Antigrippin šumivé tablety: návod k použití

Tablets Šumivé tablety pro děti růžové barvy s načervenalými skvrnami, s ovocnou vůní.

Pomocné látky: hydrogenuhličitan sodný, kyselina citrónová, sorbitol, polyvidon, sodná sůl sacharinu, uhličitan sodný, polyethylenglykol 6000, oxid křemičitý, aromatické přísady.

10 ks. - plastové pouzdra (1) - kartony.
10 ks. - puchýře (1) - kartony.
2 ks - pásky (5) - kartony.
4 ks - pásky (5) - kartony.
6 kusů - pásky (5) - kartony.

Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek; eliminuje bolesti hlavy a jiné druhy bolesti, snižuje horečku.

Kyselina askorbová (vitamin C) se podílí na regulaci redox procesů, metabolismu sacharidů, zvyšuje odolnost organismu.

Chlorfenamin - blokátor H1-receptory histaminu, mají antialergický účinek, usnadňují dýchání nosem, snižují pocit nazální kongesce, kýchání, slzení, svědění a zarudnutí očí.

- infekční a zánětlivá onemocnění (ARVI, chřipka), doprovázená horečkou, zimnicí, bolestí hlavy, bolestí kloubů a svalů, kongescí nosu a bolestmi v krku a dutinách.

- přecitlivělost na paracetamol, kyselinu askorbovou, chlorfenamin nebo jinou složku léčiva;

- erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi);

- závažné selhání ledvin a / nebo jater;

- dětský věk (do 3 let).

S opatrností: selhání ledvin a / nebo jater, nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, vrozená hyperbilirubinémie (syndrom Gilbert, Dubin-Johnson a Rotor), virová hepatitida.

Uvnitř Děti od 3 do 5 let 1/2 tablety 2x denně; děti od 5 do 10 let 1 tableta 2krát denně; děti od 10 do 15 let no1 pilulku 2-3 krát denně. Tableta by měla být zcela rozpuštěna ve sklenici (200 ml) teplé vody (50-60 ° C) a výsledný roztok okamžitě vypít. Je lepší vzít lék mezi recepcemi chudých. Interval mezi dávkami léčiva by měl být nejméně 4 hodiny.

U pacientů s poruchou funkce jater nebo ledvin by měl být interval mezi dávkami léku nejméně 8 hodin.

Trvání léčby bez konzultace s lékařem není delší než 5 dnů, pokud je předepsáno jako anestetikum a 3 dny jako antipyretikum.

Lék je v doporučených dávkách dobře snášen.

V ojedinělých případech existují:

CNS: bolest hlavy, únava;

Na straně gastrointestinálního traktu: nevolnost, bolest v epigastrickém regionu;

Na straně endokrinního systému: hypoglykémie (až do vývoje kómy);

Ze strany krvetvorných orgánů: anémie, hemolytické anémie (zejména u pacientů s nedostatkem glukóza-6-fosfátdehydrogenázy); extrémně vzácně - trombocytopenie;

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém.

Jiné: hyperventaminóza, metabolická porucha, pocit tepla, sucho v ústech, ubytování paréza, retence moči, ospalost.

Všechny vedlejší účinky léku by měly být hlášeny lékaři.

Příznaky předávkování lékem v důsledku jeho složek. Klinický obraz akutního předávkování paracetamolem se vyvíjí během 6-14 hodin po jeho užití. Příznaky chronického předávkování se objevují 2-4 dny po zvýšení dávky léku.

Příznaky akutního předávkování paracetamolem: průjem, ztráta chuti k jídlu, nevolnost a zvracení, abdominální diskomfort a / nebo bolest břicha, zvýšené pocení.

Příznaky předávkování chlorfenaminem: závratě, neklid, poruchy spánku, deprese, křeče.

Ethanol zvyšuje sedativní účinek antihistaminik.

Antidepresiva, antiparkinsonika, antipsychotika (fenothiazinové deriváty) zvyšují riziko nežádoucích účinků (retence moči, sucho v ústech, zácpa). Glukokortikosteroidy - zvyšují riziko vzniku glaukomu.

Při současném použití snižuje chronotropní účinek isoprenalinu.

Snižuje terapeutický účinek antipsychotik (neuroleptik) - fenothiazinových derivátů, tubulární reabsorpce amfetaminu a tricyklických antidepresiv.

Induktory mikrosomální oxidace v játrech (fenytoin, ethanol, barbituráty, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva) zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což umožňuje vyvinout těžké intoxikace s malými předávkováními. Ethanol přispívá k rozvoji akutní pankreatitidy. Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxického účinku. Současné podávání léku a diflunisalu zvyšuje koncentraci paracetamolu v krevní plazmě o 50%, zvyšuje hepatotoxicitu. Současný příjem barbiturátů snižuje účinnost paracetamolu, zvyšuje vylučování kyseliny askorbové v moči.

Paracetamol snižuje účinnost urikosurických léčiv.

Pokud užíváte metoklopramid, domperidon nebo colestiramin, měli byste se také poradit se svým lékařem.

Při dlouhodobém užívání v dávkách významně vyšších, než je doporučeno, se zvyšuje pravděpodobnost zhoršené funkce jater a ledvin, je nutné sledovat periferní krevní obraz.

Paracetamol a kyselina askorbová mohou narušit výsledky laboratorních testů (kvantitativní stanovení glukózy a kyseliny močové v plazmě, bilirubin, aktivita „jaterních“ transamináz, LDH).

