20 skutečných analogů antibiotika klaritromycinu

Klarithromycin se váže na podjednotku 50S ribozomové membrány bakteriální buňky a inhibuje biosyntézu proteinu. Aktivní proti intracelulárním patogenům.

Lék je lepší než erythromycin ve farmakokinetických a antibakteriálních vlastnostech. Antibiotikum je stabilní v kyselém prostředí. S perorálním příjmem se vstřebává dostatečně rychle. Cmax je dosaženo za asi 2,5 hodiny.

Klarithromycin je předepisován pro infekční léze horního a dolního dýchacího traktu, neepiteliálních extraskeletálních tkání, kůže a dentálního maxilárního systému. Klaritromycin se užívá k mykobakteriálním infekcím a je indikován k léčbě infekčních procesů u pacientů s virem imunodeficience.

LS se používá v první linii eradikace Helicobacter pylori. Antibiotikum způsobuje vedlejší účinky z nervového systému, trávicího traktu a krvetvorných orgánů. Původní lék klaritromycin ovlivňuje smysly. Antibiotikum je kontraindikováno u dětí mladších 12 let au pacientů s přecitlivělostí na alespoň jednu složku přípravku.

Analogy klarithromycinu

Dalekohledy jsou aktivní proti gram + (staphylococcus, streptococcus), gram- (hemophilus bacillus, hemophilus, gonococcus, legionella pneumophilus, jeyuni campylobacter), stejně jako anaerobům (bakteroidy, klostridii, peptostreptokokki). Rychle se vstřebává z gastrointestinálního traktu. Biologická dostupnost dosahuje 50%. Poločas je asi 4 hodiny.

Klabuks je polosyntetický makrolid z poslední generace. CLABAX je účinný při léčbě angíny, pneumonie, furunkulózy. Antibiotikum se užívá 250 mg dvakrát denně, se silně tekoucí infekcí, dávka se zvyšuje dvakrát. Průběh léčby je 1 až 2 týdny.

Klabak OD je širokospektrální makrolid, patří do 2. generace, působí bakteriostaticky.

Klabak OD je zakázáno užívat současně s některými antihistaminiky a serotonergními látkami a antipsychotiky. Léčivo je kontraindikováno u těžkých patologických stavů ledvin a jater, stejně jako u pacientů s porfyrinovým onemocněním.

Clarbact také ovlivňuje syntézu proteinů patogenních mikroorganismů. Je účinný proti všem mykobakteriím, kromě Kochových tyčinek.

Clarbact se vstřebává rychle. Příjem potravy zpomaluje vstřebávání. Prodloužená antibiotická léčba je plná vývoje superinfekce (kandidózy). Antibiotikum proniká do mateřského mléka, takže léčba kojících žen je možná po zrušení kojení.

Claritrosin je dostupný ve formě žlutých tablet, potažených filmem. Léky se užívají perorálně, bez ohledu na jídlo.

Claritrosin je předepsán pro záněty sliznice průdušek, lymfoidní tkáně hltanu, mandlí, paranazálních dutin, nozokomiální pneumonie, vlasových folikulů a infekcí ústní dutiny. LS se užívá k prevenci recidivy vředové choroby.

Klacid interaguje s 50S ribozomální podjednotkou. Lék je přijatelný pro léčbu tříletých. Lék se rychle vstřebává v gastrointestinálním traktu. Biologická dostupnost dosahuje 50%. Produkce β-laktamázy neovlivňuje aktivitu Klacidy. Většina kmenů Staphylococcus je rezistentní vůči antibiotikům.

Clerimed patří k makrolidům, jeho hlavní aktivní složkou je klarithromycin. Antimikrobiální mechanismus je založen na schopnosti antibiotika interagovat s 50S-ribozomální podjednotkou, která negativně ovlivňuje syntézu proteinů v buňce. Antibiotikum proniká ochrannou bariérou mezi krví matky a plodu v placentě.

Kriksan je předepsán lékaři pro infekce dýchacích cest, kůže a zánětu uší. Indikace jsou také chlamydie a mykobakterióza. Lék se užívá s opatrností při renální nebo jaterní insuficienci. Při užívání spolu s léky, které inhibují aktivitu systému srážení krve a zabraňují tvorbě krevních sraženin, je nutné kontrolovat protrombinový čas.

Lecoclar by neměl být předepisován dětem mladším šesti měsíců, protože údaje o jeho účinnosti a bezpečnosti při tomto zvýšení nestačí. Antibiotikum je kontraindikováno v anamnéze hepatitidy. Lék má rozsáhlý seznam vedlejších účinků: od dyspeptických poruch až po ztrátu sluchu.

Fromilid má bakteriostatický účinek, ale u některých kmenů působí baktericidně. Přípravek Fromilid je předepisován pacientům se syndromem získané imunodeficience. Lék se dobře vstřebává, když se užívá orálně. Poločas eliminace je průměrně asi 5 hodin.

Fromilid DNA je kontraindikována u nesnášenlivosti laktózy. Přípravek není předepisován pacientům mladším 18 let. Fromilid DNA produkuje vedlejší účinky z gastrointestinálního traktu, kůže a podkožní tkáně, nervového a močového systému, smyslových orgánů a tvorby krve, srdce, pohybového aparátu. Při příjmu jsou zaznamenány změny laboratorních ukazatelů. Lék na předpis je k dispozici.

Analogy zahrnují Vero-klarithromycin, Clarithromycin Protekh, Clarithromycin CP, Ecositrin, Clarithromycin-OBL, Clarithromycin-Verte. Všechna léčiva jsou bakteriostatická, jsou účinná proti gram + kocům a intracelulárním a membránovým patogenům, dosahují vysokých koncentrací v tkáních, mají nízký užitý účinek, neexistuje riziko vzniku zkřížené alergie s beta-laktamy.

Semisyntetické 14-členné makrolidy

Při rozhodování o nahrazení klarithromycinu lékaři často předepisují následující léky:

Rulid patří do farmakologické skupiny makrolidů a azalidů. Hlavní účinnou látkou je roxithromycin. Ve farmakokinetických a mikrobiologických parametrech je lepší než erythromycin. Zvýšení dávky umožňuje dosáhnout baktericidního účinku.

Antibiotikum má nízkou toxicitu. Je účinný proti Streptococcus, Listeria, Staphylococcus, Corynebacterium diphtheriae, Neisseria meningitidis, Legionella a Mollicutes. Léky se předepisují u černého kašle, akutní faryngitidy, chronické obstrukční plicní nemoci, certseitidy a také
genitální a zubní infekce.

