Co může nahradit svíčky "Viferon"

Populární ruská droga Viferon je ceněna pro své antivirové a imunomodulační vlastnosti. Složení léčiva zahrnuje rekombinantní lidský interferon alfa-2B. Někdy však léky vyvolávají alergické reakce a pak se na záchranu dostanou analogy Viferonu. Tyto léky také pomáhají imunitnímu systému vyrovnat se s virovými infekcemi a také často mají protizánětlivé, antioxidační a regenerační účinky.

O drogách Viferon

Tento lék je originální lék zaměřený na posílení imunitního systému. Používá se k léčbě i prevenci různých virových onemocnění u všech kategorií pacientů.

V lékárnách existují takové formy Viferon:

Složení léčiva bude upraveno na základě formy Viferonu. Čípky tedy budou obsahovat 500 tisíc IU interferonu, acetátu alfa-tokoferolu, vitaminu C, kakaového másla a tuku. Mast bude obsahovat 40 tisíc IU interferonu, acetátu takoferolu, lanolinu a vazelíny. A složení gelu Viferon bude zahrnovat 36 tisíc IU interferonu, kyseliny benzoové a kyseliny citrónové, tokoferol acetátu a chloridu sodného.

Navíc indikace ovlivní také farmakologická forma. Čípky, na základě své rozsáhlé činnosti, jsou předepsány lékaři častěji. Používají se při léčbě akutních respiračních infekcí a také k boji proti akutním respiračním virovým infekcím, komplikovaným bakteriálními infekcemi. Dětem mohou být podávány čípky Viferon pro virovou hepatitidu a infekční záněty. Viferon čípky jsou také předepisovány pro těhotné ženy, zejména pro léčbu urogenitálních infekcí.

Co se týče Viferon masti a gelu, první činidlo se doporučuje pro virové léze sliznic a kůže a druhé pro terapeutické a profylaktické účely pro ARVI u dětí nebo pro recidivující bronchitidu. Existují však běžné indikace pro všechny formy léčiva. Patří mezi ně chřipka, ekzémy, respirační problémy a herpetická dermatitida. Kontraindikace k použití kterékoli z forem přípravku Viferon je individuální přecitlivělost na léčivo.

Léčivé náhražky přípravku Viferon

Zvýšená citlivost na složky Viferonu může vyžadovat nahrazení léčiva jedním z jeho analogů. Výběr analogů je přirozeně prováděn ošetřujícím lékařem s přihlédnutím k vlastnostem každého léku. To je jediný způsob, jak si být jisti efektivitou vybraného analogu Viferonu. Substituenty léčiva Viferon se mohou lišit ve složení, farmakokinetickém účinku, stejně jako v nákladech.

Mimochodem, vysoká cena původního léku je často důvodem pro nalezení levnějších analogů. Mast Viferon je tedy k dispozici za průměrnou cenu 200 rublů za trubku, zatímco cena rektálních čípků se bude pohybovat od 300 do 550 rublů za balení. Pokud je rozhodujícím faktorem cena léčivého přípravku, pak lékaři často nabízejí takové ekonomické analogy Viferonu jako Anaferon nebo Vagiferon.

Další populární analogy léku jsou:

Když důvodem pro výběr analogů Viferonu není cena, ale přítomnost alergické reakce na její složky, je důležité svěřit vyhledávání specialistovi a věnovat zvláštní pozornost vlastnostem nového léku a jeho kontraindikacím. Také stojí za to zdůraznit, že viferonová mast a gel nemají kompletní analogy.

1. Anaferon

Tato náhrada Viferona byla vyvinuta pro prevenci onemocnění, která se objevují na pozadí imunodeficience. Tento analogový přípravek zvyšuje syntézu protilátek, aktivuje buněčnou imunitu a napomáhá tvorbě přírodního interferonu. Anaferon je často dostupný v tabletách (odděleně pro děti a dospělé), ale nedávno byla uvolněna nová forma léku pro kojence (kapky).

Podobné analogy Viferonu pro děti se liší od dospělého léku. Při výrobě tablet Anaferon se tedy používá směs afinitně čištěných protilátek proti lidskému interferonu C12 a C30. Kromě nich se C50 přidává k dětskému léku, stejně jako takové excipienty, jako je laktóza a celulóza. Kapky pro děti mají stejné složení, ale v nich je dvakrát více interferonu. Náklady na balení pilulek - od 200 rublů.

2. Vagiferon

Jedná se o kombinovanou antimikrobiální léčbu - jeden z hlavních analogů svíček Viferon. Kromě imunomodulačního interferonu obsahuje Vagiferon další složky, které poskytují intenzivní antimikrobiální a protizánětlivý účinek.

Takový analog čípků Viferon má následující aplikaci:

Kromě toho, svíčky jsou předepsány pro komplexní léčbu onemocnění ženského reprodukčního systému, stejně jako pro infekce plísněmi, viry a jinými patogeny. Tento analog Viferonu není vhodný pro dívky mladší 18 let, budoucí matky a jednotlivce s individuální intolerancí k prvkům léku. Jedná se o poměrně ekonomický lék speciálního účelu a jeho cenový průměr 250 rublů.

3. Altevir

Dalším analogem Viferonu, reprezentovaného injekčním roztokem, je Altevir. Kromě interferonu patří mezi složky diferencovaného dextranu, sodíku a chloridu.

Tento analog může nahradit Viferon při léčbě těchto patologií:

 • hepatitidy B a C;
 • laryngální papilomy;
 • genitální bradavice;
 • benigní a maligní nádory.

Stojí za zmínku, že Altevir má poměrně rozsáhlý seznam kontraindikací, které je třeba si přečíst předtím, než začnete léky užívat. Navíc, mezi všemi analogy Viferon, to má nejvyšší cenu - od 1100 rublů na balení.

