Jak léčit ARVI u dítěte ve věku od 3 let do 9 let: rozdíly a rysy

Symptomy akutních respiračních virových infekcí jsou téměř stejné pro první tři roky života a pro starší děti. Mnozí rodiče se zajímají o logickou otázku: je vhodné předepsat jednorázovou léčbu pro děti do 3 let a pro ty, kteří jsou 3 nebo více? Článek vypráví o faktorech, které přispívají k nemoci, ao rozdílech v léčbě. Jaké je léčebné schéma pro děti od 3 let a starší, přečtěte si níže.

Rozdíly v terapii

Mezi lékaři byl stanoven názor, že čím mladší je dítě, tím těžší je virová infekce. Pokud je tedy dětský ARVI poprvé diagnostikován ve věku 3 let, jak se s ním zacházet s „novou“ nemocí, neměl by být vyřešen bez konzultace s odborníkem. Důvodem je dosud nevytvořená imunita a schopnost bojovat s viry zvenčí.

Léčba předepsaná pediatrem musí být samozřejmě přizpůsobena věku dítěte. Většina léčiv, včetně antivirotik, může být užívána pouze od 3 let. Lékaři často takové léky předepisují dětem a mladšímu věku, ale při nižší dávce.

Léčba SARS u dětí všech věkových kategorií však vyžaduje dodržování určitých pravidel. Teprve pak bude výsledek zřejmý již za 3-4 dny.

Léčbu dětí ve věku od 3 do 9 let po konzultaci s dětským lékařem lze provádět doma, s výjimkou závažných případů s komplikacemi.

Léčba: obecné přístupy

Přístupy k léčbě ARVI jsou schváleny klinickými směrnicemi a jsou téměř stejné pro děti všech věkových kategorií. Úprava se provádí lékařem s přihlédnutím k závažnosti onemocnění a vlastnostem dítěte. Níže jsou uvedena základní pravidla léčby.

 • Léčbu předepisuje pouze lékař.
 • Za žádných okolností byste neměli sami léčit, předepsat antivirotika pro své dítě, a zejména antibiotika.

Pamatujte si, že rodič není lékař. Přesná diagnóza vnějších symptomů je téměř nemožná. Rodičovským úkolem je sledovat dítě a co nejpřesněji popsat příznaky. Nesnižujte teplotu pod 38,5. Samozřejmě, všechno je individuální: některé děti snášejí vysokou horečku, jiné - již při 37 stupních klesají ze své slabosti, stávají se letargickými, nereagují na své rodiče, není možné je rozptylovat nebo odtahovat.

Dr. Komarovsky vždy zaměřuje svou pozornost na skutečnost, že ti rodiče, kteří ihned po vzplanutí teploty vypálí dělostřelectvo proti 37,5, „nehojí, ale mrzák“. Teplo - ochranný nástroj těla. Je zde teplota - tělo bojuje s viry a bakteriemi.

Chcete-li snížit teplotu, znamená to, že tělo znesnadňuje dlouhodobé zotavení. Pokud se při vysokých teplotách dítě nestěžuje, je aktivní, nemá žádné neurologické problémy, pak je určitě lepší dát mu více nápoje. Antipyretika se hodí, pokud teplota stále stoupá.

 • Předčasné vysazení drog je nepřijatelné. Často jsou situace, kdy je dítě lepší, a matka svévolně zruší léčbu. V nejlepším případě můžete získat sekundární infekci a v nejhorším případě vážnou komplikaci. Zrušení drogy, stejně jako úprava dávky by se měla zabývat pouze lékařem.
 • Kombinace denního zavlažování a mytí nosní dutiny zpravidla poskytuje pozitivní trend v průběhu onemocnění.
 • Jako febrifu nepoužívejte alkoholické roztoky a kousací kousky. Taková samoléčba je plná popálenin a otravy!
 • Psychologické faktory onemocnění

  Nezapomeňte, že velkou roli v průběhu a závažnosti nemoci, a skutečně v nebezpečí, že onemocní ARVI, hraje sociální a psychický stav dítěte.

  Psychologové říkají, že děti ve věku tří let a starší jsou považovány za nejzranitelnější:

  • ztratil kontakt s mámou
  • trpět fyzickým trestem
  • nenajdou odpověď na jejich požadavky a potřeby, které jsou ignorovány a které ostatní členové rodiny neřídí,
  • vychovávaný v rodině, kde je přípustné křičet na dítě a jiné rodinné příslušníky.

  Děti od 3 do 4 let

  To je přesně věk, kdy se dítě „odtrhne“ od matky a je nuceno jít do mateřské školy (3-4 roky). Prescholy jsou zpravidla velmi citlivé na odloučení od svých rodičů, často prožívají pocit strachu a úzkosti. Kromě toho, nový tým - je výměna bakterií a virů.

  Jen málo lidí dokáže přežít adaptační období bez vzorce "tři dny v zahradě, dva týdny doma." Děti v této škole častěji onemocní s nástupem mateřské školy v životě: vagary a projevy prvních příznaků akutních respiračních virových infekcí jsou často spojeny se změnou obvyklého způsobu života.

  Děti od 5 do 6 let

  V tomto věku dochází k „přerůstání“ určitých nemocí. Četnost a závažnost onemocnění závisí na tom, jak často a jak těžké bylo dítě v předchozích 2-3 letech nemocné. Pokud byla léčba prvních epizod onemocnění provedena adekvátně, pak byly imunitní buňky řádně „vyškoleny“ a byly schopny kompetentně reagovat na následné virové „útoky“.

  Pokud dítě nechodilo do zahrady a v tomto věku poprvé přišlo do dětského týmu, pak je s největší pravděpodobností scénář nemocnosti podobný tomu, pro který jsou děti staršího věku nemocné. Pokud je adaptace dokončena, ale dítě je i nadále nemocné, může to být způsobeno zvýšeným zatížením těla dítěte:

  • rozvojové činnosti a kluby, t
  • sportovní sekce
  • přechod ze školky do školy
  • zvýšené nároky na výkon dítěte.

  Někdy je nový plán naplněn značným tlakem a v důsledku toho i ARVI, který „pomáhal“ přepracováním a stresem. V tomto věku je důležité naslouchat svému dítěti. Říká vám, že nechce jít do mateřské školy, přichází se slzami, stěžuje si na děti, pečovatele, jídlo - počkejte na ORVI. Koneckonců, dítě podvědomě chápe, že dostat nemoc je jediný způsob, jak zůstat doma.

  Děti 7-8 let (do 9 let včetně)

  Závislost nemoci na vnějších faktorech, které zanechaly své stopy v životě malého člověka, je již dlouho prokázána. Pouze 7 let je čas jít do školy. Děti se dostanou do nových podmínek, což je silný „otřes“ pro tělo dítěte, které na něj může reagovat poměrně ostře. Například horečka, horečka, obecná malátnost.

  Léky na základě věku

  Léčba ARVI u dětí starších 3 let je založena na třech velkých velrybách: režim, dieta a léčba léky.

  Během nemoci je důležité snažit se omezit fyzickou aktivitu dítěte, požádat ho, aby si lehnul do postele a pozoroval odpočinek. Krmte pouze na vyžádání. Nechce jíst - není třeba silou.

