Kuřecí vývar pro nachlazení

Když nastane nachlazení, okamžitě se objeví zácpa nosu, bolest v krku, kašel a problémy s dýcháním. Samozřejmě, v počáteční fázi, můžete dělat bez použití silných léků, dokud nemoc běží, může být odstraněna bezpečnými lidovými prostředky. Kuřecí vývar s nádechem má dobrý účinek.

Jedná se o jednoduchý a cenově dostupný nástroj, který si můžete sami připravit, ale jeho předběžné vlastnosti je třeba zvážit především.

Co je kuřecí vývar na zimu?

Co je tedy kuřecí vývar na zimu? Deska tohoto léku pomáhá zlepšovat stav akutních respiračních infekcí, má ohřívací a povzbuzující účinek na celé tělo. Ale to není vše, co je přínosem masové polévky, v jejím složení je jedinečná látka cystein, který je užitečný pro různé nemoci z nachlazení.

Jedná se o aminokyselinu s přirozeným původem, která vykonává řadu užitečných funkcí:

 • Dezinfikuje toxiny a škodlivé látky;
 • Aktivuje obranyschopnost těla;
 • Způsobuje čištění dýchacího traktu z hlenu;
 • Tenký hlen.

A co je horký kuřecí vývar na zimu? Horká polévka má účinek, jako je inhalace, odstraňuje kýchání, kašel, pomáhá léčit bolest v krku. Tento nástroj má také pozitivní vliv na stav imunitního systému.

Když vaří šlachy a kosti, komponenty vaří ve vroucí vodě, která eliminuje zánět v nosní dutině, zmírní otoky v krku. Protein, který je přítomen ve složení drůbežího masa, doplňuje v těle sílu a energii, kterou ztrácí při nachlazení.

Recept na kuřecí vývar

Recept na zdravou kuřecí vývar je jednoduchý a snadný. Zároveň se ukáže být užitečným a výživným, jeho použití vám umožní doplnit sílu, zvýšit imunitu a zlepšit celkový stav.

Pro přípravu kuřecí vývar pro nachlazení je nutné připravit následující složky:

 • Kuřecí řízek - 500 gramů;
 • Mrkev průměr - 1 kus;
 • Jedna cibule;
 • Bobkový list - 3 kusy;
 • Kořen celeru - ½ části;
 • Česnek - 2-3 stroužky;
 • Nějaký černý pepř;
 • Sůl podle chuti;
 • Malá banda petrželky.

Po přípravě všech produktů můžete začít vařit vývar. Kuřecí maso musí být důkladně opláchnuto, dáno do hrnce, přidat vodu. Dále je nádoba umístěna na sporáku, je třeba vařit vývar nad nízkým teplem. Cibuli nakrájejte a po vaření kapaliny vložte do pánve.

Umyjte mrkev a celer, oloupejte a nakrájejte na střední plátky. Stroužky česneku jsou čisté, petržel se umyjí nožem na malé kousky. Jeden hřebíček může být otírán na jemném struhadle a přidán do vývaru, dá mu další příchuť.

Dejte všechny přísady do vývaru, přidejte trochu soli a pepře, pokud chcete, můžete přidat několik listů lavrushka. Zakryjte nádobu víčkem, nechte vařit 45 minut. Jakmile uplyne stanovený čas, můžete maso dostat, můžete ho použít k vaření dalšího jídla.

Doporučuje se filtrovat hotový vývar přes tkaninu, aby se do něj nedostaly další složky. Napjatá polévka by měla být opilá, ale ne více než 300 ml denně.

Závěr

Kuřecí studený vývar je považován za užitečný lék, který pomáhá zlepšit celkový stav. Hlavní věc je vařit správně, a to není tak těžké. Jeho struktura by měla zahrnovat pouze drůbeží maso, zeleninu, zelení. A než použijeme odvar, je lepší ho napnout, že v jeho složení nebylo nic zbytečného. Pravidelný příjem může eliminovat nepříjemné příznaky nemoci a zvýšit obranyschopnost organismu.

Proč kuřecí vývar pomáhá s nachlazení?

Pokud je vaše matka skutečná židovská matka, pak jistě, při sebemenším znamení studené, uvidíte misku voňavé horké kuřecí polévky. „Doktor Mama“ vám s největší pravděpodobností předepsal tento „židovský penicilin“ a tvrdil, že jen několik lžiček - a zázrak se stane: ucpaný nos, bolest v krku a bolesti svalů byly pryč, a vy budete opět noví. Překvapivě, ale v některých ohledech to není daleko od pravdy.

Zeleninová polévka na bázi kuřecích vývarů jako prostředek pro symptomatickou léčbu respiračních onemocnění se po staletí objevovala v různých kulturních tradicích. A ukázalo se, že z dobrého důvodu. V roce 2000 se američtí vědci pokoušeli pod tímto fenoménem přinést vědecký základ. V publikaci v časopise Journal of American College of Chest Physicians, řekli o svém objevu - správně vařená kuřecí polévka opravdu pomáhá snížit zánět horních cest dýchacích.

Faktem je, že virová nebo bakteriální infekce je vždy doprovázena zánětem vyplývajícím z reakce imunitního systému na mimozemskou invazi. Bílé krvinky (leukocyty) jsou poslány k boji proti nepříteli. Autoři publikace se rozhodli přesně otestovat, jak tradiční kuřecí polévka působí na neutrofily - poddruh leukocytů, které hrají důležitou roli v ochraně proti bakteriální infekci, ale méně účinné v boji proti virům, které zpravidla způsobují nachlazení. Navzdory jeho selhání v případě SARS neutrofily stále aktivně migrují do místa léze a způsobují zánět. Vedlejším účinkem neutrofilní aktivity jsou právě nepříjemné symptomy, které doprovázejí chlad.

Laboratorní experimenty ukázaly, že kuřecí polévka „mírně, ale rozhodně“ snižuje schopnost neutrofilů řídit pohyb (chemotaxi), což znamená, že se do horních cest dýchacích dostane méně z nich, zánět zde ustupuje a pacientovi to usnadňuje. Čím více polévky vyživuje, tím lépe zvládne tento úkol.

Ale proč se to děje, přesně to, která složka polévky má tuto magickou léčivou sílu, zůstává pro vědce záhadou. Minulost od zveřejnění 14 let nepřinesla jasnost. Huffington Post požádal o komentář jednoho z předních autorů studie, profesora Stephena Rennarda z University of Nebraska. „V běžných potravinách je množství biologicky aktivních prvků. Předpokládám, že svět jako celek je plný mnoha látek, které mohou člověka vyléčit, ale o nich stále nic nevíme, “řekl Rennard v telefonickém rozhovoru.

