Chronická bronchitida - léčba lidových prostředků

Často se jedná o jednu z častějších komplikací většiny nachlazení - bronchitidy. Marně! To může vést k astmatu, pneumonii, rakovině plic, pokud je zahájena a bronchitida se stala chronickou. To je nesmírně nebezpečné utrpení. Hlavním příznakem chronické bronchitidy je kašel s odnímatelným nazelenalým, nažloutle šedým, lehkým sputem.

Zbývajícími příznaky chronické bronchitidy jsou pocit křeče a citlivost na hrudi, sípání, potíže s dýcháním, pocení (zejména v noci a při fyzické námaze), mírná častá horečka na 37-37,3 stupňů.

Kašel v počátečních stadiích bronchitidy je pouze tehdy, když ráno vstáváte z postele - ranní toalety průdušek. Kašel v průběhu času se zvyšuje, lidé kašli celý den. Je nutné jít jen na noc v posteli, mírný kašel je nahrazen dlouhými, rušivými spánkovými útoky.

Tipy a cvičení pro chronickou bronchitidu:

 • 1. Pokud jste kuřák, vzdejte se cigaret alespoň po dobu léčby.
 • 2. Udržujte dům v čistotě: umývejte podlahy každý den (bez pracích prostředků, bělidel), otřete prach.
 • 3. Pravidelně větrejte svůj domov, dávejte pozor na průvan.
 • 4. Každý den jděte ven, čerstvý vzduch je potřeba světlo.

Během nemoci pomůže dechová cvičení zabránit tvorbě adhezí.

Cvičení "Kovář". Vezměte lotosovou pozici. Pokud nemůžete, sedněte si na podlahu jednoduše natažením nohou nebo na židli. Hlavní věc je rovný. Podívejte se přímo dopředu a vydechujte, nadechněte se nosem - nejprve pomalu, pak rychleji a ostřeji.

Jóga mudra. Vezměte si ruce za záda (vzadu) a popadněte levou ruku pravou rukou. Výdech nosem, zatáhněte za břicho, zadržte dech a pomalu nakloňte tělo dopředu až na doraz. Spodní část stehen, hýždě zároveň by měla zůstat na podlaze. Pokud máte pocit, že už nedokážete zadržet dech, vdechovat se a pomalu se vracet do výchozí pozice.

Musíte vědět: léčba chronické bronchitidy pouze s pomocí lidových prostředků neopraví situaci. Kromě toho, aby se self-diagnóza: často kašel znamená chronická bronchitida. Diagnostikovat nemoc může být pouze odborník na data rentgenového vyšetření a naslouchání hrudníku. Potom se provede analýza sputa, která je nezbytná pro identifikaci patogenu.

Taktika a léčebná strategie určená lékařem. Užívání léků je povinné - tetracyklinové léky, antibiotika, někdy antibakteriální léčiva. Současně je nutná fyzioterapie - EHF, UHF, masáž, inhalace. A brát nutně infuze, odvar rostlin.

Léčba chronické bronchitidy lidových prostředků

 • 1. Vařte sklenici vařené vody lipové květy lžíce. Zabalené, držte hodinu, namáhejte. Take den 2-3 krát sklenici.
 • 2. Nalijte sklenici vařené vody tymiánu st.l. Zabalený, stojí hodinu. Kmen. Vezměte den třikrát před jídlem na půl šálku.
 • 3. Nalijte 30 g kořene lékořice s půl litrem vroucí vody, přiveďte k varu, držte po dobu 10 minut při nízkém teple. Cool, napětí. Vezměte si den čtyřikrát podle článku.
 • 4. Vařte 1,5 litru vody. Do vroucí vody se přidá 400 gramů otrub. Mírně ochlaďte. Použijte místo čaje.
 • 5. Vložte půl litru červeného vína 4 velké listy aloe, vydržet 4 dny. Vezměte si den třikrát dezertní lžíci. (Kontraindikace k užívání aloe: těhotenství, krvácení z dělohy.)
 • 6. Rozdrťte 2 banány, nalijte vařenou vodu (sklo) cukrem. Směs se zahřívá, pije se při kašli.
 • 7. Vařte 0,5 litru mléka, vložte tam 10 kusů sušených fíků. Míchejte po dobu 10-15 minut. Musí trochu zesílit. Pijte teplý.
 • 8. Strouheme černou ředkvičku, vytlačíme šťávu přes gázu, promícháme ve stejném množství tekutým medem. Pijte před jídlem 2 lžíce.
 • 9. Smíchejte, zahřejte: 100 gramů másla, 100 gramů medu, 100 gramů husího tuku nebo sádla, 100 gramů kakaa, st.l. aloe. Přijmout večer, v dopoledních hodinách dle článku. směs, zředěná sklenicí horkého mléka.
 • 10. Repný sirup pomáhá kašlat při chronické bronchitidě. Praní, loupání řepy, řez, odstranění středu. Nalijte cukr do dutiny, pečte v troubě. Ukazuje se, lahodný řepný sirup.

Suchý kašel usnadňuje míchání mrkvové šťávy s cukrovým sirupem (1: 1). Za den, 5-6 krát podle Čl. Dospělí léky: přidejte půl litru ohřátého piva, Art. cukru Pijte v noci. Silný kašel, silná nachlazení se již dlouho ošetřují pelyněkem. Příprava tinktury pelyňku: 20 gramů paliny na láhev o objemu 0,5 litru vodky. Udržet více než jeden den. Recepce: třikrát denně pro st.

Česnekový olej má vynikající terapeutický účinek. Rozemele se solí 5 stroužků česneku, smíchá se 100 g másla. Na chléb nebo bramborovou kaší můžete dát máslo. Česnek působí jako baktericidní činidlo, kašel (prevence chřipky a nachlazení).

Jednoduchý lidový lék na léčbu chronické bronchitidy a kašle. Vařte sklenici mléka. Odstranění z tepla, míchání přidat v přísném pořadí: lžíce másla, lžíce medu, jedlá soda na špičce nože, syrové vaječný žloutek. Přidá se na konci 5% 2 až 3 kapek. Ukazuje se, nápoj, příjemné chuti, podobně jako vaječný koňak. Pít děti půl sklenice ve formě tepla třikrát denně. Dospělí pijí tuto porci najednou. Skladujte lidový lék v chladničce.

Léčba chronické bronchitidy s lidovými prostředky lékařství z šišky

Měkké šišky mleté ​​nebo broušené, přikryjte cukrem (1: 1). Držte po dobu 3 dnů, vytlačte výslednou šťávu. Nalijte vodu zmáčknutím, vařte znovu přes gázu, aby se stlačila. Kapalinu smíchejte se šťávou, znovu varte. Lék nejlépe uchovávejte v chladničce. Ukazuje se, že je bolestivý jako med. Recepce: 3-4 krát denně dle čl. 1 písm.

Další recept. Míchejte 100 g medu, 100 g vodky, 10 kapek jódu. Recepce: třikrát denně podle Čl.

Mějte na paměti: současná léčba chronické bronchitidy lidovými léky a léky se nedoporučuje. Mezi odvarem a přestávkou na tabletu by mělo být více než hodinu. Je nutné léčit jedním bylinným lékem po dobu 2-3 týdnů, a pak změnit. Léčit nachlazení, antritida pomůže lidové prostředky na zimu.

Zahřívání průdušek při inhalaci

Nakloňte se nad pánev horkého vývaru šalvějových listů nebo borovicových pupenů (suroviny, lžíce, nalijte sklenici vody, vařte na nízkém ohni 15 minut, přidejte cedrový olej 5-10 kapek). S hlavou pokrytou ručníkem střídavě vdechujte výpary nosem a ústy. Opakujte inhalace denně po dobu 4-5 dnů.