  Ale musíte hodně pít. Může to být různé čaje, džusy, čistá voda.

  Ve spojení s výše uvedenými činnostmi se provádí symptomatická terapie. Každý věk má svou vlastní dávku léku.

  Antivirová

  Podle instrukcí se tyto léky nepoužívají k léčbě dětí. Dávkování předepisuje pouze pediatr.

  5 hlavních symptomů SARS u dětské a dětské pediatrické taktiky

  Akutní respirační onemocnění jsou vždy horkým tématem. Dítě je v každém případě vystaveno riziku infekce. Proto je vhodné, aby každý z rodičů poznal první příznaky a jaká opatření by měla být přijata k dalšímu rozvoji onemocnění.

  Aby bylo možné vzít v úvahu časté příčiny výskytu a faktory, které přispívají k rozvoji onemocnění, je třeba nemoc předcházet předem. V současné době farmaceutický trh nabízí obrovský výběr léků pro léčbu a prevenci akutních respiračních infekcí u dětí. Dosažení požadovaného výsledku však pomůže pouze jejich kompetentní použití.

  Etiologie

  Kauzální agens jsou nejčastěji parainfluenza viry, adenoviry, rino- a reoviry. Mezi jinými příčinami nachlazení je podíl viru okolo 70%, což je důvod, proč se ARI často nazývá ARVI. Další ve frekvenci jsou bakterie - staphylococcus, streptococcus, pyocyanic stick, pneumococcus. Houby, protozoa, parazity a intracelulární mikroorganismy (jako jsou mykoplazmy a legionely) hrají menší roli ve vývoji akutních respiračních onemocnění. Obecně je podíl akutních virových infekcí 80% všech infekčních onemocnění u dětí.

  Přítomnost patogenů v těle nemusí vždy znamenat nemoc. Rovněž je nutné současné působení provokujících faktorů. Jedná se o teplotu vzduchu (to znamená nejen podchlazení, ale také přehřátí těla), vlhkost vzduchu (v suchém vzduchu, riziko infekce je pravděpodobnější než u vlhkého vzduchu). Emocionální a fyzická námaha také přispívá k rozvoji onemocnění, protože dochází k poklesu ochranných systémů těla.

  Klinické projevy

  Viry mají takové vlastnosti jako epiteliotropie, vazotropie, lymfotropie. To znamená, že viry postihují hlavně sliznice, krevní cévy a lymfoidní tkáň (lymfatické uzliny). Tyto vlastnosti a určit celou kliniku a příznaky.

  Ale častěji, když mluvíme o ORZ, rodiče znamenají kašel a rýmu. To není zcela správné. Samozřejmě, že nos a ústa, které jsou vstupní branou pro infekci, jsou první, které jsou postiženy, což zavádí rodiče.

  Pro akutní respirační infekce u dětí existují následující syndromy.

  1. Katarální syndrom. Pozorované nosní přetížení, slizký, čirý, někdy nazelenalý výtok z nosu, kašel.
  2. Respirační syndrom - kašel, bolest, pálení v krku a hrudníku, známky respiračního selhání.
  3. Intoxikační syndrom. Tam je slabost, letargie, bolesti svalů, bolesti v celém těle, horečka, nedostatek chuti k jídlu.
  4. Abdominální syndrom. Nejčastější u malých dětí. Malé děti si stěžují na bolest břicha jiné povahy a různé intenzity.
  5. Hemoragický syndrom. Vyznačuje se výskytem bodové červené vyrážky na kůži, přítomností vyrážek na sliznici úst a hltanu.

  Všechny příznaky se mohou objevit v různých stupních závažnosti a ne všechny výše uvedené příznaky budou přítomny.

  Na základě přítomnosti příznaků a jejich závažnosti existují tři závažnosti akutních respiračních infekcí: mírné, středně závažné a závažné.

  Je také nutné zdůraznit, že se zvyšující se tělesnou teplotou u mnoha dětí, zejména u malých dětí, dochází k febrilním záchvatům, které se vyskytují pouze na pozadí vysoké teploty.

  Diagnostika

  Neexistuje žádný specifický test pro obecnou diagnózu akutní respirační nemoci. Obvykle je vystavena bez použití laboratorních a instrumentálních metod výzkumu, tedy často pouze na základě klinických dat.

  Při vyšetření se pacienti stěžují na nedostatek síly, nálady, bolesti hlavy a dusného nosu, obávají se kašle. Velmi často dochází u malých dětí ke zvýšení tělesné teploty na vysoké hodnoty. Jasný, někdy nazelenalý nebo žlutý výtok z nosu a dýchacích cest.

  Kašel je nejčastějším příznakem akutních respiračních infekcí. Vyskytuje se při podráždění receptorů kašle, z nichž většina je v nosní dutině a hltanu. V případě předčasné a nevhodné léčby se infekce sklouzne, to znamená, že komplikace vznikají ve formě bronchitidy, pneumonie a respiračního selhání.

  Při vyšetření sliznice orofarynxu dochází k zčervenání zadní stěny hltanu, někdy s přechodem na sliznici patra a líce. Snad přítomnost vyrážky ve formě váčků (bubliny s průhledným obsahem) na sliznici patra a hltanu. Velmi často znatelný odtok hlenu na hřbetě hltanu (projev „zpětného chladu“).

  Auskultace napomůže podezření na patologické procesy v dolních dýchacích cestách. Dále je v případě potřeby předepsána radiografie hrudních orgánů.

  Laboratorní metody nejsou obvykle dostupné okamžitě, ale 3–4 dny po počáteční léčbě. Indikací pro provedení klinického krevního testu a celkové analýzy moči je pokračující vysoká tělesná teplota dítěte, neúčinnost předepsaných léků a včasná detekce možných komplikací. V analýze krve je pozorován následující obraz: akcelerovaná ESR, leukocytóza nebo lymfocytóza (mohou existovat obě možnosti), hladiny hemoglobinu se mohou snížit. Při analýze moči, při absenci komplikací, nemusí být patologické změny.

  Když se prodlužují procesy, stejně jako když je léčba neúčinná, je předepsán další biochemický krevní test. V posledně uvedeném je stanoven C-reaktivní protein a v nemocnici je také stanovena hladina prokalcitoninu, což je nárůst, který indikuje 100% bakteriální zánět.

  Léčba

  Klíčem k léčbě akutních respiračních infekcí u dětí je aplikace integrovaného přístupu. Je také důležité, aby se kvalifikovaný pediatr angažoval v léčbě dítěte, samoléčba není přijatelná. Níže jsou uvedeny obecné pokyny pro léčbu.

