Jak a co léčit kočičí rýmu doma

V článku povím o rinitidě u koček, o důvodech, proč dělat a jak léčit doma. Také o preventivních opatřeních. Stručně popište nemoc u kočky, doprovázenou chladem. Vysvětlím, kdy budete muset jít k veterináři.

Charakteristika rýmy (rýma)

Rýma je onemocnění charakterizované zánětem nosní sliznice se zvýšenou produkcí hlenu. Zvýšená sekrece je ochranným mechanismem pro odstranění mikrobů a cizích částic. Pokud se proces odehrává v akutní formě a bakterie se množí ve velkém počtu, výtok se stává hnisavým. Tkáň nosních průchodů při otoku, obtížné dýchání.

Důvody, proč kočka nebo kočka kýchá

Rýma a kýchání se vždy doprovázejí. Hlavní důvody těchto reakcí jsou dva.

 1. Různé nemoci ústní dutiny: zánět dásní a zubů; novotvary a polypy v nosních průchodech a dutinách; podráždění a trauma nosních průchodů při styku s cizími předměty (inhalace malých částic).
 2. Autoimunitní onemocnění.
 3. Alergické reakce (často se vyskytují při inhalaci alergenů).
 1. Vir (panleukopenie, virus imunodeficience, herpesvirus). Tato onemocnění jsou nejhorší přístupná léčbě, protože pro kočky neexistují účinné antivirotika. S tímto onemocněním je předepsána lokální symptomatická léčba ve formě nosních kapek (Maxidin, Anandin). Pro prevenci sekundární bakteriální infekce jsou předepisovány imunostimulační léky (Immunofan, Interferon).
 2. Bakteriální (chlamydia, pasturelóza, stafylokoky, mykoplazmóza). Předepsán průběh antibiotik a antibakteriálních kapek nosu.
 3. Houba (aspergilóza, kryptokokóza). Zřídka se to stalo. Jsou léčeni antimykotiky (injekce a kapátka v nemocnici).
 4. Parazitární (způsobené červy, larvami hmyzu). Léčí se antiparazitickými léky.

Podle přítomnosti charakteristických příznaků určí veterinář příčinu chladu zvířete a předepíše léčbu.

Může zvíře zchladnout

Všechna zvířata jsou náchylná k nachlazení. Hlavním důvodem, proč kočka nebo kotě má dusný nos, je podchlazení. Tato podmínka může nastat u zvířete, které je v ponoru. Po plavání nebo aktivní hře v chladné místnosti. Při chůzi v dešti nebo sněhu, v chladném a silném větru. Kvůli plavání ve studené vodě.

Příznaky a příznaky

Hlavní příznaky nachlazení:

 • výtok z nosu, průtok sliznice nebo čistá kapalina;
 • mazlíčka;
 • oči mohou být vody nebo hnisavé;
 • kašel;
 • zvýšení teploty;
 • letargie;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • pet těžce dýchá.

Aby se předešlo komplikacím nemoci, nemůžete se zapojit do samoléčby zvířete!

Domácí léčba

Předepsat správnou léčbu může pouze zkušený specialista po sběru historie a laboratorních testů. Volba lékové terapie závisí na základním onemocnění, které způsobilo běžné nachlazení.

Hlavní protidrogová léčba nachlazení u zvířete:

 1. Je nutné zajistit teplou postel chráněnou před průvanem.
 2. Krmte snadno stravitelné potraviny (vhodné pro koláče a mokré potraviny) při pokojové teplotě. Nabízet k pití vody častěji.
 3. Posílit imunitu vitamínovými a minerálními doplňky. Podle doporučení veterináře dávat imunostimulační léky.
 4. Nos a oči ošetřete čistým bavlněným tamponem namočeným ve vařené vodě.

Chov koček, včetně britského plemene, zejména pro chov, se doporučuje očkovat proti nebezpečným virům.

Kdy navštívit lékaře

V případě, že zvíře několikrát kýchalo, možná kvůli prachovým částicím, není nutné chodit na veterinární kliniku. Pokud však zvíře má jiné příznaky uvedené výše, což naznačuje zhoršení zdravotního stavu, neměl by být odjezd na veterináře odložen.

Zpřísnění návštěvy kliniky veterináře, vlastní léčba nebo nedostatek může vést ke smrti kočky.

Je kočka pro lidi nebezpečná?

Mnozí majitelé, zejména pokud jsou děti v rodině, mají zájem - má kočka výtok z nosu nakažlivý pro člověka? Katarální nemoci způsobené podchlazením kočky nejsou pro člověka absolutně nebezpečné.

Další věc je infekce, která způsobila nemoc. Mnohé viry, houby, prvoky a bakterie jsou přenášeny ze zvířat na člověka.

Prevence nosu bradavky u kotěte a kočky

Hlavní preventivní metody jsou:

 1. Posílit imunitu kočky. Včasné očkování, řádná výživa a dodržování hygienických norem v místě bydliště kočky ji činí zdravou a imunní vůči mnoha chorobám.
 2. Pozorný přístup ke zvířeti. Nemůžete dovolit podchlazení koček. Po koupání je nutné srst dobře osušit. Není třeba vytvářet návrhy doma a nechat svého mazlíčka v chladném nebo deštivém počasí.

V článku jsem popsal rýmu u koček. Řekla o příčinách, prevenci a léčbě doma. Popsala nachlazení, ve kterém je možná rýma. Vysvětlete, v jakých případech je třeba vyhledat veterinární péči.

Příznaky a léčba psích koček kočky lidových prostředků

Mnozí majitelé domácích koček jsou obeznámeni se slovem "psinka" a bojí se této nemoci u koček. To je opravdu velmi nebezpečné virové onemocnění, takže každý by měl znát příznaky a léčbu psince u koček doma.

Příznaky

Pokud se zvíře nakazilo morem, je brzy jasné. Tato choroba má řadu specifických příznaků, které se musí naučit každý majitel kočky.

Co je to rukopis

Ve veterinární medicíně existuje termín panleukopenie, ale nejčastěji je toto slovo nahrazeno populárním synonymem - psinkou. Jedná se o akutní virové onemocnění, které postihuje všechny orgány a systémy. Je těžké dostat nemocné doma, ale pokud váš mazlíček jde ven - je v rizikové zóně.

Virus vstupuje do krevního oběhu a okamžitě začíná svou destruktivní činnost. Nejdříve trpí trávicí systém. Virus dále šíří a poškozuje plíce, srdce a cévy. Pak jsou postiženy další systémy a orgány, včetně nervového systému a kůže.

Metody průniku infekce

Nejjednodušší způsob je dostat mor z jiných koček, ale někdy se virus dostane do těla prostřednictvím neživých objektů, které se dotkly nedávno nemocní nebo nemocní zvířata. Nejčastěji virus vstupuje do těla skrze nosní výkaly, se kterými se může vaše domácí zvíře setkat na ulici.

Člověk a zvířata jiných druhů nebudou nakaženi, protože tento virus je druhově specifický, to znamená, že postihuje pouze kočky.

Formy distemper

Diagnóza psinkové plíseň se provádí v laboratoři, ale onemocnění lze identifikovat podle charakteristických symptomů. Distemper je rozdělen do tří forem.

 • Rychlý blesk (super ostré). Příznaky distemperu u koťat jsou ve většině případů přisuzovány fulminantní formě infekce. To teče velmi rychle, 8 z 10 koťat umře v týdnu.
 • Pikantní Podléhá dospělým kočkám. Rizikem jsou zvířata od 6 let, kdy imunitní systém začne horší.
 • Subakutní. Očkování, které je prováděno za účelem prevence vzniku psince, nefunguje vždy. Pokud se však virus dostal do těla antivirové kočky, onemocnění se snadno přešlo. S touto formou nemoci, kočka může dostat nemocný se psinkou doma.