Esparoxy je účinný při léčbě onemocnění bakteriální etiologie dýchacích cest (pneumonie), ORL orgánů (otitis, sinusitis), kůže (erysipel) a močových cest (uretritida). Terapie tímto generickým klarithromycinem se provádí pouze po 12 letech. Antibiotikum se užívá jednou denně, 300 mg nebo dvakrát denně, 150 mg. Pokud léčba antibiotiky trvá déle než 2 týdny, provede se krevní test. LS ovlivňuje koncentraci pozornosti a snižuje psychomotorické reakce.

Roxithromycin je polosyntetický makrolid, jehož účinek závisí na dávce: ve vysokých dávkách se dosahuje baktericidního účinku. Patogeny, které syntetizují enzymy, které mohou štěpit beta-laktamová antibiotika, jsou na to citlivé. Předepisuje se jako profylaxe bakteriémie po dentálních intervencích. Antimikrobiální činidlo je široce používáno v pediatrické praxi a je předepisováno dětem od dvou měsíců.

Svěřte své zdravotníky! Udělejte si schůzku a navštivte nejlepšího lékaře ve vašem městě právě teď!

Klarithromycin nebo azithromycin: co je lepší a jaký je rozdíl?

Azithromycin je semisyntetické širokospektrální antibiotikum patřící do skupiny azalidů. Azithromycin se liší od klasických makrolidů ve své struktuře. To bylo nejprve syntetizováno chorvatskou farmaceutickou společností Pliva v 80-tých letech.

 • Léčivo má široké spektrum aktivity. Azithromycin má několik dávkových forem: prášek, tobolky, tablety a sirup (forma uvolnění pro každý obchodní název má svůj vlastní). Neaktivní proti gram + mikroorganismům rezistentním vůči erythromycinu.
 • Lék je široce používán v gastroenterologii (je součástí komplexní terapie žaludečních vředů), urologie a gynekologie (zánět uretry a děložního čípku), dermatologie (impetigo) a otolaryngologie (infekční onemocnění ORL orgánů).
 • Azithromycin není předepisován novorozencům a dětem s dysfunkcí jater nebo ledvin. Léčba těhotných žen je možná pouze v případě, kdy přínosy užívání antibiotik převažují nad možnými riziky. Pacienti se srdeční arytmií by měli užívat azithromycin s opatrností. Doba laktace označuje kontraindikace.
 • Při perorálním podání antibiotik způsobuje průjem u přibližně 5% pacientů. Zvracení, nadýmání a nevolnost jsou mnohem méně časté. U 1% pacientů je diagnostikována nefritida a vaginální kandidóza. Na pozadí antibiotické léčby azithromycinem se mohou objevit bolesti hlavy podobné migréně.

Dávka je určena stavem pacienta a závisí na závažnosti infekčního procesu. Antibiotikum se užívá hodinu před jídlem nebo dvě hodiny po posledním jídle. Injekce se provádí při pneumonii (první dny terapie). Antimikrobiální léčivo a ethylalkohol jsou neslučitelné: alkohol snižuje vstřebávání léků, což přispívá k progresi infekce. K eliminaci těchto látek budou zapotřebí silnější antimikrobiální činidla. Analog Clarithromycin levnější než původní lék na polovinu.

Recenze: KRKA "Fromilid Uno" tablety - prodloužený klarithromycin. Analogový "CLACIDE CP" za nižší cenu.

Tato recenze je o antibiotiku "Fromidil Uno". Nedávno jsem si všiml, že někteří lékaři to často předepisují. Doufám, že moje krátká esej na toto téma bude pro někoho užitečná.

"Fromilid Uno" je klarithromycin, makrolidové antibiotikum. Od obvyklého klarithromycinu (přehled výrobků TEVA) se liší nejen svým názvem a cenou, ale také svým působením a způsobem podávání.

Pokud má být užíván klarithromycin 2 roky, pak „Fromilid Uno“ je dlouhodobě působící lék, který zahrnuje jednu dávku. Kvalita je dobrá, firma KRKA se již dlouho doporučuje. A i když je dražší než jednoduchý klarithromycin, ale je levnější než původní, prodloužený - Klacid CP. Porovnejme ceny.

V lékárně Maksavit (to je moje oblíbená lékárna!):
Clarithromycin Teva 500 mg № 10 = 290 rublů.
Klacid CP 500 mg № 5 = 450 rublů; № 7 = 520 rublů.
Fromilid Uno 500 mg № 5 = 235 rublů; № 7 = 310 rublů.

Z srovnávací tabulky okamžitě odstraníme obvyklý klarithromycin, protože se používá hlavně pro eradikaci Helicobacter pylori, ukazuje přesně dvojí příjem.

Při léčbě jiných infekcí je vhodnější používat prodloužený klarithromycin. A tady jsou dvě možnosti. Jak vidíte, je rozdíl v ceně, ale věří se, že Klacid CP je lepší! Zde se rozhodnete.

To pomáhá 50 až 50. Záleží na typu infekce, průběhu onemocnění, na těle a imunitě. Obecně je vše jako obvykle. Ale toto antibiotikum je však šetřící, takže v obtížných situacích to nepředepisuji, abych neztratil drahocenný čas. I když má dokonce známku pneumonie a často jsem pozoroval, jak zánětlivá infiltrace do plic ustoupí po týdnu užívání přípravku Fromilid Uno.

A přesto tento nástroj používám pouze v některých případech, například pokud pacient netoleruje jiné skupiny drog. Nebo je v zásadě příliš alergický, zde „Fromilid Uno“ nebude tak destruktivní jako například peniciliny.

Vzpomeňte si na nejdůležitější věc, všechno je individuální. Nezaměstnujte se, důvěřujte svému lékaři. I když vám droga nepomohla a lékař vám předepíše další silnější (například: "SUPRAX"), není to ostudné - to se děje! Nikdo nebude dělat plodiny na flóře, není zahrnut do standardů léčby. Protože zatímco čekáme na odpověď, můžete být s komplikací odvezeni do ambulance.

Všechno dobré zdraví!

Dávám pokyny. To je velmi velké, zkuste kliknout na fotografii pro zvětšení.

Co je lepší: Klacid nebo Clarithromycin?

Clarithromycin je silný antibakteriální lék, derivát erythromycinu, což je čtrnáctidruhové polosyntetické antibiotikum-makrolid.

Schopnost klarithromycinu bojovat proti bakteriím a farmakokinetice je vyšší než schopnost erythromycinu vzhledem k methoxyskupině v šesté poloze laktonového kruhu.

Co je to droga a na co se používá?

