Kašel lék během těhotenství

Během těhotenství jsou kladeny fetální orgány a nastávající matka je důležitá pro péči o zdraví. Čím méně chemických složek vstupuje do krevního oběhu placentární bariérou, tím lépe dítě. Pokud nemůžete být chráněn před nachlazením, je důležité znát neškodné a účinné léky proti kašli během těhotenství. Symptomy, jako je rýma a kašel, jsou sekundární, je důležitější léčit samotný chlad a posilovat imunitní systém.

Obsah

Těhotné ženy věnují větší pozornost zdraví a to je pochopitelné, protože každá nastávající matka se obává normálního nitroděložního vývoje plodu. Kašel, s komplexní léčbou, prochází rychle. Slabost, horečka a potíže s dýcháním jsou projevy různých onemocnění (astma, tuberkulóza). Pokud nejsou potvrzeny komplexní diagnózy, je předepsán lehký lék proti kašli, většinou bez antibiotik.

Je důležité, aby byl lékař po celou dobu těhotenství sledován a vyšetřován při prvních známkách onemocnění a vyšetřován. V čekací době dítěte se chronická onemocnění projevují silněji, infekce a viry jsou akutnější.

Pro těhotné ženy je obtížnější léčit sezónní nachlazení a alergie doprovázené kašlem. Seznam schválených léků během těhotenství je zúžen, nemůžete nekontrolovatelně užívat obvyklé bylinky, pilulky a multivitaminy. Mohou poškodit plod v prvním trimestru.

Je zakázáno zabývat se samoléčbou, je důležité koordinovat všechny léky z osobní lékárničky s lékařem. Zjistěte si o všech lécích proti kašli, které jsou přijatelné pro přijetí během tohoto období.

Bezpečné bylinky pro kašel během těhotenství

Kašel je úspěšně léčen léčivými bylinami, ale ne všemi. Je důležité znát seznam povolených bylin a přesně dodržovat dávkování při přípravě odvarů. Vezměte bezpečně:

Užívání nejbezpečnějšího léku proti kašli pro těhotenství během těhotenství vyžaduje povinný souhlas ošetřujícího lékaře.

Zakázané bylinky

Seznam léčivých bylin, které mají být během těhotenství zakázány: t

1. Eleutherococcus a ženšen zvyšují obecný tón, ale způsobují nadměrné vzrušení;

2. Podběl a kostival jsou schopny způsobit zpoždění vývoje plodu;

3. Ginkgo biloba tenčí krev, může přispívat k krvácení z dělohy, pokud existuje tendence;

4. Třezalka tečkovaná - pomáhá zvyšovat pigmentaci na obličeji, snižuje účinnost analgetik a anestézie (pokud je porod vyřešen císařským řezem).

Echinacea se používá k posílení imunitního systému - jako preventivní opatření, a nikoli jako terapeutické činidlo. Během těhotenství nepoužívejte bylinné alkoholické tinktury a léky na léky proti kašli.

V lidovém lékařství se často používají bylinky s abortivními vlastnostmi, které uvolňují děložní svaly a děložní čípek, což způsobuje předčasné porod. Léčivé byliny s mírným účinkem jsou také nebezpečné pro těhotné ženy.

Každá žena má individuální reakci těla na bylinky. Některé rostliny jsou zakázány ve formě tinktur a sirupů nebo jako součást bylinného čaje nebo jako hlavní lék:

Tradiční lék proti kašli během těhotenství

Pro léčbu kašle můžete použít nejen bylinky, ale také některé povolené včelařské produkty, džemy a sirupy ze zdravého ovoce a bobulí:

Léky na suchý, mokrý, silný kašel - seznam

Často těhotné ženy koupit "neškodné" dětské drogy jako další nástroj. Obsahují nejen mátový a eukalyptový extrakt, ale i některé chemické složky. Užívejte tinktury a prášky proti kašli během těhotenství je možné pouze s dodržením dávkování. Mnohem hezčí tabletové extrakty ve formě:

 1. Žvýkací marmeláda a pastilky;
 2. Absorbovatelný pod jazykem bonbónu;
 3. Směsi a sirupy.

Mokrá léčba kašle - seznam léků

 • Sběr hrudníku;
 • Bromhexin;
 • Herbion;
 • Dr. Mami;
 • Tussin;
 • Flavamed;
 • Ambroxol;
 • Bronchipred;
 • Sirup kořene lékořice nebo Althea.

Nákup léků prostřednictvím osvědčené sítě lékáren nevylučuje nákup padělků a léků s neprokázanou účinností. Není dostatek studovaných léků proti kašli - účinek na plod. Doplňky stravy jsou pomocné látky a nejsou léky, jejich účinnost nebyla prokázána.

Léčba suchým kašlem - seznam léků

 • Coldrex;
 • Stoptussin;
 • Bronhikum;
 • Libexin;
 • Travisil;
 • Falimint.

Suchý kašel změkčí teplé mléko s medem.

Všechny léky je důležité používat pod dohledem lékařů. Pokud je kašel silný, v druhé polovině období se můžete zeptat lékárny, co je lék proti kašli na těhotenství bezpečný. To je přípustné pouze jako poslední možnost, kdy není možné rychle navštívit lékaře ze vzdálené a venkovské oblasti.

Jistě, těhotné ženy budou v lékárně nabídnuty „obchodovatelné“ léky, ale je důležité dostat se na předporodní kliniku a objasnit doporučení. Nevědomě snadno koupit léky analogy, bezděčně zdvojnásobení dávky!

Nežádoucí horké koupele, zakázáno stoupat nohy. I při silném suchém kašli je pro těhotné ženy nežádoucí používat antibiotika a takové léky proti kašli:

Další povolené prostředky

1. Lokální antiseptické přípravky se používají pro kloktání, zejména po návštěvě míst s infikovanými lidmi. Rozpusťte několik kapek eukalyptové tinktury nebo tablety furatsiliny ve sklenici teplé vody a opláchněte hrdlo - a to je dost.

2. Vdechnutí je nejškodlivější metodou zmírnění kašle, zejména před spaním. Nadechněte se nad párou - co by mohlo být jednodušší? Pára z bramborového vývaru nebo vařené alkalické minerální vody je považována za neškodnou. Kapky eukalyptu a máty peprné se přidávají do horké vody, je konzultován lékař s dalšími složkami.

3. Léčiva vykašlávání na přírodní bázi, jako je Mukaltin, se považují za relativně bezpečné, pokud neexistuje individuální intolerance. Nedoporučuje se pro vředy a diabetiky.

4. Účinné pilulky proti kašli: Ambroxol, ukázaný ve 2. polovině těhotenství. To je odůvodněno komplikovanými symptomy, s přísným dodržováním dávkování.

5. Sirupy a lektvary jsou populární léky, používají se, když nevědí, co mají brát při kašli během těhotenství:

6. Aromaterapie se používá, pokud není po ruce nic jiného, ​​a také jako další lék. Vyhřívané éterické oleje naplní místnost vůní, zavlažují horní dýchací cesty, výběr oleje:

7. Rostlinné přípravky - vícesložkové bylinné směsi, výtažky a pilulky na bázi bylin. Lipa a malina, zázvor a citron, heřmánek a jitrocel jsou nejvíce neškodné léčivé rostliny.

