Co je antibiotikum pít při kašli pro dospělé

Kašel je ochranným nástrojem těla, ke kterému dochází při různých nachlazeních, alergiích. Antibiotika pro kašel u dospělých pomáhají zmírnit stav, ale jejich příjem není vždy vhodný. Samoléčba může způsobit dysbiózu a další vedlejší onemocnění.

Kašel není samostatnou nemocí, ale příznakem různých onemocnění, proto jsou antibakteriální látky zaměřeny na odstranění příčiny, nikoli na symptom.

Pokud máte nachlazení nebo kašel, užívání antibiotik není vhodné - pro léčbu nachlazení je nutné použít antipyretika, tablety rostlinného původu. Výjimkou je podezření na mykoplazmu nebo chlamydiový původ respiračního onemocnění. Když kašel a rýma, která se objeví s chřipkou a ARVI nepoužívejte antibakteriální látky, protože nemají vliv na viry.

Je-li nutný kašel antibiotika:

pneumonie; bakteriální bronchitida; tuberkulóza; akutní a hnisavé tracheitidy; pohrudnice.

Je to důležité! Antibakteriální léčiva se mohou zabývat pouze kašlem bakteriálního původu. Příznaky bakteriální infekce - vysoká teplota po dobu 3 dnů, dlouhý průběh onemocnění, dušnost, vysoký počet bílých krvinek.

Při léčbě antibiotiky se lékaři řídí monoterapií - užíváním pouze jednoho léku. Léky se používají v tabletách, ve formě prášků, suspenzí. Injekce se předepisují pouze pro těžké a akutní formy onemocnění.

Antibiotika by měla být užívána přísně do hodiny - to pomůže vytvořit potřebnou koncentraci účinných látek v krvi, což povede k rychlé smrti patogenních mikroorganismů. Nepravidelné léky způsobují rezistenci vůči léku v bakteriích a léčba bude neúčinná.

Pokud úleva nepřichází do 2 dnů, antibakteriální přípravek by měl být změněn - zvýšení dávky nezrychlí proces hojení, ale způsobí alergie a intoxikaci. Trvání léčby antibiotiky - 5-10 dnů, nemůže být přerušena dříve, i když se stav výrazně zlepšil.

Všechna antibakteriální léčiva pro léčbu dospělých jsou rozdělena do 4 velkých skupin, z nichž každá má jinou účinnou látku. Působení antibiotik je zaměřeno na zničení stěn bakterií, což vede k jejich smrti.

Je to důležité! Při kašli se sputem je nutné zasít výtok pouze na základě výsledků, které bude lékař schopen určit, který lék bude v tomto případě účinný.

Penicilinová skupina - léky této skupiny se neustále zlepšují, protože většina bakterií se rychle přizpůsobuje účinné látce léčiv, začíná produkovat protilátku. Musí trvat 10 dní, 2-3 krát denně. Název moderních antibiotik na bázi penicilinu je Augmentin, Ampioks, Flemoxin Salyutab.

Cefalosporiny jsou širokospektrální léky, které účinně eliminují všechny druhy bakterií. Cefalosporiny první generace - cefazolin, cefalotin, účinný pro stafylokokové infekce. Cefalosporinová antibakteriální činidla II generace jsou předepsána pro odolnost bakterií vůči penicilinu - Cefuroxime, Cefotiam.

Cefixim, Ceftazidime je seznam populárních cefalosporinů třetí generace, často se používají k léčbě kašle různého původu u dětí a dospělých a mají širokou antimikrobiální aktivitu. Poslední generaci cefalosporinů představují silné nástroje, ale nemohou být nazýváni levnými - Cefelim, Cefpirim.

Cefalosporiny se nejčastěji používají v injekcích, intramuskulární injekce se provádějí dvakrát denně, intramuskulárně - jednou denně. Délka léčby je 7–10 dní.

Makrolidy jsou antibiotiky nové generace, které jsou účinné proti chlamydii, mykoplazmě, grampozitivním kokům. Tyto léky jsou netoxické, mají nejméně nežádoucích účinků. Musíte je vzít jednou denně. Seznam těchto léků je poměrně rozsáhlý, aby určil, který z nich je nejlepší pouze pro lékaře.

Sumamed; Azithromycin; Erytromycin.

Fluorochinolony jsou nejúčinnějšími antibakteriálními léky, používají se pro dlouhodobý kašel, těžké formy onemocnění, dobře se kombinují s jinými léky. Nevýhodou je velký počet nežádoucích reakcí, které se hromadí v kostní tkáni, což může způsobit její deformaci. Pro léčbu dospělých použijte Levofloxacin, Ofloxacin.

Je to důležité! Během těhotenství, a to i při dlouhodobém kašli, antibiotika nelze použít - léky jsou velmi toxické, vstupují do krevního oběhu a jejich příjem může negativně ovlivnit vývoj plodu.

Antibakteriální terapie se silným kašlem je zaměřena na odstranění infekce, takže antibiotika by měla být použita v kombinaci s imunomodulátory. Dobré antibiotikum pro agonizující kašel je Codelac, který účinně pomáhá při mokrém kašli a suchu. Přípravek Pectusin by měl být užíván - lék snižuje počet záchvatů, dává vám příležitost k odpočinku.

Při kašli a teplotě způsobené virovou infekcí pomůže Immunal. Pokud je silný kašel doprovázen sputem - to je znamení toho, že se bakterie nahromadily v průduškách. Lékaři doporučují v tomto případě vzít Supraks, Macrolen.

Suchý, oslabující kašel se často vyskytuje při nachlazení, s bakteriálními infekcemi, je vzácný. Pokud analýzy prokázaly přítomnost bakterií v těle, pak jsou předepsána antibiotika skupiny penicilinu.

Účinné léky pro suchý kašel:

Augmentin - lék se vyrábí ve formě tablet, suspenzí, injekčních roztoků. Lék pomáhá zbavit se neproduktivních ostrých křečí, které se vyskytují na pozadí akutní bronchitidy, bronchopneumonie, plicního abscesu. Nežádoucí účinky - žloutenka, průjem. Amoxiclav - tablety a suspenze se používají k odstranění suchého kašle se zápalem plic. Při užívání léků se může objevit vyrážka, zvracení a bolest hlavy. Flemoxin Salyutab - tablety předepsané pro neproduktivní bronchospasmus různého bakteriálního původu. Mezi nežádoucí účinky - průjem, svědění v řiti.

Používají širokospektrá antibiotika pro bronchitidu a kašel, protože trvá nejméně 7 dní, než se sputum otestuje.

Existuje mnoho antibakteriálních léků proti kašli - liší se účinnou látkou, spektrem účinku a účinností.

Populární antibiotika pro léky proti kašli:

Amoxiclav - pomáhá při bronchitidě, angíny, zánětlivých procesech v horních dýchacích cestách, působí rychle. Musíte ho pít dvakrát denně, 1 tabletu. Nelze jej použít při akutním selhání srdce a ledvin, gastritidy, vředů. Sumamed je silné širokospektrální antibiotikum, které účinně pomáhá při mokrém kašli různých etiologií, nepříznivě ovlivňuje mnoho patogenních mikroorganismů. Musíte užívat 1 tabletu denně po dobu 5-7 dnů. Kontraindikace - onemocnění jater, ledvin, žaludku a střev. Z-faktor - antibakteriální léčivo 3 tablety. Používá se při léčbě tracheitidy, bronchitidy, angíny. Je zakázáno používat v těžkých patologiích ledvin, žaludku, jater. Amoxicilin je levný, ale účinný lék, který pomáhá s bakteriální bronchitidou. Je třeba se vyvarovat ulcerace a gastritidy při užívání léků. Erytromycin je populární antibiotikum pro léčbu kašle, nepříznivě ovlivňuje stafylokoky, pneumokoky, je pacienty dobře snášen.

Je to důležité! Volba antibakteriálních látek by měla být svěřena lékaři - vlastní léčba může způsobit komplikace a rozvoj závažných patologií.

Jak léčit suchý nebo mokrý kašel u dospělých - na tuto otázku může odpovědět pouze lékař. Nepoužívejte bezmyšlenkovitě antibiotika při prvním příznaku nachlazení, rýmy a bolesti v krku. Doporučuje se používat antibakteriální léčiva pouze v případě exacerbace bakteriálních infekcí, kdy je kašel vlhký, sputum by mělo být zaseto, jinak nebudou prospěšné, mohou být škodlivé.

Kašel antibiotika jsou léky, které pomáhají zbavit se kašle a odstranit další příznaky nachlazení. Léčba kašle antibiotiky má určité zvláštnosti a pro tento účel existuje mnoho léků.

Antibiotika by měla být předepsána lékařem, ale lidé často předepisují sami pro ty nebo jiné látky s antibakteriální aktivitou.

Při výběru léku věnujte pozornost následujícím bodům:

Antibiotika pro kašel by měla být užívána pouze tehdy, jsou-li k tomu důvody. Antibiotika jsou léky, jejichž cílem je zničit bakteriální flóru. Jsou předepsány pro zánět průdušek, pneumonii tracheitidy a další nemoci, které mohou být doprovázeny kašlem. Kašel však může být příznakem nemocí, které nesouvisejí s poškozením dýchacích cest bakteriální flórou. Někdy například charakterizuje některé patologie kardiovaskulárního a nervového systému.

Antibiotikum musí být zvoleno v závislosti na spektru jeho aktivity, protože každé léčivo působí na určité bakterie. Proto, pokud je kašel doprovázen výtokem sputa, je před zahájením léčby dobré provést test bakteriální flóry. To vám umožní vybrat nejúčinnější lék. Pokud není možnost poradit se s lékařem a kašel trvá tři dny nebo déle, je třeba dát přednost lékům se širokým spektrem účinku. Můžete se například rozhodnout pro přípravky Amoxiclav nebo Flemoklav. Než se však pustíme do samoléčby, stojí za to uvažovat o tom, že antibiotika mohou vyvolat rozvoj komplikací, vést k přechodu onemocnění do chronické formy a také způsobit alergické reakce.

Vezměte antibiotika správně. Je nepřijatelné překročit nebo podcenit dávkování léku. Zvýšení dávky nevede k rychlému uzdravení, ale je docela možné vyvolat rozvoj těchto komplikací. Když po dni od začátku léku nedojde ke zlepšení, antibiotikum by mělo být nahrazeno jiným. Rovněž nezávisí na prodloužení nebo zkrácení průběhu léčby. Čím déle člověk bere lék, tím je bakterie odolnější.

Obsah článku:

Antibiotika musí být užívána, pokud je kašel bakteriální povahy. Lékař by však takové léky měl předepsat. Vlastní léčba antibakteriálními látkami může zhoršit průběh onemocnění a způsobit, že bakterie budou odolnější vůči jejich účinkům. Nakonec bude velmi těžké se zbavit nemoci.

Chcete-li si vybrat antibiotikum, které bude skutečně fungovat, musíte navštívit lékaře. Lékař požádá pacienta, aby provedl test na sputum pro bacposev. Po získání výsledků bude možné zvolit lék, který rychle a účinně zachrání osobu z nemoci.

Pokud se analýza neprovádí, jsou nejčastěji pacientům s kašlem předepsané léky ze skupiny penicilinů, které mají široké spektrum účinku. Navíc je možné odmítnout užívat antibiotika s kašlem vůbec, zejména v případech, kdy onemocnění má nekomplikovaný průběh. Stačí jen chvíli počkat, brát vitamíny a jíst více čerstvého ovoce a zeleniny.

Výběr antibiotika pro kašel, musíte se zaměřit na příčinu jeho výskytu. Proto je tak důležité znát původce onemocnění, pouze v tomto případě můžeme hovořit o etiologické léčbě antibiotiky. Léky na vykašlávání a imunostimulancia mohou být také předepsány, aby se zbavily kašle.

Statistiky ukazují, že přibližně 90% všech nachlazení spojených s kašlem je vyvoláno viry. To znamená, že není nutné brát antibiotika, protože regenerace nemůže být dosažena jejich pomocí.

Nachlazení jsou léčena antibiotiky, pokud je opožděna po dobu 5-7 dnů nebo déle. Takový dlouhý průběh onemocnění ukazuje na reprodukci bakteriální flóry, což znamená, že člověk potřebuje vhodnou terapii.

Při kašli se nejčastěji předepisují následující antibakteriální léčiva:

Peniciliny jsou takové léky jako Augmentin, Amoxiclav, Ampioks.