Spektrum účinku tohoto polosyntetického antibiotika je velmi rozsáhlé. Proti klaritromycinu nejsou aerobní a anaerobní, grampozitivní a gramnegativní bakterie rezistentní. Působí tak, že potlačuje syntézu proteinu v důsledku vazby ribozomových bakterií na podjednotku 50. let. Léčivo se vyznačuje rychlou absorpcí, vylučovanou ledvinami a gastrointestinálním traktem. Absorbovatelnost suspenze je vyšší než tablety.

Je to důležité! Jídlo významně zpomaluje vstřebávání léčiva, ale neinterferuje s biologickou dostupností.

Lék je indikován pro následující onemocnění:

 • infekce dýchacích cest (angína, bronchitida, bronchialitida, pneumonie);
 • infekční léze kůže, měkkých tkání (erysipel, folikulitida);
 • vředy dvanáctníku a žaludku;
 • toxoplazmóza;
 • chlamydie;
 • mykobakterióza;
 • onemocnění močového ústrojí.

Tento lék pomáhá při léčbě tuberkulózy, ale používá se pouze jako alternativa.

Klarithromycin se podává perorálně a intravenózně.

Formulář vydání

Lék se vyrábí ve formě:

 1. tablety (pravidelné a dlouhodobě působící);
 2. suspenze;
 3. roztok pro kapátka;
 4. kapslí

Není možné přesně posoudit, která z těchto forem je nejúčinnější; vše záleží na konkrétní situaci, ve které pouze lékař vydá verdikt.

Pro výrobu tablet se používá klarithromycin s dlouhodobě působící speciální technologií, takže lék se uvolňuje pomaleji, jeho koncentrace v krvi se zvyšuje.

Vedlejší účinky

Použití antibiotika Klaritromycin by měl být přísně předepsán lékařem, protože příjem je plný mnoha vedlejších účinků:

 • nadměrné pocení;
 • kandidóza;
 • nevolnost, zvracení, bolest břicha;
 • leukopenie;

Clarithromycin je absolutně kontraindikován:

 1. děti mladší než jeden rok;
 2. těhotné a kojící matky;
 3. trpící hyperkalemií, porfyrií.

Pozor! Lidé trpící kardiovaskulárními a ledvinovými chorobami mohou užívat léky, ale pod přísným lékařským dohledem.

Který výrobce je lepší

Antibiotikum Clarithromycin vyrábí řada firem, a to jak ruských, tak zahraničních (asijské země, východní Evropa). Různí výrobci (Ranbaksi, KRKA, Teva, farmaceutická společnost Pharmstandard Obolensky, Syntéza, AVVA-RUS) mohou tento produkt nazvat jinak: Clarithromycin-Teva, Clarithromycin OBL.

Zde je však třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože některé farmaceutické společnosti povolují odchylky od technologie během výroby léčiva. Všechny tyto produkty farmaceutického průmyslu zůstávají účinné v hlavním směru - proti léčbě infekčních onemocnění, ale počet kontraindikací a vedlejších účinků se může lišit.


Foto 1. Tablety antibiotika klarithromycinu, 500 mg, výrobce - Sandoz.

To platí zejména pro výrobu Obolenského OP. Lékaři předepisují tento lék v případech, kdy neexistuje jiná alternativa. Děti od této společnosti (pouze 12 let) nepředepisují lék, ačkoliv klarithromycin je indikován ve věku dvou let. Totéž lze říci o lidech s jaterním a kardiovaskulárním onemocněním.

Pokud jde o léčbu tuberkulózy, klaritromycin se obecně nepovažuje za hlavní léčivo při léčbě.

Klacid

Lék je vyráběn na základě klaritromycinu mezinárodní společností Abbot. K dispozici ve formě tablet (0, 25 g a 0, 5 g), prášků, včetně injekcí.

Ze všech analogů a derivátů na bázi klarithromycinu je nejúčinnější, při jeho výrobě nejsou dovoleny ani nejmenší odchylky od technologie.

Úspěšně bojuje s angínou, bronchitidou, bolestmi v krku, faryngitidou, chorobami středního ucha, černým kašlem, šarlatovou horečkou, akné, varem.

Proti léčbě tuberkulózy se nepoužívá. Od klarithromycinu se liší svým obchodním názvem, ale je založen na stejné účinné látce, která má stejný název jako původní forma.

Neexistují prakticky žádné kontraindikace. Lékaři předepisují přípravek Klacid i dětem, ale pouze v případě, že tento stav neznamená benigní léčbu (např. Pro černý kašel, šarlatovou horečku). Těhotné ženy by se měly zdržet užívání léků.

Cena za balení je vysoká a může dosáhnout až tisíce rublů.

Shrnuto

Liší se tím, že je založen na jiné účinné látce - azithromycinu. Sumamed je levnější, cena začíná od 400 rublů za balení.

V prodeji je prezentován ve formě tablet (0, 25 g a 0, 5 g), kapslí a prášku pro suspenze.


Foto 2. Souhrnné tobolky, 250 mg, výrobce - Pliva.

Je jednoznačné říci, zda je to lepší nebo horší, je nemožné, protože oba jsou makrolidy, mají dostatečně silný účinek a pouze lékař je může přiřadit s ohledem na všechny nuance nemoci. Liší se nejen účinnou látkou, ale i řadou vedlejších účinků. Pokud tedy Klacid bije hlavně na psychiku, pak Sumamed - na játrech. Používá se hlavně proti streptokokovým a stafylokokovým infekcím. Kochovy tyčinky jsou proti tyčím k ničemu.

Příjem opakujte každých 12 hodin v souladu s pokyny. Přípravek má užší spektrum aktivity než klarithromycin. Nepoužívá se při infekčních onemocněních u lidí s AIDS. Nejznámějším dodavatelem je Pliva-Hrvatska.

Fromilid

Dodavatel - Slovinská společnost KRKA. K dispozici v kartonech čtrnácti tablet. Cena je poměrně vysoká: od 350 rublů za dávku 0, 25g a 500 za 0, 5g.

Přiřazte se k otitis media, bronchitidě, sinusitidě, pneumonii, hnisavým formacím. Aplikuje se dvakrát denně v souladu s pokyny a výhradně pro odborníka.

Přípravek Fromilid je založen na látce běžné u klarithromycinu, ale na první existuje velká rezistence u některých kmenů bakterií.

Co si vybrat: Klacid nebo Clarithromycin?

Je nemožné dát jednoznačnou odpověď, která droga je nejlepší zvolit. Vše záleží na konkrétním onemocnění, individuálních vlastnostech pacienta a doporučení lékaře.

Dá se říci, že osoba, která si vybere Klacida, neriskuje nic, protože při její výrobě nejsou žádné rozdíly oproti technologii. Se zvláštní opatrností je třeba se obrátit na klarithromycin ruských výrobců.

