Coldrex MaxGripp

◊ Prášek pro přípravu ústního (citrónového) roztoku světle žluté barvy s vůní citronu; připravený roztok je zakalený, nažloutlý, s vůní citronu, bez povrchové pěny a pevných inkluzí.

Pomocné látky: sacharóza - 3725 mg, kyselina citrónová - 680 mg, citrát sodný - 430 mg, kukuřičný škrob - 200 mg, citronová příchuť - 200 mg, cyklamát sodný - 79 mg, sacharinát sodný - 54 mg, barvivo kurkumin (E100) - 7 mg, koloidní oxid křemičitý - 2 mg.

6,427 g - vícevrstvé sáčky (5) - kartony.
6,427 g - vícevrstvé sáčky (10) - kartonové obaly.

Kombinované léčivo pro symptomatickou léčbu nachlazení a jiných infekčních a zánětlivých onemocnění.

Paracetamol má antipyretický, analgetický účinek. Obsah paracetamolu v přípravku odpovídá maximální jednorázové dávce, která je povolena bez lékařského předpisu.

Fenylefrin je vazokonstriktor, zmírňuje nazální kongesci (omezuje cévy nosní sliznice a nosní dutiny) a usnadňuje dýchání.

Kyselina askorbová doplňuje zvýšenou potřebu vitamínu C pro nachlazení a chřipku.

Aktivní složky léčiva nezpůsobují ospalost.

Rychle a téměř úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu, distribuce v tělních tekutinách je poměrně rovnoměrná.

Metabolizuje se především v játrech s tvorbou několika metabolitů.

T1/2 při užívání terapeutické dávky je 2-3 hodiny, hlavní množství léčiva je zobrazeno po konjugaci v játrech. V nezměněné formě nevykazuje více než 3% přijaté dávky paracetamolu.

Špatně vstřebává z gastrointestinálního traktu a je metabolizován během "prvního průchodu" ve střevě a játrech působením MAO. Při užívání fenylefrinu uvnitř je biologická dostupnost léku omezená.

Vylučuje se téměř v moči téměř jako konjugát kyseliny sírové.

Dobře vstřebává z trávicího traktu, váže se na plazmatické proteiny - 25%. Distribuce v tkáních těla je široká.

Je metabolizován v játrech, vylučován močí jako oxalát a nezměněn.

Kyselina askorbová, užívaná v nadměrném množství, se rychle vylučuje v nezměněné formě močí.

Eliminace příznaků chřipky a chřipky:

- zvýšená tělesná teplota;

- bolest v kloubech a svalech;

- bolest v dutinách.

- přecitlivělost na léčivo;

- závažné onemocnění jater;

- závažné onemocnění ledvin;

- onemocnění hematopoetického systému;

- onemocnění srdce (výrazná stenóza úst aorty, akutní infarkt myokardu, tachyarytmie);

- hyperplazie prostaty;

- nemoci spojené s vrozenými poruchami absorpce cukru, protože každý vak obsahuje 4 g sacharózy;

- genetická nepřítomnost glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;

- nedostatek sacharázy / izomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy, přípravek obsahuje sacharózu;

- současné podávání tricyklických antidepresiv, beta-blokátorů, inhibitorů MAO a období do 14 dnů po jejich vysazení;

- laktace (kojení);

- dětský a dospívající věk do 18 let.

Léčivo by mělo být používáno s opatrností při benigní hyperbilirubinemii, feochromocytomu, vazospastických onemocněních (Raynaudův syndrom), onemocněních kardiovaskulárního systému, současném užívání s jinými antihypertenzivy.

Dospělí doporučují 1 sáček každých 4-6 hodin, ale ne více než 4 sáčky do 24 hodin, interval mezi dávkami by měl být nejméně 4 hodiny.

Obsah 1 sáčku musí být nalit do půlky naplněné horkou vodou, míchán až do úplného rozpuštění a podle potřeby přidat studenou vodu nebo cukr.

Maximální doba trvání léku je 5 dnů.

Coldrex Maxgripp: návod k použití

Složení

1 sáček: účinné látky: paracetamol 10OO mg, kyselina askorbová 40 mg, hydrochlorid fenylefrin 10 mg. Pomocné látky: sacharóza, kyselina citrónová, citrát sodný, kukuřičný škrob, citronová příchuť, cyklamát sodný, sacharinát sodný, barvivo kurkuminu (E100), koloidní oxid křemičitý.

Popis

světle žlutý, sypký heterogenní prášek s vůní citronu. Prášek se rozpustí v horké vodě za vzniku zakaleného žluto-zeleného roztoku bez povrchové pěny a pevných inkluzí, s vůní citronu.

Farmakologický účinek

Coldrex MaxGripp je kombinovaný lék. Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek. Léčivo obsahuje maximální jednotlivou dávku paracetamolu, která je povolena bez lékařského předpisu. Fenylefrin je vazokonstriktor, zmírňuje nazální kongesci (omezuje cévy nosní sliznice a nosní dutiny) a usnadňuje dýchání. Kyselina askorbová (vitamin C) vyplňuje zvýšenou potřebu vitamínu C v případě nachlazení a chřipky.