Podávání kyseliny askorbové pacientům s rychle proliferujícími a intenzivně metasplynovými tumory může tento proces zhoršit. U pacientů s vysokým obsahem železa v těle by měla být kyselina askorbová používána v minimálních dávkách.

Antigrippin

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení

Popis lékové formy

Medovo-citrónový prášek: různé stupně granulace, skládající se z částic od bílé po šedavě-béžovou barvu, se specifickou vůní. Šplouchá tmavě hnědé barvy je povolena.

Heřmánek prášek: různé stupně granulace, skládající se z částic od bílé po béžovou a světle hnědé barvy, se specifickou vůní. Jsou povoleny impregnace hnědé barvy.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek, odstraňuje bolesti hlavy a jiné druhy bolesti, snižuje horečku.

Chlorfenamin - blokátor H1-receptory histaminu, mají antialergický účinek, usnadňují dýchání nosem, snižují pocit nazální kongesce, kýchání, slzení, svědění a zarudnutí očí.

Kyselina askorbová (vitamin C) se podílí na regulaci redox procesů, metabolismu sacharidů, zvyšuje odolnost organismu.

Indikace drog Antigrippin

Infekční a zánětlivá onemocnění (akutní respirační virové infekce, chřipka), doprovázená horečkou, zimnicí, bolestí hlavy, bolestí kloubů a svalů, kongescí nosu a bolestmi v krku a dutinách.

Kontraindikace

přecitlivělost na paracetamol, chlorfenamin, kyselinu askorbovou nebo jakoukoli jinou složku léčiva;

erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi);

těžké selhání ledvin a / nebo jater;

hyperplazie prostaty;

věku dětí (do 15 let).

S opatrností: selhání ledvin a / nebo jater; nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy; vrozená hyperbilirubinémie (syndromy Gilberta, Dubina-Johnsona a Rotora); virová hepatitida; alkoholická hepatitida; stáří

Vedlejší účinky

Lék je v doporučených dávkách dobře snášen. V ojedinělých případech dochází k následujícím nežádoucím reakcím.

CNS: bolest hlavy, únava.

Na straně zažívacího traktu: nevolnost, bolest v epigastrickém regionu.

Na straně endokrinního systému: hypoglykémie (až do vývoje kómy).

Ze strany krvetvorných orgánů: anémie, hemolytické anémie (zejména u pacientů s nedostatkem glukóza-6-fosfátdehydrogenázy); velmi vzácně - trombocytopenie.

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém, anafylaktoidní reakce (včetně anafylaktického šoku), erythema multiforme exudativní (včetně Stevens-Johnsonova syndromu), toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom).

Ostatní: hypervitaminóza C, metabolické poruchy, pocit tepla, sucho v ústech, paréza ubytování, retence moči, ospalost.

Všechny vedlejší účinky léku by měly být hlášeny lékaři.

Interakce

Paracetamol. Interakce paracetamolu a induktorů mikrosomální oxidace v játrech (včetně fenytoinu, ethanolu, barbiturátů, rifampicinu, fenylbutazonu, tricyklických antidepresiv) zvyšuje produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což umožňuje vyvinout závažnou intoxikaci s malými předávkováním. Při podávání paracetamolu přispívá ethanol k rozvoji akutní pankreatitidy. Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxického účinku. Současný příjem diflunisalu a paracetamolu zvyšuje jeho koncentraci v krevní plazmě o 50% a zvyšuje hepatotoxicitu. Současný příjem barbiturátů snižuje účinnost paracetamolu. Paracetamol snižuje účinnost urikosurických léčiv.

Chlorfenamin maleát. Zvyšuje účinek prášků na spaní. Antidepresiva, antiparkinsonika, antipsychotika (fenothiazinové deriváty) zvyšují riziko nežádoucích účinků (retence moči, sucho v ústech, zácpa). GCS zvyšuje riziko vzniku glaukomu. Ethanol zvyšuje sedativní účinek chlorfenamin maleátu.

Kyselina askorbová. Zvyšuje koncentraci benzylpenicilinu a tetracyklinů v krvi; zlepšuje vstřebávání preparátů železa ve střevě (přemění železité železo na železné železo); může zvyšovat vylučování železa při použití deferoxaminu; zvyšuje riziko krystalurie při léčbě krátkodobě působících salicylátů a sulfonamidů, zpomaluje vylučování kyselin ledvinami, zvyšuje vylučování léčiv alkalickými reakcemi (včetně alkaloidů), snižuje koncentraci perorálních kontraceptiv v krvi; zvyšuje celkovou clearance ethanolu; při současném použití snižuje chronotropní účinek isoprenalinu. Může zvýšit i snížit účinek antikoagulačních léčiv. Snižuje terapeutický účinek antipsychotik (neuroleptik) - fenothiazinových derivátů, tubulární reabsorpce amfetaminu a tricyklických antidepresiv. Současný příjem barbiturátů zvyšuje vylučování kyseliny askorbové v moči.

Dávkování a podávání

Uvnitř Obsah sáčku by měl být zcela rozpuštěn ve sklenici (200 ml) teplé vody (50–60 ° C) a výsledný roztok okamžitě vypít. Doporučuje se užívat lék mezi jídly.

Dospělí a děti od 15 let - 1 balení. 2-3 krát denně. Maximální denní dávka - 3 balení. Interval mezi dávkami léčiva by měl být nejméně 4 hodiny.