Užitečné video

Podívejte se na video o klarithromycinu a jeho správném použití.

myLor

Léčba nachlazení a chřipky

 • Domů
 • Všechno
 • Sumární nebo klarithromycin, který je lepší

Sumární nebo klarithromycin, který je lepší

Výrobci antibakteriálních léků nabízejí širokou škálu léků, které mají různá obchodní jména. Navíc složení některých léků je naprosto totožné. Řada generik a náhražek, doplněných drobnými složkami a přísadami, stále více zaplňuje police farmaceutických řetězců. Dnes se dozvíte, co si můžete vybrat analog "Klacida". Ihned by mělo být chápáno, že samoléčba může být nebezpečná. Zejména lékaři nejsou vítáni brát antibiotika na rozmaru.

Antibiotikum je dostupné ve třech formách. Podle vlastního uvážení si můžete vybrat pilulky, injekce nebo suspenzi. Posledně uvedený je častěji používán u dětí. Aktivní složka léčiva - klarithromycin - označuje širokospektrální antimikrobiální činidla, makrolidy. Jmenovaný lék "Klacid" (tablety a suspenze) pro bakteriální léze horních a dolních dýchacích cest, horních cest dýchacích a kůže. Je důležité, aby mikroorganismy, které způsobily infekci, byly citlivé na účinnou látku. Například gram-negativní bakterie, které rozkládají laktózu, jsou rezistentní vůči uvedenému léčivu.

Aplikováno "Klacid" 250-500 mg dvakrát denně. Délka léčby se pohybuje od 5 do 14 dnů. Pro děti je lék předepsán v individuální dávce, v závislosti na věku a tělesné hmotnosti, pod dohledem lékaře. Je kontraindikováno užívat léčivo v případě přecitlivělosti, poruchy funkce ledvin, těhotenství a kojení.

"Klacid" (pozastavení) - říkají recenze - má příjemnou chuť. Pohodlně ji děti mohou dostat s mlékem. Tam je takový lék asi 400 rublů na 60 ml. Lék v pilulkách (10 kusů 250 mg) lze zakoupit za 600 rublů. Infuze - pacienti říkají - se zřídka podávají. Cena ampule 500 mg je 650-700 rublů.

Analogové "Klacida" lze nalézt levné. Mnoho spotřebitelských recenzí je negativní pouze z důvodu ceny antibiotika. Ne každý si může dovolit koupit tablety za téměř 1000 rublů. Je třeba najít cenově dostupnější lék. To byl klarithromycin. Jeho složení obsahuje stejnou účinnou látku jako v původním přípravku. Nicméně, náklady na tablety je asi 250 rublů. Současně bude balení obsahovat 14 tablet, ne 10. Na rozdíl od drahého amerického léku se tento lék vyrábí v Rusku.

Indikace analogů jsou stejné. Rozdíl je v tom, že domácí lék může být také použit k léčbě vředů zažívacího traktu, ale v kombinaci s dalšími léky. Tento lék se nepoužívá ve stejných případech jako jeho předchůdce. Je nepřijatelné, aby bylo dáno dětem mladším 12 let. Pokud se rozhodnete koupit "Klacid" nebo "Clarithromycin" pro dítě, pak první léky budou mít výhodu ve formě suspenze.

Co jiného můžete najít analog? "Klacid" může být nahrazen tabletami "Ecozetrin". Tam je takový lék z 200 rublů. Jedna tableta obsahuje 500 mg klarithromycinu a pomocné látky. Předepsané léky na bakteriální léze ucha, nosu, krku, průdušek a plic. Používá se k léčbě kožních infekcí a žaludečních vředů. Použití přípravku "Ecozetrin" při selhání ledvin, citlivosti, hypokalemii je kontraindikováno. Zbývající kontraindikace se shodují s uvedeným léčivem. Trvání léčby, na rozdíl od předchozích analogů, je 10-14 dnů. V některých případech se doporučuje užívat antibiotikum po dobu šesti měsíců.

"Klacid" nebo "Sumamed" - což je lepší? Tato otázka se často objevuje u lidí, kteří se v medicíně dokonce mírně orientují. Tyto dva léky jsou srovnávány, protože oba patří k makrolidům. Látky obsažené v kompozici, jsou odlišné. Složka Sumamed je azithromycin. Tento lék, jak bylo uvedeno, je ve formě tablet a suspenzí. Vyrábí se řešení pro interní administraci, ale prakticky není poptávka. Náklady na balení "Sumamed" je asi 500 rublů. Lék je předepsán pro stejný účel jako Klacid. Tento analog může být také použit k léčbě genitálních infekcí.

Pokud lékař předepíše "Klacid" nebo "Sumamed", což je lepší zvolit? Nejoblíbenější je poslední lék. Také jeho plus je, že musíte vzít pouze jednu pilulku denně. Na rozdíl od "Klatsid", "Sumamed" je nepřijatelné používat během jídla a více, aby se smíchal s mlékem.

Pokud trpíte nesnášenlivostí aktivních složek léku "Klacid", pak si můžete vybrat náhražku s jiným složením, například na základě amoxicilinu. Tato účinná látka patří do skupiny antibiotik penicilinu. Oblíbeným zástupcem jsou tablety Flemoxin. Tam jsou také obchodní názvy drog: "Amoxicilin", "Amosin", "Ospamox", "Ekobol" a další. "Klacid" nebo "Flemoxin" - což je lepší zvolit? Poslední lék má své výhody a nevýhody:

 • „Flemoxin“ by měl být užíván třikrát denně a „Klacid“ - dva;
 • penicilinové antibiotikum často vyvolává zažívací poruchy;
 • "Flemoksin" - dispergovatelné tablety (mohou být rozpuštěny ve vodě);
 • Tento analogový stojí asi 350 rublů. pro 20 ks;
 • "Flemoksin" pomáhá při gastrointestinálních onemocněních způsobených mikroorganismy, které jsou na něj citlivé;
 • Tento léčivý přípravek může být užíván v těhotenství a při léčbě dětí.

"Klacid" - pilulky a suspenze, které mohou vyvolat alergie. S tímto výsledkem je lék často nahrazován antibiotiky patřící do cefalosporic série, nová generace. Nahradit nárokovaný prostředek může být drogy: "Supraks", "Cefalexin", "Ceftriaxone", "Cefatoksim" a tak dále.

Tato antibiotika inhibují proliferaci bakterií a poškozují jejich stěnu. Lékaři říkají, že z gastrointestinálního traktu se vstřebává pouze cefalexin. Zbývající léčiva jsou proto předepisována pro intravenózní a intramuskulární podání. Při perorálním podání dojde k silnému podráždění sliznic žaludku a střev. Náklady na lék "Cephalexin" (16 tablet) není více než 150 rublů. Cenově dostupná cena je také důležitá pro spotřebitele.

