Arbidol v chřipce

Arbidol (účinná látka Umifenovir) je antivirotikum pro prevenci a léčbu nachlazení a chřipky. Žádná droga v naší zemi nebyla diskutována tak aktivně jako on. Po doslova výbušné slávě na začátku 2000s, ve druhé dekádě dvacátého prvního století, se názor rozšířil, že droga je neúčinná, a to jen díky aktivnímu lobbování bývalého ministra zdravotnictví Ruské federace. Pod heslem "celá pravda o drogách proti chřipce" zastánci medicíny založené na důkazech argumentují, že žádný z domácích léků proti chřipce, včetně Umifenoviru, nemá prokázanou účinnost.

Historické pozadí

První studie o Arbidolu byly provedeny v sedmdesátých letech minulého století, ale jejich data z nějakého neznámého důvodu jsou stále klasifikována. Účinná látka byla povolena pro léčebné účely v roce 1988 v SSSR, spadala do masové výroby v roce 1992, ale stala se široce známá jako Arbidol v 2000th. Vypuknutí prasečí chřipky v roce 2009 vyvolalo mezi obyvatelstvem skutečnou paniku, nejneuvěřitelnější pověsti o stovkách denních úmrtí a přelidněných morgách. Na tomto pozadí, s široce propagovanou účinností Arbidolu proti prasečí chřipce, se tento prostředek stal neuvěřitelně populárním.

Zpočátku byl účinek léčiva deklarován jako imunomodulační (stimulace produkce interferonu), nyní v návodu k použití bylo uvedeno, že činidlo má přímý antivirový účinek.

Tato skutečnost však sama o sobě neobsahuje nic zvláštního: častým jevem je vyjasnění zásady jednání a dokonce i změny indikací užívání léčiv. Připomeňme si alespoň notoricky známý lék, který byl vyvinut jako léčba anginy pectoris, se stal známým jako první lék k nápravě erektilní dysfunkce a nyní se úspěšně používá k léčbě plicní hypertenze.

Mechanismus působení

Abychom pochopili, jak Arbidol působí v chřipce a ARVI (přesněji řečeno mechanismus účinku popsaný v návodu), musíme si uvědomit, jak se tato choroba vyvíjí.

Virus sám o sobě nemá žádnou buněčnou strukturu a nemůže se v těle množit. Pro vyvolání onemocnění potřebuje proniknout do buňky sliznice dýchacího ústrojí a integrovat se do svého metabolismu. K tomu je na povrchu viru protein (přesněji řečeno glykoprotein) zvaný hemaglutinin, který je připojen k buněčné membráně a umožňuje jím proniknout virovým genomem.

Lék proti chřipce Arbidol se podle pokynů váže na hemaglutinin viru a blokuje jeho interakci s buněčnými membránami. Souběžně s tím lék stimuluje produkci interferon-antivirových proteinů v těle; zvyšuje aktivitu makrofágů a počet lymfocytů v krvi.

Tyto vlastnosti umožňují použití Arbidolu proti chřipce, jakož i pro léčbu infekce rotavirem a při komplexní léčbě infekcí virem herpes.

Jak užívat Arbidol pro chřipku: t

U chřipky a nachlazení se Arbidol doporučuje dětem v následujících dávkách: t

 • ve věku od 3 do 6 let, 50 mg (1 „dětská“ tableta nebo tobolka) každých 6 hodin;
 • ve věku 6 až 12 let, 100 mg (1 „dospělá“ tableta nebo tobolka) každých 6 hodin.

Průběh léčby - 5 dní s nekomplikovanou chřipkou nebo nachlazení, pokud je onemocnění doprovázeno komplikacemi - po 5denním cyklu pokračujte v užívání jednorázové dávky jednou týdně, 4 týdny.

Děti od 2 let na léčbu suspenze léků proti chřipce. Před prvním použitím musí být prášek ve formě, ve které je výrobek prodáván, zředěn ve 100 ml vody.

Pro děti od 2 do 6 let užívejte 10 ml (50 mg) 4krát denně;

Děti od 6 do 12 - 20 ml (100 mg) 4krát denně.

Jak užívat arbidol pro dospělé s chřipkou: t

Pro nekomplikované nachlazení a chřipku, každá 200 mg (to jsou dvě „dospělé tobolky nebo 1 tobolka“ Arbidol maximum ”) 4krát denně po dobu 5 dnů.

Pokud se vyskytnou komplikace - po pětidenním cyklu - 200 mg jednou týdně po dobu 4 týdnů.

Arbidol pro léčbu chřipky: recenze:

Recenze o této droze od obyčejných lidí jsou stejně kontroverzní jako diskuse v profesionálním prostředí.

„Na podzim jsem onemocněl, poprvé jsem koupil Arbidol. Přečetl jsem si návod - ukázalo se, že jeden balíček na léčbu nestačí. Musel jsem jít zlomit. Před jídlem se podávaly 2 tablety po dobu 15 minut. Funguje dobře, rychle se zotavuje. “Elena, Tver.

„Obvykle se snažím dělat domácí metody: citron, čaj. Tentokrát to ale nepomohlo. Naplnila se taškou s léky, pila tři dny - nebyl žádný výsledek. Manžel pak přivedl Arbidol, začal pít a za dva dny to bylo snazší. Nechápal jsem, zda to bylo kvůli němu, nebo právě přišel čas na zotavení “Olga, Saratov.

„Snažil jsem se s nimi zacházet dvakrát: co pili, co ne. Zdravotní stav se nemění, jsem nemocný stejně jako v čase a vždy. Podruhé, obecně, dříve než komplikace přišly k tomuto nesmyslu, jsem musel přejít na antibiotika. Mrhání penězi a časem “Irina, Kaliningrad.

Jak pít arbidol pro prevenci chřipky:

Arbidol pilulky proti chřipce pro prevenci tohoto onemocnění (stejně jako ARVI) se užívají v jedné dávce dvakrát týdně po dobu tří týdnů v řadě. Jednotlivé dávky pro každý věk byly uvedeny dříve. Toto schéma se používá, pokud neexistuje spolehlivý kontakt s pacientem pro rutinní profylaxi.

V případě známého kontaktu s pacientem (nouzová profylaxe) může být Arbidol také použit k prevenci chřipky.

Jak to v tomto případě vzít:

 • dospělí a děti starší 12 let - 200 mg jednou denně;
 • děti 6-12 let - 100 mg jednou denně;
 • děti 2-6 let - 50 mg 1krát denně.

Průběh profylaktického podávání je 10 dnů.

Arbidol pro prevenci chřipky: recenze

Pokud jde o otázku, zda Arbidol pomáhá při prevenci chřipky, názory se také liší.

"Pila pro prevenci nachlazení na jaře - ne nemocná, k mé radosti." Tatyana, Moskva.

„Uprostřed chladného období jsme s manželem dvakrát týdně pili na prevenci. Museli jsme být na veřejných místech, kde všichni kašlali a kýchali všude kolem a zamrzali. Nenechte se nemocit. “Anna, Omsk.

„V zimě jsem byl v nemocnici. Ucítil první známky indispozice, řekl doktorovi, který byl pověřen, jmenoval Arbidol, který byl v oddělení. A zbytek na oddělení, jako "kontakt", pro prevenci. V důsledku toho mám bronchitidu, celá komora je nemocná. “ Dmitry, Voronezh.

