Herpes mast na rtech: seznam levných a účinných mastí

Herpes (nachlazení) na rtech je problém, který se týká mnoha lidí na světě. A to není překvapující: téměř celá světová populace je nakažena virem herpes. Ve vzduchu a na jednoduchých kontaktech zůstává patogen navždy v lidském těle, aktivuje se při sebemenším poklesu imunity. Pomoci vyrovnat se s projevy může herpes masti na rtech.

Výhody použití outdoorových produktů

Základem působení antherpetických mastí je kombinace antivirové aktivity a regeneračního účinku, zaměřená na urychlení regenerace poškozených sliznic a kůže.

Antivirové složky, které potlačují proces reprodukce viru v poškozených tkáních, jsou zodpovědné za první úkol. Druhý problém je vyřešen použitím rostlinných extraktů, mastného mastného základu, zvlhčujících činidel.

Výhody použití takových léků na herpes na rtech jsou:

 • možnost ošetření na místě - pouze poškozená kůže je ošetřena mastí;
 • vytvoření ochranného filmu na místě vyrážky, který zabrání dalšímu šíření viru;
 • mírnější účinky než pilulky.

Co namazat herpes ret?

Moderní farmaceutický průmysl nabízí řadu externích prostředků pro léčbu herpetických erupcí. Zvažte nejlepší masti, které pomáhají herpes na rtech.

Mast s acyklovirem

Acyklovir je bílý krystalický prášek, který je antivirovým činidlem s nejvyšší aktivitou proti HSV-1 (HSV-2).

V léčbě herpetických erupcí zabraňuje vzniku nových bublin, zabraňuje šíření viru, urychluje proces vzniku kůry, odstraňuje vředy, zmírňuje bolest.

Látka proniká do buňky postižené virem, poté se transformuje na monofosfát, a poté několika transformacemi na trifosfát, který blokuje proces reprodukce patogenu.

Pozor! Působení acykloviru je selektivní: nepoškozuje zdravé buňky.

Na základě acykloviru se na rty vytvoří následující mast na nachlazení:

Využití těchto prostředků na počátku vývoje herpesu na rtu poskytuje skutečnou šanci zabránit tvorbě bolestivých váčků, a když se objeví - urychlit uzdravení.

Na rty by měl být natřený herpes. Lék se aplikuje na postiženou kůži v případě vyrážky nebo brnění. Léčba se provádí čtyř až pětkrát denně. Interval mezi aplikací je čtyři hodiny. Masáž výrobku je snadná, masíruje se kruhovým pohybem (celý postup trvá asi minutu).

Léčba by měla být prováděna, dokud příznaky nemoci nezmizí.

Pozor! Při použití mastí proti oparům na rtech se mohou objevit lokální reakce, které jsou alergické povahy.

Kontraindikace použití externích přípravků, jejichž hlavní účinnou složkou je acyklovir, je považována za individuální intoleranci k jejich složkám. Použití léků pro léčbu herpesu na rtech těhotných (kojících) žen je povoleno po dohodě s lékařem.

Vivoraks

Lék na herpes, vyráběný indickými lékárníky. Aktivní složkou masti je acyklovir ve vázané formě, díky čemuž je bezpečný pro osoby s alergiemi.

Tímto způsobem se používá masti. Některé prostředky se aplikují na postiženou oblast rtů čtyřikrát denně (doba mezi aplikací je čtyři hodiny).

Kontraindikace aplikace drogy je osobní nesnášenlivost jejích složek. Léčba těhotných žen je povolena po konzultaci s lékařem.

Panavir-gel

Venkovní antiherpetic agent, vytvořený na rostlině-založený (extrakt bramborových klíčků). Panavir svým účinkem není horší než masti s acyklovirem, stejně účinné je zpomalení šíření viru. Pro mnoho spotřebitelů je však výhodnější vzhledem k jeho přirozenosti.

Gel se nanáší stejným způsobem jako jiné antherpetické masti: aplikuje se na postiženou oblast rtů, tře se lehkými masážními pohyby.

Pozor! Při použití přípravku Panavir se může v léčené oblasti objevit zarudnutí a svědění.

Kontraindikace k aplikaci léku je osobní nesnášenlivost na účinné složky léčiva. Léčba těhotných (kojících) žen i dětí do 12 let se studenou mastí na rtu je možná po dohodě s lékařem.

Phenistil Pentsivir

Lék s penciklovirem, který má antivirový účinek proti HSV-1 (HSV-2). Proniknutím do postižených buněk látka blokuje virus herpes, zastaví jeho další šíření, zabraňuje tvorbě vředů na rtech.

Včasné použití nástroje vám umožní zabránit vzniku herpetických erupcí nebo výrazně urychlit zotavení.

Pozor! Je přísně zakázáno léčit přípravek Fenistil Penzivir dětem mladším 12 let a těhotným (kojícím) matkám.

Troxevasin a zinková mast

Levné masti Troxevasin a zinek - léky používané jako pomůcka pro urychlení hojení rtů s porážkou infekce herpes virus.

Léky se používají po uplynutí vrcholu onemocnění a bubliny byly nahrazeny erozí. Léčba v tomto případě urychluje vznik kůry a podporuje hojení poškozené kůže.

Pozor! Použití přípravku Troxevasin a zinkové masti při nástupu onemocnění nepřinese požadovaný výsledek: nebudou schopny zabránit šíření herpes virů, protože nemají antivirovou aktivitu.

Co dávat přednost?

Volba jednoho nebo jiného antherpetic masti do značné míry závisí na finanční schopnosti pacienta. Zahraniční i domácí fondy mají přibližně rovnocennou efektivitu, ale v některých případech dopad léčby přichází dříve a v jiných - o něco později. Dovozní fondy jsou dražší, ale jednají rychleji, ruské jsou levnější, ale působí pomaleji.

Mast Acyklovir z herpesu

Herpes virus může postihnout populaci bez ohledu na pohlaví a věk. Onemocnění se projevuje tím, že má na rtech a genitáliích puchýřovitou vyrážku, která zanechává malé vředy. Pro boj s touto chorobou se vyvinuly různé krémy, masti a pilulky, nejúčinnějším nástrojem je Acyklovir a jeho deriváty. Většina obyvatel dává přednost užívání drog ve formě masti. Tato volba má své výhody:

Acyclovir může být jakákoliv společnost

Pohodlí při léčbě postiženého povrchu lze aplikovat přímo na místo lokalizace viru.

