Jemnost použití černé ředkvičky při léčbě dětského kašle

Zvláště obtížné jsou infekční nemoci dýchacích cest dětí. Kašel z ředkvičky pro děti bude užitečný v případech, kdy křeč nepřinese úlevu nebo doprovází sputum. Kořenová šťáva obsahuje látky, které příznivě ovlivňují stav průdušek a plic, zvyšují odolnost organismu vůči virům a bakteriím. Tento produkt by však měl být používán s maximální opatrností, protože má vysokou biologickou aktivitu.

Obsah článku

Složení ředkvičky

Kořen s černou kůrou je považován za silný lék. Vysoká biologická aktivita díky složení produktu. Kašel z ředkvičky černého pomáhá dětem snáze snášet nemoc, urychluje regeneraci a přispívá k uvolnění dýchacích cest z patogenů. Výhody pro děti poskytnou následující komponenty:

 • sodík, draslík, fosfor, železo, vápník;
 • éterické oleje;
 • lysozym;
 • veverky;
 • minerály;
 • fytoncidy;
 • glykosidy;
 • organické kyseliny;
 • B vitamíny a vitamín C.

Sada užitečných látek činí produkt nepostradatelným při léčbě dýchacích cest. Používá se jak pro nachlazení, tak i pro závažnější onemocnění.

Černý kašel, zápal plic, pohrudnice, astma a dokonce i plicní tuberkulóza budou mnohem snazší, pokud použijete ředkvičkovou šťávu nebo z ní vyrobíte obklady. Zlepšení přicházejí po 2-3 dnech pravidelného příjmu finančních prostředků.

Jak přípravek pomáhá překonávat kašel

Sada biologicky aktivních složek, které tvoří ředkvičku, z něj dělá opravdového „léčitele“. Vitamíny skupiny B mají příznivý vliv na hojení poškozených sliznic, což je zvláště užitečné při suchém kašli. Enzymy urychlují metabolické procesy na buněčné úrovni, pomáhají oslabenému tělu získat maximální množství živin z potravy. Kyselina askorbová odstraňuje toxiny a zlepšuje imunitu.

Esenciální oleje, vápník, železo, draslík a zinek dávají kořenům vysoké baktericidní vlastnosti, dezinfikují sliznice horních cest dýchacích. Lysozym je širokospektrální antibiotikum, které ničí buňky patogenních mikroorganismů, ředí sputum a snižuje zánět. Glykosidy zabíjejí bakterie a blokují jejich reprodukci. Draslík odstraňuje přebytečnou vlhkost z těla a zmírňuje otoky.

Černá je vzácná - je to univerzální lék, bude užitečná v případě virových, plísňových a bakteriálních infekcí. Účinné látky přípravku také nepříznivě ovlivňují červy a jejich cysty.

S pomocí kořene můžete nejen zlepšit kašel, ale také zlepšit celé tělo. Používá se široce v tradiční medicíně av kosmetologii.

Funkce aplikace

Dělat černý ředkvičkový kašel pro děti může být nejdříve 1 rok. Míza rostliny může způsobit alergické reakce, protože se jedná o vícesložkový prostředek. Nicméně, i když je dítě již jeden rok, stále si nemůžete být jisti, že nebude trpět mocným nástrojem.

Před léčbou se ujistěte, že test na osobní nesnášenlivosti, dát dítě pár kapek šťávy a počkat 2 hodiny. Pokud nejsou zjištěny negativní reakce, můžete pokračovat v léčbě.

Děti dávají 1 lžičku šťávy 3krát denně. Léčba se provádí ne déle než 5 dnů, protože ředkev s dlouhodobým užíváním má negativní vliv na psychiku.

Bylo vědecky prokázáno, že v případě předávkování přípravek způsobuje depresi, protože nikdy není smíchán s alkoholem pro vnitřní použití. Můžete strávit ne více než 4 cykly léčby ročně, mezi nimi je třeba absolvovat přestávku v délce nejméně 2 týdnů.

Co míchat

Ředkvičková šťáva má poněkud nepříjemnou hořkou chuť, je nepravděpodobné, že se jí děti budou líbit. Chcete-li "osladit pilulku" a učinit ji efektivnější, můžete smíchat kořenovou zeleninu s medem. To lze provést za podmínky, že dítě není alergické na včelí produkty. Kombinace těchto složek poskytne silný antivirový a antibakteriální účinek.

Med má ještě jednu funkci - pomáhá extrahovat šťávu z ředkvičky. Když se složky smísí, dojde k chemické reakci, kořenová plodina začne aktivně uvolňovat svou tekutinu. To je vysvětleno hydrofilními vlastnostmi cukru, který je hojný v přirozeném produktu včelařství. Mimochodem, sůl má stejné schopnosti, až 400 molekul vody se může spojit s 1 molekulou granulovaného cukru nebo soli.

Náhradní metody

Ředkvička je silná přírodní antibiotika, antiseptická a mukolytická. Obsahuje mnoho biologicky aktivních látek, které se rychle vstřebávají v těle.

Pro dítě může být velká sada složek škodlivá, dokonce i živiny ve vysokých koncentracích mu mohou ublížit. Pokud zvolíte špatné dávkování, mohou být takové negativní reakce, jako je podráždění žaludku, kožní vyrážky, bolesti hlavy.

Pokud má vaše dítě komplikace, neznamená to, že musíte léčbu zcela odmítnout. Jednoduše vyměňte černou ředkev za bílou nebo zelenou. V těchto kořenových plodinách obsahují stejný soubor cenných látek, ale v nižší koncentraci, protože jsou jemněji ovlivňují tělo.

Vyberte si produkty střední a velké velikosti, budou mít více užitečných komponent. Ujistěte se, že na ředkvičce nejsou žádné známky hnilob, barevných teček a jiných podezřelých inkluzí.

Zásahy a bezpečnostní opatření

Léčba kašle dítěte ředkvičkou je účinná a prakticky bezpečná, pokud přípravek není alergický. Existují však nemoci a poruchy, ve kterých může být nejen zbytečné, ale také škodlivé pro tělo. Patří mezi ně:

 • onemocnění jater;
 • onemocnění ledvin;
 • peptický vřed a gastritida;
 • pankreatitida;
 • osobní nesnášenlivosti.

Pamatujte, že ani mocné přírodní prostředky nemohou zcela nahradit lékovou terapii. Než začnete používat černou ředkvičku k odstranění kašle u dítěte, stojí za návštěvu u lékaře.

Teprve poté, co odborník diagnostikoval a vyřešil aplikaci, může být zahájena terapie. Neignorujte léky předepsané lékařem, jsou také nezbytné pro rychlé uzdravení dítěte.