Kontraindikace

 1. Do 2 let pro suspenzi, do 3 pro tablety a tobolky. Věková hranice pro pevné dávkové formy je spojena s nebezpečím, že se malé dítě dusí pilulkou.
 2. Individuální nesnášenlivost.

Vedlejší účinky

Vzácně - alergické reakce.

Diskuse v lékařské komunitě

Stále neexistuje jasný názor na účinnost léku.

V roce 2013 ji WHO zahrnula do oficiálního seznamu antivirotik a přidělila oficiální mezinárodní název Umifenovir. Tato skutečnost sama o sobě nezaručuje efektivnost prostředků, které odborníci organizace dodatečně uvedli v komentářích. Mnozí kritici navíc tvrdí, že studie provedené v Rusku nesplňují kritérium medicíny založené na důkazech. Většina z nich se nezmiňovala o vedlejších účincích, ale na závěr byla vždy dobrá snášenlivost.

Neexistují informace o farmakodynamice - pohybu účinné látky v těle a metodách její eliminace. Žádné informace o lékových interakcích. Nic není řečeno o zvláštnostech užívání u pacientů ve věku, kteří jsou na jedné straně vystaveni vysokému riziku komplikací chřipky, na straně druhé užívají mnoho léků, které, pokud nejsou prozkoumány lékové interakce, Umifenovir může být nebezpečný.

Také oponenti Umifenovir se divili, proč dosud nebyly publikovány úplné testy nástrojů prováděných během vývojové fáze. Zahrnovaly několik tisíc lidí, byly prováděny ve formě dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studie a mohly dobře splňovat moderní důkazní kritéria.

Zastánci fondů vyzývají nejen k ruským studiím. Ve skutečnosti dnes mezinárodní databáze lékařských a biologických publikací Pubmed obsahuje více než sto článků o účinnosti Umifenoviru, které odkazují na provedené studie, včetně studií ve Spojených státech, Francii a dalších zemích EU. Nicméně, Umifenovir byl odmítnut registrace ve Spojených státech jako droga.

Shrnutí

Podle návodu k použití má Arbidol přímý antivirový účinek, který zabraňuje pronikání viru do buňky. To umožňuje jeho použití jak pro profylaxi, tak pro léčení chřipky a dalších akutních respiračních virových infekcí (včetně použití Arbidolu pro Hong Kong chřipku). Instrukce také informuje o účinnosti léku proti infekci rotavirem a infekci virem herpes.

Musíme však připustit, že reakce běžných pacientů, kteří užívali tento lék, jsou poněkud protichůdná a neexistují žádná přesná kritéria, podle kterých by bylo možné určit, že autor tohoto hodnocení onemocněl jen proto, že tento lék použil. Oficiálně tvůrci této drogy tyto statistiky nezveřejnili. Navíc nelze popřít, že studie, které jsou v současné době k dispozici, skutečně nesplňují moderní požadavky na důkaz.

Na základě dostupných údajů je tedy obtížné jednoznačně poradit nebo nedoporučit lék pro osobní potřebu, přičemž tato otázka je ponechána na vlastní uvážení.

Arbidol®

Další informace o Arbidolu®

ARBIDOL® CAPSULES je klasická forma uvolňování léků pro etiotropní terapii chřipky a ARVI, stejně jako jejich nespecifická profylaxe u dospělých a dětí od 6 let.

Výhody molekul

 • široký rozsah antivirové aktivity: specificky potlačuje viry chřipky A a B, včetně vysoce patogenních subtypů - „prasečí“ A (H1N1) pdm9 a „ptačí“ A (H5N1), jakož i další viry, které způsobují SARS a rotavirus;
 • přímý antivirový účinek - působí přesně na viry, eliminuje a eliminuje příčinu chřipky a ARVI, potlačuje a předchází šíření virů v těle;
 • přímá antivirová akce je rozpoznána na mezinárodní úrovni: umifenovir je zařazen do klasifikátoru Světové zdravotnické organizace (WHO) ve skupině agentů s přímým antivirovým účinkem - podle mechanismu účinku se týká inhibitorů fúzí (fúzí) 1;
 • nástup antivirového účinku - již do 1,5 hodiny od okamžiku užívání léku 2;
 • přímý antivirový účinek není přímo závislý na imunologickém stavu těla, reaktivitě imunitního systému, rychlosti produkce interferonů, ani na počtu opakovaných cyklů užívání léčiva;
 • terapeutická účinnost u virových infekcí se projevuje snížením závažnosti intoxikace a dalších symptomů onemocnění, zkrácením doby nemoci a závažnosti jejího průběhu, jakož i snížením výskytu komplikací spojených s virovou infekcí a exacerbacemi chronických bakteriálních onemocnění;
 • snižuje celkovou dobu chřipky o 2,8 dne, intoxikaci o 2 dny, katarální symptomy o 1,8 dne, dobu trvání horečky o 1 den 3;
 • snižuje riziko komplikací chřipky a ARVI: pneumonie - o 98%, bronchitida - o 90%, sinusitida - o 78% 3;
 • dlouhodobé zkušenosti s aplikací a spolehlivostí akce, prokázané v rozsáhlých multicentrických randomizovaných klinických studiích 4 a četných pozorovacích programech;
 • dlouhá praxe používání a provedené četné studie naznačují příznivý bezpečnostní profil a dobrou snášenlivost léčiva 4;
 • doporučeno Výzkumným ústavem pro chřipku pro léčbu chřipky u dospělých 5;
 • má mírný imunomodulační účinek, zvyšuje odolnost organismu vůči virovým infekcím; má antioxidační účinek 6 a aktivitu indukující interferon;
 • profylaktické podávání během epidemické sezóny snižuje výskyt akutních respiračních infekcí až 3,6 krát 7;
 • profylaktické podávání kontaktem s pacientem s chřipkou nebo jinými akutními respiračními virovými infekcemi snižuje riziko infekce po kontaktu s pacientem průměrně 7krát 7.

Výhody uvolňovací formy

 • Dávka 100 mg je optimální pro použití u dětí ve věku 6-12 let a také umožňuje užívání léčiva u dospělých a dětí starších 12 let;
 • tři možnosti balení - 10, 20 a 40 kapslí - pro různé klinické situace:
  • 40 tobolek - po celou 5denní léčbu dospělého s chřipkou a ARVI;
  • 20 kapslí - prevence chřipky a ARVI u dospělých a dětí starších 12 let nebo kompletní léčba chřipky a ARVI u dětí ve věku 6–12 let;
  • 10 tobolek - nouzový začátek léčby pro dospělé a dítě starší 6 let nebo nouzová postexpoziční profylaxe chřipky a ARVI.

