Bronchitida: infekční nebo ne

Mnoho z nás se často ptá: je bronchitida nakažlivá nebo ne? K zodpovězení této otázky je nutné pochopit příčiny vzniku tohoto patologického procesu, jeho průběh a symptomy.

Popis bronchitidy

Bronchitida je infekční onemocnění dýchacího ústrojí, doprovázené zánětlivým procesem v průduškách a plicních alveolách. Onemocnění se projevuje častým kašlem, který má prodlouženou povahu. K opomíjené formě onemocnění dochází s výskytem těžké dušnosti a suchosti na sliznicích ústní dutiny.

Existují tři formy onemocnění: akutní, chronické a obstrukční. Počáteční příznaky jsou prudký nárůst tělesné teploty a silný kašel. Tyto projevy ukazují na přítomnost SARS nebo chřipky. Při požití se virová mikroflóra hromadí na sliznicích a průduškách. V důsledku toho je narušena normální výměna plynu, což vyvolává bronchiální edém. Jak se šíří nafouknutí, začíná produkce hlenu, která obsahuje zvýšenou koncentraci patogenní mikroflóry.

Opožděná léčba vyvolává stagnaci hlenu v plicních alveolech, což vyvolává dlouhý průběh onemocnění. Můžu od pacienta dostat bronchitidu? Pro určení stupně bronchiálních lézí pomůže barva vylučovaného hlenu. Pokud je transparentní, pak není osoba pro okolní společnost nebezpečná.

Jakákoli změna barvy a konzistence vylučované tekutiny indikuje rychlý průběh zánětlivého procesu a připojení škodlivých mikroorganismů. Viry se zpravidla šíří z osoby na osobu vzduchovými kapičkami.

Běh forma ARVI provokuje dlouhý průběh onemocnění.

Druhy bronchitidy a příznaky onemocnění

V lékařské praxi existuje několik typů bronchitidy. Patří mezi ně:

 • akutní bronchitida;
 • chronická bronchitida;
 • obstrukční bronchitida.

Při akutní bronchitidě je pozorován prudký nárůst teploty lidského těla, který je doprovázen suchým kašlem. Pacient má těžkou malátnost, závratě a sucho v ústech.

Dva dny po infekci dochází k nadměrné sekreci hlenu. Docela často se objevuje ráno. Pozdní diagnóza onemocnění je doprovázena přidáním bakteriální, mikroplazmatické a virové mikroflóry. Kolik dní je nemocný nakažlivý? Trvání onemocnění je 5 až 14 dnů. V této době se doporučuje omezit kontakt s pacientem, zejména u dětí. Faktem je, že viry rychle pronikají do lidského těla, čímž šíří patologický proces z jiné osoby.

Při chronické bronchitidě je pozorován dlouhodobý kašel, který je doprovázen vzácným sputem jasné barvy. Astmatické záchvaty jsou několikrát redukovány. Tato forma nemoci není přenášena na děti a dospělé. Co je to nebezpečná chronická forma onemocnění?

Nesprávné ošetření přispívá k růstu pojivové tkáně plic. V důsledku toho se stávají méně elastickými, což je doprovázeno častou dušností a dušností. Navíc narušená výměna plynu v plicích. To se odráží v krevním řečišti, které vyživuje plicní systém a celé tělo.

Obstrukční bronchitida je doprovázena těžkým edémem sliznice. Kromě toho se na povrchu bronchiální sliznice objevují drobné léze, které vyvolávají zúžení cévního lumenu. Tkáně plicního systému značně nabobtnají, čímž narušují proces výměny plynu.

Při každém kašli začíná záchvat dechu, který může vést k těžkému udušení.

Tento typ onemocnění je výsledkem přidání pneumokokové infekce. Patogenní mikroorganismy rychle pronikají do plicní tkáně, čímž vyvolávají nové zaměření zánětlivého procesu.

Je bronchitida nakažlivá v obstrukční formě? Viskózní sputum zelené nebo žlutooranžové barvy. Patogenní mikroflóra se rychle šíří vzduchem. Jakýkoli kontakt může způsobit dlouhodobý průběh onemocnění, který je doprovázen nástupem pneumonie.

Příčiny bronchitidy

Zkušení odborníci identifikují několik příčin tohoto onemocnění. Patří mezi ně:

 1. Viry mikroplazmatického a bakteriálního původu. Tento druh mikroflóry je nejnebezpečnější pro malé děti. Faktem je, že malý organismus se s touto patologií nemůže vyrovnat sám. Léčba zahrnuje časté inhalace a injekce kortikosteroidů. Sběr takových mikroorganismů může být na veřejných místech: mateřská škola, škola, nemocnice, veřejná doprava. Škodlivé viry přežívají na pevném povrchu tři týdny.
 2. Častá změna klimatických podmínek. Slabá imunita je nejčastěji napadena patogenními viry. Rychle vstupují do těla, čímž provokují zánětlivý proces.
 3. Kouření a domácí chemikálie. Bylo vědecky prokázáno, že chemikálie nepříznivě ovlivňují lidské zdraví. Mohou způsobit chronickou bronchitidu. Žíraviny, které se usazují na povrchu sliznic, urychlují vznik alergických reakcí. Oni jsou zase doprovázeni suchým kašlem a silnými útoky udušení.
 4. Slabá imunitní obrana těla. Jakákoli infekce negativně ovlivňuje blaho člověka. Lidé se sníženou imunitou jsou nejčastěji napadáni pneumokokovou infekcí.
 5. Vysoké záření.

Jak se přenáší bronchitida

Jak se bronchitida přenáší na okolní děti a dospělé? K infekci dochází při každém kýchání a kašlání pacienta. Jak je uvedeno výše, šíření infekcí a virů se vyskytuje ve vzduchových kapičkách. Když pacient inhaluje kyslík spolu se vzdušnými hmotami, vydechuje infekční mikroflóru ve formě nejmenšího hlenu. S každým kašlem se šíří do vzdálenosti 4 metrů. Lidé v tomto okruhu jsou vystaveni útoku virového prostředí, je nakažlivý.

Proces inkubace virů trvá od 3 do 5 dnů od okamžiku, kdy dojde ke kontaktu zdravé a infikované osoby. Viry pronikající do krevního oběhu začínají aktivně napadat imunitní obranu. V některých případech lidé s normální ochrannou funkcí těla nemohou onemocnět.

Pokud je malé dítě nemocné, je nutné zjistit způsob infekce.

K proniknutí infekce dochází stejně jako u dospělých. Nejčastěji se viry usazují na horních dýchacích cestách, ale nespadají na průdušky.

Léčba bronchitidy

Pokud zjistíte jakoukoliv malátnost a suchý kašel, musíte co nejdříve vyhledat vysoce kvalifikovanou pomoc. Zkušený specialista vybere vhodnou léčbu, která zabrání vzniku pneumonie.