Farmakokinetika

Paracetamol se rychle a téměř úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu, distribuce v tělních tekutinách je poměrně rovnoměrně rozložena. Metabolizuje se především v játrech s tvorbou několika metabolitů. Doba přerušení léčby je 2 až 3 hodiny. Po konjugaci v játrech odstraňte hlavní množství léčiva. V nezměněné formě není uvolněno více než 3% získané dávky paracetamolu. Kyselina askorbová se dobře vstřebává z gastrointestinálního traktu, vazba s plazmatickými proteiny je 25%, distribuce v tkáních těla je široká. Metabolizuje se v játrech, projevuje se smáčením ve formě oxalátu a nezměněn. Kyselina askorbová, užívaná v nadměrném množství, se rychle vylučuje v nezměněné formě močí. Fenylefrin se špatně vstřebává z gastrointestinálního traktu a podstupuje metabolismus „primární pasáže“ ve střevě a játrech působením monoaminooxidázy, při perorálním podání fenylefrinu je biologická dostupnost léčiva omezena, téměř úplně se vylučuje močí jako konjugát kyseliny sírové.

Indikace pro použití

odstranění příznaků chladu a chřipky:

- bolesti kloubů a svalů

-Bopi v dutinách.

Kontraindikace

přecitlivělost na paracetamol, fenschvfrin, kyselinu askorbovou (vitamin C) nebo na kteroukoli jinou složku léčiva; těhotenství a kojení; těžké onemocnění jater nebo ledvin; onemocnění krevního systému;

zvýšená funkce štítné žlázy (tyreotoxikóza); arteriální hypertenze;

srdeční onemocnění (výrazná stenóza úst aorty, akutní infarkt myokardu, tachyarytmie); hyperplazie prostaty; glaukom s uzavřeným úhlem;

současné podávání tricyklických antidepresiv, beta-blokátorů, inhibitorů MAO a až 14 dnů po jejich vysazení; diabetes mellitus a nemoci spojené s poruchou vrozené absorpce cukru - každé sáček obsahuje 4 g cukru; genetickou nepřítomnost glzd-b-fosfátdehydrogenázy; věk do 18 let s opatrností: benigní hyperbilirubinémie

Těhotenství a kojení

Dávkování a podávání

Obsah jednoho sáčku vložte do hrnku a nalijte půl šálku horké vody. Míchejte až do rozpuštění. V případě potřeby přidejte studenou vodu a ochutnejte cukr.

Jeden sáček každých 4-6 hodin.

Neužívejte více než 4 sáčky do 24 hodin.

Neužívejte lék déle než 4 hodiny.

Lék se nedoporučuje déle než 5 dní bez konzultace s lékařem. Pokud příznaky přetrvávají, vyhledejte lékaře.

NEPŘEKRAČUJTE DÁVKU.

Vedlejší účinky

paracetamol vzácně způsobuje nežádoucí účinky. Někdy jsou možné alergické reakce; kožní vyrážka, kopřivka, angioedém. Vzácně, poruchy krevního obrazu (trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza). Při dlouhodobém užívání s nadbytkem dávek lze pozorovat hepatotoxické a nefrotoxické účinky, Ll rlr> trombinemii, erythropenii, neutrofilní leukocytózu, hypokalemii. Při užívání kyseliny askorbové více než 600 mg / den je možná mírná polararurie.

Předávkování

Pokud překročíte doporučenou dávku, vyhledejte okamžitě lékařskou pomoc, pokud se cítíte dobře, protože existuje riziko opožděného závažného poškození jater.

Předávkování je obvykle způsobeno paracetamolem.

Poškození jater u dospělých je možné při užívání 10 nebo více gramů paracetamolu. Užívání 5 nebo více gramů paracetamolu může vést k poškození jater u pacientů s následujícími rizikovými faktory: dlouhodobá léčba karbamazepinem, fenobarbitalem, fenytoinem, primidonem, rifampicinem, perforovanými léky Hypericum nebo jinými léky, které stimulují jaterní enzymy;

- pravidelná konzumace alkoholu v přebytku;

možná s nedostatkem glutathionu (s podvýživou, cystickou fibrózou, infekcí HIV, hladověním, vyčerpáním)

Příznaky: do 24 hodin jsou možné: bledá kůže, anorexie, nevolnost, zvracení, bolest břicha. Příznaky abnormální funkce jater se mohou objevit během 12-48 hodin. Mohou se objevit známky zhoršeného metabolismu glukózy a metabolické acidózy. V případě těžké otravy se může vyvinout závažné selhání jater, včetně jaterní encefalopatie, kómy a smrti. Akutní selhání ledvin s akutní nekrózou tubulů, která je diagnostikována pro závažnou bolest v bederní oblasti, hematurii a proteinurii, se může vyvinout bez závažného poškození funkce jater. Existují zprávy o případech srdeční arytmie a pankreatitidy s předávkováním paracetamolem.

Při prvním příznaku předávkování je nutné neprodleně konzultovat lékaře, a to i v případě, že nejsou zjevné příznaky otravy. V rané době mohou být příznaky omezeny pouze na nevolnost a zvracení a nemusí odrážet závažnost předávkování nebo riziko poškození vnitřních orgánů. Léčba: během první hodiny po údajném předávkování se doporučuje jmenování aktivního uhlí uvnitř. Čtyři nebo více hodin po domnělém předávkování je nutné stanovit koncentraci paracetamolu v plazmě (dřívější stanovení koncentrace paracetamolu může být nespolehlivé). Léčba acetylcysteinem může být provedena až 24 hodin po užití paracetamolu, nicméně maximální hepatoprotektivní účinek může být dosažen během prvních 8 hodin po předávkování. Poté efektivita antidota prudce klesá. V případě potřeby lze acetylcystein podávat intravenózně. V nepřítomnosti zvracení je alternativní možností (při absenci možnosti rychle přijímat lůžkovou péči) jmenování metioninu uvnitř. Léčba pacientů s těžkou dysfunkcí jater 24 hodin po užití paracetamolu by měla být prováděna ve spolupráci s odborníky z centra pro kontrolu jedů nebo specializovaného oddělení onemocnění jater.

