VÝPOČET CYKLOFERONOVÝCH TABLETŮ NA PŘÍJMU

Tento nástroj je populární mezi dospělou populací země, protože se jedná o osvědčený imunomodulátor. Bezpečnost byla prokázána, pozitivní účinek byl prokázán četnými farmakologickými experimenty v lékařských výzkumných centrech. Lék zastavuje množení virů a po dlouhou dobu obnovuje imunitu organismu. Důležitou podmínkou je včasnost.

Lék se vyrábí ve formě tablet, masti a injekčního roztoku. Podle lékařů je lepší a efektivnější používat přípravu ampule.

Popis

Lék je účinný v raných stadiích infekčních onemocnění, inhibuje životně důležitou aktivitu virů a snižuje reprodukci virových potomků, takže je lepší tyto časy nepoužívat.

Po 2 hodinách po užití léku můžete pozorovat proces aktivity buněk těla v boji proti viru. Vzniká interferon, který vytváří bariéru, která zabraňuje množení virů.

Roztok je žlutý, téměř transparentní. Obsahuje 5 skleněných ampulí v kartonové krabici, z nichž každá je umístěna v samostatném oddělení, stejně jako návod k použití. Doporučení ukazují různá použití léčiva v závislosti na průběhu onemocnění.

Recenze injekcí bolesti jsou odlišné. Záleží na individualitě každé osoby. Pokud existuje panický strach z injekcí, můžete bezpečně nahradit injekce tabletami. Možnost zlepšení zdraví a pohody však může být delší.

Platí pro:

 • chřipka (masivní respirační infekce, která je zařazena do skupiny ARVI);
 • herpes (virové onemocnění s vyrážkou puchýřů na kůži a sliznicích);
 • virus lidské imunodeficience (HIV);
 • virus klíšťové encefalitidy (onemocnění může vést k neurologickým a psychiatrickým komplikacím);
 • hepatitida (nebezpečné zánětlivé onemocnění jater) a další.

Výrobce je domácí společnost Polisan, Rusko. Droga byla prodána v roce 1993 pro léčbu virových infekcí ne u lidí, ale u zvířat. Uvolnění prostředků na boj proti virovým infekcím u lidí bylo až v roce 1995. Mezinárodní nevlastní název léku je kyselina akridonová octová.

Forma uvolnění a složení (záběry v ampulích, čirý roztok)

V 1 skleněné ampulce 2 ml. Obsahuje nejen účinnou látku, ale také pomocnou látku. Hlavní látkou je meglumin acridon acetát. Jedná se o induktor interferonu s nízkou molekulovou hmotností.

To určuje vysoký obsah biologické aktivity (antivirové, imunomodulační). Zahrnut v ruském seznamu základních léků. Pomocná je voda pro injekce.

Maximální složení krve lze zaznamenat přibližně po 2 hodinách. Později se koncentrace sníží. Po 24 hodinách se zcela vylučuje z těla.

Indikace pro použití injekcí

Ve virologii je známo více než 5000 druhů virů, z nichž většina je patogenů pro člověka a způsobuje změny různého stupně závažnosti.

Pouze odborník s velkou lékařskou praxí za ním může zvážit, která skupina virů infikovala tělo pacienta a předepsat správnou léčbu. Proto lékaři pravidelně předepisují lék, který rozpozná samotný virus.

Aplikujte injekci tohoto léku mohou být jak dospělí, tak děti.

Dospělí jsou předepisováni pro onemocnění:

 • virus lidské imunodeficience (HIV);
 • neuroinfekce;
 • virová hepatitida (A, B, C, D);
 • herpes infekce (herpes);
 • poruchy sekundární imunodeficience;
 • chlamydiální infekce;
 • degenerativní dystrofická onemocnění kloubů.

Pro dítě doporučené pro onemocnění:

 • virová hepatitida A, B, C, D;
 • herpes infekce (herpes);
 • virus lidské imunodeficience (HIV).

Starší lidé mohou také používat injekce s dobrou tolerancí.

