Silný kašel v noci u dítěte - příčiny a co dělat

Achel doprovází mnoho nemocí z dětství. S tímto příznakem se dítě může zbavit dráždivosti dýchacích cest.

Pokud kašel nenastal, pak by jakákoli infekce vedla k vážnému poškození dolního nebo horního dýchacího traktu. No, když je kašel produktivní a mokrý a dítě se může snadno zbavit nahromaděného hlenu.

Horší je, že pokud se stane obsedantní a suchou, přináší dítěti a jeho rodičům značné nepohodlí, a to nejen během dne, ale i během spánku. Když je u dítěte silný noční kašel, stojí za to zvážit a alespoň požádat o pomoc dětského lékaře. Konec konců, rodiče nemohou vždy zjistit příčinu tohoto příznaku.

Noční kašel u dítěte: příčiny

Silný kašel u dítěte v noci může být přirozenou obrannou reakcí nebo projevem patologie.

Ve druhém případě jsou obvykle další známky, na kterých může pozorný rodič určit, že dítě není v pořádku. V závislosti na tom, co tento příznak způsobil, lékař vybere u dítěte komplexní a účinnou léčbu.

Nezapomeňte, že kašel je rozdělen do dvou typů:

 1. mokrý nebo mokrý (s ním je výrazný bublání v průduškách a hlen snadno odstraňuje hrdlo);
 2. suché (křečovité, nepříjemné, bolestivé, při kterém kašel nepřináší žádný účinek).

Alergická reakce

Pokud si všimnete, že v noci u dítěte dochází k silnému kašli, ale dítě během dne nekaší, může to znamenat alergii.

Každý rodič by měl být upozorněn, že útok začíná okamžikem, kdy se hlava dítěte dotýká polštáře. Absence katarálních projevů (výtok sputa) dodává jistotu, že je to alergie, která vyvolává kašel.

Podívejte se, z čeho je dětské vybavení na spaní vyrobeno. Často dochází k alergické reakci na ovčí kůži, peří. Změnili jste si v poslední době pyžamo? Kontrola a její složení.

Alergie se mohou projevit nejen na plnivech, ale také jako reakce na prášek nebo na praní prádla. Po nějakou dobu eliminujte alergeny.

Možná s nimi kašel zmizí.

Virová infekce

Dítě může kašlat v noci kvůli běžnému nachlazení. Virová infekce je často doprovázena uvolňováním hlenu v nose a krku. Hlen se vlévá do hrtanu, jakmile dítě zaujme vodorovnou polohu.

V důsledku tohoto podráždění začíná kašel. Ve většině případů je tento příznak produktivní, ale u velkých objemů sputa je pro dítě těžké vykašlávat. Jakmile se dítě zlepší, noční kašel projde sám.

Bakteriální patologie dolních dýchacích cest

Onemocnění jako laryngitida, bronchitida, černý kašel, pneumonie (způsobená bakteriemi) vyvolávají u dětí záchvat nočního kašle.

Často jsou doprovázeni zvracením, jak dítě vstupuje a prostě nemůže zastavit.

Pokud se u dětí v noci opakovaně vyskytne suchý kašel, mělo by být dítě co nejdříve předvedeno lékaři.

Účinné léky na odstranění tohoto příznaku může předepsat pouze lékař.

Nezapomeňte však, že pro bakteriální léze dýchacího ústrojí bude dítě potřebovat komplexní terapii a nejen symptomatické prostředky.

Další důvody

Příčinou nočního kašle u dětí může být bronchiální astma, cystická fibróza. Tento příznak vyvolává také nahromadění suchého vzduchu a špatné větrání.

Gastrointestinální reflux je doprovázen noční kašel, zatímco během dne dítě vypadá zcela zdravě. Stanovení příčiny tohoto znepokojení na vlastní pěst je téměř nemožné.

Lékaři důrazně nedoporučují riskovat zdraví dětí a samoléčbu.

První pomoc: jak odstranit kašel fit?

Domácí léky, včetně inhalace a bylinné odvarů, pomůže zmírnit kašel u dítěte v noci, a lékařská léčba pomůže zcela vyléčit jeho příčinu.

Pokud vaše potomstvo má znepokojující a nedává spánek příznak, pak byste se měli uchýlit k účinným metodám, které pomohou přežít těchto pár hodin.

I když vám tato pravidla pomohou, nebuďte líní jít na pediatra příští ráno.

Jakýkoli bylinný odvar, ovocné nápoje na bázi vitaminu C, džus, mléko pro děti a běžná voda pomohou uklidnit dětský kašel v noci. Dejte si vedle postýlky láhev nebo sklenici a pokud máte kašel, pijeme si malé dítě.

Tekutina zklidní podrážděné hrdlo, vymyje zbytky sputa z hrtanu, zvlhčí vysušenou sliznici. Dát vašemu dítěti více nápoje je první věc, která by měla přijít na mysl.

Nezapomeňte, že bylinné čaje neměly být podávány dětem do 6 měsíců, protože mohou způsobit alergie.

 • Stanovení správných podmínek.

Pokud se strouhanka dostane do kašle, věnujte pozornost okolní situaci. Je dům velmi teplý? Snižte teplotu! Převládá suchý vzduch? Navlhčete to! Téměř okamžitě budete moci zastavit dětský kašel v noci.

Pokud vidíte, že nos dítěte nedýchá, použití fyziologických roztoků a nosních prostředků vazokonstriktoru pomůže normalizovat stav malého pacienta. Aby bylo možné žít až do rána, nebo spíše klidně spát, umyjte nosní cesty speciálními produkty pro děti:

A kape kapky:

Můžete použít ty nástroje, které již byly testovány dítětem a jsou ve vaší domácí lékárni. Nezapomeňte, že použití vazokonstrikčních léků pro nos by nemělo trvat déle než tři dny v řadě.

Inhalace

Lékaři jednomyslně tvrdí, že inhalace v suchém i mokrém kašli je velmi účinná.

Jejich působení je téměř okamžité a kontraindikace buď chybí nebo jsou minimální.

Ale mnoho rodičů dělá hlavní chybu: dělají parní inhalace. Nemůžete to udělat s alergiemi, laryngitidou a za přítomnosti teploty.

Je nutné upustit od takové samoobsluhy a uchýlit se ke studené metodě. Postup se provádí za použití speciálního přístroje: nebulizéru.

Dejte svému dítěti dech solného roztoku nebo čisté minerální vody. Sliznice podrážděného dýchacího traktu budou navlhčeny, což v noci uklidní silný kašel a malý pacient bude schopen dobře spát až do rána.

Tření

Zastavení kašle v noci pomůže zahřátím mastí, jako je Doctor Mom, Barsuchok, Weeks a další.

Mají dráždivý a rušivý účinek, usnadňují dýchání a také zahřívají zanícené orgány.

Vezměte prosím na vědomí, že mnoho z těchto léků je pro děti do 2-3 let zakázáno používat.

Tření lze provádět pouze v případě, že je kašel dítěte bez teploty.

Efektivní léčebné metody

Co dělat, když je silný kašel u dítěte v noci pravidelný?