Shrňte

K léčbě dětí můžete použít černou ředkvičku, ale to by mělo být prováděno s maximální opatrností. Existují různé ústní a aktuální recepty, všechny jsou poměrně jednoduché a ingredience jsou dostupné všem. Nepřekračujte stanovené dávky, pečlivě sledujte stav dítěte a dodržujte všechna doporučení lékaře, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Černá ředkev proti kašli

Dokonce i lékaři doporučují doplnit komplexní léčbu touto populární metodou a v počátečních stádiích onemocnění, a jako dobrá domácí terapie, kdy již nemoc daleko uplynula, může být rychle vynechána samotnými farmaceutickými přípravky.

Pro přípravu takového léku je vhodnější zralá kořenová zelenina než mladší, protože obsahuje maximální množství vykašlávacích a protizánětlivých látek.

A pokud má čerstvá ředkvička velmi ostrou chuť a vůni, a ne každý ji miluje a může jí jíst, pak i velmi malé děti jsou rádi, že si doma z této zeleniny vezmou domácí lék.

Kašel

Klasický s medem nebo cukrem

Domácí lék je podáván podle tohoto receptu od 2 do 8 hodin a je připraven různými způsoby.

První z nich obvykle potěší malé děti, protože je to docela zábavné a vypadá jako trik.

 1. Umyjte zralou hlízu a odřízněte její horní část, nevyhazujte ji, ale použijte ji jako „kryt“.
 2. Škrábněte drážku a stěny nechte menší než 1,5-2 cm.
 3. Umístěte hlízu do kořene v šálku, malé misce nebo sklenici tak, aby se neotočila.
 4. Vložte do vybrání 2-4 lžičky. med nebo cukr, přikryjte odříznutým víčkem (med nebo cukr by měl stačit na ponechání prostoru pro džus).
 5. Když je sirup připraven, vypijte 3-4 krát denně (na lžičku pro dítě, na jídelnu pro dospělého). Lepší hned po jídle.
 6. V den budete potřebovat 1,2 nebo 3 kořeny (v závislosti na velikosti a věku pacienta), ve kterých bude lék podáván a konzumován postupně.

Druhá metoda produkuje více konečného produktu.

 1. Umyjte a vyčistěte hlízu, nakrájejte na tenké desky.
 2. Nalijte cukr a trvejte 2-8 hodin.
 3. Výsledný sirup a nápoj vypijte stejným způsobem.

Třetí cesta je velmi rychlá, ale má více odpadu. Lze ho použít, pokud máte nadbytek této cenné zeleniny, a není to škoda.

 1. Kořen a umyjte kořen.
 2. Šťáva (a přeskočte přes odšťavňovač).
 3. Smíchejte šťávu s medem a připravte si sirup.
 4. Použijte stejné.

Lék z pečené ředkvičky

Někdy pro vaření sladké ředkvičky léky používají pečené kořenové zeleniny, ne čerstvé. Chcete-li připravit tento domácí lék může být tak.

 1. Po umytí a očištění hlízy nakrájejte na malé kostky.
 2. Dejte do malé nádoby na pečení a posypeme cukrem.
 3. Pečeme v troubě při nízké teplotě po dobu 2 hodin.
 4. Dostal šťávu k odtoku a dát pacientovi 2 čajové lžičky 3-5 krát denně před jídlem a v noci.

Ředkvičky s medem a malinami

Kašel lze léčit kombinací tří protizmrazujících potravin. Připravte si tento lék na jeden den, další - nová dávka.

 1. Malá hlíza na roštu na jemném struhadle.
 2. Přidejte 2 lžičky medu a 1 polévkovou lžíci - maliny, lze zmrazit, překrýt cukrem a dokonce i ve formě džemu.
 3. Vše důkladně promíchejte a používejte 3-4 krát denně mezi jídly, vypijte trochu teplé vody.

Oteplování

Nemoci spojené s horními dýchacími cestami, je dobré léčit s oteplovacím ředkvičkovým obkladem, jehož působení je podobné působení hořčičné omítky. K tomu budete potřebovat 1 nebo dva kořeny a rostlinný olej.

 1. Vezměte dva kousky bavlněné tkaniny, namočte je rostlinným olejem a položte si na záda a hrudník, aniž byste se museli dotknout oblasti srdce.
 2. Oloupeme zeleninu a strouháme.
 3. Polovina výsledné hmoty se rozloží na jeden - suchý kus látky, pod kterým se položí polyethylen nebo plátno.
 4. Lehněte si přes strouhaný výrobek.
 5. Druhá polovina výsledné kaše ležela na hrudi, potažená olejem.
 6. Zakryjte pacienta shora.
 7. Kompresi lze udržovat až 20 minut, pokud se pocit pálení moc neobtěžuje.

Inhalace s černou ředkví pro nachlazení

Pokud neexistuje individuální intolerance, pak při prvních příznacích akutních respiračních infekcí můžete začít inhalaci: antimikrobiální působení esenciálních olejů obsažených ve šťávě této léčivé zeleniny v kombinaci s jinými metodami může zmírnit chlad z počáteční fáze onemocnění.

Taková inhalace je jednoduchá.

 1. Umyjte a vyčistěte kořen.
 2. Nakrájíme na kostičky a dáme do velké skleněné nádoby s pevným víkem.
 3. Držte půl hodiny.
 4. Otevřete víko a ihned vdechněte 5-8 krát - postup je dokončen; je třeba nádobu znovu zavřít.
 5. Po 30-40 minutách opakujte. Takové inhalace provádějte pravidelně po celý den.

Jak léčit ředkvičky

Zdraví dětí je delikátní záležitost, takže než se začnete zbavit kašle, musíte se poradit se svým lékařem.

A nejen proto, že s ředkvičkami může vyvolat alergie, ale také proto, že může být spousta typů a příčin dětského kašle, a zde je důležité, aby nedošlo k poškození, což vyprovokuje silný výtok sputa.

Ale nejčastěji pediatrové sami doporučují doprovázet komplexní léčbu silným, ale účinným ředkanovým domácím lékem.

Faktem je, že kromě mukolytického efektu je šťáva z této kořenové plodiny aktivně také bojem proti mikrobům, což jsou onemocnění horních cest dýchacích.

Léčba dítěte pomocí tohoto domácího léčení trvá ne déle než 7 dnů. To je obvykle dost. Děti jsou rádi, že si vezmou sladký lék na 1 lžičku třikrát denně, po hlavních jídlech.