Pokud se rozhodnete užívat analogii přípravku "Klacida", měli byste se o tom s lékařem rozhodnout. Všechna popsaná léčiva mají široký antibakteriální účinek. Možná je to jediná věc, která je spojuje. Náklady, přijímací schéma, obchodní značka a složení - tak se liší. Některé léky jsou často předepisovány dětem a očekávaným matkám („Flemoxin“), jiné se týkají nelegálních drog v pediatrii.

Recenze antibiotik se liší. Faktem je, že stejné léky mohou mít na lidi zcela jiné účinky. Někdo pomáhá medicíně rychle a efektivně. Pro ostatní je antibiotikum účinné, ale zároveň způsobuje poruchu trávicí funkce. Existují případy, kdy drogy způsobily těžké alergie, které pouze zhoršily blahobyt pacienta. Je nemožné s jistotou říct, že tato droga je dobrá a druhá špatná. Proto pro určení nejlepšího analogu potřebujete znát historii pacienta, který bude tento lék užívat.

Dnes jste se naučili, co je antibiotikum "Klacid". Pozastavení se stává méně častým. Proto jsou nuceni hledat jiný lék, který lze použít pro děti. Před použitím jakékoli náhrady si přečtěte návod k použití a věnujte zvláštní pozornost kontraindikacím, doporučenému dávkování a možným nežádoucím reakcím. Dobré zdraví!

Bronchitida je dnes velmi časté onemocnění u dětí i dospělých. Nicméně ne každá bronchitida vyžaduje jmenování antibiotické terapie. V jakých případech je použití antibiotik oprávněné a jaké výsledky Sumamed dávají v případě bronchitidy - zjistíme podrobněji.

Potřebuji antibiotika pro bronchitidu

Bronchitida je onemocnění, při kterém se bronchiální sliznice zapálí a začne produkovat výpotek intenzivně, často viskózní, blokující lumen průdušek a ztěžující dýchání. U dospělých a dětí se onemocnění projevuje příznaky intoxikace a záchvatů bolestivého kašle. V těžkých případech jsou možné dyspnoe a záchvaty astmatu doprovázené rozvojem akutního nebo chronického respiračního selhání. Zdá se, že takové závažné onemocnění vyžaduje použití antibiotické léčby, ale ne tak jednoduché.

Moderní klasifikace dělí bronchitidu etiologií do čtyř skupin:

Infekční bronchitida může být způsobena několika příčinami. V 80% jde o virovou infekci. Toto onemocnění je poměrně snadné. Příznaky intoxikace jsou obvykle mírné, zvýšení teploty je mírné. Hlen, který vyčnívá, když je kašel transparentní nebo slabě nažloutlý.

Použití antibiotik v tomto případě je nejen zbytečné, ale může být také škodlivé. V případě neinfekční bronchitidy způsobené různými fyzikálními a chemickými faktory (prach, alergeny, chemikálie, které vstupují do těla během dýchání) dává jejich použití smysl pouze při připojení sekundární bakteriální infekce.

  Důležité je znát pulmonologa o lécích a nástrojích pro boj proti bronchitidě, včetně chronických!

Pokud je však použití antibiotik nezbytné, je to v případech, kdy příčinou onemocnění u dětí nebo dospělých jsou bakterie. To je mnohem méně časté, ale průběh takového onemocnění je mnohem složitější. To je vždy doprovázeno vysokou horečkou a těžkou intoxikací. Hlen v tomto případě se vyznačuje žluto-zelenou barvou, hnisavým charakterem.

Při akutní bronchitidě mohou být makrolidy předepsány v následujících případech:

 1. U kojenců a malých dětí.
 2. Pokud se vyskytnou příznaky intoxikace, v UAC je leukocytóza se zvýšením počtu neutrofilů a posunem vzorce doleva.
 3. V přítomnosti současné chronické patologie dýchacího systému;
 4. S protrahovaným průběhem nemoci.
 5. Když jsou přidány známky bakteriální infekce: změna povahy sputa na hnisavý (žlutý a zelený), zvýšené příznaky intoxikace.
 6. Při absenci účinku terapie a přistoupení sekundární infekce.

Doporučujeme!

Pro léčbu akutní a chronické BRONCHITIS, stejně jako bronchiální ASTHMA, naši čtenáři úspěšně používají metodu PULMONOLOGISTA Tolbuzina EV Po pečlivém prostudování této metody jsme se rozhodli nabídnout ji vaší pozornosti.

Vyvstává přirozená otázka - jak rozpoznat příčinu bronchitidy? Odpověď je jednoduchá - to by měl být lékař. To je zajistit, aby léčba bronchitidy byla co nejúčinnější, měla by být předepsána specialistou, protože použití antibiotik má mnoho nuancí.

V posledních letech se makrolidy staly lékem volby pro léčbu onemocnění dýchacího ústrojí, včetně bronchitidy - Sumamed (azithromycin), Fromilid (klaritromycin), Rulid (roxithromycin) nebo Macropen (midecamycin). Antimikrobiální vlastnosti léčiv této skupiny jsou způsobeny porušením syntézy proteinů v buňce mikroorganismu.

Makrolidy jsou účinné proti následujícím mikroorganismům:

 • gram-pozitivní koky (Staphylococcus aureus, b-hemolytický streptokoky, pneumokoky);
 • záškrtová tyčinka;
 • listeria;
 • chlamydie;
 • campylobacter;
 • mykoplazma;
 • ureaplasma;
 • moraxella;
 • legionella;
 • středně aktivní proti hemofilům bacilům a borrelii, jakož i některým dalším mikroorganismům.

Přípravky této skupiny vykazují vynikající výsledky v léčbě patologických stavů, které nesouvisejí s respiračním traktem.

Jak víte, v přírodě existuje obrovské množství patogenů. Některé z nich způsobují jednu specifickou chorobu (spalničky, tuberkulóza), ale mnohem častěji se stávají příčinou stejného patologického stavu zcela jiné mikroorganismy. V tomto případě může jedno antibiotikum snadno zvládnout například pneumokoky, ale proti chlamydii bude bezmocné.

V tomto ohledu mohou makrolidy rozlišovat následující vlastnosti spektra jednotlivých léčiv:

 1. Klarithromycin je lepší než jiné makrolidy pro svůj účinek proti infekci Helicobacter pylori, stejně jako atypické mykobakterie.
 2. Azithromycin má výraznější účinek na hemofilní bacil ve srovnání s jinými makrolidy.
 3. Z makrolidů mohou tři léky inhibovat vitální aktivitu a reprodukci některých nejjednodušších (toxoplazmóza, kryptosporidióza) - to je azithromycin, spiramycin, roxithromycin.
 4. Makrolidy jsou neúčinné proti Pseudomonas aeruginosa, bakteriím ze skupiny Enterobacteriaceae.