Jedna látka je však přítomna v ručně vařené polévce s milovanými lidmi, samozřejmě, je to prostě pochopení. Rennard tuto složku nazval "TLC-faktor" (TLC, něžná péče o lásku - něha, láska, péče). „Pokud jste nemocní, je to dobré, když je někdo, kdo se o vás stará. A tohle není placebo, v tom je biologická složka, “poznamenal Rennard. Není divu, že "babiččina kuřecí polévka" od dávných dob předepsaná pacientům v různých částech světa, je to opravdu dělá jim pocit lepší. „A práce v tomto případě není jeho jednotlivými složkami. Koneckonců nikdo nedoporučuje, aby pacienti jedli vařenou mrkev, i když může obsahovat užitečné látky, které mohou pomoci. V případě polévky jde o něco víc, “říká Rennard.

I když láska může léčit všechny rány, a faktor TLC, samozřejmě, záležitosti, v případě kuřecí polévka jeho přítomnost stále nemůže plně vysvětlit nepopiratelný léčivý účinek. Jak řekl Rennard, ve svých experimentech nejprve otestoval polévku připravenou podle receptu litevské babičky své ženy (kuře, cibule, sladké brambory, pastinák, tuřín, mrkev, celer, petržel, sůl a pepř). Vědci o jeho protizánětlivé účinky, vědci začali testovat na tuto položku různé značky konzervované kuřecí polévka, a dokonce i vegetariánské zeleninové polévky. A tyto verze obchodů, ve kterých nebyl jediný gram faktoru TLC, nebyly v žádném případě horší než účinnost domácí polévky.
Takže tajemství kuřecí polévky zůstává nevyřešeno.

V roce 2014 objevili vědci z Japonska další léčebný efekt kuřecí vývar. Podle jejich výzkumu kuřecí maso s pravidelnou konzumací zabraňuje zvýšení krevního tlaku a rozvoji infarktu myokardu.

Studené vývary

Výhody vývarů používaných pro nachlazení

Masové bujóny jsou redukujícím materiálem, který se často používá k vyléčení nachlazení a po dobu rehabilitace po převodu onemocnění s cílem rychlého uzdravení těla. Nasycený užitečnými mikroelementy, vitamíny a zároveň materiál s vysokým obsahem bílkovin, mírně teplý nápoj pomáhá zastavit a zastavit kašel, působí proti zánětu v krku, působí jako febrifuge a vykašlávání.

Zvláště cenné v jejich vlastnostech je kuřecí vývar, vařený z domácích mláďat. Je to on, kdo kombinuje mnoho užitečných látek pro tělo, je jakýmsi kontrolním bodem mnoha škodlivých mikrobů, virů a bakterií a obnovuje imunitu.

Pro co je kuřecí vývar užitečný?

Skutečnost, že kuřecí vývar je velmi užitečný pro nachlazení, téměř každý dospělý ví, ale není to každý, kdo reaguje na to, co přesně to vyjadřuje. Odborníci radí brát vývar mírně ohřátý, můžete dokonce říci horké, to je věřil, že pak je to nejužitečnější, a to je důvod, proč se to děje:

 • Ve vývaru kuřecího masa má cystein, látku, která ředí sputum a usnadňuje odstranění z těla vykašláváním během kašle. Viskozita sputa bude tenčí, tím snazší je expektorát.
 • Teplý kuřecí vývar podporuje tvorbu bílých krvinek. Pití šálku středně horké masové tekutiny stimuluje metabolické procesy, zvyšuje teplotu v orofarynxu, zabíjí a zabraňuje práci s infekcemi. Produkce leukocytů naopak posiluje imunitní systém a je překážkou pronikání virů.
 • Vzhledem ke koncentraci živin, které jsou k dispozici v kuřecím vývaru, otok sliznice, který se snižuje, umožňuje obnovit normální dýchání. Tyto stopové prvky se podílejí na odstraňování toxických látek a inhibují práci virů.

Velmi často se do vývaru přidávají léčivé rostliny, horké koření, které díky svým užitečným vlastnostem zvyšuje terapeutický účinek a urychluje regeneraci.

Proč kuřecí vývar pomáhá s nachlazení?

Naši předkové, kteří nemají žádné lékařské vzdělání, měli pravdu tisíckrát, používali bohatou kuřecí vývar k léčbě nachlazení a dalších nemocí. Speciální vlastnosti piva mají desítky různých receptur přípravků, které zlepšují léčivé vlastnosti látky, stimulují tvorbu bílých krvinek, zlepšují trávení s téměř úplnou stravitelností těla.

Vývar obsahuje chemické prvky, látky obsahující dusík, éterické oleje, vitamíny a řadu aminokyselin. Specialisté odděleně rozlišují skupinu vitamínů, které jsou považovány za zvláště cenné v jejich účincích na tělo. V kombinaci s mikroprvky, které jsou bohaté na kuřecí maso, vývar potlačuje množení infekcí, potlačuje kašel, napomáhá evakuaci sputa, má dříve oslabenou koncentraci a hustotu.

Z hlediska vědeckého výzkumu medicína vysvětluje přínos kuřecího vývaru přítomností kolagenu v kostech a masu, což je látka, která posiluje dýchací systém, vnitřní orgány a má pozitivní vliv na srdce a jeho práci. Polévky vařené na základě kuřecího masa a koncentrátu, vyrobené ve formě kostek, mají stejné vlastnosti.

Výhody hovězí vývar

Hovězí maso, vařené za účelem použití jako pomocná terapeutická látka, se již dlouho používá v lidovém lékařství k urychlení zotavení z nachlazení. Kostní vývar připravený na bázi kostí a chrupavek zvířat se vyznačuje zejména jeho hojivými a nutričními vlastnostmi. Užitečnost použití hovězího a kostního bujónu je vyjádřena následujícími znaky:

 • Ochrana kloubů a protizánětlivé vlastnosti. Kostní tkáň obsahuje želatinu obohacenou argininem, glycinem, aminokyselinami a prolínem, které mají v kombinaci protizánětlivé schopnosti tak vysoké, že někdy může být překonáno i vážné onemocnění, jako je sepse. Neustálé používání kostního hovězího vývaru přispívá k upevnění kloubů, částečně snižuje účinky osteoartrózy, obnovuje normálnost prokluzu pracovních ploch kloubního vaku.
 • Posílení kostí, toxinů. Glutathion a síra jsou látky, které snižují oxidační účinky, zatímco jsou sekundární detoxikační činidla, která čistí játra škodlivých látek: strusky rozpustné v tucích, těžké kovy. Tyto látky zvyšují enterosorbentní účinek, obnovují vstřebávání minerálů. Hořčík, kolagen, fosfor, vápník jsou stopové prvky, které jsou stavebními kameny pro růst a posílení architektury kostí, současně brání ztenčování a křehkosti.
 • Boj proti imunitě nespavosti. Pod vlivem hovězí vývary se modifikuje pracovní kapacita imunitního systému, produkuje se množství leukocytů nezbytné pro spolehlivou ochranu těla. Přítomnost aminokyselin v kolagenu působí na nervový systém uklidňující, normalizuje práci centrálního nervového systému, posiluje spánek.
 • Zlepšuje stav pokožky, pomáhá odstraňovat problémy s gastrointestinálním traktem. Vzhledem k přítomnosti želatiny v živné půdě je vyloučen problém se zušlechtěním střevních stěn, jsou vyléčeny problémové oblasti, zlepšuje se stravitelnost jiných produktů, je vyřešen problém eliminace toxinů. Zvláště cenná je obnova mikroflóry organismu a snížení negativního vlivu patogenních mikroorganismů. Přítomnost kolagenu zvlhčuje dermis, brání procesu stárnutí, vrací stejnou elasticitu.

Výhody zeleninové pikantní vývar

Zeleninové bujóny jsou již dlouho materiálem, který používají lékaři a odborníci na výživu, a to jak pro léčbu nemocí, tak pro zotavení po operacích. Nízkokalorická energie neovlivňuje zvýšení tělesné hmotnosti, zlepšuje proces trávení a v kombinaci s kořením a přísadami zvyšuje ostrost jídla, zvyšuje chuť k jídlu, zlepšuje krevní oběh, pomáhá vyrovnat se s toxickými látkami, organizuje jejich evakuaci.

Zeleninové bujóny jsou předepisovány nejen pro problémy s trávením a chorobami trávicího ústrojí, ale také pro zotavení těla po nemoci, s prodlouženou podvýživou, při hubnutí. Tyto pokrmy jsou velmi užitečné pro tělo dětí. Přítomnost vitamínů a stopových prvků, které se nacházejí v zelenině, stabilizují a obnovují téměř všechny životně důležité procesy v těle. Nejběžnější ingredience v zeleninových vývarech jsou mrkev, cibule, česnek, rajčata a další zelenina. Vitamíny v zelenině pomáhají v boji proti následujícím onemocněním:

 • Diabetes.
 • Problémy s močovým měchýřem.
 • Onemocnění pankreatu.
 • Onemocnění jater.

Revitalizace práce žaludku, očištění od strusek, zlepšení krevního oběhu, při absenci kontraindikací pro použití téměř pro všechny kategorie lidí, dostupnost v přípravě, zejména pěstování zeleninových vývarů. Včetně rostlinných vývarů ve stravě, můžete bezpečně spoléhat na pozitivní reakci těla, a to jak obecně, tak i zde, když je nutná dieta při zotavení z operace nebo nemoci.

Recept na studený vývar

Nachlazení může nepříznivě ovlivnit stav člověka, a protože imunitní systém je v době nemoci částečně oslaben, lékaři doporučují k léčbě neléčebné přípravky. Skutečnost, že masové bujóny jsou výborným prostředkem pro léčbu chřipky, akutních respiračních virových infekcí a běžných studených léků, je již dlouho prokázána. Recept na vaření vývarů je odlišný: někdy se maso jednoduše vaří, přidává se k němu nějaké koření, ale ve většině případů se jako složka často používají různé léčivé rostliny a zelenina bohaté na vitamíny a mikroprvky.

Pro léčbu nemocí používajících několik druhů vývaru:

 • Kuře. To je považováno za nejužitečnější pro léčbu nachlazení a virových onemocnění.
 • Hlučné Dobře obnovuje imunitu, má tonické vlastnosti.
 • Zelenina. Připravuje se na bázi vitamínů a mikroelementů zeleniny, které jsou cenné v jejich složení.

Často se připravuje vývar, jehož základem je maso, ale s přidáním zeleniny a koření, což má za následek vynikající léčbu nejen pro nachlazení, ale také pro zotavení po operacích a jiných situacích, kdy dochází k oslabení ochranných funkcí těla.

Kuřecí vývar pro nachlazení, recept

Popularita, vývar z mladých kuřat pro léčbu nachlazení a infekčních nemocí zaujímá vedoucí postavení. Je připravena jednoduše, ale předpokladem je použití přísad, které jsou záměrně pěstovány v prostředí šetrném k životnímu prostředí, bez přidání chemikálií a látek, které urychlují růst kuřat. Z ingrediencí, které budete potřebovat:

 • Kuřecí jatečně upravená těla (2 roky, lepší samozřejmě doma).
 • Cibule, slupky.
 • ½ kus hlízy celeru.
 • Mrkev (průměr ve velikosti).
 • Pórová bílá část.
 • 3 stroužky česneku.
 • 1 bobkový list.
 • Zelení
 • 2 černé pepře (1, pokud je jídlo připraveno pro dítě).

Princip vaření připomíná recept na obvyklou polévku: maso je předem namočeno po dobu 2-3 hodin, po které se dodatečně omývá. Všechny ingredience se promyjí tekoucí vodou, vyčistí a složí v pánvi, nalijí se 3-4 litry vody. V procesu vaření s vařením skimming skim a přidat sůl podle chuti. Maso se vaří nad nízkým teplem, takže ve vývaru bude největší koncentrace živin a vitamínů. Na konci misky je ozdobena zelení, k tomuto účelu se dokonale hodí kopr nebo petržel.

Hovězí polévka recept

Recept na masový vývar se v metodě vaření od kuřete liší. K tomu si vyberte nejen maso, ale ty části, kde je tkáň chrupavky: mají velký počet živin a želatiny. Ve skutečnosti, při přípravě hovězího vývaru nohou, recept prakticky neliší od slavného želé, jídlo velmi bohaté a zdravé mikroprvků. Připravená noha je namočená po dobu 2-3 hodin, mytí, nejlépe bez mytí kostní dřeně tekoucí vodou, tato látka má spoustu užitečných vitamínů a mikroprvků, je to kost a mozek, které zbohatnou. Maso a nakrájenou kost se nalije studenou vodou, přidá se koření: sůl, 4 černé pepře, mrkev očištěná a nakrájená na dvě části, bobkový list, cibulovitá hlava (možná i slupky).