POZOR! Když černá ředkev nemůže být přijata

Pro dodržení základního principu léčby „neubližujte“ je třeba pamatovat na následující kontraindikace a zvláštní podmínky:

 • Je přísně zakázáno přijímat takové léky lidem s onemocněním žaludku a slinivky břišní;
 • Tuto léčbu byste neměli aplikovat na pacienty s kardiovaskulárními problémy a v žádném případě by ti, kteří měli infarkt myokardu, nemuseli tuto léčbu provádět;
 • s opatrností na léky ze šťávy z ředkvičky, musíte se uchýlit k těm, kteří mají tendenci k nadýmání, protože tento produkt přispívá k výskytu nadýmání;
 • i když neexistují žádné specifické kontraindikace, požití s ​​pomocí jedinečného přírodního léčiva nelze provádět častěji než jednou za 6 měsíců;
 • šťáva černého ředkve ve všech formách by neměla být konzumována dětmi déle než 1 týden a dospělými více než 3 týdny, protože má vedlejší účinek ve formě duševní deprese;
 • ze stejného důvodu, v receptech s ředkvičkami pro vnitřní použití (tato metoda je ukázána pro zahřívání obkladů při kašli), nedoporučuje se používat alkoholy: tinktury v tomto případě udělají více škody než užitku - buďte opatrní;
 • s velkou pozorností, s fantom dávkou po dobu 3-4 dnů, a pouze pod dohledem lékaře můžete vzít šťávu z této zeleniny těhotným ženám. Porodníci doporučují tento lidový lék pouze v případě, že je těhotenství v klidu. Pokud je potrat hrozí, kašel s takovým domácí lék nikdy nemůže být vyléčen uvnitř (můžete dělat oteplování obklady!), Vzhledem k tomu, ředkvičky obsahuje éterické oleje, které jsou těžké se dostat ven z těla, což dělohy na tón.

Pokud vezmete v úvahu všechny tyto nuance v léčbě černého ředkvičky kašel, ve většině případů toto nádherné přírodní antibiotikum poskytne příležitost, jak se zbavit onemocnění jemně dost, snadno a bez komplikací po aplikaci.

Jak vařit ředkvičky s cukrem pro léčbu kašle u dětí

Tradiční medicína se i nadále používá k potírání těchto nebo jiných onemocnění, a to navzdory všem úspěchům moderní farmakologie. Existuje mnoho účinných nástrojů, které pomáhají při léčbě různých onemocnění a odstranění jejich příznaků. Samostatně bych rád zdůraznil kašel.

Jak víte, nejedná se o nemoci, ale o příznak, který indikuje přítomnost určitého problému v těle. Přirozeně je třeba se nejprve zabývat hlavní příčinou, tj. Samotnou nemocí. Příznak, jako je kašel, je však velmi nepříjemný, protože způsobuje nepohodlí. Proto by měla být věnována pozornost také jeho eliminaci.

V lidovém lékařství existuje mnoho možností řešení kašle a všechny jsou velmi účinné. Jedním z těchto nástrojů je černá ředkev - léčivé vlastnosti tohoto kořene jsou známé již dlouhou dobu. Naši předkové ji používali k boji proti kašli, ale ani dnes tento lék neztratil svůj význam. Faktem je, že ředkvička je vynikající vykašlávání, které nám dává příroda, a prostředky připravené pomocí tohoto kořene jsou schopny účinně odstraňovat sputum, které se hromadí v plicích a průduškách. Není proto divu, že tato kořenová plodina se dnes používá poměrně aktivně.

Ředkvička s cukrem je jednoduchý a účinný lék proti kašli.

Než budete pokračovat v léčbě jakékoli nemoci, včetně tradičních metod, měli byste se určitě poradit s lékařem. Terapie je účinná pouze tehdy, je-li známa správná diagnóza a existuje pochopení základních příčin, které je třeba řešit. To platí i pro léčbu kašle u dětí.

Zde se absolutně nedoporučuje zabývat se samoléčbou, protože například malé děti nemohou samy o sobě popsat všechny symptomy, takže byste měli nejprve navštívit lékaře.

Zpravidla se k léčbě používá ředkev černá:

 • černý kašel;
 • bronchitida;
 • onemocnění horních cest dýchacích.

Léky připravené na jeho bázi zároveň účinně pomáhají odstranit doprovodné příznaky, především kašel.

Podívejme se blíže na to, co nám tradiční medicína nabízí. Jeden z nejpopulárnějších a nejběžnějších je následující recept. Vezmeme černou ředkvičku, odřízneme její spodní část a vybereme jádro shora, abychom vytvořili nálevku. To lze provést nožem nebo lžící. Dále, prohloubení by mělo být naplněno cukrem. Nyní potřebujeme odříznutou spodní část - je třeba ji zavřít jako víko. Aby bylo možné lék připravit, měli byste počkat den, dokud se šťáva uvnitř ředkviček nevytvoří.

Jak vidíte, není nic složitějšího. Doporučuje se užívat tento lék třikrát denně, zatímco dávka (lžička nebo lžíce) bude záviset na věku dítěte. Tento nástroj skladujte v chladničce. Je třeba poznamenat, že pro přípravu léků je třeba zvolit velké, zdravé kořeny, tj. Bez známek zkaženosti, hnilob a červí díry. Pravidelný příjem tohoto nástroje dává poměrně rychlý pozitivní účinek. Ve většině případů, tajemství, které se hromadí v plicích nebo průduškách začíná jít ven na druhý den.

Existuje další, poměrně běžný recept na přípravu léků na bázi ředkvičky černé a cukru. Musíte vzít 7-8 plodin, nakrájejte na malé kousky a přikryjte je cukrem. Dále je tento „prázdný“ ponechán po dobu 12 hodin. Musíte počkat, až se šťáva z ředkve vynikne. To je vše - lék je připraven a zbývá ho jen namáhat. Pro urychlení procesu vaření lze nádobu naplněnou ředkovaným cukrem vložit do trouby 2-3 hodiny. Děti se doporučuje, aby mu 1 lžičku několikrát denně. V tomto případě by doba léčby neměla překročit týden.

Stojí za zmínku, že med je ještě účinnější možností boje proti kašli. Mělo by se však používat s větší opatrností než cukr. Tento produkt života včel je, jak víte, poměrně silný alergen. V tomto ohledu se nedoporučuje dávat dětem do 18 měsíců. Kromě toho by tato složka měla být vyloučena při přípravě léků v případě, že má dítě individuální intoleranci.

