Co dělat, když během těhotenství teplota stoupne?

Zvýšení tělesné teploty každé osoby má vždy své vlastní důvody. A když jsou také těhotné. Jednou z mála je změna hormonálních hladin a termoregulace jako reakce na samotné těhotenství. Takové zvýšení teploty je znamením nové pozice ženy a kolísá v mezích subfebrilu. Teplota nemusí po dlouhou dobu klesat. Pokud jsou vyloučeny jiné důvody pro jeho zvýšení - nebojte se a nepřijměte žádná opatření.

Stává se, že v těle těhotné dochází k nějakému druhu zánětlivého procesu. Při registraci a později žena prochází řadou testů, které, pokud jsou k dispozici, tento problém odhalí.

Častěji je horečka během těhotenství příznakem akutních respiračních infekcí během těhotenství. A v tomto případě musíte začít s lékařskou konzultací. Je to lékař, který vám musí poskytnout správnou diagnózu a předepsat léčbu. Během těhotenství je léčba drogami extrémním měřítkem a vyžaduje zvláštní kvalifikaci. Při nízkých teplotách však lze domácí léčbu zcela zvládnout: během období epidemií a virů není poliklinika nejlepším místem pro těhotnou ženu.

Léčba bez drog - nejlepší během těhotenství

Pokud je teplota nízká - vezměte si oblíbený lék. Prvním z nich je hojné pití. Opravdu potřebujete hodně pít, ale kvůli své situaci buďte velmi opatrní: přebytek tekutiny může vést k nechtěnému opuchu. V prvním trimestru není obvykle důvod omezovat se na pití. Ve druhé a třetí fázi bude třeba kontrolovat množství spotřebované tekutiny.

Jako nápoj, sladký čaj s citronem, slabý odvar z heřmánku nebo Lípy, ovocné nápoje, maliny budou dělat. Mléko s máslem a medem velmi dobře pomáhá. Důležitá podmínka: pití by mělo být teplé, ale v žádném případě horké.

Když teplota stoupne (asi 38 stupňů), můžete si vařit bylinný čaj z malin bobule (2 lžíce), listy podběl (4 lžíce), a jitrocel (3 lžíce). Ale musíte to vzít jen jednu polévkovou lžíci čtyřikrát denně.

Další recept: 1 lžička jemně nasekané bílé vrby kůry, zalijeme 1 šálek vroucí vody, cool. Pijte 4x denně a 1 lžíci. Nebo si můžete udělat jehličnatý koktejl (i když byste to měli udělat předem). Rozdrťte 100 g mladých výhonků jedle nebo borovice a 50 g malinových kořenů. Složte ve skleněné nádobě, posypeme 100 g cukru. Doplňte 1 polévkovou lžíci vroucí vody, nechte jeden den a pak zahřívejte dalších 6-8 hodin ve vodní lázni. Nechte stát po dobu 2 dnů, zalijte výslednou jasnou malinovou šťávu. Skladujte na tmavém chladném místě a před jídlem si vezměte 1 až 4 lžíce.

Při teplotě během těhotenství se doporučuje otírání studenou vodou. Stejně jako chladné obklady na čele. A nezabalte - přehřátí je nyní k ničemu.

37 během těhotenství

Obsah:

Nový způsob života, změna stravy pro zdravější stravu a odpovědný přístup ke zdraví jsou důsledkem narození malého života v ženském těle. Myšlenky o dítěti a jeho pohodě v děloze se někdy stávají maniakálními a dokonce i mírné zhoršení vlastního zdraví může vyvolat paniku u těhotné ženy.

Nezvyklý výskyt během těhotenství je mírné zvýšení tělesné teploty na 37 stupňů. Nemoc v těle doprovázející tento jev vyvolává strach, protože v případě nemoci matky může embryo také onemocnět. Dnes se budeme snažit přijít na to, co dělat, když se teplota nastávající matky zvedne, z jakého důvodu se to stane a jak se dítě cítí, když je matka nemocná.

Může být teplota 37 známkou těhotenství?

Tato otázka se může zdát hloupá, protože zvýšená tělesná teplota v normálním stavu indikuje zánětlivý proces nebo boj proti viru, který je nepřijatelný během těhotenství. Skutečnost, že těhotenství je již důvodem zvýšení hladiny rtuti. To je dáno tím, že těhotná žena prochází rychlou restrukturalizací těla a poklesem úrovně přenosu tepla. Rychlost směnných procesů zároveň mění a v důsledku toho uvolňuje energii. V počátečním období, takový faktor jak zvýšená teplota není považována za patologii, navíc to je jeden z znamení pojetí nastal. Vedení četných lékařských studií, odborníci říkají, že teplota 37 je normální v časném těhotenství. Ale věnovat pozornost tomuto faktoru je stále nutné, protože hodnota teploměru kolem 37 ve druhém a třetím trimestru může indikovat přítomnost virového onemocnění.

Navíc, tělesná teplota každého jednotlivce a dokonce 36,6 není normální pro každou osobu. Proto by měl lékař, který vede těhotenství, zjistit skutečnost horečky, bez ohledu na to, jak dlouho jste těhotná.

Jaká je normální tělesná teplota během těhotenství?

Abychom pochopili, co je tělesná teplota během těhotenství normální, musíme si připomenout něco jako bazální teplota. Pro ty, kteří nevědí, připomínáme, že bazální teplota se měří ráno, rektálně. Graf hodnot bazální teploty v celém menstruačním cyklu není stabilní. Liší se od hodnot 36,4 až 37 stupňů a vyšších. To je způsobeno vlivem hormonu progesteronu na tělo. A právě tento hormon způsobuje zvýšení tělesné teploty během těhotenství. Růst je také ovlivněn oslabením imunity, která je doprovázena nástupem těhotenství kterékoli ženy. Mírné zvýšení hodnot rtuti během těhotenství je tedy normální, a to teplota od 37,2 do 37,4 stupně. Tento jev lze pozorovat jak ve druhém týdnu, tak ve 37. století. Takže pokud se nastávající matka necítí dobře a nejsou žádné jiné virové příznaky, pak s největší pravděpodobností není důvod k poplachu.

Studené během těhotenství

Snížená imunita může být důvodem, že tělesná teplota těhotné ženy mírně stoupá. Nezapomeňte ale, že oslabené tělo je náchylné ke všem druhům virů, které se během epidemií vznášejí ve vzduchu. Těhotenství trvá 9 měsíců, proto prožívá všechny sezónní zvláštnosti. V zimě je tělo vystaveno podchlazení a vypuknutí různých nachlazení a během teplých období se může přehřát na slunci, což může také vyvolat nárůst teploty. Zvláště nebezpečné z hlediska epidemií je období začínající v září a končící v dubnu. Pokud jsou všechny faktory onemocnění "přítomné": kašel, horečka, bolest v krku, pak bez ohledu na období, měli byste okamžitě navštívit lékaře nebo mu zavolat doma.

