Antivirová léčiva pro laktaci: vybrané a používané jemnosti pro SARS

Jaké antivirotika pro kojení jsou schválena k použití? Jak účinné jsou populární nástroje? Co lékaři nedoporučují? Obecná taktika jednání kojících matek k léčbě ARVI s použitím antivirotik

Při prvních příznacích akutního respiračního onemocnění by měla být léčba zahájena co nejdříve, doporučují lékaři. Ale co přesně by se mělo udělat? Užívání antivirotik je dobrým řešením. Četné léky určené k boji proti virům mohou potlačit jejich vývoj, což eliminuje závažný průběh onemocnění. V každém případě je to uvedeno jejich výrobci.

Vlastnosti drog

Vývoj antivirotik pro lidstvo se již dlouho zajímá. Jejich zaměření však není vůbec na léčbu akutních respiračních onemocnění. Hlavním účelem těchto léčiv je léčba závažných onemocnění způsobených viry a schopných způsobit značné škody na zdraví, včetně pravděpodobnosti smrti.

Vývoj léků s antivirovou aktivitou zaměřených na léčbu chřipky, hepatitidy, herpetických infekcí, AIDS. Na prstech lze spočítat i počet léků, které skutečně vykazují jakoukoliv aktivitu proti virům. Ty, které budou užitečné při léčbě akutních respiračních infekcí, patří do skupiny léčiv se širokým spektrem účinku.

 • interferony alfa - léky "Laferobion", "Grippferon", "Viferon";
 • Ribavirin;
 • Lamivudin;
 • "Inosine pranobex".

Co je důvodem tak omezeného počtu skutečně účinných léků? Podle virologa na Queen Mary University, profesora Johna Oxwarda, lidstvo nemůže najít „lék“ na viry z jednoho jednoduchého důvodu: je jich příliš mnoho. Obvyklá „zima“, která se v naší zemi nazývá ORZ, může být způsobena až sedmi rodinami nejjednodušších organismů. A v každé rodině existuje mnoho podrodin. Celkový počet virů, které jsou vědě známy, je více než dvě stě.

„Druhým problémem je, že opravdu nemůžeme ovlivnit ani specifický virus,“ říká profesor Oxward. - Tyto zákeřné organismy nemají prakticky žádné vlastní složky. Pro normální život se musí integrovat do lidských buněk.

Doporučení Světové zdravotnické organizace týkající se používání antivirotik pro diagnostikovanou chřipku jsou velmi vzácná. Pro léčbu mohou být použity léky na bázi zanamiviru a oseltamiviru. Prošli desítkami klinických studií a někteří vědci přesto pochybují o jejich účinnosti.

Antivirové léky v Rusku

Trh s antivirotiky v Rusku je neuvěřitelně široký. A to dlouho vedlo ke vzniku skepse mezi vědeckou komunitou v naší zemi. Podle kandidáta lékařských věd Kirill Danishevsky, i prostředky doporučené ministerstvem zdravotnictví jen zřídka ukazují účinnost.

Hlavní problém většiny léků - v nepřítomnosti požadovaného počtu klinických studií. Pokud se v Evropě termín "antivirový agent" lze říci jen skutečnost, že několik desítek zkoušek prošlo, pak v Rusku léky snadno testovány ne více než pětkrát dostat do lékáren. „Z vědeckého hlediska je to naprosto frivolní,“ říká Kirill Danishevsky.

Jaké antivirotika pro kojení mohou používat kojící matku? Zvažte oblíbené nástroje pro jejich účinnost.

Zakázané léky

„K dnešnímu dni nebyl vytvořen jediný lék, který by byl skutečně účinný proti infekčním onemocněním horních cest dýchacích,“ poznamenává gynekolog, Ph.D. Svetlana Babylon. „Navíc většina takových léků nemůže být použita při léčbě akutních respiračních virových infekcí při kojení.“

Mezi prostředky, které nejsou schváleny k použití, lékaři berou na vědomí následující.

 • "Remantadin". Používá se při léčbě chřipky, ale během laktace má první riziko ohrožení dítěte. Podle mezinárodního adresáře léčiv E-LACTANCIA, zakázaných k prodeji ve Španělsku.
 • "Ribavirin". Léčivo s vysokým rizikem nebezpečí během laktace. Používá se při léčbě hepatitidy C. V referenční příručce E-LACTANCIA se uvádí, že by měly být používány její bezpečnější alternativy.
 • "Arbidol". Toto antivirotikum během kojení je zakázáno používat kvůli nedostatku vědeckého základu pro kompatibilitu s laktací. Vlastnosti jeho účinků na dítě nebyly studovány, ve většině zemí světa není lék registrován. Podle prezidenta Společnosti lékařských odborníků založených na důkazech, profesora Vasily Vlasova, výzkum společnosti Arbidol neumožňuje, aby byl léčen lékem s prokázanou účinností při léčbě akutních respiračních infekcí a chřipky. Podobný lék na bázi účinné látky umifenovir byl ve Spojených státech zamítnut.
 • "Groprinosin". Údaje o něm v mezinárodních zdrojích nejsou k dispozici. Vlastnosti vlivu na dítě v období kojení nebyly studovány.
 • "Amizon". Nelze použít jako antivirotikum pro laktaci. Patří do skupiny narkotických analgetik na bázi jodu, s imunomodulačními, antipyretickými vlastnostmi.
 • "Amixin". Léčivo je ze skupiny induktorů syntézy interferonu. Nejsou k dispozici žádné údaje o jeho slučitelnosti s laktací. Ve vyspělých zemích světa není registrován, účinek na dítě není jasný.

Navzdory tomu, že některé z těchto léků vykazují podle hodnocení určitou účinnost na začátku léčby, nemohou být během laktace použity jako antivirotika.

Homeopatické léky

Přípravky homeopatické skupiny jsou obvykle rozděleny na samostatné vazby v medicíně. Oficiální věda je neuznává, snižuje účinek užívání kapek nebo tablet na "placebo". To znamená, že jejich činnost, pozitivní nebo neutrální, je založena pouze na víře v jejich sílu ze strany pacienta.

Přijmout je nebo ne je na rozhodnutí ošetřovatelky. Nemohou způsobit žádnou škodu z prostého důvodu, že účinná látka v nich buď vůbec není, nebo je její obsah tak malý, že je lze ignorovat. Ale alergické reakce jsou docela možné. A při užívání alkoholických roztoků lze očekávat, že sníží laktaci.