Mezi nimi patří makrolidy: azithromycin, roxithromycin, klarithromycin.

Cefalosporiny jsou takové léky, jako je Cefotaxime, Cefpirome, Cefazolin.

Antibiotika pomáhají, pokud je kašel bakteriální povahy. Antibakteriální přípravky by však neměly být používány příliš často, protože mohou vyvolat závislost bakterií na nich. Musíte také zvážit, že všechna antibiotika mají určitý soubor kontraindikací a vedlejších účinků.

S protáhlým chladem vyvstává otázka volby: jaké antibiotikum pít, když kašlete? Je třeba poznamenat, že antibakteriální léčiva budou účinná pouze v případě, kdy příčinou kašle jsou bakterie. Chcete-li zjistit, musíte provést test sputum na bakteriální kulturu a citlivost flóry na antibiotika. Jediný způsob, jak si vybrat účinný lék.

Pokud analýza není možná, pro léčbu můžete použít širokospektrální antibiotika. Tyto léky pomáhají odstranit příznaky nemoci a rychlé uzdravení.

Po zahájení léčby je třeba si uvědomit, že silný kašel není onemocnění, ale pouze jeho symptom. Proto musíte bojovat ne se samotným kašlem, ale s infekcí. Ovlivnit tělo musí být komplexní. K tomu je pacientovi předepsán antibakteriální lék a imunostimulancia.

Když dojde k silnému kašli na pozadí virové infekce, pomáhá Immunal dobře. Pokud se při kašli objeví výtok sputa, může to být známkou bakteriální infekce. V tomto případě mohou pomoci takové léky jako: Supraks, Amoxiclav, Macropen.

Vyberte nejúčinnější lék pro léčbu silného kašle může pouze lékař. Proto byste neměli odmítnout navštívit lékaře.

Také, se silným kašlem, můžete si vzít lék Codelac. Obsahuje kodein, kořen lékořice, bylinný termopsis kopinaté a hydrogenuhličitan sodný. Tyto složky v komplexu mohou zachránit osobu před silným kašlem. Snížení kašle může být s pomocí léku Pektusin.

Při kašli se sputem jsou potřebná silná antibiotika. A většina z nich lze zakoupit bez lékařského předpisu. Pokud se při kašli odděluje sputum, znamená to vážné onemocnění, které vyžaduje profesionální léčbu. Obzvláště nebezpečné je, pokud je sputum šploucháno krví, nebo má žlutozelenou nebo rezavou barvu. To naznačuje hnisavý proces.

Lékař předepíše pacientovi mukolytikum, které je zaměřeno na ředění viskózního sputa a přispívá k jeho snadnějšímu vypuštění.

Pacientovi se také doporučuje užívat antibiotika a předepisovat další postupy, které lze snadno provádět doma:

Pro usnadnění odstranění sputa potřebujete pít co nejvíce vody.

Je nutné navlhčit vzduch, který změkne sputum, a bude snazší kašel.

Je nutné minimalizovat dopad jakýchkoli dráždivých látek na plíce, především na tabákový kouř.

Když přijde další kašel, musíte se posadit. To rozšíří plíce a snadněji vylučuje hlen.

Hlen nemůže polykat, musíte plivat. Aby nedošlo k infikování jiných lidí, měli byste dodržovat hygienická pravidla.

Při kašli se sputem můžete také užívat takové mukolytické léky, jako jsou:

Acetylcystein. Drogy založené na něm: Vicks, ACC, Fluimucil.

Bromhexin. Obchodní názvy léků: Bronhosan, Bromheksin, Solvin.

Kombinované přípravky obsahující bromhexin, salbutamol a guaifenesin: Ascoril, sirup Kashnol, Djoset sirup.

Ambroxol a jeho analogy: Lasolvan, Ambrobene, Ambrosan, Halixol, Ambrohexal, Flavamed.

Carbocisteine ​​a drogy založené na tom: Fluifort, Bronhobos, Libeksin Muko, Flyuditek.

Někteří rodiče se domnívají, že antibiotika pro děti, když kašel pomáhá rychle se vypořádat s onemocněním a nezpůsobují poškození zdraví. Ale samo-předepisovat antibakteriální léky pro děti je nepřijatelné. Tyto léky mají významný vliv na střevní mikroflóru, mohou způsobit dysbiózu, vést k poklesu imunity.

Pokud má dítě kašel, musíte mu nejprve poskytnout adekvátní pitný režim. Vitamíny mohou pomoci imunitnímu systému vyrovnat se s nemocí. Antibiotika by měla být zpožděna za předpokladu, že nejsou předepsána lékařem. Pokud je nemoc vážná, je nezbytně nutné konzultace s pediatrem. Po vyšetření a testování lékař předepíše antibiotika. Sebe-dávat svým dětem by nemělo být, protože to může poškodit nezralý organismus.

Rodiče by měli mít následující informace o účincích antibiotik na tělo dítěte:

Přijetí pouze jedné tablety chloramfenikolu může vést k rozvoji aplastické anémie, při které je inhibována funkce tvorby krve.

Nepředepisujte děti ze skupiny tetracyklinů. Jedná se o takové léky, jako jsou: tetracyklin, doxycyklin, minocyklin. Mají negativní vliv na tvorbu zubní skloviny.

Při užívání fluorochinolonů se mohou objevit poruchy tvorby chrupavkových kloubů. Jedná se o léky jako: Ofloxacin, Pefloxacin atd.

Lékař může dětem předepsat antibakteriální léčiva v následujících skupinách:

Amoxiclav a Augmentin jsou léky volby pro léčbu dětí. Pokud má dítě nesnášenlivost vůči penicilinům, je mu předepsán cefalosporiny: cefuroxim, Cefaclor, Cefalexin. Léčba antibiotiky musí být doplněna přísunem živých bakterií. Mohou to být takové léky jako: Linex, Acipol, Bifiform, Bifidumbacterin. Užitečný příjem vitamínů C a B.

Při dlouhodobém nebo chronickém kašli, který často doprovází nachlazení, pomáhají léky ze skupiny makrolidů. To jsou takové prostředky jako: Sumamed a Rulid. Účinné látky těchto antibiotik dobře pronikají do všech biologických tekutin v těle. Totéž platí pro bronchiální hlen, ve kterém se koncentrují bakterie. Proto, po užívání léků ze skupiny makrolidů, kašel rychle přechází.

Pro děti jsou antibiotika dostupná ve speciální dávkové formě. Mohou být zakoupeny ve formě sirupu nebo ve formě žvýkacích tablet, které mají chuť ovoce. Díky tomu je kašel dítě pohodlnější a jednodušší.

Existuje sirup proti kašli s antibakteriálním účinkem. Navíc je účinným a příjemným nástrojem chuti, který pomáhá vyrovnat se s onemocněním. Přípravky ve formě sirupu jsou nejčastěji předepisovány dětem, aby neodmítly užívat léky. Existují následující sirupy proti kašli:

Jitrocel sirup. Jedná se o lék na bázi přírodních složek. Uvolňuje kašel po dobu 3-5 dnů. Sirup má příjemnou chuť, proto ho děti neodmítají přijmout. Léčivo přispívá k ředění sputa, překládá suchý kašel do vlhka. Nicméně, jitrocel sirup není předepsán dětem mladším 2 let, a to není také používán pro nouzové léčby.

Lasolvan ve formě sirupu. Jedná se o pomocný lék, který je předepsán, pokud inhalace nepomáhá při léčbě kašle. Hlavní účinnou látkou přípravku Lasolvan je Ambroxol. Přispívá ke zkapalnění viskózního sputa a jeho včasnému odstranění z dýchacích cest. Člověk se zbaví kašle, příznaky nachlazení, jako je horečka a únava, zmizí. Lasolvan lze použít k léčbě dospělých a dětí.

Mami. Je to účinný lék proti kašli, který obsahuje rostlinné složky. Sirup je předepisován jak dospělým, tak dětem. Působí však postupně, proto je třeba ji užívat v komplexní terapii.

Bronholitin. To je účinný lék na kašel, ale může být užíván pouze podle pokynů lékaře. Přípravek obsahuje takové složky jako: hydrobromid glaucinu, hydrochlorid efedrinu, bazalkový olej, kyselinu citrónovou ve formě monohydrátu, jakož i další látky. Po užití přípravku Bronholitina se zastaví i nejsilnější kašel. Předepisuje se při léčbě dětí a dospělých, ale dávkování musí být přísně dodržováno.

Snažte se vyléčit kašel bez antibiotik pomocí následujících metod tradiční medicíny:

Cibulový odvar. Pro jeho přípravu je třeba sekat 2-3 cibule, nalijte je mlékem a zapálit. Směs je nutné vařit, dokud cibule nebude měkká. Potom se med přidává do vývaru, lžička na sklo. Vezměte si odvar z lžíce každou hodinu, průběh léčby je 1-3 dny.

Černá ředkev s medem proti kašli. Středně velká kořenová plodina by měla být dobře umyta a uprostřed by měl být vytvořen hluboký řez, tj. Aby se vytvořil jakýsi šálek. Přidejte med (lžíci nebo lžičku, v závislosti na velikosti ředkvičky), pak ředkvičku položte na talíř. Nechte to na stole na noc. Během této doby, kořen dá džus, který je míchán s medem. To bude lék proti kašli. Dávkování pro léčbu dospělých - lžíce 4 krát denně, pro léčbu dětí - lžička 4 krát denně. Průběh léčby je 1-2 týdny.

Adjika s křenem a česnekem pro léčbu kašle. Pro přípravu léků bude vyžadovat 3-5 stroužků česneku, 1-2 křen, 2-3 rajčata. Všechny složky jsou mleté ​​a smíšené. Vezměte si tento lék proti kašli na jídlo, jednu polévkovou lžíci.

Autor článku: Alekseeva Maria Yurievna, praktický lékař, konkrétně pro web ayzdorov.ru

Pokud máte nachlazení a máte všechny příznaky ARVI, musíte znát názvy antibiotik pro kašel. Za prvé, měli byste vědět, že při léčbě nachlazení je velmi důležité vybrat si ty léky, které působí na příčinu onemocnění, tj. Bakteriální patogen. Tento typ léčby se nazývá etiologický. Pokud pacient bere expektoranty, antitusika a imunostimulancia, pak je to druhá a stejně důležitá fáze léčby.

Téměř 90% všech nachlazení je doprovázeno kašlem způsobeným viry, takže léčba antibiotiky bude neopodstatněná a neúčinná.

Antibiotika jsou nezbytná k léčbě zimy, která trvá déle než 5-7 dní. V tomto případě je onemocnění způsobeno bakteriální infekcí, proto je nutné brát antibiotika.

Podívejme se na nejúčinnější a často používaná antibiotika kašlání:

Antibiotika penicilinové skupiny - augmentin, ampioky, amoxiclav. Antibiotika skupiny cefalosporinů - cefpirom, cefotaxime, cefazolin. Antibiotika - makrolidy - azithromycin, roxithromycin, klaritromycin.

V případě nachlazení s kašlem budou účinné baktericidní přípravky. Protože působení takových antibiotik je zaměřeno na destrukci bakterií. Ale příliš často, užívání antibiotik při kašli se nedoporučuje, protože je návykové. Kromě toho mohou antibiotika vyvolat alergické reakce a přispět k chronické formě onemocnění a kašle.

Jaké antibiotikum pít, když kašel? Otázka, která zajímá ty, kteří se potýkají s prvními příznaky zimy. Před nákupem antibiotik byste měli vědět, že užívání takových léků je účinné pouze tehdy, pokud je původcem onemocnění bakterie. Pro určení typu bakterií je nutné projít testy odnímatelného sputa. Neméně důležitou bude analýza citlivosti bakterií na různé typy antibiotik. To vám umožní vybrat si nejvhodnější a nejúčinnější antibiotikum.

Pokud jste nebrali testy a nevíte, které antibiotikum pít při kašli, můžete si zakoupit širokospektrální antibiotika. Takové léky usnadní průběh onemocnění a pomohou vyléčit kašel.

Antibiotika pro suchý kašel jsou nejlepším lékem. Takže zvažte téměř všechny pacienty, kteří čelí nachlazení, ale je to opravdu tak? Antibiotika mají silný účinek, ale ne vždy se projevují, takže jejich příjem může být nepraktický při suchém kašli. Uvažujme o vlastnostech výběru a podávání antibiotik pro suchý kašel.