  1. Léčba dětí s akutními respiračními infekcemi začíná režimem, který by měl být lůžko nebo polopenze, v závislosti na závažnosti stavu.
  2. Místnost by měla být často vysílána.
  3. Optimální teplota je 18 - 22 ° C.
  4. Je žádoucí izolovat dítě a pro krmení používat oddělené nádobí, aby se zabránilo reinfekci.
  5. Doporučuje se pít dostatek teplé vody, zejména když se zvyšuje tělesná teplota. Je žádoucí pít nekyslé a neslazené nápoje. Nejvhodnější nemastné vývary, kompoty, ovocné nápoje, neslazený čaj. Dieta by neměla vylučovat kořeněná a kořeněná jídla.
  6. Léčba léky začíná etiotropními léky. Ve většině případů se jedná o antivirotika a antibakteriální léčiva. Pro kojence se takové formy uvolňování používají jako čípky pro rektální podávání (například Viferon a Genferon Light) a kapičky (Aflubin). Pro malé děti je již možné používat antivirotika ve formě sirupů (Orvirem) nebo žvýkacích tablet (Anaferon). Antibiotika jsou předkládána dětem ve formě prášku pro přípravu suspenzí.
  7. Symptomatická léčba zahrnuje:
  • studené přípravky (Erespal, Sinekod);
  • expektoranty (Ambroxol, ACC);
  • antipyretika a analgetika (paracetamol, Nurofen);
  • vasokonstrikční nosní kapky (Nazivin, Otrivin);
  • antihistaminika (Zodak, Claritin).

  Kromě toho, pro léčbu rýmy a faryngitidy, před užitím výše uvedených léků, je předepsáno opláchnutí nosní dutiny a hltanu fyziologickým roztokem, aby se mechanicky odstranily bakterie a zlepšila absorpce léčiv (Aqualor, Aquamaris).

  Kromě toho mohou být pro léčbu SARS u dětí použity fyzioterapeutické postupy. Například UFO hrdla a nosu, UHF a elektroforéza hrudníku, inhalace. Lékaři jsou samozřejmě fyzioterapii velmi opatrní. Vzhledem k nezralosti těla se elektrické postupy nedoporučují pro malé děti, ale inhalace je možná od narození.

  Prevence

  Prevence akutních respiračních infekcí u dětí zahrnuje několik bodů:

  • jedná se především o aktivní životní styl, chůzi na čerstvém vzduchu, zamezení přehřívání a přehřátí těla, dostatečný spánek, dobrou výživu, zpevnění těla, masáž;
  • důležitou roli hraje režim dne dítěte;
  • některá léčiva používaná pro léčbu se také používají pro profylaxi (například Anaferon), ale podle jiných režimů;
  • v případě často nemocných dětí se k prevenci užívají 4–6 měsíční cykly užívání vhodných léků (Ribomunyl, Bronkhomunal).

  Závěr

  Na závěr bych chtěl uvést téma o samoléčbě ARVI u dětí. Mnozí rodiče, bez čekání na kvalifikované posouzení stavu, začnou léčit samotné dítě. To je v této zdánlivě jednoduché nemoci plné nebezpečných následků. Nekontrolovaný příjem antipyretik a analgetik zakrývá možné komplikace. Pouze lékař při volání doma, na klinice nebo v nemocnici adekvátně vyhodnotí zdraví dítěte a předepíše vhodnou léčbu.

  Doktor Komarovsky o SARS

  Akutní respirační virové infekce jsou nejčastějšími dětskými chorobami. U některých dětí jsou zaznamenány až 8-10krát ročně. Je to kvůli jeho prevalenci, že ARVI je „zarostlá“ masou předsudků a mylných názorů. Někteří rodiče okamžitě přicestují do lékárny na antibiotika, jiní věří v sílu homeopatických antivirotik. Autoritativní pediatr Yevgeny Komarovsky vypráví o respiračních virových infekcích a jak správně jednat, pokud je dítě nemocné.

  O nemoci

  SARS není jedna specifická choroba, ale celá skupina podobných, pokud jde o běžné symptomy onemocnění, ve kterých jsou dýchací cesty zapálené. Ve všech případech jsou viry „vinné“, které vstupují do těla dítěte nosem, nosohltanem, méně často přes sliznici očí. Nejčastěji ruské děti "vyzvednou" adenovirus, respirační syncytiální virus, rhinovirus, parainfluenzu, reovirus. Existuje asi 300 agentů, kteří způsobují ARVI.

  Virová infekce je obvykle katarální povahy, ale samotná infekce není nejnebezpečnější, ale její sekundární bakteriální komplikace.

  Velmi vzácně se SARS zaznamenává u dětí v prvních měsících života. Pro toto zvláštní „děkuji“ byste měli říci vrozené mateřské imunitě, která chrání dítě prvních šest měsíců od narození.

  Nejčastěji nemoc postihuje děti mateřských škol, věk mateřských škol a na konci základní školy klesá. Ve věku 8-9 let se dítě vyvíjí dostatečně silnou imunitní obranou proti běžným virům.

  To neznamená, že dítě přestane mít ARVI, ale virové nemoci se vyskytnou mnohem méně často a jejich průběh bude mírnější a snazší. Faktem je, že imunita dítěte je nezralá, ale jakmile se setká s viry, časem se „učí“, aby je rozpoznal a produkoval protilátky proti cizím činitelům.

  Lékaři doposud spolehlivě zjistili, že 99% všech nemocí, které jsou populárně označovány jako jediné studené slovo, má virový původ. SARS je přenášen vzduchovými kapičkami, přinejmenším - slinami, hračkami sdílenými s nemocnými předměty v domácnosti.

  Příznaky

  V časných stádiích infekce, virus, který vstoupil do těla přes nosohltan způsobí zánět nosních cest, hrtan, suchý kašel, lechtání a rýma se objeví. Teplota se nezvyšuje okamžitě, ale až poté, co virus vstoupí do krve. Pro tuto fázi jsou charakteristické zimnice, horečka, pocit bolesti v těle, zejména v končetinách.

  Vysoká teplota pomáhá imunitnímu systému dát "odpověď" a hodit specifické protilátky proti viru. Pomáhají čistit krev cizího agenta, teplota klesá.

  V posledním stadiu onemocnění ARVI jsou postižené dýchací cesty vyčištěny, kašel je vlhký a buňky epitelu postižené virovým činidlem opustí sputum. V této fázi může začít sekundární bakteriální infekce, protože postižené sliznice na pozadí snížené imunity vytvářejí velmi příznivé podmínky pro existenci a reprodukci patogenních bakterií a hub. Může způsobit rýmu, sinusitidu, tracheitidu, otitis, angínu, pneumonii, meningitidu.

  Aby se snížilo riziko možných komplikací, musíte přesně vědět, který patogen je spojen s onemocněním, a také být schopen odlišit chřipku od ARVI.

  Existuje zvláštní tabulka rozdílů, která pomůže rodičům alespoň přibližně pochopit, s jakým agentem jedná.

  Je poměrně těžké odlišit virovou infekci od bakteriální infekce doma, proto laboratorní diagnostika přijde na pomoc rodičům.

  V případě pochybností musíte provést krevní test. V 90% případů se jedná o virovou infekci u dětí. Bakteriální infekce jsou velmi obtížné a obvykle vyžadují léčbu v nemocnici. Naštěstí jsou poměrně vzácné.

  Tradiční léčba, kterou pediatr předepisuje pro dítě, je založena na použití antivirotik. Předpokládá se také symptomatická léčba: nosní kapky, výplachy a spreje s bolestmi v krku a kašel - vykašlávání.