Mezi známými preparáty homeopatického spektra jsou následující.

 • "Aflubin." Kapky nebo tablety na bázi alkoholu. Ve složení hořce, aconitu, fosforečnanu železitého, kyseliny mléčné, brionia dvojdomé v množství D1-D12. Pravděpodobnost, že obsahuje alespoň jednu molekulu léčiva v léčivu, má sklon k nule.
 • Engystol. Homeopatické tablety s obsahem Vincecetoxicum gyruindinarium v ​​objemu D6-D30 a síry v objemu D4-D10. Toto množství je dokonce menší než v přípravku Aflubin.
 • "Oscillococcinum". Vývoj francouzské laboratoře "Boiron". Struktura používá vnitřní orgány barbarské kachny: výtažky ze srdce, játra. Výrobce trvá na účinnosti svého léku na základě skutečnosti, že kachna je typickým prodejcem chřipkových virů ve volné přírodě. Proto musí být nekonečně malé dávky jeho orgánů účinné proti infekčním onemocněním. Je těžké říci cokoliv s ohledem na pravdivost těchto prohlášení, zejména proto, že samotný výrobce neuvádí mechanismus účinku léku, neposkytuje vědecké údaje o zvláštnostech vlivu kachních orgánů na lidskou imunitu.
 • "Anaferon". Ruská droga pro léčbu akutních respiračních infekcí a chřipky. Výrobce bere na vědomí jeho účinnost díky použití jedinečné výrobní technologie. Zahrnuje imunizaci králíků lidským interferonem, což vede k produkci protilátek proti viru v krvi zvířat. Tyto protilátky jsou izolovány z krve, opakovaně a konzistentně rozpuštěny až padesátkrát vodou a alkoholem. V důsledku toho je v samotném roztoku poměr aktivní složky k kapalině 1:99. Specifikovaný výrobcem objemu účinné látky 10-24 ve skutečnosti znamená jeho úplnou nepřítomnost v nástroji.

Oprávněné fondy

Seznam antivirotik schválených pro použití během laktace je velmi omezený. Nicméně, oni jsou. Jedná se o přípravky na bázi lidského rekombinantního interferonu alfa.

Povoleno antivirotikum pro kojící matky:

Podle seznamu léků E-LACTANCIA se lidský interferon alfa používá při léčbě skupin hepatitidy B a C, leukémie. Americká akademie pediatrů nemá námitky proti jejímu použití v terapii kojící matky. Složení léků je podobné látce, která je přítomna v mateřském mléku. A poskytuje přirozené očkování dítěte. Sekrece mléka je minimální.

Podmínky používání

Použít finanční prostředky s antivirovou aktivitou by měly být vyvážené, varuje kandidáta lékařských věd, lékaře nejvyšší kategorie, Alexandra Myasnikov. „Jejich účinnost se projevuje výhradně v prvních hodinách nemoci. Pokud je začnete používat, když se objeví nazální kongesce nebo bolest hlavy, výsledek bude. Ale po 24 hodinách je zbytečné bojovat s těmito léky s virem, “poznamenává Alexander Leonidovič,„ protože jeho koncentrace v krvi je již příliš vysoká. “

Účinnější a bezpečnější léčba SARS během kojení lidových prostředků. Nevytvářejí další stres na játra, ledviny. A jsou naprosto neškodné pro dítě.

 • Morse s černým rybízem. Nalijte hrst čerstvých nebo mražených bobulí horkou vodou (ne vařící vodou), pijte ve formě tepla. Podle odborníků Centra pro studium nachlazení na University of Cardiff (UK, Wales) není tato infuze méně účinná než známé léky z kongesce nosu, bolest v krku.
 • Voda s medem a citronem. Profesor lékárny Elizabeth Williamson, zaměstnankyně University of Reading (UK), poznamenává, že horká voda s těmito přírodními prostředky dokonale zmírňuje zánět sliznice hrdla a zlepšuje pohodu.
 • Kuřecí vývar. Nízkotučný odvar z kuřecích prsou inhibuje rozvoj neutrofilních buněk. Studie amerických odborníků ukázaly, že právě oni způsobují hlavní projevy běžného nachlazení - bolest v krku, kongesci nosu.

Kojící matka doporučuje lůžko, použití antipyretik při teplotách nad 38,5o, dostatek teplého nápoje. Kojení dítěte by mělo být nezbytné k tomu, aby jeho tělo poskytlo imunitní ochranu před mlékem.

Doporučuji antivirotika pro kojící matky? Jejich účinnost je často přehnaná a náklady jsou vysoké. Během prvních 24 hodin nemoci používejte pouze bezpečné a schválené přípravky. Druhý den vytvoří na těle pouze další dávku léku.

Antivirové léky: co může být s kojením

Každá matka ví, že brát léky během laktace je nebezpečné. Mnohé léky pronikají do krve a mateřského mléka a následně mají destruktivní účinek na tělo novorozence. Ne všechny léky však negativně ovlivňují a některé mohou být užívány s kojením.

Běžné nachlazení je akutní respirační virová infekce. Po porodu je tělo ženy vyčerpáno a imunitní systém je oslaben. Tělo nemá dostatek vitamínů a užitečných prvků, zatímco navíc zvyšuje zátěž pro krmení dítěte. Proto je žena s kojením zvláště náchylná k virovým onemocněním.

Studené příznaky

 • Zvýšená teplota;
 • Slabost a letargie, někdy nevolnost;
 • Bolesti hlavy a závratě;
 • Snížená chuť k jídlu;
 • Nosní kongesce a rýma;
 • Bolesti v krku, kašel a chrapot;
 • Bolest na hrudi při kašli;
 • Zčervenání kůže obličeje a krku;
 • Kýchání, podráždění nosu a krku.

Co dělat, když maminka chytila ​​chlad

Nachlazení by mělo být rozhodně léčeno, ale nemůžete přestat kojit. Vzhledem k tomu, že pouze mateřské mléko obsahuje prvky nezbytné pro úplný rozvoj a růst dítěte. Kromě toho mléko tvoří a posiluje imunitní systém, který spolehlivě chrání dítě před nemocemi.

