Suspenze "Arbidol Children": návod k použití

Pro léčbu virových onemocnění lékaři předepisují léky, které mohou přímo ovlivnit viry. Jedním z těchto léků je Arbidol z ruské společnosti Pharmstandard-Leksredstva. Speciálně pro děti se vyrábí ve formě sladké suspenze, která se snadno dávkuje dětem. V jakém věku je přípustné používat tento lék a jak jej správně podat dítěti?

Formulář vydání

Suspenze Arbidol se vyrábí v tmavých skleněných lahvích o objemu 125 mililitrů, uvnitř kterých je 37 g prášku - bílé granulované substance s ovocnou příchutí. Po naředění vytváří bílou suspenzi s krémovým nebo žlutým nádechem, který voní jako ovoce. Lahvička je opatřena štítkem o obsahu 100 ml. K láhvi jsou připojeny pokyny a odměrná lžička.

Arbidol se také vyrábí v pevné formě - v želatinových kapslích žluté nebo bílé barvy a v potahovaných bílých potahovaných kulatých tabletách. Takové lékové možnosti obsahují 50 nebo 100 mg účinné složky. Kromě toho je lék Arbidol Maximum, což je kapsle s 200 mg účinné látky.

Složení

Hlavní látka v suspenzi, Arbidol, která poskytuje antivirový účinek na takový přípravek, je reprezentována hydrochloridem umifenovirů ve formě monohydrátu. Jeho obsah v 5 ml hotového léčiva je 25 mg. Léčivo navíc obsahuje oxid křemičitý, škrob, chlorid sodný a benzoát sodný. Ke sladké chuti byly přidány sacharóza, sukralóza a maltodextrin a příchutě třešní a banánů dodávají léčivu příjemnou vůni.

Princip činnosti

Umifenovir ve složení léčiva je schopen potlačit aktivitu takových patogenů:

 • Chřipkové viry, včetně vysoce patogenních subtypů.
 • Koronaviry.
 • Rhinoviry.
 • Adenoviry.
 • Viry, které způsobují parainfluenzu.
 • Respirační syncytiální viry.

Příjem Arbidolu interferuje s fúzí virů s buněčnými membránami. Kromě toho tento lék aktivuje produkci interferonu a stimuluje buněčnou odpověď na infekci viry. Pod jeho vlivem se zvyšuje počet lymfocytů (zejména T-pomocných buněk a buněk přirozených zabíječů) a makrofágy aktivněji vykonávají svou fagocytární funkci.

U nemocného dítěte se tento účinek léku projevuje snížením závažnosti virové infekce a poklesem jeho trvání. Vzhledem k použití Arbidolu v suspenzi je navíc snížen výskyt komplikací infekčního onemocnění.

Indikace

Předepsání pozastavení:

 • Pro prevenci nebo léčbu chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí.
 • Jako prostředek komplexní léčby rotavirové enteritidy.
 • Pro prevenci nebo léčbu patologie SARS vyvolané koronaviry.

Lék je předepisován při prvních známkách intoxikace, kdy teplota těla dítěte vzrostla o více než +380 ° C. Čím dříve se léčba začne, tím větší bude její účinek.

V jakém věku je dovoleno vzít?

Arbidol v kapalné formě je kontraindikován u dětí v prvních dvou letech života. V tomto případě, u dětí starších 2 let, instrukce doporučuje, aby byla chřipka, rotavirus nebo ARVI léčena tímto činidlem. S infekcí SARS se lék používá k léčbě dětí starších 12 let a pro profylaktické účely u dětí starších 6 let.

Pevné formy arbidolu jsou povoleny pro děti starší tří let, za předpokladu, že je dítě bez problémů polkne. Pokud se u nich vyskytnou problémy, ve věku 3 let a starší pokračujte v podávání přípravku v suspenzi. Léčivo Arbidol Maximum se podává dětem od 12 let v důsledku zvýšené dávky.

Kontraindikace

Arbidol v suspenzi není předepisován dětem, u nichž byla zjištěna nesnášenlivost na umifenovir nebo jinou složku léčiva. Vzhledem k tomu, že složení této formy léku zahrnuje jednoduché sacharidy, lék by neměl být užíván u dětí s malabsorpcí glukózy a galaktózy, nedostatkem isomaltasy, intolerancí fruktózy nebo nedostatkem sacharázy. Kromě toho by měla být při přidělení suspenze dítěti s diabetem zohledněna přítomnost sacharózy.

Vedlejší účinky

Někdy tělo dítěte reaguje na arbidol prostřednictvím alergických reakcí, jako je kopřivka, kožní vyrážka, angioedém nebo svědění. Anafylaktická reakce na příjem suspenze je velmi vzácná.

Návod k použití a dávkování

Před jídlem se podává suspenze. K přípravě léku přidejte do prášku asi 30 ml vody nebo naplňte láhev vodou po dobu 2/3 objemu. Voda pro přípravu roztoku by měla být převedena do varu a pak ochlazena. Během míchání s práškem by měl být při pokojové teplotě. Po nalití vody dovnitř a zavření láhve víčkem musíte lahvičku otočit vzhůru nohama a několikrát ji důkladně protřepat, aby byl lék rovnoměrný.

Poté, co se láhev přidala k vnitřní straně láhve, stále ještě převařené vody, na značku, která odpovídá 100 ml kapaliny, láhev se znovu uzavře a znovu protřepe. Pečlivé promíchání suspenze je také nutné před každým podáním přípravku, aby byl odebraný sirup homogenní. Pro dávkování se doporučuje použít odměrku, kterou výrobce připevní k lahvičce.

V závislosti na věku dítěte se stanoví jednorázová dávka pro dítě:

 • Děti 2-6 let dávají 10 ml léku na dávku, což odpovídá 50 mg umifenovirů.
 • Dítě ve věku od šesti do dvanácti let vyžaduje současně 100 mg účinné látky, takže mu je podáno 20 ml suspenze.
 • Dítě starší než 12 let by mělo pít 40 ml léku, to znamená, že najednou dostane 200 mg umifenovirů. Vzhledem k tomu, že v tomto věku musíte okamžitě polknout 8 měřicích lžiček léků, je lepší přejít na užívání pevných forem s vyšší dávkou.

