Cefazolin. Cefazolin - použití, indikace, kontraindikace, vedlejší účinky, cena, recenze.

Stránky poskytují základní informace. Pod dohledem svědomitého lékaře je možná adekvátní diagnostika a léčba onemocnění.

Stručný popis

Složení a uvolňovací forma

Cefazolin se vyrábí ve formě bílého nebo bílého prášku s nažloutlým odstínem pro přípravu infuzního roztoku. 1 lahvička obsahuje cefazolin (ve formě sodné soli, rozpustný ve vodě) 0,5 g, 1 g, 2 g.

Farmakodynamika

Cefazolin je semisyntetické antibiotikum první generace s širokým rozsahem účinku, který baktericidně ovlivňuje grampozitivní a gramnegativní bakterie a inhibuje biosyntézu buněčné stěny. Používá se pro intravenózní a subkutánní podání.

Potlačí syntézu přírodních organických sloučenin živými organismy. Je účinný proti stafylokokům, které tvoří a netvoří penicilinázu, pneumokoky, salmonelu, gramnegativní bacily, které netvoří spóru, beta-hemolytické streptokoky sérologické skupiny A, akutní infekční onemocnění způsobené Lefflerovým bacilem, nehybným gramnegativním diplokem.

Cefazolin není účinný proti specializovaným formám bakterií, které parazitují epitelové buňky hmyzu a roztočů střevního traktu, mikroskopických částic, které infikují buňky živých organismů, porézních těl tvořících spory tvořených plísněmi různých druhů a prvoky, stejně jako anaerobů. Cefazolin se nedoporučuje k perorálnímu podání kvůli nemožnosti sání.

Farmakokinetika

Bezpečnostní opatření

Indikace pro použití

Jak se léčí cefazolinem?

Cefazolin je podáván intramuskulárně nebo intravenózně nebo kapkovitě. Pro zavedení intramuskulárně zředěného obsahu lahvičky do 3 ml izotonického roztoku chloridu sodného nebo sterilní vody pro injekce. V případě intravenózního podání léčiva se jedna dávka cefazolinu zředí v 10 ml isotonického roztoku chloridu sodného a pomalu se injikuje během pěti minut. V případě intravenózní kapky se 1 g cefazolinu zředí ve 250 ml isotonického roztoku chloridu sodného nebo 5% roztoku glukózy. Injekce se provádí půl hodiny. Pro dospělého je průměrná dávka denně jeden gram dvakrát denně. Maximální dávka denně je 6 gramů čtyřikrát denně, v závislosti na závažnosti infekce, typu patogenu a jeho reakci na antibiotikum.

V případě infekce dýchacího ústrojí střední závažnosti způsobené pneumokoky a infekcemi močových cest je cefazolin předepsán 1 g dvakrát denně. Při léčbě gramnegativních mikroorganismů je lék předepisován v množství 1 g třikrát denně. V případě závažných infekcí (otrava krve, zánět vnitřní výstelky srdce, zánět břišní dutiny, hnisavá pohrudnice, zánět kloubů a kostí, infekce močových cest s komplikacemi) může být dávka léčiva denně maximálně 6 g ve třech dávkách. U dětí je cefazolin předepsán v množství od 20 mg / kg do 50 mg / kg. V případě závažného onemocnění může být denní dávka u dětí zvýšena na 100 mg / kg. Trvání farmakoterapie je v průměru 10 dní.

V případech onemocnění vylučovacího systému u dospělých by měla být dávka cefazolinu snížena a měla by být zvýšena doba mezi injekcemi. Nejmenší dávka léčiva pro tyto pacienty může být 0,5 g.

U pacientů trpících onemocněním ledvin, v přítomnosti močovinového dusíku v krvi 50 mg% a rychlosti čištění těla z léčiva ledvinami 70 ml / min, je množství cefazolinu v případě mírné infekce půl gramu dvakrát denně, s těžkým průběhem onemocnění -1,25 g dvakrát denně (poločas je tři až pět hodin).

V případě přítomnosti močovinového dusíku v krvi 50 mg% a clearance 40 ml / min je množství cefazolinu v případě mírné infekce 0,25 g dvakrát denně, v závažných případech 0,6 g dvakrát denně (poločas je 12 hodin). ).

Pokud je dusík močoviny 75 mg% a clearance je 20 ml / min, je množství cefazolinu se střední závažností infekce 150 mg jednou denně a pro těžké formy infekce 400 g jednou denně (poločas je 30 hodin).

V přítomnosti močovinového dusíku v krvi v množství 75 mg% a clearance 5 ml / min je množství léčiva v případě léčby průměrné formy průběhu infekce 75 mg jednou denně, s těžkou formou - 200 mg denně 9, poločas je čtyřicet hodin).

V případě onemocnění ledvin u dětí se podává první dávka cefazolinu a následné dávky léků se mění v závislosti na stupni selhání ledvin. U dětí, které mají středně závažnou renální dysfunkci s clearance kreatinu 40 ml / min, by se mělo množství cefazolinu rovnat 60% denní dávky léku užívaného pro normální funkci ledvin a mělo by být rozděleno do dvou fází podávání. V případě clearance kreatinu 20 ml / min se množství cefazolinu rovná čtvrtině normy a je rozděleno do dvou fází podávání. U těžkých forem infekce v ledvinách s clearance kreatinu 5 ml / min je denní dávka 10% normy s denním přerušením zavádění léku.

Je zakázáno kombinovat roztoky cefazolinu a jiných antibiotik v jedné injekční stříkačce nebo v jednom injekčním roztoku. Doba léčby závisí na stupni onemocnění.

Vedlejší účinky

V důsledku použití cefazolinu lze pozorovat následující nežádoucí účinky: alergické reakce ve formě kopřivky na kůži, svrab, zvýšení koncentrace jednoho z typů bílých krvinek, nedělící se granulocyt vytvořený v kostní dřeni, zimnice, horečka, svrab, bronchospasmus, edém anginy pectoris šok, nevolnost, zvracení, zácpa, průjem, zvýšená tvorba plynu v břišní dutině, křeče v břiše, změny v mikroflóře těla, zánět sliznice ústní dutiny, zánět jazyka, akutní těžké onemocnění tlustého střeva, pokles počtu leukocytů, granulocytů, neutrofilních granulocytů, krevních destiček, zrychlená destrukce erytrocytů v krvi, onemocnění ledvin (zvýšení počtu metabolitů obsahujících dusík, metabolismus proteinů, zvýšená koncentrace močoviny a kreatininu v krvi, svědění řitního otvoru, lokální svědění oblast vnějších pohlavních orgánů, zánět vnitřní výstelky žil, bolest v postižené žíle, vytvrzování tkáně a bolest v oblasti injekce, reinfekce novou infekcí a neúplná infekce, zánět způsobený houbami Candida.

U pacientů s onemocněním ledvin je v případě lékové terapie v dávkách vyšších než 6 g riziko vzniku zhoršené funkce ledvin, která je charakterizována retencí prvků metabolismu dusíku a následkem nerovnováhy acidobazické rovnováhy vody. Při intravenózním podání je možná lokální bolest, existuje riziko zánětu vnitřních stěn žíly.

V případě intramuskulární injekce je pozorována bolest.

Cefazolin a alkohol

Kontraindikace

Během těhotenství

Zvláštní pokyny

V případě alergie po zahájení léčby cefazolinem se doporučuje léčbu přerušit a aplikovat léčbu, aby se snížila citlivost organismu na léčivo. Pokud se v průběhu lékové terapie zjistí exacerbace onemocnění ledvin, doporučuje se snížit dávku cefazolinu a provést další léčbu léky, neustále sledovat množství dusíku močoviny a kreatininu v krvi.

Kombinované použití cefazolinu s diuretiky a léky, které zabraňují tvorbě krevních sraženin, se nedoporučuje. V případě onemocnění ledvin je nutné snížit objem léku a prodloužit intervaly mezi injekcemi léků v závislosti na stupni poškození ledvin. Pokud není pozorována stabilní funkce ledvin, měla by být zkontrolována koncentrace léčiva v krvi z hlediska bezpečného použití. Počáteční dávka cefazolinu by měla být 500 mg.

Pokud jsou pacienti alergičtí na penicilin, je možné předpokládat jejich reakci na použití cefazolinu. Možná se jedná o projev zkříženě reagujících antigenů s jinými antibiotiky cefalosporinové skupiny a často s penicilinovými antibiotiky. U pacientů s gastrointestinálními problémy by měl být cefazolin podáván opatrně.

V případě cefazolinové terapie se může objevit Kumbusův test a falešně pozitivní reakce na stanovení hladiny glukózy v moči. Bezpečné používání cefazolinu u předčasně narozených dětí a dětí v prvním měsíci života nebylo vědecky prokázáno. U pacientů trpících kolitidou se doporučuje předepisovat cefazolin s opatrností. Účinek cefazolinu na řízení vozidla a další prostředky vyžadující zvýšenou koncentraci není vědecky prokázán.

Interakce

Předávkování

Cena

Analogy

 • Antsef
 • Zolin
 • Zolfin
 • Intrazolin
 • Ifizol
 • Kefzol
 • Lysolin
 • Natsef
 • Orizolin
 • Orpin
 • Reflin
 • Totatsef
 • Cesolin
 • Cefazolin sodný
 • Cefazolin Sandoz
 • Cefazolin Elf
 • Cefazolin "Biohemi"
 • Cefazolin-AKOS
 • Cefazolin-Ferein
 • Sodná sůl cefazolinu
 • Cefamezin
 • Cefaprim
 • Cefesol
 • Cefoprid

Recenze

Olga
Deset dní po podání cefazolinu se krevní srážlivost dítěte zastavila. Jak se ukázalo, je to nežádoucí účinek. Dítě, které je pouze 40 dní staré a je diagnostikováno s hemoragickým onemocněním v důsledku léčby antibiotiky. Před zahájením léčby antibiotiky vám doporučuji, abyste zkontrolovali jejich přínosy a přebytek nad možnými vedlejšími účinky!

Catherine
Dali dítěti 20 měsíců injekci večer, dobře spali. Takže lékaři slíbili na klinice. Děláme s novokainem. Od zánětu hrdla a průdušnice.

Evgenia
Cefazolin nám pomohl léčit pneumonii u dítěte.

Tatyana
Dospěl jsem k závěru, že cefazolin je lepší než amaksiklav a další penicilin. Po jejich použití srdce buší, stav je deprimovaný, projevuje se alergie. Jediné, co musíte brát velmi opatrně, pouze po konzultaci s lékařem. Možné působení na ledviny. A pokud ho budete muset použít znovu, nemusí to pomoci. Opatrnost je důležitá, protože antibiotikum je jediným lékem, který léčí bakterie a viry.

Víra
Vzala jsem si léčbu cefazolinem s novokainem. Velmi bolestivé.

Dima
On udělal injekce s novocaine, tolerovaný. Teprve po chvíli jsem se dozvěděl, že Novocain oslabuje účinek Cefazolinu a bez Novocainu. Velmi bolestivé. Musíte udělat jednu ránu na tři až pět minut, s přerušení. Ale zatím neexistuje žádný výsledek.

Erlane
Je nutné provádět injekce v poloze na břiše a ne tak bolestivé. Jehla by měla být silnější, například, vezměte stříkačky o 10 gramů, protože v injekčních stříkačkách je 5 gramů jehel tenčí a pro resorpci je to horší.

Anelia
Zkoušel jsem cefazolinové injekce s novokainem. Bolestivé taky.

Marina
I injekci cefazolin s novokainem. Samozřejmě, v době zavedení bolesti. Ale pomáhá. Po třech výstřelech to bylo snazší.

Maxim
Jak pomoci? Nepomohlo vám to? A moje dítě se cítilo lépe. To je pomoc. Nebuď nemocný.

Sonya
Dobrý den všichni. Chápu, že pokud začnete užívat cefazolin, buďte připraveni na nepohodlí. Léčím na klinice, ve městě. Ztratil jsem hlas. Diagnóza laryngitidy. Je tu horečka, rýma, bolesti zad. Podle potřeby, v prvních dnech se cytovir. Poté, co jsem šel do Laury. ORL mi předepsal cefazolin. Nádherný lék. Den po recepci se objevil hlas, a proto považuji tento lék za magický. ENT doporučuje injekce po dobu pěti dnů, dvakrát denně. Samozřejmě, bolest je nesnesitelná. Lék se podává pomalu. Samozřejmě, pokud uděláte všechno rychleji, myslím, že to bude samozřejmě bolestivější. Ihned dost křeče na koleno. A teprve po dvaceti minutách to bude snazší. Neexistují žádné modřiny jako těsnění. Dělají to společně s novocainem, takže to nebolí. Pro mě, s Novocainem, bez něj je všechno strašně bolestivé. Ale je to výsledek! Proto, ve prospěch zdraví, trpělivě spím. Doporučuji nebolí. A doporučuji pacientům, aby se zotavili.

Tatyana
Měl jsem těžkou bronchitidu. Snažil jsem se léčit s lékařem antibiotiky, bylo málo. A doktor doporučil píchnout cefazolin. Pět dní, dvakrát denně. Četl jsem o jeho bolesti. Tak to je. A po čtyřech dnech jsem byla zdravá. Doporučuji vám. A nebuďte nemocní.

