Jak léčit kašel u dětí doma rychle a efektivně?

Často, s použitím pouze receptů tradičních léčitelů, můžete usnadnit pohodu dítěte rychleji a bez poškození jeho zdraví. Nicméně, odstranění kašle bude vyžadovat přísné dodržování dávkování vývaru nebo infuze, připravené prostředky.

Tento malý přehled poskytuje informace o tom, jak léčit kašel u dětí doma, které mohou lidský lék na suchý, oslabující kašel použít ke zmírnění stavu dítěte.

Příčiny suchého kašle u dětí

Opakované opakování ve dne, suchý kašel horší v noci, s různými zdroji, je signálem vývoje onemocnění. Sliznice dýchacích orgánů je zapálená, tento proces přechází do edému, v důsledku čehož začíná neproduktivní kašel.

Hlavní příčiny neproduktivního kašle:

 • viry, uvězněné v těle dítěte, snižující práci jeho imunitního systému. Mírné lechtání a podráždění sliznice nevytváří podmínky pro samočisticí hrdlo od sputa. Kašel se projevuje útoky, které nelze zastavit;
 • onemocnění způsobená bakteriálními infekcemi, doprovázená suchým, prodlouženým kašlem se slzami a slinami;
 • příčinou záchvatů suchého kašle může být patologický proces způsobený poruchou motorické funkce horního gastrointestinálního traktu;
 • náhlý kašel, který se objevil u dítěte během bdělosti během hry, může být způsoben cizím předmětem ve formě drobky. V tomto případě je nutná okamžitá lékařská pomoc;
 • Neproduktivní kašel může být způsoben alergickou reakcí těla dítěte na odpařování barviv, kouřem z cigaret, prachem, lupou domácích zvířat;
 • suchý kašel může být způsoben stresem, pocity a jinými psychogenními příčinami.

Všechny možné příčiny projevů patologie v dýchacích cestách dítěte mají určité rysy, proto není možné užívat léky bez zjištění příčin suchého kašle. Měli byste okamžitě kontaktovat pediatra, který na základě výzkumu určí zdroj onemocnění a předepíše léčebný cyklus.

Jak léčit kašel u dětí doma?

Terapie neproduktivního kašle u malého člověka má své vlastní charakteristiky, ale je založena na stejných principech jako léčba dospělých. Ujistěte se, že je štěkavý suchý kašel důsledkem nemoci, měli byste se řídit následujícími způsoby pomoci dítěti:

Obecná terapie

Používá se v případě, že suchý kašel je doprovázen horečkou, především je nutné poskytnout dítěti odpočinek, odpočinek na lůžku. Antipyretika, hojné pití, použití antiseptických roztoků jsou nezbytné pro zánětlivé procesy v krku.

Při normální tělesné teplotě můžete použít účinnou léčbu kašle - inhalaci s bylinkovým odvarem. V tomto případě musíte získat souhlas ošetřujícího lékaře. Inhalace se provádějí několik dní s intervalem 5-6 hodin, dokud kašel není doprovázen sputem;

Léčba

Provádí se pod lékařským dohledem. Při zvyšování teploty a neproduktivním kašli je nutná konzultace. Přípravky, které potlačí kašel, předepisuje lékař ve zvláště závažných případech.

Pro léčbu kašle u dětí užívejte léky, které neobsahují léky. Tyto léky ovlivňují reflektory kašle v mozku dítěte a receptory umístěné v sliznici pokrývající průdušky. Mezi takové léky patří tusuprex, synode, stoptussin, Lorain.

Účinné v léčivech na léčbu drog s obálkovými vlastnostmi. Snižují podráždění zapálené sliznice.

Léčiva, která mají expektorační vlastnosti, jsou základem pro léčbu neproduktivního kašle u dětí. S jejich pomocí se snižuje zánětlivý proces v oblasti sliznice a výtok sputa z průdušek.

Moderní medicína má bohatý sortiment bylinných léčiv. Jedná se o sirupy, tablety na bázi rostlinných látek, jako je termopsis, marshmallow, heřmánek. Jsou bezpečné pro léčbu malých pacientů. Doporučuje se užívat tyto léky v malých dávkách, ale s malým časovým odstupem.

Silnější léky jsou mukolytika na bázi syntetických materiálů: ACC, dazolvan, ambrobene, bromhexin. Seznam těchto léků je poměrně velký.

Ambroxol a řada léků na něm založených se používají k léčbě pacientů v prvním roce života. Tyto léky přispívají k vykašlávání sputa, zmírňují zánět. Kromě toho stimulují imunitní systém dítěte.

Léčba léky zahrnuje použití bronchodilatátorů, léků, které zmírňují zánět a otok bronchiální sliznice.

Pro suchý kašel způsobený alergiemi se používají antihistaminika. Typicky, mladý dětský lékař předepisuje claritin, diazolin nebo suprastin;

Lidové léky

Nejlepší volba pro suchý kašel pro kojence a starší děti v raném stádiu onemocnění. Zdraví dětí by mělo být léčeno s maximální opatrností a mělo by být použito nejvíce osvědčené a účinné léčení. Tradiční medicína má velké zkušenosti v léčbě a prevenci nemocí u dětí. Suchý kašel není výjimkou.

Sbírka bylin používaných lidovými léčiteli k léčbě zánětlivých procesů je obrovská. Moderní lékárníci s využitím receptů tradiční medicíny vybrali bylinky, které se používají jako vykašlávací, protizánětlivé a posilující látky.

Pro malé děti je stále těžké kloktat, ale mohou dýchat ve dvojicích vonných bylin. Tento postup je pro ně velmi zajímavý a zábavný. Pro aromaterapii se používají jednoduchá zařízení: nádoba s odvarem léčivé byliny, aroma lampa nebo moderní inhalátor.

Existuje mnoho rostlin pro inhalaci, z nichž nejznámější jsou:

Lékořice

Lékárna prodává sirup vyrobený z kořene lékořice. Samotná příprava však přinese více výhod, protože v domácí verzi odvar neobsahuje cukr a alkohol, které jsou součástí farmaceutického sirupu.

Jako každý lék, lékořice se používá pro předepsaného lékaře po určitou dobu, ne více než jeden týden. Faktem je, že jeho abnormální použití může způsobit nerovnováhu vody a soli v těle, což způsobuje svalové křeče a třes.

Zázvor

Zázvor má vykašlávací účinek a současně moduluje fungování imunitního systému dítěte. Z této rostliny připravují infuzi, vaří ji vroucí vodou. Zázvor je výborným preventivním opatřením pro virová onemocnění. Denní příjem v malých množstvích pomůže odolávat virovým infekcím;

Ředkvička Med

Efektivní antimikrobiální med infundovaný v ředkvičkách. Med se nalije do výklenku vytesaného do ředkvičkového ovoce. Jako vykašlávání lze použít infuzi medu a ředkvičkové šťávy za 2-3 hodiny. Vezměte výslednou tinkturu 3-4 krát denně, jednu polévkovou lžíci. Léčebný účinek se projevuje v léčbě dětí s chronickými a opakujícími se respiračními chorobami;

Jednoduché lidové léky jsou v každém domově od suchého kašle pro děti: kaše z vařené cibule, medu, mléka a másla. Kompozice má mukolytické vlastnosti, obklopuje zanícené oblasti.

Nepostradatelné jako vykašlávací léky se současným sedativním účinkem na sliznici:

 • med a mléčné směsi;
 • banány v mléce;
 • bylinné čaje smíchané s mlékem.

