Genferon

Popis k 14.5.2014

 • Latinský název: Genferone
 • Kód ATX: L03AB05
 • Účinná látka: Interferon lidský rekombinantní alfa-2b (interferon alfa-2b)
 • Výrobce: CJSC "BIOKAD", RF

Složení

1 čípek (čípky) obsahuje: rekombinantní lidský alfa-2b interferon - 500 000 IU nebo 1 000 000 IU (v závislosti na dávce), taurin - 10,0 mg, benzokain - 55,0 mg.

Pomocné látky: makrogol 1500, dextran 60 000, polysorbát 80, kyselina citrónová, emulgátor T2, hydrocitrát sodný, tuhý tuk, čištěná voda.

Formulář vydání

Svíčky jsou bílé nebo světle žluté. Mají válcový tvar, špičatý konec, homogenní v podélném řezu, ale jsou povoleny vzduchové inkluze.

K dispozici v kartonových obalech, uvnitř jednoho takového balení 1 nebo 2 kontury obsahující 5 čípků.

Farmakologický účinek

Genferon má imunomodulační, antiproliferativní, antibakteriální, antivirový, lokální anestetický účinek, regenerační účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Kombinovaný účinek Genferonu je způsoben složkami v jeho složení, které mají lokální a systémový účinek.

Genferon obsahuje lidský rekombinantní interferon alfa-2b. Je syntetizován geneticky upraveným modifikovaným kmenem mikroorganismu Escherichia coli.

Interferon alfa-2b je imunomodulátor a má také antiproliferační, antivirový a antibakteriální účinek. Tyto účinky jsou způsobeny stimulačním účinkem léčiva na intracelulární enzymy, které inhibují reprodukci viru. Interferon zvyšuje buněčnou imunitu aktivací řady markerů zabíjecích buněk, urychluje dělení B-lymfocytů a jejich syntézu protilátek, zvyšuje aktivitu systému monocytů a makrofágů a zvyšuje rozpoznatelnost infikovaných a nádorových buněk. V důsledku toho se zvyšuje účinnost boje těla proti virům, bakteriím, parazitům a rakovinným buňkám. Také pod vlivem interferonu je aktivace slizničních bílých krvinek, které se podílejí na potlačování patologických ložisek.

Taurin normalizuje metabolické procesy ve tkáních, podporuje jejich regeneraci, reaguje s volnými radikály kyslíku, neutralizuje je a chrání tkáně před poškozením. Interferon je méně náchylný k rozpadu a trvá déle v důsledku přítomnosti taurinu.

Benzokain (anestezin) je lokální anestetikum. Mění permeabilitu cytoplazmy neuronů pro ionty sodíku a vápníku, v důsledku čehož je nejen blokováno vedení nervových impulsů podél axonů, ale je také inhibován proces tvorby nervových impulsů. Benzokain má pouze lokální účinek a není absorbován do systémového oběhu.

Při použití rektálního genferonu dosahuje biologická dostupnost více než 80%. To umožňuje dosáhnout jak lokálních, tak výrazných imunomodulačních účinků na stupnici celého organismu. Při vaginálním použití je díky vysoké koncentraci léčiva v centru pozornosti infekce a jeho fixaci na sliznicích dosaženo znatelného lokálního antivirového, antibakteriálního a antiproliferačního účinku, ale v tomto případě je systémový účinek (v důsledku malé adsorpční kapacity slizničních vnitřních pohlavních orgánů) nevýznamný. Maximální koncentrace interferonu v krvi je detekována 4-6 hodin po užití léčiva. Vylučuje se hlavně ledvinami. Poločas je 12 hodin, což znamená, že je nutné užívat lék 2x denně.

Indikace pro použití

Indikace pro použití svíček Genferon zahrnuje rektální nebo vaginální (v dávkách 500 tisíc IU nebo 1 milion IU) jejich použití, z nichž se používají děti stejného jména (Genferon Light) při léčbě odpovídajících nekomplikovaných onemocnění u dětí, stejně jako jejich analogů v různých formách. (například mast, sirup nebo tablety).

V jiných případech se Genferon používá u pacientů s komplexní léčbou onemocnění močového systému infekčního zánětlivého charakteru u dospělých:

Také odůvodnil použití drogy pro drozd (vaginální kandidóza).

Kontraindikace

Hypersenzitivita na interferon nebo jiné látky, které jsou součástí léčiva, je kontraindikací jeho použití. Léčba léky je v prvních 12 týdnech těhotenství nepřijatelná. Generon by měl být také používán s opatrností u pacientů s exacerbací onemocnění imunitního systému.

Vedlejší účinky

Při léčbě léky v dávce 10 000 000 IU denně nebo více se zvyšuje možnost rozvoje následujících vedlejších účinků:

 • bolest hlavy - z centrálního nervového systému;
 • leukopenie, trombocytopenie - z hematopoetického systému;
 • systémové reakce (hypertermie, zvýšené pocení, zvýšená únava, bolesti svalů a kloubů, ztráta chuti k jídlu).

Můžete zaznamenat alergické reakce: kožní vyrážku, svědění. Tyto příznaky jsou reverzibilní a vymizí do 72 hodin po ukončení léčby.

Pokyny pro svíčky Genferon

Návod k použití Genferon vysvětluje, že délka léčby, dávkování a způsob podání jsou určeny ošetřujícím lékařem a závisí na konkrétním onemocnění. Návod k použití svíčky Genferon a návod pro děti Genferon téměř totožný s navrhovanými schématy užívání léku. Rektální nebo vaginální způsob podávání léčiva však není vždy vhodný pro děti, takže v některých případech stojí za to přemýšlet o přechodu na analoga Genferonu s jinými způsoby podání (tablety, masti, sirup).

Lék se používá vaginálně nebo rektálně.

Při léčbě onemocnění urinogenitálního systému infekčního zánětlivého charakteru u žen se doporučuje podávání 1 čípku (500 000 IU nebo 1 000 000 IU, v závislosti na formě onemocnění) vaginálně nebo rektálně (v závislosti na formě onemocnění) 2 dny denně po dobu 10 dnů. V případě dlouhodobých a chronických forem je možné podávat každý druhý den 1 svíčku. V tomto případě bude léčba 1 až 3 měsíce.

Použití 1 čípku (500 000 IU) intravaginálně ráno a 1 čípky (1000000 IU) rektálně večer současně s intravaginálním použitím antibakteriálních čípků je oprávněné v případě vážného infekčního zánětlivého procesu ve vnitřních pohlavních orgánech.

Léčba onemocnění urogenitálního traktu infekčního zánětlivého charakteru u mužů je snížena na následující léčebný režim: 1 svíčka se používá rektálně (dávka závisí na formě onemocnění) 2x denně po dobu 10 dnů.

Předávkování

K dnešnímu dni žádné údaje o případech předávkování Genferon. Pokud náhodou bylo současně zavedeno velké množství svíček, je nutné přestat užívat lék na jeden den. Po stanovené době můžete znovu začít aplikaci přípravku Genferon podle určeného schématu.

Interakce

Vitaminy C a E zvyšují účinek složek Genferonu. Benzokain snižuje baktericidní a bakteriostatickou aktivitu sulfonamidů. Narkotická analgetika často zvyšují účinky benzokainu.

Podmínky prodeje

V Rusku a na Ukrajině lze Genferon zakoupit v lékárně pouze na lékařský předpis.

Podmínky skladování

Přípravek musí být skladován na tmavém místě nepřístupném pro děti v rozmezí teplot 2-8 ° C.

Doba použitelnosti

Doba použitelnosti - 24 měsíců. Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti (uvedené na obalu).

