Aspirin: návod k použití, analogy a recenze

Aspirin je nesteroidní protizánětlivé léčivo používané k úlevě od bolesti, snížení horečky a jako prevence trombózy.

Účinná látka - kyselina acetylsalicylová - má analgetikum (analgetikum), antipyretikum, ve velkých dávkách - protizánětlivý účinek. Má antiplatelet (anti-srážení) aktivita.

Hlavním mechanismem účinku kyseliny acetylsalicylové je ireverzibilní inaktivace (potlačení aktivity) enzymu cyklooxygenázy (enzymu podílejícího se na syntéze prostaglandinů v těle), v důsledku čehož je narušena syntéza prostaglandinů. (Prostaglandiny jsou biologicky aktivní látky produkované v těle. Jejich úloha v těle je extrémně mnohostranná, zejména jsou zodpovědné za výskyt bolesti a otoku v místě zánětu).

Nejčastěji se aspirin ve vysokých dávkách (300 mg - 1 g) používá ke snížení teploty u pacientů se SARS a chřipkou, ke snížení svalové, kloubní a bolesti hlavy.

Indikace pro použití

Co pomáhá Aspirin? Podle instrukcí je lék předepsán v následujících případech:

 • při symptomatické léčbě syndromů bolesti střední a nízké intenzity různého původu (včetně zánětlivých);
 • ve horečnatém stavu;
 • revmatická onemocnění;
 • prevence trombózy a embolie.

Kromě toho, v klinické imunologii a alergologii, v postupně se zvyšujících dávkách pro prodlouženou desenzibilizaci aspirinu a vzniku rezistentní tolerance vůči NSAID u pacientů s astmatem aspirinem a aspirinovou triádou.

Aspirin pomáhá při bolestech hlavy, včetně syndromu abstinenčního syndromu, migrény, pomáhá při bolestech zubů, neuralgii, lumbago, syndromu hrudníku a dalších příznaků bolesti.

Pomáhá Aspirin s kocovinou?

Ve většině případů pomáhá lék bojovat s kocovinou. Nejvhodnější jsou šumivé tablety, které je třeba rozpustit ve vodě a opít. Jsou speciálně navrženy pro potlačení příznaků kocoviny a obsahují speciální přísady (absorbenty a vitamín C), které mají na tělo komplexní účinek.

Za prvé, Aspirin "ředí krev" a snižuje intrakraniální tlak, takže se pacient cítí uvolněně brzy po jeho užívání.

Má bolesti hlavy a vědomí je jasnější. Kromě toho alkohol způsobuje zahuštění krve, což může způsobit krevní sraženiny v cévách, a naopak kyselina acetylsalicylová ji ředí.

Návod k použití Dávkování aspirinu

Tablety s dávkami nad 325 mg (400-500 mg a vyšší) jsou určeny pro použití jako analgetikum a protizánětlivé činidlo - v dávkách od 50 do 325 mg - hlavně jako antiagregační léčivo.

Konvenční tablety se požívají, stlačují se velkým množstvím vody (skleněné), šumivé tablety se předem rozpouští ve sklenici vody (až do úplného rozpuštění a ukončení syčení).

Pro dospělé a děti starší 15 let s syndromem nízké a střední intenzity bolesti a horečnatými stavy doporučuje návod k použití dávkování Aspirinu:

 • jednotlivá dávka od 500 mg do 1 g;
 • maximální jednorázová dávka - 1 g;
 • Maximální denní dávka je 3 gramy.

Intervaly mezi dávkami léčiva by měly být nejméně 4 hodiny.

Jak dlouho můžete užívat aspirin? Užívání léku (bez konzultace s lékařem) by nemělo překročit 7 dní, pokud je předepsáno jako anestetikum a více než 3 dny jako antipyretikum.

Další dávky

Pro zlepšení reologických vlastností krve - od 150 do 250 mg denně po dobu několika měsíců.

Při infarktu myokardu a také při sekundární profylaxi u pacientů s infarktem myokardu se Aspirin užívá v dávce 40 až 325 mg jednou denně (obvykle 160 mg).

Jako inhibitor agregace destiček - 300-325 mg denně po dlouhou dobu.

S dynamickými poruchami mozkové cirkulace u mužů je mozková tromboembolie - 325 mg denně s postupným zvyšováním na maximálně 1 g denně. Pro prevenci relapsu - 125-300 mg denně.

Pro prevenci trombózy nebo okluze aortálního zkratu - 325 mg každých 7 hodin přes intranasálně zavedenou zkumavku žaludku, pak perorálně - 325 mg 3krát denně (obvykle v kombinaci s dipyridamolem, který je po týdnu zrušen, pokračující dlouhodobá léčba ASA).

Zvláštní pokyny

V současné době je použití aspirinu jako protizánětlivého léku v denní dávce 5 až 8 g omezeno v důsledku vysoké pravděpodobnosti vedlejších účinků gastrointestinálního traktu (NSAID gastropatie).

Před chirurgickým zákrokem, ke snížení krvácení během operace a v pooperačním období, musíte přerušit příjem po dobu 5-7 dnů a informovat lékaře.

Při dlouhodobém užívání aspirinu je nutné provést kompletní krevní obraz a vyšetřit okultní krev.

Dokonce i v malých dávkách snižuje vylučování kyseliny močové z těla, což může vyvolat akutní záchvat dny u citlivých pacientů.

Vedlejší účinky

Instrukce upozorňuje na možnost vývoje následujících vedlejších účinků při jmenování Aspirinu:

 • Nevolnost, bolest v epigastrické oblasti, ulcerózní erozivní léze gastrointestinálního traktu, gastrointestinální krvácení; Tinnitus a závratě; Anémie; Kožní vyrážka, kopřivka, angioedém, anafylaktický šok, bronchospasmus.

Kontraindikace

Je kontraindikováno jmenovat aspirin v následujících případech:

 • Bronchiální astma vyvolané salicylátem a nesteroidními protizánětlivými léky;
 • Erozivní a ulcerózní onemocnění gastrointestinálního traktu v akutní fázi;
 • Hemoragická diatéza;
 • Současné užívání aspirinu s metotrexátem s týdenní dávkou 15 mg;
 • I a III trimestry těhotenství;
 • Věk do 15 let;
 • Přecitlivělost na salicyláty.

U pacientů trpících dnou, hyperurikémií, ulcerózními lézemi gastrointestinálního traktu nebo gastrointestinálním krvácením (v anamnéze), poruchami funkce jater a ledvin, chronickými respiračními onemocněními, bronchiálním astmatem, sennou rýmou, polypózou nosní sliznice a ženami v II. trimestru těhotenství.

Předávkování

Příznaky středně závažného předávkování jsou tinitus, nevolnost, poruchy sluchu, zvracení, zmatenost, závratě, bolesti hlavy. Tyto příznaky vymizí s poklesem dávky.

Závažné předávkování je doprovázeno hyperventilací, horečkou, metabolickou acidózou, respirační alkalózou, ketózou, kardiogenním šokem, kómou, těžkou hypoglykemií, respiračním selháním.

V takových případech je pacient hospitalizován. Léčba zahrnuje použití aktivního uhlí, výplach, kontrolu CSF, nucenou alkalickou diurézu pro získání hodnot pH moči v rozmezí 7,5-8,0, kompenzaci ztráty tekutin, hemodialýzu, symptomatickou terapii.

