodný je vylučován močovým systémem a střevy.

Aspirin je absorbován v tenkém střevě; maximální expozice je dosažena rychleji - za 15-20 minut.

Indikace pro použití

Metamizol sodný je indikován pro použití v takových případech:

 • syndrom bolesti jiné povahy (migréna, menstruační bolest, bolest zubů, neuralgie);
 • zánět svalů a kostí a chrupavek;
 • horečka s infekčním onemocněním;
 • onemocnění gastrointestinálního traktu (gastritida, pankreatitida, cholecystitis);
 • zima, chřipka.

Aspirin se používá pro následující patologie:

 • kardiovaskulární onemocnění akutní a chronické povahy (srdeční infarkt, křečové žíly, trombóza, ischémie, ateroskleróza);
 • horečka a horečka při infekčních onemocněních dýchacích cest;
 • zánětlivé procesy v těle v důsledku poranění, operací nebo nemocí;
 • zubní, menstruační, bolesti hlavy, migrény.

Složení a uvolňovací forma

Aspirin je dostupný ve formě tablet. Kompozice obsahuje jako účinnou látku kyselinu acetylsalicylovou. Další složky: kukuřičný škrob a mikrocelulóza. Ve formě roztoku léku není, ale můžete si ji připravit sami, míchání tablety s fyziologickým roztokem. Neexistuje také žádný čistý čípek, ale můžete si koupit antipyretické čípky s aspirinem.

Aspirin je dostupný ve formě tablet. Kompozice obsahuje jako účinnou látku kyselinu acetylsalicylovou.

Analgin je dostupný ve formě tablet, injekčního roztoku a rektálních čípků v čisté formě a v kombinaci s jinými látkami, jako je difenhydramin (svíčky s antipyretickou vlastností Analdim).

Dávkování a podávání

Analgin se užívá v závislosti na onemocnění. 1-2 tablety jsou dostačující pro jednorázové použití. S komplexní úpravou - 2 ks. třikrát denně.

Kyselina acetylsalicylová se užívá 1 tableta 3krát denně. Lékař by měl dávku upravit.

3 Co je lepší užívat analgin nebo kyselinu acetylsalicylovou

Je těžké určit, co je nejlepší brát, vybrat si mezi těmito dvěma léky. Vše záleží na typu onemocnění a na požadovaném výsledku. Metamizol sodný má výrazný analgetický účinek. Aspirin rychle a účinně zmírňuje horečku, zatímco bolest ji blokuje méně než metamizol sodný.

Před použitím léku, měli byste se poradit s lékaři, kteří předepisují nejefektivnější prostředky v každém jednotlivém případě.

4 Recenze Analgin a kyselina acetylsalicylová

Oksana, 36 let, Astrakhan

Analgin a acetyl jsou nepostradatelnými léky, které vždy nosím a používám ve všech typech bolesti. Vždycky piju Analgin z hlavy, s dalšími bolestmi a slabostmi, které si vezmu Aspirin, to pomáhá rychle.

Irina, 50 let, Moskva

Již několik let trpím onemocněním CVD. V cévách byla obstrukce, oteklé nohy. Lékař doporučil užívat kyselinu acetylsalicylovou k ředění krve. Pomáhá hodně: otok ustupuje, není téměř žádná bolest.

Lze Aspirin a Analgin používat společně?

Levné léky Aspirin a Analgin používané v medicíně po dlouhou dobu. Lze zakoupit v každé lékárně a bez lékařského předpisu. V každém domě je alespoň jeden z těchto léků. Dnes je však stále více možné slyšet argument o tom, zda jsou tyto populární tablety tak dobré.

Levné léky Aspirin a Analgin používané v medicíně po dlouhou dobu.

Charakteristika aspirinu

Aspirin je léčivá kompozice odvozená od interakce salicylového a anhydridu kyseliny octové. Kromě účinné látky (kyselina acetylsalicylová - ASA) obsahuje konzervační látky, stimulanty, enterosorbenty.

 • mají kyselou chuť;
 • špatně rozpustný ve studené vodě;
 • rozpustit ve vroucí vodě a alkoholu.

Výhody léku:

 • sníží teplotu;
 • zmírňuje zánět;
 • působí jako slabý lék proti bolesti;
 • ředění krve, chrání před tvorbou krevních sraženin.

Aspirin je léčivá kompozice odvozená od interakce salicylového a anhydridu kyseliny octové.

Jako febrifuge se aspirin předepisuje ve formě injekcí (například Acelisin). Častěji ho však používají pacienti trpící srdečními a vaskulárními problémy.

