Folikulární bolest v krku u dětí - zjevné příznaky nebezpečné nemoci

Angina v dětství je považována za závažné infekční onemocnění. Zvláště častá folikulární tonzilitida u dětí, jejímž jedním z projevů je zvýšení mandlí a tvorba folikulu na povrchu folikulu s hnisavým obsahem.

Onemocnění se stává důsledkem negativního dopadu bakteriální infekce způsobené stafylokoky, streptokoky nebo pneumokoky. Zvláště příznivé podmínky pro rozvoj patogenních bakterií vznikají na pozadí snížené imunity dítěte nebo jeho podchlazení.

Často jsou rodiče dítěte nositeli stafy. Bez toho, aby jim ublížili, infikují děti v domácnosti, v důsledku čehož se bolest v krku neustále opakuje a mění se v chronickou formu. V takové situaci je důležité včas identifikovat vektor infekce (povinnou analýzou je výtěr z krku) a provést terapii antibiotiky.

Mezi faktory predisponující k rozvoji onemocnění patří:

 • Nevyvážená podvýživa;
 • Porucha dýchání nosu;
 • Nedostatek vitaminu;
 • Dlouhý pobyt v podmínkách znečištěného nebo vysušeného vzduchu.

Charakteristické příznaky

Lze rozlišovat následující hlavní příznaky folikulární anginy: t

 • Prudký nárůst tělesné teploty až o 40 stupňů;
 • Zvětšené submandibulární lymfatické uzliny;
 • Těžké bolesti v krku, neschopnost polknout potravu (v důsledku toho je znatelně snížena chuť k jídlu);
 • Zhoršení celkové pohody, bolesti hlavy;
 • Zčervenání hrdla s tvorbou žlutého nebo bílého plátu na zvětšených edematózních mandlích.

Na pozadí těchto příznaků se mohou příznaky onemocnění objevit také ve formě:

 • Nevolnost a zvracení;
 • Bolest v krku;
 • Suchost ústní sliznice;
 • Zvýšená tepová frekvence;
 • Bolesti kloubů;
 • Dává bolest uchu;
 • Bolest v srdci;
 • Zpožděná židle.

Takové změny pohody jsou způsobeny těžkou intoxikací těla dítěte.

Při provádění klinických testů bylo zjištěno zvýšení obsahu leukocytů v krvi.

Vlastnosti průtoku u kojenců

S rozvojem folikulární tonzilitidy u kojenců se průběh onemocnění zhoršuje závažným otokem žláz a tvorbou abscesů z fúzovaných do jednoho celého folikulu v extrémně krátké době na jejich povrchu. Proto byste měli okamžitě věnovat pozornost těmto změnám v chování drobků, jako je nadměrné slinění, odmítnutí jídla, kauzální pláč (kvůli bolesti v uších a krku).

Formy nemoci

Doktor Komarovsky vypráví o angíně

Folikulární tonzilitida je forma zánětu, která ovlivňuje mandle a krk. Mezi další typy patří:

 1. Katarální bolest v krku. Bolest v krku je doprovázena mírným zvýšením teploty, slabostí a letargií, mírným zánětem lymfatických uzlin.
 2. Lacunar quinsy. Symptomy jsou podobné folikulárním, ale hnis se hromadí v mezerách (depresích) mandlí.
 3. Plísňové bolesti v krku. Způsobují kvasinkové houby. Průtok je podobný lakunární angině pectoris s tvorbou bělavého plaku na mandlích.
 4. Záškrt zánět hrdla. Vyvíjí se v důsledku požití záškrtových bacilů a představuje největší nebezpečí. Doprovázeny útoky dýchavičnosti.

Možné komplikace

Folikulární tonzilitida v dětství, při absenci včasné léčby, může způsobit hluboké tkáňové poškození mandlí a závažné komplikace ve formě:

 • Sepse, Lemierreův syndrom;
 • Infekční šok;
 • Streptokoková meningitida;
 • Poškození kloubů (revmatismus, artritida);
 • Poruchy ledvin, srdce.

Kam na lékařskou pomoc?

Úspěch léčby folikulární anginy závisí na včasnosti doporučení specialistům. Máte-li podezření na tuto nemoc, měli byste okamžitě zavolat okresního pediatra, který zhodnotí stav dítěte a zvolí režim terapie, zaměřený na závažnost zánětlivého procesu, věku malého pacienta.

V očekávání návštěvy lékaře je žádoucí poskytnout dětem odpočinek na lůžku, aby se předešlo zvýšenému zatížení ledvin a srdce a pravidelně nabízel teplý nápoj malému pacientovi, aby se zmírnil intoxikaci.

Odvolání na ambulanci je zobrazeno na adrese:

 • Zvýšení teploty o více než 39 stupňů a neúčinnost antipyretik;
 • Dušnost;
 • Vzhled na hrdle šedavého filmu, což svědčí o vývoji záškrtu.

Diagnostická opatření

Obvykle je pro diagnózu folikulární anginy dostačující klinický obraz, který se otevírá lékaři při vizuálním vyšetření a palpaci submandibulárních lymfatických uzlin. Navíc, když je teplota udržena, může být podán kompletní krevní obraz, jehož hlavním ukazatelem je hladina ESR. Jeho zvýšení na 60 mm / h na pozadí vzestupu počtu leukocytů může být známkou průniku folikulů naplněných hnisem a infekce v okolní paratonsilární tkáni.

Možnosti léčby pro folikulární bolest v krku

Folikulární bolest v krku u dětí může být léčena jak v nemocnici, tak doma, za předpokladu, že stav dítěte monitoruje lékař. Pokud proces není spuštěn a léčebné schéma je vybráno správně, k regeneraci dochází po 7-10 dnech.

Léčba této formy bolesti v krku zahrnuje povinné užívání antibiotik, která ničí infekční agens:

 • Léčiva skupiny cefalosporinů - cefuroxim, kefalixin;
 • Penicillin skupina opraví - Augmentin, Ampioks.

Lze také podávat erythromycin nebo flemoxin. Antibiotika se opijí nejméně 7 dní, někdy se doba léčby zvyšuje až na 10 dní. Dávka je určena ošetřujícím lékařem. Malé děti, tyto léky jsou předepisovány ve formě suspenzí.

Pokud jde o sulfonamidy (například biseptol), nejsou v této situaci prakticky účinné.

Spolu s antibiotiky podávanými do léčebného režimu:

 • Antihistaminika (Suprastin, Tavegil, Fenistil) pro prevenci alergií na antibiotika a zmírnění otoků;
 • Antivirová činidla (Interferon, Viferon, Arbidol);
 • Probiotika (Linex, Bifidumbaktrin), podporující normální fungování gastrointestinálního traktu;
 • Antibakteriální aerosoly ve formě Miramistiny nebo Tantum Verde (nepoužívané při léčbě dětí mladších než jeden rok z důvodu rizika asfyxie);
 • Eliminace zánětlivých pastilek (např. Faringosept) předepsaných pro starší děti;
 • Hydratační a mytí sliznice nosohltanu Aquamaris nebo Aqualor (pro kojence optimální forma uvolnění po kapkách);
 • Eliminace projevů vazokonstriktoru rinitidy (Nazivin, Vibrocil) a Protargol nebo Derinat, které jsou instilovány po nich pro terapeutické účely;
 • Antipyretika (Paracetamol, Nurofen, Efferalgan). Starší děti budou potřebovat sirupy a tablety, pro kojence jsou nabízeny rektální čípky.