Analogy Aspirin, cena v lékárnách

Pokud je to nutné, můžete Aspirin nahradit analogem účinné látky - jedná se o léky:

Výběr analogů je důležité pochopit, že pokyny pro použití aspirinu, ceny a recenze léků podobné akce neplatí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v ruských lékárnách: Šumivé tablety Aspirin express 500mg 12ks. - od 230 do 305 rublů, tablety 300 mg 20 ks. - od 75 do 132 rublů, podle 932 lékáren.

Skladujte v suchu při teplotě do 30 ° C. Doba použitelnosti - 5 let. Podmínky prodeje z lékáren - bez lékařského předpisu.

Zvláštní pokyny a interakce

Léčivo zvyšuje účinek jiných NSAID a narkotických analgetik, hypoglykemických činidel, nepřímých antikoagulancií, heparinu, sulfonamidů, trijodthyroninu; zvyšuje toxicitu metotrexátu; snižuje účinek urikosurických léčiv, antihypertenziv a diuretik.

Ethanol a GCS zvyšují škodlivý účinek aspirinu na sliznici gastrointestinálního traktu, což zvyšuje pravděpodobnost gastrointestinálního krvácení.

Kyselina acetylsalicylová zvyšuje plazmatickou koncentraci přípravků lithia, barbiturátu a digoxinu.

Interakce s léky

Kyselina acetylsalicylová, zvyšuje toxické vlastnosti methotrexatu a nežádoucí účinky trijodthyronin, narkotických analgetik, sulfonamidy (včetně kotrimoxazol), jinými NSAID, trombolytiky - inhibitory agregace krevních destiček, hypoglykemických léků pro perorální antikoagulancia, heparinu. Zároveň oslabuje působení diuretik (furosemid, spironolakton), antihypertenziv a urikosurik (probenecid, benzbromaron).

V kombinaci s léky obsahujícími ethanol, alkohol a glukokortikosteroidy se zvyšuje škodlivý účinek ASA na sliznici gastrointestinálního traktu, což zvyšuje riziko gastrointestinálního krvácení.

Kyselina acetylsalicylová zvyšuje koncentraci přípravků lithia, barbiturátů a digoxinu v těle při aplikaci. Antacida, která zahrnují hydroxid hlinitý a / nebo hořčík, zpomalují a snižují absorpci ASA.

Aspirin - je to dobré nebo poškození těla?

Přínosem aspirinu je, že pomáhá hodně jako anestetikum, antipyretikum a protizánětlivé činidlo. V nižších dávkách se používá k prevenci vzniku vaskulárních komplikací.

V současné době je to jediný disaggregant, jehož účinnost při akutním období ischemické cévní mozkové příhody (mozkový infarkt) je podporována lékařstvím založeným na důkazech.

Pravidelný příjem významně snižuje riziko kolorektálního karcinomu, rakoviny prostaty, plic, jícnu a krku.

Důležitým rysem použití aspirinu je to, že nevratně potlačuje COX, enzym, který se podílí na syntéze tromboxanů a Pg. ASA působí jako acetylační činidlo a spojuje serinový zbytek v aktivním centru acetylové skupiny COX. To odlišuje léčivo od jiných NSAID (zejména z ibuprofenu a diklofenaku), které patří do skupiny reverzibilních COX inhibitorů.

Kulturisté používají kombinaci „Aspirin-Kofein-Bronholitin“ jako spalovač tuků (tato směs je považována za předchůdce všech spalovačů tuků). Ženy v domácnosti našly použití ASA v každodenním životě: nástroj je často používán k odstranění skvrn potu z bílého oblečení a k zalévání postižené houbové půdy.

Bylo nalezeno použití aspirinu a pro květiny se přidává rozdrcená tableta do vody, když chtějí delší dobu šetřit řezané rostliny.

Některé ženy užívají pilulku jako antikoncepci: pilulka se podává intravaginálně 10-15 minut před PA, nebo se rozpustí ve vodě a pak se do ní přidá roztok. Účinnost této metody ochrany před těhotenstvím nebyla zkoumána, právo na její existenci však gynekologové nepopírají. Lékaři zároveň konstatují, že účinnost takové antikoncepce je pouze asi 10%.

Přínosy a škody způsobené aspirinem závisí na správnosti aplikace a podle pokynů a navzdory velkému počtu užitečných vlastností může být léčivo škodlivé. Potlačení aktivity MOR tedy vyvolává porušení integrity stěn zažívacího traktu a je faktorem ve vývoji peptického vředu.

Také nebezpečné ASC může být pro děti do 12 let. Pokud se používá v přítomnosti virové infekce u dítěte, lék může způsobit Rayův syndrom - nemoc, která představuje hrozbu pro život mladých pacientů.

Aspirin

10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.

Tablets Bílé tablety, kulaté, mírně bikonvexní, šikmé k okraji, s razítkem ve formě ochranné známky ("Bayerův kříž") na jedné straně a "ASPIRIN 0,5" na straně druhé.

Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, kukuřičný škrob.

10 ks. - puchýře (1) - kartony.
10 ks. - blistry (2) - kartony.
10 ks. - puchýře (10) - kartony.

Kyselina acetylsalicylová (ASA) patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID) a má analgetické, antipyretické a protizánětlivé účinky v důsledku inhibice enzymů cyklooxygenázy zapojených do syntézy protaglandinů.

ASA v rozmezí dávek od 0,3 do 1,0 g se používá ke snížení teploty u onemocnění, jako je běžné nachlazení a chřipka, a ke zmírnění bolesti kloubů a svalů. ASA inhibuje agregaci krevních destiček blokováním syntézy tromboxanu A2 v destičkách.

- pro symptomatickou úlevu od bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti v krku, bolesti při menstruaci, bolesti svalů a kloubů, bolesti v zádech;

- zvýšená tělesná teplota při nachlazení a jiných infekčních a zánětlivých onemocněních (u dospělých a dětí starších 15 let).

- erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu (v akutní fázi);

- bronchiální astma vyvolané salicyláty a jinými NSAID;

- kombinované použití s ​​metotrexátem v dávce 15 mg týdně nebo více;

- I. a III. Trimestr těhotenství a kojení;

- Hypersenzitivita na ASA, jiné NSAID nebo na pomocné látky.

Lék není předepisován dětem mladším 15 let s akutními respiračními chorobami způsobenými virovými infekcemi, vzhledem k riziku Reyeova syndromu (encefalopatie a akutní tuková játra s akutním rozvojem selhání jater).

S opatrností - při současné léčbě antikoagulancii, dnou, hyperurikémií, žaludečním vředem a / nebo dvanáctníkovým vředem (v anamnéze), včetně chronické nebo recidivující vředové choroby, stejně jako gastrointestinálního krvácení; bronchiální astma, nosní polypóza, chronická bronchofonární onemocnění; při poruše funkce ledvin a / nebo jater; v II. trimestru těhotenství.

Lék je určen pro dospělé a děti od 15 let:

S bolestivým syndromem slabé a střední intenzity a horečnatými stavy je jedna dávka 0,5-1 g, maximální jednotlivá dávka je 1 g. Intervaly mezi přípravkem by měly být nejméně 4 hodiny Maximální denní dávka nesmí překročit 3 g (6 tab.).

Přijmout uvnitř, po jídle, mytí velkým množstvím tekutiny.

Trvání léčby (bez konzultace s lékařem) by nemělo překročit 7 dní, pokud je předepsáno jako anestetikum a více než 3 dny jako antipyretikum.

