Tablety Remantadinu - návod k použití, co pomáhá, složení a analogy

Remantadin je syntetický antivirový lék, který je ve skutečnosti derivátem adamantanu. Má výrazný antitoxický účinek. Návod k použití přípravku Remantandina ukazuje, že tento lék je určen k léčbě a prevenci chřipky a klíšťové encefalitidy virové etiologie u dospělých a dětí starších 7 let.

Složení a uvolňovací forma

Remantadin (Remantadin) je antivirotikum odvozené od adamantanu. Aktivní prvek je bílý krystalický prášek, který se dobře rozpouští v alkoholu a špatně ve vodě. Složení pomocných prvků léčiva závisí na formě uvolňování.

Pozor prosím: existuje další jméno příslušného antivirového činidla - rimantadinu. Každý z nich je aktivně využíván mezi lékaři a pacienty.

 • Kukuřičný škrob
 • Stearát hořečnatý.
 • Monohydrát laktózy.
 • Bezvodý koloidní oxid křemičitý.
 • Tobolky 100 mg. pevná želatina, velikost č. 0, bílá; na 10 kusů v blistrech, v krabičce po 1 nebo 3 balení.
 • Tablety 50 mg. Baleno v blistru po 10 kusech. Balení obsahuje 2 blistry s pilulkami a návod k použití léku.

Farmakologický účinek

Absorpce rimantadinu se vyskytuje ve střevě s poměrně nízkou frekvencí. Neutralizace léčiva se vyskytuje v játrech, vylučování - s pomocí ledvin. Maximální koncentrace je pozorována v nosní sekreci.

Maximální koncentrace účinné látky v krvi snižuje současný příjem paracetamolu a kyseliny acetylsalicylové.

Biologický poločas (doba eliminace poloviny celé dávky z těla) je v průměru 24-36 hodin (pokud je zhoršena funkční aktivita ledvin, prodlužuje se poločas rozpadu léčiva).

Remantadin je účinný proti viru klíšťové encefalitidy a chřipce A. Léčivo má antitoxický a imunomodulační účinek na lidské tělo.

Největší účinnost je pozorována v počáteční fázi infekce těla. V boji proti viru u lidí různých věkových skupin bylo účinnější, vědci provádějí speciální studie a zlepšují vlastnosti rimantadinu.

Princip rimantadinu v těle:

 • zabraňuje pronikání viru do zdravých buněk - to dává důvod zvážit uvažovaný lék jako účinnou profylaktickou látku;
 • blokuje uvolňování virů z buňky - to přispívá k významnému snížení celkového počtu virových agens v těle.

Co pomáhá rimantadinu?

Rimantadine, z čeho jsou ty prášky? Toto antivirové činidlo, jehož hlavním mechanismem je inhibovat časné stadium reprodukce viru po vstupu do buňky, blokuje přenos genetického materiálu viru do cytoplazmy buňky.

Lék snižuje riziko chřipky, a pokud je přítomen, podporuje rychlé zotavení. Remantadin se také používá k prevenci klíšťové encefalitidy.

Indikace:

 • Používejte lék nejvhodnější pro léčbu a prevenci chřipkového typu A.
 • V chladném období a během epidemií se doporučuje užívat léky, aby se posílil imunitní systém těla a zabránilo se nachlazení.
 • Remantadin může být v některých případech předepsán lékařem jako profylaktický lék proti virové etiologii.

Lék je účinný při kontaktu s pacienty během epidemií chřipky. Je však možný výskyt virů, které jsou rezistentní vůči rimantadinu.

Návod k použití

Jak užívat pacienty s rimantadinem, určí lékař. Věk pacienta, individuální charakteristika a přítomnost jiných onemocnění ovlivňují režim, režim a trvání léčby.

 • Lék je určen pro orální podání. Tableta musí být polknuta celá, bez žvýkání a pití vody.
 • Tablety se užívají před jídlem.
 • Nejvýraznější účinek je v prvních 48 hodinách onemocnění, proto je důležité začít s léčbou lékem co nejdříve při prvních známkách onemocnění.

Před užitím rimantadinu se poraďte se svým lékařem.

Co pomáhá "rimantadinu": jak užívat pilulky pro prevenci a léčbu

Aktivní prevence katarálních virových onemocnění je nezbytnou složkou pro udržení zdraví a zlepšení imunity. Opravdu, v každém případě invaze virové mikroflóry, obrovské rezervy jsou utracené na boji proti tomu, v důsledku takových ztrát tělo může úplně odstranit jeho přirozenou imunitní obranu. Antivirová látka "Remantadin" může být použita jak pro prevenci, tak pro léčbu různých patologií vyvolaných zavedením virové mikroflóry.

Lék byl používán po dlouhou dobu, v důsledku čehož bylo získáno mnoho praktických zkušeností s jeho použitím, byly získány spolehlivé informace o možných vedlejších účincích. Na této stránce se dozvíte, jak užívat tablety Remantadine a co jim pomáhají, které popisují chemické složení, farmakologické vlastnosti, dávkování a mnoho dalších užitečných informací.

Složení "rimantadinu" a z čeho pomáhají tyto pilulky?

Chemické složení "rimantadinu" zahrnuje hlavní účinnou látku hydrochlorid rimantadinu a pomocné složky. Jedna tableta obsahuje 50 mg, což odpovídá jedné dávce pro dospělého. Jiné formy uvolnění nejsou poskytnuty. Ve standardním balení - 20 tablet, toto množství postačuje pro léčbu chřipky a studeného virového onemocnění.

Abychom porozuměli tomu, co Rimantadine pomáhá, je nutné podrobně zkoumat jeho farmakologické a terapeutické vlastnosti. Jádrem je antivirotikum s aktivním účinkem na faktor tvorby specifických protilátek. Je založen na látce odvozené od adamantanu, což je inhibitor aktivity virové transkripce molekuly RNA. Negativní dopad na virus začíná v době pokusu mikroorganismu proniknout buněčnými strukturami sliznic lidského těla. Farmakologický účinek v počáteční fázi infekce zabraňuje progresi patologického procesu a chrání buňky před poškozením. V důsledku toho je doba trvání infekce významně snížena, klinické projevy celkové intoxikace lokální zánětlivé reakce jsou sníženy. Jedinou významnou nevýhodou je neschopnost mít terapeutický účinek na začátku léčby 2 dny po vývoji klinického obrazu chřipky nebo ARVI.