Hlavní příznaky

Známky infekce lze snadno pozorovat, protože virus je velmi agresivní a napadá všechny typy buněk. Diagnóza nemoci není obtížná. Tyto příznaky se projevují:

 1. nekontrolovatelné zvracení, zvracení žlutá, zelená, často s pěnou;
 2. tekuté výkaly vždy doprovázejí tuto nemoc, výkaly mají zelený odstín, vodnatý;
 3. celková slabost, únava, apatie;
 4. zvíře přestane jíst a pít;
 5. často kočky leží u mísy s vodou, ale moci ne pít protože křečí v krku;
 6. když je postižen kardiovaskulární systém, začíná tachykardie (rychlý, zmatený tep);
 7. o několik dní později, kvůli slabosti krevních cév, krev je viditelná ve výkalech a zvratcích;
 8. kůže je křehká, na ní se objevují rány, ve kterých je hnis po chvíli viditelný;
 9. lymfatické uzliny jsou zvětšeny;
 10. kočka může klus, srst se stává lepkavou a mokrou;
 11. hlen volně teče z očí a nosu.

Pokud se zvíře nakazí nákazou, stává se neaktivní, leží hodně. Tato distemperace symptomů se projevuje dehydratací. Pokud jsou postiženy buňky nervového systému, chování zvířete se může podobat vzteklině: schovává se před světlem, dostává strach z jakýchkoli zvuků, schovává se a agresivně reaguje na podněty.

Léčba

Léčba psinky u koček by měla být pod dohledem veterináře. Pokud existuje taková příležitost, obraťte se na lékaře, který může kompetentně sestavit léčebný program pro vašeho domácího mazlíčka. Neexistuje žádný lék na tuto chorobu, takže léčba je zaměřena na zmírnění symptomů, prevenci pronikání viru do tkání, stimulaci imunitního systému a nasměrování ho, aby bojoval s virem.

Často se však stává, že neexistuje možnost kontaktovat veterináře. Ne všechny lokality mají kliniky a potřebné léky nejsou všude. Pak musíte pomoci domácímu mazlíčku na vlastní pěst, aplikovat ošetření psinkou u koček doma.

Vodka jako lék na pálenku doma

Kočky nemají drogy pro psince, proto se často používají prostředky, které mohou pracovat teoreticky. Tento způsob léčby se nezdá být nejspolehlivější a způsobuje pochybnosti skeptikům, ale praxe ukazuje, že metoda je účinná. Často se dokonce stalo, že vodka pomohla vyléčit domácí zvíře i v beznadějných případech.

Pokud si majitel všiml nástupu onemocnění včas, pak se v tomto případě můžete pokusit provést léčbu doma. Tato směs se obvykle připravuje: 20 gramů běžné vodky se smíchá s jedním čerstvým vaječným žloutkem. Výsledný lék se podává nemocnému zvířeti dvakrát denně. Ošetření vodky zpravidla má po dni užívání pozitivní účinek.

Tato metoda je použitelná pouze v případě, že nemoc neprošla do akutního stadia a neměla čas se rozšířit po celém těle. Během léčby, jako prevence dehydratace, by měla být kočka hojně napojena fyziologickým roztokem. V závažných případech Vám veterinární lékař předepíše IV kapání, aby zachránil život vašeho mazlíčka a snížil intoxikaci.

Nemocná péče o zvířata

Váš mazlíček má všechny šance na překonání onemocnění, pokud budete dodržovat všechna doporučení lékaře a poskytnete zvířeti náležitou péči:

 • Podnos nemocného zvířete musí být udržován v čistotě.
 • Požadovaná denní péče o oči a uši.
 • Nedovolte průvanům v místnosti s nemocným zvířetem. Během nemoci je imunita kočky snížena, za těchto podmínek může podchlazení způsobit opakovanou infekci. V tomto případě musí být provedeno větrání místnosti.
 • Krmení se provádí na žádost zvířete v malých porcích.

Nejúčinnějším způsobem, jak tomuto onemocnění zabránit, je očkování zvířete. Dospělá kočka je očkována každoročně. Kotě se zpočátku očkují dvakrát ročně, po čemž následuje každoroční přeočkování.

Tip 1: Jak vyléčit kočku doma

Hlavní věc - diagnóza

Aby byla léčba správná, je velmi důležité správně diagnostikovat. Nedělejte to sami, obraťte se na odborníka. Kočky mohou být nemocné, ale neprokazují to. Chytit nemoc ve stádiu, kdy je možné ji vyléčit, věnujte pozornost příznakům: nechutenství, zvracení, průjem, dušnost, omdlení, neobvyklé chování, problémy s toaletou. Jednorázové odmítnutí jídla není problém, ale pokud kočka nejí celý den, schovává se, vyhýbá se zásobníku - to je důvod jít k veterináři.

Někdy může být diagnóza provedena pouze pomocí testů. Například kompletní krevní obraz pomůže diagnostikovat závažné onemocnění, jako je chronické selhání ledvin nebo diabetes. V případě úrazu, otravy nebo jiných nehod je vyžadována podrobná veterinární kontrola.

Vlastnosti léčby

Po stanovení diagnózy si u svého lékaře připravte plán léčby. Rozhodněte, jaké procedury můžete udělat doma. Například je poměrně snadné zvládnout intramuskulární nebo subkutánní injekce nebo ústy dávat pilulky a lektvary. Můžete dokonce dát kapátků doma. Veterinární lékař vloží do žíly zvířete katétr, který musí být vyměňován každé tři dny. Nicméně, takový jednoduchý postup jako klystýr nebo výplach žaludku může být skutečný problém pro vlastníka. Bude to lepší, když to dělá zdravotní sestra na klinice veterináře.

Požádejte o objasnění, které léky jsou kočce předepsány. Vyberte si vhodnou formu léku. Například, jestliže kočka má konstantní zvracení, místo pilulek a kapek, to je lepší pro něj injikovat drogy subkutánně nebo intramuscularly. Často, spolu s antibiotiky a jinými silnými léky, lékaři předepisují doplňky, pokud si nepovažujete za nutné je podat svému domácímu zvířeti, můžete takové doplňky odmítnout. Ale nemůžete šetřit na důležitých drogách.

Domácí nemocnice

Vyberte si vhodné místo pro nemocné zvíře. To může být koš nebo krabička, pokrytá měkkými hadry a vodotěsnými plenkami. Budou muset být často měněny - nemocná kočka nebude vždy schopna dostat se na toaletu. Kromě toho je nepravděpodobné, že by se dodržovala hygiena - tuto odpovědnost budete muset převzít. Pokud je zvíře studené, můžete pod hadr umístit ohřívací podložku nebo láhev s horkou vodou. Ujistěte se, že kočka neleží v průvanu - oslabené zvíře snadno chytí chlad.

Nerušit kočku, dát mu možnost spát co nejvíce, nezapomeňte však včas provést všechny procedury předepsané veterinářem. Je velmi důležité nastavit výkon. Pokud kočka nejí více než jeden den, může to být velký problém. Není neobvyklé, že zvířata umírají hladem, nikoli nemocí. Aby se tomu zabránilo, kočka bude muset krmit násilně. Místo suchých potravin nebo domácích potravin s velkými kousky, dát zvíře konzervované potraviny ve formě paštiky. Ještě pohodlnější dětské pyré - to je tekutina, oslabená kočka nemusí dělat úsilí k jídlu. Uvažujme, že kočka dychtivě jí trochu teplé a čerstvé potraviny. Nasaďte bramborovou kaší na talířek a položte na stojan tak, aby se zvíře nemuselo sklonit. Někteří nemocní mazlíci raději jedí z rukou majitele. Nechte svou kočku mít tento malý rozmar.