Přečtěte si informace na téma: "Chronická bronchitida - léčba lidových léků."

Nejúčinnější způsoby, jak léčit chronické bronchitidy lidových prostředků u dospělých

Nejčastější stížnost pacientů s nachlazení je kašel. V 80% případů diagnostikují lékaři chronickou bronchitidu - komplikaci častých zánětlivých onemocnění dýchacích cest (tracheitida, rýma, faryngitida, laryngitida). Toto onemocnění bylo plně studováno lékaři a je úspěšně léčitelné léky a pomocí lidových prostředků.

Příznaky a léčba chronické bronchitidy lidových prostředků

Když jsou průdušky člověka dlouhodobě vystaveny zánětlivému procesu, debugovaný mechanismus samočištění orgánů od sputa se „rozpadne“, dochází k selháváním při tvorbě a stažení sputa. Tělo je otrava, je vyjádřena v živých příznacích, které lze rozdělit do dvou úrovní.

Obecná intoxikace

Chronická bronchitida u dospělých postupně oslabuje tělo, otravuje vnitřní orgány produkty intoxikace.

Všechny vnitřní orgány trpí. To se projevuje u dospělých s následujícími příznaky:

 • zimnice;
 • apatie;
 • bolesti hlavy;
 • obecná slabost;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • nadměrné pocení;
 • horečný stav;
 • vysoká teplota (od + 38 ° C);
 • slabost, únava;
 • nevolnost, někdy velmi silná.

Poranění plic

Celý bronchiální strom je zapojen do zánětlivého procesu chronické bronchitidy u dospělých. Pozorují se následující znaky:

 • dušnost;
 • pocit nedostatku dechu;
 • nazální kongesce;
 • bolest v krku, zvláště když se snaží polykat;
 • kašel, nejprve sucho, jak nemoc postupuje, přechází do mokrého s hojným vykašláváním viskózního sputa.

Léčba chronické bronchitidy u dospělých je snadno proveditelná doma. Před vyzbrojením četnými lidovými prostředky je však nutné je vyřešit, prozkoumat kompozici, sílu vlivu lidových prostředků na tělo dospělého a získat souhlas zdravotníka.

Podrobný článek o příznacích chronické bronchitidy u dospělých. Zkontrolujte, zda vám vše odpovídá

Lidové léky na chronickou bronchitidu u dospělých - léčivé tajemství předků

Léčba chronické bronchitidy s lidovými prostředky je jedním z nejúčinnějších léčebných způsobů boje s touto nemocí. S výhradou kompetentního přístupu k léčbě doma. Které z domácích metod si vybrat?

Jak léčit chronickou bronchitidu lidovými prostředky - síla léčivých rostlin

Při chronické bronchitidě se stávají účinnými bylinky, které mají antivirotikum, antispasmodikum, expektoranci, diaforetické a imunostimulační vlastnosti. Mezi tyto rostliny patří lékořice, echinacea, podběl, heřmánek, kopřiva a jitrocel.

Vědět, že ne všechny léčivé byliny jsou kombinovány s léčivými léky, nezapomeňte se poradit se svým lékařem před vlastní léčbou.

Nejúčinnější jsou následující recepty pro léčbu bronchitidy u dospělých:

Na začátku nemoci (suchý kašel):

 1. Tymián (10 g) vaří sklenici vroucí vody. Po jedné a půl hodině lze lék vypít až 5x denně, 30-50 ml denně.
 2. Sušené květy a listy žerucha (20 g) nalijte vodu (200 ml) a přiveďte hmotu do varu. Hmotu vařte půl hodiny nad nízkým teplem. Naplňte hotový lék tak, aby se podával 3-4 krát denně po dobu 50 ml.
 3. Suché listy jitrocelu (15 g), pára s litrem vařící vody, nechat 2 hodiny ve tmě. Hotový přípravek vezměte třikrát denně, 150 ml.

S progresí bronchitidy a mokrého typu kašle:

 1. Smíchejte suché kořeny lékořice, althea a divoký rozmarýn ve stejném poměru. Parní bylinky (60 g) s vroucí vodou (50 ml). Pára a pak půl hodiny. Užívejte celou dávku postupně v průběhu dne. Chcete-li vyhladit hořkou chuť bylin, ředit lék s medem.
 2. Smíchejte stejné díly šalvěje, podběl, oregano, kořen Althea, anýz a borovice. Směs bylin (4 lžíce L.) Vařte s vroucí vodou a nechte vyluhovat čtvrt hodiny. Vezměte 150 ml na lačný žaludek.
 3. Ve stejných částech smíchejte kořen elekampanu, stonky trojbarevné fialové, piniové pupeny a listy eukalyptu. Travní směs (7 lžíce) na páru litru vroucí vody a zahřívat na pár po dobu 30 minut. Naplňte hotový lék a vezměte si 2x denně (dávka 50-60 ml).

Tradiční metody léčby chronické bronchitidy - zvířata přicházejí na záchranu

Po mnoho let v léčbě chronické bronchitidy u dospělých používá tuk a tuk zvířat.

Tato terapie je nejbezpečnější z hlediska možných alergií a je doporučena pro všechny, kteří se chtějí rozloučit s bolestivým kašlem.

V domácnosti se nejčastěji používá vepřové nebo jehněčí přírodní tuk:

 1. Roztavte tuk (50 ml), přidejte k němu lžičku másla a kakaového prášku. Produkt důkladně promíchejte a ráno vypijte na lačný žaludek. Průběh týdne.
 2. Zahřívejte tuk (3 lžičky L.), přidejte tmavou čokoládu (150 g) a máslo (80 g). Hmotnost ve formě tepla na 5 ml třikrát denně.
 3. Rozpustit studený tuk (15 ml) ve sklenici zahřátého mléka a vypít v malých doušcích na lačný žaludek každé ráno po dobu jednoho měsíce.

Léčba chronických bronchitid lidových prostředků u dospělých - terapie s máslem

Máslo je důležitou složkou mnoha účinných lidových prostředků pro léčbu chronické bronchitidy doma u dospělých.

Olej dokonale zjemňuje bolestivý kašel a pomáhá odstraňovat hlen. Nejlepší "olejové" recepty jsou proveditelné doma:

Čokoláda. Pro pár, rozpustit máslo (100 g), přírodní čokolády, kakaový prášek a vepřové / jezevčí tuk (4 tbsp každý). Jakmile se hmota stane homogenní, odstraní se z ohně. Voňavé směsi namazat na chléb a jíst.

Propolis Smíchejte olej a přírodní med (po 150 g). K hmotě se přidá rozpuštěný propolis (2 - 3 g). Hmotu zahřejte na pár a vezměte denně 20 ml.

Kompresní terapie

Takové procedury zahřívají tělo dobře, což přispívá k lepšímu ředění a odstranění sputa z průdušek.

Tato populární terapie má pozitivní vliv na krevní oběh a pomáhá urychlit proces čištění průdušek.

Pro léčbu chronické bronchitidy u dospělých jsou účinné následující recepty:

 1. Mastná. Smíchejte rostlinný olej se suchou hořčicí a rozpuštěným medem (po 50 g). Hromadné rozrušení a uložení na zádech v průdušce. Kompakt upevněte polyethylenem a přikryjte teplým šátkem. To může být ponecháno na noc.
 2. Zlato. Směs medu (3 díly), šťávy z aloe (2 díly) a čistý alkohol (1 díl) by měla být zahřátá na + 38-40 ° C a umístěna na zadní plochu. Doplňte ho voskovým papírem a zabalte teplým hadříkem. Doba procedury je 1-1,5 hodiny.
 3. Alkohol. Vyrábíme množství alkoholu (1 polévková lžíce. L.), Jehněčí nebo husí tuk (2 lžíce. L.) a hořčičný prášek (1 lžička). Ke směsi přidáme nasekané stroužky česneku (3-4 ks). Očistíme záda léčivou hmotou, přikryjeme ji celofánem nahoře a zabalíme ji šátkem. Kompresní doba 40-60 minut, můžete to udělat ne více než jednou týdně.