8. Antibiotika. Nedoporučuje se. Jsou předepsány lékařem pro bronchitidu, ORL onemocnění a pneumonii, a to je jen v jeho kompetenci.

Trimester léky proti kašli

Kašel není nemoc, ale její projevy. Zpravidla se jedná o takové nemoci:

Pokud má žena bronchitidu nebo pneumonii, má lékař právo předepsat antibiotika a silná léčiva, která zmírňují záchvaty. Lékaři mohou nabídnout lůžko nebo nemocnici pro sledování stavu pacienta.

Pokud je užívání tabletek nevyhnutelné, je důležité vědět, který lék proti kašli během těhotenství je povolen během prvního, druhého a třetího trimestru. V prvních 3 měsících těhotenství berte pilulky a tekuté přípravky nejpřísněji, když není placentární bariéra plně vytvořena, orgány plodu jsou položeny.

Léčba kašle v prvním trimestru

První měsíce jsou nejobtížnější, organismus je přestavěn, imunita je snížena, hormony a tlak “skoky”, chronická onemocnění se cítí. Objevují se nové pocity, věnujte maximální pozornost zdraví.

V prvním trimestru bude užitečné:

 • Inhalace a tření;
 • Med a malinový džem;
 • Sirupy proti kašli na přírodním základě.

Seznam schválených léků naleznete v příslušné části.

Každá infekce je důležitá pro okamžité léčení léky proti kašli, které jsou povoleny během těhotenství. Nemůžete odstranit příznaky analgetik a antipyretických onemocnění. Ve stresu je také „nervózní“ kašel. Neměli byste "snižovat" teplotu, je důležité, aby se s ní zacházelo důkladně, stejně jako:

 • Maximální přechod na zdravou výživu s přírodními produkty;
 • Eliminovat účinky alergenů;
 • Nepoužívejte syntetické látky, zkontrolujte lékárničku;
 • Více procházek v teplém oblečení a obuvi, zlepšování krevního oběhu a zásobování tkání kyslíkem;
 • Vyhněte se přeplněným místům, kde jsou možné infekce;
 • Mírně se angažují ve sportu, snižují spotřebu energie;
 • Posílit imunitu a registrovat se pro těhotenství.

Útoky dlouhodobého kašle během těhotenství v 1. trimestru zvyšují tonus dělohy, zásobování krví komplikuje výživu embrya a časté kašlání, které vyvolává hypoxii plodu. Lékař provede hlavní léčbu kašle pro těhotné ženy, porovná výsledky testů a chronická onemocnění pacienta. Léčba se provádí v komplexu, šetří léky, vyhýbají se antibiotikům a "chemii".

Jak léčit kašel těhotná ve 2. trimestru

Od 12. do 24. týdne se zvyšuje imunitní bariéra. Přípravky z kašel, které spadly do krevního oběhu, jsou placentou zadržovány a méně škodlivé pro embryo. Studený kašel není tak škodlivý, jak to bývalo, pokud neexistuje žádná hrozba potratu.

Budoucí dítě aktivně tvoří kostru, centrální a vegetativní nervový systém, proto jsou důležité mír a pozitivní emoce. Ale pouze lékař má právo rozhodnout, co může být pro nastávající matku přijato kašlat. Samo-léčba pilulkami a směsmi a přípravky obsahujícími alkohol je stále nežádoucí. Pokud není horečka a kašel útoky, pak bylinné léky lze zakoupit v lékárně, která uvádí všechny kontraindikace a dávky.

Během těhotenství ženy ne vždy navštěvují předporodní kliniku a aktivně používají léčivé přípravky proti kašli (lidové). To je nebezpečná chyba. U všech symptomů se ujistěte, že se s lékařem poradíte o přesnějších diagnózách. Chronická bronchitida a těžká pneumonie začínají malým kašlem!

Jaká je léčba kašle po dobu 3 trimestrů?

Žena se připravuje na porod, naplňuje svůj volný čas příjemným očekáváním a připravuje dům na příchod dítěte. Je důležité, abyste se nezapojili do práce, často si udělali přestávky a plně se uvolnili, změnili polohu těla, nezůstali ve stejné pozici.

Infekce mohou poškodit plod a budoucí matku, je důležité projít testy včas a být vyšetřeny. Placenta "stárne" a stává se propustnou pro některé viry. Jaký lék proti kašli během těhotenství užíváte v posledním trimestru a před porodem, sdělte to pouze dohlížejícímu lékaři. Možné komplikace - výtok vody, hypoxie, oddělení placenty.

Co je to nebezpečný kašel během těhotenství

 • Léčba kašle bezpečnými léky během těhotenství by měla začít okamžitě prvními příznaky. Silné prodloužené záchvaty zatěžují svaly břišní dutiny, což je velmi nežádoucí.
 • Existuje také možnost komplikací a předčasného porodu.
 • Nedostatek léčby viry vede k chronickým ložiskům v dýchacích cestách. Často si pacienti stěžují na poruchu.
 • Nadměrné otřesy břišní dutiny vznikají z náhlých záchvatů, zhorší se výživa plodu a hypoxie.
 • Nadužívání svalů u těhotných žen může způsobit zvracení.

Těžké kašle jsou nebezpečné, i když se těhotné ženě zdá, že je vše v pořádku a že jim nepřikládá velký význam. Naopak, někteří podezřelí pacienti zneužívají drogy, dokonce vědí o jejich predispozici k potratům.

Preventivní opatření

 • Návštěvy přeplněných míst během epidemií chřipky;
 • Dálkové cestování a cestování;
 • Změna klimatických zón;
 • Přehřátí a podchlazení;
 • Přepětí a přepracování.

Kašel, jako reflexní očištění dýchacího ústrojí z hlenových ložisek studené infekce, není tak škodlivý. Jako doprovodný příznak viru nebo nachlazení, vyvolávající křeče svalů břicha, je však nežádoucí během těhotenství. Čím méně chemických složek a léků se dostane do krevního oběhu, tím lépe pro budoucí dítě.

Co může těhotným ženám kašlat

Kašel je klinická reflexní reakce těla na různé, včetně zánětlivých podráždění. Tento proces má negativní vliv na těhotenství, což způsobuje náhlé poklesy tlaku v dutině břišní v důsledku kontrakce svalů pobřišnice, hrudníku a zad.

Nebezpečné účinky kašle pro těhotné ženy

Kašel není samostatným onemocněním, nejčastěji je výsledkem jednoho nebo více onemocnění. Během období porodu by měla žena okamžitě zahájit léčbu, protože kašel může vyvolat komplexní, nevratné procesy.

V těhotenství mají velký význam ochranné funkce ženského imunitního systému. Naneštěstí je obzvláště zranitelný v období vzniku a vývoje plodu, protože pracuje ve zlepšeném režimu, přičemž dvojnásobný objem svých ochranných funkcí předchází infekcím, které negativně ovlivňují organismus budoucí matky a nového organismu v děloze. To vede k oslabení imunitního systému, což umožňuje vznik zánětu v systému průdušek s následnou tvorbou hlenu a kašle. Příčinou kašle může být infekce nebo mírné nachlazení.

Navíc ženy trpící toxemií, v důsledku vystavení kašli, trpí toxikózou mnohem obtížnější, protože existuje riziko zvýšené nevolnosti doprovázené zvracením.