Kojení je přerušeno pouze při dlouhodobém užívání léků, které nejsou kompatibilní s laktací. Pamatujte, že léky a dávkování může předepsat pouze lékař! Vlastní léčba může zkomplikovat průběh onemocnění a vést k nežádoucím následkům pro matku i dítě.

Pro léčbu můžete použít i tradiční metody. Pomůže vám čaj s malinami a medem. Buďte však opatrní, protože některé složky v receptech vedou k alergiím. Tyto produkty zahrnují med. Vdechování vařenými bramborami nebo éterickými oleji, koupel nohou bude bezpečnou a účinnou metodou.

Přečtěte si více o tom, jak léčit nachlazení bez poškození laktace a dítěte, přečtěte si odkaz http://vskormi.ru/mama/prostuda-pri-grudnom-vskarmlivanii.

Léčba drogami

Čím dříve se ocitnete v zimě a čím dříve se začnete léčit, tím rychleji to ustoupí. Když se léčba začne včas, nemoc zmizí po sedmi dnech. Pokud se rozhodnete užívat léky, poraďte se s lékařem.

Paracetamol je nejbezpečnější lék pro kojení. Prášky zmírní bolesti hlavy, horečku a zánět. Provozní látky snižují teplotu po 20 minutách. Složení léčiva je zcela odstraněno z těla po čtyřech hodinách. A pouze 1% pilulky přechází do mateřského mléka, což je pro děti naprosto bezpečné.

Nicméně, i když užíváte neškodné pilulky, postupujte podle dávkování! Pijte maximálně tři kusy denně v intervalech 2-4 hodin. Paracetamol také účinně zmírňuje zubní a posttraumatickou bolest, slabost a malátnost a bolestivé pocity v kloubech a svalech. Přečtěte si více o účincích paracetamolu na kojení, přečtěte si zde.

Antivirová léčiva pro laktaci mohou pít, ale s přísným dodržováním dávkování a správným výběrem prostředků. Je třeba poznamenat, že účinnost mnoha takových drog je přehnaná. V tomto případě je cena poměrně vysoká. Před použitím si pozorně přečtěte návod a zkontrolujte, zda antivirotikum není kompatibilní s laktací. Používejte pouze bezpečné léky!

Pravidla pro kojení

 • Neužívejte léky déle než pět až sedm dní bez lékařského dohledu;
 • Při teplotách nad 38 stupňů okamžitě vyhledejte lékaře!
 • Udělejte si přestávku mezi jídly po dobu 3-4 hodin;
 • Užívejte léky po kojení;
 • Tablety omyjte pouze pitnou vodou (ne čajem, kávou nebo jinými nápoji);
 • Dodržujte režim a pečlivě si přečtěte návod;
 • Eliminujte použití analgetik. Analgetika inhibují a inhibují práci nervových buněk, zhoršují tvorbu krve a funkci ledvin;
 • Pijte aspirin pouze tehdy, je-li to nezbytné a v minimálních dávkách. Přebytek aspirinu narušuje fyzickou výměnu v těle kojenců.

Povolené léky

Zvažte, že antivirotika působí pouze v časných ranních hodinách onemocnění. Den po výskytu viru, aby takové prostředky bezvýznamné. Proto je důležité začít pít léky u prvních projevů onemocnění.

V samostatné skupině patří homeopatická léčiva. Léky však takové léky nerozpoznávají kvůli nedostatku důkazů o účinnosti těchto léčiv. Jsou však bezpečné pro kojící matky a kojence, protože kompozice neobsahuje účinnou látku nebo je zahrnuta, ale ve velmi malé dávce. Ale někdy homeopatické léky způsobují alergickou reakci.

Mezi homeopatickými léky, které jsou bezpečné pro matky a děti, existují „Aflubin“, „Engystol“ a „Anaferon“.

Při výběru výrobku věnujte pozornost obsahu alkoholu. Alkohol vede ke zhoršení laktace, proto jsou zakázány alkoholické roztoky pro kojící matky. Léky na bázi alkoholu by však měly být užívány pod dohledem lékaře.

Ale seznam fondů s antivirovými účinky povolenými pro prsní pichání je velmi omezený. Nejbezpečnější pro matky v období laktace - antivirotika založená na interferonech. Takové léky neobsahují toxiny a jsou kompatibilní s kojením.

Použití antivirotik pro laktaci - které jsou pro dítě bezpečné?

Po těhotenství a porodu je imunitní systém ženy silně oslaben. Kojení také vyžaduje spoustu nákladů na výživu a energii. V důsledku toho se kojící matka stává náchylnější k různým druhům infekcí, zejména při nachlazení a virových onemocněních. Pokud nejsou všechny kojící protivirové léky povoleny, můžete si vybrat lék a léčebný režim pro rychlé zotavení, aniž byste poškodili zdraví dítěte.

Můžu užívat léky na HB?

Existuje názor, že používání jakéhokoli léku během kojení, včetně antivirové, je zakázáno. Existují však léky na bázi netoxických látek, které neublíží matce ani dítěti. Lékař by jim měl předepsat předepsanou dávku a dobu užívání.

Kojení v kontraindikacích proti antivirotikům často znamená pouze absenci potvrzených experimentálních údajů o vedlejších účincích účinné látky na tělo dítěte. Toto je odpovídající anotace v anotaci. Existují však léky, které mohou narušit dýchací, krvetvorné, kardiovaskulární, nervové a jiné systémy tělesných drobků. Proto byste měli pečlivě vybrat antivirotikum, neporušovat lékařský předpis.

Poznámka! Ve většině případů pomůže odpočinek, řádný spánek a lidové metody. Pokud nepřinesou úlevu, nebojte se vyhledat lékařskou pomoc. Lékař nepředepisuje nic škodlivého pro dítě.

Příznaky onemocnění

Virová infekce prochází třemi fázemi: inkubační doba, prodromální stadium (prekurzorové období onemocnění) a výška onemocnění. Ve fázi 1 osoba nemá ani podezření, že je nakažena. Doba trvání může být několik hodin až měsíců. Ve stadiu prodroma se objevují první příznaky malátnosti, které jsou v této době účinné. Samotná choroba může trvat přibližně 5 dní (u ARVI), pokud se bakteriální flóra nepojede.