Mnoho těhotných žen, které zažívají horečku a jiné příznaky nachlazení, se obává, jak nebezpečné to může být pro dítě. V raných fázích, zvýšení teploty v důsledku nemoci závisí na povaze onemocnění a intenzitě jeho průběhu, takže vše, co zde závisí na včasné nalezené příčiny a správně předepsané léčby.

Ve druhém trimestru není zabavený virus tak nebezpečný, protože plod je nyní spolehlivě chráněn planetární bariérou. Skutečnost vysoké teploty však stále může ovlivnit prosperující vývoj. Faktem je, že tento příznak vyvolává rozvoj placentární insuficience, což komplikuje pronikání živin a kyslíku do plodu. Navíc je to ve druhém trimestru, kdy se dětský nervový systém aktivně vyvíjí a takové negativní faktory, jako je teplo, jsou extrémně nežádoucí.

Abyste se vyhnuli výše uvedeným negativním jevům, buďte opatrní v chladném období a postupujte podle několika jednoduchých pravidel:

 • Vyhněte se veřejným místům, kde je velký dav lidí.
 • Po procházce si důkladně omyjte ruce mýdlem.
 • Používejte vlastní hygienické potřeby.
 • Byt pravidelně čistěte.
 • Vzduch v místnosti, kde jste po většinu času.

Důsledky zvýšení teploty

Navzdory skutečnosti, že mírné zvýšení teplotních ukazatelů je považováno za normální, měl by si být lékař vědom, že jste tento příznak pozorovali během těhotenství. Zvláště důležité je okamžitě jít do nemocnice, pokud sazby vzrostly na 38,5 stupně. Bez ohledu na to, zda se nacházíte ve 2. týdnu těhotenství nebo na pátém místě, hodnota větší než 37 opakuje nebezpečí pro plod. Důsledky mohou být:

 • Placentární abrupce a v důsledku toho předčasný porod.
 • Otrava těla matky.
 • Poruchy ve vývoji centrálního nervového systému, mozku, tkání a svalů dítěte.
 • Na začátku období, v prvním trimestru, může být horečka příčinou potratu, proto by v žádném případě neměl zavřít oči.

Co dělat, když je během těhotenství teplota vyšší než 37 stupňů

Zvažte možnosti zvýšení teploty nad značku 37 stupňů zvlášť.

Pokud se tělesná teplota těhotné ženy zvýšila na 37,0, 37,1, 37,2, 37,3, 37,4, pak v nepřítomnosti jakýchkoli katarálních symptomů lze stav považovat za normální. Pokud však existuje alespoň jedno znamení, jako jsou bolesti těla, celková malátnost, bolestivost a bolest v krku nebo rýma, měli byste pozorovat pastelní režim a zavolat lékaře.

Když se tělesná teplota zvýší na 37,5, 37,6, můžeme hovořit o nemoci, a pokud příznak přetrvává několik dní, pak existuje pravděpodobnost chronické povahy onemocnění. Lékař to musí znát, kdo zjistí příčinu a předepíše vhodnou léčbu.

V případě horečky a zvýšení tělesné teploty těhotné ženy na 37,7, 38,0, by měla být snížena co nejdříve, protože tento stav matky může ovlivnit normální vývoj plodu. Akční algoritmus je popsán níže.

Nejdřív musíte zavolat lékaře. Je lepší neužít žádné léky, protože mnoho z nich je během těhotenství kontraindikováno. Pokuste se snížit teplotu podle níže uvedených lidových metod a počkejte na kvalifikovanou pomoc.

Ihned si všimneme, že zdraví dítěte může zachránit právě odmítnutí sebeobsluhy. Pokud je tělesná teplota 37,5 a vyšší, neměli byste užívat žádné léky, ale je lepší okamžitě se poradit s lékařem. Důležité je naléhavost pomoci. Pokud se horečka objevila v noci, pak musíte zavolat sanitku, aby vás odvezla do nemocnice, kde budou prováděny všechny diagnostické činnosti.

Pokud jste navštívili lékaře a příčina negativních symptomů byla bezpečně odstraněna, můžete použít některé z povolených metod snížení teploty. Lékaři umožňují během těhotenství užívat tyto lidové prostředky:

1. Čaj s citronem

Neexistují prakticky žádné kontraindikace pro takový nápoj, kromě toho, že citron ve velkém množství je spíše alergenní produkt. Proto i tento zdánlivě nevinný prostředek by měl být projednán s lékařem.

2. Zatlačte na hlavu

Chladný obklad vám pomůže relaxovat a mírně snížit hodnotu teploměru. Můžete to udělat s vodou nebo roztokem kyseliny octové v poměru 1: 1.

Maliny v čerstvé a sušené formě, stejně jako ve formě marmelády, je dovoleno těm, kteří netrpí alergiemi. Ve všech ostatních případech může tento nástroj zmírnit stav těhotné.

Léky by měly jmenovat lékaře. I když je při vysokých teplotách povoleno užívat paracetamolovou pilulku až do návštěvy lékaře. Tato antipyretika je nejúčinnější a je přijatelná pro těhotné ženy.

Přísně zakázáno

Ti, kdo brali aspirin jako antipyretikum před těhotenstvím, by si měli být vědomi toho, že při přepravě dítěte je to naprosto nemožné. Faktem je, že tento lék ztenčuje krev, což může vést k nevratným účinkům. Při předepisování léků lékař vždy zváží riziko pro plod a riziko pro zdraví matky. V tomto ohledu jsou jakékoliv léky předepisovány s maximální opatrností a schéma jejich přijetí během těhotenství je specifické. Proto si nemůžete nic vzít.

Snížená teplota u těhotných žen

Budoucí maminky mohou být upozorněny nejen zvýšenými indikátory teploměru, ale také snížením teplotních hodnot. Důvodem tohoto jevu je několik.

Za prvé, může být doprovázen fenoménem, ​​který je v raných stadiích poměrně běžný - toxikóza. Za druhé, snížení teploty může znamenat jakékoli endokrinní poruchy. Kromě toho se může vyskytnout nízká teplota v důsledku individuálních vlastností těla těhotné ženy, které se nikdy neprojevily v zajímavém postavení.

V případě toxikózy může být pokles teploty výsledkem dehydratace způsobené zvracením. Tento stav je odborníky pokládán za závažný a slouží jako základ pro hospitalizaci.

Snížení teploty může znamenat imunodeficienci nebo infekční onemocnění, což je také přímá indikace k tomu, aby se poradil se svým lékařem.

Pokud je teplota 37 dlouhá

Jak jsme zjistili výše, teplota nepřesahující 37,4 může být normální během těhotenství. Pod vlivem progesteronu přirozeně stoupá tělesná teplota těhotné ženy, což neznamená patologické příčiny. Hormon trvá po celou dobu těhotenství, takže teplota 37 let může přetrvávat několik dní, měsíců a dokonce celé období těhotenství.