Zvláštní pokyny

Genferon je nejúčinnější, pokud se používá současně s antimikrobiálními léky.

Na bezpečnost používání léku na menstruaci nejsou žádné spolehlivé údaje. Proto by měl být během menstruace používán s opatrností.

Analogy Genferonu

Bezprostředně stojí za zmínku, že analogy prezentované v našich lékárnách jsou levnější než samotný Genferon a ve většině případů je dostupná cena analogů s jejich ukrajinským původem.

Takže, co může nahradit svíčky Genferon:

 • plné analogy účinné látky a forma uvolňování - Vitaferon, Viferon, Viferon-Feron, Laferobion, Laferon Farbiotek, Kipferon;
 • analogy účinné látky - Alpharekin, Alfaron, Bioferon, Virogel, Gerpferon, Grippferon, Introbion interferon alfa-2b, Intron A, Interoferobion interferon alfa-2b, Laferon Farmbiotek, Lipoferon, Okoferon, Realdiron a další.

Svíčky Genferon pro děti

Pro děti, instrukce o užívání drogy neukládají věkovou hranici jeho použití. Antivirové čípky pro děti do 7 let (pro kojence) jsou však lépe používány v dávce 125 000 IU a pro děti od 7 let v dávce 250000 IU, což odpovídá uvolňovací formě léku zvaného Genferon Light.

Kompatibilita s alkoholem

Nejsou k dispozici žádné údaje o účinku společného užívání alkoholu a přípravku Genferon, nicméně v komplexní terapii se často používá řada antibakteriálních léčiv, s nimiž je alkohol neslučitelný. Proto se doporučuje, aby se v průběhu léčby přípravkem Genferon v rámci vícesložkové terapie upustilo od užívání alkoholu.

S antibiotiky

Genferon je účinnější, pokud se užívá současně s antibakteriálními léky.

Svíčky Genferon během těhotenství

Instrukce říká, že je třeba korelovat přínosy léčby léčivem a riziko pro plod v případě potřeby použití přípravku Genferon. Ačkoli ve většině případů, použití drogy způsobí pozitivní recenze během těhotenství.

Ve druhém a třetím trimestru těhotenství (13-40 týdnů) použití je indikována jako část vícesložkového léčení chlamydie, genitální herpes, ureaplasmosis, cytomegalovirem infekce, Mycoplasma, člověk papillomavirus nákazu, bakvaginoza v přítomnosti příznaků nepohodlí, svědění a jiné pocity v dolních močových cest.

Recenze Genferon

Obecně platí, že recenze svíček Genferon, které lze číst na různých fórech, od neutrální až po pozitivní.

Mnoho recenzí a otázek je způsobeno kombinační terapií (zejména s vaginálními čípky) virových onemocnění urogenitálního systému u žen: lidského papilomaviru (HPV), cytomegaloviru, herpes viru. Pacienti uvádějí nejčastější výsledky léčby, když lékaři předepisují svíčky s 1 000 000 IU při léčbě HPV.

Časté zprávy o periodickém zvyšování teploty a zhoršování zdravotního stavu při používání svíček s dávkami pro dospělé u dětí (nedoporučeno).

Je třeba poznamenat, že otázka správného užívání léku během těhotenství musí být řešena přímo u svého lékaře.

Často se objevuje otázka srovnávací účinnosti přípravku Genferon a jeho analogů, například:

Co je lepší: Kipferon nebo Genferon?

Kipferon a Genferon, jejichž odlišnosti nejen ve složení, ale také ve svědectví, jsou často předepisovány v komplexní terapii onemocnění genitourinárního systému, zatímco názory pacientů bývají účinnější.

Co je lepší: Viferon nebo Genferon?

Objektivně jsou mezi přípravky Viferon a Genferon v rámci přípravků nepatrné rozdíly (Viferon obsahuje vitamin C, který chrání interferon před rychlou denaturací v konečníku), jinak jsou identické (indikace a léčebné režimy) a názory obyčejných lidí jsou založeny spíše na recenzích od přátel a známých, než na prokázaných skutečnostech užívání těchto léčiv.

Cena Genferon

Pro Rusko, průměrná cena Genferon svíčky na 1 milion IU je 490 rublů, a svíčky na 500 tisíc IU stojí asi 370 rublů. V závislosti na regionu, tam je také žádný významný splash v ceně, například v Moskvě cena Genferon 500.000 IU se pohybuje od 340 do 380 rublů, a v Omsku - od 360 do 370 rublů.

Ukrajina nám nabízí vyšší ceny vhodných léků. Kolik to stojí koupit Genferon v ukrajinské lékárně? Nákup bude stát asi 2 krát dražší než v Rusku, a pro Genferon bude činit 1 000 000 IU v průměru 190 hřiven. Náklady na svíčky dávkování 500.000 IU se blíží 160 hřivny.

Pacienti nejsou vždy spokojeni s rektální a vaginální cestou podávání léku a v některých případech mohou být svíčky nahrazeny tabletami, masti nebo injekcemi podobného složení.

Kde uchovávat genferon

Čípky pro vaginální nebo rektální použití 1 supp.

- účinné látky:
- lidský rekombinantní interferon alfa-2 250000 ME
- Taurin 0,01 g
- anesthesin 0,055 g
- pomocné látky: tuhý tuk; dextran 60 000; polyethylenoxid 1500; dvojče 80; emulgátor T2; citrát sodný; kyselina citrónová; čištěná voda je dostatečná pro získání čípku o hmotnosti 1,65 g
v balení 5 blistrů; v balení kartonu 1 nebo 2 balení.

účinné látky:
- lidský rekombinantní interferon alfa-2 500000 ME
- Taurin 0,01 g
- anesthesin 0,055 g
- pomocné látky: tuhý tuk; dextran 60 000; polyethylenoxid 1500; dvojče 80; emulgátor T2; citrát sodný; kyselina citrónová; čištěná voda je dostatečná pro získání čípku o hmotnosti 1,65 g
v balení 5 blistrů; v balení kartonu 1 nebo 2 balení.

účinné látky:
- interferon lidského rekombinantního alfa-2 1 milionu ME
- Taurin 0,01 g
- anesthesin 0,055 g
- pomocné látky: tuhý tuk; dextran 60 000; polyethylenoxid 1500; dvojče 80; emulgátor T2; citrát sodný; kyselina citrónová; čištěná voda je dostatečná pro získání čípku o hmotnosti 1,65 g
v balení 5 blistrů; v balení kartonu 1 nebo 2 balení.

Popis lékové formy

Farmakologický účinek

Farmakokinetika

Farmakodynamika

Genferon® je kombinovaný přípravek, jehož působení je způsobeno složkami, které ho tvoří. Má lokální a systémový účinek. Interferon alfa-2 má antivirové, antimikrobiální a imunomodulační účinky. Pod vlivem interferonu alfa-2 v těle se zvyšuje aktivita přirozených zabíječských buněk, pomocných T-buněk, fagocytů a intenzity diferenciace B-lymfocytů. Aktivace leukocytů obsažených ve všech vrstvách sliznice zajišťuje jejich aktivní účast na eliminaci primárních patologických ložisek a obnovení produkce sekrečního imunoglobulinu A.

Interferon alfa-2 také přímo inhibuje replikaci a transkripci virů, působí na chlamydii. Taurin má regenerační, reparativní, membránové a hepatoprotektivní, antioxidační, protizánětlivé vlastnosti. Anesthesin je lokální anestetikum. Snižuje permeabilitu buněčné membrány na ionty sodíku, vytěsňuje ionty vápníku z receptorů umístěných na vnitřním povrchu membrány. Zabraňuje vzniku bolestivých impulzů v koncích senzorických nervů a jejich průchodu nervovými vlákny.