4. Genferon

Jedná se o širokospektrální medicínu, která má imunomodulační, anestetický, antivirový a antioxidační účinek. Interferon je také přítomen ve složení tohoto analogu Viferonu, stejně jako benzokain a taurin. Genferon je dostupný pouze ve formě čípků vhodných pro rektální a vaginální podání.

Genferon může v takových případech zpravidla nahradit Viferon:

 • akutní bronchitida;
 • chronická bakteriální cystitida;
 • terapie urogenitálních onemocnění infekční a zánětlivé povahy.

Stejně jako v případě výše uvedených analogů není Genferon předepsán k přecitlivělosti na jeho složky. Genferon je stěží vhodný synonymem "ekonomického", protože tento analog Viferon je poměrně drahý (od 300 rublů). Ale pokud vezmete v úvahu vynikající účinek léku a že nemá téměř žádné kontraindikace, pak je jeho cena plně oprávněná.

5. Giaferon

Svíčky Hiaferon se používají hlavně ke korekci stavu urogenitálního systému. Tento analog má také antivirové a imunomodulační účinky a jeho hlavními prvky jsou interferon a hyaluronát sodný.

Analogové čípky jsou předepsány:

 • s chlamydií;
 • ureaplasmóza;
 • mykoplazmóza;
 • Gardnerelle;
 • infekce herpes.

Léčivo Giaferon v čípcích se nepoužívá při léčbě dětí, i když není kontraindikováno u dětí. Pokud jde o léčbu a prevenci ARVI, v tomto případě lékaři doporučují použití tohoto analogu Viferonu ve formě nosního spreje. Náklady na léky obou forem léků začínají na 300 rublů na jednotku.

6. Interální P

Charakteristickým rysem tohoto léku je nejen antivirotický a imunitně posilující účinek, ale také jeho schopnost „vysušit“ buňky nádorů. Lék se vyrábí ve formě prášku uzavřeného v ampulích. Hlavní účinnou složkou prášku je interferon, ale jeho dávka se může lišit.

Tento analog Viferon je rozsáhlý seznam indikací:

 • encefalitida;
 • hepatitida B, C, D;
 • Stupeň I cirhóza;
 • roztroušená skleróza;
 • guturální papilomy;
 • karáty, keratoiridocyklitida;
 • benigní a maligní nádory.

Lék se nepoužívá při léčbě těhotných a netolerantních. S přihlédnutím k poměrně široké činnosti tohoto analogu Viferon, to má velmi přijatelnou cenu - od 400 rublů.

Po provedení srovnávacích charakteristik Viferonu a jeho analogů, závěry naznačují, že, bohužel, není úplná náhrada původního léčiva. Ale můžete najít co nejblíže ve vlastnostech analogu pro boj s určitým onemocněním. Iniciativa v této věci by však měla být vyloučena - mělo by se jednat o čistě profesionální.

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Analogy svíček Viferon pro děti - přehled nejúčinnějších léků

Jeden z nejpopulárnějších antivirotik v pediatrii může být nazýván Viferon. Dodává se v několika formách: masti, gelu, čípků. Děti ji obvykle předepisují ve formě rektálních čípků, protože se jedná o pohodlný a bezpečný způsob podání.

Co může nahradit svíčky Viferon pro dítě, které drogy jsou lepší zvolit pro děti různých věkových kategorií, a má tento lék analogy, které jsou levnější, ale ne méně efektivní?

Složení a účinek populárního léku pro děti

Hlavní účinek poskytuje interferon-α 2b. Interferony jsou proteinové sloučeniny produkované buňkami lidského těla jako reakce na kolizi s virem.

Interferon-a je leukocyt, to znamená, že je produktem buněk lidského imunitního systému. Ale tento lék, stejně jako většina ostatních, obsahuje svůj rekombinant, tj. Uměle získaný, možnost.

Inhibuje aktivitu viru, má stimulační imunitu a antiproliferativní účinek. Také způsobuje malý antimikrobiální účinek stimulací fagocytárních buněk.

Jeho nejúčinnější použití je v prvních dnech onemocnění, kdy je redukce produkce interferonů alfa v těle.

Pomocné látky, které zvyšují účinek léčiva, jsou alfa-tokoferol acetát (lépe známý jako vitamin E) a kyselina askorbová (vitamin C).

Jejich kombinace má další stimulující účinek na imunitní systém a přispívá k boji proti patogenním mikroorganismům, což umožňuje použití těchto čípků k prevenci vzniku bakteriální infekce - častého satelitu virových onemocnění. O použití svíček Viferon pro prevenci virových onemocnění u dětí, přečtěte si tento článek.

Obdobné složení zahrnuje následující léčiva:

Interferon lidského leukocytu;

Viferon: co nahradit

Dnes farmaceutický trh nabízí obrovské množství antivirotik, antibakteriálních a imunomodulačních léků, které jsou vyráběny na bázi takové látky jako interferon. Snad nejoblíbenější z nich je Viferon. Tato droga získala důvěru mnoha zákazníků, protože působí rychle (eliminuje první známky ARVI, urychluje proces hojení) a neobsahuje složky škodlivé pro dítě. Ale zvýšená poptávka po tomto produktu nemohla ovlivnit náklady. Proto se objevil problém nalezení levnějšího, ale neméně účinného protějšku. Zkusme zjistit, co může nahradit svíčky Viferon.

Podrobné informace o společnosti Vifeon naleznete zde.

Moderní farmaceutický průmysl se rychle rozvíjí, existuje stále větší množství léčiv založených na interferonech. Například Vitaferon, Laferbion a také Genferon.