Mělký kašel, který se vyskytuje na zanícené sliznici hrdla, neovlivňuje vznikající, vyvíjející se organismus, ale přináší nepohodlí k celkovému stavu těhotné ženy. Infekce, vytvořená hluboko v dýchacím ústrojí, však ovlivňuje nejen svaly, které se účastní dýchacího procesu. Tento proces způsobuje kašle reflexní kontrakce dělohy. Těhotná žena, a to i při mírném kašli, by se měla poradit s lékařem, který má být vyšetřen, a podniknout kroky k odstranění tohoto jevu. Nepoléčkujte se, je nutné stanovit příčiny kašle. V každém stádiu těhotenství může pomoci pouze odborník. Většina léků je kontraindikována pro použití v období porodu. Je třeba mít na paměti, že můžete pít pro těhotné ženy s kašlem - pouze doporučit lékař. Pouze s jeho pomocí bude zaručeno zachování zdraví nastávající matky a jejího dítěte.

Léčba kašle v období 1 trimestru

Kašel v prvním trimestru přenášení dítěte může být způsoben chladnými nebo alergickými procesy. Mnoho příčin kašle ztěžuje výběr bezpečného a účinného léku.

První tři měsíce těhotenství jsou charakterizovány tvorbou embrya, pokládáním budoucích prvků lidského těla. Během tohoto období je imunita ženy ostře snížena, protože všechny síly jejího těla směřují k přeměně embrya na plod, který má tvar člověka. V této fázi by žena měla pomocí zdravotnické pomoci sledovat její zdravotní stav, eliminovat zdroj nemoci, aby škodlivé viry a mikroorganismy nemohly ublížit budoucí osobě. Všechny patologické stavy ucha, nosu a krku, respiračního systému jsou hlavními příčinami kašle. Nelze vyloučit ze seznamu příčin a stresu, přetěžování těla, kouření a alergie, zejména pokud se kontakt s alergenem vyskytuje velmi často. V prvních třech měsících pro nenarozené dítě jsou nebezpečné:

• Užívání nikotinu těhotnou ženou. Tato látka zvyšuje riziko potratu o desetinásobek.
Přetížení stěn průdušek je zpravidla doprovázeno napětím ve vrstvách svalových vláken dělohy, což může způsobit rozvoj hypoxie, a lékař může také diagnostikovat oddělení placenty. Nejhorší možností je potrat.
• Malá zima s nedostatečnou léčbou může vést ke komplikacím ve zdraví matky a ke vzniku patologických změn ve vyvíjejících se orgánech plodu.
• Zvláště nebezpečné infekce, jako je rubeola, bronchitida, pneumonie. Pro jejich léčbu jsou vyžadovány silné léky, které způsobí vážné poškození plodu. Včasná návštěva u lékaře vám pomůže získat správnou a účinnou léčbu.

Za prvé, lékař vybere možnost léčby, která se skládá z toho, co může být těhotná s kašlem v prvním trimestru, aby se bez obav. Použití silnějších drog, lékař odloží na velmi pozdní datum.

Těhotné ženy v prvních třech měsících nesení plodu v případě suchého kašle, můžete použít následující léky, abyste obdrželi bez povinného jmenování lékařem:

• Prostředky na bázi bylinných složek. Mezi ně patří Evkabal, Mukaltin, kořenový sirup Althea.

• Vitamíny a potravinové doplňky, jako je Force, Bifidofilus, Flora, Mamavit, Pregnacare.

Léky získané z rostlin jsou Dr. Theis, Bronchitis Pres.

• Vitamínové a dietní doplňky: Mamavit, Pregnacare, Bifidofilus, Flora Force.

Použití syntetických drog je kontraindikováno. Z homeopatických léků dovolil použití léku Stodal, to by mělo vzít v úvahu ve svém složení přítomnost ethylalkoholu. Pro léčbu mokrého kašle jsou těhotným ženám v prvním trimestru doporučovány léky, které lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu.

Pokud existuje touha zbavit se bolestivého kašle, pak je bezpečnější svěřit své zdraví svému lékaři.

Léčba kašel během druhého trimestru těhotenství

Kašel, zvláště suchý, je nebezpečný pro vyvíjející se plod ve druhém trimestru. Tento kašel může být porušením nervového systému nenarozeného dítěte, které vzniklo během tohoto období. Komplex poruch v křehkém organismu budoucího dítěte způsobeného kašlem může zpomalit vývoj dítěte, v důsledku čehož se dítě narodí s nedostatečnou hmotností.

Přestože plod v této fázi těhotenství je již v placentě, která ho chrání a vyživuje, negativní účinky běžného nachlazení a infekcí jsou možné na nervový systém. V důsledku kašle mohou být problémy s dodáváním kyslíku a živin budoucí osobě. Komplex porušování, ke kterým došlo, může způsobit předčasné porodu slabého dítěte s nízkou hmotností.

Onemocnění s projevem kašle ve druhém trimestru poškozuje vznik endokrinního systému plodu a je možná porucha vývoje kostní tkáně.

Pro nemocnou ženu v těhotenství je nebezpečné být sama se svými problémy, protože je zodpovědná za rozvoj nového života. Proto je možné, aby těhotné ženy kašli ve druhém trimestru - rozhodnout se může pouze specialista, tj. Porodník pozorující ženu.

Hlavní léky, které lékaři používají, jsou:

• Jedinečný bylinný lék v tabletkách - Mukaltin.

• Lékárna ve formě sirupu nebo vývaru Althea, můžete si je koupit v lékárně nebo se připravit.

• Účinné a bezpečné pro zdraví těhotné ženy odvar nebo sirup z kořene lékořice.

• Bronchipret je lék, který lze užívat pouze pod dohledem lékaře, pokud je předepsán ve formě sirupu (vzhledem k přítomnosti alkoholu v něm).

• V každém případě av každém stádiu těhotenství se doporučují inhalované léky.

Vlastnosti léčby kašle ve třetím trimestru těhotenství

V posledním stadiu těhotenství během nachlazení, doprovázeném kašlem, se zvyšuje riziko předčasného porodu dítěte nebo komplikací vznikajících v procesu porodu. Je zde možnost infekce v živné tekutině spotřebované plodem. Proto lékaři sledují postavení žen v posledních fázích těhotenství. Za tímto účelem jsou sledovány testy krve a moči.

Seznam léků schválených ve třetím trimestru není tak přísný, ale lékaři doporučují, pokud je to možné, aby se vyhnuli situacím, které vedou k pravděpodobnosti onemocnění. Pokud stále máte nežádoucí kašel, který může být těhotný při kašli ve třetím trimestru, který lék bude mít nejlepší účinek - může rozhodnout pouze lékař.

Lékař zpravidla zahájí léčbu léky mírnějšího účinku, aby se odstranil suchý kašel, těhotné ženě se předepíše následující léky:

• Stoptussin, léčba trvající 4-5 dnů. Užívání léku jednu čajovou lžičku denně pod povinným dohledem lékaře, protože mohou nastat alergické odchylky.

• Libexin se používá pouze v případech silného kašle.

• Kašel doprovázený horečkou, léčí Coldrex.

V kašli ve třetím trimestru, doprovázeném sputem, může lékař předepsat: mukaltin, bromhexin nebo bylinku. Zbývající léky jsou nebezpečným projevem některých komplikací pro nový organismus. V tomto období lze domácímu ošetřovateli doporučit i domácí procedury.