Po varu odstraňte plamen ohně na minimum a vařte po dobu 3-4 hodin, v tomto případě bude zaručeno, že vývar bude mít požadované procento koncentrace. V procesu vaření je třeba odstranit váhu z masa z povrchu piva, je považován za škodlivý a není vhodný pro použití. Závěrem lze říci, že 3 stroužky česneku, rozřezané na několik kusů, se vloží do připraveného vývaru před vyjmutím z destičky. Miska jako celek je připravena, než ji použijete, můžete nakrájet jemně nasekané zelení do šálku s vývarem a obecně to bude nejen užitečné, ale také velmi chutné.

Pikantní zeleninový vývar

Správně vařený zeleninový vývar může nejen saturovat, ale také vyléčit v nejkratším možném čase od nachlazení, které může dohnat jak v chladném klimatickém období, tak v polovině léta. V čerstvé zelenině je maximální množství vitamínů a minerálů, které nejsou jen užitečné, ale nezbytné pro normalizaci těla. Obzvláště cenný je účinek rostlinného vývaru na imunitní systém, který v době odchlazení omezuje svou práci na ochranu těla před účinky škodlivých mikroorganismů. Jedinou nevýhodou paraboly je zákaz pro tuto skupinu pacientů, kteří mají onemocnění gastrointestinálních orgánů, ale jinak, vyléčit zima, můžete bezpečně vyzkoušet recept, který je velmi populární ve střední Asii, ale mírně upraven našimi kuchaři:

 • Zelí je malá hlava, nebo polovina velká.
 • Hostinec.
 • 2 dýňové řezy.
 • Cibule.
 • Mrkev
 • Zelení si vybrat.
 • Chili peppers

Všechny ingredience (kromě pepře a zelení) se nakrájejí na velké kousky, nalijí se vodou a přivedou k varu nad nízkým teplem. Uvařte sůl a přidejte obvyklé koření: bobkový list a pepře. Celková doba varu je 15-17 minut, 7 minut před vyjmutím ze sporáku, k nakrájeným zelím se přidává chilli. Po dokončení mohou být do bujónu přidány chlébové krutony pro chuť. Ke stejnému vývaru můžete přidat rajčata, česnek, pepř, a to jak černou, tak sladkou, to je pro individuální chuť, ale musíte si uvědomit, že mlátit s přísadami, které vytvářejí kořeněnou chuť, může způsobit nežádoucí následky.

V některých případech je vývar kontraindikován

Některé z těchto onemocnění jsou vážnou bariérou při konzumaci různých potravinářských výrobků, stejně jako nádobí, ze kterého jsou připravovány. Masové bujóny, navzdory jejich kalorické hodnotě a hodnotě ve vztahu k množství vitamínů a mikroprvků a pokrmů připravených na základě kuřecího nebo jiného masa, bohužel nejsou povoleny pro všechny kategorie lidí.

Vysoká koncentrace tuku, který je k dispozici ve vývaru, nebude přínosem pro všechny, například pacienti s diagnózou pankreatitidy nebo s problémy s kardiovaskulárním systémem, nepřinesou nic jiného než poškození. Pokud během vaření pečlivě sbírejte tuk, pak takový vývar, zředěný převařenou vodou, může mít stále své léčivé účinky, ale opět, taková preventivní opatření vás přemýšlí o použití misky k léčbě nachlazení.

Vynikající cestou je příprava jiných pokrmů, například polévka-kharcho, boršč, polévky na bázi masových vývarů. Důležité je, že kombinace v misce rozumného množství masa, zeleniny a koření nemá prakticky žádné kontraindikace, které mají zvláštní význam při používání jídel k posílení a obnovení těla po nachlazení a jiných onemocněních.

Možnosti polévky

Nudle a kuřecí polévka jsou považovány za snadno stravitelné jídlo, které je součástí stravy lidí, kteří podstoupili operaci, nebo s nachlazení. To je nejvíce populární ve vaření, ale tam jsou jiné možnosti pro polévky, které v jejich složení živin jsou dobré pomocníky pro léčbu nachlazení a jiných nemocí. Bohaté na bílkoviny, vitamíny a stopové prvky prospěšné pro organismy, tyto pokrmy pomáhají zahřát, obnovit po zmrazení, obnovit sílu.

V závislosti na nemocech se polévky mohou lišit v receptu přípravy: v případě běžné studené, pikantní polévky založené na kuřecím vývaru se může ukázat, že je to přesně ten prostředek, který se stane překážkou rozvoje vážnější nemoci.

Kuřecí polévka pro nachlazení

Jedním z nejoblíbenějších domácích pokrmů je kuřecí polévka s domácími nudlemi. Jedno jméno již musí tento pokrm vyzkoušet, ale ve skutečnosti je polévka jen chutná a kulinářský specialista z Francie, totiž tato země, je považován za místo narození mnoha kulinářských lahůdek, extatické o jeho chuti a léčivých vlastnostech.

Nudle je třeba připravit předem, recept této přísady pro mnoho jídel je známá našim hosteskám, je často prováděna celou rodinou pro budoucí použití a uložena v mrazáku. Cossack kuřecí nudlová polévka, jejíž recept je v Kubanu dobře známý, je to, co dělá pokrm zvláštním:

 • Kuřecí prsa.
 • 2 cibule.
 • Brambory (nepotřebujete příliš mnoho).
 • Sada oblíbených koření.
 • Nudle
 • 4 stroužky česneku.

Jak vidíte ze seznamu přísad, vše je jednoduché a malé. Promytá prsa se nalije vodou a přivede k varu, po kterém se oheň odstraní na minimum, pak se varná nádoba neprobudí a vývar se ukáže jako průhledný. Potom se na vývar nasype cibule, smíchaná s malým množstvím mletého černého pepře, a po několika minutách se na stejném místě umístí brambory na kostičku, předvařené. Na konci se nudle nalijí (½ není hluboká mísa), je dost pro 1,5 litru vývaru, a pokud se maso a další ingredience vaří, jídlo lze považovat za hotové. Nalil polévku na talíře je zdobena jemně nakrájeným česnekem a zelení, to je nejen krásné a chutné, ale také velmi užitečné.

Miso polévka na nachlazení

Japonská kuchyně je předmětem kontroverze nejen kulinářských a výživových odborníků, ale i lékařů, a důvodem jsou přísady, které se používají k přípravě mnoha jídel. Miso polévka je součástí japonské kultury, a téměř 800 let, toto jídlo bylo součástí samurajské stravy, ale je stále uctíván a požadován obyčejnými lidmi, díky své schopnosti odolávat nachlazení.

Princip přípravy je založen na využití procesu fermentace některých složek. Hlavní složkou misky jsou miso těstoviny, které Japonci používají nejen v tomto pokrmu, ale i v mnoha dalších. Kromě toho je také třeba bujón dashi vyrobený z jemně nasekaného tuňáka a sardele, v Japonsku uváděný jako bonito a niboshi, které jsou smíchány s nasekanou řasou a vodou. Z této směsi připravte vývar, který se vaří, dejte trochu vařit.