Pokud se kočka sama nejí, pokuste se ji vypít z injekční stříkačky bez jehly. Kojenecké pyré rozpusťte teplou vodou a v malých dávkách jej vmíchejte do úst kočky. Nepodávejte příliš mnoho jídla najednou, aby váš mazlíček nevracel. Nenabízejte sladkosti zvířatům, mastným a uzeným pokrmům, může také vyvolat zvracení. Kromě potravin dávejte kočce čistou vodu.

Jak zacházet s domácí kočkou

Obsah

Jak zacházet s kočkou domácí: různé nemoci

Mastitida u kočky: léčba doma

Kočka má cystitidu: co dělat a jak léčit

Rhinotracheitida u koček: symptomy a léčba

Jak léčit kočka zoster doma

Jak léčit zánět spojivek u koček

Cat kašel: jak zacházet doma

Kočka otrávila: jak se chovat doma

Jak zacházet s kočkou domácí: různé nemoci

Podobně jako lidé se čas od času onemocní i kočky, takže jejich majitelé potřebují znát symptomy a hlavní metody domácí léčby běžných onemocnění, jako jsou:

Pokud je kočka nemocná, není to důvod k panice, můžete okamžitě zkusit léčbu doma, pokud jste si jisti, že jste se s diagnózou nemýlili. Nemoci koček v zásadě nejsou specifické ani neznámé, ale pokud si nejste jisti příznaky, je lepší jít k veterináři. Řekneme vám nejčastější onemocnění, která se vyskytují u domácích zvířat. Nepropadejte panice, lidové léky mohou také dát svého mazlíčka nebo miláčku na nohy a v blízké budoucnosti bude kočka zcela zdravá.

Mastitida u kočky: léčba doma

Bohužel, naši chlupatí čtyřnozí přátelé také čelí nepříjemné nemoci známé jako mastitida. Zánět mléčných žláz je typický pro těhotná zvířata i pro kočky s falešným těhotenstvím. Existují dva typy této nemoci u kojící kočky: hnisavý a stagnující, léčba je mírně odlišná. Kongestivní mastitida se vyskytuje v důsledku stagnace velkého množství mléka u kočky, pokud byla koťata odstavena před nebo pokud jsou dostatečně plná. Vzhledem k tomu, že se na bradavkách objevují praskliny, kousnutí kotěte, mohou se do těla zvířete dostat rány různých druhů bakteriálních infekcí. Takže, pokud kočka neustále olizuje bradavky, mají oteklé, horké, bolavé při dotyku, horečka, hnis je uvolněn, pak musíte začít léčbu okamžitě. Mastitida by měla být léčena okamžitě, jinak může být smrtelná.

Při stagnující nemoci použijte lidový lék - obklady bylin (odvar z dubové kůry, šalvějové tinktury). Absorpční léky jsou přijímány pouze po konzultaci s veterinářem. Všechny druhy pilulek, antibiotik a někdy zánětů mastitidy se používají pro hnisavou verzi onemocnění. Nezávisle léčit toto onemocnění je přísně zakázáno! Dávkování léků může předepsat pouze veterinář. Kafrový olej se také často používá při léčbě nemocí prsních žláz, ale nedoporučuje se užívat lék bez předchozí konzultace.

Kočka má cystitidu: co dělat a jak léčit

Zánět močového měchýře je poměrně nepříjemná choroba, která způsobuje obrovské nepohodlí a způsobuje časté močení.

Příznaky cystitidy mohou být následující:

 • kočka se náhle začala kazit na špatných místech;
 • Fluffy tráví většinu času v podnose;
 • chodí často na toaletu, ale velmi málo;
 • při močení našla krevní výtok;
 • kočka pláče při močení.

Je nutné léčit kočičí cystitidu pouze po potvrzení diagnózy lékařem. To lze provést pomocí testů, stejně jako cystoskopie, radiografie.

Mnozí se zajímají o léčbu cystitidy u koček doma. To je docela nebezpečné onemocnění, které se vyskytuje z různých důvodů. Někdy předepsané tepelné ošetření, oteplování močového měchýře. Jídlo zvířete zde hraje velmi důležitou roli, pokud je to možné, odstraňte potraviny, které obsahují mnoho solí a bílkovin ze své stravy. Cystitida je často léčena antibiotiky, někdy se doporučuje použít zklidňující prášky ke snížení stresu. Pouze lékaři mají právo předepisovat silné léky, stejně jako injekce. Pamatujte si, že cokoliv lék na kočky si vyberete, cystitida není léčena přes noc, bolestivé pocity mohou zvíře trápit týden nebo i více.

Rhinotracheitida u koček: symptomy a léčba

Kočičí herpes virus občas úlovky domácí zvířata. Je doprovázena onemocněními horních cest dýchacích, zánětem spojivek, všemi druhy zánětů. U koček se ztrácí zájem o to, co se děje, ztrácí chuť k jídlu, neustálý výtok z nosu, oči, zvýšené slinění, ale to nejsou známky přítomnosti závažného viru. Nemoc by měla být léčena komplexní léčbou, často se používají různá antibiotika, protizánětlivá, antipyretická léčiva, nosní kapky. Bude užitečné podstoupit léčbu vitaminem, která je předepsána intramuskulárně. Obecně, rhinotracheitida by měla být léčena nejméně týden.

Je nemožné přesně říct, jak dlouho rhinotracheitida trvá, protože s pozdní léčbou se může proměnit v pneumonii, bronchitidu, poškození nervového systému zvířete a tak dále.

Pozorní majitelé zajistí, aby malá koťata byla očkována proti takovému viru. Používá se speciální vakcína, která může být poprvé použita ve věku 8-12 týdnů.

Jak léčit kočka zoster doma

Zranění je poměrně populární problém u koček, a je zde také nebezpečí, že může přenést na člověka. Léčba tedy musí začít ihned po zjištění. Kožního onemocnění je vážná infekce, která způsobuje viditelné formace na těle. Je možné léčit samotnou kočku pomocí lidových metod. Vezměte prosím na vědomí, že pokud má mazlíček dlouhou a hustou srst, je lepší ho oholit v místech zvláštní infekce. Ošetřenou oblast ošetřete jódem a aplikujte připravenou mast - směs popela (noviny, rybízové ​​větve, maliny) a rostlinného oleje.

Ošetření olizováním je poměrně dlouhý proces, v počátečních fázích je nezbytné použití takových prostředků, jako jsou šampony, spreje a masti. Jeden z nejlepších mastí je mikonazol. V některých případech se používá speciální vakcína, předepisují se injekce. Pro prevenci můžete provádět očkování. Perorální léčiva (itrakonazol) se předepisují ve velmi závažných případech a pouze po návštěvě kliniky.

Jak léčit zánět spojivek u koček

Zánět očí je u koček velmi častý. Samo o sobě je nemoc nepříjemná, dává kočce spoustu problémů a je snadné odhalit zánět spojivek. Pokud se oči stanou červené, zapálené, někdy zalévající, kočka neustále omývá oči, což znamená, že začíná zánět. Ve zvláštních případech může být hnisavý výtok, úplná apatie ke všemu, ospalost a nedostatek chuti k jídlu. V raném stádiu mohou být kočičí oči zkoumány tradičními metodami. Opláchněte je roztokem heřmánku, čaje. Můžete také vytvořit teplé obklady. Nezapomeňte natrvalo odstranit hnědé shluky v oblasti očí. Pokud tomu tak není, kočka sama poškrába oči a rozšíří infekci.