Kritéria účinnosti po dvou až třech dnech léčby jsou: t

 • snížený kašel a dušnost;
 • snížení teploty a příznaky intoxikace;
 • zlepšení krevního obrazu (vzorec leukocytů).

Moderní makrolidy jsou antibakteriální léčiva charakterizovaná dobrou snášenlivostí. Podle statistik je četnost registrace nežádoucích účinků u léčiv nové generace nižší než 5%, erythromycin - od 5 do 14%. Nejčastěji se jedná o poruchy gastrointestinálního traktu (dyspepsie, poruchy chuti k jídlu, nevolnost). Ve vzácných případech mohou být kožní vyrážky, ztráta sluchu, cholestatická hepatitida.

V případě výskytu funkčních poruch způsobených užíváním léku se léčba zruší. Zpravidla to stačí - po zrušení se nepříjemné příznaky a laboratorní ukazatele vrátí do normálu. Průjem spojený s antibiotiky může vyžadovat podávání léků k obnovení mikroflóry gastrointestinálního traktu, ale tyto účinky se často nevyvíjejí.

Jak je známo, v souvislosti s nekontrolovaným používáním antibiotik získaly mnohé kmeny mikroorganismů určitou odolnost vůči nim. Tabulka ukazuje procentuální citlivost bakterií, které se stávají nejběžnější příčinou infekce dýchacích cest antibiotiky různých skupin.

Když vezmeme v úvahu toto vše, neměli byste se sami rozhodovat o užívání takových drog - to se rovná hraní rulety. Nechte to udělat odborníkem, zejména jako kompetentní lékař, který takovéto schůzky provádí, vždy se zaměřuje na data laboratorních studií a klinických studií. Antibakteriální látky pro bronchitidu jsou obvykle předepisovány empiricky, na základě údajů kliniky a KLA, obecné analýzy sputa a OAM. To je způsobeno tím, že opožděný předpis antibiotik, pokud je to nutné, může vyvolat rozvoj pneumonie.

Je hlen odvrátil špatně?

Pro rychlé uzdravení je důležité, aby se sputum vykašlávalo a vylučovalo z těla Pulmonolog EV Tolbuzina říká, jak to udělat.

Osvědčený, efektivní způsob - napište recept...! >>

Pokud však klinický obraz umožňuje před předepsáním "Sumamed" (azithromycin), "Macropen" nebo antibiotika jiné skupiny, může být provedena kultivace sputa pro citlivost, která indikuje, který mikroorganismus způsobil onemocnění, ať už bude léčivo pro tento patogen účinné. Načasování výsevu v průměru tři až čtyři dny. Proto by měla být tato analýza určena ošetřujícím lékařem, obvykle je to možné s subakutním průběhem onemocnění nebo implicitně vyjádřenou exacerbací chronické bronchitidy (bez horečky a intoxikace).

Režimy makrolidů jsou uvedeny v tabulce níže.

Dnes se azithromycin stává lékem volby bronchitidy (v lékárenských řetězcích se prodává jako Sumamed, Zitrolid, Azitral). Je to reprezentant polosyntetických makrolidových podskupin - azalidů. Téměř deset let vykazuje Sumamed (azithromycin) vynikající výsledky v bronchitidě u dospělých a dětí.

"Sumamed" (azithromycin) dokonale ovlivňuje tři typy mikroorganismů, které se nejčastěji stávají příčinou onemocnění. Zároveň má ve srovnání s jinými léky této skupiny schopnost potlačit hemofilní bacil, nejčastěji příčinu exacerbací chronických procesů.

„Sumamed“ (azithromycin) se díky své zvláštnosti hromadí ve tkáních, a proto je v zájmu infekce pomalým odstraňováním z těla schopen udržet dlouhodobý terapeutický účinek. To umožňuje omezit režim bronchitidy u dospělých a dětí na jednu dávku během tří až pěti dnů (co nejkratší možné časové období, kdy lékař může na základě klinického obrazu prodloužit dobu užívání). Poté, terapeutická koncentrace v tkáních trvá týden, bez nutnosti dalších léků. Jediná věc, kterou byste měli věnovat pozornost, je doba příjmu. Užívá se buď hodinu před jídlem nebo dvě hodiny po jídle.

Dalším důležitým kritériem, které činí Sumamed (azithromycin) lékem vybraným pro bronchitidu u dětí a dospělých, je ekonomická složka. Navzdory velkému výběru antibakteriálních léků má Sumamed (azithromycin) nejnižší náklady ve srovnání s protějšky z jiných skupin.

Další droga je Macropen. Je předepsán pro infekce dýchacích cest, kůže a močových cest. "Macropen" je dostupný ve formě tablet a granulí. Jsou určeny pro přípravu suspenzí, což činí Macropen vhodným pro léčbu dětí. Granule jsou rozpuštěny ve vodě a dávka léčiva je vypočtena na základě tělesné hmotnosti dítěte, takže "Macropen" je snadno snášen i malými dětmi.

"Macropen" není předepsán, pokud jsou alergické na jeho složky, jsou zjištěny závažné patologické stavy jater, jejich použití během těhotenství a laktace je také nežádoucí. V případě předávkování „Macropen“ u dospělých a dětí může dojít k nekontrolovanému zvracení, průjmům. V tomto případě je zobrazen výplach žaludku a zavolat lékaře.

Azithromycin a klaritromycin jsou makrolidová antibiotika. Tato skupina má široké spektrum činností, zvládá intracelulární mikroby a dnes je aktivně používána.

Všechny léky z této skupiny jsou rozděleny do několika typů. Klasifikace je založena na chemické struktuře a přírodním původu.

Prvním přirozeným antibiotickým makrolidem je erytromycin, všechny ostatní léky jsou s ním porovnávány. Má nejmenší spektrum aktivity, je špatně absorbován a dlouhodobě vylučován z těla. Při volbě: klarithromycinu, azithromycinu nebo erythromycinu by proto neměly být upřednostňovány posledně uvedené prostředky.

Léky, o kterých uvažujeme, jsou zástupci polosyntetických makrolidů, které byly uměle vytvořeny s cílem zlepšit vlastnosti léčiva.

Současně je klaritromycin 14-člennou molekulou v chemické struktuře a azithromycin je 15-členná molekula. To samozřejmě ovlivňuje jejich vlastnosti a působení v těle.

Zkusme zjistit klarithromycin nebo azithromycin: což je lepší?