 • Ochrana vnějšího krytu před šířením infekce a hojením postiženého povrchu, v důsledku sušení rány.
 • Mast působí přímo v místě aplikace. A když si vezmete lék ve formě léku, tělo je vystaveno účinku léku, jsou postiženy žaludek a střevo.
 • Rychlost přijímání výsledku. Při použití prášků pro herpes viry, jsou pomalejší a slabší než mast.
 • Během těhotenství a kojení může užívání tablet acykloviru ovlivnit plod průchodem placentou a mateřským mlékem. Proto je během této doby indikována léčba mastem. Vzhledem k tomu, že tato forma uvolnění léku nepoškozuje dítě.

  Indikace pro použití

  Acyklovir je považován za mast na opar na rtech. Použití tohoto léku je však možné s jinými formami virové infekce:

  • Běžné opary kůže
  • Genitál
  • Opakující se
  • Neštovice
  • Oblázky.

  Acyklovir je dostupný v různých dávkových formách: t

  • 200 mg nebo 400 mg tablety pro vnitřní použití
  • Krém 5% a mast 3% nebo 5% koncentrace
  • Prášek pro injekce 250 mg.

  V případě běžného herpesu postačuje použití krému nebo masti s 5% konzistencí. Pokud má onemocnění střední průběh, například genitální herpes nebo neštovice, přidejte k léčbě tabletovou formu. Závažná forma onemocnění, včetně pásového oparu a systémového herpesu, vyžaduje ve většině případů injekční opatření. Mast 3% koncentrace se používá při léčbě keratitidy způsobené tímto virem.

  Rozdíl mezi krémem a mastí Acyclovir

  Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma formami uvolňování je jejich základem. Masti se obvykle vyrábí pomocí vazelíny nebo lanolinu. Jako součást krému je množství tukových složek mnohem menší.

  Při výběru mezi mastí a krémem byste se měli zaměřit na místo lokalizace vyrážky. Masti se používají na otevřených plochách kůže, protože mají mastný základ, pomalu se vstřebávají a zanechávají stopy na oděvu. Zatímco krém má opačný účinek.

  V případě herpesu na rtech se doporučuje užívat si masti, protože po delší dobu zabraňuje vniknutí škodlivých organismů do rány, zabraňuje dalšímu šíření viru a zabraňuje poškození vyschlé plochy.

  Jak se lék

  Acyklovir je antivirotikum, které aktivně potlačuje fungování virového prostředí. Lék má podobnost se složkami lidské DNA, takže může zastavit šíření infekce tím, že blokuje cyklus opakování škodlivé DNA. Zatímco neovlivňuje zdravou tkáň.

  V případě primárního kontaktu s virovou tkání se lék stává acyklovirovým monofosfátem. Následně se pod vlivem thymidinu kizan spojuje s poškozenou buňkou a transformuje se na acyklovir trifosfát. Mít tuto formu léku aktivně napadá virové prostředí.

  Při provádění testů k identifikaci přítomnosti drogy je nemožné, protože se prakticky nevstřebává do krve. A doba úplného vyloučení Acykloviru ledvinami je 24-26 hodin.

  Funkce aplikace

  Navzdory skutečnosti, že Acyklovir ve formě krému a masti nemá prakticky žádné vedlejší účinky, mělo by se jejich užívání provádět podle určitých pravidel:

  • Aplikace léčiva by měla být prováděna v pravidelných intervalech, nejméně 4-5 krát denně.
  • Látka by měla být aplikována v tenké vrstvě.
  • Zabraňte kontaktu se sliznicemi a zónou oka.
  • Při současném užívání přípravku Acyclovir v různých formách se zvyšuje riziko nežádoucích účinků.
  • Přijetí imunostimulantů mastem nebo krémem Acyklovir významně zkracuje dobu léčby.
  • Aplikace léku je lepší začít u prvních příznaků nemoci.
  • Nástroj by měl pokrývat pouze postiženou oblast.

  Je třeba se vyvarovat traumatu bublin, protože v místě distribuce kapaliny se mohou tvořit nové vyrážky.

  Vedlejší účinky

  Acyklovirová mast je obvykle dobře snášena, ale někdy se mohou vyskytnout lokální alergické reakce, které jsou doprovázeny svěděním, zarudnutím nebo nepohodlím v místě aplikace. Alergická dermatitida je velmi vzácná. Někteří pacienti užívali po dobu delší než 10 dnů odlupování kůže.

  Analogy

  Neméně účinné jsou jiné léky na bázi acykloviru:

  Zovirax - studená mast na rtech. Na rozdíl od přípravku Acyclovir obsahuje přípravek propylenglykol. Náklady na lék jsou však několikrát vyšší než jeho příbuzní.

  Vivoraks se používá k individuální přecitlivělosti na Valocyclovir a Acyclovir. Ačkoliv účinná látka zůstává stejná, ale nenastává alergická reakce. Celým tajemstvím je krmení složky v soudržné formě. Lék je kontraindikován v těhotenství a kojení, protože může způsobit poškození dítěte.

  Všechny tyto léky dobře pomáhají při léčbě onemocnění. Jediný rozdíl je v cenové bariéře drog. Rezistence vůči Acykloviru se v tomto případě objevuje zřídka, analogy jsou ukázány na základě složek rostlin.

  Herpes je nepříjemná choroba, která je doprovázena bolestí, svěděním a nepohodlí v důsledku přítomnosti ran na kůži. Krém Acyclovir a herpes masti pomáhají zcela odstranit onemocnění během několika dní, maximálně týden. Hlavním pravidlem je včasné zahájení terapie.

  10 nejlepších herpes mast na rtech

  Zčervenání, svědění, pocit pálení, tvorba malých puchýřů, tvorba vředů na rtech je opar (nachlazení nebo onemocnění způsobené virem herpes simplex). V nepřítomnosti nepříjemných symptomů používejte antihyperetika pro externí použití. Herpes mast na rtech rychlé akce pomáhá překonat nepohodlí, urychlit proces hojení a zbavit se bolesti.