Doma se folikulární bolest v krku léčí také opláchnutím (asi 8 krát denně) za použití roztoku sody a soli furatsiliny.

Další účinný lék na tuto formu bolesti v krku je jód, který ničí vředy. Můžete si koupit speciální roztok Lugolu, dát ho na vatový tampon, který je pečlivě ošetřený mandlí, aniž by se dotýkal zdravé sliznice.

Kromě lékařského ošetření dítěte s nemocným folikulárním bolestem hrdla potřebujete častěji vodu, která nabízí teplý čaj s citronem, bylinné čaje, ovocné šťávy z bobulí.

Co je kontraindikováno pro folikulární bolest v krku?

Nemůžete dát dítěti příliš horké nebo studené jídlo a pití, snížit teplotu pod 38,5 stupně (pro kojence, limit je snížen na 38 stupňů), zahřát hrdlo při nestabilních teplotách. Je striktně zakázáno odstraňovat vzniklé abscesy.

Rehabilitace

Pro úplné uzdravení po folikulární tonzilitidě dítě potřebuje asi měsíc, během něhož by mělo být minimalizováno fyzické cvičení, mělo by se vyhnout podchlazování a měly by být používány tonické minerálně-vitaminové komplexy, čerstvé šťávy. Pokud je dítě aktivně zapojeno do sportu, je možné se vrátit do původního rytmu tréninku až po absolvování kontrolních testů.

Metody prevence

Zabraňte vzniku folikulárních bolestí v krku, které pomáhají různým preventivním opatřením zaměřeným na posílení imunity dítěte. Zvláště účinné jsou:

 • Pravidelná ústní hygiena.
 • Zajištění optimálních parametrů mikroklima (vlhkost, teplota) a čistoty v domě (ideálně by mělo být prováděno denně mokré čištění). Během období ohřevu pediatři doporučují použití speciálních ionizátorů a zvlhčovačů, pravidelně větrají místnost.
 • Kalení celého těla. Můžete začít s chladnou nohou v lázni, rubdown. Kojenci jsou ochlazováni pomocí vzduchových lázní a koupáním ve vodě, jejíž teplota se postupně snižuje z teplé na studenou.
 • Konstantní pohybová aktivita, sport.

Podle pediatrů je třeba dětem kojenců dát malý výkřik. Dítě tak trénuje své vazy a posiluje hrdlo. U starších dětí jsou pro ně efektivní prevence anginy páteře.

Pokud by dítě nemohlo být zachráněno před rozvojem zánětu, měla by být přijata opatření co nejdříve, aby se stav normalizoval. Pokud lékař potvrdí diagnózu, měli byste striktně dodržovat doporučení, dodržovat termíny medikace, specifikované dávkování (můžete se zaměřit na výše uvedený režim). V tomto případě bude léčba provedena rychle a účinně bez negativních důsledků pro tělo.

Jaké je nebezpečí oddálení procesu?

 1. Když je folikulární bolest v krku u dětí kvůli akutnímu zánětlivému procesu v mandlích, hlasivky se zvětšují a zastavují. S dlouhým průběhem patologie se vyvíjí akutní laryngitida, která v konečném důsledku může vést k odstranění mandlí, které jsou jakousi bariérou infekce v dolních dýchacích cestách.
 2. Také bolest v krku vyvolává zvýšenou práci imunitního systému, který začíná produkovat protilátky proti patogenním mikroorganismům i vlastním buňkám. Důsledkem těchto změn jsou nebezpečná autoimunitní onemocnění.

Antibiotika pro léčbu folikulární tonzilitidy

Folikulární bolest v krku ovlivňuje mandle. Pro pouhé oko je vidět, že se značně zvýšily a nabobtnaly. Purulentní folikuly mají obvykle bílou nebo špinavou žlutou barvu. Pustuly mají malou velikost - pouze 1-2 mm. Když se prorazí, na mandlích se vytvoří bělavý plak, jeden z hlavních příznaků folikulární tonzilitidy.

Antibiotika pro folikulární bolest v krku je předepsána, když je na mandlích nalezen plak, cervikální lymfatické uzliny jsou bolestivé a horečka zůstává vysoká. Pokud jsou všechny tyto 3 příznaky přítomny ve stejnou dobu, antibakteriální léčiva budou vyřazena bez vyšetření. Pokud existují pouze 1 nebo 2 příznaky, léčba folikulární anginou pectoris s antibiotiky je předepsána pouze s pozitivním výsledkem bakteriologické analýzy.

Obsah článku

Jak je výběr léku

Folikulární tonzilitida se léčí stejnými antibakteriálními látkami, které se běžně používají pro jiné formy angíny. Lékař si nejprve vybere lék ze skupiny penicilinu. A pouze v případě, že peniciliny nesedí, můžete začít výběr antibiotik z následujících kategorií:

 1. Cefalosporiny. Jsou to téměř kompletní analogy penicilinů z hlediska bezpečnosti a stupně účinnosti. Angina může být léčena Cefadroxilem, Apo-Cefalexem, Hazaranem, Supraxem, Duracefem a podobně.
 2. Makrolidy. Takové antibakteriální látky, jako erythromycin, spiromycin, josamycin, azithromycin a další, se nejlépe zabývají bolestmi hrdla v oblasti folikulů. Tuto kategorii představují hemomycin, Azitro-Sandoz a Sumamed.
 3. Linkosamidy (léčiva s účinnými látkami lincomycin a klindamycin) jsou předepisovány velmi vzácně. Důvodem takové opatrnosti je, že způsobují závažné vedlejší účinky. Proto je vhodné použít je pouze v případě, že nelze použít jiný lék.

Než lékař předepíše léčbu antibiotiky a vybere nejúčinnější léčbu, měl by zjistit:

 • jaký typ bakterií vyvolal bolest v krku;
 • jaké antibakteriální látky pacient již užíval a zda je na ně alergický;
 • kolik případů anginy pectoris v anamnéze pacienta.

Typ patogenní angíny patogenů na oku samozřejmě nelze určit. Pro získání těchto informací to bude trvat nejméně 3-4 dny. To je přesně to, co je potřeba k přípravě výsledků analýzy. Ale během této doby, může být úspěšně tonsillitis překonat pomocí antibiotik s širokým rozsahem účinků.

Proto při výběru antibakteriálního léku na léčbu folikulární tonzilitidy lékař předepíše jeden z nejúčinnějších léků, který bude stejně potlačovat jak stafylokoky, tak streptokoky.

Volba a užívání antibiotika, bez konzultace s odborníkem a s ohledem na individuální citlivost, může být nebezpečné pro zdraví.