Prvním krokem je kontaktovat lékaře a s přihlédnutím k individuálním charakteristikám malého pacienta a povaze onemocnění je mu předepsáno předepisovat účinné léky.

Zde je to, co vám může lékař doporučit pro konečné řešení příčiny symptomu:

Tyto prostředky je nutné přijmout pouze po kontrole. Nikdy nedávejte dětem antibakteriální léky.

 • Pro faryngitidu, angínu, sinusitidu, bronchitidě jsou obvykle předepsány peniciliny: Amoxiclav, Augmentin, Flemoxin.
 • Pokud je bakteriální onemocnění letargické a není doprovázeno vysokou teplotou, mohou být použity makrolidy: Sumamed, Azitrus.
 • Cefalosporiny jsou předepisovány pro děti s pneumonií, akutní bronchitidou a dalšími závažnými patologickými stavy dolních dýchacích cest.
 • Antivirová léčiva a imunomodulátory.

Takové léky pomohou urychlit léčbu kašle způsobené virovou infekcí. Silné dítě s dobrou imunitou se může bez nich úplně chovat, ale lékaři alespoň něco předepisují.

Pro malé děti se doporučuje Ergoferon, Anaferon, Bronkhomunal. Od 4 let, můžete použít populární Cycloferon, a od 7 let, známý Rimantadine.

Kompletní seznam antivirotik podle věku lze nalézt v tomto článku.

Sirupy

Jakákoliv léčba kašle se týká použití protizánětlivých léků, normalizujících práci dolních částí dýchacího ústrojí.

Ascoril, Erespal, Siresp - sirupy pro malé děti. Uvedené fondy a podobně mají také spazmolytický účinek. Neměli byste od nich očekávat okamžitý efekt.

Terapie obvykle trvá nejméně 5 dní.

Tyto léky by však měly být podávány dětem pouze se svolením lékaře, protože v některých situacích mohou ublížit. Bronholitin, Codelac NEO, Libexin, Sinekod a další prostředky ovlivňují dýchací centrum, zklidňují ho. Kašel se okamžitě zastaví. Ale potřebujete to?

 • Léčiva vykašlávání se často používají k léčbě nočního kašle.

Vezměte je jen ve dne. Pokud dáváte Ambrobene, Lasolvan, ACC, Fluditec a další podobné prostředky vašemu dítěti před odchodem do postele, kašel se zvýší.

Všechny možnosti léčby mohou být doplněny inhalací. Populární a bezpečný lék pro malé děti je Berodual. Používá se zředěný ve fyziologickém roztoku.

Lék má rozšiřující se účinek na průdušky, což normalizuje stav dítěte během několika minut.

Pokud účinek užívání léků chybí, může pulmonolog předepsat dítě Pulmicort.

To je hormonální lék, který má protizánětlivý, normalizující dechový efekt. Lék je častěji používán při bronchiálním astmatu, ale může být také předepisován při jiných onemocněních.

Pojďme to shrnout

Útoky nočních kašel dětí a jejich rodičů. Příčiny tohoto příznaku mohou být velmi odlišné: od běžného nachlazení a adenoiditidy až po pneumonii.

Nezapomeňte, že existuje také tzv. Psychosomatický kašel. Abyste se zbavili rušivých projevů rychle a bez komplikací, poraďte se s lékařem.

Příčiny kašle dítěte v noci a způsoby, jak se ho zbavit

Všichni rodiče jsou znepokojeni a znepokojeni stavem dítěte během zimy, zvláště pokud je doprovázen produktivním kašlem. Matky okamžitě dávají dítěti všechno, co se nachází v lékárničce, ale pokud je kašel dítěte právě započat, je snadné ho vyléčit a bez užívání léků, aniž by se situace ještě zhoršila. Tento článek vám řekne, jak zastavit dětský kašel v noci a zabránit komplikacím.

Nemocné dítě v postýlce

Noční kašel u dítěte

Silný kašel v noci u dítěte se může objevit v důsledku skutečnosti, že ležící poloha, ve které spí, neumožňuje normálně rozpustit hlen vyrobený v nosohltanu. Akumulace tohoto hlenu ucpává nosní průchody a může způsobit kašel.

Pokud jde o plíce, může také začít jako u nosohltanu, protože v poloze na břiše nedosahují k povrchu jako obvykle, proto dítě v noci silně kašle.

Během spánku může být provokace studeného vzduchu pro kašel neobvyklé, což je pro dítě neobvyklé. Aby se tomu zabránilo, musíte se vyvarovat výkyvům teplot, neotvírejte okna a dveře do místnosti. Vaše péče chrání dítě spát!

Obecně platí, že kašel dítěte se vyskytuje v noci, protože není možné vykašlávat hlen v lži, což není případ sezení nebo postavení. Ve dne je stav dítěte lepší a kašel není tak silný.

Příčinou noci kašel

Příčiny nočního kašle u dětí při spánku:

 1. Virové akutní respirační virové infekce, bronchitida, tracheitida, černý kašel, pohrudnice.
 2. Helminty v těle.
 3. Bronchiální astma.
 4. Gastrické reflexy jícnu.
 5. Alergická reakce.
 6. Patologie srdce.
 7. Silný emocionální stav.
 8. Zapálené adenoidy.
 9. Skrze se.
 10. Cizí předmět v dýchacích cestách a další.

Když jsou receptory pro kašel podrážděné, člověk zažije kašel.

Takové důvody pro kašel v noci u dítěte jsou vysvětleny horizontální polohou, protože v tu chvíli krev pomalu dosáhne orgánů a tkání a množství sputa, které se nahromadilo v dýchacích cestách, se rozpouští pouze pomalým tempem.

Vznikající záchvaty kašle v dítěti v noci obtěžovat a probudit se. Pomoci alespoň trochu, měli byste mu nabídnout trochu vzestup a pokusit se vykašlávat sputum, které se nahromadilo na sliznicích.

Kroky pro klidný spánek bez kašlání

Pokud silný kašel u dítěte v noci mu nedovolí spát, měli byste určitě kontaktovat pediatra, abyste věděli, jaká metoda je nezbytná k odstranění tohoto onemocnění. Pokud má lékař podezření na vážné onemocnění, předepíše řadu postupů a vyšetření, aby zjistil diagnózu.

Budete také muset projít všemi nezbytnými testy. Pokud pediatr říká, že dětský noční kašel je jen příznakem virové nemoci, pak je situace poměrně jednoduchá a není vážná, může být odstraněna doma pomocí některých sirupů proti kašli nebo tradiční medicíny.

Pro zmírnění kašle dítěte v noci musí být splněny následující podmínky:

 • Air pokoj pro děti, včetně před spaním;
 • Prach často čistěte a čistěte.
 • Zapněte zvlhčovač;

Tip: pokud není zvlhčovač, můžete namočit jeden nebo více ručníků a zavěsit je po místnosti, na baterie a na dveře.

 • Ulehčit noční kašel u dětí pomůže hojné a časté pití. K tomu se hodí vitamínové šťávy a ovocné nápoje, kompoty ze sušeného ovoce a malin.
 • Před spaním, opláchněte nosní dírky a nosní dutinu roztokem mořské soli, měla by být slabá.