Jak Analgin

Vlastnosti přípravku Analgin (účinná látka - sodná sůl mitamisolu) spočívají ve zpomalení práce enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za syntézu látek, které vyvolávají bolest nervových zakončení. Nápověda pro tablety:

 • pocity bolesti;
 • slabé teplo;
 • kyselosti žaludku.

Analgin se používá pro bolest různého původu:

 • neuralgie;
 • radiculitis;
 • bolest svalů;
 • chřipka;
 • pooperační bolest;
 • žlučová kolika;
 • horečka;
 • bolesti hlavy a bolesti zubů.

Vlastnosti přípravku Analgin zpomalují práci enzymu cyklooxygenázy, který je zodpovědný za syntézu látek, které vyvolávají bolest nervových zakončení.

Společný účinek

ASA má výraznější antipyretický účinek. V přítomnosti silné bolesti, ale nepřítomnosti tepla pomocí účinné analgetické Analgin. Jejich společné jmenování je zaměřeno na posílení jednotlivých ukazatelů každého z nich, směs se zobrazuje se současným výskytem:

Co spolu pomáhají

Aspirin s přípravkem Analgin:

 • revmatismus;
 • chřipka;
 • studený;
 • virové infekce;
 • bolest zubů, doprovázená horečkou a zánětem.

Kombinace těchto dvou analgetik by však měla předepsat pouze lékař. Před použitím si musíte přečíst návod, abyste vyloučili kontraindikace a nežádoucí účinky.

Kontraindikace

Analgin je v mnoha zemích zakázán. I my lékaři přistupujeme k jejímu použití opatrně, protože je rozpoznán jako silný toxin. Přípravek není předepsán pacientům:

 • s individuální intolerancí;
 • se slabou imunitou;
 • s onemocněním srdce;
 • pro onemocnění krve;
 • s vaskulární patologií;
 • pro poruchy jater a ledvin;
 • hypotenze;
 • těhotné ženy;
 • během laktace;
 • děti do 2 let.

Vzhledem k tomu, že Aspirin je také analgetikum, mnoho jeho kontraindikací je podobných analginům:

 • toxické;
 • není vhodný pro pacienty s dysfunkcí ledvin a jater;
 • působí agresivně na trávicí trakt;
 • velmi řídnou krev;
 • snižuje tlak;
 • nevykazuje až 12 let;
 • nedoporučuje se těhotným ženám.

Kombinace těchto léků a alkoholických nápojů je nepřijatelná.

Jak užívat Aspirin a Analgin

Aspirin je dostupný ve formě prášku nebo tablet. Analgin se vyrábí ve formě injekcí, čípků, prášků a tablet.

Při teplotě

Pokud chcete snížit teplo, můžete využít jednu z možností (pro dospělé):

 • Tablety Aspirin - 2 ks. 500 mg 4krát denně;
 • Analgin tablety - 1 tableta 500 mg 3krát denně;
 • Analgin ve formě injekcí - 1 ml 3 injekcí denně.

Aspirin je dostupný ve formě prášku nebo tablet.

Při použití pevných přípravků je nutné dodržovat stejné intervaly mezi recepcemi. Nutnou podmínkou pro jmenování injekcí je pomalá injekce (to pomůže vyhnout se prudkému poklesu tlaku).

Od bolesti

Ulehčit předepsanou bolest (dospělí):

 • Analgin v pevných formách - denní dávka 2 g (s těžkou bolestí - až 6 g);
 • Analgin injekce - 1-2 ml 2x denně (3 krát s těžkou bolestí);
 • Aspirin se používá, pokud je bolest spojena se zánětem - 1 tableta 3krát denně.

Je třeba mít na paměti, že:

 • tablety vyprané velkým množstvím vody;
 • injekce bolesti hlavy je účinnější;
 • u zubů se na dásní nebo zlý zub aplikuje analgetikum ve formě obkladu (to je účinný, ale krátkodobý prostředek).

Pro děti

Dítě od 2 do 14 let Analgin je předepsáno na doporučení pediatra a dodržuje následující pravidla:

 • přičemž pevné formy - 250 - 500 mg denně;
 • ve formě injekcí - v množství 5 až 10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dvakrát denně;
 • Injikovaná formulace musí být při tělesné teplotě;
 • roztoky o objemu 1 g by měly být podávány intravenózně;
 • průběh užívání všech analgetik - nejvýše 3 dny;
 • při stabilní teplotě jsou injekce předepsány v kombinaci s difenhydraminem;
 • Nejmenší vedlejší účinek aplikace má čípek.