Indikace přípravku Genferon®

Kontraindikace

Použití v průběhu březosti a laktace

Vedlejší účinky léku Genferon®

Interakce

Předávkování

Dávkování a podávání

Datum expirace léku Genferon®

Podmínky skladování přípravku Genferon®

Na tmavém místě při teplotě 2-8 ° C.

Dobré odpoledne, diagnostikovali jsme kolpitidu způsobenou koksovou flórou, a to: dazolik 2x denně po dobu 5 dnů, čípkový metronidazol 2krát denně vaginálně po dobu 14 dnů, indomethacin 2krát denně rektálně po dobu 5 dnů. 2krát denně (střídavě rektálně a vaginálně) 10 dní nebo bude účinnější kombinovat metronidazol s genferonem, protože dnes je 10 dní léčby a metronidazol nemá žádný účinek (přerušení léčby na týden kvůli menstruaci).

Dobré odpoledne Stanovená citlivost na antibakteriální látky před předepsanou léčbou? Metronidazol nepůsobí na celou koksovou flóru.

Dobrý den! Řekni mi, jsou nějaká omezení ve stravě, když užíváš Genferon a je přijatelné užívat malé množství alkoholu během léčby?

neexistují žádná dietní omezení. O alkoholu není v návodu uvedeno.

Po konformaci děložního čípku, lékař předepsal svíčky Genferon 2x denně po dobu 500.000. Čtvrtý den aplikace začal pocit pálení a začala břicha v dolní části břicha. Lékař svíčky zrušil a objednal si suprastin 1t 2x denně po dobu dvou dnů. Řekni mi, kdy by to mělo jít.

Dobré odpoledne Pokud se po 2 dnech příznaky nezastaví, prodlužuji to na 5 dní.

Řekněte mi prosím, mám typy HPV 16 a 18 a Dysplasia2! Lékař předepsal svíčky Genferon 500 000 IU, ale neřekl, jak se má rektálně nebo vaginálně užívat z těchto svíček?

Dobré odpoledne Myslím, že vaginálně. Je však lepší se poradit se svým lékařem, protože léčba dysplazie by měla být radikálnější.

Byl nalezen děložní polyp, HPV 16 a eroze polypigenů (3ks), histologie ukazuje adenomatózní polyp endometria Lékař, který odstranil polypy, řekl, že celá děloha by měla být odstraněna. na noc, po tom, Genferon 500 vaginálně 10 dnů na noc.A isoprinosine 500 dvakrát třikrát denně po dobu 14 dnů (a tak tři kurzy) a buserelin depot tři výstřely.Byl jsem jmenován správně a mohu otěhotnět? polypy znovu?

Je možné vzít svíčky Genferon (vaginálně) a svíčky Viferon (rektálně) s diagnózou CIN 2?

Dobrý den! Ano, je to přípustné.

Dobré odpoledne, položil jsem si čípky Genferon na 10 dní na lékařský předpis, teprve po ošetření jsem viděl, že musím být uložen v chladničce, udržován při pokojové teplotě. Ublížil jsem jim a co mám dělat? Dejte další kurz?

Dobrý den! Nemocně jsem onemocněla akutními respiračními virovými infekcemi, problémy s genitourinárním systémem začaly na pozadí onemocnění. Gynekolog předepsal zalain ve formě čípků a Genferon, 500 x 2krát denně. Jsem stále léčen na ARVI - nosní kapky chřipky a i / m injekce cykloferonu. Mohu také použít Genferon? Byla by to velká zátěž na těle?

Dobrý den! Trpím cystitidou více než tucet let. Před měsícem podstoupila kompletní léčbu svíčkami Genferon 1 milion, jak je uvedeno v návodu. Kdy je vhodné opakovat léčbu čípky Genferon a jaké doplňky by měly být přidány, aby se zvýšila léčba a prevence cystitidy?

Dobrý den, byl jsem léčen na kandidózu, kolpitis, pak jsem prošel analýzou výsledku HPV 3,4; Genferonovi bylo předepsáno 500 000 IU, užívám to dvakrát denně, nyní během léčby jsou sněhově bílé výboje, silné, ale ne zcela. Dříve to šlo. Řekni mi, prosím, může to být vedlejší efekt nebo například zbytky svíček? Pokud ne, co by to mohlo být? Je možné mít nějakou vážnou nemoc, protože Byl jsem léčen asi rok a objevují se pouze nové výboje s novou barvou, častěji bez zápachu?

Pokud v tuto chvíli stále používáte vaginální čípky, pak s tím skutečně souvisí výtok. Pokud přetrvávají i po ukončení terapie, je nutné projít stěr na flóru a zjistit důvod.

Dobrý den! Gynekolog ve mně podle výsledků testů objevil erozi a mykoplazmu. Přidělené svíčky Generon 1 milion 1 krát v noci na 10 dní. Chcete si vyjasnit, zda je rektálně nebo vaginálně? Děkuji

Dobrý den Je možné kombinovat injekce Pyrogenalu, svíček Polygynax (vaginol) a svíček Genferon (rektálně)? Nebo při prvních injekcích a pak svíčkách?

Dobrý den Prosím, řekněte mi, lékař mi předepsal bez výsledků testu: svíčky Genferon 10 dní a tampon s dimexidiem 1: 4. Lze to udělat ve stejnou dobu? Stížnosti na bolest břicha a malý výtok. Po vyšetření je diagnózou metrometrická endometritida s otazníkem. Můžu to vidět během inspekce? Díky předem.

Dobrý den! Jak střídat Terzhinan a Genferon? pokud lékaři předepsali

Dobrý den, mám cervikální dysplazii (CIN2). Lékař jmenoval Genferon 500000 1 svíčku denně po dobu 10 dnů v řadě, a pak 10 dní v den. A pokyny říkají, že musíte dát 2 svíčky denně. Jak být?

Dobrý den! Řekni mi, prosím, měl jsem biopsii děložního čípku, předpokládanou diagnózu dysplázie stupně 3, HPV 16, 33, byl předepsán isoprinosin a čípkový genferon, ale kde nešpecifikovali, co dělat?

Zkontrolujte pouze u lékaře, jak je to možné a vaginální aplikaci.

Lékař jmenoval Genferon 1000000 po dobu 10 dnů 1 svíčku v noci, poté Genferon 1000000 a Polyoxidonium 12 mg každý druhý den, tj. den Genferon, další den Polyoxidonium Je taková kombinace možná, nebo nemá smysl v Polyoxidonium, pokud je to i tento lék imunomodulační?

Dobrý den! Takový systém je platný.

Dobré odpoledne, prosím, řekněte mi, když používáte Genferon, je možné žít sexuálně agonizující?

Dobrý den Je možné vzít si v noci současně ofloxacin a svíčky? Nebo první pití ofloxacinu a svíček po? Děkuji)

Dobrý den Je možné vzít si v noci současně ofloxacin a svíčky? Nebo první pití ofloxacinu a svíček po? Děkuji)

Dobrý den! Nalezené ureaplasma, předepsané léčby vilprafen a Genferon 1000000me přes noc v pochvě. A pokyny říkají, aby se dvakrát denně. Je možné použít jednu noc v noci, nebo je to ještě nutné 2 krát ráno a večer?

Dobrý den Lékař diagnostikoval bakteriální vaginózu a kandidózu. Jméno léčby, a zlepšit imunitu, Genferon 500t jednotka číslo 10 svíčky napsal.Mluv mi, musí být vloženy do vagíny 1 krát denně po dobu 10 dnů, nebo jak?

