Léčba bronchiálního astmatu u dospělých lidových léků

Bronchiální astma je jednou z nejrychleji se šířících plicních nemocí, která nemůže být zcela vyléčena. Každoročně roste počet lidí trpících bronchiálním astmatem a lék nenašel účinný lék na kompletní vyléčení. Astma je však možné trvale eliminovat, pokud kombinujete drogy a tradiční metody doma.

Shrnutí článku

Jak správně a účinně léčit astma

Hlavním principem hojení astmatu doma je přísné plnění instrukcí specialisty. Tím se míní:

 • přísné dodržování dávek brokhodilatátoru;
 • odstranění alergenů a zánět dýchacího ústrojí;
 • vyhnout se přebytku normalizované aktivity;
 • odstranění alergických projevů ve všech systémech a orgánech, které mohou způsobit astma astmatu.

Kromě těchto receptů, odborníci doporučují použití léků, jako je Berotek, Formoterol, Berodual a další v léčbě bronchiálního astmatu. Tyto léky doporučují pacienti jako inhalační léčba bronchiální nemoci a jsou účinné ve vztahu k asfyxickým záchvatům bronchiálního astmatu.

Lékaři také poskytují další tipy vlastní léčbě pacienta. Patří mezi ně hojení lidových prostředků s využitím léčebných předpisů a vyloučení projevů útoků nemoci.

Léčba dětských astmatických léků

Před zahájením léčby bronchiálního astmatu u dětí je rozhodně nutné vyloučit vliv genetických účinků. Koneckonců, dědičná tendence k nemoci zpočátku předpokládá odstranění určitých podnětů, které mohou způsobit záchvat nemoci u dítěte.

Každý si je vědom skutečnosti, že časté používání cukrovinek a citrusových plodů dítětem může vyvolat alergii, a proto i tuto nemoc. Pokud je tato skutečnost navíc kombinována se špatnou dědičností, pak je výskyt onemocnění nevyhnutelný.

Při léčbě dětí s astmatem, na rozdíl od dospělých, nedoporučují použití chemických léků, které nepříznivě ovlivňují fungování orgánů. Aby se tak zabránilo vzniku záchvatů, používá se nechemické ošetření, které může eliminovat pouze zánět a omezit projevy alergie. Moderní medicína nabízí mnoho přírodních homeopatických léků.

DŮLEŽITÉ! Léčba astmatu u dětí by měla vhodně kombinovat léky a běžné receptury. Účinnost této kombinace rychle přinese pozitivní výsledek iu dospělých.

Nejběžnější lidová medicína pro léčbu dětí je směs, která usnadňuje dýchání, eliminuje zánět a zmírňuje bronchiální napětí. Pro výrobu lektvarů se musí kombinovat v tmavém skleněném obalu o 2 polévkových lžících. rostlinný glycerin a tinktura farmaceutické kůry kalina, 1 polévková lžíce. infuze lékořice farmaceutického kořene, černého cohosh a lobelie, stejně jako 1 lžička. infuze mulleinu a efedry. Je nutné dát tuto směs dětem o čtvrtinu lžičky. každých 15 min s astmatickým záchvatem.

Jak léčit alergické bronchiální astma lidovými prostředky u dospělých?

Při léčbě alergického (atopického) bronchiálního astmatu u dospělých a dětí je první prioritou co nejdříve odstranit alergen z těla. Koneckonců, očistit tělo dospělého od toxinů v krátkém časovém období je více než polovina klíč k úspěchu při odstraňování astmatických záchvatů.

Jedním z nejlepších produktů pro odstraňování toxinů a čištění těla dospělého obecně je známý a vychvalovaný kořen zázvoru. Léčba a prevence astmatu zázvorem jsou poměrně účinné. Kombinace zázvoru s homeopatickými přípravky přináší zvláštní výsledky.

Recept na léčbu astmatu u dospělých s kořenem zázvoru není komplikovaný. Vezměte 300 gr. kořen zázvoru a 250 ml vodky. Zázvor otřete strouhané a nalít vodku. Prostředky by měly stát 8-10 dní na tmavém místě. Je velmi důležité potřást si ji každý den. Pro naléhání je lepší použít skleněnou nádobu. Po vypršení infuze se přípravek užívá denně po dobu 1 lžičky. před jídlem po dobu 2 týdnů.

Druhou neméně účinnou léčbou pro dospělé je pylový žito. Nicméně, tam je jeden významný nuance: pylu žita by měla být shromážděna během kvetení před východem slunce. K přípravě je třeba sbírat 1 šálek pylu a naplnit ho půl litrem alkoholu. Trvat, stejně jako v případě zázvoru, by se mělo vyskytovat na tmavém místě. Ale doba se prodlužuje na 20 dní. Po této infuzi nápoj 1 polévková lžíce. dvakrát denně před jídlem.

Třetí účinnou látkou je tinktura šišek. Recept: půl litru vařeného mléka se nalije do termosky, přidají se šišky a středně velký plátek borové pryskyřice. Složky by měly stát v termosce po dobu 4 hodin a poté musí být filtrovány. Je třeba vypít 1 sklenici směsi ráno a 1 večer. Trvání léčby touto tinkturou je od 4 týdnů do 2 měsíců.

Bronchiální astma během těhotenství a jeho léčba homeopatií a lidovými prostředky

Léčba těhotných žen, stejně jako dětí, zahrnuje odstranění chemických látek, a to z důvodu jejich škodlivých účinků na tělo a plod ženy.

Moderní medicína má řadu homeopatických léků, které jsou obvykle rozděleny do 2 typů:

 • léky k odstranění útoku;
 • drogy používané mezi záchvaty nemoci.

První kategorie zahrnuje léky jako: Sambucus (pro zastavení nočních útoků), Amber Grisa (při útocích na psychologické pozadí), Moskus (s těžkým dýcháním), Lobelia (pro starší osoby), Tabacum (pro závratě a nevolnost).
Do druhé kategorie patří Cuprum Arsenicum, Lobelia, Kalium Bichromicum, Ipekakuanu a další.

DŮLEŽITÉ! Homeopatické léky musí předepisovat výhradně lékař. Léčebný režim může správně a individuálně namalovat pouze zkušený odborník.

Během těhotenství byl jezevčí tuk považován za nejbezpečnější a nejúčinnější za všech okolností. Je vhodný pro léčbu dětí, dospělých i těhotných žen (v každém trimestru). Jezevčí tuk je velmi užitečný pro všechny tělesné systémy, díky jedinečnému složení, které může zlepšit fungování imunitního systému.

Neexistují žádné speciální recepty s jezevčí tuk. Je nutné použít 1 st.l. denně po dobu 2 týdnů. V tomto případě by měla být tato dávka rozdělena do 3 dávek. Pak se vezme týdenní přestávka a pak se kurz obnoví. Jediným problémem u jezevčího tuku je individuální nesnášenlivost jeho chuti.

Jak léčit bronchiální astma pomocí lidových prostředků podle mezinárodních protokolů

Všechny lékařské protokoly nezakazují, ale naopak navrhují a doporučují použití dospělých metodami doma. Klíčovým bodem je jejich kombinované použití s ​​odbornými schůzkami.

Při udušení protokol doporučuje použití těchto lidových prostředků:

 1. Omezené použití soli a mléčných výrobků. Dospělý by měl dodržovat dietu rostlinného proteinu.
 2. Hořčičná zábaly a postupné kalení.
 3. Použití kolekce hrudníku: 1 lžička. lékárna prsa kolekce + lékořice kořen + anýz ovoce + eleganta. Přidejte 1 lžičku do bylin. med a vezměte lžíci 3 p. za den.
 4. Zředit sputum a snížit kašel pomůže odvar z kalina, který je přidán med. Stejného efektu lze dosáhnout použitím 2 hlav česneku s 5 citrony denně.
 5. Aby se odstranila dušnost, doporučuje se použít třetinu sklenice šťávy z domácího. Kupte si farmaceutickou infuzi a smíchejte ji se čtvrtým šálkem horké vody.
 6. Dospělí se doporučuje použít následující tinkturu: 10 dní na obranu 20 gr. bylinný žampion v 200 ml vodky a nápoj 1 p. denně 25 kapek.
 7. Se zvýšenou srdeční frekvencí a nespavostí u dospělých můžete před spaním vypít odvar ze zahradních vodnice.
 8. K odstranění alergií můžete použít bylinu Hypericum. 1 polévková lžíce. Byliny se smísí s 200 ml vodky a nechají se 5 dní stranou. Používejte pouze pro dospělé. Dávkování - 25 kapek před spaním.

Spolu s léky, tyto recepty doporučují lékařské recepty:

♦ Kilogram vlašských ořechů nalijte 0,5 litru. alkohol nebo vodka. Trvejte na 7 dnech a užívejte 30 kapek třikrát denně.
♦ V půl litru vodky přidejte 100 g. česneku a 550 g medu. Vařit za půl hodiny a pít horké 1 polévková lžíce. třikrát denně.
♦ Ve sklenici vroucí vody přidejte 1 lžičku. byliny pelyňku a trvají půl hodiny. Pijte infuzi půl hodiny před jídlem třikrát denně po dobu 1 st.l.
♦ Kombinovat smaltovaný kontejner 100 gr. sušené lístky růží, 500 gr. dýňová dřeň, 7 sušených listnatých listů, 4 lžičky. med a 1 l. suché dezertní víno. Pijte směs 1 polévková lžíce. 5krát denně.
♦ Následující tinktura vyžaduje předběžnou přípravu: aloe květ je nutné zalít 2 týdny denně. Recept: Řezané listy aloe dostanete asi 250 gramů. Dejte listy do sklenice a přidejte půl litru Cahors a 1 lžíce. med, dobře promíchejte. Trvání trvá 9 dní. Poté, co potřebujete napnout směs a vzít 1 polévková lžíce. lžíce třikrát denně.
♦ Vařte litr vody a nalijte 40 gramů. cibulové soupravy Je nutné počkat, až cibule změkne, a pak ji ponořte do olivového oleje a rozdrcte. Výsledné pyré ráno a večer.