Indikace pro použití

Prevence a léčba virových infekcí u dospělých a dětí starších 6 let: t

 • chřipky typu A a B, akutní respirační virové infekce, těžký akutní respirační syndrom (SARS), včetně těch, které jsou komplikovány bronchitidou, pneumonií;
 • komplexní léčba chronické bronchitidy a pneumonie;
 • stavy sekundární imunodeficience;
 • komplexní léčba akutních střevních infekcí etiologie rotavirů u dětí starších 6 let;
 • komplexní terapie rekurentní infekce herpes;
 • prevence pooperačních infekčních komplikací.
 1. http://www.whocc.no/atc_ddd_index/
 2. Podle instrukcí pro léčebné použití je maximální koncentrace v plazmě při podání v dávce 50 mg dosažena po 1,2 hodině, v dávce 100 mg - po 1,5 hodině, v dávce 200 mg - po 1 hodině.
 3. Maleev V.V., Selkova E.P., Prostyakov I.V., Osipova E.A. Farmakoepidemiologická studie chřipky a dalších akutních respiračních virových infekcí v sezoně 2010–11. Infekční onemocnění, 2012, svazek 10, №3. Str. 15-23.
 4. Petrov V.I. - Ošetřující lékař - 2011 - №1 - str.71-79
 5. Chřipka u dospělých: pokyny pro diagnostiku, léčbu, specifickou a nespecifickou prevenci. Ed. Sologub, Chuchalin. Výzkumný ústav chřipky, Petrohrad, 2014; http://www.influenza.spb.ru/files/influenza-adults-guidelines-2014-r_1424423409.pdf
 6. Vasilyeva O.V. et al. Antioxidační vlastnosti arbidolu a jeho strukturních analogů. Otázky lékařské chemie, 1999, sv. 45, č. 4, str. 326-331
 7. I.P. Lenev, T.A. Guskov. Arbidol je účinný lék pro léčbu a prevenci chřipky a ARVI: přehled výsledků klinických studií. Russian Medical Journal.- 2008.- T.16.- №29. - С. 3-7.

Video

Odpověď na otázku

Dítě navštěvuje mateřskou školu a je neustále v kontaktu s nemocnými dětmi. Je dlouhodobé profylaktické použití přípravku Arbidol přijatelné?

Pro nespecifickou profylaxi, s přímým kontaktem s pacienty s chřipkou a jinými akutními respiračními virovými infekcemi, se děti ve věku od 3 do 6 let doporučuje užívat Arbidol 50 mg jednou denně (každých 24 hodin) po dobu 10-14 dnů. Delší užívání přípravku Arbidol k prevenci ARVI se nedoporučuje. Mnoho dětí navštěvujících předškolní instituce často trpí respiračními infekcemi, což souvisí s řadou faktorů: úzká komunikace v týmu, psycho-emocionální stres (během adaptačního období), hygienické a hygienické prvky atd. Nejpřiměřenějším a nejsprávnějším způsobem je zabránit dětem navštěvovat mateřskou školu, dokud nejsou plně vyléčeny a nejsou zdrojem infekce pro jiné děti. Ve věcech prevence akutních respiračních virových infekcí jsou nesmírně důležité metody bez léků: nedostatek kontaktu s nemocnými lidmi, temperační procedury, mokré čištění a větrání prostor, použití osobních ochranných pomůcek, mytí rukou, vyvážená strava, adekvátní pitný režim atd. Všechny otázky týkající se léčby a prevence akutních respiračních onemocnění by měly být projednány s pediatrem.

Pokud se na pozadí Arbidolu projeví příznaky onemocnění během 2-3 dnů, můžu přestat užívat lék nebo musím léčbu dokončit?

Pro zajištění účinnosti léčby je nutné dodržovat doporučený režim léku, který je uveden v návodu k lékařskému použití, přiloženém v balení. Pro léčbu chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí (ARVI) se doporučuje užívat Arbidol po dobu 5 dnů. Pokud z nějakého důvodu není užívání léku možné (vedlejší účinky, nesnášenlivost atd.), Můžete přestat užívat.

Je Arbidol kompatibilní s alkoholem?

Interakce alkoholu s drogami může vést k různým, nejčastěji negativním důsledkům, které nejsou vždy předvídatelné. Při užívání léků se nedoporučuje konzumovat alkoholické nápoje. To může vést ke snížení účinnosti léčby a nežádoucích vedlejších účinků. Možnost a bezpečnost používání alkoholických nápojů při užívání léků Arbidol výrobce nebyla stanovena. Aby se zabránilo nežádoucím vedlejším reakcím, je nejlepší se zdržet užívání alkoholu.

Bude účinné používat Arbidol, pokud od začátku onemocnění uplynulo více než 2-4 dny a symptomy ARVI se nezastaví?

Pro účinnou léčbu ARVI by měl být Arbidol zahájen co nejdříve (v prvních 24-48 hodinách po nástupu onemocnění). Pozdní užívání antivirotik (později než 2 dny od nástupu onemocnění) je charakterizováno výrazným snížením účinnosti terapie, která je spojena s mechanismem rozvoje virové infekce a zaváděním virů do buněk. V některých případech může být dlouhodobá (3-4 dny nebo více) přetrvávání symptomů onemocnění způsobena bakteriální infekcí. Při bakteriálních infekcích a bakteriálních komplikacích virových infekcí není použití antivirotik účinné. Pro získání kvalifikované konzultace, vyšetření a včasného určení adekvátní a účinné terapie je nutné se poradit s lékařem.

Bude arbidol účinný při bakteriálních infekcích dýchacích cest?

Arbidol je antivirotikum, které je účinné při akutních respiračních virových infekcích (maximální účinnost při předepisování v prvních 2 dnech onemocnění). Pokud nedojde k žádnému zlepšení v průběhu 3-4 dnů na pozadí použití symptomatických a antivirových látek, pravděpodobnou příčinou onemocnění je bakteriální infekce. Při bakteriálních infekcích a bakteriálních komplikacích virových infekcí není použití antivirotik účinné a nevhodné. Pro získání kvalifikované konzultace, vyšetření a včasného určení adekvátní a účinné terapie je nutné se poradit s lékařem.

Jaké jsou kontraindikace pro užívání léčiva Arbidol?

Kontraindikace k užívání léku jsou: přecitlivělost na lék, věk do 3 let.

Bude léčivo účinné v jiných virových infekcích, které nejsou uvedeny v návodu?

Účinnost a bezpečnost použití přípravku Arbidol pro onemocnění, která nejsou uvedena v části „Indikace“ pokynů pro lékařské použití, nebyla stanovena. Doporučujeme, abyste se poradili se svým lékařem o všech otázkách souvisejících s léčbou.

Jak se přípravek Arbidol užívá? Je možné rozdělit kapsle a tablety?

Pro zajištění účinnosti a bezpečnosti léku je důležité dodržovat pokyny pro lékařské použití a doporučení výrobce. Výrobce neposkytuje dělení a broušení tablet a tobolek přípravku Arbidol. Pilulka nebo kapsle s lékem se doporučuje užívat celé, ústně, před jídlem. Jednorázová dávka přípravku Arbidol: u dětí ve věku od 3 do 6 let - 50 mg, ve věku od 6 do 12 let - 100 mg, starších 12 let a dospělých - 200 mg. Pro dosažení maximální účinnosti léčby je důležité užívat lék v pravidelných intervalech. Pokud užíváte lék k léčebným účelům, musíte jej užívat v doporučené jednorázové dávce každých 6 hodin (pouze 4krát denně po dobu 5 dnů). Při použití léku k profylaktickým účelům během epidemie chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí - 2x týdně po dobu 3 týdnů; s přímým kontaktem s pacientem - každých 24 hodin (1 krát denně, 10-14 dní). Před použitím se poraďte se svým lékařem.

Jak léčit infekci rotavirem?

Léčba rotavirové infekce, v závislosti na závažnosti onemocnění, věku pacienta a komorbiditách, se provádí ambulantně nebo v nemocnici. U většiny pacientů v době akutního období se doporučuje omezit příjem sacharidů, cukru, mléka, čerstvého ovoce a zeleniny, masa a rybích pokrmů. Důležitou součástí léčby je rehydratační terapie (náhrada ztráty tekutin a elektrolytů). Z antivirotik pro léčbu rotavirové infekce je indikován Arbidol, léčebný režim u dětí a dospělých je podrobně popsán v návodu k lékařskému použití. V klinických studiích bylo prokázáno, že Arbidol zkracuje dobu trvání akutního období onemocnění, včetně trvání příznaků toxikózy, intoxikace, zvracení, nadýmání, bolesti a průjmových syndromů. Kromě toho dochází ke snížení doby izolace rotavirů ze střeva.