Dobrý den Našel jsem typ HPV 51 a 58. Lékař předepsal Genferon 1mil. 1 krát × 10 dní, pak 2 svíčky týdně. Manžel nechtěl být léčen. Jsou nějaké komplikace?

Dobrý den! Možný opakovaný výskyt nemoci, proto je třeba léčit i sexuálního partnera. Myslím, že manžel nechtěl používat čípky. Pak se pokuste nabídnout / v zavedení léku Panavir.

Diagnóza ureplazmy. Ošetřeno unidox 10 dnů. Budeme 14 dní. Svíčky Viferon.Geksikon.Partner nechce být léčen Během léčby svíčkami Genferon zlomil kondom během sexu.

Snížili jste možnost infekce na minimum, ale stále existuje. Kdyby v té době stále pili antibiotika, pak by byla pravděpodobnost poměrně malá.

Dobrý den Diagnóza: HPV typ 16, cervikální eroze. předepsané ošetření: terzhinan, genyron a laktogeninální. snížit terzhinan, je možné současně umístit giferferon rektálně a laktozinálně vaginálně?

Použití genferonu

Řekni mi, prosím, je možné použít Genferon, svíčky, kdyby nebyly v lednici asi 8 hodin, ale při pokojové teplotě? Koupil jsem to v lékárně kolem 20 hodin, přišel domů v 9, usnul, zapomněl dát to z kapsy. Probudil jsem se ve 4 ráno a vzpomněl jsem si, posunul se. Ale teď pochybuji o účinnosti

Související a doporučené otázky

1 odpověď

Můžete použít, možná se léčebný účinek nesnížil.

Hledat místo

Co když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste mezi odpověďmi na tuto otázku nenalezli potřebné informace nebo se váš problém poněkud liší od předloženého problému, zkuste si položit další otázku na stejné stránce, pokud se jedná o hlavní otázku. Můžete také položit novou otázku a po chvíli na to naši lékaři odpoví. Je to zdarma. Potřebné informace můžete také vyhledat v podobných otázkách na této stránce nebo na stránce vyhledávání na webu. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích.

Medportal 03online.com provádí lékařské konzultace v režimu korespondence s lékaři na místě. Zde získáte odpovědi od skutečných lékařů ve vašem oboru. V současné době poskytuje místo poradenství ve 45 oblastech: alergik, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, dětský neurolog, dětský neurolog, dětský endokrinolog, odborník na výživu, imunolog, infektolog, dětský neurolog, dětský chirurg, dětský endokrinolog, dietolog, imunolog, dětský lékař, dětský endokrinolog, dietolog, imunolog, dětský gynekolog logoped, Laura, mamolog, lékařský právník, narkolog, neuropatolog, neurochirurg, nefrolog, onkolog, onkolog, ortopedický chirurg, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, proktolog, psychiatr, psycholog, pulmonolog, revmatolog, sexuolog-androlog, zubař, urolog, lékárník, fytoterapeut, flebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme 95,24% otázek.

Genferon

Popis k 14.5.2014

 • Latinský název: Genferone
 • Kód ATX: L03AB05
 • Účinná látka: Interferon lidský rekombinantní alfa-2b (interferon alfa-2b)
 • Výrobce: CJSC "BIOKAD", RF

Složení

1 čípek (čípky) obsahuje: rekombinantní lidský alfa-2b interferon - 500 000 IU nebo 1 000 000 IU (v závislosti na dávce), taurin - 10,0 mg, benzokain - 55,0 mg.

Pomocné látky: makrogol 1500, dextran 60 000, polysorbát 80, kyselina citrónová, emulgátor T2, hydrocitrát sodný, tuhý tuk, čištěná voda.

Formulář vydání

Svíčky jsou bílé nebo světle žluté. Mají válcový tvar, špičatý konec, homogenní v podélném řezu, ale jsou povoleny vzduchové inkluze.

K dispozici v kartonových obalech, uvnitř jednoho takového balení 1 nebo 2 kontury obsahující 5 čípků.

Farmakologický účinek

Genferon má imunomodulační, antiproliferativní, antibakteriální, antivirový, lokální anestetický účinek, regenerační účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Kombinovaný účinek Genferonu je způsoben složkami v jeho složení, které mají lokální a systémový účinek.

Genferon obsahuje lidský rekombinantní interferon alfa-2b. Je syntetizován geneticky upraveným modifikovaným kmenem mikroorganismu Escherichia coli.

Interferon alfa-2b je imunomodulátor a má také antiproliferační, antivirový a antibakteriální účinek. Tyto účinky jsou způsobeny stimulačním účinkem léčiva na intracelulární enzymy, které inhibují reprodukci viru. Interferon zvyšuje buněčnou imunitu aktivací řady markerů zabíjecích buněk, urychluje dělení B-lymfocytů a jejich syntézu protilátek, zvyšuje aktivitu systému monocytů a makrofágů a zvyšuje rozpoznatelnost infikovaných a nádorových buněk. V důsledku toho se zvyšuje účinnost boje těla proti virům, bakteriím, parazitům a rakovinným buňkám. Také pod vlivem interferonu je aktivace slizničních bílých krvinek, které se podílejí na potlačování patologických ložisek.

Taurin normalizuje metabolické procesy ve tkáních, podporuje jejich regeneraci, reaguje s volnými radikály kyslíku, neutralizuje je a chrání tkáně před poškozením. Interferon je méně náchylný k rozpadu a trvá déle v důsledku přítomnosti taurinu.

Benzokain (anestezin) je lokální anestetikum. Mění permeabilitu cytoplazmy neuronů pro ionty sodíku a vápníku, v důsledku čehož je nejen blokováno vedení nervových impulsů podél axonů, ale je také inhibován proces tvorby nervových impulsů. Benzokain má pouze lokální účinek a není absorbován do systémového oběhu.

Při použití rektálního genferonu dosahuje biologická dostupnost více než 80%. To umožňuje dosáhnout jak lokálních, tak výrazných imunomodulačních účinků na stupnici celého organismu. Při vaginálním použití je díky vysoké koncentraci léčiva v centru pozornosti infekce a jeho fixaci na sliznicích dosaženo znatelného lokálního antivirového, antibakteriálního a antiproliferačního účinku, ale v tomto případě je systémový účinek (v důsledku malé adsorpční kapacity slizničních vnitřních pohlavních orgánů) nevýznamný. Maximální koncentrace interferonu v krvi je detekována 4-6 hodin po užití léčiva. Vylučuje se hlavně ledvinami. Poločas je 12 hodin, což znamená, že je nutné užívat lék 2x denně.

Indikace pro použití

Indikace pro použití svíček Genferon zahrnuje rektální nebo vaginální (v dávkách 500 tisíc IU nebo 1 milion IU) jejich použití, z nichž se používají děti stejného jména (Genferon Light) při léčbě odpovídajících nekomplikovaných onemocnění u dětí, stejně jako jejich analogů v různých formách. (například mast, sirup nebo tablety).

V jiných případech se Genferon používá u pacientů s komplexní léčbou onemocnění močového systému infekčního zánětlivého charakteru u dospělých:

Také odůvodnil použití drogy pro drozd (vaginální kandidóza).

Kontraindikace

Hypersenzitivita na interferon nebo jiné látky, které jsou součástí léčiva, je kontraindikací jeho použití. Léčba léky je v prvních 12 týdnech těhotenství nepřijatelná. Generon by měl být také používán s opatrností u pacientů s exacerbací onemocnění imunitního systému.