Eugene
Mám dva syny. Jeden je sedm, druhý je jeden a půl. Ten starší má sinusitidu, mladší má bolest v krku (já tomu nerozumím, šťastná matka-doktorka). Injekce cefazolinu. Chlapci vyjdou. Stále ještě léčíme a čekáme na výsledky.

Irina
Letos jsem na jaře skončil se svou devítiměsíční dcerou v nemocnici. Po dobu jednoho týdne bylo dítě horké. Dal jsem jí svíčky. Lékař nejprve navrhl, že vzestup teploty vyvolá nové zuby. Ale testy ukázaly onemocnění ledvin. V akutní fázi. Nemocnice začala vyrábět ampicilin. Nepomohl. Pak se na kůži objevila další droga. Zrušeno a to. Poté, co lékař předepsal cefazolin. Je nejbolestnější ze všech. Ale na něj nebyla žádná reakce. Vzpomínám si, jak moje dcera trpěla bolestí při podávání léku. Radši se nedostanete do nemocnice. Nenechte se nemocit!

Anastasia
Jeden rok a dva měsíce jsem šel do nemocnice s dcerou. Teplota dítěte je 39 stupňů. Byla jí předepsána cefazolin sedm dní dvakrát denně. To způsobilo průjem, který stále trpí. Je to rok a půl. Porušení slinivky břišní, potvrzuje ultrazvuk. Udělali to třikrát. Pijeme celoroční biologii. Šli jsme do Moskvy. Lékař to vysvětlil jako nežádoucí antibiotický účinek. Samozřejmě, že cefazolin musí být prováděn ve vzácných případech při pokusu o amoxiclav. Nenechte se nemocit!

Víra
Dvakrát jsme byli léčeni cefaloxinem. Za čtyři měsíce a šest měsíců. Nejprve dvakrát denně, pak třikrát denně. Takže za rok mého života mé dítě utrpělo čtyřicet výstřelů. A to je léčba bronchitidy. Když jsem četl fórum, pochopil jsem, jak takové vzrušení přišlo od dítěte, které je již více než pět let staré. Alergie na amoxiclav nebyly.

Olga
Byl jsem v nemocnici s dítětem s vysokou horečkou, průjmem, rýmou. Lékař vysvětlil, že máme virus a nemůžeme se s ním léčit bez antibiotika. Týden byl léčen. Teplota okamžitě klesla do normálu. Poté, co jsme byli propuštěni bez přesné diagnózy. Začalo se zvracení, průjem. Snažím se léčit dysbakteriózu, i když to nebylo v nemocnici. Dítě je aktivní, s dobrou chutí k jídlu. Ale nevím, zda je nutné znovu jít do nemocnice. A to vše po injekcích.

Anastasia
Nezpracoval jsem dítě s cefaloxinem, protože jsem sám podával injekce cephaloxinu dvakrát denně při vysoké teplotě déle než týden. Teplota neklesla. Lékař mi vysvětlil, že mi to nepomohlo. Byl jsem překvapen, protože dříve to bylo jednodušší najednou. Velmi bolestivé, řídil se.

Oksana
Moje narození bylo předčasné. Po operaci mi a mé dceři podali cefazolin. Je bolestivý. Toleroval jsem to, bylo to dobré. Po dceři měla průjem, protože lékaři zapomněli předepsat potřebný lék. Hrozné.

Natalia
Vzal jsem si s dítětem injekce cephaloxinu, přičemž jsem paralelně užíval Linex a Filak Forte. Ale po nemocnici jsme našli úly a svrab. Pomáhal koupel s provázkem a čaj s heřmánkem.

Razin
Udělal jsem cefazolinové záběry dítěti během jednoho měsíce. Mám problémy se střevy. Pomocná trubka.

Anastasia
Vstřikovali jsme cefazolin po dobu pěti dnů a zároveň bifidumbakterin, který jsme dlouho pil. Nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky, žádné vyrážky, žádné zvracení, průjem. Ale jsou to velmi bolestivé injekce.

Antibiotika pro pneumonii u dospělých - režimy léků pro různé formy onemocnění

Zánět plic nebo pneumonie je nejnebezpečnější onemocnění, při kterém dochází k zánětu plicní tkáně. Tento proces vede k nerovnováze metabolismu kyslíku v těle, který ve své pokročilé formě dramaticky zvyšuje riziko vzniku otravy krví a dalších život ohrožujících stavů. Příčinou pneumonie jsou patogenní mikroby. Tento důvod vyžaduje lékovou terapii, která může infekci zabít.

Co jsou antibiotika pro pneumonii u dospělých

Zásadní součástí boje proti pneumonii jsou antibiotika, která mohou zničit patogen a potlačit jeho schopnost reprodukce. Jinak může nemoc způsobit nenapravitelné poškození těla ve formě komplikací a dokonce způsobit smrtelný výsledek. Délka léčby závisí na stupni zanedbávání pneumonie a imunitě pacienta. Extracelulární forma patogenu může být zabita během 7 dnů, intracelulární během 14 dnů, a léčba plicního abscesu může trvat 50 dnů.

Obecné zásady jmenování

Antibiotika jsou hlavním prostředkem léčby zaměřené na odstranění příčiny onemocnění, kterým je přítomnost patogenní mikroflóry. Hlavním principem léčby je správný výběr formy, která určuje metodu a faktor kontinuity léčiva v krvi a sputu. Injekce jsou považovány za dobrý způsob, protože antibiotikum je dodáváno přímo do místa lokalizace patogenu, což minimalizuje dopad na gastrointestinální trakt.

V tomto případě je perorální příjem přístupnější. Pravidla pro používání antibakteriálních látek:

 • po diagnóze musíte okamžitě začít užívat léky;
 • antibiotika první linie jsou ta, která patří do skupiny penicilinu;
 • pokud je nemoc závažná, pak se k existujícímu léku přidá účinnější prostředek (pokud je detekován patogen);
 • v počátečních těžkých případech okamžitě začíná léčba dvěma léky - doporučuje se použít penicilin s erythromycinem, monomitsinem nebo streptomycinem, stejně jako tetracyklin s oleandomycinem a monomitsinem;
 • více než dvě drogy v ambulantním prostředí se nedoporučuje;
 • malé dávky se nedoporučují, aby se bakterie nerozvinuly;
 • dlouhodobé užívání antibiotik (více než 6-10 dnů) vede k rozvoji dysbiózy, což vyžaduje použití probiotik;
 • jestliže léčba vyžaduje léčbu déle než tři týdny, pak je nezbytné poskytnout 7denní přestávku a další použití nitrofuranových přípravků nebo sulfonamidů;
 • průběh je důležitý i při vymizení negativních symptomů.

Jaká antibiotika užívat pro pneumonii

Lékaři častěji předepisují antibiotika pro pneumonii u dospělých z následujících účinných skupin:

 1. Peniciliny: karbenicilin, augmentin, amoxiclav, ampicilin, piperacilin.
 2. Cefalosporiny: Ceftriaxon, Cefalexin, Cefuroxime.
 3. Makrolidy: klarithromycin, erythromycin, azithromycin.
 4. Aminoglykosidy: Streptomycin, Gentamicin, Tobramycin.
 5. Fluorochinolony: Ciprofloxacin, Ofloxacin.

Každá z těchto skupin se liší od ostatních v šíři spektra aplikace, trvání a síly nárazu, vedlejších účinků. Pro porovnání léků se podívejte na tabulku:

Léčí nekomplikovanou pneumonii způsobenou strepto a pneumokoky, enterobakteriemi, ale jsou proti Klebsiella a E. coli bezmocní. Účel této skupiny nastává, když je prokázána citlivost mikrobů na léčivo, s kontraindikací makrolidů.

Erytromycin, azithromycin, klarithromycin, Midecamycin

Léky první linie v přítomnosti kontraindikací skupiny penicilinu. Úspěšně léčí atypickou pneumonii, pneumonii na pozadí akutních respiračních infekcí. Léky ovlivňují mykoplazmy, chlamydii, legionelu, hemophilus bacillus, ale prakticky nezabíjejí stafylokoky a streptokoky.

Oxacillin, Amoxiclav, Ampicillin, Flemoklav

Určeno s prokázanou citlivostí na mikroorganismy - hemofilní bacily, pneumokoky. Léky se používají k léčbě mírné pneumonie způsobené viry a bakteriemi.

Působí na bakterie rezistentní na cefalosporiny, eliminují komplexní formy onemocnění a sepse.

Fluorochinolony (chinolony, fluorochinoly)

Levofloxacin, moxifloxacin, sparfloxacin

Ovlivňují pneumokoky.

Prostředky jsou podobné účinkům na peniciliny a cefalosporiny, mají velký vliv na gramnegativní mikroorganismy.

Při předepisování antibiotik pro léčbu pneumonie u dospělých by lékaři měli věnovat pozornost kompatibilitě léčiv. Například nemůžete současně užívat léky stejné skupiny nebo kombinovat neomycin s monomitsinem a streptomycinem. V počáteční fázi, za účelem získání výsledků bakteriologických studií, se používá široké spektrum léčiv, které se užívají ve formě kontinuální terapie po dobu tří dnů. Pak se může pulmonolog rozhodnout, že léčivo nahradí.

U těžkých dospělých se doporučuje kombinace Levofloxacinu a Tavanic, Ceftriaxonu a Fortum, Sumamed a Fortum. Pokud jsou pacienti mladší 60 let a mají mírný stupeň pneumonie, užívají přípravek Tavanic nebo Avelox po dobu pěti dnů, Doxycycline po dobu dvou týdnů, Amoxiclav, Augmentin po dobu 14 dnů. Nezávisle jmenovat antibakteriální prostředky, zejména starší osoby.

Forma získaná Společenstvím

Léčba pneumonie získané v komunitě u dospělých se provádí pomocí makrolidů. Někdy předepsané finanční prostředky na bázi kyseliny klavulanové, sulbaktamu, penicilinů, cefalosporinů 2-3 generací v kombinaci s makrolidy. V závažných případech jsou uvedeny karbapenemy. Popis několika léků:

 1. Amoxicilin - tobolky a suspenze na bázi složky se stejným názvem ze skupiny polosyntetických penicilinů. Princip účinku: inhibice syntézy buněčné stěny. Přijetí je kontraindikováno v případě nesnášenlivosti složek a infekční mononukleózy vysoké závažnosti. Dávkování: 500 mg třikrát denně.
 2. Levofloxacin je pilulka založená na hemihydrátu levofloxacinu, která blokuje syntézu mikrobiálních buněk a porušuje jejich cytoplazmatické a buněčné membránové bariéry. Jsou kontraindikovány pro léze šlach ve věku do 18 let během těhotenství a kojení. Dávkování: 500 mg 1-2 krát denně po dobu 7-14 dnů.
 3. Imipenem - beta-laktamový karbapenem, vyrobený ve formě injekčního roztoku. Používá se ve formě kapiček nebo intramuskulárních injekcí. Dávkování: 1-1,5 g denně ve dvou dávkách. Délka kapátka je 20-40 minut. Kontraindikace: těhotenství, až tři měsíce pro intravenózní aplikaci a až 12 let pro intramuskulární injekci, závažné selhání ledvin.

Aspirace

Antibakteriální činidla pro léčbu pneumonie typu aspirace by měla zahrnovat kyselinu klavulanovou, amoxicilin, aminoglykosidy na bázi vankomycinu. V těžkých případech jsou cefalosporiny třetí generace uvedeny v kombinaci s aminoglykosidy, metronidazolem. Popis léku:

 1. Augmentin - tablety na bázi trihydrátu amoxicilinu a kyseliny klavulanové ve formě draselné soli. Ve skupině penicilinů inhibuje beta-laktamázu. Příjem: na 1 tabletu 875 +125 mg dvakrát / den nebo na tabletu 500 + 125 mg třikrát denně. U dětí se uvádí formát suspenze (tableta se rozpouští ve vodě). Kontraindikace: žloutenka.
 2. Moxifloxacin - antimikrobiální roztok a tablety ze skupiny fluorochinolonů. Obsahuje moxifloxacin hydrochlorid, kontraindikován v těhotenství, kojení, do 18 let. Dávkování: jednou denně, 250 ml intravenózně po dobu jedné hodiny nebo orálně 400 mg / den v průběhu 10 dnů.
 3. Metronidazol - roztok pro infuze nebo tablety na bázi složky se stejným názvem. Derivát 5-nitroimidazolu inhibuje syntézu bakteriálních nukleových kyselin. Kontraindikace: leukopenie, porucha koordinace, epilepsie, selhání jater. Dávkování: 1,5 g / den ve třech dávkách týdně ve formě tablet.