Ahoj, v naší kanceláři je každý nemocný, buď chřipka, nebo ORVI, není jasné, kýchají, kašli a hlavně chodí do práce a infikují každého. A já nechci onemocnět, radit, co pít, to by určitě onemocnělo.

Pokud jste nuceni zůstat s lidmi, kteří trpí chřipkou nebo jinými akutními respiračními virovými infekcemi a jsou možnými zdroji virů, doporučuje se pro profylaktické účely užívat antivirotika, jako je například Arbidol. Je účinný proti chřipkovým virům a hlavním patogenům jiných SARS. Pro prevenci infekce by měl být Arbidol užíván 200 mg jednou denně po dobu 10-14 dnů, což snižuje riziko možné infekce.

Mohu užívat Arbidol během těhotenství a kojení?

V experimentálních studiích nebyly získány údaje o teratogenním a embryotoxickém účinku přípravku Arbidol. Vzhledem k omezeným zkušenostem s podáváním přípravku Arbidol těhotným ženám se však jeho užívání během těhotenství nedoporučuje. Hodnocení uvolňování léčiva s mlékem a jeho vliv na zdraví novorozence nebylo studováno, proto je v případě potřeby nutné, aby užívání přípravku Arbidol během kojení ukončilo kojení.

V současné době existuje pozitivní zkušenost s přípravkem Arbidol během těhotenství pro prevenci chřipky během pandemie v roce 2009. Je prokázáno, že použití přípravku Arbidol u těhotných žen je účinným prostředkem prevence těchto zvláště nebezpečných v období těhotenství jako chřipky. Kromě toho v období pozorování nedošlo k žádnému nepříznivému účinku léku na plod, těhotenství a vývoj dítěte. Tato zkušenost s přípravkem Arbidol nestačí k tomu, aby se provedly změny v pokynech pro léčivo a aby byl přípravek Arbidol podáván těhotným ženám.

Proto je užívání léku během těhotenství možné pouze na lékařský předpis.

Ahoj, moje teplota včera vzrostla na 39 ° C, není kašel, žádná rýma, jen bolesti kloubů a bolí hlava. Zavolal doktora, diagnostikoval ARVI. Řekni mi, jestli musím vzít Arbidol, nebo prostě jen snížit teplotu, protože nic jiného nebolí...

V první řadě je důležité poradit se s lékařem ohledně doporučení o léčbě. Pro účinnou léčbu chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí se doporučuje začít užívat antivirotikum (například Arbidol) co nejdříve. Použití Arbidolu v léčbě chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí snižuje dobu trvání onemocnění, snižuje závažnost hlavních symptomů akutních respiračních virových infekcí a také snižuje riziko komplikací (jako je bronchitida, pneumonie atd.). Pro léčbu chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí by měl být Arbidol užíván 200 mg 4krát denně po dobu 5 dnů.

Dobrý den! Moje dítě je 2 roky, lékař předepsal Arbidol 50 mg 4krát denně, i když v návodu se doporučuje pro děti od 3 let! Můžu dát lék dítěti?

Podle instrukcí pro léčebné použití je lék Arbidol schválen pro použití u dětí starších 3 let. Důvodem je skutečnost, že léčivo je dostupné ve formě tablet a kapslí. V současné době jsou v Rusku všechny léky v pevných dávkových formách (tablety, kapsle) povoleny pro použití u dětí ve věku od 3 let, protože v dřívějším věku mohou být problémy s jejich polykáním.

Dobrý den! Řekněte mi, prosím, způsobuje Arbidol s neustálým příjmem nějaké vedlejší účinky, jako je ospalost, rozptylování pozornosti nebo něco takového?

Arbidol nemá centrální neurotropní aktivitu, nezpůsobuje ospalost a poruchy pozornosti a může být použit u prakticky zdravých jedinců různých profesí, včetně těch, kteří vyžadují zvýšenou koncentraci a přesnou koordinaci pohybů.

Jaký je rozdíl Arbidolu od jiných léků proti chřipce?

Podle mechanismu účinku se Arbidol liší od léků proti chřipce - derivátů amantadinu (amantadin, rimantadin), které jsou blokátory iontových kanálů tvořených proteinem chřipkového viru M2 a inhibitorů neuraminidázy zanamivir (Relenza) a oseltamivir (Tamiflu).

Mechanismus účinku lékových derivátů amantadinu je spojen s inhibicí počátečního stadia virové reprodukce, která začíná po vstupu viru do buňky. Léky odvozené od amantadinu nejsou účinné proti viru chřipky B a vyznačují se rychlým rozvojem rezistence (imunita viru vůči léčivu).

Inhibitory neurominidýzy (zanamivir a oseltamivir) působí v pozdních stadiích virové reprodukce a zabraňují uvolnění chřipkového viru z buňky. Inhibitory neurominidázy jsou účinné pouze proti virům chřipky A a B.

Arbidol označuje inhibitory fúze, působí v raných stadiích virové reprodukce a zabraňuje fúzi virové membrány a buněčných membrán, což brání vniknutí viru do buňky. Arbidol je účinný jak proti virům chřipky A a B, tak proti patogenům jiných akutních respiračních virových infekcí.

Je možné s Arbidolem užívat imunomodulátory a homeopatické léky?

Byly zaznamenány lékové interakce Arbidolu s imunomodulačními a homeopatickými přípravky. V souvislosti se současným užíváním přípravku Arbidol s látkami, které ovlivňují imunitu dítěte, je však nutné konzultovat pediatra.

Účinná prevence virových infekcí Arbidolem

Lék Arbidol vyrábí mnoho ruských farmaceutických společností. Doporučuje se pro dospělé i děti pro léčbu virových onemocnění a prevenci jejich výskytu. Vzhledem k vysoké účinnosti léčiva je jeho použití důležité v různých podmínkách. Arbidol se vyrábí ve formě tablet a kapslí. Doporučuje se užívat proti chřipce, ARVI i při infekci rotavirem. Kromě toho lék pomáhá vyrovnat se s infekční pneumonií.

Obecné vlastnosti

Lék Arbidol je zařazen do skupiny léčiv určených k léčbě virových onemocnění. Také použití léku dává dobrý účinek, pokud potřebujete posílit imunitní systém. Dětský arbidol může být odebrán od tří let. A to není kvůli vedlejším účinkům, ale protože je pro malé děti těžké polykat tobolky, tablety.

Drogová akce

U virových infekčních onemocnění pomáhá použití přípravku Arbidol snižovat symptomy a zkrátit dobu trvání onemocnění. Kromě toho by děti a dospělí měli užívat lék, aby se zabránilo šíření viru v celém těle.

Užívání přípravku Arbidol při chřipce eliminuje možnost exacerbací chronických infekčních forem po onemocnění.

Účinnost léčiva je určena jeho schopností tvořit sloučeninu s proteinem infekčního agens, hemaglutininem. Díky tomuto proteinu vstupují viry do těla, kde přecházejí k aktivnímu dělení, pronikají do mechanismů buněčné struktury, což způsobuje jejich rozpad. Dostávat se do nosní sliznice, hemaglutinin způsobuje jeho otok, kašel a takové projevy infekce jako malátnost, vysoká horečka, bolest hlavy.