Lidské léky kašel u těhotných žen

Lidové léky na léčbu kašle u těhotných žen působí stejně jako léky. Rozdíl spočívá v tom, že se skládají z přírodních složek. Účinnost jejich dopadu je poněkud nižší, ale jsou vynikající alternativou lékařských přípravků, které obsahují chemické deriváty. Lékaři často používají lidové recepty v raných stadiích nemoci. Výhody lidových prostředků spočívají v tom, že jsou bohaté na vitamíny skupin A, B, C, E, makro- a mikroelementy nezbytné pro udržení zdraví ženy a jejího nenarozeného dítěte.

1. Použití bylinných odvarů, infuzí. Různé kombinace lidových prostředků pomáhají zvýšit imunitu, mají antiseptický a expektorační účinek. Nejúčinnější jsou následující infuze, odvar, který pomůže nemocným těhotným ženám trpícím kašle:

• Odvar z fíků. Chcete-li připravit lék, zalijeme 3 šálky sušeného mléka 4 fíky ovoce do 3 šálků mléka. Směs se odpaří, dokud nezhnědne. Připravený lék se doporučuje pít před snídaní, obědem a večeří v půl sklenice.

• 500 g cibule očištěné, drcené a smíchané s medem a granulovaným cukrem, které musí být odebráno v množství 200 g a 400 g. Do směsi přidejte jeden litr vody a vařte na mírném ohni. Proces trávení trvá 3 hodiny. Ochlazený bujónový filtr a skladujte v chladničce. Průběh léčby pokračuje až do úplného vymizení kašle. Vezměte si nástroj, který potřebujete 5-6 krát denně, jednu polévkovou lžíci.

• Zalijeme 500 g otruby jedním litrem vody, vaříme. Pro ošetření použijte kapalinu oddělenou od celkové hmotnosti. Vyhřívaný vývar k pití během dne.

• Připravte si infuzi rozinek. K tomu, zalijeme 50 g rozinek s vroucí vodou, zabalíme s teplou látkou a trvat na hodinu. Infuzi vypusťte, přidejte 3 lžíce nasekané cibule, promíchejte. Pijte směs před spaním.

2. Vdechování. Jak ukazuje praxe, inhalace s léky a tradiční medicína jsou nejúčinnější při léčbě kašle. Uvolňují zánět, rozšiřují cévy v hrdle, uvolňují křeč. Tyto bylinné přípravky pomáhají posilovat imunitní systém těhotné ženy.

Pro inhalaci použijte soda, med, šalvějové bylinky, listy eukalyptu. V domácím prostředí je inhalace výhodnější pomocí zařízení, jako jsou inhalátory nebo nebulizéry. Pokud nejsou k dispozici žádné spotřebiče, postup se provádí pomocí konvice nebo běžného hrnce.

Inhalace může být provedena pouze v nepřítomnosti vysoké teploty u pacienta. Teplota inhalačního roztoku by měla být asi 400s.

Léčba kašel během těhotenství

Potřebují těhotné ženy hodně na to, aby chytili chlad nebo chytili virus? Trvalé výlety na kliniky, deprese a sezónní infekce vás mohou během několika minut dostat do postele. Ale aby se zotavil, bude muset vynaložit určité úsilí. Vzhledem k tomu, že právě nyní je pro vás možnost odlehčené léčby hotovými léky kontraindikována. Samozřejmě, existují i ​​některé léky, které lze během těhotenství použít. Ale je to velmi nežádoucí a nebezpečné. Zejména v prvním trimestru těhotenství, kdy žádný lék nemusí mít nejlepší vliv na vývoj plodu.

Léčba kašle, protože léčba horečky a rýma během těhotenství je nepříjemná, ale nezbytná. Vyčerpávající kašel nejen způsobuje nepohodlí a způsobuje bolest, ale může být také nebezpečný. Za prvé, může se velmi rychle proměnit v závažnější formy a nemoci, a pak už nebudete muset být léčeni dětinsky. A o nebezpečích drog během těhotenství, můžete říct spoustu různých hororových příběhů. Za druhé, svalové napětí vyplývající ze silného, ​​napjatého kašle nese hrozbu, pokud je placenta nízká nebo pod kontrolou placenty: může dojít ke krvácení.

Proto by měl být kašel léčen bezprostředně po jeho výskytu, aby nedošlo k zahájení onemocnění a prevenci komplikací.

Vdechování kašel během těhotenství

Nejúčinnější a nejúčinnější léčbou kašle během těhotenství je inhalace. Pokud jen proto, že ARD obvykle začíná suchým kašlem a inhalace pomáhá uklidnit ho.

Je ideální použít pro tento postup inhalátor nebo nebulizátor, ale v nepřítomnosti jednoho z nich můžete naprosto úspěšně zvládnout dostupné prostředky: nadechnout výtok konvice na čaj, do papírového kužele nebo přímo nad hrnce, něco skrýt. Při kašli během těhotenství budou užitečné inhalace s vařenými brambory, česnekem a cibulí a různými bylinkami. Měly by brát v úvahu účinky jednotlivých léčivých rostlin a povahu kašle. Pokud máte během těhotenství suchý kašel, vyberte si květ vápna, tymián, heřmánek, třezalku tečkovanou, jitrocel, šalvěj, třílisté hodinky, sněhovou třtinu pro inhalaci a odvar z jitrocelu, horolezeckého hada trávy, divokého rozmarýnového čaje a matky a nevlastní matky při mokrém kašli u těhotných žen., posloupnost, řebříček, eukalyptový list a brusinka. Stejné pravidlo platí i pro přípravu bylinných čajů a poplatků za převzetí uvnitř.

Můžete si navzájem promíchat několik bylin. Zde jsou například některé recepty pro inhalaci:

 • 2 lžičky rozdrcených listů eukalyptu, čtvrtina briket z jehličnatého extraktu, 1 tableta validolu (jako zdroj mentolu) a 1 lžička čerstvě připravené kaše česneku v čerstvě převařené vodě.
 • Rozpustit přírodní včelí med v horké (asi 40 °) vodě v poměru 1 díl medu k 5 dílům vody. Inhalovat střídavě nosem a ústy.
 • sklenici vařící vody nalít 2 lžíce nasekané šalvěj byliny léčivé a trvat 20 minut pod víkem.
 • 2-3 lžíce obyčejného pití sody v litru vroucí vody. Soda inhalace zmírnit spastický kašel s bronchitidou a bronchiálním astmatem, nezpůsobují alergie.

V poslední době se široce používají aromatické oleje. Jako inhalace kašle během těhotenství jsou také dobré. K tomu, nalijte do šálku horké vody, kapejte 3 kapky oleje (ale je doporučeno začít vždy 1-2 kapky), zakryjte ručníkem a dýchat aroma páry po dobu 5-7 minut. Poté si lehněte k odpočinku. Páry ovlivňují sliznice po dobu dalších 40-60 minut po zákroku, takže je lepší odmítnout potravu pro tuto dobu, nemluvit, nebo alespoň ne trhat hlasivky, nejdou ven do studeného vzduchu a nekuřte. Mimochodem, tato pravidla platí pro všechny inhalace.