Zahrnuje:

 • časté inhalace fyziologickým roztokem a Ambroxolem. Tyto složky aktivně odstraňují stagnující hlen z bronchiální dutiny;
 • při akutní bronchitidě je předepsána léčba kortikosteroidy. Snižují zánětlivý proces;
 • fyzioterapie. Tato opatření umožňují zahájit regenerační proces na buněčné úrovni a zlepšit průtok krve v oblasti poškozených sliznic;
 • bohatý teplý nápoj. Měla by být tekutina bohatá na vitamín C. Tento stopový prvek vyživuje imunitní systém a podporuje rychlé zotavení po nemoci.

Léčba by měla probíhat v nemocnici pod dohledem ošetřujícího lékaře. Nezaměstnujte se - špatná volba drog může situaci zhoršit. Se vstupem sekundární infekce se pacient rychle vyvíjí pneumonii, která může vést k udušení. Nezapomeňte, že včasná léčba může snížit riziko komplikací v lidském těle.

Preventivní opatření

Prevence bronchitidy zahrnuje následující body:

 1. Prvním krokem je snížení kontaktu s infikovanou osobou. K tomu je nutné použít ochrannou masku, která zabrání vstupu virů a bakterií do dýchacího systému.
 2. V dobách epidemií je třeba se vyhnout veřejným místům.
 3. Časté mytí rukou a mytí nosu několikrát snižuje riziko onemocnění.

Jak se přenáší bronchitida, je nakažlivá pro děti i dospělé

Bronchitida je respirační onemocnění, které je charakterizováno zapletením bronchiální sliznice do zánětlivého procesu, suchých nebo mokrých rales, které lze slyšet při poslechu hrudníku a zad. Onemocnění je doprovázeno kašlem, někdy dýcháním píšťalkou. Novorozenci i dospělí jsou ohroženi. Existuje několik hlavních forem onemocnění, které jsou klasifikovány podle symptomů a průběhu onemocnění.

DŮLEŽITÉ! Věštkyně Nina: "Peníze budou vždy v hojnosti, pokud budou pod polštářem."

Příčiny a faktory vývoje

ARVI jsou nejčastějšími agens bronchitidy. U malých dětí se bronchitida vyvíjí s obstrukčním syndromem. Mezi viry jsou nejdůležitější chřipka, parainfluenza, adenovirus, PC-virus, rhinovirus a ECHO-viry. Bakterie jsou druhou nejdůležitější látkou, která může způsobit bronchitidu nebo ji zhoršit. Nejvýznamnější v tomto procesu jsou pneumokoky, streptokoky, hemofilní infekce, mykoplazma, méně často stafylokoky, chlamydie.

Kromě toho bychom neměli zapomínat na chemické a fyzikální faktory - prach (zejména v profesionálním prostředí), tabákový kouř a jiné, včetně chemických látek.

Rizikové faktory ve vývoji bronchitidy:

 • kouření, včetně pasivního;
 • existující respirační onemocnění, jakož i přítomnost souběžných chronických onemocnění;
 • stavy imunodeficience (vrozené nebo získané);
 • alergická onemocnění (způsobují bronchiální hyperreaktivitu);
 • hypertrofie adenoidů a mandlí hltanu;
 • ložiska chronické infekce (kaz, chronická sinusitida atd.);
 • práce v nebezpečných pracovních podmínkách;
 • abnormality dýchacích a kardiovaskulárních systémů;
 • hypotermie

Aby se snížilo riziko, je nutné zabránit rozvoji infekce v těle.

Možné nebezpečí různých typů patologie

Způsoby přenosu

Abychom porozuměli a pochopili, zda je možné se infikovat bronchitidou, je nutné se seznámit s metodami přenosu infekčních agens, které vyvolávají vývoj onemocnění. Pokud je akutní bronchitida (nebo exacerbace chronické formy) důsledkem ARVI, pak je zřejmé, že specifický virus (chřipka, parainfluenza, adenovirus) je přenášen kapkami vzduchu a symptomy bronchitidy se mohou vyvinout u citlivých jedinců (opět na pozadí ARVI). Proto je v období epidemií chřipky a jiných respiračních virových infekcí zaznamenán vrchol výskytu bronchitidy (a jejích exacerbací).

Úplně odlišný obraz je pozorován u pracovního prachu a chronické bronchitidy. Bakteriální infekce, která je zaseta na živná média (kultura sputa) pro chronickou bronchitidu, patří k nespecifické oportunistické patogenní flóře, která se nachází u většiny lidí v okolí. V tomto ohledu není v tomto případě pacient s chronickou bronchitidou nebezpečný a infekční pro ostatní, stačí dodržovat hygienická pravidla:

 1. Kašel, zakryj si ústa kapesníkem;
 2. Při každodenním mokrém čištění v prostorách pobytu sledovat režim ventilace;
 3. Všechny sputum plivat v těchto místech (plivátko, dřez), které jsou důkladně sterilizovány (opakovaně během dne) dezinfekční prostředky.

Všechna tato opatření jsou nezbytná k tomu, aby nedošlo k hromadění mikroflóry v prostředí, které je odolné vůči působení antibakteriálních léčiv (u chronických pacientů je mnohokrát předepisováno).

Opatření na prevenci infekce

Pochopení, že téměř každý člověk je v rizikové skupině, když je v kontaktu s nositelem infekce, existuje dost adekvátních otázek: jak můžete chránit nebo minimalizovat riziko infekce touto infekcí? Kdo je náchylnější k nemoci a kdo se nemůže bát?

Zvažte nejjednodušší a nejúčinnější způsoby ochrany a prevence infekce tímto onemocněním.

 1. Nejjednodušší hygienická pravidla mohou výrazně snížit riziko viru ve vašem těle. Mezi ně patří takové jednoduché akce, jako je mytí rukou před jídlem a po návštěvě veřejných míst. V době epidemií je třeba se vyhnout veřejným místům.
 2. Povinné opatření, které musí být dodrženo za každého počasí, je větrání místnosti, musí být provedeno jak na veřejných místech, tak doma. Kromě toho by měla být dodržena vlhkost v rozmezí 40-60%, protože chladný a vlhký vzduch v místnosti přispívá k snadnější respirační virové infekci a vykašlávání výsledného sputa.
 3. Při vypuknutí ARVI se doporučuje nosit speciální masku, která může chránit vaše tělo před viry a infekcemi různých typů.
 4. Kouř co nejmenší a zůstat blízko kuřáků. Škoda pasivního kouření je již dlouho prokázána. Vybavit speciální prostory pro kouření.
 5. Normální oxolinová mast může zachránit osobu před infekcí viry, které způsobují různá onemocnění, je vhodné ji použít při exacerbaci virových infekcí, zejména na veřejných místech, jako jsou školy, mateřské školy, univerzity a další.
 6. Posílení imunity je naléhavou otázkou ve všech ročních obdobích, v zimě to lze provést pomocí léků (podle doporučení imunologa) a v jarním, letním a podzimním období je nutné jíst co nejvíce ovoce a zeleniny obohacené vitamíny. Posílení imunity může být také spojeno s kalením, plaváním, denní fyzickou námahou.
 7. Můžete se také chránit pomocí očkování, což platí zejména pro osoby, které trpí chronickými formami onemocnění, dětmi a staršími lidmi.