  O SARS

  Některé děti trpí akutními respiračními virovými infekcemi častěji, jiné méně často. Všechny však trpí těmito chorobami, protože neexistuje univerzální ochrana proti virovým infekcím přenášeným a vyvíjejícím se respiračním typem. V zimě děti onemocní častěji, protože v tomto období jsou viry nejaktivnější. V létě se také diagnostikují. Frekvence onemocnění závisí na stavu imunitního systému každého jednotlivého dítěte.

  Je chybou říkat nachlazení, říká Evgeny Komarovsky. Běžné nachlazení je přehřátí těla. Je možné „chytit“ ARVI bez podchlazení, i když jistě zvyšuje pravděpodobnost nakažení viry.

  Po kontaktu s nemocnou osobou a proniknutí viru může uplynout několik dní, než se objeví první příznaky. Obvykle je inkubační doba pro ARVI 2-4 dny. Nemocné dítě je nakažlivé pro ostatní 2-4 dny od okamžiku, kdy se objeví první známky onemocnění.

  Léčba podle Komarovského

  Na otázku, jak léčit ARVI, Jevgenij Komarovsky jednoznačně odpovídá: „Nic!“

  Tělo dítěte je schopno vyrovnat se s virem samotným za 3-5 dnů, během něhož bude dětská imunita schopná „naučit se“ bojovat s původcem a vyvinout na něj protilátky, které budou užitečné více než jednou, když se dítě s tímto patogenem znovu setká.

  Antivirové léky, které jsou hojné na policích lékáren, jsou inzerovány v televizi a rozhlase, slibují "zachránit a chránit před viry" v nejkratším možném čase - ne více než dobrý marketingový trik, říká Jevgenij Komarovsky. Jejich účinnost není klinicky prokázána. Léky na viry a jejich výskyt neexistuje.

  Totéž platí pro homeopatické léky ("Anaferon", "Oscillococcinum" a další). Tyto pilulky jsou „figuríny“, říká doktor a pediatrové je předepisují ne tak pro léčbu jako pro morální pohodlí. Lékař předepsal (i když je to notoricky zbytečná droga), je klidný (koneckonců, homeopatické léky jsou naprosto neškodné), rodiče jsou šťastní (léčí dítě), dítě pije pilulky skládající se z vody a glukózy a klidně se léčí pouze s pomocí vlastní imunity.

  Nejnebezpečnější je situace, kdy rodiče spěchají s dítětem s antibiotiky ARVI. Evgeny Komarovsky zdůrazňuje, že se jedná o skutečný zločin proti zdraví dítěte:

  1. Antibiotika proti virům jsou zcela bezmocná, protože jsou určena k boji proti bakteriím;
  2. Snižují riziko bakteriálních komplikací, jak si někteří myslí, ale zvyšují ji.

  Lidové léčení léčby akutních respiračních virových infekcí Komarovsky považuje za naprosto zbytečné. Cibule a česnek, stejně jako med a maliny - jsou užitečné samy o sobě, ale v žádném případě neovlivňují schopnost viru replikovat.

  Léčba dítěte s ARVI by měla být založena na názoru Evgeny Olegovicha na vytvoření „správných“ podmínek a mikroklima. Maximální čerstvý vzduch, procházky, časté mokré čištění v domě, kde dítě žije.

  Je chybou svařit drobky a zavřít všechny otvory v domě. Teplota vzduchu v bytě by neměla být vyšší než 18-20 stupňů a vlhkost by měla být na úrovni 50-70%.

  Tento faktor je velmi důležitý, aby se zabránilo vysychání sliznic dýchacích orgánů v podmínkách příliš suchého vzduchu (zejména v případě, že dítě má rýmu a dýchá ústy). Vytvoření těchto podmínek pomáhá tělu rychle se vypořádat s infekcí, a to je to, co Evgeny Komarovsky považuje za nejsprávnější přístup k terapii.

  Při velmi závažném průběhu virové infekce je možné předepsat jediný lék Tamiflu působící na viry. Je to drahé a ne každý to potřebuje, protože takový lék má spoustu vedlejších účinků. Komarovsky varuje rodiče před vlastní léčbou.

  Snížení teploty ve většině případů není nutné, protože plní důležité poslání - přispívá k rozvoji přirozených interferonů, které pomáhají v boji proti virům. Výjimkou jsou děti do jednoho roku. Je-li dítě 1 rok staré a má horečku nad 38,5, která nespadla asi 3 dny, je to dobrý důvod, proč dát febrifuge. Komarovsky radí používat "Paracetamol" nebo "Ibuprofen" pro to.

  Nebezpečná a těžká intoxikace. Při zvracení a průjmu, které mohou doprovázet horečku, musíte dítěti dát dostatek vody, dát sorbenty a elektrolyty. Pomohou obnovit rovnováhu vody a soli a předejdou dehydrataci, která je pro děti v prvním roce života mimořádně nebezpečná.

  Kapky nosokonstrikčního nosu se zimou by měly být používány co nejopatrněji. Po více než tři dny by je malé děti neměly odkapávat, protože tyto léky způsobují silnou drogovou závislost. Pro kašel Komarovsky doporučuje nedávat antitusika. Potlačují reflex působením na centrum kašle v mozku dítěte. Kašel s ARVI je nezbytný a důležitý, protože tímto způsobem se tělo zbavuje nahromaděného sputa (bronchiální sekrece). Stagnace tohoto tajemství může být začátkem silného zánětlivého procesu.

  Bez lékařského předpisu nejsou zapotřebí žádné léky proti kašli, včetně populárních receptů na respirační virovou infekci. Pokud maminka opravdu chce dát dítěti něco, ať je to mukolytické látky, které pomáhají ředit a odstraňovat sputum.

  Komarovsky nedoporučuje užívat drogy pro ARVI, protože si už dávno všiml vzoru: čím více tablet a sirupů dítě pije na samém počátku respirační virové infekce, tím více léků pak musí být koupeno k léčbě komplikací.

  Maminka a táta by neměli trápit svědomí za to, že se s dítětem nezabývají. Babičky a přítelkyně mohou oslovit svědomí, vytýkat rodičům. Měli by být neoblomní. Existuje jeden argument: není třeba léčit ARVI. Rozumní rodiče, pokud je dítě nemocné, neběží do lékárny na spoustu prášků, ale umývají podlahy a vaří kompot ze sušeného ovoce pro milovaného dítěte.

  Jak léčit SARS u dětí, Dr. Komarovsky uvede na videu níže.

  Musím zavolat lékaře?

  Evgeny Komarovsky radí, když jakékoli známky ARVI určitě zavolejte lékaře. Situace jsou odlišné a někdy neexistuje taková možnost (nebo přání). Rodiče by se měli naučit možné situace, ve kterých je samoléčba smrtící. Dítě potřebuje lékařskou péči, pokud:

  • Zlepšení stavu není pozorováno čtvrtý den po nástupu onemocnění.
  • Teplota se zvýšila sedmý den po nástupu onemocnění.
  • Po zlepšení došlo k výraznému zhoršení stavu dítěte.
  • Byla tam bolest, hnisavý výtok (z nosu, ucha), abnormální bledost kůže, nadměrné pocení a dušnost.
  • Pokud kašel zůstává neproduktivní a jeho záchvaty jsou stále závažnější.
  • Antipyretika mají krátký účinek nebo vůbec žádný účinek.

