Správná volba koření, koření a dalších složek svařeného vína

Existují stovky možností pro výrobu svařené víno. Chuť nápoje závisí na vybraném víně a příbuzných přísadách: privra, koření, sladidla. Jejich správná kombinace se rovná nejvyšším kulinářským dovednostem, ale s vědomím vlastností každého koření může každý vyrobit vynikající horké víno.

Je lepší nepřidávat mleté ​​koření k svařenému vínu (s výjimkou zázvoru), protože pije zakalený, znehodnocující jeho estetický vzhled. V jedné porci se používá velmi vzácně více než 4-5 koření současně. Nadměrné nasycení kořením kazí chuť a mnoho z nich má opačné vlastnosti. Nováčci kulinářské odborníci doporučují koupit speciální soupravy koření pro svařené víno, které jsou dobře vyvážené. Po vyzkoušení několika možností najdete to nejlepší pro sebe.

Výběr vína. Vhodná jsou všechna laciná suchá nebo polosladká vína. Je lepší odmítnout z obohacených (silnějších než 12%) a dezertních typů, protože na jejich základě se nápoj může ukázat jako příliš sladký nebo může být rozbit alkoholem.

Svařené víno se tradičně vyrábí z červených hroznových vín, která jsou považována za zdravější. Pro lehké studené svařené víno jsou vhodnější bílá vína. Ale v procesu ohřevu kyseliny, proto vyžadují povinné přidávání sladidel.

Koření:

Čerstvé ovoce a bobule. Svařené víno dodává jedinečné aroma s lehkými chuťovými tóny. V horkém víně přidejte pomeranče, citrony, mandarinky, grapefruitová jablka a hrušky. Některé recepty používají jahody, jahody nebo maliny.

Sušené ovoce. Rozinky, sušené meruňky, sušené švestky, fíky, termíny činí pikantní tóny a stimulují imunitní systém. Je lepší nepoužívat více než dva druhy sušeného ovoce v jedné porci nápoje, protože přerušují vzájemnou chuť.

Med a cukr. Upravte sladkost. Kromě toho med posiluje imunitní systém a zmírňuje zánět hrdla, ale musí být přidán do již připraveného teplého svařené víno, protože v horkém nápoji jsou živiny rychle zničeny. Cukr vyživuje tělo energií díky glukóze a stimuluje tvorbu serotoninu - hormonu radosti.

Koření:

Skořice Povinná složka. Má kořeněnou vůni a příjemnou sladkou chuť. Ve svařeném víně je vhodnější používat tyčinky, protože mletá skořice ztrácí některé své aromatické vlastnosti a často obsahuje škodlivé chemické přísady.

Karafiát Klasická složka většiny receptů. Má silnou, snadno rozeznatelnou vůni a specifickou chuť. Zápach hřebíčku se snižuje intenzivním teplem. Čím později se přidává během vaření, tím je vůně tenčí. Hřebíček ve svařeném víně je ceněný antimikrobiální, antiseptický, anti-kašel vlastnosti a zlepšuje trávení.

Pepř (červená, černá, voňavá). Červená paprika se používá k výrobě svařené víno z bílého vína, přidává úplnost k celkové chuti složení nápoje. Černý pepř je dobré antiseptikum, je součástí červeného svařeného vína pro nachlazení. Kvůli příliš silné vůni, koření (Jamajský) pepř je používán velmi zřídka, v některých případech to je přidáno jen zkušenými kuchaři, kteří vyvinuli jejich vlastní jedinečné recepty.

Černý pepř se přidává jen zřídka.

Anise. Ocení ji chutná sladká chuť a kořeněná vůně. Svařené víno se hodí se skořicí a kardamonem. Zvyšuje chuť k jídlu, má antipyretické a analgetické vlastnosti.

Badyane. Sladké hořké koření s ostrými tóny, které i při silném zahřívání zachovává trvalé aroma. Badian je oceňován svými léčivými vlastnostmi. Vyčistí dech, zlepší trávení a zjemní kašel.

Badian je blízký příbuzný anýzu

Dřišťál Zavádí jemné víno do svařené víno, osvěžující chuť. Nemá žádný příznivý účinek.

Dřišťál není jen cukroví

Zázvor To je dobře rozpoznáno ostrou pikantní chutí, poznámky které jsou uchované v nějakém svařené víno, dokonce přes jiná aditiva. Mletý zázvor je vhodnější pro jemnou, vyváženou chuť, milovníci pikantního nápoje ocení kořen. Zázvor je užitečný pro nachlazení a podchlazení.

Zázvor může být přidán zem

Bobkový list. Představuje jedinečnou vůni, která je odolná vůči svařenému vínu. Přidává se blíže ke konci vaření, jinak se vůně nápoje bude podobat polévce. Bobkový list je považován za přírodní antibiotikum a zlepšuje metabolický proces.

Hlavní věc s bobkovým listem není přehánět.

Muškátový oříšek Dává svařené víno pálivou, kořeněnou nebo koláčovou chutí. Vlastnosti tohoto koření jsou plně odhaleny pouze se silným ohřevem, takže je lepší ho přidat od samého začátku vaření. V horkém svařené víno, muškátový oříšek je užitečný při snižování tlaku, posílení imunitního systému a pomáhá překonat deprese.

Cardamom Pikantní citrónové koření s příjemnou vůní. Používá se jak v horké zimě, tak i ve studeném létě svařené víno. Kardamom stimuluje mozek, nervový systém, posiluje imunitní systém, uvolňuje křeče v hrdle při kašli, podporuje vykašlávání.

Koriandr To je více často přidané k svařené víno z bílého vína, ačkoli to je také nalezené v některých červených receptech. Koriandr zlepšuje trávení, stimuluje chuť k jídlu a vyživuje tělo celou řadou užitečných prvků: vitamíny, draslík, hořčík, vápník, železo, jód atd.

Saffron. Zřídka používané koření, které zavádí jemné, ale velmi vytrvalé aroma svařené víno. Saffron dobře nezapadá do jiných doplňků. Má tonické, analgetické a tonické vlastnosti.

Máta a meduňka. Vzácné suroviny pro svařené víno, někdy používané u bílých studených druhů. Peppermint zlepšuje zdraví a zlepšuje náladu a meduňka je známá svým protizánětlivým účinkem.

Sada pro svařené víno: kořenící kompozice

Je těžké se dohadovat o tom, že svařené víno je nejoblíbenější a nejoblíbenější zimní nápoj. Je nepravděpodobné, že by nás něco mohlo zahřát na chladný zimní večer, jako horké víno s úžasným kořením. K dnešnímu dni existuje mnoho receptů, které vám umožní vařit vynikající svařené víno, ale jak předpovědět, který z nich bude nejchutnější? V našem článku budeme hovořit o tom, jak je tento horký nápoj připraven správně, stejně jako to, co koření je potřebné pro svařené víno.

Z historie původu

Tento teplý nápoj má poměrně bohatou a dlouhou historii. Přišla k nám tradice pití horkého vína z Číny. Nicméně v Číně nebyly do svařené- ho vína přidávány žádné další přísady. Recept byl vylepšen Řeky, když přidali med, kardamom, muškátový oříšek a další koření do vyhřívaného vína.

Nápoj se díky námořníkům rozšířil po celém světě a je zvláště dobře chycen v místech s drsným podnebím. Horké víno má velké množství vlastností, které jsou prospěšné pro lidské zdraví. Podívejme se na ty hlavní:

 • obnovuje krevní oběh;
 • posiluje imunitní systém po infekčních onemocněních;
 • Má příznivý vliv na činnost orgánů trávicího traktu;
 • normalizuje střevní mikroflóru;
 • pomáhá účinně bojovat s viry chřipky a chřipky;
 • má účinný účinek proti zubnímu kazu;
 • nastavuje váhu;
 • pomáhá při léčbě Alzheimerovy choroby.

Složení koření pro svařené víno

Kvalitní nápoj je vyroben z přírodního vína a stejného koření. Na domácích prodejnách můžete vidět hotová koření pro výrobu svařeného vína. Ve většině případů, pomerančová kůra, zázvor, kardamom, černý pepř, hřebíček a skořice jsou zahrnuty v svařené víno koření set. Všechny výše uvedené složky jsou v mleté ​​formě.

Každý má možnost zakoupit hotové koření nebo je samostatně měnit v závislosti na preferencích hostů v domě.

Koření pro svařené víno: jaké použití?

Podívejme se na každou složku, která je přidána k tomuto neobvyklému a neuvěřitelně voňavému nápoji.

 • Skořice je základním kořením, které se přidává do nápoje. Dodává vínu příjemnou sladkou chuť a neuvěřitelné aroma. Důrazně doporučujeme, abyste při přípravě nápoje používali tyčinky skořice, protože v mleté ​​formě ztrácí tato směs většinu aromatických vlastností.
 • Hřebíček je snad klasickou složkou nápoje, bez ohledu na recept. Doporučuje se přidat tuto složku do vína, aby víno získalo nejen nádhernou vůni, ale i specifickou chuť. Stojí za povšimnutí, že při zahřátí se aroma stává méně koncentrovaným, jako by sotva patrné. Pokud tedy chcete v nápoji cítit tóny hřebíčku, doporučujeme jej přidat později v procesu vaření, protože vůně bude tenčí.
 • Pepř je také součástí sady koření na svařené víno. Chcete-li připravit nápoj ve víně, přidejte směs černé, červené a nové koření. Černý pepř je potřebný pro přípravu svařené víno z červeného vína, ale pokud dáváte přednost nápoji z bílého vína, doporučujeme dát přednost červené paprice. Pokud jde o nové koření, používá se velmi zřídka, protože má spíše specifické a silné aroma. Pouze malý počet zkušených kuchařů jej používá k výrobě prvotřídního svařené víno.
 • Kardamom je pikantní a kořeněné koření, které se přidává do nápoje, aby mu dodalo jemnou citrónovou pachuť a příjemné aroma. Toto koření se aktivně používá pro výrobu studeného a horkého svařené víno.
 • Anýz je nedílnou součástí hotových směsí, které obohacují nápoj sladkou dochutí a příjemnou vůní. Tato složka je v dokonalé harmonii s kardamomem a skořicí.
 • Poměrně často se bobkový list používá k pití. Ale pokud jde o tuto složku, vše závisí na preferencích osoby: někdo ho má rád, někdo absolutně netoleruje. Ale za všech okolností je jedinou skutečností, která by měla být vzata v úvahu, že je třeba přidat trochu trochu bobkového listu jednu minutu před připraveností.
 • Dřišťál dodává vínu jemnou kyselost, v důsledku čehož má člověk možnost vychutnat si rafinovanou chuť a vůni.
 • Koriandr je často přidáván do bílého vína díky nejlepší kombinaci, nicméně, někdy to může být nalezené v červených vínech.
 • Šafrán - koření používané k vaření velmi vzácné. Díky němu získává víno jemnou, ale zároveň nadměrně trvalou vůni. Nevýhodou tohoto koření je, že se dobře neharmonizuje s jinými kořením.
 • Mátou a balzámem z citrónu jsou také vzácní společníci horkého svařeného vína. Většina z nich se používá k výrobě studeného svařené víno z bílého vína.
 • Citrusová kůra je tradiční složkou nápoje. Oranžová je vynikající s bílými a červenými víny. Pokud jde o citron a vápno, obvykle se přidávají výhradně do červených vín.

Pokud máte rádi tento okouzlující nápoj, neváhejte experimentovat a hledejte perfektní kombinaci koření, která vám umožní plně si vychutnat svůj čas s šálkem svařeného vína. Do svého nápoje můžete přidat banány, kiwi a ananasy. Poměrně často se do vína přidávají sušené ovoce. rozinky a sušené meruňky, stejně jako mandle, lískové ořechy a vlašské ořechy.

Stručně řečeno, volba je na vás, dávejte přednost koření, které se vám líbí!

Složení koření pro svařené víno: koření pro lepší chuť

Fotografie z webu: optroom.ru

Asi před čtyřmi nebo pěti sty lety přišel někdo ze Západní Evropy s házením pepře, hřebíčku a skořice do vína, zahřátím a ohromným, teplým nápojem zvaným svařené víno. Od té doby, mnoho vody tekla, a moderní nápoje recepty jsou stále více a více. Někdy je těžké vybrat si něco jiného než taková odrůda, ale pokusit se na to přijít neublíží. Každá složka „planoucího vína“ hraje obrovskou roli, ale je obzvláště důležité, aby se pro svařené víno potřebovalo koření, v jakém množství a zda je smíchat. To je to, o čem bude článek.

Horké svařené víno: koření pro chuť a zdraví

Fotografie z webu: spiceryshop.com.ua

Začíná chápat, co koření přidává do svařené víno, mnoho lidí se zaměřuje pouze na vůni a chuť, ale to je úplně špatně. Konec konců, nápoj je nejen chutný a voňavý, má opravdu některé léčivé účinky, může podporovat a aktivovat imunitní systém, kompenzovat nedostatek vitamínů, zastavit první příznaky nachlazení, kašel nebo bolest v krku, přesně prostřednictvím jedinečné kombinace ovoce, vína a koření, zahřátý, ale ne vařený..

Pokud jde o složení, je velmi důležité věnovat pozornost tomu, jaké koření je potřebné pro svařené víno, celé nebo mleté, protože na něm bude záviset konečný výsledek. Mleté koření je nutné zcela opouštět, protože zaplavují nápoj a namáhají ho, nedojde k žádné možnosti, a za druhé, mohou dokonce vrzat, podobně jako písek, na zuby. Pokud je to možné, dávejte přednost celému koření a budete s výsledkem spokojeni.

K dispozici je obrovské množství různých receptů svařené víno. Pravděpodobně proto, že začátečníci věří, že přidáním malého množství všeho dosáhnou nejvyššího možného výsledku. Nicméně, toto je obyčejný misconception ohledně koření pro svařené víno, a tam je jisté pravidlo o tom. Nikdy k nápoji nepřidávejte více než 3-5 druhů koření, jinak se může proměnit ve velmi voňavou kapalinu, která je nejen nepříjemná, ale jednoduše nemožná. Jaké koření na svařené víno si vybrat a jak je dát dohromady? Některá koření pro svařené víno budou vhodnější pro zdravotní účely, zatímco jiné odhalí vůni vína, zatímco jiné poskytují pouze pálivost nebo pocit pálení nápoje, zatímco jiné mohou dokonce bojovat proti sexuální dysfunkci u mužů.

Nádherná skořice - orientální klenot

Nepostradatelným kořením pro svařené víno je skořice, která nemá na rozdíl od aroma a chuti opravdu nic. Existuje pouze několik receptů, ve kterých se nepoužívá, což je velmi vzácné. Skořice dodává nápoji nejen charakteristickou chuť, nepřekonatelnou vůni, ale i mnoho léčivých účinků. Ve starověku lékaři věděli o léčivých vlastnostech tohoto koření a úspěšně ho aplikovali, moderní lékaři souhlasí se svými předchůdci.

Fotky z webu: foodandhealth.ru

Věří, že je to skořice, která má příznivý vliv na práci prakticky všech životně důležitých systémů těla, posiluje imunitu, obsahuje vitamíny, skupiny B, PP, C, A, železo, draslík, fosfor, zinek a obrovské množství stopových prvků a látek, které pomáhají bojovat nejrůznějších chorob. Je velmi důležité používat skořici pro svařené víno výhradně ve formě tyčinek, a je lepší odmítnout možnost země, protože účinek nebude nejlepší.

Dárek z tropů: kořeněný karafiát pro svařené víno

Dalším stálým společníkem téměř každého horkého vína je hřebíček, koření, které se často používá k vaření masa, zeleninových jídel a také konzervovaných potravin. Unblown pupeny pupku se sklízejí dvakrát ročně, suší se na slunci a pak se prodávají jako celek. Pozemní koření rychle ztrácí své kvality díky odpařování esenciálního oleje, proto je nutné ho získat pro svařené víno pouze v pupenech.

Fotografie z webu: pohudator.ru

Hřebíček ve svařeném víně má silný a snadno rozeznatelný zápach, má velmi specifickou, pikantní chuť. Se silným oteplováním ztrácí koření část své chuti, stává se těžkou a nepříjemnou. To dává smysl přidat toto koření do nápoje na samém konci vaření, aby se dosáhlo maximálního účinku.

Voňavé a užitečné hřebíček má antimikrobiální vlastnosti, zlepšuje trávení, pomáhá odstraňovat příznaky nachlazení. Hřebíček může být hozen do hrnce nebo s ním oloupán slupka pomeranče nebo citronu, těsně před podáváním nápoje, to vše je na výběr.

Hot pepper: chilský, červený, černý, jamajský, nové koření

Kromě skořice a hřebíčku, často v koření pro svařené víno je nějaký pepř, který tam je obrovská rozmanitost. Pro výrobu ohřívacího nápoje jsou vhodné zcela všechny druhy paprik, které jsou známé a používané člověkem, a které budou také užitečné vzhledem k pozoruhodným vlastnostem těchto koření, které se vyznačují oteplením. Hlavní věc zde není přehánět, jinak se nápoj nadměrně spaluje a bude naprosto nemožné ho pít. Všechno je dobré s mírou, protože pár hrachu, například pět nebo sedm, stačí na celý litr vína.

Fotografie z webu: fresher.ru

Červenou paprikou se zahřeje hrdlo a dýchací cesty, odstraní se příznaky anginy pectoris a dokonce se vyvíjí bronchitida. Namísto tohoto koření se často používá jamajský pepř, který se také nazývá hřebíček, protože obsahuje stejný esenciální olej. Nové koření a černý pepř nejsou tak ostré, ale mohou zlepšit trávení, očistit tělo toxinů a jejich vůni ohromí svou bohatostí a kořenitostí. Snažte se vyhnout použití mletých paprik, protože nejmenší částice nebudou schopny filtrovat.

Nováček z jižní Asie - voňavý zázvor

Takové koření jako kořen zázvoru je dobře známo každému člověku kdekoli na světě, ale před několika lety, před čtyřmi nebo pěti sty lety, nikdo ani netušil jeho existenci. Složení koření na svařené víno zázvor vstoupil, protože jeho rozeznatelné chutě chutné a nepřekonatelné vůně, která je dokonale hmatatelná, a to iv kombinaci s jinými kořením, které byly přidány do vína, ale má také léčivé vlastnosti.

Fotografie z webu: BabyBen.ru

Mezi léčivé účinky zázvorového kořene patří vynikající efekt oteplování, regulace trávení, stimulace chuti k jídlu a dokonce i prevence peptického vředu. Také kořen zázvoru přispívá k rychlejšímu spalování tuků, protože je obvyklé používat pro hubnutí. Tento prostý vyhlížející kořen může zvýšit cirkulaci mozku, a tím zvýšit účinnost a také stimuluje štítnou žlázu k aktivnější produkci speciálních hormonů.

Badyán: hlavní věc není přehánět

Mnozí se zajímají o to, co je koření ve formě hvězdičky pro svařené víno. Ve skutečnosti je to blízký „příbuzný“ obvyklého anýzu, rostliny ve formě stálezeleného keře nebo malého stromu. Při vaření se používají sušené plody této rostliny, které vypadají velmi originálně. V šestnáctém století nám byli přineseni z Japonska, ale nyní je Badian pěstován v Indii a Číně, Kambodži a Jižní Koreji, na Jamajce a ve Vietnamu. Pokud se tedy ptáte, co je koření nazýváno hvězdičkou pro svařené víno, můžete bezpečně odpovědět - badyan, a budete mít naprostou pravdu.

Fotky z webu: ytimg.com

Hlavní věc při přidávání badian do vína je umírněnost, protože jinak nápoj určitě získá hořkou chuť a nebude možné pít. Na rozdíl od hřebíček musí být tyto podivné, stejně jako mimozemské hvězdy, přidány ke svařenému vínu, jakmile dáte nádobu do ohně. Pak bude jeho vůně plně odhalena. Je úžasné, že bhanyan lze nazvat přírodní konzervační látkou, protože výrazně prodlužuje trvanlivost nápoje, i když v případě svařeného vína to není tak důležité, protože by měl být opilý ihned po přípravě, dokud nebude zima.

Hvězda anýzu hvězdice anýzu mnoho éterických olejů, minerálních solí, vitamínů (A, PP, C, B, H), obsahuje hořčík a draslík, vápník a fosfor, zinek, selen a mnoho dalšího. Protože to může být nazýváno léčivem. Rostlina zlepšuje trávení, má antimikrobiální, protizánětlivé a diuretické účinky, je užitečná při léčbě kašle, krku a onemocnění dýchacích cest, obecně je to skutečný nález pro každého. Nicméně, s tímto kořením musíte být velmi opatrní alergici a lidé, kteří trpí nervovými poruchami. Ve všech ostatních případech, v mírném množství anýz hvězdy ve svařené víno přinese jen prospěch.

Klasický Royal Cardamom - Paradise Berries

Dalším velmi běžným kořením pro svařené víno je kardamom, cizinec z Indie a Cejlonu. Lidé to úžasné koření není marně nazývá "královské koření" nebo "ráj berry." Dodává nápoji jen božské aroma, stejně jako ušlechtilý a rafinovaný vkus, ale má také užitečné vlastnosti a vlastnosti. Ve středověku nabídli mazaní lékárníci všem pacientům přízemní kardamom, který jej předávali jako speciální směs, za kterou si vzali vysokou cenu. Účinnost této drogy téměř všichni spokojeni koncového uživatele.

Fotografie z webu: aidigo.ru

Kardamom je často součástí koření pro svařené víno, a to díky svým aromatickým, chuťovým a léčivým vlastnostem. On "ví", jak relaxovat a uklidnit nervy, léčí depresi a depresivní stav a výrazně zlepšuje jasnost mysli a její efektivitu. Toto koření bude vynikající prevencí pro nachlazení a také aktivuje činnost gastrointestinálního traktu.

Kardamom je vynikající při potlačování nepříjemného zápachu z úst a na chvíli může zklidnit své bolavé zuby. Pro hubnutí, toto koření je prostě nepostradatelné, protože výrazně zvyšuje a urychluje metabolismus. V případě gastritidy a peptického vředu je však přísně zakázáno používat kardamom pro svařené víno nebo dokonce v jiných pokrmech.

Pokud se chystáte na léčbu studené s svařené víno, nezapomeňte, že se jedná o alkoholický nápoj a neměli byste ho zneužívat v žádném případě. Není divu, že starci říkali, že kapka obsahuje lék, a v amforovém jedu.

Nutmeg: Perfektní host z Rune Island

Často v koření na svařené víno je takové koření jako muškátový oříšek, ale málokdo ví, co to je a jak ho nejlépe použít. Počínaje středověkem, z indonéského ostrova Runes, ze stejné vesnice a jediné vesnice, začali přinášet sušené ovoce, které začali s potěšením používat kuchaři po celém světě. Člověk však musí být velmi opatrný, protože muškátový oříšek má opojný, dlouhodobý účinek, a proto by měl být jasně vyloučen jejich přítomnost v nápoji.

Fotky z webu: EzoPort.ru

V malých dávkách může tento nápadný ořech mít pozitivní stimulační účinek na kardiovaskulární systém, tónovat nervové buňky a dodávat větší mužskou sílu. Pokud se rozhodnete vařit svařené víno s muškátovým oříškem pro romantický večer společně, bude to opravdu dobrá volba, budete muset výsledek velmi brzy vyhodnotit. Dokonce i nepatrný zlomek muškátového oříšku může vrátit zdravý a zdravý spánek, podnítit imunitní systém, zastavit symptomy nachlazení, hlavní věcí není přehánět to množství.

Kromě toho, jak je popsáno výše, složení koření pro svařené víno může také zahrnovat bobkový list, koriandr, šafrán, dřišťál, a dokonce i mnoho léčivých a vonných bylin. Mohou být přidány podle přání a volby, ale ve většině klasických známých receptů neplatí. Proto nedává smysl se na nich podrobněji zabývat, ale co je to vůně a vlastnosti hypericum nebo vrbového čaje, heřmánku nebo šalvěje, které jsou snadno rozpoznatelné pouhým přečtením popisu na krabici v lékárně, kde je dostanete. Každý může použít standardní sady koření pro svařené víno, a může tvořit jejich vlastní, zcela originální kytice, která, docela možná, někdy se také stane klasikou.

Jaké koření na svařené víno doma potřebují

Každý má dlouho známé vlastnosti oteplování alkoholického nápoje se svařené víno. Konec léta je skvělou omluvou, jak to zkusit doma. Tento proces je poměrně jednoduchý, zejména klasický, ale přesto byste měli znát některé rysy, zejména to, jaké koření pro svařené víno bude potřeba.

První recepty svařeného vína se objevily ve starověkém Římě. Ale v té době byl recept trochu jiný. Protože víno není vystaveno teplu a počasí této země není povinné. To bylo prostě smíšené s různými kořením a kořením. Skutečnou popularitu si získal ve středověku v Evropě, tehdy se začal vařit a nabízet na vánočních veletrzích. Postupně se svařené víno zamilovalo do obyvatelstva napříč kontinentem, dnes se vaří v mnoha zemích, a to i za horka.

Jaké koření je zapotřebí pro svařené víno: složení


K dnešnímu dni existuje mnoho možností, ale všechny jsou založeny na klasickém receptu. Můžete experimentovat se sadou komponent, zkuste přidat různé koření, ovoce a další složky, například med. Každý si bude moci vybrat svou vlastní jedinečnou verzi, kterou si každý jistě bude přát a stane se rodinným receptem.

Při výběru složení komponentů byste se měli zaměřit na výsledek, který má být dosažen. Pokud je nápoj připraven bojovat se zimou, pak byste měli přidat trochu skořice, zázvor, koriandr, černý pepř. Stejně jako byliny Ivan čaj užitečné vlastnosti a kontraindikace, které hrají důležitou roli v léčbě nachlazení. Pro jednoduché večerní posezení v kruhu příbuzných a přátel, můžete použít muškátový oříšek, šafrán, hřebíček, badyán, koriandr a trochu meduňky.

Mezi nejoblíbenější komponenty by mělo být zdůrazněno:

 1. Skořice je nejklasičtější složkou, kterou se nemusíte vzdát. Gurmáni, pokud je to možné, doporučují použití hůlky.
 2. Hřebíček - stálý společník alkoholické lahůdky, pomáhá dávat jedinečné aroma.
 3. Zázvor je nepostradatelný pro nachlazení, protože má vynikající oteplovací účinek.

 • Papriky (černé, voňavé, jamajské a další) - zahřívají krev, zahřívají ji. Při jejich použití je důležité, abyste to nepřeháněli.
 • Badyán a anýz jsou navrženy tak, aby přidaly chuť lékořice. Díky jejich použití je výrobek získán s orientálním odstínem. Chcete-li vytvořit vnější krásu, je lepší použít badian - vypadá to originální a zajímavé ve sklenici.
 • Bobkové listy dávají zvláštní chuť, ale stojí za to přidat jen minutu před vypnutím.
 • Koriandr - ozdobte jakoukoliv možnost.
 • Cardamom - snadno nahradit citrusové plody.
 • Muškátový oříšek - používá se k posílení dalších složek.
 • Šafrán - dodá pivu kořeněnou chuť a dodá mu světle zlatý odstín.
 • Dřišťál Díky svému použití můžete ochutnat lehkou a rafinovanou chuť s jedinečnou a lehce znatelnou kyselostí.
 • Byliny. Mnoho v přípravě nápoje pomocí různých kořeněných nebo léčivých bylin pro zvýšení jeho léčebný účinek.
 • Kterákoliv z uvedených složek bude schopna dodat jedinečnou lahůdku. A v procesu vaření, můžete použít všechny viny červené tabulky odrůdy střední cenové rozpětí. Z opevněných vín by mělo být upuštěno, protože vůně alkoholu pokazí celý dojem. Mnozí připravují tento teplý nápoj a bílé víno. Ale v tomto případě byste měli přidat více cukru, protože taková vína se vyznačují vysokou kyselostí.

  Nejlepší koření pro svařené víno, koření: metody vaření


  Když bylo jasné, jaké koření je potřebné pro svařené víno, a všechny ingredience jsou připraveny, můžete začít kouzelné prostředky pro nachlazení. Mimochodem, dnes na pultech obchodů můžete okamžitě zakoupit hotové varianty pro výrobu této pochoutky, která nabízí různé značky. Je však mnohem příjemnější připravit si sadu koření na vlastní pěst.

  Nejobtížnější je výběr komponent. Pokud víte, jaké koření na svařené víno lze použít, pak připravit nápoj doma není těžké. Níže bude proto uvažováno několik možností, které lze použít.

  Metoda 1 - klasická možnost

  Pro takový nápoj, budete muset vzít 3 lžičky cukru, jeden skořice, malý kořen zázvoru, několik květenství badyánu, pepř (nejlépe koření), pár hřebíček, a malý muškátový oříšek. Volitelně můžete přidat polovinu citronu nebo pomeranče.

  Metoda 2 - Možnost kávy

  Pro přípravu této pochoutky budete potřebovat 3 tyčinky skořice, 150 g hnědého cukru, 300 ml kávy a půl sklenky brandy.

  Metoda 3 - Skandinávská verze na Vánoce

  Pro složení v tomto případě se používá 100 g mandlí a rozinek, šeptání mletého kořene zázvoru, 6 hřebíček a jedna tyčinka skořice. Chcete-li získat bohatší chuť, 60 gramů vodky a 70 gramů hnědého cukru jsou také přidány.

  Metoda 4 - Hot Loco

  Kromě vína, měli byste se postarat o přítomnost v nápoji 50 ml likéru, 4 lžičky. med, 4 žloutky, lžička mleté ​​skořice, 2 lžičky. hnědého cukru a citrónové kůry nebo pomeranče.

  Rozmanitost komponentů pro svařené víno je velmi velká, proto byste se měli při vaření držet klasického schématu a přidávat k němu nejatraktivnější možnosti koření a koření. Výsledkem toho je, že můžete získat magickou pochoutku, která bude vrcholem hostesky.

  Koření ve formě hvězdičky photo title


  Různé další komponenty umožňují vařit horké víno různých příchutí. Dnes je velmi oblíbené původní koření ve tvaru hvězdy, které vytváří jedinečnou chuť a přidává výhody.

  Obzvláště populární jsou dva příbuzní:

  Kupujícího přitahuje nejen vzhled v podobě hvězdy, ale i užitečné vlastnosti a bohatá chuť. Anýz je obdařen sladkou a tartovou chutí s kořeněným aroma. Současně má přirozené anestetické a antipyretické vlastnosti, které zvýší přínos lahůdek za každého počasí.

  Není horší než jeho kolega a badián s ostrou nasládlou chutí. „Léčivé léky“ takové koření dodají antitusický účinek, který velmi rychle pomůže vrátit ztracený hlas. Badian je také schopen normalizovat procesy trávení a osvěžit dech.

  Koření pro svařené víno kotanyi složení


  Jak již bylo zmíněno, mnoho výrobců koření dodává své verze hotových koření pro výrobu této úžasné pochoutky. Díky okamžité verzi od firmy Kotanyi můžete každý nápoj připravit s nezapomenutelnou vůní vanilky, skořice, hřebíčku a dalších koření. Složky produktu jsou cukr, hřebíček, vanilka, skořice, vápenný prášek a zázvor. To vše může zapomenout na chuť terapeutického nápoje.

  Koření na svařené víno Kořenící kompozice


  Horké víno s výbornou chutí lze připravit se sadou značky "Pripravych", získává léčivé vlastnosti a nezapomenutelné aroma. Složení této sady zahrnuje rozinky, kardamom, hřebíček, pomerančovou kůru, zázvor. Při vaření na tomto základě je třeba pamatovat na přidání cukru, protože to není ve složení.

  Koření pro svařené víno kouzlo strom složení


  Zvláštní pozornost je třeba věnovat výrobkům značky Magic Tree. Mnozí ocenili nejen jednoduchost vaření vína s ním, ale také úžasnou chuť, která z toho vychází. Mezi hlavní složky, které jsou zodpovědné za aroma hotové pochoutky, lze rozlišit:

  • Citronová a pomerančová kůra;
  • Skořice;
  • Nové koření;
  • Pozemní kardamom;
  • Rozinky;
  • Zázvor

  Mnoho slov již bylo řečeno, že horký nápoj lze vařit na základě hotových koření. Ale dosud zmíněné rysy tohoto procesu. Rozdíly s klasickým receptem zde nebudou. Stojí jen za zmínku, že můžete vařit odvar z koření odděleně a pak víno zahřát. Obsah můžete ihned přidat do vína, ale těsně před jeho použitím vypusťte. Nejčastěji by mělo být odebráno 30 gramů 750 ml vína a 100 ml vody. V důsledku toho bude získáno 4-5 porcí terapeutického teplého nápoje.

  Koření na svařené víno vlastníma rukama


  Pokud z nějakého důvodu vzbudí připravené sestavy pochybnosti, nebo je poměrně obtížné je najít v obchodě, pak může být taková směs připravena nezávisle s rezervou. Nehledejte chybějící komponenty.

  Mimochodem, takový originální soubor bude nádherný dárek pro přátele a příbuzné.

  K vaření nepotřebujete mnoho komponent:

  • 1 polévková lžíce. lžíce kardamomu, je lepší dát přednost zelené;
  • 2 lžíce. lžíce nového koření;
  • 6 tyčinek skořice, z nichž každá není větší než 7 cm;
  • 3 lžíce. lžíce hřebíček;
  • 7 květenství anýzu nebo anýzu.
  • Pro dekoraci můžete do směsi přidat suché pomerančové nebo citrónové slupky.

  Všechny koření mají jednu vlastnost - ztratit chuť s otevřeným časem. Proto je lepší umístit směs do vzduchotěsné dekorativní nádoby. Tato sada by měla stačit na přípravu kouzelného nápoje 6 lahví.

  Výsledkem je závěr, že svařené víno je vynikající alkoholickou pochoutkou. Což pomáhá vyrovnat se s nachlazením a špatnou náladou v ponurém chladném večeru. Po těchto prostředcích můžete bezpečně skrýt a jít do postele a ujistit se, že se ráno probudíte s energií a novými silami.

  A teď už chápete, jaké koření na svařené víno je potřeba? Nebo jak to udělat sami? Nechte svůj názor nebo zpětnou vazbu pro všechny na fóru.

  Nejlepší koření pro svařené víno

  Mnozí spotřebitelé vyzkoušeli tento horký, léčivý a rafinovaný nápoj - svařené víno. K vaření, lidé používají různé koření na svařené víno. Nejenže dávají nápoji bohatou vůni a nezapomenutelnou chuť, tyto koření mají léčivý účinek, každý z nich je užitečný svým vlastním způsobem.

  Obecná pravidla pro výrobu svařené víno

  Způsoby vaření velkého množství nápojů. Můžete experimentovat s odrůdami vín, s kořením, přidávat vlastní ingredience. Neexistuje žádné jediné pravidlo pro vaření, vytvoření nápoje je tvořivost, let fantazie, prostorné pole pro experimentování. Protože koření pro svařené víno není jedno, můžete pokaždé potěšit své hosty novou chutí nápoje.

  Klasické svařené víno se skládá ze suchého červeného vína, hřebíčku, muškátového oříšku a skořice. Matice (strouhaná) naplnit vodou s hřebíčkem a nechat vařit asi minutu. Směs by měla být podána infuzí, zatímco víno zahřejete cukrem.

  Nezapomeňte, že by se neměl vařit. Poté, co víno nalijte tinkturu s hřebíčkem a přidejte skořici. Před podáváním, horké víno filtrujte přes tenké plátno, abyste získali bohatou rubínovou barvu.

  Klasické přísady do koření na pití

  V supermarketu najdete hotovou směs pro svařené víno a speciální víno. Je však mnohem zajímavější míchat všechny ingredience sami, provádět různé manipulace s kořením, přidávat nové, vytvářet jedinečnou chuť.

  Několik pupenů hřebíčku je nepostradatelným prvkem každého svařeného vína. Koření dodá nápoji chuť a chuť. Pokud chcete získat horké víno s výrazným pachem hřebíčku, přidejte ho co nejdříve, a pokud chcete cítit jemný odstín květu, pak přidejte koření později.

  Skořice je nutností mít kořenící seznam. Přidejte několik tyčinek, ale někdy posypte strouhaným kořením. Skořice překvapí nejen příjemnou vůni. Koření je bohaté na měď, železo, vitamíny. Lékaři doporučují skořici diabetikům, aby si udrželi imunitu a zlepšili koncentraci.

  Dalším klasickým kořením je anýz. Chuť je sladká a sladká. Anýz zvyšuje chuť k jídlu, zmírňuje bolest, má stimulující účinek.

  Badian je koření podobné anýzu, dodává nápoji sladkou poznámku a má léčivé účinky. Toto koření pomůže vrátit chybějící hlas nebo zmírnit kašel. Další vlastnost Bayena: zlepšení práce trávicího systému a zajištění čerstvosti dýchání.

  Muškát k nám přišel z východu a rozšířil se do kuchyní celého světa. Svařené víno se stává kořeněným a koláče. Během ohřevu odhaluje všechny své chutě, takže stojí za to přidat na samém začátku přípravy. Nutmeg normalizuje krevní tlak a optimalizuje mozek, zmírní depresi a uvolní se.

  Šafránové tóny, posiluje srdeční a srdeční cévy, působí jako lék proti bolesti. Pamatujte, že to nemůže být smíchán s mnoha koření, protože jeho chuť bude silná.

  Kardamom je nedílnou součástí svařeného vína. Jeho vůně je ostrá a pikantní a chuť potěší pouze receptory. Kardamom zlepšuje trávicí proces, stimuluje mozkovou činnost. Po vystavení kardamomu se nervový systém zlepšuje.

  Zázvor - ne jen užitečné koření, ale také běžné. Ginger hořké lidi k chuti, to pomáhá při nemoci a podchlazení. Velké množství aminokyselin a vitamínů pomůže zahřát na chladný zimní večer.

  Originální koření pro svařené víno

  Chcete-li potěšit své blízké s nádherným nápojem, lidé znají a používají mnoho neobvyklých koření pro svařené víno. Zázvor, skořice, muškátový oříšek je klasika. Gurmáni přidají:

  1. Pepř Bez ohledu na to, co: černá, červená, jamajská. Každý z těchto druhů má své vlastní vlastnosti v nápoji. Červená paprika dodává sladkou a jemnou chuť a černá - hořká a silná. Buďte opatrní s novým kořením, protože nápoj přemůže vůní.
  2. Mincovna. To je osvěžující a vhodnější pro použití s ​​teplým nápojem, spíše než horký. 3-4 listy máty zlepší náladu, fyzickou kondici. Melissa sníží horečku, zmírní zánět.
  3. Sušené ovoce - originální řešení při přípravě horkého nápoje. Sušené meruňky, švestky, rozinky, data chrání tělo před viry a infekcemi.
  4. Čerstvé svačiny a ovoce jsou také někdy přítomny v svařené víno. Nejčastěji se jedná o citrusy, jablek a hrušek. Jahoda nebo malina dá nápoji letní chuť.

  Bobkový list je také přidán do svařené víno. Má jinou chuť, působí na tělo jako antibiotikum a katalyzátor metabolismu. Když začnete připravovat svařené víno, nevhazujte do něj toto koření, protože nápoj bude vypadat spíše jako polévka a ne alkoholický koktejl.

  Pro svařené víno koření

  Moje předchozí příspěvky nebyly jasné, aplikované povahy, a podle hodnocení nebyly příliš užitečné pro nepřipravené v kulinářském smyslu čtenářů. Takže chci jít dopředu a mluvit o koření konkrétněji. A zde jsou dvě možnosti: buď začít s pokrmy, které vyžadují koření, nebo vzít každé koření, a to je nudné popsat podrobně rysy jeho použití v různých pokrmů. První možnost se mi zdá zajímavější, takže začněme. Pokud se vám to nelíbí - zkuste druhou možnost.

  Svařené víno je velmi jednoduchý nápoj. Navzdory tomu, že existují tisíce jeho receptů, základna je vždy stejná, a můžete přidat další ingredience podle svého vkusu bez receptů. Aby se víno svařené víno, jsou potřeba pouze čtyři hlavní složky: skořice, hřebíček, chuť a cukr podle chuti - vždy se přidávají. Pokud je to možné, koření by mělo být celé, jinak se nápoj zakalí. Zest nepotřebuje třít - je vhodné ho odstranit ve velkých kusech s nožem na čištění zeleniny.

  Pokud nemáte zkušenosti s přípravou svařené víno, nepřidávejte všechny dostupné koření tam najednou - dostanete vágní krmivo a nikdy nebudete cítit koření ovlivnit chuť nápoje. Omezte se na tři základní koření (skořice, hřebíček, kůru) a pak zkuste přidávat zázvor, badyán, muškátový oříšek, kardamom, nové koření, anýz, rozinky atd.

  Svařené víno obvykle používá levné stolní červené víno, protože koření bude stále maskovat jeho nedostatky. Považuje se však také za dobrou formu jak při vaření, tak při přípravě svařené- ho vína je to právě víno, které byste rádi pili ve své původní podobě. Tak drahé vinobraní víno je k ničemu, ale neměli byste moc šetřit.

  Klasický způsob přípravy je následující: nalijeme láhev s vínem (0,75 l) do hrnce, umístíme na mírném ohni, přidáme koření (2-3 tyčinky skořice, 5-7 poupat hřebíčku, polovinu pomerančové kůry) a cukr podle chuti. Jakmile se víno ohřeje na 75 ° C, vyjměte z ohně, zakryjte pánev víčkem a nechte vařit 5-10 minut. Tato možnost je ideální, pokud si uděláte trochu svařené víno.

  Pokud pijete velkou společnost, je vhodnější vařit nejprve koření ve 100-150 ml vody (vařit na pár minut a nechat vařit 5-10 minut), a přidejte vývar na horké víno. Takže koření rozdá nejlepší chuť, ai když se vám zdá, že svařené víno nebylo dostatečně pikantní, můžete přidat trochu více odvarů, abyste získali dokonalý výsledek.

  Se základním receptem přišel - nyní přejít na další složky. Koření jsme již zmínili - můžete přidat libovolné koření sladké skupiny spolu se třemi hlavními kořením do svařené víno, ale zázvor (1-2 cm čerstvého nebo sušeného kořene), mandle (2-3 hvězdy), muškátový oříšek (¼ ořech) a kardamom jsou obzvláště dobré (2-3 lusky).

  Velmi často se k svařenému vínu přidávají plátky jablek, pomerančů nebo jiného ovoce - také skvělá volba. Cukr může být nahrazen medem, ale pak je lepší ho přidat na samém konci, pokud je touha zachovat jeho prospěšné vlastnosti na maximum. Tam jsou také recepty, kde silný čaj je přidán do svařené víno nebo silné alkoholické nápoje zvýšit "stupeň".

  A konečně bych rád ještě jednou poznamenal, že byste neměli přidávat všechno do svařené víno hned. Naučte se dělat základní svařené víno se skořicí, hřebíčkem a kůrou, a pak zkuste jeden po druhém přidat další ingredience - pak si můžete vybrat pro sebe perfektní složení.

  Často se stává, že se poprvé pokusili o nešikovně vařené svařené víno s přílišným zázvorem, muškátovým oříškem nebo kardamomem, lidé pak mají k tomuto nápoji trvalý odpor. Koření musí být používáno jemně, protože hlavní složkou je víno, není to kladivo s kořením, stačí ho doplnit.

  Poznámka: pokud nemáte teploměr k detekci 75, víno zahřívejte, dokud se nezdá, že se chystá vařit, nebo dokud se neobjeví pěna. Tyto pokyny jsou přibližné, ale i oko bude výsledek vynikající. Hlavní věc - v každém případě, aby víno do varu.

  Koření pro svařené víno - výběr nejlepších koření a způsobů přípravy nápojů

  Asi před čtyřmi nebo pěti sty lety přišel někdo ze Západní Evropy s házením pepře, hřebíčku a skořice do vína, zahřátím a ohromným, teplým nápojem zvaným svařené víno. Od té doby, mnoho vody tekla, a moderní nápoje recepty jsou stále více a více.

  Někdy je těžké vybrat si něco jiného než taková odrůda, ale pokusit se na to přijít neublíží. Každá složka „planoucího vína“ hraje obrovskou roli, ale je obzvláště důležité, aby se pro svařené víno potřebovalo koření, v jakém množství a zda je smíchat.

  To je to, o čem bude článek.

  Horké víno: koření pro chuť a zdraví

  Začíná chápat, co koření přidává do svařené víno, mnoho lidí se zaměřuje pouze na vůni a chuť, ale to je úplně špatně.

  Konec konců, nápoj je nejen chutný a voňavý, má opravdu některé léčivé účinky, může podporovat a aktivovat imunitní systém, kompenzovat nedostatek vitamínů, zastavit první příznaky nachlazení, kašel nebo bolest v krku, přesně prostřednictvím jedinečné kombinace ovoce, vína a koření, zahřátý, ale ne vařený..

  Pokud jde o složení, je velmi důležité věnovat pozornost tomu, jaké koření je potřebné pro svařené víno, celé nebo mleté, protože na něm bude záviset konečný výsledek.

  Mleté koření je nutné zcela opouštět, protože zaplavují nápoj a namáhají ho, nedojde k žádné možnosti, a za druhé, mohou dokonce vrzat, podobně jako písek, na zuby.

  Pokud je to možné, dávejte přednost celému koření a budete s výsledkem spokojeni.

  K dispozici je obrovské množství různých receptů svařené víno. Pravděpodobně proto, že začátečníci věří, že přidáním malého množství všeho dosáhnou nejvyššího možného výsledku.

  Nicméně, toto je obyčejný misconception ohledně koření pro svařené víno, a tam je jisté pravidlo o tom.

  Nikdy k nápoji nepřidávejte více než 3-5 druhů koření, jinak se může proměnit ve velmi voňavou kapalinu, která je nejen nepříjemná, ale jednoduše nemožná.

  Jaké koření na svařené víno si vybrat a jak je dát dohromady? Některá koření pro svařené víno budou vhodnější pro zdravotní účely, zatímco jiné odhalí vůni vína, zatímco jiné poskytují pouze pálivost nebo pocit pálení nápoje, zatímco jiné mohou dokonce bojovat proti sexuální dysfunkci u mužů.

  Nádherná skořice - orientální klenot

  Nepostradatelným kořením pro svařené víno je skořice, která nemá na rozdíl od aroma a chuti opravdu nic. Existuje pouze několik receptů, ve kterých se nepoužívá, což je velmi vzácné.

  Skořice dodává nápoji nejen charakteristickou chuť, nepřekonatelnou vůni, ale i mnoho léčivých účinků.

  Ve starověku lékaři věděli o léčivých vlastnostech tohoto koření a úspěšně ho aplikovali, moderní lékaři souhlasí se svými předchůdci.

  Věří, že je to skořice, která má příznivý vliv na práci prakticky všech životně důležitých systémů těla, posiluje imunitu, obsahuje vitamíny, skupiny B, PP, C, A, železo, draslík, fosfor, zinek a obrovské množství stopových prvků a látek, které pomáhají bojovat nejrůznějších chorob. Je velmi důležité používat skořici pro svařené víno výhradně ve formě tyčinek, a je lepší odmítnout možnost země, protože účinek nebude nejlepší.

  Dárek z tropů: pikantní hřebíček

  Dalším stálým společníkem téměř každého horkého vína je hřebíček, koření, které se často používá k vaření masa, zeleninových jídel a také konzervovaných potravin.

  Unblown pupeny pupku se sklízejí dvakrát ročně, suší se na slunci a pak se prodávají jako celek.

  Pozemní koření rychle ztrácí své kvality díky odpařování esenciálního oleje, proto je nutné ho získat pro svařené víno pouze v pupenech.

  Hřebíček ve svařeném víně má silný a snadno rozeznatelný zápach, má velmi specifickou, pikantní chuť. Se silným oteplováním ztrácí koření část své chuti, stává se těžkou a nepříjemnou. To dává smysl přidat toto koření do nápoje na samém konci vaření, aby se dosáhlo maximálního účinku.

  Voňavé a užitečné hřebíček má antimikrobiální vlastnosti, zlepšuje trávení, pomáhá odstraňovat příznaky nachlazení. Hřebíček může být hozen do hrnce nebo s ním oloupán slupka pomeranče nebo citronu, těsně před podáváním nápoje, to vše je na výběr.

  Hot pepper: chilský, červený, černý, jamajský, nové koření

  Kromě skořice a hřebíčku, často v koření pro svařené víno je nějaký pepř, který tam je obrovská rozmanitost.

  Pro výrobu ohřívacího nápoje jsou vhodné zcela všechny druhy paprik, které jsou známé a používané člověkem, a které budou také užitečné vzhledem k pozoruhodným vlastnostem těchto koření, které se vyznačují oteplením.

  Hlavní věc zde není přehánět, jinak se nápoj nadměrně spaluje a bude naprosto nemožné ho pít. Všechno je dobré s mírou, protože pár hrachu, například pět nebo sedm, stačí na celý litr vína.

  Červenou paprikou se zahřeje hrdlo a dýchací cesty, odstraní se příznaky anginy pectoris a dokonce se vyvíjí bronchitida. Namísto tohoto koření se často používá jamajský pepř, který se také nazývá hřebíček, protože obsahuje stejný esenciální olej.

  Nové koření a černý pepř nejsou tak ostré, ale mohou zlepšit trávení, očistit tělo toxinů a jejich vůni ohromí svou bohatostí a kořenitostí.

  Snažte se vyhnout použití mletých paprik, protože nejmenší částice nebudou schopny filtrovat.

  Jižní Asie Nováček - zázvor

  Takové koření jako kořen zázvoru je dobře známo každému člověku kdekoli na světě, ale před několika lety, před čtyřmi nebo pěti sty lety, nikdo ani netušil jeho existenci.

  Složení koření na svařené víno zázvor vstoupil, protože jeho rozeznatelné chutě chutné a nepřekonatelné vůně, která je dokonale hmatatelná, a to iv kombinaci s jinými kořením, které byly přidány do vína, ale má také léčivé vlastnosti.

  Mezi léčivé účinky zázvorového kořene patří vynikající efekt oteplování, regulace trávení, stimulace chuti k jídlu a dokonce i prevence peptického vředu.

  Také kořen zázvoru přispívá k rychlejšímu spalování tuků, protože je obvyklé používat pro hubnutí.

  Tento prostý vyhlížející kořen může zvýšit cirkulaci mozku, a tím zvýšit účinnost a také stimuluje štítnou žlázu k aktivnější produkci speciálních hormonů.

  Badyán: hlavní věc není přehánět

  Mnozí se zajímají o to, co je koření ve formě hvězdičky pro svařené víno. Ve skutečnosti je to blízký „příbuzný“ obvyklého anýzu, rostliny ve formě stálezeleného keře nebo malého stromu.

  Při vaření se používají sušené plody této rostliny, které vypadají velmi originálně. V šestnáctém století nám byli přineseni z Japonska, ale nyní je Badian pěstován v Indii a Číně, Kambodži a Jižní Koreji, na Jamajce a ve Vietnamu.

  Pokud se tedy ptáte, co je koření nazýváno hvězdičkou pro svařené víno, můžete bezpečně odpovědět - badyan, a budete mít naprostou pravdu.

  Hlavní věc při přidávání badian do vína je umírněnost, protože jinak nápoj určitě získá hořkou chuť a nebude možné pít.

  Na rozdíl od hřebíček musí být tyto podivné, stejně jako mimozemské hvězdy, přidány ke svařenému vínu, jakmile dáte nádobu do ohně. Pak bude jeho vůně plně odhalena.

  Je úžasné, že bhanyan lze nazvat přírodní konzervační látkou, protože výrazně prodlužuje trvanlivost nápoje, i když v případě svařeného vína to není tak důležité, protože by měl být opilý ihned po přípravě, dokud nebude zima.

  Hvězda anýzu hvězdice anýzu mnoho éterických olejů, minerálních solí, vitamínů (A, PP, C, B, H), obsahuje hořčík a draslík, vápník a fosfor, zinek, selen a mnoho dalšího. Protože to může být nazýváno léčivem.

  Rostlina zlepšuje trávení, má antimikrobiální, protizánětlivé a diuretické účinky, je užitečná při léčbě kašle, krku a onemocnění dýchacích cest, obecně je to skutečný nález pro každého. Nicméně, s tímto kořením musíte být velmi opatrní alergici a lidé, kteří trpí nervovými poruchami.

  Ve všech ostatních případech, v mírném množství anýz hvězdy ve svařené víno přinese jen prospěch.

  Royal Cardamom - rajské bobule

  Dalším velmi běžným kořením pro svařené víno je kardamom, cizinec z Indie a Cejlonu. Lidé to úžasné koření není marně nazývá "královské koření" nebo "ráj berry."

  Dodává nápoji jen božské aroma, stejně jako ušlechtilý a rafinovaný vkus, ale má také užitečné vlastnosti a vlastnosti. Ve středověku nabídli mazaní lékárníci všem pacientům přízemní kardamom, který jej předávali jako speciální směs, za kterou si vzali vysokou cenu.

  Účinnost této drogy téměř všichni spokojeni koncového uživatele.

  Kardamom je často součástí koření pro svařené víno, a to díky svým aromatickým, chuťovým a léčivým vlastnostem. On "ví", jak relaxovat a uklidnit nervy, léčí depresi a depresivní stav a výrazně zlepšuje jasnost mysli a její efektivitu. Toto koření bude vynikající prevencí pro nachlazení a také aktivuje činnost gastrointestinálního traktu.

  Kardamom je vynikající při potlačování nepříjemného zápachu z úst a na chvíli může zklidnit své bolavé zuby. Pro hubnutí, toto koření je prostě nepostradatelné, protože výrazně zvyšuje a urychluje metabolismus. V případě gastritidy a peptického vředu je však přísně zakázáno používat kardamom pro svařené víno nebo dokonce v jiných pokrmech.

  Pokud se chystáte na léčbu studené s svařené víno, nezapomeňte, že se jedná o alkoholický nápoj a neměli byste ho zneužívat v žádném případě. Není divu, že starci říkali, že kapka obsahuje lék, a v amforovém jedu.

  Nutmeg: Perfektní host z Rune Island

  Často v koření na svařené víno je takové koření jako muškátový oříšek, ale málokdo ví, co to je a jak ho nejlépe použít.

  Počínaje středověkem, z indonéského ostrova Runes, ze stejné vesnice a jediné vesnice, začali přinášet sušené ovoce, které začali s potěšením používat kuchaři po celém světě.

  Člověk však musí být velmi opatrný, protože muškátový oříšek má opojný, dlouhodobý účinek, a proto by měl být jasně vyloučen jejich přítomnost v nápoji.

  V malých dávkách může tento nápadný ořech mít pozitivní stimulační účinek na kardiovaskulární systém, tónovat nervové buňky a dodávat větší mužskou sílu.

  Pokud se rozhodnete vařit svařené víno s muškátovým oříškem pro romantický večer společně, bude to opravdu dobrá volba, budete muset výsledek velmi brzy vyhodnotit.

  Dokonce i nepatrný zlomek muškátového oříšku může vrátit zdravý a zdravý spánek, podnítit imunitní systém, zastavit symptomy nachlazení, hlavní věcí není přehánět to množství.

  Kromě toho, jak je popsáno výše, složení koření pro svařené víno může také zahrnovat bobkový list, koriandr, šafrán, dřišťál, a dokonce i mnoho léčivých a vonných bylin. Mohou být přidány podle přání a volby, ale ve většině klasických známých receptů neplatí.

  Proto nedává smysl se na nich podrobněji zabývat, ale co je to vůně a vlastnosti hypericum nebo vrbového čaje, heřmánku nebo šalvěje, které jsou snadno rozpoznatelné pouhým přečtením popisu na krabici v lékárně, kde je dostanete.

  Každý může použít standardní sady koření pro svařené víno, a může tvořit jejich vlastní, zcela originální kytice, která, docela možná, někdy se také stane klasikou.

  Jak vařit Negus?

  Svařené víno (Negus) je úžasný nápoj, jehož jméno někteří vědci překládají jako "horké víno" a další - "vypalování vína". Ale ze substituce synonym ve větě se hodnota paraboly nemění. Je to víno, které ohřívá lidské srdce.

  Jeho velkolepost ocení pouze ti, kteří preferují nasycení chuti a harmonický alkohol. Kromě toho má domácí svařené víno jedinečné léčivé vlastnosti.

  Je připravena bez spěchu, takže fascinuje svou vůní a pomáhá vytvořit skutečně duchovní atmosféru.

  Jak to, že?

  Příběh o vzhledu nápoje vzniká ve starověkém Římě. Archeologové při jednom z vykopávek objevili kuchařskou kuchařku, která byla stará dva tisíce let. Tam bylo mnoho různých textů v tom, včetně příkladu jak dělat svařené víno. Jednalo se o víno a koření: hřebíček, tymián, skořice, koriandr a bobkový list.

  Tento nektar si mohl dovolit jen bohaté Římany. A tato skutečnost byla vysvětlena tím, že koření bylo velmi, velmi drahé. Někteří výzkumníci spojují svařené víno s názvem Hippokrates.

  Tam je dokonce legenda, podle kterého první lidé, kteří vynalezli "zdraví drink" byli podvodníci prodávající víno.

  Aby neztratili zisky z kyselého, zkaženého vína, smíchali s medem a různými kořením, zahřáli kompozici a prodali výsledný nápoj.

  Dnes několik zemí brání své právo nést název svařené víno. Dokonce i obyvatelé Ruska vytvořili svůj vlastní nápoj, který nazývali med sbiten. Ale v jakékoli zemi máte to štěstí, že si můžete vyzkoušet horké víno, jeho chuť bude všude odlišná, se specifickými poznámkami.

  Jak si vybrat víno?

  Tato složka je nezbytná pro přípravu nápoje. Jak vařit svařené víno, vědět nebo slyšet mnoho, ale to, co víno je vhodné pro "hořící drogy", není známo všem. Jaký alkohol vzít k provedení recept: suché víno, červené, bílé, sladké nebo polosuché - nikdo nebude říkat jistě.

  První svařené víno bylo připraveno na základě vín vyrobených v provincii Bordeaux. Moderní kuchaři dávají přednost nízkorozpočtovému a ne příliš vyzrálému alkoholu. Příprava zahřívacího nápoje na základě drahé a ochucené hroznové infuze je považována za znamení špatné chuti.

  Konec konců, takový nektar už má nepřekonatelnou chuť a ohřívání může tuto kvalitu jen zkazit.

  Většina milovníků horkých nápojů ve shodě říká, že je nejlepší koupit slabá suchá vína. Můžete si také vzít polosuchou přísadu, ale v tomto případě je nutné se starat o to, aby svařené víno nevyšlo velmi sladce.

  Je lepší odmítnout použití dezertních vín: jsou velmi sladké a silné. V tomto případě bude alkoholismus svařené víno pociťován velmi silně. Pro horký výrobek budou proto ideálním řešením lehké a mladé slunečné nápoje. Jejich obsah alkoholu by neměl být nižší než 7%. Ještě lepší je vzít kompozici, která uvádí 8,5-12,5% alkoholu, ale ne více.

  Koření

  To je druhá důležitá složka pro vaření Negus. Do horkého nektaru je přidáno velké množství koření. Ti, kteří se rozhodli vařit svařené víno poprvé, jsou v pokušení a přidávají do směsi trochu každé složky.

  Takže, vezměte v úvahu "průkopníky", chuť nápoje bude jen lepší. To je velmi běžná chyba. Je třeba mít na paměti: není třeba okořenit svařené víno více než pěti druhy různých koření.

  V opačném případě se nejedná o nápoj, který by byl rafinovaný v chuti a vůni, ale velmi skutečný šup.

  Koření na svařené víno je vybráno na základě účelu, pro který bude finální výrobek určen. Pokud jej připravíte na ošetření nachlazení, je lepší dát černý pepř, zázvor, koriandr, skořici, meduňku a čaj ivan.

  Pro setkání s přáteli jsou vhodné skořice, hřebíček, muškátový oříšek, badyán a šafrán. Ale můžete experimentovat. Možná budete vařit svařené víno se svým speciálním souborem koření, který dodá nápoji nepřekonanou a dosud neznámou chuť.

  Pouze v žádném případě nekouste Negus s mletým kořením! Dojde k zamlžení vývaru.

  Výhody

  Na pozitivní vlastnosti tohoto nápoje nelze mluvit. Ale měli byste vědět, že Negus je zázračný společník člověka v boji proti chorobám chřipky, pneumonie a nachlazení. Po vyčerpání dokonale obnovuje tělo.

  Svařené víno má nepřekonatelné antiseptické vlastnosti díky složkám, které jsou obsaženy v jeho složení. Zvyšuje krevní oběh a krevní oběh. A pokud k alkoholu přidáte citron, výsledný produkt pomáhá zvyšovat hladinu vitamínu C.

  Klasika - je to klasika

  Svařená klasika není v žádném srovnání s jinými typy tohoto božského nápoje. Další metody vaření však mají za následek velmi chutný a voňavý nápoj.

  Pro tento produkt tedy bude zapotřebí:

  • 750 ml červeného červeného vína.
  • Šest až sedm karafiátů.
  • Muškátový oříšek podle chuti.
  • 1/3 šálek vody.
  • Jedna polévková lžíce granulovaného cukru.

  V Turku je nutné vyplnit hřebíček, nasekaný muškátový oříšek a nalijte vodu. Směs se přivede k varu a vaří se ještě jednu minutu. Nyní trvá asi čtvrt hodiny obsahu nádoby.

  Nalijte víno do pánve a položte ho na sporák. Jakmile se ohřeje, nalijte do ní to, co bylo předtím vařeno v Turku, a přidejte cukr. Za žádných okolností víno do varu! Když je dost horká, odstraňte ji z ohně. Klasické svařené víno se vlévá do keramické konvice nebo se nalije do šálků.

  Přidejte skořici a vychutnejte si

  Zvažte, jak vařit svařené víno s přidáním skořice. Nemáte čas na mrknutí oka, protože tento nápoj zimy už zbožňujete. Tento pokrm se tradičně vaří na Vánoce a používá se v rodinném kruhu před elegantním vánočním stromkem.

  Chcete-li vytvořit svařené víno se skořicí, připravte:

  • 750 ml červeného vína.
  • 400 g pomerančové šťávy.
  • Dvě tyčinky skořice.
  • 125 g hnědého cukru.
  • Jedna oranžová.

  V kovové pánvi zkombinujte všechny uvedené složky s výjimkou celého pomerančového ovoce. Poté vše velmi dobře promíchejte, dokud se cukr úplně nerozpustí. Po dobu sedmi až deseti minut vložte nádobu do ohně.

  Během této doby budou mít příchutě čas vařit. Ujistěte se, že víno nevaří, a alkohol nevaří. Ihned po vaření se horký nápoj nalije do žáruvzdorných nádobek. Skořice a pomeranč zdobí každý hrnek s Negusem.

  Mohou to také vyzkoušet

  Děti také mohou a měly by dostat i teplé víno, i když nealkoholické. Domácí svařené víno (recept níže) pro nejmladší gurmány je připraveno na základě hroznové šťávy. V pánvi smíchejte půl sklenice vody a tři sklenice hroznové šťávy. Nastavte kapalinu na pomalý oheň.

  Když se zahřeje, přidejte jednu tyčinku skořice, půl lžičky zázvoru, jednu polévkovou lžíci pomerančové nebo citronové kůry a 50 g rozinek. V případě potřeby můžete přidávat med nebo cukr podle chuti. Vše se míchá, vaří se asi pět minut a odstraní se z tepla.

  Nyní zavřete pánev a na sedm minut trvejte na složení.

  Další recept

  Chtěl bych zmínit, jak vařit svařené víno se zázvorem. Je také velmi chutná a zdravá. Nalijte jednu sklenici vody do pánve a přiveďte ji do varu nad nízkým teplem.

  Jak voda začne bublinkovat, přidejte jednu čajovou lžičku čerstvého, strouhaného zázvoru, hřebíčku a jednu tyčinku skořice. Vyvařte to všech pět minut. Pak přidejte 30 g medu a promíchejte celý obsah nádoby.

  Nyní nalijte, ale velmi opatrně, čtyři sklenky vína a ohřejte na mírném ohni, dokud nebudete připraveni.

  Jak pít?

  Použití Negus je celé umění. Za prvé, nápoj by měl být nalit do vysokých šálků, a za druhé, je nutné nejen pít, ale vychutnat si. Doporučuje se však, když je víno stále horké. Je zakázáno ohřívat chlazenou pochoutku, takže její chuť se zkazí. Jako svačinu pro svařené víno si vyberte neslazené ovoce, sušené sušenky a koláče.

  Docela barevné je použití Negus pod širým nebem. V tomto případě mu budou vyhovovat kebaby nebo klobásy vařené na grilu. Vůně vepřového masa dokonale zvýrazní koření a sladkost nápoje. Pokud vaříte pokrmy s jehněčím, husí nebo šunkou, doporučujeme vařit s kardamonem. No, horké víno s hřebíčkem podávané s hrou.

  Jaké koření je třeba doma?

  Každý má dlouho známé vlastnosti oteplování alkoholického nápoje se svařené víno. Konec léta je skvělou omluvou, jak to zkusit doma. Tento proces je poměrně jednoduchý, zejména klasický, ale přesto byste měli znát některé rysy, zejména to, jaké koření pro svařené víno bude potřeba.

  První recepty svařeného vína se objevily ve starověkém Římě. Ale v té době byl recept trochu jiný. Protože víno není vystaveno teplu a počasí této země není povinné. To bylo prostě smíšené s různými kořením a kořením.

  Skutečnou popularitu si získal ve středověku v Evropě, tehdy se začal vařit a nabízet na vánočních veletrzích.

  Postupně se svařené víno zamilovalo do obyvatelstva napříč kontinentem, dnes se vaří v mnoha zemích, a to i za horka.

  Složení

  K dnešnímu dni existuje mnoho možností, ale všechny jsou založeny na klasickém receptu. Můžete experimentovat se sadou komponent, zkuste přidat různé koření, ovoce a další složky, například med. Každý si bude moci vybrat svou vlastní jedinečnou verzi, kterou si každý jistě bude přát a stane se rodinným receptem.

  Při výběru složení komponentů byste se měli zaměřit na výsledek, který má být dosažen. Pokud je nápoj připraven bojovat se zimou, pak byste měli přidat trochu skořice, zázvor, koriandr, černý pepř.

  Stejně jako byliny Ivan čaj užitečné vlastnosti a kontraindikace, které hrají důležitou roli v léčbě nachlazení.

  Pro jednoduché večerní posezení v kruhu příbuzných a přátel, můžete použít muškátový oříšek, šafrán, hřebíček, badyán, koriandr a trochu meduňky.

  Mezi nejoblíbenější komponenty by mělo být zdůrazněno:

  1. Skořice je nejklasičtější složkou, kterou se nemusíte vzdát. Gurmáni, pokud je to možné, doporučují použití hůlky.
  2. Hřebíček - stálý společník alkoholické lahůdky, pomáhá dávat jedinečné aroma.
  3. Zázvor je nepostradatelný pro nachlazení, protože má vynikající oteplovací účinek.
  4. Papriky (černé, voňavé, jamajské a další) - zahřívají krev, zahřívají ji. Při jejich použití je důležité, abyste to nepřeháněli.
  5. Badyán a anýz jsou navrženy tak, aby přidaly chuť lékořice. Díky jejich použití je výrobek získán s orientálním odstínem. Chcete-li vytvořit vnější krásu, je lepší použít badian - vypadá to originální a zajímavé ve sklenici.
  6. Bobkové listy dávají zvláštní chuť, ale stojí za to přidat jen minutu před vypnutím.
  7. Koriandr - ozdobte jakoukoliv možnost.
  8. Cardamom - snadno nahradit citrusové plody.
  9. Muškátový oříšek - používá se k posílení dalších složek.
  10. Šafrán - dodá pivu kořeněnou chuť a dodá mu světle zlatý odstín.
  11. Dřišťál Díky svému použití můžete ochutnat lehkou a rafinovanou chuť s jedinečnou a lehce znatelnou kyselostí.
  12. Byliny. Mnoho v přípravě nápoje pomocí různých kořeněných nebo léčivých bylin pro zvýšení jeho léčebný účinek.

  Kterákoliv z uvedených složek bude schopna dodat jedinečnou lahůdku. A v procesu vaření, můžete použít všechny viny červené tabulky odrůdy střední cenové rozpětí.

  Z opevněných vín by mělo být upuštěno, protože vůně alkoholu pokazí celý dojem. Mnozí připravují tento teplý nápoj a bílé víno.

  Ale v tomto případě byste měli přidat více cukru, protože taková vína se vyznačují vysokou kyselostí.

  Jak je vyrobit sami?

  Když bylo jasné, jaké koření je potřebné pro svařené víno, a všechny ingredience jsou připraveny, můžete začít kouzelné prostředky pro nachlazení.

  Mimochodem, dnes na pultech obchodů můžete okamžitě zakoupit hotové varianty pro výrobu této pochoutky, která nabízí různé značky.

  Je však mnohem příjemnější připravit si sadu koření na vlastní pěst.

  Nejobtížnější je výběr komponent. Pokud víte, jaké koření na svařené víno lze použít, pak připravit nápoj doma není těžké. Níže bude proto uvažováno několik možností, které lze použít.

  Klasika

  Pro takový nápoj, budete muset vzít 3 lžičky cukru, jeden skořice, malý kořen zázvoru, několik květenství badyánu, pepř (nejlépe koření), pár hřebíček, a malý muškátový oříšek. Volitelně můžete přidat polovinu citronu nebo pomeranče.

  Káva

  Pro přípravu této pochoutky budete potřebovat 3 tyčinky skořice, 150 g hnědého cukru, 300 ml kávy a půl sklenky brandy.

  Skandinávský na Vánoce

  Pro složení v tomto případě se používá 100 g mandlí a rozinek, šeptání mletého kořene zázvoru, 6 hřebíček a jedna tyčinka skořice. Chcete-li získat bohatší chuť, 60 gramů vodky a 70 gramů hnědého cukru jsou také přidány.

  Hot loco

  Kromě vína, měli byste se postarat o přítomnost v nápoji 50 ml likéru, 4 lžičky. med, 4 žloutky, lžička mleté ​​skořice, 2 lžičky. hnědého cukru a citrónové kůry nebo pomeranče.

  Rozmanitost komponentů pro svařené víno je velmi velká, proto byste se měli při vaření držet klasického schématu a přidávat k němu nejatraktivnější možnosti koření a koření. Výsledkem toho je, že můžete získat magickou pochoutku, která bude vrcholem hostesky.

  Jako hvězda

  Různé další komponenty umožňují vařit horké víno různých příchutí. Dnes je velmi oblíbené původní koření ve tvaru hvězdy, které vytváří jedinečnou chuť a přidává výhody.

  Kupujícího přitahuje nejen vzhled v podobě hvězdy, ale i užitečné vlastnosti a bohatá chuť. Anýz je obdařen sladkou a tartovou chutí s kořeněným aroma. Současně má přirozené anestetické a antipyretické vlastnosti, které zvýší přínos lahůdek za každého počasí.

  Není horší než jeho kolega a badián s ostrou nasládlou chutí. „Léčivé léky“ takové koření dodají antitusický účinek, který velmi rychle pomůže vrátit ztracený hlas. Badian je také schopen normalizovat procesy trávení a osvěžit dech.

  Kotanyi

  Jak již bylo zmíněno, mnoho výrobců koření dodává své verze hotových koření pro výrobu této úžasné pochoutky.

  Díky okamžité verzi od firmy Kotanyi můžete každý nápoj připravit s nezapomenutelnou vůní vanilky, skořice, hřebíčku a dalších koření.

  Složky produktu jsou cukr, hřebíček, vanilka, skořice, vápenný prášek a zázvor. To vše může zapomenout na chuť terapeutického nápoje.

  "Připravych"

  Horké víno s výbornou chutí lze připravit se sadou značky "Pripravych", získává léčivé vlastnosti a nezapomenutelné aroma. Složení této sady zahrnuje rozinky, kardamom, hřebíček, pomerančovou kůru, zázvor. Při vaření na tomto základě je třeba pamatovat na přidání cukru, protože to není ve složení.

  "Kouzelný strom"

  Zvláštní pozornost je třeba věnovat výrobkům značky Magic Tree. Mnozí ocenili nejen jednoduchost vaření vína s ním, ale také úžasnou chuť, která z toho vychází.

  Mnoho slov již bylo řečeno, že horký nápoj lze vařit na základě hotových koření. Ale dosud zmíněné rysy tohoto procesu. Rozdíly s klasickým receptem zde nebudou.

  Stojí jen za zmínku, že můžete vařit odvar z koření odděleně a pak víno zahřát. Obsah můžete ihned přidat do vína, ale těsně před jeho použitím vypusťte. Nejčastěji by mělo být odebráno 30 gramů 750 ml vína a 100 ml vody.

  V důsledku toho bude získáno 4-5 porcí terapeutického teplého nápoje.

  Udělej to sám

  Pokud z nějakého důvodu vzbudí připravené sestavy pochybnosti, nebo je poměrně obtížné je najít v obchodě, pak může být taková směs připravena nezávisle s rezervou. Nehledejte chybějící komponenty.

  Mimochodem, takový originální soubor bude nádherný dárek pro přátele a příbuzné.

  K vaření nepotřebujete mnoho komponent:

  • 1 polévková lžíce. lžíce kardamomu, je lepší dát přednost zelené;
  • 2 lžíce. lžíce nového koření;
  • 6 tyčinek skořice, z nichž každá není větší než 7 cm;
  • 3 lžíce. lžíce hřebíček;
  • 7 květenství anýzu nebo anýzu.
  • Pro dekoraci můžete do směsi přidat suché pomerančové nebo citrónové slupky.

  Všechny koření mají jednu vlastnost - ztratit chuť s otevřeným časem. Proto je lepší umístit směs do vzduchotěsné dekorativní nádoby. Tato sada by měla stačit na přípravu kouzelného nápoje 6 lahví.

  Výsledkem je závěr, že svařené víno je vynikající alkoholickou pochoutkou. Což pomáhá vyrovnat se s nachlazením a špatnou náladou v ponurém chladném večeru.

  Po těchto prostředcích můžete bezpečně skrýt a jít do postele a ujistit se, že se ráno probudíte s energií a novými silami.

  Přírodní koření

  Svařené víno je nepochybně nejoblíbenější zimní nápoj. Nic tak teplého na chladném zimním večeru, kdy je mimo okno mráz a zima, jako je teplé víno s kořením. Existuje mnoho receptů na výrobu takového nápoje.

  Z čeho se dělají?

  Svařené víno se zpravidla vyrábí z přírodního koření. Ale i na policích najdete hotová koření pro svařené víno. Nejčastěji obsahují skořici, hřebíček, černý pepř, kardamom, zázvor a pomerančovou kůru. Jako součást tohoto koření koření jsou prezentovány v základním stavu.

  Můžete si koupit hotové koření a sami si můžete koupit koření na svařené víno a jejich složení se již mění podle vašich představ.

  Co se používá?

  Řekněme vám o některých kořeních, která se k tomuto nádhernému voňavému nápoji nejčastěji přidávají.

  Skořice je nedílnou součástí nápoje. Poskytuje příjemnou sladkou chuť a kořeněnou vůni. Při vaření svařeného vína je vhodnější použít tyčinky skořice, protože v základním stavu toto koření ztrácí některé své aromatické vlastnosti.

  Hřebíček - klasická součást téměř všech složek svařeného vína. Toto koření má nesrovnatelné aroma a specifickou chuť. Je však třeba vzít v úvahu skutečnost, že při zahřívání se chuť snižuje. Čím později se v procesu vaření přidává hřebíček, tím je vůně tenčí.

  Pepř je také zahrnut v koření pro svařené víno. Při přípravě nápoje používejte černou a červenou a nové koření. Do svařené víno z červeného vína se přidává černý pepř. Při přípravě svařené víno z bílého vína, přidejte červenou papriku. Pro své silné aroma se zřídka používá nové koření. Pouze několik zkušených šéfkuchařů to zahrnuje do svých nápojů.

  Kardamom - tato kořeněná koření dává nápoji příjemnou vůni a jemnou citrónovou dochuť. Používá se v horké zimě, ve studeném létě svařené víno.

  Anýz je další koření, které dodává nápoji nasládlou chuť a kořeněnou vůni. Toto koření ve svařeném víně dobře ladí se skořicí a kardamonem.

  Často v přípravě svařené víno pomocí bobkový list. Tady je to jen pro amatérku - jeden má rád toto koření, jiní absolutně ne. Ale v každém případě je třeba vzít v úvahu skutečnost, že by měl být přidán do svařené víno docela asi 1 minutu před nápoj je připraven.

  Dřišťál Toto koření dodá nápoji lehce znatelnou kyselost, výsledkem bude zajímavá vynikající chuť a aroma.

  Koriandr je často přidáván do bílého vína svařené víno. Někdy toto koření je také přítomné v červených nápojích.

  Šafrán - koření, které se používá při přípravě svařeného vína není příliš často. Dodává nápoji jemnou, ale poměrně vytrvalou vůni. Ale je tu rys - toto koření není příliš dobře kombinované s jinými kořením.

  Příliš častými společníky svařeného vína jsou meduňka a medu. Pokud se používají, nejčastěji v chladných nápojích z bílého vína.

  Tradičně, citrusové plody jsou zahrnuty v svařené víno koření. Oranžová je kombinována s bílým a červeným vínem. Vápno a citron se přidávají pouze do červeného vína.

  Dokonce i při přípravě svařeného vína s ananasem, kiwi, banány. Často také používá vlašské ořechy, lískové ořechy, mandle, stejně jako sušené ovoce - sušené meruňky, rozinky, švestky.

  Obecně řečeno, záleží jen na vás, vyberte si koření podle svého vkusu a začněte vařit teplý aromatický nápoj!

  Jaké koření je potřeba?

  Svařené víno je považováno za zimní nápoj, protože se obvykle konzumuje horké. V tomto ročním období není nic tak teplého jako víno s horkým kořením. Tam je velké množství receptů vařit svařené víno. Nyní budeme zvažovat, jak správně připravit tento nápoj, a s jakým kořením je lepší ho doplnit.

  Svařené víno se začalo vařit v Číně. Ale nebrali je, aby do ní vložili různé koření a ovoce. Recepty se začaly zlepšovat v Řecku, tam s nimi začaly experimentovat a přidávat med, muškátový oříšek a kardamom.

  Postupem času tento nápoj začal připravovat námořníci, kteří cestovali v chladných zemích. Je známo, že horké víno zlepšuje krevní oběh a posiluje tělo po různých onemocněních. Svařené víno působí velmi dobře na práci žaludku a zlepšuje střevní flóru.

  K vaření tohoto svařené víno, použít přírodní koření. Ale často v supermarketech prodávají hotová koření.

  Obvykle patří hřebíček, skořice, černý pepř, kardamom, zázvor a pomerančová kůra. Jediné, co potřebují, je nejprve brousit a pak použít.

  Samozřejmě si můžete v obchodě koupit hotové koření, ale můžete si ho také vařit sami a zkusit experimentovat s chutí.

  Chcete-li tento nádherný nápoj, použijte tyto koření:

  • Skořice je hlavní složkou pro přípravu horkého nápoje. Dodává lehkou sladkou chuť a delikátní chuť. Nejlepší je vzít tyčinky skořice, protože drcené kladivo ztrácí polovinu svých chuťových pohárků;
  • Hřebíček, téměř vždy v horkém víně. Toto koření má nádhernou vůni a má zvláštní chuť. Když se karafiát zahřeje, trochu ztrácí silnou vůni a pokud ho připravíme na samém konci, bude mnohem měkčí a vůně bude tenčí;
  • Černý pepř může být také použit k výrobě horkého vína. To může být, jako černý pepř, a nové koření a červenou papriku. Přidejte svařené víno na černý pepř. Bílé víno se hodí dobře s přidáním červené papriky. A pouze zkušení kuchaři přidávají voňavé, protože mají silnou vůni;
  • Kořenící kardamom, dáváme náš nápoj pikantnost a trochu citrónové dochuti. Lze jej použít na přípravu svařené víno v zimě a na chlazení letních nápojů;
  • Koření anýzu je také někdy používáno pro přípravu horkého nápoje. Je to dobře se skořicí a kardamomem. Anýz dá nápoju sladkou, příjemnou chuť a nádhernou vůni;
  • Někteří milenci používají bobkový list. Má silnou chuť a vůni, proto by měla být přidána velmi pečlivě, asi minutu před plnou přípravou;
  • Dřišťál dá vínu trochu kyseliny. Výsledkem je nádherná chuť a vynikající chuť;
  • Koriandr se obvykle vkládá do bílého vína. Někteří milenci ale raději používají toto koření pro červená vína;
  • Koření šafrán, používán velmi vzácně. Vzhledem k tomu, že má lehké, ale vysoce trvalé aroma. Ale tam je mínus takových koření, to nevejde dobře s jinými kořením;
  • Také vzácné koření je melissa a máta. Oni jsou obvykle zvyklí na studené nápoje s bílým vínem;

  I pro horké víno můžete využít ovoce. Například, pomeranč jde dobře s bílými víny. Ale červené víno se dobře hodí s limetkou a citronem. Dokonce i v horkém nápoji přidejte kiwi, ananasy, muškátový oříšek, lískové oříšky, mandle, sušené meruňky a švestky. Ale rozhodnete se, jaký druh svařeného vína budete vařit, a jaké koření k němu přidáte.

  Pravidla vaření

  Chcete-li svařené víno, měli byste se řídit pravidly. Samozřejmě, můžete a fantazírovat s vařením, ale pravidla jsou stále tam.

  Koření na horké víno, můžete použít jakýkoliv a váš vkus, ale vyberte si víno, které potřebujete jen suché. Do bílého vína lze přidávat skořice a jablka.

  Musíte také vědět, že přivést svařené víno do varu nelze zahřát pouze na sedmdesát stupňů. Když se začne objevovat pěna, nápoj by měl být okamžitě odstraněn z ohně.

  Počínaje pít horké víno, je třeba ihned po přípravě, a brýle první, je lepší se trochu zahřát.

  Existuje mnoho způsobů, jak vařit svařené víno. Všechno ale vždy záleží na výběru vína a koření, které k němu přidáme. Tam je také obyčejný recept vařit svařené víno, to je považováno za nejzákladnější možnost.

  K tomu vezměte láhev červeného stolního vína, několik karafiátů, velkou lžíci cukru a půl sklenice vody. Můžete také přidat muškátový oříšek, citron nebo pomerančovou kůru, ale to je podle chuti a chuti amatérského.

  Můžete přidat jakékoli koření a podle svého vkusu, někdy silnější alkohol je také přidán trochu. Pak dejte muškátový oříšek a hřebíček do vody. Dali jsme si oheň a několik minut vařili.

  Pak je třeba dát vývar trochu vařit, a pak nalijte víno do pánve a začne se zahřívat. Pak přidejte koření a lžíci cukru.

  Pak se z ohně odstraní horké svařené víno a nalije se do sklenic.

  Základní recepty

  Domácí svařené víno je horký, častěji alkoholický nápoj, který je založen na červeném víně nebo, zřídka, šťávě.

  Chcete-li přidat chuť a chuť, přidejte koření a koření.

  Ve středověku bylo horké víno široce konzumováno v Evropě ve vysoké společnosti.

  Později se začal masový nápoj připravovat před masovými oslavami a vánočními trhy.

  Po 150 letech se u nás stalo známé svařené víno.

  K dnešnímu dni se tento teplý nápoj podává ve většině kaváren a restaurací.

  Chcete-li si vychutnat svou nádhernou vůni a chuť, není nutné chodit do restaurace nebo kavárny, je možné ji vařit doma.

  Svařené víno je horký alkoholický nápoj na bázi červeného vína zahřátého na 70-80 stupňů s cukrem a kořením.

  Hlavní komponenta

  Je velmi důležité zvolit správnou komponentu.

  Dezertní a polosladká vína nejsou vhodná pro přípravu nápoje. V opačném případě může nápoj dostat sladký.

  Preferovaná by měla být červená suchá a polosuchá vína.

  Saperavi, Merlot a další.

  Vhodné je také bílé suché nebo polosuché víno, které se však používá méně často.

  Při výběru by se mělo brát v úvahu, že bílá vína rychleji rostou než červená vína.

  Seznam požadovaných koření

  Než budete vařit domácí svařené víno, musíte vědět, jaké koření by mělo být přidáno, aby se dosáhlo oteplování a vychutnejte si nádherné kořeněné aroma.

  Soubor základních koření pro svařené víno je následující:

  Seznam koření zde nekončí.

  Koření by mělo být vybráno podle toho, jaký účinek chcete dosáhnout.

  Například, pro chřipku a bronchitidu, skořice, zázvor, meduňka a koriandr pomůže, a mandle, muškátový oříšek, šafrán a hřebíček jsou vhodnější pro dovolenou stůl.

  Můžete také experimentovat sami s kořením. Najednou bude možné získat novou chuť, která se bude líbit.

  Bílé svařené víno (vyrobené z bílého vína) je kombinováno s pomerančem a citron a vápno jsou vhodnější pro tradiční nápoj.

  Můžete přidat a různé ovoce, například banán, kiwi, ananas.

  Vhodné jsou také místní plody (jablka, hrušky). Aktuální bobule a ořechy.

  Můžete si zde podávat skleničku s ovocem a zdobit sklenici s ovocem.

  Přehled

  Než uděláte domácí svařené víno, měli byste správně vyzvednout koření.

  Ale pamatujte si, že je lepší odmítnout mleté ​​koření, protože nápoj zakalí.

  Přehled koření, které je důležité přidat do horkého vína:

  1. Hřebíček je jednou z hlavních složek. Některé házet několik pupenů ve sklenici, jiní nashpigovyvayut citronem hřebíček květiny a přidat do téměř hotového nápoje.
  2. Skořice je tradiční složka, která by neměla být zlikvidována. V tyčinkách by měla být upřednostněna skořice.
  3. Zázvor - nepostradatelný pro nachlazení. Má ohřívací účinek.
  4. Anýz - má vůni orientálních lahůdek. Vypadá krásně ve sklence vína.
  5. Kurkuma - má ohřívací a tonizační vlastnosti.
  6. Černé a červené papriky. Jejich použitím je hlavní věc nepřehánět. Černý pepř dodá obsah skleněné příchutě a červená zahřeje hrdlo.
  7. Bobkový list. Měla by být přidána 1 minutu před připraveností.
  8. Kardamom je vynikající náhradou citronu nebo pomeranče.
  9. Dřišťál - relevantní, pokud chcete dát nápoj kyselý.
  10. Šafrán - dodává nápoji pikantní chuť a zlatý odstín.
  11. Byliny. Nejčastěji přidávejte máty nebo šalvěje.

  O výhodách svařené víno

  Svařené víno pomáhá dobře při nachlazení, stejně jako při bronchitidě a pneumonii.

  • pro regeneraci po infekčním onemocnění;
  • s vyčerpáním těla;
  • k posílení imunitního systému;
  • zlepšit práci srdce;
  • snížit riziko mrtvice (je to způsobeno přítomností antioxidantů ve víně);
  • pro odstranění škodlivého cholesterolu;
  • pro korekci váhy (dokonce i dieta na víno - „ztráta váhy podle metody Shelty“);
  • obohatit tělo vitamíny a aminokyselinami.

  Pro zvýšení hladiny vitamínu C v těle můžete přidat svařené víno s citronem na svařené víno.

  Jak vařit?

  Před vařením svařené víno, měli byste být obeznámeni s technologií. Úspěch při přípravě nápoje je možný pouze tehdy, jsou-li splněny všechny požadavky.

  Pravidla vaření:

  1. Smíchejte koření a nalijte vodu, někdy se používá čaj.
  2. Přiveďte k varu. Směs by měla být aplikována přibližně deset minut.
  3. Brothův kmen.
  4. Do vývaru přidejte víno a cukr.
  5. Vařte při 80 ° C, nepřiveďte k varu.
  6. Při vzniku páry a prvních bublin je nutné odstranit z ohně a pokrýt krytem. Trvejte na tom, aby to trvalo asi deset minut.

  Jak pít?

  Měly by být podávány v keramických šálcích nebo vysokých průhledných sklenicích, protože si uchovávají teplo. Použijte nápoj horký, neuspěchaný, vychutnáváte si vůni a vůně.

  Recepty

  Existuje mnoho způsobů, jak vařit chutné, aromatické a zároveň zdravé svařené víno.

  Klasický alkohol

  Pro přípravu klasické verze budete potřebovat:

  • červené víno - ne více než litr;
  • čtvrtina šálek vody;
  • lžíce granulovaného cukru;
  • lžičku zázvoru;
  • pět pupenů karafiátů;
  • skořice;
  • muškátový oříšek

  S medem

  K výrobě svařené víno s medem budete potřebovat:

  • pomeranč a jablko;
  • červené víno (stačí jeden litr);
  • jedna tyčinka skořice;
  • čtyři umění. Já med;
  • sedm pupenů karafiátů;
  • pět hrachu koření.

  Krájené ovoce se vloží do hrnce a nalije se vínem.

  Vařte na mírném ohni. Dále přidejte koření.

  Trvejte na čtvrthodině.

  S muškátovým oříškem

  Chcete-li připravit svařené víno z nachlazení muškátovým oříškem, budete potřebovat:

  • víno;
  • jedna oranžová;
  • ½ šálky vody;
  • 3 lžíce. Já cukr;
  • jedna tyčinka skořice;
  • 10 g muškátového oříšku;
  • 7 květů karafiátu.

  Zahřejte vodu, přidejte koření a koření.

  Pak přikryjte víčkem a nechte směs vyluhovat.

  Dále víno ohřejte, přidejte tinkturu a předem nasekanou pomeranč.

  Zahřát na bod varu a vypnout.

  Trvejte na 15 minutách.

  S čokoládou

  Pro svařené víno s mlékem nebo tmavou čokoládou budete potřebovat:

  • láhev vína;
  • asi 200 g čokolády;
  • pár tyčinek skořice;
  • 1,5 lžičky. med;
  • půl litru mléka;
  • nové koření (pár hrachu).

  Nealkoholické

  Základem nealkoholického svařené víno je šťáva, například jablko, třešeň, brusinka, ale častěji - hroznový.

  Díky této složce se nápoj ukáže být zdravý a chutný.

  Pro přípravu svařené víno budete potřebovat:

  • hlavní složkou je hroznová šťáva (1 l);
  • 1/3 lžičky kardamom;
  • pět pupenů karafiátů;
  • jedna tyčinka skořice;
  • zázvor;
  • muškátový oříšek;
  • pár plátků citronu.

  Výsledný nápoj má tonické vlastnosti - osvěžuje a dodává sílu.

  S granátovým jablkem

  Pro svařené víno z granátového jablka budete potřebovat:

  • litr šťávy z granátového jablka;
  • půl sklenice vody;
  • dvě umění. Já med;
  • kardamom a hřebíček - pět pupenů;
  • skořice;
  • muškátový oříšek

  Výsledný horký nápoj má antiseptické a protizánětlivé vlastnosti.

  S pomerančovým džusem

  Pro výrobu třešňového svařeného vína budete potřebovat:

  • litr šťávy;
  • půl šálku pomerančové šťávy;
  • 50 gramů cukru;
  • pár tyčinek skořice;
  • dva karafiáty;
  • zázvor na špičce nože.

  Tato volba je skvělá pro nachlazení.

  To je vysvětleno tím, že třešňová šťáva má redukční a antipyretické vlastnosti.

  Navíc, vzhledem k vysokému obsahu mědi je dobré antiseptické.

  Kontraindikace

  Především je třeba poznamenat, že se nedoporučuje pít více než dvě sklenice takového nápoje během jednoho večera. To proto, že jíst spoustu koření může způsobit rozrušený žaludek.

  Nezapomeňte, že základem nápoje je alkohol.

  Horké ochucené víno by mělo být zlikvidováno:

  • nezletilý;
  • hypertoničtí pacienti (to je proto, že některé přísady, jako je zázvor, přispívají ke zvýšení tlaku);
  • těhotné a kojící matky (lépe omezené na zelený čaj);
  • s onemocněním srdce a žaludku.

  Lidé by se měli vyhnout svaření vína před řízením složitých mechanismů technologických strojů a automobilů.