Všechna výše uvedená preventivní opatření mohou snížit riziko infekce u nemocné osoby. Měly by být aplikovány ve školách, školkách, stravovacích zařízeních, organizacích, které pracují s lidmi. Bez ohledu na to, zda je bronchitida nakažlivá nebo ne, i když odpověď na ARVI je jednoznačná - ano, můžete se nakazit, preventivní opatření vás mohou chránit před infekcí. Ve školkách a školách je také nutné dbát na to, aby výživa dětí přispívala k posílení ochranných sil dětského těla a ve stravě je mnoho vitamínů.

Léčba: Některá doporučení a tipy

Bronchitida je onemocnění, které vyžaduje dohled ošetřujícího lékaře. Navíc je důležité pochopit, že čím mladší je dítě nebo starší starší lidé, tím větší je riziko komplikací. Pokud mluvíme o novorozencích, pak lékaři obvykle doporučují povinnou a okamžitou hospitalizaci dítěte.

Pozornost je vyžadována skutečností, že při absenci léčby se může vyvinout špatná taktika léčby onemocnění u dětí (a dokonce i dospělých) pneumonie, která může být později fatální. Přečtěte si několik tipů pro léčbu bronchitidy, jsou vhodné pro akutní i chronické formy onemocnění.

 1. Nezapomeňte se poradit se svým lékařem, který provede vyšetření a předepíše Vám léky k léčbě. Konzumujte je nutně. Nespoléhejte se na vlastní léčbu, můžete věci jen zkomplikovat.
 2. Vyhněte se nejen procesu kouření, ale také místům pro kouření.
 3. Posílit imunitu správnou výživou.
 4. Cvičení, sport je zdraví.
 5. Proveďte alespoň dvě inhalace denně, což pomůže odstranit průdušky z nadměrného sputa.
 6. Strávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu. Pokud je zima, vdechněte ho pouze nosem.

Bronchitida je onemocnění, které potřebuje speciální léčbu, pokud děláte samoléčbu nebo zanedbáváte rady a doporučení lékařů, riskujete chronickou bronchitidu. Je bronchitida nakažlivá? Ano, pokud se vyvíjí na pozadí virové infekce. Tomuto onemocnění se však můžete vyhnout, pokud nezanedbáváte preventivní opatření a sledujete zdraví.

Bronchitida - nakažlivá nemoc

Je bronchitida nakažlivá pro ostatní? Tato otázka bude podrobně rozebrána v tomto článku.

Bronchitida je difuzní zánětlivé onemocnění dýchacích cest. Zánět ovlivňuje průdušky a sliznici plic. Léčba trvá dva týdny až tři měsíce v závislosti na typu onemocnění. Symptomy, jako je kašel, dušnost, mohou člověka rušit ještě delší dobu. Proto je mnoho lidí znepokojeno otázkou "Je bronchitida nakažlivá nebo ne?"

Co je bronchitida. Jeho názory

Nejčastěji je bronchitida komplikací po virových onemocněních, ARVI, ARI, chřipce. Patogeny jsou ve většině případů (90%) parainfluenza a chřipkové viry, rhinoviry, adenoviry. Vzácně kvůli porážce těla patogenními bakteriemi: pneumokoky, streptokoky, bacily hemophilus.

Existují dva typy bronchitidy - chronické a akutní.

Akutní bronchitida

Onemocnění v akutní formě se rychle vyvíjí a je doprovázeno horečkou, výskytem mokrého kašle, doprovázeným výtokem sputa, rýmou, bronchospasmem, bolestí na hrudi. Osoba se stává letargickou. Akutní zánět průduškové sliznice zahrnuje průdušnici.

Chronická bronchitida

Chronická bronchitida je dlouhodobý zánět průduškového stromu. Diagnózu chronické bronchitidy provádějí odborníci, když symptomy nemoci nezmizí do tří měsíců (celkem jeden rok nebo jeden případ), po dobu dvou let v řadě. Ve všech ostatních případech je diagnostikována akutní nebo recidivující bronchitida. Chronická bronchitida je výsledkem morfologické reorganizace bronchiální stěny a peribronchiální tkáně. Exacerbace onemocnění může nastat několikrát ročně a je doprovázena zvýšeným kašlem s uvolňováním hnisavého sputa a také zvýšenou dušností.

Je chronická bronchitida nakažlivá pro ostatní?

Je akutní bronchitida nakažlivá? Odpověď zní ano. Při kontaktu s nemocnou osobou je pravděpodobnost nakažení vysoká. Riziko infekce se zvyšuje, pokud vstoupíte do těsného kontaktu s nositelem viru: objetí, polibky. Příležitost onemocnět také existuje, pokud člověk konzumuje jídlo nebo pití z pokrmů pacienta. Stojí za to připomenout, že patogenní bakterie a viry, které způsobují nemoc, a nikoliv samotnou nemoc, jsou přenášeny z člověka na člověka. Vědět, že nemoc je nakažlivá pro ostatní, základní opatření by měla být dodržena: umýt ruce mýdlem nebo jiným pracím prostředkem pravidelně, dělat mokré čištění (nejlépe s antiseptiky), větrat místnost, brát vitamíny a přípravky k posílení imunitního systému. Od kontaktu s pacientem je lepší odmítnout. Alespoň dokud se tělesná teplota infikovaných nevrátí do normálu. V opačném případě se doporučuje použít ochrannou masku.

Akutní bronchitida u dětí je nakažlivá nebo ne? Samozřejmě. Stojí za zmínku, že tělo dítěte je ohroženo infekcí více než tělo dospělého. Děti mladšího školního věku jsou v oblasti se zvláštním rizikem, protože jejich imunitní systém nebyl zcela vytvořen.

