Homeopatie u adenoidů u dětí

Homeopatická léčba je nejúčinnější léčbou adenoidů u dětí. Navíc homeopatie s adenoidy u dětí je stěží jediným bezpečným způsobem léčby nemoci.

Co jsou adenoidy

Adenoidy jsou specifické změny na povrchu hltanové části mandle. Nejčastěji se vyskytují v důsledku přenosu různých infekcí, mezi nimiž lze odlišit chřipku, některé typy akutních respiračních virových infekcí, šarlatovou horečku, spalničky a dokonce i záškrt. Nejčastěji se onemocnění začíná vyvíjet u dětí mladších 10 let.

Zánět adenoidů se obvykle vyskytuje u dětí ve věku 3-10 let, podle statistik 5-8% dětí pociťuje toto onemocnění a chlapci i dívky se stejnou frekvencí. Zdroj: flickr (Jeff Cote).

Adenoidy nemají žádné symptomy jako takové, ale existují projevy, které mohou nepřímo sloužit jako důsledky adenoiditidy. Mezi těmito projevy jsou nejvýraznější:

 • časté přetížení nosu;
 • vypouštění;
 • dýchacích komplikací.

Většina rodičů těmto příznakům nevěnuje pozornost. Myslí si, že tento stav je dočasný, což znamená, že projde sám. A někdy adenoidní vegetace projdou sami: to se děje ve 30% případů, obvykle blíže 13-15 let. Člověk by však neměl čekat, až dítě přeruší nemoc - člověk by měl začít jednat co nejdříve.

Alopatická (léčivá) medicína nekomplikovaně zachází s adenoidními vegetacemi - nejčastěji se jednoduše odstraní. Nicméně, nedávné studie vědců prokázaly marnost odstraňování adenoidních nádorů, protože tkáně těla mohou být obnoveny, a ještě více škody mohou být způsobeny zdraví během operace.

Věnujte pozornost! Adenotomie (chirurgický zákrok na odstranění adenoidů) se nedoporučuje pro děti mladší pěti let. Operace v tak raném věku je plná nepříznivých účinků na psychiku dítěte a může vést ke koktání. A v některých případech je možná i tendence k různým fobii.

Účinnost léčby adenoidů u dětské homeopatie

Naopak hlavním principem homeopatie je léčba takových. Homeopatičtí lékaři se snaží podrobněji prostudovat lékařskou historii pacienta, najít kořen zdravotních problémů a předepsat nejsprávnější léky. Homeopatie je přesvědčena, že příčina nemoci nespočívá v původci infekce, ale zejména v ústavě a v důvodech, proč byly tyto patogeny požity. Pro vyléčení takového pacienta je nutné provést léčbu na základě analýzy reakcí těla, symptomů a dynamiky vývoje patologie.

Klasická homeopatie vytváří látky využívající mikrodóz látek, které vyvolávají vznik příznaků, v tomto případě zánětu hltanové tonzily, a proto ji také mohou vyléčit.

Praxe ukazuje, že léčba adenoidů s homeopatií může mít mnohem větší účinek a pomáhá vyhnout se nežádoucím následkům.

I v raných fázích vývoje způsobují adenoidní nádory určité nepříjemnosti. Proto musí boj proti nim začít co nejdříve, dokud se neprojeví vážnější následky. Mezi ně patří komplikace sluchu a vážné problémy s nosním dýcháním. V těžkých případech můžete dokonce ztratit sluch.

Homeopat by měl být kontaktován ihned po zjištění onemocnění - pak můžete očekávat rychlejší zotavení. Ve většině případů přináší homeopatie pozitivní výsledky.

Věnujte pozornost! Ujistěte se, že dítě ukázat lékaři homeopat, protože ne každý, a to i zkušený otolaryngologist, může vždy správně diagnostikovat (nebo jeho fázi) a předepsat správnou homeopatickou léčbu.

Účinnost léčby adenoidních mas s homeopatií je poměrně vysoká. V 80% případů poskytují homeopatické léky pozitivní výsledky. Někdy je nemožné plně se zotavit z homeopatie, ale i v těchto případech jsou zlepšení hmatná.

 • ovlivňuje imunitní systém a aktivuje vnitřní zdroje těla v boji proti nemoci;
 • zlepšuje biochemické reakce a metabolismus tkání;
 • podporuje lymfatickou drenáž, čímž se snižuje otok;
 • odstranit toxiny z těla.

Nejčastěji trvá celá léčba poměrně dlouhou dobu - nejméně 1 rok. Ale pokud budete postupovat podle instrukcí lékařů, pak lze efekt dosáhnout mnohem dříve.

Nikdy si neberte homeopatickou léčbu sami (bez konzultace s homeopatem), jinak riskujete pouze zhoršení stavu Vašeho dítěte. Zdroj: flickr (Sofya Yaruya).

Homeopatické léky

Homeopatie s adenoiditidou má protizánětlivé a antibakteriální účinky, stimuluje metabolické procesy, způsobuje, že tělo bojuje s nemocí samo, upravuje osobu, aby se „energicky“ zotavila. Dlouhodobé zkušenosti lékařů ukazují, že zbavení se adenoidů bez chirurgického zákroku zdaleka není mýtem.

Je třeba rozlišovat mezi klasickou a "průmyslovou homeopatií", která se prodává v lékárnách a vyrábí mnoho známých značek. To je druh bylinné medicíny.

Nejúčinnějšími univerzálními homeopatickými léky prodávanými v lékárnách jsou:

 • tui olej;
 • granule "JOB-BABY", které obsahují ve svém složení thuja, jod, dřišťál a jiné přírodní složky;
 • Fosforečnan vápenatý;
 • Kapky používané uvnitř - "Lymfomyositida".

Věnujte pozornost! Před použitím si přečtěte návod k použití léku. Nenahrazujte nebo nepřestávejte užívat homeopatický lék bez objektivního důvodu, pokud se objeví jakékoli nejasné příznaky (reakce), poraďte se se svým homeopatickým lékařem.

Klasická homeopatie je přesvědčena, že jakékoli léky by měly být používány společně s ústavním lékem, tedy v souladu s ústavním typem dítěte. Proces je pomalý a vyžaduje od rodičů trpělivost a porozumění. Často se jedná o trpělivost, která je nutná pro opuštění konzervativní léčby a pro naladění na delší homeopatický způsob léčby adenoidů.

