Teplota 39 u dospělých: co dělat a co je třeba vzít, aby se teplota snížila?

Prudký vzestup teploty nemusí být vždy důvodem pro paniku a zavolání sanitky, ale když je teplota u dospělé osoby 39, nebudete rozumět, co dělat hned. Můžete opravdu zavolat sanitku, takové indikátory - to je dostatečný důvod pro to, aby tým dorazil a dostatečně rychle.

Jak a proč stoupá teplota?

Tělo reaguje na vnější vlivy a změny vnitřního prostředí:

 • Termoregulační centrum je umístěno v mozku;
 • Je ovlivněn prostaglandiny syntetizovanými z mastných kyselin;
 • Vzhled těchto látek indikuje přítomnost zánětlivého procesu v těle;
 • Počáteční hodnota normální teploty ve středu termoregulace se mění a tělo vynakládá veškeré úsilí na udržení zvýšené teploty;
 • Po odstranění patologického procesu v těle se biochemické parametry krve vrátí do normálu a střed v mozku nastaví 36,6 stupně.

Na jedné straně pomáhá horečka bojovat s infekcí. Všechny živé organismy mají určité optimum, malý rozptyl ukazatelů, ve kterých tyto stejné organismy mohou existovat.

U některých patogenních bakterií je již odchylka od optimálních hodnot několika stupňů fatální. Existuje pouze jeden problém - člověk je také živým organismem a limity krevní teploty jsou přísně normalizovány. Drtivá většina nebude schopna přežít teplotu 42 stupňů Celsia.

Jak snížit teplo doma?

Pokud má osoba náhle teplotu, která dosahuje kritických hodnot, zavolejte sanitku:

 1. Do hodiny dorazí;
 2. Pacientovi se podá několik injekcí, aby se teplota co nejrychleji snížila;
 3. Poté nabídnou hospitalizaci v nemocnici;
 4. S největší pravděpodobností budou odvezeni na nejbližší oddělení infekční choroby, na to musí být připraven;
 5. Zdravotnické zařízení provede veškerý nezbytný výzkum a provede konečnou diagnózu;
 6. Po ukončení léčby budou propuštěni z oddělení a nemocenská bude uzavřena.

Zní to docela jednoduše, ale není vždy možné hledat kvalifikovanou pomoc nebo strávit týden na zotavení. Postavení není nejrozumnější, ale má právo existovat.

Pokud potřebujete snížit teplotu co nejrychleji, je lepší uchýlit se k medikaci:

 • Nesteroidní protizánětlivé léky - celá třída antipyretických tablet, které lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu;
 • Paracetamol označuje NSAID, účinek je zajištěn inhibicí syntézy prostaglandinů;
 • Ibuprofen je jiný v tom, že je předepsán i dětem. Pokud jde o minimální vedlejší účinky a kontraindikace, je to ideální;
 • Analgin - nejvýkonnější a nejoblíbenější lék na snížení teploty, který lze získat pouze bez lékařského předpisu.

Lidové prostředky pro snížení teploty

Pokud je pacient zásadně proti této "chemii", můžete se uchýlit k lidovým prostředkům:

 1. Udělejte člověku pít co nejvíce, abyste obnovili vodní bilanci. Když teplota stoupá, tělo ztrácí vodu příliš rychle a pokles vody vede ke zvýšení teploty. Začarovaný kruh, který je třeba zlomit;
 2. Snižte teplotu v místnosti na 20 stupňů. To je dostačující pro normální život, podle všech hygienických norem. Vyhřívaná hmota však bude mnohem rychlejší, aby se teplo dostalo do chladnějšího prostředí;
 3. Pokud můžete navlhčit vzduch až o 60% - udělejte to;
 4. Utírání studenou vodou pomůže mít reflexní účinek na povrchové cévy;
 5. Efektivní alkoholické a vodkové rubsy a obklady;
 6. Pokud je pacient zabalen, měl by být „otevřen“ a nechat si ležet v tomto stavu, dokonce i po otírání. Kvůli chladu to nemusí být velmi příjemné, ale teplota se zaručeně sníží.

Jak snížit teplotu o 39 dětí?

S dětmi jsou věci vždy složitější. Při zvýšených teplotách mohou existovat dva zcela odlišné typy horečky:

Růžová horečka

Bílá horečka

Proveďte otírání acetátem nebo alkoholem, proužek a nezakrývejte.

S tímto typem fyzických metod expozice jsou bezvýznamné.

Používejte paracetamol, nejvýše 15 mg na kg tělesné hmotnosti denně.

Roztok dipyronu se podává intravenózně, dávka je určena věkem.

Ibuprofen může být použit v menších hodnotách až do celkové dávky 10 mg na kg denně.

Ve formě tablet - No-shpa, difenhydramin a papaverin.

Souběžně s tím zjistí příčinu onemocnění, aby předepsali antivirovou nebo antibakteriální léčbu.

Dítě má červené hrdlo a teplotu

Vysoká teplota indikuje přítomnost zánětu v těle. S největší pravděpodobností mluvíme o infekci. Přítomnost zarudnutí ukazuje, že zánětlivý proces je lokalizován ve hltanu:

 • Vzhledem k vysoké tělesné teplotě, může být dokonce chřipka, pokud virus vstoupí do těla přes hrdlo;
 • Problémem může být angina pectoris, která způsobuje komplikace všem systémům, včetně kardiovaskulárního systému;
 • Méně impozantní onemocnění - šarlatová horečka, není detekováno méně často, ale může způsobit smutný výsledek.

Pokud vidíte červené hrdlo dítěte a zároveň ho provází vysoká horečka, co nejdříve se poraďte s lékařem. Neměli byste se snažit pomoci sami, pokud se nakazíte stejnou prasečí chřipkou, může se během jednoho dne vyvinout pneumonie. Do 24 hodin po startu bude dítě potřebovat umělou ventilaci, pokud vše půjde trochu špatně.

Pro malé děti, zejména s vysokou teplotou, dorazí sanitka okamžitě. V některých regionech je dostatek dětských týmů, ale s největší pravděpodobností vás navštíví dospělý terapeut nebo běžný lékařský asistent. Takže neodmítněte hospitalizaci, pediatrové v infekci znají své podnikání lépe.

Jak se vypořádat s teplotou?

Pokud má dospělý horečku, neprovádějte okamžitě paniku:

 • Podívejte se, co je v domácí lékárničce. Paracetamol, analgin nebo ibuprofen.
 • Najděte si v kuchyňském octu, vodce nebo alkoholu. Rozpustit a vytvořit obklad nebo třít;
 • Poté musí být pacient ponechán v „otevřeném“ stavu, i když si začne stěžovat na chlad;
 • Uvnitř je lepší snížit teplotu na 20 stupňů a zvýšit vlhkost na 60%;
 • Nezapomeňte na těžké pití.

Poté bude nutné přistoupit k akci, ale dříve, než dorazí sanitka, je lepší, abyste teplotu sami neporušili.

Video: co dělat při teplotě 39 dospělých?

