Užitečné tipy pro rodiče: jak neinfikovat dítě studenou

Časté nachlazení je skupina infekcí, které ovlivňují horní dýchací cesty. Toto onemocnění vede k zánětu hrdla a sliznic v dutinách.

Studené - nakažlivé nebo ne?

Vlastnosti studeného vývoje

Tato choroba je nakažlivá, je přenášena vzduchovými kapičkami. Její znaky se zpravidla začínají vyvíjet po dni nebo dvou dnech poté, co byla osoba vystavena viru.

Obvykle může nemocný infikovat ostatní během prvních dvou nebo tří dnů po výskytu prvních příznaků. Neexistuje žádný konkrétní lék na toto onemocnění, ale každý s nachlazení může zmírnit jeho příznaky až do zotavení (to bude trvat asi týden).

Na světě je více než 200 typů takové virové infekce, ale nejčastější z nich jsou rinoviry (ty, které ovlivňují sliznici nosu). Je to proto, že se objeví asi 30% všech nachlazení.

Děti dostávají od matky speciální protilátky - pomáhají jim přežít nemoc s minimální ztrátou na zdraví.

Ale navzdory tomu, každé malé dítě může snadno chytit chlad. V některých případech může onemocnění postihnout děti od 6 do 7 krát za rok. Vše záleží na imunitě dítěte.

Jak neinfikovat kojence s nachlazením: metody a doporučení

Opatření na prevenci chladu u kojenců

Jak neinfikovat kojence, když rodiče onemocní? Postupujte podle řady jednoduchých pravidel:

 1. Ideální volba pro nemocné dítě je izolovat ho v oddělené místnosti. Pokud je toto pravidlo neproveditelné, dítě by mělo alespoň spát ve své postýlce, ale ne se svými rodiči.
 2. Nejlepší ze všeho je, pokud je dítě izolováno od nemocné matky nebo otce. To by mělo být provedeno tak dlouho, dokud nebudou pokračovat v opravě. Ale v některých případech to není možné. Takže v místnosti s chlapečkem by nemocný dospělý měl být jen v masce.
 3. Všechna jídla, ze kterých dítě jedí (láhev, bradavky atd.), By měla být dobře sterilizována. To by mělo být vždy provedeno, zejména pokud dítě ještě nedosáhlo věku tří měsíců. V žádném případě nelze nalít do nádoby pro krmení dítěte tekutinou z dospělého poháru.
 4. Místnost, ve které dítě spí, by měla být vždy důkladně odvzdušněna. To musí být provedeno alespoň dvakrát denně, a určitě v okamžiku, kdy je dítě v jiné místnosti. Pokud jde o trvání tohoto postupu, mělo by být nejméně 10-15 minut. Také nezapomeňte na chůzi s dítětem na ulici. Čerstvý vzduch je velmi důležitým faktorem pro uzdravení dítěte.
 5. Místnost, ve které se dítě neustále nachází, by měla být pečlivě vyčištěna. Je nutné důkladně otřít veškerý prach vlhkým hadříkem a podlahy umýt hypoalergenním čisticím prostředkem nebo vodou s malým množstvím chloru.
 6. Pro viry je nutné vytvořit nepříznivou atmosféru. K tomu, v místnosti, kde dítě tráví celý svůj pravidelný čas, potřebuje dát šálek, s jemně nakrájenou cibulkou a česnekem. Phytoncidy v těchto zeleninách mají škodlivý vliv na původce takových infekčních onemocnění.
 7. Je třeba mít na paměti, že přehřátí dítěte je stejně nebezpečné a nežádoucí jako podchlazení. Pokojová teplota v místnosti by měla být od 20 do 22 stupňů pro děti do jednoho měsíce, a od 18 do 22 stupňů pro ty, kteří se již obrátili měsíc. Pokud je vaše dítě v dobrém zdravotním stavu, budou pro něj velmi užitečné procedury zpevnění. Můžete je začít již od okamžiku, kdy se dítě otočí o dva měsíce. Budou výborným preventivním opatřením proti nachlazení.
 8. Když začnou masové epidemie těchto nemocí, rodina dítěte by měla přestat přijímat hosty. Toto pravidlo by mělo být dodrženo, protože dítě může infekci snadno zachytit. Pokud jsou hosté nevyhnutelné, pak musí být každá z nich opatřena speciální maskou gázy.

Jak rychle vyléčit studené rodiče

Léky a populární rady pro efektivní a rychlou léčbu

Je možné rychle léčit nachlazení s rodiči pomocí speciálních decongestants. Pomáhají sušit hlen a otevírají každý nosní průchod. Je však třeba mít na paměti, že se zneužíváním těchto léků lze dosáhnout opačného účinku - zvýšení nosní kongesce a otoků jeho dutin.

Sirupy v kašli mají příznivý vliv na průběh zimy a následně na regeneraci. Farmaceutický trh je vyrábí ve dvou formách: expektorační a supresivní (ohromující). První pomáhá dobře oddělit hlen, který se hromadí v hrdle. A druhý má pozitivní vliv na neproduktivní suchý kašel. Pomáhají klidně spát po celou noc. Není nutné je aplikovat do 24 hodin.

Léky na volně prodejné léky (Ibuprofen, Aspirin a Paracetamol) mohou pomoci zmírnit bolest svalů během zimy a významně snížit horečku.

Brát takové finanční prostředky s opatrností by mělo být těhotné, zejména v posledních třech měsících. Před použitím je vhodné se poradit s lékařem.

Pro nachlazení je velmi užitečné dělat koupel s hořčicí:

 • Stoupající nohy by měly být v horké vodě. Teplota by neměla být nižší než +40 ° C.
 • K tomuto účelu rozpusťte jednu nebo dvě polévkové lžíce suché hořčice ve vodě a udržujte v ní nohy po dobu nejméně 15 minut a na konci tohoto postupu je důkladně osušte a položte na teplé ponožky (nejlépe vlněné).
 • Nemocný musí nutně zabalit teplou deku. Před spaním se doporučuje zvedání nohou.

Další způsob, jak vyléčit zima s hořčicí, je dát trochu bavlny na bavlněné ponožky, dát je a jít do postele. Můžete také otřít každou nohu vodkou nebo ředit alkoholem.

Studené u kojenců: příznaky a léčba

Běžné nachlazení u kojenců se vyznačuje výskytem následujících příznaků:

 • rýma se žlutým, nazelenalým nebo čirým výbojem
 • kašel
 • časté kýchání
 • malátnost a únava u dětí
 • chrapot a bolest v krku
 • zvýšená tělesná teplota
 • zánět nosu a hrdla sliznice

Má-li dítě alespoň několik z výše uvedených znaků, musí být vynaloženo veškeré úsilí, aby se to podařilo. K tomu dítě v každé nosní pasáži vpraví kapku mateřského mléka. To není jen vynikající jídlo pro dítě, ale také účinný lék na nachlazení u kojenců.

V prvních měsících po narození je mateřské mléko obzvláště dobré u dětí. Kojenecká láhev s krmivem může být kapána interferonem do každé nosní dírky.

Pokud rýma trvá několik dní, je nutné, aby bylo dítě předvedeno lékaři za účelem vhodné léčby.

Kromě těchto fondů si děti s nachlazení mohou koupit různé masti. Patří mezi ně oxalin nebo Vitaon. Malé množství těchto léků by mělo být mazáno v blízkosti nosních cest nemocného dítěte. Dospělí by si měli uvědomit, že dříve než začnete užívat jakékoli léky, měli byste se poradit s pediatrem.

Užitečné video - Prevence nachlazení u dětí.

Nejúčinnější způsoby ochrany dětí před nachlazením. Jak zachránit dítě?

Došlo k obtěžování - někdo z domácnosti onemocněl, nebo po městě procházel jiný virus. Zdá se, že v tom není nic neobvyklého, zejména v období podzimu a jara. Ale pokud je dítě doma, je nutné učinit veškerá opatření, aby se mu nemalo onemocnět chladem. Takové malé děti jsou mnohem těžší nést i obyčejný výtok z nosu, takže je třeba udělat vše tak, aby dítě nebylo nemocné. Jak nakazit novorozence chladem? Obvykle stačí dodržovat určitá pravidla a jednoduchou prevenci onemocnění.

Několik obecných pravidel na ochranu dítěte před nemocemi

 1. Nejjednodušší způsob, jak izolovat dítě od nemocného člena rodiny. Není to však vždy snadné. Pokud je byt studio nebo máma je nemocný, dočasně izolovat dítě nebude fungovat. Nemocní by proto měli být doma v masce a pravidelně ji měnit;
 2. Snažte se neuspořádat setkání s příbuznými a nepozvat hosty během exacerbace infekčních onemocnění. Čím více bakterií doma, tím snáze je vaše dítě vyzvedne. I když jsou všichni hosté zdraví, dát jim masky;
 3. Více často chodit s dítětem na čerstvém vzduchu. Ale! Nechodte na přeplněných místech;
 4. Když se vrátíte domů, umyjte si ruce a tvář často. Zbytek rodiny by měl dělat totéž. Sledujte jídla, ze kterých dítě jedí - vždy sterilizujte. Spodní prádlo, na kterém dítě spí a ručník, by mělo být vždy čisté. Patogeny se snadno podávají ve špinavé tkáni;
 5. Můžete chránit své dítě před viry ve vzduchu pomocí nasekaného česneku a cibule na talíři v dětském pokoji. Samozřejmě, že vůně bude těžká, ale dítě bude chráněno;
 6. Pokud dítě už začalo čichat, musíte udělat vše, aby se mu nedostalo víc. Vyčistěte nos dítěte na hlen, pokud se již dokáže předvést, ujistěte se, že to dělá pravidelně. Použijte nosní kapky s antiseptickým účinkem. Neodkapávejte mléko, jak mnozí radí. To může problém zhoršit.