Na straně gastrointestinálního traktu: bolest břicha, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, zjevné (zvracení krví, dehtová stolice) nebo skryté známky gastrointestinálního krvácení, které mohou vést k anémii nedostatku železa, erozivním a ulcerózním lézím (včetně perforace) gastrointestinálního traktu, zvýšené jaterní enzymy.

Ze strany centrální nervové soustavy: závratě a tinnitus (obvykle jsou to příznaky předávkování).

Z hemopoetického systému: zvýšené riziko krvácení.

Alergické reakce: kopřivka, anafylaktické reakce, bronchospasmus, angioedém.

Předávkování střední závažnosti je charakterizováno nevolností, zvracením, tinnitem, ztrátou sluchu, bolestí hlavy, závratí a zmateností. Tyto příznaky vymizí s nižší dávkou léku.

Závažná závažnost je charakterizována horečkou, hyperventilací, ketózou, respirační alkalózou, metabolickou acidózou, kómou, kardiogenním šokem, respiračním selháním, těžkou hypoglykémií.

Léčba: hospitalizace, výplach, užívání aktivního uhlí, kontrola acidobazické rovnováhy, alkalická diuréza pro dosažení hodnot pH v moči v rozmezí 7,5-8,0 (nucená alkalická diuréza je považována za dosaženou, pokud je koncentrace salicylátu v krvi vyšší než 500 mg / l (3,6 mmol / l). l) u dospělých a 300 mg / l (2,2 mmol / l) u dětí, hemodialýza, náhrada ztráty tekutin, symptomatická léčba.

Kyselina acetylsalicylová zvyšuje toxicitu metotrexátu, účinky narkotických analgetik, jiných NSAID, hypoglykemických činidel pro perorální podání, heparinu, nepřímých antikoagulancií, trombolytických činidel - inhibitorů agregace krevních destiček, sulfonamidů (včetně ko-trimoxazolu), trijodtyrocytů redukuje - urikosurické léky (benzbromaron, probenecid). antihypertenziva a diuretika (spironolakton, furosemid).

Glukokortikosteroidy, alkohol a léky obsahující ethanol zvyšují škodlivý účinek na sliznici gastrointestinálního traktu, zvyšují riziko gastrointestinálního krvácení.

Kyselina acetylsalicylová zvyšuje koncentraci přípravků digoxinu, barbiturátů a lithia v krevní plazmě.

Antacida obsahující hydroxid hořečnatý a / nebo hlinitý, zpomalují a zhoršují absorpci kyseliny acetylsalicylové.

Děti mladší 15 let nemohou předepsat lék obsahující kyselinu acetylsalicylovou, protože v případě virové infekce zvyšuje riziko Reyeova syndromu.

Kyselina acetylsalicylová může způsobit bronchospasmus, atak bronchiálního astmatu nebo jiné hypersenzitivní reakce. Rizikovými faktory jsou anamnéza bronchiálního astmatu, horečka, nosní polypy, chronická broncho-plicní onemocnění, anamnéza alergií (alergická rýma, kožní vyrážky).

Kyselina acetylsalicylová může zvyšovat sklon ke krvácení, což je spojeno s jeho inhibičním účinkem na agregaci krevních destiček. To je třeba vzít v úvahu při operaci, včetně malých intervencí, jako je extrakce zubů. Před chirurgickým zákrokem, ke snížení krvácení v průběhu operace a pooperačním období, by mělo být léčivo přerušeno po dobu 5-7 dnů a oznámeno lékaři.

Kyselina acetylsalicylová snižuje vylučování kyseliny močové z těla, což může způsobit akutní záchvat dny u predisponovaných pacientů.

Pokud je to nutné, užívání přípravku během kojení kojení by mělo být přerušeno.

Je kontraindikován pro použití v I. a III. Trimestru těhotenství, v II. Trimestru je nutná opatrnost.

Aspirin: návod k použití

Léčivo Aspirin je nesteroidní protizánětlivé léčivo, které má výrazný antipyretický, protizánětlivý a analgetický účinek. Léčivo se používá pro symptomatickou eliminaci syndromu bolesti různého původu a snížení tělesné teploty ve febrilních podmínkách na pozadí různých infekčních a zánětlivých patologií. Aspirin je kontraindikován u dětí do 15 let, kojících žen, stejně jako v prvním a třetím trimestru těhotenství, s hemoragickou diatézou, exacerbací gastrointestinálních vředů, bronchiálním astmatem na pozadí užívání NSAID a přecitlivělosti.

Forma dávkování

Aspirin je dostupný ve formě tablet.

Balení jsou blistry po 10 tabletách. Balení obsahuje 1, 2 nebo 10 blistrů.

Popis a složení

Aspirin je kulaté, bikonvexní tablety bílé barvy s rytím kříže "Bayer" na jedné straně a "ASPIRIN 0,5" na straně druhé.

1 tableta obsahuje 500 mg kyseliny acetylsalicylové.

 • kukuřičný škrob;
 • mikrokrystalická celulóza.

Farmakologická skupina

Léčivo Aspirin patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Kyselina acetylsalicylová, která je aktivní složkou nástroje, má výrazný analgetický, protizánětlivý a antipyretický účinek. Mechanismem terapeutického působení léčiva je inhibice enzymů cyklooxygenázy, které se přímo podílejí na syntéze prostaglandinů.

Při použití dávky aspirinu od 500 mg do 1000 mg se přípravek používá jako antipyretikum pro nachlazení nebo chřipku, stejně jako lék proti bolesti pro artralgii, myalgii a jiné bolesti. Kyselina acetylsalicylová má také schopnost inhibovat agregaci destiček blokováním syntézy mediátoru thromboxanu A2 v destičkách.

Indikace pro použití

Lék Aspirin je pacientům indikován jako symptomatický prostředek k odstranění bolesti a horečnatých stavů.

Pro dospělé

Indikace pro použití Aspirinu jsou:

 • symptomatická léčba bolesti zubů a bolesti hlavy, myalgie a artralgie, menstruační bolesti, bolesti zad a krku;
 • horečka a horečka s nachlazením a dalšími patologiemi infekční a zánětlivé povahy.

Pro děti

Dospělí nad 15 let mají předepsáno aspirin pro podobné patologie. Děti do 15 let, lék je kontraindikován.

Pro těhotné ženy a během laktace

Během kojení a během prvního a třetího trimestru těhotenství je zakázáno užívat Aspirin. Při II. Trimestru těhotenství se lék užívá s maximální opatrností.

Kontraindikace

Léčivý přípravek Aspirin je kontraindikován za takových podmínek, jako jsou:

 • hemoragická diatéza;
 • děti do 15 let;
 • I a III trimestry těhotenství;
 • exacerbace erozivních a ulcerózních lézí gastrointestinální sliznice;
 • přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou, další NSAID nebo jiné složky tablet;
 • období laktace;
 • současné podávání metotrexátu v dávce 15 mg nebo více týdně;
 • bronchiální astma na pozadí použití salicylátů nebo jiných NSAID.
 • II trimestr těhotenství;
 • bronchiální astma;
 • dna;
 • polypy v nosní dutině;
 • ulcerózní léze střeva nebo žaludku (včetně historie);
 • hyperurikémie;
 • současné použití antikoagulancií;
 • patologie plic nebo průdušek v chronické formě;
 • dysfunkce jater a / nebo ledvin.

Dávkování a podávání

Vezměte lék Aspirin by měl být uvnitř po jídle, vymačkané tablety s dostatkem čisté vody (nejméně 200 ml).