Při zvýšených tělesných teplotách je termické ošetření zakázáno. Pak můžete držet studenou inhalaci: inhalovat éterický olej aplikovaný na proužek papíru, kapesník, hliněný medailon (ne více než 2 kapky) nebo aroma lampu. Dýchání by mělo být hluboké a klidné. Polštář můžete parfémovat vhodnými oleji (1-2). A samozřejmě zvážit možné alergické reakce. Při kašli je dobré použít růžový olej, kalamáry, rozmarýn, borovice, myrtu, mátu, eukalyptus. Pro bronchitidu pomůže cedr, eukalyptus, levandule, limetka nebo rozmarýnový olej.

A pokud nejste příliš obeznámeni s aromaterapií, použijte balzám Asterisk. Buďte opatrní: stačí jen trochu.

Denní inhalace může být opakována 3 až 6 krát, v závislosti na zdravotním stavu.

Kloktání při kašli

Jen málo lidí si kloktá, ale tato metoda se hodí, když jsou léky kontraindikovány a musíte být léčeni a rychle a efektivně. Kloktání se doporučuje pro bolest v krku a silný suchý kašel během těhotenství, aby zklidnil sliznici a zmírnil stav.

Hrdlo by mělo být vypláchnuto ihned po jídle nebo mezi jídly. Tento postup lze provádět až šestkrát denně. K tomu, použít různé bylinné, stejně jako teplá voda s limonádou nebo jablečný ocet.

Pití při kašli během těhotenství

Musíte pít hodně, často, teplé a speciálně pro vás - nealergický nápoj. Všechny nápoje tradičně používané při nachlazení a virových onemocněních budou vhodné: čaje, ovocné nápoje, mléko, bylinné čaje. Konkrétně, když se kašel, koktejl mléka a Borjomi se osvědčila dobře. To je také užitečné k teplu mléka s máslem a medem s přidáním sody (u špičky nože).

Při kašli je užitečné pít březovou mízu na polovinu mlékem a malým množstvím mouky nebo škrobu.

Tradiční medicína nabízí mnoho různých receptů pro léčbu kašle, včetně všech druhů infuzí a odvarů. Stejný nástroj nemusí být vhodný pro dva různé lidi, takže vše musí být zkoušeno. Současně však vezměte v úvahu individuální přenosnost složek a možné kontraindikace. Zde jsou některé populární recepty kašel.

 • Vezměte čtyři plody sušených fíků, přikryjte asi třemi šálky mléka a vařte, dokud mléko nezhnědne. Tento lahodný lék může být opilý horký na půl sklenice třikrát denně.
 • Rozemele 500 g oloupané cibule, přidají se 2 lžíce medu, 400 g granulovaného cukru a vaří se na malém ohni v 1 litru vody po dobu 3 hodin. Pak ochlaďte, namáhejte. Uchovávejte v těsně uzavřené nádobě v chladničce. Vezměte si teplou směs 1 polévkové lžíce 4-6 krát denně se silným kašlem.
 • Se silným kašlem si vezměte láhev, naplňte ji cibulí, zavřete. Zakryjte celou láhev těstem a vložte ji do trouby. Jakmile je kůrka pečená, troubu vypněte, počkejte, až se ochladí, pak vyjměte těsto a otevřete láhev. Dokonce i kojenci mohou být léčeni tímto lékem, dávat jim 0,5 lžičky léku na chřipku a kašel, dospělí dávají 2 lžíce 3-4 krát denně po jídle.
 • Vezměte 10 cibule a 1 hlavu česneku, jemně nakrájejte a vařte v nepasterizovaném mléku, dokud cibule a česnek nebudou měkké. Přidejte trochu šťávy z čerstvé trávy (nebo odvar) z břečťanu budovaného medu a medu. Pijte 1 polévkovou lžíci během 1 hodiny po celý den. Tato směs podporuje vykašlávání sputa, změkčuje kašel.
 • Odřízněte bílou část s kořeny dvou pórkových rostlin, sekejte, přidejte 0,5 šálky krystalového cukru, 1 šálek vody, vařte na mírném ohni v uzavřené nádobě, dokud sirup nezhustne a nezačne. Vezměte 1 lžíci každých 1,5 hodiny.
 • Bílá část s kořeny jedné pórkové rostliny je nasekaná, vařená v 1 sklenici mléka, trvá na tom, zabalena, 4 hodiny, namáhá a pije 1 polévková lžíce každých 1,5-2 hodiny, pokud kašel.

Těhotenství kašel - rysy léčby v 1 - 2 - 3 trimestru

Těhotenství ženy je důležitým obdobím, kdy budou budoucí matky zodpovědné nejen za své zdraví, ale také za vývoj dítěte.

Po celou dobu existuje riziko infekce různými chorobami. Zvyšuje se na začátku těhotenství, kdy dochází k přirozenému poklesu imunity. Společným znakem nachlazení je kašel. Pro ženu a její nový stát to může být docela nebezpečné.

Kašel se nazývá reflexní exspirace, vyvolaná podrážděním stěn dýchacích cest. Jak léčit kašel během těhotenství závisí na jeho povaze a povaze jeho výskytu.

Příčiny kašle

Hlavní příčinou hrdla a bublání v plicích je zánětlivý proces:

 • chřipku nebo ARVI;
 • bronchitida (akutní, chronická, obstrukční);
 • pneumonie;
 • patologie ORL orgánů (angína, faryngitida, rýma, sinusitida);
 • spalničky nebo černý kašel.

K příznakům dochází také v důsledku podráždění dýchacích cest vnějšími faktory. V tomto případě mluvíme o alergiích nebo fyziologickém kašli. Od přírody, rozlišující akutní a chronické, suché a vlhké, hluché a zvonění.

Nebezpečí pro těhotné ženy

Silný kašel během těhotenství je nebezpečný jev. Suché je považováno za závažnější, představuje hrozbu pro novou situaci, spíše než mokrou. Lékaři se nebojí o stav budoucí matky z několika důvodů.

Při častém roztržení kašle je přední břišní stěna napjatá. To zase vede ke zvýšenému děložnímu tónu. Tato vyhlídka hrozí odlupováním membrán v časném těhotenství a předčasným porodem v pozdním těhotenství.

S bronchospasmem, který se často stává důsledkem alergické reakce, je nedostatek kyslíku. Tento proces je plný poškozeného krevního oběhu a metabolických procesů v placentě. Hypoxie ovlivňuje tvorbu embrya a způsobuje nevratné účinky v mozku.

Ženy s placentou previa by se měly obávat zvýšeného děložního tónu. Periodická svalová kontrakce může způsobit krvácení.

Co může těhotným ženám kašlat

Léčba kašle během těhotenství by měla začít návštěvou lékaře. Specialista provede průzkum a určí hlavní příčiny vzniku symptomu. Z toho bude záležet na další taktice akce.

Existuje několik možností léčby podráždění dýchacích cest:

 1. léky (použití léků zaměřených na odstranění příčiny kašle a kompozice, které ji usnadňují);
 2. fyzioterapie (masáž, inhalace);
 3. Lidové recepty;
 4. zachování příznivých podmínek prostředí.

Nastávající matky, mnoho léků je kontraindikováno. Předepsat léky může pouze lékař, rozumně hodnotit pravděpodobná rizika a přínosy, vzhledem k délce těhotenství.

Užívání léků

Jaký lék proti kašli pro těhotné ženy - závisí na době těhotenství. V prvním trimestru je většina lékárenských výrobků na seznamu zákazů. Dokonce i bylinné přípravky vyrobené z přírodních složek mohou poškodit vyvíjející se plod.