Aspirin je předepisován pro děti od 12 let a opatrně.

Aspirin je předepisován dětem od 12 let a opatrně (vzhledem k diagnóze Reyeova syndromu). Tablety nebo prášky jsou předepsány v dávkách nepřesahujících 0,5-1 g denně a omyty velkým množstvím tekutiny.

Nežádoucí účinky Aspirinu a Analginu

Hlavní vedlejší účinky jsou předávkování a alergie.

Aspirin může způsobit:

 • krvácení do žaludku;
 • bolest ledvin;
 • pokles tlaku;
 • křeče;
 • poškození sluchu (u Reyeova syndromu).

Nežádoucí účinky od společnosti Analgin:

 • žaludeční nevolnost;
 • bolest jater a ledvin;
 • dušnost;
 • vyrážka a svědění;
 • Quincke otok.

U dětí s přípravkem Analgin snižujeme teplotu Aspirinu

Dříve nebo později se všichni rodiče potýkají s takovou situací, kdy je nutné snížit teplotu u dítěte. Existuje mnoho způsobů, jak snížit horečku, ale nejoptimálnější je použití antipyretik. Jedním z nejpopulárnějších antipyretik pro děti je Paracetamol. Paracetamol je bezpečný antipyretický lék, který může být podáván dětem od 2 měsíců věku. Ale ne vždy Paracetamol pomáhá snížit vysokou teplotu u dětí, takže rodiče se uchylují k použití takové směsi jako aspirin s analgin. Je však možné dát dětem tyto drogy?

Aspirin: je dovoleno dát ho dětem

Aspirin je domácí kyselina acetylsalicylová, která je nejlepším způsobem, jak snížit teplotu, stejně jako eliminovat zánětlivé procesy. Pomocí aspirinu dospělí nejen snižují teplotu, ale také snižují bolestivé příznaky vyvíjející se nemoci. Aspirin je pro děti přísně zakázán. Omezení se vztahuje na všechny děti mladší 15 let.

Takový zákaz se vztahuje na děti, protože aspirin má řadu vedlejších účinků:

 1. Lék má negativní vliv na stěnu žaludku, v důsledku čehož se může vyvinout vřed.
 2. Pokud dojde k překročení dávky kyseliny acetylsalicylové, povede to k rozvoji bolesti hlavy.
 3. Při použití Aspirinu vždy hrozí riziko vnitřního krvácení u dítěte.
 4. Možný projev alergických reakcí, projevující se formou kopřivky, bronchospasmů, angioedému a dalších.

Důležité vědět! S častým zneužíváním aspirinu se může objevit vážné onemocnění, jako je Rayův syndrom. To se projevuje formou destrukce integrity mozku, stejně jako poškození jater. Riziko vzniku onemocnění se projevuje nejen u dětí, ale i u dospělých.

Z výše uvedeného vyplývá, že Aspirin je přísně zakázán dávat dětem. A nezáleží na tom, pro jaký účel se plánuje použít - ke snížení teploty nebo zmírnění stavu pacienta.

Analgin: je dovoleno dávat děti

Analgin je účinným a cenově dostupným výrobkem, který lze nalézt v každé domácí lékárničce. Tento lék používají dospělí k léčbě jakýchkoli nemocí, protože léčivo má analgetické a protizánětlivé účinky.

Ve většině zemí je takový lék přísně zakázán, protože má vedlejší účinky. V Ruské federaci se tento lék prodává v lékárnách a není pro jeho zamýšlené použití kontraindikován. Nedoporučuje se podávat Analgin dětem, protože léčivo má řadu vedlejších účinků. Patří mezi ně:

 1. Negativní vliv na systém tvorby krve. Při použití přípravku Analgin dochází ke snížení hladiny hemoglobinu, což je destrukce struktury leukocytů.
 2. Alergické projevy.
 3. Vývoj záchvatů, stejně jako zhoršení funkce ledvin.

Analgin, stejně jako Aspirin, se nedoporučuje používat u dětí mladších 15 let. V jednotlivých případech, kdy dítě nesníží teplo s Paracetamolem nebo Ibuprofenem, může lékař předepsat Analgin, aby zabránil vzniku nebezpečné situace.

Důležité vědět! Kromě toho může specialista předepsat použití přípravku Analgin s aspirinem pro dítě, aby rychle snížil intenzivní teplo. Mělo by si být vědomo, že takovou aplikaci lze použít pouze na jedno použití.