Pro dospělé

Při léčbě bolesti a horečky se doporučuje užívat jednu dávku léku v dávce 500 mg až 1000 mg. Maximální denní dávka je 3000 mg nebo 6 tablet po 500 mg. Pro opětovné užívání léku je nutné udržet interval 4 hodin.

Léčba by neměla být delší než 7 dní v případě užívání aspirinu jako anestetika a 3 dny jako antipyretika.

Pro děti

Děti mladší 15 let od užívání drogy Aspirin je přísně kontraindikováno. Děti starší 15 let mohou užívat lék stejným způsobem jako dospělí pacienti.

Pro těhotné ženy a během laktace

Během I. a III. Trimestru těhotenství a během kojení je zakázáno užívat Aspirin. V II. Trimestru by měl být lék podáván s opatrností s předběžným individuálním výpočtem dávek.

Vedlejší účinky

Nejběžnější vedlejší účinky Aspirinu jsou následující vedlejší účinky:

 • zjevné nebo skryté projevy krvácení v orgánech gastrointestinálního traktu;
 • tinnitus;
 • vysoké riziko krvácení;
 • kopřivka;
 • pálení žáhy;
 • erozivní a ulcerózní léze sliznice gastrointestinálního traktu (včetně perforace);
 • angioedém;
 • závratě;
 • nevolnost a zvracení;
 • závratě;
 • anafylaktický šok;
 • zvýšená aktivita jaterních enzymů;
 • bronchospasmus;
 • anémie z nedostatku železa.

Interakce s jinými léky

Při současném použití kyseliny acetylsalicylové s glukokortikosteroidy, přípravky obsahujícími alkohol a alkoholickými nápoji se zvyšuje negativní účinek aspirinu na sliznici gastrointestinálního traktu a zvyšuje se riziko vnitřního krvácení.

Antacidní přípravky obsahující hydroxid hořečnatý nebo hlinitý zhoršují absorpci aspirinu z gastrointestinálního traktu.

Kyselina acetylsalicylová potencuje účinky NSAID, narkotických analgetik, toxicity metotrexátu, aktivity hypoglykemických činidel pro perorální použití, nepřímých antikoagulancií, heparinu, sulfonamidů, inhibitorů agregace destiček a trijodthyroninu.

Aspirin snižuje účinnost antihypertenziv, urikosurik a diuretik.

Kyselina acetylsalicylová pomáhá zvyšovat koncentraci barbiturátů, přípravků digoxinu a lithia v krevním séru.

Zvláštní pokyny

Pokud užíváte Aspirin, můžete zaznamenat záchvat bronchiálního astmatu, bronchospasmu a dalších příznaků přecitlivělosti. Rizikové faktory zahrnují přítomnost polypů v nosní dutině, bronchiální astma a alergická onemocnění v anamnéze, horečku, nemoci průdušek a plic chronické povahy.

Při použití s ​​kyselinou acetylsalicylovou u dětí mladších 15 let se zvyšuje riziko Reyeova syndromu v přítomnosti virové infekce.

V případě nadcházejícího chirurgického zákroku (včetně drobných operací, jako je extrakce zubů) je třeba zvážit zvýšené riziko krvácení při užívání aspirinu. Aby se zabránilo negativním následkům, doporučuje se přestat užívat kyselinu acetylsalicylovou 5–7 dnů před operací a upozornit ošetřujícího lékaře na užívání tohoto přípravku.

Aspirin může vyvolat projev akutního záchvatu dny v důsledku zpomalení vylučování kyseliny močové.

Dávkování z lékáren bez lékařského předpisu.

Předávkování

Symptomy mírné intoxikace aspirinem jsou:

 • zmatek;
 • sluchové postižení;
 • nevolnost;
 • bolest hlavy;
 • tinnitus;
 • závratě;
 • zvracení.

Při zrušení nebo snížení terapeutické dávky bylo pozorováno odstranění těchto následků.

Příznaky těžké intoxikace aspirinem:

 • hyperventilace;
 • kardiogenní šok;
 • hypoglykémie;
 • respirační alkalóza;
 • respirační selhání;
 • ketóza;
 • horečka;
 • metabolická acidóza;
 • kóma.
 • okamžitá hospitalizace;
 • použití velkého množství aktivního uhlí;
 • nucená alkalická diuréza;
 • výplach;
 • hemodialýzu;
 • doplňování tekutin;
 • symptomatická léčba.

Podmínky skladování

Lék Aspirin by měl být uchováván mimo dosah dětí při teplotě do 30˚C.

Doba použitelnosti - 5 let.

Analogy Aspirinu

Vzhledem k širokému spektru nežádoucích účinků a možné nesnášenlivosti složek léčiva musí lékař zvolit odpovídající léčivou náhražku. Existuje několik účinných analogů léku Aspirin.

Upsarin Upsa

Jedná se o přímý analog Aspirinu. Nástroj má jinou formu uvolňování, což představuje šumivé rozpustné tablety. Má výrazné antipyretické a analgetické vlastnosti. Může působit jako přímá náhrada za aspirin během terapeutického období.

Aspirin C

Kromě kyseliny acetylsalicylové obsahuje přípravek kyselinu askorbovou. Přidání kyseliny askorbové snižuje negativní účinek kyseliny acetylsalicylové na sliznici gastrointestinálního traktu, což významně snižuje rozsah kontraindikací a vedlejších účinků. Aspirin C se používá k odstranění bolesti a horečky. Naproti tomu Aspirin je kontraindikován u diabetes mellitus, urolitiázy a srdečního selhání.

Citramon

Je to kombinovaný přípravek obsahující kyselinu acetylsalicylovou, paracetamol a kofein. Léčivo má ve srovnání s aspirinem silnější antipyretický a analgetický účinek. Používá se při léčbě bolesti a horečky u infekčních a zánětlivých onemocnění. Na rozdíl od Aspirinu má Citramon díky své kombinaci širší škálu kontraindikací a vedlejších účinků.

Cena aspirinu

Průměrná cena drogy Aspirin v lékárnách v Moskvě je 280-320 rublů. (10 tablet).

Aspirin

Popis k 15.3.2016

 • Latinský název: Aspirin
 • Kód ATX: N02BA01
 • Účinná látka: kyselina acetylsalicylová (kyselina acetylsalicylová)
 • Výrobce: Bayer Bitterfeld GmbH (Německo)

Složení Aspirinu

Tablety obsahují 500 mg kyseliny acetylsalicylové (ASA), stejně jako kukuřičný škrob a mikrokrystalickou celulózu.

Formulář vydání

Forma drogy - pilulky.

Farmakologický účinek

Lék snižuje zánět a bolest a působí také jako antipyretikum a disaggregant.

Farmakologická skupina: NSAID - deriváty kyseliny salicylové.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Co je Aspirin?

Účinná látka léčiva - kyselina acetylsalicylová (někdy mylně nazývaná „kyselina acetylová“) - patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv, jejichž mechanismus účinku je realizován nevratnou inaktivací enzymu COX, který hraje důležitou roli v syntéze tromboxanů a Pg.

Tudíž k otázce kyseliny acetylsalicylové - je to aspirin nebo ne, můžeme s jistotou odpovědět, že aspirin a kyselina acetylsalicylová jsou jedno a totéž.

Přírodní zdroj Aspirinu: kůra Salyx alba (bílá vrba).

Chemický vzorec Aspirinu: C₉H₈O₄.

Farmakodynamika

Perorální podání ASK v dávce 300 mg až 1 g pomáhá zmírnit bolest (včetně svalů a kloubů) a stavů, které jsou doprovázeny mírnou horečkou (například při nachlazení nebo chřipce). Podobné dávky ASA jsou předepsány pro teplotu.