Symptomy virové infekce závisí na patogenu. Může začít jako postupné zhoršení zdraví (ARVI) a rychlé (chřipka). Tělesná teplota stoupá na subfebrile nebo dosahuje 40 ° C a neunikne. Rýma, kýchání se objevují okamžitě a mohou se objevit později nebo zcela chybí. Kašel je téměř vždy případ. Intoxikace těla, v závislosti na viru, je vyjádřena slabostí, zvracením, průjmem a bolesti ve svalech. Může být bolest, bolest v krku, bolest v očích. Lymfatické uzliny rostou v blízkosti zdroje infekce.

SARS během kojení může být pro dítě nebezpečné. Ale odstavení nemůže být bez lékařských indikací. Během nemoci mateřské tělo produkuje protilátky proti infekci, které se dostávají do mléka a poskytují dětem imunitu.

Co dělat, když matka udeřila?

Při vstupu virů do těla (ARVI) nebo bakterií (ARI) dochází k nachlazení. První skupina nemocí je častější. Vzhledem ke snížené imunitě na pozadí přirozeného krmení je žena náchylnější k infekci. SARS je přenášen vzduchovými kapičkami, trvá průměrně 5-7 dnů.

Pokud teplota trvá déle než 3-5 dnů, může dojít k další infekci bakteriální flórou, která je při kojení léčena antibiotiky, která jsou nežádoucí. Aby se předešlo komplikacím, spousta pití, odpočinek, spánek je důležitý. Během kojení se doporučuje užívat schválený antivirotik pro rychlé uzdravení.

Při prvním příznaku ARVI se poraďte s lékařem. Předepsaná léčba by měla být prováděna v souladu s předepsanými dávkami, aby se rychleji zotavila. Můžete se také poradit s pediatrem, možná předepíše další preventivní terapii pro kojence.

Přehled povolených léčiv pro HB

Na samém počátku onemocnění je nutné začít užívat antivirotika a symptomatická léčiva, která mohou být použita během laktace. Rychlá léčba předepsaná specialistou zkrátí dobu nemoci, sníží riziko komplikací a pomůže zabránit infekci dětem a dalším členům rodiny. Ve většině případů se můžete setkat s lidovými metodami a dodržováním pitného režimu, ale viry jsou jiné, někdy jsou nutné léky.

Jaké antivirotika mohou být s kojením:

 • Viferon má léčivou látku - interferon, je k dispozici ve formě čípků, mastí, gelů. V nízkých dávkách povoleno pro použití u kojenců. Lék má antivirové, antiproliferativní, imunomodulační účinky.
 • Grippferon je dostupný ve formě kapek a spreje, léčivou látkou je interferon. Má antivirové, imunomodulační, protizánětlivé účinky. Schváleno pro použití u dětí do 1 roku a během laktace.
 • Aflubin - homeopatické kapky a pilulky. Používá se jako adjuvans pro akutní respirační virové infekce, akutní respirační infekce, chřipku, parainfluenzu, pro léčbu kloubního syndromu. Během kojení může být přípravek používán pouze podle pokynů lékaře.
 • Laferobion je dostupný v práškové formě pro přípravu nosních a injekčních roztoků. Léčivou látkou je interferon. Lék je předepisován jako antivirotikum, imunomodulační lék, má protinádorovou aktivitu. Povoleno pro použití u dětí do 1 roku.
 • Anaferon je založen na protilátkách proti interferonu, je dostupný ve formě tablet. V praxi dětí aplikujte děti Anaferon. Léčí antivirotikum, imunomodulační činidla. Aplikace během kojení nebyla studována, můžete ji použít podle pokynů svého lékaře.
 • Engystol - homeopatické pilulky. Používá se při léčbě nachlazení, chřipky. Aktivuje nespecifické obranné mechanismy těla. Není určeno pro děti do 3 let, kojení je povoleno pouze na lékařský předpis.

Při výběru léku se můžete zaměřit na možnost jeho použití u dětí prvního roku života. Tyto léky jsou testovány, platné pro použití v pediatrické praxi, takže minimální množství účinné látky, které se dostane spolu s mateřským mlékem, dítě nepoškodí.

Antipyretika

Během kojení může být normální tělesná teplota v podpaží 37,0-37,4 ° C kvůli mléku nahromaděnému v prsu. S vyššími dávkami a zhoršením celkového blahobytu bude nutné užívat antipyretika.

S ARVI má vysoká teplota hojivý účinek, nedoporučuje se střílet až na 38,5 ° C. U vyšších indikací by měl být užíván lék předepsaný lékařem, jinak může být proces laktace narušen. Antipyretika jsou dostupná ve formě tablet, sirupů, svíček.

Léčivou látkou pro maminku může být paracetamol (Efferalgan, Panadol) a ibuprofen (Nurofen, Ibufen). Nepřekračujte předepsané dávkování. Při absenci terapeutického účinku by měly být použity lidové metody, aby se teplo snížilo. Dobře osvědčené utírání vodou (bez octa, alkoholu).

Užívání aspirinu (kyseliny acetylsalicylové) během kojení je zakázáno, stejně jako ve věku do 12 let. Kyselina spolu s mateřským mlékem v těle dítěte vyvolává vnitřní krvácení, akutní selhání ledvin. Analgin je také zakázán během laktace.

Poznámka! Vysoká teplota v akutních respiračních virových infekcích je intoxikací těla. Je nutné pít velké množství kapaliny, aby se produkty rozpadu propláchly životně důležitou aktivitou viru. Voda je také potřebná pro prevenci laktostázy.

Pro bolest v krku

Při kojení se doporučuje používat přípravky, které působí lokálně a nedostávají se do krevního oběhu ve velkém množství. Mohou to být spreje, oplachovací roztoky, pastilky, pastilky, pastilky. No pomoci inhalaci s fyziologickým roztokem, a to zejména v přítomnosti kašle, rýma.

Pro bezpečné ošetřovatelství:

 • Furacilin - tablety pro přípravu roztoku pro kloktání. Antimikrobiální, protizánětlivý účinek.
 • Miramistin - řešení pro místní použití, je k dispozici v lahvích s různým objemem s tryskami. Antivirové, antifungální, antimikrobiální léčivo.
 • Lizobakt - tablety pro resorpci antiseptického účinku. Je přípustný pro použití během kojení, ale měl by být považován za kontraindikaci - nedostatek laktázy.
 • Inhalipt - lokální působení aerosolu. Používá se jako antimikrobiální, protiplísňové, protizánětlivé.
 • Geksoral je dostupný ve formě tablet pro sání, sprej, roztok pro kloktání. Má antiseptický účinek. Užívání během kojení je povoleno pouze na lékařský předpis.