  Výhody masti

  Léky vyrobené ve formě mastí, krémů nebo gelů mají výhody:

  • při použití lokálních látek proniká největší koncentrace farmakologických účinných látek přímo do postižené oblasti;
  • prevence šíření viru na zdravou kůži;
  • Je možné kombinovat několik terapeutických činidel, která se liší v principu účinku - komplexní terapie poskytne výraznější účinek;
  • přípravky na bázi mastí, gelů nebo krémů mají vysoký stupeň snášenlivosti a minimální riziko způsobení vedlejších účinků;
  • použití antivirových mastí k boji proti herpesu je možné i v pokročilých stadiích, aby se odstranily a zmírnily symptomy nemoci;
  • snadné použití - není třeba dodržovat přísné dávkování.
  Lokální působení je hlavní výhodou masové formy uvolňování léčiva.

  Herpes je do konce nevyléčitelný, všechny existující léky jsou určeny pouze k potlačení jeho projevů a k prevenci reprodukce viru.

  Recenze herpes masti na rtech

  Chcete-li se zbavit nepříjemných a bolestivých oparů na rtech, aplikujte masti, gely a krémy, které lze skutečně rozdělit do dvou typů:

  Dokonce i „opomíjené“ opary lze vyléčit doma. Jen nezapomeňte pít jednou denně.

  • léčebný - tento seznam doplňuje prostředky, které mají antivirové, antiheretické, imunomodulační účinky, jsou určeny přímo k potlačení HSV a inhibují jeho rozvoj;
  • restorativní (pomocné) - nejčastěji jsou to léky pro vnější použití a široké spektrum účinku, s antiseptickým, antihistaminickým, analgetickým, sušícím a antivirotickým účinkem, ale nejsou určeny k boji proti HSV.

  Při prvních příznacích herpes na rtech se doporučuje zahájit léčbu masti, krémy a gely.

  Přípravky pro vnější použití se používají k léčbě a prevenci herpesu

  Acyklovir

  Prostředky pro venkovní použití Acyclovir je nejlepší volbou, která kombinuje účinnost a přístupnost.

  • aplikovat na postiženou oblast 5krát denně;
  • délka léčby závisí na stadiu onemocnění (v průměru trvá 5 dní).

  Kontraindikace: přecitlivělost na složení léčiva.

  Cena do 30 rublů.

  Účinná látka mast - acyklovir

  Antivirová terapie během těhotenství a kojení je možná na lékařský předpis, protože účinná látka proniká placentou a mateřským mlékem.

  Zovirax

  Krém Zovirax je účinný analog Acykloviru se stejnou účinnou látkou - acyklovirem.

  Návod k použití:

  • zóna poškozená virem by měla být potřena tenkou vrstvou 3-5 krát denně;
  • Trvání léčby je 5 až 10 dnů.

  Kontraindikace: nesnášenlivost složek, které tvoří lék.

  Průměrná cena je 215 rublů.

  Krém Zovirax pro léčbu herpesu (5%)

  Během těhotenství a kojení je přípravek Zovirax předepisován, pokud zamýšlený přínos pro matku převažuje nad možným rizikem pro plod nebo dítě.

  Gerperax

  Mast obsahující 5,75 g účinné látky acykloviru.

  • Aplikujte mast 5krát denně na herpes herpes;
  • Průběh léčby závisí na stadiu onemocnění a imunitě nemocného.

  Kontraindikace: v přítomnosti individuální intolerance, která tvoří složky, osoby mladší 18 let.

  Cena - 75 rublů.

  Herperix mast - pomáhá bojovat proti viru herpes simplex

  Léčba přípravkem Gerperax během těhotenství je možná pouze na lékařský předpis. Během laktace je nutné GW přerušit.

  Oxolinová mast

  I přes širokou popularitu není účinnost oxolinu dosud prokázána. To může naznačovat, že lék pomáhá pouze jako placebo.

  • prostředky třikrát denně;
  • doba trvání léčby je 4 až 10 dnů.

  Kontraindikace: alergická reakce na hlavní složku oxolin.

  Cena oxolinické masti se pohybuje od 11 do 40 rublů.

  Oxolinická mast je bezpečná při léčbě herpesu během těhotenství

  Panavir

  Antivirový transparentní gel, který se účinně používá k potírání herpesu. Aktivní složkou je polysacharidový extrakt z hlízy hlízy hlízovitých.

  • gel se aplikuje na postiženou oblast dvakrát až pětkrát denně;
  • Léčebný cyklus trvá ne déle než 10 dnů, ale ne méně než 4 dny.

  Kontraindikace: Všechny formy přípravků Panavir je přísně zakázáno používat v případě dysfunkce ledvin a přecitlivělosti na kompozici, ale také stojí za to zdržet se léčby osob mladších 18 let.

  Cena se pohybuje od 1000 rublů.

  Panavir Gel je bylinný lék

  Účinek léku na plod během těhotenství nebo dítěte s HB není znám, protože studie na ženách z estetických důvodů nebyly provedeny.

  Erabazan

  Antivirové léčivo s účinnou látkou dokosanol.

  Jak se ucházet o herpes labialisis:

  • smetanou zasaženou oblast 5krát denně, se stejným intervalem mezi použitím;
  • po dobu nejméně 5 dnů až do úplného vymizení symptomů onemocnění.

  Je kontraindikováno: v případě alergické reakce na dokosanol nebo jiné složky, kategorie zákazů zahrnuje také osoby mladší 12 let s intolerancí fruktózy, dysfunkcí glukózy, nedostatkem sacharázy.

  Cream Erabazan stojí asi 380 rublů.

  Erabazan - účinný proti HSV

  Těhotným a kojícím ženám se doporučuje užívat lék tak, jak je předepsán lékařem s maximální opatrností.

  Viru Merz

  Léčivo má antiherpetické a antivirové vlastnosti. Účinnou látkou Viru Merz je hydrochlorid thromantadin.

  Jak léčit herpes na rtech:

  • namazat postižené místo 3-5 krát denně;
  • léčba by neměla překročit 5 dnů.

  Kontraindikace: v přítomnosti alergických reakcí na složky látky, pokročilé formy herpes viru.

  Cena léku - 412 rublů.

  Viru Merz se používá jako antivirová terapie.

  Stojí za to odmítnout léčbu lékem očekávaným matkám a ženám, jejichž děti jsou na HB, protože Viru Merz pro tyto skupiny nebyl studován.

  Virosept

  Dobrý lék na vyrážku na rtech způsobených virem herpes.