  Nouzová lékařská péče je nutná, pokud má dítě křeče, křeče, ztrácí vědomí, má respirační selhání (dýchání je velmi těžké, sípavé dýchání při výdechu), pokud není rýma, nos je suchý a toto může být jeden z příznaků vyvíjející se anginy pectoris). Volajte „ambulance“, pokud má dítě zvracení na pozadí teploty, vyrážky nebo oteklé hrdlo.

  Léčba ARVI u dětí

  Léčba SARS u dětí by měla být věnována náležitá pozornost vzhledem k tomu, jak důležitá je tato otázka. Za prvé, při absenci řádné terapie a při jejím předčasném nástupu se zvyšuje pravděpodobnost závažných komplikací (zejména proto, že tělo dítěte ještě není připraveno odolávat samotné chorobě). Za druhé, děti trpí akutními respiračními virovými infekcemi, někdy až pětkrát ročně. Toto onemocnění je velmi náchylné k rychlému šíření.

  Proces léčby, zejména pokud jde o zdraví dítěte, nelze přistupovat povrchně. Před použitím tohoto nebo tohoto léku, měli byste se určitě poradit se svým lékařem, seznámit se s pokyny léku, naučit se jeho indikace a kontraindikace, přečíst recenze od jiných uživatelů na internetu. Kromě toho existují určitá doporučení, která je třeba dodržovat, aby se urychlila obnova.

  Doporučení a symptomy

  Léčba ARVI u dětí bude tedy neúčinná, pokud nedodržíte následující doporučení:

  • Je možné použít kapaliny - kromě běžné pitné vody jsou užitečné bylinné, citronové a malinové čaje, kompoty a šťávy (nejlépe ředěné).
  • Neměli byste dítě krmit "silou", pokud nemá chuť k jídlu a nechce jíst. Jídlo by mělo být snadno stravitelné. Zejména bychom měli připomenout výhody mléčných výrobků, zeleniny, ovoce a obilovin. Česnek je povinný zahrnout do terapeutické stravy, protože obsahuje těkavé látky, které ničí viry.
  • Místnost, ve které se nachází nemocné dítě, musí být pravidelně vysílána. Tím se zkrátí doba trvání onemocnění a zamezí se opakované infekci. Pochopitelně, během větrání dítěte je lepší přivést do jiné místnosti nebo teplé k nošení.
  • Nesmíme zapomenout na mokré čištění, které pomáhá čistit povrchy věcí a předmětů z virových agens uložených na nich. V tomto případě je však nežádoucí používat chemické čisticí prostředky, aby nedošlo k dalšímu poškození zdraví dětí.

  Zpravidla je možné určit ARVI určitými charakteristikami, které jsou pro dospělé někdy obtížné vydržet - co mluvit o dětech (zejména malých), kteří trpí hodně kvůli:

  • těleso s vysokou teplotou;
  • špatná zima;
  • kouzla kašle;
  • obecná malátnost.

  Symptomy onemocnění u dětí mladších než 1 rok, 2,3,4,5,6,7,8 a 9 let jsou v podstatě stejné - pouze mladší dítě, slabší imunita (která dosud nebyla plně vytvořena) ), a tedy i projevy infekce, bude snášenější. Je to malé děti, které dostávají ochranné protilátky z mateřského mléka, jsou odolnější vůči účinkům onemocnění.

  Aby se snížilo utrpení nadměrně výraznými symptomy (a některé z nich, například příliš vysoká teplota, může obecně vést k nevratným změnám v těle, což je extrémně nebezpečné pro zdraví), lékaři předepisují léky pro symptomatickou léčbu SARS.

  Co dát dítě s horečkou? Horečka může být kontrolována antipyretiky. Zejména děti mohou používat Panadol, Ibuprofen, Paracetamol a tak dále.

  Kašel se léčí vykašláváním a antitusikami (měli byste se poradit se svým lékařem před výběrem vhodného léku pro vhodnou léčbu, protože závisí na povaze kašle a jeho příčinách).

  Antivirová léčiva

  Jak léčit dítě, pokud je nemocný ARVI? Je povinné, aby lékař předepsal antivirotika, aby odstranil bezprostřední příčinu onemocnění, tj. Virus.

  Stejné prostředky zpravidla obsahují interferon nebo inhibují tento protein v lidském těle. Je to interferon, který zabíjí infekci, nedovolí, aby se množil.

  Navíc léky aktivují imunitní obranu, a to jak lokální, tak obecnou, v důsledku čehož je viru poskytnuta odpovídající rebuff.

  Leukocytový interferon

  Tento léčivý přípravek je dodáván ve formě suchého prášku pro rekonstituci ve vodě a vmíchání do nosu. Prodává se v ampulích.

  Je určen k léčbě chřipky a brání jejímu rozvoji.

  Na začátku léčebného cyklu je pár kapek pohřben v každé nozdry každých pár hodin.

  Také pomáhají při léčbě virové konjunktivitidy.

  Viferon

  Schéma léčby akutních respiračních virových infekcí u dětí zahrnuje použití čípků Viferon, které mají imunomodulační a antivirové účinky.

  Spolu s vitamíny obsahuje léčivo umělý interferon.

  Pokud jde o aplikaci, stačí, aby se na dvě svíčky denně, navzdory skutečnosti, že kurz je 10 dnů.

  Grippferon

  Zde jsou nosní kapky, které jsou často předepisovány pro děti s ARVI. Mohou být opilí i dětem, které ještě nedosáhly věku jednoho. Doporučuje se zahájit aplikaci na samém počátku onemocnění. Trvání terapeutického kurzu je obvykle 5 dnů.

  Děti do tří let dostačují na dvě kapky třikrát denně.

  Děti od 3 let a do čtrnácti let věku by měly mít také několik kapek, ale již 4krát denně.

  Imudon

  Co mám dát dítě, které má 2 nebo 3 roky na léčbu ARVI? Tyto pilulky, které mohou být absorbovány, jsou velmi vhodné.

  Jejich hlavním cílem je posílení lokální imunity v orofarynxu.

  Kromě terapeutické funkce se lék užívá k prevenci akutních respiračních virových infekcí u dětí do 3 let.

  Lék se skvěle vyrovná se zánětlivými procesy, které doprovázejí infekci, léčí stomatitidu, faryngitidu a laryngitidu.

  Obvykle je zapotřebí 6 tablet denně. Žvýkání a pití není nutné.

  Derinat

  Jak zacházet s dítětem, které je 1 nebo 2 roky a má nachlazení? Lékař může předepisovat kapky Derinatu s antivirotiky, antifungálními a antibakteriálními účinky. Obnovují poškozenou tkáň.

  S chřipkou a dalšími akutními respiračními virovými infekcemi se předpokládá, že užívají 3 kapky každou hodinu a půl.

  IRS-19

  Je to účinný nosní sprej, který posiluje lokální imunitu. Kromě léčby se aktivně používá pro profylaktické účely.