S pomocí cukru z ředkve, můžete získat šťávu, velmi účinný v boji proti kašli, ale pouze použití této kořenové plodiny není omezena na to. Zejména existuje další populární recept doporučený pro starší děti. Jedná se o inhalaci pomocí ředkvičky černé. Příprava je velmi jednoduchá, zatímco pozitivní efekt netrvá dlouho čekat. Zejména si ředkvičky, třít (nebo jemně nasekat), a usnout ve sklenici. Kontejner je pevně uzavřen víčkem a tvoří se asi půl hodiny. Poté můžete postup pokračovat. Pacient by měl dýchat v párech ředkvičky, zadržet dech, nejlépe nejméně pětkrát.

Čerstvá ředkev kašel šťáva - osvědčený nástroj po celá staletí

Archeologové dokázali, že černá ředkev byla zařazena do stravy stavitelů egyptských pyramid, jako jedné z nejlevnějších, ale bez jakýchkoliv alternativních užitečných produktů. Příznivci tradiční medicíny doporučují tuto kořenovou plodinu z různých onemocnění trávicího, dýchacího a urogenitálního systému, a černá ředkev z kašle je nejoblíbenější domácí lék, který každý zná od dětství.

Tajemství léčivých vlastností

Ředkvička kořen je 90% vody, ale zbývajících 10% je sklad živin. Mezi nimi jsou:

 • imunita zvyšující vitamíny C, B1, B2;
 • mající antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti síry;
 • zahřívání glukoidů;
 • odstranění bobtnání organické kyseliny;
 • estery analgetik;
 • metabolické minerální soli.

Taková souprava je cenově výhodným produktem, vyhledávaným terapeutickým a profylaktickým činidlem, účinným a prakticky bez kontraindikací. Když kašel, šťáva z kořenové plodiny má komplexní účinek, a to nejen zlepšení vykašlávání a pomoc při odstraňování sputa, ale také obnovení mikroflóry sliznic. Recepty jsou jednoduché, vaření vyžaduje minimální čas a dostupné produkty.

Účinné léky na léčbu kašle

Z navrhovaných receptů na kašel s černou ředkvičkou si můžete vybrat libovolné. Prerekvizity: integrita kořene a čistota pokrmů určených pro přípravu domácího léčiva. Každý z elixírů by neměl být uchováván po přípravě déle než jeden den, a to ani v chladničce.

Celá kořenová tinktura s medem

Soudě podle četných recenzí, kašel z černého ředkvičky pro děti, děti mají mnohem víc než farmaceutické léky. Metoda babičky je považována za nejlepší pro kojence, ve které šálek kořenové zeleniny působí jako nádoba na džus. Pro dítě je to druh hry, a pro rodiče je to příležitost rychle poskytnout pomoc, a to cestou, jak vyprávět o léčivé síle darů přírody.

Z celého kořene se musí odříznout horní část, aby se prohloubila velikost náprstku, a pak se dala do lžičky tekutého medu. Šťáva se objeví za 2-3 hodiny. Umístěním páteře do sklenice vody a přidáním medové náplně podle potřeby můžete použít jedno ovoce až tři dny.

Aplikační schéma: pro dospělé - lžíce 3krát denně před jídlem; pro děti - lžička ve stejném rozvrhu.

Ředkev šťáva s cukrem

Výtěžek šťávy s tímto způsobem přípravy je 3krát větší než předchozí. Loupaná ředkev musí být nakrájena na malé kostky, vložena do hlubokého kontejneru se zaobleným dnem a posypaná cukrem.

Poměr produktů: 5 lžíce cukru na jednu střední kořenovou zeleninu. Pro skladování šťávy vylučované do 6-8 hodin je třeba připravit čisté nádoby. Schéma aplikace: třikrát denně před snídaní, obědem a večeří v lžičce pro děti av jídelně - pro dospělé.

Kašlová šťáva

Směs sestává ze stejného podílu čerstvě připravené přírodní řepné šťávy, mrkve a ředkvičky. Pro vaření, můžete použít odšťavňovač určený pro pevné potraviny, nebo struhadlo, po sekání, mačkání zeleniny přes gázu.

V hotové multi-zeleninové šťávě, bezprostředně před použitím, by mělo být přidáno teplé mléko nebo smetana v poměru 50/50, což zvyšuje vstřebávání vitamínů a zlepšuje chuť nápoje. Užívejte 20-30 ml 4-5krát denně. Tato metoda je velmi účinná pro suchý kašel.

Pečená ředkev

Recept je vhodný pro děti, které odmítají pít čerstvou šťávu. Terapeutické vlastnosti produktu v tomto přípravku jsou mírně sníženy a chuť je znatelně měkčí. Oloupaná zelenina by měla být nakrájena na malé plátky stejné velikosti a posypaná cukrem. Pro chuť a aroma můžete do cukru přidat několik zrn skořice nebo vanilky.

V těsně uzavřené nádobě je třeba pečit hodinu při teplotě 100 ° - 120 °, aby se zabránilo odpařování šťáv. Milovníci kuchyňských pomůcek mohou v mikrovlnné troubě za 15 minut udělat totéž. Šťáva z mleté ​​ředkve je konzumována 1 polévkovou lžící 5-6 krát denně mezi jídly.

Kontraindikace léčby ředkvičky

Dětský kašel z ředkvičky je povolen od druhého roku života. Až pět let by jedna dávka neměla překročit objem lžičky. Kontraindikace jsou akutní zánět trávicího systému, dny a peptického vředu. Neexistují žádná omezení pro kojící matky a těhotné ženy. Při míchání šťávy s jinými produkty, například s medem, byste měli zvážit individuální nesnášenlivost všech složek.

Použití terapeutických a profylaktických kompozic na bázi ředkvičky zevnitř může být kombinováno s hrudníkem, které se čistí šťávou před spaním. Jedná se o velmi účinné topné činidlo. Účinek užívání některého z navržených přípravků je patrný po 24 hodinách. Pokud kašel nezmizí, neměli byste odložit návštěvu terapeuta na lékařskou pomoc. Opustit používání lidových metod v tomto případě nestojí za to: stanou se faktorem, který urychlí plné uzdravení.

Černá ředkev s kašlem

Černá ředkev kašle

Ředkev černá - zelenina není nejatraktivnější vzhled, ale je velmi užitečná uvnitř. Tradiční medicína už dávno používala černou ředkvičku pro kašel, pro léčbu nachlazení, bronchitidy, chřipky. Hlavní výhodou produktu je jeho dostupnost. Absolutně všechny recepty z ředkvičky jsou snadno připravitelné a velmi účinné v akci.

Užitečné vlastnosti šťávy z ředkvičky černé

Tato šťáva se nejčastěji používá pro léčbu. Existuje samozřejmě několik receptů, pro které může být požadována ředkevní dřeň, ale šťáva je stále nejoblíbenější.