Nosocomial

Pneumonie nozomálního typu se léčí pomocí 3 až 4 generace cefalosporinů, Augmentina. V závažném případě je znázorněno použití karboxypenicilinů v kombinaci s aminoglykosidy, cefalosporiny třetí generace nebo 4 generacemi v kombinaci s aminoglykosidy. Populární drogy:

 1. Ampicilin - tablety a tobolky obsahují ampicilin trihydrát, který inhibuje syntézu bakteriální buněčné stěny. Kontraindikován u mononukleózy, lymfocytární leukémie, abnormální funkce jater. Bylo prokázáno, že se aplikuje 250-500 mg 4krát denně perorálně nebo 250-500 mg každé 4-6 hodin intramuskulárně nebo intravenózně.
 2. Ceftriaxon - injekční prášek obsahuje dvojsodnou sůl ceftriaxonu. Inhibuje syntézu buněčné membrány mikroorganismů. Kontraindikováno v prvních třech měsících těhotenství. Průměrná denní dávka: 1-2 g / den nebo 0,5-1 g každých 12 hodin. Používá se intramuskulárně a intravenózně v nemocnici.
 3. Tavanic - tablety a roztok pro infuzi na bázi levofloxacinu. Ve skupině fluorochinolonů mají široký antimikrobiální účinek. Kontraindikován při epilepsii, porušení šlach, kojení, nesení dítěte do 18 let, s onemocněním srdce. Způsob aplikace: 250-500 mg tablety 1-2 krát denně nebo v časných stádiích intravenózních 250-500 mg 1-2 krát denně.

Mykoplazma

Tato forma onemocnění je atypická, projevuje se nazální kongescí, myalgií, bolestmi v krku, bolestmi hlavy, paroxyzmálním kašlem a celkovou slabostí. Onemocnění se léčí nejméně 14 dní, během prvních 48 až 72 hodin se používají intravenózní roztoky. Aplikujte léky ze skupiny makrolidů:

 1. Clarithromycin je polosyntetický makrolid ve formě tablet na bázi klarithromycinu. Inhibuje syntézu bakteriálního ribozomového proteinu, což vede k smrti patogenu. Kontraindikováno v těhotenství, kojení, do 12 let, v kombinaci s lékem námeř. Dávkování: 250 mg dvakrát denně po dobu jednoho týdne.
 2. Sumamed - roztok pro infuze, tablety, kapsle a prášek pro orální podání ze skupiny makrolidů azalidů. Inhibujte syntézu proteinů bakteriemi, mají baktericidní účinek. Kontraindikace: poruchy jater a ledvin. Způsob použití: jednou denně, 500 mg jednou denně po dobu tří dnů.
 3. Rovamycin je tableta na bázi spiramycinu, člen makrolidové skupiny. Působí bakteriostaticky a narušují syntézu proteinů uvnitř buňky. Kontraindikován při laktaci. Dávkování: 2-3 tablety ve 2-3 dávkách denně

Léčba pneumonie způsobená Klebsiellou

Onemocnění způsobené Klebsiella (mikroorganismy v lidském střevě) se vyvíjí na pozadí imunity a vede k rozvoji plicní infekce. V počátečním stadiu u dospělých se používají aminoglykosidy a cefalosporiny 3. generace po dobu 14-21 dnů. Používejte léky:

 1. Amikacin - prášek pro výrobu roztoku podávaného intravenózně a intramuskulárně, obsahuje amikacin sulfát. Semisyntetický antibiotický aminoglykosidový baktericidní účinek, který ničí cytoplazmatickou bariéru buňky. Kontraindikován u těžké renální chronické insuficience, neuritidy sluchového nervu, těhotenství. Dávkování: 5 mg / kg tělesné hmotnosti každých 8 hodin. U nekomplikovaných infekcí je indikováno podávání 250 mg každých 12 hodin.
 2. Gentamicin je aminoglykosid ve formě injekčního roztoku obsahujícího gentamicin sulfát. Porušuje syntézu bílkovin buněčné membrány mikroorganismů. Kontraindikován při přecitlivělosti na složky. Způsob aplikace: 1-1,7 mg / kg tělesné hmotnosti 2-4 krát / den intravenózně nebo intramuskulárně. Průběh léčby trvá 7-10 dní.
 3. Cefalotin je antibiotikum cefalosporinu první generace, které působí s destrukcí bakteriálních buněk. Roztok pro parenterální podání na bázi cefalotinu. Kontraindikace: přecitlivělost na složky, beta-laktamová antibiotika. Dávkování: intravenózně nebo intramuskulárně při 0,5-2 g každých 6 hodin. Pro komplikace jsou indikovány 2 g každé 4 hodiny.

S městnavou pneumonií

Antibiotika pro pneumonii městnavého typu jsou předepisována ze skupiny cefalosporinů, někdy jsou předepsány makrolidy. Kongestivní pneumonie u dospělých je sekundární zánět plic v důsledku stagnace v plicním oběhu. Pacienti s aterosklerózou, hypertenzí, ischemií, plicním emfyzémem a somatickými onemocněními jsou ohroženi jeho rozvojem. Léky se používají 14 až 21 dní:

 1. Digran - antimikrobiální tablety ze skupiny fluorochinolonů na bázi monohydrátu ciprofloxacinu a hydrochloridu tinidazolu. Proniká bakteriální stěnou, působí baktericidně. Kontraindikace: těhotenství, kojení, věk do 12 let. Dávkování: 500-750 mg každých 12 hodin před jídlem.
 2. Cefazolin - prášek pro přípravu parenterálního roztoku. Obsahuje sodnou sůl cefazolin - polosyntetické cefalosporinové antibiotikum první generace. Lék je baktericidní, kontraindikován v těhotenství ve věku 1 měsíce. Způsob použití: intramuskulárně nebo intravenózně 0,25-1 g každých 8-12 hodin. V těžkých případech, zavedení 0,5-1 g každých 6-8 hodin.
 3. Targocid, lyofilizovaný prášek pro přípravu injekcí, obsahuje teikoplanin, který má antimikrobiální a baktericidní účinky. Blokuje syntézu buněčné stěny a brání růstu bakterií a jejich reprodukci. Kontraindikace: přecitlivělost na beta-laktamová antibiotika. Dávkování: intramuskulárně nebo intravenózně první den, 400 mg, poté 200 mg jednou denně / den.

Antibiotika pilulky

Nejoblíbenější formát léků jsou tablety. Je třeba je užívat během jídla nebo po jídle, pít vodu. Populární drogy:

 1. Erytromycin je antibiotikum makrolid obsahující erythromycin. Porušuje tvorbu peptidových vazeb mezi aminokyselinami bakterií, což způsobuje jejich smrt. Kontraindikován při redukci sluchu, laktace, až 14 let. Dávkování: 0,25-0,5 g každých 4-6 hodin.
 2. Moxifloxacin - baktericidní tablety ze skupiny fluorochinolonů na bázi moxifloxacin hydrochloridu. Blokovat enzymy zodpovědné za reprodukci DNA bakterií. Kontraindikace: věk do 18 let, těhotenství, kojení. Způsob použití: 400 mg / den po dobu 10 dnů.

Cefazolin

Ceny v internetových lékárnách:

Cefazolin je antibakteriální léčivo se širokým spektrem účinku první generace.

Forma uvolnění a složení cefazolinu

Cefazolin je dostupný ve formě hygroskopického bílého prášku ve skleněných lahvičkách pro přípravu roztoku pro intravenózní a intramuskulární injekce.

Jedna lahvička obvykle obsahuje 0,5, 1 nebo 2 g sodné soli cefazolinu.

Farmakologický účinek cefazolinu

Léčivo je cefalosporinové antibiotikum s baktericidním účinkem.

Toto antibiotikum je účinné proti grampozitivním mikroorganismům, jako jsou: Corynebacterium diphtheriae Staphylococcus spp., Bacillus anthracis, Streptococcus spp. Gramnegativní mikroorganismy: Salmonella spp., Neisseria meningitidis, Shigella spp., Neisseria gonorrhoeae, Klebsiella spp., Escherichia coli.

Také ukazuje aktivitu proti Leptospira spp., Spirochaetoceae.

Indospozitivní kmeny Proteus spp., Mycobacterium tuberculosis, Pseudomonas aeruginosa, anaerobní bakterie jsou rezistentní na Cefazolin.

Cefazolin inhibuje syntézu buněčné stěny bakterií.

Indikace pro použití Cefazolin

Podle instrukcí je Cefazolin předepsán k léčbě infekcí způsobených přítomností mikroorganismů citlivých na léčivo, a to:

 • plicní absces, pneumonie, empyema;
 • septikémie;
 • infekce žlučových a močových cest;
 • peritonitida;
 • popáleniny, infekce ran;
 • endokarditida;
 • infekce osteoartikulárního aparátu;
 • osteomyelitidu;
 • infekce pánevních orgánů;
 • mastitida;
 • infekce měkkých tkání, kůže;
 • otitis media;
 • syfilis;
 • kapavka.

Kontraindikace při použití přípravku Cefazolin

Podle instrukcí je Cefazolin kontraindikován v případě zvýšené náchylnosti pacientů k cefalosporinovým antibiotikům, těhotenství a dětem, které nedosáhly věku jednoho měsíce.

Dávkování a podávání Cefazolin

Cefazolin je určen pro intravenózní nebo intramuskulární podání.

Pro intramuskulární injekci se obsah lahvičky zředí 4-5 ml sterilní vody nebo roztoku chloridu sodného a vstříkne se do svalu (hluboce).

Pro zavedení intravenózního bolusu se jedna dávka léčiva zředí 10 ml roztoku chloridu sodného a injikuje se po dobu 3-5 minut.

Pro zavedení intravenózního odkapávání se 0,5-1 g léčiva zředí 100 až 250 ml 5% roztoku glukózy nebo roztoku chloridu sodného a injikuje se 20 až 30 minut (60 až 80 kapek za minutu).

Pro dospělé pacienty je denní dávka léku 1-4 g nebo více (v závislosti na závažnosti infekčního procesu, typu mikroorganismu, který ji způsobil, a na stupni citlivosti na toto antibiotikum).

Jedna dávka cefazolinu: t

 • u infekcí, které jsou způsobeny grampozitivními bakteriemi - 0,25-0,5 g s intervalem mezi podáváními 8 hodin;
 • u infekcí, které jsou způsobeny gramnegativními bakteriemi, 0,5–1 g s intervalem mezi injekcemi 6-8 hodin;
 • s mírnými pneumokokovými infekcemi dýchacích cest a infekcí močových cest - 0,5-1 g s intervalem mezi injekcemi 12 hodin;
 • v těžkých infekčních procesech, jako jsou komplikované urologické infekce, endokarditida, sepse, destruktivní pneumonie, peritonitida, akutní hematogenní osteomyelitida, až 6 g s intervalem mezi injekcemi za 6-8 hodin.

Denní dávka pro děti starší než jeden měsíc je 20-50 mg na kg tělesné hmotnosti, rozdělená do 3-4 injekcí (v případě závažných infekcí až do 100 mg na kg tělesné hmotnosti).

Pokud dojde k poruše funkce ledvin, léčebný režim by měl být upraven ve směru klesajících dávek a prodloužen interval mezi injekcemi antibiotik.

Bez ohledu na stupeň poškození ledvin by počáteční dávka léčiva měla být 0,5 g.

Nežádoucí účinky Cefazolin

Podle recenzí může Cefazolin vyvolat nežádoucí účinky.

Alergické reakce: svědění, kopřivka, horečka, eosinofilie, angioedém, anafylaktický šok, artralgie.

Trávicí systém: průjem, nevolnost, zvracení, zvýšená aktivita jaterních enzymů.

Účinky způsobené chemoterapeutickým účinkem léku: pseudomembranózní kolitida, kandidóza.

Hematopoetický systém: neutropenie, leukopenie, trombocytopenie.

Močový systém: poruchy ledvin.

Lokální reakce: výskyt bolesti v oblasti intramuskulární injekce.

Pacienti s poruchou funkce ledvin mohou mít během léčby vysokými dávkami Cefazolinu příznaky nefrotoxicity (zvýšení sérového kreatinu a dusíku v moči). V takových případech by měla být dávka léčiva snížena a léčba by měla být prováděna pod kontrolou těchto indikátorů (jednou týdně).

Předávkování cefazolinem

Podle recenzí, Cefazolin při podání v dávkách, které převyšují doporučené, způsobuje parestézii, závratě, bolesti hlavy.

V případě předávkování nebo akumulace léčiva u pacientů s chronickým selháním ledvin dochází k neurotoxickým účinkům s vysokou konvulzivní připraveností, zvracením, tachykardií, generalizovanými klonikotonickými záchvaty.

Při předávkování cefazolinem je proces odstranění léčiva z těla urychlen hemodialýzou.

Použití v průběhu březosti a laktace

Cefazolin je schopen překonat placentární bariéru.

V mateřském mléku byly zjištěny nízké koncentrace léčiva.

V tomto ohledu se užívání přípravku Cefazolin pro indikaci během těhotenství a kojení může vyskytnout pouze tehdy, je-li přínos pro matku vyšší než riziko pro dítě.

Interakce s jinými léky

Při použití tohoto antibiotika ve stejnou dobu jako „loopback“ diuretika může blokovat tubulární sekreci cefazolinu.

Při současném použití s ​​ethanolem se mohou objevit reakce podobné disulfiramu.