Co jiného dokáže ošetřit kočičí oči? Kromě léků, použijte mandlový olej, infuze měsíčku (2-3 kapky několikrát denně). Také majitelé domácích zvířat často používají albucidní a tetracyklinovou mast.

Cat kašel: jak zacházet doma

Stává se, že kvůli průvanu, náhlým změnám teploty má vaše kočka chlad. Co dělat v takových případech? Stejně jako lidé potřebují kočky během léčby klid a klid, stejně jako teplé, suché místo, kde si můžete lehnout. Pokud má kočka chlad, kýchne, zalévejte teplou vodou, vývarem.

Pokud je zima velmi vážná, pak jděte na schůzku veterináře, předepíše antibiotika, injekce antivirových sér.

Stává se, že kočka kýchá z různých důvodů, takže pokud kýchání není doprovázeno jinými příznaky nachlazení, neznamená to, že váš mazlíček má nachlazení.

Kočka otrávila: jak se chovat doma

Všichni majitelé koček se určitě potýkají s takovými situacemi, kdy byla kočka otrávena. Tento proces je doprovázen špatným zdravotním stavem, zvíře plačivě plače, objeví se zvracení. Ihned určete příčinu otravy, odstraňte škodlivý produkt ze stravy. Nedávejte pilulky, protože znovu vyvolávají zvracení. Ve zvlášť obtížných případech musíte udělat výplach žaludku.

Dávejte pozor na zdraví svých domácích mazlíčků, dbejte na jejich ochranu a při prvních příznacích nemoci okamžitě ozve alarm. Nechte své mazlíčky být vždy zdravé a šťastné!

Symptomy a léčba nachlazení u koček

Kočky, stejně jako lidé, jsou náchylné ke katarálním onemocněním. Ale tato choroba u domácích mazlíků je mnohem obtížnější. Kočičí nachlazení způsobuje svým majitelům spoustu problémů. V našem článku budeme hovořit o studených příznacích, jejich účincích, prevenci, léčebných metodách i doma.

Proč má kočka chlad?

Studené se vyskytuje u koček v důsledku hypothermie. Během kontaktu se zimou, kvůli průvanu v mazlíčku, tam je selhání v imunitním systému. To vytváří nejpříznivější podmínky pro napadení viry a mikroby. Kromě hypotermie existují i ​​další faktory, které přispívají k výskytu nachlazení, z nichž nejčastější jsou:

 • Oslabení imunity dříve přenášených onemocnění.
 • Chůze v dešti a větru.
 • Nalezení zvířete v průvanu.
 • Změňte obvyklé krmivo.
 • Neočkovaná zvířata s chronickými chorobami jsou často nemocná nachlazení.

Jak zjistit, že kočka má chlad?

Když nastane nachlazení, příznaky koček je nebudou dlouho čekat. Než začnete s léčbou zvířete, musíte si být jisti, že se jedná o chlad, protože podobné příznaky se mohou vyskytnout při alergických a virových onemocněních. Přesně určete chorobu pouze veterinární lékař. Kočka má nachlazení s následujícími příznaky:

 • Horký a suchý výtok.
 • Úplná absence nebo ztráta chuti k jídlu.
 • Ospalost, apatie.
 • Rýma
 • Kitty kýchá.
 • Kašel
 • Těžké dýchání.
 • Oči.
 • Zvýšená teplota.

Pokud kočka chytila ​​chlad a odmítá jíst více než 1,5 dne, pak byste měli vyhledat pomoc veterináře.

Jaké komplikace mohou způsobit chlad?

Kočičí zima může způsobit dysfunkci některých orgánů. Pokud nechcete ošetřovat domácího mazlíčka, pak se může vyvinout závažnější stav, který zahrnuje orgány, jako jsou plíce, průdušky, ledviny, klouby. Z tohoto důvodu kočka oslabuje imunitní systém, dochází k poklesu rezistence vůči infekčním onemocněním. Když virus vstoupí do těla zdravého zvířete, pak se zpravidla nic vážného nestane. Pokud virus infikuje oslabené zvíře, pak se může vyvinout patologický proces, například zánět plic, močový systém, průdušky, které bude mnohem obtížnější vyléčit.

Co dělat doma?

Pokud se v kočce snadno vyskytne nachlazení, můžete ji léčit doma. Před léčbou léky byste měli sledovat zvířata, snažit se zmírnit příznaky nachlazení. Pokud během dne nedojde ke zlepšení, pak je naléhavé požádat o radu veterináře, předepíše antibiotika, která pomohou vyléčit zvíře. Pokud se stav kočky stabilizuje, pak se s největší pravděpodobností vyrovná sám. Nejběžnější domácí léky na léčbu zvířete:

 1. Je-li kočka chytil studené, pak je především nutné, aby ji s odpočinek.
 2. Domácí mazlíček potřebuje teplou a suchou místnost, v žádném případě by neměl být v návrhu.
 3. Nemocné zvíře potřebuje zvýšený pitný režim. Můžete mu dát teplé mléko.
 4. Můžete udělat oteplování obklady a ohřívací podložky, v této době kočka zvyšuje průtok krve, takže se zahřeje rychleji. V tomto případě bude obnovení trvat mnohem méně času.
 5. Nosní cesty by měly být očištěny očistnými opatřeními. Pro to, co je bavlněná podložka navinuta a nos zvířete je očištěn s ním. Pokud kočka nemá alergickou reakci, můžete místo vařené vody použít odvar z heřmánku, měsíčku nebo šalvěje.
 6. Je-li kočka chycena nachlazení a její nos nedýchá, můžete na lůžko, na kterém zvíře spí, odkapat několik kapek eukalyptu. To mu usnadní dýchání.
 7. Dobře ošetřete zvíře masáží, má ohřívací účinek.
 8. Pokud se zvířátko kýchne a má rýmu, můžete do nosních dírek vyfouknout dříve utřený streptocid.

Léčba nachlazení koček drogami

Je-li kočka chladná nereaguje na léčbu doma, pak je nutné léčit s pomocí veterináře. Klinika vyšetří kočku a vypíše potřebné přípravky. Léky bez jmenování specialisty se nedoporučují. Léčba obvykle zahrnuje:

 • Při vysokých teplotách - febrifugy.
 • Při kašli, sípání - vykašlávání drog.
 • Antibiotika.
 • Imunostimulancia pomáhá překonávat viry.
 • Vitamíny.
 • Antivirové sérum.

Je nemožné léčit kočku s lidskými léky sám, může to jen zhoršit stav zvířete, antibiotika jsou předepsána pouze v případě infekce v průduškách nebo plicích.

Antibiotika pomáhají léčit závažnou studenou nebo sekundární infekci. Pokud kočka chytila ​​chlad a odmítá jíst a pít po dlouhou dobu, veterinář vám doporučí, aby jí byla podána kapka. Protože dehydratace je extrémně nebezpečný stav, který může být smrtelný.

Co umýt nosní kočku?

Pokud má kotě chladno, může být značně zmírněno ošetřením nosu. K tomu můžete provést mytí následujícími léky: 2% síran zinečnatý, 3% kyselina boritá, roztok adrenalinu s Novocainum, 0,5% tanin. Instilaci můžete provést směsí 1% methanolu a rybího oleje.