Vitaferon

Jedná se o lék nové generace, který není z hlediska léčivých vlastností nižší než Viferon, ale jeho náklady jsou mnohem nižší. Díky svému univerzálnímu složení je ukázán dětem různých věkových skupin, včetně novorozenců. Základem drogy je Vit. C v kombinaci s interferonem alfa-2b, který vykazuje výrazné antivirové, stejně jako antimikrobiální vlastnosti. Během používání přípravku Vitaferon je navíc pozorován pozitivní vliv na stav imunitního systému, jsou zvýšeny ochranné funkce organismu. Složení farmaceutického činidla neobsahuje žádné další složky, které mají velký význam pro léčbu kojenců.

Čípky se používají k léčbě ARVI, chřipky, respiračních onemocnění a pneumonie. Dětský Vitaferon v čípcích se také používá při léčbě:

Přípravek Vitaferon je určen k léčbě onemocnění dýchacího ústrojí, infekcí herpesu i chronické hepatitidy.

Průměrná délka léčby často nepřesáhne 5 dnů, vzácně se vyskytnou nežádoucí účinky. Použití svíček lze kombinovat s užíváním jiných antivirotik, antibiotik.

Doporučuje se používat tento přípravek k profylaktickým účelům, který pomáhá chránit dítě před sezónními chorobami, zvyšuje přirozenou imunitní obranu.

Laferobion

Laferobion patří mezi nové léky, je široce používán v pediatrii. Léčivo má imunomodulační a výrazné antimikrobiální vlastnosti. Skládá se z lidského interferonu, stejně jako z Vit. E a C. Díky několika složkám je antivirová aktivita léčiva významně zvýšena.

Pokud nevíte, jak vyměnit svíčky Viferon dítě, pak tento lék může fungovat jako vynikající náhrada. Stojí za zmínku, že Laferobion přichází ve formě svíček, jako Viferon, místo svíček lze použít i nosní roztok, který je účinný při léčbě a prevenci infekční rýmy.

Indikace pro použití léku jsou:

 • Zánět plic virové i bakteriální povahy
 • Meningitida (komplexní léčba)
 • Infekční onemocnění vyvolaná virem Epstein-Barr
 • Intrauterinní infekce.

Užívání léku lze kombinovat s užíváním antibiotik, antimikrobiálních léčiv, glukokortikosteroidů. Při včasném použití bude Laferobion schopen rychle zastavit první příznaky vyvíjející se nemoci. Lék je bezpečný pro novorozence a předčasně narozené děti. Průběh terapie je stanoven individuálně s přihlédnutím k povaze průběhu onemocnění u dítěte a jeho věku.

Lék není určen dětem s patologií štítné žlázy, ledvin a jater. Během prvních dnů léčby je možné krátkodobé zhoršení stavu dítěte, tyto příznaky samy zmizí.

Genferon

Genferon je dalším analogem Viferonu, jeho hlavní složky jsou: interferon alfa2, anesthesin a taurin. Použití čípků je účinné při léčbě a prevenci chřipky, různých virových infekcí.

Svíčky mají specifický účinek jak na lokální, tak na systémovou imunitu, přičemž dochází k blokování impulsů bolesti a vylučují se zánětlivá ložiska.

Čípky pro děti se nazývají Genferon-light, určené pro rektální podání. Standardní léčebný režim zahrnuje použití 1 čípku dvakrát denně po dobu 10 dnů. Před použitím je lepší se poradit s lékařem.

Je také možné použít nosní kapky, které zabraňují šíření viru na sliznicích nosohltanu.

Použití přípravku Genferon je kontraindikováno v případě nadměrné citlivosti na složky v přítomnosti autoimunitních onemocnění a závažných alergických reakcí.

Každé z popsaných léčiv má složení podobné Viferonu a má podobné vlastnosti, ale jejich použití musí být dohodnuto s lékařem.

Analogové svíčky Viferon pro děti

Při léčbě hepatitidy, stejně jako při léčbě řady dalších infekčních onemocnění, se používají svíčky zvané „Viferon“. Jejich použití je povoleno od dětství. Tento lék vyrábí ruský podnik „Feron“. Vývoj byl prováděn na základě Výzkumného ústavu epidemiologie a mikrobiologie pojmenovaného po Nikolay Gamaley. Jako každý lék, lék nemusí být vhodný pro pacienta. Zejména často je otázka vyřešena, co vyměnit svíčky Viferon dítě. O příčinách úzkosti a alternativních léků, dále.

Složení a účinek přípravku Viferon na tělo dítěte

Lékaři volají čípky svíčky. Jsou cylindrické se špičatým vrcholem.

Složení léků zahrnuje složky tří typů:

 1. Léčivou látkou je interferon alfa-2b. Je analogem látky produkované lidským imunitním systémem. V každém čípku od 50 tisíc do 3 milionů jednotek molekul interferonu alfa-2b.
 2. Pomocné látky: tokoferol acetát, kyselina askorbová, askorbát sodný, dihydrát edetátu disodného a polysorbát.
 3. Základem každé svíčky je cukrářský tuk a kakaové máslo. Umožňují rektální podávání léčiva. Celková hmotnost tuku a kakaového másla v jedné svíčce je 1 gram. V rekta se složky rychle vstřebávají.

Průměr každé svíčky je centimetr. Čípky se prodávají v baleních. Každý s 10 svíčkami a návodem k použití léku.

Hlavní složkou léčiva, interferonem alfa-2b, je uměle syntetizovaná látka. Na účinky na tělo je identický s přirozeným člověkem.

Když vstoupí do konečníku, svíčka se rozpouští a interferon se vstřebává do krve dítěte. V důsledku toho je aktivována antivirová akce. Kromě toho léčivo nepřímo prostřednictvím zesílení makrofágového systému vykazuje antibakteriální aktivitu.

Pomocné látky, které tvoří "Viferon", zvyšují účinek interferonu. Kromě toho mají další složky protizánětlivé, membránově stabilizující, regenerační vlastnosti.