Účinná látka přípravku Arbidol reaguje s virovými proteiny a blokuje infekci. V důsledku toho je aktivita chřipky významně snížena nebo zcela potlačena. Proto se dospělým a dětem doporučuje užívat tento lék.

Je třeba poznamenat, že viry jednoho infekčního onemocnění jsou rozděleny do různých typů, jejichž rozdíl spočívá ve struktuře hemaglutininu. Spektrum účinku Arbidolu pokrývá několik typů proteinů, které rozšiřují jeho použití. Léčivo nemá žádné vedlejší účinky, pokud ho pijete bez překročení dávek uvedených v návodu.

Preventivní opatření

Lék proti chřipce Arbidol může být také opilý, aby se zabránilo šíření viru. Pokud dospělí a děti užívají léky během epidemie chřipky, riziko infekce je významně sníženo, protože se zvyšuje odolnost organismu vůči různým infekcím dýchacích cest.

Přijetí jako profylaxe bude účinné díky schopnosti léku stimulovat fagocytózu, během které jsou buňky infikované virem zničeny. Je také nutné pít antivirotikum pro urychlení tvorby interferonu - látky, která poskytuje rychlou imunitní reakci na přítomnost virů v těle.

Užívání přípravku Arbidol snižuje závažnost symptomů onemocnění u dětí a dospělých. Účinná látka zabraňuje vniknutí viru do zdravých buněk. V důsledku toho je významně snížena koncentrace produktů rozkladu postižených buněk v krevním řečišti.

Klinický obraz

U dospělých a dětí je přípravek Arbidol indikován v následujících případech: t

 • snížit riziko infekce v období sezónní exacerbace chřipky a ARVI;
 • vyloučit komplikace z chřipky a jiných virových onemocnění;
 • pro snadnější progresi onemocnění;
 • snížit frekvenci exacerbací chronických infekcí;
 • snížit riziko komplikací ve formě infekcí po operaci;
 • urychlit zotavení dětí s infekcí rotavirem.

Dětský arbidol

Antivirové léky jsou předepisovány nejen pro dospělé, ale i pro děti. Doporučuje se pít při léčbě virových infekčních onemocnění převážně studené přírody. Lék je nejúčinnější u dětí v raných stadiích onemocnění. To je způsobeno předpisem léku - je zaměřeno na blokování šíření infekce na zdravé buňky.

Dětský arbidol začíná proces výroby přírodního interferonu, který je nezbytný pro prevenci vniknutí viru do buňky.

V prvních dnech infekce, imunita nemá čas použít všechny své síly, přičemž lék urychluje proces výroby požadované látky - interferon. Arbidolové imunomodulační schopnosti činí tento lék účinným lékem s antivirovou aktivitou pro děti. K zotavení dochází poměrně rychle a není doprovázeno komplikacemi.

Prevence Arbidol se doporučuje pro celou rodinu, pokud existuje riziko šíření chřipky. Léky mohou být podávány dětem od tří let.

Recepce

Jedna tableta obsahuje padesát miligramů účinné látky. Tato dávka je určena pro děti starší tří let, ale mladší šesti let. Po šesti letech je dětský arbidol předepisován ve dvojnásobné dávce, to znamená, že je nutné zvýšit množství látky na sto miligramů.

Děti starší 12 let jsou ekvivalentní dospělým. V tomto případě se dávka léčiva zvýší na 400 mg.

Bez ohledu na to, zda je dítě drogou nebo dospělým, mělo by být užíváno při prvním příznaku nemoci. Na den by měly být čtyři dávky po šesti hodinách. Pokud se při léčbě dětí z nějakého důvodu vynechá jedno přijetí, je přísně zakázáno zvyšovat další dávku. To může ovlivnit funkci ledvin, srdce, jater a centrálního nervového systému.

Kontraindikace

Navzdory absenci vedlejších účinků se Arbidol v některých případech nedoporučuje. Za prvé stojí za povšimnutí existující věkové hranice, je zakázáno užívat dětský lék, pokud je dítě mladší tří let. Před nástupem tohoto věku musíte lék vyzvednout v jiné formě uvolnění.

Arbidol je také kontraindikován v těhotenství a kojení. Lidé se závažným onemocněním srdce, cév, ledvin a jater by měli také vyloučit lék ze seznamu antivirotik schválených k použití.

Recepce pro prevenci

Během období zvýšeného rizika virové infekce nebo po komunikaci s lidmi s nachlazením je třeba tablety užívat následujícím způsobem:

 • děti od tří do šesti let - padesát miligramů;
 • až dvanáct - sto miligramů;
 • více než dvanáct je dvě stě miligramů.

Lék se užívá jednou denně na prázdný žaludek. Délka léčby je dva týdny. Aby se vyloučil výskyt komplikací po nachlazení, děti by měly užívat 100 mg léku, dospělí - 200 mg jednou denně. Průběh léčby je dva týdny. Pro vyloučení pravděpodobnosti infekčního zánětu po operaci jsou tablety předepsány v následujících dávkách:

 • od tří do šesti let - padesát mg;
 • do 12 let - sto mg;
 • po 12 a starší - dvě stě mg.

Lék začne brát jednu tabletu denně dva dny před operací a pokračuje v užívání další dva dny po jeho dokončení.

Závěr

Tento lék vyvinutý ruskými lékárníky se doporučuje k léčbě virových infekčních onemocnění, včetně několika typů chřipky. Léčivo je také účinné jako profylaktické činidlo. Účinná látka úspěšně bojuje s původci viru a zabraňuje jeho šíření po celém těle.

U dospělých je přípravek Arbidol předáván v kapslích, dětský lék je dostupný v tabletách. Denní dávka a režim by měl být předepsán lékařem po vyšetření a podle vlastností daného organismu. Také se bere v úvahu forma onemocnění (akutní, chronická, s komplikacemi nebo bez komplikací).

Jak užívat Arbidol - návod

Arbidol je lék s neprokázanou účinností, Arbidol nemá žádný význam, Arbidol je jen podvod, který vám z peněženek třese peníze... Známý, že?

Proč jsou takové názory? Odpověď spočívá ve špatném způsobu užívání drogy - často pacienti neberou celý kurz nebo zapomenou dodržovat režim. Kromě toho je často dávkování léku často zavádějící.

Promluvíme si o tom, jak je nutné užívat Arbidol, aby se dosáhlo maximálního účinku léčby.

Indikace pro použití, od toho, co pomáhá "Arbidol"?

Arbidol patří do skupiny antivirotik, je založen na léčivé látce - umifenovir, působí na virus, brání jeho pronikání do buněk těla. Arbidol má široké spektrum účinku: je účinný proti virům chřipky A a B (také vysoce patogenním kmenům), patogenům ARVI, infekcím rotavirů a závažnému akutnímu respiračnímu syndromu (atypická pneumonie).

Arbidol prokázal svou účinnost v mnoha klinických studiích, je účinný ve všech stadiích onemocnění, které jej odlišuje od mnoha analogů léčiv.

V takových situacích se Arbidol používá v komplexní terapii.

Bylo prokázáno, že léčivo je účinné jak při léčbě, tak při prevenci výše uvedených virových onemocnění. Pokud užíváte lék ihned poté, co se vám podařilo komunikovat s nemocnou osobou, pravděpodobnost, že se stanou nemocnými, se významně sníží a doba trvání a závažnost onemocnění se významně sníží.