Při silném suchém kašli má užívání antibiotik škodlivý účinek na již oslabené tělo. Imunitní systém je vystaven silnému chemickému útoku, který komplikuje proces zotavení po nemoci. Kašel je ochrannou reakcí organismu proti účinkům bakteriální infekce. To naznačuje, že antibiotika pro suchý kašel musí být vybrána tak, aby měla účinný inhibiční účinek na bakteriální látky. Antibiotika se nedoporučují užívat sami, to znamená bez lékařského předpisu. Protože to může mít řadu nepříznivých účinků. Kromě toho nesprávně zvolená antibiotika pro suchý kašel jen zhorší průběh onemocnění. Časté užívání antibiotik může způsobit alergické reakce, střevní dysbiózu. Onemocnění může mít chronickou formu a projevuje se při sebemenším oslabení imunitního systému. Při výběru léku proti kašli pro děti je nutné dávat přednost sirupům, protože na těle nejsou tak agresivní. Nezapomeňte, že jakékoliv antibiotikum má řadu kontraindikací a varování. Proto před přijetím jakékoli léky nezapomeňte přečíst návod k použití.

Antibiotika pro silný kašel neovlivňují kašel, ale infekci. Účinná bude tedy komplexní léčba, tj. Antibiotika a posilování imunitního systému.

Při silném kašli je důležité léčit nejen kašel, ale i infekci, která ho vyprovokovala. Silný kašel je tedy příznakem virové infekce. V tomto případě pomůže Immunal. Pokud je silný kašel doprovázen sputem, infekce je v průduškách a s největší pravděpodobností má bakteriální charakter. V tomto případě bude účinné užívat taková antibiotika jako: "Amoxiclav", "Supraks" nebo "Macropen". Chcete-li zjistit, které antibiotikum se silným kašlem je nejúčinnější, může pouze lékař. Proto neodkladejte kampaň za kvalifikovanou lékařskou péči.

Účinným lékem pro silný kašel je lék "Codelac", který zahrnuje kodein, hydrogenuhličitan sodný, kořeny lékořice, termoplanu lancety. Pomůže zbavit se jak silného, ​​tak suchého kašle. Také stojí za to užívat pectusin pilulky, sníží kašel a poskytne příležitost k odpočinku.

Antibiotika pro vykašlávání hlenu jsou silné léky, z nichž mnohé nejsou dostupné bez lékařského předpisu. Pokud je kašel doprovázen produkcí sputa, pak je to první příznak život ohrožující nemoci, která potřebuje profesionální léčbu a průběh antibiotik zde nepomůže. Zvláště nebezpečné je krvavé, hnisavé, žluto-zelené nebo sputum rzi.

V tomto případě je pacientovi předepsán finanční prostředek, který rozpouští sputum, to znamená mukolytikum. Tyto léky vám umožní vyčistit plíce sputa, to znamená, že mají vykašlávací účinek. Kromě užívání antibiotik byste neměli zapomínat ani na preventivní postupy, které lze provádět samostatně doma.

Pít více vody, aby se sputum ven. Pravidelné zvlhčování vzduchu zklidní zánětlivé procesy, zjemní sputum a přispěje k jeho včasnému odstranění. Je nutné se vyhnout plicním dráždivým látkám, zejména tabákovému kouři. Jakmile začne silný kašel, posaďte se rovně, takové držení těla usnadní expanzi plic a pomůže odstranit sputum. Sputum musí plivat, ale v žádném případě nepolykat. Nebude zbytečné dodržovat hygienická pravidla, aby ostatní lidé infekci nezachytili.

Antibiotika pro prodloužený kašel jsou nutná, pokud kašel trvá déle než 8-10 týdnů. Pokud kašel trvá mnohem méně, pak je zpravidla příčinou jeho vzniku hyperreaktivita dýchacích cest, která se velmi často vyskytuje u pacientů po infekčních onemocněních nebo plicní infekci.

Příčinou dlouhodobého kašle může být nejen infekce nebo bakterie, ale také různé druhy rakoviny nebo bronchiálního astmatu. Proto je velmi důležité provést rentgen hrudníku. To platí zejména pro dospělé pacienty. Před volbou antibiotik pro prodloužený kašel je nutné určit příčinu kašle. Mezi nejčastější příčiny patří chronická bronchitida, sinusitida, bronchiální astma, sarkoidóza, silikóza, azbestóza, infekční onemocnění plic, tuberkulóza, srdeční selhání, rakovina, komplikace po předchozích onemocněních nebo operacích. Antibiotika pro dlouhodobý kašel bojují s infekcemi, jako je černý kašel, mykoplazmatická pneumonie, chlamydiální pneumonie. Dlouhodobý kašel s antibiotiky se nejlépe léčí u dětí, ale u dospělých nemá léčba antibiotiky požadovaný výsledek.

Mnozí rodiče jsou přesvědčeni, že antibiotika pro děti, když kašli dokonale zvládnou svůj úkol a nenarušují tělo dítěte. Ale je to? Každý rodič by měl vědět, že žádné antibiotikum nemůže nemoc vyléčit, jen na chvíli zmírní symptomy a vytvoří pro dítě spoustu problémů. Antibiotika mohou způsobit dysbakteriózu, postiženou střevní mikroflóru a problémy s imunitním systémem.

Pokud se dítě právě začalo kašlat, pak místo antibiotik, je lepší pít dítě s horkým čajem a dát vitamíny k posílení imunitního systému. Pokud je nemoc závažná, pouze pediatr může předepsat potřebná antibiotika po vyšetření dítěte a provedení série testů. Nezávisle na nákupu antibiotik pro děti je nemožné, protože to má důsledky pro křehký dětský organismus. Zvláštní pozornost je třeba věnovat antibiotikům, jako jsou: t

Levomitsetin - jen jedna tabletka takového antibiotika může způsobit aplastickou anémii, to znamená potlačení tvorby krve. Tetracyklinová antibiotika jsou pro děti přísně zakázána. Mezi ně patří doxycyklin, minocyklin, tetracyklin. Tyto léky porušují tvorbu zubní skloviny. Fluorinolony - ofloxacin, pefloxacin a další. Tyto léky narušují tvorbu chrupavkových kloubů.

Antibiotika pro kašel u dospělých předepisuje lékař po vyšetření. Ale nezapomeňte, že antibiotika odstraní pouze symptomy nemoci, zatímco příčina bude i nadále ničit imunitní systém. Od kašle pro dospělé, “Flemoxin” nebo jiné drogy od amoxicillin skupiny je považován za účinné antibiotikum. Příjem antibiotik musí být doplněn o léčebné postupy, obklady, masti, inhalace.

Pomáhá "Mukaltin", "Bromheksin" "Ambrobene" - léky rychle zmírňují kašel. Ale nezapomeňte, že všechny léky mají vedlejší účinky. Proto se při léčbě kašle u dospělých doporučuje dávat přednost přírodním produktům. Dobrý přírodní antibiotikum kašel může být z ředkvičky. Vezměte jednu ředkvičku, nakrájejte, vytlačte šťávu a vezměte jednu lžičku, dokud kašel nezmizí úplně.

Nejlepší antibiotika pro nachlazení

Standardní ARD, ARVI se vyvíjí v důsledku virů pronikajících do těla, ale bakteriální infekce se často odehrává na pozadí oslabené imunity, v takových případech jsou předepsána antibiotika pro nachlazení. Se špatnou volbou léků, můžete jen zhoršit situaci - těžké komplikace, vzniknou alergie. Buďte pozorní.

Antibiotika se používají k boji proti infekci.

Kdy jsou antibiotika předepsána na nachlazení?

Při běžném nachlazení je zbytečné brát antibiotika, protože nemoc je virového původu, ale respirační infekce jsou často komplikovány bakteriálními patologiemi - bez antibiotik neexistuje žádný způsob.

Kdy pít antibiotika pro nachlazení:

 • 2-3 dny po nástupu nemoci se stav pacienta nezlepší, ale pouze se zhorší;
 • zvyšuje se výtok z nosu, obtížné dýchání nosu, výtok získává žlutou nebo zelenou barvu;
 • po 4–5 dnech ORZ se objeví hluboký kašel s velkým množstvím sputa;
 • teplota prudce stoupá na 38 stupňů nebo více.

S prudkým nárůstem teploty jsou předepsána antibiotika.

Komplikované nachlazení je výjimkou z pravidla, imunita zdravého člověka je schopna vyrovnat se s viry za 7–10 dní. Riziko vzniku pneumonie, bolesti v krku, zánět středního ucha, sinusitida, bronchitida je vysoká u lidí, jejichž ochranné síly jsou oslabeny. Kdo je v ohrožení? Malé děti, starší lidé, lidé, kteří podstoupili transplantaci orgánů, dlouhodobě užívají imunosupresiva a kortikosteroidy, osoby s HIV a onkologickými onemocněními.

Seznam nejlepších antibiotik pro nachlazení

Když se objeví známky bakteriální infekce, terapeut nebo pediatr předepíše širokospektrální antibakteriální léčiva. Po obdržení výsledků testů citlivosti mikroorganismů na aktivní složku léčiva předepište nástroj, který bude působit přímo na patogeny.

Antibiotika pro nachlazení dospělých

K eliminaci bakteriálních komplikací běžného nachlazení se používají antibakteriální látky ze skupiny penicilinů, cefalosporinů, makrolidů a linkosamidů. Většinu léků lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu, ale je lepší užívat silné léky podle pokynů specialisty.

Amoxiclav

Účinná antibakteriální látka, obsahující amoxicilin a kyselinu klavulanovou, patří do skupiny penicilinů. K dispozici ve formě tablet, prášku pro suspenze a injekcí. Cena - 270-370 rublů.

Lék je předepsán, pokud na pozadí zimy existují komplikace LOR, pneumonie, bronchitida.

Amoxiclav - antibakteriální léčivo

Kontraindikace:

 • mononukleóza;
 • onemocnění jater, cholestatická žloutenka;
 • lymfocytární leukémie.

V těhotenství se léky předepisují pouze tehdy, pokud očekávaný terapeutický účinek léčby převažuje nad možnými riziky pro ženu a plod. Léčivo může způsobit vznik vrozené nekrotizující kolitidy u novorozence.

Léčebný režim

Délka léčby je 5-14 dnů.

Vzhledem k přítomnosti kyseliny klavulanové, Amoxiclav ničí i ty kmeny bakterií, které jsou imunní vůči amoxicilinu.

Amoxicilin

Levné antibakteriální činidlo penicilinu, vyrobené v kapslích, tabletách, ve formě suspenze. Cena je 80–120 rublů. Lék pomáhá při otolaryngologických bakteriálních onemocněních, bronchitidách, pneumonii.

Dostupné antibakteriální léčivo Amoxicilin

Kontraindikace:

 • bronchiální astma, diatéza alergického původu;
 • dysfunkce jater;
 • dysbakterióza;
 • laktace, těhotenství;
 • některé formy leukémie;
 • mononukleóza.

Standardní dávka je 500 mg každých 8 hodin. Délka léčby je 6–10 dní.

Azithromycin

Silné, ale levné antibiotikum, v balení jsou pouze 3 tablety, což je dost pro úplné uzdravení. Léčivo patří do samostatné skupiny azalidů v důsledku některých strukturních vlastností, které jsou účinné proti většině kmenů bakterií. K dispozici ve formě tablet, kapslí, prášku pro přípravu suspenze. Cena je 120–220 rublů.

Azithromycin - účinné antibiotikum

Indikace pro použití:

 • tonzilitida, zánět sliznic hrtanu, vedlejší nosní dutiny;
 • bronchitida;
 • pneumonie;
 • otitis media

Dávkování - 500 mg jednou denně, 2 hodiny po jídle, lék by měl být užíván tři dny, s anginou pectoris, průběh může být prodloužen na 5 dnů. Kontraindikace - poruchy srdečního rytmu, závažná onemocnění ledvin a jater, období laktace. Těhotné ženy jsou někdy předepsány lék ve standardní dávce, ale to by mělo být opilé pouze pod neustálým lékařským dohledem.

Azithromycin nesmí být opilý s heparinem.

Augmentin

Kombinované univerzální antibiotikum, v kompozici je amoxicilin a kyselina klavulanová, je prodáváno v tabletách ve formě suspenze a prášku pro injekce. Cena je 260–370 rublů.