  Návod k použití:

  • krém namažte poškozený povrch rtů 3-4krát denně;
  • přípravek by měl být až do úplného vymizení symptomů a dokonce i po těchto 3 dnech;
  • Pravidelné užívání krému po dobu 3 měsíců snižuje pravděpodobnost relapsu o 50%.

  Kontraindikováno: s přecitlivělostí na složky tvořící přípravek a děti mladší 2 let.

  Náklady na lék je 110 rublů.

  Krém Wirocept má antherpetický a antiseptický účinek.

  Viferon

  Antherpetic a imunostimulační mast na bázi interferonu alfa-2.

  • při první známce studené masti se aplikuje tenká vrstva 3-5 krát denně;
  • Délka léčby přípravkem Viferon je 5-7 dnů.

  Kontraindikace: k látkám obsaženým v kompozici přidělte pouze individuální intoleranci.

  Cena - 180 rublů.

  Gel Viferon odstraňuje vyrážku na rtech

  Pro zastavení procesu pomocí následujících pomůcek:

  1. Tsindol. Suspenze nebo talker s protizánětlivým, sušícím, adsorpčním, adstringentním a antiseptickým účinkem. Cena za láhev 125 ml - 110 rublů.
  2. Heparinová mast. Obvykle se používá k léčbě končetin pro trombózu, tromboembolii a poškození hemoroidů. Když herpes na rtech pomáhá snížit srážení krve a zabránit tvorbě krevních sraženin a zbavit se existujících. Cena trubice 25 g - 74 rublů.
  3. Bepanten. Účinná mast / krém proti vyrážce pleny přispívá k boji proti herpetickým erupcím. Cena - 758 rublů.
  4. D-panthenol. Jeden z nejlepších levných produktů péče o pleť. Široce používané v lékařství pro léčbu popálenin, odřenin, ran, proleženin, štěpů, dermatitidy, furunkul, trofických vředů a virových infekcí - včetně herpesu na rtech. Cena - 172 rublů.
  5. Hydrokortisonová mast. Syntetický lék s protizánětlivým, anti-edémovým a antipruritickým účinkem. Levné masti s cenou do 30 rublů.
  6. Tetracyklin Mast je širokospektrální antibiotikum. Používá se ve fázi zánětu, kdy virus začíná ustupovat. Produkt naneste na bolavé místo silnou vrstvou nebo vytvořte obklady. Průměrná cena je 50 rublů.
  7. Levomekol. Léčí zánětlivé procesy, hnisavé rány. Bude mít uklidňující účinek, urychlí hojení. Lze použít pro těhotné ženy a děti po konzultaci s lékařem. Cena se pohybuje od 120 do 140 rublů.
  8. Zinková mast. Oxid zinečnatý schne, má antivirové vlastnosti. Průměrná cena je 20 rublů.

  Lidové recepty masti

  Lékařské přípravky mohou být také nahrazeny domácími masti. Seznam receptů založených na účinných účinných látkách.

  1. Mast s echinacea. Součástí tohoto nástroje je antimikrobiální látka a dobré antiseptikum. Echinacea dezinfikuje a hojí ránu. Pro přípravu mastí můžete použít med a olej na bázi rostlinné složky. Připravené složky se smísí. Hustota by měla být taková, aby mast mohla být snadno třena do bolavého místa několikrát denně.
  2. Propolis. Potlačuje účinek různých virů, včetně herpesu, má protizánětlivé a analgetické účinky. K přípravě masti použijte dětský krém. Míchejte s propolisovou tinkturou ve vhodném poměru.
  3. Měsíček - má výrazné antibakteriální vlastnosti. Zmírňuje zánět, zklidňuje vředy. Tinktura se složkou může být smíchána s jakýmkoliv vhodným plnivem.
  4. Aloe vera je také vynikající antiseptikum. Odstraňuje zánět. Řez malé části listu z rostliny. Stiskněte několik prstů. Smíchejte s krémem na obličej, přidejte několik kapek jojobového oleje. Rub do bolavého místa.
  5. Esenciální oleje šalvěje, tea tree, jedle, rakytníku. Přírodní antiseptika, zmírňují podráždění, mají mírný bakteriostatický účinek, ránu suší. Lze také smíchat s krémem pro snadné použití. Zpracování přijaté masti je bolestivé každé 1-2 hodiny a po příjmu potravy.
  Tradiční recepty pomohou překonat herpesvirus

  Nezapomeňte, že pouze antivirotika s prokázanou účinností se mohou s nemocí vyrovnat efektivněji a rychleji.

  Použití mastí pro těhotné ženy a novorozence

  Onemocnění během těhotenství může vést k úbytku plodu, vyvolat spontánní potrat, způsobit předčasný porod nebo prasknutí plodové vody před časem. Herpes také vede k narození dítěte s vrozenými abnormalitami nebo mrtvým porodem.

  Abyste se vyhnuli nebezpečným následkům a někdy i politováníhodným, musíte se poradit s gynekologem nebo praktickým lékařem. Specialista vybere vhodný nástroj, který sníží riziko komplikací na minimum.

  Nejčastěji se těhotným ženám doporučuje, aby používaly acyklovirovou masti, ale léčba tímto lékem při přenášení dítěte není zcela pochopena. Ve druhém a třetím trimestru lékaři také předepisují Panavir nebo generický acyklovir - Famvir.

  Při správné léčbě virové onemocnění nepoškodí

  Cílem léčby u novorozenců a dětí do jednoho roku je potlačení aktivity viru a zabránění jeho rozvoji.

  Masti k boji proti herpes na rtech jsou používány méně často než jiné formy. Acyklovir se obvykle používá v kombinaci s jinými léky. Při prvních známkách se používají sušidla: zinková pasta nebo Castellani kapalina.

  Která masti je lepší zvolit pro léčbu herpesu na rtech závisí na věku, typu patogenu a individuálních charakteristik lidského těla. V této věci je ideální volbou svěřit svůj osud specialistovi a ne experimentovat s metodami léčby.

  Recenze

  Jsem z mastí vhodných pro Acyklovir. Na podzim a na jaře, je zřídka možné vyhnout se nemoci, nebudete kupovat drahé léky. A je to levné a efektivní.