Kašel

Často jsou ARVI doprovázeny kašlem - obranným mechanismem těla proti virům a bakteriím, které do něj spadly. Zároveň je suchý (neproduktivní) a mokrý (produktivní). Není nutné se toho zbavit, stačí mu pomoci uvolnit sputum. Suchý kašel nepřináší úlevu, nepomáhá zotavení, proto, pokud je zpožděn, musíte přeložit do mokrého nebo potlačeného.

Před použitím léků ke zmírnění tohoto stavu je třeba zavést pitný režim. Teplá voda pomáhá ředit a sputum. Je nutné zvlhčovat vzduch v místnosti, často větrat. Vdechování fyziologickým roztokem lze použít podle pokynů lékaře.

Léky (při výběru byste měli věnovat pozornost tomu, jaký druh kašle se používají):

 • Sirupy - Doktor Mom, Prospan.
 • Tablety - Ambrobene, Lasolvan, Ambroxol, Mukaltin.
 • Spreje - Hexoral, Chlorophyllipt, Tantum Verde.
 • Vdechování Ambroxolu (s opatrností).

Proti nachlazení

Při kojení na prvním místě musíte vyzkoušet tradiční metody - vdechování aloe nebo kalanchoe šťávy do nosu, mytí s heřmánkovým odvarem, fyziologickým roztokem nebo furatsilinom. Vdechnutí fyziologickým roztokem pomůže vytáhnout hlen z hlubších částí nosohltanu.

Farmaceutické léky mohou být používány podle pokynů lékaře. Mohou být založeny na mořské vodě, esenciálních olejích a vazokonstriktorech. Léčivé přípravky přijatelné pro použití během laktace: t

Pozor! Nazivin a Tizin jsou kontraindikovány během přirozeného krmení. Nazol lze použít pouze v minimální dávce, nástroj je návykový.

Pravidla pro kojení

Užívání antivirotik během laktace nepoškodí dítě v souladu se základními pravidly:

 • Předepsat léky, vypočítat přípustné dávkování a trvání přijetí musí lékař.
 • Absence kontraindikací by neměla být pouze matkou, ale i dítětem.
 • Měla by být sledována jakákoli změna stavu dítěte, pokud se objeví vedlejší účinky, léčba by měla být ukončena.
 • Nepřekračujte předepsané dávkování.
 • Můžete spočítat, kdy je lepší pít antivirovou pilulku, takže v době její maximální koncentrace v krvi nemusel krmit dítě.
 • Neužívejte léky s poškozeným obalem, které jsou po uplynutí doby použitelnosti, nesprávně skladovány.
 • Tablety můžete umýt pouze čistou vodou.

Zakázané léky během laktace

Antivirová léčiva, která nemohou být použita pro kojení:

 • Arbidol;
 • Rimantadin;
 • Amizon;
 • Groprinosin;
 • Ribavirin;
 • Amixin;
 • Léky na bázi alkoholu.

Tradiční medicína pro matky s chřipkou a zimou

Při výběru receptu z lidových prostředků je třeba zvážit možnost alergické reakce u kojence. Je vhodné zvolit zcela neškodné metody, které nejsou schopny způsobit škodu. Například, se zimou, můžete dýchat přes vařené brambory nebo odvar z heřmánku, pára nohy v teplé vodě, kloktat s bylinkami nebo slanou vodou.

Pro rychlé uzdravení potřebujete udržovat pitný režim, opláchnout nosohltan, kloktat a pokud možno i odpočívat. Bylinné čaje, jako je limetkový čaj s medem, dobře pomáhají. Nesmíme však zapomenout na možné alergie na tyto složky.

Poznámka! Sání nerafinovaného rostlinného oleje čistí krev toxinů, strusek, virů, bakterií, hub, prvoků. Je důležité dodržovat tuto techniku, nepolykat odpadní olej, aby nedošlo k otravě.

Kdy je kojení nezbytné opatření?

Kojení s nachlazením poskytuje dětem protilátky proti infekci. Z tohoto důvodu akutní respirační virové infekce, akutní respirační infekce nebo chřipka nevyžadují odstavení. Může však být nezbytné při vývoji komplikací, předepisování léků lékařem, které jsou neslučitelné s laktací, například antibiotika. Nepomáhají tělu vyrovnat se s virem, působí pouze na bakteriální flóru, která se spojila na pozadí snížené imunity.

Ukončení kojení je často dočasné. Po ošetření může matka upravit laktaci, pokud bude neustále vyjadřovat hrudník, aby se mléko neztratilo. Absolutní kontraindikace kojení je taková závažná virová onemocnění, jako je AIDS.

Příjem antivirové léčby není důvodem pro odstavení dítěte z prsu. Moderní léky jsou plně kompatibilní s laktací, pokud se používají v předepsaných dávkách. Nejedná se o nebezpečí, ale o komplikace vyplývající z odmítnutí léčby.

Antivirová léčiva během laktace povolena

Žena během období laktace by měla věnovat zvláštní pozornost svému zdraví. A to zejména při šíření virových infekcí, které způsobují chřipku a další nemoci. Proto byste měli vědět, které antivirotika během laktace jsou povoleny a které ne.

Antivirová léčiva během kojení v prvních dnech


Před použitím antivirotik během laktace je třeba zvážit následující faktory:

 1. Každá látka, která je užívána orálně, je předávána do mateřského mléka.
 2. U dětí se mohou vyvinout alergie na léky. Jedná se zejména o výrobky, které obsahují barviva nebo příchutě.
 3. Některé léky mohou změnit chuť mateřského mléka. Proto je možné, že se dítě zcela vzdá hrudníku.

 • Nepřekračujte dávku nebo pokračujte v léčbě bez instrukcí lékaře.
 • Během období GW se nikdy nemanipulujte.
 • Samozřejmě, během období krmení, žena, stejně jako všichni ostatní, není imunní vůči onemocnění akutní respirační virové infekce. Kromě toho je třeba vzít v úvahu důležitý faktor: po narození je imunita výrazně oslabena. Tělo neustále potřebuje vitamíny. Během kojení je žena obzvláště náchylná k zachycení viru.