Důvody pro nahrazení Viferonu

Viferon se používá pro děti. Svíčky mají pověst, že jsou účinné při kontrole hepatitidy a při léčbě jiných infekcí. Navzdory tomu mnoho rodičů hledá alternativu. Co je důvodem odmítnutí Viferon?

"Repulzivní" při použití jakýchkoli faktorů medikace zpravidla zahrnuje:

 • přítomnost kontraindikací;
 • možné vedlejší účinky;
 • nákladů

Pro Viferon jsou všechny tyto faktory nevýznamné. Neexistují prakticky žádné kontraindikace k léku, aplikace není povolena pouze v případě, že dítě má individuální nesnášenlivost jedné ze složek léku.

Pokud jde o vedlejší účinky svíček, zřídka:

 • při svědění a kožních vyrážkách se u dítěte pozoruje alergická reakce;
 • dochází k bolestem hlavy;
 • může se objevit slabost a horečka.

Všechny nežádoucí účinky vymizí po 72 hodinách po ukončení užívání přípravku Viferon.

Pochybnosti rodičů leží v druhé. Lék má vysoký antivirový účinek. Z tohoto důvodu se vlastní imunitní systém může stát neúčinným bez „doplňku“ ve formě přípravku Viferon, který nakonec přestane produkovat samotný interferon, a proto zapisování svíček, např. Z akutní respirační infekce (ARVI), pediatrové se zajímají o nemoci, které se v poslední době vyskytly a používají se. léčbu. Je důležité dát tělu dítěte „odpočinout“ z interferonu, který přichází zvenčí, a to z tohoto důvodu, že mnozí hledají analogy léčiva, které nezpůsobují výraznou závislost.

Nejvíce podobné v akci podobné léky

Co může nahradit svíčky "Viferon"? Existuje mnoho možností. Nejdříve je nutné hledat analoga s naprostou shodou akce na těle dítěte a se stejnou vysokou účinností.

Čípky

Pokud jsou rodiče spokojeni se způsobem, jakým jsou používány, hledejte svíčky. Čípky pro děti často propuštěny. Není třeba donutit dítě pít pilulky. Navíc ve střevech se činidlo absorbuje co nejrychleji, což je důležité například při teplotě.

V případě čípků jsou nejvíce podobnými účinky na organismus Viferon:

 1. Kipferon. Hlavní složkou je interferon-alfa. Léčivo navíc obsahuje komplex imunoglobulinů. Kipferon se používá k boji proti virovým a bakteriálním infekcím. Kromě toho se tento nástroj používá k léčbě onemocnění herpes. Kontraindikace je individuální intolerance na složky léčiva. Vedlejší účinky jsou vzácné a jsou vyjádřeny příznaky podobnými příznakům virové infekce.
 2. Genferon. Také dostupný ve formě čípků pro rektální použití. Interferon je hlavní účinnou látkou. Pomocné složky jsou benzokain a taurin. První látka slouží jako anestetikum a druhá má regenerační účinek. Genferon se používá hlavně k potírání infekcí močového systému.

Přípravky obsahují různá množství účinné látky. Z tohoto důvodu je dávkování odlišné. Před začátkem užívání, zvláště pokud jde o děti, byste se měli poradit se svým lékařem.

Rozdíly v dalších složkách léků, aby se zabránilo alergické reakce. Například v Genferonu není kakaové máslo. Na to reagují děti s alergií.

Chovatelské prášky

Pro léčbu virových a bakteriálních infekcí u dětí se používají nejen čípky. Prášky jsou také široce používány pro ředění. Používají se jako kapky nebo inhalační roztok.

Nejbližší akce Viferonu jsou:

 1. Interferon leukocyt. Při výrobě prášku se používá donorový materiál. Získané leukocyty se dehydratují a umístí do hermeticky uzavřené skleněné ampule. Jakmile se v těle pacienta začnou vytvářet leukocyty interferon. Podporuje oslabenou imunitu dítěte, bojuje proti virům. Interferon leukocytů je citlivý na teplotu. Uchovávejte lék pouze při 2-8 stupních. Připravený roztok pro instalování do nosu nebo inhalace musí být použit během jednoho dne po naředění.
 2. Lokferon. Léčivou látkou je interferon alfa. Léčivo se používá při přípravě roztoku pro instilaci do nosu a očí. Lokferon se používá při léčbě řady infekčních onemocnění, včetně hepatitidy různého druhu. Lék nemá žádné kontraindikace a nežádoucí účinky.

Seznam práškových analogů Viferonu může pokračovat. Téměř veškerá účinná látka je interferon. Rozdíly jsou v pomocných látkách. Proto musí být instrukce a kompozice pečlivě prostudovány, aby nedošlo k užívání léků, které mohou u dětí vyvolat alergickou reakci.

Nosní kapky a spreje

Pro děti, zejména mladší, je užívání tablet obtížné. Nelze polykat prášky. Kapky se proto používají k požití, stejně jako kapky a spreje pro instilaci nosu.

Mezi nimi také existují analogie Viferon:

 1. Anaferon děti. Skládá se z protilátek proti lidskému interferonu gama. Lék je antivirotikum a imunomodulátor. Anaferon se používá interně hlavně k léčbě akutních respiračních onemocnění dýchacích cest.
 2. Grippferon K dispozici ve formě kapek nebo spreje v nose. Používá se Grippferon při léčbě dětí od narození. Léčivou látkou je interferon alfa-2b. Kontraindikace léku: individuální intolerance na složky, stejně jako těžké formy alergických onemocnění.

Kapky a spreje se používají při léčbě nachlazení virového nebo bakteriálního původu. Pokud dítě potřebuje léčbu, je nutné před použitím jakéhokoliv léku konzultovat s lékařem.

Jaká forma léku je preferovaná a proč

Pro dítě je těžké vysvětlit, proč je nutné užívat pilulku nebo aplikovat injekci. Proto se hledají formy léků, které jsou vhodné pro léčbu.