Kontraindikace

Lékaři nedoporučují užívání léku:

 • během těhotenství;
 • během kojení;
 • děti do 4 let (v extrémních případech lékaři předepisují lék s individuálním přístupem);
 • s osobní nesnášenlivostí ke složkám;
 • s dekompenzovanou jaterní cirhózou.

Způsob podání (intramuskulárně) a dávkování pro děti a dospělé

Roztok se používá pro intravenózní a intramuskulární injekci. Intramuskulární injekce je nejčastější možností zavedení malých objemů. Svaly mají krevní a lymfatické cévy, které dobře absorbují léčivo. Lék se vstřebává do krevního oběhu a udržuje stejnou koncentraci v krvi po dobu několika hodin.

Injekce je nutné provádět v gumových rukavicích. Injekční lahvička se otevře bezprostředně před podáním. Ampuli je nutné otevřít pomocí čisté ubrousky nebo bavlněné podložky. Dále musíte zlikvidovat uzávěr ampule.

Jehla injekční stříkačky v ampulce se nesmí dotýkat okrajů. Před použitím musíte uvolnit vzduch ze stříkačky. K tomu je třeba klepat tak, aby bubliny stoupaly na jehlu. Pak stiskněte dolů, abyste uvolnili vzduch. Musí být zpracováno pole pro vstřikování. Samotná injekce se provádí pod úhlem 90 stupňů.

Chcete-li předepsat dobu a dávku, musíte stavět na onemocnění. Teprve poté bude jasné, jaký účel bude efektivnější a užitečnější.

Dospělí dostávají injekci tak často, jednou denně. Lékaři říkají, že nezáleží na tom, zda to děláte ráno, odpoledne nebo večer. Chcete-li určit dobu trvání, musíte individuálně přistupovat k léčbě.

 • S virem lidské imunodeficience (HIV je pomalu progresivní onemocnění, které je komplexní a delikátní): 10 injekcí 500 mg 1krát každé 3 dny po dobu přibližně 3 měsíců.
 • Při neuroinfekcích (různá onemocnění způsobená bakteriemi, viry, plísněmi v centrálním nervovém systému a také poškození některých oddělení): 12 injekcí 250-500 mg spolu s etiotropní terapií. Někteří pacienti musí opakovat průběh. K tomu je lepší se poradit s lékařem a provést jeho schůzku.
 • Pro virovou hepatitidu A, B, C, D (onemocnění jater způsobené viry): 10 injekcí po 500 mg. Je také lepší objasnit informace o injekci u lékaře. Obvykle předepisuje opakování po 2 týdnech.
 • Pro herpetické infekce (herpes je chronická infekce, kde poškození epiteliálních tkání a nervových buněk): 10 injekcí po 250 mg. Je lepší, aby injekce nebyla zpožděna a používána na začátku exacerbace onemocnění.
 • V imunodeficientních stavech (ztráta některých imunitních zařízení): 10 injekcí intramuskulárně v jedné dávce 250 mg. Lékaři obvykle předepisují opakování po 6 měsících.
 • S chlamydiální infekcí (pohlavně přenosné onemocnění): 10 injekcí po 250 mg. Zpravidla lékaři předepisují opakování po 2 týdnech.
 • U degenerativních dystrofických kloubních onemocnění: 2 cykly po 5 injekcích po 250 mg. Opakujte po 2 týdnech. Je lepší se poradit s lékařem.

Děti, stejně jako dospělí, dostávají injekce jednou denně. Chcete-li zvolit dávku, musíte jasně znát tělesnou hmotnost dítěte a úroveň onemocnění.

 • V případě akutní virové hepatitidy A, B, C, D: 15 injekce se může opakovat po 2 týdnech.
 • Pro herpetické infekce (herpes): 10 injekcí 1 krát za 3 dny po dobu 4 týdnů.
 • S virem lidské imunodeficience (HIV): 10 injekcí 1krát za 3 dny 3 měsíce. Obvykle opakujte po 10 dnech.

Pro zlepšení výsledku je nutné objasnit informace od pediatra.