V žádném případě by neměl být vyléčen noční kašel u dítěte s antibiotiky a antihistaminiky. Seznam léků, které lze použít:

 • Mokrý kašel bude usnadňovat sirupy - Dr. Mom a Alteyka a Pectusin, Solutan, Glyceras, Thermopsis a další léky jsou také přijatelné.
 • Sinekod, Sedotussin, Glauvent pomůže uklidnit dětský suchý kašel v noci. Doporučuje se použití přípravku Libexin, Bronholitin, Tussin Plus, Levopront a dalších.

Klidný spánek dítěte velmi často závisí na způsobu dne.

Důležité: před nákupem léků se neošetřujte a konzultujte s pediatry.

Pokud dítě kašle v noci, použijte prostředky na vykašlávání hlenu, ale pouze v případě, že je doprovázeno viskózním sputem, což je velmi špatné. To může být případ bronchitidy, pneumonie nebo cystické fibrózy.

Léčba tradiční medicínou

Pokud má dítě v noci kašel, musí být rychle a účinně léčeno, aby se předešlo opuchům sliznic a závažným komplikacím. Pro tento účel budou vhodné nejen přípravky syntetického původu, ale i tradiční medicína. V posledních několika desetiletích, s využitím tradičních metod, které pomáhají zbavit se nočního kašle bez poškození zdraví a následků.

Aby se předešlo nočnímu kašli dítěte v tom, aby se objevil a zastavil, je nutné:

 • Rozpustit pohankové medu, na jeden čas nemusíte jíst více než jednu lžičku;
 • Pijte horké mléko, ve kterém je třeba přidat sodu v malé lžíci;

To pomůže vyléčit suchý kašel.

Pokud má dítě mokrý kašel pouze v noci, je nutné užívat přípravky rostlinného původu, mezi něž patří nálože č. 1, č. 2 a č. 3, z nichž každá obsahuje užitečné léčivé rostliny.

Pokud dítě kašle v noci, pak se můžete pokusit dát obklady na hrudi a zpět, kromě léků. Komponenty tohoto komprese jsou:

 • Hořčice;
 • Vařené a šťouchané brambory;
 • Roztok alkoholu;
 • Tuk;
 • Zlato

Všechno je smícháno a položeno na zadní stranu dítěte, potaženo filmem z polyethylenu nebo vyříznutým čistým sáčkem a vše zabaleno do plenky, malého listu nebo světlého šálu. Lisování na těle nechte nejméně jednu hodinu, v případě potřeby prodloužit dobu o další půl hodiny.

Kašel stravy

Podle lékařů je účinek a přínos při kašlání dítěte v noci s dietní terapií. Ve stravě je:

 • Ovesné vločky na rostlinném oleji;
 • Saláty, které zahrnují ředkvičky a zakysanou smetanu, saláty zelí;
 • Ovoce a zelenina obohacené vitamíny;
 • Čerstvé šťávy a ovocné nápoje;
 • Vařené brambory s mlékem.


S pomocí těchto pokrmů se choroba ustupuje, protože odstraňují otok z průdušek, pomáhají očekávat hlen a obnovují obrannou reakci organismu na viry.

Dítě kašle v noci, ale ne během dne, Komarovsky

Dítě kašle v noci, ale ne během dne, Komarovsky v tomto případě připomíná, že kašel je pouze známkou existujícího onemocnění. Jaké jsou příčiny patologie? To bude diskutováno.

Příčiny nočního kašle

Dítě kašle v noci, ale ne během dne, Komarovsky zkoumá různé příčiny nočního kašle.

Kašel je ochranný mechanismus. Tímto způsobem se tělo dítěte snaží zbavit patogenů sám. Nejčastěji se průdušky a dýchací cesty podílejí na zánětlivém procesu.

Nejčastější příčinou je noční kašel:

 • Alergická reakce. Cokoliv může vyvolat podobnou reakci od těla, počínaje jídlem a končící plnivem polštáře a rostlinami v místnosti. V tomto případě se zpravidla u dítěte objeví další příznak: alergická konjunktivitida, svědění vyrážky atd.
 • SARS. Spolu s kašlem vzniká také další patologická symptomatologie: vzrůstá tělesná teplota, bolest se objevuje při polykání a vyvíjí se celková slabost. Příčinou reflexu kašle je akumulace hlenu v průduškách. V horizontální poloze je jeho vypouštění obtížné, což vysvětluje vývoj nočních kašel.
 • Černý kašel. Nemoc se vyznačuje rozvojem nejsilnějších nočních kašel.
 • Bronchiální astma. V tomto případě se útok vyvíjí ráno.
 • Parazitární infekce. Pokud se dostanete do plic červů, dítě může mít také silné útoky nočního kašle.
 • Plicní tuberkulóza. Dlouhodobý suchý kašel (delší než kalendářní měsíc), který neodpovídá na léčbu, vyžaduje kvalifikovanou lékařskou pomoc.

Suchý kašel v noci - co mohou být důvody

Dítě kašle v noci, ale ne během dne, Komarovsky věří, že suchý kašel v noci se může vyvinout pro dítě z následujících důvodů:

 • Černý kašel. Úrazy suchého kašle se vyvíjejí u dítěte v noci. Výsledkem je výtok viskózního sputa a dokonce zvracení. Během útoku způsobeného černým kašlem dítě přebírá nucené držení těla: ohýbá se dopředu a vytáhne z úst napjatý jazyk se špičkou ohnutou nahoru. Dýchání je těžké. Na výstupu je slyšet sípání a pískání. Toto onemocnění je velmi nebezpečné z hlediska infekce: dítě zůstává nebezpečné pro ostatní lidi v průběhu kalendářního měsíce od nástupu onemocnění.
 • Laryngitida. Patologie je zánět sliznic hrtanu a je příznakem chladného / infekčního onemocnění. To se vyvíjí u dítěte na počátku nemoci a vypadá jako třes chřipky, způsobené nahromaděním zahuštěného hlenu.
 • Onemocnění srdce. V některých případech mohou být záchvaty suchého nočního kašle příznakem srdečního onemocnění. Provokativní příčinou je stagnace krve v plicním okruhu krevního oběhu, což je jeden ze známek srdečního selhání. Pokud u dítěte nejsou pozorovány žádné jiné patologické příznaky, mělo by být prokázáno kardiologovi.
 • Refluxní ezofagitida. Tento stav je provokován házením obsahu žaludku do jícnu. Způsobuje těžké podráždění sliznic hrdla, na které tělo reaguje vyvinutím reflexu kašle.

Vlhký kašel v noci - příčiny

Mokrý kašel ze sucha se liší možností vypuštění viskózního sputa. Velmi často je doplněna chladem. Tyto útoky jsou charakteristické pro akutní formu bronchitidy a respiračních infekcí. Dítě má navíc patologické příznaky:

 • zánět sliznice hrtanu a hltanu;
 • zarudnutí a otok hrdla.