Léčivé přípravky jsou k dispozici ve formě:

 • tablety;
 • kapky;
 • sirupy;
 • injekční roztoky;
 • čípky pro rektální podání.

Každá možnost má své výhody a nevýhody:

 1. Prášky Vybráno pro děti od 10 let. Aktivní složky tablet se dodávají přímo do žaludku. Nevýhodami nejsou vždy příjemná chuť. Hořké prášky děti, zejména mladší, pijí neochotně.
 2. Sirupy, většinou mají příjemnou chuť. To usnadňuje dětem. Ale jsou tu nevýhody. Další složky často snižují účinnost léků.
 3. Injekce. Tento způsob "dodávání" léčiv se používá v naléhavých a závažných případech. Mezi výhody patří rychlá a efektivní činnost. Minus - strach z dětí před injekcemi.
 4. Svíčky nebo čípky. Jejich plus je rychlá absorpce léku. Minus - způsob podání. Ne všichni rodiče správně dali svíčky, zejména děti. Je důležité dát dítě na záda, zvednout nohy k hlavě. Po vstříknutí čípku ukazováčkem. Musí potápět 2 falangy. Když rodič dosáhne prstu, musíte pohybovat hýždě dítěte a držet jej zavřené po dobu 3-6 sekund. Pokud k defekaci došlo za méně než půl hodiny, položte druhou svíčku, protože složky prvního nemají čas vstřebat.
 5. Nos kapky. Používá se často. S aplikací nejsou žádné problémy. Kritika způsobuje účinnost. Kapky působí lokálně a ne na celé tělo.

Jaký způsob výběru závisí na věku dítěte a jeho individuálních charakteristikách.

Pokud je dítě mladší než jeden rok, upřednostňují se svíčky. Pokud je dítě starší než 5 let, jsou vybrány nosní kapky nebo sirupy. V těžkých případech, kdy je okamžitě potřebná pomoc, lékaři předepisují injekce.

Porovnání nákladů

Viferon stojí od 250 rublů.

Ceny analogů jsou nižší i vyšší:

 • Kipferon je dražší, jeho cena je od 500 do 800 rublů;
 • Cena Geneoferonu je 450-650 rublů;
 • asi 150 rublů je interferon leukocyt;
 • asi 300 rublů strávit na Lockferon;
 • Kapky „Grippferon“ lze zakoupit pro 150 ve formě kapek a 350 ve formě spreje.

Tam jsou analogy Viferon dražší cizí. Náklady na několik tisíc rublů za balení. Vyberte si z čeho. Je však důležité koordinovat činnost se svým lékařem. Pouze v tomto případě bude terapie účinná a bezpečná.

Co může nahradit svíčky Viferon pro dítě

Vyměňte svíčku Viferon pro dítě je nutné, když negativní reakce těla na jakoukoli složku léku. Moderní farmakologický trh má množství léčiv s podobnými účinky.

Výběr nejlepšího nástroje pro novorozence je nutné vzít v úvahu jeho složení a vlastnosti.

Analogové Viferonu pro léčbu dětí

V některých situacích můžete svíčky Viferon vyměnit za analogové nebo generické, které vybere výhradně ošetřující lékař. Podle provedených studií je Viferon považován za jeden z nejpřijatelnějších léků pro léčbu virů a nachlazení dětí. Pokud je nutné jej vyměnit, odborníci doporučují výběr analogů podle složení výrobku. Pro toto kritérium jsou vhodné následující léky: Kipferon, Genferon, Laferobion, Anaferon a Vitaferon.

Kipferon

Kipferon vyrobený ve formě čípků, které jsou zavedeny rektálně. Pro novorozence je to optimální forma uvolnění. Léčivo je založeno na interferonu-a a pomocném komplexu imunoglobulinů. Hlavním cílem léku je posílení ochranných funkcí těla.

Tento nástroj se používá k boji proti nachlazení a virovým onemocněním. Pediatři také doporučují použití Kipferonu pro profylaktické účely. Mezi další vlastnosti léčiva patří boj proti střevním infekcím, herpetickým erupcím na kůži a sliznicím.

Důležité: dávkování je vypočítáváno individuálně s ohledem na tělesnou hmotnost kojence.

Použití přípravku se nedoporučuje pro individuální intoleranci k proteinu. Nežádoucí účinky jsou možné pouze při zvyšujících se dávkách. Dítě má nevolnost a celkovou slabost.

Genferon

Genferon se vyznačuje modernějším složením, kromě své hlavní složky, taurinu a benzokainu. První prvek je zodpovědný za proces obnovy, druhý odstraňuje bolest. Uvolněte lék ve formě čípků pro rektální a vaginální použití. Můžete je využít nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Nežádoucí účinky se objevují pouze při překročení dávky. Neexistují žádné kontraindikace pro použití.

Laferobion

Laferobion - nástroj, který je široce používán v pediatrii. Jeho hlavní funkcí je posílení ochranných mechanismů těla. Další vlastností léčiva je antimikrobiální působení. Je založen nejen na lidském interferonu, ale také na pomocných složkách, zejména vitamínech skupin B a C. Pokrokové složení léčiva zvyšuje antivirovou aktivitu a urychluje proces regenerace. Laferobion je často napsán jako přímá náhrada za Viferon. S tímto úkolem se vyrovná a relativně rychle eliminuje projevy virových onemocnění. Lék se vyrábí ve formě rektálních čípků, které jsou k dispozici pro použití u dětí do jednoho roku.

Anaferon

Anaferon pomáhá dětem i dospělým překonat virové poškození těla. Droga patří do kategorie přímých náhrad pro Viferon. Jeho činností je zvýšení odolnosti těla. Aktivní složky léčiva posilují imunitní systém a pomáhají při produkci lidského interferonu. Dříve byl lék vyráběn výhradně v tabletách, které nebyly vhodné pro děti v prvních měsících života. Jak se droga šíří, byla vyvinuta nová forma - kapky. V této variantě může být léčivo použito od narození, přidává se do mléka, vody nebo směsi.