Arbidol je také účinný při léčbě rotavirových infekcí u dětí od 2 let. Kromě toho se léčivo používá při léčbě herpes viru, stavů po chirurgickém zákroku, bronchopulmonálních onemocnění charakterizovaných chronickým průběhem.

Jak se přípravek Arbidol užívá?

Arbidol má různé formy uvolňování: tablety, tobolky, pro děti, ve formě sirupu.

Můžete si vybrat pro sebe formu uvolnění a dávkování, které odpovídají vašemu věku a nemoci.

Stojí za to si uvědomit, že Arbidol by měl být opilý před jídlem, je doporučeno pít malé množství vody.

Šťáva, čaj, káva a mléčný nápoj se nedoporučuje.

Níže uvedeme podrobné léčebné režimy s léčivem Arbidol pro různá použití (léčba a prevence).

Jak užívat Arbidol pro dospělé?

Prevence
Je třeba mít na paměti, že prevence je velmi důležitá v období epidemie chřipky a ARVI, stejně jako v období podzimu a zimy, kdy je pravděpodobnost nákazy nejvyšší. Aby se Arbidol chránil před možností nákazy akutní respirační infekce, měl by být považován za preventivní opatření.

Pro profylaxi se v době překročení epidemiologického prahu pro chřipku a ARVI doporučuje u dospělých a dětí ve věku od 12 let užívat Arbidol 200 mg 2x týdně po dobu 3 týdnů.

Často se zdravý člověk občas musí dostat do kontaktu s nemocnými: v rodině, v dopravě, v práci. Po kontaktu

Arbidol by měl být opilý jednou denně při 200 mg po dobu 10-14 dnů.

Léčba
Arbidol prokázal pozitivní účinek z příjmu jak při prvních příznacích onemocnění, tak v jakémkoli stadiu onemocnění.

Při léčbě chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí, vyskytujících se bez komplikací, se doporučuje užívat Arbidol 4krát denně po dobu pěti dnů. Jednorázová dávka - 200 mg.

Pokud se objeví komplikace (bronchitida, sinusitida, pneumonie), doba trvání léku se zvýší na 4-5 týdnů. Za prvé, během prvních 5 dnů je Arbidol předepsán 200 mg 4krát denně, pak jednou týdně, 200 mg po dobu dalších 4 týdnů.

Pro léčbu těžkého akutního respiračního syndromu (SARS) byste měli užívat lék 200 mg 2x denně po dobu osmi až deseti dnů.

U takových onemocnění, jako jsou: chronická bronchitida, herpes virus, se Arbidol užívá v kombinaci s jinými léky, 200 g čtyřikrát denně po dobu pěti až sedmi dnů, a pak 200 g dvakrát po dobu sedmi dnů. Kurz trvá čtyři týdny.

Pokud chcete porazit rotavirovou infekci, měli byste užívat lék 4 krát denně po dobu 200 m. Mělo by pokračovat po dobu pěti dnů.

Jak užívat Arbidol pro děti?

Pokud je nutná prevence chřipky a ARVI, pak je dítě předepsáno 50 mg a 100 mg u dětí od 2 do 6 let a od 6 do 12 let.

Vezměte si lék před jídlem.

Pokud má dítě kontakt s nemocnou osobou, měla by být léčebná dávka užívána - 1 krát / den po dobu 10-14 dnů;

Pro prevenci v případě epidemie - 2x týdně (3 týdny).

Při léčbě chřipkových a akutních respiračních virových infekcí bez komplikací by měl být lék podáván dítěti čtyřikrát denně každých šest hodin po dobu pěti dnů. Jednorázová dávka pro děti ve věku 3-6 let je 50 mg, pro děti ve věku 6-12 let - 100 mg.

V případě komplikací je přípravek Arbidol předepisován následovně:

prvních 5 dnů - 4 krát denně;

další 4 týdny - jednou týdně.

Dávkování se liší v závislosti na věku dítěte. Pro děti od dvou do šesti let je jedna dávka léku 50 mg, od šesti do dvanácti je 100 mg.

Při léčbě rotavirových infekcí je četnost příjmu pro dítě od 2 do 6 let čtyřikrát denně, 50 mg každých šest hodin. Recepce pokračuje po dobu pěti dnů.

Děti od šesti do dvanácti let by měly užívat lék podle podobného schématu, ale jedna dávka by neměla být 50, ale 100 mg.

Mohu užívat "Arbidol" během těhotenství, kojení a dětí?

Nejsou k dispozici žádné údaje o vedlejších účincích po užití přípravku během těhotenství a kojení. Je důležité si uvědomit, že Arbidol musí být předepsán lékařem a pouze v případě, že potenciální přínos pro matku je vyšší než riziko vzniku komplikací pro plod.

Lék se nedoporučuje používat pouze u dětí mladších 2 let, ostatní věkové kategorie se široce používají kvůli téměř úplné nepřítomnosti vedlejších účinků.

Jak pít "Arbidol" pro prevenci a možné kontraindikace

Chcete-li se chránit proti viru chřipky, kontaktovat ty, kteří je již infikovali, dospělé a děti, které již dosáhly dvanácti let, musíte pít Arbidol 200 mg jednou denně po dobu dvou týdnů.

Pokud komunikujete s pacientem, který má těžký akutní respirační syndrom (atypická pneumonie), pak by měl být lék spotřebován 200 mg jednou denně po dobu dvou týdnů.

Aby se snížila možnost infekce v období epidemie chřipky, stejně jako aby se zabránilo exacerbaci bronchitidy s chronickým průběhem, je třeba znovu aplikovat 200 mg dvakrát týdně po dobu tří týdnů.

Děti od 3 do 6 let a od 6 do 12 let musí dodržovat stejnou metodu s jediným rozdílem, že jedna dávka bude 50 a 100 mg. Považujeme-li lék za profylaktikum pro SARS, není jim ukázáno.

Léčivo je kontraindikováno pouze v případě silné citlivosti na složky v jeho složení, stejně jako u dětí mladších tří let.

Arbidol je často napadán nespravedlivými obviněními, ale je třeba mít na paměti, že se jedná o jedno z prvních léků, které působí proti chřipce, akutním respiračním virovým infekcím, komplikacím těchto onemocnění, registrovaným v Rusku a povoleným pro použití v pediatrické praxi, vzhledem k minimálnímu riziku vedlejších účinků..

Arbidol úspěšně bojuje s obrovským množstvím nemocí a také pomáhá ne dostat chřipku, akutní respirační virové infekce, kdy jsou viry umístěny v těsné blízkosti k vám a již infikovali své blízké.

V našem článku bylo podrobně popsáno schéma použití přípravku Arbidol pro použití u dospělých a dětí. Lék vám pomůže úspěšně se vyrovnat s chřipkou, ARVI a dalšími chorobami.

Jak užívat Arbidol pro dospělé? Arbidol pro profylaxi

Chřipka každoročně způsobuje sezónní epidemie, jejichž vrchol v regionech s mírným podnebím klesá v zimě. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) trpí každý rok 5–10% dospělé populace a 20–30% dětí chřipkou, zatímco 250–500 tisíc lidí umírá na nemoc 1.

Viry chřipky a ARVI, vstupující do těla, se rychle množí, což způsobuje symptomy onemocnění (horečka, bolesti, bolesti hlavy, intoxikace, kašel, bolest v krku, rýma). Často může ARVI a chřipka vést k rozvoji komplikací (bronchitida, pneumonie, otitis media, exacerbace souvisejících onemocnění atd.).