Vylučování cefazolinu je zhoršeno probenecidem.

Cefazolin se také nedoporučuje používat současně s antikoagulancii.

Zvláštní pokyny

Cefazolin, pokud je indikován, je pečlivě používán u pacientů s poruchou funkce ledvin. V takových případech je vyžadován individuální výběr dávek a intervalů mezi podáváními léčiva při stálém monitorování koncentrace cefazolinu v séru. Pokud se objeví alergická reakce, léčivo se zruší a předepíše se symptomatická léčba.

U pacientů s přecitlivělostí na peniciliny se mohou vyskytnout alergické reakce na cefalosporiny.

Během léčby cefazolinem se může objevit falešně pozitivní reakce na cukr v moči.

Použití Cefazolin neovlivňuje úroveň koncentrace a rychlost psychomotorických reakcí proto nemění schopnost řídit auto a další mechanismy.

Podmínky pro uchovávání cefazolinu

Lék je uložen na místech s omezeným přístupem dětí při teplotě 15-25ºС.

myLor

Léčba nachlazení a chřipky

 • Domů
 • Všechno
 • Cefazolin pro léčbu pneumonie

Cefazolin označuje léky, které ovlivňují různé typy mikroorganismů a mají antibakteriální aktivitu. Používá se při léčbě infekcí, které jsou způsobeny jednobuněčnými mikroorganismy, které mají jednovrstvou membránu a nemají jednu: pneumonii, nespecifický zánět plicní tkáně, infekce dýchacích cest, hnisavou pohrudnici, zánět břišní dutiny, infekci krve, infekce močových cest, zánět vnitřní výstelky srdce, zánět kostní dřeň vyplývající ze všech druhů otevřených poranění, septiktoxémie (infekce popálenin), infekce močových cest patogenní mikrobiální flórou, pyodermie (infekce kůže a měkkých tkání), zánětlivá a dystrofická onemocnění osteoartikulárního aparátu, dystrofie kostní tkáně systémové povahy.

Složení a uvolňovací forma

Cefazolin se vyrábí ve formě bílého nebo bílého prášku s nažloutlým odstínem pro přípravu infuzního roztoku. 1 lahvička obsahuje cefazolin (ve formě sodné soli, rozpustný ve vodě) 0,5 g, 1 g, 2 g.

Farmakodynamika Cefazolin je polosyntetické antibiotikum první generace se širokým spektrem účinku, jehož baktericidní účinek na grampozitivní a gramnegativní bakterie inhibuje biosyntézu buněčné stěny. Používá se pro intravenózní a subkutánní podání.

Potlačí syntézu přírodních organických sloučenin živými organismy. Je účinný proti stafylokokům, které tvoří a netvoří penicilinázu, pneumokoky, salmonelu, gramnegativní bacily, které netvoří spóru, beta-hemolytické streptokoky sérologické skupiny A, akutní infekční onemocnění způsobené Lefflerovým bacilem, nehybným gramnegativním diplokem.

Cefazolin není účinný proti specializovaným formám bakterií, které parazitují epitelové buňky hmyzu a roztočů střevního traktu, mikroskopických částic, které infikují buňky živých organismů, porézních těl tvořících spory tvořených plísněmi různých druhů a prvoky, stejně jako anaerobů. Cefazolin se nedoporučuje k perorálnímu podání kvůli nemožnosti sání.

Farmakokinetika

V případě intramuskulárního a intravenózního podání cefazolin okamžitě proniká do buněčné tkáně a buněčné tekutiny. Nejvyšší koncentrace léčiva po jednorázové dávce je pozorována 60 minut po jejím podání. V případě infuzní terapie je koncentrace cefazolinu v krvi největší, což také ovlivňuje urychlenou eliminaci léku (poločas je dvě hodiny).

Cefazolin úspěšně překonává placentární bariéru a rozpouští se v kloubní, peritoneální a anatomické tekutině, pohrudnici. Cefazolin je pozorován v krevní plazmě po dobu dvanácti hodin. V mateřském mléku je lék pozorován v nízkých koncentracích. Lék se vylučuje ledvinami, což zvyšuje množství cefazolinu v moči. V zásadě se 90% ledvin vylučuje beze změny.

Bezpečnostní opatření

Terapie u pacientů s onemocněním ledvin zahrnuje užívání malých dávek cefazolinu, aby se zabránilo hromadění léků. Nežádoucím účinkem léčiva jsou alergické reakce, které jsou typické pro všechny cefalosporiny. V tomto případě je nutné podstoupit léčbu antialergickými léky.

Indikace pro použití

Cefaloxin se doporučuje k léčbě následujících infekčních a zánětlivých onemocnění:

 • infekce dýchacích cest
 • infekce kloubů a kostí
 • infekce močových cest
 • otrava krve
 • zánět břicha
 • zánětu vnitřní výstelky srdce
 • syfilis
 • kapavka
 • prevence pooperačních komplikací

Jak se léčí cefazolinem?

Cefazolin je podáván intramuskulárně nebo intravenózně nebo kapkovitě. Pro zavedení intramuskulárně zředěného obsahu lahvičky do 3 ml izotonického roztoku chloridu sodného nebo sterilní vody pro injekce. V případě intravenózního podání léčiva se jedna dávka cefazolinu zředí v 10 ml isotonického roztoku chloridu sodného a pomalu se injikuje během pěti minut. V případě intravenózní kapky se 1 g cefazolinu zředí ve 250 ml isotonického roztoku chloridu sodného nebo 5% roztoku glukózy. Injekce se provádí půl hodiny. Pro dospělého je průměrná dávka denně jeden gram dvakrát denně. Maximální dávka denně je 6 gramů čtyřikrát denně, v závislosti na závažnosti infekce, typu patogenu a jeho reakci na antibiotikum.

V případě infekce dýchacího ústrojí střední závažnosti způsobené pneumokoky a infekcemi močových cest je cefazolin předepsán 1 g dvakrát denně. Při léčbě gramnegativních mikroorganismů je lék předepisován v množství 1 g třikrát denně. V případě závažných infekcí (otrava krve, zánět vnitřní výstelky srdce, zánět břišní dutiny, hnisavá pohrudnice, zánět kloubů a kostí, infekce močových cest s komplikacemi) může být dávka léčiva denně maximálně 6 g ve třech dávkách. U dětí je cefazolin předepsán v množství od 20 mg / kg do 50 mg / kg. V případě závažného onemocnění může být denní dávka u dětí zvýšena na 100 mg / kg. Trvání farmakoterapie je v průměru 10 dní.

V případech onemocnění vylučovacího systému u dospělých by měla být dávka cefazolinu snížena a měla by být zvýšena doba mezi injekcemi. Nejmenší dávka léčiva pro tyto pacienty může být 0,5 g.

U pacientů trpících onemocněním ledvin, v přítomnosti močovinového dusíku v krvi 50 mg% a rychlosti čištění těla z léčiva ledvinami 70 ml / min, je množství cefazolinu v případě mírné infekce půl gramu dvakrát denně, s těžkým průběhem onemocnění -1,25 g dvakrát denně (poločas je tři až pět hodin).

V případě přítomnosti močovinového dusíku v krvi 50 mg% a clearance 40 ml / min je množství cefazolinu v případě mírné infekce 0,25 g dvakrát denně, v závažných případech 0,6 g dvakrát denně (poločas je 12 hodin). ).

Pokud je dusík močoviny 75 mg% a clearance je 20 ml / min, je množství cefazolinu se střední závažností infekce 150 mg jednou denně a pro těžké formy infekce 400 g jednou denně (poločas je 30 hodin).

V přítomnosti močovinového dusíku v krvi v množství 75 mg% a clearance 5 ml / min je množství léčiva v případě léčby průměrné formy průběhu infekce 75 mg jednou denně, s těžkou formou - 200 mg denně 9, poločas je čtyřicet hodin).

V případě onemocnění ledvin u dětí se podává první dávka cefazolinu a následné dávky léků se mění v závislosti na stupni selhání ledvin. U dětí, které mají středně závažnou renální dysfunkci s clearance kreatinu 40 ml / min, by se mělo množství cefazolinu rovnat 60% denní dávky léku užívaného pro normální funkci ledvin a mělo by být rozděleno do dvou fází podávání. V případě clearance kreatinu 20 ml / min se množství cefazolinu rovná čtvrtině normy a je rozděleno do dvou fází podávání. U těžkých forem infekce v ledvinách s clearance kreatinu 5 ml / min je denní dávka 10% normy s denním přerušením zavádění léku.

Je zakázáno kombinovat roztoky cefazolinu a jiných antibiotik v jedné injekční stříkačce nebo v jednom injekčním roztoku. Doba léčby závisí na stupni onemocnění.

Nežádoucí účinky V důsledku použití cefazolinu lze pozorovat následující nežádoucí účinky: alergické reakce ve formě kopřivky na kůži, svrab, zvýšení koncentrace jednoho z typů leukocytů, nedělící se granulocyty vytvořené v kostní dřeni, zimnice, horečka, svrab, bronchospasmy, Quinckus otok, šok, nevolnost, zvracení, zácpa, průjem, zvýšená tvorba plynu v břišní dutině, křeče v břiše, změny v mikroflóře těla, zánět sliznice ústní dutiny, zánět akutní těžké onemocnění tlustého střeva, snížení počtu leukocytů, granulocytů, neutrofilních granulocytů, krevních destiček, zrychlené destrukce erytrocytů v krvi, onemocnění ledvin (zvýšení počtu produktů metabolismu proteinů obsahujících dusík, zvýšení koncentrace močoviny a kreatininu v krvi, svědění řiti lokální svědění v oblasti vnějších pohlavních orgánů, zánět vnitřní výstelky žil, bolest v okolí postižené žíly, zpevnění tkáně a bolest v oblasti injekce, reinfekce nových a Infekce s neúplným infekčním procesem, zánět způsobený Candida.

U pacientů s onemocněním ledvin je v případě lékové terapie v dávkách vyšších než 6 g riziko vzniku zhoršené funkce ledvin, která je charakterizována retencí prvků metabolismu dusíku a následkem nerovnováhy acidobazické rovnováhy vody. Při intravenózním podání je možná lokální bolest, existuje riziko zánětu vnitřních stěn žíly.

V případě intramuskulární injekce je pozorována bolest.

Cefazolin a alkohol

Při užívání drog je alkohol přísně kontraindikován.

Kontraindikace

V případě léčby cefazolinem se mohou objevit nežádoucí účinky: t

- v případě citlivosti na léky skupiny cefalosporinů;

- dětský věk novorozence do jednoho měsíce;

- období kojení.

Během těhotenství

Cefazolin se během těhotenství nedoporučuje. Užívání této drogy během kojení je možné, pokud přínosy, které přináší, jsou vyšší než vnímané riziko pro novorozence.

Zvláštní pokyny

V případě alergie po zahájení léčby cefazolinem se doporučuje léčbu přerušit a aplikovat léčbu, aby se snížila citlivost organismu na léčivo. Pokud se v průběhu lékové terapie zjistí exacerbace onemocnění ledvin, doporučuje se snížit dávku cefazolinu a provést další léčbu léky, neustále sledovat množství dusíku močoviny a kreatininu v krvi.

Kombinované použití cefazolinu s diuretiky a léky, které zabraňují tvorbě krevních sraženin, se nedoporučuje. V případě onemocnění ledvin je nutné snížit objem léku a prodloužit intervaly mezi injekcemi léků v závislosti na stupni poškození ledvin. Pokud není pozorována stabilní funkce ledvin, měla by být zkontrolována koncentrace léčiva v krvi z hlediska bezpečného použití. Počáteční dávka cefazolinu by měla být 500 mg.

Pokud jsou pacienti alergičtí na penicilin, je možné předpokládat jejich reakci na použití cefazolinu. Možná se jedná o projev zkříženě reagujících antigenů s jinými antibiotiky cefalosporinové skupiny a často s penicilinovými antibiotiky. U pacientů s gastrointestinálními problémy by měl být cefazolin podáván opatrně.

V případě cefazolinové terapie se může objevit Kumbusův test a falešně pozitivní reakce na stanovení hladiny glukózy v moči. Bezpečné používání cefazolinu u předčasně narozených dětí a dětí v prvním měsíci života nebylo vědecky prokázáno. U pacientů trpících kolitidou se doporučuje předepisovat cefazolin s opatrností. Účinek cefazolinu na řízení vozidla a další prostředky vyžadující zvýšenou koncentraci není vědecky prokázán.

Interakce

Použití cefazolinu s diuretiky a léky, které zabraňují tvorbě krevních sraženin, se nedoporučuje. Vzájemně se posilující účinek antimikrobiálního působení v případě současného užívání léčiva s antibiotiky antiparazitického směru, vankomycin, rifampicin byl vědecky prokázán. Zvýšení koncentrace cefazolinu v krvi vyvolává furosemid.

Antibakteriální antibiotika v případě společného užívání s cefazolinem vyvolávají porušení ledvin. Použití lidokainu k přípravě roztoku pro intravenózní podání se nedoporučuje. Odstranění odpadních produktů ledvinami je sníženo kombinovaným použitím cefazolinu s probenecidem.