U pacientů s poruchou funkce jater nebo ledvin a starších pacientů by měl být interval mezi dávkami léku nejméně 8 hodin.

Trvání léčby bez konzultace s lékařem není delší než 5 dnů, pokud je předepsáno jako anestetikum a 3 dny jako antipyretikum.

Předávkování

Příznaky předávkování lékem v důsledku jeho složek. Klinický obraz akutní intoxikace paracetamolem se vyvíjí během 6-14 hodin po podání. Příznaky chronické intoxikace se objevují 2–4 dny po předávkování.

Příznaky akutní intoxikace paracetamolem: průjem, nechutenství, nevolnost a zvracení, abdominální diskomfort a / nebo bolest břicha, zvýšené pocení.

Příznaky intoxikace chlorfenaminem: závratě, nepokoj, poruchy spánku, deprese, křeče.

Zvláštní pokyny

Pokud užíváte metoklopramid, domperidon nebo colestiramin, měli byste se také poradit se svým lékařem.

Při dlouhodobém užívání v dávkách výrazně vyšších, než je doporučeno, zvyšuje pravděpodobnost zhoršené funkce jater a ledvin, je nutná kontrola periferního krevního obrazu.

Paracetamol a kyselina askorbová mohou narušit výsledky laboratorních testů (kvantitativní stanovení glukózy a kyseliny močové v plazmě, bilirubin, aktivita jaterních transamináz, LDH).

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, paracetamol by neměl být kombinován s příjmem alkoholických nápojů, stejně jako osoby, které jsou náchylné k chronické konzumaci alkoholu. Riziko poškození jater se zvyšuje u pacientů s alkoholickou hepatózou.

Podávání kyseliny askorbové pacientům s rychle proliferujícími a intenzivně metastatickými tumory může tento proces zhoršit.

U pacientů s vysokým obsahem železa v těle by měla být kyselina askorbová používána v minimálních dávkách.

V 1 balení. med a citron obsahuje 1,793 g cukru, což odpovídá 0,15 XE. V 1 balení. Heřmánek obsahuje 2 058 g cukru, což odpovídá 0,17 XE.

Formulář vydání

Prášek pro orální podání, medovo-citronový, heřmánkový. Na 5 g prášku v sáčku z papíru / hliníku / PE. Na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 15, 16, 20, 30 balení. v krabici.

Výrobce

Natur Product Pharma Cn. z oo, st. Podstochisko, 30, 07-300 Ostrow Mazowiecka, Polsko.

Držitel osvědčení o registraci: LLC "VALEANT". 115162, Rusko, Moskva, st. Shabolovka, 31, s. 5.

Nároky spotřebitelů zaslat společnosti LLC VALEANT. 115162, Rusko, Moskva, st. Shabolovka, 31, s. 5.

Tel / Fax: (495) 510-28-79.

Obchodní podmínky lékárny

Podmínky skladování léčiva Antigrippin

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Antigrippin

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Antigrippin tablety - návod k použití

Pokyny k obsahu:

Složení antigrippina tablet

Antigrippinová účinná látka

Pomocné látky v antigrippině

Indikace pro použití tablet antigrippina

Kontraindikace antigrippina tablety

 • přecitlivělost na složky léčiva
 • epilepsie
 • děti do 7 let
 • těhotenství a kojení
 • přípravky ң componentterіne zhғary sezimtaldyқ
 • epilepsie
 • 7 zhasa deіngі balalar
 • zhkti_lіk zhәne lactation keseңi

Vedlejší účinky Antigrippin tablet

 • dyspeptické jevy, bolest v epigastriu, nevolnost, zvracení, sucho v ústech
 • bolest hlavy, únava, ospalost, zvýšená vzrušivost centrálního nervového systému, nespavost, snížené psychomotorické reakce, u dětí může dimedrol způsobit paradoxní nespavost, podrážděnost a euforii
 • s prodlouženým užíváním ve vysokých dávkách je možné potlačit funkci inzulínového aparátu pankreatu (hyperglykémie, glykosurie), hyperoxalurie a tvorby močových kamenů z oxalátu vápenatého
 • snížení propustnosti kapilár a zhoršení trofismu tkáně
 • trombocytóza, trombocytopenie, leukopenie, neutropenie, agranulocytóza, anémie, hemolytická anémie (zejména u pacientů s deficitem glukózo-6-fosfátdehydrogenázy), hyperprotrombinemie, erythropenie, neutrofilní leukocytóza, hypokalémie
 • alergické reakce: kopřivka, svědění, návaly kůže
 • potíže s močením (zejména u mužů se zvětšenou prostatou)
 • zvýšená viskozita tajemství dýchacích cest
 • dyspepsie by bybylstar, epigastric auyrular, zhrek ainuy, құsu, auyzdyң құrғauy
 • bass auyruy, sharshau sezimi, ұyқyshyldyқ, OZhZh қzuyny © okresy bojových umění, psychiatrologie
 • Johns dozalard ұ қ қ д д д д д д д ұ ұ ұ без ин bez ostrovů қ přístroj ң funkce сы s ң narsarlauy (hyperglykémie, glykosurie), hyperoxalurie, calcium ne oxalatenan vápenatý non-tastarynys tңzіluі mүmkіn
 • қылтамыр өткізгіштігінің tөmendeuі zhne tіn trokofysynyң nasharlauy
 • trombocytóza, trombocytopenie, leukopenie, neutropenie, agranulocytóza, anémie, hemolytická anémie (antioxidant glukóza-6-fosfát dehydrogenáza tapshylyғy baremdelushіler үshіn), hyperprothrombinémie, erythrofyróza, erythrofyrosa, erytrofyróza, erytrofyrosa, hypertrotrombinémie, erytrofyróza, erytrofyróza, hypertrotrombinémie, erytrofyróza, erytrocytóza, hypertrotrombinémie, erythrofyróza, erytrocytóza,
 • Alergická reakce: Esekim, terinopause, terneová hyperémie
 • nese shykarudy ңiyndauy (әsіrese қyykasty bezі ұlұayғan yerkterde)
 • Tynys Alu Zholy secretter_nің zhokary tұtқyrlyғy