Výhody této zeleniny obecně a zejména její šťávy mohou být diskutovány po velmi dlouhou dobu. Ředkev má specifickou chuť a vůni, což je vysvětleno přítomností éterických olejů v ní, které mají příznivý vliv na zdraví. Ale ani to nebrání mnoha lidem používat zeleninu jako prostředek k léčbě různých nemocí.

Nejoblíbenější způsob, jak používat černou ředkvičku, je kašel. Ale to není jediný směr pro použití kořenové zeleniny v tradiční medicíně.

Ředkvička je známá svými antimikrobiálními vlastnostmi, takže se často používá k léčbě takových onemocnění, jako jsou:

Pravidelné užívání léčiv na bázi této zeleniny pomáhá posilovat imunitní systém. Ředkvička obsahuje vitamín C, který pomáhá tělu zotavit se co nejdříve po nemoci.

Nejoblíbenější recepty na kašel a bronchitidu

Při kapkách proti kašli je nejčastěji zabalená ředkev s medem. Pokud je to nutné, může být nahrazen cukrem. Existuje mnoho receptů na získání šťávy, ale všechny se ve skutečnosti liší. Lék se užívá ve všech případech stejně: třikrát denně v lžíci.

Takže nejjednodušší způsob, jak získat černou ředkev šťávy pro výrobu léků proti kašli je následující:

 1. V dužnině důkladně promytého kořene je třeba snížit nálevku.
 2. Vložte ředkvičky do vody a nalijte několik lžic medu do nálevky.
 3. V ideálním případě by takový nástroj měl trvat na noci, ale mnozí začínají používat šťávu ihned po jejím vzhledu (po několika hodinách).
 4. Nezapomeňte po každé aplikaci přidat med.

Průměrná délka jedné křenové křivky může trvat až tři dny. Čím menší ovoce, tím dříve bude muset být nahrazen.

Ale dobrý recept na bronchitidu:

 1. K přípravě léku na léčbu bronchitidy lze černou ředkev nakrájet na malé kostky, usnout v láhvi a zalít med nebo cukr.
 2. Dejte ředkvičku na tmavé místo a počkejte, až se šťáva.
 3. Když je tekutina dost, namáhejte ji.
 4. Léky uchovávejte v chladničce.

Můžete se pokusit použít hotové řezy znovu, ale šťáva z nich vynikne mnohem méně.

Ředkvička rychle začne šťávu, pokud je nakrájena na tenké plátky a pokryta cukrem. Šťáva může být také získána třením ředkvičky na struhadle a rozdrcením přes tenké plátno. Přidejte med a lék je připraven! Můžete použít a jen třel hmotu. Chcete-li přidat chuť na ředkvičky kaše, malina je také přidán.

Dort a buničina jsou často používány dělat černé ředkve obklady. Není žádoucí uzavřít takový obklad polyethylenem - ředkev musí dýchat. Nedoporučuje se držet ředkvičku na těle příliš dlouho - může hořet na kůži. Patnáct - dvacet minut na postup bude dost dost.

Ředkvička je považována za hypoalergenní přípravek, ale s medem musíte být opatrní. Před zahájením léčby se musíte ujistit, že pacient není alergický na med, jinak léčba přinese pouze komplikace.

Reed ředkvičky a medové recepty

Ředkvičky vždy používali naši předkové k léčbě nachlazení. Obsahuje mnoho užitečných látek a má také baktericidní a protizánětlivé vlastnosti. Dnes nejběžnější jsou odrůdy černé, bílé a zelené ředkvičky. Navzdory tomu, že mají odlišný tvar kořene, mají stále poněkud odlišné vlastnosti. Černá je známá svou hořkou chutí, která není v jiných odrůdách. A účinek bílých a zelených odrůd na tělo není tak agresivní ve srovnání s ním, a proto jsou častěji používány k léčbě dětí.

Z tohoto článku se můžete dozvědět, jak zmírnit alergický kašel u dítěte.

Akce

Pro nejrychlejší regeneraci je nejlepší použít květinový nebo limetkový med. Lze ji použít i při teplotě. Díky svým diaforickým vlastnostem může v kombinaci s jinými léky odstraňovat hlen při mokrém kašli, zlepšovat pohodu a konat zklidňující účinky. A co je nejdůležitější - posílit imunitní systém.

Ředkvička je přírodní antibiotikum. Tento kořen se používá k léčbě anginy pectoris, sinusitidy, rýmy, bronchitidy, ale zjistil nejširší využití kašle. Vše se používá k léčbě onemocnění: buničiny, častěji šťávy a v některých receptech se používají i semena.

Ředkvička je bohatá na draslík, vápník, železo a vysoký obsah éterických olejů, což je důvod, proč je tak užitečné užívat ji během nemoci, kdy je imunitní systém nejvíce oslaben.

Obsahuje lysozym, který má nejen antibakteriální vlastnosti, díky nimž může snadno zničit buňky škodlivých mikroorganismů. A také tato látka má na těle mukolytické a protizánětlivé účinky.

Z jakéhokoli důvodu, je kašel z Erespal, můžete se dozvědět z tohoto článku.

Ve videu - recept na kašel s medem a ředkvičkami:

Vysoký obsah vitamínů skupiny „B“ může ovlivnit metabolismus a analogie PP se podílejí na normalizaci práce mnoha lidských orgánů. Kromě toho tato zelenina obsahuje organické kyseliny, fytoncidy, enzymy, karoteny, jsou schopny normalizovat hladiny cukru a snížit cholesterol. Vitamin "C", bílkoviny, minerály mohou pomoci vyrovnat se s kašlem.

Všechny složky ředkvičky v komplexu na několik dní se mohou vyrovnat s různými formami nachlazení a dokonce i pneumonií. Přispívají k odstranění toxinů a solí z těla, což urychluje proces hojení.

Z článku se můžete dozvědět, jak zastavit dětský kašel v noci.

Použijte recept na ředkvičky s medem nemůže být v následujících případech:

 • jestliže jste alergický / á na některou ze složek léčiva;
 • gastritida doprovázená vysokou kyselostí;
 • jeho časté užívání může způsobit depresivní stav;
 • zánětů gastrointestinálního traktu, dvanáctníkových vředů a pankreatických problémů;
 • těhotné ženy, během těhotenství, s ředkvičkou uvnitř by měly dodržovat dávkování, recepty s vodkou a alkohol tinktury nelze použít, je lepší nahradit je obklady s její účast;
 • po infarktu.

Z nějakého důvodu, děti mají noční kašel, můžete se poučit z článku.

