První doktor

Forma složení a uvolnění:

Tablety rozpustné v amoxicilinu1 (jako trihydrát amoxicilinu) 125 mg 250 mg 500 mg 1000 mg adjuvans: dispergovatelná celulóza; MCC; krospovidon; vanilin; mandarinka; citronová příchuť; sacharin; stearát hořečnatý

v blistru 5 ks; v boxech 4 blistrech (125, 250, 500, 1000 mg) nebo v blistru 7 ks; v krabičce 2 blistry (125 mg).

Infekční a zánětlivá onemocnění způsobená mikroorganismy citlivými na léčivo:

 • respirační infekce;
 • orgány genitourinárního systému;
 • orgány trávicího traktu;
 • kůže a měkkých tkání.

Přecitlivělost na léčivo a jiná beta-laktamová antibiotika.

 • polyvalentní přecitlivělost na xenobiotika;
 • infekční mononukleóza;
 • lymfocytární leukémie;
 • anamnéza gastrointestinálních onemocnění (zejména kolitidy spojené s užíváním antibiotik);
 • selhání ledvin;
 • těhotenství;
 • období laktace.

Užívání během těhotenství a kojení:

Je možné předepsat lék během těhotenství a kojení, pokud očekávaný pozitivní výsledek užívání léčiva převyšuje riziko vedlejších účinků. V malých množstvích se amoxicilin vylučuje do mateřského mléka, což může vést k rozvoji senzibilizačních jevů u dítěte.

Na straně zažívacího traktu: vzácně - změna chuti, nevolnost, zvracení, průjem; v některých případech mírné zvýšení aktivity jaterních transamináz; extrémně vzácně - pseudomembranózní a hemoragická kolitida.

Na části močového systému: extrémně vzácné - rozvoj intersticiální nefritidy.

Na straně hematopoetického systému jsou možné agranulocytózy, neutropenie, trombocytopenie, hemolytická anémie, ale jsou také velmi vzácné.

Vedlejší účinky nervového systému při použití amoxicilinu v dávkové formě dispergovatelné tablety nejsou registrovány.

Alergické reakce: kožní reakce, zejména ve formě specifické makulopapulární vyrážky; vzácně exsudativní erythema multiforme (Stevens-Johnsonův syndrom); v některých případech - anafylaktický šok, angioedém.

Příznaky: nevolnost, zvracení, průjem, narušení rovnováhy vody a elektrolytů.

Léčba: výplach žaludku, jmenování aktivního uhlí, slané projímadla, korekce rovnováhy vody a elektrolytů.

Dávkování a podávání: t

Uvnitř, před, během nebo po jídle. Tabletu lze polykat celé, rozdělit na části nebo žvýkat, zapít sklenicí vody nebo zředit vodou, aby se vytvořil sirup (ve 20 ml) nebo suspenze (ve 100 ml).

Dospělí a děti od 10 let (s mírnými až středně závažnými infekcemi) - 500–750 mg 2x denně nebo 375–500 mg 3krát denně.

Děti od 3 do 10 let - 375 mg 2x denně nebo 250 mg 3x denně; od 1 roku do 3 let - 250 mg 2x denně nebo 125 mg 3krát denně. Denní dávka pro děti (včetně dětí do 1 roku) je 30–60 mg / kg / den, rozdělená do 2–3 dávek.

Při léčbě závažných infekcí, stejně jako při infekcích s těžko dostupnými lézemi (například akutní zánět středního ucha) se dává přednost trojnásobku léčiva.

Při chronických onemocněních, recidivách, závažných infekcích: dospělí - 0,75–1 g 3krát denně, děti - do 60 mg / kg / den ve 3 dávkách.

U akutní nekomplikované kapavky - 3 g, jednou v kombinaci s 1 g probenecidu.

U infekcí mírné až střední závažnosti se léčba provádí po dobu 5–7 dnů u infekcí způsobených Streptococcus pyogenes po dobu nejméně 10 dnů.

Při léčbě chronických onemocnění by infekce závažného průběhu dávky léčiva měly být určeny klinickým obrazem onemocnění. Léčivo pokračuje po dobu 48 hodin po vymizení symptomů onemocnění.

U pacientů s kreatininem Cl pod 10 ml / min je dávka snížena o 15–50%.