Jmenování během těhotenství a kojení

Během těhotenství a laktace odborníci často omezují užívání drog. Tato příručka uvádí, že léčivo je během těhotenství a kojení kontraindikováno.

Pokud máte v plánu se stát matkou, můžete být měsíc po užití léku, nejméně 14 dní.

Vedlejší účinky

Vzácně jsou možné běžné a lokální alergické reakce. Pokud zaznamenáte nežádoucí účinek, který není uveden v návodu, je lepší se poradit s lékařem.

Předávkování

Odborníci si nevšimli předávkování lékem a pokyny nejsou uvedeny. Stejně jako u jiných léků je nutné pečlivě aplikovat dávkování stanovené lékařem.

Lékové interakce s jinými léky

Může být kombinován s jinými léky, jako jsou vitamíny, antibiotika, látky zvyšující imunitu, které se používají k léčbě podobných onemocnění.

Tento nástroj zvyšuje účinek interferonů a analogů nukleosidů. Snižuje vedlejší účinky chemoterapie a interferonové terapie.

Zvláštní pokyny

Seznam kontraindikací je malý. Týká se stavu lidského těla.

Pro onemocnění štítné žlázy je nutné se poradit s endokrinologem.

Droga nemá vliv na řízení vozidel, takže se můžete snadno nebojí o osobní cestování autem.

Alkohol je během léčby kontraindikován. Může poškodit játra a ledviny. Účinnost a zlepšení se může snížit.

Existují případy, kdy osoba může uniknout ze systému aplikace náhodně nebo za různých okolností. Není nic hrozného, ​​můžete jednoduše pokračovat v aplikaci.

Analogy

Nejsou k dispozici žádné informace o podobných injekcích, proto je nutné za výše uvedených okolností tento přípravek použít.

Lékárna a podmínky skladování

Při aplikaci potřebujete názor lékaře a správnou diagnózu.

Je nutné skladovat na suchém místě při teplotě do 25 ° C. Také se ujistěte, že se schováváte před dětmi.

Vždy před injekcí je nutné zkontrolovat datum expirace na ampulce. Doba použitelnosti - 5 let od data výroby. Po datu expirace se musíte zbavit léku. Když zmrazený, lék nemění jeho terapeutické vlastnosti. Pokud se změnila barva roztoku v ampulích nebo se objevila sraženina, pak není možné ji použít a zlikvidovat.

Náklady na

Droga je cenově dostupná droga a nejlepší cena. Přibližná cena balení roztoku 5 ampulí je od 370 rublů do 540 rublů. Cena se může lišit, takže je lepší hledat a objasňovat v lékárnách.

Pokud se necítíte dobře, často nechodíte do práce, nedýcháte se hluboce a je těžké užívat si života. Recenze obyčejných lidí a většiny odborníků jsou dobré.

Lék je spojencem proti SARS, chřipce, herpesu a dalším onemocněním. Dává vám možnost upustit od užívání jiných drog a snížit zatížení drogami. Nežádoucí účinky jsou téměř nezaznamenané a dobře snášené, takže můžete použít jako profylaxi.

Před použitím je lepší, abyste nepřišli s možnostmi léčby, ale zeptejte se svého lékaře.

Cykloferon (záběry): hlavní nuance návodu k použití

Cykloferonové injekce, jak je uvedeno v návodu k použití, se používají k odstranění patogenních virových agens. Vysokomolekulární aktivátor tvorby interferonu je charakterizován vysokým spektrem farmakologické aktivity.

Popis léčiva

Cykloferon je populární imunomodulátor. Aktivní složkou je meglumin acridon acetát. Má vysoký stupeň biologické aktivity spojené s imunomodulačními a protizánětlivými účinky.

Léčivo se používá nejen k léčbě onemocnění virové povahy, ale také k léčbě určitých infekcí (k nápravě imunity). Tradičně jsou injekce tohoto farmakologického produktu zahrnuty do terapeutického režimu pro imunodeficience různého původu (to zahrnuje infekci HIV).