RBIDOL ® působí přímo na příčinu onemocnění, tzn. virů SARS a chřipky.

Při užívání přípravku ARBIDOL ® se může terapeutický výsledek pro respirační virové infekce projevit:

- zkrácení doby trvání chřipky až na 2 dny;
- zmírnění závažnosti onemocnění;
- snížení závažnosti hlavních symptomů;
- snížení výskytu komplikací spojených s virovou infekcí, například pneumonie o 98%, snížení výskytu bronchitidy o 89% 2;
- snížení rizika exacerbací chronických bakteriálních onemocnění.

Dávkování a podávání pro chřipku a ARVILéčba
10 ml x 4 krát denně, 5 dní
Postexpoziční profylaxe
10 ml x 1krát denně, 10–14 dní
Sezónní prevence
10 ml x 2 krát týdně, 3 týdny
Léčba
50 mg x 4 krát denně, 5 dní
Postexpoziční profylaxe
50 mg x 1krát denně, 10–14 dní
Sezónní prevence
50 mg x 2 krát týdně, 3 týdny

 • Tobolky, 100 mgLéčba
100 mg x 4 krát denně, 5 dní
Postexpoziční profylaxe
100 mg x 1 krát denně, 10-14 dnů
Sezónní prevence
100 mg x 2 krát týdně, 3 týdny

 • Tobolky, 200 mgLéčba
200 mg x 4 krát denně, 5 dní
Postexpoziční profylaxe
200 mg x 1krát denně, 10–14 dní
Sezónní prevence
200 mg x 2 krát týdně, 3 týdny

Pro léčbu:

V souladu se změnou instrukce číslo 6 z 10.17.16

 • Chřipka, jiné nachlazení:
děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 dnů.

 • Při komplexní léčbě chronické bronchitidy, pneumonie a rekurentní infekce herpesu:
děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší než 12 let a dospělí - 200 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5-7 dnů, pak jedna dávka 2x týdně do 4 týdnů.

 • Kombinovaná léčba akutních střevních infekcí etiologie rotavirů u dětí starších 3 let: t
od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let - 200 mg 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 dnů.

 • V přímém kontaktu s pacienty s chřipkou a jinými akutními respiračními virovými infekcemi:
děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg jednou denně po dobu 10-14 dnů.

 • Během epidemie chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí, aby se zabránilo exacerbacím chronické bronchitidy, opakování infekce herpesu:
děti od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší 12 let a dospělí - 200 mg dvakrát týdně po dobu 3 týdnů.

 • Prevencepooperační infekční komplikace:
v jedné dávce (od 3 do 6 let - 50 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, starší než 12 let - 200 mg) po dobu 2 dnů před operací, poté po dobu 2 a 5 dnů po operaci.

2. V. V.Maleev, E. P. Selkova, I.V.Prostyakov, E. A. Osipova. Farmakoepidemiologická studie chřipky a dalších akutních respiračních virových infekcí v sezóně 2010/11. Infekční onemocnění, 2012. svazek 10, č. 3

Historie vzniku a vývoje

Důvěra lékařů a odborníků

Světová zdravotnická organizace se rozhodla zařadit lék Umifenovir (Arbidol) do třídy antivirových léků mezinárodního systému klasifikace drog - Anatomicko-terapeutický chemický klasifikační systém.

Zdůvodnění mechanismu antivirového účinku, údaje o farmakologických vlastnostech, důkazní základně, bezpečnosti použití a terapeutické účinnosti účinné látky Arbidol byly v roce 2013 předloženy soudu pracovní skupiny pro metodologii statistik o drogách spolupracujícího centra WHO v Oslu (Norsko).

Důvěryhodnost důkazů o antivirovém mechanismu a množství důkazů umiphenovir (Arbidol) splňovaly požadavky WHO, které sloužily jako základ pro přidělení mezinárodního ATX kódu jako antivirotika s přímým účinkem (J05A - Přímo působící antivirotika).

WHO je uznání umiphenovir jako lék s přímým antivirovým účinkem je důležitým krokem ve vývoji léku Arbidol a dává lékařům další příležitost pro vědecky založený přístup k výběru léků pro léčbu a prevenci virových infekcí.

Arbidol je jednoduchý a osvědčený způsob, jak snížit riziko chřipky nebo nachlazení.

Arbidol

Návod k použití:

Ceny v internetových lékárnách:

Arbidol je léčivo, které patří do skupiny antivirotik a imunomodulačních léčiv.

Formulář vydání

Arbidol je dostupný ve formě tablet nebo kapslí žluté barvy, uprostřed kapsle jsou granule a prášek, barva této směsi se pohybuje od čistě bílé po bílou se smetanovým nebo zelenavě žlutým odstínem.

Arbidol je dostupný v tobolkách s léčivou látkou v 50 a 100 mg a v tabletách s účinnou látkou ve 100 nebo 200 mg. Arbidol pro děti byl schválen pro použití od tří let, protože v dřívějším věku je pro děti těžké užívat léky ve formě tablet a tobolek. Dřívější děti Arbidolu používaly dva roky života dítěte.

Farmakologický účinek

Arbidol označuje antivirotika, působí jako imunomodulátor. Detekuje působení proti chřipce. Má negativní vliv na viry chřipky A a B, stejně jako na virus SARS (závažný akutní respirační syndrom) a potlačuje je.

Nedovoluje kontakt a proniknutí viru do buněk těla. Potlačuje hromadění tukové membrány virové a buněčné membrány, posiluje imunitní systém, zvyšuje odolnost organismu vůči virům.

Snižuje výskyt komplikací po virových infekcích a exacerbaci chronických bakteriálních infekcí. Použití Arbidolu u virových infekcí pomáhá snížit intoxikaci a příznaky onemocnění, čímž se zkracuje doba onemocnění. Lék nepříznivě neovlivňuje lidské tělo, pokud je užíván v doporučených dávkách.

Indikace pro použití Arbidola

Podle pokynů je přípravek Arbidol účinný při těchto onemocněních:

- chřipky typu A a B;

- SARS (těžký akutní respirační syndrom);

- virové infekce s komplikacemi (bronchitida a pneumonie);

- opakované stavy imunodeficience;

- chronická bronchitida, pneumonie a recidivující herpetická infekce v chronické formě (v kombinaci s jinými léky);

- jako profylaktický prostředek pro prevenci infekčních komplikací po operaci.

V kombinaci s jinými léky, Arbidol pediatrické je předepsán pro střevní infekce rotavirus povahy.

Dávkování Arbidol a dávka

Podle pokynů pro Arbidol, musí být lék užíván ústně po jídle.

Jednorázová dávka pro dospělé a děti starší dvanácti let - 200 mg pro děti ve věku od 6 do 12 let - 100 mg pro děti ve věku od tří do šesti let - 50 mg.

Použití Arbidolu jako profylaxe

1. Při kontaktu s nemocnou osobou (chřipka a ORVI):

- dospělí a děti nad 12–200 mg / den;

- děti 6-12 let - 100 mg / den;

- děti od 3 do 6 let - 50 mg / den.

Arbidol se užívá jednou denně, průběh léčby se pohybuje od 10 dnů do dvou týdnů.

2. K prevenci recidivy chronické bronchitidy a infekce herpesu při šíření chřipky a ARVI:

- dospělí a děti po 12 letech - 200 mg / den;

- děti 6-12 let - 100 mg / den;

- děti od 3 do 6 let - 50 mg / den.

Arbidol musí být užíván 2x týdně, léčba je tři týdny.