Je důležité zdůraznit, že efektivní snížení teploty u dítěte nastává při komplexním užívání těchto dvou léčiv. Po jejich společném užívání se během 20-30 minut objeví 100% snížení horečky dítěte.

Důležité vědět! Je silně kontraindikováno užívat aspirin a paracetamol bez lékařského předpisu a také v případě, že tělesná teplota dítěte nepřesáhne 39 stupňů.

Kontraindikace Aspirin

Hlavní kontraindikace užívání přípravku Aspirin je u dětí do 15 let. Užívání tohoto přípravku dětmi může vést k rozvoji fatálních následků. Použití aspirinu je navíc kontraindikováno následujícím osobám:

 • Ženy během těhotenství i během laktace.
 • Pacienti s diagnózou následujících onemocnění: trombocytopenie, hemoragická diatéza, hemofilie.
 • V přítomnosti citlivosti na hormonální léky.
 • Při onemocněních trávicího traktu.

Aspirin by neměl být podáván dětem, pokud dítě užívá antibiotika. Takové komplexní použití antipyretických a antibakteriálních činidel může vést k potížím v procesu hojení.

Důležité vědět! Předtím, než dáte svému dítěti jakýkoli lék, si přečtěte návod k použití.

Jmenování Analgin a Aspirin, spolu s jinými prostředky

Pokud se dítěti nedaří snížit vysokou horečku, měli by rodiče okamžitě zavolat sanitku. Po příjezdu lékařů bude aplikována injekce triády nebo lytické směsi, která je založena na následujících přípravcích:

Při 39 stupních lékař nedá injekci triády, ale pouze v případě, že se u dítěte objeví příznaky cévního spazmu, když končetiny zchladnou. Analgin je účinným antipyretickým činidlem. Papaverin je účinný antispasmodik a difenhydramin je antihistaminikum.

K přípravě účinného léku na snížení horečky doma je nutné společně kombinovat drogy jako Paracetamol, No-spa a Suprastin. Suprastin působí jako antihistaminikum a No-shpa má antispasmodický účinek.

Analgin lze také použít s papaverinem, což je zkrácená verze lytické směsi. Nevýhodou této kombinace je použití léku ve formě injekcí, zatímco ne každý rodič bude schopen provést injekci pro dítě. Pokud má dítě příznaky silné bolesti, pak by měl být přípravek Analgin kombinován s Novocainem. Je důležité si uvědomit, že Novocain je alergen.

Na závěr je třeba poznamenat, že dětem se nedoporučuje používat Analgin s aspirinem při vysokých teplotách, protože jen málo z jejich odborníků bude chtít převzít odpovědnost za následky po užívání léku. Rodiče, kteří sami tyto léky podávají, jsou přísně zakázáni, pokud nejsou jmenováni lékařem. Pokud má dítě příznaky cévních křečí, je lepší dát mu pilulky No-shpy, které zabrání vzniku febrilních záchvatů. První antipyretická léčiva při vysoké teplotě u dětí by měla být následující: Paracetamol, Panadol Baby, Ibufen, Ibuprofen, Nurofen.

Analgin? Bůh nedovol!

V poslední době často hovoří o toxicitě nejznámějších léků proti bolesti, které se prodávají bez lékařského předpisu. Co dělat - snášet bolest? Nebo kontaktujte léčitele? Raději nedopusťme panice a pokusme se na to přijít.

Na první pohled je hojnost těchto léků taková, že se ďáblova noha zlomí. Většina známých analgetik má však pouze 4 varianty hlavní účinné látky, v podstatě se to samé prodává v různých krabicích.

Jmenovitě: analgin, aspirin, paracetamol nebo ibuprofen.

Analgin (vědecky - metamizol sodný) - jeden z nejdostupnějších a běžných léků proti bolesti. Ale bohužel ne nejbezpečnější. Již několik desetiletí je zakázán v Austrálii, Velké Británii, USA, Německu, Anglii. Předpokládá se, že při pravidelném užívání této drogy klade větší zátěž na játra a může přispět k porušení funkce krve.

Ruští lékaři léčí analgin více blahosklonně. Na jeho základě se nyní vyrábí mnoho léčiv: baralgin, pentalgin, spazgan, tempalgin. Nedoporučují však ani analgin pro již zjištěné poruchy jaterní nebo hematopoetické funkce. Také analgin není prokázán dětem mladším 18 let.