Vedlejší účinky

Při léčbě léky v dávce 10 000 000 IU denně nebo více se zvyšuje možnost rozvoje následujících vedlejších účinků:

 • bolest hlavy - z centrálního nervového systému;
 • leukopenie, trombocytopenie - z hematopoetického systému;
 • systémové reakce (hypertermie, zvýšené pocení, zvýšená únava, bolesti svalů a kloubů, ztráta chuti k jídlu).

Můžete zaznamenat alergické reakce: kožní vyrážku, svědění. Tyto příznaky jsou reverzibilní a vymizí do 72 hodin po ukončení léčby.

Pokyny pro svíčky Genferon

Návod k použití Genferon vysvětluje, že délka léčby, dávkování a způsob podání jsou určeny ošetřujícím lékařem a závisí na konkrétním onemocnění. Návod k použití svíčky Genferon a návod pro děti Genferon téměř totožný s navrhovanými schématy užívání léku. Rektální nebo vaginální způsob podávání léčiva však není vždy vhodný pro děti, takže v některých případech stojí za to přemýšlet o přechodu na analoga Genferonu s jinými způsoby podání (tablety, masti, sirup).

Lék se používá vaginálně nebo rektálně.

Při léčbě onemocnění urinogenitálního systému infekčního zánětlivého charakteru u žen se doporučuje podávání 1 čípku (500 000 IU nebo 1 000 000 IU, v závislosti na formě onemocnění) vaginálně nebo rektálně (v závislosti na formě onemocnění) 2 dny denně po dobu 10 dnů. V případě dlouhodobých a chronických forem je možné podávat každý druhý den 1 svíčku. V tomto případě bude léčba 1 až 3 měsíce.

Použití 1 čípku (500 000 IU) intravaginálně ráno a 1 čípky (1000000 IU) rektálně večer současně s intravaginálním použitím antibakteriálních čípků je oprávněné v případě vážného infekčního zánětlivého procesu ve vnitřních pohlavních orgánech.

Léčba onemocnění urogenitálního traktu infekčního zánětlivého charakteru u mužů je snížena na následující léčebný režim: 1 svíčka se používá rektálně (dávka závisí na formě onemocnění) 2x denně po dobu 10 dnů.

Předávkování

K dnešnímu dni žádné údaje o případech předávkování Genferon. Pokud náhodou bylo současně zavedeno velké množství svíček, je nutné přestat užívat lék na jeden den. Po stanovené době můžete znovu začít aplikaci přípravku Genferon podle určeného schématu.

Interakce

Vitaminy C a E zvyšují účinek složek Genferonu. Benzokain snižuje baktericidní a bakteriostatickou aktivitu sulfonamidů. Narkotická analgetika často zvyšují účinky benzokainu.

Podmínky prodeje

V Rusku a na Ukrajině lze Genferon zakoupit v lékárně pouze na lékařský předpis.

Podmínky skladování

Přípravek musí být skladován na tmavém místě nepřístupném pro děti v rozmezí teplot 2-8 ° C.

Doba použitelnosti

Doba použitelnosti - 24 měsíců. Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti (uvedené na obalu).

Zvláštní pokyny

Genferon je nejúčinnější, pokud se používá současně s antimikrobiálními léky.

Na bezpečnost používání léku na menstruaci nejsou žádné spolehlivé údaje. Proto by měl být během menstruace používán s opatrností.

Analogy Genferonu

Bezprostředně stojí za zmínku, že analogy prezentované v našich lékárnách jsou levnější než samotný Genferon a ve většině případů je dostupná cena analogů s jejich ukrajinským původem.

Takže, co může nahradit svíčky Genferon:

 • plné analogy účinné látky a forma uvolňování - Vitaferon, Viferon, Viferon-Feron, Laferobion, Laferon Farbiotek, Kipferon;
 • analogy účinné látky - Alpharekin, Alfaron, Bioferon, Virogel, Gerpferon, Grippferon, Introbion interferon alfa-2b, Intron A, Interoferobion interferon alfa-2b, Laferon Farmbiotek, Lipoferon, Okoferon, Realdiron a další.

Svíčky Genferon pro děti

Pro děti, instrukce o užívání drogy neukládají věkovou hranici jeho použití. Antivirové čípky pro děti do 7 let (pro kojence) jsou však lépe používány v dávce 125 000 IU a pro děti od 7 let v dávce 250000 IU, což odpovídá uvolňovací formě léku zvaného Genferon Light.

Kompatibilita s alkoholem

Nejsou k dispozici žádné údaje o účinku společného užívání alkoholu a přípravku Genferon, nicméně v komplexní terapii se často používá řada antibakteriálních léčiv, s nimiž je alkohol neslučitelný. Proto se doporučuje, aby se v průběhu léčby přípravkem Genferon v rámci vícesložkové terapie upustilo od užívání alkoholu.

S antibiotiky

Genferon je účinnější, pokud se užívá současně s antibakteriálními léky.

Svíčky Genferon během těhotenství

Instrukce říká, že je třeba korelovat přínosy léčby léčivem a riziko pro plod v případě potřeby použití přípravku Genferon. Ačkoli ve většině případů, použití drogy způsobí pozitivní recenze během těhotenství.

Ve druhém a třetím trimestru těhotenství (13-40 týdnů) použití je indikována jako část vícesložkového léčení chlamydie, genitální herpes, ureaplasmosis, cytomegalovirem infekce, Mycoplasma, člověk papillomavirus nákazu, bakvaginoza v přítomnosti příznaků nepohodlí, svědění a jiné pocity v dolních močových cest.

Recenze Genferon

Obecně platí, že recenze svíček Genferon, které lze číst na různých fórech, od neutrální až po pozitivní.

Mnoho recenzí a otázek je způsobeno kombinační terapií (zejména s vaginálními čípky) virových onemocnění urogenitálního systému u žen: lidského papilomaviru (HPV), cytomegaloviru, herpes viru. Pacienti uvádějí nejčastější výsledky léčby, když lékaři předepisují svíčky s 1 000 000 IU při léčbě HPV.

Časté zprávy o periodickém zvyšování teploty a zhoršování zdravotního stavu při používání svíček s dávkami pro dospělé u dětí (nedoporučeno).

Je třeba poznamenat, že otázka správného užívání léku během těhotenství musí být řešena přímo u svého lékaře.

Často se objevuje otázka srovnávací účinnosti přípravku Genferon a jeho analogů, například:

Co je lepší: Kipferon nebo Genferon?

Kipferon a Genferon, jejichž odlišnosti nejen ve složení, ale také ve svědectví, jsou často předepisovány v komplexní terapii onemocnění genitourinárního systému, zatímco názory pacientů bývají účinnější.

Co je lepší: Viferon nebo Genferon?

Objektivně jsou mezi přípravky Viferon a Genferon v rámci přípravků nepatrné rozdíly (Viferon obsahuje vitamin C, který chrání interferon před rychlou denaturací v konečníku), jinak jsou identické (indikace a léčebné režimy) a názory obyčejných lidí jsou založeny spíše na recenzích od přátel a známých, než na prokázaných skutečnostech užívání těchto léčiv.

Cena Genferon

Pro Rusko, průměrná cena Genferon svíčky na 1 milion IU je 490 rublů, a svíčky na 500 tisíc IU stojí asi 370 rublů. V závislosti na regionu, tam je také žádný významný splash v ceně, například v Moskvě cena Genferon 500.000 IU se pohybuje od 340 do 380 rublů, a v Omsku - od 360 do 370 rublů.