Zvláštní návod k použití

Během období léčby by se mělo vyhnout alkoholu. Nekombinujte s užíváním prášků na spaní. Vzhledem ke stimulačnímu účinku kyseliny askorbové na syntézu kortikosteroidních hormonů je nutné kontrolovat funkci ledvin a krevního tlaku. Kyselina askorbová u pacientů s rychle proliferujícími a intenzivně metastatickými nádory se může v průběhu onemocnění zhoršit. Kyselina askorbová může narušit výsledky různých laboratorních testů (stanovení glukózy, bilirubinu a jaterních transamináz, LDH v plazmě). Kyselina askorbová je předepisována s opatrností u pacientů s renální insuficiencí nebo u onemocnění spojených se zvýšenými hladinami vitaminu D, onemocnění, jako je sarkoidóza.

Všechny nežádoucí (neobvyklé) účinky, včetně těch, které nejsou uvedeny výše, by měly být oznámeny Vašemu lékaři. Pokud nedojde ke zlepšení pohody, lék by měl být zastaven a poraďte se s lékařem. Pokud má pacient podstoupit operaci, měl by předem informovat lékaře o užívání léku.

Užívání této drogy se nedoporučuje.

Emdeu kezeңіnde alkohol tұtynғa bolmaydy. Ұйықтататин дәрілермен араластыруға бммайды. Ascorbin қyshkylins ң kortikosterioidy қ hormony-pomlčky thes synthes_ne kөtermelegi ә serіn eskere ryryp, beyrek funkssyn A babylyp otryru azhet. Ascorbine жyshkyly zhyldam proliferileleitіn zhane Karkyndy metastasdaytn іsіnuler_ bar emdelush_lerde auyru aғmyyn қyndaty myүmkіn. Аскорбин қышқылы әртүрлі зертханалық testterdің (glukóza құramyn, bilirubindі zhne bauyr transaminazalary belsendіlіgіn, plasan plasmasyndandy LDG anyқtau) nәtizhelerіn bryr ryrmyrkrysyndandy LDG anyқtau) Ascorbin қyshkylyn bүyrek zhetkіlіksіzdіgі bar emdelushіlerge nemesse D vitaminіnің zhokary deңgeіmen baylansty aurularda, sarkoidóza tiptі aurularda saқtyқpenen taғayyndaydy.

Barlyқ zhaғymsyz (Yerkshe) lerserler, onyk іshіnde zhOkaryda atalmakandary turaly emdeushі dіrіgege habarlau kerek. Zhadayy zhaқsarmasa drog қybaldaudy toқtatyp, dіrіgerge қaralu kerek. Eger emdelushіg ordinace қ aralasu Kerek bolsa, ol léky қybaldagany turaly dіrіrgeg eterrek eskertu қazhet.

Přípravy қolddanu ұsynylmaydy.

Dávkování a způsob použití

Lékové interakce

Interakce s léky se častěji objevuje při dlouhodobém užívání velkých dávek kyseliny askorbové. Kyselina askorbová zvyšuje koncentraci salicylátů v krvi (zvyšuje riziko krystalurie), ethinylestradiolu, benzylpenicilinu a tetracyklinů. S estrogenem - zvyšuje hladinu hormonu v séru. U perorálních kontraceptiv obsahujících estrogeny je antikoncepční účinek snížen. Snižuje antikoagulační účinek derivátů kumarinu. Zlepšuje intestinální absorpci preparátů železa. Zvyšuje celkovou clearance ethylalkoholu. Přípravky chinolinu, chlorid vápenatý, salicyláty, kortikosteroidy, s dlouhodobým použitím, vyčerpávají zásoby kyseliny askorbové.

Kyselina acetylsalicylová, perorální antikoncepce, čerstvé šťávy a alkalické nápoje snižují absorpci a absorpci kyseliny askorbové. Se současným použitím kyseliny askorbové s isoprenalinem snižuje chronotropní účinek této kyseliny. Ve vysokých dávkách zvyšuje vylučování ledvin meksiletiny. Barbituráty a pyrimidin zvyšují vylučování kyseliny askorbové v moči. Kyselina askorbová snižuje terapeutický účinek antipsychotik (neuroleptik) - fenothiazinových derivátů, tubulární reabsorpce amfetaminu a tricyklických antidepresiv.

Glukonát vápenatý. Vzhledem k možnosti tvorby neabsorbovatelných komplexů může vápník snížit absorpci estramustinu, etidronátu a případně dalších bisfosfonátů, fenytoinu, chinolonů, perorálních tetracyklinových antibiotik a léčiv by měl být minimálně 3 hodiny. Absorpce vápníku z gastrointestinálního traktu se může snižovat při současném užívání určitých druhů potravin, například, špenát, rebarbora, otruby a obiloviny. Při předepisování vysokých dávek vápníku u pacientů užívajících digitalis může dojít ke zvýšení rizika arytmií. Thiazidová diuretika snižují vylučování vápníku močí. Proto je třeba mít na paměti riziko vzniku hyperkalcémie při současném použití.