Peniciliny

V případě folikulárních bolestí v krku, mezi všemi známými antibiotiky, jsou primárně vybrány peniciliny. Vyznačují se nejvyšší bezpečností (mnohé z nich mohou užívat těhotné a kojící - ale pouze pod lékařským dohledem). Kromě toho se vyznačují vynikající farmakokinetikou (rychlá absorpce v žaludku a slabé trávení enzymů). Vzácně vyvolávají vedlejší účinky na část trávicího systému. Použití penicilinů během těhotenství a kojení je doprovázeno minimálním rizikem expozice plodu nebo novorozenci.

Často je folikulární bolest v krku léčena amoxicilinem. Dnes je to nejlepší antibiotikum ve všech ohledech. Cena léčiv vyrobených na základě této účinné látky je relativně nízká. Uvádíme je: "Flemoksin Solutab", "Ospamoks", "Apo-Amoksi", "Amoksisar", "Amoxicar", "Amosin".

Mezi jinými prostředky skupiny penicilinu se osvědčily:

 • Ampicilin - farmakokinetika významně zaostává za amoxicilinem. Obvykle se používá ve formě injekcí, protože při perorálním podání je velká část účinné látky rozdělena do žaludku. Mezi ampicilin léky stojí za zmínku "Uppsampi", "Apo-Ampi" a "Ampik."
 • Fenoxymethylpenicilin - nalezený v takových látkách jako "Ospen", "Kleatsil" a "Vepikombin."

Nevýhodou antibiotik penicilinu je zvýšená odolnost vůči nim u většiny patogenů angíny. Mnoho stafylokoků a streptokoků vyvinulo enzym penicilinázu a neodpovídá na probíhající antibiotickou léčbu. V takových případech můžeme hovořit o neúčinnosti penicilinů.

Neschopnost penicilinů vyrovnat se s určitými typy patogenů folikulární anginy pectoris vedla k vytvoření nových antibiotik - komplexů inhibitorů chráněných penicilinů. Dnes se uplatňují velmi aktivně.

Tyto komplexy jsou prezentovány:

 • ampicilin a sulbactam (sultamitsillin) - jsou základem "Ampisida", "Sultasina";
 • amoxicilin a kyselina klavulanová (obsažená v „Augmentinu“, „Amoxiclav“, „Flemoklav-Solyutab“).

Nové léky vykazují vyšší účinnost. Konečně sulbaktam a kyselina klavulanová jsou zbaveny rezistentních bakterií jejich ochranou proti penicilinům.

Dnes, "Amoxiclav" a "Augmentin" - hlavní léky, které lze léčit folikulární bolest v krku ambulantně, to znamená doma. Příznivě se liší v různých formách uvolňování (tablety, prášek pro injekce a suspenzní prášek). Oba léky jsou povoleny jak pro dospělé, tak pro děti od prvních dnů života.

Léčba cefalosporiny

Cefalosporinová antibiotika by měla být používána pro bolest v krku, pokud: t

 • škodlivé bakterie byly rezistentní vůči penicilinovým přípravkům, ale nebyly rezistentní vůči β-laktamům;
 • pacient je alergický na penicilin.

Ceftriaxon je antibiotikum, které se vyrábí v injekční formě. Tento lék patří do třetí generace antibakteriálních léčiv. Je považován za jeden z nejúčinnějších. Nicméně, to je předepsáno občas - pouze v případě, že nemoc je zanedbána. Lékaři doporučují léčit první pilulky. Pokud nepomohli, můžete se připojit Ceftriaxone jako poslední možnost.

"Cefodox" - tento nástroj smí brát dospělé i děti. Pokud však dítě ještě nedosáhlo věku 12 let, je lepší lék nedávat ve formě tablet. Pro tyto děti je k dispozici suspenzní forma - prášek musí být jednoduše rozpuštěn ve vodě.

Cefodox má několik vedlejších účinků - nevolnost, bolesti hlavy a svědění. Pokud je poslední, musíte tento nástroj přestat používat. Koneckonců, tímto způsobem se může projevit alergie na to.

„Cefuroxim“ je antibiotikum patřící do druhé generace. Jeho hlavní nevýhodou je, že účinné látky jsou absorbovány v žaludku o 60%. To znamená, že nebudete muset očekávat rychlý efekt. Lékaři proto tento přípravek zřídka předepisují dospělým pacientům. Průběh léčby tímto lékem je 10 dnů.

V posledních několika letech vstoupily na farmaceutický trh nové cefalosporiny, a tedy přípravky na jejich bázi:

 • cefixime ("Supraks");
 • cefalexin ("Ecocephron");
 • cefoxitin ("mefoxin").

Samostatně je třeba říci o léku "Supraks". Četné případy úspěšného uzdravení dokazují jeho vysokou účinnost při léčbě bolesti v krku. Mimochodem, velmi často tento lék účinně bojuje proti patogenům, které se staly rezistentními vůči antibakteriálním látkám skupiny penicilinu.

Ale pokud byl folikulární bolest v krku vyprovokována stafylokokovou infekcí, "Supraks" nepomůže. To je třeba vzít v úvahu.

Léčba makrolidy

Pokud má pacient alergickou reakci na antibakteriální léčiva kategorie penicilinu a z nějakého důvodu léčba cefalosporinem nefunguje, lékař předepíše makrolidy. Tyto léky pomáhají vyrovnat se s bolavým hrdlem za pouhé 3 dny - maximálně 5 dnů. Vysoká míra nástupu uzdravení je jednou z výhod makrolidových antibiotik. Kvalifikovaní lékaři však nesouhlasí se zrychlenými režimy léčby.

 1. "Clarithromycin" je nejoblíbenější mezi dospělými s folikulární anginou pectoris. Léčba trvá obvykle nejméně týden. Toto antibiotikum lze také použít k léčbě dětí. Pouze dávka bude muset být vypočtena na základě hmotnosti dítěte.
 2. Azithromycin je účinné antibakteriální činidlo. Jedno balení obsahuje pouze 3 tablety. V mnoha případech není potřeba více. Trvání léčby tímto lékem je 3 dny. Dávka závisí na hmotnosti osoby. Někdy se stává, že jeden balíček nestačí. Poté lékař prodlouží léčbu na 6 dnů.
 3. Léky "Azitro Sandoz" a "Sumamed" jsou povoleny i dětem od jednoho roku věku. Vyrábějí se ve formě suspenzního prášku. Pohodlná forma umožňuje široce aplikovat tato antibiotika pro léčbu dětí.

Je třeba poznamenat, že makrolidy mají jednu nevýhodu. Častěji než jiná antibakteriální léčiva vyvolávají výskyt vedlejších účinků z trávicích orgánů. V některých případech se sekundární strana může ukázat jako těžší než folikulární angína.

Jak léčit folikulární bolest v krku "Flemoksinom"

Antibakteriální léčivo Flemoksin účinně eliminuje zánětlivý proces, který se vyvíjí při bolestech folikulárního bolavého hrdla a prasklin při bakteriální infekci. Tento lék se často používá bez svolení bez předchozí konzultace s odborníkem. Ihned si všimneme, že navzdory své bezpečnosti to není možné. Každé antibiotikum by mělo být užíváno pod dohledem lékaře.