Paracetamol (v jedné terapeutické dávce 15 mg) je považován za zcela neškodný pro děti. Paracetamol je dostupný jak v čisté formě, tak jako součást mnoha kombinačních produktů, například Coldrex, Fervex, Solpadein, Pentalgin. Je dobře zavedený jako febrifuge. Ale použít paracetamol jako lék na kocovinu bolesti hlavy nestojí za to - v kombinaci s alkoholem, to může dát komplikace do jater. Neužívejte ji s antihistaminiky, které se používají při léčbě alergií. Nicméně, paracetamol je stále "méně zlého." Počet jeho vedlejších účinků je významně nižší než při použití aspirinu nebo aspirinu.

Aspirin (kyselina acetylsalicylová) se v medicíně používá více než 100 let a dnes se používá k výrobě různých léčiv, například asfenu, askofenu, novocefalinu a citramonu. Podobně jako analgin není indikován pro děti do 15 let. Toto omezení vzniklo poté, co bylo prokázáno, že aspirin může způsobit vzácnou, ale velmi závažnou komplikaci u dětí s chřipkou a planými neštovicemi - Reyeovým syndromem, jakož i poškození sliznice žaludku. Pro dospělé je lék považován za relativně bezpečný. Jediné varování: vezměte aspirin opatrně, pokud máte problémy s gastrointestinálním traktem (GIT) nebo zvýšenou křehkostí cév.

V posledním desetiletí získala další účinná látka, ibuprofen, zvláštní uznání po celém světě. Na jeho základě se nyní vyrábí několik léčiv, včetně nurofenu a brufenu (ten se používá hlavně pro revmatickou bolest). Rozsáhlá studie studie PAIN, která byla provedena ve Francii v roce 1999, ukázala, že ibuprofen ve volných dávkách je tolerován přinejmenším stejně jako paracetamol, který byl dříve považován za bezpečnostní standard. Kromě toho má ibuprofen mnohem menší účinek na gastrointestinální trakt než například aspirin. A přesto, abyste se vyhnuli riziku, musíte pečlivě sledovat dávkování léku - denní dávka ibuprofenu nesmí překročit 1200 mg. Jedna tableta nurofenu například obsahuje 200 mg účinné látky.

To znamená, že nemůžete užívat více než 6 tablet denně.

Při výběru léku proti bolesti dbejte nejen na barevné obaly, ale také na anotaci. Přečtěte si jej pozorně a zjistěte:

- Co je aktivní složkou léku?
- Jaké je doporučené dávkování?
- Jaké jsou kontraindikace léku?

Pokud užíváte jiné léky, ujistěte se, že jsou kombinovány s tímto lékem.

Mnozí raději nevěnují pozornost položce "vedlejší účinky". Doporučujeme vám seznámit se s tímto seznamem. Nebojte se být marně - tady jsou uvedeny všechny komplikace, které se vyskytly při užívání léku pro celou výzkumnou praxi.

Slovo "over-the-counter" nezrušuje kontraindikace, ale pouze přesouvá odpovědnost na samotného pacienta. A pokud máte pochybnosti o volbě analgetika (nebo bolesti, které vás pravidelně straší), poraďte se s lékařem. V medicíně nejsou žádné maličkosti. I když je to jen pilulka proti bolesti.

Analgin, aspirin, paracetamol nebo ibuprofen?

Každý lék proti bolesti: analgin, aspirin, paracetamol a ibuprofen má své vlastní vlastnosti, vedlejší účinky a indikace pro použití. Proto by měla být pro každou situaci vybrána specifická droga. Analgin pomáhá s bolestí, může být použit jako injekce. Aspirin se užívá hlavně v tabletkách, může být použit k ředění krve. Paracetamol je nežádoucí užívat během těhotenství, resp. Ibuprofen je v sirupech a tabletách, ale má mnoho analogů. Přečtěte si více v článku.

Analgin, aspirin nebo paracetamol

'width =' 8 'výška =' 8 '/> Medicína a zdraví

Fórum "Zdraví". Zdravý životní styl, prevence nemocí, dieta, fitness, užitečné tipy. Lékařské fórum.

Skupina: Uživatelé fóra
Příspěvky: 788
Registrace: 10. prosince 2005
Od: Moskva

Co je to odstranění hlavy, svalů, zubů atd. bolest?

