Co pomáhá oxolinické masti

Oxolinická mast je každému známá již od dětství. Může použít nos, aby zabránila ARVI a chřipce, ale to není celý seznam indikací pro použití.

Oxolinická mast - popis

Oxolinic Mast je lokální antivirotikum, které obsahuje 0,25% účinné látky - dioxotetrahydroxytetrahydronaftalen (oxolin). Ve vzhledu má výrobek bílou nebo nažloutlou barvu, průsvitnou a při delším skladování může mít mírně narůžovělý odstín (to je norma).

Mezi pomocnými látkami je třeba poznamenat:

Tento nástroj je nosní (oční) mast, jeho cena je od 50 do 120 rublů, což závisí na výrobci.

V současné době vyrábějí masti různé farmaceutické společnosti, včetně Altaivitamins, Green Dubrava, Pharmaceutical Technologies, Nizhpharm. Méně často v lékárnách, Oxolinic mast 3% (Oxolin-3) se nachází pro vnější použití, jeho cena je asi 150 rublů.

Oba typy masti mohou být použity na kůži těla, obličeje a na sliznicích je aplikováno pouze 0,25%. Lék je k dispozici ve zkumavkách po 5-30 g, které jsou baleny v lepenkových krabicích.

Mastná akce

Účinná látka oxolin je antivirotikum prvních generací, které neztratilo svou účinnost. Poskytuje obzvláště dobré výsledky při kontaktu s viry chřipky (zejména typ A), stejně jako s patogeny ARVI:

 • rinoviry;
 • adenoviry;
 • parainfluenza atd.

Lék má lokální (lokální) účinek, ale mechanismus jeho práce je podobný jako u systémových antivirotik. Mast se aplikuje na místa, kde je virus zaveden na prvním místě (nos, oči, epidermální buňky). Oxolin může interferovat s přirozenou reprodukcí virů, protože blokuje virové proteiny na povrchu buněčných membrán.

Léčivo zabraňuje vázání virových částic na buněčné stěny, čímž zabraňuje vniknutí infekce do krevního oběhu.

Oksolin je také vysoce účinný proti viru herpes simplex, a to jak u typů 1, tak 2. Je také účinný proti viru varicella zoster, který může také způsobit herpes zoster. HPV (lidský papilomavir) je také citlivý na toto farmakologické činidlo, stejně jako virus molluscum contagiosum.

Léčivo není toxické, pokud se používá podle instrukcí, bude absorbováno do celkového krevního oběhu v minimálním množství (méně než 15% při aplikaci na sliznice, méně než 5% při aplikaci na kůži). Kumulativní účinek masti nemá, proto by měl být aplikován s určitou frekvencí. Nedráždí tkáň, po dni zcela opouští tělo (vylučuje se ledvinami).

Indikace pro jmenování

Nejčastěji je mast předepisována dětem a dospělým osobám k prevenci infekčních onemocnění (sezónní akutní respirační virové infekce, chřipka). Léčba progresivní patologie nedává smysl - tělo pomůže pouze tabletové formě antivirotik (virus se množí v krvi a tkáních). Nicméně v časných stadiích patologie, kdy viry infikují pouze sliznice nosu a očí, lék pomáhá snížit virémii a snížit riziko systémové infekce.

Mast 0,25% mezi důkazy má:

  virová onemocnění nosu - rýma, sinusitida, rhinofaryngitida;

Mast s koncentrací účinné látky 3% je indikována pro ty, kteří mají kontrahované kožní formy virových onemocnění. Pozitivní účinek je pozorován při rozmazávání bradavek, které jsou způsobeny HPV, zejména papillomy, genitálními bradavicemi a slizy. Některé formy lišejníků, které jsou také spouštěny viry, jsou také ošetřeny léčbou.

 • molluscum contagiosum;
 • herpes zoster;
 • herpes;
 • dermatitis herpetiformis.

V kombinaci s jinými léky pomáhá oxolinová mast proti psoriatickým plakům - po jejím použití se projevy onemocnění rychle snižují.

Pokyny pro léčbu a prevenci

Lék lze použít u dětí, dospělých. Aby se zabránilo infekci ARVI, je nutné aplikovat prostředek na sliznici nosních průchodů tenkou vrstvou. Postačí provést takovou terapii 2-3 krát denně, průběh - během epidemie chřipky (obvykle 1-2 měsíce). S již virovou rýmou začněte léčbu ihned po zjištění prvních příznaků. V tomto případě je nutné uplatnit nápravu čtyřikrát / den s dobou trvání 5 dnů.

Před kontaktem s infikovanou chřipkou aplikujte oxolinovou mast, aplikujte ji na nosní sliznici tlustší vrstvou a po ukončení komunikace opláchněte nos.

Pro léčbu virových patologií orgánů vidění musí být dodržována speciální pravidla.

Zde jsou základní doporučení:

 • je nutné položit mast na víčka;
 • aplikační dávka - dvakrát / den;
 • Průběh léčby je až 14 dnů.

Terapie planých neštovic je častěji prováděna u dětí, pokud jsou velké vyrážky, špatně epiteliální váčky. Oni jsou rozmazané s nástrojem 2-3 krát denně, posetý vatovým tamponem. Pro herpes zoster je vhodné použít oxolinovou mast 3%, aplikovanou na postižené oblasti až 4 krát denně po dobu 2-4 týdnů. S herpes, oni jsou zpracovaní třikrát / den po dobu až 2 měsíců.

Kontraindikace a „vedlejší účinky“

Těhotenství a kojení se neobjevují v seznamu přísných kontraindikací použití prostředků. Podrobné studie o účinku oxolinu na plod nebyly provedeny, ale tato látka nemá toxický účinek na tkáně dospělé osoby, dítěte a je absorbována v malém množství do systémového oběhu. Proto je možné aplikovat mast během těhotenství, latacia, ale podle přísných indikací.

Pediatři také často doporučují dětem mladším než jeden rok aplikovat mast na nosní sliznici, aby se zabránilo chřipce. To by mělo být prováděno s opatrností, aby se viskózní mast nedostala do dýchacích cest a krku dítěte! Kontraindikace u dětí, dospělých - případy alergií, nesnášenlivost na složky léčiva.