  Souhlasím s tím, že Acyclovir je dobrá mast. Na základě acykloviru jsou také uvolňováni Gerpevir a Zovirax, které také nedávají své činnosti. Narazil jsem na herpes, ale myslím, že jeho vzhledu lze zabránit. Piju Undevit a vápník v obdobích zhoršování, snažím se dodržovat režim a nedělat žaludek nesmysly, nezneužívat alkohol a nekouřit vůbec. O herpesu teď a nezapomeňte

  Ano Lékař předepsal aciklovir. Oksolinova mast nemůžete. Dokonce jsem vyzkoušel Boro +, když mě bolest vadí, ale také pomáhá.

  Herpes mast na rtech

  Herpes, on je "zima", on je "horečka na rtu", postihuje miliony lidí po celém světě. I když je obraz infekce skutečně titanický - podle lékařských údajů je asi 67% lidí na světě infikováno virem herpes simplex prvního typu (HSV-1) - ale pouze jedna z každé třetiny jejich počtu se občas objeví na rtech naplněných tekutými bublinovými formacemi. Herpes na rtech není pro zdraví prakticky nebezpečný, ale má společenský vliv na život, a podle průzkumu více než polovina pacientů přiznala, že to bylo trapné, když v ten den vyrazili ven. Nejčastěji vředy na rtech způsobují herpes prvního typu HSV-1. K dispozici je také genitální herpes, jehož virus patří do druhého typu - HSV-2. Pokud však člověk praktikuje různorodost pohlaví, existuje možnost, že bude postižena dutina ústní - asi v 15% případů bude herpes na rtech způsoben také HSV-2.

  Obvykle lidé "chytí" herpes v mladém věku, když ještě nejsou dvacet let. Můžete se nakazit herpes kdekoli - přes úzký kontakt s osobou, jejíž virus je v akutní fázi, nebo se dotýkají objektů, které byly dříve použity infikované osoby. To může být ručník, nádobí, holicí strojek, kartáček na zuby a další osobní věci. Pokud příjemce nemá protilátky proti viru herpes, dostane virus.

  Jaké faktory vyvolávají herpes virus na rtech k aktivitě?

  Během počáteční infekce proniká herpes virus do epitelu a dermis buněk a vstupuje do trigeminálních neuronů, kde se pohodlně nachází. Po prvním vypuknutí nemoci přechází do asymptomatického stadia - to znamená, že i když je v těle přítomen herpes, neprojevuje se. Některé události však mohou vést k hojné reprodukci viru a v důsledku toho i k tvorbě puchýřů na rtech. Mezi tyto události může patřit:

  • vysoká teplota
  • infekce horních cest dýchacích
  • oslabený imunitní systém (například po dlouhé nemoci nebo pod vlivem imunosupresorů)
  • nedávná chirurgie, včetně zubní chirurgie
  • kosmetické chirurgie, jako je například laserová resurfacing nebo botox injekce
  • zranění, popáleniny obličeje a rtů
  • dlouhé vystavení slunci, když je nejaktivnější, nebo vystavení ultrafialovému záření v soláriu
  • extrémní chlad nebo intenzivní teplo
  • hormonální změny (například při užívání léků a / nebo kontraceptiv, menopauze, některých onemocnění)
  • menstruace
  • stresující událost (svatba, pohřeb, propuštění, získání vysněného zaměstnání atd.)
  • přepětí, rafinace, únava

  Příznaky Herpes

  Primární infekce nemusí způsobit žádné příznaky, s výjimkou mírné horečky, kterou si člověk ani nevšimne. V opačném případě je první vypuknutí choroby nejzávažnější. Týden nebo dva po infekci u dospělého, krku může bolet, lymfatické uzliny v této oblasti se bolestivé, je těžké polykat, je nepříjemný zápach z úst (halitóza). Pacient může trpět bolestí svalů. Na rtech a na kůži vedle nich se objevují více puchýřovitých útvarů, které jsou seskupeny do dvou nebo tří. Po nějaké době, vředy suché a projít kolem sebe.

  U dětí se primární herpes nejčastěji projevuje formou gingivostomatitidy, kdy se na jazyku, rtech, dásních, ústní sliznici a na obloze objevují puchýře a vředy. To je bolestivé a obtížné pro dítě polykat, nadměrné slin může vést k dehydrataci. Lymfatické uzliny v krku se zvětšují, teplota někdy dosahuje 38 °. Dítě je nemocné, má bolesti žaludku, ztrátu chuti k jídlu. Dalším příznakem primární infekce herpesem je přetrvávající bolest hlavy. U dospívajících může infekce herpes způsobit faryngitidu a její symptomy jsou podobné virové infekční mononukleóze. V průměru může nemoc trvat od týdne do dvou, kompletní léčba bude vyžadovat nejméně tři týdny. Naštěstí se tyto příznaky při infekci herpes objevují pouze jednou - více než samotný virus si to nemůže dovolit.

  Reinfekce se projevuje v mírnější formě. Tělo se postupně naučí vyrovnat se s ním nezávisle, produkuje protilátky, které zabraňují nekontrolovatelnému množení viru. Herpes v infikované osobě jde v průměru do aktivního stadia z jednoho na dva krát za rok, ale asi 5-10% infikovaných lidí trpí výskytem vředů na rtech šestkrát nebo vícekrát ročně. Příznaky herpesu na rtech mohou zahrnovat:

  Svědění, brnění v rtech - tento zvláštní pocit ukazuje, že brzy bude bublina naplněná tekutinou.

  Puchýře na rtech a vedle nich, v některých případech na jazyku, nosu, dásních. Lidé s imunodeficiencí se mohou vyvinout chronické vředy na jazyku.

  Fáze herpes na rtech

  Etapa I: asi den před výskytem vředů se rty začnou chvět, svědí, objeví se mírné zarudnutí.

  Fáze II: Na rtech se objeví puchýře naplněné tekutinou.

  Fáze III: puchýře prasknou, vysychají a tvoří rány.

  Stupeň IV: vředy vysychají, na nich se objevují chrasty, které trhliny a svědění.

  Fáze V: kůra zmizí a pod ní se nachází zdravá tkáň. Herpes opět šel do fáze spánku.

  Pokud se neléčí, aktivní stadium herpesu trvá asi 8-10 dní. Pokud používáte antivirotika a masti, doba aktivní fáze herpesu je zkrácena na několik dní.