Mechanismus účinku všech látek této skupiny je stejný. Azithromycin nebo klarithromycin při interakci s mikrobem nejprve zastaví jeho reprodukci a ve vysokých koncentracích zabijí. Tato antibiotika se však v některých vlastnostech liší.

Klaritromycin má následující výhody:

 • Nejvyšší biologická dostupnost všech makrolidů. Nástroj se snadno dostává do krve, když je užíván orálně a je distribuován po celém těle.
 • Rychlý poločas eliminace. Za pouhých 5-7 hodin bude polovina léčiva již zpracována a odstraněna z těla.
 • Existují intravenózní a perorální formy. Lék je dostupný ve formě tablet a prášku pro suspenzi.
 • Účinnější proti Helicobacter, proto se používá při léčbě peptického vředu a gastritidy.
 • Schopen zničit atypické mikroorganismy rychleji než jiné makrolidy.

Tento lék má určité nevýhody:

 • Nepůsobí sám, ale díky aktivnímu metabolitu, který se již v těle tvoří.
 • Pokud pacient trpí onemocněním ledvin, eliminuje se léčba vážně.
 • Nelze použít během těhotenství, kojení a dětí do 6 měsíců.

Před volbou klarithromycin nebo azithromycin, musíte být obeznámeni s rysy každého léku.

Tento lék má již jinou chemickou strukturu než klaritromycin. Jeho spektrum aktivity a rysy distribuce v těle jsou různé.

 • Velký počet dávkovacích forem pro orální podání: tablety, kapsle, prášky, sirupy.
 • Je schopna ničí enterobakterie a je aktivnější při ovlivňování pyocyanické tyčinky.
 • Lze použít bez ohledu na jídlo.
 • Vytváří maximální koncentraci mezi všemi makrolidy ve tkáních, působí rychleji.
 • Lék je dobře snášen, na rozdíl od mnoha jiných antibiotik.
 • Užívá se pouze 1 krát denně, což usnadňuje použití u pacientů.
 • Lze jej uplatnit formou krátkých kurzů - pouze 3-5 dní. Děti mohou být použity jednou.
 • Aplikuje se výhradně uvnitř. Nelze jej použít k léčbě sepse, endokarditidy a dalších systémových onemocnění.
 • Má dvojnásobně nižší biologickou dostupnost než klaritromycin.
 • Dlouho se vylučuje z těla. Po dva dny se v průměru zpracovává pouze polovina přicházející látky.

Nyní výhody a nevýhody obou léků, které znáte, a učinit volbu: azithromycin nebo klarithromycin, to stalo se snadnější. Doporučuje se zvolit antibiotikum společně s lékařem, který zná spektrum účinku každého léčiva.

Americký lék Klacid je jedním z moderních antibiotik makrolidové skupiny, jejíž aktivní složkou je klarithromycin - 14členný polosyntetický derivát erythromycinu.

Podobně jako všechny léky této třídy, je zvláště účinný při vykazování bakteriostatického účinku na streptokoky a stafylokoky, které způsobují respirační infekce.

Nepochybné výhody zahrnují také nízkou toxicitu, odolnost vůči kyselinám a antimikrobiální aktivitu proti Helicobacter, původci žaludečních a dvanáctníkových vředů. Produkt je dostupný v několika dávkových formách a dávkách a cena se pohybuje od 390 (prášek pro suspenzi) do 960 rublů v balení po 14 tabletách s prodlouženým (dlouhodobým) účinkem.

V průměru stojí 600-800 rublů (250 a 500 mg účinné látky).

Je-li tento lék předepsán, je žádoucí ho užívat. V případě nedostatku peněz si však můžete koupit levnější náhradu (samozřejmě po konzultaci s lékařem předem). Analog by měl mít podobné spektrum antimikrobiálního účinku, a tudíž indikace.

Je to antibiotikum makrolid, které působí proti různým patogenním mikrobům:

 • Gram-pozitivní pneumokoky, Staphylococcus aureus, Listeria monocytogenes a Streptococcus pyogenes.
 • Gram-negativy jako Haemophilus influenzae a parainftuenzae, Neisseria, Moraxella catarrhalis.
 • Anaerobní a atypické patogeny - bledý treponema, mykoplazma, chlamydie, mykobakterie (včetně těch, které způsobují lepru).

Pseudomonády a enterobakterie, které nerozkládají laktózu, jsou rezistentní na Klacid. Tento široký rozsah antimikrobiální aktivity způsobuje seznam indikací. Zahrnuje zánět všech dýchacích orgánů, hnisavé léze epidermis a měkkých tkání, stejně jako diseminované a lokální infekce vyvolané mykobakteriemi.

Kontraindikace jsou individuální intolerance, období těhotenství a zejména kojení (je přípustné používat pouze v případě, že terapeutické přínosy jsou vyšší než riziko), zhoršená funkce ledvin, porfyrie a některé léky (např. Cisaprid, astemizol).

Lehké a střední formy onemocnění jsou léčeny po dobu 1-2 týdnů dvojnásobným denním příjmem 250 mg. lék. V těžkých případech se jedna dávka zdvojnásobí. Mykobakteriosy vyžadují antibiotickou terapii po delší dobu (až šest měsíců) a je třeba užívat 1 gram účinné látky dvakrát denně.

Přečtěte si o: Důsledky a léčba předávkování antibiotiky

Klacid cf 500 a jeho analogy jsou léky s dlouhodobým účinkem. Vzhledem k delší absorpci a eliminaci z těla se užívá méně často (1 krát denně) u stejných indikací, s výjimkou infekcí způsobených mykobakteriemi. Vedlejší účinky jsou poměrně vzácné ve formě arytmií, průjmů, bolesti břicha, stomatitidy, změny barvy zubů (časem zmizí), bolesti hlavy, dysfunkce jater, nespavost, změny subjektivních pocitů chuti a alergií.

K dispozici ve formě tablet (konvenční a prodloužené), ve formě prášku a lyofilizátu pro přípravu suspenzí a infuzních roztoků. Rozdíl v ceně obyčejných a Klacida cf 500 mg je asi 150 rublů. Zahraniční a ruské farmaceutické společnosti nabízejí poměrně rozsáhlý seznam analogů za nižší cenu.

Všechny níže uvedené léky jsou založeny na stejné účinné látce - klaritromycinu. Jejich průměrné náklady v lékárnách jsou nižší a jejich rozsah a efektivita jsou téměř úplně podobné.

Vyrobeno slavným slovinským farmaceutickým koncernem Krka, 14 kusů v balení.

V dávce 0,25 g, Fromilid stojí 320 rublů a 0,5–520 rublů.