Zvažovali jsme tedy hlavní důvody zvýšení teploty na úroveň 37 stupňů a vyšší během těhotenství. Všechny příčiny lze rozdělit na přírodní a neškodné, patologické a vyžadující neodkladný lékařský zásah. No, pokud se teplota zvýšila v důsledku účinků hormonálních změn nebo přirozeného poklesu imunity. V tomto případě se těhotná žena necítí dobře a další bolestivé příznaky. Nicméně je stále nutné informovat o tom lékaře, který vede těhotenství. Vzhledem k tomu, že tento faktor může být začátkem nemoci, poskytujete včasnou diagnózu a léčbu. Pokud se teplota výrazně zvýší a stav se zhorší, měli byste okamžitě zavolat lékaře a zajistit si odpočinek s bohatým pitím. S největší pravděpodobností vám lékař předepíše ústavní léčbu, kde budete vy a vaše dítě v bezpečí.

Autor publikace: Alexey Kulagin

Komentáře (37):

Řekněte mi prosím, moje třítýdenní období mě neublíží a teplota je 35,7 nebo 36, což je normální. Velmi znepokojený

Kristina, 2016-02-02 15:27:35:

Dívky! Před několika dny byla horečka. Teď mám 34 týdnů. Není to tak děsivé, ale po přečtení hororových příběhů téměř zpanikařených. Hrdlo s květem a přirozenou teplotou 37,7-37,9. (To je s přihlédnutím k oplachování, odvarů, nálevů malinového džemu.) Vzpomněla jsem si, jak někdo kdysi poradil lékařům, aby mi poradili, abych okamžitě opláchl ocet roztokem octa s onemocněním krku - měli byste zředit stolní ocet sklenicí vody. Ztráta, chuť rozhodně není moc. ale zázrak! Nálet je opravdu pokazil do očí. a po 15 minutách byla teplota již 36,7. Radím všem.

23 týdnů těhotenství v noci, teplota začala, nevím, co mám dělat. Velká bolest v hrudi. Kašel po dobu 3 dnů. Nevím, co mám dělat

Lydia, 2016-01-23 17:05:53:

Byl jsem nemocný, lékař předepsal léčbu, nechal jsem to, ale teplota je 37 let stará 4 dny, moje hlava bolí, moje zdraví s užíváním drog se nezlepšuje, stojím stále, jsem 5 měsíců těhotná, mám bolest v krku, jdu k lékaři znovu?

Maria, položte tuto otázku gynekologickému fóru.

Beru Jessovy pilulky, ale nějakou dobu mě ledviny nebo moje dolní záda začínaly bolet! Teplota 37,2! Hej! Před týdnem bylo bolestivé dotknout se hrudníku, před začátkem M. 6 balení (2 účinné a 4 prázdné) zůstalo v balení.

Laura, 2015-08-11 13:56:53:

Řekni mi, prosím, moje období přišlo 25. července, od 7. srpna mám tempo 37 nebo 37,4 bez jakýchkoliv příznaků. Co to znamená? Dnes, 11. srpna, se nic nezměnilo, tempo je stejné.

ELIZA, 2015-08-08 22:42:44:

Mám 19 týdnů, protože ráno t Bylo 37,1 a teď ve večerních hodinách ^ až t 37,8 Mám strach o dítě

Pro maliny a med, samozřejmě, je to pravda, ale to je jen v případě, že neexistuje žádná allegria. Nikdy jsem na tyto produkty neměl alergii, ale nedávno jsem začal vylévat maliny; kus cukru nebo chleba 3x denně. Piju čaj, jíst citron, ale znovu, pokud není citlivost na citrusy. NEPOUŽÍVEJTE ZVÍŘATA. ) PRO VÁŠ SAMOU BABY)))) je dobré, aby každý nosil a porodil pevně))))

Dívky dnes dopadly na teplotu 38,0-38,1. Všichni se snažili a všechny odpadky kromě malin. Vaření malin, můžete přidat med a pití. Ale nevaří se s vařící vodou, ale 80 stupňů a přidáte med, když se infuze zahřeje. 1,5 hodiny a výsledek na obličeji. A předtím, než byla v ní po dobu 5 hodin trápena dítětem s teplotou 37,6-37,9. Viděl hojně teplou infuzi, ale jednoduše z čaje, jablek, bobulí. Už chtěl zavolat sanitku. Zapomněl jsem říct, že moje teplota je způsobena bolestmi v krku. Samozřejmě každých 30 minut opláchl.

Catherine, 2015-04-17 18:17:03:

Opravte chybu v článku. Žádná síla ke čtení (

Valeria, 2015-03-21 12:55:38:

11-12 týdnů. Teplota 40. Lékaři říkají pití Noshpu a Paracetamol. Jaký nesmysl. Nevím, co mám dělat. Obávám se.

ženy, jsi bláznivý chtoli? Pokud je úzkost, jděte k lékaři, a nečekejte, že někdo vám odpoví podle článku. Blok pro komentování článku, nepožadující hloupé otázky!

Můj hrudník bolí, jsem velmi citlivý, teplota je zvýšená 31.1 Sutra měří teplotu více než 38. Mohu být těhotná?

Dívky, nikdo na vaše otázky neodpověděl, nevšiml si?

Dobrý den, jsem 23. týden těhotenství. Dva dny mi bolí hrdlo, dnes se teplota zvýšila o 37,4.

Dobrý den, mám gestační věk 30 týdnů a teplotu 37,7 I kašel. Co dělat? Jak to ovlivní plod?

Dobrý den, mám 7 týdnů těhotenství a teploty skoky z 36,8 na 37,2, lékaři nastavili rsi, protože nos byl kašel. 10 dní, zvýšené lycaetae, i když říkají, že je obvykle předepsáno antibiotikum pro viprofen a nevím, co dělat, protože ovlivňuje mé dítě.

Dobrý den, mám 7 týdnů těhotenství a teploty skoky z 36,8 na 37,2, lékaři nastavili rsi, protože nos byl kašel. 10 dní, zvýšené lycaetae, i když říkají, že je obvykle předepsáno antibiotikum pro viprofen a nevím, co dělat, protože ovlivňuje mé dítě.

A pro mě naopak s teplotou 37,3 uzavřeli nemocnici pro ARVI, říkali - to je normální teplota během těhotenství! A dodali, že rýma je také normální! Lékař to řekl - že jste překvapeni, že imunita je snížena během těhotenství!

No, a máme lékaře! Mám 37 týdnů. Z tohoto důvodu nemám pobyt v nemocnici SARS. I když vědí, že jsem v pozici

Proč se lidé oklamají? Neexistuje žádná odpověď.

Dobrý den! Jsem v 8. týdnu těhotenství, teplota je 37,5 ° C. Mé dítě je nemocné 3 roky s planými neštovicemi, čtvrtý den, piju duphaston, svíčky se ulevují.