Pasta Miso se vyrábí ze směsi sójových bobů, rýžové houby, rýže a malého množství soli. Při přípravě těstovin je třeba znát tajemství japonské kuchyně a v neposlední řadě zohlednit některé rysy procesů. Hotový bujón dashi je tvořen miso pastou a sýrem, ai když se může zdát neobvyklý v jeho chuti, exotické jídlo je skutečný zdravotní elixír.

Kombinace současně několika různých produktů z mořských plodů obsahujících užitečné stopové prvky, bakterie mléčného kvašení a obrovské množství enzymů získaných při fermentaci rýže a rýžové houby, získává směs, která obnovuje imunitu, navíc vytváří bariéru pro přístup škodlivých bakterií. Miska byla původně používána samurajem během vojenských kampaní a během drsných klimatických podmínek, kdy se zvyšuje riziko chytání nachlazení.

Další výhodou miso polévky je nízký obsah kalorií v misce, který umožňuje používat kategorie lidí, kteří mají sklon k nadváze bez strachu, a přítomnost saboninu, látky, která snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje celkové zdraví tím, že očistí tělo toxinů a toxických látek.

Recept na kuřecí vývar na chlad

Když jste byl nemocný jako dítě, vaše matka a babička pravděpodobně používaly různé lidové prostředky, aby vás rychleji postavily na nohy. Každý z nás si pravděpodobně vzpomíná na voňavý kuřecí vývar na nachlazení, který přinesl úlevu a výrazně zlepšil náš blahobyt během nemoci... A přemýšleli jste někdy, proč tento zázračný prostředek opravdu pomáhá, ale pokud ne, pak to otevřeme pro vás závoj tohoto tajemství!

Co je kuřecí vývar na zimu?

Ukazuje se, že kuřecí vývar s přidáním zeleniny se používá jako účinný nástroj v boji proti virovým chorobám, a to nejen v naší zemi, ale po celém světě.

Když virus vstoupí do našeho těla, imunitní systém pošle bílé krvinky do boje s ním. Nejsilnějšími „protivníky“ mimozemských útočníků jsou neutrofily - zvláštní typ bílých krvinek, které okamžitě reagují na přítomnost virů a spěchají na místo jejich distribuce.

Když neutrofily vstoupí do boje proti bakteriím a virům, člověk vyvíjí nepříjemné symptomy v horních dýchacích cestách - druh vedlejších účinků imunitního systému.

Ale proč je kuřecí vývar dobrý na nachlazení? Tato lehká polévka ovlivňuje pohyb neutrofilů. Díky vývaru se do horních cest dýchacích dostává méně množství, a proto se úroveň zánětu snižuje a pacient se stává mnohem snadnějším.

Jak víte, když se o někoho staráme, děláme to ze dna našeho srdce, ze dna našeho srdce. Když vaříme kuřecí vývar k našemu manželovi, dítěti, nemocným rodičům, dáme do něj silnou touhu, aby se zotavili.

Kuřecí vývar pro nachlazení: recept na tradiční medicínu

Složky

 • Kuře - 1 ks. + -
 • Mrkev - 1 ks. + -
 • Cibule - 1 ks. + -
 • Pór - 1 ks. + -
 • Kořen celeru - 0,5 ks. + -
 • Kořen zázvoru - 6 cm + -
 • Česnek - 3 zuby + -
 • Petržel - 3-4 větvičky + -
 • Bobkový list - 2 ks. + -
 • Paprika červená - 1 pod + -
 • Sůl - podle chuti + -

Jak udělat zdravý kuřecí vývar pro nachlazení a chřipku

 1. Cibuli polévejte přímo v slupce a dejte ji do hrnce a pečte na středním ohni, aby se stala zlatavou barvou.
 2. Cibuli vyjmeme, dáme celé kuře do pánve, naplníme ji vodou, aby v ní pták plaval. Dali jsme velký oheň.
 3. Když se voda vaří a pěna se objeví - vyjměte ji, a pak přidejte petržel do vývaru (to může být celé), mrkev a celer loupané a nakrájíme na velké kostky ve stejné formě.
 4. Zakryjte pánev pokličkou, sníţte oheň na minimum a vařte vývar na dvě hodiny. Pokud je kuře malé, pak stačí jedna a půlka - můžeme ho zkontrolovat propíchnutím nožem. Pokud soft - přejděte na další krok.
 5. Pór nakrájíme na malé kroužky, jemně nakrájíme kořen zázvoru, chilli na plátky. Nepřehánějte to s ostrostí: pokud máte velký pepř, polovina bude stačit. Všechny tyto přísady, stejně jako sůl, bobkový list a stroužky česneku (jako celek) jsou házeny do vývaru a dávají o 30-40 minut později.
 6. Naším úkolem je nyní namáhat vývar. Vyndáme z něj kuře - můžete vařit jiné jídlo z vařeného drůbežího masa, ale ve vývaru by nemělo být žádné maso. A samotný vývar se filtruje přes jemné síto nebo gázu tak, aby neobsahoval žádné kousky masa a zeleniny.

Napjatý kuřecí vývar pro nachlazení podávaný v hlubokém talíři nebo šálku, sypaný nasekanými čerstvými bylinkami.

Bon appetit a nebuďte nemocní!

Přihlásit se k odběru portálu "Váš kuchař"

Pro nové materiály (příspěvky, články, bezplatné infoproducts) uveďte své jméno a e-mail

Kuřecí vývar pro nachlazení

Kuřecí vývar je jedním z vysoce proteinových pokrmů, které přispívají ke zmírnění příznaků ARVI. Horké pití napomáhá usnadnit nosní dýchání a vykašlávání hlenu, což vede k normalizaci drenážní funkce průdušek. Při hypertermii přispívá vývar ke snížení teploty a odstranění pocení, zimnice, horečky atd. Široké používání kuřecího vývaru pro nachlazení je způsobeno jeho imunostimulačním účinkem.

Obsah článku

Jeho použití přispívá k úlevě od silného kašle a rýmy, zánětů v krku a dutinách. Účinnost horkého pití je dána následujícími vlastnostmi:

 • zkapalnění sputa. Složení masového vývaru obsahuje cystein, který snižuje viskozitu sputa, což přispívá k jeho rychlé evakuaci;
 • stimulace produkce leukocytů. Horké pití přispívá k lokálnímu zvýšení teploty v orofaryngu, což stimuluje tvorbu bílých krvinek a zvyšuje reaktivitu lokální imunity;
 • snížení opuchu sliznic. Aminokyseliny a vitamíny obsažené v misce (niacin, fosfor, draslík, hořčík, retinol) urychlují metabolické procesy. To přispívá k rychlé eliminaci metabolitů virů a toxinů z těla, což vede ke snížení otoků tkání.