Důležité: existují dva typy drog - děti a dospělí. Liší se počtem aktivních komponent a pomocných prvků. Děti mohou dostat pouze dětský typ léku.

Anaferon pro kojence obsahuje protilátky proti lidskému interferonu C12, C30 a C50. Dalšími složkami jsou laktóza a celulóza.

Anaferon se používá pro terapeutické i profylaktické účely. Jeho hlavním úkolem je zvýšení přirozené obranyschopnosti organismu.

Vitaferon

Nástroj je nová generace s výraznými antivirovými vlastnostmi. Tento lék je charakterizován univerzálním působením, které umožňuje jeho použití jak pro kojence, tak pro dospělé. Možnost použití v neonatálním období je potvrzena studiemi.

Léčivo je založeno na lidském interferonu v těsné kombinaci s vitaminem C. Společně se navzájem doplňují a vytvářejí bariéru proti virovým agens. Léčivo se používá jak pro terapeutické, tak pro profylaktické účely. Má výrazný antimikrobiální účinek.

Použití léčiva zvyšuje ochranné funkce těla a zvyšuje jeho odolnost vůči negativním účinkům patogenních složek. K dispozici ve formě rektálních čípků. Vitaferon se používá k léčbě ARVI, nachlazení a v kombinaci s léčbou zánětlivých procesů v plicích. Jako doplněk primární terapie jsou čípky vhodné pro plané neštovice, zarděnky, spalničky a příušnice.

Důležité: výměna léků se provádí po konzultaci se svým lékařem. Nezávisle na řešení této otázky je nebezpečné. Jakékoli změny v schématu léčby kojenců jsou stanoveny s pediatrem.

Základní principy výběru náhrad

Výběrové schéma náhradníků je vždy založeno na dvou etapách. Nedoporučuje se pokusit se sami zvolit alternativní lék. Lékaři se řídí následujícími schématy:

Léky vyměňte za dítě pouze po konzultaci s lékařem

 • hledat analog léku. Lék je vybrán ve složení a účinku;
 • hledat identické prostředky. Toto schéma je řešeno v nepřítomnosti přímého analogu. Při výběru léku vedeného jeho vlastnostmi, dávkou a formou uvolňování.

Analog je vybrán s ohledem na vlastnosti organismu a závažnost onemocnění.

Co je nejúčinnější

Účinnost každé drogy byla prokázána výzkumem. Kompetence léčiva při léčbě určitého onemocnění je dána jeho aktivními složkami a pomocnými látkami, které jsou součástí. Jak efektivní bude lék, bude nemožné předvídat, to vše závisí na individuálních charakteristikách organismu a závažnosti patologického procesu.

Podle výzkumu je nejúčinnějším prostředkem předložených analogů Anaferon. Je dobře zavedený na moderním farmakologickém trhu. Používá se jak pro aktivní léčbu onemocnění, tak pro profylaktické účely. U kojenců se lék používá výhradně k odstranění příznaků nemocí.

Analogy Viferon obsahují stejné složky. V některých přípravcích byly přidány vitamíny a pomocné látky. Při výběru analogu léku je nutné vzít v úvahu věkovou kategorii dítěte a účel použití nástroje. Podle výzkumu je nejvhodnější náhradou Anaferon, ale vyrábí se ve formě tablet a kapek, což není vhodné pro novorozence. Pro výběr vhodného analogu doporučujeme konzultovat s pediatrem.

Anifery Viferon - Antivirová a imunomodulační

Oslabená imunita je jednou z hlavních příčin téměř všech nemocí. Úkolem imunitního systému je chránit tělo před rozvojem virových, infekčních a jiných onemocnění.

Moderní ekologie a způsob života způsobují, že většina lidí (dětí i dospělých) nemá dostatečnou imunitu. Pro zlepšení imunitního systému odborníci pravidelně doporučují použití Viferonu nebo jeho analogů.

O léku

Originální lék určený k posílení imunitního systému. Používá se k prevenci a léčbě virových onemocnění u dětí a dospělých.

Nástroj uvolněte ve formě:

 • čípky pro rektální podávání;
 • masti;
 • gelu.

Složky léku se liší v závislosti na formě jeho uvolnění:

 • svíčky - interferon (500 tun ME), acetát alfa-tokoferolu, kakaové máslo, kyselina askorbová a tuhý tuk;
 • mast - interferon (40 tun ME), lanolin, acetát tokoferolu a lékařské vazelína;
 • interferonový gel (36 tun ME), tokoferol acetát, kyselina benzoová a kyselina citrónová, chlorid sodný a další látky.

Uvolnění formy a složení ovlivňují odečty.

 1. Rektální svíčky jsou jmenovány odborníky nejčastěji, protože mají širší rozsah účinků. Doporučují se pro dospělé v léčbě akutních respiračních infekcí a akutních respiračních virových infekcí, komplikovaných bakteriálními chorobami. Svíčky pro děti se používají pro virovou hepatitidu (C, D a B) a infekční záněty. Čípky používají také těhotné ženy s urogenitální infekcí.
 2. Mast se předepisuje pacientům při diagnostice virových lézí kůže a sliznic.
 3. Gel se doporučuje pro prevenci a léčbu dětí, často vystavených akutním onemocněním dýchacích cest a s přetrvávajícími relapsy bronchitidy.

Existují obecné indikace pro užívání léčiva:

 • herpes ekzém;
 • vezikulární herpetická dermatitida;
 • různé formy chřipky;
 • infekční léze horních dýchacích cest.

Kontraindikace užívání imunomodulačního léku Viferon pro děti, těhotné ženy a jiné kategorie pacientů zvyšuje citlivost na složky.