Vápník může současně snižovat absorpci tetracyklinových antibiotik a fluoridových léčiv. Současné užívání vitamínu D zvyšuje absorpci vápníku. Se současným použitím přípravku Dimedrol se zvyšuje účinek ethanolu a léků, které inhibují centrální nervový systém, barbituráty, hypnotika, opiátová analgetika. Proto, pokud používáte tyto léky společně, měli byste se poradit se svým lékařem, aby se zabránilo potencovanému účinku.

Dәrіlermen өzara rekettest_gі zhi_ ascorbine қyshқylyn кlken dozalarda ұzқ қoldanғanda payda bolady. Ascorbin қyshkoly Gandaky salicylát (crystalluria aupin zhogariladady), ethinylestradiol, benzylpenicilin muži tetracyklinová koncentrace zhogarilatad. Estrogendermen - Kan sarysuyndaғy hormon deңgeіі artad. Graminda estrogen bar oraldі antikoncepce - antikoncepční serie azayad. Coumarin tuyndylarynyң antikoagulační serin azaytadi. Temir léky ішекте сіңуін жққсартап. Ethylalkohol je prostředek pro odstraňování nečistot. Hinolindi қatardyң drogy, chlorid vápenatý, salicylát, kortikosteroid akzak uakқyt ғoldanғanda ascorbine қyshlylyny ңoryn azaytad.

Acetylsalicyl hormon, perorální antikoncepce, zha za zalғan shyryn zhane ne stiltіlіk susyn (ішімдік) askorbin hyshkylynyң sіңuіn zhne sіңіrіluіn temendenedі. Ascorbin қyshkylyn isoprenalinmen b_r mezgіlde қoldanғanda sңғsysyң hronotropty і serі tөmendeydі. Jozars dozalard meksiletinnің bүyrek arқyly shyuyun arttyrada. Barbituratmen muži pyrimidin ascorbine қyshқylynyң neseppen shykaryluyun zhogaryltada. Ascorbin қshyқyly antipsychotika З DZ (neurolepticter) - fenothiazin tuyndylaryny ң telenyly н ser_n, amfetamin muži ts ts ts ts ts ide antidepresiva tardy ң zekkshel_k reabsorptionnysn tөmendetidi.

Glukonáty vápenaté. Sіnіrіlmeitіn keshenderdіn tңzіlu mүmkіndіgіne baylnryt Calcium estraustinnіn, etidronattyң absorpce tmendetііm_kkіn zhne basқa a Bishfonatatrya, fenitoinnyh, khonkіn қnke basқa a Bishfonatatryn құrauy tiis. Vápník AIZh sіңіrіlui taғamnyң bіrneshe tүrі, myšlenky, špenát, rendi, kebektі zhne dәndі daқyldardy bіr mezgіlde Kabyldaanda tөmendeui mүmkіn. Oymagul drog ptoyarn қybaldaytyn naukastarka kaltsiydің zhoғary dozalaryn taғayyndau kezіnde arrhythmia tuyndau қaupі ұlғayy mүmkіn. Tiazidtik duretikter kaltsiydіn neseppen vylučování azithadu. Sondaонtan Allards bіr mezgіlde қoldanқanda hyperkalcemia lady қaupіn eskeru kerek.

Vápník b_r mezgіlde қybaldaғanda tetratsiklind_k antibiotika ңәә ф ф фт препарат препарат ттттттңңңңңңіөөөддетуетуетуіүү. D vitaminin bіr mezgіlde Kabyldau kaltsiydің sіңuіn zhogariladady. Bіr mezgіlde қybaldaғanda dimedrol ethanol zhane OZhZh bәseәdedetin preparatyң, barbiturattardyң, yyyқtatyshtardyң, opiattyқ analgetikterdің әserіn kshedydі. Sondytan je lék od lékařského týmu bіrіktіrіp Koldanғanda potentsiyanғan әerge Zhol bermeu үshіn dәrіgermen kңңesu vzlyk.

Předávkování tabletami proti chřipce

Symptomy: deprese centrálního nervového systému, rozvoj vzrušení (zejména u dětí) nebo deprese, rozšířené žáky, sucho v ústech, křeče. Známky hyperkalcémie: anorexie, nevolnost, zvracení, porucha vědomí, nefrokalcinóza, kalciurie, a ve vážných případech arytmie a kómy.

Příznaky Hyperkalcemie belglerlerі: anorexie, Zhүrek Ainuy, құsu, Sanānң bұzyluy, nefrokalcinóza, kalciurie a arytmie, ne kóma.

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika

Kyselina askorbová se po perorálním podání dobře vstřebává. Přibližně 25% se váže na plazmatické proteiny, ukládá se v plazmě a buňkách, nejvyšší koncentrace se dosahuje v žlázových tkáních (hlavně v kůře nadledvin a hypofýze). Metabolizované v játrech, vylučované močí ve formě oxalátu a nezměněné. Po požití je v trávicím traktu absorbováno asi 30% ionizovaného vápníku. Po perorálním podání je maximální plazmatické koncentrace dosaženo za 1,2–1,3 hodiny, vylučuje se z těla hlavně stolicí (80%) a močí (20%).