Dobrý den! Jsem v 8. týdnu těhotenství, teplota je 37,5 ° C. Mé dítě je nemocné 3 roky s planými neštovicemi, čtvrtý den, piju duphaston, svíčky se ulevují.

Dobrý den! Mám 3 měsíce těhotenství. Teplota je 37 a 2. No, nezdálo by se, že by to bylo chladno.

Mám 4 týdny těhotenství a teplota je 37 a 3. Neexistují absolutně žádné známky nachlazení, lékař předepsal svíčky, které byly urozhestan.Může to být z progesteronu?

Tatyana, 2014-12-12 15:57:05:

Dobrý den, jsem těhotná, 17 týdnů, třetí den je teplota 37, je zde napětí na to, jak se léčit a jak to může ovlivnit plod.

Anyplace., 2014-12-09 21:05:48:

Nápověda Teplota 37,3-37,5, nevím, zda těhotná nebo ne. Měsíční zpoždění na 4 dny. Před začátkem cyklu byly exkrementy vonící rybami, v den, kdy se začaly zastavovat, ale nejsou měsíce. Testováno se starými metodami (jód, pokud si myslíte, že ukázal, že nebyl těhotný) Můžu být těhotná nebo prostě selhat?

Dobrý den! Mám období 6 týdnů, teplota je 37,37,3, prosím, řekněte mi, je to dobré? Lékař řekl, že je to normální.

Ahoj všichni, mám takovou otázku, moje hrudníkové bolesti, to se zvětšilo, po pohlavním styku to dramaticky zmlklo a krevní sraženiny vyjdou, ne moc, pomyslel jsem si měsíčně, ale ráno se všechno zastavilo, nevolnost, tělesná teplota od 37,0 do 37,3. V dopoledních hodinách 37.3, dnes 37.0.test ještě neučinil, protože si myslím, že je to příliš brzy, měsíční období by mělo začít 6. září. Stručně řečeno, myslím, že ena těhotenství, nebo je to stále selhání?

Dobrý den Jsem pět měsíců těhotná a mám zima. Teď mám několik dní teplotu 37,5 ° C. co dělat

Catherine, 2014-09-10 19:54:05:

Dobrý den! Jsem teď 5 měsíců těhotná. Mám také dítě, které nedávno mělo chřipku. Po tom, moje teplota vzrostla na 37,5 a stoupá dál, řekni mi, jestli ji potřebuju zastřelit a jak může ovlivnit dítě?

Moje matka má horečku ve 4 měsících těhotenství a obávám se, že co se stane s matkou a matkou

Mám přesně 37 °, ale test není 1 proužek

Zumrud doporučuji, abyste pili hindské cust, to pomáhá, a zachránit ovoce, a úplně léčí zápal plic, podívejte se na internetu, jak bledý je, jsem první a naposledy na těchto stránkách, takže nebudu vidět žádné další komentáře, a kde si můžete koupit v Rusku nevím

Dobrý den Teď mám 12 týdnů těhotenství, od 5 týdnů pravidelně ve večerních hodinách teplota stoupá na 37,3.. Po dobu 10 týdnů jsem byl diagnostikován pneumonií a cefazalin byl pricked, tablety ravomycinu a já jsem byl podáván imunogulín.Za tři dny po propuštění, teplota byla 37,5 - 37,7 a rýma co dělat? pomozte prosím!

Těhotenská teplota - příčiny nízkých a vysokých hodnot v časném nebo pozdním období, léčba

Čekací doba na narození dítěte je pro nastávající matku velmi alarmující a vzrušující. Během těhotenství se ženy snaží pečlivě sledovat svůj stav a každou odchylkou od normy začínají vydávat poplach. Změna tělesné teploty se často stává důvodem ke znepokojení, což není ve všech případech odůvodněné.

Jaká je teplota během těhotenství

Jednou z hlavních charakteristik, které jsou ukazateli stavu celého organismu, je tělesná teplota. Rozsah výkyvů tohoto ukazatele, definovaný jako "norma pro zdravého člověka", je od 35,5 do 37 stupňů. Termoregulace (udržování hodnot teploty v normálním rozmezí) se provádí autonomně za účasti hormonů produkovaných štítnou žlázou nebo pohlavních žláz (méně často). Z lékařského hlediska by se teplota těhotné ženy neměla lišit od typických ukazatelů zaznamenaných v normálním stavu.

V praxi často dochází ke zvýšení teploty během těhotenství, které lékaři považují za přirozené. Úprava změn v termoregulaci je spojena s procesy probíhajícími v těle během oplodnění vajíčka. V průběhu gestačního období lze pozorovat kolísání teploty pod vlivem řady faktorů. V některých případech není změna ukazatelů kritická, v jiných to naznačuje určitý druh nesrovnalostí, proto je důležité neustále sledovat dynamiku.

Důvodem k obavám při porodu je překročení mezí rozsahu teplotních standardů v jednom směru nebo v jiném o 0,5 stupně. Pokud jsou výsledky axilárních měření (měřicí přístroj umístěny v podpaží), nastavte teplotu z 37,5 ° a nad nebo 35 ° a níže - okamžitě vyhledejte lékaře. Změna v termoregulaci může nastat rychle, takže očekávání nezávislé normalizace stavu je velmi nebezpečné pro zdraví budoucí matky i dítěte.

V raných fázích

Když se v těle ženy objeví těhotenství, začnou se objevovat kardinální transformace. Prioritní změny se týkají hormonálních hladin - významně se zvyšuje produkce antiandrogenních (inhibujících produkci mužských pohlavních hormonů) progesteronu. Tento hormon má stimulační účinek na střed termoregulace, který je doprovázen zvýšením tělesné teploty o 0,5–0,8 stupně. Normální teplota progesteronu během těhotenství v časných stádiích (v 1 trimestru) se pohybuje od 36,6 do 37,4 stupně.

Od druhého trimestru, počínaje dvanáctým týdnem těhotenství, se postupně snižuje aktivita progesteronu a termoregulační indexy klesají na typické hodnoty. Nedoporučuje se nezávisle určovat příčiny změn teplotní rovnováhy, i když zdravotní stav zůstává normální. Závěr o přítomnosti nebo nepřítomnosti odchylek od normy by měl lékaře pouze sledovat těhotnou ženu.

Později

Poslední trimestr těhotenství je přípravnou fází pro narození dítěte. Organismus budoucí matky se již zcela restrukturalizoval a přizpůsobil současnému stavu. Během tohoto období dochází k vzácným výkyvům v biomarkerech (indikátory stavu všech systémů) jen zřídka, ale jejich vzhled je nebezpečnější a je pravděpodobnější, že bude signalizovat porušení. Teplota během pozdního těhotenství (od dvacátého týdne) by měla být v rámci standardu pro hodnoty zdravého člověka (ne vyšší než 37,5 stupně).