Každý den na světě asi 300 milionů lidí (!) Lidé používají toto nebo takové anestetikum, dvě třetiny z nich předepisují léčbu pro sebe. Je zde množství bolestivých stavů, kdy bolest indikuje fyziologické (přirozené) a rychle procházející poruchy v těle. Není nic špatného na tom, kdo by přesně věděl, jakou drogu užívat, aby se zbavil bolesti. Ale u nás je stále populární používat analgin.
Prokázala možnost velmi závažných nežádoucích účinků, především dysfunkce krve. Lékaři odhadují možnost takové reakce jako velmi vysokou, a to i při občasném použití analginu. Alergické reakce ve formě takové závažné komplikace jako anafylaktický šok jsou pozorovány se stejnou frekvencí jako inhibice tvorby krve. Pokud k těmto vedlejším účinkům přidáme velmi reálnou hrozbu pro žaludek, ledviny a játra, je zřejmé nebezpečí jejich použití.

Četné studie posledních 15 let ukázaly, že produkty transformace paracetamolu v těle se nevratně váží na hlavní "životní molekulu" - DNA, což způsobuje její přerušení. Paracetamol navíc inhibuje aktivitu enzymu ribonukleotid reduktázy, který nakonec způsobuje také zlomy DNA, poškození chromozomů a smrt buněk. Porušení struktury DNA vede k mutacím, jejichž důsledky mohou být velmi smutné. Za prvé, onkologická onemocnění.
Existence rakovinových genů (onkogeny) je nyní považována za prokázanou skutečnost. V lidském genomu jsme se již naučili identifikovat geny rakoviny prsu, plic a tlustého střeva, stejně jako ischemickou chorobu srdeční a cukrovku. Přítomnost onkogenu neznamená, že se choroba bude vyvíjet. Existují tzv. Supresorové geny - „supresory“ aktivity onkogenu. Ale pokud člověk pije paracetamol, pak může být poškozen supresorový gen a pak dojde k mutaci.
Kontakt s činidly poškozujícími DNA snižuje spermie a může způsobit mužskou neplodnost.

Skupina: VIP
Zprávy: 3301
Registrace: 14.3.2005
Od: Moskva

Otázka samozřejmě je velmi kontroverzní. V tomto bodě se každý musí rozhodnout pro sebe a v souladu s charakteristikami svého těla.

Například, když mám bolesti hlavy, ani analgin nebo aspirin nepomůže. Pouze citromon.
Mimochodem, aspirin je antipyretikum, nikoli anestetikum.

Obecně je třeba vycházet ze skutečnosti, že bolest je způsobena - hlava může bolet z mnoha důvodů - pokud se jedná o křeče - je rozumnější brát spasmolyzanty (například spasmalgon), pokud teplota stoupne - pak aspirin, pokud pokles tlaku - citromon, atd.

Mimochodem, aspirin se nedoporučuje pro lidi s nízkým hemoglobinem a je absolutně kontraindikován pro ty, kteří mají sníženou srážlivost krve.

o vážném nebezpečí použití analginu, možná přehnané. Určitě je, ale pro tuto pilulku musíte jíst neustále. Lidské tělo je dostatečně chráněno a analgin není silný lék, takže jeho epizody mohou způsobit takové vážné následky. Všechno je dobré v moderování - vitamíny, pokud je budete jíst, mohou být také jedy.

Anafylaktický šok se může obecně rozvinout po užití absolutně jakéhokoliv léku a záleží jen na tom, zda je osoba alergická.
Tento šok navíc nenastává náhle, ale zpravidla se vyvíjí, když znovu užíváte lék, na který je osoba alergická (existují samozřejmě výjimky).
Tak proč znovu užívat lék, který již způsobil alergickou reakci, dokonce i slabý?

Co lépe pomáhá od bolesti v hlavě: aspirin nebo analgin a proč?

Aspirin je kyselina acetylsalicylová, pomáhá s bolestí hlavy podobnou analginu. Oba tyto léky jsou ze skupiny léků "narkotických analgetik". Ale účinek těchto léků na naše tělo je jiný.

Aspirin, který zmírňuje záněty, jednoduše zmírňuje vaši bolest, která se vyskytuje v centru bolesti, zánět, otok, otok, nervy se uvolňují a na místě bolesti se neuvolňuje, aspirin je stále velmi dobrý na ředění krve.

Analgin nepůsobí na příčinu bolesti, jednoduše sníží vaši práh vzrušivosti ve středu vaší citlivosti na bolest. Při použití obou léků je přirozené zastavit bolest v každém případě, oba léky mají mnoho vedlejších účinků, nemusíte je zneužívat.