V tomto videu vám doktorka Elena Malykh řekne, jak snížit teplotu o 39 stupňů pro dospělého (ne dítě), což znamená, že prostředky a léky jsou nejúčinnější:

Krasnojarský zdravotní portál Krasgmu.net

Mnoho nemocí je doprovázeno horečkou. Také zvážit, jak snížit teplotu doma, pomocí lidových prostředků.

Klepání na teplotu, "dovolte", aby se infekce rozšířila po celém těle, vytvořila podmínky pro rozvoj komplikací a odsoudila se k přijímání antibiotik.

Většina onemocnění se vyskytuje s horečkou. Často musí lidé poskytovat první pomoc při vysoké teplotě svým blízkým. Někdy existují situace, kdy je třeba rozhodovat nezávisle a rychle. Pojďme se podívat na to, jak snížit teplotu o 38, 39 stupňů efektivním způsobem v krátkém čase.

Než odpovíme na otázku, jak snížit lidskou náladu zvýšenou tělesnou teplotou, pojďme zjistit, jaká je teplota a proč k ní dochází. Nárůst teploty je obranný mechanismus, který pomáhá tělu bojovat s infekcí. Vytápění těla osoby na 38,5 stupně je obvykle snadno tolerováno a nepředstavuje hrozbu. V podmínkách rostoucí teploty, imunita produkuje protilátky proti škodlivým mikrobům rychleji, tok biochemických reakcí je urychlen, některé viry umírají. Pokud však teplota vzrostla na 39 stupňů a vyšší, je to již horečka, měla by být přijata účinná opatření, aby se zabránilo vážným následkům.

Pozor! Nesnižujte teplotu pod 38 stupňů. Když teplota stoupne na 39 stupňů a více - začněte jednat.

V následujících případech je nutný naléhavý případ:

 • při onemocněních srdce, plic, ledvin a při neurologických onemocněních,
 • jestliže pacient trpí těžkou bolestí hlavy,
 • pokud jsou klouby a bolesti v kloubech,
 • je-li malé dítě nemocné

Jak efektivně snížit teplo

 • Dodržujte odpočinek na lůžku - každá zátěž vynutí orgány, aby pracovaly v rozšířeném režimu, který může nepříznivě ovlivnit zdraví.
 • Pijte více tekutiny, ale v malých porcích. Upřednostňujte minerální vodu bez plynu, kompoty, ovocné šťávy, brusinkovou morsu. Zvýšení teploty urychluje odpařování vlhkosti a může způsobit dehydrataci. Použití dostatečného množství kapaliny pomáhá odstraňovat škodlivé produkty z těla.
 • Dodejte tělu další teplo. Nezabíjejte se tak, abyste vyvolali úpal. Optimální teplota v místnosti by měla být kolem 20-21 stupňů. Můžete použít ventilátor nebo klimatizaci.
 • Mokré zábaly pomáhají snižovat teplotu díky vysokému přenosu tepla z kůže. Namočte bavlněný ručník do studené vody a aplikujte ho na tělo. Když je tkanina teplá, opakujte postup znovu. Obaly vám poskytnou nejlepší účinek, pokud do vody přidáte infuzi řebříčku.
 • Otírání roztoku octa lze provádět každé 2-3 hodiny. Vezměte jednu lžíci octa (9%) a pět lžíce vody, promíchejte, otřete břicho, záda, nohy a ruce.
 • Připravte odvar z máty peprné. Ochlaďte, vlhké tkáně otřete a připojte je k místům velkých tepen: spánků, bočních povrchů krku, podpaží, loktů, zápěstí, tříselných oblastí, popliteální fossy. Aktualizujte komprese každých 10 minut.
 • Vezměte si antipyretikum. Tepelné léky obsahují kyselinu acetylsalicylovou, paracetamol, ibuprofen nebo analgin. Tyto látky mohou být v lékové formě odděleně nebo v kombinaci, takže před zakoupením si přečtěte obsah léku. Výhodné jsou instantní tablety a prášky.
 • Paracetamol má bezpečný účinek na tělo s minimálními vedlejšími účinky. Jedna dávka paracetamolu je 15 mg / kg. (1-2 tablety po 500 mg pro dospělého). Pacientům s onemocněním jater by měla být podána opatrnost.

Existují případy, kdy teplota musí být snížena bez použití léků, takové případy jsou většinou u lidí, kteří jsou kontraindikováni v antipyretikách.

Poté, co jste pacientovi pomohli dát ho do postele, vytvořte prostředí, které podporuje zdravý spánek. A nezapomeňte se poradit s lékařem, i když se vám podařilo snížit teplo.

Jak rychle snížit teplotu na 39 ° C doma: léky a lidové prostředky. Snížení teploty na 39 ° C doma - bezpečné

U zdravého člověka se mohou ukazatele tělesné teploty pohybovat od 36,5 ° C do 37 ° C.

Tělesná teplota odráží tepelnou rovnováhu těla v závislosti na množství tepla, které produkují různé orgány, a na výměně tepla kůže s vnějším prostředím.

Zvýšení teploty jasně ukazuje patologické abnormality v těle.

Dosažení teplot až 39 ° C vyžaduje, abyste hledali naléhavá opatření, jak je snížit.

Teplota 39 ° C: možné příčiny

Horečka je druh ochranné reakce lidského imunitního systému. Když se do těla nějakým způsobem dostanou nějaké patogenní částice, aktivují se imunitní schopnosti, čímž se začne produkce specifických proteinů, pyrogenních. Tyto částice jsou spouštěcím mechanismem pro zvýšení teploty.

Protilátky jsou současně aktivně syntetizovány v těle, stejně jako interferon, který pomáhá vyrovnat se s patogeny. Čím vyšší je teplota v těle, tím více je pozorována produkce interferonu.

Tyto procesy v těle mohou být doprovázeny zhoršením zdravotního stavu, bolestí hlavy, ospalostí, slabostí, jakož i charakteristickými příznaky, které jsou v nemoci vlastní, což vyvolalo vzestup teploty.

Když však teplota dosáhne 39 ° C a vyšší, začnou se objevovat negativní procesy ovlivňující nervový systém. Příliš vysoké teplo vyvolává dehydrataci, poruchy oběhu, snížení krevního tlaku a také selhání práce některých orgánů. Proto se s výrazným zvýšením teploty na 39 ° C musíte pokusit ho urychleně snížit.

Teplota může stoupat s různými infekčními, imunitními, zánětlivými onemocněními:

1. Respirační virové infekce během infekce:

1. Infekce Rhinovirus:

• neuritida a meningitida.

• otitis a sinusitida.

2. Adenovirová onemocnění ve formě:

• rýma a laryngitida;

• nachlazení a bolest v krku;

• bronchitida a faryngitida.