DŮLEŽITÉ! Léčba astmatu bronchiale doma u dospělých a dětí zahrnuje použití rostlinných bylin a tuků a léků. Správná kombinace eliminuje výskyt dusivých útoků.

Jak předcházet záchvatům astmatu? Užitečné tipy

K preventivním opatřením při bronchiálním astmatu patří:

 1. Zdravý životní styl a dobré stravovací návyky.
 2. Časté mokré čištění v domě.
 3. Vyhýbat se potravinovým a nepotravinovým alergenům, kouření a kouření tabáku obecně.
 4. Posílení ochranných funkcí těla.

Správné stravovací chování je jedním z nejdůležitějších faktorů léčby nemoci. Strava zahrnuje konzumaci velkých množství rostlinných bílkovin a eliminaci tukových potravin ze stravy. Také je třeba věnovat pozornost přítomnosti barviv, látek zvýrazňujících chuť a dalších chemikálií ve složení potravin.

Použijte výše uvedené recepty a tipy a zůstat zdravý!

Astmatická bronchitida léčba lidových prostředků

Léčba astmatické bronchitidy s lidovými prostředky je zaměřena především na odstranění kašel záchvatů, které trápí pacienta.

Kašel je hlavním příznakem tohoto onemocnění. Kašel se vyskytuje jako reakce organismu na alergickou dráždivost, která vstoupila do průdušek a způsobila zánět a otok.

Kromě toho, mnoho z navrhovaných lidových receptů nejen zmírnit příznaky bronchitidy s astmatickou složku, ale také posílit lidský imunitní systém, což vede k rychlému zotavení z nemoci.

Léčba astmatické bronchitidy lidovými metodami je dobře kombinována s hlavní terapií a dává pozitivní výsledek. Zahrnuje řadu postupů. Některé z nich jsou uvedeny níže.

Parní inhalace

Inhalace se nejčastěji používají k léčbě kašle, včetně bronchitidy s astmatickou složkou.

Horká pára s léčivými účinky má příznivý vliv na stěny průdušek, ředí sputum a usnadňuje jejich výtok.

Nejžádanější jsou následující recepty.

 1. Soda inhalace
  To by mělo být 1 lžička. soda se smíchá ve 250 ml horké vody. Je třeba poznamenat, že teplota roztoků pro inhalaci by neměla překročit 57 ° C, jinak může dojít k popálení horních cest dýchacích. Nad výsledným roztokem musíte dýchat ústy otevřenými po dobu 10-15 minut. Inhalace může být opakována 2-3 krát denně.
 2. Inhalace s léčivými bylinnými esenciálními oleji
  Astmatická bronchitida se léčí roztokem pro inhalaci, který se připravuje následujícím způsobem. Mělo by být rozpuštěno 5 kapek oleje v 500 ml horké vody. Pro tuto inhalaci byste měli užívat rostlinné oleje, které ředí sputum a pomáhají zmírnit kašel. Poměrně často se používají geranium, kadidlo, jalovec, eukalyptus, levandule, máta peprná a další oleje.
 3. Inhalátor jehličnanů
  Léčivé vlastnosti jehličnanů dobře eliminují astmatickou bronchitidu. Musíte si vzít čerstvé jehličí, smrk nebo modřín a naplnit je studenou vodou. Poté se tato infuze přivede do varu, ochladí se na přijatelnou teplotu a dýchá po dobu 15 minut.

Bylinné dekorace a nálevky

Poměrně účinně léčba bronchitidy astmatickou složkou pomocí odvarů a infuzí bylin.

Mohou být přijaty následující recepty.

 • Je nutné brát ve stejném poměru tráva mateřského stromu, kopřivy, třezalky, matky a zápěstí a eukalyptu. 30 g odběru by mělo být vylito 0,5 litru vroucí vody a trvat 0,5 hodiny, poté by měla být infuze vypuštěna a odebrána do měsíce (infuze se připraví vždy čerstvá).
 • Vynikající vyléčení suchého kašle po infuzi. Mělo by trvat 1 polévková lžíce. Já kořen lékořice a 1 polévková lžíce. Já vápno květ. Tato směs by měla být nalita 0,5 litru vroucí vody po dobu 1-2 hodin. Poté musí být infuze filtrována a odebrána třikrát denně před jídlem 100 ml po dobu 15-20 dnů.
 • Listy takových aromatických bobulí, jako jahody, se účinně používají při léčbě bronchitidy s astmatickou složkou. Chcete-li připravit infuzi by měla trvat 2 lžíce. Já jahodové listy a nalijte je 0,5 litru vroucí vody. Nechte ho vařit 3-4 hodiny. Výsledná infuze se doporučuje pít třikrát denně po dobu 0,5 hodiny před jídlem.

Lidová medicína pro astmatickou bronchitidu

Léčba tohoto onemocnění se provádí za použití farmaceutických přípravků. Existují však známé recepty na některé tradiční prostředky, které účinně léčí astmatickou bronchitidu.

Rozinky s cibulí

Opláchněte 250 g tmavých rozinek a potom zalijte 300 ml horké vody. To vše by mělo být na pomalém ohni a vařit 40 minut.

Po vařených rozinkách je třeba vmíchat do vody a deformovat výsledný roztok. Je nutné přidat 1 lžičku. cibule šťávy a pít výsledný lék. Délka léčby je 10 dnů.

Lék na med

Pro usnadnění výtoku sputa při astmatické bronchitidě můžete použít následující recepturu. Je třeba brát ve stejném poměru med, vodku, ředkvičkovou šťávu, brusinkovou šťávu, řepu, mrkev a šťávu z aloe.

Složky je třeba míchat, posílat do ohně a odstranit z ní, jakmile se směs vaří.

Výsledný lék by měl být užíván ve 30 ml po dobu 15 minut před jídlem. Doporučuje se skladovat nástroj v chladu a před použitím zahřívat.

Propolisový olej

Produkty produkce včel jsou bohaté na biologicky aktivní látky. Recepty lidových prostředků založené na nich nejen pomáhají zbavit se kašle, ale také posilují tělo jako celek.

K přípravě propolisového oleje vezměte 75 g propolisu, přiveďte ho do zmrazeného stavu a poté ho v této formě rozemelete nožem nebo pomocí struhadla.

0,5 kg másla by mělo být rozpuštěno ve vodní lázni a nalít do něj drcený propolis. Tato směs musí být udržována na vodní lázni dalších 20 minut. Pak se musí ochladit a přefiltrovat.

Pro léčbu kašle je užívat propolisový olej na 2 lžičky. třikrát denně, 0,5 hodiny před jídlem a před spaním.

Domácí fyzioterapie

Léčba takových onemocnění, jako je astmatická bronchitida, v tradiční medicíně, je doprovázena různými fyzikálními postupy, které usnadňují kašel.

Tyto postupy jsou určeny především pro hluboké zahřátí hrudníku pomocí moderních technologií.

Ale i doma, můžete udělat alespoň efektivní fyzioterapii k úlevě od bronchitidy.

Hliněné aplikace

Hlína byla vždy známá svými léčivými vlastnostmi. Bez ohledu na její barvu, nemá žádné kontraindikace. Jeho aplikace je dobře známa nejen v léčbě nemocí, ale také v kosmetologii.

Proto při použití aplikace jílu ustupuje astmatická bronchitida.

Mělo by se jí hlína (2-2,5 kg), nalije se teplou vodou. Hlína by měla být hnětena do stavu plastelíny a z ní vyřezávány dort o tloušťce 2-3 cm.

Clay pro aplikace pokaždé vzal nový.

Na hrudníku pacienta by měla být položena gáza a nahoře položena hlína, zabalena teplým šátkem a nahoře přikrytá přikrývkou.

Doba trvání procedury je 2 hodiny. Léčba jílem trvá nejméně 6 dní.

Hořčičná koupel

Hořčice má silnou vlastnost oteplování. Použití hořčičných koupelí zvyšuje krevní oběh v těle, takže všechny buňky jsou lépe zásobovány kyslíkem a živinami.

To zase vede k léčení a léčení. Astmatická bronchitida se také doporučuje léčit hořčicí.

Při přípravě hořčičné lázně si vezměte 450 g hořčičného prášku a přidejte k němu horkou vodu (50 ° C). Prášek musí být rozmělněn na tloušťku zakysané smetany.

Výsledná směs musí být přidána do naplněné lázně. Teplota vody by měla být 36 ° C. Délka koupání je 10 minut.

Pak byste měli vzít teplou sprchu, otřít ručníkem a zabalit do vlněného šálu. Léčba hořčičnou lázní trvá 10 dní.

Tření

Léčba astmatické bronchitidy trením také vede k hlubokému zahřátí hrudníku.
Pro tření musíte míchat 1 lžičku. rozpuštěné sádlo a 1 lžička. petrolej.

Tato směs by měla otírat červené záda a hrudník pacienta a obléknout si vlněné šaty. V tomto stavu je pacient ráno. Léčba trvá 15-20 dnů.

Astmatická bronchitida dobře reaguje na lidové léky. Ale co je nejdůležitější, všechny použité metody musí být koordinovány s lékařem. A pak nic neohrozí vaše zdraví.

Astmatická bronchitida - léčba doma

Výskyt astmatické bronchitidy u člověka nevyžaduje léčbu v nemocničním prostředí, ale je lepší nedělat bez pomoci lékařů, protože pouze oni pomohou při určování příčiny nemoci a metod domácí léčby, které jsou předepsány individuálně.