Léky, které předepisují homeopaty pro toto onemocnění:

 • Agrafis nutans (Agrafis nutans) - s katarálním stavem: nos je vycpaný, mandle jsou zvětšené, průjem při ochlazení, zimnice, problémy s řečí.
 • Barit carbonica (Baryta carbonica) - zvýšení submandibulárních mandlí a lymfatických uzlin, tendence k angině pectoris, bolest při polykání.
 • Fluorid vápenatý (Calcarea fluorica) - tvrdé žlázy, bolestivé folikuly v hrdle, bolest a pocit pálení při polykání, hypertrofie mandlí.
 • Calcinum phosphoricum (Calcarea phosphoricum) - anémie, podráždění, špatné trávení, otoky mandlí, bolestivost při otevírání hltanu, chladné končetiny, jejich necitlivost, zhoršení stavu při změnách počasí.
 • Hydrastis (Hydrastis) - hnisavá foringitida, hustý hlen z nosohltanu, kašel, problémy se sluchem způsobené neustálým foukáním nosu.
 • Silicea (Silicea) - recidivující tonzilitida, abscesy, křeče, bolesti hlavy, epileptické záchvaty doprovázené pocitem chladu před ním. Pevné lymfatické uzliny, zvětšení ušních žláz, bolest při polykání, hnisavé procesy v krku.

Pro úspěšnou léčbu je nutná konzultace a pozorování homeopatů.

Kontraindikace při léčbě homeopatie adenoiditidy

Neexistují žádné takové kontraindikace pro léčbu homeopatií, ale neměli byste zapomenout na individuální vlastnosti dítěte. Účinnější užívání drog bude v případě, že jejich příjem začne v počátečních stádiích - vždy sledujte stav dítěte.

Adenoidy

Dobrý den, přátelé!

Jsem klasický homeopat a věřím, že je možný a nezbytný dopad na adenoidy homeopatií. A ani proto, že si nemůžu vzpomenout, aniž by se otřáslo popravou odstranění vlastních žláz, paží, bolesti, krve přivázané k židli... Dnešní medicína má dostatek nástrojů, aby tuto operaci zvládla rychle, bez zbytečného fyzického a duševního traumatu.

Otázkou je, zda stojí za to odstranit adenoidy, tento přírodní filtr ve formě mikrobů vstupujících do těla vzduchem. Problém je v tom, že se adenoidy zvětšují, reagují na jakýkoliv zánět a tím blokují volný přístup vzduchu do nosohltanu a vrací se do normálního stavu pouze tehdy, když prochází zánětlivý proces. Pokud se zánětlivé procesy v těle často opakují, pak adenoidy nemají čas na pokles.

Důsledky problému adenoidů stupně 3 je obtížné přehlédnout - počínaje krátkým dechem, poruchami sluchu a řeči a patologickými změnami funkce ledvin. Řešení tohoto problému je dnes tak konzervativní, jak bylo včera odstraněno. A co potom?

Mikroby volně vstupují do sousedních orgánů a tkání, vytvářejí nová ohniska infekcí v dutinách nosní sliznice, v uších, v nose. U dětí se závažným alergickým onemocněním, zejména u astmatu, může odstranění adenoidů zhoršit stav a zhoršit nemoc. Naštěstí, díky ochranným funkcím těla, jsou adenoidy schopny regenerovat...

No, léčí adenoidní homeopatii alternativou? Nejprve se podívejme - co je třeba léčit? Představte si, že jedete v autě a najednou se na palubní desce rozsvítí červené světlo. Co to děláte? Na tuto žárovku nenarážíte tak, aby zhasla - žárovka je pouze indikátorem problému. A přirozeně začnete hledat příčinu - mohlo by dojít k výpadku plynu nebo oleje nebo elektrického vedení nebo je problém s brzdami? Samozřejmě, můžete žárovku vypnout a věnovat pozornost nebezpečí signálu, ale pak se důvod, nakonec, projeví ve vážném zhroucení. Stejným způsobem je zánět adenoidů známkou toho, že existuje problém a naléhavá potřeba najít, a ne pokusit se odhalit symptomy.

Běžným příkladem je dítě, po dvou týdnech v mateřské škole onemocněl, začal bafnout, kašel, mrkl, pak šel do 39. Lékař z kliniky se podíval na krk, diagnostikoval ARVI-ORZ, předepsal antibiotikum, antipyretikum. Po dvou dnech - bez teploty, tak zdravé! Trochu sopelki, malý kašel, ne děsivý. To jsou jen děti, které se za pár dní neobnoví! K tomu potřebujete alespoň dva týdny! Ale maminka šla do práce a dítě v zahradě, kde si s sebou přinesl nevyléčenou infekci a předal ji všem, kdo mohl, a vzal si novou. Na pozadí oslabeného antibiotika a nemoci imunity se to stává velmi často. K chronickému zánětu dochází a adenoidy dostávají odpovídající stupeň...

Léčba adenoidní homeopatie
Je možné, že imunitní systém dítěte, který se poprvé setkal s infekcí, se s ním vyrovná sám. A právě zde může léčba adenoidní homeopatie na základě svých jedinečných principů a zákonů, založených na striktně individuálním přístupu ke každému případu, pomoci, posílit a napravit obranyschopnost těla.

V homeopatii se uvádí, že důvodem není infekční agens, ale zejména ústava osoby a důvod, proč se infekce dostala do těla. Porážka těla je posledním článkem v řetězci patologického procesu. Úkolem homeopata je předcházet poškození, zpomalit vývoj nemoci a zabránit jejímu konečnému stádiu. Za tímto účelem se při léčbě adenoidů homeopatií volí léky s přihlédnutím k příznakům celého organismu jako celku, jeho reakcím, vývoji patologických procesů v dynamice.

Každá historie případu má samozřejmě svůj začátek a pořadí. Vrozená (dědičná) predispozice je poměrně stabilní, ale může se plasticky změnit pod vlivem prostředí a sociálního prostředí, infekcí, emočních a fyzických zranění, zejména v raném dětství, které tvoří naši ústavu.

Přijetí vhodně zvoleného homeopatického léku, s přihlédnutím ke všem symptomům nemoci a spoléhání se na ústavní rysy dítěte, jednoznačně napomáhá posilování imunitního systému, snížení počtu infekčních nemocí, a proto řeší adenoidní problém.

Léčba adenoidů homeopatií není rychlým procesem, s výjimkou profesionality homeopata, která vyžaduje od rodičů dítěte mnoho trpělivosti a porozumění. Navíc ne vždy a ne každý má dostatek prostředků a příležitostí, proto si lidé často vybírají „jednodušší“ konzervativní cestu.

V takových případech chci poskytnout některá profesionální doporučení týkající se užívání homeopatických léků, které mohou ovlivnit a urychlit proces obnovy adenoidů.