Během celého období porodu je žena vystavena vnějším i vnitřním faktorům, proto nejsou vyloučeny krátkodobé změny teplotních hodnot. Zvýšení teploty na subfebrilní indexy (až 38 stupňů) nebo pokles pod 36 stupňů není známkou vážných odchylek, pokud je tento stav rychlý a není doprovázen zhoršením celkového stavu. Významný nárůst teplotních hodnot je často pozorován bezprostředně před nástupem porodu.

Zvýšená teplota během těhotenství

Centrem termoregulace je zodpovědnost za udržování tělesné teploty v rozsahu hodnot nezbytných k zajištění normálního průběhu všech fyziologických procesů. Hlavní složkou termoregulačního systému je hypotalamus (oblast středního mozku). Regulace spočívá v přenosu nervových impulzů na citlivé receptory umístěné v žlázách s vnitřní sekrecí. V závislosti na konkrétních podmínkách jsou zahrnuty mechanismy, které jsou zaměřeny na posílení nebo oslabení výroby tepla (výroba tepla v těle).

Hypertermie (zvýšení teploty) je způsobena specifickými látkami pyrogeny v reakci na nepříznivé endogenní nebo exogenní faktory. Tento proces se nazývá „ochranná reakce těla“ a zajišťuje ochranu vnitřního prostředí před pronikáním patogenních mikroorganismů. Během těhotenství je hypertermie nebezpečím pro plod, zejména v raných fázích jeho vývoje (až 12 týdnů).

Ne všechny případy zvýšených teplotních hodnot působí jako nepříznivý faktor ovlivňující vyvíjející se embryo. Zvýšení teploty během časného těhotenství se může objevit v důsledku přirozených příčin, mezi které patří:

 • zvýšená produkce progesteronu;
 • fyziologická imunosuprese (imunosuprese) nezbytná pro normální přilnavost oplodněného vajíčka ke stěně dělohy.

Pokud hypertermie přetrvává déle než 3 dny, může to vést k nebezpečným komplikacím, které ohrožují vývoj plodu a zdraví těhotné ženy. Nebezpečné příznaky patologických procesů probíhajících v těle, které jsou podněty termoregulačního centra, jsou:

 • rýma;
 • kašel;
 • zimnice, horečka;
 • bolest v krku;
 • celková slabost, bolesti těla;
 • dyspepsie (zhoršená žaludeční aktivita, bolest v epigastrické oblasti, nevolnost, zvracení);
 • porušení křesla (průjem, zácpa);
 • výrazné bolesti hlavy.

Důvody

Fyziologická odezva ve formě zvýšené produkce tepla nastává v reakci na působení dráždivých faktorů, kterými mohou být buď zvýšená produkce progesteronu, nebo zánětlivá nebo infekční onemocnění. Ve všech fázích těhotenství je důležité včas identifikovat vývoj patogenních procesů, aby se vyloučil jejich vliv na organismus budoucí matky a jejího dítěte. V důsledku těchto patologií může dojít ke zvýšení teplotních parametrů, které nesouvisí s fyziologickými procesy:

 • akutní respirační onemocnění a virové infekce (ARI a ARVI);
 • chřipka;
 • onemocnění dýchacího ústrojí (laryngitida, bronchitida);
 • otrava jídlem (intoxikace, toxikóza);
 • střevní infekce;
 • zánětlivé procesy probíhající v pánevních orgánech nebo ledvinách (cystitida, pyelonefritida atd.);
 • dysfunkci štítné žlázy nebo jiné endokrinní žlázy;
 • patologie genitourinárního systému infekční povahy (například toxoplazmatická infekce);
 • hypertonus dělohy;
 • atypické alergie;
 • funkční poruchy kardiovaskulárního systému.

Většina z těchto onemocnění je doprovázena charakteristickými symptomy, jejichž přítomnost potvrzuje přítomnost patologií, ale některá onemocnění jsou v prvních stadiích asymptomatická. Herpes virus, cytomegalovirus a Kochovy tyčinky (původce tuberkulózy) představují vážné ohrožení plodu, ale jejich přítomnost v těle nemusí být delší dobu. Při absenci specifických projevů těchto onemocnění je jediným znakem, který ukazuje probíhající proces onemocnění, hypertermie.

Hranice mezi normou a patologií, ve které dochází k nárůstu teplotních ukazatelů, je termoneuróza. Tento termín se používá k označení fenoménu, kdy hodnoty teploty během těhotenství jsou v rozmezí 37,2–37,4 stupně, zatímco pohoda ženy je stabilní. Příčinou vzniku termoneurózy může být trvalé fyzické nebo kognitivní (mentální) přetížení, prodloužený stres, vyčerpání nervového systému.

Pokud se v raných fázích, zvýšení úrovně termoregulace na 37-37,5 stupňů je považován za normální jev spojený s přirozeným procesem inhibice imunity a zvýšení produkce progesteronu, pak, počínaje druhým trimestrem, tento stav je považován za známku odchylky. Teplota 38 během těhotenství kdykoliv vyžaduje pečlivou diagnózu a identifikaci příčiny zvýšení, protože procesy, které vyvolávají hypertermii, jsou plné nebezpečných komplikací.

Co je nebezpečné

Nadměrné hromadění tepla v těle těhotné ženy je doprovázeno porušením metabolismu. Ztráta tekutin a minerálních solí je nebezpečná pro budoucí matku vzhledem k tomu, že takový proces vede ke zhoršení krevního oběhu a snížení množství kyslíku vstupujícího do mozku. Výsledkem biomarkeru se zvýšenou teplotou jsou křeče a synkopa. Křečovitá kontrakce svalů dělohy v časných stádiích (až 4 týdny) je nebezpečně spontánní potrat (potrat) a v pozdních obdobích - předčasným porodem.

Porušení metabolismu bílkovin, ke kterému dochází během hypertermie během těhotenství, je spojeno s rizikem zvýšené trombózy. Uzavření červených krvinek (slepených dohromady v důsledku zhoršené syntézy aminokyselin) cév placenty zabraňuje dodávání esenciálních látek do plodu. Následky tohoto stavu, ke kterému došlo během prvního trimestru těhotenství, mohou být:

 • tvorba malformací (mentální retardace, srdeční vady, kraniální kýly);
 • poruchy centrálního nervového systému;
 • deformace struktury lebky, kostí obličeje (např. tvorba vrozeného "rozštěpu rtu" a "vlčího ústa");
 • porušení tvorby mozkových struktur;
 • nedostatečné rozvinutí končetin, orgány zraku (mikroftalmie).

Po 14. týdnu je fetální orgán (placenta) již plně vytvořen a chrání plod před faktory způsobujícími hypertermii. Ochranná schopnost placenty je vyhlazení negativních účinků patogenních prvků a ne zcela od nich izolována. Zvýšení teploty ve 2. a 3. trimestru těhotenství je méně pravděpodobné, že vede k zhoršenému vývoji plodu, ale nevylučuje riziko infekce dítěte a rozvoj hypoxie.