Ukrajina nám nabízí vyšší ceny vhodných léků. Kolik to stojí koupit Genferon v ukrajinské lékárně? Nákup bude stát asi 2 krát dražší než v Rusku, a pro Genferon bude činit 1 000 000 IU v průměru 190 hřiven. Náklady na svíčky dávkování 500.000 IU se blíží 160 hřivny.

Pacienti nejsou vždy spokojeni s rektální a vaginální cestou podávání léku a v některých případech mohou být svíčky nahrazeny tabletami, masti nebo injekcemi podobného složení.

Genferon® (Genferon)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologické skupiny

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení

Popis lékové formy

Čípky bílé nebo bílé se žlutavým nádechem, válcovitého tvaru, se špičatým koncem, jsou v podélném řezu jednotné. Při řezu je povolena přítomnost vzduchové tyče nebo nálevkovitého vybrání.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Genferon ® je kombinovaný přípravek, jehož působení je způsobeno složkami, které ho tvoří. Má lokální a systémový účinek.

Přípravek Genferon® obsahuje rekombinantní lidský interferon alfa-2b, produkovaný kmenem bakterie Escherichia coli, do kterého byl zaveden gen lidského interferonu alfa-2b metodami genetického inženýrství.

Interferon alfa-2b má antivirový, imunomodulační, antiproliferativní a antibakteriální účinek. Antivirový účinek je zprostředkován aktivací řady intracelulárních enzymů, které inhibují virovou replikaci. Imunomodulační účinek se projevuje především zvýšením reakcí imunitního systému zprostředkovaných buňkami, což zvyšuje účinnost imunitní reakce proti virům, intracelulárním parazitům a buňkám, které prošly transformací nádoru. Toho je dosaženo aktivací CD8 + zabíječských T buněk, NK buněk (buněk přirozených zabíječů), zesílením diferenciace B-lymfocytů a jejich tvorbou protilátek, aktivací systému monocytů a makrofágů a fagocytózy, jakož i zvýšením exprese molekul typu I hlavního histokompatibilního komplexu, což zvyšuje pravděpodobnost rozpoznávání infikovaných buněk buňkami imunitního systému. Aktivace leukocytů obsažených ve všech vrstvách sliznice pod vlivem interferonu zajišťuje jejich aktivní účast na eliminaci patologických ložisek; Kromě toho je v důsledku působení interferonu dosaženo obnovení produkce sekrečního Ig. Antibakteriální účinek je zprostředkován reakcemi imunitního systému, které jsou zvýšeny pod vlivem interferonu.

Taurin přispívá k normalizaci metabolických procesů a regeneraci tkání, má membránové stabilizační a imunomodulační účinky. Taurin je silný antioxidant a přímo reaguje s aktivními formami kyslíku, jehož nadměrné hromadění přispívá k rozvoji patologických procesů. Taurin pomáhá chránit biologickou aktivitu interferonu, což zvyšuje terapeutický účinek léčiva.

Benzokain (anestezin) je lokální anestetikum. Snižuje permeabilitu buněčné membrány na ionty sodíku, vytěsňuje ionty vápníku z receptorů umístěných na vnitřním povrchu membrány, blokuje vedení nervových impulzů. Zabraňuje vzniku bolestivých impulzů v koncích senzorických nervů a jejich průchodu nervovými vlákny. Má pouze lokální účinek, aniž by byl absorbován do systémového oběhu.

Farmakokinetika

Při rektálním podání léčiva existuje vysoká biologická dostupnost (více než 80%) interferonu, a proto se dosahuje jak lokálních, tak výrazných systémových imunomodulačních účinků; s intravaginálním použitím, v důsledku vysoké koncentrace v centru pozornosti infekce a fixace na slizničních buňkách, je dosaženo výrazného lokálního antivirového, antiproliferačního a antibakteriálního účinku, zatímco systémový účinek v důsledku nízké sací kapacity vaginální sliznice je nevýznamný. Cmax sérového interferonu je dosaženo 5 hodin po podání léku. Hlavní cestou eliminace je ledvina. T1/2 je 12 hodin, což vyžaduje použití léčiva 2x denně.

Indikace drog Genferon ®

Jako součást komplexní terapie u dospělých s následujícími onemocněními a stavy: t

Infekční onemocnění

chronická recidivující cystitida bakteriální etiologie.

Kontraindikace

Individuální nesnášenlivost interferonu a dalších látek tvořících léčivo.

S péčí: exacerbace alergických a autoimunitních onemocnění.

Použití v průběhu březosti a laktace

Bylo prokázáno, že je používán pro normalizaci ukazatelů lokální imunity s gestací 13–40 týdnů jako součást komplexní terapie genitálního herpesu, chlamydií, ureaplasmózy, mykoplazmózy, CMV, HPV infekce, bakteriální vaginózy v přítomnosti svědění, nepohodlí a bolesti v dolním urogenitálním traktu.

Klinické studie prokázaly bezpečnost intravaginálního použití přípravku Genferon® 250000 IU s gestačním věkem 13–40 týdnů.

Bezpečnost léčiva v prvním trimestru těhotenství nebyla studována.

Vedlejší účinky

Lék je dobře snášen. Jsou možné lokální alergické reakce (pocit pálení v pochvě). Tyto jevy jsou reverzibilní a vymizí do 72 hodin po ukončení podávání. Pokračování léčby je možné po konzultaci s lékařem.

Jevy vyskytující se při použití všech typů interferonů alfa-2b, jako je zimnice, horečka, únava, ztráta chuti k jídlu, svalové a bolesti hlavy, bolest kloubů, pocení a leuko- a trombocytopenie, ale častější jsou u signifikantních pacientů. přesahující denní dávku vyšší než 10 000 000 IU. Dosud nebyly pozorovány žádné závažné nežádoucí účinky.

Stejně jako u jiných léků interferon alfa-2b, pokud se teplota zvýší po jeho zavedení, je možné vzít jednu dávku paracetamolu v dávce 500-1000 mg.

Interakce

Genferon ® je nejúčinnější v kombinaci s léky (včetně antibiotik a jiných antimikrobiálních léčiv) užívaných k léčbě urogenitálních onemocnění.

Narkotická analgetika a anticholinesterázová léčiva zvyšují účinek benzokainu.

Benzokain snižuje antibakteriální aktivitu sulfonamidů.

Dávkování a podávání

Infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu u žen. 1 supp. (250000, 500000 nebo 1000000 IU, v závislosti na závažnosti onemocnění) vaginálně nebo rektálně (v závislosti na povaze onemocnění) dvakrát denně každý den po dobu 10 dnů. S prodlouženými formami 3x týdně každý druhý den, 1 supp. během 1–3 měsíců

S výrazným infekčním zánětlivým procesem v pochvě můžete použít 1 supp. (500 000 IU) intravaginálně ráno a 1 supp. (1 000 000 IU) rektálně přes noc současně se zavedením do vagíny čípku obsahujícího antibakteriální / fungicidní činidla.

Pro normalizaci ukazatelů lokální imunity při léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění urogenitálního traktu u žen s gestačním věkem 13–40 týdnů se používá 1 supp. 250000 IU vaginálně 2x denně, denně po dobu 10 dnů.

Infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu u mužů. Rektální 1 supp. (500000 IU nebo 1000000 IU, v závislosti na závažnosti onemocnění) dvakrát denně po dobu 10 dnů.

Akutní bronchitida u dospělých (jako součást komplexní terapie). 1 supp. (1 000 000 IU) rektálně 2krát denně po dobu 5 dnů.