Chronická bronchitida. Nákaza nebo ne

Aby bylo možné odpovědět na otázku „Je chronická bronchitida nakažlivá“, je nutné zvážit příčiny chronické formy zánětu bronchiálního stromu. Onemocnění je spojeno s chemickými nebo fyzikálními faktory: kontaktem se studeným nebo horkým vzduchem, častým kontaktem s prachem a plynem (například při práci na staveništi), ozařováním. Příčinou může být nadměrné podráždění průdušek tabákem (u těžkých kuřáků). Opakovaný výskyt infekcí způsobených chřipkovými bacily a pneumokoky a komplikace po předchozím zánětu plicních membrán a zánětu horních nebo dolních dýchacích cest mohou přispět k akutní formě onemocnění u chronického onemocnění.

Pokud byla chronická bronchitida způsobena viry, které zůstaly v těle v důsledku nemoci, která nebyla dříve léčena, pak v období akutního onemocnění existuje možnost infekce. Pokud příčiny přetečení akutní bronchitidy do chronické formy jsou výše uvedené chemické a fyzikální faktory, onemocnění není nakažlivé.

Stojí za zmínku, že zvládání chronické formy onemocnění je mnohem těžší než u akutní bronchitidy. Nejčastějším důsledkem včasné nevyléčené chronické bronchitidy je bronchiální astma. V závažných případech může chronická forma vyvolat plicní emfyzém a rozvoj plicního srdce (když je pravá srdeční komora natažena v důsledku zvýšení tlaku v plicním oběhu).

Závěr

Bronchitida je závažné respirační onemocnění, které se může objevit v akutní a chronické formě. Příčinou onemocnění jsou patogenní bakterie, viry, nadměrné užívání tabáku, nasycení plic studeným nebo naopak horký vzduch, pravidelné pronikání prachu a plynu do těla, sedimentace škodlivých látek na sliznici sliznice. Akutní forma onemocnění je nakažlivá. Kauzální původci onemocnění se přenášejí z člověka na člověka, nikoli na samotnou nemoc. Infikovaná osoba proto může mít různé příznaky nebo jinou závažnost. A pokud je imunita infikované osoby silná, pak mohou být patogeny zničeny obranou těla a bronchitida nemusí nastat.

Prevence bronchitidy je dodržování základních hygienických standardů a posilování imunitního systému těla přijímáním vitamínů. Během epidemie virových onemocnění je nutné použít ochrannou masku a používat více živin.

Vynikajícím prostředkem prevence jsou produkty, které obsahují produkci těkavých látek (látky, které zabíjejí patogenní bakterie a viry). Pravidelné používání cibule a česneku významně posílí imunitní systém a sníží riziko onemocnění.

Zda bronchitida je nakažlivá pro ostatní - názor pediatr lékaře

S nástupem chladného počasí a mimo sezónu se zvyšuje riziko onemocnění dýchacích cest, které jsou často komplikovány bronchitidou.

Proto každý člověk v určitém období, přemýšlel - je možné chytit tuto nemoc, zejména dítě.

Neexistuje jednoznačná odpověď na tuto otázku a pravděpodobnost, že se u Vás objeví bronchitida a onemocní bronchitidou, jako je pneumonie, závisí na mnoha faktorech. V první řadě je primárně důležitá příčina onemocnění u zdroje infekce (virový, bakteriální nebo chronický proces), podmínky těsného kontaktu s ním a stupeň vlastní ochrany (imunologická reaktivita) organismu.

K tomu je nutné znát způsoby přenosu a míru nákazy různých typů bronchitidy - virové, bakteriální, obstrukční a chronické formy onemocnění.

Stupeň infekčnosti bronchitidy závisí na formě onemocnění a přítomnosti infekčního agens.

Musíte však vědět, že bronchitida není nakažlivá choroba a nemůže být přenášena z pacienta na zdravého člověka, ale riziko jejího výskytu se zvyšuje s oslabením imunity, stresu, chronických srdečních chorob a bronchopulmonálního systému, vrozených anomálií průdušek a také během kontaktu s velkými počet lidí v období epidemie respiračních infekcí.

Co je infekčnost a je možné dostat bronchitidu?

V lékařství, termín “infekčnost” je definován jako nakažlivost určitých typů nemocí - míra pravděpodobnosti přenosu infekčního faktoru od nemocné osoby a pravděpodobnost vývoje nemoci v kontaktující osobě.

Z tohoto důvodu je posuzována míra nebezpečí infekce a potřeba přijmout určitá opatření na ochranu proti různým infekčním agens.

Podstatou bronchitidy je zánětlivý proces, který se vyskytuje v sliznicích a stěnách průdušek.

Je však třeba mít na paměti, že zánět průdušek může být způsoben jak infekčními faktory, tak neinfekčními činiteli (pasivní kouření, alergeny, prach a chemické výpary a špatná ekologie v oblasti bydliště a jiných nebezpečí).

Infekční agens provokující bronchitidu:

 • respirační viry;
 • bakterie (nejčastěji je tato forma bronchitidy způsobena pneumo- a stafylokoky, hemofilními a pseudo-hnisavými bacily);
 • houby - Candida (kvasinkového typu) a Actinomyces (radiantní typ) jsou nejčastějšími původci plísňové bronchitidy;
 • protozoa (nejčastějšími intracelulárními patogeny jsou chlamydie a mykoplazma).

Sdružení několika patogenů:

 • viry + bakterie;
 • bakterie + houby;
 • viry + bakterie + houby

Na základě výše uvedeného je odpověď na otázku: "Je možné chytit bronchitidu?" Ano, pokud je způsobena infekčními faktory.

Vzhledem k infekčním etiologickým faktorům je bronchitida rozdělena do následujících forem:

Virová bronchitida

Infekční bronchitida se nejčastěji vyvíjí v důsledku infekce různými viry (více než 90% všech forem zánětů průdušek způsobených infekčními faktory).

Nejčastěji se jedná o komplikace chřipkové nebo respirační virové infekce:

 • parainfluenza;
 • infekce adenovirem;
 • rinovirové infekce;
 • cytomegalovirová onemocnění;
 • enterovirové infekce.

Respirační syncytiální virus je nejnebezpečnější pro děti prvního roku života - způsobuje rozvoj obstrukčních forem bronchitidy a bronchiolitidy.

Ohniska výskytu akutních bronchiálních zánětlivých procesů se shodují se sezónními exacerbacemi akutních respiračních virových infekcí a jsou způsobeny virovou povahou onemocnění.

Tato statistika nezanechává žádné pochybnosti, takže odpověď na otázku, zda je možné uzavřít smlouvu s pacientem s bronchitidou od osoby - ano, a častěji je přenášena vzduchovými kapičkami.

Viry vstupují do těla částicemi slin a hlenu při kašli, kýchání a mluvení

Nejčastěji se infekce vyskytuje, když se člověk nachází v blízkosti nemocné osoby v oblastech s vysokou koncentrací osob ve špatně větrané místnosti (doprava, dětské skupiny, pracoviště, obchody).