Je možné a jak pít antibiotika pro tracheitidu

Tracheitida je patologický proces charakterizovaný zánětem tracheální sliznice. Zvláštností tohoto onemocnění je přítomnost silného kašle. Bez vhodné terapie by zánět poškodil další orgány dýchacího ústrojí a nastane chroničnost. Vývoj tracheitidy může ovlivnit několik faktorů, takže léčba by měla začít až po vyjasnění příčiny. Pokud bakterie ovlivnily vývoj zánětu, léčebný režim bude nutně zahrnovat antibakteriální léčiva.

Indikace pro přijetí

Tracheitidu je možné léčit antibiotiky pouze tehdy, pokud je vývoj onemocnění spojen s bakteriemi. V případě virové etiologie patologického procesu bude brát antibiotika zbytečně.

Antibiotika mohou být předepsána pro následující indikátory:

 • podezření na zánět v plicích;
 • kašel déle než 3 týdny;
 • stálý nárůst teploty;
 • nástup příznaků bolesti v krku, sinusitidy a otitis.

Pokud neberete v úvahu všechny tyto příznaky trachitidy, pak s největší pravděpodobností půjde z akutní na chronickou. Pro jmenování antibiotika může být jeho dávkování a doba podávání pouze odborníkem. V tomto případě musí lékař vzít v úvahu věk pacienta, příznaky, přítomnost nebo nepřítomnost komorbidit, vedlejší účinky a kontraindikace.

Na videu antibiotika pro tracheitidu:

Pro dospělé

Při léčbě tracheitidy je nutné zvolit pouze ty léky, které jsou nejen účinné, ale také bezpečné.

Augmentin

Tento přípravek patří do skupiny penicilinu. Lze jej zakoupit ve formě tablet, prášku pro přípravu suspenze, injekčního roztoku. Je možné se přihlásit jak pro dospělé, tak pro děti do 12 let. Léčivo je kontraindikováno v případě onemocnění trávicího ústrojí, během těhotenství a alergie na penicilin.

Flemoxin

Toto antibiotikum patří také do skupiny penicilinů. Aplikováno při léčbě zánětu průdušnice u dospělých. Omezená dávka v lymfy je pozorována za 2 hodiny od okamžiku příjmu. Antibiotika k prodeji ve formě pilulek. Ale jak vzít Flemoksin Solyutab s angínou u dospělých pomůže pochopit tyto informace.

Shrnuto

Droga patří do skupiny makrolithů. Pro neg to je zvláštní se hromadit v dýchacích cestách. Je možné použít Sumamed s anginou pectoris pro různé infekční patologie, včetně tracheitidy.

Zapojit se mohou jak dospělí, tak děti i těhotné ženy. Má prakticky žádné kontraindikace a vedlejší účinky. Produkovat lék ve formě pilulek, kapslí, prášku pro suspenzi a sirupu. Jak se však užívá Sumamed s antritidou a jak efektivní je tento lék. velmi podrobně v tomto článku.

Jak se však léčí tracheitida u dětí a co je nejúčinnější, je v tomto článku podrobně popsáno.

Jak je léčba akutní tracheitidy a co znamená nejlepší, je zde uvedena.

Co dělat, když suchý kašel s tracheitidou po dlouhou dobu nezmizí, je popsán v článku: http://prolor.ru/g/bolezni-g/kashel/pri-traxeite.html

Ale jak léčit tracheitidu u dospělého, který stojí za to vzít si léky na první místo, tyto informace pomohou pochopit.

Fluimucil

Tento lék je prezentován ve formě injekčního roztoku. Má mukolytický účinek. Ovlivňuje sliznice, zvlhčuje je a změkčuje, inhibuje patogeny. Podle instrukcí antibiotika pro inhalaci je Fluimucil antibakteriální léčivo, ale nezpůsobuje negativní jevy týkající se zažívacích orgánů. Ale jak dělat inhalaci s Fluimutsilom pro antritidu a jak efektivní je. velmi podrobně v tomto článku.

Bioparox

To je považováno za jeden z nejvíce obyčejný v léčbě patologií dýchacího traktu, mezi nimi je tracheitida. Používá se pro zavlažování nosní dutiny a hrdla. Bioparox je účinný proti mnoha patogenům.

Dívky můžete používat při přepravě dítěte, ale pouze pod dohledem lékaře. Jak nahradit Bioparox antritidou a který lék může být lepší pro použití, je zde popsáno v článku.

Abaktal

Tento léčivý přípravek patří do skupiny fluorochinolonů. Vyrábí se ve formě tablet a injekčního roztoku. Těhotné ženy a dívky nemohou během laktace používat, pacienti mladší 12 let. Abaktal se často podílí na inhalaci.