Příčiny mokrého kašle mohou být také:

 • faryngitida - zánět lymfoidní tkáně hrdla;
 • tracheitida - léze tracheální sliznice infekčního původu;
 • kousání (u dětí prvního roku života);
 • zánět adenoidů.

Mokrý noční kašel je jedním ze symptomů zánětu čelistních dutin. Útoky jsou způsobeny odtokem hnisavého obsahu podél zadní části hrtanu.

Pokud během dne spolkne sliznice oddělitelné dítě, pak v noci, kvůli tomu, že je ve vodorovné poloze, se hlen dostane do dýchacích cest. Proto silné útoky mokrého kašle. Mohou nastat několikrát za noc. Je možné se zbavit kašle pouze vyléčením základního onemocnění, antritidy.

Dítě kašle bez zastavení - možné důvody

Pokud dítě kašle bez přerušení, může to být následovně:

 • Respirační infekce. V tomto případě jsou záchvaty oslabujícího kašle doprovázené zarudnutím hrdla, rýmou a horečkou.
 • Pleurie / pneumonie. Pro tyto nemoci je typický silný reflex kašle, doprovázený rozvojem dušnosti, kašlem a zvracením.
 • Zánět průdušek. Pokud již bylo dítě diagnostikováno s bronchitidou, záchvaty agonizujícího kašle indikují vývoj bronchoskopického syndromu / zánětu průdušek.
 • Bronchiální astma. Pro onemocnění je typický nejsilnější kašel, ke kterému dochází ráno.
 • Falešná záď. Tento stav je charakterizován nepřetržitým kašlem, který se vyvíjí v noci. Další znaky jsou chrapot a těžké dýchání.
 • Černý kašel. Silné záchvaty se vyskytují v noci. Konec zvracením.
 • Zánět hltanu a hrtanu (laryngitida).

Důvodem pro rozvoj dlouhodobého nočního kašle může být stav, který nesouvisí s onemocněními dýchacích cest:

 • Alergická reakce. Kromě kašle se u dítěte může objevit otok.
 • Cizí předmět v dýchacích cestách. To může také způsobit non-stop kašel, protože tělo se snaží zbavit se tímto způsobem.
 • Suchý vzduch v dětském pokoji. V tomto případě dítě také vyvíjí neomezené záchvaty kašle.
 • Nervový kašel. Je na vině za nezdravou psychologickou situaci v rodině dítěte.

Komarovsky: názor pediatra na noční kašel

Dr. Komarovsky považuje noční kašel za příznaky nemoci a povzbuzuje rodiče, aby neuznávali reflex kašle, ale onemocnění, které ho vyprovokovalo.

Pediatr varuje, že použití jakýchkoli léků, které potlačují kašel, je přísně zakázáno. Před zahájením léčby dítěte je nutné prokázat lékaři a již specialistovi, s ohledem na současný stav pacienta, předepsat potřebné léky.

Jak léčit dítě: jak mu pomoci

Jak léčit dítě, jak zmírnit noční kašel? Za prvé, místnost před spaním musí být důkladně odvzdušněna a kontrolována úroveň vlhkosti vzduchu.

Dobrý výsledek dává teplý nápoj. Dítěti mohou být podávány nápoje, jako jsou:

 • teplý čaj s plátkem citronu;
 • čaj s medem a mlékem;
 • mléko s medem;
 • bylinné čaje z heřmánku, šalvěje, tymiánu, třezalky tečkované;
 • Ovocné nápoje a ovocné kompoty;
 • zelený čaj s malým kouskem zázvoru.

Teplý nápoj má hřejivý a uklidňující účinek na horní část dýchacích cest. Pití usnadňuje vypouštění sputa, což přispívá k jeho ředění. Hlen začíná uvolňovat průdušky a dítě je dočasně uvolněno.

Druhý způsob - inscenování hořčičných omítek před spaním. Ohřívací efekt, který poskytují, umožní dítěti klidně spát po celou noc. Je nutné provést postup 2 hodiny před spaním, jinak nebudete schopni dosáhnout požadovaného výsledku.

Uvolnit stav pomáhá inhalaci. Můžete použít léky vybrané pediatrem nebo použít domácí prostředky - odvar bylin, roztok sody, éterické oleje (ale pouze v případě, že nejste alergičtí).

Dítě kašle v noci, ale ne během dne, Komarovsky varuje, že dítě by mělo být před zahájením léčby předvedeno pediatrovi. Nezávislá diagnóza a výběr drogy je nepřijatelná!

Co dělat, když dítě v noci silně kašle a jak mu pomoci

Pokud děti bez ohledu na věk začínají být velmi rušeny kašlem, který se projevuje nejčastěji v noci. Rodiče naléhavě potřebují zjistit příčinu tohoto projevu kontaktováním kvalifikovaného lékaře. Není nutné samostatně se zabývat léčbou dětí pomocí různých antitusických přípravků nebo lidových prostředků. Koneckonců, pokud dítě silně kašle v noci, a během dne není vůbec kašel vůbec, musíte nejprve pečlivě zkontrolovat celkový stav dítěte, bez ohledu na to, zda je 3 roky starý nebo 4 roky starý. To může provést pouze zkušený lékař po obdržení výsledků nezbytných testů. Samoléčba zhoršuje situaci, kašel může zesílit a dokonce dosáhnout zvracení. Aby nedocházelo k nežádoucím komplikacím, návštěva kliniky by neměla být odložena, protože noční, nepřetržité přestávky kašlání budou nosit děti i rodiče, kteří se o ně starají.

Co může znamenat záchvat nočního kašle

Především je třeba chápat, že jakýkoli druh kašle (nesmí být zaměňován s kašlem) naznačuje, že v těle se vyvíjí nějaký druh patologie, a proti němu začíná bojovat kašel. Není to tedy projev, který je třeba léčit, nýbrž utrpení, které se začíná rozvíjet v dětském organismu.

Noční kašel se může projevit z několika důvodů:

 1. Na pozadí vývoje virového onemocnění. Při jakémkoli virovém onemocnění se záchvaty kašle v noci zhoršují. To je vysvětleno skutečností, že zaujmout pozici na zádech, hlenu, který se vytváří v důsledku chladu, je mnohem těžší se pohybovat. Dítě se nedokáže zbavit hlenu, proto nesmí dýchat nosem, ale ústy. A taková akce neustále vyvolává výskyt suchého kašle. Děti i dospělí, kteří podlehli účinkům virové infekce, musí odstranit sputum a stejnou intenzitu v noci i ve dne. A vzhledem k tomu, že tento proces činí tento proces těžším, kašel v noci se může zvýšit. Takový proces existuje v následujících dětských onemocněních:
 • faryngitida a rýma;
 • adenoiditis;
 • sinusitida.

Pokud se kašel vyskytne pouze během dne, může to znamenat vývoj složitějších onemocnění.

 1. Pokud během dne nedochází ke kašli a v noci se projev projevuje silným týráním dítěte, je třeba co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc. Konec konců, takový příznak může vést k rozvoji vážných onemocnění, například bronchiálního astmatu nebo černého kašle. Vývoj černého kašle je indikován silným záchvatem kašle, který téměř vždy dosahuje zvracení, zatímco děti zčervenají obličej a silně vyčnívá jazyk.