Do 12–14 týdnů pronikají téměř všechny léčivé látky podávané ústy do vajíčka.

Od druhého trimestru tento proces zabraňuje placentě, takže léčba se provádí odvážněji.

Do konce třetího trimestru se lékaři také snaží předepsat léky, které jsou aktivní po dlouhou dobu, protože práce může začít kdykoliv. Aktivní složka léku uložená v mateřském mléce neumožňuje krmení dítěte.

Terapie prvního trimestru

Časný těhotenský kašel se často vyskytuje v důsledku nachlazení. Snížená imunita vám umožní rychle vyzvednout virovou infekci. Během tohoto období není užívání drog vítané, takže lékaři doporučují ženě užívat homeopatické léky a uchýlit se k oblíbeným receptům.

 • Oscillococcinum - granule, umístěné jako prostředek chřipky a nachlazení pro nastávající matky. Musí být užívány při prvních projevech kašle dvakrát denně po dobu tří dnů.
 • Aflubin je komplexní homeopatický lék s protizánětlivými, detoxikačními a imunomodulačními účinky. Používá se při prvních příznacích onemocnění třikrát denně po dobu 10 dnů.
 • Stodální - sirup proti kašli, který má symptomatický účinek. Aplikuje se až 5krát denně.
 • Tonsilgon - lék proti kašli způsobený zánětem horních cest dýchacích. Aplikuje se až 6krát denně po dobu nejméně jednoho týdne.

Když je kašel virového původu a za účelem zvýšení odolnosti organismu, budou budoucí matky dostávat imunomodulátory v prvním trimestru: Grippferon, Genferon, Viferon a další bezpečné prostředky.

Terapie v pozdějších stadiích

Léky na kašel během těhotenství, užívané dlouhodobě, se liší od léčebných postupů používaných v prvním trimestru.

Placenta nyní spolehlivě chrání plod před negativním vlivem vnějších faktorů a minimalizuje účinky užívání drog. Navzdory tomu, nastávající matka nemůže brát farmaceutické výrobky na vlastní pěst.

Jmenování musí provést odborník. Pokud se během příjmu doporučeného léku žena cítila horší nebo lék nepomáhá po dobu 3-7 dnů, pak musíte znovu konzultovat s lékařem, abyste přehodnotili předpis.

Při kašli způsobeném podrážděním hrtanu se používají místní prostředky: Tantum Verde, Doktor Mom, Miramistin, Hexoral. Aktivní složky léčiv působí přímo na zapálená ložiska, téměř bez absorpce do krevního oběhu, což minimalizuje nepříznivé účinky terapie.

Vdechování kašel během těhotenství

Suchý kašel během těhotenství je dokonale uvolněn vdechováním, které může být studené a horké. Nesmí se držet, když stoupne tělesná teplota očekávané matky.

Studené inhalace se provádějí pomocí speciálních zařízení - nebulizátorů. Pokud v domě není takový přístroj, pak byste měli přemýšlet o jeho koupi, protože malé dítě to bude potřebovat i během své nemoci.

 • Parní inhalace s použitím brambor, cibule, česneku zahřívají dýchací cesty a poskytují protizánětlivý účinek. Přidání aromatických olejů není vítané, protože některé z nich mohou být pro novou pozici ženy velmi nebezpečné. Při suchém kašli je vhodné inhalovat páry medu rozpuštěného v horké vodě. Odstranění záchvatu suchého kašle pomůže inhalaci sodíku.
 • Pomocí nebulizátoru byla provedena inhalace za studena. Můžete je provádět i při zvýšené tělesné teplotě. Minerální voda a fyziologický roztok byly bezpečným prostředkem kašlání. Alkalické inhalace pomáhají při paroxyzmálním kašli, průduškách průdušek a také přispívají k ředění sputa.
 • Při dlouhodobém nebo komplikovaném kašli lékaři předepisují léky k inhalaci. Výrobky na bázi ambroxolu se používají k hubnutí a vykašlávání sputa. Ve druhém trimestru těhotenství lze použít Berodual, ale pouze ze zdravotních důvodů. Nepoužívejte lék přes inhalátor, pokud to lékař nedoporučuje.

Po inhalaci se budoucí matce doporučuje dokončit odpočinek po dobu 30-60 minut. Měli byste se také zdržet jídla a pití po určitou dobu a minimalizovat napětí hlasivek.

Pití

Co může kašel pro těhotné ženy udělat, je pít dostatek tekutin. Můžete pít něco. Čím více, tím lépe. Tradiční prostředky používané pro nachlazení jsou vítány: odvar, ovocné nápoje, čaje.

 • Fíky s mlékem. Ve vroucím mléku je třeba několik kousků fíků, vařit, dokud se nápoj nestmavne. Vezměte půl sklenice.
 • Cibule smíšené s cukrem ve stejném poměru, přidejte pár lžíce medu. Směs se vaří v litru vody po dobu tří hodin. Vezměte lžíci.
 • Pečeme černou ředkvičku s medem, výslednou šťávu rozpusťte horkou vodou v poměru 1: 10. Před spaním vypijte půl sklenice.
 • Teplé mléko s máslem a medem, přijaté v noci, pomůže zmírnit epizody kašle, které se obvykle odehrávají ve snu.
 • Brusinkové, brusinkové ovocné nápoje, s přidáním malin, budou mít změkčující účinek a eliminují patogenní bakterie.
 • Z bylin se vyplatí preferovat heřmánek, protože ostatní mohou nepříznivě ovlivnit přenášení plodu.

Dokonce i jednoduchá voda, konzumovaná pravidelně a v dostatečném množství, přiblíží fázi regenerace. Nadměrné pití odstraňuje toxiny z těla, odstraňuje hrtan z patogenních flotil a také přispívá k ředění sputa.

Kloktá

Jakýkoli sirup proti kašli během těhotenství může doplnit kloktadlo. Taková léčba bude efektivnější. Pro opláchnutí se používají antiseptické, protizánětlivé, analgetické, antimikrobiální a regenerační prostředky.

Prostředky kloktání během těhotenství:

Vývar z heřmánku, eukalyptu, šňůry a jiných bylin, antibakteriální, expektoranční, protizánětlivé, regenerační, je nepřijatelné vstoupit dovnitř, vhodné pouze pro místní použití.

Lugolův roztok, Tantum Verde, Hexoral, Chlorhexidin, Rotokan, Stomatofit Antimikrobiální, antivirotický, antifungální, analgetický, protizánětlivý, adstringentní přípravek, který můžete užívat pouze podle pokynů lékaře, v přesně stanovené dávce mezi jídly.

Teplá voda s octem, fyziologickým roztokem, roztokem sody Čištění, hojení, zklidnění, zmírnění podráždění Může být použito při prvních známkách bolesti v krku, není třeba získat povolení od lékaře.

Zakázané léčby

Za žádných okolností by neměly budoucí matky používat následující metody léčby kašle:

 1. brát horké koupele, jít do lázní nebo parní nohy;
 2. dejte hořčičnou omítku a aplikujte další ohřívací prostředky;
 3. provádět fyzioterapii s UHF;
 4. používat vlastní léky, zejména antibiotika.