V ideálním případě by tyto přípravky měly být používány společně s ústavním lékem. Problém adenoidů není snadné pochopit, a proto nedoporučuji se medikovat, ale obrátit se na klasického homeopata na kvalifikovanou pomoc.

Agraphis nutans (Agraphis Nutans) - Katarální stavy: nos dusný. Adenoidy, hluchota hltanového původu. Zvětšené mandle. Průjem hlenu při ochlazení. Chill z chladného větru. Hltan a uši jsou velmi narušené a vykazují tendenci k volné separaci od sliznic. Problémy s řeči

Baryta carbonica (Barite carbonica) - otok submandibulárních lymfatických uzlin a mandlí. Úlovky studené; šití a pálení bolesti. Obvodový absces. Napuchování mandlí s chladem. Tonzily zapálily oteklé žíly. Hořící bolest při polykání, horší při polykání. Cork pocit v krku. Mohou spolknout pouze kapaliny. Mandle se neustále zvětšovaly. Tendence k quinsy, zpravidla s tvorbou abscesů mandlí.

Calcarea fluorica (Calicium Fluoricum) - pevné, "kamenné" žlázy. Seal tkáně s hrozbou hnisání. Bolestivé folikuly v krku; sliznic v kryptách mandlí. Bolest a pálení v krku; úlevu od teplých nápojů, horší od studených nápojů. Hypertrofie mandlí.

Calcarea phosphorica (Calcium phosphoricum) - Anemické děti, podrážděné, slabé, se studenými končetinami a slabým zažíváním. Podmínky se mění s měnícím se počasím. Necitlivost a procházení jsou charakteristické příznaky, stejně jako tendence k pocení a lymfadenopatii. Otoky mandlí; bolest při otevírání úst.

Hydrastis (Hidrastis) - folikulární faryngitida. Pocit rasy, pálivé bolesti, exkoriace. Vykašlávání žlutého lepkavého hlenu. Dítě se náhle probudí kvůli tomu, že je potlačeno lepkavým hlenem, který se uvolňuje po kapkách z nosohltanu. Silné, lepkavé tajemství, plynoucí z choan do hrdla. Vodní, způsobující odbarvení, výtok. Ozena s ulcerací septa. Neustále foukala nos. Problémy se sluchem způsobené mukopurulentními sekrecemi.

Silicea (Silicea) - Periodicky se opakující stavy: abscesy, bolest v krku, bolesti hlavy, křeče, epileptické záchvaty s pocitem ochlazení před nástupem záchvatu. Keloidní růsty. Špinavé, roztrhané děti s velkou hlavou, ne zarostlé fontanelem a švy, roztaženým žaludkem, pozdním začátkem chůze. Účinky očkování. Supresivní procesy. Periodické okolomindalny abscesy. Brnění v mandlích, jako špendlík. S chladem je postiženo hrdlo. Opuchlé příušní žlázy. Bolest při polykání. Tvrdé, studené, oteklé krční lymfatické uzliny.

Pro výše uvedené léky doporučuji potenci 6c, tři zrna jednou denně. Pokud během týdne nedochází k neustálému zlepšování, vyhledejte profesionální homeopatickou radu.

Homeopatie pro adenoidy u dětí - seznam populárních léků

Zdravím vás, milí čtenáři. S tebou opět Ekaterina Ivanová. Tématem naší komunikace bude dnes homeopatie s adenoidy u dětí.

Moderní léčba homeopatickými léky, jak ukazuje praxe, je opravdu účinná!

Homeopatie pomáhá odstranit opuch, zánětlivé procesy, a co je nejdůležitější, pomáhá vyhnout se chirurgickému zákroku pro adenoidy. Proto se všem rodičům doporučuje, aby si přečetli tento článek.

Kdo neví, adenoidy - velmi nebezpečné a nepředvídatelné onemocnění. Představte si, jaké důsledky má tato patologie - potíže s nosním dýcháním, změny ve fungování vnitřních orgánů, deformace dětské lebky a čelisti a to není vše. Neztrácejme čas, ale jdeme rovnou k věci.

Jak účinná je homeopatie pro adenoidy?

Mnozí rodiče potvrdí, že jejich dítě bez bolesti léklo na vlastní pěst a překonalo nachlazení nebo ARVI. To vše je způsobeno vysokou imunitou.

V některých případech však tělo potřebuje podporu ke zvýšení odolnosti vůči virům a infekcím. V takových případech je použití homeopatie vhodnější než kdy jindy.

Správně zvolený lék, vyvinutý na základě přírodních složek, individuální léčebný režim a dávkování, přispívá k inhibici vývoje dětské patologie a zvyšuje ochranné funkce těla.

Milí rodiče, abyste pochopili, že léčba adenoidů u dětí s homeopatií vyžaduje od vás především trpělivost a zdrženlivost. Vzhledem k tomu, že účinek je dosažen po dlouhé době užívání léčiva.

Navzdory skutečnosti, že tyto léky jsou naprosto bezpečné a vyrobené na přirozeném základě, neměli byste se zabývat vlastní medikací!

Jmenování takové léčby provádí zkušený homeopat, který vybere potřebný lék a léčebný režim, s přihlédnutím k charakteristikám organismu, stavu adenoidních porostů a závažným symptomům.

Dítě tak bude řádně ošetřeno a rychle se zotaví.

Druhy homeopatických léčiv

Pro rychlou resorpci zapálené adenoidní tkáně existuje celá řada homeopatických léků, které jsou široce používány v moderní otolaryngologii.

• Sinupret. Lék, vyrobený na rostlině, má protizánětlivý, sekretoliticheskim, sekretomotornom a antivirový účinek. Je indikován pro akutní a chronické zánětlivé procesy v horních dýchacích cestách, včetně chronické adenoiditidy, jakož i adenoidů I, II a III stupňů.

• Dětská práce má protizánětlivý účinek. Lék je předepsán pro adenoidy a chronickou angínu.

• Olej z pryskyřice thuja. Tento nástroj, vyrobený z kuželů a rostlinných jehel, je silným antiseptikem, který má antimikrobiální, hojivý, analgetický, protizánětlivý a vazokonstrikční účinek. V důsledku takového komplexního účinku thuja olej obnovuje nosní dýchání, zmírňuje otoky a zabraňuje růstu atrofované lymfoidní tkáně. Při pravidelném užívání tento lék zlepšuje imunitní systém, chrání funkce těla a urychluje regenerační proces epiteliálních tkání.