V pozdních obdobích těhotenství (od 30. týdne) ohrožuje nastávající matka s minimálními odchylkami teplotních hodnot od normy vzhůru i komplikace ze srdce, cév a centrální nervové soustavy. Vysoká teplota během těhotenství ve 3 trimestrech může vést k nebezpečnému stavu pro ženu - předčasné oddělení placenty. V některých případech je zvýšená aktivita termoregulačního centra v pozdějších obdobích (několik dní před porodem) normální fyziologický proces, což je však vzácný jev.

Teplota během těhotenství - proč jsou nebezpečné hodnoty, léky a lidové prostředky

Při přepravě dítěte bude žena dbát zvýšené opatrnosti, aby se neublížila, protože to může mít nepříznivý vliv na zdraví nejen její, ale i plodu. Navíc, ne každý lék může být používán během tohoto období. Nicméně, teplota během těhotenství ne vždy ukazuje přítomnost nemoci, například, nic nemůže být děláno s tím v časných trimesters - toto ukazuje, že ženské tělo začalo aktivně zvyšovat úroveň progesterone.

Jaká je teplota?

Pro získání spolehlivých údajů jsou lékaři lékaři poučeni, aby změřili tělesnou teplotu nikoliv obvyklým způsobem - v podpaží, ale v ústech, tříslech nebo řiti, a to by mělo být provedeno v klidu. Tato teplota se nazývá bazální. Může být první známkou těhotenství. Její rozvrh umožňuje posoudit fázi ženského menstruačního cyklu, odhalit přítomnost ovulace nebo abnormalit v endokrinním systému.

Jaká je teplota během těhotenství

Při pravidelném měření bazální teploty můžete určit začátek těhotenství v nejranějších termínech. Normálně, ve druhé fázi menstruačního cyklu, to by mělo být pod 37 stupňů, ale pro většinu žen je udržována kolem 37,4-37,5 stupňů. Tento indikátor začíná klesat 1-2 dny před nástupem menstruace nebo v prvních dnech. Tělesná teplota během těhotenství v raných stadiích zůstává stejná, i když ženský kalendář indikuje nástup menstruace. K tomu dochází, protože hladiny progesteronu se v ženském těle postupně zvyšují.

Nafouknutá data ve druhé fázi menstruačního cyklu jsou považována za normální a je to způsobena aktivní produkcí důležitých hormonů, čímž se připravují stěny dělohy pro možnou implantaci embrya. Počínaje přibližně čtvrtým týdnem, při měření ukazatelů, lze pozorovat jejich klesající tendenci. V pátém nebo šestém měsíci se plán plně vrátí do normálu a zůstane tak až do konce těhotenství.

Může být během těhotenství teplota

Snížená imunita, změny hormonálního pozadí budoucí matky, klimatické podmínky, přepracování nebo těžké stresy jsou častými důvody, proč je teplota v prvních týdnech těhotenství zvýšena. Kromě toho, pokud byla koncepce neplánovaná, může to znamenat, že se dítě brzy objeví ve vašem životě. Normální hodnota tělesné teploty u těhotných žen by měla být do 37 stupňů a tento jev je vždy krátkodobý.

Zvýšená teplota

Pokud však stupnice teploměru náhle vzrostla nad značku 37,5 - stojí za to se obávat a kdykoliv. Zvýšení teploty během těhotenství v raných stadiích indikuje nástup zánětlivého nebo infekčního onemocnění a ohrožuje potrat. S horečkou v posledním trimestru to může nepříznivě ovlivnit život a zdraví nenarozeného dítěte. Z těchto důvodů byste neměli odložit návštěvu u lékaře.

Důvody

V každém případě, s výskytem horečky nebo jiných obskurních symptomů, je lepší se poradit s lékařem a zjistit příčinu tohoto jevu. Nejběžnější jsou:

 • SARS nebo chřipka. Teploměr může dosáhnout až 39 stupňů. Zbývající symptomy nachlazení jsou slabost v těle, zimnice, pálení v očích, kašel nebo rýma.
 • Bronchitida, laryngitida nebo jiná onemocnění dýchacího ústrojí. Doprovázet těhotenství s příznaky horečky, jako je kašel, lechtání nebo bolest v krku.
 • Poruchy v práci endokrinní žlázy přinášejí zvýšení chuti k jídlu, zatímco ztrácí váhu, narušují emocionální pozadí (slznost nebo podrážděnost), zvyšují teplotu na 38 stupňů.
 • Střevní infekce jsou obvykle doprovázeny dalšími příznaky: abnormální stolicí, horečkou, nevolností nebo zvracením.
 • Nemoci močových cest nebo ledvin - cystitida, pyelonefritida. Častější u těhotných žen ve druhém nebo třetím trimestru. Kromě horečky, tam může být nagging bolest v dolní části zad, bolestivé močení.
 • Dětská infekční onemocnění - spalničky, lupus, plané neštovice mohou také způsobit zimnici. Všechny tyto infekce jsou doprovázeny vyrážkou na těle, silnou horečkou a slabostí.
 • Dalšími příčinami jsou alergické reakce, stres, fyzické přetížení, časná toxikóza, přítomnost mimoděložních těhotenství nebo zánětlivých onemocnění vnitřních orgánů.

Co je nebezpečné

Teplota je považována za ohrožující u těhotných žen, která vzrostla nad 38 stupňů a trvá déle než tři dny bez pádu. Právě taková rezistence může způsobit různé nepříznivé účinky na zdraví dítěte. V tomto případě gynekologové argumentují, že musíte být zvlášť opatrní v období od 4 do 14 týdnů těhotenství. V této fázi může horečka způsobit potrat, potrat nebo smrt embrya před tím, než je připojena ke stěnám dělohy.

V dalších fázích těhotenství bude zvyšování stupnice teploměru nad tuto značku nebo přítomnost nebezpečných infekcí znamenat různé mutace a malformace dítěte. Nejpravděpodobnější jsou takové vady:

 • mentální retardace;
 • vrozená kýla, syndrom těsného žaludku a jiné poruchy ve vývoji přední stěny břicha;
 • cévní a srdeční vady;
 • nedostatečný rozvoj končetin, zejména prstů, nohou a rukou;
 • porušení struktury lebky obličeje;
 • existují problémy s vizí.

Navíc, vzhledem k vysoké teplotě, je krevní srážení matky narušeno, což často vede ke zvýšené trombóze. Odtržený trombus může ucpat krevní cévy v placentě, což povede k hladovění kyslíku nebo intrauterinní smrti dítěte - vynechání potratu nebo vyvolání potratu. Ve třetím trimestru těhotenství může teplota vyvolat předčasný porod.

Měl bych sestřelit

Na základě výše uvedeného můžeme konstatovat, že pokud je stupnice teploměru blízko úrovně 37-37,5, pak byste neměli srazit teplotu dolů - je v normálním rozsahu. Toto tvrzení je však platné pouze v časném těhotenství. V posledním trimestru jsou jakékoliv drobné změny v normě považovány za patologii a mohou vyvolat závažné komplikace až po hrozbu ukončení těhotenství.