Mezi zakázané drogy po celou dobu těhotenství patří: Rimantadine, Thermopsol, Terpincod, Bronholitin, ACC Long, stejně jako mnoho léčiv založených na rostlinných látkách.

6 způsobů léčby kašle během těhotenství

Každý je seznámen s kašlem: je to jeden z prvních projevů akutní respirační virové infekce nebo běžného nachlazení. Kašel nesmí způsobit mnoho nepohodlí a rychle projít, a může být velmi bolestivý a velmi zhoršuje stav budoucí matky. Jak léčit kašel během těhotenství? Jaké jsou obvyklé metody odstraňování kašle během těhotenství?

Julia Lukina
Terapeut, Moskva

Kašel je reflexní reakcí těla a příznakem mnoha nemocí. Zpočátku je funkce reakce proti kašli ochranná - odstranění patogenů ze sputa.

Reflex kašle se zpravidla vyskytuje v důsledku podráždění nervových zakončení, tzv. Receptorů kašle, v dýchacích cestách. Kašel je vzácný a častý, suchý a mokrý, konstantní a přerušovaný, bolestivý a bezbolestný, silný a slabý.

Během těhotenství je kašel obvykle způsoben akutními respiračními infekcemi (ARVI, ARD) nebo přítomností chronických onemocnění (například bronchiální astma, ORL patologie atd.). Typickými podmínkami pro těhotenství, které vyvolávají kašel, jsou různé alergické reakce, náchylnost ke kterým se matky v těhotenství zvyšují v důsledku zvláštností imunitního systému, toxikózy (v prvním trimestru) a pálení žáhy, k němuž dochází často v pozdním těhotenství. Ve vzácnějších případech jsou příčiny kašle u těhotných žen neurogenní (psychogenní) reakce, onemocnění středního ucha, gastrointestinálního traktu (má také receptory pro kašel), kardiovaskulární systém (v důsledku edému respirační sliznice při srdečním selhání), štítné žlázy (častěji kvůli mechanickému tlaku).

Jak léčit kašel u těhotných žen?

To by mělo okamžitě učinit rezervaci, že léčba kašle je zaměřena na odstranění tohoto příznaku, který je symptomatický. Tento přístup samozřejmě není nejúčinnější. Nejúčinnějším způsobem, jak se zbavit kašle, je samozřejmě odstranit jeho příčinu. V případě infekčních a zánětlivých procesů je tedy nutné v případě alergií bojovat s infekcí, hledat a eliminovat alergen v přítomnosti chronických onemocnění - léčit je, snažit se dosáhnout normalizace stavu.

Souhlasím, často se stává, že po vychladnutí a chytání viru neběžíme k lékaři, ale jednáme s použitím obvyklých metod testovaných v praxi. Je však třeba vyloučit samoléčbu během těhotenství: lékař by měl předepsat jakoukoli léčbu. Mnoho léků je zakázáno pro použití u těhotných žen, mnoho léků, které nemohou být vzaty dohromady, protože vysoké riziko různých léčebných komplikací, a to platí i pro zdánlivě neškodné bylinné prostředky. Kromě toho musíte nejprve zjistit příčinu kašle, to je, aby se správné diagnózy, která bude záviset na léčbě.

U těhotných žen (stejně jako u všech ostatních) je kašel nejčastěji příznakem nachlazení. U budoucích matek dochází k přirozenému úbytku imunity (to je způsob, jakým se příroda stará o zachování těhotenství), v důsledku čehož se zvyšuje její zranitelnost vůči různým infekčním onemocněním, zejména v chladném období ARVI, ARI.

První trimestr těhotenství je nejzranitelnější a nejnebezpečnější, když se na pozadí přirozeného poklesu imunity utvoří všechny orgánové systémy dítěte, které v tomto období velmi přísně omezují používání mnoha drog. Ve druhém a třetím trimestru, po vzniku placenty, je dítě mnohem lépe chráněno a existuje mnoho léčebných omezení, ale nejsou tak přísné jako na začátku těhotenství. Proto je léčba kašle v různých termínech přenášení dítěte odlišná, avšak některé metody jsou účinné a bezpečné ve všech trimestrech.

Těhotenství Kašel: Obecná doporučení

Při kašli se doporučuje, aby byl vzduch v místnosti chladný a ne suchý (vlhkost 50–70%): chladný vzduch přispívá k reflexnímu prohlubování a kontrakci dýchání, což činí dýchání efektivnějším, a dostatečně zvlhčený vzduch přispívá k hydrataci sliznic, snižuje množství viskózního hlenu, ředění sputum, což je jedna z příčin kašle. Proto během topné sezóny, kdy je vzduch v bytech velmi suchý, není možné bez větrání a použití zvlhčovačů (nebo jiných metod zvlhčování). Kromě toho musí být vzduch čistý, pro který je nutné pravidelně provádět mokré čištění a čištění vzduchu.

Léčba kašle v těhotenství: poradenství v oblasti výživy

Předpokládá se, že některé pokrmy, na které jsme zvyklí, mají pozitivní účinek na kašel: například bramborová kaše, připravená s přidáním mléka, pomáhají zmírnit kašel. Je třeba mít na paměti, že proces trávení je velmi energeticky náročný. Proto, aby zachránil tělo sílu v boji proti infekcím (a signál k tomu je špatná chuť k jídlu), měli byste si vybrat lehké, snadno stravitelné, non-výživné potraviny bohaté na vitamíny a minerální látky: ovoce, zelenina, mléčné výrobky, kompoty, želé, džusy. Aby se zabránilo dalšímu podráždění sliznic a provokaci kašle, je žádoucí vyloučit z menu velmi kyselé, kořeněné, slané potraviny a samozřejmě produkty, které způsobují alergické reakce.

Pokud kašel během těhotenství, musíte hodně pít (pokud nejsou kontraindikace a lékař vám nedoporučil omezit tekutinu): nápoje by měly být teplé, ne alergenní, příjemné pro vás (čaje, ovocné nápoje, ovocné nápoje, želé, minerální voda bez plynu). Proč je to tak důležité? Faktem je, že takový pitný režim přispívá ke zvlhčování sliznic, patogenních agens a viskózního hlenu jsou mechanicky vymyty (hrdla jsou používány pro stejný účel), toxiny vznikající z infekčních a zánětlivých procesů jsou z těla odstraněny.

Léčba kašle během těhotenství: inhalace a kloktání

Jednou z poměrně účinných a bezpečných metod léčby kašle během těhotenství je inhalace. Mohou být prováděny kdykoliv během těhotenství pomocí speciálních přístrojů - nebulizátorů (jejich jemná disperze usnadňuje pronikání léčivé látky do sekcí dolních dýchacích cest) a bez zvláštních úprav, dýchání brambor starým způsobem, odvarů bylin s protizánětlivým účinkem. Je třeba mít na paměti, že horká pára může spalovat horní respirační trakt, proto by měly být brambory a travní vývar mírně vychlazeny a teprve poté postupovat. Při zvýšené tělesné teplotě jsou zakázány horké inhalace, je možné používat studené inhalace, aromaterapii (při absenci alergie na éterické oleje).

Při suchém kašli se doporučuje používat inhalace s květy vápna, althea; když mokrý - inhalace s heřmánkem, eukalyptem, trávou, lungfish, prvosenka.