Navzdory tomu, že astma bronchitida je lokalizována v průduškách, je to hlavně jeho domácí léčba. Pacient musí podstoupit diagnostické vyšetření lékaři, aby zjistil příčinu vzniku onemocnění a poté obdržel doporučení, která mohou být užitečná při léčbě. Nezanedbávejte léky, které mohou lékaři předepsat. Je lepší je používat a zotavovat, než trvat na vlastní léčbě a nakonec přivést nemoc do chronické formy.

Neměli bychom zapomenout na čtenáře stránek bronhi.com, že se jedná o progresivní onemocnění, které se v nepřítomnosti nebo neúčinné léčbě stává chronickým a provokuje nejpravděpodobnější astma. Nezanedbávejte proto léky, mezi něž patří:

 1. Desloratadin.
 2. Suprastin.
 3. Levocetirizin.
 4. Kestin.
 5. Fexofenadin.
 6. Tavegil.

A pak pokračujte v domácí léčbě, která také předem souhlasí se svým lékařem. V každé formě astmatické bronchitidy jsou ideální inhalace, terapeutická cvičení, dechová cvičení a masáž.

Léčba astmatické bronchitidy lidovými metodami

Tradiční metody pomáhají při eliminaci symptomů a záchvatů astmatické bronchitidy.

Zvažte užitečné recepty:

 • Oloupeme 1 kg česneku, nakrájíme na malé kousky a vložíme do nádoby, která se potom nalije 1,5 litru vody. Infuze by měla být měsíc. Po uplynutí doby použitelnosti používáme tinkturu takto: do 100 g mléka se přidává čajová lžička tinktury, doba léčby je 7 měsíců, počínaje říjnem.
 • 1 lžička. podběl, kořen lékořice, hloh květiny a řetězec smíšené s 2 lžičky. Hypericum a 3 lžičky. máta. Nalijte všech 0,5 litru vroucí vody a trvat hodinu. Použijte tinkturu třikrát denně po dobu 100 g.
 • 4 lžíce. Já Lipové květy, 2 lžíce. Já tráva starší, jarní a borovice pupeny mix a zalijeme 600 g vroucí vody, dát na trvalou noc na tmavém místě. Napětí ráno a pít půl šálku až 5 krát denně.
 • 300 g medu a 300 g směsi másla. Sklenice cukru smíchaná s kakaem 100 g do hladka. Všechny složky se důkladně promísí. 1 polévková lžíce. Já Směs se smísí s mlékem a třikrát denně.
 • Ve stejném množství, oni vezmou dobře zemi (lépe přes mlýnek na maso) aloe listy, dobrý Cahors a med. Používejte tinkturu 30 g před jídlem třikrát denně.
 • Aby se snížil astmatický kašel, můžete do sklenice teplého piva přidat lžíci medu a pak vypít v noci.
 • Jako obklad na úlevu od příznaků můžete použít následující recept: zahřát 100 g vodky na 40 stupňů, přidat 10 kapek jódu a lžičku medu. Třít směs do zad a hrudníku, vyhnout se oblasti srdce, pak vřele zabalte a nechte přes noc.
 • Dušené rozinky v 1,5 litru vroucí vody, pak vaříme půl hodiny. Rozinky důkladně opláchněte a namáhejte, přidejte do tekutiny půl lžíce cibulového džusu. Po dobu 10 dnů si vezměte lék v noci.
 • 2 lžíce. Já tuky skopové, husí a medvědí se míchají ve 2 šálkách mléka. Teplo a pití v noci. Po 10 minutách, musíte vzít odvar z Valeriana 1 lžička. Obvykle se užívá do 3 týdnů v přítomnosti záchvatů dušnosti. Pokud uplynul 1 den po zahájení záchvatů, recept by neměl být dále používán.

Samozřejmě, že to není celý seznam užitečných receptů, které mohou být použity v domácí léčbě k odstranění astmatické bronchitidy. To však postačuje k urychlení obnovy.

Použití inhalace doma

Inhalace jsou považovány za nejúčinnější léčbu onemocnění dýchacích cest. Díky vdechování prospěšných látek nosem dodává člověk prospěšné látky z bylin a olejů přímo do postižené oblasti, což je nejlepší možnost léčby doma. Astmatická bronchitida se snadno vyléčí následujícími postupy:

 • Sklenici vody a 1 lžičku. Do konvice se nalije soda. Pak se vše vaří a když jde pára, položte na výtok konvice papírový uzávěr, kterým by měl astma dýchat 15 minut.
 • Starověký recept je vařené brambory. Přímo v slupce se brambory vaří v pánvi, pak se vyjmou ze sporáku a dýchají páru pod krytým ručníkem.

Vdechnutí nejen pomáhá dodávat živiny přímo do dýchacích cest, ale také zvyšuje průtok krve, ohřívá dýchací systém a ředí sputum, které se často vylučuje ve velkém množství při astmatické bronchitidě.

Využití dechových cvičení

Svaly by měly být vycvičeny, aby je udržely v dobrém stavu, aby zůstaly silné a zdravé, musíte také trénovat svaly dýchacích cest a naplnit dýchací cesty vzduchem. Používání dechových cvičení pomáhá zvládat všechny úkoly. Je to dobré jak při prevenci astmatické bronchitidy, tak i v době zotavení.

Při exacerbaci onemocnění je lepší nepoužívat dechová cvičení. Takže v případech kašlání nebo udušení byste se neměli uchýlit k dechovým cvičením. Před zahájením výuky musíte místnost větrat tak, aby byl vzduch v ní čerstvý a čistý. Měli byste také eliminovat nějakou dobu intenzivní cvičení a běh.

Pro zlepšení krevního oběhu a ztenčení sputa byste měli dýchat ústy. Neužívejte ostré dechy, které pouze provokují udušení nebo kašel. Dýchejte mírně, dělejte mělké dechy a tiché výdechy. Držte třídy dvakrát denně. Při eliminaci astmatické bronchitidy se provede následující cvičení:

 1. Ihned po spánku, ohněte kolena a držte je co nejblíže k hrudníku. Mějte mělké dechy a pomalé výdechy. Cvičení se provádí, dokud se pacient necítí unavený.
 2. Ležíme na zádech a položíme ruce pod hýždě. Na 1-2-3, dlouhý příjem dechu je vzat s tck v břiše, ve 4 dech je vzat s výčnělkem břicha, a pak se uvolnit a trochu kašlat.
 3. Velmi užitečným cvičením by bylo nafouknout balónky. U astmatické bronchitidy je to zajímavé dechové cvičení. Nafoukněte míč, dokud praskne. Cvičení se provádí dvakrát denně.
jít nahoru

Astmatický záchvat a doporučení

Při astmatické bronchitidě jsou možné záchvaty astmatu, které jsou velmi nebezpečné pro zdraví. Zde byste měli dodržovat doporučení pro obnovení dýchacího systému:

 1. Zbavte se tlakového oblečení.
 2. Posaďte se a zkuste normalizovat dýchání.
 3. Využijte inhalátor.
 4. Pijte spoustu teplé vody, abyste se dostali ven.
jít nahoru

Předpověď

Astmatická bronchitida je nebezpečná v důsledku jejího vývoje. Zanedlouho člověk začne trpět skutečným astmatem, což z něj dělá téměř nemožné vyléčit. Je nutné být na čerstvém vzduchu častěji, provádět dechová cvičení a také kombinovat lidové metody s léky. Všechna tato opatření přispějí k odstranění astmatické bronchitidy a zmírnění komplikací.

Symptomy a léčba chronické bronchitidy s astmatickou složkou doma

Chronická bronchitida s astmatickou složkou je nebezpečným a běžným typem bronchiálního zánětu. Nejčastěji jsou děti mladší 6 let vystaveny takovému onemocnění (v tomto věku jsou děti nejvíce náchylné k alergiím). Astmatická bronchitida má alergickou povahu a její příznaky jsou velmi podobné astmatu. Tato patologie vyžaduje okamžitou léčbu!

Chronická bronchitida se symptomy a léčbou astmatických složek

Chronická bronchitida s astmatickou složkou je polyetiologické onemocnění (vzniklé z mnoha důvodů). Hlavní "háčky" patologie jsou:

 1. Infekční příčiny: houby, bakterie a viry.
 2. Neinfekční agens: alergeny různé povahy.
 3. Dědičné faktory. Astmatická bronchitida je přenášena dědičností, dokonce i ze vzdálených příbuzných ("skákání" přes generace).

U dětí se chronická bronchitida s astmatickou složkou může objevit po očkování nebo z důvodu dlouhodobé medikace (v přítomnosti alergické predispozice).

Je to důležité! Pokud povaha patologie nepatří k infekčním onemocněním, může nemoc samo o sobě zmizet.

Je bronchitida virová nebo bakteriální? Na tuto otázku jsme odpověděli zde.

Malířská patologie

Chronická bronchitida s astmatickou složkou napadá velké (hlavní) průdušky a dolní orgány dýchacího systému (hrtan, průdušnice, plíce a průduškový strom).

Astmatická bronchitida má dvě fáze onemocnění:

Exacerbace (relaps). V této fázi je ostrý suchý kašel, ostrý a paroxyzmální. To může způsobit menší fyzickou aktivitu, dokonce i smích nebo pláč. S relapsem patologie jsou také zaznamenány další příznaky bronchitidy s astmatickou složkou:

 • dušnost;
 • rýma;
 • bolest v krku;
 • nazální kongesce;
 • mírná malátnost;
 • mírné zvýšení teploty.

Útok kašle je doprovázen "vrzáním" a hlučným dýcháním píšťalkou na výdech. Exacerbace chronické bronchitidy s astmatickou složkou je způsobena silnou fyzickou námahou, hypotermií těla a výskytem dalšího nachlazení.