Cena léku se může lišit v závislosti na formě uvolňování. Průměrná cena je 250 rublů.

Náhrady léků

Alergická reakce ve formě vedlejších účinků nebo kontraindikace může být důvodem pro projednání se svým lékařem o otázce: co může nahradit svíčky Viferon (mast, gel).

Není žádoucí, abyste si zvolili podobné léky sami, protože specialista bere v úvahu všechny vlastnosti léku a určuje nejvhodnější léčbu pro léčbu diagnostikovaného onemocnění.

Analogy Viferonu se mohou lišit ve složení, farmakologických vlastnostech a nákladech. Poměrně často je důvodem, proč je hledán náhradník za originál, cena. Viferon mast má průměrnou cenu - od 180 rublů, ale cena rektálních čípků je od 260 do 550 rublů.

Levnější náhradníci:

Další podobné léky:

Pokud důvodem pro hledání analogu není cena, pak při určování, jak nahradit Viferon, měli byste věnovat pozornost léčivým vlastnostem léku a seznamu kontraindikací. Gel a mast Viferon nemají žádné přímé analogy.

Vagiferon

Antimikrobiální kombinovaný přípravek s účinnou látkou interferon - analog svíček Viferon. Kromě imunomodulační složky obsahuje vagiferon látky se silnými protizánětlivými a antimikrobiálními vlastnostmi (metronidozol a flukonazol).

Analogové svíčky Viferon se používá k léčbě patologických procesů v oblasti ženských pohlavních orgánů:

 • vaginóza a vaginitida (bakteriální);
 • vaginitida (smíšený infekční typ).

Vaginální čípky se používají pro komplexní terapii v případě postižení ženských pohlavních orgánů houbami, viry a jinými mikroorganismy.

Lék je kontraindikován u dívek mladších 18 let s alergií na složky a během těhotenství.

Vagiferon je relativně levný prostředek směrové akce. Jeho cena v lékárnách od 250 rublů

Anaferon

Analog Viferon - Anaferon, určený pro prevenci onemocnění vznikajících na pozadí imunodeficience. Léčivo má vliv na produkci protilátek, buněčnou aktivaci imunitního systému, stejně jako přispívá k tvorbě přírodního interferonu.

Anaferon je dostupný pouze v tabletkách, ale v lékárnách si můžete koupit lék pro dospělé a děti. K dispozici je také nová forma kapek pro děti od jednoho měsíce.

Rozdíl mezi dospělou formou od školky leží ve složkách léku. Pro výrobu tablet se používá směs afinitně čištěných protilátek proti lidskému interferonu C12 a C30. Pro dospělého je přidán další C200 a pro školku C50. Stejné složení dětských tablet ředěných celulózou, laktózou a dalšími látkami.

Anaferon v kapkách má stejné složení jako tablety pro děti, ale účinná látka není 6 mg, ale 3 mg.

 • terapie bakteriálních a smíšených infekčních patologií;
 • akutní respirační virové infekce;
 • Gitomegalovirus (akutní a chronický typ);
 • herpes;
 • prevence onemocnění imunodeficience.
 • nesnášenlivost jedné (několika) složek kompozice;
 • těhotenství;
 • kojení.

Při přepravě plodu nebo krmení dítěte je Anaferon povolen pouze ve vzácných případech.

Z původních náhražek je Anaferon poněkud levnější, zejména vzhledem k tomu, že v jednom balení je 20 tablet. Cena Anaferon - od 170 rublů.

Genferon

Širokospektrální lék - Genferon má antioxidační, anestetický (lokální), antivirový a imunomodulační účinek na tělo. Skládá se z interferonu, benzokainu a taurinu.

Genferon je implementován v jedné formě - čípky. Svíčky mohou být použity pro rektální nebo vaginální podání.

Genferon se doporučuje při diagnostice:

 • bronchitida akutního typu;
 • urogenitální zánětlivé a infekční onemocnění;
 • bakteriální cystitida (chronická).

Stejně jako svíčky Viferon, analog je kontraindikován, pouze s individuální citlivostí na jeho složení.

Nemůžeme říci, že čípky Genferon levné. Ale pokud vezmete v úvahu absenci seznamu kontraindikací a účinnosti drogy, pak cena za to je docela přijatelná (od 280 rublů).

Interal P

Moderní prostředky Interal je lyofilizát (rastr pro injekce). Jeho použití je určeno nejen k posílení imunitního systému a zajištění antivirových účinků, ale také k "suchým" nádorovým buňkám.

K dispozici Interal v práškové formě v ampulích. Účinnou složkou prášku je interferon. Dávka účinné složky se může měnit.

Interal má velký seznam indikací:

 • hepatitidu D, B a C;
 • encefalitida;
 • počáteční stadium cirhózy;
 • keratoiridocyklitis a karáty;
 • benigní a maligní nádory;
 • roztroušená skleróza;
 • laryngální papilomy.

Přípravek Interal nepoužívejte během těhotenství, tendenci k alergiím a nesnášenlivost vůči přípravku.

Navzdory skutečnosti, že existují analoga levnější než Interal, lyofilizát, v souladu s jeho širokou škálou činností, má nízkou cenu - od 400 rublů.

Altevir

Další náhradou originálu ve formě injekčního roztoku je Altevir. Roztok obsahuje jako aktivní složku interferon a další látky: octan sodný a chlorid, dextran a další.

Altevir je indikován pro onemocnění:

 • hepatitidy B a C;
 • genitální bradavice;
 • guturální papilomy;
 • nádorová patologie (maligní a benigní charakter).

Mnohonásobné indikace jsou doplněny významným seznamem kontraindikací:

 • selhání jater a ledvin;
 • kardiovaskulární onemocnění;
 • myelodeprese;
 • onemocnění plicních tepen;
 • epilepsie;
 • autoimunitní onemocnění;
 • abnormality štítné žlázy;
 • diabetes (dekompenzovaný);
 • obstrukce plic;
 • období těhotenství;
 • období laktace;
 • alergické na složení.