  Lék je povolen dětem od tří let.

  Během dne neudělalo více než pět injekcí. Průběh trvá, dokud příznaky infekce nezmizí. Vstřikování léku do nosu, musíte držet láhev vzpřímeně - hlava dítěte by neměla být hozena zpět.

  Arbidol

  Tento lék pomáhá tělu produkovat potřebné množství interferonu. Děti dostávají obvykle 50mg tablety:

  • 2-6 let - stačí jedna tableta denně;
  • 6-12 let - musíte pít dvě prášky;
  • 4 pilulky jsou předepsány pro každého, kdo je starší než 12 let (to znamená, že lék je vhodný i pro léčbu dospívajících).

  Léčebný kurz trvá pět dní. Mezi užíváním léků by mělo trvat nejméně 6 hodin.

  Homeopatické léky

  Samostatně je nutné říci o přínosech a účinnosti homeopatických léků, které jsou také předávány dětem.

  Pomáhají tyto prostředky léčit ARVI u dítěte? Plné Navíc je nemožné nezaznamenat jejich absolutní bezpečnost a nepřítomnost vedlejších účinků. Je nutné uvést nejoblíbenější homeopatické přípravky, které mohou být použity pro děti.

  Oscillococcinum

  Tento přípravek vyrábějí francouzští lékárníci. Stačí jedna tableta denně, která je umístěna pod jazyk a drží se tam, dokud se nerozpustí. To je nejlepší udělat čtvrt hodiny před jídlem nebo o hodinu později.

  Lékaři si všimnou možnosti alergických reakcí u těch, kteří mají individuální intoleranci na složky léčiva.

  Antigrippin (Agri)

  Vyrobeno domácím výrobcem ve formě granulí ve dvojitém balení (se dvěma složkami). Rozptýlí protizánětlivé, sedativní i antipyretické účinky. Pomáhá vyrovnat se s příznaky intoxikace těla (bolesti hlavy, bolesti svalů, celková malátnost). Léčí katarální jevy (jako je rýma, kašel a bolest v krku). Nedovoluje vznik komplikací.

  Tento nástroj se mimo jiné používá k prevenci nachlazení.

  Přípravek se užívá vnitřně, bez ohledu na to, kdy je potravina konzumována. Pokaždé musíte vzít pět pelet. Když horečka - každou hodinu dvou balíčků. Po poklesu teploty po dvou hodinách. Kurz trvá až do zotavení, ale nesmí překročit 10 dnů.

  Aflubin

  Vyrobeno rakouskými lékárníky. Provádí protizánětlivé, imunostimulační a antipyretické funkce. Nepovoluje rozvoj bakteriálních komplikací, zkracuje dobu trvání intoxikace.

  Přípravek se ředí vodou (dostatek lžíce) a užívá se nejméně půl hodiny před jídlem. Před polknutím musíte lék držet v ústech.

  • Nejmenší děti dost pít až 8 kapek denně.
  • Děti do 12 let - dost na 24 kapek denně;
  • Každý, kdo má více než 12 let, by měl pít až 80 kapek denně.

  Anaferon

  Lék vyrábí domácí výrobce. Kromě stimulace imunitního systému úspěšně bojuje s viry.

  Tableta se má vstřebat: nejdříve si vezměte jednu tabletu každých 30 minut a pak dostatek tří kusů denně.

  Přípravek se používá nejen při léčbě, ale také k prevenci infekce akutními respiračními virovými infekcemi.

  Chřipka Khel

  Lék pro německé lékárníky. Bojuje se zánětem a stimuluje imunitní systém. Pomáhá léčit stavy podobné chřipce, včetně bolesti hlavy, horečky, malátnosti a ztráty chuti k jídlu.

  Doporučuje se užívat ji u prvního příznaku ARVI u dítěte. Tři tablety denně jsou dostačující, pokud je případ onemocnění akutní, v prvních několika hodinách budete muset vypít tabletu každých čtvrt hodiny.

  Kombinace tohoto léku s Traumeelem C, stejně jako s Enhistolem, je účinná.

  Influcidní

  Další léky od německých lékárníků. Navrženo tak, aby zvýšilo ochranné síly těla dítěte, bojuje proti zánětu a pomáhá vyrovnat se s kašlem.

  Než polknete pilulku, chvíli ji přidržujte v ústech. To je nejlepší udělat asi 30 minut před jídlem.

  Děti mladší 12 let by měly pít tabletu každých pár hodin (ale aby nemohly pít více než 9 kusů denně). Když se zdravotní situace trochu zlepší, stačí tři kusy denně.

  Sandra

  Zde je další lék od domácího výrobce, který pomůže vašemu dítěti vyrovnat se s ARVI.

  Za zmínku stojí zejména jeho antipyretický účinek a schopnost zvládat zánětlivé procesy.

  Traumel C

  Tento lék je předepsán dětem, když se objeví počáteční příznaky virových infekcí. Vyrábí ho německý výrobce.

  Efektivně zvládá otoky tkání, bez kterých nemohou zánětlivé procesy. Tento nástroj je však užitečný nejen jako první pomoc, ale také jako lék, který lze užívat během celého průběhu léčby (až do uzdravení).

  Dostatečně tři tablety denně. Musí být uchovávány v ústech, dokud se zcela nerozpustí. To je nejlepší udělat před jídlem (půl hodiny), ale můžete také po jídle (když to trvá alespoň hodinu).

  Pharingomed

  Tento nástroj, vyráběný domácím výrobcem, pomáhá zmírňovat příznaky infekčních onemocnění, šetří lidi před otoky, zarudnutím a bolestí hrdla.

  Děti by měly mít tento lék rádi, protože jsou prezentovány jako karamel s příjemnou chutí, který musí být uchováván v ústech, dokud se úplně nerozpustí.

  Viburcol

  Čípky od německého výrobce, kteří bojují s horečkou, zmírňují bolest a zmírňují zánět.

  V akutní fázi onemocnění může být denně použito až 6 svíček. Když přijde zlepšení, dost 3 svíčky.

  Děti, které ještě nejsou půl roku staré, mohou také užívat tento lék, ale ne více než dva čípky denně.

  Závěry

  Jak a co k léčbě dítěte s SARS, bez ohledu na to, jak starý je, rodiče by se měli učit od kvalifikovaného lékaře. Snažit se předepsat něco na vlastní pěst není jen zbytečné, ale nebezpečné, protože místo toho, abyste pomáhali svému dítěti, riskujete, že mu ublížíte.

  Léčba akutních respiračních virových infekcí by měla být zpravidla komplexní, to znamená, že spolu s užíváním různých léků bude třeba dodržovat určitá doporučení. Pouze v tomto případě - s vážným a odpovědným přístupem k léčbě - můžeme hovořit o možnosti rychlého uzdravení.

  Léčba akutních respiračních virových infekcí u dětí: jak se nezaměňovat s léky a populárními recepty

  Kdo z nás nezažil nachlazení? Nechte někoho nemocného každou zimu, a dokonce ne jednou, zatímco jiní se setkávají s chladem jen zřídka, ale obecně je každý známý. Malé děti jsou zvláště náchylné k nachlazení.