  Jak zjistit, jestli je to herpes nebo něco jiného?

  Diagnostikovat může pouze lékař. Po vyšetření může zpravidla odebrat vzorek pro laboratoř, který později potvrdí (nebo vyvrátí) přítomnost viru HSV-1.

  Komplikace Herpes

  Vše záleží na místě výskytu vředů. Je-li na rtech - je to relativně bezpečné; Pokud na očích - mnohem horší. Herpes může vést k zjizvení na povrchu rohovky (průhledné tkáně, která pokrývá tělo oka) a v důsledku toho ke zhoršení zraku.

  Další komplikace mohou zahrnovat:

  Často se vyskytující vředy, které vyžadují neustálou léčbu.

  Bolesti se objevují na jiných částech těla.

  Herpes virus může způsobit podobné komplikace u malých dětí, jejichž imunitní systém ještě není plně rozvinutý, nebo u dospělých, jejichž imunita je oslabena při vážném onemocnění nebo po užití imunosupresiv.

  Okamžitě kontaktujte svého lékaře, pokud zaznamenáte následující příznaky: t

  • vysoká horečka;
  • máte potíže s polykáním nebo dýcháním;
  • oči jsou zarudlé, podrážděné, z nich proudí slzy.

  Je možné vyléčit herpes

  V současné době neexistuje lék, který by mohl zcela vyléčit herpes. Jakmile se virus usadí v nervových buňkách, zůstane tam navždy - až do smrti osoby. I když v žádném případě ani téměř nic o sobě nevyhlašuje. Jediné, co zůstává pro pacienty, je zkrácení doby aktivní fáze viru a snížení nepříjemností, které jsou s ním spojeny pomocí léků.

  Herpes mast na rtech

  Mnoho lidí s aktivací herpes virus raději být léčeni samostatně pomocí masti a krémy, které jsou prodávány bez lékařského předpisu. Zpomalují reprodukci infekce. Nejlepší ze všeho je, že tyto masti a krémy fungují, pokud jsou aplikovány okamžitě při prvním podezření na opakující se herpes - když cítíte mírné svědění a brnění v rtech. Samy o sobě nevyléčí herpes, ale zkrátí dobu relapsu a zabrání vám v infikování jiných lidí. Zpravidla se masti používají několikrát denně (obvykle čtyř až pětkrát) po dobu dvou až tří dnů. Je lepší je netřít, ale aplikovat je měkkými pohyby, aby nedošlo k poranění poškozené tkáně ještě více.

  Jedna z výhod masti, krémů a gelů při léčbě herpesu - díky lokální aplikaci, nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Někdy se může objevit bolest hlavy se střední závažností, a pokud existuje individuální reakce na jednotlivé složky, vzniká alergie, která se projevuje při pálení, svírání kůže, kde byl lék aplikován.

  Acyklovir

  Acyklovir, hlavní účinná látka mnoha mastí a krémů, je antivirotikum, které je zvláště účinné pro herpes virus HSV-1 a HSV-2. Virus ho nezabije, ale zabraňuje jeho reprodukci a blokuje jeho DNA. To znamená, že atskilovir je málo užitečný při léčbě vředů rtů, které se již vyvinuly. Pokud se však léčba aplikuje, jakmile se u pacienta objeví příznaky nástupu zhoršení, může použití masti snížit počet puchýřů a jejich trvání. Pokud infekce přešla na oči - v tomto případě se jedná o speciální mast; Obvyklou léčbu oka nelze v žádném případě použít.

  Acyklovir nemá prakticky žádné kontraindikace - musíte se poradit s lékařem pouze v případě těhotenství, nebo pokud má pacient oslabený imunitní systém (zde nemusí být dostatek masti).

  Použití masti na bázi acykloviru: nejlepším způsobem je užívat přípravek každé čtyři hodiny, když jste vzhůru (například v 8:00, 12:00, 16:00 a 20:00). Nanášejte mast na tampon, vatu nebo aplikátor a jemně poklepejte mast do jemných oblastí pokožky jemným pohybem. To se provádí tak, aby se puchýře neotevíraly - jinak bude pacient mučen svěděním a virus se začne šířit. Obvykle je doba léčby mastí asi pět dní. Nezapomeňte si umýt ruce před nebo po aplikaci výrobku.

  Po dlouhou dobu byly masti na bázi acykloviru považovány za nejlepší lék na herpes. Bohužel, virus je schopen adaptovat se na drogy - v tuto chvíli se mnoho kmenů herpesu stalo rezistentními vůči acykloviru.

  Acyklovir a hydrokortison.

  Recept na léčbu herpesu byl vynalezen relativně nedávno - před deseti lety. Účelem jeho vzniku bylo sledovat následující: ačkoli acyklovir je schopen zkrátit dobu exacerbace herpesu, nemůže ovlivnit symptomy doprovázející aktivaci viru - zánět, svědění, bolest. Bylo by logické přidat do směsi masti nebo smetany další látku, která by se vyrovnala s těmito nepříjemnými jevy. Byl tedy krém s dvojitým složením - acyklovir (5%), který je zodpovědný za antivirovou část, a hydrokortison (1%). Tato látka je kortikosteroid, zmírňuje záněty, zmírňuje svědění a suší rány na rtech. Výsledkem je, že použití krému zkrátilo dobu virové aktivity (s časnou léčbou) ve srovnání s obvyklou mastí na bázi acykloviru o 5% a četnost virových relapsů významně poklesla.

  Acyklovir, lidokain, interferon alfa-2b.

  V souvislosti s rozvojem rezistence vůči acykloviru probíhá vyhledávání na nové ošetření herpesu na rtech. Dalším krokem v tomto směru je masť s trojitou složkou (acyklovir, lidokain a interferon alfa-2b). Acyklovir inhibuje replikaci viru a lidokain je jedním z nejčastěji používaných lokálních anestetik.

  Interferon alfa-2b se také používá k léčbě různých typů rakovin a virových infekcí a je závažný jako chronická hepatitida B, hepatitida C. Tato látka je podobná proteinu, který tělo produkuje v boji proti nepřátelským mikroorganismům. Předpokládá se, že interferon alfa-2b ovlivňuje růst a funkci buněk a přirozenou obranu těla, tj. Imunitní systém. Podle výsledků výzkumu může interferon alfa-2b také ovlivnit virus herpes - jeho použití vedlo ke zlepšení symptomů, snížení času a snížení počtu exacerbací.