Způsob podání suspenze závisí na účelu užití přípravku:

 • Pokud je lék předepsán k profylaxi během sezóny epidemií ARVI, měl by být podáván dítěti 3 týdny dvakrát denně.
 • Pokud bylo dítě v kontaktu s osobou, která má chřipku nebo jinou akutní respirační virovou infekci, je suspenze předepsána po dobu 10-14 dnů. V tomto případě by měl být lék opilý pouze jednou denně.
 • Při chřipce nebo jiných virových infekcích dýchacích cest, pokud nejsou komplikace, se lék užívá každých šest hodin. Takový čtyřnásobný příjem je předepsán po dobu 5 dnů.
 • Když je infikován rotavirem, dítě nad 2 roky podává také lék čtyřikrát denně po dobu pěti dnů.
 • Aby se předešlo SARS syndromu u dítěte staršího 6 let, suspenze se podává 1krát denně v průběhu 12 až 14 dnů. Pro léčbu takové akutní patologie je dítěti staršímu 12 let předepsána dvojitá dávka Arbidolu a doba trvání léčby je 8 až 10 dnů.

Jestliže dítě vynechá užívání léku, vezměte si vynechanou dávku suspenze, jakmile byla objevena. Další léčba pokračuje podle schématu předepsaného lékařem.

Předávkování a lékové interakce

Neexistují žádné údaje o negativním účinku vysoké dávky suspenze na tělo dítěte, stejně jako na nekompatibilitě léčiva s jinými léky, v anotaci k léku.

Podmínky prodeje

Prášek Arbidol je lék bez lékařského předpisu a prodává se ve většině lékáren v naší zemi. Průměrná cena jedné lahve tohoto léku je 300 rublů.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Nezředěný prášek musí být uchováván mimo dosah dětí až do uplynutí 2 let. Neotevřenou lahvičku uchovávejte při teplotě pod +25 ° C. Jakmile se připraví suspenze z léku, měla by být taková kapalná forma použita do 10 dnů a uchovávání by mělo být v chladničce (při teplotě pod + 8 stupňů). Takové tekuté léky nelze zmrazit.

Recenze

Mnoho matek pozitivně mluví o suspenzi s tím, že použití přípravku Arbidol od prvních dnů onemocnění pomohlo jejich dětem v boji proti rýmě a dalším příznakům ARVI a doba zvýšené teploty během léčby tímto lékem byla zkrácena. Použití suspenze navíc snížilo riziko komplikací chřipky.

Rodiče chválí tuto formu léku pro příjemnou chuť a snadné dávkování. Maminky také rádi, že lék je dobrá prevence virových infekcí během chladného období. Co se týče minusů, mnoho rodičů jim připisuje krátkou trvanlivost hotové suspenze. Kromě toho existují stížnosti na neefektivnost a vysoké náklady na lék. Některé matky se bojí dát je dítěti, matoucí s antibakteriálními léky nebo nedůvěřující výrobci.

Analogy

Arbidol lze po konzultaci s lékařem nahradit jedním z těchto antivirotik:

 • Orvirem. Tento sirup obsahující rimantadin se používá k léčbě dětí starších než jeden rok.
 • Amixin. Základ těchto tablet ve skořápce je tilaran. Lék je předepisován dětem od 7 let.
 • Amizonchik. Tento antivirový sirup se používá při léčbě dětí ve věku od 3 let. Lék je také uvolňován v tabletách Amizon, ale nemohou být podávány do 18 let.
 • Isoprinosin. Tyto tablety na bázi inosinu jsou schváleny v pediatrii od tří let.
 • Kagocel Tento antivirotik v tabletkách je předepisován pro děti starší 3 let.
 • Ingavirin. Takové tobolky mohou být podávány s SARS a chřipkou dítěti staršímu 13 let.

Návod k použití léků, analogů, recenzí

Pokyny od pills.rf

Hlavní menu

Pouze nejaktuálnější oficiální pokyny pro užívání léků! Pokyny pro drogy na našich stránkách jsou publikovány v nezměněné podobě, ve které jsou připojeny k lékům.

Prášek ARBIDOL® pro perorální suspenzi

POKYNY PRO POUŽÍVÁNÍ LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU PRO LÉČIVÉ POUŽITÍ ARBIDOL®

Registrační číslo: LP-003117-120816
Obchodní název léku: Arbidol®
Mezinárodní nechráněný název: umifenovir.
Forma dávkování: prášek pro perorální suspenzi.
Složení 5 ml:
aktivní složka: umifenovir (monohydrát hydrochloridu umifenoviru - 25,88 mg), (ve smyslu hydrochloridu umifenovirů - 25,00 mg);
pomocné látky: chlorid sodný - 26,85 mg, maltodextrin (Kleptoza Linecaps) - 750,00 mg, sacharóza (cukr) - 840,42 mg, koloidní oxid křemičitý (aerosil) - 24,60 mg, oxid titaničitý - 25,00 mg, předželatinovaný škrob (typ PA5PH) - 129,50 mg, benzoát sodný - 9,25 mg, banánová příchuť - 12,40 mg, třešňová příchuť - 6,10 mg.
Popis: granulovaný prášek bílé nebo téměř bílé barvy s charakteristickým ovocným pachem.
Popis připravené suspenze: homogenní suspenze barvy bílé nebo téměř bílé se žlutavým nebo krémovým odstínem s charakteristickým ovocným pachem.
Farmakoterapeutická skupina: antivirotikum.

Kód ATX: [J05AX]

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika
Antivirová látka. Specificky inhibuje in vitro viry chřipky A a B (Influenzavirus A, B), včetně vysoce patogenních subtypů A (H1N1) pdm09 a A (H5N1), jakož i jiných virů, které způsobují akutní respirační virové infekce (Coronavirus) spojené s těžkým akutním respiračním syndromem ( SARS), rhinovirus (Rhinovirus), adenovirus (Adenovirus), respirační syncytiální virus (Pneumovirus) a parainfluenza virus (Paramyxovirus)). Mechanismus antivirového účinku označuje fúzní inhibitory (fúze), interaguje s hemaglutininem viru a zabraňuje fúzi lipidového obalu viru a buněčných membrán. Má aktivitu indukující interferon - ve studii na myších byla indukce interferonů pozorována již po 16 hodinách a vysoké titry interferonů zůstaly v krvi po dobu až 48 hodin po podání. Stimuluje buněčné a humorální imunitní reakce: zvyšuje počet lymfocytů v krvi, zejména T-buněk (CD3), zvyšuje počet pomocných T-buněk (CD4), aniž by ovlivňoval hladinu T-supresorů (CD8), normalizuje imunoregulační index, stimuluje fagocytární funkci makrofágů a zvyšuje počet přirozených zabíječských buněk (NK buněk).
Terapeutická účinnost virových infekcí se projevuje snížením doby trvání a závažnosti onemocnění a jeho hlavních symptomů, jakož i snížením výskytu komplikací spojených s virovou infekcí a exacerbacemi chronických bakteriálních onemocnění.
Léčí nízko toxické léky (LD50> 4 g / kg). Nemá žádné negativní účinky na lidský organismus při perorálním podání v doporučených dávkách.
Farmakokinetika. Rychle se vstřebává a distribuuje do orgánů a tkání. Maximální koncentrace v krevní plazmě při užití léku v dávce 200 mg umifenovirů se dosáhne po 1 hodině, distribučním objemu (Vd) - 1432 l. Metabolizované v játrech. Průměrný průměrný poločas je 11 hodin, přibližně 40% se vylučuje v nezměněné formě, převážně žlučí (38,9%) a v malých množstvích ledvinami (0,12%). Během prvního dne je vyloučeno 90% injikované dávky.