Prevence

Kočka může mít nachlazení, pokud má poruchu přenosu tepla. V normálním stavu se v podsadě tvoří vrstva vzduchu, něco jako „termoska“, která ji spolehlivě chrání před chladem a zabraňuje ztrátám tepla. Když dojde ke zvlhčení, „termoska“ nefunguje a kočka začne mrznout, kdy se stává nejzranitelnější vůči průvanu. Pokud se kočka po ulici vrátila domů studená a mokrá, pak první věc, kterou udělat, je poskytnout mu teplo a rychle vyschnout zvíře.

Při plavání je nutné se starat o kotě, zajistit mu potřebnou teplotu vody, teplý ručník pro jeho tělo. Nesmíme zapomínat, že teplota vody, příjemná pro koupající se, bude pro kočku nízká. Nejpřijatelnější teplota vody pro koupací kníry je 39-40 stupňů. Po koupání musí být kočka zabalena do teplého ručníku připraveného předem a přitlačena na ruce. Pet tak uklidněte lépe a teple.

Pokud má kočka během procházky chlad a za pomoci domácích léků není uzdravení, je nutné co nejdříve kontaktovat veterináře. Pomůže vyléčit nemocné zvíře.

Příznaky nachlazení koček a jejich léčba doma

Kočky se za správných podmínek chovu vyznačují vynikajícím zdravím. Někdy však stále onemocní. Milující majitel si může všimnout příznaků chladu v kočce v raných fázích. Zvíře se stává pomalým, kýchá nebo nosní výtok.

Znalosti o možných příčinách nemoci a jejích symptomech neumožní vynechat okamžik začátku vývoje onemocnění a zahájit léčbu včas.

Podchlazení u koček často chápe zcela jiné formy onemocnění s podobnými příznaky. To je vysvětleno tím, že nemoc může být způsobena různými důvody.

U některých zvířat je onemocnění způsobeno nesprávným chováním. Důvodem pro jeho vzhled může být:

 • hypothermie venku;
 • návrh;
 • pobyt po koupání v nedostatečně teplé místnosti.

Jiní mazlíčci se po kontaktu s nemocným zvířetem (virové) nakazí chladem.

Nevyvážená strava může oslabit imunitní systém a vést k rozvoji onemocnění. Kočky, které nedávno podstoupily operaci nebo trpí chronickým onemocněním, jsou zvláště vystaveny riziku nachlazení.

Pokud existuje jistota, že byly splněny přijatelné podmínky zvířete, a kočka má známky onemocnění, je to s největší pravděpodobností virové onemocnění. Ve veterinární medicíně se taková zima nazývá rhinotracheitida.

Rhinotracheitida je komplexní onemocnění, jehož hlavním původcem je herpes virus prvního typu. Patogen vstupuje do prostředí z infikovaného zvířete močí, slinami, mlékem, spermiemi, výkaly, sekrecí z očí a nosu. Virus je přenášen jak přímým kontaktem zvířat, tak aerogenním.

Pokud je zvíře čistě domácí, nestane se na ulici, nekontaktuje se s jinými kočkami, významně se snižuje riziko infekce virem, ale nevylučuje to. Infekce se může dostat do domu s lidským oblečením a obuví nebo jinými způsoby. Riziková skupina zahrnuje koťata, stejně jako dospělá zvířata, která podstoupila operaci. Vysoká pravděpodobnost infekce rhinotracheitidou u zvířat, oslabená onemocněním, nesprávným obsahem a dalšími faktory, které snižují imunitu.

Klinický obraz onemocnění způsobených hypotermií a virovou infekcí je poměrně podobný. U kočky jsou pozorovány:

 • slabost;
 • apatie;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • suchý teplý nos;
 • zvýšená teplota;
 • obtížné a rychlé dýchání;
 • výtok z nosu a očí;
 • zvíře kýchá a kašle.

Při rhinotracheitidě lze pozorovat výskyt dalších příznaků:

 • zvýšení hltanových a submandibulárních lymfatických uzlin;
 • bílý květ se objeví na nose;
 • zvíře jí jídlo a pije vodu;
 • ulcerace se vyskytuje na rtech, jazyku, oční rohovce.

Při rhinotracheitidě se nemusí objevit všechny známky onemocnění. To vysvětluje rozdílné chování nemocných zvířat.

Pokud jsou zjištěny příznaky nemoci, měla by být kočce poskytnuta klid a pohodlí. Po analýze podmínek, za kterých bylo zvíře v poslední době, je nezbytné stanovit příčinu onemocnění. Pokud existuje možnost, že kočka chytila ​​chlad, je zima, můžete se pokusit vyléčit vašeho domácího mazlíčka, aniž byste se uchýlili k pomoci veterinářů.

Obvykle samy kočky naleznou vhodné místo. Majitel ho může učinit co nejpohodlnějším z hlediska teploty a pohodlí.

Budete také potřebovat dostatek teplého nápoje. Mírně zahřáté mléko dokonale sedí. I přes nedostatek chuti k jídlu u nemocného zvířete je nutné poskytnout mu čerstvý, výživný pokrm.

Masáž přispěje ke zvýšení krevního oběhu a ke zvýšení metabolismu (během zotavení to nebude zbytečné). Pro udržení vašeho zvířete v mrazničce se doporučuje používat lahve s teplou vodou.

Při domácí léčbě nachlazení u koček musí majitel poskytnout zvířeti:

 • nedostatek dráždivých látek;
 • teplý;
 • pít dostatek dobré výživy.

Pokud se i přes vynaložené úsilí po dvou dnech péče stav zvířete nezlepší, měli byste okamžitě kontaktovat veterináře.

V létě, v suchém, teplém počasí, kočka tráví spoustu času venku. Je těžké podezírat, že je podchlazená, ale šance na kontakt se zdrojem infekce jsou hojné. Pokud má kočka v takovém případě příznaky nachlazení, měla by být vyloučena rhinotracheitida. Protože onemocnění je virové, výše popsané metody jsou nezbytné. Odborníci v takových případech nedoporučují zapojit se do samoléčby. Pouze zkušený lékař bude schopen diagnostikovat a předepisovat léčbu.

Nejlepší způsob, jak pomoci pet s rhinotracheitidou je navštívit veterinární kliniku nebo zavolat veterináře doma. V případě potřeby odborníci odborně vyberou antibiotika a jiná léčiva. Lékaři pomohou při výběru vitamínů a minerálních doplňků pro zvýšení imunity nemocného zvířete.

Je třeba poznamenat, že léčba koček lidskými léky se nedoporučuje. Většina z nich je pro zvířata smrtelná.

Kočky mají doma studené ošetření

Domů »Colds» Cat Colds Domácí léčba

Jak zacházet s kočkou se zimou

Mnohé z příznaků, které by naznačovaly běžnou nachlazení u lidí, pro kočku, ve většině případů znamenají infekční onemocnění, takže často musíte léčit ne chlad, ale něco jiného. Kočky mohou chytit i chlad, ale to se stává velmi vzácně. Vážné příznaky znamenají, že je třeba okamžitě konzultovat s veterinářem, zejména pokud je kotě nemocné. Nemoc, se kterou se dospělá kočka dokáže vyrovnat, může být pro dítě smrtelná.

