PARACETAMOL

Rektální čípky pro děti od bílé po bílou s krémovou nebo bílou barvou se žlutavým nádechem, ve tvaru torpéda.

Pomocné látky: pevná mastná báze pro získání čípku o hmotnosti 1,25 g

5 kusů - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.

Narkotická analgetika, blokující TSOG1 a TSOG2 hlavně v centrálním nervovém systému, ovlivňující centra bolesti a termoregulace. V zánětlivých tkáních buněčné peroxidázy neutralizují účinek paracetamolu na COX, což vysvětluje téměř úplnou nepřítomnost protizánětlivého účinku. Nepřítomnost blokujícího účinku na syntézu Pg v periferních tkáních určuje absenci negativního účinku na metabolismus vody-soli (retence Na + a vody) a sliznice gastrointestinálního traktu.

Absorpce - vysoká, TCmax - 0,5-2 h; Cmax - 5-20 mcg / ml. Komunikace s plazmatickými proteiny - 15%. Dostane se přes BBB. Méně než 1% dávky paracetamolu užívané kojící matkou přechází do mateřského mléka. Metabolizuje se v játrech třemi hlavními způsoby: konjugací s glukuronidy, konjugací se sulfáty, oxidací mikrozomálními jaterními enzymy. V posledně uvedeném případě se tvoří toxické intermediární metabolity, které jsou následně konjugovány s glutathionem a poté s cysteinem a kyselinou merkapturovou. Hlavními isoenzymy cytochromu P450 pro tuto cestu jsou izoenzym CYP2E1 (převážně), CYP1A2 a CYP3A4 (sekundární role). Když je glutathion nedostatečný, tyto metabolity mohou způsobit poškození a nekrózu hepatocytů.

Další metabolické cesty jsou hydroxylace na 3-hydroxyparacetamol a methoxylace na 3-methoxyparacetamol, které jsou následně konjugovány s glukuronidy nebo sulfáty.

U dospělých převažuje glukuronidace u novorozenců (včetně předčasně narozených dětí) a malých dětí - sulfatace. Konjugované metabolity paracetamolu (glukuronidy, sulfáty a konjugáty s glutathionem) mají nízkou farmakologickou (včetně toxické) aktivity.

T1/2 - 1-4 hodiny Vylučuje se ledvinami jako metabolity, hlavně konjugáty, pouze 3% se nemění.

Aplikujte u dětí od 3 měsíců do 12 let jako:

- antipyretika při akutních onemocněních dýchacích cest, chřipce, dětských infekcích, po očkovacích reakcích a jiných stavech doprovázených horečkou;

- lék proti bolesti pro bolestivý syndrom slabé a střední intenzity, včetně: bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti svalů, neuralgie, bolest způsobená zraněním a popáleninami.

Přecitlivělost, novorozenecké období (do 1 měsíce).

S péčí. Selhání ledvin a jater, benigní hyperbilirubinémie (včetně Gilbertova syndromu), virová hepatitida, krevní nemoci (leukopenie, trombocytopenie), rané dětství (do 3 měsíců).

Frekvence podávání 2-4 krát denně; interval - ne méně než 4 hodiny

Dávka závisí na věku a tělesné hmotnosti dítěte. Průměrná jednotlivá dávka je 10-12 mg / kg tělesné hmotnosti. Maximální denní dávka paracetamolu nesmí překročit 60 mg / kg tělesné hmotnosti.

V závislosti na věku se doporučují následující jednotlivé dávky: t

od 6 do 12 měsíců - 0,5-1 čípky (50-100 mg);

od 1 roku do 3 let - 1 - 1,5 čípky (100 - 150 mg);

od 3 do 5 let - 1,5-2 čípky (150-200 mg);

od 5 do 10 let - 2,5-3,5 čípky (250-350 mg);

10 až 12 let - 3,5-5 čípky (350-500 mg).

Neužívejte lék déle než 3 dny jako antipyretikum a 5 dní jako anestetikum bez lékařského předpisu! U dětí mladších než 3 měsíce lze použít při zvýšených teplotách způsobených očkováním (očkování). Podle všech dalších indikací se Paracetamol u dětí mladších než 3 měsíce používá pouze na lékařský předpis.

Alergické reakce (včetně kožní vyrážky, svědění, angioedému).

Vzácně - poruchy krve (anémie, trombocytopenie, methemoglobinemie).

Symptomy: během prvních 24 hodin po požití, gastrointestinální poruchy (průjem, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, křeče, bolest žaludku), příznaky abnormální funkce jater se mohou objevit 12-48 hodin po předávkování (závažnost nekrózy přímo závisí na stupni zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšení protrombinového času; Podrobný klinický obraz poškození jater se objeví po 1-6 dnech. Při těžkém předávkování - selhání jater s progresivní encefalopatií. Vzácně se dysfunkce jater vyvíjí s rychlostí blesku a může být komplikována selháním ledvin (tubulární nekróza).

Léčba: zavedení donorů SH-skupin a prekurzorů syntézy glutathion-methioninu během 8-9 hodin po předávkování a N-acetylcysteinu - do 12 hodin, potřeba dalších terapeutických opatření (další léčba metioninu, intravenózní aplikace N-acetylcysteinu) je určena o koncentraci paracetamolu v krvi, jakož i o čase, který uplynul po jeho podání.

Stimulanty mikrosomální oxidace v játrech (fenytoin, ethanol, barbituráty, flumecinol, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva) zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což umožňuje vznik hepatotoxických účinků s malými předávkováním. Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxického účinku. Při užívání salicylátů se zvyšuje nefrotoxický účinek paracetamolu. Kombinace s chloramfenikolem vede ke zvýšení jeho toxických vlastností. Zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií a snižuje účinnost urikosurik.

Je třeba se vyhnout současnému užívání paracetamolu s jinými léky obsahujícími paracetamol, protože to může způsobit předávkování paracetamolem. Při užívání léku po dobu delší než 5-7 dnů monitorujte hladiny periferní krve a funkční stav jater. Paracetamol zkresluje výsledky laboratorních studií glukózy a kyseliny močové v plazmě.

Kontraindikován v neonatálním období (do 1 měsíce).

S opatrností: časný věk hrudníku (do 3 měsíců).

Na suchém, tmavém místě, při teplotě ne vyšší než 15 ° C.

Datum vypršení platnosti. 2 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Svíčky "Paracetamol": návod k použití pro kojence a děti starší než jeden rok

Zvýšení tělesné teploty doprovází mnoho nemocí z dětství, infekčních a neinfekčních. Tento příznak je spojen s erupcí zubů kojenců a obdobím po zavedení očkování. Často v takových případech lékař předepisuje Paracetamol, protože tento lék tělo dítěte snáší lépe než jiná antipyretika.

Složení a forma uvolňování léčiva

V čípcích, jako v jakékoliv jiné dávkové formě tohoto léčiva, je účinná látka jedna - paracetamol (para-acetaminofenol). Pro tento lék existují čtyři dávky: 0,125 g, 0,25 g, 0,5 g, 1,0 g. U dětských svíček je paracetamol nejčistší a nejbezpečnější, protože kromě hlavní složky a tukové složky v pevné formě v nich nejsou žádné další přísady. látek.

Je to tato vlastnost svíček, která dětským lékařům umožňuje předepisovat je i dětem. Rektální čípky jsou prakticky bezpečné pro tělo dítěte. Jejich biologická dostupnost je významně vyšší než u jiných odrůd tohoto léčivého přípravku. Dostupný nástroj v lepenkových krabicích obsahujících dvě vrstevnice. V každé buňce vrstevnice je 5 malých svíček ve tvaru torpéda.

Kdy je předepsán lék?

Je předepsán pro následující patologie:

 • horečka s ARVI, bolest v krku, chřipka;
 • neuralgie;
 • myalgie;
 • bolest zubů;
 • bolestivý syndrom jakékoli intenzity, lokalizace;
 • artralgie;
 • bolest traumatického původu;
 • migrénu;
 • menstruační bolest.

Je třeba poznamenat, že protizánětlivý účinek tohoto léku je extrémně slabý, takže lékař předepíše další lék v případě, že je nutné působit na zánětlivé zaměření. To určuje důležitost získání rady kvalifikovaného odborníka před zahájením léčebných činností. Novorozenci do 1 měsíce této drogy není uveden.

Návod k použití paracetamolu

Jako lék, který snižuje teplotu, se Paracetamol používá ne déle než tři dny v řadě, a jako prostředek k úlevě od bolesti různé etiologie - ne více než pět. Zvýšení nebo snížení dávky, stejně jako zrušení příjmu finančních prostředků může pouze po konzultaci s lékařem, který se zabývá léčbou dítěte.

Nabízí dávkování a příjem pro děti do jednoho roku

Při léčbě novorozenců se nejčastěji nepoužívá. Pro dítě od 3 měsíců musíte zakoupit rektální čípky s dávkou paracetamolu 125 mg. Za den je povoleno zadat maximálně 4 svíčky s intervalem nejméně 4 hodiny. Doporučuje se užívat lék nejvýše 2-4 krát denně. Lékaři doporučují používat svíčku v noci, protože v tomto okamžiku dochází k maximálnímu zvýšení teploty.

Je důležité přesně dodržovat dávkování a časové intervaly, aby nedocházelo k předávkování, takže léčivo nevyvolává nežádoucí účinky pro dítě. Délka léčby by neměla překročit 5-7 dnů. Paracetamol v této formě dokonale zmírňuje teplotu a bolest a účinek rektálního podání přípravku trvá mnohem déle, než od podání suspenze s paracetamolem jako aktivní složkou.

Výpočet dávky léku pro děti od 1 roku

 • Mláďata od jednoho roku do tří let s tělesnou hmotností nepřevyšující 15 kg mají po každé 1 hodině jednu svíčku, která obsahuje 125 mg paracetamolu každých 6 hodin, dokud se teplota normalizuje.
 • Ve věku 3-6 let u dětí s hmotností 16-21 kg bude dávka na jedno podání 250 mg účinné látky. Interval - každých 8-12 hodin. Maximální denní dávka - 1000 mg.
 • Děti ve věku 6-12 let s hmotností do 35 kg na jednu aplikaci používají svíčku s dávkou 250-500 mg účinné složky. Frekvence podávání - 3-4 krát denně.
 • Dávka pro děti starší 12 let s hmotností vyšší než 35 kg bude 500 mg na jedno podání. Interval mezi injekcemi léku je 6 hodin. Maximální přípustná denní dávka je 2000 mg.
Interval mezi zaváděním rektálního čípku - 4-8 hodin (v závislosti na tom, jak rychle stoupá teplota)

Je nutné používat svíčky pouze v případě potřeby a podle indikací - při vysoké teplotě, syndromu bolesti. Trvání léčby nepřekročí 3 dny, ve výjimečných případech může pediatr prodloužit léčbu tímto přípravkem na 5-6 dnů.

Je třeba poznamenat, že označení pro zavedení svíčky je teplota 38,5 ° C a vyšší. Někdy může lékař za podmínek ohrožujících život dítěte předepsat tento přípravek při nižších teplotách. Pokud je tělo dítěte oslabeno, doporučená dávka by měla být snížena o třetinu nebo dokonce o dvojnásobek.

Kontraindikace a možné vedlejší účinky

Bezpečnost užívání přípravku Paracetamol u dětí je relativní. Lékaři zakazují používání tohoto léku pro následující patologie:

 • alergie na složky přípravku;
 • astma;
 • krevní onemocnění;
 • onemocnění jater;
 • diabetes (suspenze obsahuje sacharózu);
 • žaludeční vřed;
 • poruchy krvácení;
 • onemocnění ledvin;
Rektální antipyretika má své vlastní kontraindikace, z nichž jednou je průjem (lék prostě nemusí mít čas vstřebat tělo).
 • dřívější reakce na jiné nesteroidní protizánětlivé léky;
 • průjem;
 • onemocnění rekta;
 • nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
 • krvácení z konečníku.

Ve vzácných případech se u malých dětí mohou objevit kožní reakce ve formě svědění vyrážky. Pokud je v těle nedostatek glutathionu, Paracetamol může působit na otravu jater, takže lékaři doporučují zvláštní opatrnost při používání tohoto léku u dětí a dodržovat dávkování podle pokynů.

Pokud dítě obdrželo jiné účinné látky s paracetaminofenolem jako účinnou látkou (Cefecone, Panadol atd.), Je nutné dodržet časový interval 4 hodiny před zavedením svíčky. V opačném případě může dojít k předávkování a otravě těla paracetamolem.

V případě, že má dítě abnormality v játrech nebo je-li podle návodu porušen dávkovací režim léčivého přípravku, mohou se během dne objevit následující příznaky:

 • bolest břicha;
 • nevolnost;
 • zvracení;
 • symptomy pankreatitidy;
 • bledá kůže;
 • arytmie;
 • porušení přeměny cukrů v těle;
 • anémie;
 • neutropenie;
 • agranulocytóza;
 • pancytopenie;
 • podráždění konečníku;
 • tenesmus;
 • methemoglobinemie;
 • kopřivka;
 • anafylaktické reakce;
 • leukopenie;
 • Quincke otok.
Léčivo nemá téměř žádné vedlejší účinky, ale s předávkováním jsou možné

Pokud se objeví jakékoliv nežádoucí účinky spojené s užíváním tohoto přípravku, okamžitě ho přestaňte užívat a vyhledejte pomoc u specialisty. Ve většině případů děti tento lék dobře snášejí a tyto jevy jsou poměrně vzácné, ale možnost jejich výskytu nelze ignorovat.

Se zvláštní péčí je nutné aplikovat Paracetamol u dětí s Gilbertovým syndromem. Pokud nevědomky léčba trvala déle než 7 dnů, měla by být provedena krevní a jaterní zkouška. Při užívání tohoto léku mohou být údaje o cukru a kyselině močové v plazmě značně zkresleny, proto se doporučuje tyto testy provést 1-2 týdny po skončení léčby.

Analogy paracetamolu

Paracetamol má mnoho analogů a obchodních názvů, proto není nalezení léku vhodného pro dávkování a formu léku obtížné.

Následující léky jsou nejčastěji používány jako náhrada paracetamolu:

 • Západní lék Acetaminophen - lék, který má podobné složení a režim dávkování;
 • Tsefekon-D, vyráběný ve formě svíček, s dobrým antipyretickým lékem;
 • lék Mexalen;
 • Lék Panadol;
 • všechny známé Efferalgan.

I přes obecnou skupinovou příslušnost a mechanismus účinku se dávky těchto léků a věková hranice liší od sebe, takže správný nástroj si může vybrat pouze kompetentní odborník v těchto záležitostech. Pouze on bude schopen zvolit optimální dávku pro konkrétního pacienta a předepsat správnému léku s minimem možných rizik.

Svíčky "Paracetamol" pro děti

"Paracetamol" lze nazvat jedním z nejpopulárnějších antipyretických činidel, pokud jde o snížení teploty u dítěte. Lékaři nazývají tento lék bezpečný pro děti a jsou často předepisováni pro horečku a syndrom bolesti. Nejmenší jsou často jmenovány svíčky.

Forma uvolnění a složení

Čípky "Paracetamol" jsou vyráběny různými farmaceutickými společnostmi - "Altfarm", "Altaivitamin", "Biochemist" a další. Všechny z nich obsahují Paracetamolum jako hlavní složku poskytující svíčky s terapeutickými účinky. V závislosti na množství v jednom čípku se rozlišují tyto dávky:

Kromě Paracetamolum je v tomto léku přítomna pouze jedna pomocná složka, kterou představuje mastná báze. Díky této základně má svíčka tvar torpéda, bílo-krémovou nebo bílou barvu, přípravek se snadno dostává do řiti a rychle se rozpouští ve střevě.

Princip činnosti

Paracetamol působí na mozkovou tkáň (zejména na centra bolesti a regulaci teploty) blokováním cyklooxygenázy. Ovlivňující práci takového enzymu, lék snižuje tělesnou teplotu a eliminuje bolest, pokud jsou střední nebo nízké intenzity. Výrazný protizánětlivý účinek v čípcích neznamená.

Indikace

Nejčastěji se „paracetamol“ ve svíčkách používá ke snížení teploty způsobené ARVI, planými neštovicemi, spalničkami, chřipkou, parotitidou, herpesem nebo jinou virovou infekcí. Lék účinně bojuje proti horečce, která se vyskytuje během zánětlivých procesů způsobených bakteriemi, jako je bolest v krku, pyelonefritida nebo bolest v krku. Kromě toho může být tento lék použit v teplotní reakci na vakcínu. Vzhledem k tomu, že čípky mají analgetický účinek, mohou být také použity pro bolesti zubů, bolesti v kloubech, krku, uchu a jiné lokalizaci.

V jakém věku jsou děti předepsány?

Svíčky "Paracetamol" nelze použít v novorozeneckém období. Pokud je dítě již 1 měsíc staré, lékař může předepsat takový lék při vysoké teplotě, ale s některými výhradami. U těchto mladých pacientů je „paracetamol“ indikován pouze při vzestupu teploty, což je reakce na očkování. Kromě toho se léčivo používá jednou.

Pokud se dítě již 3 měsíce, můžete použít svíčky bez strachu. Tato forma "paracetamolu" je přípustná pro použití do 12 let věku, přičemž zvolí správné dávkování pro konkrétní dítě.

I když je již možné podávat tablety pacientům starším 6 let a Paracetamol v suspenzi je také povolen pro děti od 3 měsíců do 12 let, je někdy vhodnější použít čípky:

 • Za prvé, pokud má dítě nauzeu a jakékoli léky užívané ústy, vyvolávají atak zvracení.
 • Za druhé, pokud malý pacient netoleruje žádné chemické přísady přítomné v kapalné nebo tabletové formě.

Kontraindikace

Čípky se nepoužívají pouze pro přecitlivělost na "Paracetamol", ale také následující situace mohou být kontraindikace:

 • Výskyt erozivních nebo ulcerózních změn ve stěně trávicího traktu.
 • Žaludeční nebo střevní krvácení.
 • Absence glukóza 6 fosfát dehydrogenázy.
 • Zánět konečníku.

Malá pozornost by měla být věnována pacientům s onemocněním ledvin, průduškovým astmatem, poruchami krve, poškozením jater a některým dalším onemocněním, kdy předpis Paracetamolu v čípcích vyžaduje zvýšenou pozornost lékaře.

Vedlejší účinky

Při léčbě paracetamolem se mohou objevit alergické reakce nebo jiné negativní příznaky, jako je nevolnost nebo bronchospasmus. V tomto případě je léčivo okamžitě zrušeno a dítě musí být předáno lékaři.

Návod k použití

Při použití čípků Paracetamol lze použít následující postup:

 • Dítě musí být položeno a ruce musí být umyty. Šíření hýždí a pečlivé zasunutí svíčky uvolněné z obalu do řitního otvoru, musíte ji tlačit dovnitř prstem.
 • Tak, že použití čípků nevyvolává vyprazdňování střev, doporučuje se vložit lék buď po klystýru nebo po přirozeném pohybu střev.
 • Pokud je to nutné, svíčka může být rozřezána na poloviny, ale ostré hrany vytvořené ve stejnou dobu jsou otírány prsty tak, aby se vyhladily.
 • "Paracetamol" v čípcích se používá 2 až 4 krát denně. Interval mezi užitím medikace by měl být nejméně 4 hodiny.
 • Chcete-li určit dávkování léku pro konkrétní dítě, musíte znát jeho věk a tělesnou hmotnost. Lékaři vypočítávají jednorázovou dávku, přičemž vynásobí tělesnou hmotnost pacienta 10-12 mg, zatímco dítě by nemělo dostávat více než 60 mg / kg Paracetamolu denně.
 • Průměrná jednotlivá dávka "Paracetamol" ve svíčkách pro děti do jednoho roku je 50-100 mg. Děti od 1 do 3 let daly svíčku s dávkou 100 mg nebo polovinu svíčky 250 mg. Děti ve věku 3-5 let, tento lék je předepsán v dávce 150-200 mg. 5–10leté dítě má předepsané čípky s 250 mg „paracetamolu“ a ve věku 10–12 let bude léčebný účinek pouze z užívání léků s nejvyšší dávkou (500 mg v jednom čípku).
 • Trvání používání svíček se doporučuje omezit na 5 dnů, pokud je lék předepsán pro bolest, nebo 3 dny, pokud se Paracetamol používá jako febrifuge. Delší léčba by měla být dohodnuta s lékařem.

Předávkování

Pokud omylem povolíte dávku "paracetamolu" ve svíčkách (například promícháte dávku léku), povede to k negativním symptomům trávicího traktu: nedostatek chuti k jídlu, křeče v břiše, nevolnost, průjem a další. Pokud je předávkování významné, pak léčivo může způsobit poškození jater. Vzhledem k tomu, že se nevyvíjí okamžitě a dítě se může po určitou dobu cítit dobře, musí být lékař při vyšetření dávky vyšetřen.

Kombinace s jinými léky

Nedoporučuje se současně dávat Paracetamol do svíček a dávat dítěti suspenzi nebo jiný léčivý přípravek na bázi paracetamolu, protože to zvyšuje riziko předávkování. Bez lékařského předpisu byste neměli střídat „Paracetamol“ a antipyretikum s jiným složením (například „Nurofen“). Také v anotacích ke svíčkám se uvádí mnoho dalších léků, se kterými se nedoporučuje kombinovat čípky.

Podmínky prodeje

"Paracetamol" ve svíčkách, stejně jako jiné formy takové drogy, se prodává bez lékařského předpisu. Dávkování i výrobní společnost ovlivňují náklady na takový lék. V průměru, pro 10 svíček obsahujících 100 mg účinné látky, musíte zaplatit 30 rublů.

Funkce ukládání dat

Výrobce doporučuje uchovávat čípky při teplotě ne vyšší než 15 stupňů Celsia, takže je nejlépe umístit do chladničky. Horní sklad je vhodný pro skladování, kde děti nedostanou lék. Trvanlivost svíček je obvykle 2 roky.

Recenze

O použití "paracetamolu" v čípcích u dětí existuje mnoho pozitivních recenzí. Rodiče milují, že takový lék je bezpečnější než přípravky Ibuprofen, účinně snižují teplotu a odstraňují bolest a také neobsahují škodlivé chemikálie. Drogová chvála a možnost vybrat si dávku pro děti různého věku.

Mezi nevýhody léku je zmíněn poměrně dlouhý nástup účinku, protože účinek použití svíčky se vyvíjí přibližně za 1,5 až 2 hodiny (suspenze působí po 15 až 30 minutách). Současně je snášenlivost čípků podle názoru matek většinou dobrá a cena je cenově dostupná, což se také přisuzuje výhodám této formy paracetamolu.

Svíčky pro děti Paracetamol: návod k použití účinného léku proti teplotě a bolesti

Paracetamol je známý lék, který je zařazen do skupiny narkotických léků proti bolesti (analgetik). Tento lék má výrazný antipyretický a analgetický účinek.

Účinnost léku byla prokázána již dlouhou dobu a malý seznam kontraindikací činí tento lék v naléhavých případech nezbytným. Pokyny pro používání známých antipyretických paracetamolů pro děti ve svíčkách naleznete v našem článku.

Formy propuštění

Paracetamol se nachází v lékárnách ve formě tablet, sirupů a čípků pro rektální podání (čípky). Ty se vyrábějí v vrstevnatých buňkách po 5 kusech na každé straně. Jsou baleny v kartonu.

Popis a složení

Hlavní účinnou látkou je paracetamol. V závislosti na formě uvolňování se množství účinné látky mění. Kromě toho léčivo obsahuje tuhou mastnou bázi.

Svíčky malé velikosti, ve tvaru torpéda. Barva - od světle bílé až po krémovou.

Indikace

Lék má výrazný antipyretický a analgetický účinek.

Používá se pro tato onemocnění jako:

bolest při popáleninách, zranění;

nemoci ucha, nosu a krku jsou zánětlivé povahy.

Pokyny k použití dětského sirupu Nurofen, dalšího účinného antipyretického činidla, naleznete v jiném materiálu.

Zjistěte si všechny podrobnosti a zpětnou vazbu o použití sirupu pro děti Erispirus - jeden z nejlepších léků proti kašli.

A zde najdete podrobné pokyny k použití sirupu pro děti Tsitovir-3 - populární antivirotikum.

Kontraindikace

Paracetamol je kontraindikován u dětí do 1 měsíce. Nelze použít pro následující onemocnění:

poruchy funkce jater a ledvin;

střevní problémy.

Opatrnost je nutná u dětí do 3 měsíců au těchto onemocnění:

benigní hyperbilirubinémie (včetně Gilbertova syndromu);

Jak se dítě lék

Účinná látka se rychle vstřebává ve střevech. Odtud vstupuje do krevního oběhu a většina z nich prochází játry. Analgetického účinku se dosahuje blokováním receptorů bolesti a termoregulací v centrálním nervovém systému.

Dávkování a způsob použití

Svíčky se aplikují rektálně. Frekvence přijímání je 2 až 4 krát denně.

Interval musí být nejméně 4 hodiny. Pediatři je doporučují aplikovat v noci před spaním.

Nejedná se tak rychle jako pilulky nebo sirup, ale účinek trvá déle.

V závislosti na věku dítěte jsou předepsány různé dávky léku. Tabulka uvádí přibližné dávkování.

Vždy pečlivě přečtěte návod na svíčky Paracetamol pro děti, který je připojen k léku. Poskytuje nejpřesnější dávkování.

Zvláštní pokyny, interakce s jinými látkami

Je třeba se vyvarovat příjmu s jinými léky obsahujícími tuto účinnou látku, protože to může způsobit předávkování.

Nejlepší je neužívat s jinými léky, protože jejich současné užívání zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

Tyto látky zahrnují:

Předávkování a vedlejší účinky

Paracetamol má vzácně vedlejší účinky. Mohou se objevit v důsledku individuální intolerance léku ve formě alergických reakcí, může dojít k podráždění rektální sliznice.

Ve vzácných případech je možné porušení krevní tvorby ve formě anémie, trombocytopenie, methemoglobinemie.

V případě předávkování jsou možné následující nežádoucí účinky:

Gastrointestinální poruchy (nevolnost, zvracení, ztráta chuti k jídlu, průjem, průjem, křeče, bolest žaludku);

abnormality fungování jater a ledvin;

Průměrné ceny v Ruské federaci

Jedná se o poměrně cenově dostupný lék. Cena dětských svíček Paracetamol je 20-40 rublů, v závislosti na formě vydání a výrobce.

Podrobné pokyny pro použití sirupu Ibufen pro děti! Přečtěte si informace o možných vedlejších účincích na našich webových stránkách.

Vše o Tsedexu Suspenze: jak efektivní je lék pro děti v boji proti bakteriálním infekcím, jaké jsou průměrné ceny léku, když ho nemůžete použít, naučíte se v našem materiálu.

Hledáte nejúčinnější lék na průjem u dítěte? Účinek léku Nifuroksazid v suspenzi pro děti je diskutován zde: https://malutka.pro/preparaty/suspenzii/nifuroksazid.html.

Skladovací podmínky a odchod, trvanlivost

Podle pokynů pro svíčky Paracetamol pro děti, lék se doporučuje, aby byly uloženy na suchém místě chráněném před světlem a přímým slunečním zářením. Teplota by neměla překročit 15 stupňů. Čípky jsou platné po dobu 2 let od data vydání.

Recenze

Victoria:

„Má dcera je 5, 5 let. Už jsme vyzkoušeli spoustu antipyretických léků, ale za nejlepší lék považuji čípky Paracetamolu. Z pilulek dítěte zvrací a sirup vždy nepomáhá. Proto, v chladničce jsem vždy svíčky ve službě jen v případě.

Anna:

„Účinek svíček se mi líbí, teplota rychle klesá. Jediným a zřejmým problémem je způsob jejich aplikace.

Dítě je vždy zlobivé a bojí se. Ale když mu nabídnu, aby místo toho vzal pilulku, souhlasí se svíčkami. “

Olga:

„Moje dítě odmítá pít sirupy a pilulky. Se svíčkami máme lepší vztah. Mohu říci, že jsou docela efektivní.

Teplota začne klesat do půl hodiny a dlouho se nezvyšuje. Noc během nemoci s tímto lékem je mnohem klidnější. “

Elena:

„Vyzkoušeli jsme různé verze několika výrobců. Nakonec jsem si uvědomil, že ani milý Panadol ve svíčkách nejedná tak účinně jako Paracetamol. Neobsahují barviva ani příchutě, jako jsou sirupy.

Náš lékař na tuto drogu také pozitivně reaguje.

Inna:

„Když moje dcera měla zuby, zkoušela jsem mnoho léků. Žádný z nich nepomohl více než 2 hodiny.

Přítel doporučil konvenční svíčky paracetamolu. Překvapivě pomohl i přes nízkou cenu. Nyní v nouzových situacích používáme pouze to. Můžu to bezpečně doporučit všem maminkám. “

Natalia:

„Vím, že mnoho lidí chválí Paracetamol ve světle svíček, ale o tom nemám jednoznačný názor. Na jedné straně to pomáhá. Ale na druhé straně působí na mé dítě příliš pomalu.

Teplota klesne z Nurofenu za půl hodiny, ale s Paracetamolem musí člověk čekat hodinu nebo půl. Nemohu tedy říci, že to mohu doporučit, všechno je individuální. “

Podrobněji o účinnosti antipyretik řekne slavnému lékaři Komarovskému v následujícím videoklipu:

Svíčky mohou být skladovány déle než sirup. Přiměřená cena a vysoká účinnost z něj činí nepostradatelný produkt v rodinné lékárničce.

Svíčky "Paracetamol" pro děti

Dítě

S narozením dítěte, máma a táta najít štěstí, které je vždy doprovázeno obtížemi. Většina nově ražených rodičů je znepokojena zdravím dítěte. Žádné dítě však dosud nevyrostlo bez virových a bakteriálních onemocnění.

Tento článek vám řekne o tom, jaký lék má Paracetamol od lékařů. Dozvíte se také, v jakých formách se tento nástroj vyrábí. Ujistěte se, že svíčky "Paracetamol" pro děti.

Recenze tohoto léku budou také popsány níže.

Léková forma

V současné době existuje mnoho farmaceutických společností, které vyrábějí analogy léčiva Paracetamol. Mohou být ve formě tablet, sirupů, čípků, rozpustných prášků nebo šumivých kapslí. Všechny tyto sloučeniny jsou spojeny skutečností, že hlavní aktivní složkou je paracetamol. Stojí za zmínku, že dávka této složky se může lišit.

Dětský "Paracetamol" (sirup) má velmi pozitivní hodnocení. Také velmi populární lék, vyráběný v rektálních čípcích. Je to o něm a bude dále projednáno.

Složení léčiva

Hlavní účinnou látkou je paracetamol v množství 100 miligramů na svíčku. Zahrnuje také mastnou bázi (o hmotnosti 25 miligramů). V důsledku toho si můžete koupit čípky s paracetamolem o hmotnosti 1,25 gramu.

Kdo je lék?

Kdy mají být paracetamolové svíčky použity pro děti? Lékařské recenze a instrukce naznačují, že lék se doporučuje k léčbě symptomů určitých patologických procesů.

Čípky dokonale zmírňují horečku a horečku. Bojuje také proti zánětu a je do jisté míry antiseptické. Lék odstraňuje bolest, která může mít jiný původ.

Stojí za zmínku, že tato forma je výhodná pro použití při léčbě dětí od tří měsíců do 12 let. V některých případech však může být lék použit od prvních dnů života dítěte. V tomto případě je zvolena individuální dávka, která může vyžadovat oddělení svíčky.

Jak paracetamol svíčky působí na děti?

Lék Paracetamol (čípky) se dostává do střeva dítěte a začíná působit téměř okamžitě. Recenze rodičů říkají, že po 20-30 minutách se může objevit znatelný účinek léčby.

Lék se rychle vstřebává ve střevech, odkud vstupuje do krve. Hlavní část kompozice prochází játry. Lék blokuje receptory bolesti a termoregulaci v centrálním nervovém systému. Stojí za zmínku, že nástroj nemůže vždy ovlivnit zanícené části. Proto bude antiseptický účinek této léčby minimální.

Svíčky "Paracetamol": návod k použití

Recenze lékařů o drogách říkají, že před použitím je nutné studovat abstrakt. Jak se lék používá?

Instrukce říká, že lék by neměl být používán déle než tři dny jako febrifuge. Také je nutné omezit použití pro úlevu od bolesti.

V tomto případě může být lék podáván ne déle než pět dnů. Prostředky se používají dvakrát až čtyřikrát denně. V tomto případě by interval mezi dávkami neměl být kratší než čtyři hodiny.

Dávkování by mělo být následující:

 • pro děti prvního roku života - jedna svíčka na recepci (100 miligramů);
 • děti od jednoho do tří let - 1 - 1,5 čípky (100 - 150 miligramů);
 • od tří do pěti let dostávají děti 1,5 nebo 2 svíčky (150-200 miligramů);
 • ve věku 5 až 10 let - 2,5-3,5 čípky (250-350 miligramů);
 • děti od 10 do 15 let dostávají 4-5 dávek (400-500 miligramů).

Jak vidíte, s věkem dítěte se dávka zvyšuje. To je poněkud nepohodlné používat několik svíček najednou. Za tímto účelem výrobce vyrábí různé dávky léčiva. Věnujte jim pozornost při nákupu prostředků "Paracetamol".

Rodičovské recenze a instrukce také naznačují, že byste měli vždy brát v úvahu hmotnost dítěte při používání tohoto léku. Denní dávka nesmí překročit 60 miligramů paracetamolu na kilogram tělesné hmotnosti dítěte. Výpočet je následující.

Hmotnost pacienta je například 12 kilogramů. Pokud zvolíte dávku uvedenou v anotaci, pak jedna porce bude dvě svíčky (200 miligramů). Aplikace léku čtyřikrát, dostanete 800 miligramů paracetamolu denně. Zkusme provést výpočet s ohledem na omezení.

Povolených 60 miligramů léčiva se násobí 12 kilogramy hmotnosti dítěte. Výsledkem je 720 miligramů paracetamolu. Toto množství může být použito pro ošetření během jednoho dne. Výsledná hodnota je o něco menší než hodnota uvedená v návodu.

To naznačuje, že byste měli vždy provést tento výpočet, abyste se vyhnuli předávkování.

Má lék vedlejší účinky?

Děti "Paracetamol" recenze mají pozitivní, protože jejich bezpečnosti. Tento lék je často předepisován i těhotným a kojícím ženám. To opět dokazuje jeho účinnost a nepřítomnost negativních účinků na organismus.

V některých případech se však mohou objevit nežádoucí účinky. Nejčastěji se projevují jako vyrážka a svědění. Méně časté mohou být bolesti hlavy, poruchy střev, poruchy tvorby krve a další účinky.

Mohou všichni používat svíčky?

Léky "Paracetamol" recenze jsou pozitivní. Přesto může mít nástroj určitá omezení v používání.

Jak již víte, čípky se nedoporučují pro děti, jejichž věk je méně než tři měsíce. Mohou však existovat výjimky. Pokud nastane mimořádná situace, může lékař předepsat jednu dávku léku. V tomto případě se bere v úvahu hmotnost dítěte, svíčka je rozdělena do několika částí.

Když je stále nemožné dát lék "Paracetamol" dětem? Recenze a pokyny říkají následující. Čípky se nepoužívají pro selhání jater nebo ledvin, pokud existují různá krevní onemocnění. Absolutní kontraindikací je také virová hepatitida.

Dětský "Paracetamol": recenze lékařů

Nástroj má pouze pozitivní zpětnou vazbu od lékařů. Navzdory skutečnosti, že nyní existují více populární a moderní prostředky ke snížení teploty a odstranění bolesti, lékaři se snaží předepsat tento konkrétní lék. To je vysvětleno mnoha důvody.

Stojí za zmínku, že stejně jako svíčky, děti "Paracetamol" (sirup) má dobré recenze. Doporučuje se však používat i v případě, že dítě má reflex vytlačení jídla jazykem.

To se děje kolem konce prvního roku života. "Paracetamol" (pilulky) recenze jsou pozitivní. Jsou velmi účinné a bezpečné. Nejsou však příliš vhodné pro malé děti.

Zvažte, jaké recenze na léky "Paracetamol" recenze lékařů.

Lék "Paracetamol" má dobré recenze, protože jeho dostupnost a nízké náklady. Nepotřebujete předpis od svého lékaře na nákup finančních prostředků. Můžete si ji zakoupit v jakékoli místní lékárně.

Průměrná cena tablet je 5-15 rublů. Svíčky vás bude stát o něco více (asi 50 rublů). Pokud si chcete koupit sirup, pak je připraven zaplatit asi 100 rublů za to. Stojí za zmínku, že podobné léky mohou mít vyšší cenu. Vše je vysvětleno tím, že obsahují další komponenty.

Dětský "Paracetamol" má pouze dobré hodnocení lékaře. To je způsobeno tím, že pilulky, čípky a sirup nemají prakticky žádné negativní účinky na tělo. Nástroj se samozřejmě vstřebává do krevního oběhu a vstupuje do jater. Užívání léku neprochází bez stopy.

Lékaři však poznamenávají, že jiné léky, které mají stejný účinek, mohou mít mnohem horší účinek na játra, ledviny a vylučovací systém. Proto byste měli dát přednost tomuto léku.

Efektivní a rychlá akce

Prostředky "Paracetamol" (sirup) recenze lékařů má pozitivní, protože rychlý účinek. Po přijetí roztoku si během několika minut všimnete požadované akce. Lék se rychle vstřebává do gastrointestinálního traktu a je distribuován po celém těle.

Lékaři říkají, že pilulky mají delší účinek. Za prvé, kapsle by se měla rozpustit, až poté začne působit. Proto k dosažení rychlého účinku lékaři předepisují tekutou formu léku.

Lékaři říkají, že nástroj je navzdory své bezpečnosti velmi dlouhý. To je důvod, proč můžete udělat velký interval mezi užíváním léku "Paracetamol". Pokyny, recenze lékařů a rodičů říkají, že po použití nástroje může jeho účinek trvat až osm hodin.

Rektální čípky mají na tělo delší účinek. Důvodem je skutečnost, že léčivo je dostupné ve složení tuku.

Lék je velmi vhodný k použití. To říkají všichni pediatrové a terapeuti. Můžete si vybrat libovolnou formu prostředků. U malých dětí v prvních šesti měsících života by měly být upřednostňovány rektální čípky. Mohou být snadno a rychle zadány bez jakýchkoliv nepohodlí pro dítě.

Stojí za zmínku, že tento lék lze použít během spánku dítěte. Stačí jemně vstoupit do svíčky a nebuďte drobky.

Možnost použití pro těhotné a kojící ženy

Lékaři říkají, že lék "Paracetamol" je tak bezpečný, že ho mohou používat budoucí nebo nově vyrobené maminky. Lék se vstřebává do krve a částečně vylučuje do mateřského mléka. To je důvod, proč lékaři předepisují použití prostředků ihned po kojení. Pozorování tohoto režimu, zcela chránit své dítě před účinky léku.

Lék může být předepsán od nejstarších termínů těhotenství. Nemá žádný vliv na rostoucí ovoce. Stojí za zmínku, že horečka a bolest mohou být mnohem nebezpečnější pro nenarozené dítě.

Může být aplikován nějaký jiný lék?

Lékaři říkají, že Paracetamol lék na akné je vynikající. Recenze žen naznačují, že pravidelné používání tohoto nástroje pomáhá navždy zapomenout na problémovou pleť. Jak používat lék pro tyto účely?

Vezměte jednu tabletu léku a rozemele ji maltou. Můžete také použít pravidelnou lžičku. K práškové formulaci přidejte několik kapek vody. Poté musíte roztok aplikovat na bavlněnou podložku nebo čistou houbu. Připravený obklad aplikujte několik minut na zapálené oblasti kůže.

Pokud je akné červené a bolestivé, pak můžete použít lék na 15-20 minut. Při chronickém zánětu oblastí obličeje by doba expozice měla být zkrácena na 10 minut. Poté si umyjte obličej čistou vodou a aplikujte hydratační krém.

Lék lze použít jako peeling obličeje. Tento nástroj by měl být používán výhradně pro mastnou pleť, která nemá zapálené oblasti.

Rozbalte pilulku „Paracetamol“ a přidejte do ní drcenou pilulku „Furacilin“ nebo „Streptocide“. Prášek smíchejte s několika kapkami vody a rovnoměrně naneste na obličej. Počkejte 5-7 minut a jemně masírujte pokožku.

Roztok opláchněte čistou vodou a otřete ho vodou. V případě potřeby po zákroku použijte krém nebo zvlhčující gel.

Jaké jsou analogy léku?

V současné době téměř každá farmaceutická společnost vyrábí drogy, které obsahují paracetamol. Mezi nimi jsou svíčky, sirupy a jiné formy medicíny.

Mezi rektální čípky lze rozlišit: "Cefecone D", "Efferalgun", "Panadol", "Altpharm Paracetamol" a tak dále. Pokud se rozhodnete použít sirup, můžete použít následující analogy: "Calpol", "Panadol", "Paracetamol suspenze", "Daleron" a další. Mezi prášky můžete najít: "Panadol", "Efferalgun", "Strymol", a tak dále.

Léčivo "Paracetamol" může být připraveno v injekcích. V tomto případě bude alternativou prostředek "Perfalgan". Šumivé kapsle a prášky pro přípravu čaje také obsahují tuto látku. Patří mezi ně "Theraflu", "Ferveks", "Coldrex" a tak dále.

Mnoho pacientů volí analogy různých léků pro snadné použití a kvůli jejich lacinosti. Stojí za zmínku, že lékaři nedoporučují dělat tak.

Jakákoli změna v léčbě nebo dávkování předepsaného léku může vést k neočekávaným důsledkům a nepřinese žádný pozitivní účinek. Pokud jde o zdraví dítěte, není nutné se zabývat vlastním postoupením.

Je také nebezpečné kupovat podobné léky a generika budoucím a kojícím matkám. Složení náhrad může zahrnovat další složky nebezpečné pro dítě.

Shrnutí a malý závěr

Nástroj "Paracetamol" je podle lékařů bezpečný a účinný. Lék je k dispozici všem a může být použit v různých patologiích. Lék zvládá bolest různého původu, zmírňuje horečku a zimnici, vrací člověka do normálního života. Pamatujte, že v některých případech může včasné užívání léku ušetřit od komplikací.

Před použitím léku se vždy poraďte s odborníkem a zvolte správné dávkování. Nikdy nepřekračujte specifikovanou částku, aniž byste nejprve navštívili lékaře. V opačném případě se mohou vyvinout vedlejší účinky spojené s předávkováním. Pokud k tomu dojde, je třeba použít včasnou symptomatickou léčbu.

Použijte lék "Paracetamol" v případě potřeby, v souladu se všemi pokyny. Na zdraví a nemoci!

PARACETAMOL

Rektální čípky pro děti od bílé po bílou s krémovou nebo bílou barvou se žlutavým nádechem, ve tvaru torpéda.

Pomocné látky: pevná mastná báze pro získání čípku o hmotnosti 1,25 g

5 kusů - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.

Farmakologický účinek

Narkotická analgetika, blokující TSOG1 a TSOG2 hlavně v centrálním nervovém systému, ovlivňující centra bolesti a termoregulace.

V zánětlivých tkáních buněčné peroxidázy neutralizují účinek paracetamolu na COX, což vysvětluje téměř úplnou nepřítomnost protizánětlivého účinku.

Nepřítomnost blokujícího účinku na syntézu Pg v periferních tkáních určuje absenci negativního účinku na metabolismus vody-soli (retence Na + a vody) a sliznice gastrointestinálního traktu.

Farmakokinetika

Absorpce - vysoká, TCmax - 0,5-2 h; Cmax - 5-20 mcg / ml. Komunikace s plazmatickými proteiny - 15%. Dostane se přes BBB. Méně než 1% dávky paracetamolu užívané kojící matkou přechází do mateřského mléka. Metabolizuje se v játrech třemi hlavními způsoby: konjugací s glukuronidy, konjugací se sulfáty, oxidací mikrozomálními jaterními enzymy.

V posledně uvedeném případě se tvoří toxické intermediární metabolity, které jsou následně konjugovány s glutathionem a poté s cysteinem a kyselinou merkapturovou. Hlavními isoenzymy cytochromu P450 pro tuto cestu jsou izoenzym CYP2E1 (převážně), CYP1A2 a CYP3A4 (sekundární role).

Když je glutathion nedostatečný, tyto metabolity mohou způsobit poškození a nekrózu hepatocytů.

Další metabolické cesty jsou hydroxylace na 3-hydroxyparacetamol a methoxylace na 3-methoxyparacetamol, které jsou následně konjugovány s glukuronidy nebo sulfáty.

U dospělých převažuje glukuronidace u novorozenců (včetně předčasně narozených dětí) a malých dětí - sulfatace. Konjugované metabolity paracetamolu (glukuronidy, sulfáty a konjugáty s glutathionem) mají nízkou farmakologickou (včetně toxické) aktivity.

T1 / 2 - 1-4 hodiny, vylučuje se ledvinami jako metabolity, hlavně konjugáty, pouze 3% se nemění.

Indikace

Aplikujte u dětí od 3 měsíců do 12 let jako:

- antipyretika při akutních onemocněních dýchacích cest, chřipce, dětských infekcích, po očkovacích reakcích a jiných stavech doprovázených horečkou;

- lék proti bolesti pro bolestivý syndrom slabé a střední intenzity, včetně: bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti svalů, neuralgie, bolest způsobená zraněním a popáleninami.

Kontraindikace

Přecitlivělost, novorozenecké období (do 1 měsíce).

S péčí. Selhání ledvin a jater, benigní hyperbilirubinémie (včetně Gilbertova syndromu), virová hepatitida, krevní nemoci (leukopenie, trombocytopenie), rané dětství (do 3 měsíců).

Dávkování

Frekvence podávání 2-4 krát denně; interval - ne méně než 4 hodiny

Dávka závisí na věku a tělesné hmotnosti dítěte. Průměrná jednotlivá dávka je 10-12 mg / kg tělesné hmotnosti. Maximální denní dávka paracetamolu nesmí překročit 60 mg / kg tělesné hmotnosti.

V závislosti na věku se doporučují následující jednotlivé dávky: t

od 6 do 12 měsíců - 0,5-1 čípky (50-100 mg);

od 1 roku do 3 let - 1 - 1,5 čípky (100 - 150 mg);

od 3 do 5 let - 1,5-2 čípky (150-200 mg);

od 5 do 10 let - 2,5-3,5 čípky (250-350 mg);

10 až 12 let - 3,5-5 čípky (350-500 mg).

Neužívejte lék déle než 3 dny jako antipyretikum a 5 dní jako anestetikum bez lékařského předpisu! U dětí mladších než 3 měsíce lze použít při zvýšených teplotách způsobených očkováním (očkování). Podle všech dalších indikací se Paracetamol u dětí mladších než 3 měsíce používá pouze na lékařský předpis.

Alergické reakce (včetně kožní vyrážky, svědění, angioedému).

Vzácně - poruchy krve (anémie, trombocytopenie, methemoglobinemie).

Předávkování

Symptomy: během prvních 24 hodin po požití, gastrointestinální poruchy (průjem, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, křeče, bolest žaludku), příznaky abnormální funkce jater se mohou objevit 12-48 hodin po předávkování (závažnost nekrózy přímo závisí na stupni zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšení protrombinového času; Podrobný klinický obraz poškození jater se objeví po 1-6 dnech. Při těžkém předávkování - selhání jater s progresivní encefalopatií. Vzácně se dysfunkce jater vyvíjí s rychlostí blesku a může být komplikována selháním ledvin (tubulární nekróza).

Léčba: zavedení donorů SH-skupin a prekurzorů syntézy glutathion-methioninu během 8-9 hodin po předávkování a N-acetylcysteinu - až 12 hodin.

Potřeba dalších léčebných opatření (další léčba metioninu, intravenózní podávání N-acetylcysteinu) se stanoví v závislosti na koncentraci paracetamolu v krvi, jakož i na době, která uplynula od jeho užívání.

Interakce s léky

Stimulanty mikrosomální oxidace v játrech (fenytoin, ethanol, barbituráty, flumecinol, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva) zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což umožňuje vznik hepatotoxických účinků s malými předávkováním.

Inhibitory mikrosomální oxidace (včetně cimetidinu) snižují riziko hepatotoxického účinku. Při užívání salicylátů se zvyšuje nefrotoxický účinek paracetamolu. Kombinace s chloramfenikolem vede ke zvýšení jeho toxických vlastností.

Zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií a snižuje účinnost urikosurik.

Zvláštní pokyny

Je třeba se vyhnout současnému užívání paracetamolu s jinými léky obsahujícími paracetamol, protože to může způsobit předávkování paracetamolem.

Při užívání léku po dobu delší než 5-7 dnů monitorujte hladiny periferní krve a funkční stav jater.

Paracetamol zkresluje výsledky laboratorních studií glukózy a kyseliny močové v plazmě.

Použití v dětství

Kontraindikován v neonatálním období (do 1 měsíce).

S opatrností: časný věk hrudníku (do 3 měsíců).

V případě poruchy funkce ledvin

S opatrností: selhání ledvin.

S abnormální funkcí jater

Pečlivě: selhání jater, benigní hyperbilirubinémie (včetně Gilbertova syndromu), virová hepatitida.

Obchodní podmínky lékárny

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

Podmínky skladování

Na suchém, tmavém místě, při teplotě ne vyšší než 15 ° C.

Datum vypršení platnosti. 2 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Popis léku PARACETAMOL na základě oficiálně schváleného návodu k použití a schváleného výrobcem.

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter.

Svíčky Paracetamol pro děti: návod, analogy a recenze

Pokud novorozenec nebo dítě předškolního věku čelí infekčnímu nebo respiračnímu onemocnění, pak pediatr s největší pravděpodobností doporučí rodičům používat Paracetamol pro děti. Koneckonců, tento lék má vynikající antipyretické a protizánětlivé vlastnosti.

Je však velmi důležité vědět, jak správně používat svíčky Paracetamol pro děti, jaké dávkování je přípustné a zda existuje pravděpodobnost nežádoucích účinků.

Obecné informace

Tento lék je analgetikum, které má slabý protizánětlivý účinek. Podle farmakologické klasifikace "Paracetamol" označuje kategorii antipyretik.

Slabé tělo dítěte nese tento lék, zejména ve formě čípků, mnohem snadněji než většina léků s podobnými vlastnostmi.

A vedlejší účinky jsou mnohem méně ve srovnání s jinými moderními léky.

Chcete-li použít tento antipyretický lék začal více než sto lety, a stále je v poptávce. Je pozoruhodné, že použití "paracetamolu" je přijatelné při léčbě nejen dětí, ale také těhotných žen.

Složení a uvolňovací forma

Ve všech druzích tohoto léku je jednou účinnou složkou paraacetaminofenol nebo paracetamol.

Koncentrace této složky v přípravku, zpravidla nepřesahuje 500 mg, pro léčbu kojenců je lepší použít produkty obsahující 120 až 250 mg hlavní složky.

Svíčky "Paracetamol" pro děti mají opravdu "čisté" složení: kromě účinné látky je jako pomocný produkt přítomen pouze mastný základ, který dává čípku plastovou formu.

To částečně vysvětluje bezpečnost léku a schválení pediatrů pro jeho použití při léčbě kojenců.

Mimochodem, je to odpověď na rodiče, kteří se zajímají o otázku, zda mohou být svíčky Paracetamol dány dětem až jeden rok. Čípky jsou považovány za nejbezpečnější formu tohoto léku.

Ostatně, ostatní typy léků mají složitější složení, přidávají syntetické látky.

Biologická dostupnost účinné látky při použití svíček na bázi paracetamolu pro děti je mimo jiné významně vyšší než u tablet nebo sirupu.

Farmakokinetika

Účinek na centrum bolesti a termoregulaci je způsoben potlačením cyklooxygenázy, která ve skutečnosti eliminuje nepříjemné pocity. Lék se však dostává do periferních kanálů v malém množství, v důsledku čehož je účinek na zánětlivé zaměření snížen téměř na nulu.

Bezpečnost léku, a to i pro tělo dítěte, je vysvětlena úplným nedostatkem vlivu na produkci prostaglandinů. V důsledku toho metabolismus vody a soli ani sliznice trávicího aparátu nepodléhají patologickým změnám.

Pokud jde o farmakokinetiku paracetamolu, měli byste vědět, že:

 • Maximální množství účinné látky v biologických tekutinách může být dosaženo nejdříve půl hodiny po injekci svíčky, ale ve skutečnosti je teplota léčiva snížena až po hodině a půl;
 • absorbovatelnost léčiva je poměrně vysoká, proces se provádí v horním zažívacím traktu a játrech;
 • Deriváty paracetamolu jsou odvozeny přirozeným způsobem s pomocí ledvin, zatímco pouze 3% z celkového množství látky je nezměněný produkt, proces probíhá během 1-4 hodin po aplikaci čípků.

Speciální funkce

Nástroj je schopen proniknout do mateřského mléka, v důsledku čehož je v době krmení přenášen na dítě, ne však více než 1% dávky, kterou žena odebrala.

V období těhotenství plodu se také přenáší malé množství látky.

Lékaři také hovoří o schopnosti paracetamol sulfátů ovlivnit tkáně jaterního parenchymu, což přispívá k jejich nekróze, pokud pacient trpí nedostatkem glutathionu.

Svíčky „Paracetamol“ pro děti jsou zpravidla používány jako febrifuge, protože jejich účinnost je vzhledem k zánětlivým procesům spíše nízká.

V tomto případě jsou důvody pro zvýšení tělesné teploty naprosto nedůležité. Zpravidla se droga používá pro onemocnění dýchacích cest a při infekčních epidemiích v dětských zařízeních.

V menší míře jsou čípky vhodné pro:

 • bolest hlavy;
 • neuralgie;
 • bolest zubů;
 • zranění;
 • svalová bolest.

Podle návodu k použití, svíčky "Paracetamol" pro děti je předepsán výhradně k odstranění příznaků a závažnosti klinického obrazu patologie. I když je léčivo obecně velmi účinné pro neurogenní, zubní, traumatické, popáleniny, bolesti hlavy a dokonce i předmenstruační bolest. Lék je často předepisován pro algodysmenorrhea, plané neštovice, artralgie.

Z jakého věku lze antipyretické čípky použít? Podle instrukcí lze použít svíčky Paracetamol pro děti (250, 120 a 500 mg) od tří měsíců.

Kontraindikace

Samozřejmě, jak je tomu u jiných léků, bezpečnost tohoto léku, zejména pro slabé tělo dítěte, je velmi relativní. Lékaři hovoří o několika omezeních využívání finančních prostředků, v jejichž případě je nutné opustit „Paracetamol“. Kontraindikace by tedy měly zahrnovat:

 • onemocnění jater;
 • abnormality tvorby krve;
 • individuální přecitlivělost na kteroukoli složku přípravku;
 • žaludeční vřed;
 • poruchy ledvin;
 • bronchiální astma;
 • negativní reakce těla na účinky nesteroidních protizánětlivých léčiv;
 • obtížnost srážení krve;
 • diabetes.

Podle pokynů by se svíčky Paracetamol pro děti neměly používat k poranění rektální sliznice. Je zakázáno vstupovat, pokud je dítě přecitlivělé na léčivo. Kromě toho se čípky nedoporučují pro použití jako analgetikum a antipyretikum pro krevní onemocnění a Gilbertův syndrom.

Pokyny pro svíčky "Paracetamol" pro děti

I v nevýznamných dávkách se lékaři začali zmiňovat o toxickém účinku léku jen před několika lety, ale tato skutečnost dosud není potvrzena a diskuse o tomto skóre přetrvává.

Mnoho pediatrů doporučuje antipyretické léky dětem od narození, pokud je taková potřeba. Ostatní odborníci doporučují výdej lékáren. Je však možné, že je možné snížit pravděpodobnost hepatotoxických účinků odmítnutím léčby příliš dlouho a použitím minimálních dávek.

Svíčky "Paracetamol" pro děti s 250 mg účinné látky jsou nejčastěji předepisovány pediatry pro léčbu dětí. To platí i pro ty děti, které jsou přecitlivělé na jakékoli léky.

Přípustné dávkování

Díky použití čípků se dosahuje maximální koncentrace účinné látky v krvi mnohem rychleji než u jiných antipyretických sirupů a tablet.

Dávka léku pro děti se vypočítá v závislosti na hmotnosti standardního vzorce: 15 mg účinné látky na kilogram hmotnosti. Během dne můžete použít maximálně čtyři svíčky "Paracetamol" pro děti s 250 mg účinné látky.

Pokud jsou předepsány čípky se 120 mg účinné látky, dávka by měla být 20 mg léčiva na kilogram hmotnosti.

Podle recenzí, pokud jde o náklady, tento lék nepotřebuje analoga, protože jeho cena je již velmi cenově dostupná. Ve většině moderních zemí světa je Paracetamol zařazen do seznamu základních léčiv, takže stát kontroluje jeho prodej.

Pokud je však léčivo z jakéhokoli důvodu kontraindikováno nebo nedoporučeno, může být nahrazeno jiným lékem proti bolesti. K tomu, v lékárnách, můžete najít obrovské množství léků, které jsou vhodné pro každého pacienta.

V současné době je počet činidel obsahujících paracetamol ve svém složení poměrně velký, takže v případě potřeby nebude léčivo obtížné nahradit.

Nicméně i se strukturní identitou se mohou paracetamolové analogy významně lišit v koncentraci aktivní složky, dalších složek a v obecném způsobu ovlivňování dětského organismu.

Lékaři obvykle uvádějí několik analogů:

 • "Cefecone D" - nejběžnější lék v pediatrii, který má antipyretické vlastnosti, produkuje lék ve formě svíček, které mohou být použity pro léčbu kojenců, koncentrace účinné látky je 50, 100 a 150 mg na čípky;
 • "Viburkol";
 • Perfalgan;
 • "Nurofen";
 • Panadol;
 • "Genferon";
 • "Viferon";
 • "Efferalgan".

Po mnoho desetiletí rodiče důsledně používají Paracetamol ke snížení tělesné teploty u dětí. Reakce na drogu se mírně liší, ale většinou jsou všechny pozitivní.

Většina rodičů si všímá vysoké účinnosti nástroje a rychlosti jeho dopadu. Ve srovnání s jinými formami léků působí svíčky mnohem rychleji. Důležitou výhodou této drogy je navíc její nízká cena, díky které je dostupná všem rodinám.

Pokud jde o nevýhody, některé děti se zavedením čípků mají příznaky pankreatitidy: bolesti břicha, nevolnost a zvracení. Všechny tyto znaky se však objevují velmi zřídka a procházejí poměrně rychle. Díky všem těmto vlastnostem jsou dnes svíčky Paracetamol považovány za jeden z nejoblíbenějších antipyretických léků používaných k léčbě dětí.

Paracetamol pro děti svíčky: návod k použití, dávkování a recenze

Paracetamol je známý lék, který je zařazen do skupiny narkotických léků proti bolesti (analgetik). Tento lék má výrazný antipyretický a analgetický účinek.

Účinnost léku byla prokázána již dlouhou dobu a malý seznam kontraindikací činí tento lék v naléhavých případech nezbytným. Pokyny pro používání známých antipyretických paracetamolů pro děti ve svíčkách naleznete v našem článku.

Formy propuštění

Paracetamol se nachází v lékárnách ve formě tablet, sirupů a čípků pro rektální podání (čípky). Ty se vyrábějí v vrstevnatých buňkách po 5 kusech na každé straně. Jsou baleny v kartonu.

Jedna krabička obsahuje dvě konturové buňky. Dávka účinné látky se může měnit a je 1,0 g, 0,5 g, 0,125 g a 0,25 g.

Hlavní účinnou látkou je paracetamol. V závislosti na formě uvolňování se množství účinné látky mění. Kromě toho léčivo obsahuje tuhou mastnou bázi.

Svíčky malé velikosti, ve tvaru torpéda. Barva - od světle bílé až po krémovou.

Indikace

Lék má výrazný antipyretický a analgetický účinek.

Používá se pro tato onemocnění jako:

Pokyny k použití dětského sirupu Nurofen, dalšího účinného antipyretického činidla, naleznete v jiném materiálu.

Zjistěte si všechny podrobnosti a zpětnou vazbu o použití sirupu pro děti Erispirus - jeden z nejlepších léků proti kašli.

A zde najdete podrobné pokyny k použití sirupu pro děti Tsitovir-3 - populární antivirotikum.

Paracetamol je kontraindikován u dětí do 1 měsíce. Nelze použít pro následující onemocnění:

 • přecitlivělost;
 • poruchy funkce jater a ledvin;
 • střevní problémy.

Opatrnost je nutná u dětí do 3 měsíců au těchto onemocnění:

 • benigní hyperbilirubinémie (včetně Gilbertova syndromu);
 • virová hepatitida;
 • krevní poruchy.

Účinná látka se rychle vstřebává ve střevech. Odtud vstupuje do krevního oběhu a většina z nich prochází játry. Analgetického účinku se dosahuje blokováním receptorů bolesti a termoregulací v centrálním nervovém systému.

Droga začne působit asi půl hodiny po aplikaci. Účinek trvá asi 4 hodiny, poté začne ustupovat. účinná látka v krvi v této době klesne dvakrát.

Svíčky se aplikují rektálně. Frekvence přijímání je 2 až 4 krát denně.

Interval musí být nejméně 4 hodiny. Pediatři je doporučují aplikovat v noci před spaním.

Nejedná se tak rychle jako pilulky nebo sirup, ale účinek trvá déle.

V závislosti na věku dítěte jsou předepsány různé dávky léku. Tabulka uvádí přibližné dávkování.

Vždy pečlivě přečtěte návod na svíčky Paracetamol pro děti, který je připojen k léku. Poskytuje nejpřesnější dávkování.