Antipyretika pro děti Paracetamol Nurofen Nimulid Analgin. Máma je doktor. Pro každé dítě - nejlepšího lékaře

Obsah

Kdy dát dítě antipyretiku?

Pokud má dítě horečku, rodiče chtějí a potřebují pomoci dítěti dříve, než dorazí lékař.

Kdy je nutné dát dětem antipyretiku? V této otázce se doporučení WHO a doporučení ruských lékařů poněkud liší.

WHO doporučuje užívat febrifuge při tělesné teplotě vyšší než 39–39,5 ° C, což vysvětluje, že při zvýšené tělesné teplotě tělo zvyšuje metabolické procesy a vytváří ochranné protilátky, tj. Tělo bojuje s infekcí. Existují však skupiny dětí, pro které WHO doporučuje snížit nižší teplotu: 38 ° C a dokonce 37,5 ° C. Jedná se o děti prvních 3 měsíců života, děti z rizikové skupiny pro výskyt záchvatů způsobených vysokou teplotou (trpící epilepsií, neurologickou patologií, s anamnézou febrilních křečí), dětmi a dospělými, kteří netolerují vysokou teplotu (pokud se stav pacienta zhorší). ).

Pediatričtí lékaři v Rusku obvykle doporučují snížení tělesné teploty nad 38 - 38,5 ° C, zejména večer a v noci. Tato doporučení se týkají skutečnosti, že

Horečka - ochranná a adaptivní reakce těla

Horečka je ochranná a adaptivní reakce těla, která se projevuje jako reakce na expozici patogenním podnětům a je charakterizována restrukturalizací termoregulačních procesů vedoucích ke zvýšení tělesné teploty a stimulaci přirozené reaktivity organismu. Biologický význam horečky je posílení imunitní obrany. Zvýšení tělesné teploty vede ke zvýšení fagocytózy, zvýšení syntézy interferonů, aktivaci a diferenciaci lymfocytů a stimulaci geneze protilátek. Zvýšená tělesná teplota zabraňuje reprodukci virů, koků a jiných mikroorganismů.

Horečka se zásadně liší od zvýšení tělesné teploty pozorované při přehřátí těla, ke kterému dochází z různých důvodů: s výrazným zvýšením teploty okolí, aktivní svalovou prací atd. Při přehřátí je termoregulační centrum nastaveno na normalizaci teploty, zatímco během horečky je termoregulační centrum záměrně přestavuje "nastavenou hodnotu" na vyšší úroveň tělesné teploty.

Injekce angininu s difenhydraminem je velmi účinné anestetikum, které působí po 10 minutách. Může být použit pro poranění u dospělých i dětí a při podezření na renální koliku. Analgin a difenhydramin jsou velmi dobře slučitelné, doplňují se a používají se pro bolest zubů, migrénu, neuralgii, myalgii, pooperační bolest. Děti tuto kombinaci léků je lepší dát tablety. Před podáním injekce nejprve do injekční stříkačky napíchněte analgin a poté diphenhydramin a pomalu aplikujte lék. Při vysokých teplotách dává tato injekce dobrý výsledek, teprve poté musíte vypít půl litru vody. Čípky Čípky Analdim s difenhydraminem a analginum jsou k dispozici k prodeji, které musí být podávány 1-3 krát denně do konečníku. Obvykle jsou předepisovány dětem. Tyto léky byste neměli kombinovat na patologické stavy ledvin a jater, na diabetes mellitus, krevní nemoci, bronchiální astma a během těhotenství.

Analgin a aspirin: pít nebo ne

Citramon je založen na vstupu aspirinu, prvního z otevřených nesteroidních protizánětlivých léčiv. Jeho vlastnosti jsou v současné době dostatečně testovány, vedlejší účinek (pokud je pozorováno dávkování) je prakticky nepřítomný, takže pilulky mohou být používány jak staršími lidmi, tak dětmi od 10 let.

Užívání aspirinu zlepšuje krevní oběh v oblasti vaskulární bolesti hlavy, což vede ke stažení příznaků.

Ale na druhou stranu, pilulky mají negativní vlastnosti. Vzhledem k tomu, že se jedná o kyselinu acetylsalicylovou, má tendenci dráždit sliznice. Časté užívání Citramonu vede k vředům, snížení srážlivosti krve a alergickým reakcím. Ale s těmito vlastnostmi jsou aspirin (a Citramon, resp.) Předepisovány pro vaskulární trombózu nebo pro její prevenci.