Falešně pozitivní výsledky testů na koncentraci cukru v moči v případě jejich použití s ​​použitím Benedictova roztoku, Fehlingova roztoku nebo Klinitestu ve formě tablet jsou možné. Spolu s tím žádný účinek cefazolinu na analýzy hladiny cukru v moči, prováděné pomocí enzymatických metod.

Předávkování

V případě překročení objemu injikovaného cefazolinu se může objevit migréna, ztráta orientace. Se zvýšením dávky léku pro pacienty trpící onemocněním ledvin jsou možné projevy záchvatů, zvracení a rychlý srdeční tep. Pokud mají pacienti otravu a je-li pozorováno předávkování lékem, lze urychlenou eliminací léku dosáhnout hemodialýzou.

Cena

Náklady na 1 láhev cefazolin 1g je 13-23 rublů a 89-102 rublů, v závislosti na výrobci.

Analogy

 • Antsef
 • Zolin
 • Zolfin
 • Intrazolin
 • Ifizol
 • Kefzol
 • Lysolin
 • Natsef
 • Orizolin
 • Orpin
 • Reflin
 • Totatsef
 • Cesolin
 • Cefazolin sodný
 • Cefazolin Sandoz
 • Cefazolin Elf
 • Cefazolin "Biohemi"
 • Cefazolin-AKOS
 • Cefazolin-Ferein
 • Sodná sůl cefazolinu
 • Cefamezin
 • Cefaprim
 • Cefesol
 • Cefoprid

Recenze

Deset dní po podání cefazolinu se krevní srážlivost dítěte zastavila. Jak se ukázalo, je to nežádoucí účinek. Dítě, které je pouze 40 dní staré a je diagnostikováno s hemoragickým onemocněním v důsledku léčby antibiotiky. Před zahájením léčby antibiotiky vám doporučuji, abyste zkontrolovali jejich přínosy a přebytek nad možnými vedlejšími účinky!

Dali dítěti 20 měsíců injekci večer, dobře spali. Takže lékaři slíbili na klinice. Děláme s novokainem. Od zánětu hrdla a průdušnice.

Cefazolin nám pomohl léčit pneumonii u dítěte.

Dospěl jsem k závěru, že cefazolin je lepší než amaksiklav a další penicilin. Po jejich použití srdce buší, stav je deprimovaný, projevuje se alergie. Jediné, co musíte brát velmi opatrně, pouze po konzultaci s lékařem. Možné působení na ledviny. A pokud ho budete muset použít znovu, nemusí to pomoci. Opatrnost je důležitá, protože antibiotikum je jediným lékem, který léčí bakterie a viry.

Vzala jsem si léčbu cefazolinem s novokainem. Velmi bolestivé.

On udělal injekce s novocaine, tolerovaný. Teprve po chvíli jsem se dozvěděl, že Novocain oslabuje účinek Cefazolinu a bez Novocainu. Velmi bolestivé. Musíte udělat jednu ránu na tři až pět minut, s přerušení. Ale zatím neexistuje žádný výsledek.

Je nutné provádět injekce v poloze na břiše a ne tak bolestivé. Jehla by měla být silnější, například, vezměte stříkačky o 10 gramů, protože v injekčních stříkačkách je 5 gramů jehel tenčí a pro resorpci je to horší.

Zkoušel jsem cefazolinové injekce s novokainem. Bolestivé taky.

I injekci cefazolin s novokainem. Samozřejmě, v době zavedení bolesti. Ale pomáhá. Po třech výstřelech to bylo snazší.

Jak pomoci? Nepomohlo vám to? A moje dítě se cítilo lépe. To je pomoc. Nebuď nemocný.

Dobrý den všichni. Chápu, že pokud začnete užívat cefazolin, buďte připraveni na nepohodlí. Léčím na klinice, ve městě. Ztratil jsem hlas. Diagnóza laryngitidy. Je tu horečka, rýma, bolesti zad. Podle potřeby, v prvních dnech se cytovir. Poté, co jsem šel do Laury. ORL mi předepsal cefazolin. Nádherný lék. Den po recepci se objevil hlas, a proto považuji tento lék za magický. ENT doporučuje injekce po dobu pěti dnů, dvakrát denně. Samozřejmě, bolest je nesnesitelná. Lék se podává pomalu. Samozřejmě, pokud uděláte všechno rychleji, myslím, že to bude samozřejmě bolestivější. Ihned dost křeče na koleno. A teprve po dvaceti minutách to bude snazší. Neexistují žádné modřiny jako těsnění. Dělají to společně s novocainem, takže to nebolí. Pro mě, s Novocainem, bez něj je všechno strašně bolestivé. Ale je to výsledek! Proto, ve prospěch zdraví, trpělivě spím. Doporučuji nebolí. A doporučuji pacientům, aby se zotavili.

Měl jsem těžkou bronchitidu. Snažil jsem se léčit s lékařem antibiotiky, bylo málo. A doktor doporučil píchnout cefazolin. Pět dní, dvakrát denně. Četl jsem o jeho bolesti. Tak to je. A po čtyřech dnech jsem byla zdravá. Doporučuji vám. A nebuďte nemocní.

Mám dva syny. Jeden je sedm, druhý je jeden a půl. Ten starší má sinusitidu, mladší má bolest v krku (já tomu nerozumím, šťastná matka-doktorka). Injekce cefazolinu. Chlapci vyjdou. Stále ještě léčíme a čekáme na výsledky.

Letos jsem na jaře skončil se svou devítiměsíční dcerou v nemocnici. Po dobu jednoho týdne bylo dítě horké. Dal jsem jí svíčky. Lékař nejprve navrhl, že vzestup teploty vyvolá nové zuby. Ale testy ukázaly onemocnění ledvin. V akutní fázi. Nemocnice začala vyrábět ampicilin. Nepomohl. Pak se na kůži objevila další droga. Zrušeno a to. Poté, co lékař předepsal cefazolin. Je nejbolestnější ze všech. Ale na něj nebyla žádná reakce. Vzpomínám si, jak moje dcera trpěla bolestí při podávání léku. Radši se nedostanete do nemocnice. Nenechte se nemocit!

Jeden rok a dva měsíce jsem šel do nemocnice s dcerou. Teplota dítěte je 39 stupňů. Byla jí předepsána cefazolin sedm dní dvakrát denně. To způsobilo průjem, který stále trpí. Je to rok a půl. Porušení slinivky břišní, potvrzuje ultrazvuk. Udělali to třikrát. Pijeme celoroční biologii. Šli jsme do Moskvy. Lékař to vysvětlil jako nežádoucí antibiotický účinek. Samozřejmě, že cefazolin musí být prováděn ve vzácných případech při pokusu o amoxiclav. Nenechte se nemocit!

Dvakrát jsme byli léčeni cefaloxinem. Za čtyři měsíce a šest měsíců. Nejprve dvakrát denně, pak třikrát denně. Takže za rok mého života mé dítě utrpělo čtyřicet výstřelů. A to je léčba bronchitidy. Když jsem četl fórum, pochopil jsem, jak takové vzrušení přišlo od dítěte, které je již více než pět let staré. Alergie na amoxiclav nebyly.

Byl jsem v nemocnici s dítětem s vysokou horečkou, průjmem, rýmou. Lékař vysvětlil, že máme virus a nemůžeme se s ním léčit bez antibiotika. Týden byl léčen. Teplota okamžitě klesla do normálu. Poté, co jsme byli propuštěni bez přesné diagnózy. Začalo se zvracení, průjem. Snažím se léčit dysbakteriózu, i když to nebylo v nemocnici. Dítě je aktivní, s dobrou chutí k jídlu. Ale nevím, zda je nutné znovu jít do nemocnice. A to vše po injekcích.

Nezpracoval jsem dítě s cefaloxinem, protože jsem sám podával injekce cephaloxinu dvakrát denně při vysoké teplotě déle než týden. Teplota neklesla. Lékař mi vysvětlil, že mi to nepomohlo. Byl jsem překvapen, protože dříve to bylo jednodušší najednou. Velmi bolestivé, řídil se.

Moje narození bylo předčasné. Po operaci mi a mé dceři podali cefazolin. Je bolestivý. Toleroval jsem to, bylo to dobré. Po dceři měla průjem, protože lékaři zapomněli předepsat potřebný lék. Hrozné.

Vzal jsem si s dítětem injekce cephaloxinu, přičemž jsem paralelně užíval Linex a Filak Forte. Ale po nemocnici jsme našli úly a svrab. Pomáhal koupel s provázkem a čaj s heřmánkem.

Udělal jsem cefazolinové záběry dítěti během jednoho měsíce. Mám problémy se střevy. Pomocná trubka.

Vstřikovali jsme cefazolin po dobu pěti dnů a zároveň bifidumbakterin, který jsme dlouho pil. Nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky, žádné vyrážky, žádné zvracení, průjem. Ale jsou to velmi bolestivé injekce.

antibiotika první generace

cefalosporiny. Cefazolin se podává pouze injekčně, protože když se užívá perorálně (ve formě tablet), je zničen v gastrointestinálním traktu, nemá čas vstřebávat se do krve a má antibakteriální účinek. Antibiotikum má široké spektrum účinku, proto může být použito k léčbě různých

, způsobené mikroby, které jsou na něj citlivé. Cefazolin se používá k léčbě orgánů téměř všech systémů, například dýchacích cest, močových cest, genitálií, kůže, kloubů atd.

Formy vydání a jméno

Antibiotikum Cefazolin je dostupné pouze ve formě suchého prášku určeného pro přípravu roztoku pro intramuskulární nebo intravenózní podání. Prášek je balen do skleněných lahviček a hermeticky uzavřen.

V latině, jméno drogy je psáno následovně - cefazolin, který je mezinárodní jméno antibiotika. Obchodní názvy se mohou lišit od mezinárodních, protože každá farmaceutická společnost může vyrábět lék s účinnou složkou cefazolin, ale dát mu nezapomenutelný a jednoduchý název. Například antibiotikum cefazolin je dostupné pod následujícími komerčními názvy - Amzolin, Antsef, Atraltsef, Woolmizolin, Zolin, Zolfin, Intrazolin, Ifisol, Kefzol, Lysolin, Natsef, atd. Existují však antibiotika, jejichž název se shoduje s mezinárodním názvem látky, například Cefazolin-AKOS, Cefazolin-Sandoz atd. Všechny tyto léky jsou stejné - antibiotikum Cefazolin, které se používá standardně, bez ohledu na jméno a výrobce. Může se lišit pouze kvalita samotného výrobku vyráběného různými farmaceutickými závody.

Dávkování V současné době produkují různé farmaceutické látky Cefazolin v následujících dávkových formách:

To je kolik (250, 500 nebo 1000) miligramů prášku je v jedné lahvičce.
Terapeutické účinky a akční spektrum cefazolinu

Cefazolin patří k polosyntetickým antibiotikům ze skupiny beta-laktamů. Tato antibiotika zabíjejí patogeny.

, zničení jejich buněčné stěny. Cefazolin je schopen zničit mnoho typů mikroorganismů, proto se týká širokospektrých antibiotik. Ve srovnání s jinými léky ze skupiny cefalosporinů první generace je to nejbezpečnější lék, protože má minimální toxicitu.

Hlavním a hlavním terapeutickým účinkem Cefazolinu je destrukce patogenního mikroorganismu, který způsobil infekční zánětlivé onemocnění. Lék účinně léčí infekce a záněty způsobené mikroby, na kterých má Cefazolin destruktivní účinek.

Cefazolin je dnes účinný proti následujícím patogenům:

 • Staphylococcus aureus (Staphylococcus aureus);
 • Epidermální Staphylococcus (Staphylococcus epidermidis);
 • Beta-hemolytické streptokoky ze skupiny A;
 • Pus Streptococcus (Streptococcus pyogenes);
 • Diplococcus pneumonia (Diplococcus pneumoniae);
 • Hemolytický Streptococcus (Streptococcus hemolyticus);
 • Viridní Streptococcus (Streptococcus viridans);
 • E. coli (Escherichia coli);
 • Klebsiella (Klebsiella spp.);
 • Proteus (Proteus mirabilis);
 • Enterobacter aerogenes;
 • Hemofilní bacil (Haemophilus influenzae);
 • Salmonella (Salmonella spp.);
 • Shigella (Shigella disenteriae, atd.);
 • Neisseria (Neisseria gonorrhoeae a Neisseria meningitidis);
 • Corynebacterium (Corynebacterium diphtheriae);
 • Původce antraxu (Bacillus anthracis);
 • Clostridium (Clostridium pertringens);
 • Spirochet (Spirochaetoceae);
 • Treponema (Treponema spp.);
 • Leptospira (Leptospira spp.).

To znamená, že Cefazolin je schopen vyléčit infekci jakéhokoliv orgánu způsobeného výše uvedenými patogenními mikroorganismy. Bohužel, vzhledem k častému a nepřiměřenému používání antibiotik, jejich spektrum účinku se neustále snižuje, protože se objevují trvalé typy mikroorganismů. Proto se po 5 letech může tento seznam bakterií, které jsou škodlivé pro Cefazolin, významně měnit.