  To je dáno tím, že jejich imunita je jen formována a nemůže vždy vydržet negativní vnější vlivy.

  A co je za tak jednoduchým a známým slovem "zima"? Ve skutečnosti je to celá třída nemocí nejrůznější povahy. Některé z nich jsou způsobeny bakteriemi, některými viry. Tady budeme mluvit o posledním. ARVI - akutní respirační virové infekce - obvykle znamená nemoc v dětském zdravotním záznamu.

  Faktem je, že SARS může způsobit asi tucet různých virů, a bez specifického výzkumu nemůže ani velmi zkušený lékař vždy určit, který z nich je v konkrétním případě uváděn.

  Vysílá se ARVI. Při vykašlávání dýchacího traktu nemocného se sputum vylučuje ve formě nejmenších kapiček, které můžeme my a naše děti vdechnout. Kromě toho můžete "chytit" chlad a skrze osobní věci nemocných lidí: nádobí, příbory, hračky. Děti jsou obzvláště zranitelné, protože si často vyměňují své věci.

  Léčba ARVI

  Potíže s diagnózou - to je jen jeden z nejdůležitějších argumentů pro odmítnutí nezávislé léčby ARVI u dítěte. Léčbu může předepsat pouze lékař. Ale existují určité nuance. Zpravidla dítě dostává lékařskou pomoc pouze jeden den poté, co se objeví první příznaky. Koneckonců, tyto dny jsou nejdůležitější, zejména pokud jde o léčbu SARS u kojenců. V této fázi existuje možnost, aby se nemoc vůbec nevyvinula.

  Ve skutečnosti, rodiče mohou něco udělat, než lékař dorazí, protože v léčbě virové nachlazení u dětí existuje několik společných bodů: režim, dieta, boj proti příznakům a užívání antivirotik. Promluvme si o tom podrobněji.

  Obecná doporučení

  Vzhledem k tomu, že hlavním příznakem ARVI je slabost a horečka, první věcí je omezit mobilitu dítěte. S chřipkou to může být nezbytné, a dokonce i odpočinek na lůžku, v jiných případech silou, aby dítě není za to. Zpravidla mají děti tendenci běžet méně a skákat.

  Často se rodiče snaží co nejvíce vyhřívat místnost, ve které se dítě nachází, a zcela zapomenout, že pacient potřebuje kyslík. Baterie a radiátory ho aktivně spalují ve vzduchu. Proto musí být místnost, ve které se dítě nachází, pravidelně vysílána. Přirozeně, v době vysílání dítěte z místnosti odstoupit.


  Stejně důležitá je adekvátní strava. Za prvé, výživa by měla být zlomková: v malých porcích, ale častěji než obvykle. To je způsobeno tím, že téměř všechny síly těla během období nemoci jsou hozeny do boje proti viru. Zbývající systémy v této době pracují o něco horší. Není třeba zavádět žaludek a střeva velkým množstvím jídla. Za druhé, během nemoci je nutné pečlivě sledovat obsah kalorií v potravinách. Těžké, mastné potraviny by měly být zcela odstraněny. Navíc by mělo dítě dostávat co nejvíce vitamínů. To pomůže obnovit oslabený imunitní systém po nemoci.

  Je také důležité, aby dítě dostalo více tekutiny. SARS je téměř vždy doprovázena horečkou, a tedy zvýšeným pocením. To je plné velkých ztrát vody, které malé děti trpí velmi tvrdě.

  Léčba drogami

  Režim a dieta - to je jistě důležité, ale bohužel nebude možné bez léčby léky. A tady je nutné, aby se nic nepořádalo a nemyslilo příliš mnoho. Za prvé, v žádném případě dát své dítě antibiotika. Jejich úkoly zahrnují boj proti bakteriím a proti virům jsou naprosto neúčinné. Současně bude užitečná mikroflóra těla usmrcena antibiotiky. To je v době nemoci naprosto nežádoucí.

  Léčba SARS u dětí doma by měla být symptomatická. Stojí za to mučit dítě celý den, dokud doktor nepřijde, a nechat ho snášet teplotu, bolest hlavy, rýmu? Samozřejmě že ne.

  To platí zejména pro horečku. Je důležité si uvědomit, že teplota pod 38 u dětí není sražena, protože je to znamení aktivního boje těla proti viru. Ale děti opravdu nesnášejí vysoké teploty. Z nervového systému mohou začít záchvaty a jiné známky narušení.

  Léčba ARVI u dětí mladších než 1 rok a v některých případech i starších dětí vyžaduje zvláštní péči. I při výběru febrifuge. Některé léky mají věková omezení, například Aspirin, který je znám mnoha lidem, se nedoporučuje pro děti do 6 let. Další léčiva vyžadují pečlivou pozornost k dávkování, zejména pokud je zvolena na základě hmotnosti dítěte. Pečlivě si přečtěte návod, a ještě lépe, poraďte se s lékárníkem v lékárně, jaký druh léků av jaké formě koupit.

  Mimochodem, rektální svíčky jsou nejvhodnější pro malé děti. To je způsobeno tím, že horečka často způsobuje zvracení u dítěte, z něhož se léky odebírají z těla. Navíc, z konečníku se lék vstřebává rychleji do krve. Ano, a vložení svíčky do zadku je snazší, než dělat dítě pít špatné léky. Dítě může jednoduše vyplivnout pilulku nebo sirup.

  Druhým společným příznakem ARVI je rýma. Dává spoustu problémů a dospělý, co můžeme říci o dítěti? Obvykle se pro boj s rýmou doporučuje zvolit vazokonstrikční léky, které účinně bojují s nazální kongescí.

  Musíte však vzít v úvahu některé body. Musí být velmi opatrní. S dávkami je vše velmi přísné a přebytek je plný závislosti a snížené účinnosti. Pro zvýšení účinnosti vazokonstrikčních léčiv se doporučuje před použitím propláchnout nos fyziologickým roztokem. Sliznice je odstraněna, lék je lépe absorbován a trvá déle.

  Samozřejmě, existují i ​​jiné příznaky, jako je bolest v krku, kašel a tak dále. Vyžadují však mnohem závažnější opatření a neměli byste si vybrat léky bez konzultace s lékařem. První den však kašel a bolest v krku obvykle nejsou příliš výrazné, takže s úlevou od těchto příznaků lze počkat na návštěvu lékaře.

  Antivirová léčiva

  Po dlouhou dobu se věřilo, že specifická léčba SARS prostě neexistuje. Lékaři říkali, že hlavní věcí je odstranit symptomy a vyhovět lůžku. V 70. letech však lékaři vytvořili první antivirotika, která byla od té doby úspěšně používána, včetně léčby nachlazení.

  V lékárně však nestojí bezohledně za nákup jakéhokoli antivirového léku. Za prvé, protože existuje několik skupin antivirových léků a vybrat si, musíte alespoň trochu představit, jak každý z nich působí na virus.

  První skupinou je homeopatie. Toto zahrnuje takové populární drogy jako Aflubin nebo Otsillokoktinum. Předpokládá se, že tyto léky stimulují imunitní systém. Ve skutečnosti však mechanismus jejich práce není znám.