Pokyn

 1. Když kočka chytila ​​zimu, jeho chuť k jídlu klesá, letargie a apatie jsou pozorovány. Vitamíny a imunomodulátory pomohou zvířeti rychle se vypořádat s onemocněním. V žádném případě nelze léčit pet lékařství pro lidi. Mohou mít nejneočekávanější dopad, dobře, pokud ne moc škodí vašemu zvířeti. Pro kočky existují vlastní léky speciálně pro ně. Pokud je kočka prostě podchlazená, pak se rychle zotaví.
 2. Pokud kočka kýchá, teče z nosu, pak chytil infekční onemocnění. I když je kočka domácí, stále měl, kde se nakazí - na chodidlech si lidé z ulice přinášejí spoustu nejrůznějších mikrobů. Infekce u koček se léčí antibiotiky, vitamíny, imunomodulátory. Antibiotika jsou v pilulkách a injekcích, zbývající drogy jsou obvykle injikovány jako injekce. Nepokoušejte se léčit caudate, když máte nachlazení, všechny tyto léky musí být specificky převedeny na kočky a veterinář je musí vydat. Příležitostně je třeba analyzovat sliznici nosní sliznice a spojivku a ústní sliznici, aby se určilo onemocnění.
 3. Znamením zdravé kočky je mokrý nos. Pokud je suchý, pak to může být způsobeno jak podchlazení, tak něco jiného: od dehydratace po parazity. Příčinou studené kočky je pravděpodobně alergická reakce. Dům je plný látek a sloučenin, které jsou škodlivé pro kočky, od všech druhů domácí chemie až po kosmetiku.
 4. Pokud kočka nepřetržitě kýchá, není to zima, ale pravděpodobně mu do nosu vnikl cizí předmět. Obvykle se kočky zbavují takových věcí samy, ale pokud mají problémy, okamžitě kontaktujte veterináře.

Jaké jsou symptomy nachlazení kočky a jak s ní zacházet?

Odpovědi:

Elena

U koček, nachlazení - kašel, dušnost, horečka nad 39, obvykle pneumonie - jsou léčeny po stanovení diagnózy veterinářem s jeho schůzkami. Chlad v našem chápání - rýma a malé nepohodlí u koček se nestane. Pokud má vaše kočka krvácení z nosu, kašel, slzy z očí jsou s největší pravděpodobností závažné infekční onemocnění.

error.99

Pomůže vám čtvrtina aspirinu. Ale obecně, samozřejmě, vetsenarku-self-léčba je nebezpečná.

$ LaVuazen $

pokud nemám rád svou kočku, vždycky se zeptám specialistů (buď v obchodě se zvířaty nebo na klinice veterináře)

Esperanta

Rýma, kašel, horečka. Léčí se pouze pomocí veta, míchají se s některými léky (nebudu říkat, které) z různých lahviček, a pak vám dají a léčí je doma. Jděte do záběru.

Anastasia

je lepší veterináře, kočky mají uchopení koček, lidé z nich nejsou nemocní, kočka se stává letargickou, kýchá, proudí ze sliznic. léky potřebují veterinární, na rozdíl od psů, kteří mohou v tomto ohledu dávat lidským kočkám jemnější charakter, ošetřil jsem kočku a odmítl játra, zemřel. Dávají gamavit, fosprenil a jiné veterinární antibiotikum, jak se zdá. najít místo elena dubrovina moscow veterináře, jít do ní není v návštěvní knize, ale ona dává odpověď na fórum dostatečně rychle tam obdržíte kvalifikovanou pomoc

Svetlana Kurenkova

Zima je jiná, může to být:

1) Rinotracheitida
2) Herpes
3) Calcivirus
4) Panleukopenie, pokračujte dál?

Jaký chlad?
známky jsou odlišné! ! specifikujte!

PHILIP

rýma, vodnaté oči. I v tomto případě, antibiotikum píchnutí, pár záběrů pomáhá. a stále dávají pití glukózy

Marina

Horký suchý nos, výtok z nosu, kašel, kýchání. Pokud se jedná o otitis, kočka neustále třese hlavou a poškrábá uši.

Ill kočka. Vypadá to jako zima. (uvnitř)

Odpovědi:

Kathris Dark Moon

Kýchání a snot u koček nemusí být příznakem běžného nachlazení, ale onemocnění virového původu (kaliciviróza, rhinotracheitida atd.) A na jaře se tato onemocnění u koček stávají častějšími, zejména pokud zvíře není očkováno. Nejlepší je obrátit se na dobrého lékaře a ne experimentovat. A já bych se obrátit na prodejce v obchodech se zvířaty, oni jsou obvykle jen prodejci a fyziologie koček neví. Tak kočky v paži a běh k lékaři.

Vladislav Leonov

moje kočka kašlela z nachlazení. je nutné jít na viterenark tam ukolchik dělat. pro dva výstřely a projít! žádné záběry.

Olga Zakharová

Jdi do obchodu se zvířaty, řekni nám, co je se zvířaty.
Nejsou jen lidé z ulice, ale ti, kteří chápou, jak se starat o zvířata, léčit, atd.
Budou radit správné léky.

Alexandere

Proveďte test krve a moči, vzorek proudění, ultrazvuk prostaty a vetenkaru!

Galina Cherneva

Jste si jistý, že kočka kašle. možná, že tě loví. po tom mají takové zvuky. jako kašel. Žádné zvracení? Nedávno jsem měl také kočku, chytil ji za studena, ale vzal jsem ho k veterináři, dostal injekce. Surové ryby mimochodem kočky se nedoporučují, tím levnější. Je to velmi škodlivé. vedlejší účinky.

Stefan Razin

Něco z ryb. Je lepší ji zmrazit, pak ji rozmrazit před jejím podáním.

EASY nelze infikovat. Ale RINOTRAHEITIC - zcela. Kočka vytrhla z pouličních koček a nakazila domov. Koneckonců, kočka není očkována, že? Teď vezměte obojí a jděte na kliniku veterináře. Pro ošetření.

Lami 56

Na ulici můžete nejen odpouštět, ale i nakazit. Proto s lékařem. I když je to jen zima, měla by být také ošetřena.

Natasha Topilina

Doporučuji každému, aby se neptal (což znamená, že prodejci v obchodech s domácími zvířaty), ale vzít tuleň a ukázat jim lékaře. měli jsme to s domácí kočkou. vyléčil

Julia Ivanycheva

Tetracyklin pomůže. půl pilulky denně po dobu 10 dnů. Příznaky zmizí za 2-3 dny, ale nezastaví se.
Ve skutečnosti jste velký hit. Kočky nevychladnou. To je kalciosis nebo chlamydie, a obě nejsou úplně vyléčeny. Získaná kočka zůstává nosičem viru a může se znovu infikovat. Musíte být očkované kočky, abyste tomu zabránili.
A nekrmte kočky ryby, nic dobrého přijde z toho. Kočky ryby obecně nemohou.

Jak vyléčit kočku z nachlazení doma?

Odpovědi:

Pokud je to jen OK, Google, pak jsou odpovědi a hledejte. Na stránkách veterinářských klinik, na zooforumam. Jsou tam lékaři. U nemocné kočky nebo meauforum jsou popsány i přibližné dávkovací schémata pro infekční onemocnění. Jen vaše kočka a rozhodnutí, které vám také dá. Trpět svědomím, a pokud kočka nepoškodí, sotva někdo chce. A bez diagnózy a oka to bude jediná cesta.
Co můžu říct... Kromě meowforum a nemocné kočky na webových stránkách zooveta bylo mnoho témat a článků. Přečtěte si o respiračních infekcích koček - rhinotracheitidě, mykoplazmóze, chlamydiích.