Léčivo inhibuje rozvoj autoimunitních reakcí a má zvláště výrazný antikarcinogenní účinek. Cykloferon byl používán více než 20 let a zůstává jedním z nejdostupnějších léků na moderním farmakologickém trhu.

Farmakologické znaky

Cykloferon, jako injekce, obsahuje meglumin, který potencuje akumulaci a produkci interferonů a a p. Rychlý nárůst titrů je pozorován v tkáních lidského těla, které jsou bohaté na lymfoidní formace:

 1. Slezina;
 2. Plíce;
 3. Střevní sliznice;
 4. Játra.

Díky stimulaci kmenových buněk kostní dřeně je možné urychlit tvorbu granulocytů. Existuje normalizace poměru T-supresorů (prvků, které inhibují produkci antigenů) a T-pomocných buněk (odpovědných za adaptivní imunitní reakce).

Cykloferon je schopen proniknout do mozkové tkáně a poskytovat nejúplnější a nejrůznější účinky. Léčivo je účinné v imunodeficienci, protože nejvíce správně zlepšuje imunitní stav.

Špičkové kvality

Injekce "Tsikloferon" umožňují realizovat následující terapeutické úkoly:

 1. Normalizace imunitního stavu u pacientů s infekcí HIV;
 2. Neutralizace patogenní mikroflóry zlepšením imunitních odpovědí;
 3. Expozice proti chlamydii;
 4. Zastavení vývoje nebo prevence vzniku konglomerátů nádorových nádorů;
 5. Obecný antikarcinogenní účinek;
 6. Eliminace virových agens;
 7. Inhibice autoimunitních reakcí, které snižují bolest a zánětlivé reakce (pomáhá vyrovnat se se symptomy revmatoidní bolesti, stejně jako problémy, které vznikají při systémových patologických stavech pojivové tkáně);
 8. Rovnováha imunity je stabilizována, z čehož jsou inhibovány zánětlivé procesy a je zvýšen antiproliferační účinek.

Dokázala účinnost léku v boji proti těmto onemocněním:

 • Chřipka;
 • Herpes;
 • Enterovirová infekce;
 • Hepatitida;
 • Encefalitidu spojenou s klíšťaty;
 • Cytomegalovirus;
 • Lidský papilomavir (lék je předepsán v gynekologii pro boj s bradavicemi způsobenými HPV).

Indikace

Cykloferon je ve formě tablet, ve formě ampulí pro intramuskulární podání a jako liniment pro externí použití. Parenterální podávání léčiva se provádí pro komplexní terapii u dospělých s takovými patologickými stavy:

 1. HIV infekce ve stadiu 2A-2B;
 2. Neuroinfekce různých genezí;
 3. Meningitida;
 4. Encefalitida;
 5. Lymská nemoc;
 6. Virová hepatitida (A, B, C, D);
 7. Herpes;
 8. Sekundární typ imunodeficience spojený s akutními bakteriálními infekcemi nebo mykózami;
 9. Chlamydia;
 10. Revmatoidní artritida;
 11. Systémový lupus erythematosus;
 12. Deformující osteoartritida a další degenerativní dystrofické patologické stavy pohybového aparátu.

Tabletovací forma je určena pro léčbu akutních střevních onemocnění, akutních respiračních virových infekcí, mykóz na pozadí snížené imunitní reakce. Liniment se používá pro dezinfekci kůže, stejně jako sliznic. Léčivo je účinné při léčbě uretritidy, vaginitidy, vaginózy, balanopostitidy specifické nebo nespecifické povahy (gonorrheal patogen, chlamydia, trichomonads).

Možné kontraindikace

Kontraindikační standard. Cykloferon podávaný intramuskulárně, stejně jako užívání ve formě tabletek se nedoporučuje u pacientů, kteří trpí pokročilou jaterní cirhózou. Nepoužívejte těhotné ženy a kojící matky.

Roztok nebo tablety nejsou předepsány dětem mladším než 4 roky. Liniment se používá i později - po 18 letech. Kontraindikace zahrnují také přecitlivělost nebo nesnášenlivost na jednu ze složek farmakologického přípravku.