Diphenhydramin se rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu. Biologická dostupnost je 50%. Vazba na plazmatické proteiny - 98-99%. Dostane se přes BBB. Metabolizuje se hlavně v játrech, částečně v plicích a ledvinách. Během dne se zcela vylučuje ledvinami ve formě metabolitů. Vylučuje se také do mléka a může u dětí vyvolat sedativní účinek.

Ascorbins қyshkyls peroraldy дolddyllғannan keyіn zadққ sіңedі. Shamamen 25% plazma proteindermen baylansasad, plazma muži jasushalarda ginaқtalady, bezіnі tіnderde jeho zbraně ғ koncentrace dětské genetiky (negіzіnen bүyrek ryst bezіnіn kyrtystaryndy gnepofizde). Bauyrda metabolizdenedі, neeppen oxalate tүrіnde zhne ө zgermegen tүrde shygarylady. Peroralds қabyldakannan keyin iondalғan kaltsiydің shamamen 30% AIZh sіңedі. Pereorals by bybylғannan keyngi plazmassyndagy její zhokary koncentraci 1,2-1,3 saтанattan soothedi. Negіzіnen nәzhіspen organismy (80%) nejsou neeppen (20%) shary-balada.

Farmakodynamika

Kyselina askorbová doplňuje nedostatek vitaminu C v těle, má výrazné antioxidační vlastnosti, reguluje redox procesy, zvyšuje odolnost organismu vůči infekcím.

Glukonát vápenatý má antialergický, hemostatický účinek, snižuje křehkost a vaskulární permeabilitu, příznaky nedostatku vápníku v těle, zlepšuje svalovou kontrakci během svalové dystrofie, myastenie.

Dimedrol má antialergický účinek, má lokální anestetikum, antispasmodikum a mírný ganglioblokiruyuschee efekt. Při požití způsobuje sedativní a hypnotický účinek, má mírný antiemetický účinek.

Dimedroldyң alergie ғ Značky belsendіlіgі bar, zhergіlіktі zhanszdandyratyn, antispasmodics sphazmolitikalyққәәne ortaş gangliobөgegіsh ә serі bar. Ішу арқылы қбыддағанда тныштандарушы әрі ұйықататин әері бар, құсуға қpharza orša әser etedi.

AntiHrippin

Popis k 02.02.2016

 • Latinský název: Antigrippin
 • ATC kód: N02BE51
 • Účinná látka: Paracetamol + chlorfenamin + kyselina askorbová (paracetamol + chlorfenamin + kyselina askorbová)
 • Výrobce: Natur Produkt Pharma (Polsko), Natur Produkt Europe B.V. (Nizozemsko)

AntiGrippin Složení

 • 1 balení perorálního prášku obsahuje paracetamol 500 mg, kyselinu askorbovou 200 mg, chlorfenamin maleát 20 mg. Farmaceutická kompozice prášku navíc obsahuje: hydrogenuhličitan sodný, kyselinu citrónovou, povidon, draslík acesulfamu, sorbitol, cyklamát sodný, sacharózu, aspartam, dokusát sodný a heřmánkový extrakt (pro heřmánkový prášek) nebo limetové "limetkové" příchutě, karamel a med (pro medem a citronovým práškem).
 • 1 ochucená šumivá tableta zahrnuje paracetamol 500 mg, kyselinu askorbovou 200 mg, chlorfenamin maleát 20 mg. Dále obsahuje: hydrogenuhličitan sodný, kyselinu citrónovou, povidon, uhličitan sodný, sorbitol, laurylsulfát sodný, makrogol, riboflavin-5-fosforečnan sodný, jakož i sacharinát sodný, malinovou malinovou příchuť, chuťový korektor a prášek z červené řepy (pro malinové tablety) nebo chuť korektor, citron "citron" a grapefruit "grapefruit" příchutě (pro tablety grapefruitu).
 • 1 šumivá tableta zahrnuje paracetamol 500 mg, kyselinu askorbovou 200 mg, chlorfenamin maleát 20 mg. Dále obsahuje: hydrogenuhličitan sodný, kyselinu citrónovou, sacharinát sodný, sorbitol, uhličitan sodný, povidon, laurylsulfát sodný, makrogol a také limetkovou příchuť „vápno“.
 • 1 šumivá tableta pro děti zahrnuje paracetamol 250 mg, kyselinu askorbovou 50 mg, chlorfenamin maleát 3 mg. Dále obsahuje: hydrogenuhličitan sodný, kyselinu citrónovou, sacharinát sodný, sorbitol, uhličitan sodný, povidon, oxid křemičitý, makrogol, jakož i ovocnou příchuť „Červené ovoce“.

Formulář vydání

Tento lék vyrábí:

 • ve formě perorálního, ve vodě rozpustného antigrippinového prášku v sáčcích po 5 gramech č. 10 v sekundárním obalu;
 • ve formě tablet šumivých Antigrippin v plastových kanystrech №10, puchýře №10 nebo pásy №2, №4, №6;
 • ve formě tablet Antigrippin šumivé s chutí grapefruitu nebo maliny v plastových kanystrech №10, puchýře №10 nebo pásy №2, №4, 36;
 • ve formě šumivých tablet, dětský Antigrippin v plastových nádobkách č. 10, blistry č. 10 nebo pásy č. 2, č. 4, č. 6.