Jestli maminka onemocněla

Prevence nachlazení u kojenců bude velmi obtížná, pokud je matka nemocná, protože je neustále v kontaktu s dítětem, jak jej chránit před infekcemi? Ujistěte se, že sledujete své zdraví během virových epidemií, a pokud máte pocit, že jste onemocněli, léčíte se včas.

Důležité: i když jste nemocný, nepřestávejte kojit. Infekce není přenášena mateřským mlékem, ale sama vyživuje dítě nezbytnými prvky a posiluje jeho imunitu. Nejlepší způsob, jak zabránit nachlazení u dětí, nebyl nalezen.

Během onemocnění z důvodu nedostatku tekutin v těle matky se však může množství produkovaného mléka snížit. Aby se tomu zabránilo, nezapomeňte pít dostatek tekutin k doplnění rovnováhy vody v těle.

Během léčby, nespěchejte koupit první prášky z SARS v lékárně. Mnoho léků je kontraindikováno při kojení, protože spolu s mlékem mohou proniknout do těla dítěte. Užívejte léky pouze po konzultaci se svým lékařem.

Kapky česneku a cibule

Pokud jste ještě neměli vážně nemocné, ale už cítíte mírnou indispozici a máte nachlazení, udělejte pro to česnekové kapky, zmáčkněte šťávu česneku. Nezapomeňte ji zředit vodou v poměru 10: 1, jinak se vám dostane sliznice. Pohřbte si v nose pětkrát denně. Taková preventivní opatření vám nepomohou dostat nemocnější a neinfikují dítě.

Cibuli lze použít místo česneku. Nalijte jemně strouhanou cibuli vodou, nechte směs vyluhovat hodinu. Strain opustit jen kaše, a míchat s medem (čtvrtina čajové lžičky je dost). Odkapejte tento lék do nosu stejným způsobem jako česnekový roztok.

Jak chránit školku před viry?

Je dobré, když má dítě oddělený pokoj, ale v podmínkách jednoho pokoje nebo malého bytu je těžké dítě izolovat. Dejte dítěti místo ve své ložnici, ale nezapomeňte dodržet podmínku: nedejte dítě spát ve vaší posteli, pokud je jeden z rodičů nemocný.

Jak neinfikovat dítě s nachlazením a jinými virovými chorobami a zároveň s ním ve stejné místnosti? Zde je několik tipů:

 1. Pravidelně větrejte místnost tak, aby se infekce ve vzduchu nezdržovala. Otevřete okno několikrát v místnosti po dobu nejméně 15 minut. Samozřejmě, že dítě v této době by nemělo být v místnosti - v této době můžete jít s ním na procházku;
 2. Provádějte mokré čištění častěji. V ideálním případě omyjte podlahy a povrchy dvakrát denně - ráno a večer. Pokud jste velmi nemocní, přidejte do promývací vody chlor;
 3. Sledujte teplotu v ložnici. Přehřátí a podchlazení jsou pro dítě stejně škodlivé. Normální teplota pro udržení zdraví dítěte je přibližně +22 stupňů;
 4. A samozřejmě, pokud jste již nemocní, léčit co nejdříve a rychleji, aby nedošlo k šíření bakterií v bytě. Pokud uvedená preventivní opatření nepomohla a dítě začalo onemocnět, vezměte ho k lékaři. Tento dospělý se může rychle zotavit z nemoci za 2-3 dny pomocí domácích metod nebo farmaceutických prášků, ale děti si onemocní déle a vážněji.

Preventivní opatření na veřejných místech

Chůze na čerstvém vzduchu je vhodná pro děti - tak budou zdravé a silné. Je-li však jasné, jak chránit dítě před nachlazením doma, na veřejnosti je to obtížnější, zejména když jsou matky tak zaneprázdněné životem, že se snaží spojit procházku s dítětem a jít do obchodu, na poštu, do banky, čistírnu, kadeřnictví atd..

Nikdo samozřejmě nedovolí vzít malé dítě na veřejná místa, zejména pokud nemáte možnost ho na chvíli nechat doma. Nezapomeňte, že jakékoli přeplněné místo je zdrojem infekcí a bude těžké chránit vaše dítě před nachlazením a chřipkou. U dospělých je imunita silnější než u kojenců. Zatímco nemoc se vám nelepí, dítě okamžitě infekci pozvedne.

Pokud se rozhodnete zjistit, jak neinfikovat dítě, nejprve se naučte jednoduché pravidlo - neberte dítě s sebou na veřejná místa, pokuste se vyřešit své záležitosti v jiné době. Toto doporučení je důležité zejména v období sezónních epidemií chřipky a ARVI.

Sebemenší kýchnutí na děťátko a infekce je téměř nevyhnutelné. Zvláštní opatrnosti je třeba věnovat, pokud dítě není ani jeden rok staré. V této době jsou nezbytné pravidelné návštěvy dětské kliniky a prostě neexistuje způsob, jak najít lepší místo pro hromadění různých infekcí - koneckonců rodiče přinášejí na toto místo především nemocné děti.

I když vynecháte zase s dítětem, budete ještě strávit nějaký čas na chodbě se zbytkem návštěvníků. Co dělat v takové situaci a snížit riziko infekce:

 1. Nezapomeňte se poradit se sestrami ošetřovatelského domu a poučit se z jejích údajů o míře výskytu u dětí. Pokud jste se dozvěděli, že ve městě začala epidemie, je lepší, abyste své dítě nebrali na běžnou inspekci, zejména pokud je zdravý. Počkejte 1-2 týdny, kdy se vrchol incidence ustoupí. Tyto informace zpravidla nejsou tajemstvím a mnozí zaměstnanci zdravotnických zařízení s takovou koncesí ochotně souhlasí;
 2. Pokud není příležitost po určitou dobu počkat a přijít na kliniku později a máte strach, že se dítě nakazí z jiných dětí a onemocní, můžete použít jednoduchý a účinný nástroj. Nos nosičky promažte normální oxolinovou mastí. Samozřejmě, že to není všelék na nemoci, ale tento lék bude plně vydržet takový test jako obrat k lékaři na klinice.

Prevence nachlazení u dítěte

Není žádným tajemstvím, že je lepší se této nemoci vůbec vyhnout, než ji léčit. Často, pokud prevence nachlazení u novorozenců selhala, mohou akutní respirační infekce u dětí vést k závažným komplikacím, včetně srdečních šelestů, astmatu, onemocnění jater, problémů s ledvinami a dokonce i ztráty zraku nebo sluchu. Důsledky jsou závažné, takže imunita dítěte by měla být posílena hned od začátku. Jak na to:

 1. Dodávejte dětem pravidelné vitamíny po celý rok. V létě to může být čerstvé ovoce a zelenina ve formě bramborové kaše. Pokud kojíte, nezapomeňte jíst co nejvíce vitamínů. V zimě můžete v kompozici používat léky s vitamín-minerálními komplexy;
 2. Vynikající profylaktická metoda je vytvrzování. Samozřejmě, že nemusíte otírat dítě sněhem nebo ho nosit příliš snadno na procházku, ale kontrastní sprcha je dobrým způsobem, jak posílit přirozenou imunitu dítěte;
 3. Pro děti starší jsou dobré sporty. Cvičení je velmi dobré pro tělo. Dejte dítěti do sekce o plavání nebo krasobruslení, vy si všimnete, že bude nemocen méně často;
 4. Účinné proti chorobám - očkování. Očkování pomůže vyvinout imunitu vůči specifickým onemocněním, před zákrokem, ujistěte se, že se poraďte se svým lékařem.

Pokud dítě je již infikováno, Nedávejte mu silné léky, zejména bez rady lékaře. Dejte svému dítěti teplejší nápoj: mléko, kompot, džus. Nápoje lze kombinovat s přísunem vitamínů. Pokud má dítě vysokou horečku, dejte ji dolů a dejte mu paracetamol. A samozřejmě, s návštěvou lékaře neprovádějte zpoždění.

Dítě, chráněné před infekčními chorobami prostřednictvím preventivních opatření, bude zdravé a veselé. Stačí pouze dodržovat jednoduchá doporučení a omezit kontakt zdravého dítěte s cizinci během sezónních exacerbací nemocí. Nezapomeňte na své vlastní zdraví, protože jste neustále se svým dítětem.

Jak neinfikovat dítě studenou

Novorozenci a děti těžší snášet nemoc a zotavit se déle po nemoci, protože obrana těla je stále tvořena. Imunita je plně stanovena pouze ve věku 10–12 let a do té doby jsou děti vystaveny vysokému riziku onemocnění ARVI, akutních respiračních infekcí nebo chřipky. Proto je důležité zajistit maximální ochranu dítěte během chladného období, během epidemií chřipky a virových onemocnění.

Ochrana je nutná, pokud ti, kteří žijí s dítětem ve stejném pokoji, onemocní. Vzhledem k tomu, že během tohoto období může dítě snadno onemocnět, zejména pokud je matka nemocná. Neustálý kontakt s dítětem, kojení, kinetóza a další procedury povedou k onemocnění dítěte. Pojďme se naučit, jak neinfikovat dítě s nachlazením, pokud jsou matka nebo jiní příbuzní nemocní.