Standardní dávka je 250 mg třikrát denně, s pokročilými formami patologií, 500 mg třikrát denně nebo 875 mg ráno a večer. Injekce se provádějí každých 4–8 hodin v 1000 mg v závislosti na závažnosti patologie. Trvání léčby je 7-14 dnů.

Augmentin - kombinované antibiotikum

Lék je určen k odstranění projevů onemocnění horních a dolních dýchacích cest, patologií horních cest dýchacích bakteriální povahy. Kontraindikace - nesnášenlivost vůči složkám léku, žloutenka nebo dysfunkce jater v historii. U těhotných a kojících žen je lék předepisován ve standardní dávce, léčba by měla být pod dohledem specialisty.

Lincomycin

Levná, ale dobrá antibiotika ze skupiny linkosamidů, je účinná pouze proti gram-pozitivním bakteriím, je uvolňována v tabletách ve formě roztoku pro intravenózní nebo intramuskulární podávání. Cena je 110–180 rublů.

Lék je předepsán pro zánět plic a středního ucha, bronchitida, bolest v krku. Kontraindikace - závažná ledvinová a jaterní patologie, období těhotenství a kojení.

Lincomycin patří do skupiny linkosamidů

Intravenózní a intramuskulárně předepsané dávkování 0,6 g třikrát denně, v obtížných případech se dávka zvyšuje na 2,4 g. Dávka pro perorální podání je 1,5 g denně, měla by být rozdělena do 3 dávek. Délka léčby - 1-2 týdny.

Lincomycin by neměl být podáván současně s nesteroidními protizánětlivými léky, jinak se může dýchání zastavit.

Flemoxin Solutab

Účinné a šetrné penicilinové antibakteriální činidlo, obsahující amoxicilin, je dostupné v tabletách s různými dávkami. Cena - 230-480 rublů.

Flemoxin Solutab - účinné a šetrné antibiotikum

Lék pomáhá eliminovat bakteriální infekce v orgánech dýchacího ústrojí, akutní otitis media. Kontraindikace - lymfocytární leukémie, gastrointestinální onemocnění, onemocnění ledvin, těhotenství, období přirozeného krmení.

Účinek léku nezávisí na příjmu potravy, tableta může být polknuta celá, rozdrcená, rozpuštěná ve vodě.

Levné a účinné antibiotika proti kašli

Kašel je příznakem mnoha infekčních onemocnění dýchacího ústrojí, někdy doprovázených alergickou reakcí. V procesu kašle, patogenní mikroorganismy, prachové částice a škodlivé látky opouštějí plíce a průdušky. Ale i když kašel provádí očistnou funkci, negativně ovlivňuje blaho nemocné osoby.

K odstranění nepříjemných a bolestivých symptomů mohou být užívána antibiotika. Léčba kašle antibiotiky by však měla být prováděna velmi pečlivě.

Co je kašel?

V závislosti na přítomnosti nebo nepřítomnosti sputa je kašel mokrý a suchý. Příčinou suchého kašle je podráždění sliznic dýchacích orgánů toxickými látkami, prachovými částicemi, alergeny, viry a bakteriemi.

Chcete-li se zbavit onemocnění, je nutné určit zdroj nemoci.

Mokrý kašel není blokovat reflex kašle, ale stimulovat vypouštění sputa. Pro zředění hlenu předepisují lékaři pacientům mukolytické a vykašlávací léky.

Musím brát antibiotika při kašli?

Antibiotika jsou předepisována pro závažná infekční onemocnění dýchacího ústrojí, doprovázená zánětlivou reakcí a prodlouženým kašlem, to znamená:

Léčba běžného nachlazení antibiotiky je k ničemu a dokonce nebezpečná. Aby se odstranily projevy katarální indispozice, stačí vypít nějaké slabé vykašlávací léky.

Terapie kašlem antibiotiky dává pozitivní výsledek pouze v případě, že patogeny jsou původci zánětů v dýchacích cestách.

Nemůžete užívat antibiotická léčiva podle vlastního uvážení, aniž byste postupovali podle pokynů a doporučení lékaře. Při nadměrném užívání silných léků nevyhnutelně dochází k narušení zažívacího traktu.

Pokud se antibiotika používají příliš často a bezdůvodně, pak patogenní bakterie tvoří imunitu vůči účinným složkám léčiv.

Nejčastěji jsou antibiotická léčiva předepisována k léčbě následujících onemocnění plicního systému.

 1. Bronchitida. Obvykle je toto onemocnění úspěšně léčeno vykašláváním a protizánětlivými léky. Ale pokud terapie nedává pozitivní výsledek, stav nemocného se nevrátí do normálu, kašel se zvýší, lékař předepíše antibiotika.
 2. Pneumonie. Zánětlivý proces v plicích je doprovázen hackingovým kašlem. Nejčastěji předepisovaná antibiotika jsou ve formě injekcí, méně často ve formě tablet. Během léčby trvající týden nebo dva je nemocný v nemocnici.
 3. Tracheitida V počáteční fázi se onemocnění léčí protizánětlivými, antitusickými a analgetickými léky. Pokud po několika dnech nedojde ke zlepšení pohody, lékař předepíše antibiotická léčiva.
 4. Tuberkulóza. Není možné úplně zničit Kochovu hůlku antibiotiky, ale je možné mírně zlepšit fyzický stav nemocného.

Nejlepší antibiotika pro kašel u dospělých

Léčivý přípravek proti kašli by měl být používán pouze na předpis ošetřujícího lékaře. Lékařský specialista posílá pacienta, aby provedl testy, aby určil původce onemocnění.

Lékař se zaměřuje na výsledky průzkumu a předepisuje antibiotika, která ničí specifický typ patogenních bakterií.

Antibiotika inhibují pouze bakteriální infekce, při které se tělesná teplota nemocného zvyšuje na 38 ° C, zvyšuje koncentraci bílých krvinek v krvi, dochází k migréně, slabosti, bolestivé bolesti kloubů a svalové tkáně.

Penicilinová antibiotika

Antibiotika skupiny penicilinu zabíjejí bakteriální buňky a ničí jejich ochranné membrány. Nejsilnější a nejoblíbenější antibiotika jsou drogy, hlavní účinná složka, ve které je amoxicilin.

Léky proti penicilinu, které obsahují kyselinu klavulanovou, což je látka, která činí amoxicilin rezistentní na beta-laktamázy - enzymy produkované bakteriemi pro sebeobranu, jsou vysoce účinné.

Lékaři nejčastěji předepisují následující léky pro pacienty s kašlem:

Cefalosporinová antibiotika

Cefalosporiny jsou považovány za vysoce účinná a rychle působící antibiotika, která jsou rezistentní vůči beta-laktamáze, syntetizovaná patogenními bakteriemi. Léky na bázi cefalosporinu jsou nejčastěji předepisovány pacientům, kteří nedostávali léčbu penicilinem.

Lékaři dávají přednost předepisování následujících léků pro kašel:

 • Cefazolin - 435 rublů;
 • Cefuroxime - 1275 rublů;
 • Cefalexin - 70 rublů;
 • Ceftriaxon - 85 rublů;
 • Cefotaxime - 135 rublů.

Makrolidová antibiotika

Léčiva proti makrolidovým antibiotikům zničí téměř všechny známé gram-pozitivní a gramnegativní bakterie. Je třeba poznamenat, že tato antibiotika jsou pro lidský organismus nízko toxická, takže se úspěšně používají k léčbě kašle, a to nejen u dospělých, ale také u dětí.

Lékaři nejčastěji předepisují pacientům následující léky:

 • Azithromycin - 150 rublů;
 • Erythromycin - 80 rublů;
 • Sumeded - 550 rublů;
 • Klarithromycin - 300 rublů;
 • Azitroks - 255 rublů;
 • Rovamycin - 1180 rublů.

Fluorochinolonová antibiotika

Antibakteriální léčiva fluorochinolonové skupiny se vyznačují širokým spektrem účinku, zabíjejí většinu patogenních mikroorganismů, které ovlivňují dýchací systém. Tyto účinné léky se vyrovnávají i s nejsložitějšími a zanedbávanými chorobami dýchacího ústrojí, jsou dobře kombinovány s jinými léky.

Při silném kašli u dospělých mohou lékaři předepsat následující antibiotika:

 • Ofloxacin - 80 rublů;
 • Norfloxacin - 140 rublů;
 • Levofloxacin - 340 rublů;
 • Moxifloxacin - 650 rublů.

Antibiotika pro kašel u dětí

Při suchém kašli by dítě mělo pít dostatek vody, brát vitamíny k posílení imunitního systému. Léky proti antibiotikům předepisuje pouze ošetřující lékař, pokud je dítě velmi nemocné a jiné léky nepomáhají.

Je kontraindikován k léčbě kašle u dětí s následujícími antibakteriálními léky:

 1. Levomitsetin - depresivní účinek na funkci krve, způsobuje chudokrevnost;
 2. Tetracyklin, Minocyklin, Doxycyklin - zhoršuje stav zubní skloviny;
 3. Ofloxacin, Pefloxacin - porušuje strukturu tkáně chrupavky kloubů.

Nejúčinnější a nejbezpečnější antibiotická léčiva pro kojence jsou:

Vzhledem k tomu, že antibiotika negativně ovlivňují střevní mikroflóru, měly by být dětem rozhodně podávány bakteriální preparáty: Linex, Bifidumbacterin, Bifiform. Tyto léky jsou nezbytné k prevenci vzniku dysbiózy.

Nejlepší sirupy proti kašli jsou:

 • Dr. Mohm na bázi rostlinných výtažků;
 • Lasrozan na bázi Ambroxolu;
 • Bronholitin na bázi hydrobromidu glaucinu a hydrochloridu efedrinu;
 • Herbion na základě extraktu z listů jitrocelů a slézových květů.

0P3.RU

léčba nachlazení

 • Respirační onemocnění
  • Běžné nachlazení
  • SARS a ARI
  • Chřipka
  • Kašel
  • Pneumonie
  • Bronchitida
 • ORL onemocnění
  • Rýma
  • Sinusitida
  • Tonzilitida
  • Bolest v krku
  • Otitis

Antibiotika pro nachlazení a kašel pro dospělé

Antibiotika pro silný kašel a rýma: což je lepší vzít

Kašelná antibiotika eliminují nepříjemné symptomy nachlazení. Aby však kašel zmizel co nejdříve, je lepší provést komplexní léčbu, včetně seznamu různých léků.

Jak víte, kromě škodlivých mikroorganismů, antibiotik a kašle a chladného a chladného zabíjení a dobrých bakterií.

Proto, když je průběh léčby těmito prostředky ukončen, je nutné doplnit zásoby těla o užitečné prvky.

Proto byste měli brát vitamíny a finanční prostředky, které zahrnují nezbytné stopové prvky, které pomáhají obnovit střevní mikroflóru.

Antibiotika pro kašel: výhody a nevýhody

Léčba závažných onemocnění způsobených infekcemi a bakteriemi není bez použití antibiotik úplná. Užívání antibiotik se suchým kašlem je však nutné pouze pod lékařským dohledem, protože v případě vlastní léčby můžete způsobit závažné poškození těla.

S mírným chladem a bolestí hlavy, antibiotiky pro kašel, naplněnými množstvím vedlejších účinků, je lepší nepoužívat. Proto je výhodnější léčit méně škodlivé léky na bylinné složky.

Nedávné vědecké studie ukázaly, že zneužívání účinných léků vedlo k tomu, že bakterie vyvinuly imunitu proti některým antibiotikům proti kašli. V roce 2016 tak bylo prokázáno, že většina těchto léků již nemá požadovaný účinek.

Antibiotikum pro kašel a koryzu se dětem nedoporučuje, protože nepomáhá zbavit se virové infekce, jíst tuto virovou rýmu. Tyto látky mohou ovlivnit pouze bakterie. Kromě toho jsou jejich děti předepsány v 6-8% případů.

Ale antibiotika pro kašel pro dospělé nejen eliminují kašel nebo pomáhají zbavit se teploty. S jejich pomocí se léčí následující nemoci:

 • bolest v krku;
 • akutní pneumonie;
 • plicní infekce;
 • otitis media;
 • sinusitida

Jaká antibiotika se používají k léčbě kašle?

Seznam antibiotik používaných pro nachlazení je poměrně velký. Která antibiotika proti kašli jsou předepisována nejčastěji?

Tablety Flemoksin Solutab jsou populární lék vyvinutý japonskou společností "Yamanouchi". Tento lék by měl být aplikován na infekci a zánět dýchacích a sluchových orgánů, urogenitálního systému a gastrointestinálního traktu.