S rozvojem bronchiálního astmatu se záchvat kašle nejčastěji projevuje blíže k ránu, dítě se při útoku špatně pocení a během vdechování se ozývá píšťalka. Obě nemoci jsou velmi nebezpečné s komplikacemi a rychlou progresí, proto, jakmile se objeví příznaky nemoci, lékař by měl vyšetřit děti a vybrat komplexní léčbu, a to co nejdříve.

 1. Vzhledem k účinkům na tělo alergenu. Pokud si všimnete, že dítě začne kašlat, jakmile leží ve své posteli, a kašel je suchý a bez horečky, pak s největší pravděpodobností způsobí záchvat alergen. Alergické reakce mohou způsobit:
 • Plnění polštáře nebo dětské přikrývky;
 • nekvalitní polstrování matrace nebo pohovky, na které dítě spí;
 • Práškové prádlo nebo dětská pyžama.

Pokud po krátké době, dítě kašel nejen kašel, ale také nadměrná slznost a otok sliznic začíná, bude to další důkaz, že existuje vážný alergen v blízkosti, které je třeba se zbavit co nejdříve.

Je nezbytné, aby dítě naléhavě potřebovalo lékařskou pomoc, pokud:

 • noční kašel bude velmi dlouhý a nastane bez zjevných důvodů;
 • pokud je vylučované sputum nasycené zeleně, s nečistotami krve;
 • Pokud se během noci kašle dítě potí, má horečku.

Pomoc rodičů

První pomoc, kterou by měli rodiče dát dětem, kteří jsou v krku nočního kašle, je domluvit se s lékařem. Pokud má lékař během vyšetření podezření na vznik závažného onemocnění, bude nutné projít některými klinickými studiemi, aby byla diagnóza správná a aby byl předepsán účinný způsob léčby. Pokud při vyšetření odborník potvrdí, že se noční kašel projevuje na pozadí nachlazení, budete muset použít standardní léčbu ARVI a několik doporučení, která zmírní stav nemocného dítěte:

 • před umístěním dětí do postele musíte místnost větrat, a to i přesto, že je deštivé nebo mrazivé počasí;
 • bude mnohem lepší dýchat v místnosti, kde se pravidelně provádí mokré čištění;
 • po celý den by nemocné dítě mělo dostávat tolik teplých a v případě potřeby vitamínových nápojů, například brusinkový džus nebo šípkový čaj;
 • před odchodem do lůžka je nutné uvolnit nosní průchod z hlenu teplým fyziologickým roztokem. Po umytí nosu je nutné zkontrolovat, zda dítě pečlivě fouká nos;
 • pokud je ARVI v noci zhoršen kašelem, můžete dětem podat antitusikum na bylinkách, například Mukaltin, samozřejmě, se svolením ošetřujícího lékaře.

Ale antibiotika, která nejsou předepsána lékařem, by v žádném případě neměla být podávána dětem. Kromě antibiotik je zakázáno samostatně podávat antitusická léčiva do léčebné metody, pokud je kašel vlhký, je nemožné používat léky s vykašlávacím účinkem pro suchou léčbu.

Co dělat, když má dítě suchý kašel v noci: příčiny, úleva od stavu a metody léčby

Noční kašel u dítěte není neobvyklý. Může se objevit po nachlazení nebo jako nezávislý symptom. Těžký, bolestivý suchý kašel u dítěte neumožňuje plně spát a zotavit se. Pokud dítě v noci silně kašle, dusí se slinami, záchvaty se zvyšují, teplota stoupá, dýchání je obtížné a léčba nepomáhá, je nutné okamžitě se poradit s lékařem. Možná budete potřebovat hospitalizaci.

Příčiny nočního kašle u dětí

Kašel dítěte v noci je ochranným reflexem (viz také: co dělat, když se kašel dítěte objeví, když jde do postele?). Někdy zdraví lidé také kašli. Jedná se o normální reakci, která uvolňuje sliznici z dráždivého prachu a mikrobů.

Pokud malé dítě kašle v noci a večer, ale ne během dne, znamená to poruchu těla. Je nutné co nejdříve se poradit s lékařem. Úroveň "vlhkostního" kašle během spánku závisí na tom, který patogen ho způsobil. Může být suchý a mokrý.

Během dne dítě netrpí kašlem, ale v noci a když usíná, jsou tam silné útoky, které není snadné zastavit. Proč přesně v noci dítě trpí suchým kašlem? Jde o to, že v poloze vleže se hlen hromadí v dýchacích cestách a blokuje je. Tělo se ho snaží zbavit, kašel. Suchý kašel, na rozdíl od mokrého, neproduktivního, nepřispívá k vypouštění sputa. Podle délky trvání lze rozdělit do 3 typů:

 1. akutní, trvající 2-4 týdny;
 2. postinfekční, trvající 3-8 týdnů;
 3. chronické - více než 8 týdnů.

Co způsobuje kašel, ke kterému dochází ve večerních hodinách a v noci:

 • SARS, nachlazení. Suchý noční kašel je charakteristický pro počáteční stadium onemocnění.
 • Laryngitida. Má štěkavý kašel, zánět hrtanu.
 • Faryngitida Když se objeví, přetrvávající lechtání a brnění v krku.
 • Astma V mírné formě může způsobit takový stav v noci a ráno.
 • Akutní nebo chronická bronchitida. V akutní formě se suchý kašel postupně mění na mokrý.
 • Alergická reakce. Prach, rostliny nebo domácí mazlíčky ho mohou vyprovokovat v noci v noci u dítěte.
 • Černý kašel. Jedná se o vzácné onemocnění, protože všechny děti jsou proti němu očkovány, ale nelze je zcela vyloučit.
 • Reflux žaludku. Dítě má pocit podobný pálení žáhy, kyselina ze žaludku vstupuje do ústní dutiny a způsobuje touhu po kašli.
 • Patologie kardiovaskulárního systému. Kašel je doprovázen dušností a únavou.
 • Chronický kašel po léčbě bronchitidy nebo černého kašle. Otravné, trvalé útoky, zhoršené během spánku. Po černém kašli může trvat až šest měsíců.
 • Exacerbace chronické rýmy nebo sinusitidy. Hlen se neustále hromadí v nosohltanu a způsobuje touhu po kašli.

Dítě někdy kašle v noci z docela neškodných důvodů, které lze snadno odstranit:

 • Hlen z nosohltanu v ústech. To se stane, když jsou řezané dětské zuby. Jedná se o fyziologický proces a nevyžaduje žádnou léčbu.
 • Cizí tělo. Může částečně blokovat dýchací cesty.
 • Studený nebo suchý vzduch v ložnici. Dráždí sliznici a vyvolává kašel.
 • Chemikálie. Může způsobit podráždění dítěte. Mohou to být dezinfekční prostředky, laky na vlasy, repelenty proti komárům, osvěžovače vzduchu.

