Antibiotika pro SARS pro děti

ARVI je dnes velmi běžná choroba, která postihuje horní dýchací ústrojí osoby a je přenášena vzduchem rozptýlenými kapičkami. Příčinou SARS je virus, který je považován za hlavní zdroj této choroby. To, zda je nutné používat dětská antibiotika se SARS a kdy, tento článek vám to řekne.

Vlastnosti léčby ARVI

Ihned musím říci, že antibiotikum pro akutní respirační virové infekce pro děti není zdaleka nezbytné, protože původně tato choroba vyvolává virus, což znamená, že by bylo moudřejší použít ty léky, které potlačují aktivitu viru, tj. Antivirotik.

Antibiotika mají samy o sobě zcela odlišné terapeutické zaměření - potlačují aktivitu patogenních bakterií, které se mohou například začít vyvíjet během vývoje komplikací chřipky a ARVI.

Proto je na počátku onemocnění nemožné předepisovat antibiotikum pro ARVI pro děti. V tomto stavu, dítě vyžaduje silné antivirové, stejně jako symptomatická terapie. Jinak antibiotikum pro ARVI pro děti (suspenze, tablety nebo prášek) jednoduše nebude účinné a nepřinese očekávaný terapeutický účinek.

Je důležité poznamenat, že někdy se stává, že během chladu je imunita dítěte snížena, což vyvolává sekundární bakteriální patologii. V tomto případě je nutné předepsat první léčbu antibiotiky, aby bylo možné zabránit dalšímu rozvoji možných komplikací.

Antibiotika jsou sama o sobě léky s úzkým zaměřením a silným účinkem. Vyžadují nejpřesnější příjem a výpočet dávky. Jinak se stav malého pacienta může zhoršit pouze v důsledku výskytu vedlejších účinků. Z tohoto důvodu by takový předpis měl vždy předepisovat výhradně ošetřující lékař na základě indikací, věku a přítomnosti komplikací u konkrétního dítěte.

Principy antibiotického předpisu

Antibiotika pro SARS u dětí (jejich seznam bude uveden níže) se používají výhradně pro rozvoj bakteriálních infekcí, které vznikly na pozadí chladu nebo v poslední době po ní.

Současně stojí za zmínku, že preskripce jakéhokoliv antibakteriálního léku pro děti je pro jejich těla poměrně závažným testem, který při absenci souběžné udržovací léčby může způsobit zhoršení střev, trávicího a imunitního systému. Z tohoto důvodu se velmi často, když je dítě samo-léčeno, po užívání antibiotik vyvíjí hrozná dysbakterióza, průjem, nadýmání a další nepříjemné komplikace.

Zvláště nebezpečné jsou antibiotika pro děti s akutními respiračními virovými infekcemi. V tomto stavu mohou tyto léky velmi silně otřást dosud netvořenou imunitou dítěte, což povede k řadě komplikací a dalších problémů v jeho zdraví.

Je třeba poznamenat, že mnoho rodičů se mylně domnívá, že se jedná o drogy této drogové orientace - to je jediná účinná metoda léčby nachlazení. Ve skutečnosti, tento názor je hluboce špatně a antibiotika by měla být předepsána pouze jako poslední možnost, kdy tradiční terapie nemohla zachránit malý organismus před komplikacemi.

Výběr konkrétního léku by měl provádět zkušený pediatr. Jedním z předních míst v žebříčku receptů je lék Zodak pro ARVI u dítěte. Je také důležité si uvědomit, že dávání těchto přípravků dítěti je povoleno pouze na specifických linkách. Prodloužení bez instrukcí lékaře je přísně zakázáno.

Existují následující možné příznaky, ve kterých může lékař předepsat dětská antibiotika pro akutní respirační virové infekce a kašel:

 1. Hnisavý plak na žlázách, který je doprovázen velmi vysokou tělesnou teplotou.
 2. Chrastění v plicích a vykašlávání sputa krví nebo hnisem.
 3. Bolest ucha a ztráta sluchu.
 4. Výskyt známek hnisavého zánětu nosních dutin.

Vlastnosti příjmu a použití antibakteriálních léčiv pro děti

Aby antibiotická léčba skutečně přinesla očekávané výsledky léčby, měla by být vzata v úvahu při jejich užívání:

 1. Během terapie musí být dítěti podávány léky, které zabrání dysbióze. Mohou to být bifidobakterie a léky, které ovlivňují střevní mikroflóru (Linex, Hilak Forte atd.). Tyto léky je nutné užívat po celou dobu léčby antibakteriálními látkami.
 2. Po prvních dnech léčby mohou někdy tyto léky zcela eliminovat dříve pozorované symptomy onemocnění. Navzdory tomu musíte pít celou řadu antibiotik, jinak existuje velké riziko, že nemoc nebude vyléčena.
 3. Pokud pacient začal užívat tyto léky, neměl by být v průběhu 7-10 dnů odstraněn z krve. Tak, nemůžete přeskočit metody léku. Je také důležité pít ve stejnou dobu ve správné dávce.
 4. Nemůžete přerušit průběh léčby nebo nahradit jeden lék jiným, protože nakonec to povede ke vzniku komplikací a přechodu onemocnění na chronickou formu.
 5. Aby se snížily toxické účinky těchto léčiv na tělo dítěte, je důležité dát dítěti dostatek tekutin. Mohou to být polévky, džusy, voda, čaj a další zdravé nápoje. Pacientovi se také doporučuje, aby dodržoval lůžko a zůstal v často větrané místnosti.
 6. Pro celkovou údržbu těla potřebuje malý pacient vitamínové komplexy. Pomohou rychle se vypořádat s nemocemi a saturovat tělo užitečnými látkami.
 7. Pokud byla antibiotika předepsána dětem s akutními respiračními virovými infekcemi, doporučuje se, aby byly léčeny v nemocnici, kde ošetřující lékař bude sledovat stav dítěte. Pokud má dítě závažné chronické onemocnění, je nutná hospitalizace.
 8. Dávkování a způsob užívání konkrétního léčiva se vždy volí na základě hmotnosti a věku pacienta.
 9. Antibiotika mohou být použita pouze pod podmínkou, že bez jejich jmenování se stav pacienta nezlepší.
 10. Výběr těchto léků by měl být vždy prováděn s přihlédnutím ke specifickým původcům komplikací. To je jediný způsob, jak dosáhnout dobré účinnosti terapie.

Je také dobré vědět, že s rozvinutými formami OVRI děti prostě nepotřebují předepisovat tento druh léků.