Měli byste také pochopit, proč tyto pilulky "Remantadin" nepomohou ani při vysokých denních dávkách. Jedná se o infekce herpes viru, planých neštovic, HPV a řady dalších patogenů, včetně hepatitidy. Úzce cílená akce může účinně léčit tímto nástrojem všechny nachlazení způsobená zavedením respiračních virů a chřipkových kmenů A2. Je také možné specifickou prevenci klíšťové encefalitidy v případě kousnutí infikovaným klíšťatem. Pozitivní výsledek je pozorován jak v případě pre-očkování, tak v jeho nepřítomnosti.

Po asimilaci je účinná látka v největších koncentracích v hlenové sekreci nosních průchodů, krku, průdušnice a průdušek. Plazmatická koncentrace je o 60% nižší, ale to je dostatečné pro úspěšné překonání hematoencefalické bariéry. Léčivo bylo odstraněno výhradně renální filtrací. Existuje riziko předávkování u lidí s chronickým onemocněním močového systému. Ve vysokých koncentracích v krevní plazmě získává účinná látka toxické vlastnosti.

Jak užívat antivirotikum "rimantadin": použití a podávání tablet, dávkování

Před užitím "rimantadinu" je nutné se poradit se svým lékařem. Otázka vhodnosti takové terapie, dávkování, vyloučení možných kontraindikací. Nezávislé podávání „Remantadinu“ je kontraindikováno vzhledem ke složitosti individuálního režimu dávkování a stanovení kmene viru chřipky nebo ARVI, které v současné době cirkulují v populaci.

Pro použití tohoto farmakologického přípravku existují striktně omezené indikace, které zahrnují:

 1. chřipky způsobené kmeny sérotypu A2;
 2. SARS a ARD způsobené respiračními kmeny;
 3. profylaxe po uhryznutí klíštěte, což je laboratoř, u které se zjistí, že je infikována;
 4. prevence infekce virem chřipky během období epidemiologické aktivity.

Použití tablet "rimantadinu" ve stáří vyžaduje zvláštní pozornost, protože pacient se může zhoršit, pokud má maligní formu hypertenze, výraznou aterosklerózu koronárních a cerebrálních cév, Parkinsonovu chorobu. V praxi nejsou případy vzniku hemoragických poruch mozkového oběhu s velmi nepříznivou prognózou v kategorii osob starších 50 let na pozadí léčby tímto lékem vzácné. Nepoužívat také u pacientů s anamnézou epileptických záchvatů a migrén.

Antivirový lék "Remantadin" nepříznivě neovlivňuje viry chřipky patřící do sérotypů B, nicméně pozitivní dynamika toku těchto případů na pozadí léčby tímto lékem snížením toxického stresu byla prokázána praktickým způsobem.

Dále byla v tabulce navržena standardní dávka "Remantadinu" doporučená výrobcem a určená pro dospělé a dítě starší 7 let:

Jednorázové, denní a denní dávky

Léčba dospělé chřipky

První den, 2 tablety 3x denně, pak 2 dny, 2 tablety 2x denně a od 4. do 6. dne 2 tablety jednou denně.

Léčba chřipky u dětí od 7 let

1 tableta (50 mg) 2x denně po dobu 5 dnů.

Prevence chřipky u dětí a dospělých

Při dávce 50 mg jednou denně ráno po dobu 7 dnů.

Prevence klíšťové encefalitidy

Během prvních 3 dnů po kousnutí klíštěte 2 tablety 2x denně (3 dny).

Jak pít antivirotikum "rimantadine" s klíštěm pro prevenci?

Antivirotika "Remantadin" se doporučuje jako profylaktický přípravek proti klíšťové encefalitidě, borelióze a lymské borelióze, pokud bylo zahájeno včasné a správné podávání tablet. Před prováděním terapie je velmi důležité provést laboratorní analýzu kousnutí klíštěte. Pokud je hmyz nositelem virové patogenní mikroflóry, může prevence zahrnovat podání specifických imunoglobulinů a současné užívání tohoto léčiva.

Před pitím "Remantadin", když klíště kousnutí, měli byste se dozvědět o možných kontraindikací a pečlivě vypočítat dávkování, s přihlédnutím k existující související onemocnění. Tím se eliminují vedlejší účinky a negativní účinky, které mohou přetrvávat dostatečně dlouho.

Prevence "Remantadin" v případech kousnutí infikovaných klíšťatů dává pozitivní výsledek pouze tehdy, pokud začnete užívat pilulky během prvních tří dnů po incidentu. Pozdní příjem je naprosto k ničemu. Jak vzít nástroj - můžete vidět v tabulce výše. Když jsou dodržena všechna pravidla, je zde úplná absence klinických příznaků klíšťové encefalitidy a vývoj dlouhodobých negativních účinků tohoto typu infekce. V některých případech se onemocnění vyskytuje ve formě respiračního syndromu s bolestivostí velkých kloubů a svalů, bolestí hlavy, rýmy a zvýšenou tělesnou teplotou na subfebrilní parametry.

Je možné pít "rimantadine" pro děti a během těhotenství?

"Remantadin" pro děti může být použit jako terapeutický a profylaktický prostředek poté, co dítě dosáhne věku 7 let. Dřívější období je kategorickou kontraindikací pro užívání tohoto léku z důvodu jeho schopnosti negativně ovlivnit proces produkce leukocytů.

Je třeba mít na paměti, že „rimantadin“ lze podávat dětem pouze s přihlédnutím k dávkovému dávkování. Adult režimy nejsou používány. V některých případech, například při zpoždění fyzického vývoje, nedostatku tělesné hmotnosti, je nutná individuální úprava denní, jednorázové a průběžné dávky.

Odpověď na otázku, zda je možné pít "Remantadin" během těhotenství, poskytuje výrobce léku a je poměrně přímočará. Podrobné užívání farmakologického léku je kontraindikováno i při závažných indikacích. Během kojení nelze tyto pilulky používat, protože aktivní složka aktivně proniká do mléka a může poškodit imunitní systém dítěte.

Kontraindikace, vedlejší účinky "rimantadin" a předávkování

Předávkování „rimantadinem“ vede ke skutečnosti, že účinná látka získává toxické vlastnosti. Má negativní vliv na renální tubuly, strukturu jater, sleziny a kostní dřeně. Produkce červených a bílých krvinek může být narušena. V těžkých případech vyžaduje hospitalizaci na toxikologickém oddělení a napojení na zařízení "umělá ledvina". Osoby s patologií cévního systému mají větší pravděpodobnost vzniku hypertenzních krizí a krvácení v mozku.

Vedlejší účinky „rimantadinu“ se mohou projevit přímo v období léčby a po určité době. Ihned po podání může dojít k prudké bolesti v žaludku a tažení v játrech. Řada pacientů má v biochemickém krevním testu zvýšení přímého bilirubinu a jaterních transamináz. Jedná se o přímou indikaci pro naléhavé přerušení léčby, protože je vysoká pravděpodobnost dlouhodobého vývoje toxické hepatitidy.

Tam mohou být také bolesti hlavy a závratě, doprovázené nevolností a ztrátou chuti k jídlu. Může se objevit nespavost, podrážděnost, snížená koncentrace a koncentrace. Všechny tyto jevy zmizí po vysazení drog.

Kontraindikace léčby a prevence zahrnují všechny patologické stavy ledvin a jater v akutních fázích av případě exacerbace chronických onemocnění. Nelze použít k léčbě tyreotoxikózy u dětí do 7 let, těhotných a kojících žen.

Máte-li dotazy k lékaři, zeptejte se jich prosím na konzultační stránce. Chcete-li to provést, klikněte na tlačítko:

Remantadin - návod k použití

Remantadin je léčivo patřící do skupiny antivirotik. Rimantadine je oficiální mezinárodní název, Rimantadine je registrovaná ochranná známka. Oba názvy, podle informací z instrukcí, jsou syntetické deriváty amantadinu. Remantadin byl vynalezen v roce 1963 při studiu derivátů amantadinu. V roce 1969, skupina sovětských chemiků dělala zlepšení složení, který sloužil k široké distribuci drogy.
V roce 2007 Výbor pro formulaci Ruské akademie lékařských věd popsal tento lék jako „zastaralý, s nevyzkoušenou účinností“. Studie provedené v USA v posledních 10 letech dokazují nízkou účinnost rimantadinu proti existujícím kmenům viru chřipky, protože mutace virů přispěly ke vzniku forem rezistentních na tento lék. Nicméně, rimantadin je poměrně aktivně používán jako součást preventivní a antivirové terapie díky svému spektru účinku a nízkým nákladům na léčivo.

Indikace pro přijetí

Navzdory prokázané nízké účinnosti léku proti běžným kmenům chřipky A a B se tento přípravek používá pro profylaktické a terapeutické účely blokováním syntézy proteinů nezbytných pro syntézu virových buněk a je také používán při léčbě podezřelých nebo infikovaných virem encefalitidy a jako součást herpesové terapie.

Remantadin: návod k použití

Návod k použití se mírně liší u různých typů léčiv, zejména díky zvýšenému množství účinné látky v přípravku Rimantadine. Standardní doporučení jsou založena na dávce 50 mg, což odpovídá 1 tabletě rimantadinu. Před přijetím se doporučuje konzultovat s odborníkem.
Recepce se provádí bez ohledu na jídlo. Tablety a tobolky musí být polknuty celé, bez otevření, lámání, žvýkání atd. A vypít velké množství tekutin. Je také důležité dodržovat stejné časové intervaly mezi dávkou léku během dne, což je způsobeno pomalou absorpcí účinné látky do systémového oběhu a nízkou metabolickou rychlostí a jejím odstraněním z těla. V případě porušení rovnocennosti časových intervalů jsou možné projevy vedlejších účinků nebo příznaky předávkování lékem.

Prevence proti chřipce

S preventivním účelem je lék předepisován pacientům starším 10 let bez kontraindikací. Prevence se provádí v období epidemií a pandemií v přítomnosti vysokého rizika infekce, kontaktů s nemocnými.
Dávkování: 1 tableta (50 mg) jednou denně po dobu 1 měsíce. Při vynechání přijímání pokračujte bez zvyšování dávky a dodržujte obvyklý způsob prevence.
Při preventivních opatřeních u pacientů mladších 10 let se dávka vypočítá na základě tělesné hmotnosti dítěte. Pro dodržení přesné věkové dávky u dětí od 1 do 7 se doporučují sirupy Orvirem, Algirem, tekuté formy rimantadinu, vyvinuté pro období raného dětství.
Přijetí jakékoli formy derivátů amantadinu dětmi mladšími než 1 rok je zakázáno.

Léčba chřipky

Terapie je účinná v počátečních stadiích onemocnění s počátečními příznaky onemocnění. Účinek léku na virové buňky se projevuje v případě, že od okamžiku prvních příznaků infekce na příjem neprošlo více než 18 hodin. Dávkování a frekvence léku závisí na věku pacienta.
Děti od 7 do 10 let užívají 1 tabletu (50 mg) dvakrát denně.
Pro děti ve věku od 11 do 14 let je množství recepcí - 3x denně, 1 tableta.
Pro děti starší 14 let a dospělé se doporučuje postupná terapie:

 • 1 den nástupu symptomů, 6 tablet (300 mg), jednou nebo rozdělených do 2-3 dávek, ale ne více než 300 mg za 24 hodin;
 • 2 a 3 dny onemocnění: 200 mg (4 tablety) ve dvou dávkách;
 • 4 a 5 dnů: 2 tablety jednou denně.

Průběh léčby chřipky různých typů - ne déle než 5 dnů.
Včasné podávání léku na počátku onemocnění snižuje závažnost intoxikace, snižuje dobu horečky o 1 den ve srovnání s užíváním placeba a pomáhá pacientovi rychleji se zotavit.

Klíšťová encefalitida

Remantadin je účinný při profylaktickém a terapeutickém použití proti virové encefalitidě. Pro prevenci klíšťové encefalitidy při návštěvě oblasti s vysokou pravděpodobností infekce po dobu 15 dnů užívejte 1 tabletu dvakrát denně.
S kousnutím klíštěte se dávka zvýší na 100 mg dvakrát denně, doba trvání léčby je 3-5 dní.

Kontraindikace dostávat podle instrukcí k léku

Pokyny pro léčivo zahrnují kontraindikace pro profylaxi a terapii. Existují bezpodmínečné kontraindikace a podmíněná omezení.
Mezi bezpodmínečné kontraindikace, pro které nelze rimantadin užívat, patří:

 • enzymové a metabolické poruchy: nedostatek laktázy, galaktosémie, zhoršená absorpce glukózy a galaktózy;
 • thyrotoxikóza;
 • renální selhání, selhání jater;
 • děti do 7 let;
 • gestační období (těhotenství) v důsledku teratogenního účinku aktivního léčiva na embryo a plod identifikované ve studiích na zvířatech.

Během laktace se nedoporučuje užívat tento lék, pokud je to nutné, tento typ antivirové terapie má omezit nebo zastavit dítě, které dostává mateřské mléko produkované během léčby matky.
Podmíněné kontraindikace, které berou v úvahu při předepisování léku a posouzení rizik, zahrnují:

 • alergické reakce;
 • zvýšená individuální citlivost na složky léčiva;
 • nepravidelný tep;
 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • onemocnění trávicího ústrojí.

Vedlejší účinky při užívání

Remantadin je léčivo s nízkým počtem vedlejších účinků, které se vyskytují s nízkou frekvencí. Na rozdíl od amantadinu nejsou studie prakticky identifikovány dysfunkce gastrointestinálního traktu. Nicméně, instrukce k léku si všimnou možných vedlejších účinků z kurzů prevence a léčby rimantadinem. Mohou se objevit následující nežádoucí účinky: t

 • závratě, epizody zhoršené koncentrace, psychomotorická aktivita;
 • neintenzivní, nevytlačené bolesti hlavy;
 • poruchy spánku;
 • suchost ústních sliznic, nevolnost, zvracení;
 • zvýšené hladiny bilirubinu v krvi;
 • bolest břicha, nadýmání.

Alergické reakce, pokud se objeví, jsou ve většině případů omezeny na kůži, což se projevuje kopřivkou a vyrážkou kůže.
V případě nežádoucích účinků je nutné konzultovat s odborníkem, zda je vhodné pokračovat v léčbě, měnit dávkování nebo měnit léčivo / účinnou látku.
Vzhledem k pravděpodobnosti závratě jako vedlejších účinků, řízení vozidla, provádění práce, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti, atd., Se nedoporučuje během preventivních a terapeutických kurzů užívání léku.

Remantadin: účinky užívání vyšších dávek léku

Příjem antivirotika by měl být prováděn v souladu s věkem a individuálními charakteristikami pacienta v uvedených dávkách. Překročení dávky a frekvence podávání nevede ke zvýšeným antivirovým a antitoxickým účinkům, ale může způsobit negativní účinky. Nejčastěji se objevují dysfunkce orgánů gastrointestinálního traktu, epizody zhoršeného vědomí, výrazné alergické reakce.
Neexistuje žádné specifické antidotum proti rimantadinu. Terapie se provádí praním dutiny žaludku, pokud je to nutné - pozorováním v nemocnici, jmenováním symptomatických činidel.

Rimantadin v kombinaci s jinými léky

Podobně jako ostatní léky by neměl být rimantadin kombinován se současným použitím absorbentů, prostředků s adstringentním účinkem, obalujících sliznici žaludku, střevních účinků v důsledku snížení účinnosti absorpce účinné látky.
Podle návodu k použití byste měli věnovat pozornost následujícím účinkům současného užívání s určitými skupinami léků:

 • antiepileptika při současném užívání v důsledku snížení účinnosti antiepileptické léčby;
 • kyselina askorbová a chlorid amonný snižují účinek derivátů amantadinu a snižují antivirový účinek;
 • aspirin (různé názvy kyseliny acetylsalicylové a léků, ve kterých je přítomen), paracetamol a deriváty snižují účinnost tohoto léčiva o 11% v důsledku účinku na množství účinné látky vstupující do systémové cirkulace;
 • při kombinaci s hydrogenuhličitanem sodným a acetosamidem zvyšuje antivirovou aktivitu tohoto léčiva.

Rimantadine: návod k použití

Lék Rimantadine představovaný pilulky pro orální (orální) použití. Patří do farmakologické skupiny antivirotik. Tablety se používají pro etiotropní léčbu virových infekcí, zejména chřipky.

Složení a uvolňovací forma

Tablety Rimantadine mají bílý nebo světle žlutý kulatý plochý válcový tvar. Na jedné straně je riziko separace pro pohodlné rozlomení tablety na polovinu. Hlavní účinnou složkou léčiva je rimantadin. Jeho obsah v této pilulce je 50 mg. Obsahuje také adjuvanty, které zahrnují:

 • Kukuřičný škrob
 • Stearát hořečnatý.
 • Monohydrát laktózy.
 • Bezvodý koloidní oxid křemičitý.

Tablety Rimantadinu jsou baleny v blistru po 10 kusech. Balení obsahuje 2 blistry s pilulkami a návod k použití léku.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Hlavní účinnou složkou tablet Rimantadin je derivát adamantanu. Potlačí časné stádium reprodukce genetického materiálu viru od okamžiku, kdy vstoupí do buňky až do začátku procesu transkripce RNA (kyselina ribonukleová). Největší terapeutický účinek na potlačení virů se vyvíjí bezprostředně po infekci lidského těla. Léčivo má maximální účinnost proti virům chřipky A (nejcitlivější jsou viry typu A)2) a patogenů encefalitidy nesených klíšťaty (arboviry z čeledi Flavivirus).

Po podání pilulky uvnitř se rimantadin pomalu, ale téměř úplně vstřebává ze střeva do systémové cirkulace, kde se částečně váže na plazmatické proteiny. Je rovnoměrně distribuován v tkáních těla, metabolizován v játrech na neaktivní produkty rozkladu a vylučován převážně ledvinami. Biologický poločas (doba eliminace poloviny celé dávky z těla) je v průměru 24-36 hodin (pokud je zhoršena funkční aktivita ledvin, prodlužuje se poločas rozpadu léčiva).

Indikace pro použití

Hlavní lékařskou indikací pro použití tablet Rimantadine je etiotropní léčba a prevence chřipky u dospělých a dětí starších 7 let a prevence virové encefalitidy způsobené klíšťaty.

Kontraindikace

Absolutní kontraindikace užívání tablet Rimantadine jsou akutní patologické procesy v játrech, akutních nebo chronických onemocněních ledvin, výrazné zvýšení funkční aktivity štítné žlázy (thyrotoxikóza), těhotenství a kojení (kojení), děti do 7 let a individuální intolerance kterákoli ze složek léčiva a přecitlivělost na rimantadin. Před zahájením léčby je důležité zajistit, aby neexistovaly žádné kontraindikace.

Dávkování a podávání

Tablety Rimantadine jsou určeny k perorálnímu podání po jídle. Nejsou žvýkány a opláchnuty velkým množstvím vody. Dávkování a způsob užívání léku závisí na důkazech:

 • Léčba chřipky - dospělí a děti starší 14 let v první den léčby, 2 tablety 3x denně, pak 2 dny, 2 tablety 2x denně a 4-5 dní 2 tablety 1 krát denně. První den onemocnění je možný režim - 3 tablety 2x denně nebo 6 tablet denně. U dětí ve věku od 11 do 14 let se dávka snižuje na polovinu (1 tableta 3x denně) au dětí ve věku 7 až 10 let 1 tableta 2x denně. Trvání lékové terapie trvá 5 dní.
 • Prevence chřipky - dětem nad 7 let a dospělým se předepisuje 1 tableta 1krát denně, 10-15 dní (prevence se provádí v sezónním nárůstu výskytu chřipky).
 • Prevence virové klíšťové encefalitidy - dospělí jsou předepisovány 2 tablety 2x denně po dobu 3 dnů (v případě potřeby lze lék užívat 5 dní). Prevence by měla začít ihned po kousnutí klíštěte.

V případě potřeby může ošetřující lékař individuálně upravit dobu a frekvenci podávání tablet přípravku Rimantadine.

Vedlejší účinky

Při užívání tablet přípravku Rimantadine se mohou vyvinout nežádoucí účinky z různých orgánů a systémů, mezi které patří:

 • Trávicí systém - nevolnost, intermitentní zvracení, bolest břicha, sucho v ústech, nechutenství (anorexie).
 • Nervový systém - bolest hlavy, intermitentní závratě, třes rukou, porucha chůze (ataxie), křeče kosterního svalstva s pruhováním, zmatenost, poruchy spánku ve formě ospalosti, deprese (výrazné a poměrně dlouhodobé snížení nálady), zvýšená nervová dráždivost podrážděnost.
 • Kardiovaskulární systém - zvýšený krevní tlak (arteriální hypertenze), arytmie a srdeční frekvence (arytmie), rozvoj srdečního selhání, cerebrovaskulární poruchy (přechodný ischemický atak, mozková mrtvice).
 • Respirační systém - kašel, dušnost, zúžení lumenu průdušek (bronchospazmus).
 • Alergické reakce - vyrážka na kůži, svědění, kopřivka (charakteristická reakce na kůži, která připomíná kopřivy).
 • Smyslové orgány - měnící se chuťové vjemy, tinnitus.

Léčivo může také vést k exacerbaci současné chronické somatické patologie. S rozvojem nežádoucích účinků užívajících pilulky by měl být přípravek Rimantadine zastaven a poraďte se s lékařem.

Zvláštní pokyny

Předtím, než začnete užívat tablety Rimantadine, si pečlivě přečtěte návod. Pro dosažení maximálního terapeutického účinku a prevenci komplikací je třeba věnovat pozornost několika speciálním indikacím, mezi které patří:

 • Léčivo se používá s opatrností při současné arteriální hypertenzi, epilepsii (včetně odložení v minulosti).
 • Užívání tablet Rimantadine u starších pacientů se současnou arteriální hypertenzí významně zvyšuje riziko mozkové mrtvice.
 • Pro dosažení maximálního terapeutického účinku při léčbě chřipky by měl být lék zahájen co nejdříve při prvních známkách infekčního procesu.
 • Lék nemá přímý vliv na viry influenzy B, ale jeho použití snižuje závažnost intoxikace.
 • Prevence chřipky se doporučuje provádět v období sezónního zvýšení výskytu.
 • Někdy je možné vyvinout rezistenci (rezistenci) virů na účinnou látku léčiva.
 • Některé nesteroidní protizánětlivé léky (kyselina acetylsalicylová, paracetamol) snižují účinnost rimantadinu.
 • Rimantadin snižuje terapeutický účinek antiepileptik.
 • Během léčby by měl alkohol odmítnout.
 • Při užívání léku by se mělo zdržet řízení vozidel a provádět jinou potenciálně nebezpečnou práci.

V síti lékáren jsou tablety Rimantadine prodávány bez lékařského předpisu. Pokud máte pochybnosti o užívání léku, měli byste se poradit s lékařem.

Předávkování

S výrazným přebytkem doporučené terapeutické dávky tablet Rimantadine, vodnatých očí, horečky, zimnice, močení se stává častější, snižuje se citlivost kůže (hypoestézie) a bolest očí. V tomto případě je lék zastaven. Léčba se provádí v nemocnici a zahrnuje mytí žaludku, střev, užívání střevních sorbentů, symptomatickou léčbu a udržování životně důležitých funkcí těla. Hemodialýza (purifikace hardwarové krve) přispívá k částečnému snížení koncentrace rimantadinu.

Analogové pilulky Rimantadine

Strukturní analogy tablet Rimantadine jsou léky Orvirem, Polyrem, Algirem.

Podmínky skladování

Doba použitelnosti Tablety Rimantadine jsou 3 roky. Lék by měl být skladován v originálním originálním balení, mimo dosah dětí při teplotě vzduchu ne vyšší než + 25 ° C.

Rimantadine tablety Cena

Průměrná cena tablet Rimantadine v lékárnách v Moskvě se pohybuje mezi 67-80 rublů.

Rimantadine

Rimantadine: návod k použití a recenze

Latinský název: Rimantadine

Kód ATX: J05AC02

Účinná látka: rimantadin (rimantadin)

Výrobce: Irbit Chemical Pharmaceutical Plant, JSC (Rusko), Biosyntéza (Rusko), Usolye-Sibirsky HFZ, JSC (Rusko), PharmVILAR NPO (Rusko), Moskhimphampreparaty je. N. A. Semashko (Rusko), Ozon, LLC (Rusko), Evrofarm, CJSC (Rusko), Tatkhimpharmpreparaty, OAO (Rusko), Marbiofarm (Rusko)

Aktualizace popisu a fotografie: 11/23/2018

Ceny v lékárnách: od 29 rublů.

Rimantadine je antivirotikum.

Forma uvolnění a složení

Forma dávkování - tablety: kulaté, bílé nebo téměř bílé barvy, s fasetou, mohou být rizika (10, 20 nebo 30 ks. V blistrech, v krabičce po 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 nebo 10 balení, 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 nebo 100 kusů v plastových nádobkách, v kartonovém svazku 1 plechovky, balení pro nemocnice - v kartonové krabici po 200, 400, 500, 600, 800, 1000 blistrů).

Složky 1 tableta:

 • účinná látka: hydrochlorid rimantadinu - 50 mg;
 • pomocné látky (mohou se mírně lišit od různých výrobců): stearát vápenatý, monohydrát laktózy, mastek, bramborový škrob.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Rimantadin je antivirotikum odvozené od adamantanu. Účinné u různých kmenů viru chřipky A (zejména A2).

Vzhledem ke struktuře polymeru rimantadin cirkuluje v těle po dlouhou dobu, takže léčivo se používá nejen pro léčbu, ale také pro prevenci chřipky.

Rimantadin inhibuje počáteční stadium specifické reprodukce viru (po jeho proniknutí do buňky a před počáteční transkripcí RNA).

Rimantadin je slabá báze. Jeho působení je způsobeno schopností zvýšit pH endosomů, které mají po vstupu do buňky vakuolovou membránu a obklopují virové částice. Tudíž substance léku zabraňuje okyselení v těchto vakuolách, které blokují fúzi virového obalu s endosomální membránou a v důsledku toho přerušují transkripci virového genomu, tj. Zabraňují přenosu virového genetického materiálu do cytoplazmy buňky.

Při užívání rimantadinu v denní dávce 200 mg po dobu 2-3 dnů před a do 6-7 dnů po vývoji klinických příznaků chřipky A se incidence, závažnost symptomů a stupeň sérologických reakcí snižuje. Určitý terapeutický účinek léku je možný, pokud je užíván v následujících 18 hodinách po prvních známkách chřipky.

Farmakokinetika

Po perorálním podání se rimantadin pomalu, ale téměř úplně vstřebává ve střevě. S plazmatickými proteiny je spojeno přibližně 40%. Distribuční objem u dospělých je 17–25 l / kg, u dětí 289 l / kg.

V nazální sekreci je koncentrace léku o 50% vyšší než v krevní plazmě. Maximální plazmatické koncentrace: 181 ng / ml - při denní dávce 100 mg, 416 ng / ml - při denní dávce 200 mg.

Expozice metabolismu v játrech. Vylučuje se ledvinami převážně ve formě metabolitů (75–85%), částečně v nezměněné formě (15%). Eliminační poločas je 24–36 hodin, ale u pacientů se současným chronickým selháním ledvin se zdvojnásobuje.

Při selhání ledvin au starších pacientů je možná kumulace rimantadinu v toxických koncentracích, pokud dávka není upravena úměrně snížení clearance kreatininu.

Indikace pro použití

Podle instrukcí se rimantadin používá k včasné léčbě a prevenci chřipky A u dětí ve věku od 7 let a dospělých.

Profylaktické podávání se doporučuje po kontaktu s nemocnou osobou (doporučeno po dobu nejméně 10 dnů), v případě šíření infekce v uzavřených skupinách a také v případě vysokého rizika morbidity během epidemie chřipky.

Kontraindikace

 • akutní a chronické onemocnění ledvin;
 • akutní onemocnění jater;
 • thyrotoxikóza;
 • glukózo-galaktózová malabsorpce, laktázová deficience, intolerance laktózy;
 • děti do 7 let;
 • období těhotenství a kojení;
 • přítomnost přecitlivělosti na kteroukoli složku léčiva.

S opatrností by měl být antivirotik používán při onemocněních gastrointestinálního traktu, selhání jater, hypertenzi, cerebrální ateroskleróze, epilepsii (v anamnéze, včetně), stejně jako ve stáří.

Návod k použití Rimantadina: metoda a dávkování

Tablety Rimantadinu se užívají perorálně, po jídle, s vodou.

Doporučené režimy profylaktického dávkování:

 • dospělí: 50 mg jednou denně po dobu až 30 dnů;
 • děti od 7 let: 50 mg jednou denně, do 15 dnů.

Doba přijetí je určena epidemiologickou situací.

S chřipkou byste měli začít užívat Rimantadine během prvních 24–48 hodin po objevení prvních příznaků onemocnění.

Režim léku pro dospělé a mladistvé ve věku od 14 let:

 • 1. den - 100 mg 3x denně nebo 300 mg jednou;
 • 2. den - 100 mg 2x denně;
 • 3. den - 100 mg 2x denně;
 • 4. den - 100 mg 1 krát denně;
 • 5. den - 100 mg 1 krát denně.

Pro léčbu dětí od 7 let jsou dávky určeny v závislosti na věku:

 • 7–10 let - 50 mg dvakrát denně;
 • 10–14 let - 50 mg 3krát denně.

Délka léčby je také 5 dnů.

Starší pacienti a pacienti se současnou chronickou renální / jaterní insuficiencí, stejně jako pacienti s epilepsií, dostávají 100 mg jednou denně na léčbu chřipky rimantadinu.

Vedlejší účinky

 • dýchací systém: dušnost, kašel, bronchospasmus;
 • nervová soustava: poruchy pohybu, únava, bolest hlavy, nespavost, porucha koncentrace, zmatenost, depresivní nálada, podrážděnost, hyperkinéza, ospalost, halucinace, závratě, třes, euforie, křeče;
 • z gastrointestinálního traktu: suchost ústní sliznice, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, průjem, bolest břicha, zvracení, dyspepsie;
 • na straně kardiovaskulárního systému: ztráta vědomí, cerebrovaskulární příhoda, arteriální hypertenze, srdeční blok (porucha srdečního rytmu), tachykardie, srdeční tep, srdeční selhání;
 • na straně smyslů: ztráta nebo změna vůně, tinnitus;
 • jiné: únava, vyrážka.

Předávkování

Symptomy: arytmie, halucinace, agitace. Rovněž je možná suchá kůže, bolest očí, slzení očí, zánět ústní sliznice, pocení, zácpa, zvýšené močení, horečka.

Prvním měřítkem předávkování je výplach žaludku. Další symptomatická léčba, včetně udržení vitálních tělesných funkcí. V případě vzniku negativních symptomů nervového systému je indikováno intravenózní podání fyzostigminu (1,2 mg pro dospělé a 0,5 mg pro děti), v případě potřeby je léčivo podáváno opakovaně (ne více než 2 mg / h). Částečně odstraňte rimantadin hemodialýzou.

Zvláštní pokyny

Lék by měl být užíván k prevenci chřipky po kontaktu s nemocným členem rodiny. Je však méně účinný pro profylaktické použití v rodině, kde lidé s chřipkou užívali rimantadin pro profylaktické účely, což je pravděpodobně způsobeno přenosem virů rezistentních na jeho působení.

S virem chřipky B má rimantadin antitoxickou aktivitu.

Během období antivirové léčby může dojít k exacerbaci existujících chronických onemocnění. Starší lidé s arteriální hypertenzí zvyšují pravděpodobnost hemoragické mrtvice. Pacienti s anamnézou epilepsie a antikonvulzivní léčby mají zvýšené riziko konvulzivního záchvatu. V takových případech se Rimantadin podává v denní dávce 100 mg současně s antikonvulzivní léčbou.

Je třeba zvážit pravděpodobnost vzniku virů rezistentních na léky.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a složité mechanismy

Vzhledem k riziku nežádoucích účinků centrálního nervového systému po celou dobu užívání léku je třeba dbát zvýšené opatrnosti při provádění potenciálně nebezpečných typů prací, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost reakce (včetně řízení vozidel).

Použití v průběhu březosti a laktace

Tablety Rimantadinu jsou kontraindikovány po celou dobu těhotenství a laktace.

Použití v dětství

Tato léková forma není určena pro léčbu dětí mladších 7 let.

V případě poruchy funkce ledvin

Přítomnost akutního a chronického onemocnění ledvin je kontraindikací pro použití přípravku Rimantadine.

Při renální insuficienci je dávka snížena úměrně úrovni clearance kreatininu.

S abnormální funkcí jater

V případě akutních onemocnění jater je účel drogy zakázán. Při selhání jater by se přípravek měl používat opatrně.

Použití ve stáří

Starší pacienti by měli být během léčby pod pečlivým lékařským dohledem. Je nutné snížení dávky.

Interakce s léky

Rimantadin snižuje účinek antiepileptik.

Vliv jiných léčiv na účinek rimantadinu: t

 • adsorbenty, povlaky a pojiva snižují vstřebatelnost;
 • Cimetidin snižuje clearance o 18%;
 • kyselina acetylsalicylová a paracetamol snižují maximální koncentraci (o 10 a 11%);
 • činidla pro okyselení moči (včetně chloridu amonného, ​​hydrogenuhličitanu sodného, ​​diakarbu, acetazolamidu, kyseliny askorbové), zvyšují vylučování ledvin a v důsledku toho snižují účinek.

Analogy

Analogy Rimantadinu jsou: Orvirem, Remantadin, Rimantadine Avexima, Rimantadine Actitab.

Podmínky skladování

Skladujte v suchu, chráněn před světlem, mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C.

Skladovatelnost - 3 nebo 5 let (v závislosti na výrobci).

Obchodní podmínky lékárny

Prodává se bez lékařského předpisu.

Recenze Rimantadine

Podle recenzí je Rimantadine antivirotikum, které je účinné jak při léčbě chřipky v raném stádiu, tak při její prevenci po kontaktu s pacientem nebo po pobytu v uzavřeném kolektivu, kde je chřipka.

Mezi další výhody patří nízká cena léku a jeho dobrá snášenlivost. Vedlejší účinky, podle hodnocení pacientů, jsou vzácné a obvykle v případě individuální intolerance.

Cena Rimantadine v lékárnách

Přibližná cena Rimantadinu pro balení 20 tablet je 29–54 rublů.

Rimantadine: ceny v internetových lékárnách

Karta Rimantadine 50 mg № 20

Tablety Rimantadine 50 mg 20 ks.

Karta Rimantadine. 50 mg n20

Karta Rimantadine. 50 mg n20

Rimantadine 50 mg 20 tabl

Karta Rimantadine. 50 mg n20

Rimantadine Aveksim tablety 50 mg 20 ks.

Karta avantima Rimantadine. 50 mg n20

Karta Rimantadine. 50 mg n20

Rimantadine farmvilar 50 mg 20 tabl

Tablety Rimantadine Actitab 50 mg 20 ks.

Karta Rimantadine actitab. 50 mg n20

Rimantadine actitab 50 mg 20 tabl

Rimantadine děti plodiny 2 mg / 2 ml 100 ml

Vzdělání: Rostov State Medical University, speciality "General Medicine".

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

Léky na alergie ve Spojených státech utratí ročně více než 500 milionů dolarů. Myslíte si stále, že způsob, jak konečně porazit alergii, bude nalezen?

Miliony bakterií se rodí, žijí a umírají v našich střevech. Oni mohou být viděni jen se silným zvýšením, ale jestliže oni se sešli, oni by zapadli do pravidelného šálku kávy.

Průměrný člověk během života produkuje tolik jako dva velké bazény slin.

Lidé, kteří jsou zvyklí na snídani pravidelně, jsou mnohem méně pravděpodobně obézní.

Každý má nejen unikátní otisky prstů, ale i jazyk.

Když milují polibky, každý z nich ztratí 6,4 kalorií za minutu, ale zároveň si vymění téměř 300 druhů různých bakterií.

Osoba užívající antidepresiva bude ve většině případů opět trpět depresí. Pokud se člověk vyrovnal s depresí svou vlastní silou, má každou šanci zapomenout na tento stav navždy.

Bývalo to, že zívání obohacuje tělo kyslíkem. Toto stanovisko však bylo vyvráceno. Vědci dokázali, že člověk se zíváním ochlazuje mozek a zlepšuje jeho výkon.

Ve Spojeném království existuje zákon, podle kterého může chirurg odmítnout operaci pacienta, pokud kouří nebo má nadváhu. Člověk se musí vzdát špatných návyků a pak možná nebude potřebovat operaci.

Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Průměrná hmotnost je 1,5 kg.

I když mužské srdce nepřekoná, může ještě dlouho žít, jak nám ukázal norský rybář Jan Revsdal. Jeho motor se zastavil ve čtyři hodiny poté, co se rybář ztratil a usnul ve sněhu.

Tam jsou velmi zvědavé lékařské syndromy, například, obsedantní požití předmětů. V žaludku jednoho pacienta trpícího touto mánií bylo nalezeno 2500 cizích předmětů.

Pokud se usmíváte pouze dvakrát denně, můžete snížit krevní tlak a snížit riziko infarktu a mrtvice.

Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro lidi prakticky k ničemu.

Průměrná délka života leváků je nižší než pravák.

Srdce je hlavním orgánem, díky čemuž je zachována životně důležitá činnost člověka. Mladí lidé mají zřídka problémy s prací srdce.

Rimantadine

Popis k 25. dubnu 2016

 • Latinský název: Remantadin
 • Kód ATX: J05AC02
 • Účinná látka: Rimantadine (Rimantadine)
 • Výrobce: Olainfarm (Lotyšsko), LLC Rozfarm (Rusko), Irbitsky HFZ OAO (Rusko), OFP Obolensky FP ZAO (Rusko), Tatkhimpharmpreparaty OAO (Rusko), Moskva Endokrinní závod (Rusko)

Složení

Složky 1 tableta: 50 mg rimantadinu. Monohydrát laktózy, stearát vápenatý, mastek, bramborový škrob jako pomocné látky.

Formulář vydání

 • Tobolky 100 mg.
 • Tablety 50 mg.

Farmakologický účinek

Antivirová.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Farmakodynamika

Rimantadine, z čeho jsou ty prášky? Toto antivirové činidlo, jehož hlavním mechanismem je inhibovat časné stadium reprodukce viru po vstupu do buňky, blokuje přenos genetického materiálu viru do cytoplazmy buňky.

Ovlivňuje virus chřipky A a virus klíšťové encefalitidy (arbovirus). Účinné, pokud se užívají v počáteční fázi infekce (6-7 hodin), což snižuje výskyt chřipky a závažnost symptomů.

Farmakokinetika

Pomalu, ale zcela vstřebává v zažívacím traktu. 40% se váže na krevní proteiny. Koncentrace účinné látky v nosní sekreci je vyšší než plazma o 50%. Metabolismus se vyskytuje v játrech. Eliminační poločas je 24-30 hodin, vylučován ledvinami. U pacientů s renální insuficiencí se hromadí v toxických koncentracích bez úpravy dávky.

Indikace pro použití rimantadinu

 • včasná léčba chřipky;
 • prevence chřipky v epidemiích;
 • prevence encefalitidy způsobené klíšťaty.

Kontraindikace

 • onemocnění ledvin;
 • onemocnění jater;
 • thyrotoxikóza;
 • věk do 7 let;
 • těhotenství;

Je předepsán s opatrností v případě arteriální hypertenze, aterosklerózy, epilepsie. Starší lidé se zvýšeným krevním tlakem zvyšují riziko hemoragické mrtvice. S epilepsií v anamnéze možného rozvoje epileptického záchvatu.

Vedlejší účinky

 • bolest žaludku, anorexie, nadýmání, sucho v ústech, nevolnost;
 • bolest hlavy, nervozita, nespavost, úzkost, snížená koncentrace, podrážděnost, ospalost;
 • alergické reakce.

Návod k použití rimantadinu (metoda a dávkování) t

Tablety Rimantadine, návod k použití

Tablety se užívají ústy, po jídle. Pro léčbu chřipky užívejte následující schéma: 1. den - 100 mg třikrát, ve 2. a 3. den - 100 mg dvakrát, 100 mg 4. den. Pro účely prevence, 50 mg denně po dobu 10 až 15 dnů.

Jak vzít lék s kousnutím klíštěte? Během prvních 72 hodin užívejte 100 mg 2x denně.

Návod k použití rimantadinu STI

Pro léčbu chřipky užívejte následujícího schématu: 1. den - 100 mg třikrát, 2. a 3. den - 100 mg dvakrát, 4. den - 100 mg 1krát. Pro účely prevence, 50 mg denně po dobu 10 až 15 dnů. Remantadin Aktitab má stejné indikace a používá se ve stejném dávkovacím režimu.

Děti od 1 roku předepisují rimantadin v sirupu. Sirup pro děti je vydáván pod názvem Orvirem a Algirem. Způsob dávkování bude uveden níže.

Předávkování

Předávkování se projevuje nevolností, výskytem kovové chuti v ústech, nutkáním zvracet. Charakterizován psychedelickou cestou, doprovázenou strachem, panikou, bludy, halucinacemi, intenzivním myšlenkovým procesem. Předepisuje se intravenózní podání fyzostigminu 1-2 mg (pro dospělé) a 0,5 mg pro děti.

Interakce

Adsorbenty a povlaková činidla snižují absorpci účinné látky.

Prostředky, okyselující moč snižují účinnost rimantadinu a zvyšují účinnost alkalizace moči. Při užívání cimetidinu se snižuje clearance Rimantadinu.

Rimantadin snižuje účinek antiepileptik.

Maximální koncentrace účinné látky v krvi snižuje současný příjem paracetamolu a kyseliny acetylsalicylové.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Skladovací teplota do 25 ° C.

Doba použitelnosti

Remantadin pro děti

Pokyny pro rimantadin pro děti: tablety 50 mg dvakrát jsou určeny dětem ve věku 7-10 let, 50 mg třikrát denně od 10 let. V těžkých případech mohou být děti podávány ve věku 3–7 let, ale v dávce 1,5 mg / kg / 2.

Algirem sirup (nosič nosiče rimantadinu + alginátu) lze použít pro děti od 1 roku. Alginát sodný má adsorpční a detoxikační účinek, který zvyšuje antitoxickou aktivitu léčiva. Snižte dávkování a snižte riziko nežádoucích reakcí, což umožní delší dobu cirkulace Algirem v krvi. Lžička sirupu obsahuje 10 mg rimantadinu, který se užívá po jídle, podle schématu.

Od 1 do 3 let: 2 lžičky. sirup třikrát denně 1 den; 2 lžičky. dvakrát denně, 2 a 3 dny; 4 dny - 2 lžičky. sirup 1 krát.

Od 3 do 7 let: 3 lžičky. třikrát denně na 1 den, 3 lžičky. dvakrát denně, 2 a 3 dny; 4 dny - 3 lžičky. 1 krát.
Účinné v případě přijetí v prvních dvou dnech od nástupu onemocnění. Dobře to s přípravkem Viferon (mast, gel, rektální čípky).

Antivirová léčiva jiných skupin: Tamiflu může být předepsán dětem starším než jeden rok - 2 mg / kg 2x a Arbidol je schválen pro použití u dětí od 3 let.

Analogy

Analogy, které mají jednu účinnou látku a podobný antivirový účinek: Remantadin Ste, Olvirem, Remantinin Actitab, Polirem, Algirem, Arbidol, Kagocel, Tamiflu.

Recenze rimantadinu

Remantadin tablety z toho, co užívají? Je to antivirotikum, které inhibuje reprodukci viru. Je to "dlouhá játra" na trhu antivirových léků - používá se od roku 1975. Jeho profylaktické podávání je účinné v epidemiích chřipky v uzavřených kolektivech, jak je uvedeno v mnoha recenzích. V posledních letech se však většina virů chřipky A (až 50%) stala rezistentní vůči tomuto léku, takže ztratila svůj význam. Není účinný u jiných respiračních virových onemocnění a virus A / H1N1, který způsobuje pandemii, je vůči němu rezistentní. V této souvislosti Ministerstvo zdravotnictví a sociálního rozvoje Ruské federace nedoporučuje užívání rimantadinu v období pandemie.

Citlivost virů na léky třídy II zůstává: oseltamivir, zanamivir, peramivir. Léky třídy III (aprotinin, kamostat) se objevily nedávno a zaujímají vedoucí postavení v léčbě chřipky.

Recenze rimantadinu také obsahují jeho aplikaci pro hubnutí. To je založeno na skutečnosti, že jedním z vedlejších účinků léčiva je snížení chuti k jídlu až do anorexie včetně anorexie. Je třeba poznamenat, že indikace pro použití rimantadinu pro tento účel nestanoví jeho příjem. Přítomnost vedlejších účinků, včetně poškození ledvin a jater, neuropsychiatrických poruch (ve 45,5% případů), anémie neodůvodňuje její použití, aby se snížila hmotnost. Souhlasíte, že za ztracené kilogramy lze zaplatit vysokou cenu.

Cena rimantadine kde koupit

Tento lék lze snadno zakoupit v jakékoliv lékárně. Cena Remantadinu závisí na výrobci, takže tablety č. 20 od Biochemist (Rusko) lze zakoupit za 57-66 rublů, ve stejné cenové kategorii se nachází Remantadin Aktivab Obolensky FP ZAO (Rusko). Podobný počet tablet Olijfarm (Lotyšsko) stojí 189-205 rublů. K nákupu léku nepotřebujete předpis.