3. U chronických duševních poruch.

4. Po intenzivním sportu nebo cvičení v horkém podnebí.

5. Během exacerbací chronických zánětlivých onemocnění:

6. Při infekčních onemocněních močových orgánů.

7. V důsledku infekce gastrointestinálního traktu.

8. Když je krev infikována, stejně jako po pooperační nebo posttraumatické infekci.

9. Během aktivace štítné žlázy autoimunitní procesy.

10. S tuberkulózou, malárií.

11. V patologiích rakoviny.

Existuje mnoho skutečných důvodů pro zvýšení teploty. Chcete-li zjistit skutečný původ patologické reakce těla, musíte se poradit s lékařem a podrobit se důkladnému vyšetření.

Jak snížit teplotu o 39 ° C doma: léky

Přítomnost zvýšené teploty indikuje aktivní boj těla s různými infekcemi, které po 38 ° C začnou intenzivně umírat. Proto lékaři nedoporučují sestřelit podobnou teplotu.

Když se však dosáhne kritických hodnot 39 ° C, mělo by se jednat okamžitě a pokusit se snížit podobnou teplotu v domácím stavu jakýmikoliv prostředky.

Všechna antipyretická léčiva se vyrábějí na bázi účinných látek:

Každá z těchto složek má hlavní a doprovodné terapeutické účinky, ale zároveň vedlejší účinky a určité kontraindikace.

Přípravky s obsahem paracetamolu ve formě Ibuklin, Coldact, Panoxen, Theraflu, Tylenol, Coldrex, Efferalgan, Panadol, Rinza by neměly být užívány déle než 4krát denně v dávce odpovídající věku. Tyto léky pomáhají vyrovnat se s teplem a bolestí. Mějte na paměti, že paracetamol nepříznivě ovlivňuje játra. A předávkování může mít závažné alergické reakce.

Aby se teplota snížila pomocí ibuprofenu, Ibuprofenu, Nurofenu, přípravky Novigan se používají až čtyřikrát denně. Jednorázové dávkování nesmí překročit 400 mg. Léky v této skupině jsou považovány za nejbezpečnější antipyretika. Kromě toho jsou schopni vyrovnat se s bolestmi a zánětlivými reakcemi.

Při aplikaci kyseliny acetylsalicylové ve formě aspirinu, Askofenu, kyseliny acetylsalicylové, Citropacku, Citramonu je třeba vzít v úvahu, že tyto léky ovlivňují kardiovaskulární, trávicí a respirační systémy. Nepoužívejte tuto skupinu léků ke snížení teploty u dětí mladších 12 let.

Metamizol sodný se nachází v Analgin, Baralgin, Brale, Trialgin, Revalgin. Tyto léky jsou schopny dobře zvládat bolest, ale antipyretické a protizánětlivé vlastnosti jsou zaznamenány v malém rozsahu. Nejčastěji jsou tyto léky aplikovány injekčně. Vzhledem k tomu, že po jejich příjmu lze pozorovat vážné alergické účinky, nedoporučuje se pro vlastní léčbu bez lékařského dohledu.

Při volbě činidla snižujícího horečku je lepší dávat přednost jednosložkovým lékům. Kombinace užívání několika léků, věnujte pozornost složení. Různé přípravky mohou obsahovat stejnou účinnou látku, která, pokud se užívá současně, povede k předávkování.

Pokud se zvracení objeví při zvýšených teplotách, je lepší použít svíčku. Pro děti jsou k dispozici sirupy a čípky obsahující paracetamol nebo ibuprofen.

Jak snížit teplotu o 39 ° C doma - lidové léky

Existuje mnoho účinných způsobů, jak snížit teplotu 39 ° C doma pomocí dostupných nástrojů a metod. Někdy jsou mnohem účinnější než jakákoli antipyretika. Lidové metody navíc nemají žádné negativní vedlejší účinky.

1. Můžete použít obvyklou studenou vodu. Nanesením navlhčeného hadříku na několik minut na spánky, čelo, ohyby loktů, stejně jako zápěstí, můžete pomoci posílit přenos tepla.

2. Pro otírání ve vodě lze přidávat ocet. Tento roztok otřete celé tělo včetně obličeje. Zvláštní pozornost je třeba věnovat místům s velkými krevními cévami ve formě axilárních oblastí, loktů a záhybů, krku. Otřete pacienta roztokem a neprodleně ho zabalte. Tělo musí vydávat teplo, což pomůže snížit teplotu.

3. Je možné, aby se odpadky aplikovaly na šťávu nebo odvar ze zelených hroznů. Tato metoda je povolena pro léčbu i malých dětí.

4. Pro přípravu obkladů můžete použít syrové brambory. Je nutné třít a nalijeme dřeň kolem lžíce octa. Výsledné suroviny se rozprostřely na gázu a použily se jako obklady.

5. Churns dobře zelí teplota. K tomu, odstranit čerstvé listy z zelí, opláchněte, kaše mírně, takže nechali šťávu. Připravené listy se aplikují na čelo, hrudník.

Pomáhá vyrovnat se s teplotou a teplou sprchou. Pouze voda by měla být příjemná pro tělo, nesmí být studená ani horká.

Není to špatné pro snížení teploty klystýru. Tímto způsobem můžete léčit nejmenší děti. Pro klystýr se nedoporučuje používat čistou vodu. Je lepší použít heřmánkový odvar nebo fyziologický roztok.

Jako lék můžete dát pacientovi teplotu lžíce směsi připravené z půl sklenice medu, strouhaného jablka a cibule.

Antipyretický účinek má čaje vyrobené s použitím maliny, zimolezu, lesních jahod a kalina.

Můžete použít i diaforetické nápoje, které jsou vhodnými bylinami v podobě třezalky tečkované, květu limetky, oreganu, tymiánu, ale i lístků máty, pupenů březové. Z těchto složek se také připravují alkoholické tinktury, které dávají pacientovi lžičku při velmi vysoké teplotě.

Teplota 39 ° C: co jíst a pít?

Terapeutický význam hraje vodní režim při vysoké teplotě. Teplo způsobuje dehydrataci. Proto byste se měli snažit pít co nejvíce různých tekutin. Pokud se ukáže, že pacient dostane nápoje v noci.

Výhodné jsou bylinné čaje z rostlin s antipyretickým a diaforetickým účinkem.

Můžete dát pacientům dekorace ze sušeného ovoce, ovocné nápoje, ovocné nápoje, čerstvé šťávy, mléko.

S mlékem musíte být opatrní při vysokých teplotách. Na jedné straně pomáhá některým pacientům vyrovnat se s teplotou a zmírnit stav a na druhé straně může vyvolat kvašení ve střevech druhých, což je v tomto období mimořádně nežádoucí.

Každá kapalina by měla být při pokojové teplotě. Pití horkých nebo příliš studených nápojů během tohoto období je nežádoucí.

Během boje proti infekcím nebo zánětům, o čemž svědčí vysoká horečka, tělo významně ztrácí své ochranné schopnosti. Můžete si udržet sílu kompetentní výživy. V žádném případě během nemoci nemůže hladovět. Pokud je touha po jídle chybět úplně, což je často pozorováno u dětí, není nutné krmit pacienta silou. Je lepší zaměřit se na pití a dát více ovoce a zeleniny, zejména s obsahem vitamínu C, který pomůže vyrovnat se s nemocí.