Hlavní účinnou složkou léčiva je amoxicilin. Tato látka lokalizuje gram-negativní a gram-pozitivní bakterie. Léčba tímto lékem je předepsána pro:

 1. infekce a kožní léze;
 2. infekce orgánů sluchu a dýchání;
 3. zánětlivé procesy v zažívacích orgánech;
 4. uretritida, cystitida a další urogenitální infekce.

Flemoxin Solutab by však neměly užívat osoby alergické na penicilin a další složky léčiva.

Dávkování pro děti od 1 do 3 let je předepsáno v závislosti na hmotnosti. Děti do 10 let, lékař může předepsat 250-370 mg třikrát denně. A pro dospělé a děti starší 10 let, lék je předepsán 2 nebo 3 krát denně od 375 do 700 mg.

Léčba nachlazení a kašel trvá 5-10 dní. Když však zmizí příznaky nemoci, je třeba kašlat antibiotika opít na dalších 48 hodin.

Vedlejší účinky se objevují v určitých případech. Mohou to být kožní vyrážky, nevolnost, bolest břicha, průjem a nepříjemná chuť v ústech.

Erytromycin je další populární antibiotikum proti kašli. Tento lék má negativní vliv na pneumokoky, stafylokoky a další patogeny.

Ve srovnání s Flemoxine Solutab však není tak silný. Erytromycin však nepatří do skupiny penicilinu, takže je pacienti dobře tolerováni.

Lék je předepsán pro:

 • zánět očních víček;
 • krevní infekce;
 • mastitida;
 • hnisavý otitis;
 • pneumonie;
 • hnisavé kožní choroby;
 • zánět kostní dřeně.

Děti s takovými antibiotiky při kašli a při nachlazení by měly být užívány s výpočtem 20-40 mg na 1 kg hmotnosti. Dospělí mohou pít 0,25 g přípravku v době, kdy je onemocnění snadné a 0,50 gv případě závažného onemocnění.

Taková dlouhodobá antibiotika pro kašel často vedou k abnormalitám ve funkci jater, což může způsobit žloutenku. Nežádoucí účinky se vyskytují vzácně. Může to být zvracení, alergie a průjem.

A co antibakteriální léky předepsané k rychlému odstranění kašle? Antibiotika pro kašel u dospělých Amoxiclav a Augmentin jsou účinné léky.

Augmentin eliminuje infekce horních dýchacích cest, měkkých tkání, kostí. Kromě toho lék pomáhá vyrovnat se se zánětem močových orgánů, pneumonií a chronickou bronchitidou. Léčba Augmentinem trvá až 14 dní.

Amoxiclav - další antibakteriální lék, který je určen v přítomnosti infekce kůže, močových orgánů, zánět středního ucha, kapavky, pneumonie a chronické bronchitidy. Tento přípravek je však určen pouze pro dospělé pacienty.

Kontraindikace zahrnují individuální intoleranci na kyselinu klavulanovou, amoxicilin a další složky. Za zmínku stojí, že léčbu přípravkem Amoxiclav nelze provádět se žloutenkou a hepatitidou.

Kašel antibiotika, jako je Sumamed mohou být použity k léčbě dětí a dospělých. Tento lék je univerzální, jeho aktivní složkou je azithromycin. Léčivo účinně eliminuje kašel při chronické bronchitidě, bolesti v krku, angíny. Azithromycin navíc odstraňuje zánět močových orgánů a pustulární vyrážku.

Délka léčby je zpravidla tři dny. Antibiotika pro kašel, která zahrnují Azithromycin, však nemohou být předepsány těhotným ženám a osobám s poruchou funkce ledvin a jater.

Jak odstranit kašel tradičními léky recepty?

Můžete užívat antibiotika pro kašel u dospělých s lidovými prostředky. Ale který efektivní recept je lepší zvolit? Při nachlazení a kašli je vhodné pít malinový čaj, který je nejen chutný, ale má také množství příznivých vlastností. Tento bobule obsahuje salicyláty a taniny, díky kterým aktivně bojuje s bakteriemi.

Kromě toho, maliny oplývají vitamíny skupiny B, E, C, A, fruktózou a sacharózou. To má příznivý vliv na lidské tělo, eliminuje příznaky nachlazení.

Chcete-li zdravé malinový čaj, musíte nalít do konvice 1 lžíce. Já malinové listy a nalijte všechny dva šálky vařící vody, a pak přikryjte víkem. Když se vaří čaj, měl by se nalít do šálku a tam přidat med. Tento čaj je účinný při běžném nachlazení, teplotě a kašlání zahřívá bolest v krku.

Můžete také odstranit kašel s česnekem. Za tímto účelem je nutné rozdělit stroužek česneku na 2 části a inhalovat jeho páry po celý den. jako pravidlo, lidové prostředky pro rýmu jsou poměrně účinné v kombinaci s tradiční medicínou.

Chcete-li odstranit suchý kašel, sekejte česnek, a pak dát kaše na hadřík, a pak otřete nohu. Je nutné nosit teplé ponožky.

Se silným chladem a kašlem, použijte následující recept: je třeba brousit pár hřebíček česneku, smíchat s 1-2 lžíce. Já medu a nechat přelít přes noc na teplém místě. Léčba tímto nástrojem je vzít 1 polévková lžíce. Já znamená 2-4 krát denně.

Při silném nachlazení a kašli, který se objeví večer, je nutné rozpustit 3 kapky jódu v 1 sklenici vody. Lék by měl být opilý každý den před spaním.

Navíc antibiotika pro kašel a další léky předepsané lékařem mohou být kombinovány s použitím čerstvých šťáv. Mrkvová šťáva by tedy měla být míchána ve stejném poměru s teplým mlékem. Tento lék se užívá 5-7 krát denně po dobu jednoho týdne.

Video v tomto článku vám řekne, co dělat, když kašel a které léky dáváte přednost.

Dobrý den řekni mi, co antibiotika pro nachlazení a kašel pro dospělé

Odpovědi:

Ekaterina Reveka

je účinná věc

Agnidevi Agnidevi

Česnek! Nenajdete nejlepší prostředky.

Margaret První

Prokopyuchka

ampicilin, levofloxacin, makropen, tetracyklin

Gregor laditakidi

Nevlastní se, med. Každá tableta prochází ledvinami a játry. Jeden léčí a ostatní mrzáci! Čaj je horký s citronem, často, často nebo horkým hroznovým vínem s cukrem typu Svařené víno.

MONKEY

Poraďte se se svým lékařem. Antibiotikum pro vás nemusí fungovat. Samozřejmě, ne záruka, a lékař může předepsat ne ten, ale.

Desátník

Antibiotika by měla být předepsána lékařem. Pijte je přesně podle schématu. Pokud se berou v nedostatečném množství, pak se bakterie mohou přizpůsobit (zvyknout si) a nemoc se může proměnit v chronickou formu. Pokud to přehánějete, můžete si vydělat dysbakteriózu žaludku, střev atd. A pak ji instalovat několik měsíců. léky, mikroflóra.

Irina Semenová

Antibiotika, která chcete léčit nachlazení. Luk Kloktadla, teplý obohacený nápoj, ovocné nápoje, dušené ovoce, čaj s citronem, malina, med (pokud není teplota)! Ponožky na nohou! Kašel je kašel a kvůli čemu! Pokud je rýma, pak s největší pravděpodobností všechno v nose odteče do hrdla a za ním, tedy kašel. Takže musíte léčit nos! Pokud kašel pochází zdola (je nutné, aby lékař poslouchal) - možná tracheitida a bronchitida. Potřebujete něco vykašlávání (například Halixol - tento sirup), můžete zkusit matku a nevlastní matku, aby se vařila a brala, jak je napsáno na obalu. No, pokud máte stále tracheitidu, nebo, Bůh zakážete, horší - pak budete s největší pravděpodobností potřebovat antibiotika - lékař by měl předepsat - (obvykle v těchto případech užíváme Sumamed - to je silné antibiotikum, ale účinné, jeho dávkování se vypočítá na základě vaší hmotnosti).
A více, hořčičný prášek hodně pomáhá - vložte ho do ponožek a celý den chodit (můžete jít v noci)!
Heal !! ! Nenechte se nemocit!
P.S. Sumamed trvat 1 hodinu před jídlem nebo 2 hodiny po jídle. (nejvhodnější ráno - vstát a vzít si pilulku před snídaní a pak můžete jíst za hodinu).

Sergey

Antibiotika - pro běžnou nachlazení (vzhledem k poklesu imunity, jsou více pravděpodobné, že provokují jeho vzhled než léčit vůbec), a tak - jednoduchá prevence - časté větrání bytu, použití multivitamínů, včelí produkty (med, propolis, pyl), pyl) česnek, cibule, citrony k jídlu, potravinové doplňky, časté procházky na čerstvém vzduchu, obecné zpevnění - a vy a vaše rodina budou pod spolehlivou ochranou, věřte - testovány na vaší rodině a na všech vašich blízkých.

Antibiotický kašel. Seznam léků

Pro mnoho lidí je jaro a podzim spojováno s bolestivými kašelnými útoky. V některých případech se tento ochranný reflex těla projevuje jako příznak alergické reakce, v jiných - na pozadí nachlazení. Nechce jít do nemocnice, většina lidí, kteří trpí kašlem rozhodnout sami koupit antibiotikum v naději, že to pomůže. Nejčastěji taková samo-léčba vede k dysbióze a dalším poruchám v těle a skutečný problém zůstává nevyřešený. Proto se pokusíme zjistit, co a kdy použít antibiotikum proti kašli a v jakých situacích je lepší jej nepoužívat.

Co potřebujete vědět?

Málo se obtěžovalo studovat informace o nemoci, která je postihla. A při prvním kašli, aniž by věděli, proč jsou jeho příčiny, běhají na antibiotikum a ten, který soused nebo přítelkyně doporučil. Takový přístup k léčbě je naprosto nepřijatelný. Pokud výzva k lékaři není zahrnuta v plánech na příštích několik dnů, musíte zjistit, co způsobilo zatížení na hrtanu a určit povahu kašle. A teprve pak jděte do lékárny, poraďte se s lékárníkem a zakupte potřebné léky. Ale připomeňme, že nejlepší možností by bylo, kdyby lékař předepsal antibiotikum pro kašel a teplotu.

Podle počtu sputum je kašel rozdělen na produktivní (mokré) a neproduktivní (suché). První naznačuje, že zánětlivý proces již neprobíhá a hlen se začal pohybovat od průdušek a plic. Nicméně, k zastavení léčby onemocnění s takovým kašlem je naprosto nemožné. Pokud jde o neproduktivní kašel, vyskytuje se mnohem častěji a je výsledkem nadměrného podráždění sliznic dýchacích cest. Takový příznak se může objevit v důsledku mechanických účinků na hrdlo nebo alergickou reakci, jakož i na pozadí různých onemocnění.

Povaha kašle může být krátká, kontinuální, paroxyzmální, štěkavá, periodická a chraplavá.

Potřebuji antibiotikum na kašel?

Lékaři často předepisují antibakteriální léčiva pro produktivní a prodloužený suchý kašel. Někdy může být tato terapie zaměřena na prevenci výskytu komplikací onemocnění. Je však prokázáno, že antibiotika nemohou vyléčit jak mokrý, tak suchý kašel, pokud má onemocnění virovou etiologii. Výsledkem takové terapie mohou být také různá onemocnění gastrointestinálního traktu a závislost bakterií na léčivu, což léčbu dále komplikuje.

Jaká antibiotika mohou být předepsána?

Mělo by být znovu připomenuto, že pouze lékař může zvolit správné antibiotikum pro kašel. Je to specialista, který po prohlídce pacienta předepíše řadu laboratorních testů pro stanovení bakteriální infekce. A teprve poté, co obdrží výsledky studie, jmenuje pro konkrétní případ účinné antibiotikum proti kašli.

Pacientovi s bakteriální infekcí dýchacího ústrojí lze doporučit lék, který je zařazen do jedné ze čtyř hlavních skupin. A první pozice v tomto seznamu je obsazena peniciliny. Všechny přípravky této skupiny zničí stěny bakterií, v důsledku čehož zemřou patogenní mikroorganismy. Druhou pozici zaujímá cefalosporinová antibiotika. Jako třetí místo v seznamu často doporučovaných antibakteriálních léčiv patří k makrolidům. Vyplňte seznam fluorochinolonů. Každá z těchto skupin bude podrobněji zvážena.