Léčba chronické bronchitidy lidovými prostředky - nejúčinnější masáže

Při provádění masážních akcí z průdušek je sputum spíše odstraněno a dochází ke zlepšení.

Při léčbě dospělých k chronické bronchitidě jsou účinné následující typy domácí masáže:

 1. Vibrační. Akce jsou založeny na rytmických pěších klepání na zadní plochu. Zároveň se zlepšuje zkapalňování a závěr sputa. Pro pacienta je snazší si odkašlat.
 2. Odvodnění Tento typ masáže napomáhá rychlému vyplavování hlenu nahromaděného v průduškách. K tomu se pacient ležící na břiše zahřeje na zádech a energicky si ho třese. Potom pomocí podložek prstů poklepejte mezikrovní oblasti směrem nahoru. Zadní oblast se pak intenzivněji masíruje rukou složenou ve tvaru lodi. Na konci procedury je membrána na stranách mírně stlačena.
 3. Zlato. Tato masáž je účinná v pokročilých stadiích bronchitidy. Používá se přírodní med. Roztaví se a nanese na vyhřívanou kůži zad. Za prvé, hřbet je masírován, dokud se sladká hmota nezhustne. Pak technika lepení / lepení dlaní z těla.

Chronická bronchitida - lidová léčba inhalací

Při léčbě chronické bronchitidy doma u dospělých je důležitá inhalace pacienta. Zejména s dýchavičností a paroxyzmálním kašlem. Následující inhalace jsou účinné pro inhalaci:

 • suché tymiánové trávy (20 g) zředěné vodou (150-200 ml) a zahřáté na pár;
 • stiskněte česnek (5-6 hřebíček), zřeďte česnekovou hmotu ve sklenici vroucí vody, přidejte sodu (5 g);
 • Umístěte drcenou mořskou sůl do mísy a vdechněte její léčivé výpary nosem, zakryjte hlavu látkou.

Tradiční medicína - léčba chronické bronchitidy propolisem

Léčba chronické bronchitidy u dospělých s propolisem je považována za velmi účinnou metodu lidové terapie. Reliéf přináší i malý kus jedinečné látky (stačí jen pečlivě žvýkat). Propolis lze použít i jinými způsoby:

 1. Smíchejte máslo (80 g) a vazelínu (350 g). Hmota se zahřeje a přidá se propolis (15 g). Výsledná masti je intenzivně třena do horní oblasti hrudní kosti.
 2. Rozdrcený propolis (20 g) naředěný teplou vodou (1,5 šálky). Směs nechte vyluhovat po dobu 10-12 hodin. Hotový lék se užívá interně v množství 25-30 kapek dvakrát v klepání.
 3. Narovnejte propolis (5-7 g) a zřeďte látku horkým mlékem (150 ml). Terapeutický koktejl pije 2-3 šálky denně.

K tomu jezte malý kousek propolisu a po půl hodině sledujte reakci. V případě nevolnosti, zarudnutí, dušnosti, tento prostředek není vhodný pro léčbu chronické bronchitidy.

Jak trvale vyléčit chronickou bronchitidu s lidovými prostředky - užitečné tipy

Chcete dosáhnout co největšího účinku při léčbě chronické bronchitidy doma? K tomu použijte kombinovanou terapii. Rozvíjejte individuální, vlastní průběh léčby včetně zahrnutí obkladů, inhalace, bylinné medicíny a masáže.

Pro správnou léčbu chronické bronchitidy u dospělých je nutné zahrnout vitamínové komplexy, aby se posílila oslabená intoxikace těla. Použijte následující užitečná doporučení v praxi pro zvýšení účinku terapie:

Místo kávy - léčivé šťávy! Chcete-li obnovit tělo, zapomeňte na kávu a silný čaj. Jsou nahrazeny zdravými a chutnými nápoji:

 • infuzi kalina nebo maliny s přídavkem citronu;
 • brusinková šťáva, která pomáhá produkovat sputum;
 • med smíchaný s mrkvovou šťávou v jakémkoliv poměru;
 • odvar z rozinek, pomůže zmírnit kašel a obnovit práci průdušek;
 • nápoj z červené řepy, který pomáhá očistit tělo toxinů a známky intoxikace;
 • Zázvorový čaj (otřete kořen zázvoru a vařte sklenici vařící vody), po 15-20 minutách infuze, pijte.

Léčba chronické bronchitidy pomocí lidových léků trvá 2-2,5 týdnů pro dospělého. Pokud ale po uplynutí této doby jsou příznaky nemoci stále bolestivé a nedochází k žádnému zlepšení, měli byste vydat poplach. Pospěšte si k lékařům, zřejmě váš případ chronické bronchitidy je již ve stadiu, kdy je vyžadována antibiotická léčba.

Užitečné video

Z níže uvedeného videa se naučíte, jak léčit chronickou bronchitidu lidovými prostředky podle metody Dr. Skachka.

JMedic.ru

Chronická bronchitida je zánětlivé onemocnění bronchopulmonálního systému u dospělé populace, které se vyvíjí v důsledku častých akutních lézí horního a středního dýchacího traktu (rýma, faryngitida a tracheitida). Onemocnění u dospělých je charakterizováno přítomností teploty, bolestí na hrudi a kašle při separaci sputa. Chronická bronchitida může být účinně léčena doma.

Známky nemoci

Symptomy onemocnění spočívají v komplexní lézi těla s produkty intoxikace a přímým zapojením do procesu bronchiálního stromu, a proto jsou rozděleny na:

Příznaky intoxikace, mezi které patří:

 • zvýšení tělesné teploty na 38 0 С a více;
 • horečka;
 • zvýšené pocení;
 • zimnice;
 • bolest hlavy;
 • zvýšená únava;
 • snížení pracovní kapacity, paměti, pozornosti;
 • nevolnost;
 • nedostatek nebo snížení chuti k jídlu;
 • apatie;
 • obecná slabost.

Symptomy lézí bronchopulmonálního systému, mezi které patří:

 • nazální kongesce;
 • bolest v krku, horší při polykání;
 • bolest na hrudi;
 • pocit přetížení hrudníku;
 • kašel, který je na počátku exacerbace nemoci suchý a hacking, a po několika dnech léčby se stává mokrou, se separací sputa.

Lidová léčba

Léčba chronické bronchitidy lidovými prostředky je jednou z nejúčinnějších metod terapie doma.