  V některých případech homeopatické léky dávají velmi dobrý a rychlý výsledek. V jiných nemají žádný účinek. A je nemožné předem určit, jak bude lék fungovat v konkrétním případě. Při užívání homeopatických léků se doporučuje dodržovat jednodenní pravidlo. Pokud lék nepomůže v první den, je lepší ho odmítnout.

  Druhá skupina - chemikálie. Mezi nimi se odlišují Arbidol, Tamiflu, Rimantadin. Tyto léky jsou velmi účinné, ale bohužel většinou proti viru chřipky. Vzhledem k tomu, že je nepravděpodobné, že by rodiče byli schopni samostatně diagnostikovat dětskou chřipku, má smysl užívat tyto léky pouze v případě, že ve vaší oblasti již byla vyhlášena epidemie.

  Třetí skupina zahrnuje interferony a léky, které stimulují tvorbu vlastních interferonů v těle. Interferony jsou velmi účinné v boji proti virům a ne s nějakým druhem, ale se všemi najednou. Zvláště mezi touto skupinou vystupují takové léky jako Grippferon, Kipferon a Viferon.

  Tyto léky jsou dostupné v různých dávkových formách. Poslední dva jsou vyrobeny ve formě svíček a Grippferon ve formě kapek v nose. V obou případech absorpce prochází sliznicí, která urychluje uvolňování léčiva do krve. Hippferon navíc vstupuje do krve přesně tam, kde se množí viry.

  Mimochodem, někteří lékaři předepisují Grippferon pro virový výtok z nosu. Vzhledem k tomu, že zima sama o sobě neubírá. Nicméně, tento lék bude jistě chránit před viry vašeho dítěte, takže byste neměli odmítnout kategoricky.

  Co můžete říci o drogách, které stimulují tvorbu interferonu v těle? Během období nemoci již nejsou účinné, protože po celou dobu, kdy tělo nashromáždilo potřebné množství interferonu, bude dítě již velmi špatné.

  Totéž lze říci o čtvrté skupině antivirotik - imunomodulátorů. Jsou vhodné k prevenci nemocí a také k obnovení imunity po nemoci.

  Lidové metody

  Vzhledem k tomu, že léčba akutních respiračních virových infekcí u dětí mladších 3 let je často spojena s různými obtížemi ve formě věkových omezení, často se rodiče musí uchýlit k lidovým lékům. To platí zejména pro snížení teploty. Pokud například teplota dítěte neklesne ani po přijetí antipyretika, můžete mu pomoci s lidovými metodami. Vezměte čistou teplotu vody asi 36 stupňů, svlékněte dítě a otřete si hruď, záda a končetiny. Po tomto dítěti si lehněte nahý. Pokud je to, jak se cítí nepříjemně, zakryjte dítě tenkou látkou nebo prostěradlem. Samozřejmě to není nejpříjemnější postup, ale je to velmi efektivní.

  Je dobře známo, že bylinné čaje jsou dobré pro nachlazení: dušené listy rybízu, sušené maliny, meduňky, lipy nebo heřmánku. Vhodné je také čaj s malinovým džemem nebo medem. Prostě nerozpouštějte med v horkém čaji. Teplo ničí téměř všechny prospěšné látky v něm obsažené. Je lepší jíst med "vprikusku" s bylinnými čaji. Pomáhá při nachlazení a citronu. Zde jej můžete přidat do čaje, zejména proto, že je nepravděpodobné, že by dítě souhlasilo s jeho konzumací ve své čisté formě.

  Odvar z heřmánku pomůže při řešení chladu. Malé děti se nedoporučují, protože mají tendenci ovlivňovat kardiovaskulární systém. Někteří doporučují pochovat mateřské mléko v nose dítěte. To však nestojí za to. Jeho účinnost při nakládání s rýmou je velmi sporná, ale pro bakterie je to velmi živné médium. Je lepší používat mateřské mléko k určenému účelu - tj. K tomu, aby krmil dítě. Stimuluje také imunitní systém.

  Prevence SARS u dětí

  Každý rodič by měl znát symptomy SARS u dětí a metody léčby, ale kde je důležitější mít představu o prevenci. Časté nachlazení je známkou slabé imunity. Ano, a pro tělo tu žádná trvalá nemoc neskončí. Proto má prevence nachlazení velký význam.

  Výše jsme již hovořili o dvou kategoriích drog, které lze opít jako profylaktické látky: imunomodulátory a léky, které stimulují produkci interferonu. Jak ti, tak i jiní mají smysl pít během epidemií i mimo sezónu, kdy jsou viry zvláště aktivní. Ale neomezujte se na to.

  Existuje mnoho způsobů, jak posilovat imunitní systém. Především chci zmínit správnou výživu. Vitamíny jsou velmi důležité pro imunitu, takže dítě by mělo vždy dostávat dostatek vitamínů z potravy. Snažte se mu dát častěji čerstvé ovoce a zeleninu, mořské plody a mléčné výrobky.

  Neméně důležitý je čerstvý vzduch. Dítě by mělo chodit více. Kromě toho musí být jeho pokoj neustále vysílán. Obecně platí, že klima v bytě by mělo být příznivé: teplota je asi 20 stupňů, vlhkost je 50-60%.

  Sport a zpevnění mají také nejpřínosnější účinek na imunitu. Je však také důležité nepřehánět. Neměli byste prudce zahřívat. Pro začátek to bude docela dost otřít ručníkem namočeným v chladné vodě. Pak můžete jít do kontrastní duše. A teprve po použití je možné přistoupit k dávkování studenou vodou.

  Hygiena má velký význam pro prevenci SARS. Přenášejí se nachlazení, včetně osobních věcí pacientů. Proto je důležité si umýt ruce při návratu z procházky nebo při návštěvě veřejných míst. A během období epidemií byste se měli snažit vyhnout se kontaktu s nemocnými dětmi.

  Zvláště často děti zachytí akutní respirační virové infekce po návštěvě kliniky. Snažte se jít do této instituce pouze ve dnech zdravého dítěte, pokud je dítě samozřejmě zdravé. Pokud to nefunguje, omezte na minimum jeho kontakty s jinými dětmi. Nedovolte jim sdílet hračky a mazlit se.

  Pokud je vaše dítě velmi často chladnější, více než 3-4krát ročně, má smysl se poradit s imunologem. Možná bude schopen zjistit příčinu oslabené imunity a odstranit ji.

  Když je dítě stále nemocné, neměli byste ho vzít do mateřské školy nebo ho poslat do školy. Za prvé, nebude to dobré. Pamatujte, že nemocné dítě potřebuje mír. Za druhé, pacient je nakažlivý, a po vašem dítěti se virus vyzvedne spolužáky nebo spolužáky. Ve zvláště akutních případech jde nemoc do kruhu v dětských skupinách: když se první pacienti zotavují a chodí do školy, chytí virus od těch, kteří neměli čas onemocnět.

  SARS nás a naše děti chytí doslova na každém kroku, avšak v souladu se společným jednáním rodičů a lékaře bude možné rychle a bez komplikací léčit nachlazení. Hlavní věcí není panikařit.