Recepty z celulózy a šťávy

Existuje mnoho receptů jako staré, časem prověřené a nové, pod moderními odrůdami kořene.

Lektvar

Šťáva z této zeleniny má expektorační účinek. Může být užíván jak dospělí, tak děti. Rychle zvedne sputum a odstraní kašel. Pro přípravu zázračné směsi potřebují jen dvě složky, med a ředkvičky.

Je nutné vzít středně velkou kořenovou plodinu, důkladně ji umyt a opatrně odříznout. Dejte ji svisle do sklenice nebo poháru. Potom se pomocí ostrého malého nože na dužinu vyřízne díra, jejíž hloubka by měla dosáhnout středu ovoce. Pak je třeba v následném prohloubení dát med tak, aby nedosáhl hran. Poté je kořenová plodina pokryta dříve odříznutou špičkou a ponechána vyluhovat po dobu nejméně šesti hodin. Je lepší provést tento postup večer, pak bude dostatečné množství šťávy shromážděné v dopoledních hodinách.

Proč má dítě kašel s mandlí kašlem. se mohou z článku dozvědět.

Velmi často se tento lék používá u malých dětí, které mají bolest v krku a nedokáží si dobře odkašlat, protože hlen stagnuje a nevychází.

Pro dítě starší než dva roky by měla být šťáva opilá po 2 čajové lžičky. dvakrát denně. Léky se obvykle užívají ráno a večer. Použitá směs nesmí být delší než 5 dnů.

U dospělých jedinců je jedna tabulka 1.

Podle tohoto receptu, ředkvička bude neustále produkovat šťávu, takže tento přípravek bude stačit na celou dobu léčby. Nezapomeňte každý den v nálevce dát med. Chcete-li root rychle nezaschne, můžete snížit nejen horní, ale také jeho dno. Pak se před instalací do sklenice musí naplnit vodou tak, aby k ní rostlina dosáhla. Absorbuje vodu, a proto brzy nezaschne.

Jak se zbavit štěkání kašel, můžete zjistit čtením tohoto článku.

Zelený produkt Recept

Ona je známá jako Margilan. Tato odrůda byla chována ve Středozemním moři, stala se oblíbenou díky své jemné a příjemné chuti. Na rozdíl od černé ředkvičky neobsahuje hořčičný olej, takže v jeho plodech není hořkost. Jeho maso je světle zelené. Tato zelenina obsahuje velké množství minerálů, vitamínů a aminokyselin. Je lepší než černá odrůda pro léčbu malých dětí.

Jak vařit? Jak na to? Příprava léčivých přípravků je následující:

 1. jedna malá kořenová plodina se odebere a zcela se oloupe a pak se rozseká na kostky (jejichž strana je přibližně 1 cm);
 2. Připravený produkt se umístí do skleněné nádoby a přidají se dvě lžíce.
 3. to vše zamíchá a zavře víko. Lék se nechá vyluhovat 4 hodiny. Poté může být aplikován.

Proč má dítě štěkající kašel bez horečky a jak se s ním vypořádat lze nalézt v článku.

Šťáva, která se získá v důsledku dítěte by měla pít 1 lžičku 5 krát denně. Ukazuje se, že je příjemná a sladká chuti, a dítě si to s potěšením.

Existují i ​​jiné způsoby, jak léčit zelenou ředkvičku. Mléčné výrobky mohou být použity k získání léků. K tomu, šťáva získaná z ředkvičky, rozpuštěné ve sklenici teplého mléka a pití najednou. To může také být smíchán s malinovou marmeládou a získat dvojí účinek.

Jak léčit kašel štěkání u dítěte je uvedeno v tomto článku.

S čistou šťávou můžete otírat dětskou hruď a pak ji zabalit. Tento nástroj bude skvělý na zahřátí a také přispěje ke stažení sputa.

Bílé odrůdy lékařství

Pediatři doporučují použití bílých plodů při léčbě kašle u dětí, jsou nejjemnější a mají méně kontraindikací než černé.

Tato ředkev se často nazývá zima nebo kolo. Od svých protějšků se liší svým vysokým obsahem kyseliny askorbové - nepostradatelnou látkou pro nachlazení. Také ve složení bílé odrůdy jsou esenciální oleje a purinové kyseliny. Mají močopudný účinek na tělo a jsou schopni je zbavit přebytečné tekutiny. Obsahuje více minerálů, zejména fosforu, draslíku a vápníku.

Co dělat když měsíc není kašel, tento článek řekne.

Vezměte jednu bílou ředkvičku. Je dobře umytý a bez loupání se třel na struhadle. Pak šťávu vytlačte. Výsledná kapalina se smísí se dvěma články. lžíce medu. Výsledný sirup se podává dětem jedna čajová lžička. Je třeba mít na paměti, že se používá pouze čerstvě připravený výrobek. Proto je lepší si sirup připravit každý večer a dát ho dítěti, když je již v postýlce. A dospělí si to třikrát denně, nejlépe před jídlem. Proto musí tento nástroj připravit ráno.

Na videu - recept na černou ředkvičku s medem pro kašel pro děti:

Lidé, kteří trpí alergiemi na med, nestojí za to riziko. Existují alternativní prostředky s ředkvičkami. Lze jej vyčistit, udělat v něm malou depresi, naplnit ho cukrem a dát do trouby.

Z tohoto článku se můžete dozvědět, co dělat, když dítě nekaší.

Následující způsob přípravy je následující: ovoce je oloupáno, nakrájeno na malé kostky, pak jsou převedeny na pánev pokryté cukrem nahoře. Nádobu přikryjte víčkem a asi dvě hodiny pečte. Po ochlazení léku se filtruje, výsledná šťáva se použije k ošetření a zbytek buničiny se odhodí. Tento lektvar je užíván podle článku. lžíce třikrát denně před jídlem.

S pomocí výše uvedených osvědčených a účinných prostředků, založených na použití různých druhů ředkviček, se můžete rychle zbavit nachlazení.

Tato kořenová plodina je nezbytná v počáteční fázi kašle. Duet ředkvičky a medu může během tří dnů zbavit každého nemocného silného kašle a zabránit tomu, aby se nemoc stala akutnější. Před použitím této směsi se děti musí poradit s lékařem.