Předávkování fenapefrinem může způsobit podrážděnost, bolest hlavy, vysoký krevní tlak, reflexní bradykardii, nevolnost a zvracení.

Příznaky předávkování kyseliny askorbové (při použití více než 1 g) - bolesti hlavy, zvýšená dráždivost CNS, nespavost, nevolnost, zvracení, průjem, hyperacid gastritida, k poškození gastrointestinální sliznice, inhibice ostrovní zařízení funkce slinivky břišní (hyperglykémie glkzhozuriya) giperoksapuriya, nefrolitiáza <из кальция оксалата), повреждение гломерулярного аппарата почек, снижение проницаемости капилляров (возможно ухудшение трофики тканей, повышение АД, гиперкоагуляция, развитие микроангиопатий).

Interakce s jinými léky

Paracetamol, užívaný po dlouhou dobu, zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií (warfarin a další kumariny), což zvyšuje riziko krvácení. Induktory mikrozomálních oxidačních enzymů v játrech (barbituráty, difenin, karbamazepin, rifampicin, zidovudin, fenytoin, ethanol, flumecinol, fenylbutazon a tricyklická antidepresiva) zvyšují riziko hepatotoxického účinku v případě předávkování a současného podávání paracetamů. Inhibitory mikrosomální oxidace (cimetidin) snižují riziko hepatotoxického účinku. Paracetamol snižuje účinnost diuretik.

Zvýšení metokopopramidu a domperidonu a kolestiramin snižuje rychlost absorpce paracetamolu.

Paracetamol zvyšuje účinky inhibitorů MAO, sedativ, ethanolu.

Fenylefrin, pokud se užívá s inhibitory MAO, může vést ke zvýšení krevního tlaku. Fenylefrin snižuje účinnost beta-blokátorů a antihypertenziv. Tricyklická antidepresiva zvyšují sympatomimetický účinek fenylefrin, současné jmenování halothanu s fenylefrinem zvyšuje riziko komorových arytmií. Fenylefrin snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschuyu aktivitu fenylefrinu. Antidepresiva, antiparkinsonika, antipsychotika, fenothiazinové deriváty zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech a zácpu. Současné jmenování glukokortikosteroidů s fenylefrinem zvyšuje riziko vzniku glaukomu.

Zvláštní pokyny: lék by neměl být užíván současně s jinými látkami obsahujícími paracetamol, stejně jako s jinými narkotickými analgetiky, NSAID (metamizol sodný, kyselina acetylsalicylová, ibuprofen atd.), Barbituráty, antiepileptiky, rifampicinem a chloramfenikolem. Při provádění testů na stanovení hladiny kyseliny močové a hladiny glukózy v krvi informujte svého lékaře o použití přípravku Coldrex® MaxGripp, protože léčivo může narušit výsledky laboratorních testů, které hodnotí koncentraci glukózy a kyseliny močové.

Před užitím přípravku Coldrex * MaxGripp se poraďte s lékařem, pokud užíváte metocopopramid, domperidon (používaný k odstranění nevolnosti a zvracení) nebo colestyramin, který se používá ke snížení cholesterolu v krvi; užívání léků ke snížení srážlivosti krve (například warfarin); po dietě s nízkým obsahem sodíku - každý sáček obsahuje 0,12 g sodíku.

Aby se předešlo TOXICKÉMU POŠKOZENÍ ŽIVOTA, PARACETAMOL NENÍ PODLE KOMBINOVANÝCH ALKOHOLICKÝCH NÁPOJŮ S JEJÍMI, A JSOU TAKÉ SE VZTAHUJÍCÍ NA OSOBY, CHRONICKY OBSAHUJÍCÍ ALKOHOL.

Coldrex Maxgripp

Popis k 03.02.2016

 • Latinský název: Coldrex MaxFrip
 • ATC kód: N02BE51
 • Účinná látka: kyselina askorbová (kyselina askorbová), paracetamol (paracetamol), fenylefrin (fenylefrin)
 • Výrobce: SmithKline Beecham (Španělsko) t

Složení

Další složky: citrát sodný, citronová příchuť, sacharinát sodný, koloidní oxid křemičitý, kyselina citrónová, kukuřičný škrob, sacharóza, cyklamát sodný, barvivo kurkuminu.

Formulář vydání

Coldrex MaxGripp je dostupný ve formě prášku.

Farmakologický účinek

Tento nástroj má antipyretický, vazokonstrikční a analgetický účinek, eliminuje běžné symptomy nachlazení.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinek léčiva vzhledem k vlastnostem složek obsažených v jeho složení.

Paracetamol má antipyretický a analgetický účinek. Rychle se vstřebává z gastrointestinálního traktu a pak je rovnoměrně distribuován v tělních tekutinách. Složka je biotransformována v játrech za vzniku metabolitů. Poločas je 2-3 hodiny.

Fenylefrin je vazokonstriktor, který pomáhá zbavit se nazální kongesce a pomáhá uvolnit dýchání. Je špatně absorbován z gastrointestinálního traktu a vylučován močí.

Kyselina askorbová doplňuje nedostatek vitaminu C. Je dobře vstřebávána z gastrointestinálního traktu. Stupeň komunikace s plazmatickými proteiny je 25%. Složka je biotransformována v játrech. Vylučuje se ledvinami.

Indikace pro použití

Coldrex MaxGripp se používá k odstranění příznaků nachlazení a chřipky:

 • bolest hlavy;
 • zimnice;
 • zvýšená teplota;
 • nazální kongesce;
 • bolest v dutinách;
 • bolesti v kloubech a svalech;
 • bolest v krku.