3. Pro prevenci SARS s přímým kontaktem s nemocnou osobou:

- dospělí a děti po 12 letech - 200 mg / den;

- děti 6-12 let - 100 mg / den;

Lék se užívá jednou denně, průběh léčby je 12-14 dní.

4. Pro prevenci vstupu infekce po operaci:

- dospělí a děti starší 12 let - 200 mg / den;

- děti 6-12 let - 100 mg / den;

- děti od 3 do 6 let - 50 mg / den.

V tomto případě se Arbidol používá dva dny před zamýšlenou operací, druhý a pátý den po něm.

Použití přípravku Arbidol jako léčiva

1. Chřipka a SARS bez komplikací:

- dospělí a děti po 12 letech - 200 mg 4krát denně;

- děti 6-12 let - 100 mg 4krát denně;

- děti od 3 do 6 let - 50 mg 4krát denně.

Průběh léčby je 5 dnů. Při užívání léku čtyřikrát denně je doba mezi dávkami 6 hodin.

2. Chřipka a ARVI s komplikacemi (bronchitida, pneumonie):

- dospělí a děti po 12 letech - 200 mg 4krát / denně, 5 dní, poté - 200 mg 1krát (po dobu 7 dnů), v průběhu 4 týdnů.

- děti 6-12 let - 100 mg 4krát denně, pak - 100 mg 1 čas / 7 dní, průběh 4 týdny.

- děti 3-6 let - 50 mg 4krát denně, 5 dní, pak - 50 mg 1 čas / 7 dní, průběh 4 týdny.

Při užívání léku čtyřikrát denně je doba mezi dávkami 6 hodin.

3. Pro léčbu SARS:

- dospělí a děti po 12 letech - 200 mg 2krát denně, v průběhu 8-10 dnů.

4. V kombinaci s jinými léky pro léčbu chronické bronchitidy a rekurentní herpetické infekce:

- dospělí a děti starší 12 let - 200 mg 4krát denně, 5-7 dnů, poté 200 mg 2krát / 7 dní, v průběhu 4 týdnů.

- děti ve věku 6-12 let - 100 mg 4krát denně, 5-7 dní, poté 100 mg 2krát / 7 dní, v průběhu 4 týdnů.

- děti ve věku 3-6 let - 50 mg 4krát denně, 5-7 dnů, pak 50 mg 2krát / 7 dní, v průběhu 4 týdnů.

Při užívání léku čtyřikrát denně je doba mezi dávkami 6 hodin.

5. V kombinaci s jinými léky pro akutní střevní infekce rotavirové povahy:

- děti po 12 letech - 200 mg 4krát denně, 5 dní.

- děti 6-12 let - 100 mg 4krát denně, 5 dní.

- děti od 3 do 6 let - 50 mg 4krát denně, 5 dní.

Vedlejší účinky

Podle instrukcí pro Arbidol je lék docela dobře snášen, ve vzácných případech je možný vývoj alergie na složky Arbidolu.

Kontraindikace

Podle pokynů je přípravek Arbidol kontraindikován v případě citlivosti na složky přípravku Arbidol, stejně jako na děti mladší tří let.

Těhotenství a kojení

Neexistují žádné údaje o použití přípravku Arbidol při přepravě a krmení dítěte.

Další informace

Podle pokynů Arbidol neovlivňuje schopnost řídit vozidla a pracovat s nebezpečnými stroji.

Analogy arbidolu

Arbidolovými analogy jsou míněny léky, které mají stejnou účinnou látku, ale jsou dostupné pod jinými názvy.

K analogům Arbidolu mohou patřit tyto léky:

Před použitím analogu přípravku Arbidol se poraďte se svým lékařem.

Arbidol: ceny v internetových lékárnách

Tablety Arbidol 50 mg 10 ks.

Karta Arbidol. p.po. 50mg n10

Arbidol 50 mg 10 tabl

Uzávěry arbidolu. 100mg n10

Tobolky Arbidol 100 mg 10 ks.

Arbidol 100 mg 10 kapslí

Karta Arbidol. p.po. 50 mg n20

Tablety Arbidol 50 mg 20 ks.

Arbidol Látka 25 mg / 5 ml 37 g

Arbidol 50 mg 20 tabl

Arbidol daleko. d / sus.vnutr. 25mg / 5mp 37g

Prášek Arbidol pro přípravu suspenze 25 mg / 5 ml 37 g

Uzávěry arbidolu. 100 mg n20

Arbidol Maximum Capsules 200 mg 10 ks.

Tobolky Arbidol 100 mg 20 ks.

Maximální limity arbidolu. 200mg n10

Arbidol maximálně 200 mg 10 kapslí

Arbidol 100 mg 20 kapslí

Tobolky Arbidol 100 mg 40 ks.

Uzávěry arbidolu. 100mg n40

Arbidol 100 mg 40 kapslí

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

Když milují polibky, každý z nich ztratí 6,4 kalorií za minutu, ale zároveň si vymění téměř 300 druhů různých bakterií.

Při pravidelných návštěvách solária se zvyšuje šance na rakovinu kůže o 60%.

Hmotnost lidského mozku je asi 2% celkové tělesné hmotnosti, ale spotřebuje asi 20% kyslíku vstupujícího do krve. Tato skutečnost činí lidský mozek extrémně citlivým na poškození způsobené nedostatkem kyslíku.

Osoba užívající antidepresiva bude ve většině případů opět trpět depresí. Pokud se člověk vyrovnal s depresí svou vlastní silou, má každou šanci zapomenout na tento stav navždy.

Většina žen je schopna získat větší potěšení z uvažování o jejich krásném těle v zrcadle než ze sexu. Takže ženy se snaží o harmonii.

Ve snaze vytáhnout pacienta ven, lékaři často jdou příliš daleko. Například, jistý Charles Jensen v období 1954 - 1994. přežil více než 900 operací na odstranění neoplasmu.

Ve Spojeném království existuje zákon, podle kterého může chirurg odmítnout operaci pacienta, pokud kouří nebo má nadváhu. Člověk se musí vzdát špatných návyků a pak možná nebude potřebovat operaci.

Pokud se usmíváte pouze dvakrát denně, můžete snížit krevní tlak a snížit riziko infarktu a mrtvice.

Vzdělaný člověk je méně náchylný k onemocněním mozku. Intelektuální aktivita přispívá k tvorbě další tkáně, která kompenzuje nemocné.

74-letý australský rezident James Harrison se stal dárcem krve asi 1000krát. Má vzácnou krevní skupinu, jejíž protilátky pomáhají novorozencům s těžkou anémií přežít. Australan tak ušetřil asi dva miliony dětí.

Zubaři se objevili poměrně nedávno. V 19. století byla za odtržení zubů zodpovědný obyčejný holič.

Lidské kosti jsou čtyřikrát silnější než beton.

Nejvzácnější chorobou je Kourouova choroba. Pouze zástupci kmene kožešin na Nové Guineji jsou nemocní. Pacient umírá smíchem. Předpokládá se, že příčinou onemocnění je jíst lidský mozek.

Podle statistik se v pondělí zvyšuje riziko poranění zad o 25% a riziko srdečního infarktu o 33%. Buďte opatrní.

Lidé, kteří jsou zvyklí na snídani pravidelně, jsou mnohem méně pravděpodobně obézní.

Doposud spolehlivě neznáme přesný počet lidí infikovaných lidským papilomavirem. Víme však, že každý sedmý člověk je nemocný.