Recenze

 • Oksana, 30 let: „Mám tři děti. Máme nemoc u jednoho dítěte a za den musíme tři léčit najednou. Dlouho jsem používal drahé léky, opírající se o jejich účinnost. Ale kašel - náš věčný problém nebyl pro každého, kdo by to zvládl. Všichni se zvedli a zdálo se, že někdo neustále hraje zlomený hudební nástroj. Nedávno jsem si vzpomněl na recept z dětství založený na ředkvičkách a medu a vyzkoušel si jeho účinek na mé děti. Ukázalo se, že pracuje bezchybně. Děti si tento hořký sladký sirup vezmou a postaví se na něj. Jsem potěšen jeho rychlostí, přirozeností a minimálními náklady. “
 • Tatyana, 22 let: „Dítě onemocnělo a já jsem poslal svého manžela do obchodu na černou ředkvičku. Nebyla v supermarketu a přinesl zelenou kořenovou zeleninu, která mi nebyla známa. Je dobré, že existuje internet a hned jsem s ním začal hledat recept. Mnoho lidí napsalo na fórech, že zelená ředkvička nepomůže a kašel by měl být použit pouze černý. Ale protože ve večerních hodinách tam nebyla kam hledat, rozhodl jsem se použít tento. Když jsem to vyčistil, ukázalo se, že její tělo je stejné barvy. Strnula jsem kořenovou plodinu přes velký struhadlo, vytlačila šťávu. Vzal jsem dvě skleničky a přidal do sklenice mléko. Dala dětem drink. A položila si na prsa rozdrcenou dužinu a zabalila ji do kapesníku. Byl jako hodina v tom, a potom šel spát. Druhý den ráno se jeho kašel stal znatelně klidnějším, od suchého po mokrý. Každý den jsme provedli tyto dva postupy, po čtyřech dnech byl kašel pryč. Taková zelená ředkev také funguje. “
 • Miroslava, 25 let: „Moje babička mě naučila léčit kašel už od dětství. Pravda, recept je nyní poněkud změněn. Místo černého ředkvičky, která se stala obtížnou koupit, používám bílou. Prodává se v každém velkém obchodě. S tímto osvědčeným lékem, léčit kašel za tři dny. Hlavním trikem je aplikovat ji hned po prvním kašli. “

Ředkvička

Kašel ředkvičky nejen zmírní samotný záchvat, ale také zlepší výtok sputa, zastaví bronchospasmus.

Jedním z nejlepších způsobů řešení kašle je nepochybně ředkvička. Tato zelenina odstraňuje nejen kašel virové povahy, ale také kašel, který se vyskytuje u kuřáků.

Takže pro jeho přípravu potřebujeme jednu střední mrkev, jednu střední ředkev, mléko a med. Ředkvička, a pak mrkev, třel na jemném struhadle a zmáčknout šťávu. Mléko a med rozpuštěný ve vodě (tolik mléka, kolik roztoku medu) se přidává ve stejném množství k nim. Vše se důkladně promíchá a vezme 6krát denně, 1 lžíce, bez ohledu na jídlo. Nezapomeňte přístroj před použitím potřást.

Obecně platí, že ředkvičky lze bezpečně nazývat důl vitamínů, protože si to nejen k boji proti kašli, ale také jako imunostimulant, diaforetika, mírné hypnotické, vzhledem k komplexu jeho prospěšné látky. Nejjednodušší příprava, ale neovlivňuje jeho pozitivní vlastnosti, je považována za následující recept. Jedna střední ředkev (průměr 8-10 cm) se rozřeže na 6-8 velmi tenké plátky. Každý přijatý kruh posypeme cukrem a necháme v temném místě po dobu 2-3 hodin. Během této doby bude nějaké množství sladké šťávy. V závislosti na odrůdě ředkve to může být docela dost, a možná asi půl šálku. Šťáva by měla být užívána během dne každou hodinu na 1 polévkovou lžíci av noci vypít 2 polévkové lžíce a pokud možno pít teplé mléko. Pokud si myslíte, že babičky, takový nástroj v nejkratším čase vyléčí nejtěžší kašel.

Nemůžete řez ředkvičky do kruhů, ale to takhle: musíte najít ředkvičky s velkým průměrem (čím větší velikost, tím více šťávy bude), aby hluboké díry v něm (ale zkuste to propíchnout přes) a naplňte ji až na vrchol s medem nebo cukrem. Po určitou dobu se cukr vstřebává a šťáva začíná proudit do studny. Je lepší, abyste šťávu nebrali hned, ale nechte ji stát 4-6 hodin. Dítě vezme 1 lžičku, ne pití, a dospělý - 1 polévková lžíce 5-7 krát denně, prostě ne pití.

Tam je také tímto způsobem: Střední ředkev, nejlépe černá, rošt na hrubém struhadle a zmáčknout šťávu přes dvojitou vrstvu gázy. Do šťávy přidávejte přírodní tekutý med v poměru 5: 2. Na 500 ml šťávy se pak odebere 200 ml medu a míchá se až do získání homogenní směsi. Je nutné vzít 1 čajovou lžičku 2x denně, jednou na oběd před jídlem a druhou - v noci. Tímto způsobem můžete vyléčit kašel a děti od věku jednoho a dospělých.

Nebo toto: je nutné vzít 7 malých, ale již plně zralých plodů ředkvičky, oloupat je z kůže a rozřezat je na hlubokou misku na tenké brčka (jako brambory na smažení nebo hranolky), vše zakrýt cukrem, smíchat nebo zaplnit každou vrstvu a ponechte na parapetu pod sluncem po dobu 7-10 hodin. Ve skutečnosti by kusy měly, jak to bylo, chátrat a „opalovat se“ pod paprsky slunce. Ve spodní části talíře začne šťáva postupně stékat dolů - výsledek interakce cukru a ředkviček. Tato šťáva by měla být přijata dospělou osobou na 1 lžíci, pro dítě od 3 do 12 let - podle dezertní lžíce, pro dítě - 1 lžička. Nezapomeňte pít tento nástroj každou hodinu, bez ohledu na jídlo. Takový nástroj může rychle vyléčit jak děti, tak dospělé i z nejtěžšího kašle.

Jedním z nejstarších receptů na boj proti kašli, který používá ředkvičky, je následující recept. Jedna velká ředkvička by měla být oloupána, nakrájena na malé tenké plátky nebo malé kostky, vložena do smaltovaného hrnce nebo jiného pokrmu (smaltovaného) a zakryta cukrem tak, aby nebylo možné vidět kousky ředkvičky. Výsledná směs se 2 hodiny peče v peci při teplotě 180 až 200 ° C. Šťáva, která vznikla z pečení, odtoku, hodně vytlačte přes dvojitou vrstvu gázy a vyhoďte. Výsledná ředkevová šťáva se užívá akutním kašlem 2 lžíce před jídlem 3 - 4krát denně a před spaním. Se zbytkovým slzným kašlem - 3-4 krát denně, 1 lžíce i před jídlem a v noci.