  Antivirová léčiva jsou aktivní pouze několik hodin. Po jednom dni bude užívání těchto léků naprosto zbytečné. Léky by proto měly být konzumovány okamžitě, jakmile se necítí dobře.

  Lékaři doporučují používat homeopatická léčiva. Jsou dostatečně bezpečné pro kojící matku a jejich děti. V jejich složení prakticky neexistuje žádná účinná látka, a pokud existuje, pak v malé dávce. Nicméně byste měli být opatrní při jejich užívání, protože některé léky mohou způsobit alergie. Takové léky považují za bezpečné: „Aflubin“, „Engystol“, „Anaferon“.

  Při výběru konkrétního léku je nutné věnovat pozornost přítomnosti produktů obsahujících alkohol. Koneckonců mohou nepříznivě ovlivnit laktaci.

  Antivirová léčiva během laktace Kagotsel


  Pro nachlazení během laktace lékaři často předepisují Kagocel pro ženy. Na základě četných studií jsou názory lékařů nejednoznačné.

  "Kagocel" je jedním z populárních účinných léků. Jeho obsah kombinuje rostlinnou základnu a nanopolymer, dávají léčivu účinnost a bezpečnost. Účinnost přichází již v prvních čtyřech dnech používání. Tento lék lze použít nejen jako antivirotikum, ale také jako preventivní opatření. Lék je k dispozici ve formě tablet.
  Tento lék je kontraindikován během přecitlivělosti a nedostatku laktózy. Nedoporučuje se pro těhotné ženy během laktace. Pokud zvýšíte dávku, můžete pociťovat nevolnost, zvracení, akutní křečové bolesti břicha. V návodu k použití je uveden návod k použití.

  Nicméně, pokud budete dodržovat požadované dávkování a doporučení lékaře, pak účinné látky nevstoupí do krve, a proto mateřského mléka. Maximální koncentrace jedné dávky v těle se projeví po 48 hodinách. Odvozené z těla kojící matky budou ve střevech. Již po sedmi dnech bude dávka odebraného léku z těla odstraněna o 88%. Proto, pokud budete sledovat dávkování, pak lék není toxický, což znamená, že je bezpečný.

  Při použití tohoto léku, nezapomeňte vzít pilulku pouze s vodou. Udržujte přestávku mezi každým příjmem: 4 hodiny.

  Jaké antivirotika mohou být v průběhu laktace


  Každá kojící maminka by měla vědět, které antivirové mohou být opilé chladem. Při výběru antivirového léčiva je nutné věnovat pozornost přítomnosti interferonu v léčivu. Seznam bezpečných a povolených léků je poměrně úzký:

  1. "Grippferon" se vyrábí ve dvou formách: kapka a sprej. Proto, na základě osobních preferencí, měli byste si vybrat vhodnou formu. Instrukce ukazují, že léčivo může být použito jako preventivní opatření a přímo v léčbě.
  2. "Nazoferon". Složení tohoto léku - rekombinantní interferon 2 - alfa. Po nasálním podání tento lék "dobře" zpracovává patogenní mikroflóru a také stimuluje imunitní systém. Lék se může dostat do mléka, ale v malém množství. To dítě nebolí.
  3. "Viferon" - jeden z nejoblíbenějších bezpečných léků pro kojící matky a děti. Lékaři často tento lék předepisují ve formě svíček. Nástroj se však vyrábí ve formě čípků a mastí.
  4. Složení antivirotika "Immunal" obsahuje rostlinný imunomodulátor. Výrobci vyrábějí výrobek ve formě tablet a roztoku.
  5. "Derinat" je považován za univerzální léčivo na bázi deoxyribonukleátu sodného. Tento lék působí imunomodulační, antivirový a regenerační. Tento lék je také účinný při zánětu lymfatického systému. Mezi kontraindikacemi se objevuje přecitlivělost. Před použitím se proto poraďte s lékařem.
  6. "Anaferon", "Ergoferon" - tyto přípravky obsahují purifikované protilátky, lidský interferon a histamin. Tyto prostředky jsou často bezpečně předepisovány lékaři, protože nepředstavují zvláštní nebezpečí.

  Antivirová léčiva pro HB jsou samozřejmě vnímána tělem čistě individuálně. Rozhodně lékaři říkají a radit všechny kojící ženy používat antivirotika po krmení dítěte. Aktivní složky budou zobrazeny před dalším krmením.

  Antivirová léčiva pro kojení Komarovsky


  Odpověď na otázku, jaký typ antivirotik lze během kojení použít, je přesvědčen, že jednou z hlavních zvláštností léčby je „zahrnout“ zdroje těla do boje proti infekci. Za pár dní se můžete vyrovnat s drogami a překonat ji. A také je nutné dodržovat určitá pravidla:

  • v žádném případě nemohou samy léčit;
  • používat minimální terapeutické dávky;
  • Dávejte přednost osvědčeným lékům po celá léta;
  • pozorně si přečtěte návod;
  • Nezapomeňte se poradit s lékařem.

  Antivirová léčiva pro prevenci kojení


  Pravděpodobně každý chápe, že prevence nemocí je prvním způsobem, jak se chránit před infekcí virovou infekcí. Nicméně, jeden by neměl být "unesen" preventivními opatřeními. Aby se zabránilo onemocnění, upřednostňujte nosní masti, spreje, kapky, spíše než tablety. Pro prevenci můžete použít následující antivirotika:

  Antivirové léky jsou levné, ale účinné pro laktaci.

  • Oscillococcinum je levný nástroj - asi 600 rublů. Účinné v prvních dnech onemocnění.
  • Tamiflu je levný lék, který má silný antivirový účinek, ale měl by být konzumován ošetřovatelkou pouze podle pokynů lékaře. Náklady nepřesahují 1000 rublů;
  • Pro preventivní účely můžete použít nosní mast "Oxolin". Cena - ne více než 50 rublů;
  • "Nazoferon" - od 160 rublů;
  • "Viferon" - od 500 rublů;
  • "Derinat" - od 200 rublů.