Cena Alteviru je nejvyšší z uvedených analogů - od 1 100 rublů za balení.

Giaferon

Svíčky Hiaferon se používá především k léčbě patologických stavů genitourinárního systému. Giaferon má antivirové a imunomodulační vlastnosti. Kompozice zahrnuje interferon a hyaluronát sodný.

Pro indikaci se doporučuje použití čípků:

 • herpes infekce (chronický a akutní typ);
 • Gardnerellosis;
 • ureaplasmóza;
 • chlamydie;
 • mykoplazmóza;
 • plísňové infekce.

Čípky se zpravidla nepoužívají k léčbě dětí, přestože dětství není kontraindikací.

Pro prevenci a prevenci respiračních onemocnění pomocí nosního spreje Hiaferon.

Cena za svíčky Giaferon a sprej v průměru - 300 rublů.

Srovnáme-li Viferon a analogy, můžeme konstatovat, že neexistuje plnohodnotná náhrada za původní prostředky. Pokud je to nutné, můžete si vybrat lék, který má podobné indikace pro léčbu určitého onemocnění, takže není žádoucí hledat si náhradní lék sami.

Svíčky Viferon - který analog není ve svíčkách?

Poznámky

Díky, a polkněte je celé? můžete něco takového rozdrtit..

Díky, a polkněte je celé? můžete něco takového rozdrtit..

Díky, a polkněte je celé? můžete něco takového rozdrtit..

Díky, a polkněte je celé? můžete něco takového rozdrtit..

Kolostrum LR, tekutý, v kapslích a v granulích. Prosím

Pochopil jsem, že má dítě zima. Viferon jako imunomodulátor? Existuje lék, je lepší ve třech formách, i novorozenec je vhodný, přirozený. Napište mi vaše pošta bude posílat informace

Pochopil jsem, že má dítě zima. Viferon jako imunomodulátor? Existuje lék, je lepší ve třech formách, i novorozenec je vhodný, přirozený. Napište mi vaše pošta bude posílat informace

Od narození byl léčen pouze Viferon, naposledy přišel lékař a řekl, že lék by měl být změněn (tělo vypadá, že si zvykne na stejný lék) a předepsal si Tsitovir -3 sirup.. Pomáhá nám to a je třeba ho užívat pouze 4 dny, chuť ne ošklivý.
Tsitovir-3 je komplexní léčivo určené k prevenci a včasné patogenetické léčbě chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí (ARVI).
Tsitovir je imunomodulační, antivirová terapie, protože má interferonogenní účinek. Dostat se brzy rychleji.

P / S / bez anaferonu, chřipky a tak dále. nepomáhají nám vůbec.

Má dcera se jí líbí tolik Tsitovir-3 sama, že je připravena vydržet pro něj ty nejnepříjemnější procedury, jen aby dostala dávku.

Od narození byl léčen pouze Viferon, naposledy přišel lékař a řekl, že lék by měl být změněn (tělo vypadá, že si zvykne na stejný lék) a předepsal si Tsitovir -3 sirup.. Pomáhá nám to a je třeba ho užívat pouze 4 dny, chuť ne ošklivý.
Tsitovir-3 je komplexní léčivo určené k prevenci a včasné patogenetické léčbě chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí (ARVI).
Tsitovir je imunomodulační, antivirová terapie, protože má interferonogenní účinek. Dostat se brzy rychleji.

P / S / bez anaferonu, chřipky a tak dále. nepomáhají nám vůbec.

Díky, také jsem si myslel, že je to příliš brzy.

Díky, také jsem si myslel, že je to příliš brzy.

po 3 letech

po 3 letech

po 3 letech

po 3 letech

kdo řekl, že po třech letech? přečtěte si instrukce zkopírované z instrukce "Kontraindikace."
Zvýšená individuální citlivost na složky léku, diabetes.

Dávkování a podávání
Uvnitř po dobu 30 minut před jídlem. Jednorázová dávka pro děti od 1 roku do 3 let - 2 ml sirupu 3x denně po dobu 4 dnů; pro děti ve věku od 3 do 6 let - 4 ml 3krát denně po dobu 4 dnů, pro děti od 6 let do 10 let - 8 ml 3krát denně po dobu 4 dnů, pro děti od 10 let let - 12 ml 3krát denně po dobu 4 dnů. Za účelem prevence může být druhý kurz proveden za 3-4 týdny. “Náš syn ho také napsal na rok a půl.

Od narození byl léčen pouze Viferon, naposledy přišel lékař a řekl, že lék by měl být změněn (tělo vypadá, že si zvykne na stejný lék) a předepsal si Tsitovir -3 sirup.. Pomáhá nám to a je třeba ho užívat pouze 4 dny, chuť ne ošklivý.
Tsitovir-3 je komplexní léčivo určené k prevenci a včasné patogenetické léčbě chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí (ARVI).
Tsitovir je imunomodulační, antivirová terapie, protože má interferonogenní účinek. Dostat se brzy rychleji.

P / S / bez anaferonu, chřipky a tak dále. nepomáhají nám vůbec.

Od narození byl léčen pouze Viferon, naposledy přišel lékař a řekl, že lék by měl být změněn (tělo vypadá, že si zvykne na stejný lék) a předepsal si Tsitovir -3 sirup.. Pomáhá nám to a je třeba ho užívat pouze 4 dny, chuť ne ošklivý.
Tsitovir-3 je komplexní léčivo určené k prevenci a včasné patogenetické léčbě chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí (ARVI).
Tsitovir je imunomodulační, antivirová terapie, protože má interferonogenní účinek. Dostat se brzy rychleji.

P / S / bez anaferonu, chřipky a tak dále. nepomáhají nám vůbec.