Opláchnutí hrdla zvlhčuje sliznice, odstraňuje viskózní hlen, patogeny z jejich povrchu. Pro oplachování se doporučuje používat teplé čaje a bylinné nálevky (heřmánek, lípa, dogrose atd.), Vodu s přídavkem sody (soda pomáhá zkapalňovat a odstraňovat sputum), antiseptické roztoky (furatsilin, miramistin), které mají antibakteriální a antivirové účinky.

Léčba kašle během těhotenství: fyzioterapie

Nejčastěji, když je kašel způsoben zánětlivým onemocněním studené infekce, jsou používány následující typy fyzioterapeutických postupů: inhalace, UVR, UHF terapie, elektroforéza, masáž hrudníku.

Při kašli u těhotných žen se nejčastěji používá inhalace.

UHF, stejně jako jiné postupy pro elektrolytické a tepelné ošetření, je během těhotenství relativně kontraindikováno a při zvýšených teplotách ho nelze provádět vůbec.

Do té míry, že drenážní masážní technika, která podporuje odstranění sputa z průdušek, zahrnuje vibrace, tento postup se nedoporučuje pro těhotné ženy.

Elektroforéza hořčíku je široce používána v případech hrozícího potratu, ale tato metoda, ale s jinými složkami, je užitečná pro kašel: v případě mokrého kašle se používá chlorid vápenatý a v případě suchého kašle se používá jodid vápenatý.

Ultrafialové záření (UV) má silný baktericidní účinek. Místní použití UVB při infekčních zánětlivých procesech horních cest dýchacích u těhotných žen je povoleno a může být použito jako pomocná léčba kašle.

Léky k léčbě kašle během těhotenství

U těhotných žen je zakázáno používat mnoho léků, ještě více léků, jejichž účinek u těhotných žen nebyl studován nebo nebyl dostatečně prostudován. Nicméně, v některých situacích, použití léků je nepostradatelné (například, předpis antibiotik pro pneumonia nebo těžká bakteriální bronchitida je nutná), a jediný lékař může vybrat lék, který je nejúčinnější a bezpečný během těhotenství.

Všechny léky na kašel lze rozdělit do dvou skupin: antitusické a vykašlávací drogy a současné užívání drog z různých skupin je nepřijatelné. Antitusika ovlivňují receptory kašle (periferní působení) nebo centrum kašle (centrální působení). Léčiva vykašlávání jsou rozdělena do tří podskupin: první z nich zvyšuje množství hlenu (jedlá soda, draslík a jodid draselný), druhá podrážděním nervových zakončení v žaludku se aktivují centra kašle a zvracení v mozku (většina bylinných přípravků: matka - a nevlastní matka, divoký rozmarýn, termopsy, atd.) a třetí podskupina - mukolytika - látky, které ředí sputum a podporují jeho eliminaci (ambroxol, bromhexin hydrochlorid, acetylcysteinové přípravky).

Pokud se Váš lékař rozhodl předepsat Vám léky, neměli byste odmítnout vzít je ze strachu z poškození dítěte: za prvé, pokud vám lékař předepíše léky, pak to znamená, že v tomto případě se bez nich neobejdete; vybírá nejbezpečnější možné těhotenství a zatřetí nemoc samotnou, která způsobila kašel, a její komplikace mohou být pro vás a dítě mnohem nebezpečnější než předepsané léky.

Bylinná medicína pro léčbu kašle u těhotných žen

Je důležité si uvědomit, že řada bylinných přípravků je kontraindikována u těhotných žen. Obyčejný lék proti kašli z lékořice nebo lékořice nemůže být užíván nastávajícími matkami kvůli výraznému vlivu na metabolismus vody a soli a vysoké pravděpodobnosti hormonálních poruch. Aloe, malinové listy, dřišťál, termopsy, elekampan, tyran, yzop (stejně jako přípravky na nich založené) mohou zvýšit tón myometria (svalová vrstva dělohy), způsobit děložní kontrakce a vyvolat potrat nebo předčasný porod. Plantain, tansy, rebarbora, posloupnost, kalamata a borovice pupeny odhalily nepříznivý účinek na plod; tymián a šalvěj mohou způsobit krvácení dělohy. Bohužel všechny možné nepříznivé účinky fytoterapie, interakce různých složek rostlinných přípravků a léčivých rostlin s různými léčivými přípravky nebyly dosud plně studovány. Užívání jakéhokoli rostlinného léku během těhotenství by proto mělo být obezřetné.

S chladem a kašlem během těhotenství, barva lípy, bobule a listy brusinky, ostružiny, borůvky, borůvky, heřmánku, řebříčku, psí růže, březové listy, kalina jsou povoleny. Většina z těchto bylinných přípravků má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Květy a kořen Althea přispívají k ředění a odstraňování sputa, ale v prvním trimestru jejich použití je vhodnější se zdržet.

Tradiční medicína pro léčbu kašle u těhotných žen

Řada tradičních léčiv prokázala svou účinnost při kašlání. Tyto známé metody mohou být také použity během těhotenství: ředkvičky nebo cibule s medem (v nepřítomnosti alergické reakce na med), fíky s mlékem a minerální voda typu "Borjomi".

Bezpečnostní opatření

Při léčbě kašle u těhotných žen se nedoporučuje používat obecné termální procedury (horké koupele) a termální procedury v oblasti nohou (koupele s horkou nohou, dávkování hořčičné omítky atd.) Jsou zakázány, protože způsobují výrazný průtok krve do pánevních orgánů a mohou vyprovokovat těžké krvácení z dělohy. Nedoporučuje se, aby těhotné matky dávaly hořčičnou omítku, banky (ty, které jsou velmi populární metodou léčby, odborníci považovali za neefektivní a dokonce škodlivé v důsledku poranění a krvácení z pleurální membrány (pokrývá povrch plic). Nedoporučuje se žádné fyzioterapeutické ošetření.

Co je to nebezpečný kašel během těhotenství?

Neškodná reakce na první pohled může být pro budoucí matku a dítě velmi nebezpečná. Při silném, často suchém a konstantním kašli dochází k napětí v břišní stěně, zvyšuje se tlak v hrudníku a dutinách břišní. To může vést k reflexnímu, nedobrovolnému nárůstu tónu a snížení svalové vrstvy dělohy, což je nebezpečné v potratu v časném těhotenství (zejména v případě hrozby potratu) a předčasného porodu.

Navíc s častým neustálým kašlem se může vyvinout hypoxie plodu (narušení zásobování dítěte kyslíkem), což vede ke zpoždění jeho nitroděložního vývoje.

V přítomnosti predispozičních faktorů (previa nebo nízká poloha placenty) může kašel vyvolat krvácení dělohy.

Silný kašel u těhotné ženy přispívá k vysokému krevnímu tlaku.

Foto zdroj: Depositphotos

S nástupem těhotenství je ženské tělo podrobeno všemožné zkoušce, včetně zvýšeného rizika katarálních onemocnění, akutních respiračních infekcí, SARS, o nichž je mnoho mýtů a bludů..

Budoucí matka nemá co ublížit, takže musíte použít všechny metody ochrany proti virům.

Když vaše ucho bolí, je těžké přemýšlet o něčem jiném. Je to jak střílí, tak remorkéry, a hodně to bolí. Ukazuje se, že během těhotenství se otitis vyskytuje častěji v důsledku snížení aktivity imunitního systému budoucí matky.