Viry mají různou odolnost v životním prostředí, ale mohou zůstat po dlouhou dobu suspendovány ve vzduchu, usazovat se na sliznicích nosu, krku a očí a způsobovat vývoj nemoci během několika hodin po vstupu viru do krve.

Kromě toho je infekce virovou bronchitidou možná s použitím běžných hygienických předmětů a předmětů pro domácnost, nádobí a blízkého kontaktu, zejména s polibky.

Vzhledem k velkému shromáždění lidí na jednom místě je vytvořena vynikající příležitost pro šíření infekce a riziko infekce virovou bronchitidou se stává mnohem vyšší.

Virové infekce a chřipka jsou nejvíce nákazlivé v prvních dnech onemocnění.

Proto, když se objeví první příznaky nemoci, je nejlepší sestavit seznam nemocných nebo si vzít volno v práci, nechat dítě doma jako osoba, která je v tomto období nejvíce nakažlivá.

Je důležité vědět, že je nesmírně nebezpečné nést virové infekce na nohou bez lůžka - to je příčinou vzniku komplikací chřipky a ARVI.

V období epidemií je nutné, aby byly dodrženy všechny nezbytné hygienické a hygienické požadavky, aby se zabránilo infekci.

Patří mezi ně:

 • úplné vyloučení kontaktu se zdravými lidmi, pokud se objeví příznaky virové infekce, odpočinek z lůžka a těžké pití;
 • správná léčba SARS a virové bronchitidy;
 • nosit masku, časté mytí rukou a vyhnout se úzkému kontaktu s pravděpodobným zdrojem infekce;
 • v období epidemie se v co největší míře vyhýbejte místům s velkou koncentrací lidí a posilovali imunitu.

Nejnebezpečnější komplikace SARS jsou pro seniory, oslabené osoby, malé děti nebo pacienty s chronickými patologiemi dýchacího ústrojí, onemocnění srdce a cév, ledvin a jater.

Je to extrémně nebezpečná virová bronchitida v jakémkoliv období těhotenství - musíte se neprodleně poradit s odborníkem a léčit nemoc

Virová bronchitida u dětských infekcí

Také bronchitida může být stejně složitá pro komplikovaný průběh dětských virových infekcí - spalniček, planých neštovic a parotiditidy.

Bronchitida, která se vyvíjí na pozadí pediatrické infekce, je považována za komplikaci.

Proto, pokud má dítě příznaky zánětu průdušek nebo průdušek (neproduktivní kašel, horečka, dušnost, letargie, slabost, náladovost), vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc a hospitalizaci na oddělení infekčního onemocnění (v případě potřeby).

Je důležité si uvědomit, že komplikovaný průběh dětských infekcí je nejobtížnější:

 • u malých dětí;
 • pokud má dítě funkční funkční patologie nebo chronická onemocnění (bronchopulmonální systém, vrozené vady srdce a cév, patologie nervové soustavy, endokrinní a metabolické poruchy, onemocnění jater a ledvin);
 • u vrozených nebo získaných stavů imunodeficience;
 • když je dítě oslabeno nedávnými těžkými infekčními nebo somatickými procesy;
 • na pozadí alergií.

Závažnost stavu dítěte může posoudit pouze pozorující lékař a předepsat správnou léčbu.

Čím menší je dítě, tím obtížnější je průběh virové bronchitidy a vyžaduje neustálé sledování pediatrem nebo specialistou na infekční onemocnění

Je bronchitida nakažlivá pro děti s dětskými infekcemi - ne, je to jen komplikace infekčního onemocnění, vyvíjí se pouze v těžkém komplikovaném průběhu onemocnění.

V této situaci je včasné očkování považováno za nejlepší prevenci onemocnění. Je provedeno očkování, které správně chrání dítě před vážnými komplikacemi virových infekcí v dětství (chřipka, spalničky, zarděnka, parotitida, a v případě potřeby i z planých neštovic a rhino-syncytiálních infekcí).

Často je cena nepřiměřeného odmítnutí očkování závažnou komplikací ve formě sluchového postižení po otitidě, obstrukční bronchitidě a bronchiolitidě u kojenců, pneumonii a zánětech mozku.

Bakteriální bronchitida

K infekční bronchitidě vyvolané bakteriální mikroflórou dochází v důsledku pronikání patogenních bakterií do průdušek a vyvolání zánětlivého procesu, který je doprovázen intenzivní produkcí sliznic nebo sliznic - hnisavého sputa a kašle.

Bakteriální bronchitida je také nakažlivá, ale na rozdíl od virového zánětu průdušek není přenášena mluvením a kašlem a není možné ji dostat během běžné komunikace.

Tato forma bronchitidy se přenáší v kontaktu - domácím způsobem - prostřednictvím společných jídel, polibků, v těsném kontaktu s dětmi.

V normálním stavu lokálního a celkového imunitního systému a v nepřítomnosti poškození bronchiálního epitelu nejsou bakterie schopny usazovat se a rozmnožovat se na sliznici průdušek.

Ve většině případů se bakteriální infekce spojí s přítomností virové infekce, přetrvávajícím poklesem imunity nebo jako komplikace v přítomnosti chronického zánětu v průduškách neinfekčního původu (bronchitida kuřáků, alergický nebo profesionální zánět průdušek).

Nejčastěji způsobuje bakteriální bronchitida:

 • pneumo - a stafylokoky;
 • hemophilus bacillus;
 • hemolytický streptokok;
 • modrý hnis bacillus;
 • katarální diplococcus neusser;
 • legionella a moraccella.

Bakteriální forma bronchitidy by měla být léčena komplexně s použitím antibiotik.

Mykoplazma a chlamydiální bronchitida

Vysoký výskyt zánětů průdušek a bronchioly způsobených atypickými (intracelulárními) patogeny je mykoplazmatická a chlamydiová bronchitida, zejména u dětí prvního roku života (až 40%).

Mykoplazmy jsou nejjednodušší mikroorganismy, které parazitují uvnitř epiteliálních buněk průdušek a způsobují mykoplazmatickou bronchitidu. Kromě bronchů mohou mykoplazmy způsobit zánět vedlejších nosních dutin, hltanu, průdušnice a plic.

Tento typ bronchiálního zánětu je považován za kolorektální, ale stále dochází k propuknutí onemocnění.

K přenosu patogenu dochází jak ve vzduchových kapkách, tak v kontaktu - domácnost, často prostřednictvím hraček, nádobí, předmětů pro domácnost.

Nejčastěji se toto onemocnění nachází v organizovaných skupinách dětí (mateřských a školských)

Příznivé podmínky pro rozvoj mykoplazmatické bronchitidy jsou následující faktory:

 • velká skupina dětí;
 • porušení hygienických norem (vzácné větrání místností, špatná cirkulace vzduchu v místnosti);
 • období podzim-zima;
 • žádné procházky na čerstvém vzduchu a kalení;
 • snížená imunita u dětí.