Za zmínku také stojí, že antibakteriální léčba není vždy nutná, pokud se objeví kašel. Antibiotika jsou předepisována pouze v případech bakteriální infekce.

Peniciliny: seznam léků

Penicilin se používá jako základ všech léků v této kategorii. Tato účinná látka interferuje s tvorbou peptidoglykanu patogenní buňkou, v důsledku čehož nemůže být aktualizována a rychle umírá. Lékárníci neustále zlepšují přípravky penicilinu, protože mnoho bakterií se na tyto účinky přizpůsobilo a začalo produkovat tzv. Antidotum - beta-laktamázu. Moderní penicilinová antibiotika mohou tuto ochrannou látku patogenních mikroorganismů zničit, aniž by ovlivnila lidské buňky.

Nejčastěji z této skupiny léků při kašlání předepsaných léků:

Cefalosporinová antibiotika

Základem chemické struktury všech léčiv v této skupině je kyselina 7-aminocefalosporová. Zvláštnosti léčiv jsou vysoká baktericidní aktivita, široký rozsah účinku a vysoká odolnost vůči beta-laktamázám. Tato antibiotika se předepisují při kašli u dětí a dospělých v situacích, kdy se léčba peniciliny ukázala jako neúčinná.

Dosud jsou cefalosporiny rozděleny citlivostí na beta-laktamázu a spektrem aktivity do přípravků I, II, III a IV. První skupina zahrnuje cefalexin, cefazolin, cefalotin a další, které mají vysokou antistafylokokovou aktivitu.

II. Generace cefalosporinů jsou předepsány, když penicilin-rezistentní kmeny způsobily kašel. Nejčastěji užívanými léky jsou "Cefaclor", "Cefotiam", "Cefuroxime" atd.

Co se týče cefalosporinů třetí generace, které zahrnují takové léky, jako jsou Cefotaxime, Ceftazidime, Ceftriaxon, Cefixime, Cefttrubten, atd., Jejich spektrum antimikrobiální aktivity je mnohem širší než ve výše uvedených skupinách. K dnešnímu dni jsou tyto léky předepisovány poměrně často jak děti, tak dospělí.

Pro cefalosporiny IV generace zahrnují prostředky "Cefepim", "Zefpirim" a další.

Makrolidy: akce a seznam léků

Základem těchto antibiotik nové generace je laktonový makrocyklický kruh. Všechny léky této skupiny jsou aktivní nejen u intracelulárních patogenů, jako jsou chlamydie, mykoplazmy a legionely, ale také u grampozitivních koků. Navíc makrolidy ve srovnání s jinými skupinami léčiv jsou nejméně toxické. Protože tato antibiotika při kašli u dětí předepsaných častěji než jiné.

Seznam takových léků je poměrně široký. Pouze lékař může s jistotou říci, která antibiotika se mají při kašlání v každém případě. Nejčastěji předepisovanými léky jsou:

- "Erytromycin" a další.

Fluorochinolony: seznam léků

Podle spektra antibakteriálních účinků je vedoucí skupinou ze všech skupin bezpochyby fluorochinolony. Oni jsou široce používaní v lékařské praxi pro léčbu těžkých forem nemocí, a také mít dobrou slučitelnost s jinými drogami. Ale kromě výhod a mají množství vedlejších účinků. Proto se tato antibiotika používají při kašli u dospělých. Děti jsou předepisovány pouze ve výjimečných případech v omezených dávkách, protože léky této skupiny se hromadí v kostní tkáni a mohou narušit vývoj tkáně chrupavky.

Pro onemocnění dýchacích cest a jejich klinické projevy (zejména kašel) lze předepisovat látky:

- "Ofloxacin" a další.

Jak vyzvednout antibiotikum?

Bez ohledu na věk pacienta k výběru antibakteriálních léků je třeba se k nim dostat správně. I když jsou na obličeji všechny známky bakteriální infekce: tělesná teplota je vyšší než 38 ° C, měla by být analyzována výrazná leukocytóza a dušnost, prodloužený toxický průběh onemocnění - sputum. Taková studie identifikuje původce a určí jeho citlivost na léky. Na základě výsledků výsevu bude lékař schopen předepsat účinné antibiotikum proti kašli.

Zdálo by se, že všechno je jednoduché, ale existují situace, kdy se stav pacienta rychle zhoršuje a není čas čekat na výsledky studie. V takových případech lékař empiricky určí, která antibiotika pro kašel u dospělých mohou zastavit vývoj infekce. V tomto případě je nejčastěji pacientovi předepsán širokospektrální antibakteriální lék ve formě suspenze, tablet nebo prášku.

Nicméně, to stojí za to opakovat a říkat, že užívání antibiotik bez předepisování specialista může způsobit mnoho zdravotních problémů. Proto pokud se objeví kašel nebo se objevily jiné známky nemoci, je naléhavá potřeba vyhledat lékařskou pomoc. Pouze takový algoritmus akcí během vývoje nemoci pomůže rychle obnovit zdravotní stav a předcházet negativním následkům, aniž by utrácel mnoho času, úsilí a peněz.

Antibiotika pro nachlazení a chřipku: co je lepší vzít pro dospělé

Lidé s lékařským vzděláním vědí jistě, že antibiotika pro nachlazení a chřipku jsou neúčinná, a přesto nejsou levná a škodlivá.

A lékaři v poliklinice a ti, kteří právě vystudovali lékařskou fakultu, to vědí.

Předepisují se však antibiotika pro nachlazení a některým pacientům se doporučuje užívat tyto léky k prevenci infekcí.

Při obvyklém chladu bez antibiotik je lepší dělat. Pacient musí poskytnout:

 1. lůžko;
 2. těžké pití;
 3. vyvážená výživa s vysokým obsahem vitamínů a minerálů v potravinách;
 4. v případě potřeby účinné antipyretické tablety nebo injekce;
 5. kloktání;
 6. inhalace a oplach nosu;
 7. tření a obklady (pouze za nepřítomnosti teploty).

Možná, že tyto léčby mohou být omezeny na léčbu nachlazení. Někteří pacienti však od svého lékaře vytrvale žádají dobré antibiotikum nebo levnější ekvivalent.

Je to ještě horší, nemocný člověk, vzhledem k tomu, že nemá čas navštívit kliniku, začne samoléčbu. Přínos lékáren ve velkých městech se dnes nachází každých 200 metrů. Takový otevřený přístup k lékům, jako je tomu v Rusku, se nenachází v žádném civilizovaném státě.

Ale ve spravedlnosti je třeba poznamenat, že mnoho lékáren začalo uvolňovat širokospektrální antibiotika pouze na lékařský předpis. Pokud si však budete přát, můžete lékárníka vždy změkčit, s odkazem na těžkou malátnost nebo najít lékárnu, na kterou je obrat důležitější než zdraví lidí.

Proto antibiotika pro nachlazení lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Kdy mají být antibiotika užívána pro akutní respirační infekce a chřipku

Ve většině případů je nachlazení virová etiologie a virové infekce antibiotiky nejsou léčeny. Tablety a injekce širokého spektra účinků jsou předepisovány pouze v případech, kdy se infekce objevila v oslabeném chladu, který nemůže být poražen bez antibakteriálních léčiv. Taková infekce se může vyvinout:

 • v nosní dutině;
 • v ústech;
 • v průduškách a průdušnici;
 • v plicích.

V takové situaci jsou potřebná antibiotika proti chřipce a nachlazení.

Laboratorní výzkumné metody, jejichž výsledky lze posuzovat podle potřeby užívat antibakteriální látky, nejsou vždy předepsány. Polyklinika často šetří sputum a moč a vysvětluje svou politiku, že je příliš drahá.

Výjimkou jsou výtěry z nosu a hltanu v bolestech v krku na hůlce Leflera (původce záškrtu), selektivní kultury moči pro onemocnění močových cest a selektivní výsev mandlí, které jsou určeny pro chronickou angínu.

Pacienti podstupující léčbu v nemocnici jsou mnohem častěji vystaveni laboratornímu potvrzení mikrobiální infekce. Změny v klinickém krevním testu jsou nepřímými příznaky bakteriálního zánětu. Po obdržení výsledků analýzy může lékař vycházet z následujících ukazatelů:

 1. ESR;
 2. počet leukocytů;
 3. zvýšení počtu segmentovaných a bodných leukocytů (posun leukocytů doleva).

Lékaři však antibiotika často předepisují na nachlazení. Zde je živým příkladem, který je převzat z výsledků vyšetření dětského zdravotnického zařízení. Analyzováno bylo 420 ambulantních záznamů mladých pacientů od 1 do 3 let. V 80% případů diagnostikovali lékaři děti s akutními respiračními infekcemi, SARS; akutní bronchitida - 16%; otitis media - 3%; pneumonie a jiné infekce - 1%.

U pneumonie a bronchitidy byla antibiotická léčba předepsána ve 100% případů, ale v 80% byla předepsána pro akutní respirační infekce a pro zánět horních cest dýchacích.

A to navzdory skutečnosti, že naprostá většina lékařů si je dobře vědoma, že užívání antibiotik bez infekčních komplikací je nepřijatelné.

Proč lékaři stále předepisují antibiotika proti chřipce a chladu? To se děje z několika důvodů:

 • zajištění vzhledem k věku dětí;
 • administrativní zařízení;
 • preventivní opatření ke snížení komplikací;
 • žádná touha navštívit majetek.

Jak zjistit komplikace bez testů?

Lékař může určit okem, že se infekce spojila s katarálním onemocněním:

 1. barva výtoku z nosu, uší, očí, průdušek a hltanu se mění z průhledné na matně žlutou nebo jedovatou zelenou;
 2. při vstupu bakteriální infekce je obvykle pozorován opakovaný nárůst teploty, což je typické pro pneumonii;
 3. moč pacienta se zakalí, v něm může být pozorována sraženina;
 4. ve stolici se objeví hnis, hlen nebo krev.

Komplikace, které se mohou objevit po SARS, jsou určeny níže uvedenými znaky.

 • Situace je taková: člověk má akutní respirační virovou infekci nebo nachlazení a již se zotavil, když teplota náhle vyskočila na 39, kašel se zvýšil, objevila se bolest na hrudi a dušnost - všechny tyto projevy signalizují, že pravděpodobnost pneumonie je vysoká.
 • Pokud máte podezření na bolest v krku a záškrt, teplota stoupá, zvyšuje se bolest v krku, na mandlích se objevuje plaky, lymfatické uzliny na krku.
 • Když je zánět středního ucha střední, tekutina se vylučuje z ucha, a když je na podstavci tlak, objeví se v uchu silná bolest.
 • Symptomy sinusitidy se projevují následovně - pacient zcela ztrácí čich; v čele jsou silné bolesti, které se zhoršují při naklonění hlavy; hlas se stává nosní.

Jaká antibiotika pít na nachlazení?

Tuto otázku terapeut položí mnoho pacientů. Antibiotika pro nachlazení by měla být vybrána na základě následujících faktorů:

 1. lokalizace infekce;
 2. věk pacienta (u dospělých a dětí, jejich seznam léků);
 3. anamnéza;
 4. individuální tolerance léčiv;
 5. stav imunitního systému.

Ale v každé situaci pouze lékař předepíše antibiotika pro nachlazení.

Někdy jsou širokofrekvenční antibiotika doporučena pro použití proti nekomplikovanému ARI.

Proti některým onemocněním krve: aplastická anémie, agranulocytóza.

S jasnými známkami oslabené imunity:

 • nízká horečka;
 • katarální a virová onemocnění více než pětkrát ročně;
 • chronické zánětlivé a plísňové infekce;
 • HIV;
 • vrozené abnormality imunitního systému;
 • onkologických onemocnění.

Děti do 6 měsíců:

 1. proti křivici dětí;
 2. proti nedostatku hmotnosti;
 3. proti různým malformacím.

Užívání antibiotik pro nachlazení se doporučuje pro následující indikace:

 • Bakteriální bolest v krku vyžaduje léčbu makrolidy nebo peniciliny.
 • Purulentní lymfadenitida je léčena širokospektrými léky.
 • Akutní bronchitida, exacerbace její chronické formy a bronchiektáza laryngotracheitidy budou vyžadovat jmenování makrolidů. Nejprve je ale lepší udělat rentgen hrudníku, který eliminuje pneumonii.
 • Při akutní otitis media si lékař po otoskopii vybere mezi cefalosporiny a makrolidy.