Existuje několik způsobů:

Bylinná terapie

 1. Šalvěj bylina s květinami k sušení a sekání s mixérem. Léčivo má mukolytické vlastnosti (pomáhá snižovat viskozitu sputa a tím přispívá k jeho lepšímu odstranění). 1 polévková lžíce (15 gramů) výsledné směsi se nalije do jedné sklenice horkého mléka a nechá se vychladnout na pokojovou teplotu. Dospělí užívají lék jednou denně v noci. Tímto způsobem je možné léčit bronchitidu během 1–1,5 měsíce.
 2. Tráva a květiny okrasné rostliny řeřichy jsou rozdrceny a sušeny v temné, suché a větrané místnosti. Tato rostlina má antibakteriální a antitusický účinek tím, že inhibuje centrum kašle v prodloužení dřeň centrálního nervového systému. 1 lžíce (15 g) suché směsi se nalije sklenicí teplé vody, vaří se na sporáku a vaří se na mírném ohni po dobu asi 15–20 minut a filtruje se. Do vývaru přidejte převařenou vodu, aby se vyrobilo celé sklo. Tato léčba je předepsána dospělým 50 ml (¼ šálku) před jídlem 4krát denně. Pokud se objeví bolest žaludku nebo pálení žáhy, tento lék by se měl užívat po jídle.
 3. Listy jitrocelu mají antitusické účinky a vykašlávání, čehož je dosaženo snížením množství hlenu produkovaného bronchiálními pohárkovými buňkami a stimulací pohybu řasnatého bronchiálního epitelu průdušek, díky kterému je průduškový strom odstraněn. Listy musí být vysušeny a nasekány pomocí mixéru. 4 lžíce suché směsi zalijeme 1 litrem vroucí vody a necháme 2–3 hodiny stát na tmavém a suchém místě. Dospělí dostanou 50–70 mg (1/3 šálku) 2-3 krát denně po jídle. Úplné vyléčení bronchitidy trvá 3-4 týdny. Plantain stimuluje přeměnu suchého kašle na mokrý.
 4. Ledum bylina, fialová tráva, lístky máty, květy heřmánku a měsíčku, kořeny lékořice jsou odebírány ve stejném poměru a rozdrceny pomocí mlýnku na maso, kuchyňského robota nebo mixéru. Tato sbírka bylin má bronchodilatační, expektorační a baktericidní účinek. 2 polévkové lžíce směsi se naplní 2 šálky vařící vody a naplní se po dobu 30 minut. Dospělí jsou předepsány 100 mg (½ šálku) 2-3 krát denně. Již po 2 dnech od obdržení takové léčby se příznaky onemocnění stávají méně výraznými a do konce druhého týdne téměř úplně mizí.
 5. Vezměte 2 lžíce rozdrcených listů matky a nevlastní matky, jitrocel, kořen lékořice a nalijte 1 litr vody. Směs se přivede do varu a nechá se 20 až 25 minut vařit, pak se ochladí a přetlačí. Vývar je určen dospělým 100 ml (½ šálku) 3x denně. Symptomy přestanou obtěžovat pacienta již po 3-5 dnech léčby z důvodu dobrého vykašlávání, baktericidního a mukolytického účinku této bylinné kolekce.
 6. Take ve stejném poměru sage trávy, borovice pupeny, anýz ovoce, kořen Althea, Oregano trávy a podběl a kotleta pomocí mixéru nebo mlýnek na maso. Tato kolekce hrudníku má antitusický, mukolytický a antibakteriální účinek. 60 g (4 lžíce) směsi zalijeme vařící vodou a necháme vařit 15–20 minut. Je třeba přijmout ráno a večer na prázdný žaludek na 200 ml (1 sklenici). Chcete-li vyléčit bronchitidu a zbavit se příznaků nemoci, stačí užít infuzi po dobu 3-4 týdnů.

Rostlinná léčba by měla začít s malými množstvími a ředěním, protože často se mohou vyskytnout alergické reakce. Článek prezentuje průměrnou dávku léčivých rostlin pro dospělé. Doporučuje se informovat svého lékaře před zahájením léčby jednou nebo jinou složkou. A také byste měli vědět, že některé bylinky a léky nejsou vzájemně kompatibilní.

Terapie s využitím živočišných produktů

Jezevčí tuk může být konzumován ve své čisté formě (tobolky, roztok) nebo přidán do jiných stejně užitečných složek a doma si můžete pořídit kvalitní lék.

Badgerův tuk je látka, která se hromadí v podkožní tkáni hlodavců a slouží jako zásoba energie a živin po celou dobu hibernace.

Jezevčí tuk obsahuje látky jako:

 • vitaminy rozpustné v tucích skupiny A, E, D;
 • ve vodě rozpustné vitaminy skupiny B, C;
 • kyselina listová;
 • polynenasycené mastné kyseliny (glycerol, kyselina gama-linolenová atd.);
 • aminokyseliny;
 • kyselina linolová.

Toto složení jezevce posiluje imunitní systém, má baktericidní účinek na vnitřní orgány a v tomto případě bronchopulmonální systém, zlepšuje bronchiální drenáž, přispívá k lepšímu odstranění sputa a normalizaci celkového stavu těla.

 1. K léčbě nebo prevenci vzniku nemoci jsou předepsány kapsle z jehněčího tuku o velikosti 0,25 g. Tato forma uvolňování léku je nejvhodnější. Dospělí užívají 1 tobolku 2x denně s teplým mlékem nebo čajem do 30–400С. Průběh léčby je 2-4 týdny.
 2. Jezevní tuk v roztoku se používá k léčbě chronické bronchitidy doma a 1 lžičku 3x denně po dobu 1 měsíce. Lék má velmi silnou specifickou chuť.
 3. Prostředky připravené doma na bázi jehněčího tuku: t
  • Ve vodní lázni se roztaví 4 lžíce (60 g) jezevčího tuku, 100 g másla se středním obsahem tuku a 200 g tmavé čokolády. Dobře promíchejte a ochlaďte. Taková léčba se podává 1 lžičku 3 krát denně a po několika dnech dojde k výraznému zlepšení celkového stavu.
  • 45 g (3 lžíce) jezevčího tuku smíchaného s 2 lžícemi tekutého medu a dobře promíchejte. Dospělí 1 lžička 3x denně 1 hodinu po hlavním jídle. Průběh léčby je 1–1,5 měsíce. Po 3-5 měsících, můžete opakovat průběh užívání tohoto léku, aby se zabránilo.
  • 15 gramů (1 lžíce) aloe šťávy, 30 gramů (2 lžíce) jezevčího oleje, 5 gramů (1 lžička) suchého kakaového prášku, 5 ml (1 čajová lžička) brandy se důkladně promíchá a zahřívá ve vodní lázni. Výsledná směs vezme 5 ml 1 krát denně 2 hodiny po jídle nebo 1 hodinu před jídlem. Průběh léčby je v průměru 2-3 týdny.

Kompresní terapie

Účinnou metodou lidového ošetření doma jsou aplikace nebo obklady na hrudi a zádech. Takový postup by však měl být prováděn pouze po normalizaci tělesné teploty a nepřítomnosti symptomů obecné intoxikace těla.

 1. Olejový obklad na bázi slunečnicového (rostlinného) oleje.
  Musíte vzít 2 polévkové lžíce rostlinného oleje a přidat k nim 2 lžíce suchého hořčičného prášku a 2 lžíce kapaliny, může med. Tyto přísady jsou dobře promíchány a aplikovány na kůži zad. Nahoře položte na záda polyethylenový nebo pauzovací papír a zabalte ho dolů šátkem nebo přikrývkou. Stlačit vlevo přes noc.
 2. Honey compress založený na květu medu.
  Vezměte 3 díly medu, 2 díly aloe šťávy a 1 díl vodky. Směs se zahřeje až na 400 ° C a položí se na kůži na zádech, na vrch se položí list pauzovacího papíru a zabalí se načechraný šátek. Komprese by měla být udržována co nejvíce přes noc.
 3. Alkohol komprimovat.
  Smíchejte 1 polévkovou lžíci alkoholu nebo vodky, 2 lžíce husího nebo jehněčího tuku, 1 lžičku suchého hořčičného prášku a 4 stroužky jemně nasekaného česneku. Směs použijte k otírání zadní kůže, nahoře položte polyetylén a zabalte do deky. Doma se takový obklad provádí co nejvíce po celou noc, ale ne více než jednou týdně.