 • Zdravotní stav je normální,
 • Kůže je růžová nebo mírně zarudlá, vlhká a teplá, vydává teplo.
 • Rozdíl mezi rektální (vnitřní) a axilární (kožní) teplotou je menší než 1 ° С.
 • Tachykardie a zvýšené dýchání odpovídají úrovni zvýšení teploty (normálně, když teplota stoupá každým stupněm nad 37 ° C, rychlost dýchání se zvětší o 4 v 1 min, a tepová frekvence - 10 - 15 v 1 min).
 • To je prognosticky příznivá horečka. S ním často není nutné používat antipyretika.
 • Blahobyt trpí velmi,
 • Tam je horečka, kůže je bledá, vzhled mramoru, nehty a rty jsou namodralé, t
 • Nohy a dlaně jsou ledové, na dotek je kůže chladná a suchá,
 • Rozdíl mezi rektální a axilární teplotou je vyšší než 1 ° C,
 • Teplota se neustále zvyšuje,
 • Tachykardie je při dané teplotě vyšší, než se očekávalo,
 • Může se jednat o delirium, křeče, zimnice s třesem svalů.
 • "Bílý" typ horečky je považován za prognosticky nepříznivý a vyžaduje okamžitou pomoc. Antipyretika jsou v tomto případě nutná, ale pouze v kombinaci s vazodilatátory (ne-lázně) a antihistaminiky (difenhydramin, tavegil). Účinek při použití pouze antipyretik je nevýznamný nebo chybí.

S "růžové" je nutné chladit tělo: odstranit přebytečný oděv a přikrývku, otřete kůži studeným vlhkým hadříkem nebo vyfoukněte ventilátor, dejte studenou vodu pod podpaží a v oblasti třísla (jsou velké cévy). ° C churn by neměl být.. V "bílé" horečce musíte zahřát - dostat teplý, dostat zakryté a dobře se potit. V případě „bílé“ horečky nesmí být teplota v žádném případě snížena pomocí stírání za studena při ochlazení dochází k křeči kožních cév a snížení uvolňování tepla. Samozřejmě snížíme teplotu kůže, ale teplota vnitřních orgánů se ještě zvýší. U tohoto typu horečky, v důsledku extrémně špatného zdravotního stavu, někdy musí být teplota snížena již při 37,5 ° C.

Kontraindikace pro použití aspirinu je tedy gastrointestinální vřed - vzhledem k teoretickému riziku krvácení. Léky na bázi kyseliny acetylsalicylové, pokud se rozhodnete léčit, je lepší neužít během kocoviny, ale předem, před svátkem - to sníží hrozící mikrotrombózu v malých cévách mozku a částečně předejde otoku tkáně.

Účel: antipyretika, analgetika, kardioprotektivní (snižuje riziko infarktu myokardu a mrtvice).

Jaké je nebezpečí: žaludeční sliznice je nepříjemně aktivní. Použití velkých dávek léku nekontrolovatelně může způsobit vředy, dvanáct dvanáctníkových vředů, atd. Proto je nemožné použít lék s vředem a erozivní gastritidou! Pokud jste takové diagnózy nedostali, ale jste často trápeni bolestí v jámě žaludku, pálení žáhy, měli byste se poradit se svým lékařem, pokud můžete tento lék použít. Pro prevenci mrtvice, lékaři doporučují, zpravidla mírnější formy aspirinu.

Analgin

WHO má negativní postoj k používání v lékařské praxi, protože negativně ovlivňuje hematopoetický systém, játra a ledviny. Doporučuje se občas používat analgin, pouze s neúčinností jiných léků proti bolesti.

Nicméně analgin má stále určité výhody. Především je to výrazný anestetický účinek a přítomnost rychle působící lékové formy. Analgin lze použít jako roztok pro intramuskulární nebo intravenózní podání. Kromě toho, že lék je velmi cenově dostupné: tablety stojí asi 2-5 rublů.

Absolutně bezpečné léky neexistují, takže pokaždé byste měli vzít v úvahu všechna možná rizika vyplývající z jejich užívání. Lékaři nedoporučují užívat žádný lék sami, ale pouze podle pokynů. Kromě toho je třeba si pozorně přečíst návod, pak si nestěžujte.

Rtuťové teploměry mohou mít tabu

Světová zdravotnická organizace doporučuje zakázat rtuťové teploměry. Tyto měřiče teploty jsou přesnější než elektronické, ale mnohem nebezpečnější. Merkurové teploměry nabízejí zastavení výroby a prodeje. A chtějí se jich zbavit až do roku 2020.