Oteplování

Suché nebo mokré obklady reflexně ovlivňují zanícené oblasti, což způsobuje průtok krve, což zvyšuje mikrocirkulaci, zvyšuje metabolismus. Výsledkem jejich působení je snížení bolesti, nepohodlí:

 • Stlačení rostlinného oleje, alkoholu nebo vodky a medu, připravené v poměru 1: 1: 1 složek, má v důsledku této expozice zahřívací účinek, sputum je zkapalněno a je snadněji odstranitelné z těla. Požadovaného účinku je dosaženo udržováním kompresi po dobu jedné hodiny;
 • Komprese založená na octu jablečného octa snižuje bolest v krku. Použijí obklad šindele na straně hrudníku a zádech v oblasti plic, poté, co předtím mazali kůži dítěte olejem. Komprese vydrží déle než půl hodiny;
 • Med a tvaroh, v poměru 100 g tvarohu a jedné lžíce medu, se zahřívají a míchají ve vodní lázni. Výsledná hmota se aplikuje na tělo nemocného dítěte pokrytého plastovým obalem. Komprese musí vydržet celou noc. Tradiční léčitelé tvrdí, že směs těchto složek přispívá k odmítnutí chronického hlenu, snížení teploty, léčbě pokročilé bronchitidy.

Měli byste vědět, že oteplování obklady nelze použít se zvýšenou slabostí a teplotou.

Badger a Bear tuky

Používají se jako antibakteriální a protizánětlivé léky proti neproduktivnímu kašli.

Jezevní tuk je smíchán s mlékem a medem. Takové složení je dítěti snazší nabídnout. Dostane se do krční směsi, zakryje postižené hrdlo a poskytne uklidňující účinek. K úplnému uzdravení suchého, přetrvávajícího kašle dochází ve třetí den, jezevčí tuk je velmi silný protizánětlivý prostředek, který se úspěšně používá k léčbě pokročilých forem tuberkulózy;

Podobně jezevec působí jako tuk. Přidání tohoto tuku ve stravě dítěte výrazně zvýší jeho imunitu.

Známé způsoby léčby suchého kašle u dětí s vepřovým a husím tukem. Vyznačují se zmírňujícím účinkem na sliznici hrdla a následnou účinnou expektorací sputa.

Badger a medvědí tuky mají jedinečné množství stopových prvků. Proto jsou oceňovány mnohem vyšší než normální tuky. Jako obklady lze použít jezevčí a medvědí tuky. Tyto postupy změkčují a zahřívají sputum, což přispívá k jeho odmítnutí z dýchacích cest.

Fyzioterapie

Nutné je doplnění fyzioterapie k hlavnímu průběhu léčby, říkají lékaři. Podstatou léčby suchého kašle u dítěte je přeměna neproduktivního kašle na mokrý, následovaný vykašláváním. Kromě hlavního průběhu léčby lékař doporučuje fyzioterapii. Patří mezi ně inhalační a elektroforetické banky, hořčičná omítka, ohřívací obaly předepsané malému pacientovi ošetřujícím lékařem. Stanovuje průběh léčby, počet a četnost postupů.

Suchý kašel, lechtání je reakce těla na řadu onemocnění dýchacího ústrojí. Léčba léky předepsaná lékařem, léky, se s touto nemocí vyrovná v krátké době.

Nicméně, lidové prostředky mají velký účinek, který může být použit při prvních projevech nemoci, než jít k lékaři. Jsou časově prověřené, snadno se připravují, dostupné v každém domě a bezpečné pro mladé, nemocné děti.

Po vyšetření dítěte lékařem, pokračování léčby podle jeho doporučení, mohou být ponechány lidové prostředky. Správně zvolené metody léčby, přísné provádění doporučení lékaře přispívají k rychlému očištění těla dítěte infekce suchým vyčerpávajícím kašlem.

Tradiční a tradiční metody léčby

Být zdravý je snadné!

 • Otevřete nabídku blogu
 • Domů
 • Všechny články
 • Zpětná vazba
 • Záznam k lékaři

Promptní léčba kašle pro dítě doma

Ten kluk kašle a je to vždy špatné. Pokud to není nachlazení nebo infekční onemocnění, pak tento nepříjemný jev může být odstraněn doma pomocí osvědčených metod, které byly používány našimi prarodiči. Rodiče se samozřejmě zajímají o to, jak rychle vyléčit dětský kašel doma, ale stojí za to je upozornit, že to nelze udělat během jednoho nebo dvou dnů. Bude to ještě nějakou dobu trvat, protože komponenty použité pro tento účel by měly být především bezpečné pro děti.

Příčiny kašle u dětí

Proces kašle je zcela fyziologický, protože má ochranný charakter, chrání dýchací cesty před hromaděním prachových částic, mikroskopických cizích předmětů a hlenů v nich. Pokud dítě během dne pravidelně kašle, neznamená to vážnou nemoc. Kojenci tímto způsobem se zbaví pronikání mateřského mléka nebo slin.

Je důležité, aby rodiče věnovali pozornost tomu, zda kašel doprovázejí další nepříjemné symptomy, jako je horečka, rýma a bolest hlavy. Někdy i nedostatek tepla u dítěte nezaručuje, že kašel není známkou nějakého narušení těla.

Může to být:

 • pneumonie;
 • bronchiální astma;
 • tracheální zánět a jiná onemocnění dýchacího ústrojí;
 • respirační onemocnění;
 • dysfunkce zažívacích orgánů;
 • reakce na alergeny rostlinného, ​​živočišného původu, chemikálií, pokud dítě užívá jakékoli léky.

Ve všech těchto případech je obvykle vlhký kašel, jehož příznaky jsou kvalita sputa. Právě tato biologická látka může indikovat původ kašle:

 • pokud je vodnatá, prakticky transparentní, znamená to zánět sliznic tkání dýchacích cest;
 • pokud obsahuje krvavé nečistoty, s největší pravděpodobností v přítomnosti tuberkulózy nebo funkčního srdečního selhání;
 • když hlen má hnilobný zápach a obsahuje hnis, je to indikátor abscesu.
 • u astmatu a zánětu průdušek - sputum je heterogenní, viskózní, obsahující sraženiny a hrudky;
 • když hlen má hnilobný zápach a obsahuje hnis, je to indikátor abscesu.

Suchý kašel se může vyskytnout při nemocech, jako je záškrt, falešný záď, chřipka, zánět hltanu a hrtan, černý kašel. Obvykle je trhaný, připomínající štěkání psa.

Takový kašel u dítěte nezmizí, ale může se vyvíjet, zatímco hrtan nabobtná a dítě se těžko dýchá. Děti, které začínají od dětství až po pět let, často trpí tímto druhem kašle s falešným záďem. Toto onemocnění nelze léčit doma - je lepší okamžitě konzultovat lékaře.

V některých případech ani absence horečky u dítěte nezaručuje, že kašel není známkou nějakého narušení těla.

Když dítě potřebuje lékařskou péči

I při uvolnění sputa s mokrým kašlem může samoléčba zhoršit blahobyt dítěte.

Rodiče potřebují vědět, kdy bez lékaře není možné:

 • jestliže po kašli dítě začne zvracet;
 • jestliže kašel nastane ve snu a takové útoky se nezastaví;
 • kromě toho, že dítě kašle, když dýchá, zvrací a sípání;
 • bolest v hrudi dítěte na pozadí kašle je nebezpečná kombinace;
 • sputum má nazelenalý odstín nebo v něm je krev;
 • dítě vyvíjí dušnost;
 • kašel zůstává po dlouhé době (15-20 dnů) při intenzivní léčbě.

Pokud jde o fenomén kašle po spánku, ke kterému dochází v dopoledních hodinách, u kojenců je přirozenou činností zbavit se hlenu, slz, ale v jiných případech onemocnění nosohltanu, astma průdušek, narušení žaludečního pyloru, alergie. reakce těla na podněty.

Kašel se často stává reziduálním příznakem nemoci, ale pokud tuto patologii ignorujete, existují různé možnosti komplikací. Proto je důležité, aby všechny infekční a katarální nemoci kontaktovaly lékaře, zejména pokud jde o děti, jejichž imunitní systém ještě není dokonalý.

Často však dítě jednoduše vykašle zbytečné „odpadky“ v plicích nebo tento jev přetrvává i po utrpení laryngitidy. Jak rychle vyléčit dětský kašel a za pomoci jakýchkoli prostředků, které jsou pro něj neškodné?

Existuje několik takových způsobů léčby a všechny z nich si zaslouží pozornost rodičů, protože je žádoucí jednat komplexně.

Pro všechny infekční a katarální nemoci je důležité poradit se s lékařem, zejména pokud jde o děti.

Jak rychle vyléčit kašel u dítěte doma

Když má dítě záchvat kašle, rodiče mu mohou dobře pomoci vyrovnat se s tímto problémem a někdy zabránit jeho výskytu. Existuje několik metod, jak se rychle zbavit kašle doma.

Chcete-li to provést, můžete provést několik užitečných akcí:

 • vzduch v dětském pokoji by neměl být příliš suchý, protože důvodem kašle je nedostatečná vlhkost, proto můžete v rohu místnosti umístit třílitrovou sklenici vody nebo koupit speciální fontánu;
 • Při pokládce do lůžka je nutné zajistit, aby horní část těla dítěte byla ve srovnání s nohama v určité nadmořské výšce - dítě tak bude lépe dýchat.

Když kašle, dítě by mělo být umístěno na kolenou s obličejem dolů a jemně se opřít o masáž zad, hnětení a poklepání na něj. Někdy stačí, když způsobí instinkt, který se dotkne lžíce na vnitřní stěně hrdla - takže útok bude pozastaven.

Mnozí nevědí, jak léčit dětský kašel. Pro tyto účely jsou vhodné různé postupy a lidové prostředky.

To může být obklady, inhalace a zábaly.

 1. Je vhodné provádět inhalaci doma, a tato metoda je velmi jednoduchá - dítě vdechuje páru nad umyvadlem horké vody, ke kterému mohou být přidány rostlinné ethery, léčivé byliny a speciální prostředky předepsané lékařem.
 2. Pro zahřívání nosohltanu jsou velké bylinky, jako je lípa s oreganem, heřmánek a šalvěj, nebo eukalyptus s mentolem a měsíčkem.
 3. Jednoduchým způsobem je míchání několika kapek jódové tinktury a lžičky sody do horké vody - recept je vhodný pro zkapalnění sputa a usnadňuje dýchání vašeho dítěte.

Ale maminky a tatínky potřebují vědět - tento postup nelze provést, pokud má dítě vysokou horečku, srdeční a cévní onemocnění a je alergický na bylinky nebo ethery. Také tuto metodu nelze použít pro děti, které mají sklon ke krvácení nebo podezření na bronchitidu.

Pro kojence se používají plenky nebo ručníky předem namočené ve zředěné hořčici. Roztok by měl být vyždímán a obalit prsa a záda dítěte hadříkem. Pak je třeba zabalit dítě teplou deku nebo deku. Celá procedura trvá asi čtyři minuty, poté se hořčice omyje z kůže, osuší a dítě se umístí do postele. Děti předškolního věku a starší mohou jednoduše umístit hořčičnou omítku na gázu, aby se zabránilo popáleninám.

Jako obklady, vařené brambory, šťouchané do pyré a smíchané s terpentýnem, alkoholem a jakýmkoliv rostlinným olejem se používá jedna lžíce pro tři střední brambory. Dvě tortilly jsou tvarovány z chladné směsi a umístěny v teplé formě na hrudi a na zádech. Udržujte je alespoň 60 minut.

Jak vyléčit dětský kašel populárními metodami:

 • pro kašel, heřmánek vařený s medem nebo nápoj připravený na základě zahřátého mléka s přídavkem přírodního medu a jedlé sody pomáhá;
 • Můžete dát dětem, které se otočily o jeden rok staré hodně drcené cibuloviny s medem nebo malým kouskem másla smíchaného s ním - to změkčí sliznice hrdla, cibule dezinfikuje tkáně hltanu a útoky rychle projdou;
 • stejný pozitivní účinek je pozorován, pokud trváte na medové šťávě, umístíte ji do zeleniny a necháte ji stát půl dne ve tmě, děti vypijí výslednou šťávu třikrát denně na malou lžičku;
 • půl hodiny před každým jídlem, děti mohou být poučeni, aby pili lžíci dušeného listu jitrocelu, naplněného po dobu pěti hodin.

Video: Léčíme kašel u dětí rychle doma


Chcete-li se naučit, jak rychle vyléčit dětský kašel doma, není těžké, pokud je pro dítě vhodný jeden nebo jiný prostředek nápravy. Než se zapojíte do takové léčby, má smysl získat radu pediatra, která je nezbytná a užitečná a která je lepší odmítnout, aby nevyvolávala komplikace.

Kašel v léčbě dětského domova rychle

Nejúčinnější metody, jak se rychle zbavit kašle doma

Otázka: „Jak rychle vyléčit dětský kašel doma“ v zimním období, každá matka se obává. Aby nedošlo do nemocnice, zjistit, jak rychle se zbavit kašle doma s lidovými prostředky, a to nejen.

Každá matka má své vlastní metody, v mé skupině ve VC jsem provedla průzkum a odhalila, že v dnešní době zřídka používají hořčičnou omítku a ohřívací dorty, miminka se již neuchovávají v páře ze slupky brambor. V podstatě, k mému překvapení, antibiotika se uchylují a věří v reklamu, dávají drahé sirupy.

Málo žen ví, že existuje asi 200 druhů virů, které způsobují kašel. Tam jsou také docela neškodné druhy kašle - pro čištění plíce z prachu, například.

Nejoblíbenější lidové recepty a metody léčby kašle u dítěte jsou již dlouho známy. Není neobvyklé, že okresní lékaři radí matkám dětí k používání přírodních složek jako součást komplexní terapie během léčby. Od dávných dob naše babičky znají a používají domácí léky na kašel, které byly zcela nahrazeny léčbou drogami. Je třeba mít na paměti, že moderní viry jsou obvykle tak prudké, že v případě vážných onemocnění (jako je pneumonie), doprovázených kašlem, odvarem, infuzí a jinými typy domácí léčby kašle, může být pouze pomoc.

Obecná pravidla pro léčbu kašle u dětí

Nejčastěji je kašel u dětí spojován s nachlazeními, pak mohou být obecná pravidla pro kašel doma snížena na základní pravidla:

Pijte co nejvíce tekutiny. Je jasné, že ne všechny děti pitné vody a někteří musí přesvědčit, aby přinutili pít alespoň trochu vody. Trik. Moje princezna například pije málo vody, ale miluje mléko s medem. Vědět výhody brusinek, jsem si to s cukrem a dát své dceři lžičku takové "báječný". Morsy bohužel odmítá pít. Dostaňte čerstvý vzduch do místnosti. Abych ne skočil vpřed, popisuji vše v pořádku. Koneckonců, tolik v tomto seznamu.

Jak rychle rychle vyléčit dětský kašel doma

Klíčové slovo je „rychlé“. pro pracovní maminky, to znamená přes víkend. Zde je důležitý integrovaný přístup. A je důležité kombinovat pití, vnější léčbu ve formě tření, inhalaci s nibulyzerem (který ji má) a dokonce i vzduch v místnosti musí být léčebný.

Mám velmi populární článek o tom, jak cibule v nohou teplota a rychle léčí zima. Tato metoda je testována na sobě a jeho dceři, vždy pracuje bez vedlejších účinků. Kromě toho jsem na noc v místnosti přímo na čelo postele nasekal nakrájenou cibuli - dokonce i v noci je léčba. Věřím, že zvláštnosti vůně dne mohou být tolerovány kvůli zdraví vašeho dítěte, aby nedošlo ke zničení jeho drobných jater chemií.

Přístup na čerstvý vzduch je velmi důležitý, zejména v zimě. Mommies podceňují důležitost vysílání. Špatné teplo, zima v bytě, co je to vysílání? A marně, v takové místnosti je vzduch po kašlání a kýchání naplněn choroboplodnými zárodky a vaše dítě ho znovu a znovu vdechuje. Přineste dítě do další místnosti a jen na minutu proveďte vysílání. nikdo nemluví asi 5-10 minut, je jasné, že to není léto. Nech to být minuta vysílání, ale 3 krát denně.

Pokud máte centrální vytápění, pak je vzduch s největší pravděpodobností příliš suchý, což může být také příčinou dětského kašle. Pokud jsou vaše rty suché, je to jisté znamení. Dopřejte si luxus zvlhčovače, protože tam můžete nalít minerální vodu a dokonce i odvar z bylin. Pokud je to drahé pro vás, pak několik misek na pití s ​​vodou také vyřeší problém suchého vzduchu. Zde je důležité, aby tyto mísy stály na místech, kde se k nim váš poklad nedostane. Pod pohovkou, na skříni, na prádelníku v samém rohu, pod baterií (mezi prádelníkem a závěsem).

Dostal jsem také od své matky zázračnou lampu, která svítí modře - analogem léčby křemenem a zázračnou věcí pro zahřátí průdušek při kašlání dětí. Můžete si zahřát dítě s ní, i když spí, hlavní věc je držet se ve správné vzdálenosti, aby nedošlo k přehánění a nespálit něžnou kůži.

Odrůdy rychlé léčby kašle pro dítě doma

 • inhalací
 • dekory
 • dětské kašel léky
 • Užitečné produkty proti kašli u dětí a samozřejmě vám přidám video na toto téma.

Vdechnutí kašle u dítěte

Metoda je dobrá, ale osobně, moje Anya začíná nejen plakat, ale také vybuchnout a pokrýt ji ručníkem a pokusit se ji držet nad miskou léčivé páry. Zároveň znám děti, které i se smíchem jdou s podobnými postupy s babičkami. Snažil jsem se ji přesvědčit, i když jsem použil trik, že Simka z jejího oblíbeného karikatury onemocněla a potřebovala inhalaci kašle - číslo neprošlo. Vložil jsem tam misku s bylinkami, nalil ji horkou vodou, trochu vychladl. Čekám, při použití hry začne moje Anya dýchat přes mísu spolu se Simkou. Naivní matka. Anya mi podala hračku, vyjádřila, jak s ní zacházet, a při prvních pokusech ji zakryla ručníkem.

Nejjednodušší recept na inhalaci se sodou pro kašel

Nalijeme horkou vodu do umyvadla, ne vařící vodu (kov smaltovaný je lepší, udržuje teplo déle). Přidejte lžičku sody a 2 kapky jódu na litr vody. Dítě by mělo dýchat páru po dobu 10-15 minut. Máte-li drobek, můžete ho držet sami. Pára okamžitě vstupuje do průdušek a tenčí hustý hlen, což usnadňuje kašel (výtok sputa).

Léčivé byliny pro inhalaci proti suchému kašli

Zde se bude dělat obvyklá sbírka hrudníku, ale můžete si také koupit bylinky jako:

 • šalvěj a heřmánek
 • máta a měsíčku s eukalyptem
 • oregano a matka - a - nevlastní matka
 • tutsan a tymián
 • oregano a linden

Je to úžasné, že veškerá užitečnost výsledného vývaru okamžitě přechází do průdušek. Byliny a jejich dekorace jsou vynikajícím nástrojem pro silnou imunitu vašeho pokladu.

Populární metoda inhalace přes brambory

Osobně si nepamatuji dýchat páru z čerstvě uvařené bramborové kaše. Moje matka to udělala jednodušší - vařila nějaké brambory "v uniformě", hnětala je vidličkou a já jsem vydechla. Většinu času prostě přelila přes bramborovou kůži převařenou vodu, a když trochu vychladly, přidala špetku bylinek a zakryla jsem se ručníkem a pohlédla na to, jak směšné ty malé brambory plavaly v zrnech bylin. V 10 letech maminka začala říkat, že po těchto procedurách by byla kůže mého obličeje neuvěřitelně krásná, hodně to pomohlo.

Hlavním pravidlem je, že po vdechnutí byste neměli nikam chodit, a pokud možno i v teple zabalit drobky. Výborný postup před spaním.

Vývar proti kašli

Příroda dala kojícím matkám obrovský počet bylin, ze kterých si můžete připravit bylinné dekorace proti kašli u dětí. Užitečné infuze a dekory musí být připraveny pouze přísným dodržováním pokynů. Pokud vaříte bylinný vývar pro dítě, pozorně si přečtěte, v jakém věku se tato bylina dá dětem. Mnoho bylin je povoleno dětem pouze po 3 letech.

Bylinkový odvar, připravený samostatně, lze přidat do čajové lžičky čaje. Kromě pití jsem osobně udělal takové koncentrované odvarky a nálevky v půllitrových nádobách a na skříňce, a to i v dětském pokoji, kde se nevyskytuje zvlhčování vzduchu obyčejnou vodou, ale lékařským odvarem. Je jasné, že i malá dávka, ale pokud vdechuje vzduch, bude mít prospěch.

Samozřejmě nejúčinnější jsou různé oteplování, domácí masti, obklady.

Externí prostředky pro kašel pro dítě

Je to nejoblíbenější způsob, jak matky a babičky rychle vyléčit dětský kašel doma. Všiml jsem si, že někdy jen tyto metody postačují k vyléčení počátečního kašle za 2 dny. Co chápu jako externí potlačující kašel:

 1. Mast
 2. Domácí tření
 3. Sůl komprimovat
 4. Hořčičná omítka
 5. Lukoterapiya (cibule v noci v ponožkách)

Osobně jsem z farmaceutických mastí, které jsem vyzkoušela typ 3-4, se zastavila u zubu od doktora Mami. I po ročním rozbalení se stále velmi dobře zahřívá záda a neztratil svůj zápach. Taková mast by měla být vždy v domě. Jakmile proces onemocnění začne, dáte dítě na záda na noc a v kombinaci s dalšími procedurami budete moci rychle vyléčit kašel doma, aniž byste šli do nemocnice. Jak víte, zaměstnavatelé nemají rádi maminky, které mají často děti.

Domácí tření

Pokud máte volný čas, pak je samozřejmě lepší udělat si domácí kašel. Obvykle vezměte jezevčí tuk jako základ a promíchejte s cedrovým esenciálním olejem nebo eukalyptem, borovicí. Populární a norkový tuk. V létě si můžete jednoduše koupit listy mýty, rozemelou je v třecí misce na kaši a promíchat v tuku vloženém do chladničky.

Výhodou těchto domácích kaučuků je, že jsou naprosto přirozené a znáte jejich složení. Nevýhodou je, že pokud teplota není pozorována, tuk rychle začne vydávat vůni starého tuku. Mimochodem, osobně jsem byl také krmen tímto tukem, protože jsem se vždy nedostal z pneumonie. Máte-li zájem o někoho, recept na jídlo:

 • Máma roztavila na parní lázni polovinu fazetového šálku (125 g) tuku
 • Přidal jsem tam zem a vymačkanou šarlatovou šťávu vymačkanou gázou
 • 5 lžíce kakaa (pro chuť)

Všechno ve mně nacpali ráno před školou a večer před spaním. Polévková lžíce byla těžko polykatelná, a proto dala 2 lžičky se sklíčkem.

Vraťme se k tření. Obvykle se aplikují před spaním po koupání, vyhýbají se oblasti srdce. Po koupání je tělo nejvíce náchylné k podobným postupům, které nám umožní rychle se zbavit kašle, dokonce i velmi silného. Otřete batole mastem nebo ji dobře zabalte domácím otřením.

Slaný obklad z mořského soli kašel

Taková sůl se považuje za velmi účinnou. Zaměřuji se na to, že je přijímána mořská sůl nasycená minerály. 50 g soli se rozpustí v 0, 5 litrech horké vody. My navlhčíme ručník, gázu (hadřík na obklad) a rozložíme na hrudník, opět se vyhneme oblasti srdce, která je jen nalevo od středu a ne někde v levém směru, blíže k axile. Metoda je vhodná pro léto, protože v zimě není sputum žádoucí.

No, tento způsob řešení kašle je známo každé matce. Musí být drženy ne déle než 10 minut, ale problém je, že mohou být při teplotě ne vyšší než 37, 2, a také, že pokud je drobek velmi malý, bude pro něj těžké ležet a nechat mou matku vědět, že je velmi horká.

Podle mého názoru, hořčice omítky jsou lepší použít pro dítě asi 7 let, a pro ty, kteří jsou menší jako analog, aby hořčice oteplování dort.

Recept na ohřívání dortů pro kašel pro děti:

Oteplování tortilla bude také účinně pomoci vaše dítě zbavit se kašle doma. Připravuje se více než rychle, vzhledem k tomu, že máme malé děti. Všechny čtyři složky: mouka, med, hořčice, máslo ohřáté máslem. Jak to zní divně, zkuste hořčici na čerstvost. Proč? Určit jeho budoucí hořící sílu. Čerstvé tak vpravo oh-oh-oh, ale starý nemůže ani cítit. Musíme vše smíchat v poměru 1: 1. Mouku s hořčičným práškem, pak přidejte ohřáté máslo k míchání dort, a na konci přidejte med. Ve formě herního procesu se všechny děti dohodnou na podobné proceduře. Osobně jsem si takový dort před denním spaním na zádech, ale jsem si hořčice ne lžíce, stejně jako v původním receptu, ale lžička.

Jak můžete vidět, pomocí cibule v ponožkách na noc, bylinné dekory, zvlhčování vzduchu s větrání, oteplování tření a všechny.. to je odpověď na otázku: "Jak rychle vyléčit kašel u dítěte doma". Nezapomeňte, že ve stravě batole byly jablka a další vitamíny.
Dobrá pomoc při kašli a ředkvičce v medu. Omyjte ředkvičky, vyřízněte jádro a nalijte hořčičný med uvnitř. Naše ředkev působí jako filtr, bude dávat šťávu, smíšené s medem. Na lžičku třikrát denně.

Brusinky, mleté ​​s cukrem, jako černý rybíz by měl stát v chladničce po ruce, to je jasně užitečnější než jakékoli cukroví!

A tady je slíbené video

Pokud článek o nejúčinnějších metodách, jak se rychle zbavit kašle doma, byl pro vás užitečný, přidejte jej do záložek, abyste neztratili. Podělte se s přáteli a rodinou stisknutím tlačítek sociálních sítí.

Autor článku a majitel stránek: Natalya Chalaya

Ten kluk kašle a je to vždy špatné. Pokud to není nachlazení nebo infekční onemocnění, pak tento nepříjemný jev může být odstraněn doma pomocí osvědčených metod, které byly používány našimi prarodiči. Rodiče se samozřejmě zajímají o to, jak rychle vyléčit dětský kašel doma, ale stojí za to je upozornit, že to nelze udělat během jednoho nebo dvou dnů. Bude to ještě nějakou dobu trvat, protože komponenty použité pro tento účel by měly být především bezpečné pro děti.

Příčiny kašle u dětí

Proces kašle je zcela fyziologický, protože má ochranný charakter, chrání dýchací cesty před hromaděním prachových částic, mikroskopických cizích předmětů a hlenů v nich. Pokud dítě během dne pravidelně kašle, neznamená to vážnou nemoc. Kojenci tímto způsobem se zbaví pronikání mateřského mléka nebo slin.

Je důležité, aby rodiče věnovali pozornost tomu, zda kašel doprovázejí další nepříjemné symptomy, jako je horečka, rýma a bolest hlavy. Někdy i nedostatek tepla u dítěte nezaručuje, že kašel není známkou nějakého narušení těla.

Může to být:

 • pneumonie;
 • bronchiální astma;
 • tracheální zánět a jiná onemocnění dýchacího ústrojí;
 • respirační onemocnění;
 • dysfunkce zažívacích orgánů;
 • reakce na alergeny rostlinného, ​​živočišného původu, chemikálií, pokud dítě užívá jakékoli léky.

Ve všech těchto případech je obvykle vlhký kašel, jehož příznaky jsou kvalita sputa. Právě tato biologická látka může indikovat původ kašle:

 • pokud je vodnatá, prakticky transparentní, znamená to zánět sliznic tkání dýchacích cest;
 • pokud obsahuje krvavé nečistoty, s největší pravděpodobností v přítomnosti tuberkulózy nebo funkčního srdečního selhání;
 • když hlen má hnilobný zápach a obsahuje hnis, je to indikátor abscesu.
 • u astmatu a zánětu průdušek - sputum je heterogenní, viskózní, obsahující sraženiny a hrudky;
 • když hlen má hnilobný zápach a obsahuje hnis, je to indikátor abscesu.

Suchý kašel se může vyskytnout při nemocech, jako je záškrt, falešný záď, chřipka, zánět hltanu a hrtan, černý kašel. Obvykle je trhaný, připomínající štěkání psa.

Takový kašel u dítěte nezmizí, ale může se vyvíjet, zatímco hrtan nabobtná a dítě se těžko dýchá. Děti, které začínají od dětství až po pět let, často trpí tímto druhem kašle s falešným záďem. Toto onemocnění nelze léčit doma - je lepší okamžitě konzultovat lékaře.

V některých případech ani absence horečky u dítěte nezaručuje, že kašel není známkou nějakého narušení těla.

Když dítě potřebuje lékařskou péči

I při uvolnění sputa s mokrým kašlem může samoléčba zhoršit blahobyt dítěte.

Rodiče potřebují vědět, kdy bez lékaře není možné:

 • jestliže po kašli dítě začne zvracet;
 • jestliže kašel nastane ve snu a takové útoky se nezastaví;
 • kromě toho, že dítě kašle, když dýchá, zvrací a sípání;
 • bolest v hrudi dítěte na pozadí kašle je nebezpečná kombinace;
 • sputum má nazelenalý odstín nebo v něm je krev;
 • dítě vyvíjí dušnost;
 • kašel zůstává po dlouhé době (15-20 dnů) při intenzivní léčbě.

Pokud jde o fenomén kašle po spánku, ke kterému dochází v dopoledních hodinách, u kojenců je přirozenou činností zbavit se hlenu, slz, ale v jiných případech onemocnění nosohltanu, astma průdušek, narušení žaludečního pyloru, alergie. reakce těla na podněty.

Kašel se často stává reziduálním příznakem nemoci, ale pokud tuto patologii ignorujete, existují různé možnosti komplikací. Proto je důležité, aby všechny infekční a katarální nemoci kontaktovaly lékaře, zejména pokud jde o děti, jejichž imunitní systém ještě není dokonalý.

Často však dítě jednoduše vykašle zbytečné „odpadky“ v plicích nebo tento jev přetrvává i po utrpení laryngitidy. Jak rychle vyléčit dětský kašel a za pomoci jakýchkoli prostředků, které jsou pro něj neškodné?

Existuje několik takových způsobů léčby a všechny z nich si zaslouží pozornost rodičů, protože je žádoucí jednat komplexně.

Pro všechny infekční a katarální nemoci je důležité poradit se s lékařem, zejména pokud jde o děti.

Jak rychle vyléčit kašel u dítěte doma

Když má dítě záchvat kašle, rodiče mu mohou dobře pomoci vyrovnat se s tímto problémem a někdy zabránit jeho výskytu. Existuje několik metod, jak se rychle zbavit kašle doma.

Chcete-li to provést, můžete provést několik užitečných akcí:

 • vzduch v dětském pokoji by neměl být příliš suchý, protože důvodem kašle je nedostatečná vlhkost, proto můžete v rohu místnosti umístit třílitrovou sklenici vody nebo koupit speciální fontánu;
 • Při pokládce do lůžka je nutné zajistit, aby horní část těla dítěte byla ve srovnání s nohama v určité nadmořské výšce - dítě tak bude lépe dýchat.

Když kašle, dítě by mělo být umístěno na kolenou s obličejem dolů a jemně se opřít o masáž zad, hnětení a poklepání na něj. Někdy stačí, když způsobí instinkt, který se dotkne lžíce na vnitřní stěně hrdla - takže útok bude pozastaven.

Mnozí nevědí, jak léčit dětský kašel. Pro tyto účely jsou vhodné různé postupy a lidové prostředky.

To může být obklady, inhalace a zábaly.

 1. Je vhodné provádět inhalaci doma, a tato metoda je velmi jednoduchá - dítě vdechuje páru nad umyvadlem horké vody, ke kterému mohou být přidány rostlinné ethery, léčivé byliny a speciální prostředky předepsané lékařem.
 2. Pro zahřívání nosohltanu jsou velké bylinky, jako je lípa s oreganem, heřmánek a šalvěj, nebo eukalyptus s mentolem a měsíčkem.
 3. Jednoduchým způsobem je míchání několika kapek jódové tinktury a lžičky sody do horké vody - recept je vhodný pro zkapalnění sputa a usnadňuje dýchání vašeho dítěte.

Ale maminky a tatínky potřebují vědět - tento postup nelze provést, pokud má dítě vysokou horečku, srdeční a cévní onemocnění a je alergický na bylinky nebo ethery. Také tuto metodu nelze použít pro děti, které mají sklon ke krvácení nebo podezření na bronchitidu.

Pro kojence se používají plenky nebo ručníky předem namočené ve zředěné hořčici. Roztok by měl být vyždímán a obalit prsa a záda dítěte hadříkem. Pak je třeba zabalit dítě teplou deku nebo deku. Celá procedura trvá asi čtyři minuty, poté se hořčice omyje z kůže, osuší a dítě se umístí do postele. Děti předškolního věku a starší mohou jednoduše umístit hořčičnou omítku na gázu, aby se zabránilo popáleninám.

Jako obklady, vařené brambory, šťouchané do pyré a smíchané s terpentýnem, alkoholem a jakýmkoliv rostlinným olejem se používá jedna lžíce pro tři střední brambory. Dvě tortilly jsou tvarovány z chladné směsi a umístěny v teplé formě na hrudi a na zádech. Udržujte je alespoň 60 minut.

Jak vyléčit dětský kašel populárními metodami:

 • pro kašel, heřmánek vařený s medem nebo nápoj připravený na základě zahřátého mléka s přídavkem přírodního medu a jedlé sody pomáhá;
 • Můžete dát dětem, které se otočily o jeden rok staré hodně drcené cibuloviny s medem nebo malým kouskem másla smíchaného s ním - to změkčí sliznice hrdla, cibule dezinfikuje tkáně hltanu a útoky rychle projdou;
 • stejný pozitivní účinek je pozorován, pokud trváte na medové šťávě, umístíte ji do zeleniny a necháte ji stát půl dne ve tmě, děti vypijí výslednou šťávu třikrát denně na malou lžičku;
 • půl hodiny před každým jídlem, děti mohou být poučeni, aby pili lžíci dušeného listu jitrocelu, naplněného po dobu pěti hodin.

Video: Léčíme kašel u dětí rychle doma


Chcete-li se naučit, jak rychle vyléčit dětský kašel doma, není těžké, pokud je pro dítě vhodný jeden nebo jiný prostředek nápravy. Než se zapojíte do takové léčby, má smysl získat radu pediatra, která je nezbytná a užitečná a která je lepší odmítnout, aby nevyvolávala komplikace.

Maminky a tatínky se obávají, když děti trpí kašlem, pokud se jim nepodaří vyrovnat, spěchají navštívit místního lékaře a zavolat sanitku. Po získání zkušeností při komunikaci s pediatry a terapeuty rodiče vědí, jak vyléčit dětský kašel doma pomocí léků a lidových prostředků. Tento příznak se však vyskytuje u mnoha onemocnění. Proto je nutné rozlišovat mezi typy kašle a znát metody úspěšné léčby doma.

Časté příznaky onemocnění

Když se mikroby, prach a cizí tělesa dostanou do dýchacích cest, dojde k ostrému reflexnímu výdechu ústy. To je užitečné pro děti a dospělé, ochrannou reakci těla, jeho spásu před infekcí. Pro čištění dýchacích cest je nutný neškodný kašel. Další formy se vyskytují při nachlazení, akutních respiračních virových infekcích (ARVI).

Teplý kašel čaj pro děti s medem, bylinné koupele, obklady - tyto produkty a postupy začínají rozsáhlým seznamem domácích léčiv pro nachlazení, respiračních virových infekcí a chřipky. Během období sezónních infekcí nejčastěji pediatrové dávají dětem, které navštěvují dětské instituce, diagnózu ARVI. Existuje asi 200 typů virů, které vstupují do dýchacích cest a způsobují reflex kašle.

Pokud dítě, které má méně než 2 měsíce, kašle, měli byste rychle kontaktovat svého pediatra, získat doporučení a zahájit specifickou léčbu.

Vlastnosti kašle u dítěte s některými chorobami:

 • pneumonie - horečka, první kašel suchý, pak uvolnění hlenu sliznice;
 • astma - suchá, skvrnitá, viskózní sputa, sípání, noční útoky;
 • ARVI, akutní bronchitida, bronchiolitida - na počátku suchá, ostrá, pak mokrá;
 • záškrt - štěkavý kašel, chrapot a dušnost;
 • chronická bronchitida - dušnost a kašel ráno, bronchospasmus;
 • reflux jícnu a žaludku - suchý, chronický;
 • černý kašel - křečovitý, paroxyzmální;
 • cystická fibróza - suchá, černý kašel;
 • pseudo-záď - suchý, štěkavý kašel;
 • pohrudnice - suchá, dráždivá.

Pokud léčíme kašel u dítěte doma, pak je nutná léčba základního onemocnění, boj proti jeho projevům a prevence komplikací. S SARS a oslabenou imunitou u dětí předepisuje lékař antivirotikum, imunomodulační léčiva založená na interferonu. Aktivujte kapky imunitního systému dítěte "Derinat".

Prodloužený kašel u kojenců je často doprovázen zvracením, protože spolu s tlakem vzduchu z plic stoupá obsah žaludku. Kromě toho, dlouhodobý kašel vyčerpávající malé děti, vyčerpá tělo.

V případě virové infekce nepomáhají sulfa léky a antibiotika, doporučuje se léčba symptomy. Když dítě kašle s akutními respiračními virovými infekcemi a nachlazeními, je nutné zkapalnit viskózní hlen, změkčit dýchací cesty a odstranit z nich sputum spolu s bakteriemi a toxiny. Při vysokých teplotách vstřikujte svíčky paracetamolem nebo dávejte antipyretický sirup (paracetamol, ibuprofen). Pediatr předepisuje antibakteriální léčbu bronchitidy a pneumonie.

Kašel na dítě - léčíme doma

Existuje spravedlivé množství léků a postupů, které zmírní jeden z hlavních příznaků nachlazení a bronchitidy. Při suchém kašli je nutné ředit hlen, což usnadňuje vykašlávání. Při mokrém kašli se vyžaduje účinné vylučování sputem, aby „neplavilo“ plíce dítěte.

Suchý nebo neproduktivní kašel u dětí je léčen lékem "Sinekod". Nedoporučuje se užívat antitusika bez konzultace s lékařem.

Bezpečný a velmi užitečný lék - kašel vaječný koňak pro domácí ošetření - je vyroben z cukru nebo medu s vaječným (nebo křepelčím) vaječným žloutkem. Před rozbitím je nutné škrupinu umyt, aby se zajistilo, že produkt je čerstvý, protein a žloutek bez jakýchkoliv inkluzí se neroztáhnou. Rozšleháme žloutek s cukrem, aby se vytvořila homogenní hmota. Dej lék dítěti 3-4 krát denně, jednu čajovou lžičku.

Jednoduchý vaječný koňak pro kašel pro děti účinně odstraňuje podráždění v krku. Lžíce hotového výrobku se rozpustí v půl šálku teplého mléka a dítěti dáme nápoj. Med je přidán, pokud dítě není alergické na včelí produkty. Kakaový prášek se zavádí do vaječného koňaku pro děti od 3 let.

Zlepšuje spánek a urychluje přidávání medu do poraženého žloutku.

Kakaový olej proti kašli pro děti se používá jako masáž - třel do hrudi a horní části zad. Pro mletí dětí starších dvou let přidejte 4-10 kapek gáforového oleje do roztaveného nesoleného sádla nebo kozího tuku; Můžete přidat stejné množství medu.

Po použití kafrového oleje, když kašel, dítě okamžitě dostane úlevu. Rub hrudník a záda, pokrývají horní bavlněné ubrousky. Zbytky se po 3 hodinách odstraní bavlněnou podložkou, pokožka se osuší. Uklidňující účinek na dýchací trakt má obklady s bramborami, nízkotučné tvaroh, stejně jako masáž hrudníku, nohou, rukou.

Propolis je výborný lék na kašel u dětí

Med, zabrus, propolis obsahují antibakteriální a antivirové látky, vitamíny, minerální prvky. V případě SARS dostane dítě žvýkací propolis nebo voštiny po dobu 15 minut, aby žvýkalo, pokud na včelí produkty neexistuje alergie. Pak nabídni, abych vyplivl cud. Postup může být během dne několikrát opakován.

Pro broušení dětí používejte mast na bázi jezevce nebo medvěda. Propolis se přidává v poměru 1: 5, zahřívá se na vodní lázni až do úplného rozpuštění. Propolisová tinktura je doma připravena pro 60-70% lékařského alkoholu (1:10). Trvat na výrobku po dobu 10 dnů, filtrovat, přidat 10 kapek prostředků na šálek teplého mléka a dát dítě nápoj.

Reliéf kašle

Sladké cukrové bonbony se snadno vyrobí doma. Malé množství se získá roztavením cukru v polévkové lžíci nad ohněm plynového hořáku. Tekutá hmota je nutně ochlazena a poté dána dítěti k resorpci při kašli. Doporučujeme, aby malé děti dávaly rozpuštěný cukr rozpuštěný ve vařené vodě (1:20). Najednou po jídle dejte lžíci sirupu. Kromě hlavních složek se přidává med, šťáva z užitkových plodů a léčivých rostlin.

 • Domácí prostředky používané při kašli s viskózním, obtížně oddělitelným sputem: vařené ještě teplé mléko s Borjomi smíchané v poměru 1: 1, dát dítěti pít;
 • Plody fenyklu 10 dní trvají na medu (1:10), přidejte 1 lžičku. lžičku v šálku teplé vody;
 • Řepková nebo ředkevová šťáva, nejlépe černá, s medem, konzumovaná 1–2 lžičky. několikrát denně;
 • provádět inhalace a parní lázně s heřmánkem nebo mátou;
 • spotřebovávají 1,5–2 l tekutiny denně ve formě tepla.

Rodiče pochybují, zda dítě s kašlem ve vaně může být považováno za postup škodlivý pro nemocné dítě. Vlhký teplý vzduch zlepšuje stav sliznic, pára s esenciálními oleji ze zeleniny zaparok proniká hluboko do dýchacích cest, ředí sputum. Koupelové koupele se používají při pečlivém kašlání, sbírají rostliny s protizánětlivými vlastnostmi (bříza, heřmánek, dub, lípa).

Nemůžete jet do lázně děti do 1 roku věku, děti s vysokou horečkou, horečka, epilepsie.

Bylinné přípravky pro léčbu kašle a SARS

Existuje mnoho domácí prostředky pro dráždivé suchý kašel bez sputa. Aplikujte v takových případech, čaj, džus, sirup nebo extrakt z Althea, matka a nevlastní matka, sléz, jitrocel. Rostlina devasil vhodná pro léčbu akutních a chronických zánětlivých procesů, infekčních onemocnění horních cest dýchacích. Připraven ze sušených kořenových odvarů s antimikrobiálním, protizánětlivým a expektoračním účinkem.

Bylinné prostředky pro kašel odstraní sputum, odstraní otok sliznice. Čaj se šalvějí, anýzem a tymiánem, inhalace s těmito bylinkami pomáhají zkapalnit viskózní hlen a vykašlávání. Kapky anýzu se připravují doma nebo v lékárně. Nástroj způsobuje vykašlávání a protizánětlivý účinek, je dobře snášen dětmi. Anisické kapky v lékárnách jsou vyrobeny z anýzového oleje, amoniaku a ethylalkoholu. Domy jsou zředěny vařenou vodou, 3-5 kapek na 50 ml vody pro 3-5 let staré dítě.

Pomáhat dětem s ARVI, bronchitidou, pseudo-záď není jen řešení problémů, než léčení kašle nebo snížení teploty. Hlavním měřítkem je zajištění optimální teploty a vlhkosti v místnosti (18–20 ° С, 60%). Nad postelí nebo vedle polštáře lze umístit plátěný pytel s květy levandule, mořskou solí, sypané eukalyptem, tymiánem nebo mátou.

Domácí recepty na kašel pro děti jsou doplněny dalšími opatřeními, která nevyžadují mnoho úsilí. Je dostačující zvednout hlavu dítěte během spánku, aby pomohla viskózní sekreci a lépe uvolnila dýchací cesty. Uzavřete pod hlavu a ramena další polštář nebo mezi matraci a polštář froté ručník. Kašel může trvat až čtyři týdny, během kterých se při odpovídající léčbě příznaky postupně vymizí.

Kašel je přirozený způsob, jak tělo vytlačit nežádoucí částice z dýchacích cest. Naše děti jsou na nemoc náchylnější, protože jsou velmi citlivé na změny počasí. Útoky na kašel mohou vyvolat mnoho příčin: alergie, zápal plic, záď, astma atd. Vedlejšími příznaky onemocnění jsou problémy s dýcháním, bolest v krku, hromadění tekutin v hrudi, zvracení, kýchání, chraplavý hlas, rýma a dokonce i bolest hlavy. Kontinuální kašel u dětí narušuje jejich normální činnost a velmi často vede k bezesným nocím.

Snažte se aplikovat účinné přírodní léky proti kašli, které zmírní stav Vašeho dítěte a nezpůsobí vedlejší účinky.

1 Dejte dítěti dostatek tekutin.

I když je kašel přirozeným způsobem, jak se zbavit nadměrných sliznic, jeho časté záchvaty mají negativní vliv na zdraví dítěte. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak to eliminovat, je často pít horkou vodu. To zklidní svaly krku a sníží podráždění při dýchání. Horké kuřecí a zeleninové polévky, mléko a vývar lze také použít k léčbě těžkého kašle.

2 Použijte med

Přírodní včelí med účinně odstraňuje záchvaty onemocnění. Lékaři doporučují dát ½ - 1 čajovou lžičku produktu několikrát denně. Některý med můžete jíst těsně před spaním, ale neměl by být podáván dětem do jednoho roku. Včelí výrobek zklidní podrážděné hrdlo a zabrání nočnímu kašli. Ujistěte se, že používáte čistý přírodní med od ověřených výrobců.

3 Vdechování výparů

Vdechování páry je velmi účinné při léčbě těžkého kašle u dětí. Vezměte si dítě do koupelny a dejte si teplou sprchu. Udržujte dveře v místnosti zavřené, abyste dosáhli co nejlepšího účinku. Ubytujte se v parní lázni po dobu 15–20 minut. Řízená inhalace postupně kašel změkne a umožní dítěti volně dýchat. V místnosti můžete zapnout zvlhčovač, aby se snížilo kašlání dítěte v noci.

4 Citronový čaj

Citrony obsahují vitamín C, který má pozitivní vliv na imunitní systém, zvyšuje počet bílých krvinek. Taková léčba pomůže vyrovnat se s virem a infekcí, která způsobuje kašel.

 • Naplňte šálek (200 ml) teplou vodou.
 • Přidejte 1 lžičku. čerstvě vymačkaná citronová šťáva a cukr (podle chuti).
 • Dobře promíchejte a potom zalejte dítě.
 • Pravidelně opakujte podle potřeby.
 • Tento postup pomůže zmírnit bolest v krku a vyčistit dýchací cesty nadbytečného hlenu.

5 Jsou ošetřeny inhalací oleje.

Esenciální oleje lze použít k odstranění kašle, nachlazení, bronchitidy a dalších problémů spojených s dýcháním.

 • Smíchejte několik kapek eukalyptového oleje s jakýmkoliv olejem, například olivovým olejem.
 • Masírujte do dětské hrudi.

Nepoužívejte olej na obličej dětí a malých dětí.

6 Solný roztok a kapky

Slané kapky jsou velmi účinné pro eliminaci hromadění tekutin v dýchacích cestách. Použití takového roztoku před spaním umožní dítěti spát v noci.

 • Do nádoby s teplou vodou přidejte lžičku soli.
 • Dobře promíchejte a vložte několik kapek do dětských nozder. Požádejte ho, aby je na minutu držel, a pak jim umožní, aby si dobře vyhodili nos.
 • Kloktání fyziologickým roztokem po dobu 5-7 minut několikrát denně dává dobré výsledky.

Nepoužívejte sůl obsahující jód, zápach, barvivo nebo aroma.

7 Dej mléko s kurkuma

Pití teplého mléka s pikantní kurkuma je další účinnou léčbou kašle u dětí. Vyhněte se přidávání cukru. Tato kompozice zklidňuje bolest v krku a oslabuje hlen, snižuje intenzitu kašle. Nápoj není příliš příjemný na chuť, ale velmi účinný při léčbě onemocnění.

8 Sladké cukrovinky

Speciální bonbóny nebo pastilky mohou zmírnit pocení v krku. Děti nad 6 let mohou sát na ochucené tvrdé bonbóny. Vyhněte se takovýmto sladkostem dětem, protože mohou způsobit udušení.

9 Léčba zázvoru

Zázvor je známý pro své antitusické a protizánětlivé vlastnosti. Pití zázvorového čaje je dalším užitečným léčivem pro kašel u dětí. Rozdrcení 2,5 cm zázvoru a přidání do šálku vroucí vody. Lehce vařte na mírném ohni po dobu 1-2 minut. Nechte odstát po dobu 3-4 minut. Napětí čaje a dát dítě 2-3 krát denně. Přidejte 1 lžičku. lžíci medu, aby se nápoj chutnější, jinak dítě může odmítnout vzít.

10 Léčba cibulovou šťávou

Můžete se pokusit odstranit kašel domácí sirup vyrobený z cibule šťávy.

 • Střední cibuli nakrájejte na kroužky a vložte ji do misky.
 • Přidejte tam 1 polévková lžíce. med, aby cibule rychlejší šťávy
 • Směs nechte 5-6 hodin.
 • Dejte pacientovi jednu lžičku domácího sirupu několikrát denně, v závislosti na frekvenci kašle. Přítomnost sloučenin síry a kvercetinu (flavonoidu) v červené cibuli pomůže snížit alergický a astmatický kašel.

11 Další tipy pro péči o kašel pro děti

 • Pravidelný odpočinek a časté pití tekutin pomůže vyrovnat se s problémem, pokud má dítě rýmu, kašel a kýchání.
 • Ujistěte se, že dítě je izolováno od kouře a kouřících lidí, protože to dráždí dýchací cesty, které jsou již zapálené.
 • Vložte zvlhčovač do místnosti, kde pacient spí. Nezapomeňte, že přístroj musí být pravidelně čištěn, aby se zabránilo šíření další infekce.
 • Zvedněte hlavu dítěte výše, když bude spát ve vzpřímené poloze, můžete se vyhnout útokům nemoci.
 • Pokud dítě nemůže spát nebo kašel trvá déle než 10 dnů, poraďte se s lékařem.
 • Dejte pacientovi pouze předepsané léky a antibiotika a také striktně dodržujte lékařské pokyny.

Sledujte zdraví dítěte, uchylovat se ke službám spolehlivých pediatrů. Pamatujte si, že nemoc je lepší zabránit, než léčit.