Jak srazit

Hypertermie - ochranný mechanismus organismu v boji proti všem druhům virů a infekcí. S menším zvýšením, které neovlivní celkový stav ženy, a absence dalších příznaků virových infekcí, lékaři doporučují čekat s aktivní léčbou. Jinak se neobejdete bez speciálních antipyretik. Vzhledem k tomu, že většina léků má mnoho kontraindikací, pouze lékař může rozhodnout, co sníží teplotu během těhotenství. Bez jeho rady můžete:

 • Máte-li příznaky ARVI nebo jiných virových onemocnění, pijte tabletu Paracetamol, ale nezapomeňte, že dlouhodobé užívání tohoto léku může nepříznivě ovlivnit ledviny a játra, jakož i způsobit dysfunkci krve. Paracetamol můžete pít maximálně 4krát denně.
 • Užívejte vitaminy a imunostimulační látky, které nejsou kontraindikovány u těhotných žen, například lék Viferon.
 • Bez doporučení lékaře nesmí brát žádná antibiotika, antifungální a antivirotika. Aspirin, často používaný jako febrifuge, je také zakázán. Tento lék je zvláště nebezpečný v prvním trimestru, kdy se tvoří orgány a tkáně plodu.

Lidové metody

Vzhledem k tomu, že většina aktivních složek léků spolu s průtokem krve může proniknout do plodu, je vhodné se v domácnosti uchýlit k ne-lékovým metodám léčby. Pokud netrpíte onemocněním ledvin nebo preeklampsií, abyste zabránili další intoxikaci, měli byste pít co nejvíce teplé nebo horké tekutiny. Může to být teplé mléko nebo speciální čaje s mátou, citronem, medem, malinami, které používáte k léčbě nachlazení nebo virových infekcí.

Horké koupele a obal v dece jsou kategoricky kontraindikovány. Mohou reflexně zvýšit tón dělohy, vyvolat předčasný porod nebo potrat. Místo toho je lepší otřít vlhkým hadříkem navlhčeným v roztoku 1,5% octa a vody. Odpařování vlhkosti z povrchu kůže zvýší přenos tepla a sníží tělesnou teplotu.

Nízká teplota

Hypotermie je stav těla, ve kterém jsou procesy přenosu tepla urychleny. Nízká teplota během těhotenství je významným důvodem pro pohotovostní návštěvu u lékaře. Snížení teploty pod 36,6 stupně může způsobit celkovou slabost, silné bolesti hlavy, závratě a zákal vědomí, dokonce i mdloby. Takové termoregulační poruchy zvyšují pocení a nepříznivě ovlivňují průběh těhotenství.

Důvody

Tento jev u těhotných žen se často vyskytuje v raných stadiích. Důvodem snížení bazální teploty může být:

 • individuální vlastnosti ženského těla - za takových okolností se nebojí;
 • kolísání hladiny cukru v krvi;
 • přepracování, fyzická námaha;
 • hormonální změny;
 • nedostatečná produkce hormonu progesteronu;
 • rozvoj anémie z nedostatku železa;
 • poruchy v endokrinním systému;
 • nedostatek živin a vitamínů v těle;
 • pozdní toxikóza, na pozadí obecné intoxikace těla.

Jak se léčit

Pokud příčinou tohoto jevu není žádná choroba nebo narušení vnitřních systémů těla, léčba nízké teploty konečníku je jednoduchá - následuje obecný denní režim. Je důležité, aby těhotná žena jedla správně a různorodě, měla dostatek spánku a trávila spoustu času venku. I zde je důležité zvolit bezpečnou léčbu. Nízká bazální teplota může být normalizována pomocí následujících tipů:

 • Chcete-li zlepšit stav, můžete se přihlásit na gymnastiku nebo jít do bazénu.
 • Zvýšit teplotu pomáhá silný vařený čaj s cukrem nebo medem.
 • Váha teploměru stoupá po opití zázvorového nápoje, ale pokud tato kořenová zelenina není podle vaší chuti, nahraďte ji řepou nebo mrkvovou šťávou.
 • Tak, aby budoucí dítě netrpí poklesem teploty dále, vezměte si vitamínové komplexy.

Těhotenství teplota: co dělat

Budoucí matky se vždy starají o své zdraví, protože stav dítěte závisí na tom. Vnitřní změny, ke kterým došlo v průběhu tohoto období u ženy, vyvolávají mnoho otázek. Co znamená zvýšení tělesné teploty během těhotenství a zda se bojíš?

Teplota jako znamení těhotenství

Obvykle je zvýšení tělesné teploty vnímáno jako stav onemocnění, což naznačuje zánětlivý proces. Proto mnoho žen se strachem vnímá horečku během raného těhotenství.

Nicméně teplota 37 během těhotenství je zcela normální, reakce těla na změnu hormonálních hladin. Vzhledem ke změnám v těle těhotné ženy jsou termoregulace a metabolické procesy odlišné. Je plná mírného zvýšení teploty na několik týdnů. Kolísání tělesné teploty je platné v rozsahu 37,2 až 37,4 stupně.

Stojí za to zvážit, že teplota 37 je normální v časném těhotenství, a ve druhém a třetím trimestru může být již hrozícím příznakem. Nezapomeňte informovat svého lékaře o kolísání teploty. Vzhledem k tomu, že míra 36,6 stupně je relativní, musí odborník, který vede těhotenství, pochopit, které značky na teploměru jsou pro vás kritické.

Teplota a chlad během těhotenství 1

Pokud je tělesná teplota během těhotenství doprovázena charakteristickými symptomy nachlazení, zavolejte lékaře. Těhotenství je spojeno s oslabením imunitní ochrany těla, takže nastávající matka se stává velmi náchylnou k virům, bakteriím a výkyvům teploty vzduchu. Hypothermia a přehřátí jsou docela schopné způsobit horečku u těhotné ženy. Proto by žena v pozici měla chránit své tělo před mrazivým větrem a před přímým slunečním zářením. K ochraně sebe a plodu před virovými a bakteriálními chorobami můžete použít nejjednodušší pravidla:

● Vyhněte se přeplněným místům.

● Po chůzi si umyjte ruce.

● Nezapomeňte na pravidla osobní hygieny

● Vzduch a čištění bytu včas.

Co hrozí zvýšením teploty 1

Teplota 37 během těhotenství v raném stádiu není pro plod nebezpečná. Další věc je vysoká teplota během infekce: to může způsobit problémy s přenosem živin a kyslíku přes placentu (membrána) k dítěti, narušit vytvoření centrální nervové soustavy. Onemocnění, doprovázené teplotou 38 stupňů (a v pozdních obdobích - 37,5), může ohrozit samotné těhotenství, což způsobuje přerušení placenty a předčasný porod, intoxikaci (otravu), potrat.