Oslabení (remise). Během remise se kašel ze sucha stává vlhkým a postupně se snižuje (barva sputa je průhledná nebo se zelenkavým nádechem). Úleva od chronické bronchitidy s astmatickou složkou je pozorována v období měnících se ročních období, v místě bydliště nebo v okamžiku, kdy provokující faktor-alergen přestává ovlivňovat osobu.

Patomorfologie

V případě onemocnění závisí změny vnitřních orgánů a tkání těla na typu bronchitidy u astmatické složky.

Charakterizován zhoršením průchodnosti průdušek, křečí svalové tkáně průdušek a hromaděním v lumenech těla hojným sputem.

 1. Alergický vzhled. Projevuje se blanšírováním a otokem bronchiální tkáně. Výsledkem je segmentové zúžení orgánů a koncentrace tlustého sputa ve směsi s hnisem.
 2. Infekční typ. V průduškách jsou podobné změny s jinými typy bronchitidy (bakteriální nebo virové). Sliznice bobtná, přetéká krví, začíná hromadit hustý hnisavý hlen.

Typy astmatické bronchitidy

U chronické bronchitidy s astmatickou složkou existují tři formy. Liší se závažností onemocnění a důvody, které toto onemocnění vyvolaly:

 1. Atopický. Pokud se onemocnění vyvíjí v důsledku působení alergenů.
 2. Infekční. Když se příčina onemocnění stane patogenní mikroflórou.
 3. Patomorfologické. Při vystavení tělu a alergenům a mikroorganismům.

Chronická bronchitida s astmatickou složkou je velmi podobná symptomům bronchiálního astmatu. Existují však rozdíly:

Mnoho lékařů má sklon věřit, že chronická bronchitida s astmatickou složkou je začátkem onemocnění bronchiálního astmatu. Taková patologie totiž často vede nejen k rozvoji astmatu, ale také k patologickým stavům ze strany kardiovaskulárního systému.

Diagnóza onemocnění

Není možné diagnostikovat chronickou bronchitidu s astmatickou složkou samotnou, spoléhající se pouze na určité příznaky.

Pouze lékař je schopen učinit verdikt založený na výzkumu:

 1. X-ray Rentgenový snímek při astmatické bronchitidě odhaluje plicní emfyzém (zvýšení vzdušnosti plicní tkáně), která dává specifický plicní vzor na obrázku.
 2. Krevní test (všeobecně). Při chronické bronchitidě s astmatickou složkou v krvi dochází ke zvýšení množství imunoglobulinu, eosinofilů a histaminu.
 3. Bronchoskopie. Detekuje otoky sliznice bronchiální tkáně, její blanšírování. Tam je ostré zúžení segmentových průdušek a velké množství hlenu v lumen orgánu.

V případě potřeby se provádí i další vyšetření: spirometrie, piklometrie, pneumotachografie, diagnostika bronchiálních vod a endoskopické vyšetření. Sputum je také vysazeno určit jeho citlivost na antibiotika.

Léčba chronické bronchitidy astmatickou složkou

Pokud byla identifikována patologie alergické povahy, bude alergik zapojen do léčby chronické astmatické bronchitidy. Jinak se do terapie zapojuje pulmonolog nebo terapeut.

Základem terapie je odstranění asociovaných symptomů. U pacientů se rozvine individuální léčba, která se skládá z:

Antihistaminika. Chronická bronchitida s astmatickou složkou přímo souvisí s alergiemi. Užívání antihistaminik je proto povinné. Lékaři doporučují použití 3. generace léků (jsou nejméně toxické): Tavegil Telfast, Zyrtec, Erius, Suprastin,

Bronchospasmolytika (nebo bronchodilatátory). Tyto léky zmírňují bronchospasmus uvolněním svalové tkáně, obnovením volného dýchání a zmírněním kašle. Bronchodilatátory jsou rozděleny do 4 skupin, které předepisuje lékař na základě typu a rozsahu onemocnění:

 1. Adrenostimulátory. Uvolňují bronchopulmonální křeče: Serevent, Salbutamol, Ventolin, Efedrin, Alupent a Astmolent. Tyto léky jsou univerzální a vhodné pro léčbu astmatické bronchitidy jakéhokoliv druhu.
 2. M-cholinolytika. Používá se pro udržovací terapii ke snížení pravděpodobnosti opakovaného výskytu onemocnění. M-anticholinergika zlepšují plicní funkce a zastavují dušnost. Mezi ně patří: Atropin, Metatsin, Methyldiazil, Amizil, Scopolamine, Homatropin.
 3. Deriváty xantinů. Léky, které zmírňují bronchospasmus v akutní formě, se používají při exacerbaci astmatické bronchitidy: Teofillin a Eufillin.
 4. Kombinované fondy. Tyto léky poskytují nejrychlejší bronchodilatační účinek.

Antibiotika. S komplikovaným průběhem nemoci nemůže bez antibiotik. V závislosti na povaze astmatické bronchitidy předepisují lékaři antibiotika následujících skupin:

 1. Cefalosporiny. Antibiotika na bázi kyseliny amino-receptorové s širokým rozsahem účinků, vysokou baktericidní aktivitou a chemoterapeutickou aktivitou. Mezi ně patří: Cefaclor, Cefixime, Cefotaxime, Cefuroxime.
 2. Linkosamidy. Antibiotika této skupiny účinně potlačují životně důležitou aktivitu škodlivých mikroorganismů, které vyvolávají rozvoj astmatické bronchitidy. Linkosycin a klindamycin patří do linkozamidu. Mezi jejich nevýhody patří vysoké riziko alergických reakcí.
 3. Makrolidy. Léčba antibiotiky, makrolidy nejen zbavuje tělo patogenního patogenu, ale také zlepšuje bronchiální sliznici. Makrolidy jsou charakterizovány přítomností post-antibiotického účinku (po skončení léčby léky pokračují v činnosti). Jedná se o následující léky: Zenerit, Clabs, Claricar, Klasine, Erasid, Arvitsin, Romik, Azivok.

Kromě medikamentózní léčby pacienta s chronickou bronchitidou s astmatickou složkou je předepsán průběh fyzioterapeutických procedur, mezi které patří UV záření, hydroterapie, topení, akupunktura, masáž. Je vhodné, aby tito pacienti podstoupili rehabilitaci ve specializovaných sanatoriích.

Léčba alergeny

V tradičním způsobu léčby pacientů s chronickou bronchitidou je zahrnuta astmatická složka a desenzibilizace.

Jedná se o komplex léčebných opatření zaměřených na snížení vnímání osoby určitého alergenu.

Význam léčby je následující: patogen se vstřikuje do těla pacienta (dávka alergenu se postupně zvyšuje). Imunitní systém si zvykne na patogen a přestane prudce reagovat. Terapie se provádí ve dvou typech:

Nespecifické. Používají se následující metody:

 • RTD (dietní terapie nalačno);
 • léčba adptogeny, alergoglobulinem a histaglobulinem;
 • fyzioterapie (elektroforéza pomocí novokainu, jodu, vápníku, hořčíku), UHF, mikrovlnná terapie, diatermie, UV záření, indukce.

Specifické. Terapie, při které se alergen, způsobující rozvoj astmatické bronchitidy, podává injekčně do těla pacienta. Postupně se mění reakce těla a symptomy nemoci zmizí. Ten muž se zotavuje.

Jak léčit chronický astma astma bronchitidy

V léčbě chronické bronchitidy s astmatickou složkou je také účinná lidová terapie. Ale nezapomeňte, že tato terapie není schopna plně nahradit léčbu léky a ospravedlňuje se pouze ve stadiu remise bronchitidy.

Parní inhalace. Horká pára má blahodárný účinek na krční a bronchiální tkáně, pomáhá hubnout hlen a odstranit ho z těla. Účinné postupy při léčbě chronické bronchitidy s astmatickou složkou zahrnují:

 1. Soda Sodu (12 g) zřeďte v horké vodě (300 ml). Roztok se zahřeje na + 50-55 ° C a provede se postup.
 2. Esenciální oleje. V ½ litru horké vody rozpusťte 5-8 kapek jednoho z éterů: cedr, myrha, rozmarýn, bergamot, levandule, anýz, santalové dřevo, borovice, myrta, thuja, heřmánek.
 3. Jehličnatý. Čerstvé jehličí zalít studenou vodou. Trvejte na 10-11 hodinách. Pak se roztok převaří, ochladí se a provede se terapie.

Dýchat by měla být široká otevřená ústa po dobu čtvrt hodiny 3-4krát denně.

Bylinné nálevky / odvar. Léčitelé doporučují používat následující recepty:

 1. Ve stejném množství smíchejte suchou trávu Hypericum, kopřivy, eukalyptu a podběl. Bylinný čaj (40 g) nalijte vařící vodu (500 ml) a trvejte na půlhodině. Kmen a pít 50 ml denně po dobu jednoho měsíce.
 2. Vezměte si sušené lipové květy a kořeny lékořice (po 5 g). Směs se smíchá s horkou vodou (½ l) a trvá 2-3 hodiny. Užívejte třikrát denně, 150 ml. Průběh léčby je 15-20 dnů.
 3. Jahodové listy (2-3 lžíce L.) Vařte s vroucí vodou (500 ml) a nechte po dobu 3-4 hodin. Hmotu pak přefiltrujte a dvakrát denně vypijte v lžíci na měsíc.

Léčba chronické bronchitidy astmatickou složkou může být prováděna jinými účinnými tipy od tradičních léčitelů:

Cibulové rozinky. Tmavé rozinky (300 g) nalijte horkou vodu (320 ml). Vařte na mírném ohni 30-40 minut. Mash vařené bobule ve vodě, kmen hmotnost. Smíchejte lžičku cibulové šťávy. Připravený lék k okamžitému pití. Průběh léčby je 10 dnů.

Odvar z medu. Smíchejte přírodní med, brusinkovou šťávu, aloe, mrkev a ředkvičky, vodku nebo čistý alkohol ve stejném množství. Hodně rozruch, var. Hotový lék se užívá před jídlem v 30-40 ml. Může být uložen v chladničce a před použitím znovu zahřát.