Indikace pro jmenování

Přímé indikace pro předepisování antibiotik pro děti jsou:

 • Pozorování zvýšené tělesné teploty po 2-3 týdnech po nástupu nachlazení. V tomto stavu je nutné nejprve zjistit příčinu zvýšené teploty a na jejím základě vybrat léky.
 • Akutní zánět středního ucha, který je doprovázen silným earache, hnisavým výbojem a vysokou horečkou. V tomto stavu má nemoc bakteriální původ, takže antibiotika budou vynikající pro jeho léčbu.

Podle lékařské praxe jsou příznaky otitidy velmi charakteristické. Vyskytují se již v prvních dnech průběhu nemoci, takže je člověk může identifikovat nezávisle.

K dnešnímu dni se lékaři snaží, aby tyto prostředky okamžitě nepřidělili dětem s otitis, ale počkejte 1-2 dny, aby zjistili, jak bude onemocnění pokračovat. Pokud obvyklé ušní kapky patologie nemůže být odstraněna, ale pouze v tomto případě se používá "těžké dělostřelectvo" s antibakteriálními látkami.

 • Pneumonie nebo pneumonie jako přímý důsledek nevytvrzeného běžného nachlazení, které poskytlo takovou komplikaci. Je důležité vědět, že pneumonie u dětí je velmi nebezpečná a v případě, že nedochází k včasné léčbě, může způsobit fatální následky.
 • Charakteristické symptomy (s výjimkou slabosti, kašle a teploty) jako takové nemají pneumonii, takže rodiče nemusí být ani dlouho vědomi jejího vývoje.
 • Je důležité vědět, že vždy s výskytem pneumonie je jeho původcem pneumokoky, které se ve skutečnosti stávají příčinou dlouhého a závažného průběhu onemocnění. Z tohoto důvodu bude jmenování antibiotik v tomto stavu více než oprávněné.
 • Tvorba hnisavých ložisek v nosním systému a zánět nosních dutin, které vedly k sinusitidě.
 • Purulentní tonzilitida.

Kontraindikace

Tyto léky jsou v takových případech přísně kontraindikovány u dětí:

 1. Věk dítěte do tří let je kontraindikací, která postihuje většinu antibakteriálních léčiv. Z několika málo věcí, které jsou povoleny pro děti do tří let, si může lékař vybrat.
 2. Individuální nesnášenlivost dítěte léčivou látkou (alergická na ni).
 3. Nedostatek jasných údajů pro jmenování.
 4. Závažná forma selhání jater nebo ledvin.

Je také důležité vědět, že ne všechna antibiotika mohou být předepsána dětem. Některé z nich mohou být dokonce i život ohrožující pro malý organismus.

Například léky tetracyklinové skupiny mohou zhoršit tvorbu kostní skloviny a léky ze skupiny Ftorhinolo negativně ovlivňují tvorbu kloubů dítěte.

Adjuvantní terapie

Jako podpůrná léčba, kromě antibakteriálních léčiv, by měla být dětem s ARVI podána symptomatická léčba. Stanovuje povinné jmenování takových léků:

 1. Antipyretická léčiva se používají při vysoké tělesné teplotě (Nurofen, Paracetamol).
 2. Analgetika jsou předepsána pro bolesti hlavy a bolesti svalů.
 3. Antivirová léčiva.
 4. Mukolytika kašle (mukaltin, bromhexin).
 5. Pastilky pro bolest v krku a spreje.
 6. Vitaminové přípravky.
 7. Nosní spreje a kapky ke zlepšení nosního dýchání a odstranění rýmy.

Aby se proces léčby uskutečnil rychleji a úspěšně, doporučuje se, aby se dítě řídilo těmito doporučeními lékaře:

 1. Dodržujte klid na lůžku. V tomto stavu dítě potřebuje více odpočinku a spánku.
 2. Pijte dostatek tekutin, abyste detoxikovali tělo.
 3. Jezte více mléčných výrobků, které normalizují zhoršenou mikroflóru při užívání antibiotik.
 4. Je důležité obohatit dietu dítěte o zeleninu, ovoce a bylinky, aby se zlepšila jeho imunita.

Antibiotika pro SARS

Mnoho rodičů se ptá, které antibiotikum by mělo být podáváno dítěti s ARVI. Zároveň musím okamžitě říci, že je nejnebezpečnější předepisovat takové léky dětem. Proto, pokud lékař předepsal dětem antibiotikum, pak je třeba se ptát, proč to udělal a zda jsou k tomu hodné indikace.

Rozlišují se následující chřipková antibiotika pro děti od 5 let, které se s komplikacemi z nachlazení nejvíce úspěšně vyrovnávají:

 1. Antibakteriální léčiva penicilinové skupiny. Patří mezi ně Amoxiclav, Augmentin, Oskacillin. Všechny mají výrazný bakteriovaskulární účinek. Po požití se tyto léky rychle vstřebávají a začnou působit. Zvláště účinné tyto léky na pneumonii u dětí.
 2. Léčiva skupiny cefalosporinů - Cefazolin, Cefatrexil. Mohou dokonce ovlivnit rezistentní druhy bakterií a potlačit jejich aktivitu.
 3. Antibiotika tetracyklinové skupiny - doxycyklin, morflocyklin. S jejich pomocí je inhibována produkce proteinů v mikrobiálních buňkách, což je důvod, proč se přestávají množit.

Co je antibiotikum pro děti ve věku 4 let? Lékaři mohou kromě výše uvedených skupin léků také vyzvednout lék třídy makrolidů. Pomůže potlačit aktivitu patogenních bakterií.

Vezměte si tyto léky nejméně pět dní v řadě. Mohou být ve formě tablet, injekcí nebo suspenzí.

Antibiotika pro děti s akutními respiračními virovými infekcemi a pravidla pro jejich podávání

SARS je běžná patologie, která je přenášena vzduchovými kapičkami a postihuje horní dýchací cesty. Hlavním původcem onemocnění je virus, takže léčba se provádí s použitím antivirotik a symptomatické léčby. Antibiotika pro akutní respirační virové infekce u dětí se předepisují při navázání bakteriální infekce nebo při vzniku nebezpečných komplikací. Takový silný lék by měl vybrat pouze lékař a je nejlepší je odmítnout.

Příznaky patologie

ARVI je akutní respirační infekce, která postihuje převážně dýchací cesty. ARI - kombinuje onemocnění virové a baktericidní etiologie, která postihuje horní a dolní dýchací cesty. Děti často diagnostikují takové komplexní onemocnění jako je pneumonie, angína, chřipka, parainfluenza a bronchitida.

V počáteční fázi vývoje mají příznaky virových a bakteriálních infekcí mnoho společného, ​​takže odborníci často dají dítě na společnou diagnózu, jako jsou akutní respirační infekce. Inkubační a prodromální období ve vývoji patologie a každá z nich je doprovázena výskytem charakteristických symptomů. Když se viry dostanou do těla, inkubační doba trvá několik hodin až 4 až 5 dní a při bakteriální infekci se symptomy neobjeví do 14 dnů.

SARS je charakterizován následujícími příznaky:

 • výtok z nosu ve formě čirého a kapalného výboje;
 • teplota nad 38, 5 stupňů;
 • dráždivý kašel, který se po několika dnech promění v mokrý;
 • těžké otoky nosohltanu;
 • zarudnutí a slzení očí;
 • slabost a obecná malátnost.

S ARVI se hrdlo dítěte změní na červené, ale není zde žádný hnisavý plak. S virovým poškozením těla po 4-5 dnech, dítě začne cítit úlevu. To je vysvětleno skutečností, že v této době dochází k akumulaci interferonů v těle s cílem zničit infekci. Maximální koncentrace proteinových obránců se vyrábí třetí den od začátku patologie. V situaci, kdy se po 3 dnech stav dítěte nezlepší, lékaři předepisují příjem antibakteriálních látek. To je způsobeno tím, že s největší pravděpodobností do těla vstoupila bakteriální infekce.

Principy antibiotického předpisu

Antibiotika pro děti s akutními respiračními virovými infekcemi mohou být předepsána pouze pro bakteriální infekce, které se začínají vyvíjet v důsledku zimy nebo nějaké doby po ní. Rodiče musí pochopit, že příjem jakéhokoli antibakteriálního činidla je vážným testem pro tělo, který může být doprovázen porušením funkce střeva, imunitního systému a trávicího systému. Vzhledem k této specifické vlastnosti je antibiotická léčba předepsána paralelně s podpůrnou léčbou, která pomáhá zabránit tělesné poruše.

Antibiotika představují zvláštní nebezpečí pro ARVI pro děti mladší než jeden rok. V tomto věku může použití těchto účinných léků zhoršit dosud zcela nevytvořenou imunitu dítěte, která často končí rozvojem různých komplikací a zdravotních problémů.

Mnoho rodičů se mylně domnívá, že léčba nachlazení dětmi s antibakteriálními léky je jedinou účinnou léčbou. Ve skutečnosti se uchylují k užívání takových účinných léků, pokud konvenční léčba nepomohla vyvarovat se vzniku komplikací.

Odborníci identifikují některé příznaky, které mohou způsobit podávání antibiotik dětem s ARVI:

 • příliš vysoká tělesná teplota, která je doprovázena tvorbou hnisavého plaku na žlázách;
 • bolest v uších a ztráta sluchu;
 • sípání v plicích a vykašlávání sputa smíšené s hnisem nebo krví;
 • výskyt příznaků hnisavého zánětlivého procesu v nosních dutinách.

Antibakteriální léčivo je lék s úzkým zaměřením se silným účinkem. Přípravek musí být užíván v přísně předepsané dávce, jinak se může stav dítěte dále zhoršovat v důsledku výskytu vedlejších účinků. Z tohoto důvodu by měl takový silný lék předepisovat pouze odborník s ohledem na věk dítěte a přítomnost určitých komplikací.

Antibiotická pravidla

Aby byla antibakteriální léčiva účinná v boji proti ARVI, musí rodiče dodržovat určitá pravidla. V žádném případě není dovoleno tento lék samostatně zakoupit bez lékařského předpisu. Kromě toho je přísně zakázáno měnit předepsané antibiotikum na léčivo se stejnou účinnou látkou, ledaže to lékař předepsal.

Dětští pediatrové mají zvláštní postoj k dětem, které v posledních 2-3 měsících užívaly antibiotika. O tom je třeba informovat lékaře, protože nebezpečí útlaku střevní mikroflóry je příliš velké.

Při antibakteriální terapii je nutné dávat dětem léky, které jsou zaměřeny na prevenci dysbiózy. K tomuto účelu můžete použít bifidobakterie a léky, které působí přímo na střevní mikroflóru. Doporučuje se pít takové léky během léčby antibiotiky. Několik dní po zahájení užívání antibakteriálních látek se může výrazně zlepšit stav dítěte a zmizí všechny nepříjemné symptomy. Navzdory tomu je nutné pít až do konce celého cyklu antibiotik, jinak je riziko, že onemocnění nebude dokončeno, příliš velké.

Při provádění antibakteriální terapie by tyto účinné látky měly být uchovávány v těle dítěte po dobu 7-10 dnů, takže je nejlepší léky přeskočit. Kromě toho je nutné užívat antibiotikum ve stejnou dobu a v přesně předepsané dávce.

Není povoleno přerušit průběh léčby dětskými antibiotiky a nahradit lék jiným, protože to může mít za následek vznik komplikací nebo přechod onemocnění z akutní do chronické formy. K obnovení imunitního systému paralelně s antibakteriální léčbou se doporučuje užívat vitamínové komplexy. To urychlí zotavení a naplní tělo živinami.

Použití antibiotik pro léčbu akutních respiračních virových infekcí je povoleno pouze pod podmínkou, že bez jejich použití se stav dítěte ještě zhorší. Výběr takových účinných léků by měl provádět odborník s přihlédnutím k patogenům, které tuto chorobu vyvolaly.

Antibiotika pro SARS

Antibiotika pro akutní respirační virové infekce jsou předepisována pro bakteriální infekce a pro potvrzení je prováděna speciální studie o šmouze z hrtanu a nosu. Jaká antibiotika mohou být užívána pro ARVI a akutní respirační infekce v dětství? S ARVI je dovoleno používat téměř všechny léky, které jsou předepsány pro jiné projevy vitální aktivity bakterií. Je důležité vzít v úvahu věk dítěte a specifičnost lokalizace patogenů.

Při boji s onemocněním mohou být předepsány antibakteriální léky následujících skupin:

 1. Penicilinové léky Takové léky mají na tělo širokou škálu účinků, jsou rychle vstřebávány a jsou účinné při potírání infekcí různých skupin. Nicméně bakterie rychle vyvíjejí rezistenci na účinnou látku antibiotik penicilinového typu.
 2. Cefalosporiny. Léky této skupiny se vyznačují nízkým stupněm toxicity a jsou účinné i v situacích, kdy se antibiotika penicilinového typu stávají impotentními.
 3. Aminoglykosidy. Takové antibakteriální léky jsou předávány dětem pouze v případě, že ARVI způsobuje vznik závažných komplikací.
 4. Makrolidy. Antibiotika této skupiny mají depresivní účinek na různé bakterie a mají široké spektrum účinku.

Nesprávné užívání antibakteriálních léků způsobuje dysbakteriózu a alergické reakce. Tyto účinné léky ničí nejen škodlivé mikroorganismy, ale také prospěšné bakterie.

Penicilinová skupina

Antibiotika penicilinového typu jsou léky první generace a používají se v diagnostice angíny nebo bakteriální tonzilitidy u dítěte. Penicilin má široké spektrum účinku na tělo dítěte a rychle se vylučuje močí. S tímto vědomím může zničit infekci lokalizovanou v ledvinách. V léčbě akutních respiračních virových infekcí odborníci preferují polosyntetické peniciliny a nejoblíbenějšími látkami jsou:

Hlavní nevýhodou antibakteriálních léčiv této skupiny je vysoké riziko nežádoucích účinků. U dětí s léčbou s jejich pomocí se může objevit vyrážka na těle, podráždění kůže a otoky tkání. Mnoho bakterií má dobrou odolnost vůči penicilinům, takže lékaři často předepisují léky v kombinaci s kyselinou klavulanovou. Pomáhá blokovat vlastnost bakterií zničit antibiotikum.

Makrolidy

Makrolidová antibiotika jsou nejúčinnějšími léky, které jsou předepisovány pro virové komplikace. Jsou povoleny k léčbě dětí po 6 měsících, protože způsobují minimální toxické poškození organismu. Skupina s komplexní strukturou se skládá z léčiv založených na následujících antibiotikách:

 • Midecamycin;
 • Klarithromycin;
 • Erythromycin;
 • Azithromycin;
 • Josamycin

Přijetí makrolidů může být doprovázeno rozvojem takových vedlejších účinků, jako je ztráta chuti k jídlu, bolest břicha, zvracení a nevolnost. Většinou se jedná o léčbu dětí, předepisují se antimikrobiální látky jako Azimed, Klacid, Sumamed, Macropen a Hemomycin.

Cefalosporinová antibiotika

Při akutních respiračních virových infekcích a infekcích baktericidní povahy v nemocničním stavu se předepisují cefalosporinová antibakteriální léčiva, která mají být opilá.

Za nejběžnější zástupce této skupiny jsou považovány tyto léky:

Antibiotika této skupiny se vyznačují agresivními účinky na střevní mikroflóru, takže jejich příjem je často doprovázen průjmem, vyrážkou a nevolností. Intravenózní podání léků do těla významně snižuje riziko různých poruch trávicího systému. Při léčbě dětí do 12 let lze antibiotika užívat pouze v suspenzi. Je zakázáno takové antibiotika předepisovat samostatně, protože jejich hlavním účelem je zničit závažné patogenní bakterie v těle dítěte. Není povoleno užívat takové léky v případech poruchy funkce ledvin u dětí a injekce se používá pouze v extrémních případech.

Přehled antibiotik pro SARS

V případě, že se bakteriální virus připojil k virové infekci nebo běžnému nachlazení, léčba se obvykle provádí za použití antibiotik. Nejčastěji jsou tyto léky předepisovány k odstranění tohoto onemocnění:

 1. Amoxiclav je kombinované polosyntetické penicilinové antibiotikum, které lze podávat dětem od 3 měsíců. Takový přípravek je dostupný ve formě suchého prášku pro přípravu suspenze, tablet, suché látky pro ředění injekce a prášku pro přípravu orálních kapek. Dávkování antibiotik je vypočítáváno pouze odborníkem s přihlédnutím k věku dítěte a složitosti onemocnění.
 2. Ecoclav je antibiotikum penicilinu, které se vyrábí ve formě tablet a sušiny pro přípravu suspenze v domácnosti. Dávka léčiva závisí na závažnosti patologie a děti s hmotností vyšší než 40 kg mohou užívat dávku antibiotika pro dospělé.
 3. Sumamed je širokospektrální antibiotikum a patří do skupiny makrolidových azalidů. Při perorálním podání lék proniká do buněčné infekce a má destruktivní účinek. Antibiotikum je předepsáno po dobu 3-5 dnů a pokud se dítě dostane lépe, přestane ho užívat.
 4. Makropen patří do skupiny makrolidů a vyrábí se ve formě tablet a granulí, které se používají k přípravě suspenze. Tablety jsou předepsány dětem starším 3 let a je nutné tuto suspenzi užívat v závislosti na hmotnosti dítěte.
 5. Amoxicilin je účinný při eliminaci streptokoků, stafylokoků a gramnegativních patogenů. Kombinovaná léčba s použitím takového léku by měla být prováděna po dobu nejméně 5 dnů a je zakázáno přerušit léčbu několik dní po zahájení léčby. U komplikované formy onemocnění může být doba užívání přípravku Amoxicillin až 2 týdny.
 6. Flemoxin Solutab je širokospektré antibiotikum, které obsahuje penicilin. Tento lék se vyrábí ve formě tablet a má výrazný baktericidní účinek. Toto antibiotikum je navíc účinné při usmrcování bakterií Escherichia coli, stafylokoků a chlamydií. Flemoxin Solutab se v těle rozkládá v játrech a vylučuje se močí. Užívání léku je kontraindikováno u pacientů trpících žaludečním vředem a dysbiózou, stejně jako u těch, kteří mají individuální intoleranci na penicilin. Během těhotenství a kojení může být užíváno antibiotikum, ale pouze v případě závažných indikací.


Antibiotika pro děti s akutními respiračními virovými infekcemi jsou předepisována pouze v situacích, kdy se k patologii připojila bakteriální infekce. Je nutné užívat takové léky pouze pod dohledem lékaře a striktně dodržovat předepsané dávkování.

Měl bych dát dětem antibiotika s nachlazení a nachlazení?

Studené a SARS průměrné dítě je nemocné nejméně 1-2 krát ročně. K tomu obvykle dochází, když začíná vhodná sezóna onemocnění - jaro nebo podzim. A často jsou rodiče dotázáni, zda dát dětem antibiotika k nachlazení? Abyste tomu porozuměli, musíte jasně pochopit, co je to zima.

S tímto slovem jsme říkali všechno, co způsobuje kýchání, kašel, rýmu, horečku atd. Dokonce i virus herpes simplex, který se objevuje na rtu a ošklivém svědění, jsme také přezdívali chlad. V širokém populárním chápání chladu - to je chřipka, akutní respirační virové infekce a akutní respirační infekce a laryngitida, tracheitida a mnoho dalšího.

Ve skutečnosti, nachlazení je podchlazení, v důsledku čehož podmíněně patogenní mikroflóra začne se dělit a reprodukovat v nebývalé míře v těle.

Ve většině případů jsou nachlazení způsobena bakteriemi. A chřipka, akutní respirační virové infekce, virus herpes simplex jsou virová onemocnění. ARD může být jak bakteriální, tak virová.

A teď o antibiotikách. Kdokoli, i ten nejmodernější, nejlepší antibiotikum poslední generace je proti virům zcela bezmocný. Proto je nesmyslné a nemilosrdné užívat antibiotika pro ARVI, chřipku a částečně i pro ARD. Ale v boji proti skutečnému nachlazení bakteriálního původu budou základem, základem pro řádné a kompetentní zacházení.

Nicméně, jak v každém pravidle, a tam jsou výjimky. A s ARVI pediatrický lékař předepisuje antibiotika. Proč a kdy se to stalo?

Vhodná antibiotika

S ARVI

S ARVI (akutní respirační virovou infekcí) nejsou antibiotika pro dítě vyžadována. Antivirové léky a další léky lze snadno léčit v závislosti na symptomech (febrifugální, expektoranci, antihistaminika). Známý pediatr Yevgeny Komarovsky trvá na tom, že léky na virovou infekci nejsou potřeba, protože imunita dítěte se musí naučit vyrovnat se s hrozbami zvenčí.

Pomocí tohoto videa můžete snadno zjistit, co si lékař myslí o tomto tématu:

To vše však platí pouze do té doby, než se bakteriální infekce spojí s infekcí virem. A to se stává velmi často.

Tyto komplikace virových onemocnění vyžadují léčbu antibiotiky. To je obvykle bolest v krku, otitis, sinusitida, angína, pneumonie, nebo dokonce meningitida.

Aby bylo možné spolehlivě zjistit, zda se dítě vyvíjí bakteriální infekci, je nutné provést speciální vyšetření stěr z hrtanu a nosu. To může být děláno jen v bakteriologické laboratoři, a tam je ne mnoho v každé klinice. A pokud budete mít štěstí a budete bydlet ve městě, kde je taková laboratoř, pak bude trvat 10 až 14 dní, než vyčkáme na výsledek analýzy.

Čas, jak chápeme, je drahý. Zvláště pokud jde o zdraví malých dětí. Proto je lékař orientován, jak se říká, „okem“. A často předepisuje antibiotika "jen v případě", aby se ochránil před možnými právními následky, které se mohou objevit, pokud má dítě komplikaci, a rodiče obviňují specialistu ze špatného zacházení.

Bude velmi těžké prokázat svůj případ zde.

Zde je důležité, aby si maminky a tatínky pamatovali, že užívání antibiotik během virové infekce v žádném případě nezaručuje, že se lze vyhnout komplikacím ARVI. Vědci dokonce přišli na to, že existuje určitá závislost: pacienti, kteří omylem nebo klamem brali antibiotika během virové infekce, nežádoucí komplikace se vyskytovaly téměř o 20% častěji. Pro ty, kteří léčili virovou infekci antivirotiky, se negativní zdravotní účinky vyskytují mnohem méně často.

Myšlenka na bakteriální komplikaci virové infekce, a tedy na potřebu předepisovat antibiotika, by měla za určitých okolností přijít k hlavě rodičů a lékařů v následujících případech:

 • Pokud se dítě s ARVI necítilo lépe na pátý den po zahájení léčby. Nebo krátkodobé zlepšení bylo nahrazeno prudkým zhoršením zdravotního stavu.
 • Pokud je dítě mladší než tři měsíce a zhoršuje se při teplotách nad 38 ° C, které nelze zkrátit o více než tři dny.
 • Pokud má dítě náhle zvýšené lymfatické uzliny.
 • Pokud kašel neprojde déle než 10 dnů.
 • Jsou-li hnisavý výtok z nosu nebo skvrny hnisu ve sputu.
 • Pokud je silná bolest hlavy a bolest v čele a čelistních dutinách.
 • Pokud je v uších bolest nebo tekutina z uší.

Ve všech těchto případech lékař předepíše antibiotika. Seznam některých názvů léků, které mohou předepsat vaše batole:

 • "Flemoxin Solutab." Antibiotická penicilinová skupina. Stává se to ve formě tablet, které se snadno rozpouští ve vodě, můžete také dát dítě, aby je polklo celé nebo jen rozpustit. Flemoxin Solutab má příjemnou ovocnou chuť. Pro přípravu sirupu je jedna tableta dostatečně rozpuštěna ve vodě (20 ml), takže suspenze vyjde - jedna tableta se zředí vodou v množství 100 ml. Množství léku pro děti by mělo být vypočítáváno individuálně na základě věku pacienta, váhy jeho těla a vlastností průběhu onemocnění. Crohnovi od narození do jednoho roku nelze podat více než 60 mg. léků na kilogram tělesné hmotnosti denně. Děti od 1 do 3 let mají v pravidelných intervalech předepsáno 250 ml léku (2 dávky denně). Děti od 3 do 5 let - dávejte 250 mg. U mladých pacientů ve věku 5 až 10 let je jedna dávka antibiotika 375 mg. Toto množství musí být odebráno dvakrát nebo třikrát během dne.
 • "Amoxiclav". Kombinované polosyntetické penicilinové antibiotikum - vůz. Může být podáván dětem od tří měsíců. Prostředky u lékárníků lze nalézt v různých farmaceutických formách: suchý prášek pro vlastní produkci suspenzí, tablety, prášek pro přípravu orální kapky a sušinu pro ředění injekcí. Dávkování prášku pro suspenzi ve formě, kterou se lékaři nejčastěji snaží předepsat dětem antibiotika, musí být vypočítáno velmi pečlivě. Za tímto účelem výrobci dodávali balení s odměrnými lžičkami. Zbytky ze tří měsíců na jeden rok dávají třikrát denně lžičku připraveného roztoku. Na karapuzam od 1 do 7 let - dejte celou čajovou lžičku suspenze (třikrát denně). Děti ve školním věku (7-14 let) - dvě čajové lžičky třikrát denně. Teenageři starší 14 let jsou k dispozici v Amoxiclav ve formě tablet.
 • "Ecoclav". Antibiotická penicilinová skupina. K dispozici ve formě tablet a sušiny pro vlastní míchání doma. Děti do 3 měsíců mohou dostávat denní dávku antibiotika v dávce 30 mg. lék na 1 kg hmotnosti dítěte ve 2 dávkách denně. Děti od 3 měsíců užívají lék třikrát denně v průměrné dávce 20 až 40 mg. antibiotikum na 1 kg hmotnosti dítěte. Přesné dávkování závisí na stupni složitosti onemocnění. Děti vážící více než 40 kilogramů mohou užívat dávky léků pro dospělé.
 • Augmentin. Univerzální polosyntetické penicilinové antibiotikum. Lékárník je přítomen ve formě tablet ve skořápce, prášek pro výrobu domácí suspenze a sušina pro ředění (pro injekce). Děti jsou obvykle předepisovány suspenze. Pro přípravu je jednoduchý - přidejte chlazenou převařenou vodu do lahvičky na požadovanou značku. Hotový roztok by neměl být skladován déle než 7 dnů. U dětí od 2 do 12 let se dávka léku vypočte podle vzorce 40 mg. prostředky na 1kg. ve třech dávkách denně. Děti starší 12 let mohou užívat tablety. Dítěti od 0 do 2 let je lék předepisován s opatrností, protože z testů na dětech tohoto věku není dostatek klinických dat.
 • Cefuroxime Axetil. Docela mocná antibiotická cefalosporinová rodina. V lékárně si můžete koupit granule, ze kterých pak můžete připravit suspenzi. Léčivo také existuje ve formě tablet a suchých prášků pro injekce. Pediatrická dávka antibiotika je od 30 do 100 mg. na 1 kg. tělesné hmotnosti dítěte. Výsledné množství je rozděleno do tří až čtyř jednotlivých dávek. Nejčastěji je optimální dávka pro léčbu dětí 60 mg. na 1 kg hmotnosti dítěte. Cromes od 0 do 3 měsíců je obvykle předepsána dávka 30 mg. lék na 1 kg hmotnosti dítěte. Množství se dělí na dvě nebo tři jednotlivé dávky denně.
 • "Macropen". Antibiotický makrolid. K dispozici ve formě tablet a granulí, ze kterých je připravena suspenze. Tablety dětem mladším tří let nepředepisují. V závislosti na hmotnosti dítěte by mělo být podáno suspenze. Pokud je menší než 5 kg, denní dávka je 131 mg, méně než 10 kg. - přibližně 260 mg. Šestileté děti vážící méně než 20 kilogramů by měly užívat denní dávku nepřesahující 520 mg.

Existují velmi účinná antibiotika "Levofloxacin", "Moxifloxacin". Patří však k fluorochinolonovým druhům. Užívání všech léků v této skupině při léčbě dětí je přísně zakázáno.

S chladem

Jak jsme již pochopili, chlad není specifickým nezávislým onemocněním, ale celým komplexem různých symptomů a projevů způsobených hypotermií, poklesem imunity a nakonec infekcí - bakteriální. Méně obyčejně - virové.

Nejčastěji se v nosní dutině nebo v ústech začíná aktivovat patogenní mikroflóra ve zmrazeném nebo namočeném dítěti.

Předepsání antibiotika pro nachlazení bude záviset na tom, jak se nemoc projevuje a jakým patogenem je způsobena. Nejčastěji jsou "viníky" bakteriálního nachlazení mikroby, které i žáci znají jménem: stafylokoky, streptokoky, pneumokoky.

Všechny tyto mikroorganismy se cítí skvěle na pozadí dětského těla podchlazení, únavy dítěte, stresu a celkového oslabení. V příznivém prostředí se stávají „agresivními“, takže začíná zánět horních cest dýchacích. Příznaky takového nachlazení jsou také známé všem, mladým i starým - je to rýma a kašel.

Na rozdíl od virové infekce, která začíná náhle a postupuje rychle, s vysokou teplotou a bolestí svalů, bakteriální zima „hladce“ získá „hybnost“. V průběhu několika dnů se příznaky postupně zesílí.

S chladem

Mnozí lékaři se domnívají, že předepisování antibakteriální léčby rýmy je stejné, jako když vrhne vrabce letadlem - nemá smysl, ale je drahé a nebezpečné. Nicméně, s rýmou, způsobenou průnikem patogenních bakterií do nosní dutiny, někdy existuje potřeba takových léků. To se obvykle stává, když existuje riziko, že se bakterie šíří do nosních dutin nebo se zánětlivý proces již změnil v hnisavý (například hnisavá sinusitida).

Přípravky makrolidů se v takových případech považují za dobré antibiotika v běžném nachlazení:

Není špatné nosní kapky s antibiotiky prokázaly. Je vhodné je používat, navíc škodlivé účinky antibiotika na střeva, dětská játra jsou minimalizována, protože lék má „účel“ - v epicentru množení bakterií a pomáhá dětem léčit spíše rychle.

 • "Novoimanin" - kapky s přírodním antibiotikem rostlinného původu. V jejich složení - extrakt z Hypericum. K dispozici ve formě alkoholového roztoku (1%). Tento roztok se zředí glukózou, destilovanou vodou nebo sterilním roztokem anestetinu v poměrech uvedených v anotaci a kape do nosu. V kapkách nebyly nalezeny žádné vedlejší účinky.
 • "Framycetin" - kapky s antibiotikem aminoglykosidem. Dostupné ve spreji a nosních kapkách připravených k použití. Děti se doporučuje užívat lék třikrát denně.
 • Isofra Tento lék je netoxický a může být použit k léčbě i nejmladších dětí. Vyrábí se ve formě spreje, což značně zjednodušuje úkol rodičům - je vždy snazší stříkat lék než kapat. Použít "Isofra" děti mohou být třikrát denně.

Při kašli

Kašel je obranný mechanismus těla a může být příznakem desítek různých onemocnění. Mluvíme jen o kašli - chladném společníkovi. Satelit je navíc bakteriálního původu.

Lékař nemůže určit zvukem kašle, které mikroorganismy způsobily. Pediatri proto mají následující praxi: první, „jednodušší“ léky jsou předepisovány kašli - mukolytické, vykašlávací, antitusické léky. A pouze v případě, že po deseti dnech zlepšení nedochází, může lékař vznést otázku jmenování antibiotické léčby.

Seznam léků, které mohou být dětem předepsány při kašli, je široký:

Populární antibiotika pro SARS u dětí: indikace, kontraindikace, dávkování

Současná generace mladých rodičů si je dobře vědoma, že antibiotika nejsou předepsána k léčbě virové infekce. Proč v 90% případů pediatři předepisují antibiotika pro profylaktické účely u dětí s respiračními infekcemi? Jak zjistit, zda opravdu potřebujete silný lék nebo tělo je schopno porazit samotnou nemoc?

Známky SARS u dítěte

Obvykle se seznámíme s pojmy SARS, akutní respirační infekce a další vágní definice matky začínají po tom, co dítě jde do zahrady. První adaptační rok u většiny dětí je poměrně obtížný: týden v zahradě, dva týdny doma.

Aby nedošlo k záměně v terminologii:

SARS nebo ARI v dětství

 • ARVI - akutní virová respirační infekce, především infekce horních cest dýchacích (faryngitida, rýma, sinusitida, angína, adenovirus)
 • ARI - onemocnění horních a dolních dýchacích cest virové nebo bakteriální povahy (angína, bronchitida, pneumonie, chřipka, parainfluenza)

Symptomy virových a bakteriálních infekcí na počátku onemocnění jsou velmi podobné, takže pediatrové obvykle dávají dítěti přednost neurčené diagnózy akutních respiračních infekcí. Onemocnění prochází několika fázemi: inkubací a prodromálním obdobím. Viry téměř okamžitě infikují tělo: inkubační doba může být několik hodin (maximálně 5 dnů). Bakterie nevykazují žádné příznaky po dobu až 14 dnů.

SARS je charakterizován:

 • kýchání
 • rýma (výtok z nosu je čirý a tekutý jako voda)
 • teplota ve většině případů nepřesahuje 38,5 °
 • kašel (nejprve suchý, ale pokud je infikován viry, kašel se stává mokrým a produktivním po jednom či dvou dnech)
 • otok nosohltanu
 • obecné známky intoxikace: slabost, zarudnutí očí, slzení

Reakce těla na virus je zřejmá: odmítnutí hlenu ukazuje, že se tělo snaží zbavit cizince. Hrdlo dětí během období SARS se stává červeno, bez hnisavých nájezdů.

Onemocnění vyvolané virem obvykle mizí po 4-5 dnech. V tomto okamžiku v těle dítěte se hromadí proteiny (interferony), které infekci zničí.

Maximální počet interferonů produkovaných třetí den od nástupu onemocnění.

Proto, pokud po třech dnech nemoci dítě nedostane lepší, lékaři předepsat antibiotikum, což naznačuje přidání bakteriální infekce.

Test bakteriální infekce

Pro spolehlivou diagnózu povahy onemocnění existuje potřeba klinického krevního testu. Známky označující virus:

Výsledky krevních testů

 • počet erytrocytů s SARS zůstává v normálním rozmezí nebo se mírně zvyšuje v důsledku dehydratace
 • leukocyty zůstávají buď na dolní hranici normy, nebo jsou redukovány více než norma
 • počet neutrofilů se SARS je snížen
 • eosinofily, pokud jsou infikovány viry v krvi, mohou zcela zmizet.
 • významně se zvyšuje hladina lymfocytů a monocytů - specifický znak viru

Počty krve charakteristické pro bakteriální infekci:

 • bakteriální infekce indikuje skok v krvi leukocytů a neutrofilů
 • obvykle se snižuje počet lymfocytů
 • zvýšená míra sedimentace erytrocytů (i když u závažných forem ARVI jsou ukazatele ESR také poměrně vysoké, takže tento ukazatel je nespecifickým znakem)

Analýzy moči a krevní biochemie virových infekcí zůstávají do značné míry nezměněny, takže není třeba je provádět. Doporučuje se provést krevní test, aby se určil původce onemocnění v první den nemoci, ale pouze v případě závažného onemocnění.

Není-li možné z jakýchkoli důvodů provést testy, je možné podezření na komplikaci ARVI s následujícími příznaky:

 • výtok z nosu nebo očí, sputum z plic se zakalí a stane se žlutým nebo zeleným
 • v den 5 nedochází ke zlepšení nebo po stabilizaci se dítě opět zhorší
 • barva moči se změní, zakalí se, objeví se viditelná sraženina
 • Vzhled ve výkalech krve nebo hlenových nečistot naznačuje poškození střev

Pro potvrzení nebo vyvrácení bakteriální infekce se provedou výtěry z nosu a hrdla a mandle se zasejí.

Antibiotika: indikace pro použití

Dobré důvody jsou nutné pro předepisování antibakteriálních léčiv dětem. Zneužívání drog ohrožuje vznik antibiotické rezistence. Užívání léků často způsobuje změnu bakterií, takže neodpovídají na léčbu.

Je zbytečné předepisovat antibiotika:

Antibiotika pro hnisavý otitis

 • u akutních virových infekcí (nazofaryngitida, virová tonzilitida a konjunktivitida, tracheitida, rýma, laryngitida, chřipka, mírná bronchitida)
 • Podle pokynů Světové zdravotnické organizace jsou antibiotika při akutních střevních infekcích s volnou stolicí k ničemu.
 • pro snížení tělesné teploty: léky určené k potlačení růstu a reprodukce bakterií
 • pro prevenci bakteriální infekce

Antibiotika pro ARVI u dětí mohou být zpravidla použita v následujících situacích:

 • Pokud je dítě mladší než 3 měsíce a teplota nad 38 ° C nespadá déle než tři dny
 • 6. den po zlepšení se zhoršuje zdravotní stav
 • V případě zvětšených submandibulárních lymfatických uzlin (pravděpodobnost záškrtu nebo angíny) t
 • Pokud suchý kašel trvá déle než 10 dnů (podezření na černý kašel)
 • V případě výskytu hnisavého výtoku z nosu, nosního hlasu, bolestí hlavy v čele nebo maxilárních dutinách (riziko vzniku antritidy)
 • Pokud se na mandlích nachází plaky (šarlatová horečka, infekční mononukleóza, streptokoková angina)
 • Pokud se v uchu vyskytne bolest při střelbě, tlak na podstavci působí bolest, tekutina proudí ven z ucha pacienta (typické příznaky otitis media)

Když se virová infekce kašel objeví sporadicky, žádné pískání v plicích, žádné dýchání těžké. Nosní kongesce je povolena do 14 dnů, pokud je nosní dýchání obtížné po tomto období, s největší pravděpodobností lékař předepíše antibiotikum.

Jmenování antibiotik pro akutní respirační virové infekce může být vhodné pro děti s imunodeficiencí, s recidivujícími otitis media, vrozenými malformacemi. Volba léků závisí na věku dítěte a na přítomnosti chronických onemocnění.

S dobrou imunitou se tělo dítěte vyrovná s virovou infekcí za 7 dní.

Pravidla použití

Antibiotika nemohou být opilá při prvním kýchání nebo rýmu dítěte. Jedná se o závažné léčivé přípravky schválené pouze pro lékařský předpis. Je nesmírně nerozumné předepisovat dětem antibiotika nezávisle na naslouchání radám přítelkyní nebo online zdrojů. Tato skupina léčiv má jasná pravidla pro přijetí, která by neměla být porušena:

Jaká antibiotika předepisovaná pro SARS pro léčbu dětí

Antibiotická léčba se provádí s ARVI pouze v některých případech. Je jasné, že infekce virem vyžaduje použití antivirotik. To je docela logické a mnoho lékařů a absolventů zdravotnických technických škol odpoví, že antibiotika nejsou předepsána pro ARVI. Takže v jakých případech dochází k antibakteriální terapii az jakých důvodů lékaři předepisují antibiotika pro virová onemocnění?

V jakých případech je předepsáno?

Pro antimikrobiální terapii musíte mít indikace, jako jsou:

 1. Zvýšená tělesná teplota u dítěte.
 2. Výskyt silného kašle s výtokem sputa.
 3. Těžké bolesti v krku, první známky angíny.
 4. Těžké bolesti hlavy, závratě, zhoršené vědomí, záchvatový syndrom.
 5. Problémy se sluchem, těžká earache.
 6. Vzhled hnisavý a krvavý výtok z nosních dutin.

SARS se vyskytuje se zvýšením tělesné teploty, ale indikátor nepřesahuje 38,5 stupně. Pokud je teplota vyšší, pak musí být srazena pomocí febrifuge.

Když teplota trvá déle než 3 dny a není možné ji snížit, stojí za to uvažovat o začátku léčby antibiotiky. V tomto případě je riziko komplikací vysoké.

Výskyt těžkého kašle a dokonce sípání v plicích je známkou pneumonie, jejíž příčina je považována za patogenní mikroorganismy. Bakterie vstupují do plic z nosu, když hlen teče po hřbetě nosohltanu a vstupuje do horních cest dýchacích (průdušky), dochází k jejich zánětu a rozvoji bronchitidy. Doporučujeme, abyste se seznámili s názvy antibiotik užívaných u dětí s bronchitidou.

Ve videu - jmenování antibiotik pro děti:

Bronchitida, v nepřítomnosti adekvátní terapie, se vyvíjí do pneumonie (pneumonie). Léčbu nemoci bude mít antibiotika, jiné léky v tomto případě jsou neúčinné.

Bolest v krku nebo angína je komplikací virové infekce, s tímto onemocněním si dítě stěžuje na těžké bolesti v krku, problémy s polykáním a dýcháním. Na povrchu mandlí, když je vizuálně zkontrolována, můžete odhalit plaketu, pokud není plaketu, ale zároveň jsou mandle červené a zapálené - to je také považováno za známku angíny.

Křečovitý syndrom, bolesti hlavy, závratě, ztráta vědomí nebo zhoršené vnímání informací je známkou meningitidy.

Meningitida je zánět meningů, který se vyvíjí jako komplikace virové nebo infekční nemoci. Meningitida je nebezpečná s vážnými následky, pokud se nemoc neléčí, bude to fatální.

Problémy sluchu, zvonění, „střelby“ atd. Jsou hlavními příznaky otitis. Onemocnění se vyvíjí rychle, může vést k hluchotě.

Otitis otitis pomůže posoudit velikost lymfatických uzlin v submandibulární oblasti, jejich nárůst indikuje vývoj otitis.

Bolesti hlavy, výskyt krvavých nebo hnisavých výtoků z nosních dutin - hlavní příznak sinusitidy. V souvislosti s průběhem tohoto onemocnění jsou přítomny chronické nazální kongesce, nepříjemný zápach a olfaktorické poruchy.

Proč vznikají komplikace

 • imunitní systém oslabuje na pozadí ARVI;
 • tělo dítěte není zcela utvořeno, jeho imunita je slabá a nemůže připravit plnou odpověď;
 • dítě přechladilo, což vedlo k rozvoji komplikací;
 • včasná léčba virové infekce nebyla zahájena.

Často se dítě jednoduše s virem nevyrovná, nemoc postupuje rychle a pokud nezačne léčba, riziko vzniku komplikací je vysoké: dodržování bakteriální infekce. Její léčba se provádí s použitím antibiotik, což je jediný způsob, jak zastavit vývoj a růst patogenní mikroflóry.

Kontraindikace při jmenování antibiotické léčby

 1. Věk pacienta.
 2. Nedostatek indikací pro takovou léčbu.
 3. Necitlivost bakterií na léky.
 4. Přecitlivělost na léky.

Antibiotika jsou toxická léčiva, která se používají pouze v případě, že jsou indikována. Účinnost léčby závisí do značné míry na třídě mikroorganismů, ale podávání léků vyžaduje konzultaci s pediatrem.

Ve videu - komplikace dítěte z Orvi:

Dětská antibiotika se vybírají individuálně, lékař určuje dobu trvání prima a dávkování. V rámci prevence není nutné provádět antibiotickou léčbu.

Seznam léků

V pediatrii se používá omezené množství léků. Ne všechna antibiotika jsou vhodná pro léčbu dětí vzhledem k jejich vysoké toxicitě. Z tohoto důvodu není nutné léčit dítě samo o sobě, volit lék a přípustnou dávku.

Lékaři nejčastěji předepisují pro léčbu mladých pacientů léky následujících tříd:

  Penicilinic: Amoxiclav, Augmentin, Oskacillin. Tyto léky mají výrazný baktericidní účinek, jsou jmenovány v přítomnosti příznaků pneumonie. Ve své podstatě jsou méně toxické než ampicilin a jiné léky této skupiny.

Jaké léky se nedoporučují používat?

Do tohoto seznamu může být zahrnuto velké množství léčiv, ale širokospektrá antibiotika způsobí největší poškození těla dítěte.

Tyto léky ovlivňují všechny mikroorganismy, včetně užitečných. Jejich použití vede k rozvoji:

 1. Thrush (s lézí ústní sliznice).
 2. Těžká dysbióza.

Že nebylo nutné po protibakteriální terapii obnovit strouhanku. Je nutné provést kombinovanou léčbu, která kombinuje použití detoxikace a antibiotik. V tomto případě bude riziko čelit drozdům, dysbióze nebo jiným následkům je nízká. Doporučujeme také seznámit se se seznamem pediatrických antibiotik v suspenzi.

Stanovisko Komarovsky

Jevgenij Olegovich je známý tím, že jeho rada je užitečná a jednoduchá. Pokud jde o antibiotika, lékař mluví kategoricky, nedoporučuje užívat tyto léky:

 • bez znalosti lékaře;
 • jako profylaxe;
 • v nepřítomnosti závažných indikací.

Se jmenováním antibiotické terapie, podle Komarovsky, nespěchejte. Rodiče mohou požádat lékaře o podobnou žádost, pouze v případě:

 1. Pokud zvolená léčba po dobu 3 dnů nepřinese žádný výsledek.
 2. Dítě má vysokou teplotu, kašel, silnou intoxikaci těla.
 3. Pokud se i přes všechna přijatá opatření stav strouhanek zhorší.

Na videu - Komarovsky o používání antibiotik:

Pokud horečka trvá 1-2 dny, pak se nedoporučuje panice. Můžete se pokusit, aby to s kombinovaným použitím antipyretika léky. Pokud se to nepodaří, pak Yevgeny O. doporučuje zavolat sanitní brigádu doma.

Když je dítě prostě nemocné, cítí se špatně, teplota stoupá, trpí hlavními příznaky virové infekce, pak byste mu neměli ihned dávat antibiotika - to nebude přínosné, říká Komarovsky. V tomto případě se upřednostňují antivirotika, jsou účinnější.

Antibakteriální terapie je vždy spojena s určitými riziky, na to byste neměli zapomenout. Základny jsou nezbytné pro jeho provedení. V opačném případě hrozí vysoké riziko poškození těla dítěte a není to přínosné.