Indikace pro použití

- prevence a léčba chřipky A a B, jiných akutních respiračních virových infekcí u dětí od 2 let a dospělých;
- komplexní léčba akutních střevních infekcí etiologie rotavirů u dětí od 2 let;
- nespecifická prevence těžkého akutního respiračního syndromu (SARS) u dětí od 6 let a dospělých;
- léčba těžkého akutního respiračního syndromu (SARS) u dětí starších 12 let a dospělých.

Kontraindikace

Přecitlivělost na umifenovir nebo na kteroukoli složku léčiva.
Věk do 2 let; věk do 6 let (podle indikace nespecifické prevence SARS); věku do 12 let (podle indikační léčby SARS).
Nedostatek surasy / isomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy.

Užívání během těhotenství a kojení

Použití přípravku Arbidol® během těhotenství je kontraindikováno. Není známo, zda účinná látka Arbidol® nebo jeho metabolity proniká do mateřského mléka u žen během laktace. Pokud je to nutné, užívání přípravku Arbidol® by mělo zastavit kojení.

Dávkování a podávání

Uvnitř, před jídlem.

Příprava suspenze.
V lahvičce obsahující prášek přidejte 30 ml (nebo přibližně 2/3 objemu lahve), vařeného a ochlazeného na teplotu místnosti. Uzavřete lahvičku víčkem, otočte ji a dobře protřepejte, dokud se nezíská homogenní suspenze. Přidá se vařená a ochlazená voda na objem 100 ml (až po značku na lahvičce) a znovu se protřepe. Před každým použitím opatrně protřepejte obsah lahvičky, dokud se nezíská homogenní suspenze. Změřte jednu dávku pomocí přiložených odměrných lžiček.

Jednorázová dávka (v závislosti na věku):

Arbidol

◊ Prášek pro přípravu suspenzí pro orální podání granulovaný, bílý nebo téměř bílý, s charakteristickou ovocnou vůní; Připravená suspenze je homogenní, bílá nebo bílá se žlutavým nebo krémovým odstínem barvy, s charakteristickou ovocnou vůní.

Pomocné látky: chlorid sodný - 26,85 mg, maltodextrin (Kleptoza Linekaps) - 750 mg, sacharóza (cukr) - 840,42 mg, koloidní oxid křemičitý (aerosil) - 24,6 mg, oxid titaničitý - 25 mg, předželatinovaný škrob - 129,5 mg, benzoát sodný - 9,25 mg, banánová příchuť - 12,4 mg, malinová příchuť - 6,1 mg.

37 g - lahve z tmavého skla o objemu 125 ml (1) s odměrnou lžící - balení kartonu.

Antivirová látka. Specificky inhibuje in vitro viry chřipky A a B (virus chřipky A, B), včetně vysoce patogenních subtypů A (H1N1) pdm09 a A (H5N1), jakož i dalších virů, které způsobují akutní respirační virové infekce (Coronavirus) spojené s těžkým akutním respiračním syndromem (SARS), rhinovirus (Rhinovirus), adenovirus (Adenovirus), respirační syncytiální virus (Pneumovirus) a parainfluenza virus (Paramyxovirus). Mechanismus antivirového účinku označuje fúzní inhibitory (fúze), interaguje s hemaglutininem viru a zabraňuje fúzi lipidového obalu viru a buněčných membrán. Má aktivitu indukující interferon - ve studii na myších byla indukce interferonů pozorována již po 16 hodinách a vysoké titry interferonů zůstaly v krvi po dobu až 48 hodin po podání. Stimuluje buněčné a humorální imunitní reakce: zvyšuje počet lymfocytů v krvi, zejména T-buněk (CD3), zvyšuje počet pomocných T-buněk (CD4), aniž by ovlivňoval hladinu T-supresorů (CD8), normalizuje imunoregulační index, stimuluje fagocytární funkci makrofágů a zvyšuje počet přirozených zabíječských buněk (NK buněk).

Terapeutická účinnost virových infekcí se projevuje snížením doby trvání a závažnosti onemocnění a jeho hlavních symptomů, jakož i snížením výskytu komplikací spojených s virovou infekcí a exacerbacemi chronických bakteriálních onemocnění.

Léčí nízko toxické léky (LD50> 4 g / kg). Nemá žádné negativní účinky na lidský organismus při perorálním podání v doporučených dávkách.

Sání a distribuce

Rychle se vstřebává a distribuuje do orgánů a tkání. Cmax v krevní plazmě při užívání léku v dávce 200 mg umifenovirů je dosaženo po 1 h, Vd - 1432 l.

Metabolismus a vylučování

Metabolizované v játrech. T1/2 průměrně je to 11 hodin, přibližně 40% se vylučuje v nezměněném stavu, převážně žlučí (38,9%) a v malých množstvích ledvinami (0,12%). Během prvního dne je vyloučeno 90% injikované dávky.

- prevence a léčba chřipky A a B, jiných akutních respiračních virových infekcí u dětí od 2 let a dospělých;

- komplexní léčba akutních střevních infekcí etiologie rotavirů u dětí od 2 let;

- nespecifická prevence těžkého akutního respiračního syndromu (SARS) u dětí od 6 let a dospělých;

- léčba těžkého akutního respiračního syndromu (SARS) u dětí starších 12 let a dospělých.

- přecitlivělost na umifenovir nebo jakoukoli složku léčiva;

- věk do 2 let;

- věk do 6 let (podle indikace nespecifické prevence SARS);

- věk do 12 let (podle indikační léčby SARS).