Nicméně, bohatá, těžká jídla se zahrnutím do stravy mastných, kořeněných jídel během tohoto období je nežádoucí. Trvá hodně energie na strávení takových potravin a teplota stoupá ještě vyšší z přirozených důvodů.

Výhodné by měly být lehké polévky, kaše, výrobky z odstředěných bílkovin ve formě masa, ryb, mléčných jídel.

Pokud teplota v žádném případě nepřekročí teplotu 39 ° C a pacient má křeče, těžké bolesti hlavy, ztrátu vědomí, těžké zvracení, je lepší neprovádět domácí léčebné postupy, ale okamžitě zavolat sanitku.

Než sníží teplotu u dospělých o 39 let

Před zahájením článku je nutné říci, že tělesná teplota každého člověka je velmi osobním ukazatelem? Pro normální dospělé je 37 stupňů obvyklá, tzv. "Pracovní" teplota.

Tento článek vám řekne, jak se ohřívač obrátit, a pokud ho potřebujete sestřelit vůbec.

Kdy můžu snížit teplotu u dospělého?

Často, jestliže osoba vidí přinejmenším mírné zvýšení teploty na teploměru, pak on okamžitě začne vzít různá drogy snížit horečku. To se však nedoporučuje.

Pokud má člověk horečku, znamená to, že tělo bojuje proti patogenním bakteriím, infekcím a všem ostatním, které se snaží proniknout do vašeho těla a poškodit ho. Klopání teploty, osoba, jako by ničí přirozenou ochranu svého těla, a původci všech druhů nemocí mohou snadno proniknout do ní. Člověk přemýšlí, co dělá lepšího, jen to bolí.

Ale pokud teploměr již prošel známkou "normálních" ukazatelů a spěchá na 39,5 stupňů, pak je to důvod k obavám. V tomto případě je již nutné používat lidové prostředky a léky. Pokud však hodnoty dosáhly čtyřiceti nebo více stupňů, pak je v tomto případě lepší zavolat sanitku, protože je nepravděpodobné, že by samo léčba pomohla.

Je nutné chrlit teplotu 39 dospělých?

Zajímavá otázka: potřebujete ji zastřelit? Mnozí řeknou ano. V podstatě je to obranná reakce způsobená napadením patogenních bakterií na těle. Proto, když klepnete na teplo, můžete si ublížit více než opustit ji. Když od 37 do 38 můžete úplně udělat s studené obklady, dal na čelo.

S cílem zmírnit stav osoby s vysokou teplotou a případně ji snížit, pomůže jednoduchý prostředek:

 • Bohatý teplý nápoj (čaje, bylinné nálady: šípka, máta, melissa; jen voda)
 • Uvolněte svalovou bolest a pomůže vám sáček soli. Musí být zahříván a aplikován na lýtkové svaly. Teplo je nejlepší k teplotě 38-40 stupňů, a udržet tělo - 10-15 minut
 • Snadná vlastní masáž také účinně usnadňuje stav pacienta.
 • Světlo v místnosti je lepší ztlumit nebo úplně vypnout.

Ale co když jsou hodnoty již pod 39? V tomto případě se musíte buď pokusit vyléčit sami a užívat je pomocí drog, nebo zavolat lékaře, což by v této situaci bylo lepší volbou. Každopádně je lepší nehrát s vysokými skóre. To může být život ohrožující.

Podrobnosti o snížení horečky u dospělých naleznete zde:

Jak snížit teplotu na 39 dospělých v domácnosti

Chcete-li snížit nebo klepat, pokud již překročila normu, můžete použít lidové prostředky a různé léky. Takové léky by měly být v případě podobného problému u každého v domě. Mezi nimi: aspirin, teraflu, coldrex, ferveks a další.

Ale stává se, že dům nemá lékárničku nebo lékárna je příliš daleko, pak tradiční medicína znamená, že lidé po staletí přicházejí na záchranu. Je nutné chladit vaše tělo co nejvíce. To pomůže ochladit lázeň, což sníží teplotu venku.

K tomu může přispět také utírání a ovinování ve vlhkém oblečení. Kromě toho, vápno odvar je schopen snížit krevní tlak a tělesnou teplotu.

Jiné způsoby, jak snížit teplotu u dospělých

Použití velkých množství vody dospělými. Tato metoda je vždy relevantní a může pomoci, pokud neexistují jiné prostředky. Je důležité používat čistou vodu nebo minerální vodu. Sladké nápoje, voda, která obsahuje cukr, nemůže pomoci snížit.

 • Acetické stírání dolů, aby se snížily stupně. Tento postup bude užitečný, pokud se provádí každé tři hodiny. V misce musíte míchat vodu s octem v poměru 1: 5. Poté začněte šířit části těla pacienta.
 • Komprimovat. Chcete-li použít obklady, musíte namočit froté ručníky v roztoku s mátou a dát je na čelo. Je důležité, aby ručníky nebyly příliš mokré. Měly by být pro použití mírně vlhké. Tuto metodu doporučuje Dr. Komarovsky.
 • Klystír s odvarem z heřmánku. Tato metoda je užitečná pro ty, kteří mají gastrointestinální trakt. Odvar z heřmánku nejenže sníží, ale také vyčistí střeva od patogenů.

Princip, jak rychle snížit teplotu u dospělého

Lidské tělo začíná přidáváním potu a začíná se ochladit, což vede ke snížení. Studené sprchy, mokré ručníky a přehozy, lidové léky, pilulky - to vše vám pomůže snížit teplotu a odstranit teplo z těla. Navíc lékaři doporučují při vysoké teplotě pít dvě tablety paracetamolu a 1 analgin.

Pro antipyretika by léčiva měla být léčena na posledním místě, protože zpomalují srážení krve a mohou dokonce způsobit krvácení. Je také důležité pít bylinné čaje naplněné heřmánkem, lípou, hlohem, matkou. Pokud to všechno uděláte, teplota neklesne, ale spíše stoupá, je lepší zavolat lékaře.

Co se nedoporučuje, když je horečka u dospělého?

 • Jak již bylo zmíněno, aby bylo možné snížit stupeň, tělo musí být chlazeno, ne zahříváno. Proto nelze použít hořčičné omítky, horké sprchy, alkoholické roztoky, alkohol, kofeinové nápoje.
 • Není třeba uměle zvlhčovat nebo ohřívat vzduch. Opravdu, v tomto případě se nemůže vypařit pot a tělo se ochladí. Kromě toho můžete stále chytit pneumonii. A bakterie bude snazší brouzdat uvnitř těla. Koncepty jsou také kontraindikovány.
 • Třít si trup s vodkou nebo alkoholem. Tyto látky mohou být absorbovány kůží a do krve. Dospělý samozřejmě není tak děsivý, ale odpařování alkoholu může způsobit mdloby, které mohou tělo ostře ochlazovat o několik stupňů, což samozřejmě není příliš dobré a může u pacienta způsobit zimnici.
 • Pijte sladké nápoje a čaje. Cukr obsahující cukr může být živinou pro bakterie nacházející se v těle. Takové následky mohou způsobit cystitidu a komplikaci ledvin.