Suchý kašel po celou noc

Je-li malé dítě kašle celou noc, tento stav je velmi škodlivý pro jeho všeobecné pohody. Nemůže se plně uvolnit, získat sílu. Horký, bolestivý večer nebo večerní kašel, který se vyskytuje v horizontální poloze, by měl léčit specialista. Takový kurz je charakteristický pro mnoho nemocí a jednoznačná diagnóza na jednom symptomu nemůže být dána.

Silný kašel se záchvaty zvracení a dítě se dusí slinami

Pokud se teplota také zvýší, měli byste zavolat sanitku a hospitalizovat dítě, protože když začnete nemoc, dochází ke ztrátě vědomí a zástavě dýchání. Černý kašel kašel je velmi specifický, takže kvalifikovaný odborník určí nemoc uchem.

Kašel horší ráno

Dlouhodobý kašel v dopoledních hodinách ukazuje srdeční selhání nebo žaludeční reflux. Tuto podmínku nelze ignorovat.

Je-li kašel v poloze na břiše v dopoledních hodinách výrazně zvýšen, jedná se o impozantní symptom, který je charakteristický také pro astma bronchiální. Dítě hystericky kašle, téměř udušení, ale sputum není oddělené. Čím rychleji je léčba zahájena, tím příznivější je prognóza.

Jak vyléčit dětský kašel při spánku?

Je-li dítě ve snu kašle, musí být léčeno, ne aby nechala nemoc pokračovat. Předepsat léky a postupy může pouze lékař, v závislosti na diagnóze. Děti, zejména do jednoho roku, jsou velmi citlivé na všechny nemoci a některé postupy je mohou poškodit, takže je velmi důležité, abyste se sami neošetřili.

V ložnici dítěte musí být vždy navlhčeny a větrány.

Je-li dítě ve snu kašle, může být tento stav odstraněn nebo uvolněn jednoduchými způsoby:

 1. Vzduch musí být čistý a dostatečně zvlhčený. Před spaním by místnost měla být větrána, pokud je to možné, použijte zvlhčovač nebo vedle ní položte umyvadlo s vodou. Stejný účinek bude mít, pokud zavěsíte mokré ručníky na baterii.
 2. Sledujte pitný režim - dítě musí hodně pít. Je lepší, když se jedná o čistou vodu bez přísad. Starší děti jsou užitečné odvar z divokých růží a dalších bylin, které podporují imunitu a pomáhají odstraňovat toxiny z těla. Staré osvědčené prostředky k hydrataci bolest v krku je horké mléko s kouskem másla.
 3. Před spaním umyjte dětský nos. To pomůže navlhčit sliznici a odstranit hlen. Pokud je to nutné, můžete použít nosní kapky, pokud je příčinou kašle při nadměrné tvorbě hlenu.

Léky

 • K úlevě od příznaků je dítěti podáván lék, který potlačuje reflex kašle. Zpravidla se jedná o Sedotussin, Sinekod, Butamirate, Bronholitin, Levopront a další. Existují dětské léky na rostlinné bázi (Mukaltin, Bronkhostop, Alteyka), ale při výběru takové drogy by si mělo být vědomo, že mohou způsobit alergické reakce.
 • Pokud je silný kašel způsoben alergiemi, pak by měly být z místnosti odstraněny všechny možné alergeny a dětem by mělo být podáno antihistaminiku (více informací o tom, jak identifikovat alergický kašel u dítěte a odstranit ho). Nejběžnější propuštěný fenystyl je v kapkách. Stává se, že suchý kašel je způsoben alergiemi na antipyretika. Pak by měl být příjem zastaven.
 • Léčbu refluxem žaludku předepíše gastroenterolog. Vypíše speciální přípravky a doplní dietu.
 • Pro akutní respirační infekce a nachlazení bez horečky pomůže oteplování masti: Badger, Doctor Mom, Weeks. Ulehčí dýchání, zahřejí zanícené orgány. Tento postup lze provést u dětí od 2 do 3 let.
 • Prodloužený kašel s horečkou způsobenou ARVI nebo bronchitidou je léčen antibiotiky (Flemoxin Soluteb, Augmentin, Azithromycin). Homeopatické léky s bylinnými extrakty se ukázaly být dobře (Pektolvan Ivy, Gedelix, Prospan, Dr. Mom, Travisil).

Inhalace

Vdechnutí je považováno za velmi účinný prostředek pro suchý kašel. Lze je však provádět pouze při normální tělesné teplotě. U některých onemocnění je také kontraindikována inhalace (alergie, laryngitida).

Inhalace fyziologickým roztokem a minerální vodou (Borjomi, Essentuki č. 17) se připravuje před spaním, aby se zvlhčily sliznice. Terapeutický účinek se provádí inhalací roztokem mořské nebo stolní soli, sody nebo směsi léčivého přípravku (například Berodual) a fyziologického roztoku. Do roztoku můžete přidat několik kapek eukalyptového oleje. Užitečná inhalace dle národní metody - s vařenými brambory.

Odstraňte noční kašel inhalací

Malé děti mají lepší inhalaci speciálním zařízením. Pokud však není k dispozici, je možné použít konvici nebo pánev. Horký roztok se umístí do misky, dítě se nad ním nakloní a horní část se pokryje ručníkem. Inhalační procedura trvá 5 až 10 minut. Dítě musí být pečlivě sledováno, aby nedošlo k jeho popálení.

Pokud nelze provést horkou inhalaci, může být útok zastaven pomocí speciálního zařízení pro inhalaci za studena - nebulizéru. Sliznice se rychle zvlhčí a kašel se zklidní.

Lidové léky

Široce použitý a lidové prostředky. Nejúčinnější léčivé byliny mají protizánětlivé, vykašlávací a antimikrobiální účinky: kořen lékořice, jitrocel, prvosenka, tymián, tymián a další.

Také, tradiční medicína doporučuje rozpustit pohanky med, ale ne více než jednu čajovou lžičku na recepci. Tento recept je vhodný pouze pro děti od 1 roku. Poplatky za prsa jsou populární, které se prodávají v lékárnách: №1, №2 a №3. Dobrá pomoc teplý čaj s malinami, vývarem a horkým mlékem s lžičkou sody.

Starší děti mohou na zádech a hrudníku dělat obklady hořčice, vařených brambor, tuku, roztoku alkoholu a medu. Všechny ingredience se smísí, vloží do čistého sáčku a pak do pleny. Výsledná směs se ponechá nejméně hodinu.

Prevence a dieta

Při suchém nočním kašli je indikována dieta. To nutně zahrnuje produkty a pokrmy, které stimulují imunitní systém a rozšiřují průdušky:

 • bramborová kaše;
 • ovesné vločky;
 • syrový salát z ředkviček;
 • čerstvé šťávy;
 • ovoce: hrozny, tomel, banány, pomeranče, mandarinky;
 • brusinková šťáva, brusinky.
Kašel vykazuje vyváženou a obohacenou dietu.