Komprimuje zahřátí kůže na hrudi a zádech, což zlepšuje vykašlávání sputa a eliminuje hackingový suchý kašel. Tato léčba také zlepšuje lokální krevní oběh, což přispívá k rychlému a účinnému očištění průdušek.

Inhalační terapie

Inhalace pro chronickou bronchitidu by neměla být používána dříve než 5 dní od nástupu onemocnění a teprve poté, co se teplota vrátí k normálním hodnotám a příznaky intoxikace zmizí. Inhalátor lze doma vyrábět několika způsoby:

 1. Vdechnutí pomocí pánve - přidejte přísady pro inhalaci do vroucí vody, vyjměte z trouby, nechte vychladnout po dobu 10 minut, odstraňte víko a vdechněte výpary, které byly předtím pokryty froté ručníkem.
 2. Vdechování konvice. Z tlustého papíru vyřízněte kužel, jehož úzká část by měla těsně zapadnout do nosu konvice a široká by měla zakrýt nos a ústa. Přidejte potřebné přísady do vroucí vody, odstraňte je z tepla a vdechněte.

Recepty pro inhalaci

 1. 4 lžičky sody bez kopce přidejte do jednoho litru vařené vody. Množství těchto vdechnutí jednou denně, doba použití tohoto nástroje je 5-6 dnů. Namísto jedlé sody můžete ihned použít alkalickou minerální vodu typu Borjomi, která by měla být nalita do hrnce nebo konvice a zahřívána. Alkalický roztok pomáhá snižovat viskozitu sputa a stimuluje procesy vykašlávání.
 2. 2 střední cibule a 2 velké hlavy česneku nasekané a naplněné vodou v poměru 1 až 10. Tato inhalace má antivirotikum, antiprotozoální (ničí nejjednodušší mikroorganismy), antibakteriální a protiplísňové účinky.
 3. 4–5 malých brambor, předvařené. V bramborě je mnoho antioxidantů a antivirových složek, které stimulují imunitní systém a pomáhají očistit bronchiální strom.
 4. Léčivé byliny a rostliny: květy heřmánku, mátová tráva, šalvějová tráva, jalovec, jehličí cedr, borovice, smrk, borovice, borovice, borovice, lipové květy, levandule, oregano, listy eukalyptu, kořen lékořice, listy jitrocelu. Můžete použít jeden z výše uvedených nástrojů a kombinovat 2 nebo více z nich. Jak připravit roztok: 3 lžíce s malým topem, sušené bylinky, nalijte 1 litr vody a prakticky přiveďte k varu ve vodní lázni. Bujón se nechá vyluhovat po dobu 10 minut a pak se nechá inhalovat. Vývar z výše uvedených bylin má bronchodilatační, mukolytický a antitusický účinek.
 5. Esenciální oleje z eukalyptu, jehličí borovice, borovice, čajovníku, santalového dřeva, citronové trávy, jalovce, cedru, bergamotu, tymiánu, jedle mají antitusické, antibakteriální a mukolytické účinky. Dostatečná lžička na 2 litry vody k inhalaci. Esenciální oleje jsou baktericidní látky.

Provádění inhalace

Procedura trvá asi 15–20 minut. Je nutné dýchat hluboko a rovnoměrně přes páru. V případě onemocnění průdušek je nutné vdechovat a vydechovat výlučně ústy, aby prospěšné látky, které jsou v páru, nepronikaly v dutinách, ale přímo vstupovaly do průdušek. Po hlubokém dechu se doporučuje držet po dobu 2-3 sekund dýchání pro lepší terapeutický účinek.

Vdechnutí by mělo být provedeno po jídle a nejlépe v noci před spaním. Po hodinové operaci musíte být zticha, nechodit ven, nekouřit a nezapojovat se do hlasu.

Léčba bronchitidy lidových prostředků: odvarů, pití a obklady

Přibližně každé čtvrté dítě do 5 let bylo nemocné s alespoň jednou bronchitidou. Dospělí toto onemocnění postihuje častěji a kuřáci ho trpí v průměru jednou za 3 roky. Průběh onemocnění u nich, stejně jako starších, oslabených pacientů, je komplikovaný; často jde od akutní k chronické. Léčba lidových prostředků bronchitidy bude vynikajícím doplňkem a někdy náhradou za léčivo. Pomůže zmírnit epizody kašle, usnadní odstranění sputa z průdušek.

DŮLEŽITÉ! Věštkyně Nina: "Peníze budou vždy v hojnosti, pokud budou pod polštářem."

Bronchitida je onemocnění dolních dýchacích cest, akutní nebo chronický zánět průdušek. Zároveň jsou postiženy slizniční tkáně, v důsledku čehož je obtížnější saturace těla kyslíkem.

Lékaři rozlišují několik forem bronchitidy:

 • Jednoduché nebo katarální. V průduškách dochází k zánětlivému procesu, ke kterému dochází v 6-10 dnech. Dalších 5 až 6 dní je potřeba k uzdravení, pak přichází plné uzdravení. V 80% případů je toto onemocnění způsobeno virovými infekcemi.
 • Purulentní. Vypadá to na dodržování zánětu bakteriální infekce. Tento druh je charakterizován tvorbou hnisavého exsudátu v průduškách. Onemocnění trvá mnohem déle - až jeden až jeden a půl měsíce.
 • Atrofické (obstrukční). Když se to stane atrofií zakončení průdušek, což vede k trvalému nedostatku kyslíku.

Zpravidla se nejprve jedná o akutní bronchitidu, která se vyznačuje výrazným projevem symptomů. Pokud tato forma není včas vyléčena, stává se chronickou. Tento typ onemocnění má období exacerbace a remise.

U dětí do 3 let se může bronchitida rozvinout do bronchiolitidy, která je v tomto věku velmi nebezpečná vzhledem k anatomické struktuře průdušek.

V počáteční fázi trpí pacient suchým, neproduktivním kašlem ráno.

Suchý, silný kašel se obvykle shoduje s prvními projevy respiračního onemocnění: rýma, bolesti hlavy a svalová myalgie (bolest svalů). V počátečním stádiu je mírné (až 38,5) zvýšení tělesné teploty. Ráno zesiluje. Po 4–5 dnech začíná sputum kašlat. Během této doby je slyšet sípání v hrudi pacienta. Kašel se stává méně bolestivým a méně častým. Trvá další týden, pak bronchitida zmizí.

U dětí v akutním období může být cyanóza (cyanóza) nasolabiálních záhybů, charakteristická barva nehtových destiček na rukou a nohou. Dítě je letargické, náladové, sedavé, rychle se unavuje. Dospělí si stěžují na nadměrnou únavu, zaznamenali tachykardii.

Pokud se vyskytne hnisavá forma, při dýchání se ozývá pískavé zvuky, existuje silná slabost.

U chronických forem bronchitidy jsou symptomy méně výrazné, ale exacerbace trvá 2-6 týdnů. Zvýšená tělesná teplota není pozorována. Diagnóza chronické bronchitidy se provádí s trváním onemocnění 3 měsíce.

Příznaky akutní bronchitidy

Při léčbě bronchitidy je důležité místo obsazeno složitostí postupů. Nejúčinnější bude kombinace několika metod. Léčba tohoto onemocnění u dětí by však měla být vždy pod dohledem pediatra.

Lidské metody doma jsou často účinnější při léčbě bronchitidy než léky. Důležitá je zde pravidelnost postupů a jejich složitost.

Nejoblíbenější a nejúčinnější postupy jsou:

 • Léčivé odvarky, směsi, čaj.
 • Stlačuje na hrudi a zádech.
 • Rozptylující postupy.

Pro léčbu bronchitidy používající celý arzenál odvarů a infuzí bylin:

Složení

Metoda vaření

Dávkování

Poznámky

Podběl (25 g), lípa (10 g), hloh (min. 10 g)

1 lžička. směsi bylinek nalijte 200 ml vroucí vody a trvejte v termosce po dobu 1 hodiny

Pijte 50 ml 4krát denně. Trvání léčby 14 dní

Používá se v suchém i mokrém kašli.

Aplikujte na děti od 2 let. Nelze použít u těhotných a kojících žen, u lidí s onemocněním ledvin.

Kořen lékořice (25 g), meduňka (5 g), máta (5 g), centaury (5 g)

1 lžička. Sbírejte sklenkou studené vody a přiveďte k varu nad nízkým teplem. Vařte po dobu 1-2 minut a pak odpojte.

V hotové odvar, můžete přidat trochu medu nebo cukru, vezměte 50 g 4 krát denně

Bujón se používá pro vykašlávání sputa. Nelze jej použít pro děti do 1 roku, těhotné a kojící ženy, osoby s onemocněním jater.

Kopřiva (25 g), meduňka (10 g), kořen lékořice (5 g)

1 lžička. Odběr zalijeme horkou vodou a necháme v termosce po dobu 1 hodiny

Užívejte 100 g třikrát denně po dobu nejméně 10 dnů

Používá se k léčbě obstrukční bronchitidy. Nelze použít pro těhotné ženy, pro onemocnění ledvin a osoby náchylné k tromboflebitidě.

Heřmánek (25 g) kopřiva (25 g), jitrocel (25 g), máta (25 g)

Směs se rozemele a dobře promíchá, pak se nalije 1 lžička. 250 ml vroucí vody a trvá 1,5 hodiny

Vezměte 100 ml 4krát denně, můžete přidat med nebo cukr.

Užívejte alespoň 14 dní.

Používá se pro akutní a chronickou bronchitidu v jakémkoliv stadiu. Sběr by neměly užívat těhotné ženy a osoby s onemocněním ledvin.

Bujóny a vodní infuze jsou zvláště účinné při léčbě akutních forem onemocnění. S dobrou tolerancí přidávají med a cukr. Souběžně s nimi se používají obklady a rušivé postupy: hořčičná omítka, lázně s horkou nohou, broušení.

Pro léčbu chronických forem, hnisavé a obstrukční bronchitidy se doporučují následující směsi:

 • Aloe, vepřové zdraví (sádlo), máslo, med, kakao. V průběhu léčby u dospělého vezměte 0,5 kg hlavních složek. Na vodní lázni smíchejte olej, sádlo a aloe. Když se směs stane homogenní, odstraní se z tepla, nechá se mírně vychladnout a přidá se med a lžíce kakaa. Dospělí vezmou 2 lžíce. Já 15 minut před jídlem 3x denně, pro děti do 12 let - jedna polévková lžíce.
 • Kravské mléko, kozí tuk, med. 300 ml mléčného varu; přidejte 1 tbsp na to Já tuk Když je směs mírně ochlazena, vložte do ní 2 lžíce. Já medu Pijte teplý dvakrát denně - ráno a večer.
 • Kondenzované mléko, brandy, vejce, voda. V vejce nalít 2 lžíce. Já brandy a kondenzované mléko, pak porazit směs do pěny. Do výsledné směsi se přidá 70 g vařené teplé vody; smíchejte a pijte vše.
 • Šišky šišky. Pro drogy vezměte 120 ks. šišky shromážděné na konci května, nalije je vodou tak, aby je zakryla o 2 cm a nechala přes noc. Ráno přidejte do směsi 1 kg cukru a vařte po dobu 5 minut po varu. Poté se ponechá po dobu 24 hodin a znovu se vaří 5 minut. Pijte s bronchitidou 2 lžíce. Já ráno na lačný žaludek. Dávka pro děti byla snížena 2x. Děti do 3 let mají maximálně 10 g džemu.
 • Ředkvička s medem. Umyje se velká kořenová plodina, vrch se z ní odřízne jako víko, vybere se část buničiny a na místo se vloží med. Po 12 hodinách přidávejte šťávu ředkvičky. To je vyčerpaný a vzít 2 lžičky. dvakrát denně po jídle. Pro děti od 2 let musíte použít 1 lžičku.

Tradiční léčitelé tvrdí, že obklady mohou léčit akutní bronchitidu na vlastní pěst, pomáhat při léčbě chronických a obstrukčních typů onemocnění. Jejich použití v kombinaci s odvar bylin pomůže rychle zbavit se nemoci.

Mezi doporučené postupy budou následující:

 1. 1. Vodka nebo lékařský alkohol. Toto je nejznámější obklad; je umístěn na hrudi a na zádech, aby se zabránilo oblasti srdce. Pro děti od 7 let používejte pouze zředěný alkohol (1: 3) nebo vodku (1: 2). Pro dospělé není možné plemeno. Udržujte takový obklad nejdéle 3 hodiny. Udělej to v noci. Po zákroku je kůže potřená olejem nebo dětským krémem a jít do postele, zabalené v teple.
 2. 2. Jedlý olej a lékařský alkohol (1: 1). Aplikujte jako obklad po dobu 10-15 minut. Poté otřete kůži teplou vodou a jděte do postele, vřele zakryté.
 3. 3. Křen. Rozdrcený na jemném struhadle, pak je aplikován na 2 vrstvy gázy a výslednou směs. zabalené do hedvábné tkaniny, aplikované na záda po dobu 10-20 minut. Je-li záda velmi červená, musíte ji potřít medem (recept také pomáhá s pneumonií). Můžete použít tento obklad pro děti od 14 let.
 4. 4. Medové koláče. Jsou užitečné pro děti. Pro výrobu obkladu musíte vzít 2 lžíce. l medu, žitné nebo pšeničné mouky a slunečnicového oleje a 1 polévková lžíce. Já vodka a suchá hořčice. Pokud se dort vylil, můžete přidat další mouku. Poté se aplikuje na gázu a aplikuje se na tělo. Z výše uvedeného běžný obklad. S dobrou přenositelností lze ponechat celou noc.

Před použitím obkladů musíte zajistit, že nejste alergičtí na složky.

Tradiční léčitelé doporučují léčbu prosté bronchitidy třecím tukem. K tomu vezměte kozí, ovčí nebo jezevčí tuk, zahřejte a otřete kůži zad a hrudníku. Pak nahoře položte plastový obal, zabalený teplým šátkem. Po spaní se vřele přikryje přikrývkou. Tento postup lze použít pro děti od narození.

Při léčbě bronchitidy u dětí by měl vždy dodržovat "způsob tepla". Dítě by mělo být oblečeno v příjemném a teplém oblečení a hruď a záda by se měly neustále ohřívat. V akutním období jsou děti zobrazeny v režimu polopenze.

Při léčbě dospělých s tradiční medicínou se doporučuje přestat kouřit alespoň po dobu léčby a zotavení.

Během období léčby se teple oblékejte, nepropichujte, nevdechujte hluboký studený vzduch během období exacerbace onemocnění.

Další doporučení - jíst co nejvíce ovoce a medu, pít čaj s citronem a zázvorem.

Druhy, příčiny a příznaky bronchitidy - domácí léčba

Bronchitida je onemocnění dýchacího ústrojí, které je zánětlivým procesem, který se vyskytuje v bronchiální sliznici. Onemocnění má tendenci k chronickému protrahovanému průběhu a vede k rozvoji komplikací.

Typy, formy a symptomy

Nemoc má poměrně komplexní klasifikaci, která závisí na mnoha faktorech a vlastnostech výskytu a průběhu patologického procesu u konkrétního jedince. Na základě symptomů je bronchitida rozdělena do čtyř hlavních tříd.