15 tipů, jak neinfikovat dítě studenou

 • Doporučuje se zcela izolovat dítě od nemocných rodinných příslušníků až do jeho úplného obnovení. Je však obtížné, když se matka nakazí, protože v prvních měsících života by měla být neustále blízko dítěte;
 • Dítě musí spát v oddělené místnosti nebo alespoň v oddělené posteli;
 • Sterilizujte pokrmy, z nichž dítě jedí, včetně lahví a bradavek. Dítě musí mít vlastní samostatné nádobí! Kromě toho, sterilizovat hračky, pravidelně umýt postel a spodní prádlo, věci musí být čisté;
 • Pravidelně provzdušňujte dětský pokoj po dobu 10–20 minut, udržujte pohodlnou teplotu a vlhkost vzduchu;
 • Procházka s dítětem venku. Chůze zpevňuje tělo a posiluje imunitní systém, má pozitivní vliv na tělesný a duševní vývoj, zlepšuje náladu a spánek, zvyšuje chuť k jídlu;
 • Dvakrát denně proveďte mokré čištění v dětském pokoji, což neumožní hromadit prach, škodlivé bakterie a mikroby uvnitř, na objektech a povrchech;
 • Školka by měla být čerstvá a chladná. Nepřehřívejte vzduch. Pohodlná teplota pro kojence je 18-22 stupňů;
 • Nezabíjejte ani příliš neoblékejte dítě! V opačném případě se bude potit a ve vlhkém oblečení se snadno podchladí a onemocní;
 • Během epidemií chřipky, akutních respiračních virových infekcí nebo jiného nachlazení, nebo pokud jste nemocní, nepozvěte hosty do domu;
 • Pokud matka, nemocná, pokračuje v komunikaci s dítětem, je nutné nosit gázový obvaz. Pokud jsou v blízkosti dítěte nemocní lidé, měli by také nosit obvaz, aby dítě neinfikovali. Obvaz nedovolí šíření infekce;
 • Aby se vyloučily příznivé podmínky pro reprodukci virových bakterií, provádí se v místnosti křemenná úprava nebo je instalována aromatická lampa s jehličnatými esenciálními oleji. Pokud to není možné, použijte nádobu s nakrájeným česnekem nebo cibulí;
 • Umyjte si ruce často mýdlem a vodou, a to zejména před rozhovorem s dítětem. Umyjte si obličej častěji, udržujte hygienu a hygienu svého dítěte;
 • Používejte prostředky k udržení a zvýšení imunity. Může se jednat o nápoje s citronem, šípkem, medem a zázvorem, brusinkovou nebo brusinkovou šťávou nebo želé. A nápoj by měl být teplý, ne horký nebo chladný;
 • Pro zlepšení imunity můžete užívat různé farmaceutické přípravky. Ale v tomto případě se poraďte se svým lékařem a dodržujte dávkování, které Vám odborník předepíše nebo které je uvedeno v návodu. Jinak se situace ještě zhorší. Kromě toho se mohou vyskytnout závažné podobné účinky. Mimochodem, mnoho léků lze považovat za již nemocné a za prevenci;
 • Sledujte zdravotní stav a stav dítěte. Jedním z prvních příznaků nachlazení je rýma. Pokud si všimnete dětského nosu, okamžitě podnikněte opatření. Mimochodem, bezpečné a účinné prostředky jsou mateřské mléko jako kapky. Jak léčit rýmu u kojenců, viz zde.

Jak zlepšit imunitu u kojenců

Malé dítě má až do konce sníženou a nerozvinutou imunitu, takže se snadno infikuje rotavirem, chřipkou nebo jinou zimou nemocné matky a dalších příbuzných. Kromě toho dítě může chytit nemoc z dětí, s nimiž se zabývá v sekci nebo jde do mateřské školy. Účinným způsobem, jak se vyhnout nachlazení, je zvýšit a posílit imunitní systém.

Pro zlepšení imunity je důležité upravit režim dne a výživy. Výživa by měla být vyvážená, racionální a co nejpřirozenější. Konzumujte více zeleniny a ovoce, mléčných nápojů a potravin s vysokým obsahem vitamínů. Správná výživa by měla zahrnovat zdravé obiloviny, vařené maso, čerstvé ovoce, zeleninu a bobule. Vyloučit polotovary, mastné a smažené potraviny, škodlivé omáčky, konzervované potraviny.

Pokud dítě stále kojí, ujistěte se, že kojíte dítě. Krmení pokračuje, i když maminka udeřila. Mateřské mléko dodává dítěti maximální množství vitamínů a prvků, posiluje ochranné vlastnosti těla a bojuje s viry, formuje a posiluje imunitní systém. Výjimkou je, když kojící matka bere antibiotika a léky, které jsou nebezpečné pro dítě. Kromě toho můžete dočasně zastavit kojení, pokud se žena cítí dobře a nepohodlně.

Správná výživa posílí imunitní systém a ochrání před nachlazení, zlepší práci trávení, zmírní závažnost a problémy s křeslem. Aby děti nebyly nakaženy a nemocné, mělo by být do stravy zahrnuto dostatečné množství vitamínu A, C, D, E a skupiny B. Kromě toho by menu mělo obsahovat potraviny s obsahem vápníku, železa, selenu, hořčíku a manganu, draslíku a jodu. Kde získat vitamíny pro dítě, přečtěte si článek "Jaké vitamíny potřebují děti v zimě."

Chřipková prevence pro děti

 1. Použijte různá opatření pro temperování. Nechte dítě chodit v létě naboso trávou a umyjte studenou vodou. Doma používejte chladnou a kontrastní sprchu;
 2. Během období epidemií a studené sezóny připravte voňavé léčivé nápoje s citronem, sušeným ovocem, medem. Kromě toho můžete připravit šťávu nebo kissel ze zdravých zobáků, malin, černého rybízu s podmínkou, že dítě nemá alergii, a každá složka již byla zavedena do stravy z drobků;
 3. Dejte dítěti teplejší nápoje, starší děti se živí teplými bujóny;
 4. Sport, aktivní hry a cvičení na čerstvém vzduchu, časté procházky. Během procházek zjistěte, že se dítě nepřehřívá ani se nepotí. Jinak mu hrozí podchlazení. Chcete-li zkontrolovat, zda je dítě studené, zkontrolujte kůži pod límcem nebo pod víčkem. Pokud to není zima, pak je vše v pořádku;
 5. Sledujte denní režim a dobře se nají;
 6. Další metodou, která zabrání ARD, ARVI a chřipce, je očkování. Podporuje rozvoj imunity proti určitému onemocnění. Tato metoda je však vhodná a ne pro každé dítě. Navíc může mít dítě kontraindikace. Proto se poraďte se svým lékařem. Kdy a jaké vakcíny by měly být podávány dítěti, viz plán očkování.

Přípravky k udržení imunity

Pokud je dítě často nemocné a zotavuje se po dlouhou dobu, dítě má avitaminózu, kožní problémy, což naznačuje slabou imunitu. V tomto případě může lékař předepsat speciální imunomodulátory. Brát tyto prostředky pouze podle výpovědi specialisty v souladu s předepsanou dávkou. Takové léky jsou rozděleny do několika skupin.

Máma nemocná, jak neinfikovat dítě?

Mami, co děláš, když máš chlad? Jaké prostředky používáte? léky, lidové? Co vzít, aby nedošlo k nakažení dítěte?

Jsem jak lid, tak lék okamžitě + obvaz okamžitě

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

Irino, co přesně?

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

pokud moje hrdlo je trochu bolavé, dělám to: koupit černou (!!) ředkvičky, odříznout topy trochu (jako víko - část, která roste burinu) udělám malou díru, tam jsou 2 lžíce medu a dát to pipy kočka do země Šťáva + med-nápoj sám začíná vystupovat v kontejneru, zpočátku na stole 5-6 krát denně (dávám svou dceru 2-3 krát denně), ale zpočátku jsem zapomněl na ředkvičky s dobrým nápadem. když se veškerý med roztaví - nalije se do nádoby a pomalu ho vypije.

pokud je kašel již silný, pak nám spálený cukr pomáhá dobře: 5 lžíce cukru na pánev, roztavit na hnědou, vypnout teplo a nalijte 2 polévkové lžíce vody (rychle přikryjte víkem, protože je hodně váhu), nápoj pro dospělé (neexistují žádná zvláštní omezení), pro děti čajovna. když kašel ustupuje - není to něco, co třikrát denně po jídle

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

Respektuji aflubin) cibuli rozprostřenou po celém bytě) a pověsím česnek kolem krku))): HAPPY:

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

Mám také problém - zadní stěna je hrdá na to, že se zchladí - nemůžete se jí zbavit a nic, takže pro noční med leží v nose a lže, když si třete nosohltan, znamená to, že bude taková a zítra nebo alergie, pak jen upusťte více nosních kapek a položte je tak, aby procházely do krku)

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

a nyní jsme v počáteční fázi dobře asisteni a obecně ústa lékaře (voní jako hvězdička) rozmazává všechno pod mým nosem (a kdo je nemocný a kdo není), pokud stále máte kašel a punčocháče a punčocháče na noc (jen teplejší než obvykle)

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

Irina, díky za užitečné rady! Myslím, že mnoho se hodí. Věděla jsem o ředkvičce s medem, ale na něco jsem zapomněla

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

sama si nedávno vzpomněla, když její dcera měla bronchitidu - nevěděla, co to bylo a udělala - 3 dny a téměř úplně zapomněla na kašel

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

Ano, máma je dobrá mast, pil jsem sirup, když jsem byl nemocný nemocí!

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

a můžete také parní nohy na noc v hořčičné pánvi a poté na vlněné ponožky.

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

Kapali flupferon 6krát denně po dobu dvou dnů - pomohlo to. A před tím byla rýma hrozná. Nenosila masku a nic takového nemohlo dýchat.