Kombinace ředkvičky a mrkve je často používána ke zlepšení vidění, jako nevyčerpatelného zdroje beta-karotenu. Tato kombinace však může být také použita k léčbě kašle, zejména silného a hysterického, většinou nočního paroxyzmálního kašle. Rošt ředkvičky, ždímací šťáva. Musí být nejméně 100 ml. Udělejte stejnou operaci s mrkví, množství šťávy také není menší než 100 ml. V čirém skle nebo skleněné nádobě je zamíchejte, přidejte 1 lžíci medu a promíchejte, aby se dosáhlo stejnoměrnosti. Během dne si každou hodinu vezměte jednu polévkovou lžíci a v noci, než půjdete spát, vezměte si dvě.

Ředkvička s medem pro kašel je trošku zapomenutým lidovým lékem, avšak nesnižuje léčivé vlastnosti tohoto léku. Ředkvička je velmi populární v zemích Východu a je konzumována vařená, nakládaná a dokonce sušená. Proč je tato zelenina užitečná?

Ředkvička obsahuje mnoho éterických olejů, vitamínů A a D, stopové prvky - draslík, vápník, hořčík, železo. A v kořenech obsahuje síru, která má při vykašlávání účinek vykašlávání a také snižuje výskyt alergií. Radonové fytoncidy jsou schopny bojovat s viry a bakteriemi. Vzhledem k uvedeným vlastnostem, tato černá kořenová plodina má protizánětlivý, baktericidní imunostimulační účinek.

Existuje mnoho druhů ředkviček - černá, bílá, zelená, hnědá, nicméně černá zelenina má stále nejlepší léčivé účinky. Ředkvička černého kašle se používá k léčbě pneumonie, bronchitidy a tracheitidy, zmírňuje chřipku z nachlazení a používá se i při kašli a tuberkulóze.

Jak vařit?

 1. Velkou černou ředkvičku dobře opláchněte a odřízněte její vrchol: bude sloužit jako víko pro vás. Ocas nechte neporušený.
 2. Drážku seškrábněte tenkým nožem, po stranách nechte asi 3 cm, neřízněte příliš mnoho, jinak bude šťáva malá.
 3. Naplňte zeleninu polovinou medu, 2 lžíce budou stačit a přikryjte ji víčkem.
 4. Ředkev s medem dejte 12 hodin na tmavém místě pro tvorbu šťávy. Že je zázračný lék, který pomáhá zbavit se kašle.

Nemusíte vyhodit zeleninu po prvním výběru šťávy, stejná ředkev může být použita pro další 3 dny pro ošetření, pak si čerstvou kořenovou zeleninu.

Jak se chovat?

Uvolněná šťáva by měla být přijata před jídlem v lžíci, mělo by být provedeno 4-6 krát denně. Recept je skvělý a děti, dávají lék na 1 lžičku stejného počtukrát.

Zlato, musíte si vybrat pouze vysokou kvalitu, lépe od důvěryhodného prodejce. Nejcennějším medem při kašli je vápno nebo sladký jetel. Nezapomeňte však, že med může způsobit alergie, takže před použitím nástroje požádejte o souhlas svého lékaře.

I přes bezpečnost ředkvičky šťávy, lékaři nedoporučují používat pro více než 3 týdny v řadě pro dospělé a více než 1 týden pro děti. Existuje důkaz, že dlouhodobý příjem této zeleniny může způsobit depresi. Proto se nikdy připravit ředkev lektvar pomocí alkoholu.

Zjednodušené metody vaření. Recepty

 • Pokud nemáte čas počkat, až se zelenina naplní šťávou, můžete tento proces urychlit. K tomu, řez ředkvičky na malé kousky a nalijte med na vrcholu, budete potřebovat 3-4 lžíce. lžíce. Výběr šťávy probíhá velmi rychle, je filtrován a může být okamžitě odebrán.
 • Další jednoduchý recept na použití ředkvičky s medem, když kašel: rošt zeleninu na hrubém struhadle, zmáčkněte šťávu a promíchejte s medem. To bude trvat 100 gramů medu na sklenici vymačkané šťávy.

Recept s Mrkvová šťáva

Používá se ke zvýšení účinku kašle u dospělých i dětí. Lék můžete udělat následujícím způsobem; mix 100 gramů mrkvové šťávy a ředkvičky šťávy, přidejte 1 lžíce zde. lžíce medu. Ošetření se provádí každou hodinu, také lžíce.

Kromě toho se podívejte na video o příznivých vlastnostech černé ředkvičky, stejně jako další recept na sirup proti kašli z černé ředkvičky.

Jak vzít lék pro děti?

Vzhledem k tomu, že je naprosto přirozené, bez všech přísad, drogy, to je nejen možné, ale také by měla být podána dětem. Aby se ujistil, že dítě nemá alergii, začněte užívat ředkvičky s medem se suchým a mokrým kašlem s 1-2 kapkami před jídlem. Pokud nejsou žádné reakce, množství šťávy se postupně zvyšuje ve dvou kapkách, ale dítě by nemělo být podáváno více než 1 lžičku.

Mohu použít recept na těhotenství?

Užívání chemoterapeutických činidel během tohoto období je samozřejmě nežádoucí, proto se při léčbě kašle během těhotenství doporučují hlavně přírodní léčiva. Nicméně, vzít šťávu vymačkané z ředkvičky, by měla být pečlivě.

Faktem je, že rostlina obsahuje obrovské množství esenciálních olejů, které se pomalu odstraňují z těla a mohou přenést dělohu do tónu. Pokud je kašel velmi silný, můžete použít tuto kořenovou zeleninu pro ošetření, ale místo medu by měl být cukr vložen do vyříznuté dutiny (aby nedošlo k alergiím). Vezměte nástroj ne déle než 3-4 dny, po vyžádání povolení od gynekologa.

Zelené ředkvičky

Tato odrůda má měkčí vlastnosti, obsahuje velké množství vitaminů a má baktericidní účinek na pneumonii, bronchitidu, bolest v krku a černý kašel.

Recept na přípravu léku proti kašli se zelenou ředkvičkovou šťávou: na něm nastrouhejte, přidejte med a trvejte na dvou dnech. Poté můžete použít jako lék, ne více než lžičku na recepci.

Kontraindikace

Ačkoliv ředkev je velmi užitečná zelenina, může dráždit střeva a způsobit zhoršení gastritidy a vředů. Také nepoužívejte zeleninu k léčbě arytmií, palpitací, hepatitidy, pankreatitidy, dna a onemocnění ledvin.