- nedostatek sacharázy / izomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy.

Uvnitř, před jídlem.

V lahvičce obsahující prášek přidejte 30 ml (nebo přibližně 2/3 objemu lahve), vařeného a ochlazeného na teplotu místnosti. Uzavřete lahvičku víčkem, otočte ji a dobře protřepejte, dokud se nezíská homogenní suspenze. Přidá se vařená a ochlazená voda na objem 100 ml (až po značku na lahvičce) a znovu se protřepe. Před každým použitím opatrně protřepejte obsah lahvičky, dokud se nezíská homogenní suspenze. Změřte jednu dávku pomocí přiložených odměrných lžiček.

Jednorázová dávka (v závislosti na věku)

Návod k použití přípravku Arbidol

Aktuální stránku nelze z nějakého důvodu navštívit:

 1. expirovaná záložka / oblíbené položky
 2. vyhledávač, který má pro tento web zpožděný seznam
 3. chybějící adresa
 4. nemáte oprávnění k přístupu na tuto stránku
 5. Požadovaný zdroj nebyl nalezen.
 6. Při zpracování vašeho požadavku došlo k chybě.

Přejděte na jednu z následujících stránek:

Pokud problémy přetrvávají, obraťte se na správce systému vašeho webu a nahláste chybu popsanou níže.

Jak správně používat sirup Arbidol u dětí různého věku

Děti různých věkových skupin, které navštěvují předškolní a školní vzdělávací instituce, jsou nejvíce náchylné k napadení viry, zejména v období podzim-zima. Mladí pacienti proto potřebují kvalitní a účinnou léčbu. Arbidol je antivirotikum, které je předepsáno pro respirační infekce na podporu imunitního systému a zvýšení jeho ochranných vlastností. Kapalná forma léku byla vyvinuta s ohledem na vlastnosti těla dítěte. V článku jsou uvedeny pokyny pro použití arbidolového sirupu pro děti.

Chemický vzorec

Hlavní účinnou látkou je umifenovir. Je to antivirotikum. Látka stimuluje funkčnost lidského imunitního systému, přispívá k aktivnější eliminaci různých typů virů. Lék inhibuje replikaci a podporuje vylučování toxických mikrobiálních produktů. Zvyšuje také ochranné vlastnosti membrán zdravých somatických buněk a zabraňuje pronikání viru do nich.

Pomocné složky ve složení sirupu Arbidol: t

 • maltodextrin - pomocný prvek rozpustný ve vodě;
 • koloidní oxid křemičitý - enterosorbent ve složení suspenze;
 • oxid titaničitý - zajišťuje odolnost prášku proti vlhkosti;
 • prášek do pečiva na bázi chloridu sodného, ​​rozpouštědlo;
 • benzoát sodný je konzervační činidlo;
 • sacharóza - pojivo pro aktivní složky;
 • škrob - pomocná látka pro vytvoření nezbytné konzistence;
 • příchutě (třešeň, banán).

Léčivé vlastnosti léčiva

Lék má negativní vliv na tyto typy virů a patogenů respiračních infekcí:

 • chřipkové viry A a B;
 • koronavirus, vyvolávající rozvoj SARS;
 • adenovirus - postihuje sliznici horních cest dýchacích a očí (spojivky);
 • rhinovirus - způsobuje střevní chřipku;
 • parainfluenza virus;
 • respirační syncytiální virus - vyvolává rozvoj bronchitidy a pneumonie.

Mechanismus blokování vstupu viru do zdravých buněk je založen na fúzi (fúzi) účinné látky s mikrobem hemaglutininu. Při působení Arbidolu není lipidová membrána viru schopna sloučit s buněčnou membránou.

Léčivo podporuje produkci interferonu - proteinu, který je produkován v reakci na zavedení viru a zastavuje další progresi onemocnění. Sirup stimuluje buněčnou (humorální) imunitu, ve které jsou aktivovány přirozené zabíječské buňky, makrofágy, specifické T-lymfocyty a v reakci na zavedení antigenu jsou uvolňovány cytokiny (specifické proteiny).

Při užívání léčiva se doba trvání onemocnění snižuje, výrazně se snižuje riziko komplikací nebo přechod infekčního zánětu na chronické stadium.

Arbidol je rychle absorbován střevní sliznicí a je distribuován rovnoměrně do tkání a orgánů. Maximální koncentrace účinné látky v krevní plazmě je dosažena po 1,5 hodině. Biologická dostupnost je relativně vysoká při 40%. Současný příjem sirupu a potravy neovlivňuje chemickou aktivitu léčiva. Arbidol se rozpadá v játrech, většina z nich se vylučuje žlučí přes gastrointestinální trakt, malé množství látky - ledvinami v moči. Úplné odstranění léku nastane jeden den po aplikaci.

Indikace pro použití u dětí

Arbidol sirup pro děti předepsaný pro akutní respirační virová onemocnění, chřipku, nachlazení.

Léčivo je nutně zahrnuto do komplexní léčby infekce rotavirem - poškození sliznice trávicího traktu, zejména tenkého střeva, které vyvíjí intenzivní průjem, zvracení, bolest a koliku v žaludku.

U dětí od 12 let a dospívajících je tento lék předepisován pro SARS - těžký akutní respirační syndrom. Projevuje se prodlouženou horečkou, svalem a bolestmi hlavy, neproduktivním suchým kašlem.

Lék je také předepsán pro sezónní prevenci chřipky a ARVI. Jako nespecifická profylaktika pro prevenci rozvoje SARS je přípravek Arbidol indikován pro děti od 6 let.

Terapeutické a profylaktické léčebné režimy

Lék se používá pro děti od 2 let. Lék je k dispozici ve formě prášku pro vlastní přípravu sirupu (suspenze). Prášek (37 g) je ve 125 ml tmavé skleněné láhvi. Na láhvi je grafen s maximální rychlostí 100 ml.

Jak udělat sirup

Pro vroucí prášek je nutná studená vařená voda. Nalije se do láhve v množství 30 ml. Láhev je pevně uzavřena víčkem a opatrně protřepává až do homogenní hmoty. Ke směsi se přidá 100 ml vody a znovu se protřepe. Láhev se také před každým lékem protřepe. Objem sirupu pro jedno použití se měří pomocí speciální plastové odměrky.