• Euphorbium compositum. Bezpečný homeopatický lék, který má protizánětlivé, antialergické a reparativní účinky. Určeno pro léčbu rýmy různých etymologií, sinusitidy, akutní otitis a adenoidů různých stupňů.

• Lymfomyosot. Homeopatické vícesložkové léčivo širokého spektra účinku, vyrobené z přírodních složek živočišného, ​​rostlinného původu, stejně jako minerálů a levotyroxinu. Předepisuje se u akutní sinusitidy, rýmy, angíny a adenoidů různých stupňů.

• Calcarea Carbonica. Unikátní homeopatický lék, který má pozitivní účinek na tělo dítěte s adenoidy. Léčivo zmírňuje zánět, otok a zabraňuje dalšímu růstu zapálených adenoidů.

• Adenosan. Díky unikátnímu rostlinnému a minerálnímu složení je tento homeopatický lék účinný při léčbě adenoidů, chronické adenoiditidy, angíny.

• Silicea plus. Homeopatický lék vysoké terapeutické účinnosti, který je předepsán pro chronickou adenoiditidu, sinusitidu, angínu. Kompozitní složky mají příznivý vliv na sliznici nosu. Silicea-plus eliminuje problém s dýcháním, snižuje otok, množství hnisavého výtoku z nosu a zabraňuje dalšímu růstu zánětlivých nosohltanových mandlí.

Jeden z těchto léků si můžete zakoupit na lékařském předpisu nebo můžete homeopatii získat od homeopatického lékaře, který ji vyvíjí přímo.

Vliv homeopatie na tělo

Účinek těchto léčiv je zaměřen na odstranění nadýchání, odstranění zánětlivých procesů a potlačení růstu zapálené lymfoidní tkáně.

Přírodní složky, které tyto produkty tvoří, přispívají k snadnému vyprazdňování hnisu hlenu v nosohltanu a obnovují nosní dýchání.

Průběh léčby homeopatií může trvat od šesti měsíců do jednoho roku v závislosti na formě a stupni onemocnění, imunitě dítěte a jeho fyziologii.

Po třech týdnech užívání dojde k významnému zlepšení, ale není to důvod, proč přestat tento lék užívat. Léčba adenoidní homeopatie se provádí až do úplného vymizení všech příznaků onemocnění.

V některých případech může během léčby dojít k reverzní reakci - exacerbaci symptomů. V tomto případě je lék přerušen na deset dní, pak je léčba obnovena. Taková reakce těla signalizuje jeho restrukturalizaci „zdravým způsobem“.

Lékař může snížit denní dávku léku. I když je tato změna dávkování velmi vzácná, protože všechny homeopatické léky v léčbě adenoidů u dětí nemají žádné vedlejší účinky, a to ani v případě předávkování.

Stanovisko odborníků

Co říkají dětští lékaři o homeopatii? Jak se říká, kolik lékařů, tolik názorů.

Někteří odborníci se domnívají, že homeopatie není účinná při léčbě adenoidů u dětí, zatímco jiní naopak upřednostňují pouze tento moderní způsob léčby.

Mnozí odborníci jsou přesvědčeni, že pozitivního výsledku lze dosáhnout, pokud je homeopatie kombinována s tradičními lékařskými přípravky a fyzioterapií.

Hlavní věc je, že nyní rodiče mají alternativní možnost, jak vyléčit adenoidy od svého dítěte bez operace, a to, jak vidíte, je dobrým úspěchem v medicíně.

Mnozí rodiče dávají přednost této šetrné, bezbolestné a naprosto bezpečné léčbě. A chci poznamenat, podle hodnocení, léčba adenoidů u dětí s homeopatií má mnoho pozitivních výsledků.

Doufám, že jste v tomto článku našli užitečné informace. Nechte své děti onemocnět! Uvidíme se brzy!

Měla by být homeopatie použita k léčbě adenoidů u dětí?

Homeopatie s adenoidy je alternativou, účinnou a široce používanou metodou pro specialisty k boji proti zánětlivému procesu v nosohltanové tonzile a ne jen.

Jeho nespornými výhodami jsou téměř úplná absence kontraindikací a možnost provádění postupů téměř od okamžiku narození dítěte, pokud existují indikace.

Při léčbě adenoidů se ukázaly jako vynikající homeopatické léky jako Lymphomyozot, Iov-Malysh, stejně jako Tui olej. Jejich dávka a četnost použití bude vysvětlena po konzultaci s homeopatickým specialistou.

Mechanismus nárazu

Mechanismus účinku homeopatických léčiv není založen na boji proti infekčním agens, ale na vzestupu vlastních ochranných sil dítěte. Vzhledem k přítomnosti výlučně přírodních extraktů se významně zlepšují biochemické reakce v tkáních mandlí a metabolické procesy. Aktivované imunitní mechanismy obecně.

Pokud jsou v rámci standardních lékárenských léků v pasivním stavu, pak homeopatie s adenoidy u dětí naznačuje významný nárůst reakcí na zotavení, jakož i samoregulaci lokální imunity.

Díky včasné léčbě je možné dosáhnout následujících pozitivních efektů:

 • korekce metabolismu tkání;
 • zlepšení regeneračních procesů;
 • zvýšený tok lymfy;
 • vzestup lokálních ochranných sil přímo v zánětu;
 • snížení závažnosti alergické složky;
 • urychlení zotavení.

I přes veškerou bezpečnost homeopatických léků by se s lékařským předpisem měl zabývat pouze lékař. Samoléčba je nepřijatelná.

Základní indikace homeopatie

Homeopatické léky na adenoidy mohou být předepsány pro použití v žádném případě ve všech případech diagnózy potvrzené vyšetření. Tradiční medicína tak varuje před takovou léčbou při detekci akutního infekčního procesu v adenoidních vegetacích. V tomto případě je nutné uchýlit se k jiné farmakoterapii - speciálním protizánětlivým lékům, které mají schopnost inhibovat růst a reprodukci patogenní mikroflóry.

Zatímco chronický průběh adenoidů, proliferace tonsilové tkáně až do stadií 1-2, může být dobře léčen homeopatickými léky. Umožňují snížit závažnost otoků v tkáních, zvýšit průtok krve v nich, takže toxiny a další odpadní produkty mikroflóry jsou rychleji vymyty. Negativní symptomy adenoidů jsou eliminovány. Zlepšuje se blahobyt dítěte.

Neočekávejte však rychlý nástup pozitivní dynamiky. Léčba homeopatií je dlouhý a pracný proces. Ve skladbě většiny domácích nebo lékárenských homeopatických léků existují mikroskopické dávky (prakticky stopy) účinných látek, rostlinných výtažků. To má za následek vysoký bezpečnostní dopad na tělo dítěte, ale také zvyšuje dobu trvání léčby.