Také v lékárně můžete vidět lék ve formě pastilek. Pokud tento lék užíváte správně, můžete tento kašel eliminovat, snížit teplotu a dosáhnout rychlé regenerace.

Pro děti

V léčbě zánětu u dětí existuje určitý počet antibiotik, které lékař může předepsat po absolvování diagnózy.

Augmentin

Léčivo ve formě tablet a prášku pro suspenzi. Při předepisování dávky se lékař řídí tělesnou hmotností dítěte. Pro novorozence se používá suspenze. Opatrně buďte opatrní při špatné funkci jater a ledvin.

Amoxiclav

Tento přípravek má široké spektrum účinků. Používá se při léčbě infekcí horních dýchacích cest. Trvání léčby bude 5-14 dnů. Lze použít pro děti, těhotné ženy a dívky při kojení. Jak je léčba anginy Amoxiclav popsána podrobně v článku.

Flemoklav

Tento lék se vyrábí ve formě pilulek. Má baktericidní účinek. Při léčbě tracheitidy u dětí je dávka 125 mg / 31,25 mg dvakrát denně.

Berodual

Tento přípravek má kombinovaný účinek. Vyrábí se ve formě roztoku použitého při inhalaci. Cyklistika Berodual, zvládá zastavit křeč a útok udušení. Pozitivní účinek použití přípravku Berodual je okamžitě, 10 minut po inhalaci. A trvá asi 10 hodin.

Užívání léku u pacientů mladších 6 let vyžaduje 10 kapek a u starších pacientů bude dávka 20 kapek.

Biseptol

Jedná se o další kombinovaný lék, který je členem sulfonamidové skupiny. Jedná se o bakteriální lék, který lze vyrábět v různých formách: dražé, roztok, sirup, suspenze. Při užívání přípravku Biseptol se mohou vyskytnout nežádoucí účinky, jako jsou alergie. Nelze použít antibiotikum pro těžké poruchy jater a ledvin, pacientů do 3 měsíců, s jasným selháním srdce a cév. Jak se přípravek Biseptol užívá, naleznete v návodu.

Dávka biseptolu se stanoví individuálně a závisí na věku dítěte a závažnosti onemocnění. Velmi vzácně se mohou objevit nežádoucí účinky, jako je nevolnost a špatná chuť k jídlu.

Mukaltin

Toto antibakteriální léčivo je rostlinného původu, jak je založeno na Altea. Účinně potlačuje zánět, má vykašlávání a zklidňující účinek. S pomocí Mukalitinu je možné chránit dýchací cesty před dráždivým faktorem, zmírnit dýchání.

Uvolněte lék ve formě tabletky. Trvání léčby je 7-14 dnů. U dětí mladších 6 let užívejte ½ tablety 3krát denně. U starších pacientů bude dávka 1 tableta 3x denně. Nepoužívejte novorozence. Mukaltin je navíc kontraindikován při akutní exacerbaci vředů nebo gastritidy s alergiemi na aktivní složky léčiva. Pečlivě si vezměte recepci pro děti s diabetem. Odkaz popisuje podrobně, jak používat Mukaltin.

Erespal

Pro mnoho, vyvstává otázka: Eraspal antibiotikum nebo ne? Tato droga se vyznačuje složitostí. Má několik efektů najednou:

 • antihistaminikum - snížený otok sliznice;
 • zastaví zánět;
 • odstranění křečí v průduškách;
 • snížení viskozity a normalizace produkce hlenu.

Eraspal se vyrábí ve formě sirupu a dražé. Požadovaná dávka se vypočítá na základě hmotnosti dítěte. Přijímací vedení 3 krát denně. Kromě individuální intolerance nemají Erespal ani kontraindikace. Lze jej použít při léčbě tracheitidy u novorozenců, pak pouze ve formátu sirupu.

Léčba tracheitidy, jejíž vývoj byl ovlivněn bakteriemi, není možná bez použití antibiotik. Díky nim bude možné neutralizovat patogeny a zlepšit stav pacienta. Volba léčiva a jeho dávkování se stanoví až po provedení diagnostických metod a stanovení diagnózy. Pouze odborník vám řekne, které antibiotikum je pro dospělé lepší pro antritidu, že je lepší zvolit si tablety nebo injekce a zvolit individuální průběh léčby.