Antibiotikum nepůsobí na Pseudomonas aeruginosa, Mycobacterium tuberculosis, viry, houby a protozoální mikroorganismy (trichomonády, chlamydie atd.).

Indikace pro použití

Vzhledem k tomu, že Cefazolin má škodlivý vliv na mnoho patogenních mikroorganismů, používá se k léčbě infekcí různých orgánů. K dnešnímu dni jsou indikace pro použití cefazolinu následující infekční a zánětlivá onemocnění:

 • akutní a chronická bronchitida;
 • infikovaná bronchiektáza;
 • pneumonie způsobená bakteriemi (ne houbami nebo viry);
 • bronchopneumonie;
 • infekce hrudníku, které se vyvinuly po operaci (například po punkci atd.);
 • pleurální empyém;
 • absces plic;
 • otitis media;
 • tonzilitida;
 • mastoiditida;
 • akutní a chronická pyelonefritida;
 • cystitida;
 • uretritida;
 • prostatitis;
 • kapavka;
 • kožní infekce;
 • celulitida;
 • mastitida;
 • erysipel;
 • karbunky;
 • infikovaná gangréna;
 • infekce na povrchu rány nebo popálenin;
 • infekce kůže nebo měkké tkáně po operaci;
 • oční infekce;
 • osteomyelitidu;
 • septická artritida;
 • infekce žlučových cest;
 • po-potratová infekce;
 • infekce dělohy;
 • salpingitida;
 • pánevní absces;
 • endokarditida;
 • syfilis;
 • sepse;
 • peritonitida.

Výše uvedené patologie jsou přístupné úspěšné léčbě Cefazolinem. Antibiotikum však může být také použito k prevenci rozvoje infekce před a po operaci pro odstranění dělohy, žlučníku, operací na srdci, kostí a kloubů.
Injekce Cefazolin - návod k použití

Cefazolin je podáván intramuskulárně nebo intravenózně, před rozpuštěním požadované dávky prášku ve vodě, lidokainu nebo novokainu. Dávkování a četnost injekcí Cefazolinu závisí na závažnosti stavu osoby a potenciálním nebezpečí infekce.

Injekce jsou umístěny v částech těla, kde je svalová vrstva dobře vyvinutá, například ve stehně, rameni, hýždě atd. Intravenózní Cefazolin může být injikován ve formě injekcí nebo kapání.

Prášek by měl být naředěn v požadované dávce pro člověka. Například, pokud chcete zadat 0, 5 g, pak vezměte láhev s příslušnou dávkou Cefazolin prášku. Lahvičku s dávkou 1 g nelze užít a na polovinu ji rozdělit na dávku 500 mg. Pro získání dávky 1 g si můžete vzít dvě lahvičky po 500 mg nebo čtyři 250 mg.

Intravenózní injekce Cefazolin v dávce nižší než 1 g se podává jako pomalá injekce. Roztok se injikuje do žíly během 3 až 5 minut. Pokud se cefazolin podává intravenózně v dávce vyšší než 1 g, pak se použije IV. Roztok antibiotika se v tomto případě injikuje alespoň 30 minut.

Roztoky antibiotik musí být připraveny bezprostředně před použitím. Kvalitní roztok by měl být transparentní a bez jakýchkoli nečistot, suspendovaných částic, sedimentů nebo zákalu. Je povolen mírně nažloutlý odstín hotového roztoku, který je normou a nenaznačuje poškození léčiva. Pokud výsledný roztok není transparentní, nelze jej použít. Připravený roztok také nepoužívejte předem. Ve výjimečných případech může být hotový roztok uchováván v chladničce nejdéle 2 dny.

Dávka cefazolinu je určena závažností patologie. Dospělí, kteří netrpí renální insuficiencí, by měli dostávat antibiotika v následujících dávkách: 1. Mírné infekce způsobené koky (stafylokoky, streptokoky) vyžadují použití cefazolinu 500 mg - 1 g každých 12 hodin. Můžete zadat 500 mg každých 8 hodin. Maximální denní dávka je 1,5 - 2 g.

2. Akutní nekomplikované infekce močových cest (

Cefazolin se podává v 1 g každých 12 hodin. Denní dávka antibiotika je 2 g.

, vyžaduje zavedení Cefazolin 500 mg každých 12 hodin. Denní dávka antibiotika je 1 g.

4. Těžké nebo středně závažné infekce vyžadují použití cefazolinu 500 mg - 1 g každých 6 - 8 hodin. Denní dávka je 3 až 4 g.

5. Život ohrožující infekce jsou léčeny podáváním 1 - 1,5 g Cefazolinu každých 6 hodin. Současně člověk dostane 4 - 6 g antibiotika denně.

Je možné zvýšit dávku Cefazolinu na 12 g za den v případě vážného stavu osoby, pokud je otázka života a smrti. Starší pacienti, kteří nemají zhoršenou funkci ledvin, dostávají Cefazolin v obvyklé dávce pro dospělé.

Lidé trpící selháním ledvin dostávají Cefazolin v menších dávkách. Specifické dávkování a interval podání je určen hodnotou koeficientu filtrace kreatininu (CK) podle Rebergova testu. Denní, jednorázová dávka a interval podávání Cefazolinu pro osoby s renální insuficiencí jsou uvedeny v tabulce:

Pokud je funkce ledvin člověka nestabilní, je nutné neustále kontrolovat clearance kreatininu pomocí Rebergova testu. V tomto případě se dávka Cefazolinu stanoví každý den v závislosti na laboratorních parametrech.

Injekce cefazolinu se předepisují v průběhu 7 až 14 dnů. Použití antibiotika po dobu kratší než 5 dní není povoleno, protože patogen nemůže být zcela zničen, a pak se budou vyvíjet rezistentní typy, které je velmi obtížné léčit. Rovněž se nedoporučuje používat Cefazolin déle než 14 dní, stejně jako v tomto případě se mohou tvořit stabilní poddruhy mikroorganismů.

Cefazolin se používá nejen pro léčebné účely, ale také k prevenci přidávání infekce během různých chirurgických zákroků. Profylaktické dávkování léčiva je určeno objemem chirurgického zákroku a jeho trváním. Pokud operace trvá méně než 2 hodiny a její objem je malý, pak se 1 g přípravku Cefazolin podá intramuskulárně, aby se zabránilo infekci, 30 až 60 minut před jeho zahájením. Pokud operace trvá déle než 2 hodiny, je schéma podávání cefazolinu následující: 1 g intramuskulárně 30 minut před začátkem, pak 0,5-1 g intravenózně každé 2 hodiny během chirurgického zákroku.

Po operaci, aby se zabránilo infekci, se podává 0,5-1 g Cefazolinu každých 6-8 hodin během dne. Pokud byla operace rozsáhlá, obtížná a dlouhá, můžete prodloužit průběh profylaktického užívání antibiotik na 3 - 5 dnů. Současně je nutné zavádět cefazolin přesně každých 6 až 8 hodin, aby se trvale udržovala nezbytná koncentrace antibiotika v lidské krvi.

Je-li člověk alergický na penicilinová antibiotika nebo karbapenemy, je nutné Cefazolin používat opatrně. S rozvojem příznaků alergické reakce byste měli okamžitě přestat používat antibiotikum nebo ukončit zavedení.

Nedoporučuje se současně používat antibiotika-aminoglykosidy s cefazolinem (např. Kanamycin, streptomycin, gentamicin atd.), Protože v tomto případě je riziko poškození ledvin výrazně zvýšeno.

Jak chovat antibiotikum Cefazolin - recept

Pro intramuskulární injekci může být cefazolinový prášek naředěn ve sterilní vodě, lidokainu nebo novokainu. Vzhledem k tomu, že injekce antibiotika je velmi bolestivá, je vhodnější ředit prášek v lidokainu nebo v novokainu, které jsou t

Pro přípravu roztoku pro intramuskulární injekci se do lahvičky s práškem vstříknou 2 - 3 ml sterilní vody, 0,5% lidokainu nebo 2% novokainu. Poté se lahvička intenzivně protřepává, dokud se prášek úplně nerozpustí a nevytvoří se čirá kapalina.

Pro intravenózní injekci se cefazolinový prášek rozpustí ve sterilní vodě. Současně je zapotřebí nejméně 10 ml vody, aby se zajistilo podávání léčiva během 3 až 5 minut. Zředí se antibiotikem nejméně ve 4 ml vody, vztaženo na 1 g prášku.

Roztok pro intravenózní infuzi (kapátko) se připraví za použití 100 až 150 ml primárního rozpouštědla. Následující léčiva se používají jako rozpouštědlo:

 • sterilní fyziologický roztok;
 • 5% nebo 10% roztok glukózy;
 • roztok glukózy ve fyziologickém roztoku;
 • roztok glukózy v roztoku Ringeru;
 • 5% nebo 10% roztok fruktózy na vodě pro injekce;
 • řešení Ringera;
 • 5% roztok hydrogenuhličitanu sodného.

Nejčastěji se v domácích podmínkách používají intramuskulární injekce Cefazolinu. Proto podrobně zvažujeme, jak správně ředit prášek v roztocích anestetik Lidokain a Novocain.
Cefazolin s Novocainem a Cefazolinem s lidokainem - jak se chovají?

Ředění cefazolinového prášku vyžaduje 2%.

, prodávané v lékárnách v zapečetěných ampulích. Také potřebujete sterilní stříkačky. Způsob přípravy roztoku Cefazolinu na Novocainu nebo Lidokainu pro intramuskulární podání: t

1. Opatrně nasaďte a odlomte hrot ampule 2% roztokem Novocainu nebo 0,5% lidokainu.

2. Otevřete sterilní stříkačku, nasaďte jehlu a spusťte ji do ampule s Novocainem nebo lidokainem.

3. Do injekční stříkačky (2 nebo 4 ml) zadejte požadované množství Novocainu nebo Lidokainu.

4. Vyjměte injekční stříkačku z ampule s Novocainem nebo lidokainem.

5. Odstraňte kovový uzávěr z lahvičky s práškem Cefazolin.

6. Propíchněte gumovou čepičku láhve s Cefazolinem jehlou stříkačky.

7. Jemně zmáčkněte celý obsah injekční stříkačky do lahvičky s práškem.

8. Bez vyjmutí stříkačky protřepejte lahvičku tak, aby byl prášek zcela rozpuštěn.

9. Připravte připravený roztok v injekční stříkačce.

10. Vyjměte injekční stříkačku z gumové zátky a otočte ji vzhůru nohama jehlou.

11. Poklepejte prstem na povrch injekční stříkačky ve směru od pístu k jehle tak, aby se vzduchové bubliny shromažďovaly na základně.

12. Zatlačte píst stříkačky, abyste uvolnili vzduch.

13. Proveďte intramuskulární injekci.

Množství Lidokainu nebo Novocainu je určeno dávkou Cefazolinu. K naředění 500 mg Cefazolinu budete potřebovat 2 ml Novocainu nebo Lidokainu. Pro naředění 1 g Cefazolinu je zapotřebí 4 ml Novocainu nebo Lidokainu.

Cefazolin injekce - návod k použití pro děti

lze použít pouze v případě naléhavé potřeby a ohrožení života dítěte. V tomto případě se antibiotikum používá pouze pod dohledem lékaře.

Dávka cefazolinu u dětí je dána závažností patologie a tělesnou hmotností dítěte. Podle hmotnosti se vypočítá denní dávka antibiotika, která se dělí na 2-4 podání. Jestliže dítě trpí selháním ledvin, pak rychlost dávkování glomerulární filtrace (CC) stanovená podle Rebergova testu také ovlivňuje dávkování.

Cefazolinové dávky pro děti, které nejsou renální, jsou následující:

 • U lehkých a středně závažných infekcí se denní dávka vypočítá rychlostí 25 až 50 mg antibiotika na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte. Výsledné množství se dělí na 2 až 4 dávky denně.
 • U těžkých infekcí se dávka vypočítá na základě 100 mg cefazolinu na 1 kg hmotnosti dítěte. Vypočítaná denní dávka je rozdělena do 3 - 4 podání.
 • Novorozenci a předčasně váží méně než 2 kg dostávají Cefazolin v jednom množství 20 mg na 1 kg každých 12 hodin. To znamená, že denní dávka antibiotika je 40 mg na 1 kg tělesné hmotnosti.
 • Děti starší než 7 dní, s hmotností vyšší než 2 kg, denní dávka léčiva se stanoví v množství 60 mg na 1 kg hmotnosti.

U novorozenců a dětí mladších než 1 měsíc je rychlost vylučování cefazolinu nízká, proto se nedoporučuje překročit doporučené dávkování.

Pokud dítě trpí selháním ledvin, algoritmus pro stanovení dávky Cefazolinu je následující: 1. Vypočítejte dávku podle tělesné hmotnosti, jako u dítěte, které netrpí onemocněním ledvin.