Po zotavení, když se ukázalo, že se teplota snížila u dospělého

Člověk potřebuje určitý čas k tělu, který je po nemoci naprosto silnější. A i když se zdá, že člověk je již ulehčen, je stále nutné přijmout preventivní opatření. Je lepší nejdřív jít ven do chladu a nepropustit vaše tělo.

Jak snížit teplotu na 39 dospělých v domácnosti

Teplota 39 stupňů Celsia se nazývá febrile (febrile) v lékařské vědě a praxi. Přes 39 stupňů je již pyretická (nebo vysoká) teplota. A ve skutečnosti, v jiném případě mluvíme o patologickém stavu, který vyžaduje okamžitou korekci.

Takové vysoké teploměrné hodnoty ukazují současný proces onemocnění určité povahy. Co byste měli vědět o zvýšení teploty na tak významnou úroveň, pokud by měla být sestřelena, v jakých případech a jak snížit teplotu na 39? Mělo by to více pochopit.

Důvody pro zvýšení teploty na 39 stupňů

Febrilní hodnoty na teploměru, jak již bylo zmíněno, jsou způsobeny vývojem patologického procesu.

Může být dvou typů:

 • Infekční, způsobené patologickými původci onemocnění.
 • Vegetativní, v důsledku narušení nervového systému.

Pokud hovoříme o okamžitých příčinách hypertermie (zvýšení teploty) na úroveň febrilu, existuje mnoho z nich. Mezi nejčastější onemocnění patří:

Meningitida

Je to zánět výstelky mozku. Rychle se vyvíjí s tvorbou perzistentní hypertermie (hladina tělesné teploty stoupá na 39-40 stupňů).

Dnes je to vzácné onemocnění. Podle statistik mu muselo čelit každých 20 000 obyvatel planety.

Riziko meningitidy spočívá jednak v riziku vzniku šoku způsobeného vysokými teplotami a jednak v pravděpodobnosti vzniku fokálních neurologických symptomů (včetně poruch chování, inteligence atd.).

Febrilní schizofrenie

V praxi psychiatrů je to velmi vzácné.

Je to prakticky kazuistika (ojedinělé případy), ale právě tato forma duševní poruchy představuje největší nebezpečí pro pacienty s duševním onemocněním.

Onemocnění začíná tvorbou přetrvávajících záchvatů, katatonického syndromu. Později se vyvíjí dyskineze. Možný smrtelný výsledek.

Hypothalamický syndrom

Hypotalamus je speciální mozková struktura, která se podílí na termoregulaci těla.

Je to díky tomuto tělu, že člověk dokáže snášet poklesy teploty. Nicméně, v některých případech, hypotalamus začne fungovat ne jak to by mělo.

Tato podmínka může být takzvaná. hypotalamu. To je endokrinní onemocnění, které se vyskytuje poměrně často.

Čísla na teploměru mohou dosáhnout značných značek, dokonce i nad 39 stupňů.

Nádory hypofýzy a hypotalamu

V prvním případě je orgán komprimován a jeho funkce jsou narušeny, ve druhé, invazivně rostoucí formace ničí jádra hypotalamu, což vede k perzistentní hypertermii.

Poruchy štítné žlázy

Štítná žláza, jakýsi druh těla, je tělesný kotel. Pokud se produkují specifické hormony - to vede k trvalému zvýšení tělesné teploty.

Jak to může být způsobeno? Thyrotoxicosis, goiter, Hashimoto tyreoiditida (autoimunitní onemocnění, kdy tělo bere své vlastní buňky štítné žlázy jako nebezpečné vetřelce a iniciuje obrannou reakci).

Akutní laryngitida, tracheitida, faryngitida

Záněty horních cest dýchacích způsobené infekčními patogeny, zejména Staphylococcus aureus, často vedou ke zvýšení tělesné teploty na významné zvýšení.

Pneumonie

Jednostranné nebo bilaterální (zejména) formy onemocnění jsou doprovázeny zvýšením teploty až na 39-40 stupňů.

Jedná se o nebezpečné a vážné onemocnění, často fatální v důsledku selhání dýchání. Přečtěte si více o pneumonii.

Chřipka, těžké akutní respirační virové infekce

Ve druhém případě hovoříme o zobecňující diagnóze, která zahrnuje jak chřipku, tak další infekční onemocnění virové geneze. Všichni známí z dětského onemocnění mohou způsobit významnou hypertermii.

Mezi vzácnější důvody patří:

 • Pediatrické nemoci, tolerované během doby splatnosti. U dospělých je to těžké. Patří mezi ně plané neštovice, spalničky, zarděnka atd.
 • Onkopatologie. Zpravidla ve fázi 2-3 můžeme hovořit o menších výkyvech v číslech v rozsahu 37,5-38 stupňů, ale pokud se vytvoří mnoho metastáz - febrilní a dokonce i pyretická teplota se tvoří bez selhání. To je způsobeno otravou těla rozkladnými produkty nebo přímým poškozením hypotalamu.
 • Revmatismus. Onemocnění, ke kterému dochází při zvýšení teploty. Vyskytuje se u lidí jakéhokoliv věku a pohlaví.
 • Infekce urogenitálního systému. Uretritida, cystitida, pyelonefritida, nefritida, glomerulonefritida. A to není úplný seznam. Mluvíme o formách nemoci, tvrdě postupujeme. Ve všech ostatních případech mohou být příznaky zcela nepřítomné.

Přijetí některých léků

Především neuroleptika. Antipsychotika často způsobují maligní neuroleptický syndrom, ke kterému dochází s febrilní teplotou.

 • Tuberkulóza.
 • Teplo / úpal.
 • Významná dehydratace.
 • Infekce krve
 • Další infekční onemocnění (úplavice, cholera atd.).

Jak vidíte, seznam důvodů je skvělý. Pochopení počátečních faktorů hypertermie může být založeno pouze na výsledcích diagnostických opatření.

Příznaky hypertermie

Příznaky vysoké tělesné teploty jsou obecně velmi charakteristické. Klinickému obrazu dominují projevy celkové intoxikace těla, mezi nimi:

 • Bolesti hlavy Lisování, převládající nepohodlí v čele.
 • Pocit přitlačení k zemi. Charakteristickým rysem je teplota nad 39 stupňů.
 • Slabost, pocit "vatnost" těla.
 • Zlomenost
 • Únava.

Možné příznaky jako nevolnost a zvracení (v závislosti na individuálních vlastnostech pacienta).

Související symptomy a diferenciální diagnostika

Obvykle nejsou všechny tyto příznaky omezeny.

Klinický obraz zahrnuje další projevy, které umožňují lékaři a pacientovi provést diferenciální diagnózu a odlišit jednu nemoc od druhé.