Farmakologický účinek

Analgetikum (analgetikum), antialergické, antipyretické.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Složení kombinovaného terapeutického činidla Antigrippin je speciálně vybráno pro nejúčinnější léčbu bolestivých stavů infekční a zánětlivé etiologie.

Antipyretikum a analgetikum anilidové skupiny, paracetamol, je antipyretikum a analgetikum (analgetikum), jehož účinnost je zaměřena na eliminaci bolesti hlavy a jiných typů bolesti, jakož i na snížení horečky.

Chlorfenamin, skupina blokátorů H1-histaminových receptorů, se vyznačuje antialergickými účinky, příznivě ovlivňuje nosní dýchání, snižuje ucpání nosu, snižuje výskyt svědění, kýchání, slzení a zarudnutí očí.

Účinky vitaminu C (kyseliny askorbové) v přípravku jsou zaměřeny na regulaci metabolismu sacharidů a redox reakcí, jakož i zvýšení endogenní rezistence organismu.

Indikace pro použití

Jmenování přípravku Antigrippin je indikováno pro symptomatickou léčbu bolestivých stavů infekční a zánětlivé etiologie (chřipky, ARVI), ke kterým dochází při zvýšení teploty; nazální kongesce; bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů; zimnice; bolest v nosních dutinách a krku.

Kontraindikace

Pro všechny dávkové formy:

 • erozivní a ulcerózní gastrointestinální patologie, které jsou v akutní fázi;
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • vysoká osobní citlivost na složky léčiv;
 • výrazná patologie ledvin / jater.

Pro práškové a šumivé tablety:

Pro dětské šumivé tablety:

Následující patologické stavy vyžadují pečlivé použití léčiva.

Pro všechny dávkové formy:

 • selhání ledvin / jater;
 • vrozená hyperbilirubinémie;
 • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
 • virové hepatitidy.

Pro práškové a šumivé tablety:

 • pokročilý věk;
 • alkoholická hepatitida.

Pro aromatické tablety:

Vedlejší účinky

Léčba s použitím doporučených dávek přípravku Antigrippin je většinou tolerována bez jakýchkoli nežádoucích účinků.

Ve vzácných případech byly pozorovány:

 • bolesti hlavy;
 • hypoglykémie (s možným rozvojem kómatu);
 • pocit únavy;
 • trombocytopenie;
 • nevolnost, s nebo bez následného zvracení;
 • bolest v epigastriu;
 • kopřivka;
 • pocit tepla;
 • anémie (včetně hemolytických);
 • hypervitaminóza;
 • kožní vyrážka / svědění;
 • angioedém;
 • metabolické poruchy;
 • sucho v ústech;
 • retence moči;
 • ubytovací pareze;
 • ospalost

Při užívání prášků s práškem a příchutí bylo dále uvedeno:

 • anafylaktoidní reakce (včetně anafylaktického šoku);
 • Lyell a / nebo Stevens-Johnsonovy syndromy.

Antigrippin, návod k použití

Všechny dávkové formy léčiva, předem kompletně rozpuštěné ve 200 ml teplé vody (ne vroucí vody), jsou určeny pro orální (perorální) podávání. Připravený roztok by měl být vypit co nejdříve po rozpuštění léku, nejlépe mezi jídly. Minimální doporučený interval mezi příjmy rozpuštěného léčiva je 4 hodiny.

Pokyny pro aplikaci přípravku Antigrippin v tabletách a prášcích doporučují, aby pacienti starší 15 let užívali 2-3 tablety denně nebo první prášek. Maximálně 24 hodin může užívat 3 tablety nebo 3 prášky.

Návod k použití přípravku Antigrippin pro děti navrhl dvakrát denně denní dávku ½ tablety pro děti ve věku 3-5 let. Pokyny pro děti od 5 do 10 let doporučují užívat první pilulku dvakrát za 24 hodin. Děti Antigrippin ve věku 5-10 let se užívají 1 tabletu 2-3 krát denně.

V případě onemocnění ledvin / jater, stejně jako ve stáří, by měl být interval užívání léku prodloužen na 8 hodin.

Délka užívání bez dalších pokynů lékaře je: antipyretika - 3 dny; jako anestetikum - 5 dní.

Předávkování

Při delší, doporučené době podávání přípravku Antigrippin (2-4 dny po maximálním přípustném terapeutickém období) nebo jeho použití při nadměrných dávkách (6-14 hodin po požití nadměrných dávek) byly někdy pozorovány negativní příznaky spojené s paracetamolem. Takové jevy předávkování mohou být vyjádřeny průjmem, abdominálním diskomfortem, hyperhidrózou, nevolností / zvracením, bolestí břicha. Příznaky předávkování chlorfenaminem se projevují závratěmi, křečemi, poruchami spánku, nadměrným podrážděním, depresí.

Pokud pacient zjistí tyto příznaky v důsledku nevhodného použití přípravku Antigrippin, má předepsaná léčba odpovídat pozorovaným negativním symptomům.

Interakce

Pro paracetamol:

Současné užívání léků, které indukují mikrozomální jaterní oxidaci (fenytoin, barbituráty, ethanol, rifampicin, tricyklická antidepresiva, fenylbutazon), zvyšuje produkci aktivních hydroxylovaných metabolitů, které mohou s nevýznamným předávkováním vést k tvorbě závažných intoxikací.

Paracetamol snižuje účinky urikosurických léčiv.