Chlamydiální infekce častěji postihuje urogenitální systém dospělých pacientů, ale za určitých podmínek se infekce dýchacích cest může vyskytovat také prostřednictvím vzduchových kapek nebo domácích cest.

Současně se vyvíjí chlamydiální bronchitida.

U dětí a dospívajících však tato forma onemocnění představuje více než 15%.

Je na jedné straně spojena s častou intrauterinní infekcí novorozence při průchodu porodním kanálem nebo každodenními cestami od matky, která trpí chlamydií bezprostředně po porodu.

Kromě bronchitidy jsou zaznamenány symptomy hnisavého prodlouženého zánětu spojivek, rinitidy nebo etmoiditidy.

Okamžitá diagnóza a léčba onemocnění je nutná, aby se zabránilo přechodu na recidivující nebo chronické formy.

Tato patologie je často diagnostikována u adolescentů po nástupu časné sexuální aktivity a nedodržování hygienických a hygienických standardů a osobních ochranných prostředků proti pohlavně přenosným infekcím.

Chlamydiální infekce (bronchitida, zánět spojivek, rýma, uretritida, vulvovaginitida) - komplexní patologie vyžadující naléhavou a řádnou léčbu

Alergická bronchitida

Tento typ onemocnění je spojen s alergickou reakcí průdušek na různé faktory, které způsobují jejich hyperreaktivitu a zánět sliznic.

Mezi etiologické faktory této formy bronchitidy patří:

 • domácí prach;
 • potravinářské výrobky;
 • pyl květin a rostlin;
 • zvířecí sliny a vlasy;
 • léky;
 • studený vzduch;
 • parfumerie;
 • chemikálie pro domácnost.

Tato forma bronchitidy není přenášena z pacienta na zdravého člověka.

Chronická bronchitida

Chronický zánět průdušek u dětí je méně častý, může být způsoben jak infekčními, tak neinfekčními faktory.

Infekční faktory často vyvolávají exacerbaci zánětlivého procesu a jsou infekční v závislosti na typu patogenu, jako jsou viry nebo patogeny.

Chronická bronchitida neinfekční povahy (alergická, profesní nebo kuřácká bronchitida) nepatří k infekčním onemocněním a nepřenáší se z člověka na člověka.

Bronchitida má často komplexní průběh, takže když se objeví příznaky, zejména s hnisavým obtížným vykašláváním sputem, známkami selhání dýchacích cest a dalšími známkami komplikovaného průběhu nemoci, je naléhavě nutné se poradit s odborníkem.

Pediatr Sazonova Olga Ivanovna

Je bronchitida nakažlivá pro ostatní nebo ne?

Pokud nevíte, jak se bronchitida přenáší, zda je toto onemocnění nakažlivé pro ostatní, pak vám naše publikace pomůže. Řekneme vám, zda máte problém s pacientem ve vzduchových kapičkách a co můžete očekávat u dětí a dospělých.

Bronchitida nastává, když sliznice průdušek tlačí. Onemocnění může být doprovázeno kašlem, dýcháním píšťalkou. Rizikem jsou novorozenci i dospělí. U malých dětí je problém respirační endemie problém.

Infekce je povahou epidemie. Může však nemoc jít z jedné osoby na druhou? Je bronchitida přenášena vzduchovými kapičkami?

Je bronchitida nakažlivá pro ostatní?

Jsou-li v těle jedince mikroby, pak je možná infekce blízkými lidmi. V případě oslabené imunity se významně zvyšuje možnost získání akutní respirační virové infekce nebo chřipky.

Infekce, která proniká průduškami, může zničit jejich ochranný účel. Z tohoto důvodu jsou sliznice náchylné k hnisání. V procesu zánětu má pacient sputum. V okamžiku kašlání se průdušky očistí od hnisu, který vznikl. Infekce se zároveň šíří i okolním lidem.

Je bronchitida nakažlivá pro ostatní? Bakterie, které jsou uvnitř osoby, jdou ven i v době konverzace. Nemůžete říci, zda infekce ovlivní průdušky nebo ne. To vše závisí na imunitě lidí kolem nich.

Z výše uvedeného je výsledkem toto: není to samotná bronchitida, která je nakažlivá, ale infekce, která ji způsobila. Viry a mikroby mohou snadno přecházet z osoby na kteroukoli osobu ve vzduchu rozptýlených kapiček. Ve stejné době, všechny škodlivé účinky po nějaké době.

Pod vlivem virů jsou pozorovány následující změny:

 • mukózní buňky jsou zničeny;
 • hnisání slouží jako omluva pro bronchiální opuch;
 • stěny průdušek se ztenčují, což má za následek kašel a bolest.

Rozpoznat nemoc může být následující příznaky:

 • těžké dýchání;
 • sputum;
 • letargie a únava;
 • snížená chuť k jídlu;
 • zvýšení teploty.

Nejvýraznější znaky obstrukční formy obdařily. Tato forma je komplikací.

Odpověď na otázku, jak lze v tabulce nalézt infekční bronchitidu. Čas nezávisí na infekci, která nemoc způsobila.

Je bronchitida přenášena vzduchovými kapičkami?

Můžu od pacienta dostat bronchitidu? Vše je způsobeno formou nemoci. Virový a bakteriální typ onemocnění je nakažlivý. Neinfekční forma nemá žádné důsledky. Typ, který bude říkat, že bronchitida je infekční nebo ne, dokáže zjistit pouze odborník.

Onemocnění může být přenášeno vzduchovými kapičkami. Patogeny, které se staly příčinou zánětlivého procesu, obývají bronchiální sliznici. Když kašli, letí ven a skončí na sliznici jiné osoby. Bakterie začínají způsobovat hnisání.

Přenos choroby tímto způsobem je možný, ale nejčastěji je přenášen v důsledku nízké imunitní obrany jiné osoby.

Potřebujete se zbavit papillomů nebo bradavic? Přečtěte si článek: Papilox je lék na infekci papilomo-virus: recenze... Mám koupit Intoxic Plus, podívejte se zde, protože Intoxic Plus je mnoho recenzí.

Jak nemůžete dostat bronchitidu od nemocných dětí?

Profesor Komarovsky jasně odpovídá na otázku, zda je bronchitida infekční pro děti. Je poměrně snadné se nakazit rhinovirem, který infikuje průduškový strom.

Onemocnění u dětí se rozhodně šíří vzduchem přenášenými kapičkami. Způsoby přenosu nemoci na děti jsou běžným kašlem. V chladném čase se doporučuje zdržet se na přeplněných místech, protože je to nebezpečné pro ostatní. Není třeba řídit dítě do mateřské školy.