Chronická recidivující cystitida u dospělých (jako součást komplexní terapie). Během exacerbace - 1 supp. (1 000 000 IU) rektálně 2krát denně po dobu 10 dnů v kombinaci se standardní léčbou antibiotiky, pak 1 supp. (1 000 000 IU) rektálně každý druhý den po dobu 40 dnů, aby se zabránilo recidivě.

Předávkování

Případy předávkování Genferon ® nebyly hlášeny. V případě náhodného jednorázového podání většího počtu čípků, než bylo předepsáno lékařem, by další podávání mělo být přerušeno na dobu 24 hodin, po které může být léčba obnovena podle předepsaného režimu.

Zvláštní pokyny

Aby se předešlo urogenitální reinfekci, doporučuje se zvážit otázku současné léčby sexuálního partnera.

Užívání léku během menstruace je povoleno.

Dopad na schopnost řídit vozidla a mechanismy. Přípravek Genferon ® neovlivňuje výkon potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvláštní pozornost a rychlé reakce (řízení, stroje atd.).

Formulář vydání

Vaginální nebo rektální čípky, 55 mg + 250 000 IU + 10 mg, 55 mg + 500 000 IU + 10 mg, 55 mg + 1 000 000 IU + 10 mg. 5 supp. v blistru z hliníkové fólie nebo PVC fólie. 1 nebo 2 blistry jsou umístěny v kartonu.

Výrobce

CJSC „BIOKAD“, 198515, Rusko, Petrohrad, okres Petrodvortsovy, osada Strelna, ul. Communications, 34, Lit. A.

Vyrobeno: CJSC "BIOKAD", 143422, Rusko, Moskevská oblast, Krasnogorsk okres, s. Petrovo-Far.

Tel: (495) 992-66-28; fax: (495) 992-82-98.

Nároky na lék zaslané Státnímu ústavu pro standardizaci a kontrolu lékařských biologických preparátů FSBI. L.A. Tarasevich Ministerstvo zdravotnictví Ruska: 119002, Moskva, st. Sivtsev Vrazhek, 41.

Tel: (499) 241-39-22; fax: (499) 241-92-38.

e-mail: [email protected] a na adresu výrobce.

Obchodní podmínky lékárny

Podmínky skladování přípravku Genferon®

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Genferon®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Jak skladovat svíčky Genferon

Ureaplasma a další. Plánování těhotenství

holky, přišel jsem k vám s mým problémem. Opravdu potřebuji vaši radu a názory. možná trochu dlouho, hned se omlouvám. Před 1,5 týdnem, na klinice na záchodě, z kapsy džíny, když jsem je vzal a zaujal nezbytné místo, padl mobilní telefon. Přímo na toaletu ((Toto není moje nejhorší potíže. Problém je, že se tam dostala vlna vody.) Když jsem přišel domů, běžel jsem si umýt. (přirozeně bez.

Takže v důsledku toho, jak léčit chřipku, Bůh nedovolil.

Vypadá to, že moje dcera (((Lékař byl povolán, měli přijít před půl desátou. Teplota, těžký kašel, bolesti těla a bolesti hlavy (Řekl jsem jí, aby pila kagocel, dala čípkové svíčky, pila víc a lehla si. Co ještě.)

Život je jako koupel: pak vařící voda

Život je jako vana: buď vařící voda nebo ledová voda... a teprve v průběhu let začnete chápat, jak správně zapnout kohoutek, ale duše je již opařená a tělo je téměř zamrzlé.

Prevence mast Viferon

Otázka člena skupiny: „Řekni mi, co jiného může být použito pro prevenci a zda je Viferon mast vhodná pro prevenci, nosím s sebou vždycky a pravidelně maču nos dítěte?“ Otázky jsou přijímány poštou na [email protected] Aktivně se účastníme, diskutujeme, vaše zkušenosti mohou být pro někoho užitečné! Potřebujete radu lékaře? [link-1] Otázky a komentáře existují pro vzdělávací a vysvětlující účely a neměly by se používat.

Léčba HPV? Plánování těhotenství

Nalezeno 56 typů. Zaregistrovali: epigen, terzhinan, svíčky, gferferon, svíčky viferon, panavir v / m, galavit v / m. To je nějaký druh pipet. Je to opravdu tak vážné? Lotus říkal - léčit? Děkuji!

Sestra mého manžela má stejný útok, i když typ není definován.
Tam byla těžká eroze, leukoplakia byl v pochybnostech, tam byla biopsie nože, dvakrát krk byl zpracovaný a čistil s laserem.
Jmenování bylo stejné - epigen, galavit, genferon, likopid, i když vše je ve formě tablet, sprejů, tj. doma všechno, žádné výstřely.
Pak bylo alternativně navrženo provést plavbu na čištění krve laserem.
Potom, opět jako alternativa, bylo doporučeno začít pít Imudol a pít po dobu šesti měsíců.
Oni sami na předměstí, přivedl jsem ji sem, ve skutečnosti, tady a předepsal všechny možnosti léčby.
Pak jsem řekl Lotusu, že s ním byste neměli cvičit.
Jako výsledek, jejich místní Moskevský region lékař řekl totéž.
Koneckonců, jeden doktor mi řekl, že stojí za to léčit léčbu.
Ona skončila jen dvojitý krk laser a to je všechno!
Upřímně, nevím, jak teď dělá.
Ona není velmi zodpovědný občan naší země, je mladá a není si dobře vědoma toho, že se svým zdravím neříká.
Možná je správné, že nemusíte být léčeni, ale rozhodně to stojí za to zkontrolovat, ale nezdá se, že to už dělá.

Otázka na drozd. Zdraví žen

Řekni mi to! Mám drozd, je to velmi bolestivé a hodně bílého kýčovitého výboje. Šel jsem k lékaři, předepsali mi flucostat, 1 tobolku, Zalain 1, bylo mi řečeno, že by to bylo jednodušší, ale nebylo to lepší! A pak řekli, že kdyby nebylo lepší koupit livarol na 1 svíčku dvakrát denně po dobu pěti dnů. Řekni mi, prosím, měla by vám tato pomoc nebo odpad?

Zlepšit imunitu. Dětská medicína

Pomozte ženám: unaveni z boje s vředy svého syna, jmenovitě SARS, týdenní zahrádka, dvoutýdenní léčba, velmi často začalo bolet přesně v letošním roce! byla 36,8, poslaná babičce. Nevím, jak posílit imunitní systém, aflubuny, arbidoly pro prevenci nechtějí dát.. Před třemi dny jsem dal kus česneku po zahradě na večeři, ale vím, že se nedoporučuje dávat neustále. Kalení mytí, vitamíny.

Nechci pít AB. Plánování těhotenství

holky, no, nechci pít antibiotikum: ((((((Unidox solutab byl předepsán mně). Je to ureaplasma opravdu tak hrozné, co? A když nebudu pít a kredity půjdou dolů, pak nebudu GHA. Arsenk mi ho jednou doporučil, dal mi homeopatický lék, řekl, že se to pokusíme odstranit tímto způsobem, a navrhl jsem, aby můj manžel a já pili infuzi petrželky po dobu 10 dnů (přírodní antibiotikum). pro, typ, aktualizace.

bez těsnění. Zdraví žen

Gynekolog řekl, že jsem na ně byl alergický a zakázal jsem nosit vůbec. Teď jsem jít bez těsnění vůbec a se strachem myslím, jak mohu udělat bez nich, když měsíční přijdou. Má někdo tuto zkušenost?

Svíčky Genferon? Zdraví žen

Kdo? Jaký je výsledek? Byly nějaké vedlejší účinky?