Zvláštní pokyny

Injekce léčiva Cycloferon se provádí pouze po testu na tolerovatelnost léčiva. Zvláště opatrný farmakologický přípravek s výraznými erozemi, exacerbacemi gastritidy, žaludečních nebo dvanáctníkových vředů. Použití roztoku a tablet u pacientů trpících abnormalitami štítné žlázy se provádí pouze pod dohledem endokrinologa.

Lék neinhibuje rychlost reakce, neovlivňuje citlivost, spánek, jiné psychomotorické vlastnosti. Nebyly hlášeny žádné vedlejší účinky.

Injekce léčiva Cycloferon může být prováděna souběžně se zavedením dalších farmakologických produktů. Nebyly pozorovány žádné problémy se současným podáváním antivirového elementu s interferony jiných skupin, chemoterapeutickými léčivy a také prostředky pro symptomatickou léčbu.

Návod k použití farmakologického přípravku

Antivirový roztok určený pro intramuskulární i intravenózní podání. Jedna injekce je 24 hodin.

Dávka je zvolena s ohledem na typ, formu, stadium patologie, přítomnost jiných onemocnění, individuální vlastnosti organismu. Základní schéma zahrnuje zavedení léku ve dnech 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20, 23, 26, 29.

Hepatitida

Při léčbě virové hepatitidy typu B se současně podávají A, D, C, od 250 do 500 mg. Celkem by měl pacient absolvovat až 5 gramů. prostředky.

Při vývoji schématu lékař předepíše 10 injekcí, které musí být provedeny po dobu 14 dnů. Poté následuje dvoutýdenní pauza v léčbě a opakovaný průběh podávání antivirového imunomodulátoru.

Cytomegalovirus

Infekce, které jsou zatíženy herpetickým procesem nebo patologickou aktivitou cytomegaloviru, jsou obvykle eliminovány 10 injekcemi po 250 mg. Celková dávka, která se podává pro průběh, je 2,5 gramu. Nejoptimálnější doba pro zahájení léčby je počáteční stadium akutního stadia.

Neuroinfekce

Pro léčbu neuroinfekce proveďte průběh injekcí, který trvá 2 týdny (podává se celkem 12 dávek léku). Celková dávka nesmí překročit 6 gramů. Pokud je to nutné, je povoleno opakované podávání léku v průběhu času.

Hiv patrologie

Infekce HIV je velmi složitý a delikátní problém. Přípustná jednotlivá dávka je 500 mg. Injekce se provádějí intramuskulárně (10 injekcí podle základního schématu).

Udržovací léčba zahrnuje podávání 500 mg léku jednou za pět dní. Délka léčby je 2,5 měsíce. Po měsíční přestávce někteří lékaři doporučují druhou léčbu.

CYCLOFERON

Řešení pro in / in a in / m zavedení transparentní, žluté.

* získaný podle následujícího receptu: kyselina akridonová - 125 mg, meglumin (N-methylglukamin) - 96,3 mg.

Pomocné látky: voda d / a - do 1 ml.

2 ml - ampule z bezbarvého skla (5) - tvarované buněčné balíčky (1) - balení kartonu.
2 ml - ampule z hnědého skla (5) - tvarované balení (1) - kartonové obaly.

Meglumin acridon acetát je induktor interferonu s nízkou molekulovou hmotností, který určuje široký rozsah jeho biologické aktivity (antivirový, imunomodulační, protizánětlivý).

Hlavní buňky produkující interferon po podání léčiva jsou makrofágy, T-lymfocyty a B-lymfocyty. V závislosti na typu infekce existuje převaha aktivity jedné nebo druhé imunitní jednotky. Léčivo indukuje vysoké titry interferonu v orgánech a tkáních obsahujících lymfoidní prvky (slezina, játra, plíce), aktivuje kmenové buňky kostní dřeně, stimuluje tvorbu granulocytů. Cykloferon aktivuje T-lymfocyty a buňky přirozených zabíječů, normalizuje rovnováhu mezi subpopulacemi T-pomocníka a T-supresoru. Zvyšuje aktivitu a-interferonu.

Cykloferon je účinný proti klíšťové encefalitidě, chřipce, hepatitidě, herpesu, cytomegaloviru, viru lidské imunodeficience, papilomaviru a dalším virům. V akutní virové hepatitidě zabraňuje Cykloferon přechodu nemocí na chronickou formu.

Ve stadiu primárních projevů HIV infekce přispívá ke stabilizaci imunity.

Byla prokázána vysoká účinnost léčiva v komplexní léčbě akutních a chronických bakteriálních infekcí (neuroinfekce, chlamydie, bronchitida, pneumonie, pooperační komplikace, urogenitální infekce, peptický vřed) jako součást imunoterapie.

Cykloferon vykazuje vysokou účinnost při revmatických a systémových onemocněních pojivové tkáně, potlačuje autoimunitní reakce a působí protizánětlivě a analgeticky.

Se zavedením maximální přípustné dávky Cmax v plazmě je dosaženo za 1-2 hodiny, po 24 hodinách je účinná látka detekována ve stopových množstvích.

Dostane se přes BBB.

T1/2 je 4-5 hodin, při dlouhodobém užívání není pozorována kumulace v těle.

Jako součást komplexní terapie u dospělých:

- HIV infekce (stadia 2A-2B);

- neuroinfekce: serózní meningitida a encefalitida, borelióza nesená klíšťaty (lymská choroba);

virová hepatitida A, B, C, D;

- sekundární imunodeficience spojené s akutními a chronickými bakteriálními a plísňovými infekcemi;

- revmatická a systémová onemocnění pojivové tkáně (revmatoidní artritida, systémový lupus erythematosus);

- degenerativní dystrofická onemocnění kloubů (včetně deformační osteoartrózy).

Jako součást komplexní terapie u dětí:

virová hepatitida A, B, C, D;

- Infekce HIV (stadium 2A-2B).

- cirhóza jater ve fázi dekompenzace;

- děti do 4 let;

- období laktace (kojení);

- Přecitlivělost na léčivo.

Pro dospělé se Cycloferon podává intramuskulárně nebo intravenózně 1 krát denně podle základního schématu: každý druhý den. Délka léčby závisí na onemocnění.

Pro herpes a cytomegalovirus infekce, lék je předepsán podle základního schématu - 10 injekcí 250 mg každý. Celková dávka 2,5 g. Léčba je nejúčinnější na začátku exacerbace onemocnění.

U neuroinfekcí se léčivo podává podle základního schématu. Průběh léčby je 12 injekcí 250-500 mg v kombinaci s etiotropní terapií. Celková dávka 3-6 g. Opakované kurzy se provádějí podle potřeby.

Pokud je léčba chlamydií prováděna podle základního schématu. V průběhu léčby 10 injekcí 250 mg. Celková dávka 2,5 g. Opakovaný průběh - za 10-14 dnů. Doporučuje se kombinace cykloferonu s antibiotiky.

Pro akutní virovou hepatitidu A, B, C, D a smíšené formy se léčivo podává za použití základního schématu 10 injekcí po 500 mg. Celková dávka - 5 g. S prodlouženým průběhem je opakovaný průběh prováděn za 10-14 dnů.

V chronických virových hepatitidách B, C, D a smíšených formách se léčivo podává v základním schématu 10 injekcí 500 mg, pak v udržovacím schématu 3krát týdně. během 3 měsíců v rámci komplexní léčby. Doporučuje se v kombinaci s interferony a chemoterapií. Opakování kurzu probíhá v 10-14 dnech.

Pro infekci HIV (stadium 2A-2B) je lék předepisován podle základního schématu 10 injekcí 500 mg a poté v udržovacím schématu jednou za tři dny po dobu 2,5 měsíce. Opakování kurzu probíhá během 10 dnů.

V imunodeficitních stavech se průběh léčby skládá z 10 intramuskulárních injekcí podle základního schématu v jedné dávce 250 mg. Celková dávka 2,5 g. Opakovaný kurz se koná v 6-12 měsících.

Při revmatických a systémových onemocněních pojivové tkáně se podle základního schématu předepisují 4 cykly po 5 injekcích, 250 mg s intervalem 10-14 dnů. Potřeba re-kurzu lékař určí individuálně.

Při degenerativních dystrofických onemocněních kloubů předepisují 2 základní cykly 5 injekcí po 250 mg s intervalem 10-14 dnů podle základního schématu. Potřeba re-kurzu lékař určí individuálně.

Cykloferon je předepsán ip nebo 1 čas / den pro děti. Denní terapeutická dávka je 6-10 mg / kg tělesné hmotnosti.

Pro akutní virovou hepatitidu A, B, C, D a smíšené formy se provádí 15 injekcí léku podle základního schématu. S prodlouženým průběhem infekce opakujte průběh v 10-14 dnech.

Při chronické virové hepatitidě B, C, D se léčivo podává v souladu se základním schématem 10 injekcí a pak v rámci udržovací schémy 3krát týdně po dobu 3 měsíců v rámci komplexní terapie. Doporučené použití v kombinaci s interferony a chemoterapií.

V případě infekce HIV (stadia 2A-2B) je podle základního schématu předepsán průběh 10 injekcí a poté podle udržovacího schématu 1 krát za 3 dny po dobu 3 měsíců. Druhý kurz proběhne za 10 dní.

V případě infekce herpesem se provádí základní injekce v průběhu 10 injekcí. Při zachování replikativní aktivity viru pokračuje léčba v udržovacím schématu se zavedením léčiva 1 každé 3 dny po dobu 4 týdnů.

Cykloferonové injekce: návod k použití

Léčivo Cykloferon je antivirotikum a imunostimulační činidlo, induktor syntézy interferonu v těle.

Forma uvolňování a složení léčiva

Léčivo Cykloferon je dostupný ve formě čirého žlutého roztoku určeného pro intravenózní a intramuskulární podání. Roztok v ampulích o objemu 2 ml je 5 ks v kartonové krabičce, návod s podrobným popisem je připojen k přípravku.

1 ml léčiva obsahuje 125 mg účinné účinné látky - megluminacridon acetát, pokud jde o kyselinu akridonovou. Jako pomocná složka je určena voda pro injekce.

Indikace pro použití

Lék Tsikloferon je předepisován dospělým a dětem ve formě injekcí v rámci komplexní léčby v následujících případech:

 • virová hepatitida A, B, C, D;
 • HIV infekce;
 • meningitida, meningoencefalitida, lymská choroba;
 • virus herpes simplex;
 • cytomegalovirová infekce;
 • stavy sekundární imunodeficience způsobené chronickými virovými, plísňovými nebo bakteriálními infekcemi;
 • infekce chlamydií;
 • revmatoidní artritida a systémový lupus erythematosus;
 • degenerativní dystrofická onemocnění kloubů.

Kontraindikace

Předtím, než začnete používat injekční roztok Cykloferon si pečlivě přečtěte přiložený návod. Lék má řadu kontraindikací:

 • pokročilé stádium cirhózy jater;
 • věk dětí do 4 let;
 • těhotenství a kojení;
 • individuální intoleranci na složky léčiva.

Dávkování a podávání

Léčivo Cykloferon ve formě roztoku je předáván pacientům ve formě injekcí. Lék se podává intramuskulárně nebo intravenózně 1 krát denně každý druhý den. Délka léčby závisí na indikacích, vlastnostech pacienta a závažnosti onemocnění.

U viru herpes simplex, infekce cytomegalovirem a chlamydií jsou dospělým předepsány 1 injekci 1 krát denně po dobu 10 dnů denně.

Pro meningitidu, encefalitidu a další serózní infekce je lék Cycloferon předepisován jako součást kombinované terapie 500 mg (2 ampule) po dobu 12 dnů. V případě potřeby proveďte druhou léčbu.

Ve fázi virové hepatitidy a HIV infekce je 500 mg léku předepsáno 1 krát denně po dobu 14 dnů v rámci komplexní terapie.

U onemocnění pojivové tkáně jsou dospělým a dětem starším 12 let předepsáno 250 mg léku denně po dobu 10 dnů. V případě potřeby je pacientům předepsán další kurz.

Při předepisování léčiva dětem starším 4 let se roztok podává intramuskulárně nebo intravenózně 1 krát denně. Dávka léčiva je určena lékařem pro každé jednotlivé dítě, ale obvykle nepřesahuje 250 mg denně. Trvání lékové terapie je stejné jako u dospělých, v případě potřeby je předepsána opakovaná léčba.

Použití léku během těhotenství a kojení

Léčivo Cykloferon není předepsán ženám v této pozici, protože nejsou zkušenosti s použitím roztoku v porodnictví a bezpečnost pro matku a plod nebyla stanovena.

Pokud je to nutné, jmenování injekcí Kojící matky cyklosferonů, ženy by měly rozhodnout o ukončení laktace, protože není známo o schopnosti hlavní účinné látky vylučovat do mateřského mléka.

Vedlejší účinky

Lék je pacienty obvykle dobře snášen. U jedinců se zvýšenou individuální citlivostí na cykloferon se mohou vyvinout vedlejší účinky:

 • zvýšení tělesné teploty na subfebrilní značky;
 • alergické reakce - kožní vyrážka, zarudnutí kůže, dermatitida;
 • lokální reakce - infiltrace v místě vpichu, punkce žíly, tromboflebitida, hematom;
 • výskyt příznaků podobných chřipce - zimnice, horečka, bolesti svalů, bolest hlavy.

Se zavedením léku intravenózně, zvýšená tepová frekvence, změny krevního tlaku, slabost.

Při výskytu popsaných vedlejších reakcí by se měl pacient poradit s lékařem.

Předávkování

Případy předávkování léky cykloferonem nebyly registrovány, ale aby se zabránilo vývoji popsaných vedlejších účinků, nedoporučuje se záměrně překročit dávku.

Interakce s léky

Roztok cykloferonu lze podávat současně s antivirotiky, antibiotiky, antifungálními léky, cytostatiky. Pod vlivem cykloferonu bude terapeutický účinek těchto léčiv vyšší.

Při předepisování cykloferonových injekcí pacientům podstupujícím chemoterapii nebo radiační terapii jsou vedlejší účinky těchto postupů sníženy.

Zvláštní pokyny

Před předepsáním cykloferonu ve formě injekcí pacientům s onemocněním štítné žlázy (hypo nebo hyperfunkce žlázy) je nutné se poradit s endokrinologem a provést kontrolní testy.

Léčivo Cykloferon nemůže nahradit antibiotika nebo antivirotika pro zánětlivá onemocnění, injekce léku mohou být předepsány pouze jako součást komplexní terapie pro urychlení zotavení a stimulaci tvorby interferonu v těle.

Léčivo Cykloferon ve formě injekcí nemá depresivní účinek na centrální nervový systém a neinhibuje rychlost psychomotorických reakcí.

Analogové injekce Cycloferon

Analogy léčiva Cykloferon pro terapeutické působení jsou:

 • Interferon rekombinantní člověk;
 • Laferobion;
 • Viferon.

Před výměnou určeného přípravku za jeden z uvedených analogů by se měl pacient poradit s lékařem.

Podmínky uvolnění a skladování léčiva

Lék Tsikloferon vydáván z lékáren na předpis. Roztok by měl být uchováván mimo dosah dětí, aby se zabránilo přímému slunečnímu záření na léčivo. Injekční roztok po zmrazení a rozmrazení neztrácí své terapeutické vlastnosti. Doba použitelnosti roztoku je 3 roky od data výroby, léčivo nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Cena cykloferonu

Průměrná cena cykloferonu ve formě roztoku pro injekce v lékárnách v Moskvě je 330 rublů.