"Flemoxin" je povolen pro léčbu angíny, nejen dospělých, ale také dětí - bez ohledu na jejich věk. Kromě toho lze tento nástroj použít i pro těhotné ženy.

"Flemoksin" - antibakteriální lék se širokou škálou účinků. Úspěšně bojuje proti škodlivým mikroorganismům, stejně tak vylučuje gramnegativní a grampozitivní bakterie. Aktivní složky léčiva dosahují maximální koncentrace v krvi během několika hodin po požití. Nástroj je vysoce odolný vůči žaludeční kyselině. Ledviny ho vytahují z těla přibližně 8 až 10 hodin po konzumaci. A u dětí, které nedosáhly věku jednoho, se tento proces vyskytuje dvakrát rychleji.

Flemoksin ve formě tablet a suspenzního prášku. Vezměte tento lék by měl být přísně podle pravidel stanovených výrobcem - hodinu před nebo pár hodin po jídle. Pokud je folikulární tonzilitida snadná nebo není příliš tvrdá, doba trvání léčby bude asi 7 dní. Pokud je onemocnění přenášeno poměrně tvrdě, budete muset tento lék užívat 10 nebo dokonce 14 dní. V žádném případě nemůže zastavit průběh léčby.

Pokud po 3-4 dnech došlo k výraznému zlepšení stavu, musíte pilulky ještě do konce. Koneckonců, je velmi obtížné zcela odstranit bakteriální infekci v těle, takže je třeba na to dát dostatek času.

"Flemoxin" je zakázáno použít, pokud má osoba vysokou citlivost na obsah. Tento přípravek je také kontraindikován, pokud pacient trpí poruchou funkce jater, ledvin a infekcí doprovázenou zánětem lymfatických uzlin.

Co je možné pro těhotné a kojící ženy

Folikulární bolest v krku je velkým nebezpečím pro ženu, která čeká dítě. Zdůrazňujeme, že pouze lékař může během těhotenství předepsat antibakteriální léčivo. Nezávisle na výběru a přijetí je přísně zakázáno. Mnoho antibiotik má toxický účinek na plod a těhotná žena o tom nemůže ani hádat. A přesto, pokud žena v pozici byla diagnostikována s folikulárním bolestí v krku, nebude bez takových léků schopna. K dnešnímu dni existují léky, které jsou pro těhotné ženy považovány za relativně bezpečné. Jejich účinné látky nepronikají do placenty a nejsou tak schopny poškodit plod. Trvání léčby těmito léky je obvykle tak krátké, jak je přípustné.

Těhotné ženy s folikulárními bolestmi v krku mohou užívat následující léky:

 • z penicilinů: "Amoxiclav" a "Amoxicilin";
 • z cefalosporinů: "Cefelim" a "Cefazolin".

Kvůli vysokému riziku pro plod jsou makrolidová antibiotika Roxithromycin, Clarithromycin a Midecamycin přísně zakázány.

Žena, která krmí své dítě mateřským mlékem, by měla dostávat antibakteriální léčiva, pokud je diagnostikováno folikulární bolest v krku. Bohužel neexistují žádná antibiotika, která by vůbec nepronikla do mateřského mléka. Existují však léky, které přecházejí do mateřského mléka v mikroskopických množstvích. Mezi ně patří některé peniciliny, cefalosporiny a makrolidy.

Během laktace je přípustné léčit i těmito prostředky (s výjimkou těch, které jsou povoleny během těhotenství): „Benzylpenicilin“, „Ampicilin“, „Cefalexin“, „Sumamed“, „Azithromycin“.

Antibiotická pravidla

Léčba folikulárními bolestmi hrdla s antibiotiky bude úspěšná pouze tehdy, pokud je jejich příjem správný. Je velmi důležité nejen znát názvy nejlepších antibakteriálních léků, které lze léčit, ale také porozumět tomu, jak vypočítat dávkování a jak často je užívat. Existuje několik doporučení, po kterých můžete zvýšit účinek léčby antibiotiky.

 1. První věc, kterou musíte udělat po koupi antibiotika v lékárně, je pečlivě si přečíst přiložené pokyny. Zvláštní pozornost je třeba věnovat dávkování a kontraindikacím. V některých případech dávkování stanoví lékař individuálně. Aby byla léčba úspěšná, musíte dodržovat doporučení lékaře. Neautorizované experimenty s dávkami jsou přísně zakázány.
 2. Pokud se po 2 dnech užívání antibakteriálního činidla nepozoruje žádné zlepšení, znamená to, že tento lék neochraňuje proti škodlivým bakteriím. Pak je nutné provést bakteriologickou analýzu. K tomu lékař vezme normální nátěr postižených mandlí. Vzhledem k dosaženým výsledkům by lékař měl lék nahradit účinnějším lékem.
 3. Pilulky na pití, tobolky nebo suspenze by měly být ve stejných časových intervalech. Pokud se bojíte, že zapomenete, je vhodné nechat upomínky. Včasný příjem antibakteriálních látek je zárukou rychlé regenerace.
 4. Průběh léčby antibiotiky může trvat průměrně 3-10 dnů. Již během konzultace Vás lékař upozorní na doporučenou dobu léčby.
 5. Antibiotika nepříznivě ovlivňují funkci trávicího traktu. Aby se zabránilo výskytu žaludečního podráždění a následným problémům se stolicí, je nutné pít bifidobakterie souběžně s antibakteriální látkou.
 6. V některých případech může lékař předepsat antimykotikum. Faktem je, že antibiotika ničí nejen škodlivé, ale také prospěšné symbiotické bakterie, které žijí na sliznicích. Jakmile mizí prospěšné bakterie, mohou se houby na svém místě usadit. Jedná se o známé provokatéry neškodné, ale velmi nepříjemné nemoci - kandidózy (mezi lidmi - "drozd").
 7. Během období antibiotické terapie je zakázáno konzumovat tučné potraviny a alkohol v jakémkoliv množství. Snižují účinek léků.

Pokud budete dodržovat výše uvedená pravidla, můžete se rychle a bez následků zbavit folikulární anginy.

A konečně

Antibakteriální léčiva - hlavní způsob léčby folikulární anginy pectoris. Dnes existuje poměrně široká škála různých léků, které účinně bojují proti bakteriím. Proto se při volbě vhodného léku obvykle nevyskytují problémy.

Folikulární tonzilitida je úspěšně léčena jednoduchými, dostupnými a bezpečnými prostředky - peniciliny, cefalosporiny, makrolidy různých generací. S jejich pomocí můžete také léčit launární nebo katarální angínu.

Předepisování antibakteriálních léků by mělo být prováděno výhradně lékařem, s ohledem na rezistenci bakterií, přítomnost nebo nepřítomnost alergických reakcí, individuální citlivost a také údaje z historie.