Terapeutické dávkování léčiva

Jednorázová dávka dětského sirupu Arbidol závisí na věku mladých pacientů:

 • Od 2 do 6 let - 10 ml, nejvýše 50 mg účinné látky;
 • od 6 do 12 let - 200 ml, při přepočítání 100 mg;
 • 12 let a starší - 40 ml nebo 200 mg.

Při léčbě chřipkových a respiračních infekcí, které nejsou komplikované bakteriální flórou, jsou předepsány 1 dávka (podle věku) 4x denně bez ohledu na jídlo. Léčebný cyklus nejvýše 5 dnů.

Při rotavirové střevní infekci je také předepsán na 1 dávku každých 6 hodin. Průběh léčby je 4-5 dnů.

Pro léčbu akutního respiračního syndromu (SARS) jsou dětem od 12 let předepsány 1 dávka (40 ml) ráno a večer, doba podávání je 8-10 dní.

Podle návodu k použití by měl být přípravek Arbidol užíván 30 minut před jídlem.

Profylaktické dávkování léčiva

Pro prevenci SARS, chřipky v období podzim-zima, je dítě předepsáno v jedné jednorázové dávce 2x týdně. Lék začne pít 3 týdny před očekávanou epidemií.

Pokud je dítě v přímém kontaktu s osobou, která má v aktivní fázi chlad, pak je profylaktické schéma následující: 1 dávka jednou denně, doba trvání příjmu od 10 dnů do 2 týdnů.

Když děti přijdou do styku s vážně nemocnou osobou, je předepsán profylaktický kurz SARS. Od 6 do 12 let - 20 ml jednou denně, po 12 letech - 40 ml 1krát denně. Délka recepce je od 12 do 14 dnů.

Kontraindikace pro léky

Sirup je kontraindikován, pokud má dítě vysokou citlivost na účinnou látku - umifenovir. Léčivo není předepsáno pro individuální intoleranci na látky obsažené v kompozici.

Arbidol je kontraindikován u mladých pacientů mladších 2 let.

Nemoci spojené s poruchami metabolických procesů v těle, ve kterých se sirup nepoužívá:

 • Nedostatek surasy nebo izomaltázy je dědičná patologie, při které dochází k nedostatku enzymů tenkého střeva, na jejichž přítomnosti závisí normální stav a aktivita prospěšné mikroflóry.
 • Intolerance fruktózy nebo fruktozémie je nedostatek proteinů, které nesou fruktózu v těle, v důsledku čehož se hromadí ve vnitřních orgánech.
 • Glukóza-galaktózová malabsorpce je dědičné onemocnění spojené se sníženou absorpcí jednoduchých cukrů v zažívacím traktu.

S opatrností Arbidol předepsán pro diabetes.

Pokud žena krmí dítě mateřským mlékem a potřebuje léčbu respirační infekce, pak se nedoporučuje předepisovat sirup. Vědecký výzkum v této oblasti nebyl proveden, neexistují žádné údaje o pronikání látky do mléka a vlivu na tělo dítěte. Pokud neexistuje alternativní léčba, aby se předešlo negativním následkům v době užívání léku, dítě se přemístí do umělé výživy.

Možné nežádoucí účinky

Arbidol je dětským tělem dobře snášen. Lék, navzdory chemickému původu, nemá toxický účinek na životně důležité vnitřní orgány - játra, ledviny, srdce, mozek.

Vedlejší účinky jsou zřídkakdy fixovány a projevují se především formou lehkých alergických reakcí:

 • hyperémie kůže;
 • svědění, podráždění;
 • sušení, odlupování epidermis;
 • kožní vyrážky;
 • kopřivka;
 • alergická dermatitida.

U malých dětí se může vyvinout angioedém (Quincke) - toto je reakce těla na zavedení alergického činidla. Známky - edém podkožní tkáně, sliznic a kůže.

Anafylaktické reakce - okamžitá systémová alergie - jsou velmi vzácné. Její znaky jsou:

 • na straně srdce a cév - palpitace, klesající krevní tlak, až do ztráty vědomí;
 • na části plic - přetížení horních cest dýchacích, otoky hltanu a hrtanu, záchvaty astmatu;
 • z gastrointestinálního traktu - nevolnost, zvracení, bolest břicha;
 • na straně centrálního nervového systému - bolesti hlavy, křeče, epileptické záchvaty;
 • na straně psychiky - úzkost, strach, emocionální nestabilita.

Tyto stavy jsou nebezpečné pro rozvoj anafylaktického šoku - stavu, který ohrožuje život dítěte.

Pokud je pozorován léčebný režim, je předávkování vyloučeno.

Arbidol je lék s nízkou toxicitou, takže se často používá v pediatrické praxi. Při dodržení léčebných režimů nemá sirup nežádoucí vliv na vnitřní orgány a systémy. Lék se doporučuje pro oslabené děti, často nemocné s respiračními infekcemi. Průměrná cena sirupu je 320 rublů. Před podáním přípravku Arbidol malému dítěti je nutné se poradit s dětským lékařem nebo s rodinným lékařem, aby se zabránilo rozvoji negativních reakcí během léčby. Nepřekračujte předepsané dávkování.

Suspenze Arbidolu - návod k použití pro děti

Homogenní suspenze bílé nebo bílé barvy se žlutavým nebo krémovým odstínem barvy s charakteristickou ovocnou vůní.

umifenovir (monohydrát hydrochloridu umifenovir - 25,88 mg) (ve smyslu hydrochloridu umifenovirů - 25,00 mg).


Léčba
10 ml x 4 krát denně, 5 dní

Postexpoziční profylaxe
10 ml x jednou denně, 10-14 dnů

Sezónní prevence
10 ml x 2 krát týdně, 3 týdny

Obchodní název léku: Arbidol®

Mezinárodní nevlastní název: Umifenovir

Forma dávkování: prášek pro perorální suspenzi.

Složení 5 ml

aktivní složka: umifenovir (monohydrát hydrochloridu umifenoviru - 25,88 mg), (ve smyslu hydrochloridu umifenovirů - 25,00 mg);

pomocné látky: chlorid sodný - 26,85 mg, maltodextrin (Kleptoza Linecaps) - 750,00 mg, sacharóza (cukr) - 840,42 mg, koloidní oxid křemičitý (aerosil) - 24, 60 mg, oxid titaničitý - 25,00 mg, předželatinovaný škrob (typ PA5PH) - 129,50 mg, benzoát sodný - 9,25 mg, banánová příchuť - 12,40 mg, třešňová příchuť - 6,10 mg.