 1. Akutní bronchitida. Vyznačuje se zvýšenou tělesnou teplotou, konstantním suchým kašlem, slabostí, obtížným dýcháním. Ve většině případů je tato forma bronchitidy komplikací po utrpení onemocnění horních cest dýchacích, které má infekční povahu (obvykle chřipka nebo ARVI);
 2. Chronická bronchitida. Tato diagnóza se provádí u pacientů, u kterých dochází k relapsu onemocnění, ke kterému dochází nejméně 2-3krát ročně po dobu několika let. Onemocnění je doprovázeno neustálým kašlem, který neprochází ani v období remise;
 3. Obstrukční bronchitida. Jedná se o respirační selhání, které je výsledkem porušení průchodnosti průdušek. Důvodem této abnormality může být zvýšená sekreční aktivita bronchopulmonálního systému nebo bronchiálního edému;
 4. Bronchitida kuřák (bronchitida, vyplývající z kouření). Rozvíjí se na pozadí systematické inhalace tabákového kouře. To dráždí bronchiální systém, což vede k vzniku této patologie. Tato forma bronchitidy je charakterizována krátkým dechem, trvalým ranním kašlem, doprovázeným viskózními sekrecemi a významným zvýšením symptomů onemocnění dýchacích cest.

Je to důležité! Pokud se objeví příznaky akutní bronchitidy, měla by osoba co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc.

S pozdní léčbou akutní formy nemoci, bronchitida může vzít chronický průběh, který je těžší k léčbě a je schopný jít do protrahované (chronické) formy.

Na základě symetrie zánětlivého procesu je bronchitida rozdělena do dvou tříd:

 1. Jednostranná bronchitida - pokud patologický proces pokrývá jednu z částí bronchiálního stromu (vlevo nebo vpravo);
 2. Bilaterální bronchitida - pokud patologický proces pokrývá obě části bronchiálního stromu.

V místě lokalizace zánětlivého procesu je onemocnění rozděleno na:

 • tracheidní bronchitida - zánět horní části bronchiálního stromu;
 • jednoduchá bronchitida - zánětlivý proces pokrývá střední část bronchiálního stromu;
 • bronchiolitida - když zánětlivý proces postihuje malé průdušky průdušek (bronchioly). To je nejnebezpečnější forma bronchitidy, která se často promění v pneumonii.

Podle původu se bronchitida dělí na:

 • primární - forma bronchitidy, která je samostatným onemocněním;
 • sekundární - forma bronchitidy, což je komplikace přenášené virové infekce (ARI, ARVI, chřipka).

V závislosti na příčině nástupu patologického procesu je onemocnění rozděleno do následujících typů:

 1. Virová bronchitida - je výsledkem pronikání různých virových infekcí do těla dýchacích cest do těla. Zvláště citlivé na osoby s oslabenou imunitou a podstupující operaci k odstranění žláz. U tohoto typu onemocnění postihuje hlavně dolní části bronchiálního stromu. Symptomy virové bronchitidy jsou poměrně rozsáhlé a zahrnují: bolest svalů, horečku, bolest v krku, nepohodlí na hrudi, pocení, stejně jako sputum, které má špinavou žlutou barvu, která je doprovázena kašelem;
 2. Astmatická bronchitida - postihuje velké a střední části bronchiálního stromu. Způsobuje otoky a křeče bronchiálních stěn. Nemáte-li terapeutický účinek, může se onemocnění časem proměnit v astma. Charakteristickým rysem této formy bronchitidy je zvýšená sekrece hlenu při kašli a na rozdíl od astmatu absence ataků astmatu. Také u tohoto typu je charakteristická nazální kongesce a celková malátnost;
 3. Alergická bronchitida - je výsledkem aktivity alergenu, který vstupuje do dýchacího traktu s vdechovaným vzduchem a způsobuje symptomy podobné těm, které jsou nachlazení. Jako takové alergeny nejčastěji působí silniční prach, pyl, některé léky a některé potraviny. Charakteristickým rysem této formy bronchitidy jsou silné záchvaty nočního kašle, na jejichž pozadí je dobře slyšet sípání, s charakteristickou píšťalkou, která se objevuje při dýchání vzduchu;
 4. Toxická bronchitida - je nemoc z povolání, která vzniká v důsledku systematického vdechování škodlivých plynů a nečistot, které jsou součástí faktorů, které tvoří nepříznivé pracovní podmínky. Patří mezi ně oxid siřičitý, kyselé výpary, organický a anorganický prach atd. Hlavními příznaky této formy gastritidy jsou udušení, nedostatek chuti k jídlu, dušnost, těžké kašle, nepříjemné pocity v hrudi.

Příčiny a rizikové faktory

Seznam hlavních příčin, které mohou způsobit bronchitidu:

 • bakteriální nebo virové infekce;
 • inhalace vzduchu obsahujícího toxické nebo alergické složky;
 • kouření cigaret;
 • hypothermie;
 • komplikací respiračních onemocnění;
 • škodlivých pracovních podmínek;
 • oslabení imunitního systému;
 • klimatické podmínky (vysoká vlhkost);
 • genetická predispozice;
 • genetické anomálie bronchiálního stromu;
 • kardiovaskulární patologie;
 • onemocnění nosu a krku;
 • tonzilektomie.

Jak léčit rýmu, přečtěte si tento článek.

Podrobnosti o léčbě chronické a hnisavé angíny.

Režim a strava

Když bronchitida ukazuje odpočinek na lůžku. Je nutné jej dodržovat alespoň 2-3 dny. Po uplynutí této doby se vyžaduje další dodržení režimu polopenze po dobu 3 až 4 dnů. Poté, co se tělesná teplota vrátí do normálního stavu, můžete si udělat krátkou procházku na čerstvém vzduchu (je dobré to udělat v ekologicky čistých prostorách).

Dieta pro bronchitidy by měla obsahovat dostatek vitamínů. Nejlepší zdroje jsou ovoce a zelenina. Doporučujeme zahrnout do své stravy mléčné výrobky a pokrmy z obilovin.

Mělo by zcela opustit špatné návyky. To platí zejména pro těžké kuřáky.

Osoba trpící podobným onemocněním by měla dostat dostatek nápojů. Kapalina musí být teplá. Mohou to být šťávy, čaj, bylinné čaje, koktejly nebo čistá minerální voda (bez plynu). Užitečné kromě pití k pití medu. 2-3 litry tekutiny, opilé pacientům denně, pomohou rychleji zředit sputum, což pomůže eliminovat toxiny z těla.

Moderní domácí spotřebiče (čističe a zvlhčovače) vám to umožňují bez problémů.

Nezapomeňte na mokré čištění, s povinným otřením prachu, který je jedním z hlavních alergenů bronchitidy.

Antibiotika pro bronchitidu

Antibiotika pro bronchitidu se projevují pouze tehdy, když má pacient dlouhou dobu vysokou tělesnou teplotu. Je třeba mít na paměti, že takové léky mohou mít účinek pouze tehdy, když je bronchitida způsobena bakteriální infekcí. Ve všech ostatních variantách onemocnění je předepisování antibiotik nevhodné. Toto pravidlo platí, včetně virových infekcí, které nejsou na tyto léky citlivé.

Přesná etiologie bronchitidy může být stanovena pouze v laboratoři, absolvováním příslušných testů.

Pokud studie odhalí bakteriální povahu onemocnění, ošetřující lékař předepíše antibiotika penicilinu (meticilin, oxacilin, amoxiclav), makrolidy (summamed), cefalosporiny (cefalexin).

Léčba lidových prostředků

V lidovém prostředí existuje obrovské množství receptů, které pomohou vyléčit tuto nemoc. Tradičně, skopové nebo jehněčí tuk, stejně jako máslo, mléko a včelí produkty (med, propolis) mají pozitivní účinek při léčbě bronchitidy.