Antibiotika pro folikulární bolest v krku u dětí

Antibiotika pro anginu pectoris u dospělých a dětí. Seznam účinných antibiotik pro léčbu anginy pectoris a jak je užívat

Jaká antibiotika se berou na bolest v krku

Infekční akutní onemocnění, které se projevuje zánětem mandlí, vyžaduje závažnou léčbu. Antibiotika pro mandlí mohou být předepsána pouze lékařem. Jmenování zpravidla závisí na formě onemocnění a individuálních vlastnostech pacienta. Léky jsou také předepisovány na základě typu onemocnění:

 • forma lacunar vyžaduje cefalosporiny;
 • v případě hnisavé angíny, jsou předepsány přípravky penicilinové skupiny;
 • s katarální anginou jsou účinné makrolidy;
 • folikulární onemocnění by mělo být léčeno penicilinovými přípravky;
 • Streptokoková forma bude vyžadovat penicilinové léky a cefalosporiny.

Flemoxin Solutab s anginou pectoris

Antibiotikum Flemoxin se osvědčil při léčbě akutní angíny. Lék se rychle vstřebává ze žaludku, takže maximální koncentrace je rychle dosaženo. Pokud stav pacienta vyžaduje nouzovou léčbu, pak lékaři předepisují Flemoxin pro anginu pectoris. Lék je dostupný v tabletách žluté nebo bílé barvy (dávkování 1000, 500, 250, 125 mg). Průběh terapie závisí na závažnosti onemocnění. S mírnou nebo mírnou medikací si vezměte celý týden po dobu 2 g denně, ráno a večer.

Nežádoucí účinky Flemoxinu:

 • alergická reakce;
 • průjem;
 • svědění;
 • pseudomembranózní kolitida;
 • hemolytickou anémii;
 • Quincke otok.
 • nesnášenlivost vůči penicilinovým lékům;
 • narušení jater.

Azithromycin pro bolest v krku

Takový lék, jako je azithromycin, je vhodný pro léčbu dětí a dospělých. Účinně bojuje s častými patogeny angíny: streptokoky a stafylokoky. Lék se rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu, dokonale proniká do kůže, měkkých tkání, dýchacích cest. Používejte pouze jednou denně po dobu pěti dnů. Po ukončení léčby pokračuje další týden.

Vedlejší účinky azithromycinu pro bolest v krku:

Augmentin pro bolest v krku

Lék Augmentin bojuje proti různým bakteriálním infekcím způsobeným vstupem bakterií do těla. Uvolňování formy: sirupy, tablety, suspenze, kompozice pro injekce. Pro děti starší dvanácti let a pro dospělé použijte tablety podle návodu: 3krát denně po dobu 125 mg nebo 500 mg. Doporučuje se používat Augmentin pro bolest v krku po dobu nejméně sedmi dnů, ale pokud je forma onemocnění složitá, pak i dva týdny.

 • angioedém;
 • vyrážka;
 • zácpa nebo průjem;
 • fyzická slabost;
 • nadýmání
 • nespavost;
 • vyčerpání.
 • chronické onemocnění ledvin;
 • alergie na penicilin;
 • těhotenství;
 • žloutenka.

Ceftriaxon pro angínu

V hnisavé formě onemocnění se ceftriaxonové přípravky podávají intramuskulárně. Antibiotikum samotné pomáhá v boji proti bakteriím rezistentním vůči látkám ze skupiny penicilinu. Děti do 12 let dostávají 20 nebo 80 mg na kg tělesné hmotnosti denně. Dospělí jsou předepsány 2 g jednou denně, lékař málokdy rozdělí dávku na dvě injekce. V jednom hýždě, můžete zadat ne více než jeden gram drogy za den. Léčba trvá nejméně týden.

Ceftriaxon pro anginu pectoris může způsobit tyto nežádoucí účinky:

 • eosinofilie;
 • kožní vyrážka;
 • anafylaktický šok;
 • horečka;
 • sérová nemoc;
 • závratě;
 • nevolnost;
 • nadýmání;
 • stomatitida

Shrnuto s anginou pectoris

Širokospektrální antibakteriální lék S anginou pectoris by měl být používán pouze pod dohledem ORL specialisty. Nedoporučuje se k léčbě akutních respiračních infekcí, SARS. S opatrností by měl být lék opitý dětem, protože tělo dítěte je citlivé na vliv složek léčiva. Výsledek užívání léčiva bude patrný na konci druhého dne. Pít lék by měl být pouze jednou denně (500 mg) po dobu 5 dnů.

Shrnutí nežádoucích účinků:

Kontraindikace k použití:

 • onemocnění jater a ledvin;
 • vysoká citlivost na kompozici Sumamed;
 • kojení.

Makropenis pro anginu pectoris

Pokyny pro drogy Makropen poznamenat, že by měla být přijata před jídlem, pití čisté vody. Zákon znamená, že začnou dvě hodiny po přijetí. Zvláštností tohoto léku je, že je účinný proti bolestem v krku proti mikroorganismům, které jsou rezistentní vůči penicilinu. Macropenum pro anginu pectoris je zpravidla předepisováno po dobu nejvýše 10 dnů, ale ne méně než 5 dnů. Pro dospělé je denní dávka 1,6 g (3 dávky). Pediatrická angina pectoris je léčena suspenzí na základě tělesné hmotnosti dítěte. Určit dávku může pouze lékař.

 • střevní poruchy;
 • nevolnost;
 • selhání srdce a ledvin;
 • bolesti hlavy;
 • slabost

Další informace o přípravě amoxicilinu - dávkování pro dospělé a děti, návod k použití a kontraindikace.

Bolest v krku s antibiotiky

Volba léku je často založena na charakteristikách průběhu onemocnění a individuálních přání pacienta. Sprej od bolesti v krku s antibiotikem nemůže nahradit lék a úplně vyléčit nemoc. Jeho hlavním úkolem je pouze eliminovat nebo zmírnit lokální symptomy: suchost, bolest, pálení, bolest v krku. Spreje, které mají antifungální a antiseptické složky, jsou schopny dezinfikovat sliznici mandlí a vyrovnat se s patogenními bakteriemi a plísněmi. Nejoblíbenější hrdlové spreje jsou:

Kolik dní pít antibiotika pro anginu pectoris

Mnoho pacientů a zejména rodičů mladých pacientů se často zajímá o otázku, kolik dní pít antibiotika pro anginu pectoris? Specifická doba užívání léku může záviset na formě onemocnění a individuálních vlastnostech pacienta. Množství léků může předepsat pouze lékař. Zpravidla užívejte antibiotika od 7 do 15 dnů. Výjimkou je azithromycin, některé jeho léky se používají pro bolest v krku po dobu 3 dnů, vzácně 5 dní. Pokud se do tří dnů zlepšil zdravotní stav, neměli byste přestat pít antibiotika, protože mohou být komplikace.

Cena antibiotik pro anginu pectoris

Antibakteriální léky si můžete koupit dnes v každé lékárně. Tyto léky jsou navíc levné a mohou být objednány v online lékárně. Seznam nejoblíbenějších antibiotik:

Dítě mělo horečku po dobu 5 dnů, snažila se dělat s lidovými prostředky a antipyretickými pilulkami. Po vyšetření mi lékař diagnostikoval bolest v krku. Předepsal nám silné antibiotikum pro tonzilitidu. Líbila se mi skutečnost, že ji musíte vypít jednou denně. Zlepšení nastalo na konci druhého dne. Pili jsme, jak by mělo být - 5 dní.