Výstava "Sovětské dětství" v muzeu Moskvy

Od 27. listopadu 2014 do 1. března 2015 se v Muzeu Moskvy v skladech Provision (Zubovsky Boulevard, 2) uskuteční výstava věnovaná světu sovětského dětství. Výstava bude obsahovat hračky a hry, knihy, filmy a karikatury, dětské oblečení a nábytek, fotografie a mnoho dalšího, které obklopují děti od 60. let do počátku 80. let. Výstava „Sovětské dětství“ představí svět dítěte v té době. Expozice umožní návštěvníkovi ponořit se do celku.

Využijte pohodlí. Nevšední slevy v Yakhonta!

Kniha pro akci "Benefit with comfort"! Slevy 10%, 20%, 30% Podmínky nabídky: Pro ubytování v období od 10/01 do 10.5.2014 je sleva 10% na číslo kategorie: „Economy“, „Standard“, „Studio“ 20% pro čísla kategorie: „Rodina “,“ Pojmenované apartmá 30% pro jednopatrové a dvoupodlažní chaty Apartmány 30% pro všechny kategorie pokojů v Kovershi Corps (“Mini”, “Studio”, “Junior”, “Superior”, “Premium”) Pro nové rezervace od 29.09. Promo akce 2014 je k dispozici pro on-line rezervace a on-line rezervace.

Trichomoniasis - jak nebezpečné ?. Zdraví žen

Moje sestra byla tři měsíce vdaná, nebyla předtím nemocná gynekologií, ale teď jí lékař diagnostikoval - trichomoniázu. Je škoda někomu říct, a co je nejdůležitější, není jasné, kde. Říká se, že je přenášena pouze pohlavně přenosná infekce, již se manželovi podařilo chodit? Teď mu bylo také řečeno, aby šel k lékaři, obávám se, že oba jsou naštvaní, jako by rodina nebyla rozbitá. I když pro ni napsali kurz, celý komplex, svíčky Genferon, říká doktor, by měl pomoci, může být ještě něco účinného? Kdo ví co.

Jak užívat lék s sebou tak, aby se nepokazil?

Byla to gynekologka, napsala mi svíčky Genferon. A pak je čas odejít a průběh léčby ještě neskončil. Řekla jsem doktorovi, řekla, neboj se, vezmi si to se mnou. Ale nemyslel jsem, že se jí zeptám, jak se mnou něco vzít? Koneckonců, tyto svíčky mohou být uloženy pouze v chladničce, a jít vlakem po dobu 11 hodin, a to i před vlakem a z vlaku tolik. Budou mít čas se v tomto horku zkazit? Možná je to nějak s ledem v termosce?

svíčky Genferon. Těhotenství a porod

Lékař předepsal od 28. týdne čípky Genferon (používá se jako součást komplexní léčby infekčních a zánětlivých onemocnění urogenitálního traktu). Ale přečetl jsem si pokyny a pochyboval jsem. Neměl jsem rád frázi „Je dovoleno používat ji ve druhé polovině těhotenství, pokud přínosy léčby převyšují možné riziko pro plod“. Nebyla provedena žádná další analýza a standardní byly normální. Ukázalo se, že je to předepsáno pro prevenci, ale s možným rizikem? :( Někdo jmenován.

Alergie na plísně (Alternaria alternata fungus) u 6,5leté dcery

Odevzdané analýzy odhalily alergii pouze na tento odpad. Důvodem pro kontaktování alergika byl dlouhý, hrozné štěkot kašle, který se promění v abstrakční bronchitidu. Kůže je čistá. Kdo stál před takovým problémem? Co pomohlo? Jaké aktivity děláte doma pro usnadnění života dětí? Lékař nám ​​předepsal Ketotifen po dobu 3 měsíců. Pijte 3 dny. Načrtla jsem akční plán: 1. dát sousedům sousední květiny; 2. Pracujte švy v koupelně s antifungálním činidlem (tam je náplast s černou patinou), tedy znovu.

1. června v Panda parku

1. června, “PandaPark” v Filevsky parku pozve na “den dětí”. Na malé hosty a jejich rodiče čeká velký zábavný program, který začíná ve 13:00 a trvá 2 hodiny. Ti, kdo přijíždějí do PandaParku, budou moci nejen dobýt svou výšku na lanových trasách, ale také se zúčastnit soutěží, štafetových závodů a sportovních soutěží. Od 12 hodin ve stanu „PandaPark“ začne pracovat profesionální dětský psycholog, který bude provádět rychlé testy a konzultace s rodiči.

Manžel nechce léčit ureaplasmu, co mám dělat? Plánování.

Před rokem jsme se rozhodli naplánovat druhé dítě. Ztráta testů - ureaplasma více než 10v4. antibiotika nepomohla poprvé (možná nebyla řádně léčena, nedodržovala doporučení lékaře). Jednou za sezónu mám drozd. V jiných testech než v ureaplasmě nebylo nic, ani kandida a drozd začal znovu na začátku zimy. Teď se znovu snažím léčit na ureaplasmu, lékař předepsal antibiotika a čípky. Manžel nesouhlasí s žádným způsobem s ní zacházet, četl, že je to normální flóra a.

mnoho názorů.
někdo dodržuje skutečnost, že kvůli tomuto bjaki těhotenství nedochází, někdo - přijde, ale zamrzne.

a jiní, všechno je v pořádku a není třeba léčit.

Myslím si, že je třeba se s ní zacházet, ale je nezbytné, abyste selešili s určením citlivosti na antibiotika.

a pak se na něj působí doxycyklinem, ale nemá smysl.

Nápověda Vysoká teplota 5. den.. Dítě 3 až 7

Dobrý den! Opravdu potřebuju pomoc. Dítě má pátý den vysokou horečku v noci 39,4, odpoledne 38,5-38,8, srazí panadal, nurofen, vkládá viferon svíčky, pije lasolvan a erasal od silného kašle. Každý den v nemocnici bereme dítě k lékaři, říká, že je to jen infekce. Lékař není normální, napsal svíčky Genferon, jsou obecně více v gynekologii. Nevím, co mám dělat, srazit teplotu, ale znovu vstane, nejí pátý den. Co nevím. Doktor neříká nic. Pijte to.

HPV 16. Těhotenství a porod

Mám druhé těhotenství. 11 týdnů. Prošel jsem testy a zjistil jsem, že mám pozitivní HPV 16 (lidský papilomavir). Lékař o tom neřekl nic. Řekl jsem, že o tom čtu na internetu a po porodu, abych léčil erozi. A já jsem si přečetl, teď strašně strach, protože O tomto HPV je napsáno mnoho špatných věcí. Dívky, pokud někdo také ukázal pozitivní analýzu virů, nám sdělte svůj názor na tuto problematiku. Kdo se o to stará?

Rýma a antibiotika. Těhotenství a porod

Velmi se bojím, že mám sinusitidu. Rýma, nosní přetížení a bolest hlavy po celou dobu. Nechci jít do Lauro (teď už žádné peníze nejsou a jsou tam vždy pacienti, infekce), chci se pokusit uzdravit pár dní doma. Opláchněte nos, namažte dutiny. Pokud to nepomůže, půjdu samozřejmě. Nikdo nepokopal místní antibiotikum v nose? Mám Isofru, ale říká se, že nebyl proveden adekvátní výzkum bezpečnosti používání během těhotenství a kojení. Nebo může Bioparox pokropit.

o skladování Viferona - řekni mi to. Dětská medicína

Viferon byl skladován několik dní vysokou rychlostí. v pokoji - plus 32. Pouze 3 balení. V jedné svíčce roztavil a sloučil do jednoho kusu obalu. V ostatních dvou je vše v pořádku. Řekni mi, jsou tyto svíčky vhodné?