Také pro léčbu bronchopulmonálních patologií mohou být použity jiné produkty a složky, které neustále používáme v našem každodenním životě.

Akutní bronchitida: léčba lidových prostředků

 1. Med a ředkev: i když je to starý, ale poměrně účinný způsob - v kořenové plodině se vytváří malá deprese. V tomto výklenku ležela jedna čajová lžička medu. Když kořenová plodina nechá šťávu, měla by být opilá 3 krát denně. To je velmi účinný způsob, jak vyléčit kašel;
 2. Aloe rostlinná šťáva s husím tukem + 50 g kravského másla + med + příchuť čekanky. Tento nástroj musí být aplikován na první polévkovou lžíci ve směsi s předehřátým mlékem. Pijte tuto směs dvakrát denně, ráno a večer, před spaním;
 3. Můžete si také připravit nápoj z vepřového tuku: vařit 200 g mléka a přidat k němu jednu polévkovou lžíci vepřového tuku a medu. Pijte směs jednoho skla, dvakrát denně, ráno a večer.

Chronická bronchitida: léčba lidových prostředků

 1. Vezmeme 0,5 kg cibule, dvě polévkové lžíce medu, 400 g granulovaného cukru a vše smícháme v 1. litru teplé vody. Poté se výsledná směs vaří tři hodiny. Potom filtrujte, ochlaďte a nalijte do skleněné nádoby. Vývar jedí několikrát denně jednu polévkovou lžíci;
 2. Zahřívání je jednou z nejradikálnějších metod léčby bronchitidy. Bramborové hlízy se vaří v uniformě, hnědí se přidáním jedné lžíce slunečnicového oleje, přidají se dvě nebo tři kapky jódu a promíchají se. Výslednou směs zabalte hadříkem a aplikujte na hrudní oblast. Shora jsme položili obklad s vlněným šátkem. Procedura se provádí půl hodiny před spaním;
 3. Husí tuk, můžete také třít hrudník. Po zákroku musíte nosit teplou košili a vzít sklenici předehřátého mléka s malinovým džemem nebo medem. Hořčičná omítka musí být umístěna nejen na hrudi, ale i na lýtka. Doporučuje se provést postup, dokud se necítí pocit pálení. Hořčičná omítka může být střídána s trením hrudníku směsí terpentýn a ricinový olej (poměr je 1:20).

Inhalace

S bronchitidou se doporučuje parní inhalace s přídavkem různých éterických olejů. Může to být rozmarýnový olej, cedr, eukalyptus. Můžete také použít olej na bázi máty, česneku, kafru. Stačí vložit několik kapek do vroucí vody a vdechovat výpary po dobu pěti minut 2-3 krát denně.

Také jako kompozice pro inhalaci používají tinktury z určitých léčivých rostlin, které mají speciální terapeutické vlastnosti, které jsou užitečné pro určité typy bronchitidy.

Sůl a soda jsou také doporučovány jako základní doplňky pro inhalační roztoky. Zvláště důležité je použití těchto dvou složek při bronchitidě s infekční etiologií.

Inhalace může být prováděna pomocí speciálního zařízení nazývaného nebulizér. Můžete si ji koupit v lékárně.

Pokud nemáte takové zařízení, pak můžete použít jednoduchý smaltovaný kontejner, do kterého se strhá vařící voda jednoduše nalije, s potřebnými zdravotnickými komponenty. Nezapomeňte hodit ručník na hlavu před vdechováním léčivých par.

Je třeba mít na paměti, že inhalační procedury, existuje řada kontraindikací, v jejichž případě je použití tohoto typu léčby zakázáno. Zde je seznam:

 • zvýšená tělesná teplota;
 • přítomnost průvodních onemocnění, u nichž jsou tyto postupy kontraindikovány;
 • alergické reakce na složky inhalačních roztoků;
 • nosní krvácení.

Níže je několik populárních receptů na inhalační roztoky, které budou užitečné.

Číslo receptu 1

 • 10 gramů listů eukalyptu;
 • 10 g bezinky (květiny);
 • 5 g šťávy Kalanchoe rostliny;
 • 0,5 litru vroucí vody.

Všechny složky jsou důkladně promíchány a trvají 1 hodinu. Před postupem se směs zahřeje. Vdechujeme výpary třikrát denně.

Číslo receptu 2

 • kořen lékořice - 15 gramů;
 • květy heřmánku - 15 gramů;
 • šalvěj - 15 gramů;
 • Měsíček - 15 gramů;
 • série - 15 gramů;
 • listy eukalyptu - 15 gramů;
 • vařící voda - 0,5 litru.

Všechny složky jsou pečlivě rozdrceny, umístěny do termosky, vhodné velikosti, naplněné vroucí vodou a několik hodin infundovány. Inhalace se za použití tohoto roztoku provádějí po dobu 10 minut, čtyřikrát denně.

Expektoranty

Jako vykašlávání používající infuze nápoj na základě různých bylin. Při suchém kašli se dobře hodí rostliny jako lékořice, termopsis a listy podběl.

Když má pacient suchý kašel a je nahrazen mokrým, s výskytem hlenových sekretů, výše uvedené byliny jsou nahrazeny tymiánem, jitrocelem, althea. Můžete také využít různé ošetřovatelské školy, které se prodávají v lékárenských řetězcích.

Zde jsou některé populární recepty, které vám pomohou účinně vyčistit průdušky.

 • číslo receptu 1. Je třeba vzít libru čerstvého malinového ovoce. Pak je třeba naplnit bobule půl litru čistého alkoholu, přidat dvě stě gramů medu. Směs trvá dvacet dní, chráněna před světlem. Vezmeme systematický kašel jedné polévkové lžíce na prázdný žaludek a před spaním, aniž bychom si myli směs jinou tekutinou;
 • recept číslo 2. Pokud bronchitida dokonale pomáhá ovoce citronu, vařit deset minut ve vodě. Po vychladnutí citronu musí být citron rozřezán na dvě stejné části, z nichž každá musí být vylisována do oddělené nádoby. Poté přidejte jednu lžíci glycerinu na citronovou šťávu. Potom naplňte nádrž na vrchol medem. Vše důkladně promícháme a vezmeme do záchvatů kašle na jednu lžíci na prázdný žaludek a před spaním.

Co říkají lékaři o léčbě lidových prostředků bronchitidy, podívejte se na video:

Jak se chránit před nemocemi - preventivní opatření

Bronchitida není nejškodlivější nemocí, jak se může na první pohled zdát.

Banální kašel a dušnost, se kterými ve většině případů onemocnění začíná, mohou být v relativně krátkém čase přeměněny na závažnější zdravotní problémy, které zase mohou způsobit nejtěžší komplikace, včetně smrti. A stejně jako každá nemoc, bronchitida je lepší prevence než léčení. Vzhled této choroby je navíc zcela v našich rukou.

Tato jednoduchá pravidla v níže uvedeném seznamu vám poskytnou neocenitelnou pomoc při prevenci tohoto onemocnění. Pozorování těchto rizik snižuje riziko onemocnění na minimum:

 • vzdát se špatných návyků, zejména kouření;
 • přijmout všechna nezbytná opatření během chladného období;
 • provést veškeré nezbytné očkování, včetně očkování proti pneumonii;
 • dodržovat pravidla osobní hygieny;
 • Vyhněte se práci v nebezpečných podmínkách;
 • dodržovat bezpečnost při práci;
 • jíst více potravin s vysokým obsahem bílkovin a vitamínů;
 • pravidelně absolvovat lékařská vyšetření.