  Stejně jako u masti na bázi acykloviru je nutné tento krém aplikovat 4-5 krát denně s intervalem 4 hodin mezi jednotlivými ošetřeními. Délka léčby je asi 5 dnů.

  Penciclovir

  Na rozdíl od acykloviru je penciklovir výhradně složkou mastí, krémů a gelů. Pokud ji vezmete dovnitř, tělo je špatně absorbováno, ale pro povrchovou aplikaci dokonale zapadá. Stejně jako jeho příbuzný acyklovir (oba nástroje se vztahují k analogům nukleových kyselin), penciclovir zabraňuje množení viru vlivem jeho DNA. Ačkoli krém není levný, penciclovir funguje lépe než analogy - zbavuje se herpes rychleji (rozdíl je však 10-12 hodin, ale stále). Je pravda, že penciclovir má problémy - mechanismus jeho působení, podobně jako jeho příbuzný, může způsobit vznik nových kmenů herpes rezistentních vůči oběma lékům.

  Pro ty, kteří se velmi obávají vzhledu během exacerbace herpesu, existuje penciclovirový krém s tonizujícím účinkem - masky puchýřů a vředů na rtech. Penciclovir krém by měl být používán častěji než podobné prostředky - každé 2 hodiny (asi 8 krát denně). Doba léčby je 4 dny.

  Docosanol.

  Léky na herpes s dokosanolem není tolik - tato látka byla objevena nedávno. Pokud acyklovirové a penciclovirové masti zabraňují virové replikaci prostřednictvím inhibice virové DNA, pak se zdá, že dokosanol (ačkoliv vědcům dosud není jasné, jak to funguje) omezuje virus tím, že je vložen do plazmatické membrány buňky. Proto je virus téměř nemožné vyvinout vůči němu rezistenci. Pokud se však virus dostal na oční rohovku, dokosanol je naprosto k ničemu - nelze jej použít k léčbě očí.

  Stejně jako při léčbě jiných mastí a krémů pro herpes, docosanol-založené produkty jsou aplikovány 4-5 krát denně s intervalem 4 hodiny. Doba léčby je asi 5 dnů.

  Ribavirin.

  Ribavirin se často používá k léčbě závažných infekčních onemocnění, jako je hepatitida C a virová hemoragická horečka. Nedávné studie o účincích ribavirinu však ukázaly, že je také užitečný v nové kapacitě - jako lék na herpes. Podle nových údajů krém na bázi ribavirinu nejenže snižuje aktivitu viru, ale je také schopen integrace do virového genomu, což způsobuje letální mutace herpes viru. Rovněž ribavirin zvyšuje antivirový účinek acykloviru. Je pravda, že lék na základě těchto dvou látek se dosud neobjevil na post-sovětském trhu s farmaceutickými výrobky.

  Naneste krém 4-5 krát denně v intervalu 4 hodin až 8 dní; pokud v těchto dnech nedojde ke zlepšení, musíte si domluvit schůzku s lékařem. Ribavirinové krémy mají o něco větší počet kontraindikací - nemohou je užívat těhotné a kojící ženy nebo děti do 18 let.

  Hexóza glukosid sestávající z několika organických sloučenin.

  Tento gel je nedávným původním vývojem ruských vědců. Vzali výhonky obyčejných brambor, vyčistili extrakt a izolovali komplexní organickou sloučeninu, která má imunomodulační vlastnosti. Zvyšuje imunitu organismu vůči infekci, včetně viru herpes, a také snižuje zánět a snižuje bolest.

  Tenká vrstva gelu se aplikuje na poškozené oblasti kůže 4-5 krát denně, doba ošetření je asi 5 dní.

  Allostatin.

  Další vlastní vývoj ruských vědců. Předpokládá se, že gel je účinný proti herpes virům jak prvního, tak druhého typu. Působení léku stimuluje aktivitu vlastního imunitního systému člověka, a to zabíječských T buněk a NK buněk, které již s virem bojují. Také použití gelu při léčbě herpesu zmírňuje pálení a svědění, snižuje zánět a zarudnutí kůže.

  Během léčby se gel nanáší 2-3krát denně po dobu 2-3 dnů. Zajímavé je, že použití gelů na bázi alostatinu jako vedlejšího účinku může způsobit krátkodobý nárůst herpetických erupcí - věří se, že to je způsob, jakým imunitní systém reaguje na virus. V tomto případě se doporučuje konzultovat specializovaného imunologa.

  Jak používat mast Acyclovir proti herpes

  Herpes infekce je virové onemocnění, které je známé mnoha. Během zimy, kdy obrana těla oslabuje, se herpes často projevuje vyrážkami na rtu nebo nad ním. Mast "Acyklovir" po mnoho let je populární u pacientů, kteří občas musejí řešit podobné projevy herpes virů.

  Úloha účinné látky při léčbě herpesu

  Acyklovir je účinným prostředkem boje proti viru herpesu, protože jeho hlavní složkou stejného jména je syntetický analog purinového nukleosidu. Díky tomu je účinná látka schopna pronikat přímo do infikovaných buněk.

  Poškozené buňky syntetizují thymidin kinázu, která modifikuje acyklovir na trifosfátovou sloučeninu. Interaguje s virovým enzymem podílejícím se na replikaci DNA a štěpí řetězec nezbytný pro syntézu nových virů. V tomto kontextu je syntéza dceřiných molekul potlačena, což zajišťuje vznik nových virových generací.

  Acyklovir pro herpesvirus zabraňuje růstu lézí, snižuje pravděpodobnost infekce z hlavního zaměření a zobecnění infekčního procesu. Kromě toho nástroj podporuje tvorbu kůry, snižuje bolest v pásovém oparu a také relativně stimuluje obranyschopnost těla.

  Acyklovir proti herpesu

  Jaký je rozdíl mezi krémem a mastí

  Aciclovir lze doporučit proti herpesu v jedné z následujících forem uvolnění: t

  • masti pro vnější použití;
  • mast "Acyklovir" pro oční oční opary;
  • "Acyklovir" ve formě krému;
  • perorální tablety;
  • prášek pro infuzi.

  Injekce a pilulky jsou málo zajímavé pro ty, kteří se na svých rtech často setkávají s „studeným“. Ale při volbě mezi mastí a krémem "Acyklovir", jsou někdy ztraceny a nevím, co je lepší dát přednost.