Kontraindikace

Nelze použít lék na negativní reakce těla na jeho složky a na děti do 6 let. Kromě toho, je lék kontraindikován v těhotenství, laktace, glaukomu s uzavřeným úhlem, selhání ledvin, nedostatek glukózo-6-fosfát dehydrogenázu, selhání jater, malabsorpční syndrom, onemocnění krve, hyperplazie prostaty, hypertyreóza, diabetes, některých srdečních onemocnění, hypertenze, a v stáří.

S opatrností by měl být lék použit pro vrozenou hyperbilirubinemii.

Vedlejší účinky

Následující nežádoucí účinky se mohou objevit v důsledku nežádoucí reakce na paracetamol: t

Vedlejší účinky způsobené použitím fenylefrinu mohou být následující:

V případě negativních reakcí na kyselinu askorbovou se mohou objevit následující účinky: t

 • erythropenie, trombocytóza, neutrofilní leukocytóza;
 • vyrážka, návaly horka;
 • podráždění sliznice gastrointestinálního traktu, hypokalémie, hyperprotrombinémie.

Návod k použití Coldrex Maxgripp (metoda a dávkování) t

Pokyny pro Coldrex MaxGripp uvádí, že lék by měl být užíván při prvním známku nachlazení. Obvyklé dávkování je 1 sáček čtyřikrát denně. Prášek musí být rozpuštěn ve 250 ml teplé vody. V případě potřeby přidejte do roztoku cukr nebo med.

Návod k použití ukazuje, že doba léčby se počítá maximálně po dobu 5 dnů.

Předávkování

Dlouhodobé užívání paracetamolu ve zvýšené dávce může způsobit hepatotoxické a nefrotoxické účinky. Může se objevit bolest břicha, nevolnost, bledá kůže, zvracení.

Závažné předávkování může navíc vést k encefalopatii nebo dokonce k kómě a smrti. Kromě toho se může v důsledku poškození ledvin vyvinout tubulární nekróza, arytmie a pankreatitida.

V případě předávkování se vždy poraďte s odborníkem, i když nejsou žádné nepříjemné příznaky. V této situaci je léčba symptomatická. Jako antidotum se používá acetylcystein.

Interakce

Coldrex MaxGripp je zakázáno užívat v kombinaci s inhibitory MAO, tricyklickými antidepresivy a betablokátory. Navíc je kontraindikován do 14 dnů po jejich zrušení.

Paracetamol je schopen zesílit účinek nepřímých antikoagulancií, což zvyšuje pravděpodobnost krvácení. Navíc, když se kombinuje s induktory mikrozomálních oxidačních enzymů v játrech, zvyšuje se pravděpodobnost hepatotoxického účinku. Inhibitory oxidace mikrosomů naopak snižují riziko hepatotoxického účinku.

Současným použitím paracetamolu otupuje působení diuretik.

Rychlost absorpce paracetamolu se zvyšuje působením metoklopramidu a Domperidonu a také klesá pod vlivem kolestiraminu.

Paracetamol potencuje působení inhibitorů MAO, ethanolu a sedativních léčiv. Kombinace fenylefrinu s inhibitory MAO může navíc způsobit zvýšení tlaku. Inhibuje také působení beta-blokátorů a antihypertenziv.

Sympatomimetický účinek fenylefrin je zvýšen pod vlivem tricyklických antidepresiv. V kombinaci s halothanem se může vyvinout ventrikulární arytmie.

Fenylefrin snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, což zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschee účinek fenylefrinu.

Interakce s antidepresivy, antipsychotiky, antiparkinsoniky a fenothiazinovými deriváty mohou způsobit retenci moči, zácpu nebo sucho v ústech. Kombinace s GCS zvyšuje riziko glaukomu.

Podmínky prodeje

Tento lék se prodává v lékárenské síti bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Coldrex MaxGripp se doporučuje uchovávat při teplotě do 25 ° C na místě nepřístupném malým dětem.

Doba použitelnosti

3 roky od data uvedeného na obalu.

Recenze

Názory na tento lék, většinou pozitivní. Ti, kteří si drogu vzali, si všimli její účinnosti, příjemné chuti a rychlé akce. Mezi nevýhody fondů patří přítomnost řady kontraindikací a vysoké ceny.

Cena kde koupit

Cena výrobku v balení určeném pro 5 sáčků je asi 200 rublů. A cena balíčku s deseti sáčky s práškem je asi 310 rublů.

Návod k použití COLDREX® MaksGripp (COLDREX® MaxGrip)

Držitel certifikátu registrace:

Vyrobil:

Kontaktní informace:

Účinné látky

Forma dávkování

Forma uvolnění, balení a složení Coldrex® Maxgripp

Prášek pro přípravu roztoku pro příjem uvnitř (citron) světle žluté barvy, s vůní citronu; připravený roztok je zakalený, nažloutlý, s vůní citronu, bez povrchové pěny a pevných inkluzí.

Pomocné látky: sacharóza - 3725 mg, kyselina citrónová - 680 mg, citrát sodný - 430 mg, kukuřičný škrob - 200 mg, citronová příchuť - 200 mg, cyklamát sodný - 79 mg, sacharinát sodný - 54 mg, barvivo kurkumin (E100) - 7 mg, koloidní oxid křemičitý - 2 mg.

6,427 g - vícevrstvé sáčky (5) - kartony.
6,427 g - vícevrstvé sáčky (10) - kartonové obaly.

Farmakologický účinek

Kombinované léčivo pro symptomatickou léčbu nachlazení a jiných infekčních a zánětlivých onemocnění.

Paracetamol má antipyretický, analgetický účinek. Obsah paracetamolu v přípravku odpovídá maximální jednorázové dávce, která je povolena bez lékařského předpisu.

Fenylefrin je vazokonstriktor, zmírňuje nazální kongesci (omezuje cévy nosní sliznice a nosní dutiny) a usnadňuje dýchání.

Kyselina askorbová doplňuje zvýšenou potřebu vitamínu C pro nachlazení a chřipku.

Aktivní složky léčiva nezpůsobují ospalost.

Farmakokinetika

Rychle a téměř úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu, distribuce v tělních tekutinách je poměrně rovnoměrná.

Metabolizuje se především v játrech s tvorbou několika metabolitů.

T1/2 při užívání terapeutické dávky je 2-3 hodiny, hlavní množství léčiva je zobrazeno po konjugaci v játrech. V nezměněné formě nevykazuje více než 3% přijaté dávky paracetamolu.

Špatně vstřebává z gastrointestinálního traktu a je metabolizován během "prvního průchodu" ve střevě a játrech působením MAO. Při užívání fenylefrinu uvnitř je biologická dostupnost léku omezená.

Vylučuje se téměř v moči téměř jako konjugát kyseliny sírové.

Dobře vstřebává z trávicího traktu, váže se na plazmatické proteiny - 25%. Distribuce v tkáních těla je široká.

Je metabolizován v játrech, vylučován močí jako oxalát a nezměněn.

Kyselina askorbová, užívaná v nadměrném množství, se rychle vylučuje v nezměněné formě močí.

Indikace pro Coldrex® Maksgripp

Eliminace příznaků chřipky a chřipky:

 • zvýšená tělesná teplota;
 • bolest hlavy;
 • zimnice;
 • bolesti v kloubech a svalech;
 • nazální kongesce;
 • bolest v krku;
 • bolest v dutinách.

Dávkovací režim

Dospělí doporučují 1 sáček každých 4-6 hodin, ale ne více než 4 sáčky do 24 hodin, interval mezi dávkami by měl být nejméně 4 hodiny.

Obsah 1 sáčku musí být nalit do půlky naplněné horkou vodou, míchán až do úplného rozpuštění a podle potřeby přidat studenou vodu nebo cukr.

Maximální doba trvání léku je 5 dnů.

Vedlejší účinky

Stanovení četnosti vedlejších účinků: velmi často (≥1 / 10), často (≥1 / 100 a ®MaxGripp, protože léčivo může narušit výsledky laboratorních testů, které hodnotí koncentraci glukózy a kyseliny močové.

Před užitím přípravku Coldrex® MaksGripp je nutné se poradit s lékařem v případě:

-užívání metoklopramidu, domperidonu (používaného k odstranění nevolnosti a zvracení) nebo colestiraminu, který se používá ke snížení cholesterolu v krvi;

-užívání léků ke snížení srážlivosti krve (například warfarin);

-po dietě s nízkým obsahem sodíku - každý sáček obsahuje 0,12 g sodíku;

-těžké infekční onemocnění (včetně sepse) u pacientů s nedostatkem glutathionu, protože při užívání paracetamolu může zvýšit riziko metabolické acidózy, jejíž příznaky jsou porušením frekvence a hloubky dýchání, doprovázené pocitem nedostatku vzduchu (dušnost), nevolností, zvracením, nechutenstvím. Pokud si je pacient sám najde, měl by se okamžitě poradit s lékařem.

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, paracetamol by neměl být kombinován s příjmem alkoholických nápojů, stejně jako osoby, které chronicky konzumují alkohol.

Vliv na schopnost řídit vozidla a mechanismy

Při užívání v doporučených dávkách lék neovlivňuje schopnost řídit vozidla a mechanismy, ani se zapojit do jiných potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují soustředění pozornosti a rychlosti psychomotorických reakcí. Pokud se objeví závratě, nedoporučuje se řídit vozidla nebo obsluhovat stroje.

Předávkování

V případě předávkování přípravkem Coldrex® MaksGripp (i při dobrém zdravotním stavu) je třeba zvážit riziko opožděných známek závažného poškození jater.

Předávkování je obvykle způsobeno paracetamolem. Poškození jater u dospělých je možné při užívání ≥ 10 g paracetamolu.

Užívání ≥ 5 g paracetamolu může vést k poškození jater u pacientů s následujícími rizikovými faktory:

-dlouhodobá léčba karbamazepinem, fenobarbitalem, fenytoinem, primidonem, rifampicinem, přípravkem Hypericum perforatum nebo jinými léky, které stimulují jaterní enzymy;

-pravidelné užívání alkoholu v nadbytku;

-nedostatek glutathionu (v důsledku podvýživy, cystické fibrózy, infekce HIV, hladovění, deplece).

Symptomy (způsobené paracetamolem): do 24 hodin, bledost kůže, nevolnost, zvracení, anorexie, bolest břicha; během 12-48 hodin se mohou objevit příznaky abnormálních jaterních funkcí, známky zhoršeného metabolismu glukózy a metabolické acidózy. V případě těžké otravy se může vyvinout závažné selhání jater, včetně jaterní encefalopatie, kómy a smrti. Akutní selhání ledvin s akutní nekrózou tubulů, která je diagnostikována těžkou bolestí v bederní oblasti, hematurií a proteinurií, se může vyvinout bez závažného poškození funkce jater. Existují zprávy o případech srdeční arytmie a pankreatitidy s předávkováním paracetamolem.

V rané době mohou být příznaky omezeny pouze na nevolnost a zvracení a nemusí odrážet závažnost předávkování nebo riziko poškození vnitřních orgánů.

Léčba: během první hodiny po údajném předávkování se doporučuje jmenování aktivního uhlí uvnitř. Po 4 nebo více hodinách po údajném předávkování je nutné stanovit koncentraci paracetamolu v plazmě (dřívější stanovení koncentrace paracetamolu může být nespolehlivé). Antidotum je acetylcystein. Léčba acetylcysteinem může být provedena až 24 hodin po užití paracetamolu, nicméně maximální hepatoprotektivní účinek může být dosažen během prvních 8 hodin po předávkování. Poté efektivita antidota prudce klesá. Pokud je to nutné, může být acetylcystein podáván in / in. V nepřítomnosti zvracení je alternativní možností (při absenci možnosti rychle přijímat nemocniční péči) jmenování metioninu uvnitř. Pacienti s těžkou dysfunkcí jater 24 hodin po užití paracetamolu by měli být léčeni společně s odborníky z centra pro kontrolu jedů nebo specializovaného oddělení onemocnění jater.

Při prvním příznaku předávkování je naléhavé vyhledat lékařskou pomoc, a to i v případě, že nejsou zjevné příznaky otravy.

Symptomy způsobené fenylefrinem: podrážděnost, bolesti hlavy, závratě, nespavost, zvýšený krevní tlak, nevolnost, zvracení, podrážděnost, reflexní bradykardie. V závažných případech předávkování se mohou vyvinout halucinace, zmatenost, záchvaty, arytmie. Předávkování fenylefrinem může způsobit příznaky podobné vedlejším účinkům.

Léčba: symptomatická léčba s těžkou arteriální hypertenzí, použití alfa-blokátorů, jako je fentolamin.

Symptomy způsobené kyselinou askorbovou: při použití více než 1 g - bolesti hlavy, zvýšená excitabilita CNS, nespavost, nevolnost, zvracení, průjem, hyperkyselina, gastritida, poškození gastrointestinální sliznice, potlačení funkce pankreatického inzulínového aparátu (hyperglykémie, glukosyurie), hypochúrie, deprese. z oxalátu vápenatého), poškození glomerulárního aparátu ledvin, snížená permeabilita kapilár (možná zhoršení trofismu tkání, zvýšený krevní tlak, hyperkoagulace, rozvoj mikroangiopatií).

Vysoká dávka kyseliny askorbové (více než 3000 mg) může způsobit dočasný osmotický průjem a gastrointestinální abnormality, jako je nevolnost, žaludeční potíže.

Projevy předávkování kyselinou askorbovou lze kategorizovat jako projevy závažného poškození jater v důsledku předávkování paracetamolem.

Léčba: symptomatická, nucená diuréza.

Interakce s léky

Paracetamol, užívaný po dlouhou dobu, zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií (warfarin a další kumariny), což zvyšuje riziko krvácení. Epizodické podání jedné dávky léku nemá významný vliv na účinek nepřímých antikoagulancií.

Induktory mikrozomálních oxidačních enzymů v játrech (barbituráty, difenin, karbamazepin, rifampicin, zidovudin, fenytoin, ethanol, flumecinol, fenylbutazon a tricyklická antidepresiva) zvyšují riziko hepatotoxického účinku v případě předávkování a současného podávání paracetamů.

Inhibitory mikrosomální oxidace (cimetidin) snižují riziko hepatotoxického účinku.

Paracetamol snižuje účinnost diuretik.

Vzrůst metoklopramidu a domperidonu a kolestiramin snižuje rychlost absorpce paracetamolu.

Paracetamol zvyšuje účinky inhibitorů MAO, sedativ, ethanolu.

Fenylefrin, pokud se užívá s inhibitory MAO, může vést ke zvýšení krevního tlaku.

Fenylefrin snižuje účinnost beta-blokátorů a antihypertenziv, zvyšuje riziko hypertenze a poruch kardiovaskulárního systému.

Současné užívání fenylefrin se sympatomimetickými aminy může zvýšit riziko kardiovaskulárních vedlejších účinků.

Tricyklická antidepresiva zvyšují sympatomimetický účinek fenylefrinu a mohou zvyšovat riziko kardiovaskulárních vedlejších účinků.

Současné užívání halothanu s fenylefrinem zvyšuje riziko komorových arytmií.

Fenylefrin snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschy aktivitu fenylefrin.

Antidepresiva, antiparkinsonika, antipsychotika, fenothiazinové deriváty zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech a zácpu.

Současné jmenování GCS fenylefrinem zvyšuje riziko vzniku glaukomu.

Při současném použití s ​​digoxinem a srdečními glykosidy může být zvýšené riziko vzniku poruch srdečního rytmu nebo srdečního infarktu.

Kyselina askorbová zvyšuje riziko krystalurie při léčbě krátkodobě působících salicylátů a sulfonamidů, zpomaluje vylučování kyselin ledvinami, zvyšuje vylučování léčiv, které mají alkalickou reakci (včetně alkaloidů), snižuje koncentraci perorálních kontraceptiv v krvi.

Ethanol přispívá k rozvoji akutní pankreatitidy.

Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu léčiva.

Podmínky skladování Coldrex ® Maxgripp

Lék se doporučuje uchovávat mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C.

COLDREX MAKSGRIPP

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare

vyrábí SmithKline Beecham S.A.

COLDREX MAKSGRIPP:

◊ Prášek pro přípravu roztoku pro orální (citronovou) světle žlutou barvu, sypký, heterogenní, s citronovou vůní; prášek se rozpustí v horké vodě za vzniku zakaleného žlutozeleného roztoku bez povrchové pěny a pevných inkluzí, s vůní citronu.

Pomocné látky: sacharóza, kyselina citrónová, citrát sodný, kukuřičný škrob, citronová příchuť, cyklamát sodný, sacharinát sodný, barvivo kurkuminu (E100), koloidní oxid křemičitý.

6,427 g - vícevrstvé sáčky (5) - kartony.
6,427 g - vícevrstvé sáčky (10) - kartonové obaly.

Kombinované léčivo pro symptomatickou léčbu nachlazení a jiných infekčních a zánětlivých onemocnění.

Paracetamol má antipyretický, analgetický účinek. Obsah paracetamolu v přípravku odpovídá maximální jednorázové dávce, která je povolena bez lékařského předpisu.

Fenylefrin je vazokonstriktor, zmírňuje nazální kongesci (omezuje cévy nosní sliznice a nosní dutiny) a usnadňuje dýchání.

Kyselina askorbová doplňuje zvýšenou potřebu vitamínu C pro nachlazení a chřipku.

Aktivní složky léčiva nezpůsobují ospalost.

Paracetamol se rychle a téměř úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu, distribuce v tělních tekutinách je poměrně rovnoměrná.

Metabolizuje se především v játrech s tvorbou několika metabolitů.

T1/2 při užívání terapeutické dávky je 2-3 hodiny, hlavní množství léčiva je zobrazeno po konjugaci v játrech. V nezměněné formě nevykazuje více než 3% přijaté dávky paracetamolu.

Kyselina askorbová se dobře vstřebává z gastrointestinálního traktu, váže se na plazmatické proteiny - 25%. Distribuce v tkáních těla je široká.

Je metabolizován v játrech, vylučován močí jako oxalát a nezměněn.

Kyselina askorbová, užívaná v nadměrném množství, se rychle vylučuje v nezměněné formě močí.

Fenylefrin se špatně vstřebává z gastrointestinálního traktu a metabolizuje se během prvního průchodu střevem a játry působením MAO. Při užívání fenylefrinu uvnitř je biologická dostupnost léku omezená.

Vylučuje se téměř v moči téměř jako konjugát kyseliny sírové.

Dospělí doporučují 1 sáček každých 4-6 hodin, ale ne více než 4 sáčky do 24 hodin, interval mezi dávkami by měl být nejméně 4 hodiny.

Obsah 1 sáčku musí být nalit do půlky naplněné horkou vodou, míchán až do úplného rozpuštění a podle potřeby přidat studenou vodu nebo cukr.

Maximální doba trvání léku je 5 dnů.

V případě předávkování přípravkem Coldrex® MaksGripp (i při dobrém zdravotním stavu) je třeba zvážit riziko opožděných známek závažného poškození jater.

Předávkování je obvykle způsobeno paracetamolem. Poškození jater u dospělých je možné při užívání ≥ 10 g paracetamolu.

Užívání ≥ 5 g paracetamolu může vést k poškození jater u pacientů s následujícími rizikovými faktory:

- dlouhodobá léčba karbamazepinem, fenobarbitalem, fenytoinem, primidonem, t
rifampicin, přípravky Hypericum perforatum nebo jiné léky,
enzymy stimulující játra;

- pravidelné užívání alkoholu v nadbytku;

- pravděpodobně s nedostatkem glutathionu (s podvýživou, cystickou fibrózou, infekcí HIV, hladovějícím, vyčerpaným).

Symptomy: do 24 hodin, bledost kůže, nevolnost, zvracení, anorexie, bolest břicha; během 12-48 hodin se mohou objevit příznaky abnormálních jaterních funkcí, známky zhoršeného metabolismu glukózy a metabolické acidózy. V případě těžké otravy se může vyvinout závažné selhání jater, včetně jaterní encefalopatie, kómy a smrti. Akutní selhání ledvin s akutní nekrózou tubulů, která je diagnostikována pro závažnou bolest v bederní oblasti, hematurii a proteinurii, se může vyvinout bez závažného poškození funkce jater. Existují zprávy o případech srdeční arytmie a pankreatitidy s předávkováním paracetamolem.

Při prvním příznaku předávkování je naléhavé vyhledat lékařskou pomoc, a to i v případě, že nejsou zjevné příznaky otravy. V rané době mohou být příznaky omezeny pouze na nevolnost a zvracení a nemusí odrážet závažnost předávkování nebo riziko poškození vnitřních orgánů.

Léčba: během první hodiny po údajném předávkování se doporučuje jmenování aktivního uhlí uvnitř. Po 4 nebo více hodinách po údajném předávkování je nutné stanovit koncentraci paracetamolu v plazmě (dřívější stanovení koncentrace paracetamolu může být nespolehlivé). Antidotum je acetylcystein. Léčba acetylcysteinem může být provedena až 24 hodin po užití paracetamolu, nicméně maximální hepatoprotektivní účinek může být dosažen během prvních 8 hodin po předávkování. Poté efektivita antidota prudce klesá. Pokud je to nutné, může být acetylcystein podáván in / in. V nepřítomnosti zvracení je alternativní možností (při absenci možnosti rychle přijímat nemocniční péči) jmenování metioninu uvnitř. Pacienti s těžkou dysfunkcí jater 24 hodin po užití paracetamolu by měli být léčeni společně s odborníky z centra pro kontrolu jedů nebo specializovaného oddělení onemocnění jater.

Předávkování fenylefrinem může být doprovázeno následujícími příznaky: podrážděnost, bolest hlavy, zvýšený krevní tlak, reflexní bradykardie, nevolnost a zvracení.

Příznaky předávkování kyseliny askorbové (při použití více než 1 g): bolesti hlavy, zvýšená CNS dráždivost, nespavost, nevolnost, zvracení, průjem, hyperacid gastritida, k poškození gastrointestinální sliznice, inhibice ostrovní zařízení funkce slinivky břišní (hyperglykémie glyugokozuriya), hyperoxalurie, nefrolitiáza (z šťavelanu vápenatého), poškození glomerulárního aparátu ledvin, snížená permeabilita kapilár (možná zhoršení trofismu tkání, zvýšený krevní tlak, hyperkoagulace, rozvoj mikroangiopatií).

Paracetamol, užívaný po dlouhou dobu, zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií (warfarin a další kumariny), což zvyšuje riziko krvácení.

Induktory mikrozomálních oxidačních enzymů v játrech (barbituráty, difenin, karbamazepin, rifampicin, zidovudin, fenytoin, ethanol, flumecinol, fenylbutazon a tricyklická antidepresiva) zvyšují riziko hepatotoxického účinku v případě předávkování a současného podávání paracetamů.

Inhibitory mikrosomální oxidace (cimetidin) snižují riziko hepatotoxického účinku.

Paracetamol snižuje účinnost diuretik.

Vzrůst metoklopramidu a domperidonu a kolestiramin snižuje rychlost absorpce paracetamolu.

Paracetamol zvyšuje účinky inhibitorů MAO, sedativ, ethanolu.

Fenylefrin, pokud se užívá s inhibitory MAO, může vést ke zvýšení krevního tlaku.

Fenylefrin snižuje účinnost beta-blokátorů a antihypertenziv.

Tricyklická antidepresiva zvyšují sympatomimetický účinek fenylefrin, současné jmenování halothanu s fenylefrinem zvyšuje riziko komorových arytmií.

Fenylefrin snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschy aktivitu fenylefrin.

Antidepresiva, antiparkinsonika, antipsychotika, fenothiazinové deriváty zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech a zácpu.

Současné jmenování GCS fenylefrinem zvyšuje riziko vzniku glaukomu.

Coldrex ® MaksGripp s příchutí citronu je kontraindikován pro použití během těhotenství.

V případě potřeby by mělo být rozhodnuto o ukončení kojení.

Vedlejší účinky způsobené paracetamolem, který je součástí léčiva.

Alergické reakce: někdy - kožní vyrážka, kopřivka, angioedém.

Na straně krevního systému: vzácně - trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza.

Při dlouhodobém užívání převyšujícím doporučené dávkování lze pozorovat hepatotoxické a nefrotoxické účinky.

Vedlejší účinky způsobené fenylefrinem, který je součástí léčiva.

Protože kardiovaskulární systém: zvýšený krevní tlak; zřídka - tep.

Ze strany centrální nervové soustavy: bolesti hlavy, závratě, nespavost.

Na straně zažívacího ústrojí: zvracení, průjem.

Vedlejší účinky způsobené kyselinou askorbovou, která je součástí přípravku.

Alergické reakce: kožní vyrážka, návaly horka.

Na straně hematopoetického systému: trombocytóza, erythropenie, neutrofilní leukocytóza.

Z močového systému: při užívání kyseliny askorbové více než 600 mg / den - mírné pollakiurie.

Jiné: podráždění sliznice gastrointestinálního traktu, hyperprotrombinémie, hypokalémie.

Lék se doporučuje uchovávat mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti - 3 roky.

Eliminace příznaků chřipky a chřipky:

- zvýšená tělesná teplota;

- bolesti kloubů a svalů,

- bolest v dutinách.

- závažné onemocnění jater;

- závažné onemocnění ledvin;

- onemocnění hematopoetického systému;

- onemocnění srdce (výrazná stenóza úst aorty, akutní infarkt myokardu, tachyarytmie);

- benigní hyperplazie prostaty;

- dědičný nedostatek laktázy (každé sáček obsahuje 4 g cukru);

- genetická nepřítomnost glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;

- současné podávání tricyklických antidepresiv, beta-blokátorů, inhibitorů MAO a období do 14 dnů po jejich vysazení;

- laktace (kojení);

- dětský a dospívající věk do 18 let;

- Přecitlivělost na léčivo.

Lék by měl být používán s opatrností u benigní hyperbilirubinemie.

Pacient by měl být informován o tom, že pokud příznaky onemocnění přetrvávají i po 5 dnech užívání léčiva, měli byste přestat užívat tento přípravek a poraďte se se svým lékařem.

Lék by měl být užíván pouze v doporučených dávkách.

Léčivo by nemělo být užíváno současně s jinými léky obsahujícími paracetamol, stejně jako další narkotická analgetika (metamizol sodný), NSAID (kyselina acetylsalicylová, ibuprofen), barbituráty, antikonvulziva, rifampicin a chloramfenikol.

Coldrex® MaksGripp je třeba brát současně s metoklopramidem, domperidonem, kolestiraminem, nepřímými antikoagulancii (warfarin).

Pacienti užívající přípravek Coldrex® MaksGripp by se měli zdržet pití alkoholu. Nedoporučuje se předepisovat lék na chronický alkoholismus.

Pacienti s dietou s nízkým obsahem sodíku by měli vzít v úvahu, že 1 sáček přípravku Coldrex® MaksGripp obsahuje 0,12 g sodíku.

Při provádění testů pro stanovení hladiny kyseliny močové a hladiny glukózy v krvi by měl být lékař upozorněn na používání přípravku Coldrex® MaksGripp, protože léčivo může narušit výsledky laboratorních testů, které hodnotí koncentraci glukózy a kyseliny močové.

Kontraindikace: těžké onemocnění ledvin.

Kontraindikace: - těžké onemocnění jater.

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.