Posílení imunostimulačních vlastností pití může být kořeněné bylinky. Zejména výrazný antivirový účinek má:

Klasický recept na vývar

Vzhledem k anti-studené vlastnosti, kuřecí vývar je často nazýván "židovský penicilin." Včasné užívání potravy umožňuje zastavit příznaky onemocnění a zabránit jeho exacerbaci. Následující recept na kuřecí vývar na nachlazení je klasický, a proto se nejčastěji používá k odstranění příznaků SARS.

Pro vaření jsou potřebné ingredience:

 • 500 g kuřete;
 • 1 mrkev;
 • 1 cibule;
 • 2 bobkové listy;
 • 1 celer;
 • 4 stroužky česneku;
 • 7 černých pepřů;
 • 1 svazek petrželky;
 • ½ lžičky sůl.

Metoda přípravy bujónu:

 1. Umyjte kus kuřecího masa vodou a zapálte;
 2. Po varu nalijte první vývar a vložte maso zpět k vaření;
 3. Když se voda vaří, vložte celou cibuli do pánve;
 4. Nakrájejte mrkev na půlkruhy, zbývající ingredience jemně sekejte;
 5. Do pánve vložte celer, česnek a bobkový list;
 6. Po 30 minutách přidáme pepř a sůl;
 7. Po dalších 40 minutách vyjměte maso a bobkový list z pánve;
 8. Promo vývar nad nízkým teplem dalších 15 minut.

Pijte horké a malé doušky. Na den můžete vypít až 250-300 ml masového vývaru.

Funkce vaření

Lehký dietní pokrm může zhoršit zdravotní stav díky vysokému obsahu masných extraktů v kapalině. Aby se snížila škoda při pití horkých nápojů, stojí za to zvážit následující vlastnosti jeho přípravy:

 • Vařte jídlo pouze z drůbežího masa, zejména kuřat;
 • tuk by měl být poměrně nízkotučný, takže pro přípravu pokrmu si vezměte prsa nebo filet z kuřete;
 • nemůžete vařit kuře v kůži, protože obsahuje hodně tuku;
 • při výrobě horkých nápojů se nedoporučuje používat droby, protože obsahují mnoho cholesterolu;
 • měli byste vždy dávat přednost dietní sekundární vývar.

Kontraindikace

Dokonce i dietní maso může způsobit zhoršení zdravotního stavu v důsledku jeho schopnosti vyvolat alergie.

Je nežádoucí používat hovězí vývar pro osoby s gastrointestinální dysfunkcí.

Odborníci doporučují nepoužívat jídlo s:

 • cirhóza jater;
 • gastritida;
 • žaludeční vřed;
 • absces pankreatu;
 • cystitida;
 • hepatitidy.

Maso zakoupené v obchodě obsahuje velké množství škodlivých látek, zejména tetracyklinu. Během období pěstování na slepičích farmách dostávají kuřata antibiotika, aby se snížila pravděpodobnost infekčních onemocnění. Proto je pro léčbu ARVI důležité používat sekundární nebo dokonce terciární bujón. Obsahuje minimální množství škodlivých látek.

Závěry

Kuřecí vývar je produkt s vysokým obsahem bílkovin a vitamínů, který pomáhá zvyšovat reaktivitu organismu. Horké pití pomáhá zmírnit nosní dýchání, snížit viskozitu sputa v dýchacím systému a odstranit kašel. Ale pro zmírnění příznaků SARS, můžete použít pouze sekundární vývar, protože obsahuje minimální množství škodlivých látek.

Kuřecí vývar pro nachlazení: vlastnosti a recepty

Bujóny vyrobené na základě kuřecího masa jsou považovány za jedny z nejzdravějších a nejživějších jídel. Jsou předepsány lidem, kteří jsou na rehabilitaci. Tyto polévky se používají k léčbě nachlazení v pooperačním období se stravou. To vše je zaměřeno na rychlé zotavení těla po výsledném stresu v období nemoci. Z tohoto pokrmu tělo absorbuje příznivé stopové prvky, aminokyseliny a esenciální vitamíny, které blokují infekci a zmírňují symptomy nachlazení.

Výhody vývarů

S největší pravděpodobností, mnozí slyšeli o výhodách kuřecí vývar od svých babiček a rodičů. Vskutku, v jejich mládí, kdy léky nebyly tak vyvinuté a stejné prášky byly stejné pro mnoho nemocí, byli všichni léčeni improvizovanými lidovými prostředky. Paradoxem je, že kuřecí polévka opravdu pomáhá proti mnoha patologickým stavům, pacient se zotavuje a jeho tělo se stává silnějším. A i moderní lidé se uchylují k tomuto nekomplikovanému způsobu léčby, protože vědí, že tento pokrm pomůže obnovit nemocnou osobu.

Kuřecí vývar pomáhá snadno přenášet chlad z důvodu velkého množství proteinů, které jsou obsaženy v jeho složení. Tato polévka má pozitivní vliv na dýchací systém, zmírňuje opuch a přetížení, ředí sputum v průduškách a odstraňuje bolest při kašli v hrudi. Vývar snižuje horečku a snižuje nadměrné pocení nemocného. Dalším důležitým faktorem je to, že tekutina, která vstupuje do těla, podporuje postupné snižování tělesné teploty, pomáhá vyhnout se prudkému poklesu teploty a hypertermii. S rychlým poklesem teploty může začít ostrý chlad, který je pro pacienta také nepříznivý.

Lékaři důrazně doporučují používat polévku mírně zahřátou tak, aby ji pohodlně pili bez lžíce. Nevkládejte vývar do varu. Nejlepší je pít kuřecí vývar z hrnku. V prvních dnech nemoci, musíte nalít jen kapalinu, bez masa a dalších produktů.

Vývar obsahuje cystein - aminokyselinu, která pomáhá normalizovat imunitní systém, pomáhá lidem s kardiovaskulárními onemocněními. Lidé, kteří mají slabou imunitu, ujistěte se, že jíst potraviny, které obsahují aminokyseliny. V kuřecím masu jsou obsaženy v dostatečném množství nezbytném pro udržení zdraví. V období chřipky a ARVI pomáhá cystein, který je součástí kuřecího vývaru, tenké viskózní sputum a přispívá k jeho bezbolestnému uvolnění z těla.