  Koncentrace hlavní účinné látky v obou formách uvolňování je stejná. Pouze kombinace pomocných složek obsažených v kompozici je odlišná. Je to však větší množství mastných látek, které činí mast účinnější. Ve smetaně je hloubka pronikání účinné látky menší než hloubka pronikání masti.

  Acyklovir: foto №1 - krém, foto №2 - mast

  Indikace pro použití

  V takových případech se provádí antivirová léčba antivirotiky na bázi acykloviru: t

  • infekce kůže a sliznic, které se vyskytují poprvé nebo mají recidivující průběh a jsou vyvolány virem herpes simplex typu 1 a 2;
  • infekce způsobené virem herpes simplex typu 3 (plané neštovice, herpes zoster), které se vyskytly poprvé nebo periodicky se opakovaly;
  • prevence infekce způsobené virem herpes simplex typu 1 a typu 2 u jedinců se sníženým imunitním stavem.

  Poznáte-li v čase vývoj herniálního herpesu (vyrážka na rtech a obličeji), pak pomocí acykloviru pro externí použití můžete během několika dnů zbavit se vnějších projevů.

  Jak aplikovat mast "Acyklovir"

  Aby bylo možné rychle se vyrovnat s vnějšími projevy herpes, musí se pacient naučit rozpoznat je včas. A pokud se vyrážka objevila poprvé, je vhodné navštívit lékaře. Když potvrdí diagnózu, řekne pacientovi, kolik herpesu má acyklovir a jaká další opatření mají být přijata.

  Návod k použití, který je uložen v každém balení masti, obsahuje také podrobné informace o tom, jak potřít acyklovirem, je nutná kůže postižená herpesem. Pacient by měl vzít v úvahu obecná doporučení, jak potřít kůži v případě herpetických lézí:

  1. Aplikujte lék až 6krát denně (každé čtyři hodiny) tenkou vrstvou na postižené oblasti a přilehlé oblasti kůže.
  2. Nástroj je distribuován v místě lokalizace prvků herpes vyrážky vatovým tamponem nebo rukama ošetřeným dezinfekčním prostředkem. Je nutné chránit patologické zaměření před vstupem sekundární infekce. A po manipulaci jsou ruce důkladně umyty, aby nedošlo k podpoře zobecnění procesu.
  3. Denní aplikace masti pokračuje, dokud se na herpetických váčcích neobjeví kůra nebo dokud prvky vyrážky úplně nezmizí. Průměrná délka léčby je 5 dní. A maximum může trvat až 10 dní.
  4. Pokud pacient přesně dodržuje instrukce lékaře a informace, které abstrakt obsahuje, ale pozitivní trend není pozorován a po 10 dnech symptomy přetrvávají, pak musí takový pacient požádat o radu odborníka.
  5. V intervalech mezi procedurami je nemožné nechat masti teplou, aby neztratila své vlastnosti. Nástroj se nejlépe skladuje v chladničce při teplotě 8 ° až 15 ° C.

  Pozitivní dynamika bude více zřejmá, pokud začnete léčbu bylinných stydkých pysků během prodromální fáze (mírné zarudnutí, brnění, pálení, svědění) nebo na samém počátku výskytu prvků vyrážky.

  Pro herpetickou keratitidu (zánětlivé onemocnění rohovky) se používá 3% oční mast. Nástroj se umisťuje do prostoru mezi dolním víčkem a okem každé 4 hodiny, až 5krát denně, dokud nejsou všechny příznaky odstraněny. Stačí, když si vezmete 1 cm dlouhý pruh, který pokračuje po další 3 dny po úplném vymizení projevů herpetické keratitidy.

  V případě genitálu nebo herpesu zoster se upřednostňují formy uvolnění pro systémové použití (tablety, intravenózní infuze). Použití masti pro tyto typy herpesu může být zahrnuto do komplexu léčebných opatření, ale pouze po konzultaci s lékařem.

  Acyklovir: volba formy a snášenlivosti drogy, důsledky

  Možné nežádoucí účinky

  Pokud není dávkování překročeno a jsou dodržována všechna bezpečnostní opatření, je pacient dobře snášen. Příležitostně však může způsobit následující nežádoucí účinky:

  • tam, kde byla mast aplikována, může být pocit pálení (s časem, kdy to samo odejde), suchá kůže, svědění;
  • kůže může na takový lék reagovat také kontaktní dermatitidou nebo silným lokálním zarudnutím;
  • při zasažení sliznic může začít zánětlivý proces;
  • bodová epiteliální eroze, zánět spojivek, zánět okrajů očních víček (pro oční mast).

  Zřídka je možné vyvinout systémovou alergickou reakci okamžitého typu (vyvíjí 15-20 minut po aplikaci masti). Může se jednat o angioedém nebo alergickou kopřivku.

  Kontraindikace

  Absolutní kontraindikace použití masti "Acyklovir" je individuální intolerance na hlavní nebo pomocné složky. Tento lék na herpes se také nepoužívá k léčbě pediatrických pacientů mladších 18 let.

  Během těhotenství a kojení se tento lék používá s velkou opatrností. Během porodu je vhodné použít tento nástroj pouze tehdy, pokud pravděpodobný přínos pro matku výrazně převyšuje možné poškození dítěte. Během laktace, kdy je nutné léčit herpes, může být rozhodnuto dočasně přerušit kojení a přejít na směs.

  Kolik

  Mast 5% může být vyrobena ve zkumavkách po 3 g, 5 g a 10 g. Kromě toho je vyráběna různými ruskými a dováženými farmaceutickými společnostmi (Akrikhin, Vertex, Synthesis). V závislosti na velikosti trubky a výrobce se cena může lišit. V průměru musí více než 5 g peněz zaplatit pacientovi 21%.

  Herpes lze cítit několikrát za rok. Ze zvyku si mnoho lidí nejprve koupí acyklovir pro vnější použití a během týdne úplně zapomnělo na ošklivé vyrážky. Nejčastěji je to docela oprávněné, ale konzultace s odborníkem tak nebude zasahovat. Pokud nechcete jít k lékaři nebo pokud taková možnost neexistuje, je nutné při použití tohoto antivirového přípravku striktně dodržovat návod k použití.