Co mohou být spojené projevy a co říkají:

 • Duševní poruchy, svalová ztuhlost, změny v emocionálně-pozadí, neklid. Jedná se o přímé indikace buď maligního neuroleptického syndromu nebo febrilní schizofrenie. Někdy je těžké rozlišovat mezi nimi.
 • Intenzivní bolest hlavy, dokonce ani ze speciálních přípravků, častá změna nálady, duševní poruchy. Tyto příznaky vyvolávají podezření na meningitidu.
 • Pocit tepla, pocení, vypoulení očí (exophthalmos), změna struktury krku, sexuální dysfunkce - tyreotoxikóza. Problémy se štítnou žlázou.
 • Bolest v krku, těžký kašel, lechtání, drobné problémy s dýcháním - infekční léze horních cest dýchacích.
 • Sternum bolest, píšťalky a sípání při dýchání - pneumonie.
 • Historie zavedené diagnózy rakoviny. Pokud teplota výrazně vzroste na pozadí maligního tumoru, jedná se o nepříznivý prognostický znak.
 • Bolesti kloubů, srdce, otok kloubů - revmatoidní artritida nebo revmatismus.
 • Časté močení, bolest a křeče při vyprazdňování močového měchýře, bolesti v zádech - patologie genitourinárního systému.
 • Vědomí, nedostatek slin, symptomy po dlouhém pobytu na slunci nebo při výrazné dehydrataci tepla nebo úpalech.
 • Intenzivní zvracení, průjem, tenesmus (falešné nutkání vyprázdnit) mluví ve prospěch úplavice.

Navzdory poměrně charakteristickým příznakům se nedoporučuje provádět diferenciální diagnostiku sami.

Výše uvedené klinické příznaky jsou uvedeny pro pohodlí, včas, aby se zjistilo, který odborník kontaktovat.

Diagnostika původní patologie

Není to teplota, která musí být diagnostikována, ale počáteční faktor, který způsobil hypertermii.

Diagnostika začíná volbou specialisty. V tomto případě je doporučena úvodní konzultace s terapeutem.

Pomůže určit taktiku průzkumu a poskytne potřebné pokyny.

Specialisté, kteří pomáhají zbavit se teploty mnoha lidí:

 • Nefrolog (pro patologie ledvin).
 • Neurolog.
 • Neurosurgeon (v tandemu s neurologem léčí patologie centrálního nervového systému, který způsobil vzestup tělesné teploty).
 • Infekční.
 • ORL.
 • Revmatolog.
 • Onkolog a další

Nezávisle pochopit obrovské množství odborníků je velmi obtížné.

Diagnostika zahrnuje jak řadu instrumentálních, tak řadu laboratorních testů:

 1. Ultrazvuk (štítná žláza, břišní dutina, orgány urogenitálního systému).
 2. Psychiatrická studie pomocí speciálních testů.
 3. X-ray (plicní, jiné orgány).
 4. Vizuální hodnocení orgánů (s patologií ORL apod.).
 5. Kontrastní radiografie urogenitálního systému.
 6. Fluorografie.
 7. MRI / CT sken. Umožňují vám získat podrobné snímky zkoumaných orgánů a struktur. Tyto metody hrají obrovskou úlohu při identifikaci organických mozkových lézí.

Laboratorní metody nejsou méně informativní:

 • Kompletní krevní obraz: podává obraz zánětu (leukocytóza, vysoká míra sedimentace erytrocytů).
 • Biochemie krve.
 • Bakteriální plodiny.

V komplexu těchto metod stačí provést přesnou diagnózu a přiřadit správnou léčbu.

Měla bych snížit teplotu o 39 a více?

Pokud však mluvíme o vegetativních příčinách febrilu, je nutné se zabývat hypertermií, bez ohledu na to, jak je to bezvýznamné.

Odborníci jsou podle jejich názoru jednomyslní:

S tak vysokým stupněm hypertermie začínají změny v kardiopulmonálním systému, křečích.

Kardiovaskulární, resp. Respirační systémy nejsou schopny vydržet tak významnou zátěž.

Možná, že vývoj strašných komplikací, protože snížení teploty je nejen možné, ale nutné.

Navíc by mělo být provedeno počínaje čísly 38.6 a výše.

Komplikace febrilní a pyretické tělesné teploty

Výše uvedené hrozné komplikace. O čem to je?

 • Poruchy práce plic. Dušnost, dusivost.
 • Změny vědomí, zmatek.
 • Tuhost svalů krku, polykání a dýchací svaly.
 • Coma.
 • Křeče.

Některé z těchto komplikací jsou docela schopny smrti, takže je nezbytné snížit teplo.

Jak snížit teplotu na 39 doma

Existují dvě skupiny způsobů, jak eliminovat horečku. Léky a lidové prostředky.

Každá z těchto metod se používá v závislosti na důvodech pro subfibrillet a má několik výhod a nevýhod.

V některých případech je možná kombinace obou léčebných postupů.

Lékařské metody

Aby se snížila teplota na 39 doma, existují zvláštní skupiny léků. Všechny léky, které tak či onak obsahují, obsahují jednu z následujících účinných látek:

 • Kyselina acetylsalicylová.
 • Paracetamol.
 • Ibuprofen
 • Metizamol sodný.

Vlastnosti užívání drog

Přípravky na bázi ibuprofenu mají rychlý účinek a vyznačují se malým počtem vedlejších účinků, proto jsou vynikající pro snížení teploty u dospělých i dětí.

Obchodní názvy: Nurofen, Ibuprofen, Novigan.

Způsob aplikace: až čtyřikrát denně, v závislosti na účinnosti.

Maximální jednorázová dávka nesmí překročit 400 mg. Tyto léky vedle svého hlavního účelu dokonale zmírňují bolest a zánět.

Přípravky na bázi "paracetamolu" jsou také účinné při teplotě, ale mají hepatotoxický účinek (negativně ovlivňují práci jater), proto by neměly být používány nekontrolovaně a ve velkých dávkách.

Paracetamol navíc často způsobuje alergie.

Obchodní názvy: Paracetamol, Ibuklin, Coldrex, Rinza, Theraflu, Coldact, Efferalgan, Panoxen. Způsob podání - v případě potřeby až čtyřikrát denně (maximálně 4 tablety denně).

Léky na bázi kyseliny acetylsalicylové jsou pro příjem vnímány jako extrémně nebezpečné, protože negativně ovlivňují činnost srdce, trávicího traktu, plic. Navzdory veškerému nebezpečí jsou však účinné.

Obchodní názvy: Aspirin, Citramon, Citropack, Askofen. Podle instrukcí je nutné přijmout: až třikrát denně (2-4 tablety denně), dokud se nedosáhne stabilního účinku.

Léčiva založená na "metizamol sodíku" mají slabý antipyretický účinek, ale dobře působí při bolesti se zánětem, proto by se při zvýšených teplotách měly opít v kombinaci s výše uvedenými farmaceutickými činidly.

Patří mezi ně: Baralgin, Analgin, Revalgin a další, nedoporučuje se léčit sami: riziko alergických reakcí je vysoké, navíc tyto léky přispívají k ředění krve a ke zvýšení křehkosti cév.

