Tsitovir 3

Tsitovir 3 je levný kombinovaný imunomodulátor, který se používá hlavně k léčbě nebo prevenci infekčních onemocnění nachlazení (ARD). Jedním z jeho klíčových přínosů je minimum vedlejších účinků a schopnost použití v pediatrii (pro léčbu dětí). Jaký je návod k použití pro Tsitovir 3? V jakých formách se vyrábí? Jak je to v kombinaci s jinými farmakologickými léky, zejména imunomodulátory?

Aplikace a obecné informace

Podle pokynů výrobce je Tsitovir 3 indikací pro léčbu a prevenci akutních respiračních onemocnění virové etiologie. Nicméně, s bakteriologickou nebo plísňovou infekcí, imunomodulátor také působí, ale je méně výrazný, protože složky v jeho kompozici zvyšují účinnost atypické imunitní reakce (stimulací syntézy interferonů). Kromě toho, kyselina askorbová (vitamin C) v terapeutické dávce je zahrnuta v Tsitovir 3. To má pozitivní vliv na celkovou odolnost organismu vůči infekcím.

Přípravek obsahuje:

 • Bendazol (látka, která stimuluje syntézu interferonu);
 • Thymogen sodný (ovlivňuje T-buněčný prvek imunitního systému, čímž zvyšuje účinnost interferonů);
 • vitamín C (přispívá k celkovému posílení imunitního systému).

Formy propuštění

V současné době je Tsitovir 3 k dispozici v následujících formách:

 • kapsle (v balení po 12, 24 a 48 kusech);
 • sirup (pro děti);
 • prášek pro roztok (pro děti).

Koncentrace účinných látek je uvedena v tabulce.

Doporučená forma užívání léku by měla být vždy určena lékařem s ohledem nejen na věk, ale také na klinický stav pacienta.

Prášek pro přípravu roztoku je k dispozici ve třech variantách, které se liší pouze formou přírodního aroma. V současné době existují tři varianty:

Forma příchutě nijak neovlivňuje terapeutický účinek užívání léku a může být zvolena podle svého uvážení pacientem (nebo rodičem). Tento parametr také nemá žádný vliv na pravděpodobnost alergické reakce.

Návod k použití

Tsitovir 3 tobolky se užívají 20-30 minut před jídlem, omyjí se malým množstvím vody. Sirup je hotový roztok pro požití, ale v případě potřeby může být před použitím naředěn ve vodě při pokojové teplotě.

Stojí za zmínku, že průběh podávání a dávkování při léčbě a prevenci akutního respiračního onemocnění se nemění, ale může být upraven podle uvážení ošetřujícího lékaře.

Pokud jde o kombinaci přípravku Tsitovir s jinými léky, výrobce uvádí, že je dobře snášen s antipyretiky, antibiotiky a protizánětlivými léky. Jedinou poznámkou není kombinovat příjem s jinými imunomodulátory. A mezi léky by měla trvat přestávku 1-2 hodiny.

Kontraindikace

Kategorickou kontraindikací pro užívání přípravku Tsitovir 3 je přítomnost hyperreakce na jednu ze složek, které tvoří lék, cévní dystonii, hypotenzi. Rovněž není předepisován ve věku 6 let (nevztahuje se na sirup nebo prášek na přípravu roztoku, který lze použít v praxi od 3 let). Podle lékařů by užívání přípravku Tsitovir 3 mělo být omezeno na atypickou chronickou imunodeficienci, aby nedošlo k vyvolání autoimunitní reakce (ale na tomto skóre nebyly provedeny žádné podrobné studie, výrobce to neuvádí).

Je také třeba mít na paměti, že v kapslích přípravku Tsitovir 3 je malé množství laktózy. Ale s jeho intolerancí, příznaky střevní nevolnosti, průjmem může dojít. V tomto případě byste se měli poradit se svým lékařem o možnosti nahrazení léku analogem. Nebo můžete použít jinou formu (sirup nebo prášek pro přípravu roztoku). V jejich složení není žádná laktóza (protože je přítomna pouze v pouzdru kapsle).

Dávkování

A pro léčbu akutních respiračních infekcí jako součásti komplexní terapie a pro prevenci onemocnění dýchacích cest Tsitovir 3 užívejte 1 tobolku 3krát denně 20-30 minut před jídlem a vypijte je malým množstvím vody. Průběh léčby je 3-5 dnů, po které se provede přestávka 2-3 týdnů (nebo podle schématu určeného lékařem).

Tsitovir 3 ve formě sirupu se užívá s ohledem na následující dávkování: t

 • pro děti od 1 do 3 let - 2 mililitry 3x denně;
 • pro děti od 3 do 6 let - 4 mililitry 3x denně;
 • pro děti od 6 do 10 let - 8 ml 3krát denně;
 • pro děti od 10 do 12 let - 12 ml 3krát denně.

Doporučený kurz je 4 dny, další vyšetření by mělo být koordinováno s pediatrem po vyšetření dítěte.

Sirup a hotový roztok z prášku by měl být skladován na tmavém místě, chráněn před slunečním zářením při teplotě 0 až 8 stupňů Celsia.

Možné nežádoucí účinky

U těžké vegetativní cévní dystonie může použití léku vyvolat arteriální hypotenzi. Výrobce také uvádí známé ojedinělé případy alergické reakce, které se projevují ve formě:

 • kopřivka;
 • slzy;
 • krátkodobé zvýšení tělesné teploty.

Přibližné procento možné hyperreakce je pouze 0,001%. Testy na toto skóre nebyly provedeny, neexistují ani ověřené statistiky. Jak je ukázáno, alergická reakce se vyskytuje hlavně u dětí do 3 let věku.

Při nesnášenlivosti laktózy může také dojít k průjmu, střevnímu onemocnění. U některých pacientů je toto doplněno mírnou bolestí žaludku způsobenou zvýšenou sekrecí enzymů. Ihned po vysazení přípravku Tsitovir 3 tyto příznaky vymizí.

V současné době je průměrná cena v lékárnách Ruské federace pro Tsitlovir 3:

 • kapsle (12 ks) - 337 rublů;
 • kapsle (24 ks) - 530 rublů;
 • tobolky (48 ks) - 854 rublů;
 • sirup (50 ml) - 417 rublů;
 • prášek pro přípravu roztoku (20 g) - 316 rublů;
 • prášek pro přípravu roztoku (20 g, brusinky) - 282 rublů.

Konečná cena se může mírně lišit od výše, protože záleží na regionu, finanční politice lékárenského řetězce, dodací lhůtě.

Analogy

V lékárnách nejsou žádné léky se stejným složením léčiv, ale je zde množství levných analogů Tsitovir 3 s podobným účinkem. Patří mezi ně:

 1. Amiksin (ve formě tablet). Léčivou látkou je Tiloron, který také stimuluje syntézu interferonů. Používá se při léčbě mnoha infekčních onemocnění, včetně hepatitidy A. Průměrná cena je 235 rublů.
 2. Glutoxim. Základem je roztok glutoximu v kyselině ethanové. Používá se nejen při imunodeficienci, ale také k inhibici procesu dělení rakovinných buněk. Působí komplexně. Průměrná cena je 1180 rublů.
 3. Anaferon. Základ - purifikované tělo interferonu gama. Nejvhodnější pro prevenci a léčbu virových respiračních onemocnění. Lze použít pro děti (vyrábí se speciální "dětská" forma léku). Průměrná cena je 190 rublů.
 4. Kagocel Základem drogy - Kagotsel, což je syntetický interferon induktor. Nepůsobí horší než Tsitovir 3, ale podrobné klinické studie nebyly provedeny.
 5. Interferon Posiluje komplexní funkci imunity, zvláště účinnou proti virům. Používá se také v pediatrii. Jedinou nevýhodou je uvolňovací forma (hotový roztok v ampulích). Průměrná cena je 200 rublů.

Podle anotace v oficiálních instrukcích, není vhodné přepnout na užívání analogových léků sami. Toto rozhodnutí může učinit pouze ošetřující lékař za přítomnosti úplného klinického obrazu a pacientovy anamnézy.

Předávkování

Ani výrobce, ani lékaři o případech předávkování drogami nejsou známí. Můžeme pouze předpokládat, že symptomy budou podobné těm, které se vyskytují při předávkování interferonovými deriváty. A to je možný projev alergické reakce:

 • kopřivka;
 • lokální zarudnutí, zánět kůže;
 • lokální svědění a odlupování kůže.

V případě předávkování je třeba postupovat stejně jako v případě otravy jakýmkoliv jiným farmakologickým činidlem. To znamená, co nejdříve vyčistit žaludek, vzít aktivní uhlí, vyhledat lékařskou pomoc. Lék je samozřejmě dočasně pozastaven.

Recenze

Tsitovir 3 se dlouhodobě používá ve zdravotnické praxi, tematické zdroje o něm mají tedy poměrně velký počet připomínek od těch, kterým to lékaři předepisovali. Některé z nich můžete vzít jako příklad.

Obecně platí, že působení Tsitovir 3 je ve většině hodnoceno jako pozitivní. Pro léčbu virových respiračních onemocnění je to ideální imunomodulátor, včetně dětí. Před použitím byste se však měli poradit se svým lékařem. Neměli bychom zapomínat, že dlouhodobé užívání imunomodulátorů může vyvolat inhibici přirozené syntézy interferonu, která následně nepříznivě ovlivňuje činnost imunitní funkce.

Tsitovir 3

Formy uvolňování a balení léčiva Tsitovir-3

Tsitovir-3. Prášek pro orální podání (pro děti), pomeranč, jahoda.

12 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
12 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
12 ks. - Obaly buněčných obalů (4) - kartonové obaly.

20 g - lahve (1) doplněné dávkovacím zařízením (dávkování odměrky / dávkování lžičky / dávkování pipety) - balení kartonu.

Složení a účinná látka

Složení Tsitovir-3 zahrnuje:

1 kapsle obsahuje:

 • Thymogen (A-glutamyl-tryptofan ve formě sodné soli) 500 mcg.
 • Bendazol 20 mg.
 • Kyselina askorbová 50 mg.

Pomocné látky: monohydrát laktosy - 97,8 mg, stearát vápenatý - 1,7 mg.

Složení obalu kapsle: pouzdro: oxid titaničitý - 2%, želatina - až 100% víčko: oxid titaničitý - 2%, barvivo při západu slunce při západu slunce - 0,2190%, barvivo azorubin - 0,0328%, želatina - až 100%.

V 1 ml připraveného roztoku obsahuje:

 • Alfa-glutamyl-tryptofan (sodná sůl thymogenu z hlediska timogenu) 0,15 mg.
 • Kyselina askorbová 12 mg.
 • Hydrochlorid bendazolu (Dibazol) 1,25 mg.

Pomocné látky: fruktóza - 386,6 mg (v přípravku bez příchutě), fruktóza - 386,2 mg (v přípravku s příchutí), aromata identická s přírodním "pomerančem" nebo "brusinkou" nebo "jahoda" - 0,4 mg.

sirup pro děti:
1 ml obsahuje 12 mg kyseliny askorbové, 1,25 mg bendazolu, 150 mg mcg sodíku sodného
pomocné látky: sacharóza, čištěná voda
50 ml v láhvi z tmavého skla, doplněné dávkovací lžičkou.

Farmakologický účinek

Imunomodulační lék je prostředek etiotropní a imunostimulační terapie, který je zprostředkován antivirovým účinkem proti virům chřipky A a B a jiným virům, které způsobují akutní respirační virová onemocnění.

Bendazol indukuje tvorbu endogenního interferonu v těle, má imunomodulační účinek (normalizuje imunitní reakci organismu). Enzymy, jejichž produkce je indukována interferonem v buňkách různých orgánů, inhibují replikaci virů.

Alfa-glutamyl-tryptofan (timogen) je synergistem imunomodulačního účinku bendazolu, který normalizuje imunitu T-buněk.

Kyselina askorbová aktivuje humorální imunitu, normalizuje propustnost kapilár, čímž snižuje zánět a vykazuje antioxidační vlastnosti, neutralizuje kyslíkové radikály doprovázející zánětlivý proces, zvyšuje odolnost organismu vůči infekci.

Při podávání uvnitř léčiva je kompletně absorbován z gastrointestinálního traktu. Biologická dostupnost bendazolu - asi 80%, alfa-glutamyl-tryptofanu - ne více než 15%, kyseliny askorbové - až 70%. Kyselina askorbová se vstřebává z gastrointestinálního traktu (hlavně v jejunu). Vazba na plazmatické proteiny - 25%. Tmax po požití - 4 hodiny snadno proniká do leukocytů, krevních destiček a pak do všech tkání, proniká placentární bariérou. Nemoci gastrointestinálního traktu (žaludeční vřed a duodenální vřed, porucha střevní motility, napadení červy, giardiasis), použití čerstvých zeleninových a ovocných šťáv, alkalický nápoj snižuje vazbu kyseliny askorbové ve střevě. Kyselina askorbová je metabolizována hlavně v játrech s tvorbou deoxyascorbic, pak oxaloacetic a diketogulonic kyseliny. Vylučuje se ledvinami, střevy, potem, mateřským mlékem v nezměněné formě a ve formě metabolitů.

Biotransformační produkty bendazolu v krvi jsou dva konjugáty vytvořené jako výsledek methylace a karboethoxylace imidazolové iminoskupiny imidazolového imidazolu: 1-methyl-2-benzylbenzimidazolu a 1-karboethoxy-2-benzylbenzimidazolu. Metabolity bendazolu se vylučují močí.

Alfa-glutamyl-tryptofan pod vlivem peptidáz je rozdělen na kyselinu L-glutamovou a L-tryptofan, které tělo používá při syntéze proteinů.

Co Tsitovir-3 pomáhá: indikace

Prevence a komplexní léčba chřipky a ARVI:

 • u dospělých a dětí starších 6 let (tobolky)
 • u dětí od 1 roku věku (roztok pro perorální podání, sirup).

Kontraindikace

 • diabetes mellitus (perorální roztok, sirup)
 • děti do 1 roku (perorální roztok, sirup)
 • děti do 6 let (kapsle)
 • těhotenství
 • přecitlivělost na léčivo.

S opatrností: během kojení je použití možné, pokud zamýšlený přínos pro matku převažuje nad možným rizikem pro dítě.

Tsitovir-3 během těhotenství a kojení

Léčivo je kontraindikováno pro použití v těhotenství.

Během kojení je užívání možné, pokud zamýšlený přínos pro matku převažuje nad možným rizikem pro dítě.

Tsitovir-3: návod k použití

Lék se užívá perorálně 30 minut před jídlem.

Pro účely prevence a léčby jsou dospělým a dětem od 6 let předepsány 1 tobolky. 3 krát denně

Léčebné a profylaktické režimy jsou identické.

Lék ve formě sirupu nebo perorálního roztoku je předáván dětem ve věku od 1 do 3 let a 2 ml sirupu 3krát denně pro děti ve věku od 3 do 6 let - 4 ml 3krát denně pro děti ve věku od 6 do 10 let let - 8 ml 3krát denně pro děti od 10 let - 12 ml 3krát denně.

Průběh prevence nebo léčby je 4 dny.

V případě potřeby opakujte průběh prevence po 3-4 týdnech.

Podmínky přípravy perorálního roztoku

Do lahvičky s práškem přidejte 40 ml vody (vařené, ochlazené na pokojovou teplotu), dobře protřepejte. Obsah musí být zcela rozpuštěn. Objem roztoku po přidání vody - 50 ml.

Vedlejší účinky

Vzhledem k tomu, kardiovaskulární systém: krátkodobé snížení krevního tlaku.

Alergické reakce: vzácně - kopřivka (v takových případech je užívání léčiva zastaveno a je předepsána symptomatická léčba, antihistaminika).

Zvláštní pokyny

Pokud je doporučeno opakované podání s použitím roztoku pro perorální podání nebo sirup, je doporučeno kontrolovat hladinu glukózy v krvi.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Lék neovlivňuje schopnost řídit vozidla a další potenciálně nebezpečné činnosti, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Seznámení s jinými léky

Interakce alfa-glutamyl-tryptofanu s léky nebyla detekována.

Bendazol zabraňuje zvýšení hladiny OPSS v důsledku neselektivních betablokátorů. Posiluje hypotenzní účinek antihypertenziv a diuretik. Fentolamin zvyšuje hypotenzní účinek bendazolu.

Kyselina askorbová zvyšuje koncentraci benzylpenicilinu a tetracyklinů v krvi. Zlepšuje intestinální absorpci preparátů železa. Snižuje účinnost heparinu a nepřímých antikoagulancií. Kyselina acetylsalicylová (ASA), perorální antikoncepce, čerstvé šťávy a alkalické nápoje snižují její absorpci a absorpci. Při současném užívání s ASA zvyšuje vylučování kyseliny askorbové močí a snižuje vylučování ASA. ASA snižuje absorpci kyseliny askorbové asi o 30%. Kyselina askorbová zvyšuje riziko krystalurie při léčbě krátkodobě působících salicylátů a sulfonamidů, zpomaluje vylučování kyselin ledvinami, zvyšuje vylučování léčiv alkalickou reakcí (včetně alkaloidů), snižuje koncentraci perorálních kontraceptiv v krvi. Při současném použití snižuje chronotropní účinek isoprenalinu. Snižuje terapeutický účinek antipsychotik (neuroleptik) - fenothiazinových derivátů, tubulární reabsorpce amfetaminu a tricyklických antidepresiv. Barbituráty a primidon zvyšují vylučování kyseliny askorbové v moči.

Předávkování

Případy předávkování léky Tsitovir®-3 nejsou popsány.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Lék by měl být skladován při teplotě ne vyšší než 25 ° C.

Připravený roztok skladujte na místě chráněném před světlem při teplotě od 0 ° C do 8 ° C.

3 roky. Doba použitelnosti připraveného roztoku je 10 dnů (roztok).

Analogy a ceny

Mezi zahraniční a ruské analogy Tsitovir-3 jsou:

Timogen. Výrobce: Tsitomed (Rusko). Cena v lékárnách od 346 rublů.

Recenze

Tyto recenze o drogách Tsitovir-3, které jsme automaticky našli na internetu:

Aby se v nejnepříznivějším okamžiku nedostal do nemoci, absolvoval kurz pro profylaxi před cestou do horkých zemí. Pohodlně, musíte si vzít jen 4 dny, tři kapsle denně, ne zatěžující a jak se ukázalo, že je to velmi účinné, nedávno se vrátil, zdravý, měl velkou dovolenou.

Níže můžete zanechat recenzi! Pomáhá Tsitovir-3 vyrovnat se s onemocněním?

Tsitovir® -3 (Cytovir-3)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

3D obrazy

Složení a uvolňovací forma

v polymerových nádobkách nebo v blistrech po 12; v krabičce po 1 bance nebo balení.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Antivirová látka (induktor interferonu). Bendazol, který indukuje tvorbu endogenního interferonu v lidském těle, má imunomodulační účinek (normalizuje imunitní reakci organismu). Enzymy, jejichž produkce je indukována interferonem v buňkách různých orgánů, inhibují replikaci virů. Thymogen je ko-efektor imunomodulačního působení bendazolu, působí na imunitu T-buněk. Kyselina askorbová aktivuje humorální imunitu, normalizuje propustnost kapilár, čímž snižuje zánět a vykazuje antioxidační vlastnosti, neutralizuje kyslíkové radikály doprovázející zánětlivý proces. Lék je prostředkem etiotropické a imunomodulační terapie, má antivirový účinek proti virům chřipky A a B a dalším virům, které způsobují SARS.

Indikace léčiva Tsitovir® -3

ARVI (prevence a léčba v raných stadiích).

Kontraindikace

tendence k trombóze;

atopická forma bronchiálního astmatu;

děti do 6 let.

S opatrností - současně prováděna antikoagulační terapie.

Vedlejší účinky

Dávkování a podávání

Uvnitř, po jídle, 1 čepice. 3krát denně po dobu 4 dnů (léčebné a profylaktické režimy jsou identické).

Předávkování

Symptomy: krátkodobé snížení krevního tlaku u pacientů s vegetativní cévní dystonií, starších pacientů.

Léčba: je nutná kontrola funkce ledvin, krevního tlaku a koncentrace glukózy v krvi.

Podmínky skladování léčiva Tsitovir® -3

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léčiva Tsitovir® -3

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Synonyma nosologických skupin

Ceny v lékárnách v Moskvě

Zanechte svůj komentář

Aktuální poptávkový index, ‰

Stanovisko "Lékaři Ruské federace" na drogu Tsitovir ® -3

Registrační certifikáty Tsitovir ® -3

 • Lékárnička
 • Internetový obchod
 • O společnosti
 • Kontaktujte nás
 • Kontakty vydavatele:
 • +7 (495) 258-97-03
 • +7 (495) 258-97-06
 • E-mail: [email protected]
 • Adresa: Rusko, 123007, Moskva, st. 5. Mainline, 12.

Oficiální stránky Skupiny firem RLS ®. Hlavní encyklopedie drog a lékárenského sortimentu ruského internetu. Referenční kniha léků Rlsnet.ru poskytuje uživatelům přístup k návodům, cenám a popisům léků, doplňků stravy, zdravotnických prostředků, zdravotnických prostředků a dalšího zboží. Farmakologická referenční kniha obsahuje informace o složení a formě uvolnění, farmakologickém účinku, indikacích pro použití, kontraindikacích, vedlejších účincích, lékových interakcích, způsobu užívání léčiv, farmaceutických společnostech. Drogová referenční kniha obsahuje ceny léků a produktů farmaceutického trhu v Moskvě a dalších městech Ruska.

Přenos, kopírování, šíření informací je bez svolení společnosti RLS-Patent LLC zakázáno.
Při citování informačních materiálů zveřejněných na stránkách www.rlsnet.ru je vyžadován odkaz na zdroj informací.

Jsme v sociálních sítích:

© 2000-2018. REGISTR MEDIA RUSSIA ® RLS ®

Všechna práva vyhrazena.

Komerční využití materiálů není povoleno.

Informace určené zdravotnickým pracovníkům.

Tsitovir - návod k použití

Pro ochranu proti kašli, nachlazení, virovým onemocněním je lék Tsitovir určen - návod k použití obsahuje informace o způsobu užívání léku v závislosti na věku a typu onemocnění. Lék je k dispozici ve třech populárních formátech, které mají stimulovat imunitu dospělých a dětí. Naučte se užívat lék podle návodu k použití.

Antiviral Tsitovir

Imunostimulační lék je zaměřen na ochranu imunitního systému v těle, zvyšuje jeho aktivitu, aby odolával virům a bakteriím v chladném období. Léčivo obsahuje komplex účinných látek, které působí společně. Mezi ně patří alfa-glutamyl-tryptofan sodný, vitamin C a hydrochlorid bendazolu. Lék je určen k aktivaci buněk proti patogenům.

Složení

Tsitovir je dostupný ve třech formátech - sirup, kapsle a prášek pro přípravu roztoku. Přečtěte si podrobné složení každého z nich:

Bezbarvá nebo nažloutlá viskózní kapalina

Tvrdé želatinové tobolky s bílým tělem a oranžovým víčkem uvnitř bílého žlutého prášku bez zápachu

Bílý nebo nažloutlý prášek, vodný roztok má 4 možnosti: bez příchutí, pomeranče, jahody nebo brusinky

Koncentrace alfa-glutamyl-tryptofanu sodného, ​​mg

0,15 až 1 ml připraveného roztoku

Koncentrace kyseliny askorbové v mg

Koncentrace hydrochloridu bendazolu, mg

Stearát vápenatý, monohydrát laktózy, želatina, oxid titaničitý, barviva

Fruktóza, příchutě identické s přírodními

50 ml tmavé skleněné lahvičky s dávkovacím zařízením (šálek, lžíce nebo pipeta) s návodem k použití

Balení konturových buněk po 12, 24 nebo 48 ks.

Tmavé skleněné nebo polymerové lahve po 20 g s jedním nebo dvěma dávkovacími přístroji (sklenice, lžíce nebo sklenice a pipeta)

Farmakodynamika a farmakokinetika

Imunomodulační lék má antivirový účinek proti virům chřipky A a B, dalším původcům akutních virových onemocnění. Tsitovir je prostředek etiotropní a imunostimulační terapie, snižuje závažnost klinických příznaků onemocnění, zkracuje dobu jejich projevu. Aktivní složka bendazol podporuje tvorbu interferonu v těle, má imunomodulační účinek, normalizuje imunitní odpověď. Interferon indukuje produkci enzymů, které působí na replikaci viru.

Aktivní složka alfa-glutamyl-tryptofanu nebo timogenu normalizuje buněčnou imunitu, je synergistem imunomodulačního účinku bendazolu (posiluje ho). Vitamin C aktivuje humorální imunitu, propustnost kapilár je normální, snižuje zánět. Kyselina askorbová je antioxidant, neutralizuje kyslíkové radikály, které vznikají během zánětu, zvyšuje odolnost organismu vůči infekcím dýchacích cest.

Při požití se Tsitovir vstřebává ze žaludku a střeva o 100%, dostupnost bendazolu a vitaminu C je až 70-80% a timogen je 15%. Lék se váže na plazmatické proteiny o 25%, začíná působit po čtyřech hodinách. Léčivo vstupuje do leukocytů, destiček, lymfocytů, tkáně přes placentární bariéru. Účinnost léčiva je omezena onemocněními gastrointestinálního traktu, invazí helmintik, pitím čerstvých šťáv nebo pitím alkalické reakce.

Účinné složky přípravku jsou metabolizovány v játrech, vylučovány ledvinami močí, střevy stolicí a mateřským mlékem. Kyselina askorbová se rozkládá na deoxyaskorbové, oxaloctové a diketogulonové kyseliny, bendazol na dva konjugáty, timogen na kyselinu glutamovou a tryptofan, které nejsou vylučovány tělem, ale účastní se syntézy proteinů.

Tsitovir-3

Účinná látka

Poslední aktualizace popisu výrobce

Latinský název

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

 • J06 Akutní infekce horních cest dýchacích vícečetné a neurčené lokalizace
 • J10 Chřipka způsobená identifikovaným virem chřipky
 • J22 Nespecifikovaná akutní infekce dolních dýchacích cest

Složení a uvolňovací forma

v polymerových nádobkách nebo v blistrech po 12; v krabičce po 1 bance nebo balení.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Antivirová látka (induktor interferonu). Bendazol, který indukuje tvorbu endogenního interferonu v lidském těle, má imunomodulační účinek (normalizuje imunitní reakci organismu). Enzymy, jejichž produkce je indukována interferonem v buňkách různých orgánů, inhibují replikaci virů. Thymogen je ko-efektor imunomodulačního působení bendazolu, působí na imunitu T-buněk. Kyselina askorbová aktivuje humorální imunitu, normalizuje propustnost kapilár, čímž snižuje zánět a vykazuje antioxidační vlastnosti, neutralizuje kyslíkové radikály doprovázející zánětlivý proces. Lék je prostředkem etiotropické a imunomodulační terapie, má antivirový účinek proti virům chřipky A a B a dalším virům, které způsobují SARS.

Indikace

ARVI (prevence a léčba v raných stadiích).

Kontraindikace

tendence k trombóze;

atopická forma bronchiálního astmatu;

děti do 6 let.

S opatrností - současně prováděna antikoagulační terapie.

Vedlejší účinky

Předávkování

Symptomy: krátkodobé snížení krevního tlaku u pacientů s vegetativní cévní dystonií, starších pacientů.

Léčba: je nutná kontrola funkce ledvin, krevního tlaku a koncentrace glukózy v krvi.

Dávkování a podávání

Uvnitř, po jídle, 1 čepice. 3krát denně po dobu 4 dnů (léčebné a profylaktické režimy jsou identické).

instrukce pro lékařské použití léku cytovir® -3

INDIKACE K POUŽITÍ:
Prevence a komplexní léčba chřipkových a akutních respiračních virových infekcí u dospělých a dětí starších 6 let.

KONTRAINDIKACE:
Přecitlivělost na složky léku, těhotenství, věk dětí do 6 let.

UPOZORNĚNÍ:
během kojení je použití možné, pokud zamýšlený přínos pro matku převažuje nad možným rizikem pro dítě.

ZPŮSOB PODÁNÍ A DÁVKY: t
Dospělí a děti od 6 let pro prevenci a léčbu perorálních tobolek 3x denně 30 minut před jídlem.
Aplikační kurz - 4 dny. Profylaktický průběh se v případě potřeby opakuje po 3-4 týdnech.

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY:
Alergické reakce, krátkodobé snížení krevního tlaku.

PŘEKRÝVAT:
Symptomy: krátkodobé snížení krevního tlaku u pacientů s vegetovaskulární dystonií, starších pacientů. Sledování funkce ledvin, krevního tlaku a koncentrace glukózy v krvi je nezbytné.

Interakce s jinými léky:
Není identifikován.

INDIKACE K POUŽITÍ:
Prevence a komplexní léčba chřipkových a akutních respiračních virových infekcí u dospělých a dětí starších 6 let.

KONTRAINDIKACE:
Přecitlivělost na složky léku, těhotenství, věk dětí do 6 let.

UPOZORNĚNÍ:
během kojení je použití možné, pokud zamýšlený přínos pro matku převažuje nad možným rizikem pro dítě.

ZPŮSOB PODÁNÍ A DÁVKY: t
Dospělí a děti od 6 let pro prevenci a léčbu perorálních tobolek 3x denně 30 minut před jídlem.
Aplikační kurz - 4 dny. Profylaktický průběh se v případě potřeby opakuje po 3-4 týdnech.

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY:
Alergické reakce, krátkodobé snížení krevního tlaku.

PŘEKRÝVAT:
Symptomy: krátkodobé snížení krevního tlaku u pacientů s vegetovaskulární dystonií, starších pacientů. Sledování funkce ledvin, krevního tlaku a koncentrace glukózy v krvi je nezbytné.

Interakce s jinými léky:
Není identifikován.

SLOŽENÍ: JEDNA KAPOTA
Účinné látky: alfa-glutamyl-tryptofan sodný (Thymogen® sodný) 0,5 mg, kyselina askorbová 50 mg, hydrochlorid bendazolu (Dibazol) 20 mg;
Pomocné látky: monohydrát laktózy 97,8 mg, stearát vápenatý 1,7 mg;

SLOŽENÍ SHELL CAPSULES:
Tělo: oxid titaničitý 2%, želatina do 100%. Víko: oxid titaničitý 2%, barvivo slunce-slunce žlutá 0,2190%, barvivo azorubin 0,0328, želatina do 100%.

POPIS:
Tvrdé želatinové kapsle č. 3 s bílým tělem a oranžovým víčkem. Obsah tobolek je bílý až žlutý prášek, bez zápachu.

ZVLÁŠTNÍ POKYNY:
Droga neovlivňuje schopnost řídit vozidla a zabývat se jinými potenciálně nebezpečnými činnostmi, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti a psychomotorické rychlostní reakce.

FORMULÁŘ PRO VYDÁNÍ:
Kapsle Na 12 tobolkách v blistru z obalu z polyvinylchloridu a hliníkové fólie. Jedno, dvě nebo čtyři blistry s návodem k použití v kartonu.

PODMÍNKY SKLADOVÁNÍ:
Při teplotě ne vyšší než 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

ŽIVOT:
3 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

PODMÍNKY VOLÁNÍ:
bez lékařského předpisu.

MAJITEL / ORGANIZACE REGISTRAČNÍ OSVĚDČENÍ PŘIJÍMÁ REKLAMA NA KVALITU PŘÍPRAVY:
CJSC "Lékařský a biologický výzkum a výrobní komplex" Tsitomed ". T Rusko, 191023, Petrohrad, Muchnaya lane, 2, tel / fax (812) 315-88-34, www.cytomed.ru.

VÝROBCI:
CJSC „Lékařský a biologický výzkumný a výrobní komplex“ Tsitomed “, Rusko, 199178, Petrohrad, Vasiljevský ostrov, 57 Maliy Prospekt, Bldg. 4, svítí. F; JSC Cytomed (Cytomed Oy), Finsko, 55300 Rauha, Laastitie 1.

Stáhnout instrukce
Ruská federace

Download Reg. certifikát
Ruská federace

© 2016 Skupina léčiv Tsitovir-3
Všechna práva vyhrazena.

Výrobce "Cytomed"
Rusko, St. Petersburg, Muchnoy lane, 2

Účinná složka Tsitovir

◊ Tvrdé želatinové tobolky s bílým tělem a oranžovým víčkem.

Pomocné látky: laktóza, stearát vápenatý.

12 ks. - Balíčky buněk Contour (1) - lepenkové obaly 12 ks. - polymerové plechovky (1) - kartonové obaly.

Sirup pro děti žluté nebo světle žluté barvy.

Pomocné látky: sacharóza, čištěná voda.

50 ml - tmavé skleněné lahve (1) doplněné dávkovací lžící - balení kartonu.

Farmakologický účinek

Imunomodulační lék, který ovlivňuje reakci buněčné, humorální imunity a nespecifické rezistence organismu. Má interferonogenní účinek.

Bendazol, který je součástí léčiva, indukuje produkci endogenního interferonu. Interferonem indukované enzymy v buňkách různých orgánů inhibují virovou replikaci. Navíc aktivací imunokompetentních buněk léčivo pomáhá normalizovat imunitní stav.

Thymogen působí na imunitu T-buněk.

Kyselina askorbová aktivuje humorální imunitu, normalizuje propustnost kapilár, čímž potlačuje zánětlivý proces.

Farmakokinetika

Po požití se zcela vstřebává z gastrointestinálního traktu. Biologická dostupnost bendazolu je asi 80%, timogen - ne více než 15% a kyselina askorbová - 90%.

Thymogen pod vlivem peptidáz je rozdělen do L-glutamové kyseliny a L-tryptofanu, které tělo používá při syntéze proteinů.

Metabolity kyseliny askorbové a bendazolu se vylučují močí. Komponenty T1 / 2 nepřesahují 3 hodiny.

Dávkování

Lék se užívá perorálně 30 minut před jídlem.

Pro účely prevence a léčby jsou dospělým a dětem od 6 let předepsány 1 tobolky. 3 krát denně po dobu 4 dnů.

Děti ve věku od 1 do 3 let by měly být předepsány 2 ml sirupu 3krát denně po dobu 4 dnů; děti ve věku od 3 do 6 let - 4 ml 3krát denně po dobu 4 dnů; děti ve věku od 6 do 10 let - 8 ml 3krát denně po dobu 4 dnů; děti starší 10 let - 12 ml 3krát denně po dobu 4 dnů.

Pro profylaktické účely může být druhý cyklus léčby prováděn za 3-4 týdny.

Předávkování

Údaje o předávkování lékem Tsitovir®-3 no.

Interakce s léky

Léková interakce léčiva Tsitovir®-3 není popsána.

Použití v průběhu březosti a laktace

Léčivo je kontraindikováno pro použití během těhotenství a kojení.

Vedlejší účinky

Od kardiovaskulárního systému: krátkodobý pokles krevního tlaku (u pacientů s neurocirkulační dystonií).

Jiné: alergické reakce.

Podmínky skladování

Seznam B. Lék by měl být skladován na suchém, tmavém místě, mimo dosah dětí při teplotě ne vyšší než 25 ° C. Doba použitelnosti tobolek - 3 roky, sirup - 2 roky.

Indikace

- prevence a symptomatická léčba časných stadií chřipky a dalších akutních respiračních virových infekcí.

Kontraindikace

- diabetes (pro sirup);

- děti do 6 let (pro kapsle);

- těhotenství (u tobolek);

- období laktace (pro kapsle);

- Přecitlivělost na léčivo.

Zvláštní pokyny

Při dlouhodobém užívání sirupu je nutné pravidelné sledování renálních funkcí a hladiny glukózy v krvi.

V doporučených dávkách je léčivo Tsitovir®-3 kompatibilní se všemi prostředky používanými pro symptomatickou léčbu chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí.

Použití při poruše funkce ledvin

Při dlouhodobém užívání je nutné pravidelné sledování renálních funkcí.

Obchodní podmínky lékárny

Tobolky jsou schváleny pro použití jako prostředek OTC. Předepsaný sirup

Tsitovir-3 - návod k použití

Pro prevenci chřipkových a jiných respiračních virových onemocnění se doporučuje použití léků ke zvýšení antivirové imunity. Jedním z těchto léků je Tsitovir-3 - návod k použití pomůže pochopit, jak lék zabraňuje výskytu zánětlivých a toxických reakcí během nachlazení: horečka, bolest hlavy, slabost.

Lék Tsitovir-3

Farmakologické léčivo Tsitovir slouží k nespecifické profylaxi akutních respiračních virových infekcí. Hlavním principem působení léku je zvýšení antivirové imunity. Princip vlivu na hlavní vazby antivirové imunitní obrany těla je položen na základě Tsitovirovy akce:

 • stimulace tvorby vlastního interferonu;
 • aktivace různých specifických nespecifických obranných mechanismů proti virům;
 • aktivace antioxidačního systému.

Složení a uvolňovací forma

Dostupný imunomodulátor v několika dávkových formách: prášek, sirup, kapsle pro orální podání. Složení farmakologického léčiva závisí na formě uvolňování.

Vydání formy Tsitovir-3

Složení léčiva

1 tobolka obsahuje: timogen - 500 µg; Bendazol - 20 mg; kyselina askorbová - 50 mg; kukuřičný škrob - 10 mg; monohydrát laktózy - 97 mg.

1 ml obsahuje: kyselinu askorbovou - 12 mg; Bendazol - 1,25 mg; timogen sodíku –150 µg; sacharóza - 150 mg.

Prášek pro přípravu roztoku

1 sáček obsahuje: alfa-glutamyl-tryptofan - 0,15 mg; kyselina askorbová - 12 mg; Hydrochlorid bendazolu (dibazol) - 1,25 mg; fruktóza - 350 mg.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Cytovir-3 je imunomodulační lék, který je prostředkem etiotropické, profylaktické a imunostimulační farmakologické terapie pacientů. Lék má přímý a nepřímý antivirový účinek proti virům různých skupin, které způsobují akutní respirační virové infekce u dospělých a dětí. Hlavní účinnou složkou léčiva je bendazol, který indukuje produkci interferonu v imunitních buňkách. Interferon inhibuje replikaci virů a zabraňuje jejich reprodukci.

Při požití se léčivo rychle a úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu (zejména z tenkého střeva). Biologická dostupnost látky je asi 90%, zatímco složky léčiva jsou spojeny s plazmatickými proteiny o 30%. Maximální koncentrace v krvi je dosažena 3-4 hodiny po požití. Lék je metabolizován hlavně v játrech, vylučován močí, stolicí a potem.

V případě jaterní patologie, akutního a chronického selhání ledvin se lék hromadí v těle, ale nezpůsobuje toxické účinky na orgány a systémy. Depozice hlavních složek léčiva se projevuje svěděním kůže, vyrážkou (někdy podobnou hemoragii), nevolností, závratěmi, změnou barvy kůže, sliznicemi.

Indikace pro použití

Hlavní indikací pro použití léčiva Tsitovir je nespecifická prevence akutních respiračních virových infekcí (včetně chřipky) u dospělých a dětí. Přímo pro léčbu SARS léky, zpravidla není předepsán, protože není dostatečně účinný v období nástupu onemocnění. Během epidemií ARVI se doporučuje preventivní léčba.

Tsitovir-3: návod k použití

Složení

timogen sodný (alfa-glutamyl-tryptofan sodný) 0,0005 g dibazolu (bendazol) 0,0200 g

kyselina askorbová 0,0500 g

Pomocné látky: mléčný cukr, stearát vápenatý

dostatečné množství na hmotnost 0,17 g

Složení obalu kapslí:

Tělo oxidu titaničitého (E171) 2%, želatina až 100%. Víko: oxid titaničitý (E171) 2%, oranžové barvivo (E110) 0,2190%, červené barvivo (E122) 0,0328%, želatina do 100%.

Popis

Tvrdé želatinové tobolky s bílým tělem a oranžovým víčkem. Obsah tobolek je bílý nebo téměř bílý.

Farmakologický účinek

Lék je prostředkem imunostimulační terapie.

protože má interferonogenní účinek. Bendazol, který je součástí léčiva, indukuje tvorbu endogenního interferonu v těle. Interferonem indukované enzymy v buňkách různých orgánů inhibují virovou replikaci. Navíc aktivací imunokompetentních buněk léčivo pomáhá normalizovat imunitní stav. Thymogen sodný působí na imunitu T-buněk. Kyselina askorbová aktivuje humorální imunitu, normalizuje propustnost kapilár, čímž potlačuje zánětlivý proces.

Farmakokinetika

při požití je lék kompletně absorbován z gastrointestinálního traktu. Biologická dostupnost bendazolu je asi 80%, thymogen sodný - ne více než 15% a kyselina askorbová - 90%. Metabolity kyseliny askorbové a bendazolu se vylučují močí. Sodná sůl thymogenu je štěpena peptidázami na kyselinu L-glutamovou a L-tryptofan, které tělo používá při syntéze peptidů. Poločas rozpadu složek nepřesahuje 3 hodiny.

Indikace pro použití

Prevence a symptomatická léčba časných stadií chřipky a dalších akutních respiračních virových infekcí.

Kontraindikace

Zvýšená individuální citlivost na složky léčiva.

Těhotenství a kojení

Nepoužívat během těhotenství a kojení.

Vedlejší účinky

Jsou možné krátkodobé snížení krevního tlaku u pacientů trpících vegetativní vaskulární dystonií, alergických reakcí.

Předávkování

Lék je netoxický, nebyly pozorovány případy předávkování.

Interakce s jinými léky

Funkce aplikace

Dětský věk Nepoužívat pro děti do 6 let.

Dopad na řízení a práci se strojním zařízením

Nemá vliv na řízení vozidla a práci s mechanismy.

Formulář vydání

12 tobolek v blistrovém obalu z PVC fólie a hliníkové fólie nebo 12 tobolek v polymerových bankách o objemu 10, 20 nebo 30 ml se zátkou s těsnícím prvkem nebo s bavlněnou kuličkou nad kapslí a víčkem s prvním ovládáním otevření. Jedno balení nebo plechovka s návodem k použití je umístěna v kartonu.

Podmínky skladování

Doba použitelnosti

3 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Tsitovir-3

Latinský název: Cytovir-3

Účinná látka: alfa-glutamyl-tryptofan + kyselina askorbová + bendazol (Alfa-glutamyl-tryptofan + kyselina askorbová + Bendazol)

Výrobce: ZAO MBNPK CITOMED, ​​RF

Popis aktualizace: 10/06/17

Ceník online lékáren:

Tsitovir-3 je kombinační lék používaný k léčbě a prevenci některých virových onemocnění. Podle klinické farmakologické skupiny je lékem imunomodulační lék.

Forma uvolnění a složení

Tsitovir-3 se vyrábí ve formě tvrdých želatinových kapslí s bílými a oranžovými uzávěry a ve formě světle žlutého sirupu, který se používá k léčbě dětí. Tobolky jsou baleny v blistrech s buněčnou konturou.

Sirup je k dispozici v 50 ml tmavých lahvičkách. Kompletní se sirupem připojenou odměrnou lžící.

Indikace pro použití

Používá se k léčbě akutních respiračních virových onemocnění v počátečních stadiích, zejména chřipce. Používá se také k prevenci akutních respiračních onemocnění.

Kontraindikace

Kontraindikace:

 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • arteriální hypertenze;
 • tromboflebitida,
 • zvýšené srážení krve;
 • bronchiální astma;
 • diabetes mellitus;
 • svalový hypertonus;
 • během těhotenství a kojení.

Nepoužívejte lék ve formě tobolek pro léčbu dětí mladších šesti let.

Návod k použití Tsitovir-3 (způsob a dávkování) t

Užívá se orálně půl hodiny před jídlem.

Pro prevenci nebo léčbu některých virových onemocnění by dospělí a děti starší 6 let měli užívat 1 tobolku léku třikrát denně. Užívá se v prvních 4 dnech nemoci.

Pro léčbu dětí mladších 6 let by měl být Tsitovir-3 používán ve formě sirupu. Dávka sirupu se vypočítá v závislosti na věku dítěte:

 • děti ve věku od 1 do 3 let užívají 2 ml třikrát denně;
 • děti ve věku od 3 do 6 let - 4 ml sirupu třikrát denně;
 • děti ve věku od 6 do 10 let užívají 8 ml sirupu třikrát denně;
 • děti ve věku 10-14 let - 12 ml třikrát denně.

Při použití léčiva ve formě sirupu je doba trvání léčby také 4 dny. Jako profylaktické činidlo používané v podobných dávkách.

Tsitovir-3 může být používán jako profylaktický jednou měsíčně (to znamená, že jsou prováděny opakované cykly opakování každé 3-4 týdny).

Vedlejší účinky

Lék je u většiny pacientů docela dobře snášen. Někdy se však na pozadí aplikace mohou objevit následující nežádoucí účinky:

 • různé projevy alergických reakcí (zarudnutí, svědění, kožní vyrážky);
 • krátkodobý pokles krevního tlaku (pozorovaný u pacientů s neurocirikulační dystonií) - ze strany kardiovaskulárního systému.

Předávkování

Známky předávkování: krátkodobé snížení krevního tlaku u pacientů s vegetativní cévní dystonií, starších pacientů.

Léčba předávkování zahrnuje monitorování funkce ledvin, krevního tlaku a koncentrací glukózy v krvi.

Analogy Tsitovir-3

Analogy pro ATH kód: BCG vakcína, Pidotimod, Glatiramer acetát, Plerixaphor, Amiksin.

Léky s podobným mechanismem účinku (shoda shody ATC kódu 4. úrovně): Derinat.

Nedělejte rozhodnutí o výměně léku sami, poraďte se se svým lékařem.

Farmakologický účinek

Tsitovir-3 jako imunomodulační lék může mít pozitivní vliv na reakce humorální a buněčné imunity. Má také příznivý vliv na nespecifickou odolnost organismu. Kromě toho má léčivo interferonogenní účinek.

Všechny výše uvedené vlastnosti jsou způsobeny vlastnostmi účinných látek, které tvoří tento lék:

 • Thymogen má pozitivní vliv na imunitu T-buněk.
 • Bendazol indukuje syntézu endogenního interferonu. Také za působení bendazolu jsou aktivovány imunokompetentní buňky, což zase vede k normalizaci imunitního stavu.
 • Kyselina askorbová nejen přispívá k aktivaci humorální imunity, ale také normalizuje propustnost kapilár, čímž zastavuje vývoj zánětlivého procesu.

Určeno pouze pro perorální použití. Když si vezmete pilulku nebo sirup uvnitř, lék je zcela vstřebán z gastrointestinálního traktu.

Zvláštní pokyny

Pokud je doporučeno opakované podání s použitím roztoku pro perorální podání nebo sirup, je doporučeno kontrolovat hladinu glukózy v krvi.

Lék neovlivňuje schopnost řídit vozidla a další potenciálně nebezpečné činnosti, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Během těhotenství a kojení

Kontraindikováno během těhotenství a během kojení.

V dětství

Tobolky jsou kontraindikovány u dětí mladších 6 let a sirup až 1 rok.

Interakce s léky

Informace o lékových interakcích Tsitovir-3 s jinými léky nejsou popsány.

Obchodní podmínky lékárny

Prodává se bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Uchovávejte v temnu a mimo dosah dětí. Doba použitelnosti - 3 roky.

Cena v lékárnách

Náklady na Tsitovir-3 pro 1 balení 192 rublů.

Popis zveřejněný na této stránce je zjednodušenou verzí oficiální verze souhrnu léku. Informace jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou vodítkem pro samoléčbu. Před použitím léku se poraďte s odborníkem a přečtěte si pokyny schválené výrobcem.