Trpím chronickou tonzilitidou. Exacerbace se vyskytují pravidelně. Trávím na pití kurz Tonsilgon N, ale ne vždy to pomůže. Se silným mrazem a horečkou začnu pít antibakteriální léky. Nejlepší antibiotika pro bolest v krku je Flemoxin a Bioparox Spray.

Folikulární tonzilitida u dětí - jak rychle rozpoznat a vyléčit nebezpečné onemocnění?

Folikulární bolest v krku u dětí je často diagnostikována ve věku 5-12 let v chladném období a mimo sezónu na pozadí oslabené imunitní obrany. Jaké jsou vlastnosti tohoto onemocnění a jak s ním správně zacházet, zvažte další.

Co je folikulární tonzilitida?

Jednou z vážných a těžce tekoucích onemocnění je hnisavá folikulární tonzilitida u dětí, což je akutní zánět tkání mandlí - hltanu, palatinální, lingvální a tubální. Jeho rysem je reakce folikulů mandlí, z nichž každá zvětšuje velikost a hromadí hnis na sobě, čímž vytváří charakteristický klinický obraz patologie.

Tonsilové folikuly - malé shluky lymfatických uzlin pod povrchem sliznice mandlí, působící jako druh pracovních jednotek lymfatického systému. Jejich funkce zahrnují poskytování lokální imunity produkcí ochranných buněk - lymfocytů, monocytů, makrofágů atd. Ochranné buňky pokračují v neutralizaci a eliminaci cizích agens způsobujících onemocnění.

Folikulární bolest v krku u dětí - příznaky

Onemocnění je charakterizováno ostrým vzhledem a rychlým vývojem se zvýšením symptomů. Hlavní příznaky folikulární anginy jsou:

 • zvýšení tělesné teploty na mezní hodnoty (38-40 ° C);
 • teplota antipyretických činidel po dlouhou dobu nebloudí;
 • zimnice;
 • bolest hlavy;
 • silná slabost;
 • těžké sucho v ústech;
 • bolest v krku;
 • kašel;
 • ostré hrdlo;
 • bolest se zvyšuje při polykání a dává oblast ucha;
 • nevolnost;
 • průjem;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • bolest kloubů a svalů;
 • zvýšení a bolestivosti regionálních krčních lymfatických uzlin.

Během inspekce dutiny ústní a hltanu se uvádí:

 • oteklý a zarudlý hlen hrtanu;
 • zvětšené palatinové mandle (na jedné nebo obou stranách);
 • přítomnost akné na zadní straně hrtanu;
 • přítomnost mandlí na povrchu mandlí ukazuje nažloutlé bělavé hlízy - puchýře;
 • se spontánním otevřením abscesu zanechává malou erozi.

Příčiny folikulární anginy u dětí

Hnisavá tonzilitida u dítěte je ve většině případů způsobena takovými infekčními bakteriálními agens: streptokoky, hemokoky, stafylokoky. Infekce často proniká zvenčí, ale někdy se nemoc spouští aktivací vlastní „spící“ mikroflóry po snížení tělesné rezistence nebo se přenáší z jiných zánětlivých ložisek - zubatých zubů, bakteriálních nosních dutin atd.

Folikulární bolest v krku u dětí je nakažlivá nemoc, která se snadno přenáší takovými způsoby:

 • ve vzduchu - kontaktem a komunikací s nemocnou osobou nebo nositelem infekce;
 • kontakt a domácnost - prostřednictvím společných předmětů (ručníky, hračky, knihy, nádobí atd.);
 • fekálně-orální - skrze infikovanou vodu nebo potravu;
 • traumatický - s neopatrnou manipulací na sliznici nosohltanu.

Inkubační doba je od 10 hodin do 2-3 dnů. Hlavními rizikovými faktory pro rozvoj patologie jsou:

 • slabá imunita;
 • bakteriocarrier;
 • obecná nebo lokální hypotermie;
 • kontakt s infikovanými produkty, předměty, nemocnými lidmi.

Follikulární bolest v krku bez teploty u dítěte

Pokud je u dítěte bez horečky pozorována hnisavá tonzilitida, pak se nejedná o folikulární formu onemocnění. Absence zvýšené teploty může znamenat katarální tonzilitidu, při které se povrchové tkáně mandlí podílejí na zánětlivém procesu. Často v tomto případě nejde o akutní, ale chronický proces (exacerbace).

Častá folikulární tonzilitida

Pokud má dítě často folikulární tonzilitidu, pak důvod může spočívat v pravidelném kontaktu se zdrojem infekce. Může to být lidé s anginou pectoris, nosiči bakterií a infikované objekty, jídlo, voda. Snad jeden z rodinných příslušníků trpí chronickou formou angíny, která přispívá k neustálé infekci dítěte. Kromě toho se může také vyvinout chronický proces, o čemž svědčí časté bolesti v krku, které nemají příliš živé příznaky, objevují se i po mírném nachlazení, mírné podchlazení.

Jak léčit folikulární bolest v krku u dítěte?

Aby se předešlo nebezpečným komplikacím, vyžaduje folikulární tonzilitida u dětí okamžitou léčbu v počáteční fázi. V procesu diagnostiky může být malý pacient odebrán tampon z hrdla, aby analyzoval mikroflóru a detekoval citlivost infekčních agens na různé typy antibiotik. Kromě toho jsou krev a moč odebrány pro analýzu.

V mnoha případech tato diagnóza znamená hospitalizaci v nemocnici, protože folikulární angina u dětí je spojena s vysokým rizikem nežádoucích účinků a vysoká tělesná teplota může rychle způsobit dehydrataci, zejména u nejmenších. Pacientům je předepsán odpočinek na lůžku, bohatý teplý nápoj, jemná výživa. Léčba je převážně lékařská, včetně použití následujících léků:

 • antibiotika;
 • nesteroidní protizánětlivé léky;
 • lokální antiseptická, protizánětlivá a anestetická léčiva;
 • antialergické léky;
 • vitamíny, imunokorektoři.

Antibiotika pro folikulární bolest v krku u dětí

Antibiotika musí být předepsána pro hnisavé angíny - jsou předváděny dítěti ve formě suspenze nebo sirupu, starší děti je mohou užívat ve formě tabletek a v závažných případech se léky podávají intramuskulárně nebo intravenózně. Léky volby jsou širokospektrá antibiotika, patřící do těchto skupin:

 • peniciliny (Amoxicilin, Augmentin, Gramox, Flemoxin Soluteb, atd.);
 • makrolidy (klarithromycin, spiramycin, summamed, atd.);
 • cefalosporiny (cefalexin, ceftriaxon, atd.).

Průběh léčby antibiotiky může trvat 5-10 dnů, zatímco po 2-3 dnech od začátku léčby se vyhodnocuje účinnost léčiva. Pokud vybraná antibiotika působí na patogeny, ovlivňuje stav dítěte: teplota klesá, bolest se snižuje a celkový stav se zlepšuje. Jinak je nutné lék nahradit antibiotikem jiné skupiny. Během léčby je třeba striktně dodržovat režim a dobu trvání léčby.