Popis: granulovaný prášek bílé nebo téměř bílé barvy s charakteristickým ovocným pachem.

Popis připravené suspenze: homogenní suspenze bílé nebo bílé barvy se žlutavým nebo krémovým odstínem barvy s charakteristickou ovocnou vůní.

Farmakoterapeutická skupina: antivirotikum.

Kód ATX: [J05AX13]

Farmakologické vlastnosti

Antivirová látka. Viry chřipky A a B (InfluenzavirusA, B), včetně vysoce patogenních subtypů A (H1N1) pdm09 a A (H5N1), jakož i jiných virů, které způsobují akutní respirační virové infekce (ARVI) (koronavirus (Coronavirus), spojené s lidskými faktory akutní respirační syndrom (SARS), rhinovirus (Rhinovirus), adenovirus (adenovirus), respirační syncytiální virus (Pneumovirus) a parainfluenza virus (Paramyxovirus)). Mechanismus antivirového účinku označuje fúzní inhibitory (fúze), interaguje s hemaglutininem viru a zabraňuje fúzi lipidového obalu viru a buněčných membrán. Má aktivitu indukující interferon - ve studii na myších byla indukce interferonů pozorována již po 16 hodinách a vysoké titry interferonů zůstaly v krvi po dobu až 48 hodin po podání. Stimuluje buněčné a humorální imunitní reakce: zvyšuje počet lymfocytů v krvi, zejména T-buněk (CD3), zvyšuje počet pomocných T-buněk (CD4), aniž by ovlivňoval hladinu T-supresorů (CD8), normalizuje imunoregulační index, stimuluje fagocytární funkci makrofágů a zvyšuje počet přirozených zabíječských buněk (NK buněk).

Terapeutická účinnost virových infekcí se projevuje snížením doby trvání a závažnosti onemocnění a jeho hlavních symptomů, jakož i snížením výskytu komplikací spojených s virovou infekcí a exacerbacemi chronických bakteriálních onemocnění.

Při léčbě chřipkových nebo akutních respiračních virových infekcí u dospělých pacientů klinická studie ukázala, že účinek přípravku Arbidol® u dospělých pacientů je nejvýraznější v akutním období onemocnění a projevuje se snížením rozlišení symptomů onemocnění, snížením závažnosti onemocnění a snížením eliminace viru.

Terapie přípravkem Arbidol® vede k vyšší frekvenci zastavení příznaků onemocnění ve třetí den léčby ve srovnání s placebem - 60 hodin po zahájení léčby je rozlišení všech příznaků laboratorně potvrzené chřipky více než 5krát vyšší než ve skupině s placebem.

Byl stanoven významný účinek Arbidolu® na rychlost eliminace viru chřipky, což se projevilo zejména snížením frekvence detekce viru RNA na 4. den.
Léčí nízko toxické léky (LD50> 4 g / kg). Nemá žádné negativní účinky na lidský organismus při perorálním podání v doporučených dávkách.
Farmakokinetika. Rychle se vstřebává a distribuuje do orgánů a tkání. Maximální koncentrace v krevní plazmě při užití léku v dávce 200 mg umifenovirů se dosáhne po 1 hodině, distribučním objemu (Vd) - 1432 l. Metabolizované v játrech. Průměrný eliminační poločas je 11 hodin, přibližně 40% se vylučuje v nezměněné formě, převážně žlučí (38,9%) a v malých množstvích ledvinami (0,12%). Během prvního dne je vyloučeno 90% injikované dávky.

Indikace pro použití

 • prevence a léčba chřipky A a B, jiných akutních respiračních virových infekcí u dětí od 2 let a dospělých;
 • komplexní léčba akutních střevních infekcí etiologie rotavirů u dětí od 2 let.

Kontraindikace

Přecitlivělost na umifenovir nebo na kteroukoli složku léčiva.

Věk do 2 let. První trimestr těhotenství. Kojení.

Nedostatek surasy / isomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy.

S péčí

Druhý a třetí trimestr těhotenství.

Užívání během těhotenství a kojení

Ve studiích na zvířatech nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky na těhotenství, vývoj embrya a plodu, generickou aktivitu nebo postnatální vývoj. Použití přípravku Arbidol® v prvním trimestru těhotenství je kontraindikováno. Ve druhém a třetím trimestru těhotenství lze přípravek Arbidol® použít pouze k léčbě a prevenci chřipky a pokud zamýšlený přínos pro matku převažuje nad možným rizikem pro plod. Poměr přínosu a rizika stanoví ošetřující lékař.
Není známo, zda Arbidol® proniká do mateřského mléka u žen během laktace. Pokud je to nutné, užívání přípravku Arbidol® by mělo zastavit kojení.

Dávkování a podávání

Uvnitř, před jídlem.

V lahvičce obsahující prášek přidejte 30 ml (nebo přibližně 2/3 objemu lahve), vařeného a ochlazeného na teplotu místnosti. Uzavřete lahvičku víčkem, otočte ji a dobře protřepejte, dokud se nezíská homogenní suspenze. Přidá se vařená a ochlazená voda na objem 100 ml (až po značku na lahvičce) a znovu se protřepe. Před každým použitím opatrně protřepejte obsah lahvičky, dokud se nezíská homogenní suspenze. Změřte jednu dávku pomocí přiložených odměrných lžiček.

Jedna dávka léku (v závislosti na věku):

Návod k použití přípravku ARBIDOL® (ARBIDOL)

Držitel certifikátu registrace:

Vyrobil:

Kontaktní informace:

Forma dávkování

Forma uvolňování, balení a kompozice Arbidol®

Prášek pro přípravu suspenzí pro orální podání granulovaný, bílý nebo téměř bílý, s charakteristickou ovocnou vůní; Připravená suspenze je homogenní, bílá nebo bílá se žlutavým nebo krémovým odstínem barvy, s charakteristickou ovocnou vůní.

Pomocné látky: chlorid sodný - 26,85 mg, maltodextrin (Kleptoza Linekaps) - 750 mg, sacharóza (cukr) - 840,42 mg, koloidní oxid křemičitý (aerosil) - 24,6 mg, oxid titaničitý - 25 mg, předželatinovaný škrob (typ PA5PH) - 129,5 mg, benzoan sodný - 9,25 mg, banánová příchuť - 12,4 mg, třešňová příchuť - 6,1 mg.

37 g - lahve z tmavého skla o objemu 125 ml (1) s odměrnou lžící - balení kartonu.