První věc, kterou potřebujete vědět, jak se nemoc přenáší. Může být přenášen tímto způsobem: průdušky projdou vzduchem a vyčistí je od nežádoucích mikroorganismů. K odstranění těchto organismů je způsoben reflex kašle. V době kašle se vytlačuje sputum a dochází k infekci pacienta s bronchitidou.

Existují jednoduché a účinné možnosti ochrany, které jsou vhodné nejen pro děti, ale i pro starší generaci:

 1. Obvyklá hygienická pravidla pomohou snížit riziko infekce. Ruce by měly být před každým jídlem omyty. V zimě se nedoporučuje navštívit veřejná místa.
 2. Ujistěte se, že vzduch denně.
 3. Během epidemií nosit masku.
 4. Vzhledem k tomu, bronchitida je nakažlivé onemocnění, oxolinic mast bude chránit dítě. Použití v době intenzifikace infekcí.
 5. Zapojen do posilování imunitního systému. Je obzvláště důležité sledovat zdraví jara. Jsou ukázány vitamínové komplexy. Jíst co nejvíce zeleniny a ovoce. Cvičení je důležité. Kalení, sprchování a plavání nezasahují.
 6. Vzhledem k tomu, že nemoc je nakažlivá pro ostatní, může očkování pomoci.

Tyto metody prevence pomohou významně snížit riziko infekce.

Doktorův názor

Okamžitě chci poznamenat, že vše závisí na imunitním systému jedince. Pokud člověk vede zdravý životní styl, ztvrdlý, následuje dietu, v tomto případě se snižuje riziko nákazy virovými chorobami. S nízkou imunitou vůči osobě jakákoli infekce bude lpět a odpověď je jednoznačná: je infekční. Proto v období epidemií bakterie a viry vstupují přímo do lidského těla a začínají parazitovat na sliznici průdušek. Na tomto základě pokračuje bronchitida, která se může rozvinout do chronické formy. Vřele doporučuji dělat prevenci a sledovat vaše zdraví.

Toto onemocnění je nakažlivé pro ostatní, proto je důležitá prevence onemocnění. V případě nesprávné léčby můžete získat chronickou formu. Pokud sledujete své zdraví, udržujete imunitu, pak viry a bakterie nemohou začít parazitovat sliznici průdušek. Během epidemií je třeba se vyhnout veřejným místům.

Je bronchitida opravdu nakažlivá a jaké vlastnosti má tato nemoc?

V období podzimu a zimy se četnost onemocnění dýchacího ústrojí významně zvyšuje: tonzilitida, faryngitida, bronchitida, tracheitida. To je často spojeno s vypuknutím virových nebo bakteriálních infekcí. V tomto článku zjistíte, zda je bronchitida ve skutečnosti nakažlivá a jaké metody prevence existují.

Vlastnosti nemoci

Bronchitida je onemocnění dolních dýchacích cest, které se vyznačuje zánětem průdušek a je často infekční povahy. V patogenezi bronchitidy hrají významnou roli dvě skupiny faktorů:

 1. Snížená lokální ochrana. Struktura sliznice zahrnuje několik faktorů ochrany: řas a hlenu, které čerpají speciální ochranné zařízení - mukociliární clearance. Cilia, pohybující se, vede k odstranění cizích částic spolu s hlenem. Pokud je toto zařízení rozbité, je sliznice náchylnější k zánětu a vyššímu riziku vzniku infekce.
 2. Patogenní faktory nepříznivě ovlivňující sliznici průdušek. Všechny jsou rozděleny na infekční a neinfekční. Infekční onemocnění zahrnují různé mikroorganismy: viry, bakterie, houby. Pro neinfekční: různé alergeny, včetně prachu, toxických látek, kouření.

Bronchitida se vyvíjí na pozadí změn v bronchiální sliznici, ale etiologický faktor (ten, který je přímou příčinou onemocnění) je nejčastěji mikroorganismy.

Hlavním příznakem, který je charakteristický pro bronchitidu, je kašel. Také osoba může být narušena horečkou, celkovou slabostí, produkcí sputa. V tomto případě, v případě virové povahy bronchitidy, je sputum častěji transparentní a má slizký charakter a v případě bakteriálního je zelený nebo žlutý, hnisavý.

Způsoby přenosu

Bronchitida je zánět průdušek a zánět nemůže být přenášen z člověka na člověka. Přenášejí se však infekční agens, které jsou právě příčinou onemocnění.

Jaké mikroorganismy mohou být příčinou bronchitidy a v důsledku toho přeneseny do jiného?

 1. Viry. Nejběžnějšími patogeny bronchitidy mohou být viry chřipky, parainfluenza, adenovirus, rhinovirus a další nespecifické viry. Virová onemocnění jsou nakažlivější, protože viry jsou těkavější a nakažlivější než jiné mikroorganismy.
 2. Bakterie. Bakteriální agens mohou také způsobit rozvoj bronchitidy: stafylokoky, streptokoky, mykoplazmy, hemofily bacily. Bakteriální infekce jsou méně nakažlivé než virové.

Infekční agens, které infikují bronchiální sliznici, jsou přenášeny vzduchovými kapičkami. Většina mikroorganismů je přenášena kašlem (a kašel je hlavním příznakem bronchitidy) a kýcháním. Můžete se však dostat do normální konverzace.

Podstatně méně pravděpodobné je, že budou kontaktovat kontaktní osoby, ale stále existuje. Když kašle, kýchání, mluvení, sputum může být propuštěn, který obsahuje mnoho mikroorganismů. Bakterie nebo viry se ukládají na domácí potřeby: nádobí, hračky, výrobky pro osobní péči. Pokud tedy jiná osoba využije infikovaného objektu, může se nakazit. K tomu stačí použít šálek nebo láhev vody, ze které nemocný člověk pil.

Pokud je snížena imunita osoby a místní faktory ochrany nefungují, s největší pravděpodobností onemocní.

Prevence infekcí

Všechna preventivní opatření zaměřená na prevenci rozvoje onemocnění jsou rozdělena do dvou skupin: specifické a nespecifické.

Specifická profylaxe zahrnuje očkování (očkování proti očkování a každoroční očkování proti chřipce).

Nespecifická profylaxe nepůsobí přímo na patogen, ale zahrnuje opatření zaměřená na zabránění kontaktu s patogenem nebo obecně na posílení těla. Aby se snížilo riziko vzniku bronchitidy, musíte dodržovat následující pravidla:

Je bronchitida nakažlivá pro ostatní nebo ne?

V článku odpovíme na nejčastější otázky týkající se vzrušení mnoha lidí - je bronchitida nakažlivá nebo ne? Samozřejmě, nejprve musíte rozhodnout, jaký druh bronchitidy může být předán ostatním, jak a proč. Koneckonců, žádná bronchitida nemůže být infikována, ale mezi velkými množstvími různých forem jsou některé přenášeny i z dálky.

Virus je nahromadění bakterií, mikrobů a mikroorganismů, které mohou infikovat a být přenášeny vzduchovými kapičkami, kůží (dotyky), pohlavně a každodenně!

Infekce je porážka mikrobů nebo bakterií určitého systému těla, přenášených domácími a vzdušnými kapičkami.

Virová bronchitida - ORVZ, doprovázená zánětem průdušek a dýchacích orgánů.

Infekční bronchitida - ARVI, infekce průdušek a plic je doprovázena zánětlivými procesy.

Podívejte se na video, jak nemoci s bronchitidou, říká Dr. Komarovsky:

Zvažte v tabulce, bronchitida je nakažlivá pro ostatní nebo ne, a během jaké doby

Z tabulky je jasné, zda je bronchitida nakažlivá pro ostatní, že v prvních dnech nemoci se virus a infekce šíří rychleji a na dlouhé vzdálenosti, velmi aktivně pronikají do těla a infikují sliznici. Infekce je často přenášena vzduchovými kapičkami na ulici nebo při bližším kontaktu s pacientem. Také v tabulce můžete vidět, kolik dní bronchitida je nakažlivá, a že doba zotavení se blíží 16–20 dnů, osoba již není dopravcem, distributorem viru / infekce.

Odpovědi na nejčastější dotazy

Všichni lidé mají tendenci se starat o své zdraví a další, zejména děti. Každá matka, která si náhle všimla kašle v zahradě a zjistila, že se jedná o bronchitidu, si bude myslet, zda se jedná o nakažlivou nemoc, či nikoliv, a spěchá zjistit odpověď. To samé udělá jakákoli jiná osoba, řekněme, práce ve velkém kolektivu, nebo dokonce obyčejný kupující, který si všiml prodávajícího neustále kašle.

 1. Takže je bronchitida nakažlivá pro děti nebo ne? - ano, pokud se jedná o virovou nebo infekční bronchitidu, jsou doprovázeny horečkou, teplotou, silným bolestem zad a kloubů. Je možné se nakazit v dopravě, ve školce, na dětském hřišti, a to i ve vzdálenosti 10-12 metrů, pokud pacient kýchl, kašel. A také s bližším kontaktem, přes jídlo, objetí, konverzaci.
 2. Jsou obstrukční bronchitida nakažlivá? - často, soudě podle symptomů, taková bronchitida je vrcholem zánětlivých procesů způsobených virem nebo infekcí, pokud není léčen správně a včas, pak dojde k pneumonii. Ano, obstrukční bronchitida u dětí a dospělých je nakažlivá. Neměli byste váhat s léčbou a provést vyšetření, stanovit diagnózu a přistoupit ke správné léčbě.
 3. Není akutní bronchitida nakažlivá? - při akutní bronchitidě je obvykle léčena osoba, protože to je vrchol onemocnění. Ano, během tohoto období je osoba nositelem viru nebo infekce.
 4. Dítě s bronchitidou pro okolní děti ve školce je nositelem onemocnění? - v závislosti na bronchitidě, pokud je alergická, chronická nebo astmatická, pak ne. Tyto dvě formy nejsou přenášeny na děti, protože jejich imunitní systém je dostatečně silný a nevnímá malé procento zbývajících patogenů. Všechny tyto formy jsou neustále v období zotavení, kašel se nazývá zbytkový.
 5. Ukazuje se, chronické bronchitidy, je to nakažlivé? - Ne, chronická bronchitida není přenášena vzduchem a domácností. Pokud je však chronická bronchitida systematická, doprovázená horečkou a zánětlivými procesy, pak ji můžete získat.
 6. Je to velmi zajímavé, ale je hnisavá bronchitida přenášena na dálku? - Jedná se o velmi závažnou formu onemocnění. Hnisavá bronchitida je samozřejmě přenášena kapkami vzduchu, domácím a blízkým kontaktem. Léčba je dlouhá a pod přísným lékařským dohledem.
 7. Je bakteriální bronchitida nakažlivá pro ostatní? - ano, je schopna se šířit na velké vzdálenosti a můžete si to pořídit. Tato bronchitida je komplikována silnými zánětlivými procesy a je prodloužena. Akumulace bakterií v průduškách neustále dráždí sliznici, což způsobuje konstantní kašlání a kýchání.
 8. Máme otázku o bronchitidě kuřáků, mohou se nakazit? - neexistují žádné kapky ve vzduchu, nedochází ke kontaktu, jediným případem, kdy se můžete nakazit, je požití pacientova sputa v potravě, vody, kterou z nějakého důvodu použije jiná osoba. Samozřejmě, že se to stane bez povšimnutí a neúmyslně, ale je to s touto volbou, že k infekci dochází. Proto stojí za to pozorněji sledovat hygienu v kuchyni a mít osobní pokrmy, zejména děti, pokud jsou doma kuřáci.

Nikonov Nikolai Borisovich o bronchitidě u dětí:

To je důvod, proč tak často kontrolují děti mladší než jeden rok a poslouchají plíce dítěte. Koneckonců, bronchitida pro děti do jednoho roku je velmi nebezpečná, a pokud se jedná o virovou nebo infekční lézi bronchiální sliznice, pak podle statistik, když je zanedbaná (a to je pneumonie), pro 1 milion dětí, je 1 smrt.

 • Jak zjistit bronchitidu u dítěte do jednoho roku? - první příznak kašle, kýchání, horečky, horečky, letargie, bolesti, bolesti na hrudi a zádech. Nemusíte nic určovat, není tomu tak, musíte okamžitě zavolat lékaře a v případě potřeby ošetřit dítě v nemocnici!
 • Proč je tak nebezpečná bronchitida pro děti do jednoho roku? - starší děti již vědí, jak mluvit, a pokud ne, mohou rodičům ukázat a dát jim jasně najevo, co bolí a kde. A drobky až do roku, nic nemůže nic dělat, jen pláč a pláč může pomoci rodičům pochopit, že dítě je nemocné, horečka, horečka, kašel atd. Pokud však starší dítě má alespoň trochu již vytvořené a imunita zrála, jsou tyto drobky zcela bezbranné. Proto není nutné chodit s takovými malými dětmi na přeplněná místa, chodit po delší dobu v zimě, dávat studenou vodu a jídlo a oblékat se podle počasí. Vyvarujte se přehřátí nebo naopak přehřátí v horkém počasí, nenoste teplo, je snadné být chladný v zimě a budete zdravý.

Vaše zdraví je ve vašich rukou, chrání nejen nervový systém, ale i dýchací systém, protože vzduch a voda jsou 90% osoby!