2. Proveďte Rehbergův test a vyhodnoťte clearance kreatininu.

3. Vypočítejte dávku Cefazolinu, která může být podána dítěti, podle poměrů uvedených v tabulce:

První dávka Cefazolinu pro děti trpící selháním ledvin je však plně podána. A pak jsou všechny následující redukovány na požadované množství v závislosti na clearance kreatininu.
Cefazolinové injekce pro děti - jak se chovají?

Děti injekce Cefazolin by měly být ředěny výhradně v roztocích Novocain nebo Lidokain. Je lepší zvolit anestetikum, které má nejlepší analgetický účinek u tohoto konkrétního dítěte. Ve většině případů má lidokain výraznější analgetický účinek, proto se doporučuje použít tento lék k přípravě roztoku Cefazolinu pro injekce. Pokud existuje příležitost, může být dítěti podána jedna injekce Cefazolinu s Novocainem a jedna s lidokainem, aby dítě mohlo odhadnout, který roztok má nejlepší analgetický účinek.

Cefazolinový prášek pro intramuskulární injekce pro děti se zředí bezprostředně před použitím. Dávka antibiotika menší než 500 mg se zředí ve 2 ml Novocainu nebo Lidokainu. Dávka vyšší než 500 mg vyžaduje 4 ml lidokainu nebo novokainu. Sled činností pro chov Cefazolin je následující: t

1. Otevřete ampulku s lidokainem nebo Novocainem, snižte špičku jehly injekční stříkačky do roztoku.

2. Shromážděte potřebné množství roztoku - 2 nebo 4 ml Novocainu nebo Lidokainu.

3. Víčko lahvičky propíchněte jehlou s cefazolinovým práškem.

4. Novocain nebo lidokain nalijte do lahvičky a bez odstranění jehly obsah důkladně promíchejte, aby se získal roztok.

5. Opatrně natáhněte celý obsah lahvičky do injekční stříkačky.

6. Vyjměte injekční stříkačku z lahvičky a proveďte intramuskulární injekci.

Použití během těhotenství

Cefazolin prochází placentou a postihuje plod, takže antibiotikum s

lze použít pouze v případě, že existuje absolutní důkaz, kdy hrozí ohrožení života matky. Dosud není jasné, jaký účinek má cefazolin na plod, a proto při rozhodování o užívání antibiotik těhotnými ženami je nutné pečlivě zvážit poměr možného rizika / odhadovaného přínosu.

Cefazolin byl doposud testován pouze na březích potkanech. Navíc lék ve velkých dávkách nezpůsobil teratogenní účinky, to znamená nevedl ke vzniku vrozených vad plodu. Takové kontrolované studie u těhotných žen však nebyly ze zřejmých důvodů provedeny.

Cefazolin také proniká do mateřského mléka, i když je detekován v malých koncentracích. V případě potřeby by však jeho použití během laktace mělo v době léčby přenášet dítě na umělou směs.

Jak píchnout antibiotikum Cefazolin?

Intramuskulárně by měl být podáván cefazolin pouze v těch částech těla, kde má osoba dobře vyvinutou svalovou vrstvu. To je obvykle přední a boční strana stehna, hýždě, ramen nebo břišní. Vzhledem k tomu, že injekce je velmi bolestivá a v místě vpichu se často vytváří zahušťování, doporučuje se změnit místa vpichu injekcí. Například jedna injekce je umístěna v hýždě, druhá - ve stehně, třetí - v rameni, čtvrtá - v břišní oblasti. Pak začnou znovu s hýžděmi, a tak střídají místa podávání cefazolinu až do samého konce léčby.

Intramuskulární injekce by měla být prováděna pomalu - nejméně 3 - 5 minut, postupně se zavede léčba. Jehla by měla být vložena hluboko do svalu tak, aby lék nespadl do podkožní tukové tkáně. Po zavedení Cefazolinu by se místo vpichu nemělo zahřívat, protože to může vést k rozvoji aseptického zánětu. Při provádění injekcí přípravku Cefazolin by měly být dodrženy obecné požadavky na provádění těchto léčebných postupů:

1. Místo injekce ošetřete antiseptikem (70% alkohol, atd.).

2. Používejte pouze sterilní injekční stříkačku se sterilní jehlou.

3. Vzduch ze stříkačky odvzdušněte připraveným roztokem.

4. Umístěte jehlu svisle na povrch kůže a vložte ji hluboko do svalu.

5. Pomalu zatlačte na píst a injikujte lék po dobu 3-5 minut.

6. Po vložení roztoku vyjměte jehlu, přidržte ji za okraj, nasaďte injekční stříkačku.

7. Zpracujte místo injekce

Mnoho lidí používá intramuskulární injekce Cefazolin (zejména dětí) jehly pro intravenózní injekce, snaží se snížit bolest. Nicméně, toto nemůže být děláno, protože tenká jehla pro intravenózní injekci docela často vyklouzne ven a jde do tloušťky svalů, zůstat tam po mnoho let a působit nepohodlí pro osobu. Chirurgové se často setkávají s podobnými jevy, když musí dostat jehly z injekčních stříkaček z hýždí a stehen, které se před několika lety rozpadly a vstoupily do „svalu“. Použití tenčí jehly navíc nesnižuje bolest zavedení cefazolinu.

Kolik kohoutku Cefazolin?

Doba užívání Cefazolinu závisí na závažnosti infekce a rychlosti zotavení. Průběh léčby trvá 7 až 14 dní. Injekce Cefazolinu nepoužívejte déle než 5 dnů nebo déle než 15 dnů, protože v tomto případě existuje vysoké riziko vzniku mikroorganismů rezistentních vůči antibiotikům. Tyto rezistentní mikroorganismy mohou opět způsobit infekci, která bude muset být znovu ošetřena, pouze s použitím jiného, ​​ještě silnějšího antibiotika. Bohužel existuje velké riziko, že u jiného antibiotika může být mikroorganismus rezistentní. V tomto případě je prognóza života nepříznivá, protože na světě existuje jen velmi málo antibiotik, která se mohou vyrovnat s rezistentními mikroby. A pokud nepomohou, pak se můžete spolehnout pouze na

Proto musí být s antibiotiky, včetně Cefazolinu, zacházeno zodpovědně. Nemůžete házet injekce, jakmile se osoba stane lepší, s ohledem na léčbu je u konce. Měly by být aplikovány minimálně 5 dní injekce Cefazolinu, překonávající bolest a neochotu. To platí zejména pro děti. Konec konců, dítě je rychlejší a jednodušší než dospělý může „získat“ rezistentní typy mikrobů, které budou neustále způsobovat infekce, které je obtížné léčit.

Vedlejší účinky cefazolinu se většinou týkají orgánů gastrointestinálního traktu nebo jsou omezeny na přecitlivělost. Pokud je osoba přecitlivělá na jiné osoby

, pak je také riziko vývoje takového cefazolinu vysoké. Navíc přecitlivělost na antibiotika u lidí, kteří mají tendenci k alergickým reakcím,

Zvažte specifické příznaky vedlejších účinků cefazolinu z různých orgánových systémů.

Gastrointestinální trakt. Mezi nejčastější vedlejší účinky patří ztráta chuti k jídlu, glositida, pálení žáhy, bolest břicha, nevolnost, zvracení a průjem. Menší pravděpodobnost vzniku kandidózy nebo pseudomembranózní kolitidy. Podle laboratorních testů je možné zvýšit aktivitu alkalické fosfatázy, AST a ALT (léky vyvolané hepatitidy), jakož i zvýšení koncentrace bilirubinu v krvi (kongestivní žloutenka).

Alergické reakce. Antibiotikum může způsobit rozvoj hypersenzitivních reakcí, které se projevují horečkou léků, kožní vyrážkou (kopřivka), svěděním, křečí dýchacích cest a zvýšením počtu eozinofilů v krvi. Ve vzácných případech se může vyvinout angioedém, bolest kloubů, alergická nefritida, anafylaktický šok nebo exsudativní erythema multiforme.

Krevní systém Zřídkakdy může cefazolin vést ke snížení počtu neutrofilů, krevních destiček a leukocytů v krvi. Tento pokles krevních buněk je reverzibilní, jejich normální počet je obnoven po přerušení léčby. Byly zjištěny izolované případy poruch srážlivosti krve a tvorba hemolytické anémie.

Močový systém. Zvýšení koncentrace močoviny a kreatininu v krvi je možné podle laboratorních testů. Při použití velkých dávek antibiotika může narušit funkční aktivitu ledvin. V tomto případě se dávka Cefazolinu sníží a další zpracování se provádí za stálé kontroly koncentrace močoviny a kreatininu v krvi.

Lokální reakce. Hlavní lokální reakcí je silná bolest při podávání antibiotika. V některých případech se může v místě injekce vytvořit těsnění. Ve vzácných případech může intravenózní podání antibiotika vyvolat rozvoj flebitidy.

Ostatní orgány a systémy. Cefazolin může způsobit nežádoucí účinky, jako jsou závratě, pocit tlaku v hrudníku, křeče, dysbakterióza, přidání další infekce, kandidóza (kandidální stomatitida nebo vaginitida). S rozvojem kandidózy nebo přidáním další infekce je nutné vyřešit otázku další vhodnosti použití Cefazolinu.

Pokud jste alergický / á na jiná antibiotika ze skupiny cefalosporinů, je použití cefazolinu přísně zakázáno. Pokud je osoba alergická na antibiotika penicilinu, pak se cefazolin podává pečlivě, připravuje se souprava pro léčbu anafylaktického šoku, protože mezi těmito dvěma skupinami léků existuje zkřížená alergenicita.

Antibiotikum je také kontraindikováno pro použití během těhotenství a kojení. Cefazolin není podáván kojencům do 1 měsíce, protože neexistují vědecky potvrzené informace o jeho bezpečnosti pro novorozence.

Dnes je antibiotikum Cefazolin dostupné pod různými názvy, ale všechny tyto léky jsou synonymem, protože obsahují stejnou účinnou látku. Všechny synonyma Cefazolin jsou prášek určený k přípravě roztoku pro intramuskulární nebo intravenózní podání. Na domácím farmaceutickém trhu jsou k dispozici následující synonyma Cefazolin:

 • Amzolin;
 • Antsef;
 • Atralcef;
 • Woolmizolin;
 • Zolin;
 • Zolfin;
 • Intrazolin;
 • Ifizol;
 • Kefzol;
 • Lysolin;
 • Natsef;
 • Orisolin;
 • Orpin;
 • Prozolin;
 • Reflin;
 • Totacef;
 • Cesolin;
 • Cefazolin-Biohemi;
 • Cefazolin-Vatham;
 • Cefazolin-KMP;
 • Cefazolin Nycomed;
 • Cefazolin-Sandoz;
 • Cefazolin-Teva;
 • Cefazolin-Elf;
 • Cefazolin-AKOS;
 • Cefazolin-ferein;
 • Cefazolin sodný;
 • Cefamezin;
 • Cefaprim;
 • Cefesol;
 • Cefzolin;
 • Cefoprid

Analogům Cefazolinu lze přičítat pouze antibiotika ze skupiny první generace cefalosporinů, která je určena k perorálnímu podání nebo injekci. To znamená, že analogy jsou antibiotika, která mají stejné spektrum účinku jako cefazolin a patří do stejné skupiny a generace. Cefazolinové analogy zahrnují následující léčiva:

 • Granule, kapsle, prášek a tablety cefalexinu;
 • Prášek cefalotinu;
 • Kapsle Ecocephron.

Cefazolin je účinné a účinné antibiotikum, takže jeho recenze jsou většinou pozitivní. Tento lék se často používá k léčbě anginy pectoris, kdy byl amoxicilin neúčinný. Zvláště často pozitivní recenze o Cefazolinu jsou ponechány rodiči, kterým se podařilo vyléčit děti po jakékoli závažné infekci po dlouhém užívání jiných antibiotik, které se ukázaly jako neúčinné. Také dospělí, kteří užívali lék k léčbě akutních infekcí močových cest, reagují pozitivně na léčivo.

Negativní kvalita Cefazolinu je podle většiny lidí injekcí bolesti. Na pozadí vysoké účinnosti antibiotika však lidé vnímají tento faktor jako nevýhodu, kterou však lze snadno zažít a snášet.

Negativní hodnocení cefazolinu jsou velmi vzácné. Nechte je na lidech, kteří nepomáhají léku léčit nemoc nebo způsobili silnou alergickou reakci ve formě svědění. Bohužel existují typy mikroorganismů, které jsou rezistentní na Cefazolin, a alergie je jedním z vedlejších účinků léku, takže se nehodí všem lidem.

Náklady na Cefazolin se mohou lišit v závislosti na výrobci. Odhadované ceny Cefazolinu různých dávek a výrobců jsou uvedeny v tabulce:

Při nákupu Cefazolin by měla věnovat pozornost integritě obalu. Pokud jsou lahvičky baleny s poškozením, neměli byste si lék koupit, protože může být nekvalitní.
Cefazolin pro kočky

Cefazolin je úspěšně používán veterináři k léčbě závažných infekčních onemocnění koček. Antibiotikum pomáhá vyrovnat se s otravou krve,

, infekce genitálních, močových a dýchacích orgánů, stejně jako kostí, kloubů a kůže. Cefazolin navíc léčí infekce ran a popálenin.