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

Nejjistějším způsobem, jak neinfikovat dítě, je nechat ho s někým jiným, ne s ním komunikovat, opustit dům, ale je to sotva možné. Maska neposkytuje 100% ochranu. Když my, rodiče, onemocníme, odkapeme dětský flupferon, zpíváme heřmánek. Obecně platí, že čím starší dítě se stalo, tím jsem byl v tomto ohledu uvolněnější. Zpočátku jsem se snažil udržet kontakty dítěte na minimu, byl v jiné místnosti, jen se k němu přiblížil v masce, s umytýma rukama, spal v jiné místnosti (a dítě se během noci několikrát probudilo, běžel jsem ho nakrmit: CONFUSED :) bylo to těžké. Pak dítě vyrostlo, v jedné "ne-nakažlivé" místnosti to nemohlo být drženo, jediná spása je jen maska. A všiml jsem si, že čím méně je kontakt s dítětem nemocný, tím snáze snášel nemoc. Zpočátku to bylo jen červené hrdlo s mírným kašlem kvůli tomu, pak byla přidána rýma a pak T byla 39 stupňů.

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

Málokdy onemocním, ale vhodně, takže mám obvykle antibiotickou léčbu, kterou vám lékař předepíše + čaj s medem, brusinkovou šťávou. Rozhodně okamžitě oblékání, česnek a cibuli v celém domě a pravidelné větrání.

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

a nosil jsem obvaz, ale abych zranil, když se krmíte problémově, nepijete příliš mnoho teploty

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

Když onemocním, snažím se nepřistupovat k dítěti, nebo jsem si nasadil obvaz na nos a ústa, takže nemůžu předat svou infekci. Obvykle začínám s léčbou hned, piju antipyretikum, abych snížil teplotu a odkapával nasivin do nosu pomocí vasokonstrikčních kapek, které doslova odstranily veškerý hlen za tři dny, aby zabránily infekci dítěte.

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

Podobně, když nemocný obvaz. A snažím se rychle zotavit
Piju víc čaje a také Anvimaky, drogu koupím ve sáčku, zředím ji vařící vodou a dvakrát denně piju. S ním rychle ustoupí.

 • Pokud chcete psát komentáře, přihlaste se nebo se zaregistrujte.

Slyšel jsem spoustu dobrých věcí o Anvimaxu, budete muset vzít na vědomí tento lék.
Je lepší být připravený na zimu a v lékárničce, aby si něco chřipky udržel. Mnozí z nich už začínají onemocnět, nechci se nemocit těsně před prázdninami (.

Jak neinfikovat dítě studenou?

Pokud jste nemocní, ale nevíte, jak chránit své dítě před zimou, nebojte se, ráda se s vámi podělím o stránky maminky supermams.ru!


Často se nemoc v domě začíná šířit od dospělých, protože mají největší kontakt mimo domov: ve veřejné dopravě, v práci, v supermarketech a na jiných veřejných místech. A vzhledem k tomu, že děti jsou velmi náchylné k chorobám, snadno se jim podaří zachytit i nejslabší infekci. Proto, pokud chcete vědět, jak neinfikovat dítě studenou a být na to připraveni, musíte se řídit některými pravidly.

Přesná jejich implementace nedává 100% záruku, že vaše dítě nebude nakaženo, ale míra rizika bude výrazně snížena.

Jak neinfikovat dítě chladným: soubor pravidel pro domácnosti

 • Nejlepší možností je maximalizovat izolaci dítěte od nemocného člena rodiny, dokud se nezotaví. Ale často to není možné. Sotva je možné to udělat, když žijete v jednopokojovém bytě. Nebo pokud například maminka onemocněla. Proto je důležité být doma v masce, zejména v blízkosti dítěte. Zároveň je nutné pravidelně měnit!
 • Měli byste také omezit návštěvy příbuzných a přátel během exacerbace infekčních onemocnění. Čím více infekce v domě je, tím je pro děti snazší ho chytit! Pokud host není nemocný - vydejte masku, jinak budete muset schůzku odložit.
 • Pokud je máma nemocná, pak, jak neinfikovat dítě studenou? Musíte ho nakrmit co nejdéle. I když je matka nemocná, neměli byste přestat kojit, protože dítě nadále dostává protilátky, které potřebuje k boji proti infekcím. Chcete-li vytvořit dítě silnou imunitu, nemusíte ho odstavit, zejména během vaší nemoci! To bude pro dítě dvojí zátěž (bez dostatečně silné imunity, bude snadno vyzvednout vaše "bolavé")!
 • Pokud je to možné, přiveďte své dítě na čerstvý vzduch. Ale je to na čerstvém, ne na veřejném místě s pravděpodobnou infikovanou atmosférou.
 • Všichni nemocní v domě by měli vědět, jak neinfikovat dítě studenou. Jeho ložní prádlo a ručník musí být vždy čisté a čerstvé. Umyjte si ruce a obličej často, zvláště když přicházíte z ulice! Domácnosti by navíc měly monitorovat své pokrmy, stejně jako to, z čeho dítě požírá a pije - mělo by být vždy sterilizováno.
 • V článku o akutních respiračních infekcích u dětí na supermamech. Ru již bylo zmíněno, že se jedná o nejběžnější nemoc, proto, aby se zabránilo virům v přístupu k dítěti, musí být vytvořena atmosféra, která je pro ně netolerovatelná: deska s nakrájeným česnekem a cibulí je ideální. Směs je samozřejmě „jaderná“, ale vaše dítě bude v bezpečí.
 • Stojí za to přemýšlet o tom, jak neinfikovat dítě studeným ještě více, pokud už "čichá" nosem. V případě, že ji stále krmíte mateřským mlékem, ponořte ji trochu do každé nosní dírky. Jedná se o multifunkční nástroj pro zdraví dětí! Pokud je však dítě již starší, pak se v tomto případě dobře hodí interferon. Zvyšuje imunitu dítěte během nemoci a je také výborným nástrojem pro prevenci virových infekcí.

Každý rodič musí vědět, jak neinfikovat dítě s nachlazením, když je někdo v rodině nemocen. Za prvé, všechny nachlazení je třeba zacházet co nejrychleji, aby se co nejdříve zotavily a neměli čas, abych tak řekl, aby celý dům naplnil škodlivými mikroorganismy.

Pokud jste použili všechny výše uvedené metody a dítě stále začíná onemocnět, pak při prvních příznacích okamžitě vyhledejte lékaře. Můžete být léčeni tím, že leží den nebo dva, ale tato metoda nepomůže dítěti!

Shrneme-li to, můžeme říci, že odpověď na otázku: "Jak neinfikovat vaše dítě chladem?" Je to docela jednoduché. Ukažte péči a lásku svému dítěti a zaplatí vám stokrát!

Pokud maminka onemocní, jak nakazit dítě

Zpráva Elena76 »Pá 24. srpna 2007 14:40

Maximu, napíšu vám můj subjektivní a neprofesionální názor a vy si to myslíte sami.

Do cílového čísla 1.
Čteme o septephrilu: "Dekamethoxin má široké spektrum antimikrobiálních účinků (corinhobacterium diphtheria, hnisavé koky, včetně stafylokoků, enterobakterií, včetně pseudomonád,
mikroorganismy spór, protozoa, kvasinkové houby, dermatomycety; viry).
Dekametoksin zvyšuje citlivost bakterií na antibiotika, baktericidní, sporicidní, fungicidní bakterie působící na mikrobiální buňky.
Dekamethoxin neinhibuje specifickou a nespecifickou imunologickou reaktivitu lidského těla.
To znamená, že vyvodíme závěry - lékař předepsal tento lék ne pro léčbu kašle jako takového, ale spíše jako pomoc tělu s ARVI. Závěr číslo dva následuje - vaše dítě nemá tak silný nebo nebezpečný kašel, že by lékař považoval za nutné léčit ho. A pouze doprovázející SARS. Nenašel jsem žádné specifické kontraindikace a vedlejší účinky tohoto léku, ale asi bych to nedal mému dítěti. Proč, pokud se zdravé dítě (bez problémů s imunitou) dokáže vyrovnat se samotným ARVI?

A "něco antialergického" není vůbec jasné, jak komentovat.

Do cílového čísla 2.
Aflubin - můžete dát, nemůžete, nebude velký rozdíl. Psychoterapie pro rodiče.
Laferon je lidský interferon-lék alfa alfa 2b, přečtěte si o tom zde http://forums.rusmedserv.com/showthread.php?t=37169
a vyvodit závěry - SARS je k ničemu a není tak bezpečný.
Hlorfillipt - "Antimikrobiální, antivirová, antiparazitární látka. Skupina antiseptických léků." Z eukalyptových listů.
Nevím o něm - to jsem nezkoušel, ale na eukalyptus může být alergická reakce - buďte opatrní.
PROSPAN je přípravek na bázi břečťanu. Docela neškodné. VUT v Brně! je to vykašlávání, což znamená, že děti mladšího věku (kteří stále nevědí, jak kašlat) by měly být používány s opatrností.

Chtěl bych s mým dítětem zacházet jako s Komarovským předepsaným
Dostaňte se brzy!

Dopřejte srdce

Tipy a recepty

Jak nakazit dítě, pokud je matka nemocná?

Časté nachlazení je skupina infekcí, které ovlivňují horní dýchací cesty. Toto onemocnění vede k zánětu hrdla a sliznic v dutinách.

Studené - nakažlivé nebo ne?

Vlastnosti studeného vývoje

Tato choroba je nakažlivá, je přenášena vzduchovými kapičkami. Její znaky se zpravidla začínají vyvíjet po dni nebo dvou dnech poté, co byla osoba vystavena viru.

Obvykle může nemocný infikovat ostatní během prvních dvou nebo tří dnů po výskytu prvních příznaků. Neexistuje žádný konkrétní lék na toto onemocnění, ale každý s nachlazení může zmírnit jeho příznaky až do zotavení (to bude trvat asi týden).

Na světě je více než 200 typů takové virové infekce, ale nejčastější z nich jsou rinoviry (ty, které ovlivňují sliznici nosu). Je to proto, že se objeví asi 30% všech nachlazení.

Děti dostávají od matky speciální protilátky - pomáhají jim přežít nemoc s minimální ztrátou na zdraví.

Ale navzdory tomu, každé malé dítě může snadno chytit chlad. V některých případech může onemocnění postihnout děti od 6 do 7 krát za rok. Vše záleží na imunitě dítěte.

Jak neinfikovat kojence s nachlazením: metody a doporučení

Opatření na prevenci chladu u kojenců

Jak neinfikovat kojence, když rodiče onemocní? Postupujte podle řady jednoduchých pravidel:

 1. Ideální volba pro nemocné dítě je izolovat ho v oddělené místnosti. Pokud je toto pravidlo neproveditelné, dítě by mělo alespoň spát ve své postýlce, ale ne se svými rodiči.
 2. Nejlepší ze všeho je, pokud je dítě izolováno od nemocné matky nebo otce. To by mělo být provedeno tak dlouho, dokud nebudou pokračovat v opravě. Ale v některých případech to není možné. Takže v místnosti s chlapečkem by nemocný dospělý měl být jen v masce.
 3. Všechna jídla, ze kterých dítě jedí (láhev, bradavky atd.), By měla být dobře sterilizována. To by mělo být vždy provedeno, zejména pokud dítě ještě nedosáhlo věku tří měsíců. V žádném případě nelze nalít do nádoby pro krmení dítěte tekutinou z dospělého poháru.
 4. Místnost, ve které dítě spí, by měla být vždy důkladně odvzdušněna. To musí být provedeno alespoň dvakrát denně, a určitě v okamžiku, kdy je dítě v jiné místnosti. Pokud jde o trvání tohoto postupu, mělo by být nejméně 10-15 minut. Také nezapomeňte na chůzi s dítětem na ulici. Čerstvý vzduch je velmi důležitým faktorem pro uzdravení dítěte.
 5. Místnost, ve které se dítě neustále nachází, by měla být pečlivě vyčištěna. Je nutné důkladně otřít veškerý prach vlhkým hadříkem a podlahy umýt hypoalergenním čisticím prostředkem nebo vodou s malým množstvím chloru.
 6. Pro viry je nutné vytvořit nepříznivou atmosféru. K tomu, v místnosti, kde dítě tráví celý svůj pravidelný čas, potřebuje dát šálek, s jemně nakrájenou cibulkou a česnekem. Phytoncidy v těchto zeleninách mají škodlivý vliv na původce takových infekčních onemocnění.
 7. Je třeba mít na paměti, že přehřátí dítěte je stejně nebezpečné a nežádoucí jako podchlazení. Pokojová teplota v místnosti by měla být od 20 do 22 stupňů pro děti do jednoho měsíce, a od 18 do 22 stupňů pro ty, kteří se již obrátili měsíc. Pokud je vaše dítě v dobrém zdravotním stavu, budou pro něj velmi užitečné procedury zpevnění. Můžete je začít již od okamžiku, kdy se dítě otočí o dva měsíce. Budou výborným preventivním opatřením proti nachlazení.
 8. Když začnou masové epidemie těchto nemocí, rodina dítěte by měla přestat přijímat hosty. Toto pravidlo by mělo být dodrženo, protože dítě může infekci snadno zachytit. Pokud jsou hosté nevyhnutelné, pak musí být každá z nich opatřena speciální maskou gázy.

Jak rychle vyléčit studené rodiče

Léky a populární rady pro efektivní a rychlou léčbu

Je možné rychle léčit nachlazení s rodiči pomocí speciálních decongestants. Pomáhají sušit hlen a otevírají každý nosní průchod. Je však třeba mít na paměti, že se zneužíváním těchto léků lze dosáhnout opačného účinku - zvýšení nosní kongesce a otoků jeho dutin.

Sirupy v kašli mají příznivý vliv na průběh zimy a následně na regeneraci. Farmaceutický trh je vyrábí ve dvou formách: expektorační a supresivní (ohromující). První pomáhá dobře oddělit hlen, který se hromadí v hrdle. A druhý má pozitivní vliv na neproduktivní suchý kašel. Pomáhají klidně spát po celou noc. Není nutné je aplikovat do 24 hodin.

Léky na volně prodejné léky (Ibuprofen, Aspirin a Paracetamol) mohou pomoci zmírnit bolest svalů během zimy a významně snížit horečku.

Brát takové finanční prostředky s opatrností by mělo být těhotné, zejména v posledních třech měsících. Před použitím je vhodné se poradit s lékařem.

Pro nachlazení je velmi užitečné dělat koupel s hořčicí:

 • Stoupající nohy by měly být v horké vodě. Teplota by neměla být nižší než +40 ° C.
 • K tomuto účelu rozpusťte jednu nebo dvě polévkové lžíce suché hořčice ve vodě a udržujte v ní nohy po dobu nejméně 15 minut a na konci tohoto postupu je důkladně osušte a položte na teplé ponožky (nejlépe vlněné).
 • Nemocný musí nutně zabalit teplou deku. Před spaním se doporučuje zvedání nohou.

Další způsob, jak vyléčit zima s hořčicí, je dát trochu bavlny na bavlněné ponožky, dát je a jít do postele. Můžete také otřít každou nohu vodkou nebo ředit alkoholem.

Studené u kojenců: příznaky a léčba

Běžné nachlazení u kojenců se vyznačuje výskytem následujících příznaků:

 • rýma se žlutým, nazelenalým nebo čirým výbojem
 • kašel
 • časté kýchání
 • malátnost a únava u dětí
 • chrapot a bolest v krku
 • zvýšená tělesná teplota
 • zánět nosu a hrdla sliznice

Má-li dítě alespoň několik z výše uvedených znaků, musí být vynaloženo veškeré úsilí, aby se to podařilo. K tomu dítě v každé nosní pasáži vpraví kapku mateřského mléka. To není jen vynikající jídlo pro dítě, ale také účinný lék na nachlazení u kojenců.

V prvních měsících po narození je mateřské mléko obzvláště dobré u dětí. Kojenecká láhev s krmivem může být kapána interferonem do každé nosní dírky.

Pokud rýma trvá několik dní, je nutné, aby bylo dítě předvedeno lékaři za účelem vhodné léčby.

Kromě těchto fondů si děti s nachlazení mohou koupit různé masti. Patří mezi ně oxalin nebo Vitaon. Malé množství těchto léků by mělo být mazáno v blízkosti nosních cest nemocného dítěte. Dospělí by si měli uvědomit, že dříve než začnete užívat jakékoli léky, měli byste se poradit s pediatrem.

Užitečné video - Prevence nachlazení u dětí.

Podělte se se svými přáteli! Požehnej vám!

Jak neinfikovat dítě studenou?

Malé dítě v rodině je štěstí. Jak zachránit vaše drobky, když máma nebo táta náhle onemocní? Zrádný kašel, horečka a bolesti těla jsou příznaky nachlazení, což znamená, že je nutné urychleně přijmout opatření, aby se zabránilo infekci u nejmladších členů rodiny.

Izolace nemocného rodiče:

Pokud je to možné, nemocný člen rodiny by měl být izolován po celou dobu nemoci. V ideálním případě, pokud nemocný otec bude žít pár dní se svými rodiči, nebo alespoň v další místnosti.
Situace je komplikovanější, pokud matka dítěte chytila ​​chlad nebo podmínky bydlení neumožňují izolovat nemocného člena rodiny. V tomto případě lékařská maska ​​pomůže, která by měla být používána nepřetržitě a včas. Kýchání a kašel je lepší u jednorázových kapesníků, které by měly být po použití okamžitě zlikvidovány.
Nemocná maminka by měla nosit masku, zejména proto, že je v přímém kontaktu s dítětem. Chlad a dokonce vysoká horečka nejsou důvodem k zastavení kojení! Naopak je nutné pokračovat v krmení vlastním mlékem, protože obsahuje mnoho užitečných látek pro dítě, které nejen vyživují tělo, ale také podporují jeho imunitní síly, nedovolují, aby se vyvíjel chlad.

Tipy pro prevenci nachlazení:

1. Nevystavujte své dítě spánku, pokud jste nemocní. Nechte ho spát v oddělené postýlce nebo dokonce v oddělené místnosti po celou dobu nemoci.
2. Cibule a česnek - jedinečné produkty, které obsahují těkavou výrobu. Tyto látky zabíjejí bakterie a čistí vzduch v místnosti. Když je někdo v rodině nemocný, vložte do bytu talíř nasekané cibule a česneku.
3. Pokud dítě není alergické, můžete udělat následující: dát citron, eukalyptus nebo tea tree olej na ubrousek, nechte ubrousek v místnosti.
4. Vzduch v dětském pokoji a byt obecně musí být čerstvý, takže větrání je jedním z nezbytných opatření pro boj s viry a mikroby. Okna nechte otevřená nejméně 10 minut několikrát denně.
5. Dvakrát denně by mělo být prováděno mokré čištění v dětském pokoji. To nejen navlhčí vzduch, ale také pomůže zbavit se některých škodlivých mikroorganismů.
6. Sledujte teplotu v místnosti. Teplota vzduchu by neměla stoupnout nad 20 stupňů. Chůze venku není zrušena.
7. Dětská jídla by měla být individuální, nikdo kromě dítěte by ji neměl používat. Platí také pro ručníky.
8. Po procházce musí všichni členové rodiny svléknout svrchní oděvy, nemohou vstoupit do dětského pokoje. Po venku musíte také umýt ruce mýdlem a vodou.
9. V době nemoci je lepší nepřijímat hosty, aby se situace nezhoršila a nedala infekci šanci se dále šířit.

Časté mytí rukou je jednou z metod prevence nachlazení.

Preventivní léky:

Některé léky mohou být skutečně použity jako prevence nachlazení. Můžete například pohřbít své dítě do nosu kapky interferonu. Dávkování - 3-5 kapek v každém nosním průchodu. Mimochodem, interferon je užitečný pro dospělé členy rodiny.

Dalším podobným lékem je Grippferon, který je dostupný jak ve spreji, tak ve formě kapek. Je schválen pro použití u kojenců mladších než jeden rok. Grippferon má imunomodulační a antivirovou aktivitu a je účinný proti mnoha virovým infekcím dýchacích cest.

Stará a osvědčená metoda - aplikace oxolinické masti na oblast vstupu do nosních cest. Tento lék je také antivirový. Může být používán po delší dobu, déle než 3 týdny.
Podobné vlastnosti mají masti Viferon. Na rozdíl od oxolinické masti, Viferon nezpůsobuje pálení a podráždění v místě aplikace, a to je velmi důležité, pokud jde o děti. Kromě masti je Viferon k dispozici ve formě svíček. Mějte na paměti, že od data výroby těchto svíček by neměla trvat déle než šest měsíců, jinak jejich antivirová aktivita prudce klesá.
Za zmínku stojí také svícny Viburcol, které jsou homeopatickým lékem vyrobeným v Německu. Viburkol se používá pro děti od narození a obsahuje takové přírodní látky, jako je heřmánek, belladonna, noční košilka a další.
Známý imunomoduliruyuschy lék Derinat je užitečný jak pro děti, tak pro dospělé. Už získal důvěru lékařů a matek, protože je schopen účinně zvládat patogeny.

Nezapomeňte, že i pro profylaktické účely může léky předepisovat pouze lékař.

V poslední době se začaly používat drogy, které se stříkají v obytných a pracovních prostorách s cílem zničit mikroby a viry. Jeden z příkladů takových nástrojů může být nazýván gelový sprej pro biologické čištění vzduchu Togeton (vyrobený v Rusku). Skládá se z komplexu rostlinných výtažků (borovice, měsíčku). Kromě toho stojí za zmínku o složení rostlinných éterických olejů pod obchodním názvem "Breathe." Pokud členové rodiny nejsou alergičtí na rostlinné látky, které tvoří drogu, můžete bezpečně používat tento sprej.

Jak nakazit novorozence chladem

V bytě, kde žije malé dítě, měl jeden z rodinných příslušníků všechny známky chladného nosu, kašel, bolesti těla. Co lze udělat, aby se dítě neinfikovalo? Samozřejmě, že stoprocentní záruka nedá nikoho, ale můžete snížit šanci na infekci.

Izolujte dítě od nemocných

Za prvé, dítě musí být izolováno od nemocných, pokud samozřejmě není matka dítěte, které je kojeno, nemocné. Pokud není možné izolovat kvůli životním podmínkám, pacient by měl nosit jednorázovou nebo gázovou masku a každou půlhodinu ji měnit. Při kýchání nebo kašlání by měla být ústa a nos pokryty papírovou ubrouskem, který by měl být ihned po použití vhozen do odpadků.

Jestli maminka onemocněla

Pokud nemocná maminka kojence onemocní, musí také dát masku a pokračovat v kojení dítěte, i když má vysokou horečku. Mateřské mléko obsahuje protilátky, které tvoří imunitu a pomáhají dětem v boji s infekcí. Jen se nemusíte opírat o dítě a hlavně ho políbit.

Několik tipů, jak udržet dítě v chladu

 1. Je žádoucí, aby dítě spalo v oddělené místnosti nebo alespoň v oddělené posteli. U dětské postýlky se doporučuje dát talíř nakrájené cibule nebo česnek. Obsahují těkavé látky - těkavé látky, které čistí vzduch z mikroorganismů.
 2. Pokud dítě není alergické, můžete čas od času namočit ubrousek s čajovníku nebo citronovým olejem.
 3. V nepřítomnosti dítěte je třeba místnost větrat nejméně 10 minut, nejlépe několikrát denně. Rovněž je nutné provádět mokré čištění dezinfekčním prostředkem dvakrát denně.
 4. Teplota vzduchu v místnosti by měla být asi 20 stupňů. Pokud je to možné, dítě by mělo trávit více času venku.
 5. Dítě není kojeno, mělo by mít své vlastní nádobí, které by nikdo kromě něj neměl používat.
 6. Všichni členové rodiny by neměli vstupovat do místnosti ve svrchním oblečení a zapomenout si po návratu domů umýt ruce mýdlem. Během epidemie je lepší odmítnout přijímat hosty.

Léčivé přípravky pro prevenci

Léky mohou být také použity jako profylaxe. Například, kapat 3-5 kapek interferonu (antivirotikum) do nosu dítěte. Totéž by mělo být učiněno pro zbytek rodiny. Mnoho matek považuje Grippferon za účinnější ve formě kapek nebo spreje. Jedná se o imunomodulační, antivirotikum, které se používá k prevenci a léčbě akutních respiračních infekcí a chřipky. Může být aplikován na děti mladší než jeden rok.

Pro prevenci můžete také namazat nosní sliznici oxolinovou mastí. s antivirovou aktivitou. To samé lze s dítětem udělat pomocí vatového tamponu. Když je v kontaktu s pacientem, je sliznice nosu potřena 2x denně po dobu tří týdnů. Je pravda, že tato mast způsobuje mírný pocit pálení, který prochází rychle, ale dítě se jí nemusí líbit. Proto je lepší použít antivirovou a imunomodulační mast Viferon.

Tam jsou rektální svíčky pod stejným jménem. Od data výroby by však neměla trvat déle než šest měsíců, protože aktivita účinné látky za šest měsíců je mnohem nižší.

Populární pro matky a dětské svíčky Viburkol. Jedná se o německý homeopatický lék, který stimuluje práci obranyschopnosti těla, která má protizánětlivý účinek. Skládá se z rostlinných látek: heřmánek, belladonna-belladonna, noční košilka, jitrocel, atd. Lze použít pro děti od narození.

Pro prevenci akutních respiračních onemocnění můžete vdechnout Derinat do nosu a do nosu dítěte. To je také imunomodulační lék. Jako profylaxe SARS a chřipky se používá homeopatický přípravek ve formě kapek pro vnitřní použití Aflubin. Je zobrazen dětem do jednoho roku.

Před použitím léků byste se však měli poradit s lékařem. Zvyšuje obranyschopnost těla, zvlhčuje a čistí vzduch od prachu a používá se k prevenci bakteriálního a virového infekce spreje pro biologické čištění vzduchu TAGETON (ruská společnost REBION). Obsahuje fytokomplex (esenciální oleje z měsíčku, borovice) a je určen lidem, kteří často trpí nachlazením, se slabou imunitou. Je bezpečné sprej v interiéru za přítomnosti lidí.

© Natalia Ilyina, Dealinda.ru

Jak neinfikovat dítě chřipkou, chladem, bolestmi v krku a jinými nemocemi, pokud sám onemocní.

Obvyklá rodina zima nebo chřipka začíná u dospělých, kteří mají široký okruh kontaktů: veřejnou dopravu, trh, obchody, práci. Po onemocnění často prochází malé drobky, což je velmi náchylné k jakékoli infekci. Snažíme se chránit děti před nemocemi, bohužel to není vždy možné, ale existuje několik pravidel, která vám mohou pomoci neinfikovat dítě.

1. Aby se dítě neinfikovalo. Ujistěte se, že krmení dítěte s mlékem po dlouhou dobu, protože pouze obsahuje látky, které mohou chránit malé batole před nemocemi, včetně infekčních. Jedná se o zvláště cenné imunoglobuliny, které v prvních měsících dítě dostává od matky s mateřským mlékem.

2. Méně často nazývají své přátele a příbuzné nevěstou novorozence, protože všichni vaši hosté jsou nositeli virů. I když návštěvník nekaší nebo kýchá, stále představuje hrozbu pro zdraví dítěte.

V období exacerbace masivních infekcí by se měla omezit na návštěvy přátel. V této době, z žádného důvodu, byste neměli řídit dítě na kliniku a další mnoho přeplněných míst. Pokud takováto potřeba vznikla, natřete do nosu strouhanky oxalickou mast a položte si masku.

3. Je-li někdo ve vaší rodině nemocný, nenechte ho komunikovat s dítětem a požádejte ho, aby nosil masku.

4. Pro snížení rizika infikování dítěte použijte osvědčenou metodu. Rozdělte česnek do hřebíčku. oloupejte ho a nakrájejte na kousky, položte na provázek a vytvořte zvláštní korálky. Tyto korálky visí v blízkosti postýlky, kde spí spánek.

5. Pro prevenci onemocnění v nose dítěte pohřbte mateřské mléko. Bylo by hezké, když si umyjete nos dítěte předem Aquamarisem nebo jen osolenou vodou (za 1 litr vody 1 lžičku soli).

6. Pokud je matka nebo někdo jiný z rodiny nemocný, pak by mělo být dítě izolováno v jiné místnosti (nebo v posteli od matky, v případě, že spí s ní). Byt musí být vysílán častěji, i když je venku venku. Čerstvý mrazivý vzduch je hlavním nepřítelem virů a infekcí.
Pokoj by neměl mít teplotu vyšší než 22 ° C a vlhkost nejméně 40%.

7. Je-li v domě osoba, která trpí nachlazením nebo chřipkou, všichni členové domácnosti by měli v nose upustit kapky, aby stimulovali imunitu (Interferon, Gipferon, Vitaon). Léky lze používat pouze po konzultaci s lékařem.

8. Na doporučení pediatra dejte dítěti vitamíny. podle jeho věku.

Co by maminka měla udělat, aby neinfikovala dítě, pokud je nemocná?

Ze zřejmých důvodů je nejčastěji dítě nakaženo nejbližší osobou - mámou. Proto byste měli pečlivě sledovat své zdraví.
Pokud jste kojící maminka, v případě vaší nemoci byste se nikdy neměli vzdát kojení. Mateřské mléko je nejlepším elixírem pro prevenci onemocnění dítěte. Není třeba se obávat, že se mikroby a viry dostanou do vašeho mléka, naopak, batole s mlékem dostane protilátky proti onemocněním.

Během období nemoci se kojící maminka doporučuje pít dostatek tekutin, aby se snížilo riziko, že mléko vyhoří. Koneckonců, s nemocí a vysokou teplotou, tělo ztrácí hodně tekutiny, a aby mléko bylo vyrobeno ve správném množství, ztracená tekutina musí být naplněna.

Než začnete užívat jakékoli léky, poraďte se se svým lékařem, protože užívání mnoha léků může být pro dítě velmi nebezpečné (pokud jste kojící matka).

Pokud vaše choroba začala chladem, připravte si česnekové kapky: strouhejte česnek a vytlačte šťávu, zřeďte ji 10 díly vody a odkapávejte 5-6krát denně do nosu.
Nebo použijte jiný lidový lék: na pár minut položte kousky česneku na polštářky.
V boji proti nachlazení se kapky cibule osvědčily. Cibuli nebo jemně nasekáme, jemně přikryjeme studenou vařenou vodou, necháme vařit hodinu, namočíme, přidáme 1/4 lžičky medu. Kapání 4-5 krát denně.
Měla by být rovněž dodržena všechna výše uvedená doporučení.

Aby dítě a celá rodina byli nemocní méně často, doporučuji výborný recept na posílení imunity, vynikající recept na posílení imunity pro děti i dospělé.

Zdroje: Zatím žádné komentáře!

Podzimní jaro je obdobím infekčních onemocnění: ARVI a chřipky. V této době jsou dospělí často nemocní. A opravdu nechci přivést rinovirus, adenovirus a virus chřipky k dítěti, zejména pokud se ani rok neudělal. V případě onemocnění dospělých může dítě snadno zachytit infekci. Existují nějaká opatření na záchranu dítěte před infekcí? Jak se chovat správně, aby nedošlo k přenosu infekce na drobky, pokud je máma nemocná? Jak se léčit a je možné pokračovat v krmení?

Bezpečnostní opatření na ochranu dítěte před infekcí

Pro začátečníky se můžete seznámit s příznaky respirační infekce. A při prvních příznacích nemoci by mělo dítě izolovat od nemocného dospělého. Pokud máte chrapot, bolest v krku nebo lechtání, ucpání nosu nebo rýmu, celkovou malátnost, bolesti hlavy a čím více stoupá tělesná teplota, musíte přijmout opatření. I když je přítomen jeden nebo více z výše uvedených příznaků, je lepší nedotýkat se dítěte, protože kontakt může vést k infekci dítěte. Zůstaňte s příbuznými pár dní nebo zůstaňte v jiné místnosti se zavřenými dveřmi. Samozřejmě, pokud existuje taková možnost.

Je nutné omezit nebo, pokud je to možné, dočasně zastavit hosty (po dobu epidemie). Také při chůzi s dítětem kojenců je nutné se vyhnout veřejným místům a přeplněným místům (obchody, veřejná doprava). Je lepší udržovat kontakty na minimu, protože dospělý nemusí být nemocný s virovou infekcí, ale být jeho nositelem.

Pokud některý z členů rodiny vykazuje známky respirační infekce, musíte nosit masku, kterou je třeba každou půlhodinu změnit. Pokud máte dobrou třívrstvou gázovou masku, můžete ji měnit každé 3 hodiny.

Maska je nutná, protože patogen je v biologických tekutinách (slinách a hlenech) a při rozhovoru, zejména kašlání a kýchání, šíříte virus kolem vás několik metrů.

Dítě je lepší spát v oddělené místnosti, pokud je to možné. Teplotní podmínky by měly být udržovány na 22 ° C. To je pro novorozence nejpohodlnější teplota. Kromě toho přispívá k zachování a přenosu viru suchý a přehřátý vzduch v místnosti.

Jako preventivní opatření je výtok dítěte pohřben:

 • solená voda, lepší lékárna;
 • mateřského mléka.

Jídlo (šálek, lžíce, talíře) by mělo být vaše dítě. Je třeba je umýt a sterilizovat. V místnosti musí být drobky větrány tak často, jak je to možné, po dobu 10 minut a mokré čištění nejméně dvakrát denně. Mokré čištění a větrání se provádí nejlépe v celém bytě. To přispěje k odstranění viru ze vzduchu a sníží šanci na infikování malého, je lepší ho vyčistit dezinfekčním prostředkem. Je nutné umýt nejen podlahy. Měli byste také zacházet se všemi povrchy, na které se dotknete rukama a které se dítě může dotknout. Vzhledem k tomu, že respirační infekce mohou být přenášeny nejen vzdušnými kapičkami, ale také kontaktem. Infekční agens se dostal na subjekty se slinami a hlenem pacienta nebo nosiče a dostává se na ruce dospělých nebo dítěte a poté na sliznici nosohltanu.

Co když je máma nemocná?

Všechna předchozí doporučení se týkají situace, kdy je matka nemocné dítě. Kromě toho je nemocná matka lepší minimalizovat dobu pobytu v místnosti pro drobky. Pokud projevy nemoci nejsou příliš silné, tělesná teplota nevzrůstá na febrilní čísla, neměli byste se uchýlit k antibiotické terapii nebo jiným vysoce účinným lékům. V tomto případě můžete pokračovat v kojení.

Proč mohu pokračovat v krmení, pokud pociťujete první známky infekce a neužíváte antibiotika?

Předtím, než se projeví účinek viru, byl nějaký čas ve vašem těle. Toto období se nazývá inkubace. Inkubační doba závisí na infekci. Někdy je to několik hodin, ale inkubační doba trvá často 1 až 7 dní. A celou tu dobu jsi krmil dítě. Během tohoto období se již dětskému tělu podařilo dostat více než jednu dávku patogenu, stejně jako protilátky, které se vám podařilo vytvořit, fragmentované části viru nebo mikrob. A tělo dítěte na tomto základě začalo tvořit jeho imunitu.

To znamená, že pokračování krmení matky pomáhá dítěti bojovat s nemocí.

Během období onemocnění je jedním z dobrých způsobů, jak vyčistit sliznici infekčního agens, kloktání a opláchnutí nosu solným roztokem. Samozřejmě můžete sůl sami ředit, ale je lepší koupit si lékárnu.

Je-li dítě krmeno z láhve, jeho tělo je zranitelnější než tělo dítěte, které konzumuje mateřské mléko, a může být náchylnější k vážnějším onemocněním a nemocem. Největší nebezpečí v tomto období pro strouhanku je obtíže s nosním dýcháním. Dítě má užší nosní průchod než dospělý, což přispívá k rychlejšímu proniknutí viru. Proto by měl být výtok dítěte vyčištěn a pravidelně navlhčen.

Prevence virové infekce u dětí prvního roku života

Hlavní metody prevence onemocnění dětí s respirační infekcí jsou stejné jako opatření bránící přenosu z dospělého na dítě:

 • kontaktní omezení;
 • teplotní podmínky;
 • nošení masek;
 • Sterilizace nádobí;
 • očištění nosních průchodů dítěte;
 • osobní hygiena;
 • mokré čištění a větrání.

Během období epidemie může okresní pediatr doporučit užívání vitamínů nebo léků ke zlepšení imunity v dávce odpovídající věku dítěte.

Často se doporučuje opláchnout nos a dítě, ale je lepší omezit instilaci fyziologického roztoku. Jako nosní mytí pro děti do věku jednoho je plný nebezpečí. Fyziologické rysy struktury nosních průchodů malých dětí mohou přispět k tomu, že s hlubokým promýváním pronikne infekční agens hlouběji do nosních cest a dokonce i do dutin.

Pokud byste nemohli zabránit infekci?

Pokud je někdo v rodině nemocný, zejména pokud je matka dítěte nemocná, musíte pečlivě sledovat stav dítěte. A při prvních příznacích nemoci zavolejte lékaře.

Vzhledem k tomu, že tělo novorozence ještě nemá plný soubor ochranných sil, na rozdíl od dospělých jsou děti častěji vystaveny komplikacím z respirační virové infekce. Může se připojit sekundární infekce. Může se vyvinout závažná komplikace, jako je meningitida nebo meningoencefalitida, pneumonie a další.

Hlavní příznaky dětské nemoci jsou:

 • nazální kongesce;
 • rýma;
 • poruchy spánku;
 • narušení procesu výživy;
 • horečka;
 • celková slabost, projevující se letargií.

Novorozenci nevědí, jak dýchat ústy, takže pokud jsou nosní průchody položeny, strouhanka se stává rozmarnou, spí špatně. Pro děti je těžké sát na prsou, odhodit je a plakat. Kašel u dětí tohoto věku je však vzácný, protože reflex kašle je v nich slabý.

»Dítě prsu

Jak nakazit dítě, pokud je matka nemocná?

V období epidemie chřipky a jiných nachlazení, můžete velmi snadno "chytit" virus. Dospělí jsou zpravidla infikováni na veřejných místech - na klinice, v obchodě nebo v dopravě. Pokud malé dítě roste v domě, bez nezbytných opatření, nemoc jde velmi rychle k němu, protože dětský organismus je extrémně citlivý na různé infekce.

Pravděpodobnost, že onemocníte z dítěte, je zvláště vysoká, pokud má jeho matka zima nebo jinou osobu, která s ním tráví většinu času. V tomto článku vám řekneme, jak neinfikovat dítě, pokud je matka nemocná, a zda musíte během léčby onemocnění ukončit kojení.

Jak nakazit dítě, když maminka onemocní?

Kojící matka zpravidla odmítá kojení, aby neinfikovala své dítě zimou, protože se bojí spolu s mlékem, aby mu poskytla viry a mikroby. Taková taktika jednání je v zásadě nesprávná. Ve skutečnosti by dítě mělo rozhodně pokračovat v kojení, pokud máte takovou příležitost, protože spolu s mateřským mlékem dostane protilátky proti tomuto onemocnění.

Pokud má kojící matka chlad, aby dítě neinfikovalo, je užitečné dodržovat doporučení, jako jsou:

 • nosit ochrannou masku a měnit ji častěji;
 • snažte se během dne držet dál od svého syna nebo dcery, s výjimkou doby krmení;
 • v blízkosti postýlky, kde dítě spí, můžete pověsit zvláštní korálky z česnekových hřebíček;
 • Pravidelně větrejte dětský pokoj a zamezte tomu, aby teplota vzduchu vzrostla na 22 stupňů.
 • použití zvlhčovače nebo jiných prostředků k zajištění vlhkosti nejméně 40%;
 • provádět každodenní mokré čištění;
 • ráno, odpoledne a večer promažte dětský nos oxolinovou mastí;
 • Také v obou nozrách drobků je užitečné třikrát denně pohřbít několik kapek mateřského mléka.

Můžu kojit, když je moje matka nemocná?

Zda kojit dítě, pokud je matka nemocná, závisí na řadě faktorů. To je především: samotná nemoc, závažnost onemocnění, stadium onemocnění, možnost infekce.

ABSOLUTNÍ KONTRAINDIKACE
Lékaři zakazují kojení, pokud je matka nemocná s otevřenou formou tuberkulózy. Navzdory tomu, že v ruských porodnicích očkují proti tuberkulóze bezprostředně po narození, je v prvních dvou měsících hrozba infekce. Proto se pro tuto dobu doporučuje dítě izolovat od matky. Pokud se tuberkulóza vyskytuje v uzavřené formě, je kojení povoleno. Dětský lékař a lékař na tuberkulóze dávají společně kojícímu systému. Při sebemenších odchylkách ve zdraví matky je dítě odstaveno.

Syfilis Zde se dělí názory lékařů. Většina lékařů se domnívá, že nemoc není překážkou kojení. Pokud se však během těhotenství vyskytla infekce matky, mělo by být kojení zrušeno. Pokud je matka nemocná před těhotenstvím a dítě se narodí zdravé, kojení je povoleno, ale pouze po léčbě antibiotiky.

Kojení není povoleno u žen se závažným chronickým onemocněním. vrozené a získané srdeční vady, akutní onemocnění ledvin, krve a hematopoetického systému, těžké formy endokrinních onemocnění.

S POZOREM
Když má žena cukrovku, je dovoleno dát dítě do prsu pouze týden po porodu. Do té doby, než je toto dítě krmeno vyjádřeným mateřským mlékem nebo vzorcem.
Kojení je dočasně zastaveno, pokud je matka nemocná střevní infekcí. Například: úplavice, paratyphoidní horečka, tyfus, atd. Pokud je onemocnění mírné, dítě může být krmeno exprimovaným mlékem, aby podpořilo laktaci.

V případě takových infekčních onemocnění, jako jsou spalničky, plané neštovice, šarlatová horečka u matky, je možné krmit pouze po předběžném očkování a očkování dítěte. S pertussis, oni se krmí s vyjádřeným mlékem, zatímco s tetanus nebo záškrt, oni dočasně zastaví to.

POVOLENO
Kojení nelze přerušit, pokud je matka nemocná SARS (bolest v krku, chřipka, pneumonie atd.). V tomto případě musíte striktně dodržovat následující pravidla:
• Krmte pouze ve 4-vrstvé gázové bandáži tak, aby nos a ústa byla zavřená.
• po každém krmení by měla být maska ​​převařena nebo změněna na jinou
• prsa ženy (kromě bradavky) je pokryta čistým ubrouskem (listem) vyžehleným železem
• Ruce by měly být důkladně omyty mýdlem a vodou.

Závěrem bych chtěl říci všem kojícím maminkám. Samozřejmě víte, že mateřské mléko bude pro vaše dítě tou nejlepší výživou. Dnes však výrobci kojenecké výživy, zejména umělá výživa, nabízejí velký výběr vysoce kvalitních výrobků. Pediatři radí: pokud existuje i sebemenší riziko nakažení dítěte nemocnou matkou, je lepší přejít na umělé krmení.

Jak neinfikovat dítě studenou

Je možné infikovat dítě studenou?

Období chladného počasí, mnozí rodiče čekají s obavami, protože je to doba dešťů, nemocí zima a masy, zejména v dětských institucích. Co je to katarální onemocnění, které všichni rodiče znají. Malé děti často onemocní, zejména v období epidemie v období podzim-zima. Dítě může onemocnět, pokud má mokré nohy nebo je v ponoru dlouho nebo na chladném místě. Časté nachlazení může být způsobeno akutní respirační virovou infekcí způsobenou rhinovirem, adenovirem nebo chřipkou. Je-li tříleté dítě studené až šestkrát ročně, je to normální. Imunitní systém se během této doby hromadí zkušenosti s bojem s infekcí. V mateřských školách děti onemocní zvláště často. Pokud je člověk nemocný, onemocní téměř všechny děti v této skupině. Neměli byste posílat dítě do mateřské školy, pokud si všimnete, že se stal letargickým, má rýmu nebo kašel. Můžete se nakazit v místech hromadného shromažďování lidí, například ve veřejné dopravě. Není-li zvláštní potřeba, je lepší se projít v blízkosti domu a nejlépe v parku nebo v lese.

Co dělat, aby nedošlo k infikování dítěte chladem?

Aby nedošlo k nákaze dítěte studeným, je-li někdo v rodině nemocný, je třeba především dodržovat nezbytná pravidla:

 1. Pokud je to možné, izolujte dítě od dospělé osoby. Pokud je to obtížné, nezapomeňte jít do masky, kterou je třeba měnit každých třicet minut.
 2. Je lepší, když dítě spí v oddělené místnosti, která je často větraná nejméně deset minut.
 3. Dvakrát denně proveďte mokré čištění celého pokoje, zejména tam, kde je dítě.
 4. Dětská jídla by měla být pečlivě sterilizována.
 5. V dětském pokoji umístěte jemně nasekanou cibuli a česnek. Jsou to silné fytoncidy, které zabíjejí viry.
 6. Pokud drobky ještě mají rýmu, odkapte Interferon do výtoku.
 7. Teplota v místnosti by neměla překročit 22 ° C. Přehřátí je stejně nebezpečné jako přehřátí.
 8. Po dobu nemoci odmítněte příchod hostů a dalších návštěvníků.

Jak nakazit dítě, pokud je matka nemocná?

Nejčastěji je matka s dítětem, takže pokud je nemocná, existuje riziko infekce. Stále však můžete podniknout kroky k jeho minimalizaci. Nosem dítěte promažte oxolinovou mastí a slizu umyjte roztoky mořské soli. To vytvoří spolehlivou překážku pro infekci. Kromě česneku a cibule, které jste dali do místnosti, je sníte několikrát denně syrové. Ujistěte se, že nosí gázu obvaz a měnit to často. Jíst více potravin s obsahem vitamínu C a zvýšit jejich obsah v dětské dietě. Pokud je to možné, požádejte někoho, aby chodil s dítětem, a v této době pečlivě větrejte místnost. Současně dávejte pozor na návrhy. Vezměte antivirotika.

Může kojící matka infikovat dítě studenou?

Kojící matka může stejně jako každá jiná osoba zima. Vše začíná všeobecnou slabostí, mírným zvýšením teploty, bolestmi v krku a rýmou. Zároveň není nutné odstavit dítě z prsou, protože mateřské mléko poskytuje ochranu před viry a mikroby a dítě s největší pravděpodobností onemocní. Nezapomeňte použít jednorázový obvaz a měnit ho častěji. Pokud zvýšení teploty není významné, zkuste použít tradiční metody léčby, vyhnout se vážným drogám a antibiotikům. Pokud budete dodržovat všechna nezbytná pravidla, vaše dítě zůstane v takových podmínkách zdravé.

Jak neinfikovat dítě studenou?

Tělo dítěte je od okamžiku narození v procesu adaptace na okolní podmínky a v mnoha ohledech ještě nebylo vytvořeno. Placenta a mateřský organismus ji v období intrauterinního vývoje chránily před různými infekcemi, a proto dítě zdědilo silnou imunitu. Přenos ochranných protilátek aktivně pokračuje v období kojení. Kojenci, kteří jsou krmeni upraveným vzorcem mléka, jsou v tomto ohledu zranitelnější. Všechny matky jsou velmi znepokojeny, pokud samy onemocní a mají obavy, že zima nebude přenesena na své dítě. Hlavním nebezpečím v tomto období jsou potíže s nosním dýcháním dítěte, které mohou vést k vážným komplikacím. Nosní průchody u dítěte jsou nejvíce náchylné k pronikání viru, protože jsou zúžené, takže je třeba je navlhčit pohřbením mateřského mléka. Tím se odstraní vzniklý hlen. Můžete použít aloe džus, zředěný v poměru jeden k pěti s vodou. Dítě musí být řádně oblečeno, aby se zabránilo přehřátí a naopak hypotermii. Procházka venku v parku a v lese. Po procházce nejdou do svrchního oděvu do místnosti, kde je dítě. Jezte více ovoce a zeleniny a vypijte alespoň dva litry tekutiny denně. Tím se z těla odstraní škodlivé viry a toxiny.