Teplá polévka podporuje rozvoj leukocytů, což významně zvyšuje metabolismus organismu. Když je člověk nemocný, všechny procesy se zpomalí a prospěšné stopové prvky se v těle vůbec neabsorbují. S pomocí horké tekutiny v hrtanu se teplota zvyšuje, což pomáhá zánětlivému procesu pohybovat se snadněji. V této době dochází k stimulaci produkce leukocytů, které posilují imunitní systém a vytvářejí bariéru pro opětovné pronikání bakterií do těla.

Tato polévka je navíc bohatá na vitamíny B a C, které se účastní všech životních procesů v našem těle. Vitamíny pomáhají práci centrálního nervového systému, zlepšují prokrvení v těle, normalizují spánek a bojují s depresemi, pomáhají vytvářet potřebné hormony.

Obrovský přínos pro nemocné tělo spočívá v chemickém složení kuřecího vývaru. Kuřecí maso obsahuje velké množství stopových prvků a minerálů (draslík, síra, fluor, kobalt, vápník, fosfor, zinek a selen), stejně jako polynenasycené mastné kyseliny a éterické oleje, kolagen.

Jak vařit?

Kuřecí vývar by měl být konzumován, jakmile se objeví první příznaky nachlazení. To pomůže snadněji přenést nemoc a vyhnout se jejímu zhoršení.

Předpokládá se, že nejlepší a bohatý vývar se získá z drůbežího masa (s výhodou mladého). Maso takového kuřete bude šetrné k životnímu prostředí, a proto mnohem užitečnější.

Recept na vaření kuřecí polévky je jednoduchý a jasný všem. Pro přípravu terapeutického bujónu potřebujeme následující složky:

 • 0,5 kg kuřecího filé;
 • 1 malá mrkev;
 • 1 cibule;
 • 3 bobkové listy;
 • poloviční celer;
 • 2–3 stroužky česneku střední velikosti;
 • černý pepř (může být hrášek);
 • 0,5 lžičky soli;
 • malá banda petrželky.

Opláchněte kuřecí řízek, vložte do hrnce a zakryjte vodou. Umístěte pánev na sporák a vařte vývar na mírném ohni. Po tekutém varu přidejte celou vyčištěnou cibuli do polévky. Mrkev a celer by měly být nakrájeny na malé plátky, jemně nasekat česnek a petržel. Jeden plátek česneku může být rozetřen na jemném struhadle a přidán do vývaru - takže polévka bude mnohem více vonná.

Všechny ingredience, včetně bobkového listu, vložené do vývaru, přidejte sůl podle chuti.

Pokud se v procesu vaření pěny vytvoří, pak by měla být odstraněna lžící.

Polévka se vaří na nízkém ohni 45 minut, dokud není kuře plně uvařené. Po této době byste měli dostat maso, které může být použito k přípravě dalšího pokrmu. Vývar by měl být filtrován přes sítko tak, aby do bujónu nespadly žádné další složky. Napjatá kuřecí polévka by měla být upíjena, maximálně 300 ml denně.

Jak vařit kuřecí vývar, se dozvíte z následujícího videa.

Kontraindikace

Jako každý dobrý lék má kuřecí polévka řadu kontraindikací.

 • Tento vývar se nedoporučuje pro osoby s diagnózou pankreatitidy. Polévka má velmi tukovou bázi, koncentrace tuku převyšuje rychlost, kterou mohou lidé s touto diagnózou použít.
 • Nezneužívejte kuřecí vývar a malé děti. Navíc dítě do tří let se nedoporučuje používat vývar, protože je možná alergická reakce. Je nemožné určit, jak přesně kuře bylo pěstováno. Proto je lepší, aby malá bytost nebyla ohrožena, protože její reakce na polévku bude neznámá.

Výhody kuřecí vývar pro nachlazení: recepty a pravidla vaření

Kuřecí vývar byl ošetřen vzdálenými předky, když nebyly žádné léky, tento produkt je nyní úspěšně používán. Talíř horké polévky je dobrým lékem na nachlazení, zmírňuje kašel, který doprovází respirační onemocnění.

Když viry a mikroby pronikají do lidského těla, imunitní systém k boji proti nim vysílá speciální buňky - neutrofily.

Pohlcují cizí buňky a samy o sobě umírají, zatímco toxiny se uvolňují, vzniká zánětlivý proces, na který lidské tělo reaguje s nepříjemnými pocity. Kuřecí vývar pomáhá snížit zánět, změkčit jeho projevy a obnovit lidské zdraví.

Užitečné vlastnosti kuřecí vývar

Při použití kuřecí vývar, který je snadno strávitelný, člověk si všimne, že se cítí lépe: rýma prochází, náladu stoupá. Ale co jiného je kuřecí vývar užitečný pro každého?

Vařené maso se zotavuje po vážné nemoci. Obsahuje vitamíny, mnoho užitečných minerálů, které urychlují metabolismus organismu a mají blahodárný vliv na nervový systém.

Polynenasycené kyseliny rozšiřují krevní cévy, jejichž zúžení vede k přerušení práce srdce. Kuřecí vývar je vhodný pro lidi se střevními problémy. Pod vlivem látek v něm obsažených, zánět prochází rychleji, rány se hojí, svaly posilují.

Co je kuřecí vývar na zimu?

Respirační nemoci nejen způsobují rýmu, jsou doprovázeny kýcháním, kongescí nosu, ale také nepříznivě ovlivňují celé tělo. Viry, aniž by se setkávaly s odporem, jsou posílány z horních cest dýchacích do průdušek a plic, takže chlad nelze ignorovat.

Mnoho lidí ví, že talíř horké kuřecí polévky pomáhá zahřát, ale nejen to je jeho přínos pro osobu, která má akutní respirační onemocnění. V masném vývaru je přítomen cystein. Tato aminokyselina přírodního původu působí jako antioxidant:

 1. Neutralizuje toxiny.
 2. Aktivuje obranyschopnost těla.
 3. Pomáhá zbavit se hlenu dýchacího ústrojí a ředí sputum.

Vývar s chladem v horké formě se chová jako inhalace, odstraňuje kašel a kýchání, pomáhá léčit bolest v krku. Tato polévka pomáhá obnovit imunitu. To je důvod, proč kuřecí vývar je užitečné použít, pokud má člověk zima.

Při vaření šlach a kostí se látky, které přispívají k eliminaci zánětu v nosní dutině, dostanou do vroucí vody a otok v hrdle se odstraní. Protein obsažený v kuřecím masu se vrací do těla energie, kterou ztrácí v boji proti virům a mikrobům. Horký vývar může být opilý pro léčbu nachlazení a pro profylaxi.