ELENA R.

infekce u kočky je pravděpodobně, ne zima. Veterináři musíte nosit, identifikovat virus a léčbu, abyste zjistili.
doma můžete jen poškodit kočku

Alexander Kucherenko

Rostlina na teplém místě a pít mléko.

Nemoci a léčba koček doma: základy pro začátečníky

Kočky jsou nejběžnější domácí zvířata. Najdete je v každém domě, bytě. Jsou oblíbenými majiteli a talismany všech nemocí. Purring a "masírování" tlapky, kočky zbavit je pocit nevolnosti a pomoci relaxovat. Tato zvířata však mají také špatnou náladu. Často je spojován s nějakou nemocí. Abyste včas identifikovali nemoc a vyléčili kočku doma, musíte vědět o nejčastějších onemocněních, jejich příznacích a způsobech léčby.

Nemoci močových cest

Pokud se váš mazlíček brání jít do vašeho zásobníku a zároveň žalostně meows, pak je podezření na infekci močových cest. Pro toto onemocnění jsou charakteristické následující příznaky:

 1. Časté nutkání k močení;
 2. Pocity bolesti, během nichž kočka usiluje a spěchá po místnosti při hledání jiného místa pro toaletu, když spojuje bolest s podnosem;
 3. Krvácení;
 4. Nedostatek chuti k jídlu, letargie.

Pokud budete pozorovat všechny tyto příznaky, je nezbytné, aby váš mazlíček k veterináři objasnit diagnózu.

Léčba tohoto onemocnění doma se provádí výběrem správné stravy. Ve stravě jsou potraviny bohaté na sodík: vařená mrkev, hovězí maso, kaše, rýže. Přispívají k uvolňování tekutin, v důsledku čehož se moč stává více zředěný, což usnadňuje močení. Vyloučeno z menu: tvaroh, mléko, vejce.

Kočka dostane protizánětlivé léky, bez kterých není domácí léčba možná, protože to může vést ke komplikacím.

Léčba panleukopenie doma

Toto jméno je také známé jako chumka. Ovlivňují je především kočky bez domova a vesnice. Nicméně, žijící v bytě a zřídka jít ven, domácí kočka může také chytit nemoc.

 1. Lethargie;
 2. Nedostatek chuti k jídlu a žízeň;
 3. Průjem;
 4. Časté nutkání zvracet;
 5. Omezená reakce na krupobití.

Léčba psince koček doma je naprosto nepřijatelná, protože nemoc rychle postupuje a postihuje zdravé buňky těla. Nicméně, někteří majitelé doporučují dávat kočkám lžíci vodky každé 4 hodiny. Tato technika není 100% účinná, takže kočka se doporučuje ukázat lékaři.

Drtivá choroba peritonitida

Ve většině případů je nemoc smrtelná. Pokud jsou však příznaky rozpoznány včas, může být zvíře uloženo.

Charakteristické znaky peritonitidy:

 1. Nedostatek chuti k jídlu;
 2. Rychlý úbytek hmotnosti;
 3. Lethargie;
 4. Trvalá zácpa;
 5. Horečka;
 6. Kočka se stává tenkou, ale žaludek je zaoblený.

Při léčbě této nemoci doporučují veterináři kočce aspirin, vitamin C, B1. Kromě toho si můžete koupit v lékárně kortikosteroidy, jako je prednisolon, cyklofosfamid. Je však přísně zakázáno podávat tyto léky bez diagnózy lékaře.

Léčba červů u koček doma

Nesprávná strava, snížená imunita, časté procházky po schodišti nebo na ulici se stávají hrozbou pro kočkovité tělo. V žaludku zvířete se objevují červi - paraziti, kteří se vracejí do střevních stěn a pomalu a pomalu pijí krev.

 1. Průjem;
 2. Neklidné chování kočky;
 3. Ztráta hmotnosti;
 4. Břišní distenze;
 5. Zvracení;
 6. Zhoršení vnějšího stavu srsti kočky;
 7. Kašel;
 8. Přítomnost červů ve hmotě stolice.

Vyléčit tuto nemoc u kočky je poměrně jednoduché. K tomu musíte zakoupit lék Pyrantel. Je zcela bezpečný pro zvíře, nezpůsobuje intoxikaci a další vedlejší účinky.

Zachránit kočku před zvracením a průjmem

Zvracení a průjem mohou narušit domácí kvadrupedy. Jejich příznaky nemusí být nutně špatná výživa nebo přítomnost červů. Často jsou příznaky onemocnění spojeny s jinými abnormalitami v těle, a to:

 1. Peptická vředová choroba;
 2. Chemická otrava;
 3. Likvidace vlasových kuliček, které vznikají v žaludku v důsledku "mytí" kočky;
 4. Virová nebo bakteriální infekce;
 5. Velké množství tukových potravin;
 6. Změna ve stravě.

Pokud byla kočka zvracena, lékaři doporučují:

 1. Omezte příjem potravy na 8 hodin;
 2. Nápoj podávaný v intervalech 2 hodin;
 3. Chcete-li vstoupit do stravy měkké jídlo v malých dávkách, postupně zvyšuje na normální.

Pokud se kočka obává průjmu, odborníci doporučují:

 1. Neživte zvíře celý den;
 2. Poprvé dejte studenou vařenou vodu k pití po 4 hodinách, přidejte do ní trochu cukru;
 3. Nedávejte kočičí mléko, tvaroh a jiné mléčné výrobky.

Všechny tyto nemoci jsou nejčastější a stávají se nebezpečím pro život mazlíčka. Znát své příznaky, měli byste se poradit s lékařem pro přesnější diagnostiku. Vlastní léčba je pro kočky nezdravá.

Léčba koček

Kočky přinášejí mír do našich domovů, činí je pohodlnějšími a důvěrněji známými. Mají příznivý vliv na majitele, což je činí laskavějšími, uvolňují emocionální napětí, rozjasňují osamělost, pomáhají brát děti a vštípit jim dovednosti péče o své blízké. Dokonce i lékaři uznávají schopnost koček léčit určité lidské nemoci nebo zmírňovat jejich stav. Platíme jim stejnou minci? Mají dost naší pozornosti? A všimneme si jejich nemocí, když právě nastanou, a ne, když zvíře musí být zachráněno pohotovostními metodami expozice?

Koneckonců, naše purring domácí zvířata jsou předmětem mnoha nemocí, z nichž některé jsou nebezpečné pro člověka. Je dobré být schopen předat zdravotní péči o kočky kompetentnímu a zkušenému veterináři. Ale ne každý má takovou příležitost, a ne vždy, takže majitel zvířete musí pečlivě sledovat zdraví svého domácího mazlíčka a být schopen poskytnout kompetentní pomoc a dokonce i léčit kočku na vlastní pěst, doma.

Aby bylo možné zvládnout tento úkol, musí majitel kočky znát alespoň nejběžnější choroby koček a jejich příznaky, aby mohl posoudit stav zvířete a v případě potřeby okamžitě vyhledat odbornou pomoc veterinářů. Aby bylo možné provádět samoléčebné procedury bez opuštění domova, v obvyklém prostředí pro zvíře, musí jeho majitel mít určité dovednosti. Například, jak se čistí uši klíšťat, pokud se domácí zvíře aktivně brání se všemi jeho zuby a drápy? Stačí jen opravit končetiny zvířete, pevně ho zabalit plenou nebo přikrývkou.

Získejte konzultaci

Pokud si všimnete výše uvedených příznaků kočky, nebo se změnilo pouze její chování, její chuť k jídlu zmizela, ztráta hmotnosti začala a ona není schopna určit příčinu a pomoci zvířeti na vlastní pěst - kontaktujte naši kliniku. Určitě vám budou pomáhat zkušení veterinární lékaři. Zavolejte nám telefonicky:

zavolejte lékaře doma nebo přiveďte kočku na recepci.

Kožní nemoci koček a jejich léčba

Mezi nejčastější dermatologické nemoci koček patří dermatitida. Vyznačují se přítomností zánětlivých procesů na povrchu a v hlubokých vrstvách kůže. Poranění, popáleniny, parazity, intoxikace léky a negativní chemické nebo fyzikální účinky na kůži vnějších faktorů mohou vyvolat výskyt dermatitidy. Často se vyskytuje milární dermatitida - výsledek požití zvířecích alergenů jakéhokoli typu.

Symptomatologie dermatitidy, bez ohledu na jejich etiologii, je téměř vždy stejná - kůže se zapálí, začervenání, oteklé, bolestivé, teplota zvířete stoupá. V budoucnu se na kůži objevují vředy, onemocnění se může stát chronickým.

Léčba koček prováděná doma spočívá v léčení léze 5% roztokem jodu. V případě dermatitidy, která vznikla v důsledku poranění, je nutné během prvního dne aplikovat chladicí obvazy. Poté byste měli jít do pleťové vody ze směsi furatsilina a kamenec, a také léčit postižené kůže zelenou barvou. V těchto případech se ukazuje použití emulzí streptocidních a syntomycinů, mastí - prednisolonu a Vishnevského. Překrásný efekt je dán předepsáním exekanu v kombinaci s vitamíny PP a B6.

Kočičí chronická kožní onemocnění jsou léčena glukokortikoidy a covinanem - lékem, který zlepšuje metabolismus tkání. Pokud je hnisavá dermatitida, postižená kůže ošetřena speciální péčí, aplikuje se antiseptické obvazy, pro které se používá norsulfazol, streptotsid, stejně jako kyselina boritá s jodoformem. Kočka je také vyrobena obklady s alkoholem kafru a předepsat antibiotickou terapii. Olej z rakytníku nebo šípkového má účinný léčivý účinek.

Nemoci způsobené ektoparazity

Demodekóza je kožní onemocnění, jehož výskyt vyvolává mikroskopický roztoč, který vyplňuje vlasové folikuly a způsobuje zánět. Oblasti, které jsou jimi postiženy, mohou být rozpoznány padajícími vlasy a silným svěděním na těchto místech, o něž se kočka velmi obává. Diagnóza může být provedena na základě vizuální kontroly a detekce původce demodikózy pod mikroskopem. Toto onemocnění koček může být přenášeno na člověka a způsobovat jim nebezpečné komplikace.

Demodekoz se léčí antiparazitickými léky určenými pro vnější i vnitřní použití. K úlevě od příznaků používejte doplňky stravy společnost VITALINE, pro boj proti mikrobům používaným "Grapefruitový extrakt". Antiparazitická léčba poskytuje silnou zátěž na játra, takže po jejím provedení je játra podpořena „Biozymem“ a „Hepatoprotectorem“ a obnovena bylinným čajem „Čištění“. Pro léčbu poškozených oblastí kůže se používají takové léky jako "Omega-3", "Vita V-Plas", "Lysin", "Prolin".

Abyste účinně zabránili demodikóze, měli byste pečlivě pečovat o kočičí kůži, včas ošetřovat dermatitidu a dbát na udržení vysoké úrovně imunity ve vašem domácím mazlíčku.

Všechny ektoparazity - blechy, klíšťata, vši - jsou velmi znepokojující kočky a také nesou patogeny nebezpečných onemocnění. Majitelé zvířat by to měli mít na paměti a okamžitě zachránit své domácí mazlíčky před nebezpečnými nájemci.

Obyčejný kočičí parazit je jedlík Felicola subrostratus. To je malý - až 32 mm - hmyz, který se živí vlasy a buňkami epidermis. Porážka tohoto parazita se projevuje dermatitidou, silným svěděním a vypadáváním vlasů.

Chcete-li se zbavit jedlíka můžete použít antiparazitární léky. Pro tento účel se často používají roztoky Butox a Ivomek, stejně jako bolfo-sprej, bolfo-prášek a bolfo-šampon. Také je nutné často měnit ložní prádlo zvířete nebo jej dezinfikovat.

Paraziti jako blechy - Сtenocephalus felis - jev velmi běžný. Chytí naše mazlíčky všude, kousají, způsobují bolest a svědění, způsobují zánět. Blechy navíc nesou mor člověka. Proto je velmi důležité provádět preventivní opatření ošetřením kůže zvířete insekticidními přípravky. K tomu můžete použít aversect a ivomek, účinné blechové šampony a obojky.

Kočky také trpí porážkou ixodic, argas nebo svrab roztočů. Tyto roztoče také nesou původce piroplasmid.

Vyjměte zvířata z klíšťat sání krve aplikováním na místo porážky petroleje, oleje, benzínu, kolínské vody nebo alkoholu. Po tomto, hmyz upadne od místa kousnutí sám. Pokud tato metoda nepomohla, klíště se odstraní a pomalu se otáčí v kruhu.

Je docela snadné diagnostikovat kočku se stavem, jako je ušní strup. To je způsobeno malým červenohnědým klíštěm. Zvíře, které je infikováno, se neustále obává, poškrábá uši a zavrtí hlavou. Vizuální kontrola umožňuje detekci nahnědlé hmoty v uších, která se skládá ze živých roztočů. V tomto případě můžete účinně pomoci kočce doma. Je nutné kapat několik kapek rostlinného oleje do ucha, a když stávající kůry měknou, měli byste jednoduše mechanicky vyčistit ucho.

Protozoální nemoci a léčebné metody

Tato skupina onemocnění zahrnuje toxoplazmózu, onemocnění koček, způsobené nejjednoduššími jednobuněčnými mikroorganismy, které mohou infikovat majitele nemocného zvířete. Může se vyskytovat v akutních a chronických formách nebo může mít asymptomatický průběh. Klinický obraz tohoto onemocnění je charakterizován horečkou, průjmem, zvracením, oteklými lymfatickými uzlinami, zhoršeným viděním.

Léčba toxoplazmózy klindamycinem. S rozvojem uveitidy je předepsáno jedno procento prednizonu nemocnému zvířeti. Léčba je ukončena pouze 2 týdny po vymizení klinických příznaků onemocnění. Toxoplazmózové kočky mohou mít reziduální účinky.

Co dělat, pokud je metabolismus narušen

Pokud kočka vede sedavý způsob života nebo prožívá dlouhodobé působení prvků, jako je olovo, měď, fosfor, nikl, arzen nebo fluor, je pravděpodobnější, že se u nich rozvine obezita - metabolické onemocnění. To může vyvolat kastraci. Obézní zvířata se rychle unaví, vyznačují se krátkým dechem a zácpou se zvýšenou chutí k jídlu. Léčba těchto zvířat je nízkokalorická dieta, stejně jako léky, jako je adiposin, fepraron a thyroidin. Veterinární lékař také předepisuje diuretika a projímavé přípravky.

Respirační onemocnění

Kočky se často infikují respirační virovou infekcí, která způsobuje různé záněty horních cest dýchacích. Symptomy se obvykle objevují na 3. až 5. den od okamžiku infekce. Nemocná kočka kýchá, jeho teplota stoupá, tajemství je vylučováno z nosní dutiny. Zvíře si otírá oči, odmítá krmit a vodu. Objeví se kašel. V takových případech je léčba antibiotiky účinná v kombinaci se sulfátovými přípravky.