  Pamatujte, že během zimy musíte pít dostatek tekutin: vývar, teplý čaj atd. Pití velkého množství tekutin totiž přispívá k odstranění škodlivých látek a bakterií. Tekutina může také zvýšit laktaci. Také si pamatujte na preventivní opatření komplexů vitamínů, které vám pomohou vyhnout se onemocnění. Nenechte se nemocit, jíst správně a zůstat zdravý! Koneckonců, každé dítě potřebuje zdravou, a proto šťastnou mámu!

  A teď chápete, co jsou antivirotika povolena během laktace? Souhlasíte? Nechte svůj názor nebo zpětnou vazbu pro všechny na fóru.

  Antivirové léky pro kojení, které jsou povoleny pro kojící matky

  Tělo kojící matky je vystaveno značnému zatížení a pokles imunity není zdaleka neobvyklý. Ve chvílích slabosti se zvyšuje citlivost ženy na virové infekce. Jak smést s nimi a nepoškodit dítě? Jaké antivirotika lze použít pro kojení (GV) a které z nich je třeba se vyvarovat? Co je homeopatická antivirotika a proč ji nepoužívat.

  Virová onemocnění

  Virus je nebuněčné infekční agens. Může se množit pouze uvnitř živých buněk. Viry infikují všechny druhy organismů, od zvířat a rostlin až po bakterie (viry, které infikují bakterie, se nazývají bakteriofágy).

  Virová onemocnění jsou infekční onemocnění způsobená aktivitou virů. Nejběžnějším typem virového onemocnění je tzv. zima Studené v nelékařských pramenech nazývané seznam několika nemocí:

  • Chřipka.
  • Akutní respirační virová infekce (ARVI).
  • Faryngitida, nazofaryngitida.
  • Laryngitida.
  • Herpes

  Vzhled nachlazení není přímo spojen s hypotermií. Hypotermie nezpůsobuje infekci, ale zvyšuje náchylnost k infekci a usnadňuje infekci.

  Co jsou antivirotika

  Antivirová léčiva - léky, které se používají k léčbě a prevenci virových infekcí.

  Podle lékařských publikací existuje jen málo léků, jejichž účinnost byla klinicky prokázána. To jsou drogy:

  • Proti herpesu.
  • Proti chřipce.
  • Proti retroviru.
  • Rozšířené spektrum účinku: Interferony, Ribavirin, Lamivudin.

  Princip působení antivirotik má dva typy: první druh stimuluje imunitní systém k ničení virů a druhý - přímo napadá viry.

  Seznam schválených léků

  Seznam schválených antivirotik pro kojení je malý.

  Antivirová činidla pro HB jsou určena pouze ošetřujícím lékařem. Během jejich používání je dokonce možné přerušit kojení, aby se zabránilo negativním důsledkům pro dítě.

  Acyklovir

  Antivirové léčivo. Pomáhá s herpes simplex. Léčivou látkou je acyklovir. K dispozici ve formě krému 5% v tubě po 10 g.

  Způsob aplikace pro kojící matky: krém se aplikuje na postiženou pokožku 4krát denně. Délka léčby je 5-10 dnů.

  Acyklovirový krém lze použít během kojení (během HB).

  Zovirax

  Podobně jako acyklovirové složení léčiva. Acyklovir a Zovirax mají stejnou účinnou látku. V tomto případě je Zovirax desetkrát dražší. Soudě podle hodnocení pacientů, rozdíl v účinku léků není pozorován - jak účinně vyrovnat s herpes.

  Oxolin

  Oxolin zabraňuje virovým onemocněním přenášeným vzduchem. Interferuje s reprodukcí virů v buňkách.

  Mohu během laktace použít oxolinovou mast? Virová infekce je nebezpečná nejen pro matku, ale i pro dítě. Poškození zdraví dítěte před viry je mnohem větší než možné vedlejší účinky při použití oxolinu.

  Nicméně, oxolinová mast během kojení (laktace) musí být používána s opatrností podle pokynů lékaře a pod dohledem lékaře.

  Aktivní složkou léčiva je oxolin.

  K dispozici v:

  • masť nosní 0,25% v zkumavce 10 g;
  • masti pro vnější použití 3% v tubě 10 g.

  Používá se k prevenci chřipky, virových kožních onemocnění a virové rýmy. Pomáhá s herpes simplex, herpes zoster, adenovirus a infekční bradavice viry.

  Dávkování pro kojící matky:

  • pro prevenci chřipky - každý den během vypuknutí chřipky, dvakrát denně, namazat nosní sliznici nosní 0,25%;
  • u virové rýmy (rýmy) - denně po dobu 3 dnů, namazat nosní sliznici nosní mastí 0,25% 2x denně;
  • s herpesem - použijte 3% mast, aplikovanou na poškozené místo kůže až 3x denně.

  Tamiflu

  Lék na předpis. Je předepsán pro prevenci a léčbu chřipky. Snižuje pravděpodobnost komplikací, jako je otitis, pneumonie, sinusitida a bronchitida.

  Účinná látka: Oseltamivir. K dispozici v kapslích 75 mg 10 ks.

  • pro léčbu - 5 dnů, 75 mg dvakrát denně;
  • pro profylaxi 75 mg jednou denně po dobu 10–42 dnů. Preventivní činnost trvá pouze při užívání léku.

  Tamiflu v malých množstvích proniká do mateřského mléka a vytváří subterapeutickou koncentraci v krvi dítěte. Při předepisování oseltamiviru kojícím matkám je třeba vzít v úvahu komorbidity a cirkulující kmen chřipkového viru.

  Tamiflu během kojení se používá v případech, kdy zamýšlený přínos pro matku převažuje nad možným rizikem pro dítě.

  Zakázané léky

  Existuje neúplný seznam zakázaných antivirotik pro kojení (laktace). Prostředky z tohoto seznamu by se neměly vztahovat na kojící matky. V případě jejich použití je třeba kojení přerušit.

  Arbidol

  Arbidol je Umifenovir, Arpeflu, ORVitol NP, Arpetolid, Immunost, Arpetol.

  Léčivou látkou je Umifenovir.

  Ruská antivirová látka. Je to imunomodulátor. Používá se při léčbě a prevenci chřipky a nachlazení.

  Dokumentovaný lékařský výzkum neposkytuje důvod pro použití arbidolu jako jediného léku proti chřipce a nachlazení.