Studie ukázaly, že zvýšení teploty u těhotných žen během prvního trimestru zdvojnásobuje riziko defektů plodu. Lékaři se domnívají, že riziko může být sníženo použitím antipyretik a vitamínů obsahujících kyselinu listovou. Vysoké teploty v matce během porodu mohou způsobit křeče u novorozence, ochrnutí a další hrozné následky.

Vysoké teploty u těhotných žen musí být sníženy kvůli hrozbě fetálních komplikací. Nečekejte, až se horečka změní na horečku, okamžitě zavolejte lékaře.

Co dělat, když je teplota již vyšší než 37 2

Pokud teplota u těhotné ženy nepřekročí hodnotu 37,4 a není doprovázena jinými rušivými příznaky, stav nevyžaduje vnější zásah. V přítomnosti svalových bolestí, bolestí v krku, rýmy a nevolnosti byste neměli dlouho přemýšlet. Teploměr může rychle vylézt nahoru, takže potřebujete odborné rady. Pokud se teplo v noci nebo ve večerních hodinách nepozorovalo, zavolejte sanitku, zpoždění může být drahé.

Při čekání na příchod lékaře sledujte teplotu: nemůžete dovolit, aby teplota vzrostla nad 38 stupňů, jinak hrozí vážné ohrožení zdraví plodu. Je důležité si uvědomit, že většina léků je kontraindikována pro použití během těhotenství, zejména aspirinu.

K odstranění horečky použijte následující metody:

1. Pijte více tekutin. Čaj s limetkovým květem, malinou nebo citronem je dobrý nápoj. Nezapomeňte, že většina bylin, jako jsou drogy, mají silný vliv na tělo a při nachlazení během těhotenství můžete použít pouze velmi malou sadu „bezpečných“ rostlin: heřmánku, lipy, dogrose.

2. Vložte vodní obklady. Chladný obklad s vodou pomůže jemně odstranit teplo.

Chcete-li diagnostikovat a předepisovat léky by měl lékař, pokud jste sebrali ošetřujícího lékaře, viz seznam klinik zde. Nepřekračujte předepsané dávky a čas přijetí, dávejte pozor na předepsané léky. S výhradou pravidel přijímání takové zacházení nepoškodí dítě.

Nízká teplota během těhotenství 3

K této situaci dochází u žen trpících toxemií (nevolnost, horší ráno). Vzhledem k častému zvracení mohou těhotné ženy zahájit dehydrataci doprovázenou snížením teploty. Tato podmínka nemůže být ignorována, takže těhotná žena může být odkázána na lůžkovou léčbu.

Někdy pokles teploty indikuje hormonální poruchy, nedostatek imunity nebo infekční onemocnění. Nezapomeňte včas informovat svého lékaře o jakýchkoli neobvyklých stavech, abyste včas zabránili nebo vyléčili počáteční onemocnění.

A konečně, mírně nižší teplota může být jednoduše individuálním rysem organismu, který reaguje svým způsobem na těhotenství. Nicméně spoléhání se pouze na tuto příčinu nestojí za to - konzultace s lékařem je stále nutná.

Co dělat, když je teplota 37 dlouhých 3

Aktivní účinek těhotenského hormonu progesteronu, který zvyšuje tělesnou teplotu, pokračuje během těhotenství, takže mírné zvýšení teploty může přetrvávat po dlouhou dobu. Těhotné ženy musí být citlivé na zdravotní stav a při prvním výskytu nepříjemných příznaků a zvýšení teploty se poraďte s lékařem.

Každé těhotenství je jedinečné a vyžaduje pečlivé sledování. Nebojte se objevit „maminku v panice“, vyžadující lékařskou pomoc při zvedání teploměru, protože zdraví vašeho dítěte závisí na vás. Je mnohem lepší mýlit se v negativní prognóze, než zmařit vývoj nemoci.

 • 1. Kuzmin V.N. Problém viru chřipky H1N1 a charakteristika onemocnění u žen během těhotenství // Ošetřující lékař. - 2010. - T. 1. - s. 66-8.
 • 2. Svirskaya E.V. Deník budoucí matky. Těhotenství den co den. - SPb. Peter Publishing House, 2014. str. 87-89
 • 3. Schaefer K. Léčba během těhotenství a kojení. - Logobooku. ru, 2010. s. 179-180

Přečtěte si také

Rychlost hCG po celé týdny - vaše bezpečné těhotenství

HCG je lidský choriový gonadotropin, speciální hormon, který se vyrábí ve velkém množství u žen při užívání.

Příčiny neplodnosti u ženy: Sentence nebo Obtížnost

Co by mohlo být přirozenější než touha mít děti.

Tímto potvrzuji, že jsem plně seznámen s Pravidly zpracování osobních údajů na internetových stránkách společnosti Abbott, text je mi zcela jasný a nevyžaduje další objasnění.

Tímto udělím značku v níže uvedeném poli „Souhlasím“ souhlasím se společností Abbott, včetně jejích divizí a poboček, vč. Abbott Laboratories Company s ručením omezeným, se sídlem na adrese: Ruská federace, 125171, Moskva, Leningradskoye Highway, 16 A, s. 1 (společně označované jako "Abbott"), pro zpracování (automatizované a bez použití automatizace) a) mých osobních údajů, včetně shromažďování, systematizace, shromažďování, uchovávání, zušlechťování (aktualizace, změna), používání, distribuce (včetně převodu), de-identifikace, blokování, likvidace osobních údajů, přeshraničního převodu na partnery společnosti Abbott na území, Rhee cizí země (včetně neposkytují dostatečnou ochranu práv subjektů osobních údajů). Zároveň je pro účely Federálního zákona č. 152-ФЗ „O osobních údajích“ tento souhlas roven písemnému souhlasu.

Osobní údaje, které jsem předal, může společnost Abbott používat za účelem zajištění řádného a správného fungování této webové stránky; Abbott na mé lékařské, reklamní a další informace; Společnost Abbott se mnou obrací na pozvání na vědecké akce a akce zaměřené na propagaci produktů společnosti Abbott, jakož i na další cíle, které nejsou uvedeny výše, s cílem zajistit dodržování zákonů a jiných právních předpisů společnosti Abbott.

Souhlasím však s tím, že zpracování mých osobních údajů může být svěřeno každému příslušnému oprávněnému zaměstnanci společnosti Abbott.

Tento souhlas je poskytován na jakékoli osobní údaje, které jsem poskytl na této webové stránce společnosti Abbott, včetně mého příjmení, křestního jména, mecenáše, profese, specializace, kontaktních informací (telefonní číslo a e-mail).

Tento souhlas je platný na dobu neurčitou, do doby, než odstoupím nebo zaniknu v souladu s platnou legislativou Ruské federace.

Tento souhlas může být odvolán odesláním oznámení o odstoupení od této smlouvy společností Abbott na následující adrese:

Abbott Laboratories LLC

Pozor: Odpovědný pracovník za organizaci zpracování osobních údajů TA Ponyushenko