Chcete-li zabránit výskytu vyčerpávajícího suchého kašle v noci u dítěte, potřebujete:

 • udržovat hygienu v dětském pokoji, pravidelně provádět mokré čištění, odstranit všechny alergeny;
 • často provzdušňujte místnost;
 • dodržovat pitný režim;
 • věnujte pozornost změnám ve zdraví dítěte, včas k zahájení léčby nachlazení;
 • zachovat imunitu dítěte;
 • sledovat denní režim, jít do postele ve stejnou dobu;
 • zajišťují výživu a příjem vitamínů.

5 způsobů, jak zmírnit kašel dítě v noci

Kašel je přirozený reflex, díky němuž tělo čistí dýchací systém od dráždivých látek, například prachu, špíny nebo hlenu při onemocněních nosohltanu. Kašel v noci u dítěte se může objevit v důsledku patologických stavů plic, průdušek, žaludku, alergických nebo mentálních reakcí. Chcete-li problém vyřešit, musíte zjistit příčinu stavu charakteristickými znaky. Zvažte, co je s příznakem spojeno, jak pomoci pacientovi s léky nebo lidovými prostředky a v jakých případech je nutná povinná návštěva pediatra.

Co mohou být dětská onemocnění doprovázena kašlem?

Existuje 7 běžných onemocnění, ve kterých je takový příznak.

Alergická reakce

Přecitlivělost na lůžkoviny, jako jsou polštáře a vlna, se považuje za častou příčinu nočního kašle. Dítě vdechuje malé částice těchto materiálů, pronikají do plic a v reakci na to se spustí ochranný mechanismus - aktivuje se reflex kašle.

Podezření na tento stav je snadné. Pokud se během dne nevyskytnou žádné příznaky a kašel se objeví až poté, co je uveden do lůžka, pak je tento příznak s největší pravděpodobností alergický.

Bakteriální a virové infekce

Příčinou paroxyzmálního kašle může být zima. Tyto procesy jsou doprovázeny zvýšenou produkcí sputa v plicích. Během dne se hromadí v bronchiálním stromu. Když dítě zaujme vodorovnou polohu, sputum se pohybuje nahoru po dýchacích cestách a dráždí receptory. Na tomto pozadí je silný noční kašel a rýma.

Laryngitida

Zánětlivá léze hrtanu vede k tomu, že dítě začíná silný suchý kašel, tzv. "Štěkání". Příznak je obvykle horší večer a v noci. Dalšími projevy laryngitidy jsou bolest v krku, kongesce nosu a chrapot až do úplné ztráty hlasu.

Bronchiální astma

V závažných případech onemocnění se vyskytují noční útoky. Kromě silného dusivého kašle jsou doprovázeny obdobími pocitu naprostého nedostatku vzduchu. Dítě se začne dusit, dýchat povrchně a rychle, vyvíjí se zastavení dýchání. Tento stav vyžaduje nouzovou léčbu (např. Podání Pulmicortu).

Černý kašel

Jedná se o vzácnou infekci, protože v Rusku existuje obecné očkování proti této nemoci. Pokud však dítě nebylo očkováno, stojí za to podezřívat jeho přítomnost. Hlavním příznakem černého kašle je paroxyzm bolestivého suchého kašle, který se v noci zhoršuje.

Reflux žaludečního obsahu

Při absenci příznaků infekce (horečka, slabost, bolest hlavy) je nutné podezření na gastroezofageální refluxní onemocnění. K této patologii dochází, pokud je obsah žaludku vhozen do jícnu. Žaludeční šťáva má kyselé prostředí, které agresivně ovlivňuje sliznici orgánů. Házení tajemství vede k pálení žáhy, bolesti v krku a silnému kašli.

Tuberkulóza

Pokud je dítě v kontaktu s infikovaným pacientem a má příznaky nemoci, je nutné okamžitě se poradit s lékařem.

Proč dítě kašle v noci?

Vzhled symptomu je způsoben fyziologickými vlastnostmi organismu. Když nastane spánek, aktivita regulace na části nervového systému se mírně snižuje. To vede ke skutečnosti, že se zvyšuje závažnost klinických projevů.

V noci dítě leží téměř nehybně, což vede k hromadění sputa. Aby se zamezilo ucpání bronchiálního stromu viskózním tajemstvím, tělo spustí ochranný reflex proti kašli, který pomáhá vyčistit dýchací cesty. Proto, v přítomnosti příznaku, není vždy nutné používat antitusika. Mnohem účinnější je použití mukolytických léků, které ředí sputum a přispívají k jeho rychlému odstranění z průdušek.

Typy kašel

Existují dva hlavní typy symptomů u dětí. Suchá naznačuje absenci sputa, dochází k němu v důsledku podráždění průdušek a reflexní reakce těla. Dalším důvodem je uvolnění viskózního sputa, které pokrývá stěny průdušek a nevychází z kašle.

Suchý kašel je charakteristický pro následující onemocnění:

 • chřipka;
 • počáteční fáze vývoje SARS;
 • faryngitida;
 • laryngitida;
 • rané stadium bronchitidy.

Mokrý kašel je charakterizován aktivním sputem. Kašel je pro pacienta považován za příznivější prognostický znak, protože při vyprazdňování hlenu se bronchiální strom vymaže a dítě se zotaví. Proto je obvykle vlhký typ symptomu detekován v pozdních stadiích pneumonie nebo bronchitidy.

Suchý kašel: co dělat pro léčbu?

Hlavní metodou léčby je jmenování mukolytických látek. Nejúčinnější léky z této skupiny jsou Ambrobene, Bromhexin a Herbion. Zředí hlen a přispívá k jeho odstranění z plic. Léky překládají suchý kašel do vlhkého kašle, který je mnohem snazší léčit. Vylučování sputa z průdušek pomáhá vyčistit dýchací cesty a obnovit normální stav.

První pomoc při mokrém kašli

V tomto případě jsou předepsány expektoranty. Tyto léky urychlují vylučování sputa z průdušek. Dr. Komarovsky doporučuje použít následující prostředky:

 • Mukaltin je derivát léčivé Althea;
 • Bronhikum a Pertussin - tvoří se na základě tymiánu;
 • Bronhofit - lék vyrobený z divokého rozmarýnu;
 • Herbion - sirup obsahující jitrocel.

Léky pro děti jsou rostlinného původu, takže jen zřídka způsobují vedlejší účinky.

Jak odstranit alergický kašel

Reakce přecitlivělosti jsou nebezpečné stavy, které vyžadují nouzovou léčbu. Mohou se projevit jako edém hrtanu, který způsobí udušení, které je nebezpečné pro zdraví, takže je důležité zahájit léčbu okamžitě.
Pokud je příznak alergického původu, pacientovi je předepsána léčba zaměřená na odstranění příčiny onemocnění. Je nutné stanovit specifický alergen, pro který se reakce vyvinula. Poté je předepsána léčba speciálními léky - antihistaminika (Suprastin nebo Tavegil). Jejich použití inhibuje rozvoj alergií a eliminuje ostré klinické projevy.

Jak pomoci s neurologickým kašlem

Při silném třesu kašle, který není zastaven konvenčními přípravky, stojí za to podezřívat neurogenní genezi. Pokud se příznak vyskytne v důsledku narušení mozku, jsou předepsány centrálně působící antitusika (např. Kodein, Omnitus). Ovlivňují oblast mozku, která stimuluje výskyt reflexu kašle. Prostředky rychle zmírňují stav pacienta.