Jak se kloktat s hnisavé dítě angíny?

Kloktání je důležité v procesu léčby, protože umožňuje čistit mandle z hnisavého obsahu, pomáhá zvlhčovat sliznice. Jak kloktat s bolestmi v krku pro dítě, lékař předepíše na základě celkového obrazu onemocnění a věku pacienta. Pro děti do 3 let nejsou tyto postupy předepsány, protože existuje riziko asfyxie, laryngospasmu.

Vypláchněte hrdlo 7-10krát denně následujícími roztoky a přípravky:

 • Jodinol;
 • Miramistin;
 • Chlorofyllipt;
 • Furacilin;
 • infuze heřmánku;
 • infuze měsíčku;
 • infuze šalvěje;
 • roztok sody, atd.

Folikulární tonzilitida - tradiční metody léčby

Pokud se u dětí zjistí nekomplikované bolesti v krku, léčba antibiotiky doma může být doplněna některými populárními metodami. Před tím je důležité získat souhlas lékaře. Představujeme jednu z metod domácí léčby, která je receptem na promývací roztok, který má vynikající antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti.

 • čerstvé řepy - 1 ks;
 • Stolní ocet (6%) - 1 tabulka. lžíce.

Příprava a použití:

 1. Rošt řepa na jemné struhadlo.
 2. Do sklenice výsledné hmoty přidejte ocet.
 3. Směs se míchá a umístí na tmavé místo na 4 hodiny.
 4. Kmen.
 5. Výslednou kapalinu vypláchněte každé 2-3 hodiny.

Folikulární bolest v krku u dětí - komplikace

Bez včasných a adekvátních opatření k léčbě folikulární anginy u dětí může onemocnění rychle vyvolat ohrožující formu nebo způsobit poškození různých vnitřních orgánů. Komplikace s folikulárními bolestmi v krku mohou způsobit následující:

 • infekční toxický šok;
 • paratonsilární absces;
 • revmatismus;
 • streptokoková meningitida;
 • glomerulonefritida;
 • postanginální sepse.

Které antibiotikum je lepší pro bolest v krku?

Které antibiotikum je lepší pro bolest v krku?

Bolest v krku nebo angína, je infekční onemocnění lymfatického hltanového prstence v každodenním životě zvaném amygdala.

Tento prvek, který je akumulací lymfoidní tkáně, se nachází v oblasti nosohltanu a dutiny ústní, provádí různé hematopoetické funkce a má také ochranné účinky při inhalaci cizích patogenů. Příčinou původce angíny jsou infekční agens ve formě streptokoků a stafylokoků, které vyžadují speciální lékařskou reakci. Jaký druh antibiotik k léčbě bolesti v krku a jaké typy bakteriálních lézí hltanového prstence existují - to je to, co bude popsáno v tomto článku.

Příčinou vzniku angíny jsou infekční agens ve formě streptokoků a stafylokoků

Klasifikace druhů a obecné příznaky angíny

Podle typu vývoje zánětlivého procesu je tonzilitida rozdělena do několika typů:

 • primární nebo banální tonzilitida - klinické příznaky zánětu jsou přítomny pouze u lézí lymfadenoidního nosohltanového kruhu;
 • sekundární nebo symptomatická angina pectoris - tento klinický stav vzniká v důsledku rozsáhlé infekce mandlí, při současném systémovém onemocnění krve;
 • angina specific - etiologie této formy onemocnění hltanových mandlí má speciální diagnostická specifika.

Nejvíce klasický a obyčejný projev anginy je banální, nebo vulgar forma, který, podle pořadí, moci být klasifikován do subtypes infekční léze: t

 • katarální;
 • flegmatický;
 • fibrinózní;
 • folikulární;
 • lakunar a katarální forma.

Celkové příznaky anginy pectoris se mohou projevit následujícími znaky:

 • malátnost a slabost těla, bolestivé klouby;
 • lymfatické uzliny jsou zanícené a výrazně zvětšené;
 • tělesná teplota dosahuje 40 ° C;
 • bolest při polykání a kovové chuti na jazyku;
 • mandle mandle mají jasně červený odstín;
 • u některých forem tonzilitidy se tvoří puchýře nebo celé oblasti tvorby hnisu.

Zpočátku, celé příznaky onemocnění jsou velmi podobné nachlazení, nicméně zánět mandlí má více bolestivý účinek na celé lidské tělo. Je velmi důležité diagnostikovat infekci mandlí v čase a určit, která antibiotika, aby se na angíny. Je třeba poznamenat, že všechna farmakologická léčiva by měla být užívána pouze po předběžném vyšetření praktickým lékařem nebo místním lékařem. Nemusíte se zapojit do samoléčby, i když jste to jednou úspěšně zvládli.

Katarální bolest v krku: léčba antibiotiky

S aktivním parazitismem na sliznici hrdla virových infekcí, které způsobují zánět horních cest dýchacích, existuje katarální forma bolesti v krku, jedna z nejlehčích a v průběhu onemocnění a podle symptomatických příznaků. Než se rozhodnete, která antibiotika pít pro tento typ bolesti v krku, musíte projít určité lékařské postupy. Je velmi důležité, aby farmakologické přípravky obsahovaly správnou informační zátěž, aby se při akutní katarální tonzilitidě eliminoval samotný infekční patogen. To je to, co je nezbytné pro biochemické vyšetření.

Pro katarální formu existuje celá skupina farmakologických kombinací:

 • Penicilinová skupina. Působení těchto zdravotnických prostředků je zaměřeno na blokování metabolismu proteinů vstupujících do buněčné bakteriální membrány. Hlavní tah penicilinu je účinek na streptokoky.
 • Cefalosporiny se používají pro buněčnou destrukci bakteriálních stěn.
 • Pro potlačení syntézy proteinů se používají přípravky tetracyklinových skupin.

Na základě klinických složek a individuálního průběhu onemocnění určí ošetřující lékař, které antibiotikum je lepší v případě anginy pectoris. Katarální forma akutní angíny pectoris je léčena odlišně u dospělých a dětí, nemluvě o zvláštní kategorii občanů - těhotných žen.

Folikulární bolest v krku, jaká antibiotika se berou?

Akutní tonzilitida folikulárního typu je hnisavý zánět mandlí nebo spíše folikulů. Střed hnisavých lézí má bodový charakter a může postihnout jak palatální, tak hltanové oblasti. Antibiotika pro hnisavou tonzilitidu folikulárního typu jsou předepisována po diferencovaném laboratorním vyšetření, jako jsou: odběr šmouh z nosu a krku k určení pravděpodobného infekčního patogenu. Po všech nezbytných studiích a při absenci alergického odmítnutí je stanoveno, které antibiotikum je nejúčinnější v případě anginy pectoris. Při léčbě tonsillitidy tohoto typu se používají farmakologické kombinace (antibiotika) první a druhé řady:

 • V první řadě jsou peniciliny - oba inhibitory-ochranné a polosyntetické. Průběh účinné léčby je nejméně 10 dnů. Amoxicilin, augmentin, ecoclav, amoxiclav atd. Během léčby se používají skupiny penicilinu.
 • II řada - jedná se o makrolidy patřící do antibakteriální skupiny. Nejčastěji se používají azithromycin, josamycin a klaritromycin.

Akutní folikulární tonzilitida je hnisavý zánět mandlí.

Každá z těchto farmakologických skupin má svůj vlastní přísný účel a ovlivňuje některé buněčné struktury. Proto je jejich arbitrární volba nepřijatelná a rozhodnutí by mělo být ponecháno na zdravotnickém pracovníku.

Lacunární angina: léčba antibiotiky

Jaké léky nejúčinněji léčí tuto formu akutní angíny? Celá falešnost launární tonzilitidy je taková, že na rozdíl od předchozí folikulární, kde se objevují drobné hnisavé útvary, je tento typ anginy pectoris diagnostikován, když je nosohltan zcela naplněn hnisem. Vzhledem k tomu, že hlavním původcem je beta-hemolytický streptokok, který se vyznačuje charakteristickou vyrážkou na mandlích a jazyku, onemocnění se také nazývá šarlatová horečka. Tyto příznaky infekčního zánětu se vyskytují u dětí, nemoc je nakažlivá a je přenášena vzduchovými kapičkami.

Příznaky lakunární tonzilitidy u dětí:

 • Vysoká tělesná teplota dosahuje 39,5-40,5 ° C. Čím mladší je dítě, tím silnější je reakce a vyšší teplota.
 • Ospalost, slabost, slznost, nedostatek chuti k jídlu.
 • Stížnosti na bolest při polykání.
 • Bolest v krku a pocit přítomnosti cizího předmětu.
 • Lymfatické uzliny mají velmi výrazný stav onemocnění.
 • Průjem, zvracení, bolest žaludku (žaludku), poruchy trávení.

Charakteristickým a specifickým znakem je hnisavý plak na mandlí dítěte. V první fázi má centrum zánětu na stěnách nažloutlý bledý nádech.

Kompetentní diagnostika s včasnou léčbou pro lékaře je klíčem ke kvalifikované léčbě a uzdravení dítěte. Takže, launární tonzilitida, jaká antibiotika k léčbě onemocnění? Za prvé, z léků, farmakologických činidel, v léčbě emitují antibakteriální léčiva, která mají široké spektrum účinku. Dávkování a léčbu stanoví lékař na základě závažnosti zánětlivého procesu a věkových kritérií mladého pacienta. Při absenci alergické reakce, účinná léčba tonzilitidy antibiotiky. Jaké metody vlivu na streptokoky a stafylokoky, ošetřující lékař bude řídit, rozhodnou pro něj. Ve zdravotnické praxi se tradičně používají skupiny penicilinu, makrolidy, antipyretika a antihistaminika a probiotika.

Fibrinózní bolest v krku

Tento zánětlivý proces mandlí se vyskytuje rychle a vždy neočekávaně a kombinuje všechny symptomatické příznaky folikulárního a launárního zánětu.

Příznaky fibrózního zánětu:

 • prudký nárůst teploty, s pronikavými zimnicemi;
 • s bolestí v krku si pacienti často stěžují na opakující se bolest v uchu;
 • zvyšuje se intoxikace, vyvolává zvracení, nevolnost, odmítnutí jakékoli potravy, pachy potravin a tak dále.

V klinické praxi však existují případy, kdy příznaky fibrinózního bolestí v krku neovlivňují celkovou pohodu pacienta. V tomto případě má stav sliznice u lidí depresivní, pokud jde o patogenezi, vzhled. Kromě podpůrných opatření, jako je oteplování a kloktání, je nutné podstoupit léčbu drogami. Fibrinózní bolest v krku, antibiotika, která by měla být použita: t

1. Amoxicilin je antibakteriální léčivo skupiny penicilinu, které má specifický účinek na enzymy membrán bakteriálních buněk, což vede k rozpuštění a destrukci buněk poškozených infekcí.

Amoxicilin
2. Benzylpenicilin - má antibakteriální a baktericidní účinek, zvyšuje krevní hladiny v důsledku snížení renální exkrece.

Předepsáním průběhu nezbytných lékových antibakteriálních terapií přebírá lékař odpovědnost za kvalitu léčby. Nesprávné dávkování nebo nesprávně zvolená farmakologická kombinace nejenže nezabíjí infekci, ale také ji činí životaschopnější. Vysoká dávka je život ohrožující a nízké dávkování dává bakteriím naději na adaptaci na antibiotika.

Phlegmonous bolest v krku

Akutní paratonsillitis nebo flegmonous forma bolavého hrdla, je nejzávažnější druh akutního zánětlivého zánětu tonsil celulózy. Bolestní syndrom s tímto onemocněním způsobuje, že osoba drží hlavu v nucené pozici. Kromě všech symptomatických příznaků charakteristických pro akutní hnisavé projevy v bolestech hrdla se flegmonózní forma projevuje v chrapotu hlasu a / nebo v nosu. Někdy hlas osoby prakticky zmizí, slinění se zvyšuje a zápach z úst způsobuje mezi ostatními nepohodlí. Kromě toho může být pacient přítomen kontraktura dolní čelisti. Léčba léky je v tomto případě prakticky zbytečná. Účinnou léčbou je pouze chirurgický chirurg.

Prevence anginy pectoris u dětí a dospělých

Především je třeba připomenout, že angína je onemocnění způsobené infekční lézí beta-hemolytického streptokoka, která se projevuje slabou obranou těla. Veškeré snahy o prevenci infekčních lézí by proto měly směřovat k posílení vašeho těla.

Co pro to musíte udělat:

 1. Dodržujte pravidla osobní hygieny: zubní kartáček musí být udržován čistý; pravidelné mytí rukou, zejména po použití toalety a před jídlem.
 2. Správná výživa: základem stravy by měly být zdravé potraviny založené na rostlinných a minerálních složkách.
 3. Psychologická stabilita. Stresové situace vymývají všechny živiny z těla a nervový systém se nedokáže vyrovnat s abnormálními situacemi.
 4. Fyzická aktivita Ranní běhání na čerstvém vzduchu a lehké gymnastické cvičení budou skvělým začátkem dne, který bude zárukou vitality a vitality po celý den. Je třeba poznamenat, že fyzicky aktivní lidé jsou nejméně náchylní k infekčním lézím.
 5. Vitaminová podpora. Nedostatek vitamínů oslabuje ochranné funkce těla. Zvláštní pozornost je třeba věnovat jejich zdraví v období podzim-zima, kdy jsou přirozeně oslabeny všechny ochranné funkce těla. Komplex vitaminových složek skupin A, B, C a D během tohoto období významně zlepší vaši vitalitu.

Pro děti bude vytvrzování dobrým preventivním opatřením. Kontrastní sprcha při koupání zvýší odolnost těla dítěte. Důležitou roli hraje stav vašich zubů. Kazivost je živnou půdou pro různé infekce. Vedení zubní profylaxe u zubaře může usnadnit práci okresního lékaře.