Vlastnosti ASA umožňují použití léčiva i při akutních a chronických zánětlivých onemocněních. Seznam indikací, který pomáhá Aspirinu, uvádí osteoartritidu, revmatoidní artritidu, ankylozující spondylitidu.

Při těchto onemocněních se obvykle používají vyšší dávky než například při teplotě nebo za studena. Pro zmírnění stavu dospělého, v závislosti na charakteru průběhu onemocnění, je předepsáno 4 až 8 g ASA denně.

Blokováním syntézy thromboxanu A2 ASC potlačuje agregaci destiček. To je vhodné použít s velkým množstvím cévních onemocnění. Denní dávka pro tento druh patologie se pohybuje od 75 do 300 mg.

Farmakokinetika

Po užití pilulky Aspirin ASA rychle a úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu. Během absorpce a po absorpci se biotransformuje do kyseliny salicylové (CK) - hlavního farmakologicky aktivního metabolitu.

TSmah ASK - 10-20 minut, salicyláty - od 20 minut do 2 hodin. ASK a SC jsou zcela vázány v krvi na plazmatické proteiny a rychle distribuovány v těle. SK proniká placentou a přechází do mateřského mléka.

V metabolismu SC se jednalo o játra. Produkty metabolismu látky jsou: gentisic, gentisin uric, kyseliny salicylové a kyseliny salicylacylové a salicylfenol glukuronidy.

Kinetika exkrece SC závisí na dávce, protože metabolismus je omezen aktivitou jaterních enzymů. T1 / 2 je také dávkově závislá hodnota: v případě použití nízkých dávek T1 / 2 - od 2 do 3 hodin, v případě použití vysokých dávek - se zvyšuje na 15 hodin.

CK a jeho metabolické produkty pocházejí hlavně z ledvin.

Indikace pro použití Aspirin

Aspirin (ASA) je symptomatický prostředek, který se používá pro stavy zahrnující bolest, zánět a horečku.

Indikace pro použití:

 • bolest hlavy;
 • bolest zubů;
 • algomenorrhea;
 • bolest v krku způsobená chladem;
 • bolesti svalů a kloubů;
 • bolesti zad;
 • Nachlazení a nachlazení;
 • mírná bolest při zánětu kloubů.

Kontraindikace pro aspirin

Kontraindikace jsou rozděleny na absolutní a relativní.

Léčivo je přísně zakázáno pro alergie na ASA nebo jiné nesteroidní protizánětlivé léky (Analgin, Paracetamol, atd.), Stejně jako v podmínkách, které jsou charakterizovány zvýšenou tendencí ke krvácení.

Relativní jsou následující kontraindikace:

Pokud existuje relativní kontraindikace, může být přípravek Aspirin Bayer užíván pouze po jeho schválení lékařem.

Vedlejší účinky

 • hypersenzitivní reakce (kožní vyrážka, bronchospasmus);
 • snížení hladiny trombocytů v krvi;
 • bolesti žaludku.

Časté a dlouhodobé užívání ASK může být v některých případech doprovázeno rozvojem krvácení z gastrointestinálního traktu, jehož příznaky jsou:

 • dehtové stolice;
 • anémie;
 • obecná slabost;
 • přetrvávající bolest břicha.

Výskyt těchto příznaků vyžaduje vysazení aspirinu a okamžitou lékařskou pomoc.

Dlouhodobá léčba vysokými dávkami ASA může také vyvolat:

 • poškození juxtaglomerulárního aparátu (periocularis) ledvin;
 • tvorbu oxalátových a / nebo urátových kamenů v močovém traktu a ledvinách;
 • selhání ledvin;
 • poškození insulární aparatury PZHZH;
 • porušení syntézy glykogenu (v některých případech až do vývoje diabetu);
 • trombocytóza;
 • myokardiální dystrofie;
 • hemolytickou anémii, erytrocytopenii, hyperprotrombinemii, neutrofilní leukocytózu;
 • snížení propustnosti kapilár (možná zvýšený krevní tlak a zhoršení trofismu tkání);
 • hemolýzu erytrocytů (u pacientů s nedostatkem G6PD);
 • porušení výměny mědi a zinku;
 • dysbakterióza ústní dutiny.

Aspirin tablety, návod k použití

Návod k použití Aspirinu naznačuje, že tablety by měly být užívány perorálně po jídle s dostatečným množstvím tekutiny.

Maximální doba trvání léčby bez konzultace s lékařem je 5 dnů.

Jako jednorázová dávka jsou dospělí předepsáni od 300 mg do 1 g ASA. Opakovaný příjem je možný za 4-8 hodin. Přípustná horní hranice denní dávky je 4 g.

Aspirin: jak pít pro prevenci srdečních onemocnění a cév?

Systematický přehled různých studií ukázal, že použití aspirinu po infarktu myokardu může snížit výskyt nefatálních infarktů o 31%, incidenci nefatálních mozkových příhod o 39%, opakované mrtvice a infarkty o 25% a vaskulární smrt o 25%.

Zároveň pozitivní účinek ASA nezávisí na pohlaví, věku, přítomnosti diabetu a ukazatelích krevního tlaku.

V průběhu výzkumu bylo zjištěno, že po infarktu myokardu by měla být ASA podána okamžitě a léčba by měla pokračovat, dokud nebudou odhaleny specifické kontraindikace. Optimální dávka pro vaskulární profylaxi je 160-325 mg / den.

Jak pít aspirin?

Doporučuje se pít tablety Aspirin s mlékem, želé nebo sodnou solí hydrogenuhličitanu sodného.

Aspirin pro ředění krve: má ředění krve ASK?

ASC je disaggregant. Tato vlastnost léčiva umožňuje jeho použití v podmínkách, kdy je nutné vytvořit překážky pro indukovanou nebo spontánní agregaci destiček.

Existují 2 skupiny léků na ředění krve: bez ASA a na základě této látky. Krevní ředidla bez ASA jsou antikoagulancia. Léky, které jsou založeny na ASA, patří do skupiny antiagregačních činidel.

Když se ptali, zda aspirin ředí krev či nikoliv, lékaři odpoví, že význam účinku disagregantů (a zejména ASA) spočívá v tom, že snižují schopnost destiček držet pohromadě, což zase snižuje riziko vzniku krevních sraženin.

Na co je Aspirin? Následující instrukce jsou uvedena v instrukcích a na Wikipedii: lék by měl být podáván pacientům s vysokým kardiovaskulárním rizikem, lidem, kteří měli infarkt myokardu, stejně jako v akutním období ischemické cévní mozkové příhody, s poruchami oběhu v mozku a dalšími projevy aterosklerózy.

Elena Malysheva o léku říká: „Lék na stáří. Žádné krevní sraženiny v cévách, dobrý průtok krve v mozku, srdce, nohy, ruce. V kůži! “. Poznamenává také, že tento nástroj snižuje riziko aterosklerózy a chrání tělo před rakovinou.

Tipy, jak vzít Aspirin k ředění krve správně, jsou následující: optimální dávka léku, pokud se používá k prevenci vaskulárních komplikací, je dávka 75-100 mg / den. Je to právě tato dávka, která je v poměru bezpečnosti a účinnosti považována za nejvyváženější.

Západní lékaři neprovádějí použití aspirinu k ředění krve, nicméně v Rusku se pro tyto účely doporučuje poměrně často. Vědět o výhodách ASA pro cévy, někteří lidé začnou brát drogu nekontrolovatelně.

Lékaři se nebaví připomínat, že před pitím aspirinu očistit cévní stěny od cholesterolu a „změkčit“ krev, musíte získat souhlas lékaře.

Co je to škodlivý aspirin? Studie, které vedli vědci v 70. letech 20. století, ukázaly, že léky ASA mají vliv na viskozitu krve, čímž pomáhají snižovat zátěž srdečního svalu a zabraňují zvýšení krevního tlaku.

Pro dosažení těchto účinků je však obvykle dostačující 50-75 mg látky za den. Pravidelné překročení doporučené profylaktické dávky může způsobit opačné výsledky a poškodit tělo.

Jinými slovy, užívání ASC k ředění krve, pokud nejsou žádné známky srdečního onemocnění, má negativní vliv na tělo.

Jak vyměnit ASC?

Pacienti často přemýšlejí o tom, co je to krev jiná než Aspirin. Jako alternativu k léčivům je možné použít oddělené přípravky na ředění krve - antiplateletové analogy.

Hlavní jsou ty, které obsahují kyselinu salicylovou, vitamin E a jód. Bylinné náhražky Aspirinu jsou lékořice, šalvěj, aloe, kaštan. Také pro ředění krve, je dobré zavést třešně, pomeranče, brusinky, rozinky, hrozny, mandarinky, borůvky, tymián, máta, zázvor a kari do stravy.

Maso, ryby a mléčné výrobky nepřispívají k ředění krve, ale pravidelná konzumace ryb zlepšuje krevní obraz. Krev se také stává méně viskózní, když tělo dostane dostatek vitamínu D.

Těhotným ženám se doporučuje ředit krev lilkem, cuketou, zelím, cibulí, křenem, paprikou, citrony, granátovými jablky, rybízem, brusinkami a kalíškem.

Má Aspirin snížení nebo zvýšení krevního tlaku? Aspirin pro bolest hlavy

Aspirin pro bolest hlavy je zvláště účinný, pokud příčinou bolesti je zvýšený intrakraniální tlak (ICP). Důvodem je skutečnost, že ASA má účinek na ředění krve a přispívá tak ke snížení ICP.

Dospělí s bolestí hlavy (v závislosti na intenzitě) jsou obvykle předepisováni k užívání od 0,25 do 1 g ASA každých 6-8 hodin.

Jak se k prevenci aspirinu pro křečové žíly?

Účel ASC je zaměřen na potlačení funkce destiček. Jako výsledek, s křečovými žilami, pravidelné užívání drogy snižuje riziko trombózy.

Nicméně, lékaři na otázku "Může být Aspirin každý den opilý?" Odpověď, že stále není vhodné zneužívat tento lék na křečové žíly. Nejlepším způsobem použití tohoto výrobku jsou speciální léčivé obklady.

Pro přípravu obkladu se doporučuje nalít 200 ml alkoholu (vodka) mletých tablet Aspirin (10 ks) a aplikovat lék 48 hodin. Komprese se aplikují na oblast rozšířených žil denně, přes noc. Tento postup pro křečové žíly pomáhá odstranit bolest.

Jak je Aspirin užitečný v kosmetologii?

V kosmetologii se ASC používá pro vlasy (zejména jako lék proti lupům), pro léčbu akné a zlepšení pokožky. Účinnost prostředků je potvrzena velkým počtem pozitivních recenzí a obrázků, na kterých můžete hodnotit vzhled obličeje před a po aplikaci aspirinu.

Pro obličejovou pleť se ASC používá v krémech pro každodenní péči i v maskách. Přínosem této léčby pro obličej je, že kůže dostatečně rychle - během několika hodin - zánět a zarudnutí zmizí a opuch tkání ustupuje.

Navíc obličejové masky s aspirinem pomáhají odlupovat vrstvu mrtvých buněk a čistí póry podkožního tuku.

Na otázku, jak aspirin pomáhá akné na obličej, kosmetička odpovědět, že schopnost čistit póry je způsobena efektem sušení a dobrou rozpustností v tucích, díky čemuž ASA může proniknout dostatečně hluboko do pórů ucpaných mazem.

Snadné odlupování je zaručeno díky granulované struktuře rozpuštěného léčiva. V tomto případě nástroj nepoškozuje zdravou pokožku. To je dáno tím, že ASK pracuje trochu jinak než abrazivní křoviny, jejichž efekt odlupování je realizován díky přítomnosti hrubých částic v jejich složení.

Působení ASK, na rozdíl od takových prostředků, je zaměřeno na oslabení adhezních vazeb mezi buňkami, což zase pomáhá odstranit mrtvé buňky z povrchu kůže, aniž by se poškodily mladé zdravé buňky v hlubších vrstvách.

Nejjednodušší předpis pro akné je dát polovinu pilulku léku na zaníceném místě.

Do krému můžete také přidat drcené tablety aspirinu. Pro přípravu kompozice se 4 tablety léku umístí do misky a na ně se kape vodou. Když se lék začne rozpouštět, otírá se prsty do pastovité konzistence a pak se smíchá s 2 tbsps špachtlí. lžíce smetany.

K léku na akné měl tenčí texturu, směs může být infuze až 1 polévková lžíce. lžíce teplé vody. Krém se aplikuje na obličej a po 15 minutách se omyje teplou vodou.

Aspirin pro akné lze také použít v kombinaci s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou.

Recept na takovou masku z Aspirinu proti akné je jednoduchý: 6 tablet léku se rozemele citronovou šťávou až do homogenní hmoty (hodnocení vede k závěru, že proces rozpouštění tablet může trvat 10 minut), a pak se výsledná pasta aplikuje na akné a nechá se uschnout.

K odstranění pasty z kůže k neutralizaci kyseliny se doporučuje roztok jedlé sody.

Dobré recenze o obličejové masce s aspirinem a medem. Pro přípravu terapeutické kompozice je třeba vložit do misky 3 tablety (ne šumivé Aspirin UPSA, ale použijí se obyčejné tablety) a vložit je do vody. Když se tablety uvolní, přidají 0,5-1 lžičky medu a důkladně promíchají.

Pokud je med příliš silný, můžete do směsi přidat několik kapek vody. Maska se aplikuje na suchou pokožku po dobu 15 minut, a pak jemně, kruhovými pohyby, umyjte obličej teplou vodou.

Nejvhodnější maska ​​medu a aspirinu pro vyblednutí, mastnou a porézní kůži, ale kosmetologové říkají, že můžete použít takovou masku s medem a akné.

Dobrá maska ​​pro akné s aspirinem a jílem. Pro jeho přípravu je třeba vzít 6 tablet ASC, 2 lžičky kosmetické hlíny (modré nebo bílé) a malé množství teplé vody.

Všechny složky se míchají ve vhodné nádobě, čímž se získá suspenze, načež se kompozice aplikuje po dobu 15 minut za použití bavlněné podložky na obličej. Pokud se objeví nepříjemné pocity (pálení, svědění), masku lze omýt dříve. Po zákroku se doporučuje otřít kůži houbou navlhčenou v heřmánkovém vývaru.

Pro odstranění drobných akné a černých skvrn se Aspirin používá v kombinaci s perlivou minerální vodou a černou kosmetickou hlínou. Na 1 polévková lžíce. lžíci hlíny musíte vzít 1 tabletu ASK. Nejprve se hlinka zředí minerální vodou, načež se k výsledné suspenzi přidá aspirin.

Kompozice se aplikuje na kůži v tenké vrstvě. Doba expozice je 20 minut. Doporučuje se aplikovat krém po zákroku nejdříve za 10-15 minut (to umožní pokožce „dýchat“).

Účinný od akné, chloramfenikolu, měsíčku a aspirinu ve formě talkeru. Pro přípravu produktu se přidají 4 tablety každého přípravku do 40 ml tinktury z měsíčku a láhev se dobře protřepe. Roztok se používá k otírání obličeje.

Čištění obličeje s aspirinem se provádí pouze čistými pilulkami. Je třeba mít na paměti, že v prodeji jsou různé typy ASC. Pro peeling byste však měli použít tablety bez dodatečného potahování, aspirin ve skořápce se pro tyto účely nepoužívá.

Namočená tableta léku se umístí na bavlněnou podložku a pak se kruhovými pohyby aplikuje na kůži po dobu 3 minut a poté se omyje teplou vodou.

Z černých skvrn, proti akné (comedones) a pro prevenci akné, můžete použít Aspirin ve složení masky s kávou a hlínou. Na 2 lžíce. lžíce bílé nebo modré kosmetické hlíny se doporučuje použít 1 lžička přírodní kávy, střední broušení a 4 tablety ASC.

Ke směsi v malých dávkách nalijte nasycenou minerální vodu v množství nezbytném pro získání husté kaše. Přípravek se aplikuje na pokožku pomalými masážními pohyby, pokrývající všechny oblasti kromě oblasti horních a dolních víček. Doba expozice je 20 minut, poté se maska ​​vymyje. Pro zvýšení efektu lze problémové oblasti otřít kostkou ledu.

Aspirin pro vlasy se používá hlavně jako lék na lupy. Nejjednodušší způsob léčby vlasových onemocnění je použití šamponu s ASA.

Pro přípravu léčivé kompozice se v oddělené nádobě měří množství šamponu potřebné pro jedno mytí hlavy (s výhodou pokud obsahuje minimum barviv a vůní) a pak se přidají 2 rozdrcené ASK tablety (nepotažené).

Předávkování

Příznaky mírného předávkování jsou: tinitus, nevolnost, poruchy sluchu, zvracení, zmatenost, závratě, bolesti hlavy. Tyto jevy zmizí při nižších dávkách léku.

Těžké předávkování aspirinem je doprovázeno hyperventilací, horečkou, metabolickou acidózou, respirační alkalózou, ketózou, kardiogenním šokem, kómou, těžkou hypoglykemií, respiračním selháním.

V takových případech je pacient hospitalizován. Léčba zahrnuje použití aktivního uhlí, výplach, kontrolu CSF, nucenou alkalickou diurézu pro získání hodnot pH moči v rozmezí 7,5-8,0, kompenzaci ztráty tekutin, hemodialýzu, symptomatickou terapii.

Interakce

ASK zvyšuje účinky nesteroidních protizánětlivých léčiv (z tohoto důvodu lékaři nedoporučují užívat aspirin s jinými přípravky stejné skupiny, například Paracetamol), narkotickými analgetiky, perorálními antidiabetiky, nepřímými antikoagulancii, heparinem, trombolytiky, které potlačují zhoršení, a protizánětlivými léky, nepřímými antikoagulancii, heparinem, trombolytiky, supresivními protizánětlivými léky, nepřímými antikoagulancii

Snižuje účinky diuretik, urikosurik, antihypertenziv.

GCS, alkohol a léky obsahující ethanol zvyšují škodlivý účinek ASA na sliznici zažívacího traktu, zvyšují riziko krvácení do žaludku a střev.

ASA zvyšuje plazmatické koncentrace Li, barbiturátů a digoxinových přípravků.

Absorpce ASA se zhoršuje a zpomaluje při užívání léku s anhydridem Al a / nebo Mg.

Podmínky prodeje

Recept v latince pro lék (vzorek): Rp: Tab. Acidi acetylsalicylici 0,1 č. 10 D. S. Pokud je podezření na AMI, vezměte 1 tabletu 2x denně.

Podmínky skladování

Tablety uchovávejte mimo dosah dětí, chráněné před světlem a vlhkostí.

Doba použitelnosti

Zvláštní pokyny

ASK může způsobit hypersenzitivní reakce (např. Záchvat astmatu bronchiale (BA) nebo bronchospasmus). Rizikovými faktory jsou astma, nosní polypy, horečka, broncho-plicní onemocnění v chronické formě, alergie (kožní projevy alergií, alergická rýma).

ASA je schopna zvýšit tendenci ke krvácení v důsledku svého inhibičního účinku na agregaci krevních destiček. To je třeba vzít v úvahu při předepisování léku pacientům, kteří mají podstoupit operaci (včetně malé, například extrakce zubů).

Lék se zastaví 5-7 dnů před operací. Lékař by měl být informován o tom, že pacient užíval aspirin před operací.

ASA snižuje vylučování kyseliny močové z těla, což u citlivých pacientů může vyvolat akutní záchvat dny.

Aspirin - přínos nebo škoda?

ASA je široce používán jako analgetikum, antipyretikum a protizánětlivé činidlo. V nižších dávkách se používá k prevenci vzniku vaskulárních komplikací.

Dnes je ASC jediným disaggregantem, jehož účinnost při použití v akutním období ischemické cévní mozkové příhody (mozkový infarkt) je podporována lékařstvím založeným na důkazech.

Pravidelný příjem ASA významně snižuje riziko kolorektálního karcinomu a také rakoviny prostaty, plic, jícnu a hrdla.

Důležitým rysem ASA je, že nevratně inhibuje COX, enzym, který se podílí na syntéze tromboxanů a Pg. ASA působí jako acetylační činidlo a spojuje serinový zbytek v aktivním centru acetylové skupiny COX. To odlišuje léčivo od jiných NSAID (zejména z ibuprofenu a diklofenaku), které patří do skupiny reverzibilních COX inhibitorů.

Kulturisté používají kombinaci „Aspirin-Kofein-Bronholitin“ jako spalovač tuků (tato směs je považována za předchůdce všech spalovačů tuků). Ženy v domácnosti našly použití ASA v každodenním životě: nástroj je často používán k odstranění skvrn potu z bílého oblečení a k zalévání postižené houbové půdy.

Můžete také použít ASC pro květiny: drcený prášek Aspirin je přidán do vody, když chtějí ušetřit řezaných rostlin na delší dobu.

Některé ženy užívají tablety Aspirinu jako antikoncepční prostředek: pilulka se podává intravaginálně 10-15 minut před PA nebo se rozpustí ve vodě a pak se injekční stříkačkou s výsledným roztokem.

Účinnost této metody ochrany před těhotenstvím nebyla zkoumána, právo na její existenci však gynekologové nepopírají. Lékaři zároveň konstatují, že účinnost antikoncepce pomocí ASA je pouze asi 10%.

To je také věřil, že s pomocí aspirinu může ukončit těhotenství. Lékaři těchto metod, samozřejmě, nejsou vítáni, ale poradí, zda těhotenství není plánováno a nežádoucí, stále okamžitě vyhledat pomoc zdravotnických zařízení.

Navzdory velkému počtu užitečných vlastností má lék proslulost. Potlačení aktivity MOR vyvolává narušení integrity stěn zažívacího traktu a je faktorem ve vývoji vředové choroby.

Také nebezpečné ASC může být pro děti do 12 let. Pokud se používá v přítomnosti virové infekce u dítěte, lék může způsobit Rayův syndrom - nemoc, která představuje hrozbu pro život mladých pacientů.

Analogy Aspirinu

Strukturní analogy: Kyselina acetylsalicylová, Aspirin UPSA, Thrombo Ass, Taspir, Fluspirin, Asprovit, Aspirin „York“ (nebo „americký aspirin“ - jinak, jak se tento lék nazývá).

Co může nahradit aspirin?

Analogy s úzkým mechanismem účinku: Aspirin Complex, Askofen-P, Citrapar, Salicylát sodný, Kofitsil Plus, Asprovit-S, Aspagel, Alka-Prim, AnGrikaps, Tsefekon N.

Co je lepší: Aspirin nebo Aspirin Cardio?

Když se ptali, co dělá Aspirin a Aspirin Cardio jiné, lékaři odpoví, že dávky účinné látky (menší u Aspirin Cardio) a skutečnost, že tablety Aspirin Cardio jsou dostupné ve speciálním enterosolventním povlaku, který chrání sliznici trávicího traktu před agresivním působením ASA, jsou odlišné.

Aspirin a Aspirin Cardio mají různé indikace pro použití. První (obsahuje 500 mg ASA) se používá jako anestetikum, antipyretikum a protizánětlivé činidlo, Aspirin Cardio, koncentrace ASA, ve které je 100 nebo 300 mg / tab., Předepsáno pro prevenci a léčbu:

 • trombóza a emboly po AKSH, transdermální intravaskulární koronární angioplastice a další operace na cévách;
 • infarkt myokardu;
 • nestabilní stenokardie;
 • zhoršený průtok krve v mozku a mrtvici v premorbidním stadiu;
 • trombóza koronárních tepen u rizikových pacientů;
 • migrény (včetně dlouhodobé profylaxe).

Je možné dát dětem aspirin?

Aspirin se doporučuje pro děti od 12 let.

Je zakázáno dávat dětem teplotu stoupající na pozadí léků proti virové infekci, které obsahují ASA, protože ASA působí na stejné struktury jater a mozku jako některé viry.

Kombinace aspirinu a virové infekce tedy může způsobit rozvoj Rayova syndromu - onemocnění, při kterém jsou postiženy mozek a játra, a ze kterého umírá každý pátý malý pacient.

Riziko vzniku Rayova syndromu se zvyšuje v případech, kdy je ASA užíván jako doprovodný lék, ale v takových případech neexistuje důkaz o příčinném vztahu. Jedním z příznaků Rayova syndromu je dlouhodobé zvracení.

Jako jednorázová dávka se obvykle podávají děti do tří let 100 mg, děti ve věku od 4 do 6 let - 200 mg a děti ve věku od 7 do 9 let - 300 mg ASA.

Doporučená dávka pro dítě je 60 mg / kg / den, rozdělená do 4-6 dávek, nebo 15 mg / kg každých 6 hodin nebo 10 mg / kg každé 4 hodiny. U dětí mladších tří let se lék v této dávkové formě nevztahuje.

Kompatibilita s alkoholem

Mohu pít aspirin s alkoholem?

Aspirin a alkohol jsou neslučitelné. Jsou popsány případy, kdy příjem i 40 g alkoholu v kombinaci s lékem byl doprovázen rozvojem krvácení do žaludku a závažnými alergickými reakcemi.

Pomáhá Aspirin s kocovinou?

Aspirin pro kocoviny je velmi účinný díky schopnosti ASA inhibovat agregaci krevních destiček (jak spontánní, tak indukovanou).

Pokud jde o otázku, zda lze aspirin opít s kocovinou, lékaři odpoví, že je lepší užívat lék po alkoholu, ale přibližně 2 hodiny před plánovaným svátkem. To zabrání mikrotrombóze v malých krevních cévách mozku a - zčásti - bobtnání tkáně.

S kocovinou, to je nejlepší brát rychle rozpustný aspirin, například, upsarin UPSA. Ten je méně dráždivý pro sliznici gastrointestinálního traktu a kyselina citrónová v něm obsažená aktivuje zpracování produktů rozkladu oxidovaných alkoholů. Optimální dávka je 500 mg na každých 35 kg tělesné hmotnosti.

Aspirin během těhotenství

Je možné pít aspirin během časného těhotenství?

Použití salicylátů v prvních třech měsících v samostatných retrospektivních epidemiologických studiích bylo spojeno se zvýšeným rizikem vzniku vrozených vad (včetně srdečních vad a štěpení tvrdého patra).

Nicméně při dlouhodobém užívání léčiva v terapeutických dávkách, které nepřesahují 150 mg / den, bylo toto riziko nízké. V 32 tisících párech matka-dítě nebyly v průběhu výzkumu zjištěny žádné vazby mezi použitím aspirinu a zvýšením počtu vrozených vad.

Během těhotenství by měla být ASA užívána až po posouzení poměru rizika k dítěti / přínosu pro matku. V případě potřeby dlouhodobého užívání aspirinu by denní dávka ASA neměla překročit 150 mg.

Aspirin pro těhotné ženy ve třetím trimestru

V posledních měsících těhotenství, užívání vysokých (více než 300 mg / den) dávek salicylátů může způsobit prodloužené těhotenství a méně práce během porodu.

Léčba aspirinem v takových dávkách může navíc vést k předčasnému uzavření ductus arteriosus (kardiopulmonální toxicita) u dítěte.

Použití vysokých dávek ASA krátce před narozením může vyvolat intrakraniální krvácení, zejména u předčasně narozených dětí.

Na základě toho, kromě výjimečných případů způsobených porodnickými a kardiologickými indikacemi pomocí speciálního sledování, je užívání ASA v posledním trimestru těhotenství kontraindikováno.

Mohu kojit aspirin?

Salicyláty a produkty jejich metabolismu v malém množství do mléka. Vzhledem k tomu, že nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky u kojenců po náhodném použití léku, obvykle není nutné HBs přerušit.

Je-li to nutné, dlouhodobá léčba léky ve vysokých dávkách, je nutné vyřešit problém zastavení kojení.

Aspirin Recenze

Aspirin je lék známý všem. Jeho účinnost je klinicky testována a bezpečnostní profil a mechanismus účinku byly důkladně prostudovány. WHO zahrnula ASA do seznamu základních léků.

Vlastnosti ASA umožňují použití aspirinu ke zmírnění bolesti a zánětu, ke snížení horečky a ICP, stejně jako k prevenci vaskulárních komplikací.

Spolu s recenzemi o použití ASA pro jeho zamýšlený účel, ženy také zanechávají dobré recenze na čištění obličeje s Aspirin a recenze na používání léku na vlasy. Spousta pozitivních recenzí o masce „Aspirin s medem“, která se používá v kosmetologii jako lék na akné.

Aspirin dobře léčí zanícené prvky, zmírňuje otoky tkání a podporuje odlupování odumřelých buněk, med pro obličej je užitečný, protože pronikáním do hlubších vrstev, vyživuje a čistí pokožku, zabraňuje odpařování vlhkosti z kůže, má svíravý, zpřísňující a tonizující účinek.

Aspirin cena, kolik jsou pilulky

Cena Aspirin 500 mg № 10 v Rusku - 225 rublů. Cena Aspirin Cardio 300 mg číslo 20 - od 80 rublů, 100 mg číslo 28 - od 130 rublů. Prodám šumivé Aspirin Bayer může být v průměru 200 rublů. (cena za 10 tablet), Upsarin UPSA - od 170 rublů. pro 16 tablet.

Náklady na lék Trombos Ass - od 45 rublů.