Farmakologický účinek

Antivirová látka. Specificky inhibuje in vitro viry chřipky A a B (virus chřipky A, B), včetně vysoce patogenních subtypů A (H1N1) pdm09 a A (H5N1), jakož i dalších virů, které způsobují akutní respirační virové infekce (Coronavirus) spojené s těžkým akutním respiračním syndromem (SARS), rhinovirus (Rhinovirus), adenovirus (Adenovirus), respirační syncytiální virus (Pneumovirus) a parainfluenza virus (Paramyxovirus). Mechanismus antivirového účinku označuje fúzní inhibitory (fúze), interaguje s hemaglutininem viru a zabraňuje fúzi lipidového obalu viru a buněčných membrán. Má aktivitu indukující interferon - ve studii na myších byla indukce interferonů pozorována již po 16 hodinách a vysoké titry interferonu zůstaly v krvi až 48 hodin po podání. Stimuluje buněčné a humorální imunitní reakce: zvyšuje počet lymfocytů v krvi, zejména T-buněk (CD3), zvyšuje počet pomocných T-buněk (CD4), aniž by ovlivňoval hladinu T-supresorů (CD8), normalizuje imunoregulační index, stimuluje fagocytární funkci makrofágů a zvyšuje počet přirozených zabíječských buněk (NK buněk).

Terapeutická účinnost virových infekcí se projevuje snížením doby trvání a závažnosti onemocnění a jeho hlavních symptomů, jakož i snížením výskytu komplikací spojených s virovou infekcí a exacerbacemi chronických bakteriálních onemocnění.

Léčí nízko toxické léky (LD50 > 4 g / kg). Nemá žádné negativní účinky na lidský organismus při perorálním podání v doporučených dávkách.

Farmakokinetika

Sání a distribuce

Rychle se vstřebává a distribuuje do orgánů a tkání. Cmax v krevní plazmě při užívání léku v dávce 200 mg umifenovirů je dosaženo po 1 h, Vd - 1432 l.

Metabolismus a vylučování

Metabolizované v játrech. T1/2 průměrně je to 11 hodin, přibližně 40% se vylučuje v nezměněném stavu, převážně žlučí (38,9%) a v malých množstvích ledvinami (0,12%). Během prvního dne je vyloučeno 90% injikované dávky.

Arbidol pro děti: návod k použití, analogy a recenze

Dětský arbidol je antivirotikum a imunomodulační lék. Potlačuje aktivitu chřipkových virů A a B, jakož i koronavirus spojený s těžkým respiračním syndromem.

Podle mechanismu antivirového účinku se týká fúzních inhibitorů, interaguje s hemaglutininem viru a zabraňuje fúzi lipidového obalu viru a buněčných membrán.

Suspenze má mírný imunomodulační účinek.

Má aktivitu indukující interferon, stimuluje humorální a buněčné imunitní reakce, fagocytární funkci makrofágů, zvyšuje odolnost organismu vůči virovým infekcím.

Snižuje výskyt komplikací spojených s virovou infekcí a exacerbací chronických bakteriálních onemocnění.

Terapeutická účinnost u virových infekcí se projevuje snížením závažnosti celkové intoxikace a klinických jevů, což snižuje dobu trvání onemocnění.

Suspenze přípravku Arbidol u dětí se týká nízko toxických léků (LD50> 4 g / kg). Nemá žádné negativní účinky na tělo dítěte při perorálním podání v doporučených dávkách.

Indikace pro použití

Na co je přípravek Arbidol předepsán? Podle instrukcí je lék předepsán v následujících případech:

 • chřipky typu A a B;
 • ARVI;
 • těžký akutní respirační syndrom;
 • virové infekce s komplikacemi (bronchitida a pneumonie);
 • opakované stavy imunodeficience;
 • chronická bronchitida, pneumonie a recidivující herpetická infekce v chronické formě (v kombinaci s jinými léky);
 • jako profylaktický prostředek pro prevenci infekčních komplikací po operaci.

V kombinaci s jinými léky je dětský arbidol předepisován pro střevní infekce rotavirové povahy.

Návod k použití přípravku Arbidol Děti, dávkování

Lék se užívá perorálně před jídlem.

K přípravě suspenze se do lahvičky s práškem přidá 30 ml (přibližně 2/3 objemu lahve) vařené vody při teplotě místnosti. Injekční lahvičku protřepejte. Pak je třeba přidat vařenou a ochlazenou vodu do objemu 100 ml (štítek na lahvičce) a lahvičku znovu protřepávat, až se získá homogenní suspenze.

Měřicí lžička (součástí balení) pomůže změřit standardní jednorázovou dávku.

Standardní dávky přípravku Arbidol pro děti podle návodu:

 • U dětí ve věku 2-6 let je jedna dávka 10 ml suspenze (50 mg unifenovir).
 • Děti ve věku 6-12 let - 20 ml (100 mg).
 • Děti starší 12 let - 40 ml (200 mg).

Pro prevenci chřipky a ARVI suspenze je přípravek Arbidol předáván dětem od 2 let a dospělým v jednorázové dávce 2x týdně po dobu 3 měsíců.

Pro prevenci chřipkových a akutních respiračních virových infekcí s přímým kontaktem s pacienty - dětmi od 2 let a dospělými jednou dávkou léku 1 krát denně po dobu 10-14 dnů.

Léčba akutních respiračních virových infekcí bez komplikací - pro děti od 2 let a dospělé jednorázovou dávku 4x denně (každých 6 hodin) po dobu 5 dnů.

Pro komplexní léčbu akutních střevních infekcí rotavirového původu jsou dětem ve věku 2 let předepsány jednorázové dávky dětského přípravku Arbidol 4krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 dnů.

Pro nespecifickou prevenci těžkého akutního respiračního syndromu při kontaktu s nemocnými dětmi ve věku 6–12 let je zobrazeno 20 ml suspenze od 12 let a starší - 40 ml suspenze 1krát denně po dobu 12–14 dnů.

Pro léčbu těžkého akutního respiračního syndromu od 12 let a starších je předepsáno 40 ml suspenze dvakrát denně po dobu 8-10 dnů.

Podle pokynů pro použití u dětí starších 12 let mohou být tobolky přípravku Arbidol použity jako součást komplexní léčby akutních střevních infekcí rotavirového původu - 200 mg / 4 krát denně (každých 6 hodin) po dobu 5 dnů.

Vedlejší účinky

Pokyny upozorňují na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při předepisování přípravku Arbidol dětem:

 • alergické reakce individuální intolerance na složky léčiva.

Kontraindikace

Je kontraindikováno jmenovat Arbidol v následujících případech:

 • děti do 3 let;
 • v přítomnosti alergických reakcí na aktivní složky léčiva.

Povoleno vzít v kombinaci s jinými prostředky. Žádné negativní projevy nejsou detekovány.

Předávkování

Nebyly zjištěny žádné případy předávkování.

Analogy dětského Arbidolu, cena v lékárnách

Pokud je to nutné, Arbidol Detsky může být nahrazen protějškem pro léčebné účinky - to jsou drogy:

Výběr analogů je důležité si uvědomit, že návod k použití, ceny a recenze léků podobných akcí neplatí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v lékárnách v Rusku: Arbidol tablety 50 mg 10 ks. - od 149 do 175 rublů, tobolky 100 mg 10 ks. - od 230 do 261 rublů, suspenze 25 mg / 5 ml 37 g - od 280 rublů, podle 719 lékáren.

Recenze léku jsou velmi odlišné, je zde nedostatek závažných vedlejších účinků, stejně jako účinnost při prevenci virových onemocnění během epidemie. Přezkoumání rodičů, kteří užívali dětský arbidol, však často svědčí o absenci očekávaného účinku po jmenování dětí.

Léky> Arbidol pro děti

Stručný popisArbidol patří do skupiny alopatických antivirotik a imunomodulačních chemoterapeutik. K dispozici ve formě želatinových kapslí žluté barvy, nebo ve formě bikonvexních tablet se skořápkou a bílou nebo bílou barvou s krémovým odstínem. Tobolky obsahují 50 nebo 100 mg účinné látky, tablety - 100 nebo 200 mg účinné látky.
Balení: tobolky - polymerní plechovky, tablety - blistrové destičky v kartonovém obalu (uvolňovací forma a obalové materiály závisí na výrobci).

Věková omezeníV současné době se přípravek Arbidol doporučuje pro použití u dospělých a dětí starších tří let, protože se předpokládá, že užívání tablet je pro děti mladšího věku obtížné. Dříve byl lék doporučován pro děti od dvou let věku.

Složení a typ dovolené v lékárnáchÚčinnou látkou přípravku Arbidol je ethylchlorid 6 brom, 5 hydroxy, 1 methyl, 4 dimethylaminomethyl, 2 fenylthiomethyl, indol, 3 karboxylová kyselina.
Pomocné látky: modifikovaný škrob, mikrokrystalická celulóza, hořečnatá sůl kyseliny stearové, polyvinylpyrrolidon, opadry-2, laktóza.

Indikace pro použití:
• Prevence a léčba akutních virových infekcí dýchacích cest (chřipka, parainfluenza, respirační syncytiální virus, infekční mononukleóza, adenovirus, herpes atd.);
• Prevence a léčba akutních virových infekcí gastrointestinálního traktu (etirovirus, rotavirus atd.);
• Léčba infekčních onemocnění ve stavech sekundární imunodeficience;
• Integrovaný přístup k léčbě chronických onemocnění dýchacích orgánů, stejně jako často se opakujících herpetických infekcí.

Farmakologický účinek:
1. Hydrochlorid arbidolu blokuje hemaglutininový protein virového obalu, který je zodpovědný za usazování viru na buněčné stěně a za pronikání viru do buňky. Arbidol tedy interferuje s množením viru v epitelových buňkách dýchacího nebo gastrointestinálního traktu.
2. Hydrochlorid arbidolu v první fázi účinku stimuluje tvorbu endogenního interferonu, který přispívá ke stimulaci imunity T-buněk a fagocytů. Tento mechanismus způsobuje imunomodulační účinek Arbidolu.
Kombinace těchto dvou mechanismů účinku vede k snadnějšímu proudění virových a bakteriálních infekcí (snižuje závažnost syndromu intoxikace) a snižuje pravděpodobnost komplikací.
Arbidol se dobře vstřebává z gastrointestinálního traktu a již 90 minut po užití tablety / tobolky 100 mg dosahuje koncentrace léčiva v krvi maximálních hodnot. Má krátkou dobu distribuce v orgánech a tkáních.
Částečně zpracovaný v játrech (39%), částečně vylučován v nezměněné formě (40%) žlučí a 21% léčiva vylučovaného ledvinami. Do 24 hodin po podání je vyloučeno 90% přijaté dávky.
Léčivo je málo toxické, průměrná letální dávka je nejméně 4 g / kg tělesné hmotnosti

Návod k použití:
• Pro léčebné účely jsou dospělým a dětem od 12 let Arbidol předepsány dávky 200 mg čtyřikrát denně před jídlem v pravidelných intervalech. Pro děti ve věku 6-12 let je lék předepsán 100 mg čtyřikrát denně, pro děti ve věku od tří do šesti let - 50 mg stejným způsobem. Tento léčebný cyklus je pět dní, po kterém se léčivo sníží na jedenkrát denně, přičemž zbývající věkově specifická dávka a průběh léčby pokračuje dalších 28 dní.
• Pro profylaktické účely se Arbidol podává jednou denně, před jídlem: pro osoby starší 12 let - 200 mg, od 6 do 12 let - 100 mg, od 3 do 6 let - 50 mg. Pokud je lék používán pro profylaxi přímým kontaktem s osobou trpící akutními respiračními virovými infekcemi, užívání léku podle tohoto schématu by mělo být denně a trvat týden nebo dva. Pokud je léčivo používáno pro profylaktické účely v epidemiologicky nebezpečném období, může být Arbidol použit dvakrát týdně po dobu tří týdnů v souladu s výše uvedenými dávkami.

Zvláštní pokynyArbidol se užívá 20-30 minut před jídlem, zapije se malým množstvím převařené vody. Arbidol může být kombinován se jmenováním jiných chemoterapeutik, včetně antipyretik a antibakteriálních látek. Léková interakce léčiva nebyla detekována.

Kontraindikace a nežádoucí účinkyArbidol je kontraindikován v těhotenství (zejména v prvním trimestru), kojení, děti do tří let, stejně jako v případech přecitlivělosti na léčivo. Jediným popsaným vedlejším účinkem je alergická reakce na léčivo a jeho složky.
Použití přípravku Arbidol je omezené a vyžaduje pozorování lékaře u pacientů s jaterní a renální insuficiencí, chronických onemocnění kardiovaskulárního systému, nesnášenlivosti laktózy.