Propolisový olej. Propolis (70-80 g) zmrazí a jemně hoblí. Rozpusťte máslo (500 g) a přidejte drcený propolis. Dusit hmotu na pár 20-30 minut, cool a napětí. Vezměte ústně 2-3 lžičky. třikrát denně, půl hodiny před jídlem.

Domácí fyzioterapie. Tato terapie je určena ke snížení syndromu kašle a hlubokého zahřátí průdušek:

Hliněné aplikace. Při léčbě chronické bronchitidy astmatickou složkou můžete použít jakýkoli jíl (bez ohledu na barvu). Hlína (3 kg) nalijte teplou vodu do husté kašovité konzistence.

Slepte hmotu o hmotnosti 2-3 cm od hmoty a umístěte ji na průdušku (potřete tělo marlechkou). Kompresi upevněte teplým hadříkem a udržujte po dobu 2-3 hodin. Průběh týdne léčby.

Hořčičná koupel. Hořčice má silný oteplovací účinek. Takové léčivé lázně zlepšují krevní oběh a odstraňují sputum průdušek. Hořčičný prášek (500 g) zředěný horkou vodou (+ 50 ° C) na konzistenci zakysané smetany.

Připravenou směs přidejte do připravené lázně (voda v ní nesmí překročit + 36 ° C). Maska v lázni nestojí za více než 10 minut. Po koupeli si vezměte teplou sprchu, osušte a teple oblékněte. Léčivé hořčice by se měly užívat denně po dobu 10 dnů.

Tření Postup by měl být prováděn ve večerních hodinách. Namíchejte roztavené sádlo a petrolej (5 ml každé složky). Výsledná směs prudce otřela hrudník a záda pacienta, pak ho dala do teplého pyžama a dala do postele. Průběh léčby je 25-30 dnů.

Abychom se však nezúčastnili dlouhodobé léčby, je lepší předcházet chronické bronchitidě s astmatickou složkou, než čekat na její exacerbaci, aby studovali recepty lidí. To pomůže preventivním opatřením.

O tom, jak efektivně léčit chronickou bronchitidu doma, jsme již napsali článek.

Prevence chronické astmatické bronchitidy

Pacient s chronickou bronchitidou s astmatickou složkou by měl zcela změnit svůj životní styl. Denně by měla být prováděna dechová cvičení, kalení těla. Snažte se vyhnout fyzické námaze, přepracování, blízkým přátelům se zdravým životním stylem!

Užitečné video

Nabízíme Vám přednášku o bronchiálním astmatu a astmatické bronchitidě.

Léčba astmatické bronchitidy lidových prostředků doma

Astmatická bronchitida, domácí léčba: zahrnuje použití tradiční medicíny a speciálních léků, které blokují působení histaminu, což zabraňuje vzniku alergických reakcí. Při astmatické bronchitidě se také provádí inhalace s léčbou, která má protizánětlivý účinek na průdušky. Masáž má pozitivní vliv na celkový stav pacienta s tímto onemocněním. Doporučuje se provádět dechová cvičení a terapeutická cvičení.

Léčba astmatické bronchitidy lidovými metodami

Léčba lidovými metodami pomáhá s touto nemocí. Existuje mnoho způsobů, jak léčit astmatickou bronchitidu a zmírnit její příznaky s lidovými prostředky doma.

Můžete použít česnekovou tinkturu. Vezměte 1 kg jemně nasekaného česneku a položte do třílitrové nádoby, potom ji nalijte vodou (1,5 l). Směs trvá asi měsíc. Po 30 dnech se výsledná tinktura odebere na prázdný žaludek v následující formě: lžička produktu se zředí ve 100 g. mléko Průběh léčby začíná v říjnu a trvá 7 měsíců.

Lze použít léčivé byliny. Suchá směs kořene lékořice, podběl, vlak, hloh květiny (1 lžička každé byliny) je smíšena s lovcem (2 čajové lžičky) a mátou (3 čajové lžičky). Směs se nalije 0,5 litru vroucí vody a nasype se po dobu jedné hodiny. Výsledný bylinný čaj trvá až 3x denně až 100 gramů. v každé recepci.

Můžete použít následující bylinný čaj: 4 lžíce. lžíce lipové květy, 2 lžíce. lžíce travnaté bezinky, 2 lžíce. lžíce celandine smíšené s 2 lžíce. lžíce borovice pupeny. Dušené v 600 gr. vařící vodu a nechat přes noc na teplém místě. Výsledná infuze se filtruje a vypije se až pětkrát denně po půl sklenice.

Užívání medu v léčbě také pomáhá. Vezměte 300 gr. med a zředěný v 300 g. rozpuštěné máslo. Potom se 1 šálek cukru rozemele na homogenní hmotu a smísí s přírodním kakaem (100 g). Směs medu a másla se nalije do cukrového prášku s kakaem a důkladně promíchá všechny ingredience. Výsledná pasta vezme 1 polévková lžíce. lžíce, rozpuštěné ve sklenici horkého mléka, až 3x denně.

V následujícím receptu se rozdrcené aloe listy (nejlépe mleté) smísí s medem a přidá se kvalitní Cagor (všechny ingredience se berou 1: 1). Čistěte po dobu 10 dnů na tmavém místě. Poté se tinktura užívá třikrát denně půl hodiny před jídlem po dobu 30 gramů.

Jako úlevu a úlevu od astmatického kašle můžete použít zahřátou směs piva a medu. Do sklenice teplého piva přidejte lžíci medu a pijte v noci.

Jako další lék lze astma léčit pomocí obkladů. Snižují záchvaty při astmatické exacerbaci a snižují kašel, který může být doprovázen udušením.

K tomu vezměte 100 gramů. vodka, která se zahřeje na 40 ° C. K alkoholové směsi se přidá lžička medu a 10 kapek roztoku jodu. Výsledný roztok se vtírá do zad a hrudníku, vyhýbá se oblasti srdce, zabalený teplým šátkem a ponechá se až do rána.

Raisin pomáhá dobře v léčbě. Sklenice rozinek se vařila v 1,5 litru vroucí vody a pak půl hodiny pečila na malém ohni. Po tom, důkladně rozdrtit rozinky a filtrovat výslednou kapalinu, ke kterému přidat půl lžíce cibule šťávy. Take přes noc po dobu 10 dnů.

Použití mléka a tuku je velmi účinné při léčbě onemocnění. Ve dvou šálcích mléka rozpusťte 2 lžičky hus, medvěda a skopového tuku. Horká směs je opilá před spaním. Poté, po 10 minutách, se doporučuje vzít valerian odvar (1 lžička). Přijímány po dobu tří týdnů v přítomnosti astmatického asfyxie. Pokud po 10 dnech útoky projdou, můžete přestat užívat.

Léčivé vlastnosti včelí ponorky jsou již dlouho známy. Půl litru se smíchá s 2 lžičkami. lžíce mrtvých včel a vařit asi 15 minut, a pak trvat 4 hodiny. Take před spaním na 1 polévková lžíce. lžíce.

Zpět na obsah

Použití inhalace doma

Pro zmírnění bronchitidy s astmatickým syndromem jsou inhalace používány lidovými metodami.

V konvici nalijte sklenici vody s přídavkem 1 lžičky sody. Poté, co se roztok sody vaří a pára, položte na konvici papírový sáček, přes který by měl astma dýchat asi 15 minut.

Dalším způsobem je vařit brambory. Jakmile jsou všechny bramborové hlízy připravené, umístěte hrnec pod ústní dutinu a vdechněte horkou páru.

V tomto případě byste se měli zabalit hlavou, abyste dosáhli co nejlepšího efektu.

Tyto populární metody domácí inhalace zlepšují výtok sputa při astmatických záchvatech.

Zpět na obsah

Využití respirační gymnastiky při léčbě astmatické bronchitidy

Pravidelná dechová cvičení jsou důležitou složkou pro zmírnění astmatických astmatických záchvatů.

Také národní metody dechových cvičení pomáhají zlepšit celkovou pohodu pacienta a jsou dobrou prevencí možných komplikací. Terapeutická respirační gymnastika vám umožňuje očistit dýchací ústrojí sliznice od bakterií a zlepšuje krevní oběh v průduškách.

Existuje však řada kontraindikací pro taková cvičení. Nedoporučuje se provádět gymnastiku v přítomnosti kašle nebo astmatického záchvatu. Před vyučováním důkladně větrejte místnost. Je nutné se vyvarovat intenzivního zatížení a chodu.

Při dechových cvičeních se doporučuje dýchat pouze ústy. Neužívejte ostré dechy, které mohou vyvolat útoky udušení a kašlání. Je nutné dýchat a přitom mírně dýchat a vydechovat. Cvičení se provádějí 2x denně.

Několik typů dechových cvičení pro astmatickou bronchitidu:

 1. Cvičení vleže se provádí na zádech, ruce jsou umístěny pod hýždě. Se skóre na 1-2-3 se provede dlouhý výdech a žaludek se vstřebá. Pak asi 4, dýchání se současným vyčníváním břicha. Poté se doporučuje mírně kašlat.
 2. Ranní cvičení se provádí ihned po probuzení. Nohy na zádech, nohy ohnout na kolenou a přinést je co nejblíže k hrudníku, zatímco povrchní dech a pomalé výdechy. Cvičte, dokud se pacient nebude cítit velmi unavený.
 3. Cvičení s použitím kuliček je nejběžnější a nejúčinnější metodou pro posílení respiračního systému při bronchitidě s astmatickým syndromem. Pro dýchací procedury s použitím běžných nafukovacích míčků. Vezmou míč a nafouknou, až praskne. Cvičení se provádí až dvakrát denně.

Zpět na obsah

Astmatický záchvat a doporučení

Astmatická bronchitida může být jak okamžitá, tak prodloužená. Pacient během této doby je propuštěn z mačkání oblečení. Současně byste měli sedět a snažit se, aby dýchání bylo plytké a rovnoměrné. V době útoku by měl astmat okamžitě použít inhalátor předepsaný lékařem. Během útoku se doporučuje pít více teplé tekutiny, aby se zlepšilo vypouštění sputa.

Léčba lidovými metodami a prostředky snižuje riziko komplikací a také pomáhá snižovat astmatické záchvaty.

Léčivé metody v kombinaci s lidem dávají nejlepší účinek, ale nevyléčí úplně z této nemoci.

Pravidelné procházky na čerstvém vzduchu, dechová cvičení a příprava různých etymologií pomáhají zlepšit celkový stav pacienta a zlepšit imunitu v boji proti astmatické bronchitidě.

Léčba astmatických lidových léků doma je často používána ve spojení s tradičními metodami, což je poměrně účinné.

Léky používané při léčbě astmatických onemocnění často způsobují řadu nežádoucích účinků, zejména při dlouhodobém užívání. Neposkytují však záruku úplného uzdravení z nemoci, ale pouze odstraňují negativní dopad na tělo.

Mezi nejčastější příčiny vzniku onemocnění u dospělých a dětí patří zvýšená alergická senzitivita, přítomnost virové infekce a emocionální přetížení. V souladu s faktory ovlivňujícími vývoj lze bronchiální astma klasifikovat do následujících forem: aspirin, alergický, fyzikální, infekční. V závislosti na formě onemocnění je předepsána individuální terapie.

Mezi nejčastější příznaky patří:

 • časté záchvaty dušnosti, zejména v noci;
 • paroxyzmální spastický kašel;
 • zarudnutí kůže;
 • obtížné dýchání;
 • často jsou zaznamenány srdeční symptomy ve formě arytmií;
 • kromě toho se příznaky onemocnění mohou projevovat dyspeptickými projevy atd.

Astma, léčba lidových léků, která je poměrně účinná, má negativní vliv na všechny orgány a systémy těla, což negativně ovlivňuje, zejména na těle dětí.

Léčba dospělých pacientů s lidovými recepty

Srdeční symptomy a projevy astmatu mohou být neutralizovány domácími prostředky:

Česnek

Doporučuje se odebrat 2 hlavy čerstvého česneku, 5 citronů a 1 litr horké vody. Česnek je jemně nasekaný a smíchaný s citrony válcované spolu s kůrou. Pak se připravená směs naplní vodou a nechá se týden. Po namáhání se doporučuje užívat 1 polévkovou lžíci. lžíce tinktura 15 minut před jídlem.

Kromě toho česnek pomáhá dobře, pokud je zaznamenána alergická povaha onemocnění. K tomu je třeba brousit 1 kg. česnek, nalijte do třílitrové nádoby a nalijte čistou vodu. Nádoba je pevně uzavřena a ponechána 3 týdny v chladném prostředí. Poté můžete pacienta léčit touto infuzí: 1 lžičku rozpuštěnou ve sklenici horkého mléka, kterou musíte vypít půl hodiny před snídaní. Je důležité poznamenat, že tyto metody, jak se zbavit bronchiálního astmatu, jsou poměrně dlouhé (od 6 do 9 měsíců) a neměli byste přeskočit metody léku.

Propolis

Stejně jako všechny včelí produkty, propolis je velmi účinný při léčbě astmatu průdušek. Pro výrobu tinktur musí brát 20 gramů. propolis a nalijte do něj 120 gramů. po dobu 7 dnů v tmavé místnosti, po které by měl být roztok čištěn a spotřebován 20 kapek nejméně 3krát denně po zředění vodou nebo mlékem. Tato léčba má pozitivní účinek, když má pacient srdeční příznaky. Průběh terapie může dosáhnout 3 měsíců. Tento přípravek se nedoporučuje dětem.

Březové listy

V případě, že je alergické astma doprovázeno závažnými kožními příznaky, doporučuje se použít březové listy, které jsou předem připravené s vroucí vodou. Připravený vývar se používá třikrát denně po dobu 100 gramů. během týdne.

Zázvor

Pro odstranění bronchiálních symptomů se doporučuje použití mletého zázvoru (400 gramů) naplněného 1 litrem vodky. Připravená hmota trvá 2 týdny, během kterých musí být třepána. Po uplynutí nezbytného období se tinktura přefiltruje a pak se léčí (1 lžička 2x denně).

Než začnete sbírat listy rostliny, aloe nelze navlhčit po dobu 2 týdnů. 250 gramů čerstvých listů se pečlivě rozetře, ale ne myje, a pak se jemně nakrájí nožem, po kterém se sbírka umístí do skleněné nádoby. Potom přidejte 0,5 litru. červené víno a čerstvý med (350 gramů). Připravená kolekce je dobře promíchána a ponechána trvat 10 dní, po které se výsledná šťáva z rostlin očistí. Roztok se doporučuje užívat 1 polévkovou lžíci. Já nejméně 3krát denně. Takové použití rostliny aloe může vyléčit akutní symptomy a minimalizovat dušnost.

Léčba astmatu u dětí

U dětí s astmatiky je imunitní systém náchylnější k účinkům léků, které mohou způsobit negativní reakci, proto se často používají lidové prostředky spolu s farmakologickými přípravky. Nejčastěji používanými recepty jsou:

Astma lékařství

Pro přípravu lektvarů musí trvat 2 lžíce. lžíce tinktury Kalina a rostlinného glycerinu, 1 polévková lžíce. lžíce tinktura bylin licorice, lobelia a černý cohosh. Dále se doporučuje přidat do této směsi 1 čajovou lžičku efedry a lékárenské tinktury mulleinu a smíchat celkovou hmotu v nádobě z tmavého skla. Připravený roztok léčivých bylin se doporučuje podávat dětem po každých 15 minutách lžičky během astmatického záchvatu. Jeho působení je zaměřeno na účinné snížení respiračního a srdečního napětí u dětí, což potvrzují četné recenze.

Med a kurkuma

Další metodou, která se doporučuje k léčbě astmatu u dětí, je použití kurkumy. Pro přípravu léku se doporučuje, aby se starý kořen rostliny, broušení do prášku (můžete si vzít hotové kurkuma) a mix 1 lžíce. lžíce prášku s 2 lžíce. lžíce medu. Tato směs se připravuje pro současné použití. Je důležité, aby složky směsi (med a kurkuma) používané pro léčbu nebyly čerstvé, což umožňuje účinněji léčit symptomy onemocnění. Kromě toho se kurkuma med aktivně používá při přítomnosti srdečních příznaků. Bez ohledu na četnost astmatických záchvatů je třeba lék užívat denně.

Šišky

Často je bronchiální astma u dětí léčeno šiškami. K tomu je třeba dát do termosky 3-4 kužely s malým kusem pryskyřice z borovice, Bay je 0,5 litru. vařené mléko. Směs se nechá stát 4 hodiny. Doporučuje se vypít 0,5-1 sklenici vařeného mléka 2x denně: ráno a před spaním. Léčebný cyklus se pohybuje od 14 do 60 dnů.

Nouzové stažení akutního záchvatu u dětí

S rozvojem symptomů onemocnění, které mohou vyvolat akutní záchvat astmatu, je nejprve nutné ředění sputa.

 • Toho lze dosáhnout tím, že dítěti dáte jedlou sodu, která způsobí produktivní kašel a zmírní celkový stav pacienta;
 • Kromě sodovky se doporučuje použít infuzi drogy valeriánu (25 kapek), poté, co se ředí v 0,5 lžiček. vody a nabízení tohoto prostředku dítěti;
 • v případě akutního záchvatu se doporučuje provádět masáže, počínaje hlavou a končící oblastí hrudníku;
 • významně snižují příznaky astmatu s cibulovou šťávou;
 • dobrého účinku je dosaženo s hořčicovými obklady aplikovanými v oblasti průdušek, ale v tomto případě existuje omezení: tento postup nelze použít pro vnější kožní léze.

Léčba astmatu doma může být kromě nouzové péče prováděna pomocí vlastností bylin, které jsou nepostradatelnými pomocníky jako další terapie.

Léčivé byliny pro léčbu bronchiálního astmatu

Pro léčbu astmatu průdušek se často doporučují různé byliny. Nejčastější doporučená sbírka hrudníku, která zahrnuje Veronica, oregano, máta, podběl, marshmallow, tymián, lékořice a jitrocel. Sběr těchto bylin aktivně obnovuje imunitní síly a zlepšuje stav pacienta.

Oregano

Pomáhá bojovat s astmatem oregano. Pro hojení vývaru se doporučuje vzít 200 gramů. suchá tráva, vařící voda (1 litr). Roztok se podává infuzí během dne a pak se doporučuje použít odvar s bylinou denně 100 g. po jídle.

Hypericum

100 g. bylina třezalka tečkovaná 1 litr. vařená voda a po infuzi během dne se pacientovi podá 100 gramů. 3 krát. Tento odvar má nejvíce pozitivní vliv na děti, posiluje imunitní systém.

Tymián

Při alergickém bronchiálním astmatu je nutné připravit sbírky tymiánových bylin (5 lžiček), březové listy (5 l.) A maliny (5 l.). Všechny složky se smíchají a vaří se 0,5 litru. horká voda, pak infuzí po dobu 1-2 hodin a filtrována. Dalších 200 g se přidá do bujónu. máslo, med (200 g), Cahors (200 g) a 100 g. alkohol. Po promíchání se roztok umístí na chladné místo a použije se ve 4 lžičkách. lžíce denně, předehřáté.

Lékořice, anýz, borovice

Chcete-li připravit sbírku léků, musíte smíchat stejné části semen anýzu a 3 části elekampanu a lékořice. Další, musíte vzít 1 polévková lžíce. Já byliny a vařit 200 ml. Vroucí voda se ponechá po dobu 2-3 hodin. Doporučuje se pít vařenou sbírku bylin 3krát denně po přidání medu.

Anýz, fenykl a tymián

Příznaky astmatu a doprovázející srdeční příznaky jsou dobře neutralizovány, s použitím nábojů z anýzového ovoce a fenyklu, které je kombinují s lněným a tymiánovým bylinám ve stejném množství. Pak 1 lžíce. Já byliny naplněné vroucí vodou (200 g). Poté se připravený soubor bylin používá ve 3 dávkách po celý den.

Je třeba poznamenat, že metody léčby lidovou terapií, zejména u dětí, vyžadují povinnou identifikaci příčin onemocnění. V závislosti na tom budou odstraněny bronchiální a srdeční symptomy.

Léčba bylinami navíc zahrnuje integrovaný přístup, ve spojení s tradičními metodami léčby a povinnou konzultací ošetřujícího lékaře, čímž se zabrání negativním důsledkům.

Bronchiální astma je závažné chronické onemocnění dýchacího ústrojí, které se projevuje při záchvatech dušnosti, které se vyskytují s různou frekvencí. Podle statistik má každý desátý člověk na světě tuto nemoc. Astma často postihuje děti, jejichž rodiče jsou alergičtí. Kouření a nepříznivá ekologie přispívají pouze k rozvoji onemocnění.

Bohužel, astma, dokonce i při správné léčbě, nikdy neodejde úplně. Proto je léčba nemoci s pomocí lidových receptů docela rozumná, protože na rozdíl od léků nezatěžují játra a ledviny nemocného, ​​ale pomáhají v boji s nemocí bezpečně.

Léčba astmatických lidových léků doma

Bronchiální astma a jeho typy

Astma je jednou z nejzávažnějších nemocí dýchacích cest. Vyznačuje se těžkými záchvaty astmatu způsobenými bronchospasmy.

Důležité: moderní medicína nabízí léky, které nejsou schopny zcela vyléčit z nemoci, mohou odstranit pouze symptomy, zastavit a zabránit útokům.

Příčiny bronchiálního astmatu

Existují 4 hlavní typy onemocnění:

1. Dědičný - v tomto případě existuje predispozice k onemocnění, pokud blízcí příbuzní trpí astmatem, kopřivkou nebo atopickou dermatitidou.

2. Alergické.

Příčinou onemocnění je alergická reakce člověka na určité podněty:

 1. Některé produkty.
 2. Vlněná zvířata.
 3. Prach
 4. Cigaretový kouř.
 5. Čisticí prostředky pro čištění.
 6. Protizánětlivé léky.
 7. Výfukové plyny.
 8. Pyl kvetoucí rostliny.

3. Infekční.

To se projevuje u lidí, kteří trpí chronickými plicními a bronchiálními chorobami způsobenými virovými infekcemi.

Důležité: přetrvávající akutní respirační virové infekce a další infekční onemocnění jsou způsobeny oslabením imunitního systému. Pacienti by na to měli věnovat zvláštní pozornost.

4. Hormonální závislost.

V tomto případě závisí průběh onemocnění na hormonálním pozadí osoby.

Video - Bronchiální astma: Příznaky a léčba

Příčiny a příznaky

Astma může nastat v důsledku vnějších a vnitřních faktorů.

K faktorům skupiny 1 patří:

 1. Alergeny.
 2. Stresové situace.
 3. Viry a infekce.
 4. Těžká fyzická námaha.
 5. Klimatické podmínky.
 1. Poruchy průdušek.
 2. Problémy s fungováním endokrinního a imunitního systému.

Důležité: hlavním příznakem onemocnění jsou záchvaty astmatu různých sil. Začnou kašlem a sputem. Snad se objeví kýchání a sliznice.

Hlavní příčiny astmatu

Dech se zapískává, člověk krátce vdechuje vzduch a dlouho ho vydechuje. Thorax plně nasazený, nasolabiální trojúhelník je modrý.

Útok končí výskytem sputa, vážné případy mohou mít za následek udušení. Je velmi vzácné, aby člověk zemřel na respirační selhání.

Podobné záchvaty u pacienta probíhají neustále, časem se stávají jen těžší. Poškozují plíce nemocné osoby, proto je nutné přijmout opatření nejen v době útoku, ale i po něm, snažit se vyhnout záchvatům nebo snížit jejich závažnost.

Známky bronchiálního astmatu

Upozornění: záchvaty podle závažnosti jsou rozděleny do 3 skupin: mírné, střední a těžké.

Bronchiální astma: závažnost

Pokud je nutný mírný nebo středně závažný záchvat:

 1. Poskytněte člověku mír a dodávku kyslíku. Je nutné zasadit osobu, dělat horké nohy lázně pro něj nebo použít hořčičnou omítku.
 2. Použijte lékařské inhalátory k rozšíření průdušek, jako je "Berotek", "Astmopent" nebo "Salbutamol."

Berotek lék na potlačení astmatických záchvatů

Při těžkém útoku musíte:

 1. Nastavit pacienta v poloze s nohama dolů, aby se hořčice koupel pro nohy.
 2. Pro zmírnění zánětu a alergických reakcí použijte aerosoly, bronchodilatátory, jako je například Theofylin, Ventolin nebo hormonální léky.

Důležité: v případě nemoci je hrudník silně stlačený, což komplikuje respirační funkci. Dochází k významnému uvolnění sliznic a kondenzace zabraňuje toku kyslíku do průdušek a zpět.

První pomoc při záchvatu bronchiálního astmatu

Astma se často projevuje u dětí ve věku od 3 do 5 let a včasná léčba pomůže dosáhnout dobrých výsledků.

Léčba astmatu pomocí populárních receptů

V současné době je nemožné zcela porazit bronchiální astma, ale zmírnit útoky a zkrátit dobu jejich projevu nad rámec síly jakéhokoliv pacienta.

Moderní farmakologie nabízí velké množství léků, z nichž ne všechny mají přirozené složení a pomáhají vyrovnat se s útoky.

Tradiční medicína nabízí pacientům velký počet receptů, z nichž mnohé byly v praxi používány již řadu let a skutečně pomáhají zmírňovat stav nemocných.

Vývary a infuze bylin a rostlin

Dobře odstraňuje příznaky astmatu "plicní sběr" bylin. To zahrnuje květy podběl, devyasila kořen, tymián, máta peprná, jitrocel a marshmallow.

Dekorace a infuze bylin a rostlin mají protizánětlivé a expektorační účinky

Zajímavé: tyto bylinky obsahují taniny a sliznice, flavonoidy a éterické oleje. Mají protizánětlivé a expektorační účinky.

1 lžíce směsi zalijeme 250 ml vody, necháme na sporáku po dobu 5 minut a necháme vařit 50-60 minut. Pijte třikrát denně, 100 ml před jídlem. Kurz je 2-3 týdny.

Odvar z listů kopřivy, který může být nahrazen čajem. Kopřiva je bohatá na vitamíny, enzymy a organické kyseliny. Používá se jako vykašlávání a dokonale čistí krev. 1 čajová lžička kopřivy listy zalijeme 250 ml vařené vody. Pijte třikrát denně. Kurz je od 10 do 20 dnů.

Kopřiva se používá jako expektorant a dokonale čistí krev

Borovice pupeny, listy jitrocelu a podběl jsou míchány ve stejném poměru. Pak dejte 4 lžičky kompozice do 1 šálku vařené vody. Musíte trvat 2 hodiny, pak přiveďte k varu a vařte 5 minut. Opakujte 15 minut. Před jídlem vypijte 100 ml. Průběh přijímání by neměl překročit 2-3 týdny.

Při potížích s dýcháním se doporučuje pít infuzi hloh. Obsahuje komplex biologicky aktivních látek, kyselin a vitamínů. Infuze hloh má antimikrobiální, vaskulární a protizánětlivý účinek. Ve sklenici vody dejte 1 lžičku ovoce. Užívejte až 3 krát denně po dobu 1 sklenice po dobu 1-2 týdnů.

Infuze aloe a hořčičná šťáva také pomáhá při zmírnění příznaků. Složení aloe je obohaceno o různé minerály, základní multivitaminy, extracelulární enzymy a další látky. Celý komplex jeho prospěšných složek okamžitě vstupuje do krevního oběhu a je dopravován přímo na místo onemocnění.

Složení Aloe je obohaceno o různé minerály a základní multivitaminy.

Zajímavé: dostat se do krve, pomáhá bojovat proti infekci, neutralizovat bakterie a viry.

Pro výrobu složení listů Aloe mytí, rozdrcení a nalijte vařené vody v poměru 100 gramů listů na 300 ml vody. Pak ho nechte vařit 2 hodiny a šťávu vymačkejte. 2 lžíce výsledné kapaliny se spojí s lžící práškového hořčičného semene, 500 g nasekaného jádra ořechů a 200 g medu. Vezměte 1 lžíci 2 krát denně. Průběh léčby nesmí překročit 14-30 dnů.

Pyl žita - je dobrým pomocníkem v boji proti astmatu. Shromažďuje se během kvetení žita a pak trvá na alkoholu v poměru šálku pylu k 0,5 litru alkoholu. Kompozice se umístí na tmavé místo po dobu 3 týdnů. Použijte 1 lžičku 30 minut před jídlem po dobu 2 týdnů.

Fondy založené na kořenových plodinách a zelenině

Zázvor pomáhá posilovat průdušky

Zázvor je známý lék na astma. Jeho kořen je mletý a 400 g mletého zázvoru trvá na 1 litru. alkohol po dobu 14 dnů, občas třepáním. Užívejte 2x denně po dobu 1 lžičky po dobu 15 dnů bez přestávky. Zázvor pomáhá posilovat průdušky, zlepšuje zažívací trakt a pomáhá normalizovat funkci ledvin.

Kořen, kořeny, karoten, multivitaminy a minerály jsou již dlouho používány k léčbě kašle, ztrátě hlasu při nachlazení a astmatu. K tomu, 2 lžíce strouhané kořenové zeleniny nalít sklenici vařené vody a vařit po dobu 15 minut. Je třeba vypít 100 ml třikrát denně. Kurz je od 2 do 4 týdnů.

A šťáva z vodnice s medem se silným kašlem.

Kořeny parašutistů jsou nejstarším lékem na záchvaty astmatu. Vzhledem k tomu, že kořen trávy je špatně rozpustný ve vodě, vezměte 200 gramů kořene na půl litru alkoholu. Chcete-li trvat na tom, že potřebujete 6-8 dnů a udržet infuzi na místě bez přístupu světla. Pak se musí filtrovat a použít 25-35 kapek na lžíci vody třikrát denně po dobu 3 týdnů.

Video - Jak léčit bronchiální astma lidových prostředků

Jiné způsoby

 1. To je velmi užitečné při astmatu dýchat vzduch borovice a jedle lesů, stejně jako se koupele s extrakty z jehličí.
 2. Doporučuje se pít dostatek vody, zabalit ho malým množstvím soli. U astmatu je lidské tělo dehydratováno a voda dodává všechny živiny do buněk těla.
 3. Pro zmírnění symptomů a zmírnění stavu pacienta se doporučuje, aby se obklady z kamenného oleje s vodkou. 3 g oleje se smíchají se 150 ml teplé vody a poté se přidá 100 ml alkoholu. Ručník je navlhčen v roztoku, nanesen na hrudník a potažen plastovou fólií nebo obalem, který jde do postele. Průběh léčby je dlouhý - od 30 do 90 dnů.
 4. Propolis se používá k léčbě nachlazení, zánětů a ran a astmatu. 40 g propolisu a 150 g alkoholu se smísí, nechá se vařit 7 dní a filtruje se. Pijte 20 kapek propolisu s vodou před jídlem třikrát denně po dobu 100 dnů.
 5. Mumie konzumuje 0,2 g, rozpouští ji v mléce nebo míchá s medem. Vezměte 1 díl mumie na 20 dílů medu. Je nutné pít prostředky na prázdný žaludek a na noc. Kurz je 25-28 dní.

Komíny z kamenného oleje a vodky snižují příznaky astmatu a pomáhají zmírnit stav pacienta.

Prevence

Pokud má člověk zpočátku náchylnost k alergiím na potraviny, pyl nebo vlnu, měla by být provedena následující preventivní opatření:

 1. Denní kalení.
 2. Udržení domu čisté a uklizené, pravidelné mokré čištění a větrání.
 3. Zabraňte kontaktu s cigaretovým kouřem.
 4. Vyloučení alergenů z menu.
 5. Identifikace látek, na které tělo dítěte reaguje pomocí laboratorních testů.
 6. Nepoužívejte léky bez zvláštních potřeb.

Prevence astmatu

Léčba astmatu u dětí by měla být zaměřena především na posílení imunitní obrany a snížení zvýšené citlivosti organismu na opětovné zavedení alergenů (metoda desenzibilizace).

Závěrem lze říci, že bronchiální astma je závažné chronické onemocnění dýchacího ústrojí. Projevuje se periodickými útoky udusení různé závažnosti. Při nástupu útoků se doporučuje používat inhalátory a aerosoly, bronchodilatátory. Tradiční recepty pro léčbu nemoci nabízejí odvar a infuze hloh, aloe džus, zázvor, propolis, různé bylinky a rostliny. Doporučuje se vyrábět obklady z kamenné vlny, dýchat vzduch jehličnatých stromů a pít velké množství vody. Pro prevenci kalení, provzdušňování prostor a mokrého čištění.

Bronchiální astma nemůže být infikována, není přenášena vzduchovými kapičkami. Je také nemožné zotavit se z této nemoci, ale dodržováním přísných pravidel je možné útoky učinit méně závažnými a minimalizovat jejich počet.

Astmatická bronchitida - léčba lidového česneku
Žena je zachráněna před chřipkou a astmatickou bronchitidou s následujícím lidovým lékem: 1 kg česneku je řezán, vložen do třílitrové nádoby a naplněn 1,5 litry vody. Trvá 15-30 dnů. Ráno, 100 g mléka přidává 1 lžičku. tinktury a nápoje. Pijte tento nástroj začíná v říjnu, končí v květnu. Astmatická bronchitida, která ji každou zimu trápila, jí dokáže zabránit. (Recept HLS pro rok 2000, č. 19, s. 19)

Lidová léčba astmatické bronchitidy rozinkami
Tento lidový lék pomáhá vyléčit starý kašel, bronchitidu s astmatickou složkou, snižuje četnost záchvatů při bronchiálním astmatu.

Umyjte sklenici tmavých rozinek, nalijte na ni 1,5 šálků horké vody a na mírném ohni po dobu 45 minut parte. Pak rychle mash tolkushkoy, kmen a zmáčknout. Mělo by to být o něco méně než sklenice tmavé horké kapaliny. Přidá se 0,5 tbsp. Já čerstvě vymačkaná cibulová šťáva, rychle se míchá a pije. Pokud neexistují žádné kontraindikace, okamžitě zabalené, vezměte si pětiminutovou koupel hořčice na nohy, položte si ponožky a jděte do postele. Kurz - minimálně deset nocí v řadě. (HLS 2002, №19, s. 19)

Lidová léčba bylin astmatické bronchitidy
Take 1 část: kořen lékořice, oregano, podběl, posloupnost, květy hloh, 2 části Hypericum, 3 části lístků máty. 2 lžíce. Já sběr nalijte 0,5 litru vroucí vody, trvejte 1 hodinu. Při bronchitidě se zahřívejte s astatickou složkou 70 g třikrát denně (2003, č. 7, sv. 18-19).

Tento lidový lék dobře pomáhá při astmatické bronchitidě, zobrazuje hlen z průdušek a také uvolňuje ledviny z písku a kamenů. Recept: 2 lžíce. Já kořen lékořice, 2 lžíce. Já Květy měsíčku, 1 polévková lžíce. Já Koprová semena nalijte 1 litr vroucí vody, vložte do vodní lázně po dobu 10-15 minut, namáhejte a odčerpejte do termosky. Užívejte 150 g třikrát denně před jídlem. Kurz je 2-3 týdny. (2004, č. 18, čl. 9)

Med v lidových prostředcích pro léčbu astmatické bronchitidy
Žena měla chronickou bronchitidu s astmatickou složkou. Nemocniční léčba nedala žádné výsledky - kašel neprošel. Při práci dostala recept na lidový lék: roztavit 300 g másla (nebo vnitřního tuku), přidat 300 g medu, 1 šálek cukru, rozemlet na homogenní hmotu, nalijte 100 g kakaa "Golden Label". Získáte čokoládovou pastu, která může být uložena v chladničce po dobu jednoho roku.

Vezměte tuto pastu 1 polévková lžíce. Já na sklenici horkého mléka 2-3 krát denně. Když žena po takové léčbě přišla na recepci, lékaři byli výsledky překvapeni. (2004, №5, s. 26)

Med a aloe - populární léčba astmatické bronchitidy
Vezměte 500 g listů aloe rolovaných v mlýnku na maso, přidejte 500 g medu a 500 g dobrého Cahors. Míchejte, trvejte na 10 dnech, kmen. Pijte 30 g půl hodiny před jídlem 3x denně. Tato sloučenina je velmi užitečná při léčbě astmatu a chronické bronchitidy a je obecně užitečná pro lidi s plicními chorobami. Průběh léčby se s výhodou provádí každý rok na jaře a na podzim, poté se lze vyhnout exacerbacím onemocnění. (2004, č. 9, s. 19).

Jak léčit astmatickou bronchitidu dýcháním doma?
Pokud stisknete rty pevně a dýcháte nosem, hloubka dýchání se výrazně zvýší. S takovým dýcháním se zvyšuje odvodňovací funkce průdušek, což přispívá k výtoku sputa. To je důležité zejména u pacientů s pneumonií, bronchitidou s astmatickou složkou. (2004, č. 12, čl. 14).

Mléko a tuk pro domácí léčbu astmatické bronchitidy
Pro astmatickou bronchitidu se zadusením, následující recept se hodí: vařit 2 šálky mléka, přidejte 2 lžičky. husí tuk, 1/2 lžičky jehněčí tuk a 1/2 lžičky. nesou tuk. Pijte horké mléko půl hodiny před spaním v malých doušcích. Po 10 minutách pak vypijte 1 dess. lžíce vývar Valerian root. Kurz je tři týdny, i když pro mnoho onemocnění zmizí po 7-10 dnech. (2005, №7, s. 29).

Beescore je účinný domácí lék na astmatickou bronchitidu
V lidovém lékařství je bronchitida s astmatickou složkou léčena včelím subtilním. 0,5 vody - 2 lžíce. Já suché včely s jízdou, přiveďte k varu, vařte 15 minut, zabalte, trvejte na 4 hodinách. Vezměte děti 1 lžička, Dospělí 1 lžíce. Já na noc. (2007, č. 22, s. 30).

Shevchenkova směs
71letá žena se rozhodla léčit chronickou bronchitidu astmatickou složkou se směsí Shevchenko, ale mírně upravila recept: vzala 1 polévkovou lžíci. Já olivový olej a 1 dess. lžíce brandy. Ona potřásla směsí v malé nádobě asi 2 minuty a pila třikrát denně 1 hodinu před jídlem. Za rok se nám podařilo vyléčit nemoc, sípání, noční kašel, nespavost, tlak byl 130 až 70. (2010, №2, s. 24)