Užívání těchto léků umožňuje rychle snížit teplotu o 39-39,5 u dospělých, protože tyto léky jsou stejně účinné pro všechna čísla.

Je důležité dodržovat správné dávkování. Je nejlepší, aby se léky samy o sobě a jít na konzultaci s lékařem.

Lidové léky

Dobře se vyrovnat s horečkou a tradičními metodami léčby. Existuje nejméně deset účinných receptů, které si můžete připravit doma.

Jahody

Je nejen užitečná, ale také příjemná náprava teploty. Aby se snížila teplota na 39 v dospělé, je vhodné vzít 50 gramů bobulí ihned po jídle nebo jíst dvě polévkové lžíce marmelády.

Heřmánek baňky

Suroviny použité suché drcené lékárny heřmánku. Lžička surovin by měla být naplněna sklenicí vroucí vody.

Nechte vyluhovat po dobu 30 minut, poté, co žalovat a kmen. Výsledný nástroj, aby se 6-7 lžíce každou půl hodinu.

Prostředky z rmutu

Viburnum bobule třít s cukrem, nechat v bance vyluhovat několik dní. Vezměte lžíci získaných surovin a nalijte ji sklenicí horké vody.

Lék by měl být aplikován po dobu 15 minut, poté musí být vypuštěn. Pijte jako čaj.

Čistý rybízový produkt

Připraven podobným způsobem jako předchozí nástroj. Až na to, že trvá 20-25 minut trvat. Vezměte si čaj.

Malina

Maliny, jmenovitě malinový džem, snad nejznámější prostředek při teplotě. To je nejdostupnější léčba. Stačí, když vezmete 2-3 lžíce čaje a zabalíte se do teplé deky na pot. Problém teploty bude vyřešen.

Ocet

Pravidelný ocet může být skvělý způsob, jak porazit teplo. V kombinaci 1: 2 se slabý roztok smísí s vodou (aby se zabránilo chemickému popálení, vezměte 1 díl octa a 2 díly vody). Pak se výsledným činidlem buší tělo pacienta. To je efektivní recept.

Sušené ovoce

Odvar z jejich sušeného ovoce vám umožní rychle se vyrovnat s hypertermií. Chcete-li připravit vývar, budete muset vzít hrst surovin, zalijeme půl litru vroucí vody nad ním, trvat na 30 minut. Užívejte 3 krát denně na sklenici.

Lipové květy

Pro ohřívání teploty vhodný čaj z lipového květu. Vezměte hrst lipových květů. Nalijte je půl litrem vroucí vody. Kmen. Přidejte lžíci medu. Trvejte na 30 minutách, pak vezměte skleničku třikrát denně.

Brusinky

Účinný díky vysokému obsahu kyseliny salicylové. Připravit, vzít lžíci bobulí, nalijte je sklenicí vroucí vody. Infuze po dobu 30 minut, pak kmen. Vezměte 3 lžíce 3 krát denně. Lze konzumovat ve větším množství jako čaj.

Ječmen Pearl Broth

K přípravě vezměte 100 g ječmene, naplňte ho vodou (litr) a vařte 20 minut. Můžete přidat med. Vezměte půl nebo půl sklenice třikrát denně.

Všechny tyto recepty jsou bezpečné. Pokud se však po užití lidových prostředků teplota nesníží, je nutné zavolat sanitku.

Co pít při vysoké teplotě?

Odpověď na otázku, jak snížit teplotu na 39-39,5 dospělého člověka, tedy navrhuje několik odpovědí najednou: léčivé a lidové prostředky pomohou v tomto obtížném úkolu.

Teplota může vzrůst z různých důvodů. V každém případě se jedná o mimořádně nebezpečný stav, který vyžaduje opravu.

Rychle a efektivně snižte teplotu pomocí léčivých a lidových prostředků.

Nedoporučuje se však samoléčba. Nejlepší je poradit se s lékařem.

Teplota 39-40 u dospělých: co dělat a jak snížit teplo

Normální teplota zdravého člověka se pohybuje od 36,6-37. Zpravidla se ráno mírně sníží, ve večerních hodinách mírně stoupá.

Když však sloupec rtuti ukazuje 39, vyvolává to velké obavy. Vysoká teplota u dospělých je příznakem, který stojí za to věnovat pozornost.

Koneckonců, když teplota stoupne na 39 a více, všechno naznačuje, že se v těle vyskytují infekční procesy.

Může to být náhlé vypuknutí chřipky nebo ARVI, ale může to být vážnější onemocnění.

Je třeba zjistit, proč teplota neklesá na 38-39 ° C, co k tomu vedlo a jak ji snížit? A co dělat při teplotě 41 ° C?

Důvody

Každý by o tom měl vědět! INCREDIBLE, ALE FACT! Vědci vytvořili děsivý vztah. Ukazuje se, že příčinou 50% všech onemocnění ARVI, doprovázených horečkou, stejně jako příznaky horečky a zimnice, jsou BACTERIA a PARASITES, jako jsou Lyamblia, Ascaris a Toksokar. Jak nebezpečné jsou tyto parazity? Mohou zbavit zdraví a ŽIVOT, protože přímo ovlivňují imunitní systém a způsobují nenapravitelné škody. V 95% případů je imunitní systém proti bakteriím bezmocný a nemůžeme čekat dlouho. Zapomenout jednou provždy na parazity, při zachování jejich zdraví, odborníci a vědci doporučují.

Teplota 38-39 a v některých případech dosahuje 40, je alarmující signál. K teplotě se přidává apatie, letargie, celková malátnost.

To zhoršuje stav a zvyk přenášení nemoci na nohou, a pokud přidáte k této tvrdé fyzické práce, pak můžete očekávat komplikace.

Abychom pochopili, proč teplota neklesá, je to možné pouze tehdy, když jsou jasné důvody jejího zvýšení. Vysoká teplota 38-39 může být znakem:

 • Do těla vstoupila patogenní infekce.
 • Poruchy endokrinního systému.
 • Horečka způsobená léky.
 • Hnisavá destruktivní patologie.
 • Kolagenózy.

Kromě důvodů existují okolnosti, které nepříznivě ovlivnily celkový stav těla a vedly ke zvýšení teploty:

 1. Obecné přehřátí těla. Například dlouhodobé vystavení spalujícímu slunci (může dojít k záchvatům), přílišné fyzické námaze. V případě přetížení může být teplota nižší než 40 ° C. Mezi další známky přehřátí patří mokré záda, vlasy a krk a příliš mnoho zarudnutí kůže.
 2. Alergická reakce. To může nastat na jídle, kousnutí hmyzem nebo dokonce na drogách.
 3. Těžký šok nebo stres, nervová nadměrná stimulace. S takovým důvodem nemusíte nic dělat, brzy se teplota vrátí do normálu.

Příznaky horečky

Zvýšená teplota (38-39 stupňů) je ve většině případů doprovázena dalšími příznaky:

 • Obecné nemocné.
 • Rozbije končetiny a celé tělo.
 • Svalová bolestivost.
 • Bolesti hlavy.
 • Chlazení, horečka, srdeční selhání.
 • Křeče.
 • Kašel

Současně, pokud je teplota vysoká, tj. 40-41, je centrální nervový systém inhibován. Intenzivní tělesné teplo vede k dehydrataci, krevní oběh vnitřních orgánů (játra, ledviny a plíce) je narušen a krevní tlak se snižuje.

Mohou se objevit záchvaty - reflexní svalové kontrakce. Tam jsou klonické křeče, to je, kontrakce je nahrazená relaxační fází spíše rychle, a tonické křeče, charakterizovaný prodlouženým svalovým napětím. Křeče mohou být po celém těle a mohou pokrývat pouze jednu skupinu svalů.

Zpravidla se celé tělo křečí s ostrými skoky v teplotním režimu těla. Také při vysokých teplotách se mohou záchvaty vyskytnout při prudkém poklesu krevního tlaku.

Stojí za zmínku, že pokud má pacient křeče při teplotě 39 ° C, je nutné naléhavě zavolat sanitku a v žádném případě nenechat osobu bez dozoru.

Přítomnost takového symptomu jako kašel může znamenat vývoj adenovirové infekce, kašel je obvykle neproduktivní.

S bronchitidou může být kašel mokrý, to znamená sputem, nebo kašel je suchý, to znamená bez něj. Silným kašlem může být bolest v krku, faryngitida a antritida.

Kdy se teplota chrlí?

Pokud pacient má teplotu 37, neměli byste ho sestřelit, možná to znamená individuální normu. Ne vždy se rtuťový sloupec na 37 ukazuje, že v těle probíhá zánětlivý proces.

Pokud však trvá 3-4 dny a neprojde, je nutné se poradit s lékařem, aby se ujistil, že je vše v pořádku. Při výskytu 37 stupňů a febrilních záchvatů je nutné snížit teplotu.

Existují situace, kdy 37 může být sestřeleno - to jsou případy, kdy jsou příznaky doplněny bolestí hlavy, poruchou spánku, kašlem, letargií a apatií.

Pokud sloupec rtuti obsahuje 38,5, doporučuje se užívat antipyretika, pokud trvá 3 dny nebo déle. Kromě toho, pokud se teplota neprojde několik dní, a zůstane, jak to bylo, musíte navštívit lékaře.

Také, pokud teplota 39 zůstane 3 dny nebo více, stojí za to kontaktovat lékaře, který předepisuje léky, aby pomohl snížit teplotu, a určit důvod pro jeho zvýšení.

Při teplotě 41 ° C byste neměli přemýšlet o tom, co znamená snížit teplotní režim, musíte okamžitě zavolat sanitku s takovou teplotou, důsledky mohou být nepředvídatelné a nejnebezpečnější, nevratné.

Léčba

Jak bylo zmíněno výše, neměli byste teplotu chrlit na 37 stupňů, ale pokud se tyč zvýšila nad 38, můžete si vzít antipyretika. Seznam léků:

 1. Paracetamol a jiné produkty obsahující paracetamol. Denní dávka pro dospělého by neměla překročit 500 mg denně.
 2. Ibuprofen a další antipyretická léčiva založená na něm, například Nurofen, MIG, Naproxen.
 3. Diclofenac, Diklak, Voltaren.
 4. Nimesulid (tablety pro děti do 12 let jsou kontraindikovány).
 5. Kyselina acetylsalicylová.

Pokud se teplota udržuje na 38 stupních, můžete zkusit další antipyretika - Movimed, Nise, Metindol, Movalis.

Když teplota způsobí 37-39 bakteriální infekce, doporučuje se antibiotika. Je však třeba připomenout, že při teplotě 38-39 antibiotik předepisuje pouze lékař, stejně jako dávkování a trvání léčby.

Nejčastěji předepisovaná širokospektrální antibiotika. Seznam léků:

 • Amosin, Ekobol, Klacid.
 • Zinforo, Ospamox, Kefsepim.
 • Oletetrin, Becampicilin, Flamyfix.

Všechna tato antibiotika jsou zaměřena na utlačování různých skupin patogenů. Stojí za to vědět, že antibiotika by neměla být užívána, aniž by užívaly léky proti horečce.

Faktem je, že pokud budete i nadále brát léky, které snižují teplotu a zároveň pít antibiotika, může dojít pouze k viditelnému zlepšení, ale bakteriální zánětlivé procesy se budou dále vyvíjet.

Když uplynuly tři dny a antibiotika neměla žádný vliv na zlepšení pohody, měli byste přestat pít, možná není tento lék vhodný. Budete muset znovu navštívit lékaře.

Není možné svévolně zastavit léčbu, přerušený kurz může skončit rychlým relapsem. Navíc může být vyvinuta rezistence vůči některým složkám léčiv a antibiotika nepomohou moc.

Když je teplota 37-38 a je důsledkem otravy jídlem, antibiotika je zakázáno užívat, všechny léky jsou předepsány pouze lékařem, po stanovení přesné příčiny onemocnění.

K léčbě suchého kašle jsou předepsány prostředky, které mu pomohou dostat se do produktivní formy. Při jmenovitém suchém kašli:

 1. Sinekod, Sedotussine.
 2. Demorfan, Kodipront.
 3. Levopront, Helicidin.

Pokud je kašel mokrý, účel těchto léků je rozumný:

 1. Thermopsis, licorin.
 2. Citrát sodný, jodid draselný.
 3. Mukaltin, Bronkatar.

Použití léků proti kašli a vykašlávání bylo oprávněné, a to i při teplotě 37 ° C. Všechny pilulky by však měl předepisovat pouze lékař.

Nezávisle můžete použít tradiční metody doma.

Alternativní medicína

Chcete-li snížit teplotu, můžete použít tradiční metody doma, které nebudou méně účinné než tablety. Co dělat doma:

 • Pomůže snížit teplo medu, cibule a jablek. Je to velmi jednoduché, budete potřebovat 100 ml lindenového medu, stejné množství strouhaného čerstvého jablka a pravidelné cibule, promíchejte a nechte působit, dokud se neobjeví sirup. Pijte ji ve 20 ml 2x denně.
 • Nasekáme velkou cibuli a vymačkáme cibulovou šťávu, smícháme se 400 ml vody. Nechte den trvat na tom, pak pijte 50 ml každou hodinu.
 • Malinový kompot. K tomu: vezměte půl sklenice čerstvých bobulí a nalijte 250 ml vody, pak ji vezměte jako obvyklý kompot před jídlem.

Chcete-li snížit teplo doma, můžete to udělat otírání octem nebo alkoholem. Abychom však mohli být léčeni lidovými metodami doma, je lepší se poradit se svým lékařem.

Na závěr je třeba říci, že teplota je jen symptom, může signalizovat množství nemocí. Předtím, než ji porazíte drogami nebo populárními metodami, je nutné stanovit správnou příčinu výskytu a může to udělat pouze lékař. Video v tomto článku vám řekne, co dělat při vysokých teplotách.