Základní homeopatické léky

Specialisté buď připraví své vlastní léky na boj proti lokálnímu zánětu, nebo napíšou recept na nákup v homeopatické lékárně.

Léčba adenoidů s homeopatií u dětí se nejčastěji provádí těmito léky:

 1. Lymphomyosot - má výrazný imunomodulační, anti-edematózní, stejně jako lymfodrenážní vlastnosti, díky přítomnosti ve složení hořce, léčivé veroniky, borovice obecné a šalvěje Dubrovnik, zapomenoutého pole. Vícesložková droga má schopnost snížit závažnost edému v nosohltanu, zabránit hlenu a zlepšit nosní dýchání. Pro více informací o použití tohoto léku v léčbě adenoidů, si můžete přečíst v tomto článku.
 2. Sinupret - má aktivní protizánětlivý účinek, stejně jako antivirový a imunostimulační účinek. Hlavními složkami, které tyto účinky poskytují, jsou oddenky hořce, květy pupalky, šťovík travní a vervain. Díky použití tohoto léku je obnoveno optimální dýchání nosem a pachem. Podrobný popis účinků Sinupretu naleznete zde.
 3. Komplexní homeopatický lék - Job-baby. Je založen na extraktech thujy, bobulích dřišťálu, stoncích a jódu. Uvedená kompozice pomáhá léku zvýšit lokální imunitu ve strukturách nosohltanu. Na jeho pozadí je pozorován antimikrobiální, protizánětlivý a analgetický účinek. Dokázal se, že je v chronických procesech ORL orgánů.
 4. Tui olej - jsou dlouho léčeni častými exacerbacemi rýmy, bronchitidy. Uplatnila se v adenoidech, protože olej má silné antiseptické a antimikrobiální vlastnosti. Pozorovaný vazokonstriktorový účinek, kterým usnadňuje dýchací činnost nosem. Kromě toho, thuja olej je uznáván všemi odborníky jako vynikající imunostimulant.

Další anti-adenoidní léky

Kromě výše uvedených homeopatických léků předepsaných specialisty na adenoidy je možné použít i jiné léky:

 1. Euphorbium compositum - používá se ve formě spreje, který obsahuje pryskyřici šťávy euphorbia, luční louky, luffu a dusíkatou sloučeninu stříbra. Je to právě tato kombinace látek, která umožňuje výraznému protizánětlivému působení látky na tkáně nosohltanové tonzily - dosažení rychlé úlevy dítěte.
 2. Kalkareya Carbonica je unikátní homeopatický lék, který potlačuje průběh zánětlivých procesů v adenoidních vegetacích a zabraňuje jejich růstu. Přiřazen adenoidům, má blahodárný vliv na celé tělo dítěte.
 3. Adenosan - má vynikající složení rostlinných a minerálních složek, což poskytuje rychlý účinek v boji proti chronickému průběhu adenoidů, stejně jako angíny.
 4. Silitsiya - látky, které jsou přítomny ve složení homeopatického léčiva, mají příznivý vliv na sliznici nosohltanu. Aplikace po dlouhou dobu eliminuje problém obtížného nasálního dýchání v důsledku výrazného snížení sekrece hlenu, bez účinku závislosti.

Volba nejlepších prostředků závisí na stadiu onemocnění a závažnosti negativních symptomů.

Kontraindikace homeopatie

Jako každá jiná léčebná metoda na tělo dítěte má homeopatie svá omezení a kontraindikace. Navzdory ultravysokým koncentracím účinných látek přítomných v určitém léčivém přípravku, jsou zcela možné individuální hyperreakce. Proto, pokud není důvěra v nepřítomnost alergické reakce na homeopatický lék, je nutné užívat lék s opatrností, zejména v prvních dnech.

Absolutní kontraindikace homeopatie přijaté všemi lékaři:

 • lidské zhoubné novotvary;
 • všechny formy tuberkulózy;
 • nedávná chirurgie nebo jejich pravděpodobnost v blízké budoucnosti;
 • průběh akutní zánětlivé infekce;
 • které vyžadují pohotovostní lékařskou péči.

Pokud se v souvislosti s použitím jednoho z homeopatických léků projeví výrazné zhoršení zdravotního stavu, je nutné o tom informovat ošetřujícího lékaře. Budou prováděny korekce lékařské taktiky - snižování dávek, četnost podávání léku nebo jeho zrušení.

Jsou homeopatické léky účinné?

Nezpochybnitelná odpověď, ať už se jedná o homeopatii u jednoho nebo druhého dítěte s adenoidy, nebude moci být poskytnuta žádným odborníkem. Lidské tělo je jedinečné a skutečnost, že pro jednoho je všelék na jakoukoli nemoc, pro druhé je naprosto k ničemu.

Tradiční medicína je vzhledem k homeopatii skeptická, navzdory tomu, že se uchyluje k tisícům let. Její důkazní základna je však rozsáhlá - byly provedeny klinické studie. A protože mnoho homeopatických léků schválených k prodeji v lékárnách.

Útoky na homeopatii jsou způsobeny především skutečností, že mnoho z těchto léků má pozitivní účinek po několik týdnů nebo dokonce měsíců. Je to pochopitelné - protože koncentrace účinných látek v jejich složení je minimální. Jsou zaměřeny pouze na zlepšení vlastní imunity u člověka, pomáhají tělu postupně překonávat nemoc.

Proto je v některých případech blaho dítěte s adenoidy na pozadí používání konkrétního homeopatického roztoku rychlejší - pokud je stadium onemocnění minimální, zatímco jiné dítě nedosahuje žádoucího účinku. Například s hypertrofií mandlí 2–3 stupně.

Každý případ má svůj vlastní přístup k homeopatii. A rozhodnutí o jeho proveditelnosti by měl přijmout lékař.

Homeopatické léky na adenoidy u dětí - pravidla podávání a účinnosti

Homeopatie s adenoidy u dětí je jedním z nejoptimálnějších a nejbezpečnějších typů léčby. Jiné léky mohou poškodit, způsobit různé abnormality. Sám si nemůžete vybrat konkrétní nástroj. To může provést pouze lékař po úplném vyšetření.

??Homeopatické léky nejen zbavit adenoids u dětí, ale také posílit imunitní systém.

Příčiny adenoidů

Adenoidy jsou obrovské nosohltanové mandle, jejichž velikost se zvyšuje v důsledku aktivního růstu lymfoidních tkání. Děti ve věku 5-8 let jsou k této patologii nejcitlivější, ale u dvouletého dítěte mohou být diagnostikovány.