Užitečné doplňky

I když vaříte čerstvou polévku z kuřecího masa bez zeleniny, nedávejte zelení, pomáhá odstraňovat nepříjemné symptomy doprovázející onemocnění dýchacích cest. Přípravek obsahuje velké množství kolagenu, který má pozitivní vliv na dýchací systém. Chcete-li krmit chladného člověka, potřebujete vývar z kostek, ale z čerstvého masa, drobů a kuřecích kostí.

Pro zlepšení chuti polévky přidejte různé přísady. Zelenina navíc nasycuje tělo vitamíny, urychluje regeneraci. Jedním z nejlepších léků za studena je cibule, která zmírňuje bolest, zabraňuje vzniku alergií.

Beta-karoten, který je bohatý na mrkev, pomáhá tělu bojovat s viry. Vitamin A aktivuje tvorbu bílých krvinek, které ničí mikroby, urychluje regeneraci těla po nemoci. Před koncem vaření vývar ochucený:

Tyto koření nejen dát koření a bohaté chuti na první jídlo, ale také posílit imunitní systém, pomoc v boji proti virům.

Recepty kuřecí vývar

Jak udělat polévku při jídle masa, zeleniny a koření rukou, zná všechny hostesky. Ženy si to s obilovinami, brambory, fazole, přidat domácí nudle. Vývar s kuřecím masem se používá jak k odstranění příznaků doprovázejících onemocnění dýchacích cest, tak jako základ pro první kurzy. Benefit přináší pouze čerstvé maso, které nebylo zmrazeno.

Příprava kuřecí vývar pro nachlazení nejjednodušší recept, můžete se zbavit onemocnění během několika dní. K tomu je třeba vzít:

 • cibule;
 • mrkev;
 • celer;
 • petržel;
 • bobkový list - 2 ks;
 • česnek - 4–6 hřebíček;
 • hořký pepř - 5 hrách.

Kuře, které je dost 700 g, by mělo být důkladně omyto a posláno do pánve, kde se nalije studená voda. Kapacita s masem položeným na sporáku. Po varu se kapalina vypustí, nalije se nová, vloží cibule.

Po 5 minutách nalijte mrkevní kroužky do pánve. Když se vývar vaří další čtvrt hodiny, přidejte nakrájený celer, petržel.

Na konci vaření hodíme koření, bobkový list, sůl. Po vyjmutí masa se vývar ponechá na ohni po dobu dalších 20 minut, poté se filtruje a podává pacientovi v šálku.

Lahodné a zdravé recepty s pohankou

Lahodná a zdravá polévka se získává v kuřecím vývaru s pohankou. Vařit to není těžké:

 1. Kuřecí stehno se umyje a vloží do pánve spolu s bobkovým listem, pažitkou a solí.
 2. Po varu se maso vaří asi hodinu a pěna se odstraní.
 3. Skartovat cibuli, tinder mrkev, smažit zeleninu v rostlinném oleji.
 4. Brambory jsou oloupané a nakrájené na plátky.
 5. Záď se několikrát ponoří do vody, aby se odstranily nečistoty a slupky.
 6. Noha je vyjmuta z pánve a rozdrcena.
 7. Kuřecí maso s pohankou, brambory, vývar a vaříme čtvrt hodiny.
 8. Ochucená zeleninou, pepřem
 9. .Ponechte 5 minut na nízkém ohni.

Tato polévka je snadno stravitelná. K vaření budete potřebovat cibuli, mrkev, 3 lžíce obilovin, 4 hlízy brambor, jednu malou šunku.

S lukem

V lidovém léčitelství pro léčbu chřipky a nachlazení se používá vývar, který se vaří podle následujícího receptu:

 1. Cibule se položí na rošt a smaží se, dokud se nezvětší.
 2. V hrnci s vodou rozprostřete celé kuře, dejte na sporák.
 3. Po varu přidejte petrželku, nasekanou mrkev a vařte asi 2 hodiny.
 4. Jemně nakrájejte kořen zázvoru, červenou papriku, česnek.
 5. Všechny složky se nalijí na pánev, položí bobkový list, sůl a pošlou na malý oheň.

Vývar se filtruje přes gázu a podává nemocnému členovi rodiny. 100 g tohoto studeného léku je o něco více než 20 gramů proteinu a asi 200 kcal. Kuře je vyndáno a rozebráno, aby z něj udělalo druhý kurz.

Polévka, která se vaří z brambor, nudle, pomáhá se zotavit po nemoci a základem je vývar z kuřecího filé. Maso se důkladně umyje, nakrájí na kousky a vloží do třílitrové nádoby. Pták se nalije vodou a půl hodiny vaří.

Nakrájenou cibuli smažíme na pánvi několik minut, přidáme strouhanou mrkev, která je také smažená.

Brambory se nakrájejí na kostičky a posílají do vývaru a filety se odstraní a nakrájí na kousky. Na konci vaření nalijte zeleninu do polévky, přidejte pepř, sůl a pak nudle, které musí být smíchány tak, aby se nelepily na stěny nádoby.

Kdo nemůže kuřecí vývar

Ačkoli jídla, která jsou vařená z nohou nebo prsou jsou nepochybně užitečná pro nachlazení, volba hlavní složky by měla být brána vážně. U brojlerů jsou často přítomna antibiotika a hormony, olovo se hromadí.

Tyto látky často způsobují alergie. Děti do roku by neměly být krmeny vývarem. Nedoporučujeme používat polévky vařené na bázi koncentrovaného kuřecího vývaru, pro chronická onemocnění jater, slinivky břišní. Opuštění vývaru je nezbytné, když dochází k exacerbaci gastritidy, v přítomnosti patologií ledvin a střev.

Obecná doporučení

Lidové rady pomáhají urychlit léčbu nachlazení, ale aby dietní vývar nepoškodil, ale aby to prospělo, musí být správně vařeno. Pro vývar vaření se používá pouze čerstvé čerstvé kuře, které nebylo nikdy zmrazeno. Chcete-li koupit takové produkty, které potřebujete od důvěryhodných výrobců. Lehký vývar pro léčbu nachlazení u dětí a dospělých by se měl vařit z prsou bez kůže.

Nasycená polévka, která pomáhá zotavit se po nemoci, je lepší vařit z křídel a nohou, přidávat zeleninu. Při vaření kuřete je nutné nejen odstranit pěnu, ale také vypustit vodu a vyměnit ji za novou nejméně dvakrát.

Výhody kuřecí vývar pro nachlazení je nepopiratelný. Když je používán, jsou dýchací cesty uvolňovány ze sputa, zánět v krku je rychlejší. Horký vývar přispívá k obnovení síly strávené v boji proti patologickému procesu.