Mezi nežádoucí účinky mohou nastat:

 • krátký pocit pálení v nose nebo v jiné oblasti, kde byla masti aplikována;
 • nosní výtok, kýchání, vodní hlen;
 • kožní vyrážky, podráždění, zarudnutí sliznice (zřídka nalezené);
 • svědění v nose, v očích.

Přechodné jevy nevyžadují přerušení léčby, ale jejich dlouhá existence a závažná závažnost vyžadují ukončení léčby nebo prevenci.

Analogy a jiné informace

Další léky ve formě pro externí použití s ​​antivirovým účinkem jsou uvedeny v tabulce.

Oxolinová mast

Antivirové léčivo. Použití: zánět spojivek, rýma, dermatitida, versicolor. Cena od 15 rublů.

Analogy: Acyclovir, Alpizarin, Atsigerpine. Více informací o analogech, jejich cenách a tom, zda se jedná o náhražky, naleznete na konci tohoto článku.

Dnes mluvíme o oxolinické masti. Jaký lék, jak to ovlivňuje tělo? Jaké jsou indikace a kontraindikace? Jak a v jakých dávkách se používá? Co lze vyměnit?

Popis

Oksolin - nástroj zaměřený na boj s virovými infekcemi, aplikovaný lokálně na infikovanou oblast kůže. Na co se používá oxolinová mast? Pro léčbu virových a kožních onemocnění.

Lék má širokou škálu aplikací, používá se k prevenci rýmy a oparů v okolí úst a rtů.

Účinná látka

Základem léčebného účinku je oxolin, který má antivirový účinek na organismus. Když se aplikuje lokálně, lék proniká do DNA viru, reprodukuje jej s mírnými změnami, čímž blokuje další vývoj onemocnění.

Stojí za zmínku, že existují viry rezistentní vůči působení léku. Analogy oxolinické masti také nemohou zaručit dlouhodobý účinek.

Složení oxolinické masti také zahrnuje:

V tomto přípravku nejsou žádné škodlivé chemické sloučeniny, proto je dětem předepsána oxolinová mast bez rizika pro jejich zdraví.

Liší se v procentech účinné látky uvnitř. Existují:

 • Oxonolinová mast na nos s koncentrací oxolinu 0,25%.
 • Krém pro vnější použití, koncentrace účinné látky je 3%.

Farmakologické vlastnosti

Účinná látka je schopna proniknout DNA následujících virů:

 • chřipka (kategorie A);
 • herpes;
 • šindele;
 • různé adenoviry;
 • molluscum contagiosum.

V lékařské praxi existují případy, kdy aplikace tohoto léku pomohla zbavit se bradavic získaných infekcí. Látka vstupuje do infikované buňky, nejprve zpomaluje vývoj maligního viru a pak zcela zastaví jeho fungování.

V některých situacích je možný relaps, aby se zabránilo tomu, že bude dostačující, aplikovat lék na prevenci.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinná látka se neakumuluje v těle a nemá žádný systémový účinek na celé tělo.

Při aplikaci do oblasti sliznic řádově 20% kompozice proniká do krevního oběhu, s kontaktem s kůží, pouze 5%. Vyhněte se vředům uvnitř nosu. Při aplikaci na zdravé kožní buňky nedráždí. Při zvýšení dávkování je možný projev vedlejších účinků.

Indikace

Indikace pro použití oxolinické masti jsou poměrně rozsáhlé, tento lék je předepsán k boji:

 • Virová onemocnění na vnějším plášti oční bulvy. Typickým příkladem je zánět spojivek, odvozený z účinků herpesu na tělo.
 • Rýma. Má pozitivní vliv na sliznici, pomáhá odstraňovat mikroby z této oblasti.
 • Virové léze kůže, doprovázené vředy s bílou konzistencí uvnitř. Lék není vždy účinný.
 • Herpetická stomatitida. Pomáhá přenášet bezbolestně přenášet teplo a rychle odstraňuje příčinu jeho vzniku.

V přítomnosti bakteriálního onemocnění lékaři nedoporučují tento přípravek používat kvůli jeho neúčinnosti. Současně byly případy, kdy byl předepsán k profylaxi:

 • ARVI;
 • dermatitis dühring;
 • šindele;
 • infekce adenovirem;
 • bradavice kvůli papilomu.

V některých případech se pro oči používá oxolinová mast, ale nedoporučuje se aplikovat na sliznici. Chcete-li výrobek používat správně, musíte zavřít víčko a tenkou vrstvu, aby se lék v této oblasti otíral. Pokud se objeví pocit pálení, doporučuje se jej vypít.

Kontraindikace

Kontraindikace oxolinová mast:

 • Individuální nesnášenlivost nějakého prvku z kompozice.
 • Přítomnost přecitlivělosti na působení oxolinu.

V ostatních případech lékaři tento nástroj doporučují kvůli jeho bezpečnosti, protože během kojení lze použít oxolinovou mast.

Účinná látka neproniká do těla a nenarušuje její normální fungování.

Dávkování a podávání

Aplikováno lokálně.

Pro léčbu konjunktivitidy a jiných zánětů očí je třeba na horní víčko dát určité množství masti a počkat 10-15 minut, dokud se hlavní část nevstřebá do kůže.

Pro aplikaci na horní epitel je postačující vytlačit na ukazováček a vmasírovat masážní pohyby do infikované oblasti. Po trochu suché a opláchněte teplou vodou. Je lepší sušit bez ručníku (s jednorázovými ubrousky), aby se zabránilo další infekci.

Doporučuje se používat 2-3 krát denně. Při léčbě rýmy se střídavě ukládá do obou nosních dírek.

Během těhotenství, kojení, v dětství

Lék nemá vysokou úroveň toxicity a může být podáván těhotným, kojícím ženám. V tomto případě se doporučuje dodržovat bezpečnostní opatření, všechny úkony musí být v souladu s pokyny v návodu.

Vedlejší účinky

Při použití lékové formy pro nasální podání se mohou objevit následující příznaky:

 • kýchání;
 • pálení a svědění v nozdrách;
 • mírná suchost;
 • krátkodobá bolest při inhalaci a výdechu vzduchu;
 • odlupování kůže;
 • zarudnutí očí.

Při aplikaci topicky na kůži se u některých pacientů objeví:

 • svědění;
 • místní podráždění;
 • ve vzácných případech vyrážka;
 • svrab.

Zvláštní pokyny

Před použitím se doporučuje provést následující postup:

 1. Umyjte místo mastí teplou vodou.
 2. Otřete ho do sucha.
 3. Nespracovávejte s další kosmetikou.
 4. Po aplikaci by měla být látka opláchnuta horkou vodou, aby nedošlo k ucpání pórů a nevedla k rozvoji bakteriologických infekcí.

Předávkování

Nebyly zjištěny žádné případy předávkování.

Při spolknutí je nutné žaludek omýt vodným roztokem jedlé sody. Pokud po zákroku zůstane horečka, měli byste jít do nemocnice.

Interakce s léky

Při léčbě nachlazení se doporučuje paralelně užívat perorální antibakteriální léčiva. Oba léky se vzájemně doplňují, což výrazně urychluje proces léčby.

Nebyly identifikovány žádné jiné nežádoucí účinky, ale kortikosteroidy by měly být používány s opatrností.

Analogy

Lékaři mohou v některých případech předepsat:

Srovnání s erazabanem

Je určen k boji proti infekcím sliznic ústní dutiny. To má menší oblast určení, zatímco to je dražší. Nedoporučuje se používat u dětí, těhotných a kojících žen.

Starý, osvědčený a účinný nástroj. Oxolinová mast - co to pomáhá?

Oxolinická mast je lokální antivirotikum, léčivo nemá žádné kontraindikace a může být používáno od útlého věku a je bezpečné pro léčbu těhotných žen a starších osob.

Co pomáhá oxolinické masti

Hlavní aplikace je prováděna v léčbě a prevenci chřipky.

Kromě léčby rýmy pomáhá oxolinová mast také za následujících podmínek:

• virová etiologie rýmy, vředy nosní dutiny po nachlazení, ORZ, ARVI, plané neštovice;

• v dermatologii: versicolor versicolor, pásový opar a puchýř, lupénka, herpes, kondyloma, bradavice, páteře, dermatitida způsobená herpesem, nakažlivý molusk;

• v oftalmologii se zánětem oční bulvy, poškození sliznice očí s herpesem, keratitidou, konjunktivitidou.

Je to důležité. Vzhledem k nedostatečnému hromadění léčiva a systémovým účinkům na tělo vám oxolinová mast umožňuje léčit nemoci vyžadující dlouhodobé účinky antivirotika bez poškození zdraví.

Před zahájením léčby je důležité se poradit s odborníkem, protože s bakteriální lézí mohou být podobné příznaky, ale mast nemá žádný účinek.

Prevence chřipky a nachlazení

Oxalinová mast pomáhá v rané fázi akutních respiračních infekcí a je také účinná jako profylaktická látka pro karanténu na virových infekcích.

Jak se přihlásit:

• pomocí vatového tamponu naneste na vnitřní povrch nosu tenkou vrstvu mastí 1-2krát denně pro profylaxi a 3-4krát v případě infekce, která již nastala;

• před použitím nové části léku je nutné promýt nosní dutinu fyziologickým roztokem (můžete ředit 1/2 čajové lžičky na šálek vody při pokojové teplotě nebo připravit isotonický roztok);

• při vysokém riziku infekce může být ochrana zvýšena použitím oxolinické masti do ústní dutiny. Používá se častěji u malých dětí. U malých dětí můžete dudlík namazat nebo aplikovat na kořen jazyka pomocí vatového tamponu.

V případě příznaků bolesti v krku je dovoleno používat mast po kloktání s antiseptickými přípravky nebo odvarovými bylinami protizánětlivého působení.

Oxolinová mast pro oční záněty

Při keratokonjunktivitidě způsobené virovou infekcí (nejčastěji poškození adenovirem) pomáhá dobře 0,25% oxolinová mast. Průběh léčby po dobu 5-7 dnů spočívá v pokládání prostředků po dobu až třikrát denně.

Je důležité si uvědomit, že když je zánět oka způsoben bakteriální infekcí, účinnost oxolinu je nulová, lék je předepisován pouze při specifikaci poškození viru. S bakteriálními lézemi jsou exprimovány hnisavé výboje, s virovým do popředí, svěděním a pálením očí s mírným vypouštěním z postiženého oka bez příměsí hnisu.

Oxolinová mast pomáhá s virovou stomatitidou

Pro léčbu stomatitidy virového původu se používá léčivo 0,25%. Každá mast je pečlivě potřena mastí a aplikována v tenké vrstvě na celou ústní dutinu, aby se zabránilo tvorbě nové zádi.

Je to důležité. Před každou aplikací masti musí být ústní dutina důkladně vyčištěna:

• čištění zubů během stomatitidy by mělo být šetrné, aniž by došlo k nadměrnému mechanickému působení na postižené dásně.

• Odstraňte kůry vatovým tamponem navlhčeným ve sterilním oleji. Trhání a klepání vředů nemůže být;

• Vypláchněte ústní dutinu odvarem z heřmánku, šalvěje nebo hotového lékárenského antiseptika (furatsilin, chlorhexidin).

• Promyjte ústní dutinu oxolinem, věnujte zvláštní pozornost vředům. Průběh léčby závisí na průběhu onemocnění a provádí se až do úplného zahojení ústní sliznice. Je to důležité. Při aplikaci léku by pohyby měly být lehké a mokré. Masáž není povolena.

• Solcoseryl se používá v noci.

Když bradavice pomáhá oxolinické masti

Léčba bradavic oxolinovou mastí trvá 3 až 7 měsíců. Pro aplikaci na postižené místo naneste 3% roztok mastí.

Způsob léčby

• Důkladně omyjte kůži a bradavice a osušte;

• Naneste mast přímo na bradavici a kůži kolem ní tenkou, ale hustou vrstvou;

• nahoře položte sterilní hadřík;

• Na ubrousek položte voskový papír nebo polyethylen;

Procedura se provádí alespoň dvakrát denně až do úplného odstranění problému.

Oxolinic mast pomáhá s herpes

Herpes virus postihuje 80% populace. S exacerbací nemoci, svěděním, pálením, bolestí v oblasti vyrážky jsou cítit, objevují se bubliny, které později prasknou a tvoří vředy.

Herpetická vyrážková terapie se provádí pomocí 3% masti. Aplikujte přímo na postiženou oblast 3-4krát denně. S mírnou formou patologie nepřesahuje 2 týdny. V případě komplikovaného průběhu onemocnění se aplikuje oxolinová mast, dokud nejsou rány zcela zhojené. V případě potřeby se přidají antivirové přípravky orální aplikace.

Pomáhá oxolinová mast s planými neštovicemi a lišejníky?

Léčba varicelly mastem oxolinum není vítána každým pediatrem.

Pro léčbu planých neštovic by měla být aplikována 3% mast na léčbu kožních vyrážek, s lokalizací váčků a vředů na sliznici, musíte aplikovat 0,25% mast.

Na každý prvek naneste tenkou vrstvu 2-3 krát denně. Průběh terapie až týden.

Oxolinická mast zabraňuje šíření infekce přes tělo, urychluje hojení zánětlivých prvků.

Při stanovení diagnózy: herpes zoster nebo herpes zoster je návod k použití, který odpovídá popsaným účinkům na plané neštovice.

Kontogiozy molusk a oxolin

Porážka kůže virem neštovic - nakažlivá moluscum se podává s oxolinovou mastí. Pro léčbu použijte 3% nebo 0,25% léčiva, v závislosti na umístění léze. S porážkou sliznice se používá méně koncentrované léčivo. Průběh aplikace je 2 - 6 týdnů až šest měsíců.

Kontraindikace

Léčba těhotných a kojících matek je možná pouze po konzultaci s lékařem, studie účinku oxolinické masti během laktace nebyly provedeny.

V případě alergické reakce na složky masti není léčba lékem přijatelná.

Kromě toho může být zákazem léčby rozvoj nežádoucích účinků:

• pocit pálení a podráždění při aplikaci;

• hojný průtok z nosu (rhinorrhea) po aplikaci masti;

• podráždění kůže - kontaktní dermatitida.

S rozvojem menších reakcí na léčbu by měl lékař zvážit otázku dalšího použití, se závažnými komplikacemi, lék by měl být zrušen.

Analogy

Neexistují žádné preparty obsahující oxolin, nicméně mnoho antivirových činidel s vnějšími formami léčiva a tablet má podobné vlastnosti.

Přípravy pro externí použití:

• Acyklovirový gel a masť;

Tablety a tobolky se používají k systémové expozici viru:

Oxolinová mast

Popis k 3. 8. 2015

 • Latinský název: Oxolinová mast
 • ATH kód: S01AD
 • Účinná látka: Dioxotetrahydroxytetrahydronaftalen (Dioxotetrahydrooxytetrahydronaphthalinum)
 • Výrobce: Zhytomyr FF, Darnitsa CJSC (Ukrajina), Nizhfarm (Rusko)

Složení

Oxolinová mast 3% v prostředku obsahuje účinnou látku oxolin. Kompozice také obsahuje další látky: vazelínu, tekutý parafín.

Formulář vydání

Vyrábí se ve formě 0,25% masti (je obsažena ve zkumavce po 10 g) a 3% masti (v tubě o objemu 30 g). Viskózní, hustý, může mít bílou nebo žluto-bílou barvu. Při skladování může být růžová.

Farmakologický účinek

Součástí tohoto nástroje je aktivní složka oxolin, která vykazuje antivirovou účinnost proti virům herpes simplex, herpes zoster a viru chřipky (především typu A2). Je uvedena citlivost na oxolin adenovirů, virů molluscum contagiosum a bradavic infekčního původu.

Tento nástroj se aplikuje externě, má antivirový účinek. Mechanismus vlivu účinné látky je založen na jeho schopnosti blokovat vazebná místa chřipkového viru na buněčnou membránu. Nástroj blokuje viry na povrchu membrán a brání zavedení viru do buněk.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Netoxický, neoznačený systémový účinek, pokud je aplikován lokálně. Aktivní látka se v těle neakumuluje. Pokud se léčivo aplikuje na sliznice, absorbuje se pouze 20% léčiva. Po aplikaci na kůži se absorbuje pouze 5% látky. Nepůsobí nepříjemně, pokud bylo aplikováno požadované množství a koncentrace a kůže na místech aplikace nebyla poškozena.

Není kumulován. Vylučování probíhá přes ledviny po dobu jednoho dne.

Indikace pro použití oxolinické masti

Následující indikace pro použití oxolinické masti jsou uvedeny:

 • virová onemocnění kůže, očí;
 • rinitivirový původ (zánětlivé procesy nosní sliznice);
 • šupinatý, perličkový a pásový opar;
 • molluscum contagiosum;
 • vzhled bradavic;
 • Herpetiform dermatitis Dühring.

Používá se také k prevenci chřipky, pro kterou se během epidemií aplikuje oxolinová mast, aby se zabránilo infekci virem.

0,25% Oxolin se také používá pro stomatitidu. Tento lék je účinný při stomatitidě s původem herpes.

Kontraindikace

Kontraindikace použití vysoké citlivosti na lék, tendence k alergickým reakcím.

Vedlejší účinky

Mírný pocit pálení se může vyvinout v místě, kde byl přípravek aplikován. Může se objevit rinorea, dermatitida, lehké zabarvení kůže v modrém odstínu, snadno omyvatelné.

Oxolinová mast, návod k použití (způsob a dávkování)

Při použití oxolinické masti je třeba dodržovat návod k použití.

Při léčbě virové keratitidy, stejně jako adenovirové keratokonjunktivitidy, je nutné aplikovat 0,25% masti na oční víčko 1-3 krát denně. Léčba se provádí během 3 až 4 dnů. V případě potřeby by měla být léčba kojenců vždy konzultována s odborníkem.

Pro léčbu virové rýmy je nutné pečlivě promazat nosní sliznici 2-3 krát denně po dobu 3-4 dnů. K tomu se používá 0,25% masti. Totéž platí pro děti a dospělé pro prevenci chřipky, SARS. Je-li epidemie chřipky nezbytná k praktickému mazání na několik týdnů, používejte mast při kontaktu s nemocnou chřipkou.

Pacienti s různými typy lišejníků s molluscum contagiosum by měli používat 3% mast, která se aplikuje 2-3x denně na postižené místo. Léčba trvá 2 týdny až 2 měsíce v závislosti na stavu pacienta. Užívání během těhotenství k léčbě a prevenci by mělo být provedeno pouze po jmenování lékaře.

Použitá 3% oxolinová mast z bradavic. Aplikujte na kůži postiženou bradavicemi. Recenze ukazují, že lék vám někdy umožňuje úplně se zbavit bradavic.

Předávkování

Neexistuje žádný popis předávkování drogami. Pokud používáte nadměrné množství finančních prostředků, může dojít k pocitu pálení. V tomto případě musíte lék omýt teplou vodou. Pokud byl lék užíván perorálně, je nutné provést výplach žaludku, vzít chelatační látky a poraďte se s lékařem.

Interakce

Pokud se oxolin používá intranasálně spolu s adrenomimetiky, může vyvolat nadměrnou suchost nosní sliznice.

Nedoporučuje se kombinovat léčbu s alkoholem.

Podmínky prodeje

Prodává se v lékárnách bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Lék se skladuje a přepravuje v původním obalu, teplota nesmí být vyšší než 10 ° C. Je nutné chránit před dětmi.

Doba použitelnosti

Zvláštní pokyny

Je třeba mít na paměti, že použití léků za účelem prevence nezaručuje stoprocentní ochranu proti virovým infekcím, proto by měly být použity i jiné metody profylaxe.

Analogy

Najdete spoustu různých léků, které mají podobné účinky. Analogy oxolinické masti 3% - Alpizarin, Atsigerpine, Vartek, Virolex, Amiksin, Herperax, Vivoraks, Zovirax a mnoho dalších. Současně nejsou na trhu dostupné léky obsahující stejnou účinnou látku.

Oxolinická mast pro děti

Pokyny pro děti ukazují, že pro jejich léčbu a prevenci lze použít pouze 0,25% masti k prevenci chřipky a také k léčbě rýmy. Ale pokud dítě netoleruje tento lék, je lepší ho nahradit jiným lékem.

Novorozence

Oxoline pro novorozence a kojence neplatí, protože tato léčba je plná závažných komplikací. V tomto případě má zásadní význam anatomie dýchacích cest dětí.

Oxolinická mast během těhotenství a laktace

Pokud žena během těhotenství aplikuje oxolinickou mast, je třeba postupovat velmi pečlivě. Lékaři mohou doporučit použití tohoto nástroje u těhotných žen k prevenci epidemií virových infekcí. Je třeba poznamenat, že pro nastávající matku je útok virových infekcí nebezpečnější než použití oxolinické masti v souladu s pokyny.

Oxolinic Masti Recenze

Uživatelé zpravidla o tomto nástroji zanechávají pozitivní zpětnou vazbu. V podstatě hovoří o masti jako o dobrém preventivním prostředku, stejně jako o účinném přípravku pro léčbu rýmy.

Pokud se používá Oksolinova mast z papillomů, je hodnocení ve většině případů také pozitivní, nicméně není jich tolik. Někdy mluví o skutečnosti, že s dlouhodobým užíváním drogy opravdu umožňuje zbavit se bradavic. Jako pozitivní bod, nízké náklady na fondy. Jako negativní je zmíněna absence výrazného účinku během léčby.

Cena Oxolinic mast, kde koupit

Cena oxolinické masti 3% se pohybuje od 30 do 90 rublů na trubku, v závislosti na výrobci. Oxolinic Mast 3% si můžete koupit v každé lékárně. Oxolinum 0,25% stojí asi 30-40 rublů. 10 let

Oxolinic mast - oficiální návod k použití, podrobnosti o výhodách léku, jeho analogech a recenzích

Oxolinická mast, jejíž návod k použití charakterizuje antivirotikum, je velmi žádaná jako profylaktické činidlo pro místní použití.

Lék je k dispozici ve formě masti a používá se buď v prvních dnech infekce k potlačení masové reprodukce virionů, nebo jako profylaktika. Aktivní složkou léčiva je dioxotetrahydroxytetrahydronaftalen. Takové nesrozumitelné a komplexní jméno se promění mírným pohybem pera do oxolinu, který je nám znám, a který dal název léku. Oksolin je vysoce účinný v boji proti virům herpes simplex a chřipce (většinou typu A2).

Některé adenoviry mohou být na léčivo citlivé. Ve zvýšených koncentracích se mast používá ke snížení a dokonce zastavení růstu infekčních bradavic, papilomů, k boji proti viru molluscum contagiosum.

Účinnost léčiva je založena na schopnosti oxolinu blokovat "zádrhel" virové buňky mikroorganismu. V důsledku toho se virové agens nemůže připojit k buněčné membráně a napadnout.

Výhodou léku je absence:

 • lokální podráždění při aplikaci v uvedených koncentracích anotace av nepřítomnosti poškození kůže;
 • kumulace v těle.

Látka není považována za toxickou. Při aplikaci na kůži absorbuje asi 5% účinné látky při aplikaci na sliznice - asi 20%. Oxolin je extrahován ledvinami.

Obecné vlastnosti léčiva

Výrobce zajišťuje uvolňování léčiv pouze pro vnější použití a pouze ve formě masti 3% a 0,25%.

Oksolinovy ​​masti 3% dnes ve většině krajů - vzácnost. Navzdory skutečnosti, že s jeho pomocí byly kožní projevy HPV účinně zahojeny. Mast v koncentraci 0,25% je snadno dostupná v každé lékárně a je nejčastěji používána pro prevenci chřipky a pro léčbu herpes vyrážky.

Tři procenta masti se dodávají pouze v posledních třech objemech. Obvykle je konzistence popsané látky hustá a hustá a pokud je skladována nesprávně a při vysokých teplotách, může být rozvrstvena do tekutých a tlustých částí. Barva masti je bílá s mírně šedivým odstínem. Nepřítomné cizí inkluze.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Oxolinic mast nemůže "pochlubit" velký seznam kontraindikací nebo negativní účinky na orgasmus. Nepoužívejte, pokud jste alergický / á na složky. S nasální aplikací může být mírný pocit pálení na sliznici a krátkodobém výtoku z nosu. Tyto jevy nevyžadují zrušení drogy a rychle projdou.

Spalování může také nastat při aplikaci na poškozené kůži. Kůže a sliznice, když jsou v kontaktu s mastí, mohou být mírně modré. Barvení lze snadno odstranit vodou. Ve vzácných případech způsobuje trvalé užívání léků dermatitidu.

Byly hlášeny informace o předávkování drogami. Neexistují také informace o interakci léčiva s jinými farmakologickými činidly.

Doporučení pro použití

Indikace pro použití masti závisí na procentu účinné látky v ní. Pro indikaci oxolinické masti pro použití jsou následující faktory:

 1. Prevence chřipkových a respiračních infekcí virového původu.
 2. Léčba infekcí virem herpes.
 3. Léčba virové rýmy.

V bývalých zemích, které nejsou členy CIS, se masť doporučuje k léčbě virové konjunktivitidy. V jiných případech tato možnost jeho použití není k dispozici. V tomto případě je to asi 0,25% možnost.

Mast se používá intranasálně, přesně 0,25%. Naneste tenkou vrstvu na nosní sliznici až 3x denně. Jako preventivní opatření je prodloužený kurz povolen až na 25-30 dnů. V lékařských 3-5 dnů.

V případě infekce herpesu v oblasti červeného okraje rtů, kůže nosu, se používá 0,25% mast s její aplikací na postižené místo. Pro tyto účely můžete použít 3% mast. Existují však více „pokročilých“ prostředků pro léčbu herpes labialis.

K léčbě infekční stomatitidy se používá oxolinová mast pro děti i dospělé, která je užívána 0,25% varianty. A docela úspěšně.

Při léčbě infekčních bradavic, papillomů se používá 3% mast (standardní 0,25% nepřinese požadovaný výsledek). Aplikuje se stejným způsobem, průběh léčby se pohybuje od 14 do 60 dnů. Hlavní údaje pro její jmenování:

 1. Dühringova dermatitida;
 2. lišejníky;
 3. jakékoliv „růsty“ vyvolané zavedením HPV;
 4. lišejník: šupinatá a jednoduchá bublina;
 5. molluscum contagiosum.

Použití oxolinických mastí pro děti není popsáno. Neexistuje žádný přísný zákaz, ale pravidla aplikace nejsou v žádném případě pokryta. Na základě praktických dat lze říci, že Oksolin ve formě masti v pediatrii lze použít po dvouletém milníku.

To není založeno na škodlivosti účinné složky, ale na struktuře masti a anatomii nosních průchodů dětí.

Po dvou letech jsou nosní chůze a jejich sliznice dostatečně zralé a mohou adekvátně reagovat na strukturu masti.

Aplikace pro děti

Pokud jde o oxolinickou mast, pokyny pro použití u dětí tuto věkovou hranici nevysvětlují. Ale každý pediatr řekne, že až 2 roky jsou nosní průchody dětí úzké (užší než starší děti, což částečně vysvětluje fyziologický nádech novorozenců).

Díky volné kombinaci s slzným vakem a vnitřním uchem může mastná mast snadno blokovat oba kanály, což zabraňuje normální cirkulaci vzduchu. Vytváření příznivých podmínek pro rozvoj bakteriální infekce. Připomínáme, Oksolin - antivirotikum, ne antibakteriální léčivo.

Mastné hrudky mohou blokovat úzké, oteklé nosní průchody, úplně jen dítě nosní dýchání. Po dvouletém milníku u dětí jsou nosní průchody širší, nicméně je nutné aplikovat mast velmi pečlivě a v malých množstvích. Novorozenec není léčen oxolinovou mastí.

Během těhotenství

Pokud jde o použití oxolinické masti v období těhotenství dítěte, je výuka odepsána jednou větou: „pokud dávka převyšuje potenciální poškození“. Opuštění rozhodnutí podle uvážení porodníků. Tento lék je často v gestačním období předepisován jako „neškodný“. Neexistuje žádný seriózní vědecký základ pro tuto „neškodnost“.

Studie o ženách v této situaci nebyly provedeny, ale v praxi, dokud gynekologové v průběhu těhotenství nebo vývoje plodu nesledují žádné abnormality, pokud je léčivo užíváno výhradně pro určený účel a v terapeutických dávkách. Oxoline mast během těhotenství je předepsána jak profylakticky, tak pro léčebné účely po dobu od 0,5 do 1 měsíce. Je to asi 0,25% masti.

Jaké jsou náklady na lék? U léčiva s obsahem účinné látky až čtvrt procenta je cena od 25 do 100 rublů. Zřídka narazíte na dražší vzorky. Když se zjistí koncentrace účinné látky na oxolinické masti, cena se bude pohybovat již od 150 do 400 rublů na tubu.

Podívejte se na videozáznamy Vitalyho Ostrovského a zjistěte vynikající lék proti chřipce, nachlazení a antritidě.

Oxolin mast - oficiální návod k použití

Z videozáznamu Borise Uvaydova se dozvíte přísně tajné informace o tom, jak nemoci s virovou chřipkou a jinými infekcemi.

Léky podobné akce

Neexistují žádné léky, které by mohly být považovány za kompletní analogie tohoto nástroje. Fondy ze stejné farmaceutické skupiny (antivirové) jsou dostupné ve formě mastí a krémů (Acyklovir, Gerpferon), gelů (Panavir), tablet a tobolek (Arbidol, Amiksin, Kagocel a další).

Krátké recenze recenzí

Oxolinická mast je jedním z kontroverzních léků, které se používají pouze v zemích bývalého Sovětského svazu. A recenze na jeho použití se liší jak mezi lékaři, tak mezi pacienty.

Někteří experti například ponechávají recenze na Oxolinic mast ne příliš působivé a porovnávají jeho účinek s placebem. Protože neexistuje jediná randomizovaná studie potvrzující jeho účinnost. Jeho použití u herpesvirů je velmi oblíbené a účinek je patrný u více než 10% pacientů.

Navíc existují pozitivní reakce na 3% verzi masti. Mnoho pacientů hodnotilo oxolinovou mast z papillomů pro Pyaterochka. Nemají rádi tři věci: je těžké dostat je do lékárny, zbarví látku modře a popálí. Nicméně i genitální bradavice způsobené HPV se postupně přestanou obtěžovat.

Oxolinová mast: návod k použití, analogy a recenze

Oxolinická mast je antivirotikum pro lokální použití. Aktivní složkou je dioxotetrahydroxytetrahydronaftalen.

Má virucidní účinek na virus chřipky v přímém kontaktu s materiálem obsahujícím virus, zabraňuje reprodukci viru v buňkách.

K působení účinné látky Oxolinic mast jsou citlivé viry Herpes simplex, herpes zoster, adenoviry, viry, infekční bradavice a molluscum contagiosum.

Při aplikaci masti na kůži a sliznice nemá léčivo resorpční toxické a lokální dráždivé účinky, rychle se vstřebává, částečně proniká do krve a parenchymálních orgánů (játra, ledviny, slezina).

Oksolinovy ​​mast ve výši 0,25% (obsahuje v zkumavce na 10 g) a také 3% mast (v tubě o objemu 30 g). Viskózní, hustý, může mít bílou nebo žluto-bílou barvu. Při skladování může být růžová.

Indikace pro použití

Co pomáhá oxolinické masti? Podle instrukcí je lék předepsán v následujících případech:

 • virová onemocnění oka, kůže, virové rýmy (zánět nosní sliznice způsobený virem);
 • s preventivním účelem pro chřipku;
 • pro léčbu vezikula a pásového oparu, bradavic, molluscum contagiosum, herpetiformní dermatitidy Dühring (zánět kůže způsobený nejasnými důvody a projevující se svěděním, pláčem), šupinatým lišejníkem.

Návod k použití masti oksolinovoy, dávkování

0,25 masti

Při použití léku pro profylaktické účely k prevenci virové infekce se oxolinová mast aplikuje pomocí vatového tamponu na nosní cesty s masážními pohyby před každým výstupem na ulici nebo návštěvou přeplněných míst.

Prevence chřipky a léčba virové rýmy - instrukce doporučuje použití lubrikace s 0,25% oxolinovou mastí nosní sliznice 2-3 krát denně.

Při léčbě adenovirové keratokonjunktivitidy (kombinovaný zánět rohovky a vnější membrány oční bulvy způsobené adenovirem), virová keratitida (zánět rohovky) - přes oční víčko 0,25% masti 1-3krát denně.

0,3% mast

Léčba bradavic (včetně genitálních bradavic) - 3% oxolinické masti maže jejich povrch 2-3 krát denně po dobu 2 týdnů až 2 měsíců. Pro zvýšení účinku po aplikaci masti naneste okluzivní obvaz s voskovým papírem.

Pro léčbu psoriatických lézí a pásového oparu Oxolinická mast se aplikuje tenkou vrstvou na léze 2-3krát denně.

Vedlejší účinky

Pokyny upozorňují na možnost vzniku následujících vedlejších účinků při předepisování oxolinické masti:

 • pocit pálení v místě aplikace, rinorea.

Mast má nějaký dráždivý účinek, takže bezprostředně po aplikaci se může objevit mravenčení v nose a vypuštění malého množství čistého hlenu z něj - tento pocit zmizí za 1-2 minuty a je normální.

Kontraindikace

Je kontraindikováno jmenovat oxolinovou mast v následujících případech:

 • přecitlivělost na léčivou látku nebo na kteroukoli složku masti.

Je kontraindikováno předepisovat dětem do 2 let vzhledem k anatomickým vlastnostem struktury horních cest dýchacích, horních a dolních dýchacích cest v tomto věku.

Předávkování

Pokud používáte nadměrné množství finančních prostředků, může dojít k pocitu pálení. V tomto případě musíte lék omýt teplou vodou.

Pokud se mast omylem užívala ústně, musíte provést výplach žaludku, vzít chelatační činidla a poraďte se s lékařem.

Analogy Oxolinic mast, cena v lékárnách

Pokud je to nutné, můžete oxolinovou mast nahradit analogem účinné látky - jedná se o léky:

Podobné v akci:

Výběr analogů je důležité pochopit, že návod k použití oxolinické masti, ceny a recenze se nevztahuje na léky podobné akce. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v lékárnách v Rusku: Oxolinic mast 3% 10g - od 205 do 350 rublů, mast 0,25% 10g - od 13 rublů, podle 107 lékáren.

Masti skladujte v původním obalu. Skladovací teplota masti: na parafinové bázi - 2–8 ° С, na bázi vazelíny - do 10 ° С. Doba použitelnosti - 2 roky.

Oxolinická mast: indikace, použití, recenze

Formulář vydání

Výrobce vyrábí „oxolin“ dvou typů (s velkým složením hlavní složky a menší).

 • 0,25% je zamýšleno jako prevence chladu. Naneste na sliznici některých částí těla: do nosu, do oční bulvy, do očních víček.
 • 3% je potřeba při léčbě kožních onemocnění, obvykle herpes, pásového oparu, molluscum contagiosum. Tato koncentrace se používá na poškozené kůži.

Poměr procentuálního stavu hlavní látky je způsoben rozdílem v použití nízkého obsahu oxolinu, aby se zabránilo a namazaly sliznice. Koncentrovaná oxolinová mast se rozptýlí přímo na kůži pro rychlou akci nebo ošetření.

Uvolněte lék v zkumavkách v rozmezí od 5 do 30 g látky. "Oxoline" má vysokou hustotu, střední hustotu, lehkou mléčnou barvu, více transparentní. Když skončí datum expirace, dostane narůžovělý odstín.

Nástroj účinně bojuje s těmito typy virů:

 • virus chřipky;
 • herpes virus;
 • virus, který způsobuje herpes zoster;
 • virus, který způsobuje výskyt bradavic;
 • molluscum nakažlivý virus.

S ohledem na výše uvedené viry je jasné, že různé typy herpes, adenoviry, které způsobují akutní respirační onemocnění, jsou nejvíce citlivé na oxolin.

Když je virus v přímém kontaktu s lidskou buňkou, ať už se jedná o epidermis nebo sliznice, účinná látka začne pracovat a zabíjí ji. Virus se přestává množit, produkuje nové buňky a nakonec ničí lidské tělo.

Oxolin byl vyroben synteticky po velmi dlouhou dobu, ale viry proti němu nejsou rezistentní ani nyní. Krevní systém absorbuje účinnou látku a později po dobu 24 hodin se vylučuje z těla. Při externím použití absorbuje způsob rozložení po povrchu kůže jen několik procent. S metodou rozmazání sliznic - jen čtvrt procenta.

Jaké nemoci platí oxolin

Na základě koncentrace se používá pro různé účely, určené oblastmi těla pro použití látky.

3% je předepsáno pro takové stavy, nemoci:

 • bradavice;
 • lišejníky;
 • zbavit jednoduchého;
 • zbavit šupiny;
 • molluscum contagiosum;
 • herpes;
 • lupénka.

Na seznam můžete přidat vícebarevný, i když byly vyvinuty moderní léky na toto onemocnění. Nicméně, mít nic jiného po ruce, “oxoxink” je dokonalý, dočasně zastavit vývoj nemoci.

0,25% je předepsáno během těchto stavů, nemocí:

 • rýma;
 • oční onemocnění;
 • jako prevence nachlazení.

Aplikace

Než si koupíte zkumavku, musíte vědět, že menší procento oxolinu se šíří výhradně na sliznici a na poškozenou kůži se aplikuje velká koncentrace. Ignorování základního pravidla povede k neúčinnosti drogy a stává se plýtváním penězi.

Lék obsahuje jednu látku s obtížně vyslovitelným názvem. Hlavní zaměření způsobuje interakci účinné látky s virem, což vede k bezpodmínečné smrti této látky.

 • Chcete-li vyléčit zima, musíte mazat uvnitř každé nosní pasáže několikrát za 24 hodin 2-5 dnů. Používání nástroje více dní nedává smysl, proto bude další aplikace neúčinná. Mělo by být zavedeno opatrně, snažit se neubližovat krevním cévám umístěným v nosním průchodu a tlačit hlouběji dovnitř. Pro tyto účely je mimochodem vhodný bavlněný tampon.
 • Když se rozhodne použít oxolin, nedoporučuje se před tím aplikovat kapky nosu kapkami hlenu. Kombinované užívání těchto léků je povoleno pouze v extrémních případech zvýšené sekrece nosního hlenu.
 • Při ošetřování očí se do ohybu víčka vloží asi třikrát za 24 hodin malá masti s špachtlí nebo jiným vhodným předmětem. Pokud onemocnění vyžaduje použití dalších léků, je jeho aplikace snížena na jednu, většinou před spaním. Průběh léčby pokračuje až do úplného vyléčení očí.
 • Pro účely preventivních opatření, aby se zabránilo nachlazení s oksolinovoy mast několikrát namazat nosní průchod. Pro zvýšení efektu si před každou aplikací masti umyjte nos fyziologickým roztokem. Taková léčba, aby se zabránilo infekcím nachlazení, by měla být prováděna po dobu nejméně jednoho měsíce.
 • Nápravný prostředek maže kůži, která byla infikována, několikrát během bdělosti. Nestačí jen aplikovat lék, šířit ho po postižené oblasti kůže.
 • Měla by se vmasírovat do kůže a masírovat. Pak se na vrchol aplikuje čistý kus gázy, pak se vytvoří obvaz. Průběh léčby závisí na stupni onemocnění, od půlměsíce až po několik měsíců.

Oksolinka během těhotenství au dětí

Těhotné ženy jsou kontraindikovány k použití silných antivirotik, aby nedošlo k poškození dítěte. Oxolinic mast je předepsána lékaři jako ochrana proti nachlazení a profylaktické použití v zimě.

Doporučuje se dětem mladším než 24 měsíců, kdy jsou již vytvořeny nosní cesty. Pro ně je nutné aplikovat oxolin slabé koncentrace, aby se odstranil výtok z nosu nebo zima. Princip použití je totožný s principem popsaným výše - několikrát za 24 hodin po dobu přibližně jednoho měsíce.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Kontraindikace po dlouhou dobu lék nebyl v prodeji. Výjimkou může být osobní odmítnutí. Je zakázáno používat tento lék pro alergické reakce.

Pokud je prostředek aplikován na sliznici, může se objevit pocit svědění, pálení a zarudnutí. Tento efekt netrvá dlouho a plyne s časem.

Recenze

Je dost těžké najít negativní recenzi o této droze. Tolerance je dobrá a izolované případy vedlejších účinků spolu s individuální intolerancí jsou velmi malé.

Z pozitivního hlediska přinášejí lidé levnost, snadnou dostupnost, efektivitu. Bezpodmínečně může být podávána těhotným ženám a dětem.

Negativní stránka oxolinické masti je podle názoru malého počtu spotřebitelů neúčinným účinkem jako prevence chřipky a léčba onemocnění dýchacích cest. Někdo jiný odmítá něco nosit v nose, cítit mírné pálení nebo svědění.