Určeno pro léčbu bronchitidy, tonzillofaringitidy, otitis media, sinusitidy a pneumonie. Používá se také při hnisání měkkých tkání a kůže, infekcí způsobených mykobakteriemi a jako součást komplexní eradikace Helicobacter. Mezi závažné kontraindikace patří přecitlivělost na kteroukoli složku léku, první 3 měsíce těhotenství, kojení, dítě mladší 12 let (lék můžete užívat v granulích po dobu šesti měsíců), renální a jaterní insuficienci a hepatitidu. Užívá se dvakrát denně v souladu s pokyny a doporučeními lékaře.

Ruská náhrada Klacida, produkt firmy ABBA RUS.

14 tablet po 250 mg stojí 146 rublů a ve stejném množství, ale v dávce 500 mg - již 584.
Dvojitá denní dávka poskytuje dobrý terapeutický účinek v komunitě získané pneumonii, sinusitidě, tonzilitidě, kožních infekcích, mykobakterióze. Používá se v kombinaci s jinými antibiotiky pro eradikaci Helicobacter pylori. Kontraindikace zahrnují individuální intoleranci, laktaci, věk do 12 let, porfýrii. Používá se s maximální opatrností během těhotenství, stejně jako u těžkého selhání ledvin a jater.

Klabuks vyrábí v Indii farmaceutická společnost Ranbaksi ve formě tablet 14 ks. v balení. Cena - 417 rublů. Účinné proti bakteriálním lézím dýchacích cest, nekomplikovanému zánětu epidermis a podkožní tkáně, pneumonii, žaludečnímu vředu a dvanáctníkovému vředu způsobenému Helicobacter mycobacteriosis a chlamydióze. Přísně kontraindikován v případě přecitlivělosti na klarithromycin, porfyrie, s opatrností předepsanou těhotným a kojícím ženám. Pro období léčby je žádoucí odmítnout kojení vyjádřením mléka.

Čtěte dále: Klacid St 500 - návod + analogy + recenze lékařů + předpis v latině

0,5 g účinné látky, 10 a 14 kusů v balení, vyrábí známá izraelská společnost Teva. Cena - 377 a 455 rublů. resp.

Indikace jsou následující: bakteriální pneumonie, faryngitida, bronchitida, sinusitida, angína, infekce rány, furunkulóza, ureaplasmóza, chlamydie, kombinovaná eradikace původce žaludečního vředu. Kontraindikován v prvním trimestru těhotenství, s kojením, do věku 12 let, s individuální intolerancí a porfyrií.

Produkty ruského Obolenského OP v hodnotě 267 rublů. pro 7 tablet 0,5 g
Předepisuje se u bronchitidy, pneumonie, sinusitidy, faryngitidy, folikulitidy, erysipel, odontogenních a mykobakteriálních infekcí, žaludečních vředů. Nedoporučuje se používat v období těhotenství a kojení, děti mladší 12 let, osoby s porfyrií, renální a jaterní insuficiencí, přecitlivělostí na makrolidy. Užívá se dvakrát denně v souladu s lékařskými doporučeními a pokyny.

Medicína indické výroby (společnost Ipka) za cenu 238 rublů za 10 kusů.
Indikace pro jeho použití jsou zánět dýchacích orgánů, měkkých tkání a epidermis, mykobakterióza, chlamydie, žaludeční a dvanáctníkový vřed. Seznam přísných kontraindikací zahrnuje pouze individuální intoleranci a porfyrii. Léčba těhotných žen, ošetřovatelek a dětí se provádí podle lékařského ošetření. V každém případě je kojení dočasně lepší odmítnout, a mléko - dekantovat.

Vyrábí ji ruská farmaceutická továrna Sintez, která se nachází ve městě Kurgan, ve formě tabletky 0,5 g, 5 ks v balení (129 rublů).

Používá se k léčbě různých respiračních infekcí bakteriálního původu, hnisavého zánětu kůže a podkožní tkáně, mykobakteriózy a dvanáctníkových vředů a žaludku. Kontraindikován u těhotných, kojících a jedinců s dysfunkcí jater a ledvin, přecitlivělostí.

Výroba ruské společnosti Vertex je zapouzdřený produkt.
Balení 14 tobolek stojí asi 220 rublů.

Používá se pro stejná onemocnění jako jiné analogy. Během těhotenství - s opatrností a pouze v nepřítomnosti alternativ. Nedoporučuje se u kojících žen, stejně jako u pacientů se srdečním selháním, kteří užívají terfenadin, astemizol nebo cisaprid.

Společnost Tomsk Pharmstandard stojí 408 rublů za balení obsahující 14 tablet.
Podle indikací a kontraindikací jsou podobné léky vyráběné v Rusku.

Klatsid CP 500 se užívá pouze 1 krát denně, protože homogenní krystalická báze léčiva poskytuje pomalou absorpci a postupnou absorpci. Mezi analogy prodávanými v lékárnách s nižšími náklady lze poznamenat:

 1. Fromilid Uno.
  Slovinský léčivý přípravek, kterým je potahovaná tableta s koncentrací účinné látky 500 mg.
  K dispozici v 5, 7 a 14 kusech v balení za cenu 285, 356 a 480 rublů.
  resp. Seznam indikací a kontraindikací je stejný jako u obvyklých indikací. Denní dávka je 0,5-1 gramů.
 2. Klabaks OD 0,5 g
  Výrobce - indická společnost Ranbaksi - nabízí 7 a 14 tablet v hodnotě 304 a 525 rublů. Je jmenován ve stejných případech, ale je kontraindikován u dětí mladších 12 let.
 3. Klarithromycin CP 500 mg.
  Tento lék vyrábí ruská společnost Vertex sedm tablet v balení a stojí 257 rublů.
  Používá se pro antibiotickou léčbu respiračních a kožních onemocnění, žaludečních vředů (jako součást komplexu). Není určeno těhotným ženám v 1 trimestru, kojícím, dětem do 18 let, osobám s játry, selháním ledvin, porfyrií a přecitlivělostí.

Je to přirozená otázka, zejména s ohledem na stejnou účinnou látku. Kromě ceny se tyto léky liší ve formě uvolňování a složení pomocných látek. Americký lék na trhu je zastoupen nejen ve formě tablet, ale také ve formě prášku a lyofilizátu.

Suspenze se připravuje z první, která může být podána dětem ve věku od 6 měsíců, a druhá - roztok na infuzi (intravenózní tekutiny). To vám umožní rozšířit rozsah použití, zatímco obvyklý klarithromycin má řadu přísných omezení. Před tím, než ušetříte peníze a nakoupíte léky za nižší cenu, musíte se poradit se svým lékařem.