Abychom viděli patologické změny, nestačí jedno vyšetření u pediatra. Pro přesnou diagnózu se provádí CT vyšetření, radiografie, endoskopie a rinoskopie. Pokud se po podrobném stanovení diagnózy provede reziduální diagnóza, lékař určí léčbu.

??Nejčastěji se volba zastaví u homeopatických přípravků.

Adenoidy u dětí

Adenoidy u dítěte se obvykle vyskytují z různých důvodů. Může ovlivnit:

 • dědičnost;
 • patologický průběh těhotenství a porodu (porodní poranění, asfyxie, hypoxie v
 • podávání, léky během těhotenství, přenos infekčních a virových onemocnění v prvních třech měsících těhotenství atd.);
 • nezdravá strava (nadměrné používání sladkých a nepřirozených produktů dítětem);
 • očkování;
 • onemocnění v dětství (ve formě šarlatové horečky, spalniček, černého kašle, záškrtu);
 • příliš časté virové a bakteriální infekce;
 • náchylnost k alergiím;
 • imunodeficience u dítěte;
 • špatná ekologie;
 • nadměrné používání chemikálií v každodenním životě (gely, laky, různé detergenty a aromatické spreje, parfémy atd.).

Homeopatické léky - pomoc nebo ne?

??Homeopatie s adenoidy dává pozitivní výsledek, ale pro to musíte počkat určitou dobu. Někdy to může pomoci po 1-2 týdnech užívání. Účinek obvykle není okamžitě viditelný, ale léčba bude probíhat bez operace a nebudete muset používat škodlivé léky, které mají řadu vedlejších účinků. Můžete rychle vyléčit adenoidy, ale jak tyto léky ovlivní jiné orgány?

Homeopatické léky na adenoidy u dětí pomáhají zvýšit imunitu.

??Děti po takové terapii často přestávají trpět akutními respiračními virovými onemocněními a rychle neuznávají jiné infekce.

Homeopatické léky předepsané lékařem

Homeopatie lék na adenoidy se může kvalifikovat pouze po diagnóze. Úspěch bude, když bude vybrán správný nástroj, bude proveden podle harmonogramu a ve správném dávkování.

Homeopatické léky mohou být ve formě kapek, sirupu nebo tablet. Pro ošetření velmi malých dětí předepsané odkapávací formou nebo sirupy. V každém případě, jak léčit dítě, řekne lékař.

??Je přísně zakázáno nakupovat drogy i na přirozeném základě podle vlastního uvážení.

Právo nést tuto odpovědnost má pouze homeopat nebo pediatr. Lékař bude sledovat dynamiku. Při výběru léčiva bude dávkování a režim vycházet z individuálních charakteristik každého malého pacienta. V adenoidech je důležité nezačínat s onemocněním, ale zahájit léčbu ihned po jeho zjištění.

Léčba

Homeopatie s adenoidy je volena pouze lékařem. Hlavní roli hraje léčebný režim, který odborník přemýšlí, maluje a podává mu pacientovi (v tomto případě jeho rodiče).

Homeopatie má protizánětlivé, ochranné, imunostimulační účinky. V důsledku toho se normalizuje dýchání, spánek, chuť k jídlu.

V otolaryngologii jsou homeopatické léky, které jsou populární, zejména léčba adenoidů u dětí. Jsou napsány ve formě granulí, tablet, kapek a sirupů.

??JOB baby

Tyto homeopatické granule jsou schopny zmírnit respirační orgány od chronického zánětlivého procesu, zejména jsou účinné pro adenoidy. Ve složení drogy jsou přítomny plody sušených dřišťál, thuja, jodové prvky a pierceleet stevia. Děti pijí s potěšením, protože granulát má sladkou chuť. Podle instrukcí se léčivo používá v množství deseti granulí denně. Interval mezi recepcemi nebo recepcemi by měl být stejný. Před a po jídle se počítá nejméně půl hodiny. Pro děti můžete granule promíchat a smíchat s jídlem. Toto schéma namaloval lékař. Obvykle prvních pět dní musíte vypít deset granulí. Po dvoudenní přestávce pokračuje recepce stejným způsobem. Léčba trvá obecně asi dva až tři měsíce.

Pracovní dítě z adenoidů

??Thuja olej

Nástroj má antibakteriální, protizánětlivý, antimikrobiální účinek, zlepšuje imunitu. Léčí adenoidy, polypy, rýmu, onemocnění uší, stomatitidu, glositidu, rychle eliminuje zánět hltanu. Olej by měl být kapán do nosní dutiny, tři až čtyři kapky třikrát denně. Léčebný kurz - 30 dnů. Pokud to lékař považuje za nezbytné, může po určité době předepsat opakovaný průběh.

Thuja olej z adenoidů

??Lymfomyosot

Jedná se o homeopatické nosní kapky pro adenoidy. Skládá se pouze z přírodních surovin, které dokonale zvládají onemocnění dýchacích orgánů: lymfadenitida, adenoidy, angína. Dále nerozšiřuje lymfoidní tkáně, potlačuje zánět. Děti mají předepsanou odkapávací formu. Před použitím, 20 kapek tekutiny zředěné ve vařené vodě a pít třikrát denně nebo kapat do nosu. Léčba trvá tři až čtyři měsíce. Anotace říká, že lék lze použít pouze po 14 letech, ale lékař jej může předepsat do starší věkové kategorie, pokud to považuje za nezbytné.

??Euphorbium compositum

Sprejová forma komplexního léku eliminuje rýmu, adenoidy, sinusitidu. Děti, které již mají 4 roky, mohou dostat tento lék. Dávkování se volí podle věku. Obvykle pro děti do 6 let - 1 stříkat do každé nosní dírky třikrát za 24 hodin. Starší věková kategorie - 2-3 dávky 4-5 krát denně. Celkově terapeutický kurz trvá 1 až 3 týdny.

Kapky Eurofobium Compositum

??Mumie

Tento přírodní produkt také pomáhá s adenoidy. Existuje několik receptů. První možností je instalování nosu zředěné mumie do vody (na 1 g 25 ml vody). Druhým je orální podávání vodného roztoku v množství 200 ml denně (0,05 g mumie na šálek vody). Dávkování a dobu použití předepisuje specialista.

??Karafiát

250 ml vroucí vody pro 10 karafiátů nebo 30 g suchých surovin. Doporučuje se trvat 20-30 minut, po které se směs filtruje. Výsledná kapalina by měla vpravit 1-2 kapky několikrát denně.

Pro vaření lze použít jako běžnou stolní sůl a moře. Lžička se zředí 200 ml vody. Můžete přidat čtvrtinu lžičky sody a 12-15 kapek propolisu (alkohol). Tyto roztoky jsou promyté nosem. Léčí se tedy onemocnění krku a nosu.

??Propolis

Chcete-li zastavit další rozvoj adenoidních vegetací a odstranit patologii, můžete provádět inhalace, obklady, kapat připravené nosní kapky nebo pít infuzi. Pro obklady se bere máslo a propolis, v poměru 1/10. Po půl hodiny se směs vaří, po které se vlhké tampony vloží do nosu po dobu 15-20 minut. Při perorálním podání se používá infuze vody. Pro inhalaci vezměte lžíci chloridu sodného a kapku alkoholického propolisu. Bezprostředně před postupem se roztok zahřeje.

??Mincovna, Hypericum a Dubová kůra

Vše se míchá ve stejném množství, vaří se asi 5 minut při nízkém teple. Po ochlazení se filtruje. Nos nosu byl několikrát denně pohřben.

??Sekvence, oregano, podběl

Vezměte 25 g každé bylinky. Nalije se 300 ml vroucí vody. Vlevo po dobu 10-15 hodin. Po filtraci můžete nosohltan nebo kapání propláchnout do nosu (pokud je dítě malé).

??Budra

Odvar z této suroviny se používá pro inhalaci. Na 500 ml vody se vloží 35 g trávy. Procedury lze provádět dvakrát denně.

??Rakytníkový olej

Chcete-li se zbavit problémů s adenoidy, musíte odkapávat rakytník řešetlákový. 2-3 kapky 2-3 krát denně. Tento nástroj můžete míchat s olejem thujy a čajovníku (5: 3: 1).
Kromě všech výše uvedených nástrojů existuje spousta další homeopatie.

Recenze rodičů

Mnozí se pokusili o léčbu adenoidů s homeopatií. Někteří rodiče se chtěli podělit o své zkušenosti.

??Anna: Léčili jsme adenoidy s Lymphomyosotum a propolisem. Léčba byla účinná, ale dlouhá. Po třech měsících jsme na problém zapomněli a za poslední dva roky se k němu nevrátili. Chci také poznamenat, že syn přestal být nemocný často, imunitní systém sílí.

??Irina: Po použití Euphorbium compositum se dcera stala méně rozmarnou, spánek se vrátil do normálu. Výhodou je, že lék patří do homeopatické skupiny, což znamená, že nepoškodí. Jsme 4 roky a často nemocní. Po 2 týdnech vymizely adenoidy. Jsme nemocní s virovými onemocněními, které jsou zřídkakdy.

??Andrew: Adenoidové dlouho mučili syna. Mnozí lékaři nás chtěli poslat na chirurgickou léčbu, ale moje žena a já jsme byli proti němu. A v jednom okamžiku zkušený pediatr doporučil věnovat pozornost homeopatii. Předepsala nám odkapávat nos s rakytníkovým olejem a JOB baby. Absolvoval celý kurz (tři měsíce), nyní nevíme o zármutku.

TOP 5 homeopatických léků podle rodičů:

 1. Lymfomyosot
 2. Euphorbium.
 3. JOB baby.
 4. Rakytníkový olej.
 5. Propolis.

Prevence

Aby léčba adenoidů u dětí netrvala dlouho, měli byste věnovat pozornost některým preventivním opatřením:

??Slouží k homeopatickým lékům pro profylaktické účely.

??Přispět k tělesné výchově a cvičení.

??Snažte se více chodit s dětmi na čerstvém vzduchu.

Homeopatie je nejlepší volbou pro léčbu malých dětí. Bez ohledu na to, jak je lék neškodný, musíte se nejprve poradit se svým lékařem.

Léčba adenoidů u dětí s homeopatií

Homeopatie s adenoidy u dětí dává dobrý výsledek, zejména pokud se používá ve spojení s tradičními metodami léčby. Homeopatické léky obsahují unikátní složky, které snižují opuch a eliminují zánět. Díky působení těchto léků lze chirurgickému zákroku zabránit i při zanedbávaných onemocněních. Podle recenzí otolaryngologů jsou moderní homeopatické léky velmi účinné, proto musí být používány při léčbě dětí. Je třeba říci, že homeopatie nemá ve srovnání s klasickými léky téměř žádné kontraindikace.

Pár slov o adenoidech

Před zahájením léčby musíte pochopit, jaké jsou adenoidy. Není to vůbec diagnóza, ale pouze orgán, který chrání člověka před účinky patogenních mikroorganismů, které pronikají přes nosohltan. Tento orgán funguje nejintenzivněji v raném věku, chrání dítě před všemi druhy virů a bakterií. Nicméně, pokud je dítě nemocné příliš často, pak se adenoidy mohou stát velkým problémem, protože se v nich hromadí zbytky infekce.

S adenoiditidou dochází k přerůstání lymfoidních tkání a začínají interferovat s dýcháním. V počátečním stadiu onemocnění je dýchání obtížné pouze během spánku, kdy dítě zaujímá vodorovnou polohu. Jak se patologie vyvíjí, dítě obecně přestane dýchat nosem a častěji dýchá ústy. V tuto chvíli v noci uslyšíte charakteristické chrápání. Dýchání úst není fyziologické, protože v ústech neexistuje ochrana proti patogenním mikroorganismům.

Adenoidy lze vidět s miniaturním zrcadlem s rukojetí vloženou do ústní dutiny. Zkušený nepřítel nejen snadno cítí mandle, ale také určuje rozsah jejich růstu. Pro objasnění diagnózy mohou být stanoveny další metody vyšetření.

Endoskop je často používán dělat diagnózu adenoiditis. To je tenká trubka s miniaturní kamerou na konci. Obraz v tomto případě se zobrazí na velké obrazovce.

Patogeneze adenoidů

Pokud je imunita dítěte výrazně snížena, pak lymfoidní tkáň roste. Tělo se tak snaží kompenzovat selhání imunity zvýšením objemu imunitních buněk. Pravidelný zánět nakonec vede ke skutečnosti, že ochranný orgán se stává trvalým zdrojem infekce v těle.

Adenoidy mohou vést k rozvoji charakteristických symptomů. Zkušený lékař rozpozná takového pacienta jedním pohledem. Hlavní znaky adenoiditidy jsou:

 • časté bolesti hlavy;
 • poruchy spánku. Mnoho dětí ve snu začne chrápat a kvůli tomu se často probudí;
 • může se vyvinout enuréza;
 • dítě je velmi bledé a nervózní. Tam je často nevysvětlitelný výkřik;
 • chuť k jídlu se zhoršuje.

Velmi často rodiče nespoléhají na zhoršení zdraví drobků s adenoidy a hledají zcela jiné důvody. To vede ke skutečnosti, že se ztrácí drahocenný čas a nemoc přechází do chronického stadia.

Homeopatie pro adenoidy je výhodnější než chirurgie. I po odstranění lymfoidní tkáně neexistuje žádná záruka, že nedojde k žádnému opakování. Mnohé děti po takové operaci mají po zbytek života těžkou psychickou traumu. Během operace mohou být závažné komplikace. To může vést k paralýze měkkého patra a tvorbě jizev na sluchovém kanálu.

S operací není možné odstranit příčinu adenoiditidy. Lymfoidní tkáň je navíc schopna regenerace, takže v tomto případě nelze zabránit relapsům.

Účinnost homeopatie s adenoidy

V mnoha případech je tělo dítěte schopno tento problém vyřešit. Proto bude léčba adenoidní homeopatie velmi relevantní a účinná. Principem fungování všech homeopatických léků je posílení obranyschopnosti těla a zpomalení progrese onemocnění. Pokud lymfoidní tkáň vzrostla v nosohltanu, pak jsou léky vybrány s ohledem na symptomy, věk pacienta a přítomnost komorbidit.

Je nutné se připravit na to, že léčba adenoiditidy homeopatickými přípravky bude trvat hodně času. To bude vyžadovat nejen velkou trpělivost rodičů, ale i značné finanční injekce. Adenoidy jsou poměrně komplikovaným problémem, proto je třeba ho neustále řešit zkušeným homeopatem.

V lékárnách dnes najdete mnoho různých homeopatických léků zaměřených na léčbu různých onemocnění. Musíte však pochopit, že samoobsluha může být nejen zbytečná, ale také nebezpečná. Jakékoliv homeopatické léky by měly být vybrány odborníkem s přihlédnutím k vlastnostem malého pacienta. Je velmi důležité zvolit správnou dávku léků.

Navzdory tomu, že homeopatické léky jsou vyrobeny výhradně z přírodních surovin, nemůžete se sami léčit!

Přípravky pro léčbu adenoidů

Pro snížení velikosti adenoidů existuje celá řada homeopatických léků. Praktikující homeopat si je musí vyzvednout. Které již mají zkušenosti s léčbou těchto onemocnění.

Moderní otolaryngologové doporučují použití těchto homeopatických přípravků pro adenoidy u dětí:

 • Sinupret. Tento lék se vyrábí výhradně na rostlinném základě. Tento lék je charakterizován protizánětlivým, antivirovým a sekretolytickým účinkem. Sinupret předepsán pro akutní a chronické patologie horních dýchacích cest, včetně adenoidů s různým stupněm růstu.
 • Job-baby. Jedná se o vysoce účinný lék, který pomáhá vyrovnat se s adenoidy bez chirurgického zákroku. Jako součást tohoto léku existují takové složky: Evpatoria, berberis, thuja extrakt a jód. Před významným zlepšením stavu pacienta by mělo být dítě užíváno, obvykle trvá přibližně měsíc;
 • Thuja olej. Tento lék je vyroben z mladých šišek a jehel thuja. Lék má výrazný antiseptický, regenerační, analgetický a protizánětlivý účinek. Thuja olej přispívá k zúžení krevních cév, díky kterému se rychle eliminuje edém a zlepšuje se nosní dýchání. Lék pomáhá posilovat imunitní systém a urychluje regeneraci epitelu.
 • Euphorbium compositum. Protizánětlivé a antialergické činidlo, které je určeno k léčbě sinusitidy, rýmy, angíny a adenoiditidy různé závažnosti.
 • Lymfomyosot Homeopatický lék velmi širokého spektra účinku, který se vyrábí ze složek živočišného a rostlinného původu, stejně jako minerálů. Dobře eliminuje otoky a zmírňuje zánět.
 • Calcarea Carbonica. Homeopatický lék, který příznivě ovlivňuje imunitu dítěte a zabraňuje dalšímu růstu lymfoidní tkáně.
 • Adenosan. Ve složení tohoto léku je mnoho různých bylinných složek. Vzhledem k jedinečnému složení je zánět eliminován a adenoidy rychle získávají fyziologické rozměry.
 • Silicea plus. Tento lék je často předepisován s již běžící formou adenoiditidy. Látky, které jsou součástí homeopatie, podporují rychlou regeneraci poškozené sliznice nosohltanu a eliminují edémy. Při příjmu Silitsey-plus je dýchání nosem normalizováno, hnisavé výboje se snižují a lymfoidní tkáň se postupně vrací do normálních velikostí.

Léčba adenoidů s homeopatií u dětí pomáhá vyhnout se operaci. Pokud jsou léky vybrány správně, lze po několika měsících pravidelného užívání očekávat absorpci lymfoidní tkáně. Pokud do měsíce lékař nepozoruje účinek homeopatické léčby, pak může být léčivo nahrazeno.

V prvních dvou týdnech po zahájení léčby homeopatií může dojít ke zhoršení stavu. To je norma a nevyžaduje zrušení drog.

Jaké léky stále pomáhají při léčbě adenoidů

Homeopatie je zvláště účinná v počátečním stadiu růstu lymfoidní tkáně. Jakékoliv homeopatické léky lze bezpečně kombinovat s farmaceutickými léky bez strachu z vedlejších účinků. Některé farmaceutické společnosti produkují homeopatii, kterou lze volně zakoupit v řetězci lékáren. Pro léčbu adenoiditidy se velmi často používají tyto léky:

 • Delufen je dekongestantní nosní sprej, který má antialergický účinek. Snižuje sekreční aktivitu slizničního epitelu a snižuje hromadění hlenu v nosních průchodech.
 • Aflubin - přírodní látky, které podporují posilování imunity a narušují růst adenoidní tkaniny.
 • Tonsilotren je silné protizánětlivé činidlo, které snižuje otok. Může být aplikován před a po operacích na orgánech nosohltanu.

Některé homeopatické léky mohou měnit hormony, což vede k různým poruchám. To je důvod, proč by měl lékař takové léky předepisovat, také si zvolí dávku.

Když se adenoiditis u dítěte, rodiče snaží najít maximální informace o léčbě. Nejčastěji se uchylují k netradičním metodám léčby a homeopatie. Tato technika dává dobrý účinek ve spojení s laserovou terapií, ale stává se, že adenoidy nejsou přístupné homeopatické léčbě. Pak byste měli hledat jiné metody.