Kombinované použití ethanolu (zejména ve velkém množství) přispívá ke vzniku akutní pankreatitidy.

Kombinovaný příjem Diflunisalu zvyšuje plazmatický obsah paracetamolu o 50%, čímž se významně zvyšuje hepatotoxicita.

Léky, které jsou inhibitory mikrosomální oxidace (včetně Zimetidinu) snižují riziko hepatotoxických projevů.

Současné použití barbiturátů snižuje pozitivní účinek paracetamolu.

Pro chlorfenamin maleát:

S paralelním příjmem hypnotik zvyšuje jejich účinnost.

Kombinované užívání antiparkinsonik, antidepresiv, antipsychotických léků zvyšuje riziko negativních vedlejších účinků (sucho v ústech, retence moči, zácpa).

Při užívání ethanolu se zlepšují sedativní účinky chlorfenamin maleátu.

Kombinovaná léčba glukokortikoidy zvyšuje riziko vzniku glaukomu.

Pro kyselinu askorbovou:

Současná léčba tetracykliny a benzylpenicilinem zvyšuje jejich plazmatické koncentrace.

Souběžné použití sulfonamidů a salicylátů zvyšuje riziko vzniku krystalurie.

Kloubní terapie prodlužuje dobu eliminace léčiv charakterizovaných alkalickými reakcemi (včetně alkaloidů).

Vitamin C snižuje obsah séra perorálních kontraceptiv a zpomaluje vylučování kyselin ledvinami.

Kombinovaný předpis s přípravky železa zlepšuje jeho střevní absorpci (v důsledku přeměny železitého železa na bivalentní) a také s komplexním použitím deforoxaminu může prodloužit dobu vylučování železa.

Užívání kyseliny askorbové zvyšuje celkovou clearance ethanolu.

Kombinované použití s ​​isoprenalinem snižuje jeho chronotropní účinky.

Pokud se užívá souběžně s antikoagulancii, jejich účinnost se může lišit, a to jak v jednom, tak ve druhém směru.

Barbituráty zvyšují vylučování kyseliny askorbové ledvinami.

Současné použití s ​​neuroleptiky snižuje jejich terapeutický účinek; s tricyklickými antidepresivy a amfetaminem snižuje jejich tubulární reabsorpci.

Podmínky prodeje

Všechny lékové formy přípravku Antigrippin patří k volně prodejným lékům.

Podmínky skladování

Teplotní rozsah skladování všech dávkových forem léčiva by měl odpovídat 10-30 ° C.

Doba použitelnosti

36 měsíců od data výroby (pro všechny formuláře).

Zvláštní pokyny

V případě paralelní léčby metoklopramidem, kolestiraminem nebo Domperidonem se musíte před užitím přípravku Antigrippin poradit s lékařem.

Při dlouhodobém užívání vysokých dávek přípravku Antigrippin se významně zvyšuje pravděpodobnost zhoršené funkce jater / ledvin, což vyžaduje kontrolu z periferní krve.

Přijetí kyseliny askorbové, jako je paracetamol, může ovlivnit laboratorní testy (plazmatické hladiny kyseliny močové, glukózy, bilirubinu, LDH a aktivity jaterních enzymů).

Podávání vitaminu C pacientům s rychle metastatickými a proliferujícími nádory může tyto procesy zhoršit.

Pacienti, jejichž tělo obsahuje velké množství železa, by měli užívat kyselinu askorbovou v co nejnižších dávkách.

Pacienti s diabetem by si měli být vědomi zařazení cukru do práškového přípravku.

Analogy

 • AntiFlu;
 • Grippostad;
 • Daleron;
 • Coldrex;
 • Gripand HotActive;
 • Coldact Flu;
 • Panadol;
 • Solpadein;
 • Theraflu;
 • Ferwex;
 • Efferalgan, atd.

Pro děti

Pokyny pro Antigrippin pro děti zakazují příjem prášků a šumivých tablet obsahujících 500 mg paracetamolu, 200 mg kyseliny askorbové, 20 mg chlorfenamin maleátu až 15 let. Šumivé tablety Antigrippin pro děti lze jmenovat pouze od 3 let.

S alkoholem

Aby se zabránilo poškození jater toxické povahy, není nutné kombinovat léčbu s přípravkem Antigrippin s příjmem nápojů, včetně alkoholu, a také předepisovat pacientům, kteří jsou náchylní k alkoholismu. S alkoholickou hepatózou se významně zvyšuje riziko poškození jater.

Antigrippin během těhotenství a kojení

Užívání přípravku Antigrippina je během těhotenství a kojení zakázáno.

Antigrippin Recenze

Ve většině případů je hodnocení přípravku Antigrippina, včetně všech jeho dávkových forem, pozitivní. Tento komplex léčivých látek je skutečně účinný při zmírnění symptomů chorobných stavů infekční zánětlivé etiologie (chřipka, ARVI), ale vyžaduje správné použití a přísné dodržování dávkovacího režimu. Negativní projevy během užívání přípravku Antigrippin byly nejčastěji pozorovány při překročení dávky nebo při doporučeném trvání léčby, jakož i při osobním citlivosti pacienta na jeho složky.

Cena Antigrippin, kde koupit

Náklady na Antigrippin prášek číslo 10 v průměru je 300 rublů. Získání šumivé tablety pro dospělé № 10 bude stát 250-300 rublů. Cena dětského Antigrippin č. 10 kolísá kolem 300-320 rublů.