  WHO nepovažuje arbidol za antivirotikum. Agentura amerického ministerstva zdravotnictví FDA odmítla registrovat arbidol jako drogu ve Spojených státech.

  Podle studie provedené v Číně v roce 2004 nepomohlo Arbidol 232 pacientům.

  Neexistují žádné studie o pronikání účinné látky do mateřského mléka. Pokud je to nutné, užívání kojení by mělo být přerušeno.

  Ingavirin

  Vyléčit pro všechny SARS. Mechanismus účinku není znám. Účinná látka léčiva vitagluta (dikarbamin) jako antivirotika neví, s výjimkou výrobce. Účinná látka do roku 2008 byla použita v protinádorové terapii.

  Kontraindikováno v těhotenství a v období laktace. V případě potřeby použití Ingavirinu je nutné ukončit podávání.

  Rimantadine

  Používá se při léčbě virů chřipky A a klíšťové encefalitidy. Kontraindikován při kojení (laktace).

  Amiksin

  Imunomodulační a antivirové léčivo. Činidlo je induktor interferonu.

  Kontraindikováno v těhotenství, kojení (laktace).

  Ribavirin

  Antivirový lék na předpis. Působí uvnitř infikovaných buněk. Pomáhá s těžkými infekcemi, respiračním syncytiálním virem, hepatitidou C a dalšími.

  Ribavirin je kontraindikován během těhotenství a kojení (laktace).

  Lamivudin

  Antivirový lék na předpis. Aktivní proti hepatitidě B a HIV.

  Pokud je to nutné, je třeba přerušit kojení lamivudinem.

  Amantadin

  Antivirový předpis. Používá se k léčbě chřipky a konjunktivitidy.

  Amantadin je kontraindikován během kojení (kojení). V případě potřeby je třeba kojení přerušit.

  Immunal

  Imunostimulační činidlo. K dispozici v tabletách. Aktivní složkou je Echinacea bylinná šťáva, sušená.

  Studie o možnosti použití přípravku Immunal během kojení (laktace) nebyly provedeny. Použití je kontraindikováno.

  Homeopatické léky

  Tam je web věnovaný jak HowDoesHomeopathyWork homeopatie funguje.

  Obsahuje všechny drobnosti poznání nahromaděné mnohaletými pracemi vědců z různých zemí a národů a shrnutou v jediné, ale naprosto správné práci, formulované stručně a stručně.

  Nazoferon

  Ukrajinské antivirové nosní sprej. Používá se k prevenci nachlazení.

  1 ml Nazoferonu obsahuje 100 tisíc IU interferonu alfa-2b.

  Kontraindikace kojení (laktace) č.

  Grippferon

  K dispozici jako nosní sprej. Deklarované antivirové, protizánětlivé a imunomodulační účinky. Používá se k prevenci onemocnění.

  Aby se dosáhlo preventivního účinku, je zapotřebí dávka 12,5 milionu IU v 1 ml a v chřipce na 1 ml je pouze 10 tisíc IU.

  Neexistují žádná omezení pro příjem chřipky během kojení (laktace) č.

  Viferon

  Ruský rozvoj. K dispozici v čípcích. Léčivou látkou je lidský interferon alfa-2b. Má imunomodulační a antivirové účinky.

  Viferon 500 000 ME užívá 1 svíčku dvakrát denně každých 12 hodin denně po dobu pěti dnů.

  Během kojení (laktace) nejsou žádná omezení.

  Oscillococcinum

  Další homeopatický lék. Vyrobeno z extraktu srdce a jater neexistujícího ptáka, aby bylo možné bojovat proti neexistujícímu mikroorganismu a zároveň neobsahuje účinnou látku.

  Podle pokynů uvedených pro chřipku a ARVI. Použití je možné při kojení (laktaci).

  V roce 2010, americký FDA zahrnoval otsillococcinum v seznamu podvodných produktů - seznam podvodných produktů.

  Anaferon

  Ruský homeopatický lék. Imunomodulátor Výrobce tvrdí, že lék má antivirový účinek.

  Koncentrace účinné látky v přípravku Anaferon je zanedbatelná: ne více než 1 molekula na 100 000 000 tablet.

  Věda neví, jak mohou interferonové protilátky pomáhat při prevenci nebo léčbě chřipky a ARVI.

  Ergoferon

  Podobný deklarovanému složení a akci Anaferon. Výrobce léků je stejný.

  Aflubin

  Rakouský homeopatický lék. Vykazuje se imunomodulační, detoxikační, antipyretický a protizánětlivý účinek.

  Neexistují žádné kontraindikace kojení (laktace).

  Lidové léky na nachlazení během HB

  Kompetentní lékař nepředepíše pacientovi horu drahých léků. Většina antivirotik je dudlík s neprokázanými účinky. Je lepší pomoci tělu vyrovnat se s nemocí "populární" znamená. Je bezpečný, účinný a levný.

  Čaj s citronem a medem

  Vařte černý čaj. Přidejte citrón a med, cukr není nutný. Nápoj není horký, ale teplý

  Teplá tekutina rozšiřuje krevní cévy a aktivuje pot. Citron je antiseptický a je bohatý na vitamín C. Med má baktericidní účinek, normalizuje metabolismus.

  Malina

  Ve vroucí vodě rozdělíme dvě lžíce malinového džemu nebo 100 g čerstvé maliny. Nechte ho vařit 20 minut.

  Malina díky kyselině salicylové snižuje teplotu. Zpomaluje zánětlivý proces. Malina je bohatá na vitamín C.

  Česnek

  Udělejte česnekovou kaši a smíchejte s medem v poměru 1: 1. Výsledná směs vezme jednu lžičku 2x denně s vodou.

  Bury česneková šťáva v nose nestojí za to - můžete se spálit. Česnek obsahuje těkavou produkci, druh přírodních antibiotik.

  Jaký antivirový přípravek může stanovit pouze lékař s HBV? Při kojení zvolte léky s dvojitou péčí. Antivirová léčiva nejsou výjimkou. Tato volba není na jedné straně jednoduchá, zbytečná a drahá homeopatická léčiva a na druhé antivirotika s mnoha vedlejšími účinky. Než se vydáte do lékárny, měli byste se poradit se svým lékařem a nezanedbávat přírodní léky, protože je to pro matku a dítě mnohem bezpečnější.

  Škola Dr. Komarovského o antivirotikách: