Cykloferon v ampulích

Základem dobrého zdraví a odolnosti organismu vůči infekcím a cizím látkám pro člověka je přítomnost silného imunitního systému. Někdy však může být oslabena sezónními chorobami, destruktivním životním stylem nebo jídlem, které neobsahuje důležité a nezbytné živiny. V takových případech se někdy nedostává vitamínů a imunostimulační prostředky vytvořené pomocí moderní lékárny se dostanou na záchranu. Jedním z těchto "pomocníků" pro zvýšení imunity je Cycloferon.

Cykloferonové dávkové formy

Cykloferon je dostupný v několika formách:

 • tablety pro orální podání;
 • masti - pro lokální aplikaci;
 • injekce - používá se k injekci léku do svalu nebo žíly.

Cykloferon v ampulích může být vyráběn:

 1. Ve formě lyofilizátu - sušiny cykloferon prošel procesem mírného sušení ve vakuovém zařízení. Lyofilizát se používá pro dlouhodobé skladování a pro injekce předředěný speciální kapalinou.
 2. Ve formě hotových injekcí, které nevyžadují další ředění, je tato forma uvolňování vhodná pro vlastní použití doma, s lékařskou zkušeností.

Nemoci, při kterých se v ampulích používá cykloferon

Cykloferon je předepisován ke zvýšení aktivity imunitního systému při komplexní léčbě nachlazení, chřipky a při exacerbaci sezónních onemocnění (podzim-jaro). Indikace pro použití injekcí cykloferonu jsou také onemocnění:

 • virus lidské imunodeficience (stadia 2A-2B);
 • hepatitida;
 • herpes;
 • přítomnost chlamydií a infekce CMV;
 • poruchy sekundární imunodeficience;
 • neuroinfekce;
 • akutní střevní infekce;
 • revmatických a autoimunitních onemocnění.

Nežádoucí účinky cykloferonu

Protože Cycloferon patří do farmakologické skupiny interferonů, tj. v podstatě je to protein syntetizovaný lidským tělem v reakci na invazi viru a bránící jeho rozvoji, nejsou pozorovány žádné vedlejší účinky tohoto léku. Jediným nežádoucím účinkem užívání přípravku Cycloferon může být individuální intolerance na jeho tělo, projevující se alergickými reakcemi.

Bariéry pro použití cykloferonů

Lék nesmí užívat během těhotenství a kojících žen, ani dětí, dokud nedosáhnou věku čtyř let.

S péčí pomáhat Cycloferon se uchýlil k diagnóze cirhózy. Pokud se vyskytnou problémy spojené s endokrinním systémem, použití tohoto léčiva vyžaduje neustálé monitorování odborným lékařem (endokrinologem).

Jak stříkat Cycloferon v ampulích?

Pro aktivaci imunity v případě „mírných“ onemocnění (chřipka, ARVI) jsou injekce cykloferonu podávány intramuskulárně podle základního schématu: 0,25-0,5 g jednou denně po dobu dvou dnů v řadě a poté převedeny na injekce každý druhý den.

Pozornost by měla být věnována skutečnosti, že při různých onemocněních stanoví ošetřující lékař optimální léčebný režim cykloferonu v ampulích na základě závažnosti průběhu onemocnění, obecných ukazatelů těla a hlavní léčby.

Příkladná schémata pro injekci cykloferonu:

 1. Herpes Injekce se provádějí podle výše uvedeného hlavního schématu. Celkový počet injekcí je deset, poté se provede 14denní přestávka a podá se další průběh 7 injekcí.
 2. Hepatitida. V akutní formě je aplikováno hlavní schéma, 6 gramů na průběh. U chronické formy onemocnění, jako udržovací terapie, 0,25 g (jedna ampule) jednou za pět dní po dobu tří měsíců.
 3. Neurovirové infekce. Hlavní schéma je 0,6 g léčiva, pak udržovací léčba je také 0,6 g každých pět dní, po dobu 2,5-3 měsíců.

Cykloferon, injekce

Analogy a náhradníci

Cykloferon je dostupný ve formě masti, tablet a injekčního roztoku. Neexistují žádné kompletní analogy se stejnou látkou, ale můžete si vybrat náhradu, viz antivirotika, stejně jako imunomodulátory a adaptogeny.

Průměrná cena online *, 300 s. (5 ampulí po 2 ml, 12,5%)

Kde nakupovat:

Pokyny pro injekce

Jedním z účinných léků na podporu imunity je Cykloferon. Tento nástroj se vztahuje k imunostimulačním účinkům léků, které mají antivirový a protizánětlivý účinek.

Cykloferon - instrukce

Injekce cykloferonů aktivují aktivitu kmenových, imunitních a T-lymfocytárních buněčných struktur. Imunostimulační injekce cykloferonu jsou zvláště účinné proti hepatitidě, herpesu, respiračním infekcím a viru chřipky.

Léčivo se vyznačuje nízkou toxicitou, rychle se rozpouští v tkáních těla a bez následků se vylučuje přirozenými prostředky (ledvinami). Zvláště cenné je léčivo Cycloferon v léčbě neuroinfekčních patologií, jako je meningitida, encefalitida a další infekce nervového systému, protože její složky jsou schopny projít hematoencefalickou bariérou bez překážek.

Lék není schopen akumulace v organických tkáních, nemá karcinogenní vlastnosti, nezpůsobuje mutace a alergické reakce. Podle výsledků výzkumu je injekční forma léčiva schopna udržet vysokou hladinu interferonu po dobu 72 hodin nebo více i bez použití léčiva. Cykloferon může být kombinován s léky jiného účinku, jako jsou antibiotika, vitamíny, látky posilující imunitu atd.

Je to antibiotikum nebo ne?

Ne, lék je někdy předepsán pro bakteriální infekce, ale jeho mechanismus účinku není stejný jako u antibiotik.

Indikace

Injekční forma léčiva Cykloferon se používá při léčbě patologických stavů, jako jsou:

 • Virus lidské imunodeficience (HIV);
 • Virový původ hepatitidy různých forem (D, B, C, A);
 • Infekce nervového systému, jako je klíšťová borelióza, encefalitida nebo meningitida;
 • Cytomegalovirová infekce;
 • Léze herpes viru;
 • Chlamydiální infekce;
 • Sekundární imunodeficience;
 • Degenerativní dystrofické artikulární patologie (například deformující osteoartritida atd.);
 • Systémová a revmatická onemocnění pojivové tkáně (lupus, revmatoidní artritida atd.).

Žádost o chlad:

Cykloferon je předepisován pro časté, chronické, recidivující nachlazení, kdy dochází k imunodeficienci s nejasnými důvody. Jmenování cykloferonu u lidí s normální imunitou může způsobit autoimunitní onemocnění.

Aplikace pro prevenci různých onemocnění:

Podobně jen na předpis.

Způsob použití, dávkování

Použití injekcí cykloferonu vyžaduje přísné dodržování pokynů. Obecná léčba je předepsána v souladu s hlavní patologií, ale cyklosferon se podává pacientovi podle specifického schématu:

 1. Nejprve první a druhý den léčby;
 2. Poté 4., 6. a 8. den kurzu;
 3. Pak v 11 a 14, 17 a 20, 23 a 26, 29 dnů léčby.

Ampule s roztokem musí být otevřeny přímo před úvodem. Injekce se podávají intramuskulárně nebo intravenózně, nejdříve jednou denně a potom podle výše uvedeného schématu. Typicky imunomodulační terapie s cykloferonem trvá asi 10-12 dnů. V případě potřeby je předepsán druhý průběh léčby. Doporučuje se kombinace cykloferonové terapie s antibakteriálními léky.

V pediatrii je také aktivně používán Cykloferon. Léčivo se podává dětem v souladu s jejich tělesnou hmotností (asi 6 až 10 mg léčiva na 1 kg hmotnosti dítěte). Konkrétnější léčebný režim je předepsán přímo lékařem.

Kontraindikace

Přiložený návod informuje, že injekce přípravku Tsikloferon jsou kontraindikovány:

 • V přítomnosti zvýšené hypersenzitivity na léčivo;
 • Děti do 4 let;
 • Pacienti s jaterní cirhózou v dekompenzovaném stadiu vývoje;
 • Těhotné a kojící ženy.

S jistou opatrností by měl být Cykloferon užíván osobami trpícími zvýšenými zažívacími patologiemi, jako jsou erozivní nebo ulcerózní procesy v dvanáctníku nebo žaludečních tkáních, duodenitidě a gastritidě. Navíc je třeba při léčbě cykloferonu u pacientů náchylných k alergiím postupovat opatrně.

Těhotenství a kojení

Podle odborníků a instrukcí k léku je užívání těchto léků kontraindikováno během těhotenství nebo během laktace.

Kompatibilita s alkoholem

V oficiálních pokynech nejsou žádné informace o interakci cykloferonu s alkoholem, ale:

 • Cykloferon je předepsán, když je tělo pacienta oslabeno viry nebo nějakým druhem infekce. Příjem alkoholu zhoršuje tento stav a pomáhá virům šířit se po celém těle.

Předávkování

Registrované případy předávkování nejsou k dispozici.

Vedlejší účinky

Mezi pravděpodobné vedlejší účinky, odborníci identifikují alergické reakce. Tato reakce je však poměrně vzácná a hlavně u pacientů náchylných k alergiím nebo přecitlivělých na cykloferon.

Lék neovlivňuje rychlost reakce, proto nemůže narušit schopnost řídit vozidla nebo mechanismy.

Složení a farmakokinetika

Cykloferonový injekční roztok se skládá z:

 1. Léčivou látkou je meglumin acridon acetát (nebo kyselina akridonoctová);
 2. Voda pro injekce.

Účinná látka léčiva patří k nízkomolekulárním induktorům interferonů, proto má poměrně široké spektrum biologické aktivity.

Po injekci injekčního roztoku je maximální hladina léčiva v krvi pozorována za jednu a půl až dvě hodiny. O den později je v těle obsažen již ve stopových množstvích. Poločas cykloferonu trvá přibližně 4-5 hodin. Při dlouhodobé terapii se léčivo neakumuluje v organických strukturách.

Jiné

Ampule Tsikloferonu jsou vhodné pro použití do 3 let od data výroby. Léčivo patří do seznamu B, nemění své terapeutické vlastnosti při zmrazení.

Uchovávejte ampule na místě mimo dosah dětí a chráňte před světlem. Z lékáren se lék prodává pouze na lékařský předpis.

Pokud se v roztoku objeví sraženina nebo se změnil odstín léku, je použití takového léku nepřijatelné. Obvykle je lékem čirá nažloutlá kapalina bez nečistot.

Recenze

(V komentářích uveďte svůj názor)

[su_quote cite = "Oksana, Samara"] Nejdříve se setkala s cykloferonovými injekcemi po porodu, když třikrát během těhotenství měla těžkou akutní respirační infekci a jednou měla bronchitidu. Lékař mi to doporučil, řekl, aby prorazil 5 injekcí - 2 dny v řadě, jednu injekci a zbývající 3 v jednom dni byly píchnuty. Po takové podpoře imunity již další rok a půl netrpěla žádné nachlazení a chřipku, bylo to jen na takovou dobu, kdy stačil stimulační účinek Cycloferonovy imunity. [/ su_quote]

[su_quote cite = "Lydia Alferova, území Krasnodar"]] Byl jsem předepsán gynekologem injekce Tsikloferon, když jsem byl diagnostikován s endometritis. Koupil jsem dvě balení po 5 ampulí. Na hřišti stačí - 10 ran. Nemůžu říct, že mi to pomohl Tsikloferon, protože léčba byla složitá. Ale je náchylné k tomu, že lék opravdu urychlil proces hojení, protože jsem se rychle zbavil zánětu a bolesti. I když tyto jehly mají nevýhodu, jsou velmi bolestivé. Po injekci trvá bolest (a poměrně silná) asi 1-2 minuty. Zbytek jsem spokojený s drogou. [/ su_quote]

[su_quote cite = "Annie, Krasnojarsk"] Se začátkem zimy spatřila různé praskliny, ale provdala se za doktora a teď jsem zachráněna Tsikloferonem. Když začnou známky studené nemoci, dávám 1 výstřel. Další den se cítím skvěle, ne zima. Hlavní věc je udělat injekci, když se právě začíná chlad. Pokud se nemoc již vyvinula v plné síle, jak jsem jednou měl, pak je průběh léčby 5 injekcí. A nemoc projde mnohem dříve. Příští den jsem měl na rtech chladno. Pravda, cena, kterou mají o něco vyšší, ale obecně je lék úžasný. Nezapomeňte, že Cycloferon je považován za docela vážný lék, protože musíte vzít pouze na lékařskou pomoc. [/ su_quote]

* - Průměrná hodnota mezi několika prodejci v době sledování není veřejnou nabídkou.

Injekce cykloferon: instrukce pro použití léku pro imunitu

Tento nástroj je populární mezi dospělou populací země, protože se jedná o osvědčený imunomodulátor. Bezpečnost byla prokázána, pozitivní účinek byl prokázán četnými farmakologickými experimenty v lékařských výzkumných centrech. Lék zastavuje množení virů a po dlouhou dobu obnovuje imunitu organismu. Důležitou podmínkou je včasnost.

Lék se vyrábí ve formě tablet, masti a injekčního roztoku. Podle lékařů je lepší a efektivnější používat přípravu ampule.

Popis

Lék je účinný v raných stadiích infekčních onemocnění, inhibuje životně důležitou aktivitu virů a snižuje reprodukci virových potomků, takže je lepší tyto časy nepoužívat.

Po 2 hodinách po užití léku můžete pozorovat proces aktivity buněk těla v boji proti viru. Vzniká interferon, který vytváří bariéru, která zabraňuje množení virů.

Roztok je žlutý, téměř transparentní. Obsahuje 5 skleněných ampulí v kartonové krabici, z nichž každá je umístěna v samostatném oddělení, stejně jako návod k použití. Doporučení ukazují různá použití léčiva v závislosti na průběhu onemocnění.

Recenze injekcí bolesti jsou odlišné. Záleží na individualitě každé osoby. Pokud existuje panický strach z injekcí, můžete bezpečně nahradit injekce tabletami. Možnost zlepšení zdraví a pohody však může být delší.

Platí pro:

 • chřipka (masivní respirační infekce, která je zařazena do skupiny ARVI);
 • herpes (virové onemocnění s vyrážkou puchýřů na kůži a sliznicích);
 • virus lidské imunodeficience (HIV);
 • virus klíšťové encefalitidy (onemocnění může vést k neurologickým a psychiatrickým komplikacím);
 • hepatitida (nebezpečné zánětlivé onemocnění jater) a další.

Výrobce je domácí společnost Polisan, Rusko. Droga byla prodána v roce 1993 pro léčbu virových infekcí ne u lidí, ale u zvířat. Uvolnění prostředků na boj proti virovým infekcím u lidí bylo až v roce 1995. Mezinárodní nevlastní název léku je kyselina akridonová octová.

Forma uvolnění a složení (záběry v ampulích, čirý roztok)

V 1 skleněné ampulce 2 ml. Obsahuje nejen účinnou látku, ale také pomocnou látku. Hlavní látkou je meglumin acridon acetát. Jedná se o induktor interferonu s nízkou molekulovou hmotností.

To určuje vysoký obsah biologické aktivity (antivirové, imunomodulační). Zahrnut v ruském seznamu základních léků. Pomocná je voda pro injekce.

Maximální složení krve lze zaznamenat přibližně po 2 hodinách. Později se koncentrace sníží. Po 24 hodinách se zcela vylučuje z těla.

Indikace pro použití injekcí

Ve virologii je známo více než 5000 druhů virů, z nichž většina je patogenů pro člověka a způsobuje změny různého stupně závažnosti.

Pouze odborník s velkou lékařskou praxí za ním může zvážit, která skupina virů infikovala tělo pacienta a předepsat správnou léčbu. Proto lékaři pravidelně předepisují lék, který rozpozná samotný virus.

Aplikujte injekci tohoto léku mohou být jak dospělí, tak děti.

Dospělí jsou předepisováni pro onemocnění:

 • virus lidské imunodeficience (HIV);
 • neuroinfekce;
 • virová hepatitida (A, B, C, D);
 • herpes infekce (herpes);
 • poruchy sekundární imunodeficience;
 • chlamydiální infekce;
 • degenerativní dystrofická onemocnění kloubů.

Pro dítě doporučené pro onemocnění:

 • virová hepatitida A, B, C, D;
 • herpes infekce (herpes);
 • virus lidské imunodeficience (HIV).

Starší lidé mohou také používat injekce s dobrou tolerancí.

Kontraindikace

Lékaři nedoporučují užívání léku:

 • během těhotenství;
 • během kojení;
 • děti do 4 let (v extrémních případech lékaři předepisují lék s individuálním přístupem);
 • s osobní nesnášenlivostí ke složkám;
 • s dekompenzovanou jaterní cirhózou.

Způsob podání (intramuskulárně) a dávkování pro děti a dospělé

Roztok se používá pro intravenózní a intramuskulární injekci. Intramuskulární injekce je nejčastější možností zavedení malých objemů. Svaly mají krevní a lymfatické cévy, které dobře absorbují léčivo. Lék se vstřebává do krevního oběhu a udržuje stejnou koncentraci v krvi po dobu několika hodin.

Injekce je nutné provádět v gumových rukavicích. Injekční lahvička se otevře bezprostředně před podáním. Ampuli je nutné otevřít pomocí čisté ubrousky nebo bavlněné podložky. Dále musíte zlikvidovat uzávěr ampule.

Jehla injekční stříkačky v ampulce se nesmí dotýkat okrajů. Před použitím musíte uvolnit vzduch ze stříkačky. K tomu je třeba klepat tak, aby bubliny stoupaly na jehlu. Pak stiskněte dolů, abyste uvolnili vzduch. Musí být zpracováno pole pro vstřikování. Samotná injekce se provádí pod úhlem 90 stupňů.

Chcete-li předepsat dobu a dávku, musíte stavět na onemocnění. Teprve poté bude jasné, jaký účel bude efektivnější a užitečnější.

Dospělí dostávají injekci tak často, jednou denně. Lékaři říkají, že nezáleží na tom, zda to děláte ráno, odpoledne nebo večer. Chcete-li určit dobu trvání, musíte individuálně přistupovat k léčbě.

 • S virem lidské imunodeficience (HIV je pomalu progresivní onemocnění, které je komplexní a delikátní): 10 injekcí 500 mg 1krát každé 3 dny po dobu přibližně 3 měsíců.
 • Při neuroinfekcích (různá onemocnění způsobená bakteriemi, viry, plísněmi v centrálním nervovém systému a také poškození některých oddělení): 12 injekcí 250-500 mg spolu s etiotropní terapií. Někteří pacienti musí opakovat průběh. K tomu je lepší se poradit s lékařem a provést jeho schůzku.
 • Pro virovou hepatitidu A, B, C, D (onemocnění jater způsobené viry): 10 injekcí po 500 mg. Je také lepší objasnit informace o injekci u lékaře. Obvykle předepisuje opakování po 2 týdnech.
 • Pro herpetické infekce (herpes je chronická infekce, kde poškození epiteliálních tkání a nervových buněk): 10 injekcí po 250 mg. Je lepší, aby injekce nebyla zpožděna a používána na začátku exacerbace onemocnění.
 • V imunodeficientních stavech (ztráta některých imunitních zařízení): 10 injekcí intramuskulárně v jedné dávce 250 mg. Lékaři obvykle předepisují opakování po 6 měsících.
 • S chlamydiální infekcí (pohlavně přenosné onemocnění): 10 injekcí po 250 mg. Zpravidla lékaři předepisují opakování po 2 týdnech.
 • U degenerativních dystrofických kloubních onemocnění: 2 cykly po 5 injekcích po 250 mg. Opakujte po 2 týdnech. Je lepší se poradit s lékařem.

Děti, stejně jako dospělí, dostávají injekce jednou denně. Chcete-li zvolit dávku, musíte jasně znát tělesnou hmotnost dítěte a úroveň onemocnění.

 • V případě akutní virové hepatitidy A, B, C, D: 15 injekce se může opakovat po 2 týdnech.
 • Pro herpetické infekce (herpes): 10 injekcí 1 krát za 3 dny po dobu 4 týdnů.
 • S virem lidské imunodeficience (HIV): 10 injekcí 1krát za 3 dny 3 měsíce. Obvykle opakujte po 10 dnech.

Pro zlepšení výsledku je nutné objasnit informace od pediatra.

Jmenování během těhotenství a kojení

Během těhotenství a laktace odborníci často omezují užívání drog. Tato příručka uvádí, že léčivo je během těhotenství a kojení kontraindikováno.

Pokud máte v plánu se stát matkou, můžete být měsíc po užití léku, nejméně 14 dní.

Vedlejší účinky

Vzácně jsou možné běžné a lokální alergické reakce. Pokud zaznamenáte nežádoucí účinek, který není uveden v návodu, je lepší se poradit s lékařem.

Předávkování

Odborníci si nevšimli předávkování lékem a pokyny nejsou uvedeny. Stejně jako u jiných léků je nutné pečlivě aplikovat dávkování stanovené lékařem.

Lékové interakce s jinými léky

Může být kombinován s jinými léky, jako jsou vitamíny, antibiotika, látky zvyšující imunitu, které se používají k léčbě podobných onemocnění.

Tento nástroj zvyšuje účinek interferonů a analogů nukleosidů. Snižuje vedlejší účinky chemoterapie a interferonové terapie.

Zvláštní pokyny

Seznam kontraindikací je malý. Týká se stavu lidského těla.

Pro onemocnění štítné žlázy je nutné se poradit s endokrinologem.

Droga nemá vliv na řízení vozidel, takže se můžete snadno nebojí o osobní cestování autem.

Alkohol je během léčby kontraindikován. Může poškodit játra a ledviny. Účinnost a zlepšení se může snížit.

Existují případy, kdy osoba může uniknout ze systému aplikace náhodně nebo za různých okolností. Není nic hrozného, ​​můžete jednoduše pokračovat v aplikaci.

Analogy

Nejsou k dispozici žádné informace o podobných injekcích, proto je nutné za výše uvedených okolností tento přípravek použít.

Lékárna a podmínky skladování

Při aplikaci potřebujete názor lékaře a správnou diagnózu.

Je nutné skladovat na suchém místě při teplotě do 25 ° C. Také se ujistěte, že se schováváte před dětmi.

Vždy před injekcí je nutné zkontrolovat datum expirace na ampulce. Doba použitelnosti - 5 let od data výroby. Po datu expirace se musíte zbavit léku. Když zmrazený, lék nemění jeho terapeutické vlastnosti. Pokud se změnila barva roztoku v ampulích nebo se objevila sraženina, pak není možné ji použít a zlikvidovat.

Náklady na

Droga je cenově dostupná droga a nejlepší cena. Přibližná cena balení roztoku 5 ampulí je od 370 rublů do 540 rublů. Cena se může lišit, takže je lepší hledat a objasňovat v lékárnách.

Pokud se necítíte dobře, často nechodíte do práce, nedýcháte se hluboce a je těžké užívat si života. Recenze obyčejných lidí a většiny odborníků jsou dobré.

Lék je spojencem proti SARS, chřipce, herpesu a dalším onemocněním. Dává vám možnost upustit od užívání jiných drog a snížit zatížení drogami. Nežádoucí účinky jsou téměř nezaznamenané a dobře snášené, takže můžete použít jako profylaxi.

Před použitím je lepší, abyste nepřišli s možnostmi léčby, ale zeptejte se svého lékaře.

Cykloferon (záběry): hlavní nuance návodu k použití

Cykloferonové injekce, jak je uvedeno v návodu k použití, se používají k odstranění patogenních virových agens. Vysokomolekulární aktivátor tvorby interferonu je charakterizován vysokým spektrem farmakologické aktivity.

Popis léčiva

Cykloferon je populární imunomodulátor. Aktivní složkou je meglumin acridon acetát. Má vysoký stupeň biologické aktivity spojené s imunomodulačními a protizánětlivými účinky.

Léčivo se používá nejen k léčbě onemocnění virové povahy, ale také k léčbě určitých infekcí (k nápravě imunity). Tradičně jsou injekce tohoto farmakologického produktu zahrnuty do terapeutického režimu pro imunodeficience různého původu (to zahrnuje infekci HIV).

Léčivo inhibuje rozvoj autoimunitních reakcí a má zvláště výrazný antikarcinogenní účinek. Cykloferon byl používán více než 20 let a zůstává jedním z nejdostupnějších léků na moderním farmakologickém trhu.

Farmakologické znaky

Cykloferon, jako injekce, obsahuje meglumin, který potencuje akumulaci a produkci interferonů a a p. Rychlý nárůst titrů je pozorován v tkáních lidského těla, které jsou bohaté na lymfoidní formace:

 1. Slezina;
 2. Plíce;
 3. Střevní sliznice;
 4. Játra.

Díky stimulaci kmenových buněk kostní dřeně je možné urychlit tvorbu granulocytů. Existuje normalizace poměru T-supresorů (prvků, které inhibují produkci antigenů) a T-pomocných buněk (odpovědných za adaptivní imunitní reakce).

Cykloferon je schopen proniknout do mozkové tkáně a poskytovat nejúplnější a nejrůznější účinky. Léčivo je účinné v imunodeficienci, protože nejvíce správně zlepšuje imunitní stav.

Špičkové kvality

Injekce "Tsikloferon" umožňují realizovat následující terapeutické úkoly:

 1. Normalizace imunitního stavu u pacientů s infekcí HIV;
 2. Neutralizace patogenní mikroflóry zlepšením imunitních odpovědí;
 3. Expozice proti chlamydii;
 4. Zastavení vývoje nebo prevence vzniku konglomerátů nádorových nádorů;
 5. Obecný antikarcinogenní účinek;
 6. Eliminace virových agens;
 7. Inhibice autoimunitních reakcí, které snižují bolest a zánětlivé reakce (pomáhá vyrovnat se se symptomy revmatoidní bolesti, stejně jako problémy, které vznikají při systémových patologických stavech pojivové tkáně);
 8. Rovnováha imunity je stabilizována, z čehož jsou inhibovány zánětlivé procesy a je zvýšen antiproliferační účinek.

Dokázala účinnost léku v boji proti těmto onemocněním:

 • Chřipka;
 • Herpes;
 • Enterovirová infekce;
 • Hepatitida;
 • Encefalitidu spojenou s klíšťaty;
 • Cytomegalovirus;
 • Lidský papilomavir (lék je předepsán v gynekologii pro boj s bradavicemi způsobenými HPV).

Indikace

Cykloferon je ve formě tablet, ve formě ampulí pro intramuskulární podání a jako liniment pro externí použití. Parenterální podávání léčiva se provádí pro komplexní terapii u dospělých s takovými patologickými stavy:

 1. HIV infekce ve stadiu 2A-2B;
 2. Neuroinfekce různých genezí;
 3. Meningitida;
 4. Encefalitida;
 5. Lymská nemoc;
 6. Virová hepatitida (A, B, C, D);
 7. Herpes;
 8. Sekundární typ imunodeficience spojený s akutními bakteriálními infekcemi nebo mykózami;
 9. Chlamydia;
 10. Revmatoidní artritida;
 11. Systémový lupus erythematosus;
 12. Deformující osteoartritida a další degenerativní dystrofické patologické stavy pohybového aparátu.

Tabletovací forma je určena pro léčbu akutních střevních onemocnění, akutních respiračních virových infekcí, mykóz na pozadí snížené imunitní reakce. Liniment se používá pro dezinfekci kůže, stejně jako sliznic. Léčivo je účinné při léčbě uretritidy, vaginitidy, vaginózy, balanopostitidy specifické nebo nespecifické povahy (gonorrheal patogen, chlamydia, trichomonads).

Možné kontraindikace

Kontraindikační standard. Cykloferon podávaný intramuskulárně, stejně jako užívání ve formě tabletek se nedoporučuje u pacientů, kteří trpí pokročilou jaterní cirhózou. Nepoužívejte těhotné ženy a kojící matky.

Roztok nebo tablety nejsou předepsány dětem mladším než 4 roky. Liniment se používá i později - po 18 letech. Kontraindikace zahrnují také přecitlivělost nebo nesnášenlivost na jednu ze složek farmakologického přípravku.

Zvláštní pokyny

Injekce léčiva Cycloferon se provádí pouze po testu na tolerovatelnost léčiva. Zvláště opatrný farmakologický přípravek s výraznými erozemi, exacerbacemi gastritidy, žaludečních nebo dvanáctníkových vředů. Použití roztoku a tablet u pacientů trpících abnormalitami štítné žlázy se provádí pouze pod dohledem endokrinologa.

Lék neinhibuje rychlost reakce, neovlivňuje citlivost, spánek, jiné psychomotorické vlastnosti. Nebyly hlášeny žádné vedlejší účinky.

Injekce léčiva Cycloferon může být prováděna souběžně se zavedením dalších farmakologických produktů. Nebyly pozorovány žádné problémy se současným podáváním antivirového elementu s interferony jiných skupin, chemoterapeutickými léčivy a také prostředky pro symptomatickou léčbu.

Návod k použití farmakologického přípravku

Antivirový roztok určený pro intramuskulární i intravenózní podání. Jedna injekce je 24 hodin.

Dávka je zvolena s ohledem na typ, formu, stadium patologie, přítomnost jiných onemocnění, individuální vlastnosti organismu. Základní schéma zahrnuje zavedení léku ve dnech 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20, 23, 26, 29.

Hepatitida

Při léčbě virové hepatitidy typu B se současně podávají A, D, C, od 250 do 500 mg. Celkem by měl pacient absolvovat až 5 gramů. prostředky.

Při vývoji schématu lékař předepíše 10 injekcí, které musí být provedeny po dobu 14 dnů. Poté následuje dvoutýdenní pauza v léčbě a opakovaný průběh podávání antivirového imunomodulátoru.

Cytomegalovirus

Infekce, které jsou zatíženy herpetickým procesem nebo patologickou aktivitou cytomegaloviru, jsou obvykle eliminovány 10 injekcemi po 250 mg. Celková dávka, která se podává pro průběh, je 2,5 gramu. Nejoptimálnější doba pro zahájení léčby je počáteční stadium akutního stadia.

Neuroinfekce

Pro léčbu neuroinfekce proveďte průběh injekcí, který trvá 2 týdny (podává se celkem 12 dávek léku). Celková dávka nesmí překročit 6 gramů. Pokud je to nutné, je povoleno opakované podávání léku v průběhu času.

Hiv patrologie

Infekce HIV je velmi složitý a delikátní problém. Přípustná jednotlivá dávka je 500 mg. Injekce se provádějí intramuskulárně (10 injekcí podle základního schématu).

Udržovací léčba zahrnuje podávání 500 mg léku jednou za pět dní. Délka léčby je 2,5 měsíce. Po měsíční přestávce někteří lékaři doporučují druhou léčbu.

Cykloferonové injekce: návod k použití

Léčivo Cykloferon je antivirotikum a imunostimulační činidlo, induktor syntézy interferonu v těle.

Forma uvolňování a složení léčiva

Léčivo Cykloferon je dostupný ve formě čirého žlutého roztoku určeného pro intravenózní a intramuskulární podání. Roztok v ampulích o objemu 2 ml je 5 ks v kartonové krabičce, návod s podrobným popisem je připojen k přípravku.

1 ml léčiva obsahuje 125 mg účinné účinné látky - megluminacridon acetát, pokud jde o kyselinu akridonovou. Jako pomocná složka je určena voda pro injekce.

Indikace pro použití

Lék Tsikloferon je předepisován dospělým a dětem ve formě injekcí v rámci komplexní léčby v následujících případech:

 • virová hepatitida A, B, C, D;
 • HIV infekce;
 • meningitida, meningoencefalitida, lymská choroba;
 • virus herpes simplex;
 • cytomegalovirová infekce;
 • stavy sekundární imunodeficience způsobené chronickými virovými, plísňovými nebo bakteriálními infekcemi;
 • infekce chlamydií;
 • revmatoidní artritida a systémový lupus erythematosus;
 • degenerativní dystrofická onemocnění kloubů.

Kontraindikace

Předtím, než začnete používat injekční roztok Cykloferon si pečlivě přečtěte přiložený návod. Lék má řadu kontraindikací:

 • pokročilé stádium cirhózy jater;
 • věk dětí do 4 let;
 • těhotenství a kojení;
 • individuální intoleranci na složky léčiva.

Dávkování a podávání

Léčivo Cykloferon ve formě roztoku je předáván pacientům ve formě injekcí. Lék se podává intramuskulárně nebo intravenózně 1 krát denně každý druhý den. Délka léčby závisí na indikacích, vlastnostech pacienta a závažnosti onemocnění.

U viru herpes simplex, infekce cytomegalovirem a chlamydií jsou dospělým předepsány 1 injekci 1 krát denně po dobu 10 dnů denně.

Pro meningitidu, encefalitidu a další serózní infekce je lék Cycloferon předepisován jako součást kombinované terapie 500 mg (2 ampule) po dobu 12 dnů. V případě potřeby proveďte druhou léčbu.

Ve fázi virové hepatitidy a HIV infekce je 500 mg léku předepsáno 1 krát denně po dobu 14 dnů v rámci komplexní terapie.

U onemocnění pojivové tkáně jsou dospělým a dětem starším 12 let předepsáno 250 mg léku denně po dobu 10 dnů. V případě potřeby je pacientům předepsán další kurz.

Při předepisování léčiva dětem starším 4 let se roztok podává intramuskulárně nebo intravenózně 1 krát denně. Dávka léčiva je určena lékařem pro každé jednotlivé dítě, ale obvykle nepřesahuje 250 mg denně. Trvání lékové terapie je stejné jako u dospělých, v případě potřeby je předepsána opakovaná léčba.

Použití léku během těhotenství a kojení

Léčivo Cykloferon není předepsán ženám v této pozici, protože nejsou zkušenosti s použitím roztoku v porodnictví a bezpečnost pro matku a plod nebyla stanovena.

Pokud je to nutné, jmenování injekcí Kojící matky cyklosferonů, ženy by měly rozhodnout o ukončení laktace, protože není známo o schopnosti hlavní účinné látky vylučovat do mateřského mléka.

Vedlejší účinky

Lék je pacienty obvykle dobře snášen. U jedinců se zvýšenou individuální citlivostí na cykloferon se mohou vyvinout vedlejší účinky:

 • zvýšení tělesné teploty na subfebrilní značky;
 • alergické reakce - kožní vyrážka, zarudnutí kůže, dermatitida;
 • lokální reakce - infiltrace v místě vpichu, punkce žíly, tromboflebitida, hematom;
 • výskyt příznaků podobných chřipce - zimnice, horečka, bolesti svalů, bolest hlavy.

Se zavedením léku intravenózně, zvýšená tepová frekvence, změny krevního tlaku, slabost.

Při výskytu popsaných vedlejších reakcí by se měl pacient poradit s lékařem.

Předávkování

Případy předávkování léky cykloferonem nebyly registrovány, ale aby se zabránilo vývoji popsaných vedlejších účinků, nedoporučuje se záměrně překročit dávku.

Interakce s léky

Roztok cykloferonu lze podávat současně s antivirotiky, antibiotiky, antifungálními léky, cytostatiky. Pod vlivem cykloferonu bude terapeutický účinek těchto léčiv vyšší.

Při předepisování cykloferonových injekcí pacientům podstupujícím chemoterapii nebo radiační terapii jsou vedlejší účinky těchto postupů sníženy.

Zvláštní pokyny

Před předepsáním cykloferonu ve formě injekcí pacientům s onemocněním štítné žlázy (hypo nebo hyperfunkce žlázy) je nutné se poradit s endokrinologem a provést kontrolní testy.

Léčivo Cykloferon nemůže nahradit antibiotika nebo antivirotika pro zánětlivá onemocnění, injekce léku mohou být předepsány pouze jako součást komplexní terapie pro urychlení zotavení a stimulaci tvorby interferonu v těle.

Léčivo Cykloferon ve formě injekcí nemá depresivní účinek na centrální nervový systém a neinhibuje rychlost psychomotorických reakcí.

Analogové injekce Cycloferon

Analogy léčiva Cykloferon pro terapeutické působení jsou:

 • Interferon rekombinantní člověk;
 • Laferobion;
 • Viferon.

Před výměnou určeného přípravku za jeden z uvedených analogů by se měl pacient poradit s lékařem.

Podmínky uvolnění a skladování léčiva

Lék Tsikloferon vydáván z lékáren na předpis. Roztok by měl být uchováván mimo dosah dětí, aby se zabránilo přímému slunečnímu záření na léčivo. Injekční roztok po zmrazení a rozmrazení neztrácí své terapeutické vlastnosti. Doba použitelnosti roztoku je 3 roky od data výroby, léčivo nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Cena cykloferonu

Průměrná cena cykloferonu ve formě roztoku pro injekce v lékárnách v Moskvě je 330 rublů.

VÝPOČET CYKLOFERONOVÝCH TABLETŮ NA PŘÍJMU

Jaké jsou indikace k užívání cykloferonu (pilulky)?

Určete věk pacienta (počet plných let)

Určete hmotnost pacienta

Výpočet režimu léku Cykloferon:

Návod k použití

Roztok CYCLOFERONu pro intravenózní a intramuskulární podání. (CYCLOFERONUM)

Registrační číslo:

P N001049 / 03 ze dne 08.28.2007

Obchodní jméno:

Název seskupení:

Forma dávkování:

roztok pro intravenózní a intramuskulární podání.

Složení

Účinná látka:

Megluminacridon acetát, vyjádřený jako kyselina acridonoctová, 125,0 mg, získaný podle následujícího receptu:
Kyselina akridonoctová 125,0 mg
N-methylglukamin (meglumin) 96,3 mg

Pomocná látka:
Voda pro injekce do 1,0 ml

Popis:

transparentní žlutá kapalina.

Farmakoterapeutická skupina: t

Kód ATH:

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Cykloferon je induktor interferonu s nízkou molekulovou hmotností, který určuje široký rozsah jeho biologické aktivity (antivirové, imunomodulační, protizánětlivé, atd.).

Hlavní buňky produkující interferon po podání cykloferonu jsou makrofágy, T-lymfocyty a B-lymfocyty. V závislosti na typu infekce existuje převaha aktivity jedné nebo druhé imunitní jednotky. Léčivo indukuje vysoké titry interferonu v orgánech a tkáních obsahujících lymfoidní prvky (slezina, játra, plíce), aktivuje kmenové buňky kostní dřeně, stimuluje tvorbu granulocytů. Cykloferon aktivuje T-lymfocyty a buňky přirozených zabíječů, normalizuje rovnováhu mezi subpopulacemi T-pomocníka a T-supresoru. Zvyšuje aktivitu a-interferonu.

Cykloferon je účinný proti klíšťové encefalitidě, chřipce, hepatitidě, herpesu, cytomegaloviru, viru lidské imunodeficience, papilomaviru a dalším virům. V akutní virové hepatitidě zabraňuje Cykloferon přechodu nemocí na chronickou formu.

Ve stadiu primárních projevů HIV infekce přispívá ke stabilizaci imunity.

Byla prokázána vysoká účinnost léčiva v komplexní léčbě akutních a chronických bakteriálních infekcí (neuroinfekce, chlamydie, bronchitida, pneumonie, pooperační komplikace, urogenitální infekce, peptický vřed) jako součást imunoterapie.

Cykloferon vykazuje vysokou účinnost při revmatických a systémových onemocněních pojivové tkáně, potlačuje autoimunitní reakce a působí protizánětlivě a analgeticky.

Farmakokinetika

Se zavedením maximální přípustné dávky maximální koncentrace v krvi se dosáhne za 1-2 hodiny, po 24 hodinách se lék detekuje ve stopových množstvích. Překonává hematoencefalickou bariéru. Poločas je 4–5 hodin. Při dlouhodobém používání se v těle nehromadí.

Indikace pro použití

U dospělých pacientů v komplexní terapii:
- infekce HIV (stadium 2A - 2B); - neuroinfekce: serózní meningitida a encefalitida, borelióza nesená klíšťaty (lymská choroba);
virová hepatitida A, B, C, D;
- herpes a infekci cytomegalovirem;
- sekundární imunodeficience spojené s akutními a chronickými bakteriálními a plísňovými infekcemi;
- chlamydiální infekce;
- revmatická a systémová onemocnění pojivové tkáně (revmatoidní artritida, systémový lupus erythematosus);
- degenerativní dystrofická onemocnění kloubů: deformující osteoartritida atd.

U dětí v komplexní terapii:
virová hepatitida A, B, C, D;
- infekce herpes;
- Infekce HIV (stadium 2A - 2B).

Kontraindikace

Těhotenství, období kojení, přecitlivělost na složky léku, dekompenzovaná jaterní cirhóza, děti do 4 let.

Dávkování a podávání

U dospělých:

Cykloferon se používá intramuskulárně nebo intravenózně jednou denně podle základního schématu: každý druhý den. Délka léčby závisí na onemocnění.

1. V případě infekce herpesem a cytomegalovirem se léčivo podává podle základního schématu 10 injekcí 0,25 g. Celková dávka je 2,5 g. Léčba je nejúčinnější na počátku exacerbace onemocnění.

2. Když je léčivo neuroinfekce podáváno podle základního schématu. Průběh léčby je 12 injekcí 0,25–0,5 gv kombinaci s etiotropní terapií. Kumulativní dávka 3–6 g. Opakované kurzy se provádějí podle potřeby.

3. V případě chlamydiové infekce se léčivo podává podle základního schématu. Průběh léčby je 10 injekcí 0,25 g. Celková dávka 2,5 g. Opakovaný průběh léčby se provádí za 10-14 dnů. Doporučuje se kombinace cykloferonu s antibiotiky.

4. Pro akutní virovou hepatitidu A, B, C, D a smíšené formy se léčivo podává podle základního schématu 10 injekcí 0,5 g. Celková dávka 5,0 g. Při protrahovaném průběhu infekce opakujte průběh v 10-14 dnech.
Pro chronické virové hepatitidy B, C, D a smíšené formy se léčivo podává v souladu se základním schématem 10 injekcí 0,5 g, potom podpůrné schéma 3 krát týdně po dobu tří měsíců v rámci komplexní terapie. Doporučuje se v kombinaci s interferony a chemoterapií. Opakujte postup v 10-14 dnech.

5. V případě infekce HIV (fáze 2A - 2B) se léčivo podává podle základního schématu 10 injekcí po 0,5 g a následně pod podpůrnou schématou jednou za tři dny po dobu 2,5 měsíce. Opakujte postup po 10 dnech.

6. V imunodeficitních stavech je průběh léčby 10 intramuskulárních injekcí podle základního schématu v jednorázové dávce 0,25 g. Celková dávka je 2,5 g. Opakovaný průběh je prováděn za 6-12 měsíců.

7. V případě reumatických a systémových onemocnění pojivové tkáně 4 cykly po 5 injekcích 0,25 g podle základního schématu s přestávkou 10-14 dnů. Opakovaný kurz se provádí na doporučení lékaře.

8. Při degenerativních dystrofických onemocněních kloubů 2 cykly 5 injekcí 0,25 g podle základního schématu s intervalem 10-14 dnů. Opakovaný kurz se provádí na doporučení lékaře.

U dětí:

V pediatrické praxi je cykloferon používán intramuskulárně nebo intravenózně jednou denně podle základního schématu: každý druhý den. Denní terapeutická dávka je 6-10 mg / kg tělesné hmotnosti.

1. Pro akutní virovou hepatitidu A, B, C, D a smíšené formy se léčivo podává podle základního schématu 15 injekcí.
S prodlouženou infekcí opakujte průběh v 10–14 dnech.

2. V případě chronické virové hepatitidy B, C, D se léčivo podává v souladu se základním schématem 10 injekcí a poté v podpůrném schématu třikrát týdně po dobu tří měsíců v rámci komplexní terapie. Doporučuje se v kombinaci s interferony a chemoterapií.

3. Pro infekci HIV (stadium 2A - 2B), průběh 10 injekcí podle základního schématu a poté v podpůrném schématu jednou za tři dny po dobu tří měsíců. Druhý kurz proběhne za 10 dní.

4. V případě infekce herpes, v průběhu 10 injekcí podle základního schématu. Při zachování replikativní aktivity viru pokračuje léčba v udržovacím režimu se zavedením jednou za tři dny po dobu čtyř týdnů.

Vedlejší účinky

Alergické reakce.
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků uvedených v instrukci zhorší nebo zaznamenáte jiné nežádoucí účinky, které nejsou uvedeny v návodu, informujte svého lékaře.

Předávkování

Neexistují žádné informace o předávkování drogami.

Interakce s jinými léky

Cykloferon je kompatibilní a dobře kombinovaný se všemi léky tradičně používanými při léčbě těchto onemocnění (interferony, chemoterapeutika atd.).
Zvyšuje účinek interferonů a analogů nukleosidů. Snižuje vedlejší účinky chemoterapie, interferonové terapie.

Zvláštní pokyny

Cykloferon neovlivňuje schopnost řídit vozidla. Pro onemocnění štítné žlázy je nutné se poradit s endokrinologem. Možné zabarvení moči ve fialově modré barvě (luminiscence).

Formulář vydání

Roztok pro intravenózní a intramuskulární podání 125 mg / ml v ampulích se 2 ml bezbarvého nebo hnědého skla. Samolepicí štítek je připevněn k lahvičce. Na 5 ampulkách v blistru z obalu z polyvinylchloridu. Obrysový buněčný obal je termočlánek s fólií krycí nebo hliníkové fólie nebo otevřený. 1 balení blistru spolu s návodem k použití v kartonu.

Podmínky skladování

Na tmavém místě při teplotě od 0 do 25 ° C. Zmrazení roztoku během přepravy při nízkých teplotách nemění vlastnosti přípravku. Po rozmrazení při teplotě místnosti si lék zachovává své biologické a fyzikálně-chemické vlastnosti. Při změně barvy roztoku a tvorbě sedimentu je nepřijatelné.
Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

5 let. Po uplynutí doby použitelnosti léčiva není povoleno.

Podmínky dovolené

Výrobce: POLISAN Scientific-Technological Pharmaceutical Firm LLC
(LLC "NTFF" POLISAN "). Rusko, 192102, Petrohrad,
st. Salova, 72, cor. 2, svítí. A, t / F: (812) 710-82-25.
Nároky spotřebitelů zaslané výrobci.

Cykloferon: injekční roztok v ampulích

Cykloferon je antivirotikum, které je široce používáno zejména pro léčbu herpetických infekcí. Obecně platí, že existuje velké množství těchto léků vzhledem k tomu, že období aktivního studia nemocí způsobených různými viry začalo ve světové medicíně.

Lék se vyrábí v domácí továrně a má pozitivní hodnocení. Zahrnut do seznamu základních léků pro státní program preferenčních léčiv.

Lék se vyrábí v různých formách, tabletách, mastích, ampulích. V tomto článku se podrobněji podíváme na cykloferon ve formě injekčního roztoku.

Jak přípravek působí?

Navržen tak, aby stimuloval imunitní systém, zvyšuje vitalitu lidského vlastního interferonu, a to interferonu alfa. Vedoucí složka meglumin acetát acetátu, derivát kyseliny akridonové octové.

Lék inhibuje aktivitu virů, zmírňuje zánět, může mít protinádorový účinek. Porušuje proces tvorby virových částic, což vede k deaktivaci obvyklé syntézy mikrobu a tím snižuje celkový počet patogenů. Schopen lokálně posílit syntézu interferonu uvnitř buněk, stejně jako v jednotlivých orgánech.

Cykloferon obnovuje poměr imunitních buněk, ke kterému dochází se sníženou imunitou z různých důvodů.

Při použití na sliznicích zvyšuje lokální imunitu a lokálně snižuje rozvoj patogenů. Při správném použití není pozorována žádná systémová expozice aktivních složek léčiva.