Azithromycin - antibiotikum pro nachlazení a chřipku

Azithromycin (jiný název Azimed) je širokospektrální antibakteriální léčivo. Účinná látka léčiva je zaměřena proti syntéze proteinů citlivých mikroorganismů. Azithromycin se rychle vstřebává v gastrointestinálním traktu. Vrchol účinku léku nastává dvě až tři hodiny po podání.

Azithromycin je rychle distribuován v biologických tekutinách a tkáních. Než začnete užívat pilulky, je nejlepší otestovat citlivost mikroflóry, která onemocnění způsobila. Dospělý Azithromycin by měl být užíván jednou denně, jednu hodinu před jídlem nebo tři hodiny po jídle.

 1. V případě infekcí dýchacích cest, kůže a měkkých tkání se v první den požití předepíše jedna dávka 500 mg, poté pacient užívá azithromycin 250 mg denně po dobu tří dnů.
 2. Proti akutním infekcím močových cest musí pacient jednou užívat tři tablety Azithromycinu.
 3. Proti počátečnímu stadiu lymské nemoci se také jednou podávají tři tablety.
 4. U žaludečních infekcí způsobených Helicobacter pylori by měl pacient po dobu tří dnů užívat jednu až tři tablety.

Forma léčiva - tablety (tobolky) po 6 kusech v balení (blistr).

Jiná antibakteriální léčiva

Pokud pacient nemá alergickou reakci na penicilin, může být předepsáno antibiotikum proti chřipce ze semisyntetické série penicilinu (Amoxicillin, Solyutab, Flemoksin). V přítomnosti závažných rezistentních infekcí lékaři preferují "chráněné peniciliny", tj. Ty, které se skládají z kyseliny amoxicilinu a kyseliny klavulanové, zde je jejich seznam:

S anginou pectoris je tato léčba nejlepší.

Názvy cefalosporinových přípravků: t

 1. Cefixime.
 2. Ixim Lupin.
 3. Pancef.
 4. Suprax.
 5. Zinatsef.
 6. Cefuroxime axetil.
 7. Zinnat.
 8. Aksetin.
 9. Super.

Při mykoplazmě, chlamydiální pneumonii nebo infekčních onemocněních ORL orgánů jsou předepsány následující léky:

Musím předepsat antibiotika? Chřipka a ARVI jsou k léčbě k ničemu, takže tento problém spadá zcela na ramena lékaře. Pouze lékař, který má před sebou lékařskou historii a výsledky testů, může plně vysvětlit vhodnost předepisování antibakteriálního léčiva.

Kromě toho je možné použít v léčbě a antivirotika jsou levné, ale účinné, což naznačuje komplexní přístup k léčbě chřipky.

Problém stále spočívá ve skutečnosti, že ve snaze o dosažení zisku většina farmaceutických společností neustále hází stále více antibakteriálních látek do široké prodejní sítě. Většina těchto léků však zatím může být na skladě.

Antibiotika, chřipka, zima - jaké závěry lze vyvodit?

Ze všeho výše uvedeného tedy můžeme vyvodit, že antibiotika by měla být předepisována pouze s bakteriální infekcí. Chřipka a nachlazení jsou z 90% virové, takže u těchto nemocí je užívání antibakteriálních léčiv nejen prospěšné, ale může způsobit řadu vedlejších účinků, například:

 1. snížení imunitní reakce těla;
 2. deprese funkce ledvin a jater;
 3. nerovnováha střevní mikroflóry;
 4. alergické reakce.

Účel těchto léčiv pro prevenci virových a bakteriálních infekcí je nepřijatelný. Je možné užívat agresivní léky, jako jsou antibiotika, pouze v extrémních případech, kdy jsou všechny indikace.

Mezi hlavní změny účinnosti léčby antibakteriálními léky patří následující změny:

 • zmírnění celkového stavu pacienta;
 • snížení tělesné teploty;
 • vymizení symptomů nemoci.

Pokud se tak nestane, musí být lék nahrazen jiným. Pro stanovení účinnosti léku od začátku léčby by měla projít tři dny. Nekontrolovaný příjem antibakteriálních léků vede k narušení odolnosti mikroorganismů.

Jinými slovy, lidské tělo si začíná zvykat na antibiotika a pokaždé vyžaduje více a více agresivních léků. V tomto případě bude muset pacient předepsat ne jeden lék, ale dva nebo dokonce tři.

Vše, co potřebujete vědět o antibiotikách, je ve videu v tomto článku.

Antibiotika pro nachlazení: indikace a rysy použití

Termín "studený" označuje celou skupinu onemocnění horních cest dýchacích, které mohou být charakterizovány jak virovým, tak bakteriálním původem. Zpravidla mají všechny nemoci podobné příznaky, které se ve většině případů poměrně snadno léčí. Nevylučuje to však situace, kdy se vyvíjejí komplikace běžného nachlazení a není možné se jich zbavit bez antibakteriálních léčiv. Téměř všichni lidé berou antibiotika pro nachlazení s obavami, protože mohou také způsobit vedlejší účinky.

K tomu, aby léčba přinesla nemocnému pouze prospěch, odstraněním doprovodných příznaků je důležité zvolit a aplikovat léčivý antibakteriální lék.

Kdy jsou potřebné antibakteriální léky na nachlazení?

Pokud léčba nachlazení 5. den po zahájení léčby nezlepšila stav pacienta, stojí za to zvážit, že bakteriální infekce se mohla připojit k běžnému nachlazení. V takových situacích je užívání antibiotik povinné. Takovéto terapeutické akce s akutními respiračními virovými infekcemi a běžným nachlazením jsou velmi důležité, protože jejich průběh může být často komplikován rozvojem dalších onemocnění, jako je bronchitida, angína, pneumonie.

Také indikace pro použití antibiotik jsou takové choroby, jako je hnisavá angína, zánět středního ucha, hnisavá sinusitida - sinusitida a frontální sinusitida, pneumonie, zánět lymfatických uzlin s tvorbou hnisu, laryngotracheitidy.

Antibiotika pro nachlazení by měla být vybrána pečlivě, navíc musí být přijata na základě těchto doporučení:

 1. Doporučuje se užívat léky uvnitř. Pokud se léčivo podává intramuskulárně nebo intravenózně, je možné infikovat krev. Tyto postupy jsou navíc pro dítě velmi traumatické.
 2. Je nutné dodržovat monoterapii s použitím jednoho antibiotika ze zvolené skupiny léčiv.
 3. Měli byste užívat pouze lék, který je účinný. Pokud se stav pacienta během jeho užívání do 48 hodin nezlepší a tělesná teplota se nesníží, může být nutné antibiotikum změnit.
 4. Je zakázáno užívat antipyretika paralelně, protože skrývají účinek antibiotika.
 5. Délka léčby by měla být nejméně 5 dní a v případě potřeby více. Během této doby bude kauzální agens potlačován. Odborníci také doporučují nepřerušit léčbu ani po nástupu očekávaného účinku, v léčbě pokračují další 2 dny.
 6. Při těžkém nachlazení a výskytu komplikací by měl být pacient hospitalizován a léčba antibiotiky by měla být prováděna pod vedením a dohledem specialisty.

Jak si vybrat lék?

Mnoho pacientů často čelí problému způsobenému skutečností, že nevědí, která antibiotika pít pro nachlazení. Je důležité vědět, že všechna existující antibiotika jsou rozdělena do skupin, z nichž každá je určena k léčbě některých bakterií. Proto je velmi důležité přesně stanovit diagnózu a pak vybrat vhodný lék.

Druhy studené medicíny

Všechna antibiotika používaná pro nachlazení jsou rozdělena do následujících skupin:

 1. Peniciliny.
 2. Cefalosporiny.
 3. Makrolidy.
 4. Fluorochinolony.

Peniciliny svou povahou mohou být přírodní - benzylpenicilin, nebo syntetický - oxacilin, ampicilin. Takové léky jsou účinné v boji proti bakteriím, ničí jejich stěny, což nevyhnutelně vede ke smrti patogenu. Prakticky nikdy v léčbě léků této skupiny nejsou žádné vedlejší účinky ve formě alergií nebo horečky. Hlavním rysem penicilinů je jejich nízká toxicita, díky které mohou být použity ve vysokých dávkách a léčba je často prováděna poměrně dlouhou dobu. Z tohoto důvodu se v pediatrii často využívají antibiotika pro nachlazení dětí.

Cefalosporiny - skupina antibakteriálních léčiv s vysokou aktivitou. Když vstoupí do místa infekce, bakteriální membrána se zničí. Tyto prostředky jsou používány pouze intramuskulárně nebo intravenózně, nejsou užívány perorálně, s výjimkou cefalexinu. Příležitostně se mohou objevit drobné alergické reakce a porucha funkce ledvin.

Makrolidy se často používaly při léčbě pacientů s alergií na penicilin. Takové léky jsou netoxické a nezpůsobují alergie.

Fluorochinolony mají vysokou účinnost proti gram-negativním bakteriím. V krátké době proniknou do buňky a infikují intracelulární mikroby. Jedná se o jedno z nejbezpečnějších a netoxických antibiotik, jejichž léčba nenarušuje ani činnost gastrointestinálního traktu.

Respirační léčba

Mezi onemocnění dýchacího ústrojí patří tracheitida, bronchitida, pohrudnice, pneumonie. Ve většině případů kombinují dva běžné symptomy - horečku a kašel. Jakmile se objeví, měli byste okamžitě konzultovat lékaře s lékařem, abyste si vybrali správnou léčbu. Takové akce zabrání mnoha komplikacím.

Mezi léky, které jsou účinné v boji proti bakteriím, které ovlivňují dýchací cesty, stojí za to zdůraznit Amoxiclav, Amoxicillin, Augmentin. Všechna tato antibiotika pro nachlazení patří do skupiny penicilinů. Některé bakterie, které způsobují respirační onemocnění, mohou být rezistentní vůči penicilinu. V takových případech jmenoval Aveloks, Levofloxacin - trifluorchinolon a fluorochinolon.

Cefalosporiny jsou účinné při onemocněních, jako je pneumonie, pohrudnice a bronchitida. Pro tyto účely, široce použitý Zinatsef, Zinnat, Supraks. Atypickou pneumonii, jejíž patogeny jsou mykoplazmy a chlamydie, může léčit Chemocin a Sumamed. Každý z těchto léků - nejsilnější antibiotikum pro nachlazení.

Léčba onemocnění ORL orgánů

Nejběžnějšími chorobami ORL orgánů jsou sinusitida, otitis, bolest v krku, faryngitida a laryngitida. Mohou způsobit streptokoky, hemophilus bacillus, stafylokoky. Při léčbě těchto onemocnění jsou předepsány následující prostředky:

 1. Augmentin, Ampicillin, Amoxicilin - užívá se pro bolest v krku, čelní sinusitidu, faryngitidu.
 2. Azithromycin, klarithromycin - nejúčinnější antibiotika pro nachlazení, jmenovitě sinus, faryngitida, otitis.
 3. Ceftriaxon, Cefatoxime - se používá v případech, kdy léčba jinými antibakteriálními léky nepřinesla zlepšení.
 4. Morsifloxacin, Lefofloxacin - používá se k odstranění zánětlivých procesů v ORL orgánech.

Účinky antibiotik

Pokud jsou předepsány nesprávně nebo léčeny antibakteriálními léky, může dojít k mnoha nepříjemným následkům. Nejčastěji pozorované takové vedlejší účinky:

 1. Dysbakterióza. Na sliznicích a na kůži lidského těla jsou vždy přítomny bakterie, které vykonávají ochranné funkce. S množením patogenních mikroorganismů neprožívají prospěšné bakterie. V tomto případě je nerovnováha zlomena, což obvykle projevuje kandidózu a průjem.
 2. Rezistence patogenních mikroorganismů. S nesprávným ošetřením, výběr více odolných bakterií, které se rychle rozmnožují v těle.
 3. Alergické projevy. Některé léky u pacientů mohou pociťovat alergie, které není vždy snadné se zbavit.

Antibiotika pro nachlazení by měla být předepsána výhradně ošetřujícím lékařem na základě zkoumání pacienta, s ohledem na historii a další studie. V žádném případě by pacienti neměli používat antibakteriální látky
jmenování specialisty.

Antibiotika pro nachlazení: co potřebujete vědět. Jaká antibiotika mohou být předepsána pro nachlazení

Poté, co lékaři začali používat různá antibiotika, medicína se dostala do nové fáze vývoje. Tyto léky mají jedinečné vlastnosti, ničí nebo zpomalují vývoj nebezpečných mikroorganismů, což jim umožňuje být široce používán při léčbě infekčních onemocnění.

Lékárníci vytvářejí stále více léků a dnes je velmi obtížné najít rodinu, v jejíž lékárničce by nebyla žádná antibiotika. Někteří lidé, kteří onemocní chřipkou nebo akutními respiračními infekcemi, si sami předepisují své léky, což způsobuje nenapravitelné poškození zdraví. Můžu vzít antibiotika na nachlazení? Za jakých chorob je lepší se jich zdržet?

Pravidla a zákony

Měli byste vědět, že antibiotika nejsou tak neškodná, jak se zdá na první pohled. Tyto přípravky mohou být předepsány pouze lékařem a musí být užívány s velkou opatrností. Zvláště při použití antibiotik pro nachlazení dětí. Při použití jakéhokoliv léku je třeba si pozorně přečíst návod a věnovat pozornost jeho trvanlivosti.

Pokud budete brát antibiotika, měli byste vědět, že pomáhají pouze s bakteriálními infekcemi. Nebudou mít žádný vliv na chřipku a ARVI, protože tato onemocnění se vyskytují v těle v důsledku vitální aktivity virů. Antibiotika jsou proti nim bezmocná.

Při vysokých teplotách nebo zánětlivých procesech nejsou tyto léky předepsány. Nejedná se o antipyretická činidla, proto nebude mít jejich příjem v případě vysoké teploty žádný vliv.

Antibiotika pro nachlazení

Dnes je v televizi inzerováno mnoho léků, to však neznamená, že během nemoci je můžete předepsat sami. S otázkou, která antibiotika mají být nachlazení, se obraťte na svého lékaře a ne na svého nejlepšího přítele nebo matku.

Po úplné inspekci a získání výsledků analýz může specialista předepsat následující léky:

 • makrolidy ("klarithromycin", "azithromycin", "roxithromycin");
 • peniciliny (Augmentin, Ampioks, Amoxiclav);
 • cefalosporiny („Cefiprom“, „Cefotaxime“, „Cefazolin“).

Antibiotika pro nachlazení jsou předepsána v souladu s typem onemocnění, jeho závažností a dalšími rysy. Pokud zjistíte nežádoucí účinky nebo alergické reakce, léčivo může být nahrazeno jiným.

Některé rysy nemoci

Když nastane chlad (nebo akutní respirační infekce), viry napadnou tělo. Objeví se nazální kongesce, hrdlo je brnění a zčervenání, přemůže rýmu. Během tohoto období imunita aktivně bojuje s nemocí, objeví se horečka a zimnice.

Nejlepší léčby v této době nejsou antibiotika. S chřipkou a chladem v počáteční fázi se používají antivirotika. Nejběžnější z nich jsou „Anaferon“, „Laferon“, „Reaferon“, kapky a svíčky. Mezi léčivé přípravky obsahující přírodní rostlinné složky patří Proteflazid, Immunoflazid.

Kdy jsou předepsána antibiotika?

Obvykle se stav pacienta zlepšuje během týdne. Pokud se tak nestane, na základě testů, lékař došel k závěru, že bakteriální infekce se připojila k onemocnění. V tomto případě jsou antibiotika předepsána pro nachlazení.

To je velmi důležité, protože stav pacienta může být komplikovaný a chřipka nebo akutní respirační onemocnění nabývá nebezpečné formy - může to být pneumonie, akutní bronchitida nebo hnisavá angína. Pouze silná antibiotika pomohou tělu vyrovnat se s útokem bakterií.

V tomto případě je velmi důležité zvolit správné léky. Jaký druh? Antibiotika pro nachlazení jsou předepisována na základě bakteriologického vyšetření sputa pacienta. Laboratoř, která provádí analýzu, poskytuje výsledky o rezistenci bakterií vůči některým lékům.

Po stanovení nejvhodnějších antibiotik jim lékař předepíše pacientovi. Pokud existuje alergie na tento lék nebo existují vedlejší účinky, je předepsán jiný lék. Měli byste vědět, že antibiotikum nelze náhle zrušit. Dospělí musí při nachlazení aplikovat další dva nebo tři dny. Dokonce ani po viditelném zlepšení celkového stavu léčby se nedoporučuje zastavit.

Antibiotika pro nachlazení pro děti

Všichni rodiče by měli vědět, že léky v této kategorii jsou předepisovány dětem v extrémních případech a pouze odborníkem. Nepoužívejte drogy bez konzultace s lékařem!

Nejlepším studeným prostředkem pro dítě jsou hojné pití, antipyretika (v případě teplot nad 38 stupňů) a antivirové sirupy.

Pokud se stav dítěte nezlepší, předepíše se silnější léky. Dobré antibiotikum pro nachlazení je Amoxiclav. Používá se pro bakteriální infekce dýchacích cest. V pneumonii může být lék Avelox předepsán, v pleurii, Supraks, v případě atypické pneumonie plísní, pomáhá hemomycin. Pamatujte však, že lék může předepsat pouze lékař po přezkoumání výsledků testu!

Přísně kontraindikován u dětí!

Mnoho antibiotik pro nachlazení může způsobit nežádoucí účinky v křehkém těle dítěte. To může být snížení chuti k jídlu, nestabilní stolice, bolest břicha, nevolnost, úzkost.

Proto existuje celá řada antibiotik, která nejsou předepisována dětem, jejich použití může způsobit hrozné poškození zdraví dítěte. Patří mezi ně:

 • "Levomitsetin";
 • Ceftriaxon;
 • aminoglykosidy a tetracykliny (kontraindikovány u dětí mladších 8 let).

Nekontrolované užívání těchto léků může vést k poškození jater, narušení nervového systému, dysbióze. Některé léky mají trvalý vliv na sluch a mohou dokonce vést k úplné hluchotě dítěte. Případy toxického šoku a dokonce i smrti. Proto se v žádném případě neopravujte a vždy vyhledejte pomoc specialisty.

Účinné léky proti bronchitidě

V případě akutních respiračních infekcí byste měli dodržet odpočinek, vzít dostatečné množství teplé tekutiny a snažit se dělat vše tak, aby nemoc ustupovala. V případě zhoršení celkového stavu dospělého mohou být předepsány vhodné účinné léky. Název antibiotik pro nachlazení (v případě bronchitidy) bude indikován lékařem. Často jsou jmenováni:

Komplikace anginy pectoris

Je velmi špatné, pokud se stav pacienta nezlepší během čtyř až šesti dnů. Ještě horší je, pokud se nemoc stane nebezpečnou formou ve formě hnisavé angíny.

Název antibiotik, pro nachlazení, v tomto případě bude jiný. Použité drogy:

Stále existuje mnoho účinných léků, které úspěšně ničí bakterie v lidském těle. Jsou však předepsány pouze lékařem a jsou přísně přijímány na doporučení.

Kdy jsou antibiotika nezbytná?

S mírnou formou akutních respiračních infekcí, laryngitidy, rýmy, virové tonzilitidy, tyto léky nejsou předepsány. Antibiotika proti chřipce a nachlazení lze použít pouze v extrémních případech, kdy se často vyskytují opakující se choroby, dlouhodobá teplota, stejně jako pacienti s rakovinou nebo infekcí HIV.

Silná léčiva jsou indikována, pokud jsou identifikována:

 • hnisavé komplikace akutních respiračních infekcí;
 • akutní otitis media;
 • těžké sinusitidy trvající déle než 14 dnů;
 • streptokokové bolesti v krku;
 • pneumonie.

Jak užívat antibiotika?

Pro dospělé se drogy této skupiny vyrábějí hlavně ve formě tablet nebo kapslí, pro děti - ve formě sirupu. Droga se užívá orálně. Nedoporučuje se kombinovat antibiotika pro nachlazení, preferující monoterapii (užívání jednoho léku).

Vezměte léky tak, aby jeho maximální koncentrace dopadla na místo infekce. Například v případě onemocnění horních cest dýchacích je předepsáno antibiotikum ve formě aerosolů nebo kapek. Takže složky léku okamžitě ukazují svůj účinek a rychle mají účinek.

Účinnost prostředků je posuzována snížením tělesné teploty během 36-48 hodin po jejím podání. Pokud se tak nestane, použijte jiné antibiotikum. Nedoporučuje se kombinovat léčivo s antipyretickým činidlem. V případě závažného onemocnění se doporučuje okamžitá hospitalizace.

Léčebný režim

Dávka antibiotika závisí na patogenu, formě onemocnění, jeho závažnosti a věku pacienta. V případě jmenování drogy dítě bere v úvahu jeho váhu. Když antibakteriální terapie novorozence bere v úvahu období těhotenství: u dítěte, které se narodilo včas, a předčasně narozeného dítěte budou dávky léků odlišné.

Režim léku je přísně sledován během celého průběhu léčby. Léky se obvykle doporučuje užívat nejméně 5-10 dní. Je přísně zakázáno pokračovat v léčbě déle, než je předepsaná doba, stejně jako přerušit léčbu sami.

Dobré antibiotikum pro nachlazení se může vyrovnat s bakteriemi na několik dní. Je však třeba mít na paměti, že v kombinované terapii nejsou léky s podobným složením a účinkem předepsány. To může vést k toxickému poškození jater.

Možné nežádoucí účinky

Antibiotikum předepsané pro nachlazení je pro dospělé jistě méně škodlivé než pro dítě. Tento účinný lék však může způsobit řadu vedlejších účinků, jako je vyrážka, nevolnost, zvracení, bolesti hlavy a další nepříjemné symptomy.

Pokud bylo antibiotikum použito nekontrolovatelně, může způsobit takové reakce těla:

 • alergické vyrážky;
 • střevní dysbióza;
 • odolnost bakterií vůči určitému typu léčiv.

Alergické projevy se nejčastěji objevují po užívání antibiotik skupiny penicilinu. Máte-li po užití léku vyrážku nebo jiné nepohodlí, je lepší přerušit jeho příjem a poraďte se s lékařem.

Interakce s jinými léky

Kombinace více léčiv je nežádoucí, zejména pokud je jedním z nich antibiotikum. Pokud užíváte jakýkoliv lék, sdělte to svému lékaři. Vybere nejlepší možnost léčby. V každém případě je však antibiotikum užíváno v jiném čase a nejlépe bez jeho kombinování s jinými léky.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat ženám užívajícím hormonální antikoncepci. Při interakci s některými antibiotiky se jejich účinek snižuje, což může vést k nežádoucímu těhotenství.

Během laktace se nedoporučuje užívat žádné léky. Antibiotika mohou proniknout do mateřského mléka a mají negativní vliv na dítě, což způsobuje dysbiózu nebo alergické vyrážky. Kategoricky nemůžete brát žádné léky při nošení dítěte.

Buďte pozorní!

Naše tělo je obýváno mnoha blahodárnými bakteriemi, které vykonávají řadu nezbytných funkcí. Pamatujte si, že při užívání antibiotika umírají současně se škodlivými mikroorganismy. Nejúčinnější léky zničí normální mikroflóru střev, žaludku a dalších orgánů, což způsobuje výskyt plísní. Proto se velmi často po užití antibiotik může rozvíjet kandidóza.

Měli byste také zvážit, zda jste ohromeni alergickými reakcemi. Možná, že viník nekontrolovaně užíval antibiotika? Lidé, kteří užívají tyto léky po dlouhou dobu, mají velmi vysokou pravděpodobnost vzniku alergie na jakékoli dráždivé látky: prach, pachy, kvetoucí rostliny, detergenty.

Faktem je, že antibiotika oslabují naši imunitu tím, že jí nedovolují vyrovnat se s infekcí samotnou. Bez přirozené stimulace se normální obrana těla zhoršuje a bolestivě reaguje na jakýkoliv podnět.

Neměli byste užívat jeden typ léku po dlouhou dobu. Patogeny mohou rychle vytvořit pro tento lék rezistentní kmen a v budoucnu nebude snadné se jich zbavit.

Teď už víte, jaká antibiotika jsou, když mají být použita. Volný prodej těchto léků v lékárně nemůže být vodítkem k akci. Jakékoliv léky mohou být předepsány pouze odborníkem a které antibiotikum je lepší při nachlazení, rozhodne Váš lékař.