Léky s centrálním účinkem mají kontraindikace. Během léčby musí být zváženy. Před zahájením léčby se poraďte se svým lékařem.

Jaké příznaky by měla ambulance vyvolat

Mezi příznaky úzkosti, které naléhavě potřebují přivést dítě k lékaři, patří:

 1. Dusící útok.
 2. Laryngeální edém.
 3. Silná vyrážka po celém povrchu kůže.
 4. Ostré zvýšení teploty.
 5. Těžká bolest hlavy.
 6. Trvalé zvracení a neustálá nevolnost.

Tyto příznaky naznačují závažné porušení životně důležitých orgánů, takže když se objeví, musíte zavolat sanitku. V noci by měli rodiče sledovat stav dítěte. Přítomnost epizod udušení je důvodem hospitalizace dítěte, protože není vždy možné rychle reagovat na útok bez zásahu lékaře.

Jak pomoci doma

Vlastní léčba je přípustná pouze pro mírný kašel. Ve vážnějších případech patologie je nutné se poradit s lékařem. Vlastní léčba je nebezpečná v tom, že domácí techniky obvykle odstraňují pouze symptomy nemoci. Rozmazávají obraz infekce, rodiče si myslí, že se dítě stalo lepším. Ve skutečnosti patologie pokračuje. Dlouhý průběh bez specifické terapie může vést k vážným následkům.

Dítě s nočním kašlem musí být předvedeno lékaři. Po vyšetření a diagnostice předepisuje specialista specializovanou léčbu. Můžete použít další lidové prostředky, ale pouze s terapií, a ne místo toho.

Dostatečná vnitřní vlhkost

Kašel může nastat v důsledku suchého vzduchu v ložnici. Bronchiální strom je podrážděn prachovými částicemi, které vstupují do dýchacích cest, což vede ke vzniku symptomu. Proto, před odchodem do postele, se doporučuje, aby vzduch v místnosti, dělat malé mokré čištění. V době vysílání je třeba vzít dítě do jiné místnosti tak, aby nefouklo. Můžete použít speciální zvlhčovače, které umožňují rychlé nasycení ložnice vlhkostí.

Koupání

Bezprostředně před spaním je nutné provést vodní procedury. Mají pozitivní vliv na tělo. Z kůže se odstraní vrstva prachu a nečistot, která se nevyhnutelně hromadí za den. Koupání má pozitivní psychologický efekt. Po vodních procedurách se dítě uklidní, což snižuje pravděpodobnost neurogenního kašle. K dosažení tohoto efektu můžete do vody přidat několik kapek éterických olejů, které mají uklidňující účinek na dítě.

Inhalace

Inhalace fyziologických roztoků zvlhčuje sliznici bronchiálního stromu, čímž se snižuje závažnost suchého kašle. Tento postup má přímý vliv na dýchací cesty a přispívá k odstranění sputa. Pravidelné používání techniky dítě uklidňuje, takže rychle usne.

Rodiče by měli pochopit, že inhalace by měla být provedena pro bronchitidu, pneumonii nebo nachlazení. S jinými patologiemi jsou neúčinné. Je zakázáno provádět postupy pro laryngitidu a alergické reakce. Kontraindikace při inhalaci je silná horečka.

Lidové léky

Metody domácí léčby zahrnují:

 • Teplé mléko s medem. Roztok zahřívá hrdlo, stimuluje lokální krevní oběh.
 • Bohatý nápoj (kompoty, čaj s malinami, ovocné nápoje). Příjem tekutiny v těle snižuje závažnost intoxikace.
 • Stlačené brambory, které jsou navrstveny na hrudi. Nástroj má mírný vliv na stav dýchacích cest.
 • Tření Procedura zahřívá pokožku, urychluje krevní oběh v plicní oblasti.

Farmaceutické přípravky

Pro léčbu kašle se používají léky, které mají vykašlávací a mukolytický účinek. Bez předpisu z lékárny si můžete koupit pastilky nebo dětské sirupy. Nejúčinnějšími léky jsou Mukaltin, Ambrobene, Travisil. Pravidelné užívání těchto látek zastavuje progresi příznaku a pomáhá vyčistit bronchiální strom rozředěním sputa a jeho vylučováním kašlem.

Co dělat při kašlání bez zjevného důvodu?

V některých případech není výskyt kašle spojen s infekčními chorobami - nachlazení nebo chřipkou. Vzhled příznaku bez zjevného důvodu zaměňuje rodiče a způsobuje nekontrolovatelnost užívání léků proti kašli. To nelze provést, protože symptomatická léčba neovlivňuje faktor, který způsobil klinické projevy.

Při výskytu kašle, který nesouvisí se zřejmými důvody, je nutné vzít dítě k pediatrovi. Lékař se podrobně zeptá rodičů na stížnosti, provede vyšetření a naplánuje vyšetření. Na základě výsledků testu bude možné určit, proč se objevil patologický kašel. To vám umožní zahájit profilovou léčbu a odstranit nepříjemné symptomy.

Eliminujte možnost alergií

Vzhled symptomu bez zjevného důvodu je způsoben reakcí přecitlivělosti na látku. To platí zejména pro lůžkoviny, například kašel často dochází v důsledku polštáře dolů.

Vdechnutí cizího tělesa

Při silném útoku je nutné prozkoumat hrdlo, zda do něj spadne cizí předmět. Malé hračky tam mohou uvíznout a způsobit problémy s dýcháním. Rodiče by se měli snažit o jeho extrakci pinzetou. Pokud odstraníte záchvaty suchého kašle z dítěte v noci rychle selhává, musíte naléhavě zavolat sanitku. Pokud existuje riziko poškození krční tkáně cizím tělesem, neměli byste postup provádět sami - je lepší důvěřovat zdravotnickému pracovníkovi.

Vyskytl se bez jakéhokoliv důvodu.

Pokud dítě může kašlat bez vnějších důvodů, je nutné kontaktovat okresního pediatra a popsat stav. Byly zde nějaké stresové faktory, vyskytly se nějaké příznaky z jiných systémů - například příznaky trávení. Lékař nařídí vyšetření k určení příčiny symptomu. K přesnému stanovení diagnózy může vyžadovat další rady od jiných lékařů.

Co by se nemělo dělat s kašelem?

Během léčby je zakázáno používat hořčičnou omítku pro děti do 2-3 let. Ve vyšším věku se musí používat opatrně, protože použití přípravku může vést k alergické reakci na podráždění kůže.

Během záchvatů nelze léky používat nekontrolovatelně. Rodiče musí dodržovat doporučení lékaře. Nezaměstnujte se, protože to má vážné následky. Musíte se striktně řídit pravidly přijetí. Je důležité předávkování léky, zejména antibiotiky. Porušení schůzek vede k rozvoji nežádoucích reakcí. Abyste se vyhnuli komplikacím, musíte postupovat podle návodu k použití léku.