Schopnost aktivovat imunitu zabraňuje rozvoji a šíření nádorů u lidí.

Indikace

Lék ovlivňuje různé virové částice, například:

 • chřipka;
 • hepatitida;
 • herpes;
 • virus lidské imunodeficience.

S patologií jater způsobených viry snižuje riziko prodlouženého zotavení nebo dokonce chronického procesu.

V počátečním stadiu HIV normalizuje poměr imunitních částic.

Jako další lék se používá pro komplexní léčbu bakteriálních onemocnění, pro zotavení po operaci, chlamydii, revmatismu a podobných patologií.

Návod k použití indikuje možné zvýšení účinnosti antibakteriálních léčiv, pokud jsou předepisovány současně se střevními onemocněními virové etiologie.

Obecná omezení

Nedoporučuje se pro použití s:

 • těhotenství kojení;
 • onemocnění jater ve stadiu cirhózy, s projevy dekompenzace;
 • osobní nesnášenlivost v důsledku vysoké citlivosti na složky léčiva;
 • Endokrinní disrupce vyžaduje předchozí radu endokrinologa.

Velmi opatrně, musíte použít injekce u dětí, je nutná konzultace s lékařem.

Funkce aplikace

Forma uvolňování je určena pro intravenózní a intramuskulární podávání. Lék je dobře odvozen, není uložen v tkáních s dlouhým průběhem. Má pozitivní výsledek při současné léčbě:

 • počáteční projevy infekce HIV;
 • meningitida a encefalitida;
 • onemocnění spojená s prací jater;
 • různé projevy herpetické infekce;
 • další stavy imunodeficience způsobené bakteriemi nebo houbami;
 • chlamydie;
 • deformující osteoartritida.

Obecné kontraindikace byly popsány dříve. Je jmenován jednou denně každý druhý den podle individuálního schématu. Ve formě injekcí zanechávají uživatelé méně pozitivní zpětné vazby. Délka léčby závisí na onemocnění:

 • Nemoci způsobené jakýmkoliv typem viru herpesu používají 10 injekcí. Pro cyklus 2,5 g;
 • Injekce v meningitidě a encefalitidě v kombinaci s hlavní terapií. Pro cyklus 3–6 g;
 • Chlamydia 10 injekce. Pro cyklus 2,5 g. Existují doporučení pro opakované cykly za dva týdny;
 • Onemocnění jater, pokud mají podezření na změny ve viru, používají 10 ran. V průběhu 5,0 g
 • Chronická onemocnění jater trvají déle, tedy 3krát týdně po dobu tří měsíců;
 • Počáteční projevy HIV praktikují hlavní cyklus 10 snímků. Cyklus je možné opakovat po 10 dnech, přecházející do podpůrného kurzu po dobu tří měsíců 3krát týdně;
 • Podmínky způsobené bakteriální flórou, standardní 10 injekcí. Ve výši 2,5 g. V případě potřeby také po 6 měsících;
 • Onemocnění kloubů vyvinula schémata pro 5 výstřelů během dvou týdnů.

U dětí se schema schází jednou denně každý druhý den. Denně se maximální přípustná dávka vypočítá z hmotnosti dítěte a je 6-10 mg / kg hmotnosti:

 • U onemocnění jater, pokud je podezření na virus, se používá 15 injekcí. S dlouhými procesy nebo v kronikách, hlavním cyklu 10 injekcí, s pokračováním třikrát týdně po dobu 3 měsíců;
 • Při počátečních projevech HIV v praxi, předepsaných jako u starších lidí, s pravděpodobným pokračováním cyklu léčby do 3 měsíců;
 • V případě onemocnění způsobených herpesvirem jakéhokoliv typu se používá 10 injekcí, 125 mg / ml se připravuje v ampulích po 2 ml, 5 kusů v balení. Jmenován doporučeními odborníků.

Interakce

Současně se doporučuje u různých léčiv, v obecných režimech pro léčbu výše popsaných stavů. Aktivuje účinek interferonu, antibakteriálních látek. Usnadňuje nežádoucí chemoterapii.

Nemění stav při řízení.

Není předepisován současně s přípravky na bázi složek obsahujících alkohol kvůli riziku nežádoucích projevů, a proto není slučitelný s použitím alkoholických nápojů.

Nežádoucí účinky

Dobře se snáší. Z možných vedlejších účinků výrobce bere na vědomí alergickou vyrážku. Další taktiku vybírá ošetřující lékař. Účinek léčby je vyšší, pokud je předepisován při prvních projevech nebo při komplexních režimech s jinými léky. Lék zůstává aktivní po dobu tří dnů po skončení cyklu. Informace o závislosti na drogě nejsou uvedeny.

Cycloferon Recenze

Pacienti si všimnou především pozitivních hodnocení, zejména pokud byla léčba předepsána v rané fázi onemocnění a v kombinaci s jinými léky. Indikován vzácný vývoj nežádoucích účinků ve formě alergií a dobré snášenlivosti. Forma injekcí nemá většinu pozitivních komentářů, zřejmě kvůli potřebě píchnutí, zejména u dětí.
Odborníci pečlivě doporučují vlastní užívání, bez doporučení a kontroly, zejména u dětí.

Analogy a náklady

Lék lze připsat poměrně úsporným prostředkům ve srovnání s podobnými léky. Cena Cycloferonu v ampulích nepřekročí 400 rublů, v průměru 300-350.

Analogové, drahé a levné náhražky:

 • Imunin - lyofilizát pro přípravu roztoku pro infuze, ve formě prášku. Cena od 8000 rublů.
 • Amiksin - ve formě tablet, má antivirový účinek. Náklady na 500 rublů.
 • Inflamafertin - injekční roztok. Stimuluje funkční schopnost fagocytů (buněk, které chrání tělo procesem fagocytózy - absorpce částic). Zahájí syntézu protizánětlivých cytokinů - informačních molekul, ovlivňuje také aktivitu lymfocytů. Cena začíná od 21.000 rublů.
 • Anaferon je homeopatický lék, dostupný ve formě tablet. Podporuje zvýšení množství protilátek v těle. Cena přibližně 200 rublů.
 • Galavit (stimuluje ochranné funkce imunitního systému, má protizánětlivé vlastnosti). Cena: na svíčky - až 900 rublů, na injekce - 950 rublů, tablety - 350 rublů.
 • Thymogen (má imunomodulační účinek, podporuje také regeneraci tkání). Přibližná cena: za sprej - 290 rublů, za roztok - 320, za krém - 260.
 • Protfenoloid - roztok pro intramuskulární injekci. Má protinádorové, imunotropní, antivirové, antioxidační účinky. Cena je okolo 1075 rublů;
 • Oscillococcinum - je k dispozici ve formě homeopatických granulí pro prevenci léčby nachlazení a chřipky. Šest dávek stálo asi 380 rublů, dvanáct - 740, třicet - 1430.

Nicméně, bez ohledu na vysokou účinnost léku, nemůžete předepsat sami, ale musíte nejprve konzultovat s odborníkem.