Kočkám se může vyvinout alergie na léčivo. Další nežádoucí účinky koček zahrnují průjem, zvracení, závratě a svědění. V místě injekce může Cefazolin tvořit malé těsnění.

Kočky Cefazolin se injikuje do stehenního svalu na zadní tlapce. Lék se zředí lidokainem nebo novokainem. Délka léčby je 5 až 10 dnů. Dávka se vypočítá podle hmotnosti zvířete v množství 10 mg na 1 kg hmotnosti.

POZOR! Informace zveřejněné na našich webových stránkách jsou referenční nebo populární a jsou k dispozici širokému okruhu čtenářů k diskusi. Předepisování léků by měl provádět pouze kvalifikovaný odborník na základě anamnézy a diagnostických výsledků.

Léčivo "Cefazolin", jehož přehled bude uveden níže, je antibiotikum patřící do první generace cefalosporinových skupin. Injikuje se výlučně jako injekce, protože během perorálního podávání (ve formě tablet) je zničena v gastrointestinálním traktu, nemá čas vstřebávat tělo a má antibakteriální účinek. Antibiotikum má široké spektrum účinků, takže může být použito k léčení různých infekcí způsobených mikroby, které jsou na něj citlivé. Tento lék se používá k léčbě prakticky všech tělesných systémů, jako jsou močové, respirační, genitální, klouby, kůže atd. Tento článek bude diskutován v našem článku.

Antibiotikum "Cefazolin", jehož přehledy jsou pozitivní, je k dispozici ve formě suchého prášku pro přípravu roztoku určeného pro intravenózní nebo intramuskulární podávání. Výrobek je balen do skleněných lahví a hermeticky uzavřen. V latině se tento lék nazývá cefazolin. Tento termín je mezinárodní název antibiotika. Obchodní názvy se mohou značně lišit od mezinárodních, protože každá společnost má právo vyrábět lék s hlavní účinnou látkou „cefazolin“, ale nazývat ji jednodušším a nezapomenutelným názvem. Obchodní názvy léčiva jsou velmi rozdílné - Antsef, Amzolin, Atraltsef, Zolin, Woolmizolin, Ifizol, Zolfin, Intrazolin, Natsef, Kefzol, Lysolin a atd. Existují však léky, jejichž pojmenování se shoduje s běžným názvem látky, například „Cefazolin-Sandoz“, „Cefazolin-AKOS“ atd.

Všechny výše uvedené jsou jedno a to samé - antibiotikum "Cefazolin", které se používá jako standard, bez ohledu na výrobce a jméno. Lék se může lišit pouze kvalitou, protože je vyráběn různými farmaceutickými továrnami.

Antibiotikum "Cefazolin", návod k použití, recenze, které jsou publikovány v tomto článku, je k dispozici v následujících dávkách:

 • 250 miligramů;
 • 500 miligramů;
 • 1000 mg (1 gram).

Léčivo "Cefazolin" je polosyntetické antibiotikum patřící do skupiny beta-laktamů. Ničí patogenní bakterie, ničí jejich buněčný systém. Droga "Cefazolin" se dobře ukázala v boji proti různým druhům mikroorganismů, což je důvod, proč patří do široké škály léčiv. Ve srovnání s jinými léky ze skupiny cefalosporinů je navíc považován za nejbezpečnější lék, protože má minimální toxicitu. Hlavním terapeutickým účinkem antibiotika "Cefazolin", jehož přehledy naznačují, že se jedná o velmi účinný prostředek, je vyhlazení patogenního mikroorganismu, který způsobuje infekční zánětlivou patologii. Tento lék tak eliminuje rozvoj zánětu a infekcí, které jsou na něj citlivé.

Dosud byla odhalena účinnost námi popsaného antibiotika v boji proti následujícím mikroorganismům:

 • Staphylococcus aureus (staphylococcus aureus);
 • beta-hemolytické streptokoky ze skupiny A;
 • epidermální stafylokoky (staphylococcus epidermidis);
 • Streptococcus purulent (streptococcus pyogenes);
 • streptococcus hemolytic (streptococcus hemolyticus);
 • pneumonia diplococcus (diplococcus pneumoniae);
 • Klebsiella (klebsiella spp.);
 • streptococcus viridal (streptococcus viridans);
 • střevní bacillus (escherichia coli);
 • enterobacterium (enterobacter aerogenes);
 • Proteus (proteus mirabilis);
 • salmonella (salmonella spp.);
 • hemophilus bacillus (haemophilus influenzae);
 • Neisseria (neisseria meningitidis a neisseria gonorrhoeae);
 • shigella (shigella disenteriae, atd.);
 • zdroj sibiřského vředu (bacillus anthracis);
 • corynebacterium (corynebacterium diphtheriae);
 • spirochaetes (spirochaetoceae);
 • clostridia (clostridium pertringens);
 • leptospira (leptospira spp.);
 • treponema (treponema spp.).

Lék "Cefazolin", pokyny, recenze, které jsou zajímavé pro mnoho, se používají k léčbě následujících onemocnění:

 • chronická a akutní bronchitida;
 • bakteriální pneumonie;
 • infikovaná bronchiektáza;
 • bronchopneumonie;
 • infekce hrudníku vyvinutá po operaci;
 • absces plic;
 • pleurální empyém;
 • zánět středního ucha;
 • tonzilitida;
 • chronická a akutní pyelonefritida;
 • mastoiditida;
 • prostatitis;
 • cystitida;
 • uretritida;
 • celulitida;
 • kapavka;
 • erysipel;
 • kožní infekce;
 • mastitida;
 • infikovaná gangréna;
 • infekce na povrchu popáleniny nebo rány;
 • karbunky;
 • infekce měkkých tkání nebo kůže po operaci;
 • septická artritida;
 • oční infekce;
 • osteomyelitidu;
 • infekce žlučových cest;
 • salpingitida;
 • po-potratová infekce;
 • endokarditida;
 • infekce dělohy;
 • sepse;
 • pánevní absces;
 • peritonitida;
 • syfilis

Má širokou škálu účinků léku "Cefazolin" (záběry). Recenze tohoto antibiotika ukazují, že nemá prakticky žádné škodlivé účinky na tělo. Podává se intramuskulárně nebo intravenózně, předběžně rozpouští požadovanou dávku prášku v novokainu, vodě a lidokainu. Frekvence injekcí a dávkování léku závisí na závažnosti stavu pacienta a stupni nebezpečí infekce. Obvykle se injekce provádí do hýždí, stehna nebo ramene. Intravenózní antibiotikum "Cefazolin" může být podáváno ve formě kapek nebo injekcí. Prášek by měl být naředěn pacientovi v požadované dávce. Je určena závažností onemocnění. Dospělí, kteří nemají renální selhání, by měli dostávat lék v následujících množstvích:

1. Mírné infekce způsobené stafylokoky nebo streptokoky vyžadují podávání antibiotika Cefazolin v dávce 500 miligramů - 1 gram každých dvanáct hodin. Tuto dávku můžete distribuovat 500 miligramů každých 8 hodin. Maximální množství léčiva podávaného za den je 1,5-2 gramů.

2. Nekomplikované akutní infekce močových cest (cystitida, uretritida atd.) - 1 gram ráno a večer, každých dvanáct hodin. Denní dávka léků by neměla překročit 2 gramy.

3. Bakteriální pneumonie vyžaduje zavedení léku "Cefazolin", jehož recenze jsou pozoruhodné spolehlivostí 500 miligramů každých dvanáct hodin. Maximální dávka antibiotika za den je 1 gram.

4. Závažné nebo středně závažné infekce způsobují potřebu používat antibiotikum Cefazolin v dávce 500 miligramů - 1 gram každých šest až osm hodin. Denní dávka léčiva by neměla překročit tři až čtyři gramy.

5. Infekce, které jsou smrtící, jsou léčeny podáním jednoho až jednoho a půl gramu účinného Cefazolinu každých šest hodin. V tomto případě by tento lék měl být používán opatrně, ne více než čtyři až šest gramů denně.

Extrémně závažný stav pacienta umožňuje použití maximálního množství léku "Cefazolin" (záběry). Recenze odborníků naznačují, že jeho dávkování může být zvýšeno na 12 gramů denně, pokud jde o život a smrt. Nicméně, pro lidi trpící selháním ledvin, může být taková dávka léku fatální.

Antibiotikum „Cefazolin“ lze podávat dětem pouze v případě naléhavé potřeby. Recenze (pro děti je velmi důležité) naznačují, že tento lék lze použít pouze pod přísným dohledem lékaře.

 • Mírné a mírné infekce způsobují potřebu tohoto léku v množství 25-50 miligramů na 1 kg hmotnosti pacienta. Tato dávka se obvykle dělí na 2-4 dávky denně.
 • Těžké infekce vyžadují větší množství léku - 100 miligramů na kilogram tělesné hmotnosti dítěte. Zavádí se do 24 hodin ve třech až čtyřech dávkách.
 • Předčasně narozené děti a novorozenci dostávají léky Cefazolin v jednorázovém množství 20 miligramů na kilogram hmotnosti pacienta každých dvanáct hodin.
 • Děti ve věku 7 let mají předepsané léky ve výši 60 miligramů na kilogram tělesné hmotnosti denně.

Můžete zadat ženy, které mají dítě, lék "Cefazolin." Návod k použití během těhotenství (toto potvrzení potvrzuje lékařský posudek) naznačuje, že toto antibiotikum je schopno proniknout do placenty a postihnout plod. Ale pokud jde o život matky, její použití je oprávněné. Testování léčiva u zvířat prokázalo, že neovlivňuje nepříznivě vývoj plodu plodu.

Antibiotikum „Cefazolin“ během těhotenství (přehled odborníků o jeho použití je široce známý) se používá velmi vzácně. Také lék proniká do mateřského mléka, takže po dobu léčby kojící matky se doporučuje přenést dítě na umělé krmení.

Vedlejší účinky spojené se zhoršenou aktivitou gastrointestinálního traktu. Při léčbě tímto lékem mohou pacienti trpět nedostatkem chuti k jídlu, lesklým, pálením žáhy, bolestí břicha, nevolností, zvracením a průjmem. Méně často vznikají pseudomembranózní kolitida nebo kandidóza. Na části močového systému může dojít k narušení funkční aktivity ledvin a zvýšení koncentrace kreatininu a močoviny v krvi na straně oběhového systému - snížení počtu bílých krvinek, krevních destiček a neutrofilů v krvi. Možné jsou také různé alergické reakce.

Je přísně zakázáno používat, pokud je pacient alergický na léky ze skupiny cefalosporinů antibiotika Cefazolin. Recenze odborníků uvádějí, že i v případě přecitlivělosti pacienta na antibiotika penicilinu může být tento lék nebezpečný. V tomto případě se podává velmi pečlivě, jak je to možné, pro možný anafylaktický šok. Užívání léků se také nedoporučuje během laktace a při léčbě novorozenců.

Jak bylo uvedeno výše, přípravky s hlavní účinnou látkou "cefazolin" jsou velmi široce zastoupeny na farmaceutickém trhu. Všechny jsou bílé, určené k vytvoření roztoku pro intravenózní a intramuskulární podání. Atralcef; Amzolin; "Antsef"; Woolmizolin; "Intrazolin"; "Zolin"; Zolfin; Kefzol; "Ifizol"; "Lysolin"; Orisolin; "Národní"; Orpin; "Prozolin"; Totacef; Reflin; "Cesolin"; Cefazolin-Vatham; "Cefazolin-Biohemi" - to jsou jen některé názvy těchto léků. Jejich účinnost je dána poctivostí výrobců, kteří jsou vyrobeni.

V moderní medicíně, droga Cefazolin je široce použitý. V gynekologii (hodnocení pacientů to dokazuje) je užívání této drogy obzvláště důležité. Pomohl mnoha ženám zbavit se různých infekcí reprodukčního systému, pánevního abscesu a dalších závažných problémů. Kromě toho je tento lék účinný při léčbě syfilisu.

Rodiče často zanechávají pozitivní recenze o léku "Cefazolin." Děti jsou vzhledem ke svému malému věku často citlivé na různé bakteriální infekce. Námi popsaný lék je účinně bojuje i v těch nejvíce opomíjených případech. Často je mnohem účinnější než jiná antibiotika.

Kromě toho jsou nežádoucí účinky z použití osvědčeného "Cefazolin" velmi vzácné. Nejčastěji jsou způsobeny nadměrnou citlivostí pacienta na lék a předávkováním. Po ukončení léčby všechny vedlejší účinky zmizí bez stopy.

Negativní dojem u pacientů způsobuje pouze injekce bolesti. Ale extrémní účinnost této drogy způsobuje, že zapomenete na nepříjemné nepříjemnosti. Stížnosti, že "Cefazolin" nepomohl v tomto konkrétním případě (to se stává velmi vzácně!) Hlavně kvůli tomu, že tělo pacienta je infikováno mikroorganismy, které jsou odolné vůči jeho účinkům.

Cena antibiotika "Cefazolin" je malá. Záleží na dávkování a výrobci. Orientační ceny léku jsou uvedeny v tabulce: