Hořčičná omítka

Hořčičná omítka je lék určený k lokální léčbě modřin, podvrtnutí, kašle.

Má silné protizánětlivé a analgetické účinky.

Farmakologický účinek.

Terapeutický účinek použití Gorchichnikov vzhledem k jeho schopnosti vyvolat reflexní reakce v důsledku místního podráždění.

Vydání formuláře.

Hořčičná omítka se vyrábí ve dvou formách:

1. Papírové sáčky naplněné hořčičnou směsí, každá se 3 gramy. Každý vak je sešit do čtyř buněk. Uvolňování se provádí v balení s jiným počtem balení hořčičné omítky:

• po 2 kusech;
• po 5 kusech;
• po 10 kusech;
• po 15 kusech;
• 20 ks.

2. Listy papíru husté struktury (každá o rozměrech 8x12,5 cm), na které je nanesena hořčičná směs, skládající se z hořčičných semen, jakož i olejového koláče. Jedno balení obsahuje 10 hořčičného papíru.

Indikace pro použití.

Hořčice omítky jsou považovány za velmi populární anti-kašel lék. Účinnost a nízké náklady - hlavní výhody tohoto nástroje.

Často jsou hořčičné omítky zobrazeny se suchým kašlem protáhlé povahy. Nedoporučujeme užívat tento lék při tělesné teplotě vyšší než 37,3 ° C. Nejlepším obdobím aplikace hořčičné omítky je poslední stadium onemocnění, den po návratu normální tělesné teploty.

Hořčičná omítka se v případě těchto onemocnění ukázala jako analgetikum a protizánětlivé činidlo:

• Poranění měkkých tkání;
• Vyvrtnutí;
• Lumboischialgia;
• Neuralgie;
• Myalgie;
Artralgie;
• Myositida;
• osteochondróza;
• Bronchitida;
• Laryngotracheitida;
• Pneumonie.

Omítky z hořčice jsou přísně zakázány pro použití v případě výskytu nádorů, s akutními respiračními infekcemi, alergickými stavy spojenými se složkami léčiva.

Pro různé patologické stavy kůže (lupénka, neurodermatitida, ekzémy atd.) Kontraindikovány jsou také pilulky na hořčici.

Způsoby použití.

Hořčičná omítka se používá pouze jako externí prostředek. Před položením na kůži je nutné ponořit balíček hořčičné omítky do vody zahřáté na 37 ° C na půl minuty. Pro zvýšení efektivnosti je doporučeno zakrýt vrchní část přikrývkou nebo polyethylenovou fólií. Odstranění hořčice je důležité, když kůže vypadá červeně, ale nemůžete udržet nástroj déle než 5-10 minut. Po odstranění produktu je nutné opláchnout vodou oblast, na které byly umístěny hořčičné omítky.

V závislosti na patologii je vybrána nezbytná část těla, na které jsou položeny sádrokartonové desky, aby se zvýšil účinek:

1. V počátečním stadiu chladu se činidlo aplikuje na nohy;

2. V případě pohrudnice, bronchitidy, nachlazení a pneumonie - na zadní straně, vyhnout se oblasti srdce.

3. Neuralgie, podvrtnutí, myositida - je dovoleno aplikovat hořčičnou omítku přímo do nemocných oblastí.

4. V případě anginy pectoris je prostředek umístěn na hrudník v oblasti srdce.

5. Pro migrény doprovázené hypertenzí - na týlní oblasti.

Děti musí používat hořčičnou omítku, aby se vyvarovaly vzniku popálenin na kůži. Zpočátku se gáza složená na polovinu a ponořená do mírně teplé vody umístí na požadovanou plochu kůže. Pak ležel gorchichniki. Obvykle by procedura měla trvat asi 10 minut, ale její trvání může být sníženo na pět až sedm minut, pokud dítě cítí silný pocit pálení. Bezprostředně před spaním se nedoporučuje používat hořčičnou omítku. Nejlepší je provést postup večer, aby dítě mělo čas vykašlávat hlen.

Během těhotenství by mělo být použití hořčičné omítky velmi opatrné. Není nutné lék předepisovat sami, doporučuje se před použitím konzultovat s odborníkem.

Kapky hořčice jsou k dispozici bez lékařského předpisu. Pro uložení léku může být 1-2 roky. Přesná data závisí na výrobci.

Lék od dětství, nebo bude hořčičná omítka pomáhat s kašlem?

Velké Hippokrates věřil, že rostliny obsahují léky, které i v syrové formě pomáhají tělu vyrovnat se s nemocí. Jednou z těchto rostlin je hořčice, která má ohřívací vlastnosti. Hořčičný kašel začal být používán při kašlání v dobách starověkého Řecka a v současné době jsou velmi populární, i když mnoho lékařů s nimi zachází se skepse.

Jejich správné použití vám pomůže doma vyléčit začínající kašel a vyrovnat se s viry.

Zajímavosti o hořčici: od Hippokratů až po koření

Zeptejte se každého moderního člověka, co ví o hořčici, a získejte odpověď: koření a hořčičnou omítku. A bude to správné.

Tato termofilní kultura byla do Ruska dopravena z východních zemí náhodou, plevelem. Ale přežil a zvládl, zejména v oblasti Volhy, která je stále lídrem ve výrobě hořčice.

Hořčičná tráva je vysazena nedaleko od včelínů, protože kvete zářivě žlutými květy a je vynikajícím zdrojem medu, včely ho milují.

Po sklizni se nejprve vypouští olej, který se používá při vaření a kosmetologii. Výsledný koláč je určen k přípravě koření a hořčičné omítky, která je vhodná pro kašel a jiné nemoci.

Co je to hořčičná omítka?

Dlouho, protože hořčičná semena byla rozdrcena, nalita do plátěného sáčku a použita jako obklady. Doposud se suchá hořčice vlévala do vlněných ponožek před spaním - tato populární metoda pomáhá vyrovnat se s prvními příznaky zimy.

Moderní hořčičná omítka je silný papír potažený suchou vrstvou hořčice. Zadní strana papíru je voskovaná, což umožňuje efektivnější využití obkladu. "Čerstvé" hořčičná omítka má žlutou barvu, nemá vločku, v suchém stavu nemá žádný zápach. Při styku s vodou se projevuje charakteristický ostrý zápach hořčice.

Dalším typem hořčičných omítek je odměřená nádobka z porézního papíru s nalitou hořčicí. Mohou být snadno odděleny a použity tak, jak jsou určeny pro omezenou oblast těla.

Hořčice omítky jsou uvedeny pro následující problémy:

 • nachlazení, onemocnění dýchacích cest;
 • rýma;
 • bolest svalů;
 • angina pectoris;
 • radiculitis, depozice soli;
 • zotavení po výronech, modřinách, zlomeninách.

Léčivý účinek hořčičného obkladu na tělo

Léčivé vlastnosti hořčice "probudit", když přijde do styku s teplou vodou, pak je to, že esenciální oleje jsou uvolněny, které způsobují spalování místních oblastí těla. Současně se rychle rozšiřují krevní cévy, proudí krev, čímž dochází k oteplení.

Tam je "třes-up" nervového systému, koncentrace adrenalinu a dalších mediátorů v krvi se zvyšuje, což "urychlit" fagocytóza, to znamená, že absorpce škodlivých virů a mikroorganismů se zvyšuje. Zvyšuje se odpor těla, zlepšuje se stav pacienta.

Při aplikaci obkladů ke snížení kašle zvyšuje hořčice krevní oběh v průdušce a zvyšuje vypouštění sputa.

Hořčičná omítka se také používá jako rušivá akce. Například, pokud je hrtan nebo nosohltan oteklý, pak by měly být na nohy položeny hořčičné omítky - přerozdělení krve bude přerozděleno, čímž se sníží zánět.

Pravidla pro používání hořčičné omítky

Hlavní princip medicíny - neškodí, takže byste měli vědět, jak dát hořčičnou omítku, když kašel. Nezapomeňte, že suchá hořčice se používá pouze externě, když se požívá inhalací nebo perorálně, dochází k těžkým popáleninám sliznic a otravě.

Jak dát omítky z hořčice?

Tašky z hořčice nebo hořčičná omítka musí být ponořeny na několik sekund do teplé vody, odstraněny a vytřepány přebytečnými kapkami, položeny na suchou pokožku pacienta.

Ujistěte se, že neporušuje celistvost obalu, jinak hořčice dopadne na nechráněnou pokožku a může způsobit popálení.

Co je to hořčičný komprim?

Hořčice pilulky jsou dobrou pomocí pro neproduktivní suchý kašel. Po stlačení se sliznice průdušek rozšiřuje, což přispívá k lepšímu vyprazdňování sputa. Kašel vlhne.

Kde umístit hořčičnou omítku?

Rozsah hořčičných omítek je široký, takže byste měli vědět, kam umístit hořčičnou omítku s kašlem a jinými chorobami.

 1. Suchý kašel, bronchitida, pneumonie. Hořčičná omítka jsou umístěna ve střední části hrudní kosti blíže k klíční kosti nebo na zádech mezi lopatkami (vyhněte se páteři). Je třeba říci, že nestačí zahřívat dýchací cesty horčičným obkladem. Nezapomeňte je používat ve spojení s inhalačními a antivirotiky.
 2. Nemoci krku, rýma. Komprese v žádném případě není kladen na obličej a krk, je zde příliš měkká kůže. Doporučuje se umístit hořčičnou omítku na telata nebo nohy. V tomto případě dochází k odtoku krve z hrdla a nosohltanu, zánět se snižuje.
 3. Pohybový aparát. V radiculitis a osteochondrosis, hořčičná sádra je lokalizována v místě pocitu bolesti - bederní oblast, krk, a šíje.
 4. Bolesti srdce a vysoký krevní tlak. Pokud se angina starosti, hořčice rozšíří cévy a zvýšení krevního oběhu, je třeba dát obklad v oblasti srdce. Při vysokém tlaku pomůže komprese na chodidlech a lýtkách nohou při redukci. Průtok krve bude přerozdělen, pacient pocítí úlevu.
 5. Svalové bolesti. V případě výronů, sportovních nebo jiných poranění vložte do problémové oblasti hořčicovou omítku.

Kolik času na to?

Jak udržet hořčičnou omítku, aby nedošlo k popálení? Doba komprese závisí na citlivosti pokožky. Dosažení pozitivního účinku trvá obvykle 5 až 15 minut.

Jakmile kůže zčervená nebo máte pocit pálení, je čas odstranit hořčičnou omítku. Poté jemně otřete plochu hadříkem na vodu tak, aby zbylé částice hořčice nezpůsobily popálení.

Po zákroku se doporučuje jít do postele nebo si lehnout v klidu.

Jak často žádat?

Kapsy hořčice způsobují návaly kůže (zarudnutí) a při dlouhodobém a častém používání mohou způsobit tepelné poškození kůže. Proto se pokaždé pokuste dát obklad na novou část těla.

Vlastnosti léčby hořčičného omítky dětí

V sovětských dobách byly stromy z hořčičné omítky považovány za všelék na nachlazení. Babičky aktivně poučují mladé a nezkušené rodiče, aby při sebemenším kašli dítěte aplikovali obklady s hořčicí. Nicméně, rodiče sami musí pochopit a rozhodnout, jak efektivní tento léčebný postup bude pro dítě.

Děti předškolního věku hořčice daly při přísném zákazu kašle, jsou stále velmi citlivým organismem a hořčice je ve své podstatě velmi agresivní. Děti si mohou koupit hořčičnou skvrnu, která má měkčí účinky a nebude škodlivá.

Podle Dr. Komarovského:

 • hořčičná omítka nepomůže s vážnou nemocí a při běžném nachlazení, můžete bez nich. Hlavní věc je, že vzduch v bytě by měl být vlhký a nápoj by měl být hojný;
 • inhalační páry způsobují podráždění sliznic;
 • alergické reakce na hořčici jsou poměrně běžné.

Mohu používat během těhotenství a krmení?

Je to přísně kontraindikované obklady s hořčicí pro těhotné ženy. Tělo budoucí matky a tak prochází změnami, takže expanze krevních cév a další ohřev může poškodit. Tělo se bude snažit stabilizovat tlak uvolněním dalších mediátorů do krve, zúží krevní cévy a sníží tok kyslíku do dítěte.

Nebezpečné vlastnosti hořčičných omítek pro těhotné ženy lze snížit jejich aplikací na nohy chodidel nebo vylitím suché hořčice v ponožkách, doba trvání obkladu by neměla překročit několik minut.

A nejlepší na tom je odstranit hořčičnou omítku pro léčbu nachlazení u těhotných žen.

Mladé matky, které kojily, mohou používat hořčicové obklady, ale měly by omezit jejich použití v oblasti prsou.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Hořčičný obklad je kontraindikován v:

 • tělesná teplota nad 37 stupňů. Dejte obklad na počáteční známky studené nebo po krizi, kdy se teplota vrátila do normálu a během dne se nezvyšovala. Jinak se stav pacienta může zhoršit;
 • alergií nebo idiosynkrází. Esenciální oleje z hořčice jsou nejsilnějším alergenem. Pokud kašel vzrostl po stlačení, pak by měly být z léčebného režimu vyloučeny náplasti z hořčice. Známkami alergií jsou také kopřivka, náhlá rýma, kýchání, slzení;
 • onkologie. Zvýšení teploty v novotvarech může vést k růstu nádoru. Na jiných místech je použití obkladu přípustné pouze po konzultaci s lékařem;
 • tuberkulóza. Hořčice zvyšuje krevní oběh a má tak dráždivý a nebezpečný účinek na plíce;
 • otevřených ran nebo kožních onemocnění. Hořčice na kůži, jejíž celistvost je zlomená, povede k těžkým popáleninám a zvýšení zánětu;
 • těhotenství a dětství do 6 let.

Bezpečnostní opatření

 1. Lidé, kteří mají bílou nebo tenkou citlivou pokožku, by měli pod hořčičný obklad dát další vrstvu gázy.
 2. Doporučujeme dětem aplikovat hořčicovou omítku zpět nebo předmastit pokožku dětským krémem, aby se snížil pocit pálení.
 3. Uvedení hořčičných omítek při teplotách nad 37 stupňů je nepřijatelné.
 4. Zkontrolujte neporušenost obalu, jsou-li poškozené oblasti, může se hořčičný prášek probudit a dostat se do dýchacích cest.
 5. Po stlačení pokožky omyjte kůži, abyste odstranili částice hořčice.
 6. Nepouzívejte popáleniny alkoholem.
 7. Rostlinný olej, vazelína pomůže s hořčicí hořet.

Závěr

Suché hořčicové obklady se používají jako profylaktický způsob pro počáteční příznaky virových onemocnění, skládají se z přírodního produktu, jsou levné a snadno se používají.

Je třeba mít na paměti, že hořčičná omítka jsou lidovým lékem. Kašle a nachlazení nemohou být vyléčeny samotnými hořčičnými obklady, takže by měly být používány v komplexní terapii pro boj s touto nemocí.

Hořčičná omítka: indikace, kontraindikace a doporučení

Jistě, hořčičná omítka se nachází v lékárničce téměř pro každého. Jsou jedním z nejúčinnějších, nejlevnějších a nejjednodušších způsobů vyléčení mnoha onemocnění dýchacích cest.

Mnozí z nich mají docela logické otázky, kde a jak dát hořčičnou omítku do přítomnosti určité nemoci, stejně jako jak dlouho musí být drženi. Chcete-li použít tento lék byl účinný, musíte dodržovat určitá pravidla. Měli byste také vědět, v jakých případech by nastavení hořčičných omítek bylo vhodné, a v jakých případech je kontraindikováno. Ale nejdřív první. Takže

Indikace pro použití hořčičné omítky

Hořčičná omítka dokonale pomáhá v boji:

 • s pohrudnice;
 • s bronchitidou;
 • s bolestí hlavy;
 • s bronchopneumonií;
 • se suchým a mokrým kašlem, s velkým proudem a dlouhou dobu;
 • s nespavostí;
 • s vysokým krevním tlakem;
 • s radiculitidou;
 • s chladem.
 • s myositidou;
 • s neuralgií;
 • s laryngotracheitidou;
 • s anginou pectoris. Když ischémie srdeční choroby hořčice platí vzácně. Vše záleží na závažnosti onemocnění. Možnost a nutnost použití hořčicových náplastí v tomto případě může stanovit pouze lékař.

V jakých případech nesmí být hořčice dána?

Použití hořčičné omítky je nepřijatelné v přítomnosti:

 • kašel (suchý nebo mokrý), doprovázený akutní respirační infekcí, která je charakterizována příznaky jako zimnice, horečka a slabost;
 • těhotenství, jakož i během laktace;
 • neurodermatitis;
 • maligní a benigní neoplazmy;
 • dermatologické nemoci, včetně lupénky a ekzému plaču (pokud jsou na kůži v kontaktu s hořčičnou omítkou puchýře, vředy, vředy atd.);
 • astma;
 • tělesná teplota vyšší než 37,5 ° C;
 • individuální nesnášenlivost, jakož i přecitlivělost na hořčicovou omítku.

Jak určit kvalitu hořčičných omítek?

Hořčičná skvrna je skvělý způsob, jak bojovat s chladem. Jedná se o tlusté papírové listy, na jejichž povrchu je nanesena vrstva hořčice. Pro jejich výrobu se zpravidla používá odstředivý prášek ze dvou druhů hořčicových semen - sarepta a černá.

Bohužel ne všechny hořčičné omítky, které jsou komerčně dostupné, mají vysokou kvalitu. Aby léčba měla pozitivní výsledek, je nutné vědět, které charakteristické rysy mají vysoce kvalitní hořčičné omítky.

Především se doporučuje věnovat pozornost stupni pevnosti, s jakou je vrstva hořčičného prášku uložena na list papíru. Pokud za mokra nebo za sucha zaostává za papírem, znamená to, že jste zakoupili nekvalitní skvrny.

Také oceníte vůni hořčičných omítek - neměla by být zatuchlá nebo kyselá. U vysoce kvalitních náplastí, když jsou zvlhčeny, je zvláštní podivný zápach připomínající vůni těkavého hořčičného oleje.

Neméně důležitá je také otázka skladování hořčičných omítek. Konec konců, složení hořčičného prášku se může změnit, což ovlivní kvalitu náplastí. Nesmí se skladovat v místnosti s vysokým stupněm vlhkosti.

Jak vyrobit hořčičnou omítku doma?

Máte-li pochybnosti o kvalitě zakoupených hořčičných záplat, můžete je zkusit sami. Ihned je třeba poznamenat, že je nutné vyrobit hořčicovou omítku bezprostředně před použitím.

Pro výrobu budete potřebovat obdélníkový papír nebo tkaniny, hořčičný prášek (semena mohou být rozdrcena mlýnek na kávu), žitná mouka a teplá vařená voda.

V poměru 1: 1 smíchejte hořčičný prášek a mouku. Směs se pak zředí vodou, aby se vytvořila hmota, jejíž konzistence by měla připomínat těsto. Poté musí být hmota hořčičné mouky aplikována na tlustou vrstvu (ne více než 0,5 cm) na připravené listy.

Je možné dát dětem hořčičnou omítku?

Mnoho rodičů je zmateno otázkou, zda je možné dát hořčičným omítkám dětem s kašlem a jinými patologickými stavy. Pro děti mladší 1 let jsou hořčičná skvrna nepřijatelná. Děti od 2 let staré hořčice jen krátce (ne více než 2 - 3 minuty).

Pro kojence, kteří trpí suchým a mokrým kašlem, lékaři doporučují postupy balení hořčice. K tomu je třeba připravit speciální řešení. Vezměte půl litru teplé vařené vody, přidejte k němu 10 g prášku z hořčice, důkladně promíchejte. Poté připravte měkký froté ručník do připraveného roztoku a vhoďte do něj dítě. Položte pacienta na pohovku a přikryjte teplou přikrývkou.

Nechte dítě ležet v této poloze asi 5 minut. Potom dítě může být umyto teplou vodou a zabaleno do teplé bikové pleny nebo na čisté teplé oblečení (v závislosti na věku). Po tomto postupu je dítě zobrazeno lůžko. Bude dobré, když usne.

Mechanismus nárazových hořčičných omítek

Hořčice, která je na povrchu kůže na určitých místech, rozšiřuje krevní cévy, což vede ke zlepšení krevního oběhu a zvýšení ochranných funkcí těla. Vegetativní systém je zase nadšený - to pomáhá zvýšit jeho tón.

Jak umístit hořčičnou omítku: pokyny krok za krokem

 1. Vyjměte hořčičnou omítku z obalu a umístěte (v horizontální poloze) po dobu 10-15 sekund do nádoby s teplou převařenou vodou, jejíž teplota by se měla pohybovat od 36 ° C do 40 ° C.
 2. Po vyjmutí z nádoby s vodou je důkladně protřepejte, aby na nich nevznikla přebytečná kapalina.
 3. Poté umístěte hořčičnou omítku na zvolené místo a neuchovávejte déle než 5 minut. Zakryjte vrch měkkým ručníkem. Zabalte pacienta do teplé deky.
 4. Po určité době (v závislosti na onemocnění a počtu procedur) odstraňte hořčičnou omítku.
 5. Po zákroku by měl pacient dále dodržovat lůžko, zabalené v teplé dece.
 1. Pokud během procedury pocítíte silný pocit pálení, vložte mezi hořčicovou omítku a kůži tenký zvlhčený list papíru nebo gázu. Pokud hoření nezmizí, ihned proces zastavte.
 2. Pro zklidnění pokožky podrážděné hořčičnou omítkou opláchněte teplou vodou a namažte jí vazelínou (je vhodné ji nahradit jakýmkoliv rostlinným olejem). To zjemní pokožku a zabrání vzniku silného podráždění.
 3. Spálené skvrny hořčice na kůži neotírejte kolínskou nebo jinou látkou obsahující alkohol.

Jak udržet hořčici omítky?

 1. Průběh léčby s hořčičnými náplastmi netrvá déle než 5 dnů. V některých případech je možné kurz prodloužit až na 10 dní. Je však nutné o tom konzultovat lékaře.
 2. Neaplikujte hořčičnou omítku více než dvakrát denně.
 3. Během prvního zákroku uchovávejte hořčičnou omítku na kůži po dobu delší než 5 minut, jinak můžete dostat popáleniny.
 4. Hořčice pilulky při kašli by měly být uchovávány po dobu nejméně 3-4 minut během prvního postupu, a nejméně 5-6 minut později.
 5. Pokaždé je možné prodloužit dobu setrvání hořčicových náplastí na kůži o více než 1-2 minuty.
 6. Maximální doba setrvání hořčicových skvrn na kůži je 10 minut. A bez ohledu na to, kolikrát provedete postup.

Jak a kam umístit hořčičnou omítku při kašli?

V tomto patologickém stavu, jako je kašel, musí být pod lopatky a mezi nimi umístěny hořčičné omítky, v horní části zad a také na přední a boční stranu hrudníku.

Nejúčinnější léčba bude kašel s hořčičnými náplastmi po dobu několika dnů v závislosti na závažnosti onemocnění.

Na lýtka nebo chodidla se umístí také hořčičná omítka. Taková běžná metoda se nazývá "hořčice". Pro dosažení co nejvýraznějšího efektu se doporučuje, aby se na horní části nadložních hořčičných záplat používaly teplé ponožky, jako je vlna.

V některých případech se na kůži dlaní (v oblasti palce) umístí hořčičná omítka se suchým kašlem. Podle odborníků je tato oblast úzce spjata s prací dýchacího ústrojí.

 1. Hořčičná omítka by neměla být aplikována na citlivý povrch kůže, stejně jako na místa, která jsou poškozena.
 2. Nepokládejte hořčicovou omítku na oblast srdce a páteře.
 3. Pokud má člověk přecitlivělou pokožku, doporučuje se, aby se dala přenést do gázové tkaniny nebo tenkého papíru. Na zadní stranu můžete také umístit hořčičnou skvrnu. Zanedbání takových opatření může mít za následek popáleniny.
 4. Se zvýšeným krevním tlakem hořčice v oblasti lýtkových svalů.
 5. Pokud trpíte těžkými a dlouhodobými bolestmi hlavy, musí být na zadní stranu krku umístěny hořčičná omítka.
 6. Je důležité si uvědomit, kdy hořčičná omítka spaluje kůži, a při alergické reakci, individuální intoleranci. Alergie se tedy projevuje po 10-15 minutách a při normálním pálení se pocit nepohodlí projeví již na 2. minutě po aplikaci.
 7. V případě alergie na kůži, kde byly umístěny hořčičné omítky, se mohou objevit vyrážky - malé papuly červené barvy. Svědění může být také přítomno.
 8. Pokud má pacient tělesnou teplotu nad 37,5 ° C, je lepší odmítnout nastavení hořčičných omítek. Když se teplota vrátí do normálního stavu, může pokračovat léčba hořčičnou omítkou.

Výtok z nosu a hořčičná omítka: jak správně nastavit?

Jedním z nejnepříjemnějších příznaků doprovázejících většinu nachlazení je rýma (rýma). Hořčičná omítka může pomoci nejen zmírnit stav studené, ale i zcela překonat.

Chcete-li se rychle zbavit chladu, musíte si na nohy dát omítky z hořčice. Pro efektivnější vytápění by měly být zabaleny s přilnavou fólií a na nohy by se měly nosit teplé ponožky.

Po vyjmutí hořčičné omítky se doporučuje, aby pacient nasadil čisté vlněné ponožky a procházel po místnosti rychlými kroky po dobu 8-10 minut. Pak můžete pít čaj, například z lipy nebo maliny a ležet pod teplou přikrývkou.

Popsaný postup by měl být proveden večer. Tímto způsobem můžete maximalizovat terapeutické účinky hořčičných omítek na tělo.

Mnozí lidé si pletou hořčičnou omítku při kašli a rýmě. Pamatujte si, že pokud člověk trpí nachlazením, omítky z hořčice se umísťují pouze na nohy a rýmou - v oblasti lopatek a na hrudi. Faktem je, že když kašel, musíte zahřát průdušky, a když máte nachlazení, místa zodpovědná za zdraví nosohltanu, to znamená nohy.
Po každém zákroku, při kterém se hořčičná skvrna dostane, se zdraví pacienta zlepší. A po několika dnech už můžete mluvit o plném uzdravení. Na závěr je třeba poznamenat, že v případě, že nemoc neklesá kvůli hořčičné omítce, pak tělo není citlivé na tuto terapii. V takových situacích byste je měli přestat používat a používat jiné metody léčby.

Hořčičná omítka: způsoby použití, působení, indikace a kontraindikace

Hořčičná omítka byla velmi populární mezi sovětskými zdravotníky. Moderní odborníci s nimi zacházejí se značným skepticismem. Hořčice pilulky dráždí kůži, což způsobuje lokální horečku, a stimulují imunitní systém. Jejich účinnost nebyla potvrzena v klinických studiích, ale mnoho lékařů a pacientů, kteří se spoléhají na své pozitivní zkušenosti, nadále doporučují a používají tento prostředek.

Složení

Hořčičná omítka jsou papírové sáčky s práškovým obsahem. Mohou být celé nebo rozděleny do 4 buněk. Prášek se skládá z rozdrcených semen hořčice, do kterých lze přidávat dort a eukalyptový olej, v závislosti na formě uvolnění. Obaly umístěné v plastových obalech.

Hořčice obsahuje následující látky, které poskytují léčivé vlastnosti léčiva:

 • Glykosidy. V závislosti na druhu může být synagrin (hořčice černá) nebo sinalbin (hořčice bílá). Obě tyto sloučeniny mají silné dráždivé vlastnosti. Ve skutečnosti se jejich činnost podobá otravě pouze s méně výraznými příznaky. I oni mohou být porovnáni s alergeny. Když se uvolní do krevních glykosidů, způsobí sekreci adrenalinu, celé tělo se dostane do stavu "bdělosti". To zvyšuje aktivitu fagocytů - buněk, které jsou zodpovědné za trávení infekčních agens.
 • Mastný olej Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které mají příznivý vliv na kůži, stejně jako fytosteroly, které mají baktericidní účinek.
 • Mirozin. Je to enzym, který štěpí glykosidy, čímž reguluje jejich množství v rostlině. Překládá je do aktivního stavu, ve kterém pronikají kůží. Existuje nepotvrzená informace, že může jednat jako antiseptikum.
 • Vitamíny a minerály. Rostlina obsahuje velké množství draslíku, hořčíku a fosforu. Také se nachází v semenech vitamínu PP. Při aplikaci na kůži se lehce vstřebávají, aniž by měly na tělo podstatný vliv.

Asi 10% složení semen zůstává nezjištěno.

Pozor! Hořčičný prášek by měl být používán pouze lokálně a dle požadavků! Požití nebo vdechnutí může způsobit vážnou otravu.

Indikace pro použití

Hořčičnou omítku lze použít v následujících případech:

lidský dýchací systém

Infekce horních a dolních dýchacích cest. Patří mezi ně bronchitida, sinusitida, bolest v krku, faryngitida, pneumonie. Hořčice pilulky jsou dobré pro suchý kašel (pro sputum, měly by být umístěny pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře).

 • Bolest svalů a kloubů způsobená protahováním, kontúzí, osteochondrózou apod.
 • Kardialgie (bolest v oblasti srdce).
 • Lumboischialgia. Jedná se o onemocnění spojené s bolestí zad a nohou, pocity chladu nebo tepla.
 • Způsob použití

  Hořčičná omítka se setřásá, aby se prášek rovnoměrně rozložil uvnitř sáčku. Před použitím je důležité zkontrolovat neporušenost obalu, jinak může dojít k popálení. Balení je ponořeno na několik sekund do vody zahřáté na 37 ° C. Poté se kapaliny nechají odtékat a jsou umístěny na čisté a suché pokožce pacienta.

  Je žádoucí zabalit polyethylen a ohřívací materiál shora, dokonce i vlněný šátek. Pro děti by měl být postup pro dospělé pacienty několik minut - do 20 let. Je nutné, aby byla hořčičná omítka pevně přitlačena k pokožce. K oslabení napětí je zapotřebí pouze tehdy, když se objeví silný pocit pálení nebo svědění. Udržování hořčičné omítky delší než stanovený interval může být zdraví škodlivé.

  Pozor! Pouze správné použití hořčičných omítek a jejich ustavení podle pokynů zbaví pacienty možných nežádoucích následků.

  Po zákroku byste se měli vyvarovat fyzického nebo psychického stresu, podchlazení. Je lepší jít do postele nebo dělat nějaké tiché aktivity.

  Překryvné zóny

  Nejčastěji jsou na hřbetě a hrudníku umístěny omítky z hořčice. Indikace jsou zánět dolních dýchacích cest. Na zadní straně jsou umístěny pod lopatkami do bederní oblasti, aniž by to ovlivnilo oblast páteře. Vepředu jsou umístěny na hrudní kosti a žebrech. Takové opatření se nejčastěji provádí při bronchitidě. Stojí za zmínku, že je nepravděpodobné, že by se s pomocí hořčičné omítky zahřály dýchací cesty, jejich činnost se nerozšíří tak hluboko. Pro tyto účely je vhodnější inhalace.

  Při studené, hořčice omítky mohou být použity jako měřítko rušivé terapie. K tomu se postavili na nohy. Pro případné nachlazení doporučujeme, abyste na lýtko nebo nohu nasadili hořčicovou omítku.

  Je to důležité! Je lepší nedávat na obličej hořčičnou omítku, protože hrozí nebezpečí popálení, pro tento účel je lepší použít pepřovou omítku.

  Když radiculitis dát je do dolní části zad. Odborníci doporučují pre-dip je v roztoku medu s furatsilinom. Tím se zvýší oteplení a sníží se projev zánětu.

  Při osteochondróze se místo léze umístí hořčičná omítka a snaží se je umístit na svaly. V případě cervikálního onemocnění jsou umístěny na límcové oblasti. V tomto případě, hořčičná omítka nepomáhají zbavit se osteochondrózy. Jedná se o dočasné opatření, které snižuje závažnost symptomů.

  V tradiční medicíně naleznete doporučení pro léčbu hořčičnými omítkami bolesti hlavy, hypertenze, nespavosti. Takové opatření není oficiální a není v pokynech zohledněno. Za tímto účelem se na nohy nebo na zadní část hlavy umístí hořčičná omítka. V druhém případě musí být vytlačeny méně: je nutné, aby se tekutina zvlhčila vlasy a účinné látky se dostanou do pokožky hlavy.

  Video: proč a jak dát hořčicovou omítku?

  Mechanismus působení

  Při kontaktu glykosidu s kůží dochází k reakci podráždění. Tělo reaguje na složky hořčice jako cizí činidlo. V důsledku toho se cévy expandují v místě aplikace, tam migrují buňky imunitního systému. Vzniká zarudnutí, pálení a svědění.

  Hormon adrenalin je vylučován do krve. Stimuluje všechny systémy těla, včetně imunitního systému. V důsledku toho jsou aktivovány speciální buňky - fagocyty. Jsou zodpovědné za trávení cizích prvků. S infekcí pomáhá bojovat s jeho zdroji. Když bolesti svalů posílí místní krevní oběh pomáhá rychlé odstranění škodlivých toxinů, zejména kyseliny mléčné.

  Distrakční léčba hypertenze a bolestí hlavy je spojena s myšlenkou, že se zvýšením intenzity krevního oběhu na jednom místě klesá v jiném místě. To znamená, že uložení hořčičné omítky na nohu by mělo způsobit odtok krve z hlavy, což povede k odstranění symptomů. Musím říci, že tato teorie nenachází žádný důkaz v teoretické medicíně.

  Kontraindikace

  Hořčičná omítka má širokou škálu kontraindikací. Mohou být relativní nebo absolutní. Nelze je použít v následujících případech:

  • Poškození kůže. Patří mezi ně, stejně jako přímé porušení integrity (rány, škrábance) a podráždění v důsledku dermatitidy, alergií, popálenin atd.
  • Tělesná teplota nad 37 ° C. V tomto případě není nutné v žádném případě provádět ohřev dodatečně, což jednak nezajistí požadovaný výsledek a jednak způsobí nadměrné namáhání těla.
  • Hnisavý zánětlivý proces. Zvýšení teploty může aktivovat obranyschopnost těla. To znamená, že se zintenzívní tvorba hnisu a dalších symptomů.
  • Intolerance na složky léčiva. Pokud by použití hořčičné omítky mělo za následek dodržování bezpečnostních opatření pro alergie, tvorbu puchýřů, zarudnutí, silné podráždění nebo svědění, je lepší zvolit jiné léky k léčbě.

  Jiné kontraindikace nejsou jednoznačné a kategorické, pokud jsou k dispozici, musí být po konzultaci s lékařem a po projednání léčebného režimu použita hořčičná sádra:

  1. Těhotenství V zajímavé pozici je zahřívání nežádoucí, protože může vyvolat zvýšení tonusu dělohy a způsobit potrat. Relativně bezpečně lze říci jejich uložení na ramenou a krku.
  2. Kojení. Na hrudník se nedoporučuje dávat hořčičnou omítku, metoda nemá žádné jiné kontraindikace.
  3. Onkologické onemocnění. Zahřívání je kontraindikováno pro ty, kteří mají nádory a ty, kteří se jich již zbavili. Předpokládá se, že růst teploty může vyvolat růst nádoru. Pokud však jeho lokalizace nesouvisí s místem zahřívání, může lékař postup povolit.
  4. Dětský věk. Výrobce nestanoví žádná omezení věku, je však lepší je nepoužívat pro osoby mladší 2 let. Vzhledem k tomu, že malé dítě nedokáže jasně sdělit své pocity, existuje riziko popálenin, které si dospělá osoba nebude vždy okamžitě všimnout.
  5. Předispozice k alergiím. Před použitím hořčičných omítek musíte zkontrolovat, jak vaše tělo reaguje na tento typ léčby. Esenciální oleje z hořčice jsou poměrně silné alergeny. K tomu je třeba použít slabý roztok hořčičného prášku na 1 m2 citlivé kůže (například vnitřní povrch ohybu lokte). Mírné svědění a brnění jsou normou, s výskytem puchýřů, je nutné místo namazat fenicolem nebo jinou antialergickou mastí.
  6. Tenká citlivá kůže. V tomto případě musíte také zkontrolovat reakci na hořčici. Je lepší nedávat obklady přímo na kůži, ale použít vrstvu ve formě ubrousku nebo gázy.

  Vedlejší účinky

  Po užití hořčičných omítek jsou možné následující nepříjemné následky:

   Popáleniny Glykosidy mohou způsobit chemické poškození kůže. Při silném pálení a bolesti by mělo být jejich užívání okamžitě ukončeno.

  hořčičná omítka hořet

  Alergie. Kromě místního podráždění se může objevit kopřivka, zarudnutí nad překrytím hořčičné omítky. Někdy esenciální oleje způsobují alergie při vdechování. Následně se objeví kašel, slzení, rýma.

 • Aktivace zánětlivého procesu. Stimulující imunitní systém, hořčičná omítka způsobují výrazné příznaky zánětu. Stav pacienta se v tomto případě může zhoršit, což není vždy žádoucí.
 • Recenze pacientů

  Z hlediska účinnosti pro nachlazení a bolesti svalů jsou vysoce hodnocené hořčičné omítky. Pacienti zaznamenávají následující výhody:

  1. Nízká cena a dostupnost (hořčičná omítka jsou k dispozici téměř v každé lékárně).
  2. Výrazné zlepšení pohody a kratší doba nemoci.
  3. Hořčičná omítka - přírodní prostředek, který nemá nepříznivý vliv na tělo.
  4. Po zahřátí se tímto způsobem zlepšuje spánek.

  Z minusů se vypouští:

  • Při zanedbávání bezpečnostních pravidel a záměru „snášet“ těžkou bolest, někteří zákazníci dostali popáleniny až do druhého stupně.
  • Problémy při používání. Nasazení hořčičných omítek na sebe je poměrně obtížné, někdo potřebuje pomoc.
  • Hořčičná omítka nemají rádi děti. V každém případě lze tento postup jen stěží nazvat příjemným, takže není snadné přesvědčit dítě, aby ho vedlo.
  • Existuje manželství. Špatné balení může způsobit, že hořčice „pronikne“ póry v balení. To může způsobit popáleniny nebo znemožnit postup.

  Použití hořčičné omítky při dodržení popsané metody je bezpečné. Jejich účinnost je kontroverzní záležitost. Určitě však stojí za to vyzkoušet uložení obalů, aby se vyhodnotil vliv hořčičných omítek.

  Hořčičná omítka

  Ceny v internetových lékárnách:

  Hořčičná omítka je dráždivá. Jeho působení je způsobeno reflexními reakcemi, ke kterým dochází v důsledku podráždění nervových zakončení kůže.

  Forma uvolnění a složení

  Hořčičná omítka je k dispozici v následujících dávkových formách:

  • Deska - list papíru o rozměrech 12,5 × 8 cm, pokrytý vrstvou žlutého hořčičného prášku s charakteristickou vůní. Tmavé inkluze jsou také povoleny. Na 1 destičku se nanese 1,1 g prášku, který se fixuje kontaktním gelovým mazivem pro ultrazvuková zařízení. Hořčičné omítky jsou baleny do plastových nebo polypropylenových sáčků po 2, 5, 10, 15 nebo 20 kusech, nebo jednoduše zabaleny na štítku a umístěny do sáčku;
  • Balení hořčičných omítek - žlutý hořčičný prášek s tmavými vměstky bez hrudek as charakteristickým zápachem, umístěný v balení vodotěsného, ​​teplem zatavitelného papíru, porézní na jedné straně nebo na obou stranách. Velikost balení je 13,2 × 9,5 cm (± 0,5 cm). V pytlích, které jsou porézní pouze na jedné straně, se druhá strana skládá z kompozitního materiálu na papíře. Vak je sešit do 4 buněk o rozměrech 5,7 × 3,7 cm, obsah hořčičného prášku v jedné hořčici je 3,3 ± 0,4 g. Balení hořčice je baleno po 10, 15 nebo 20 kusech v označených plastových sáčcích, hermeticky uzavřených tepelné utěsnění;
  • Balení s hořčicovou omítkou je univerzální - šedavě žlutá hořčičná směs s tmavými vměstky a specifickou vůní charakteristickou pro hořčičný olej. Složení 100 g tohoto prášku obsahuje 24 g hořčičného prášku nejvyšší a první jakosti, stejně jako 76 g směsi drcených semen hořčice a hořčičného koláče. V jednom papírovém sáčku, rozděleném švy do 4 buněk, obsahuje 3 g prášku. Univerzální horčcové obaly jsou baleny v ochranném sáčku po 2, 5, 10, 15 nebo 20 kusech;
  • Balení hořčičných omítek s eukalyptovým olejem - světle žlutá nebo šedavě žlutá nebo nažloutlá hnědá nebo hnědá hořčičná směs s tmavými inkluzemi a charakteristickým specifickým zápachem. Poměr účinných látek v jednom balení léčiva je následující: 24% - hořčičný prášek první a nejvyšší kvality, 75% - rozdrcená hořčičná semena a semena olejnatých semen, 1% - eukalyptový olej. Každý papírový sáček takové hořčice obsahuje 3 g prášku. Balení hořčice je baleno v ochranných pytlích po 10 nebo 20 kusech.

  Indikace pro použití

  Podle instrukcí se žlutá karta používá při komplexní léčbě těchto onemocnění a stavů, jako jsou:

  • Pneumonie a bronchitida;
  • Akutní respirační infekce;
  • Cardialgia;
  • Neuralgie;
  • Artralgie;
  • Osteochondróza;
  • Lumboischialgia;
  • Myalgie;
  • Podvrtnutí.

  Kontraindikace

  Kontraindikace pro použití hořčičné omítky jsou:

  • Hypertermie;
  • Ekzém;
  • Atopická dermatitida (neurodermatitida);
  • Psoriáza;
  • Pyoderma;
  • Otevřené rány a porušení integrity ošetřené kůže;
  • Přecitlivělost na léčivo.

  Dávkování a podávání

  Lék je určen pro místní použití.

  Pravidelná hořčičná omítka je ponořena do teplé vody (37 ° C) po dobu 15-20 sekund, pak naneste na kůži. Pro zvýšení terapeutického účinku se doporučuje ošetřenou oblast pokrýt plastovým obalem a žlutou trávou přitlačit na tělo obvazem nebo elastickým bandáží. Trvání tohoto postupu u dospělých je 5-20 minut (dokud se neobjeví trvalé zarudnutí), u dětí je to 2 až 10 minut, v závislosti na individuální citlivosti, dráždivém účinku a věku dítěte. Pokud je silný pocit pálení, můžete uvolnit tlak léku po určitou dobu nebo jej odstranit.

  Způsob nanášení omítek z hořčice v obalech je podobný způsobu popsanému výše, jediný rozdíl je v tom, že před procedurou se balíček s hořčicovou omítkou protřepává, aby se prášek z hořčice rovnoměrně rozložil mezi buňky.

  Vedlejší účinky

  Z nežádoucích účinků použití žluté karty lze pozorovat nadměrně silné pálení a alergické reakce.

  Analogy

  Neexistují žádné kompletní strukturní analogy léčiva, ale podle mechanismu účinku (lokální dráždivé látky) jsou analogy hořčice Kafr, Amol, Doktor Tayss Arnica, Kašhorová mast, Levomenthol, Turpentinová mast, Zlatá hvězda tekutý balzám, Gumový balzám, Zdravý balzám, Mentoklar, Kutsen., Racemický mentol, extrakt paprikové papriky, Ungapivan, Viper addermus, Mukofitin.

  Podmínky skladování

  Podle instrukcí musí být hořčičná omítka skladována na suchém tmavém místě při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti léku - 2 roky.

  Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter.

  Hořčičná omítka (Sinapis charta)

  Aktivní složka:

  Obsah

  Farmakologická skupina

  Nosologická klasifikace (ICD-10)

  Složení

  Hořčičná omítka balíček s eukalyptovým olejem

  Popis lékové formy

  Hořčičná omítka je obdélníkový list papíru 8 × 12,5 cm, pokrytý rovnoměrnou vrstvou hořčičně žlutého prášku s tmavými inkluzemi a charakteristickým zápachem.

  Balení sádrové hořčice - žlutý hořčičný prášek s tmavými vměstky, neobsahující hrudky, se specifickou vůní charakteristickou pro hořčičný prášek, umístěné v balení (13,2 × 9,5) ± 0,5) cm, vyrobené z teplem utěsnitelného papíru, neuvolnitelné, porézní ze dvou stran nebo z papíru, teplem utěsnitelný, neumývatelný, porézní na jedné straně a materiálu kombinovaného na papírovém podkladu - na druhé straně, rozdělený švy do čtyř článků, měření (5,7 × 3,7) ± 0,3) cm.

  Hořčičná omítka balení univerzální - hořčičná směs šedavě žlutá, nažloutlá hnědá barva s tmavými inkluzemi, s vůní specifickou pro hořčičný olej.

  Hořčičná sádra s eukalyptovým olejem - hořčičná směs ze světle žluté nebo šedavě žluté až nažloutlé nebo hnědé barvy s tmavšími vměstky s vůní specifickou pro hořčičný olej a eukalyptový olej.

  Farmakologický účinek

  Farmakodynamika

  Dráždivý, jehož působení je způsobeno reflexními reakcemi, ke kterým dochází v důsledku podráždění nervových zakončení kůže.

  Indikace drogy Gorichnik

  Při léčbě následujících onemocnění a stavů:

  akutní respirační infekce;

  myalgie, neuralgie, lumboischialgie, artralgie, podvrtnutí, osteochondróza;

  Kontraindikace

  porušení integrity kůže;

  pyodermie, atopická dermatitida (běžná neurodermatitida), ekzém, lupénka;

  Vedlejší účinky

  Alergické reakce, nadměrné hoření.

  Dávkování a podávání

  Hořčičná omítka je ponořena do vody zahřáté na 37 ° C po dobu 15–20 s, pak aplikována na kůži. Pro zvýšení efektu je hořčičná omítka uzavřena PE fólií a pevně přitlačena k tělu elastickým obvazem nebo jiným obvazem. Doba zákroku je 5–20 minut (dokud se neobjeví trvalé zarudnutí), u dětí, 2, 3, 5 nebo 10 minut, v závislosti na věku dítěte, dráždivém účinku a individuální citlivosti pacienta. Pokud pociťujete silný pocit pálení, je nutné uvolnit rukojeť hořčice na těle po určitou dobu nebo ji odstranit.

  Před použitím se pytel s hořčicovou omítkou protřepe v horizontální poloze, aby se prášek rovnoměrně rozptýlil na buňky, ponořený do vody zahřáté na 37 ° C po dobu 15–20 s, poté nanesený na kůži porézní stranou. Pro zvýšení efektu je žlutý kartónový obal uzavřen PE fólií a pevně přitlačen k tělu pružným obvazem nebo jiným obvazem. Doba postupu - od 5 do 20 minut (až do vzniku perzistentní červené); u dětí - 2, 3, 5 nebo 10 min, v závislosti na věku dítěte, dráždivém účinku a individuální citlivosti pacienta. Pokud pociťujete silný pocit pálení, je nutné po určitou dobu uvolnit tlak hořčičné omítky na tělo nebo ji odstranit.

  Hořčičná omítka balení univerzální snížena, bez změny horizontální polohy, ve vodě zahřáté na teplotu 37 ° C po dobu 15-20 s, pak aplikován na kůži. Pro zvýšení efektu je hořčičná omítka uzavřena PE fólií a pevně přitlačena k tělu elastickým obvazem nebo jiným obvazem. Doba zákroku je 5–20 minut (dokud se neobjeví trvalé zarudnutí), u dětí, 2, 3, 5 nebo 10 minut, v závislosti na věku dítěte, dráždivém účinku a individuální citlivosti pacienta. Pokud pociťujete silný pocit pálení, je nutné na chvíli uvolnit rukojeť hořčice proti tělu nebo ji odstranit omytím vodou v oblasti kůže, na kterou byla aplikována.

  Hořčičná omítka balíček s eukalyptovým olejem

  Před použitím se vak s hořčicovou omítkou (4 buňky) protřepe, aby se prášek rovnoměrně rozptýlil ve všech buňkách sáčku. Vak po dobu 15–20 s vložte do teplé vody, poté naneste porézní stranu papíru na kůži. Zakryjte suchou hustou tkaninou, pevně přitlačenou k tělu a nechte 2, 3, 5 nebo 10 minut (až do vzniku přetrvávajícího zarudnutí) v závislosti na věku pacienta a citlivosti kůže. Pokud pociťujete silný pocit pálení, je nutné uvolnit rukojeť hořčice na těle po určitou dobu nebo ji odstranit.

  Formulář vydání

  Prášek pro vnější použití, 1,1 g. Nanáší se na papírový talíř o rozměrech 8 × 12,5 cm, 2, 5, 10, 15 nebo 20 hořčičných omítek v PE sáčku (nebo polypropylenu) nebo zabalený štítkem a vložený do fóliového sáčku.

  Prášek pro vnější použití. Hmotnost prášku v jednom balíčku s hořčičnou omítkou je (3,3 ± 0,4) g (od 2,9 do 3,7). 10, 15, 20 hořčičných sádrových obalů v předem označeném PE sáčku, utěsněném teplem. 10, 15, 20 hořčičných omítek v PE sáčku, těsně uzavřených, zabalených v předem označené krabičce.

  Prášek pro vnější použití. V balení papíru, rozdělené švy do 4 buněk, 3 g. 2, 5, 10, 15 nebo 20 hořčičných sádrových obalů univerzálních v ochranném sáčku.

  Hořčičná omítka balíček s eukalyptovým olejem

  Prášek pro vnější použití. V sáčku z papíru, rozděleným švy do 4 buněk, 3 g. 10 nebo 20 balení hořčičného sádrovce s eukalyptovým olejem v ochranném sáčku.

  Výrobce

  PKF "RUDAZ". 346782, Rusko, Rostov region, Azov st. Družstvo, 10.

  Tel / Fax: (86342) 44-705; 51-598; 51-599

  Hořčičná omítka balíček s eukalyptovým olejem

  LLC "Farmika". 194044, St. Petersburg, ul. Litina, 14.

  Tel./Fax: 541-84-05, 542-36-22.

  Obchodní podmínky lékárny

  Skladovací podmínky léku Gurchichnik

  Uchovávejte mimo dosah dětí.

  Skladovatelnost Gorchichnik

  deska 8x12,5 cm 8x12,5 - 1,5 roku.

  prášek pro vnější použití - 2 roky.

  Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

  Hořčičná omítka

  Ceny v internetových lékárnách:

  Hořčičná omítka je terapeutická látka s lokálním analgetickým a dráždivým účinkem, používaná při léčbě bronchopulmonálních onemocnění u dospělých a dětí.

  Farmakologický účinek Gorchichnikov

  Místní dráždivý účinek Gorechichniki je způsoben reflexními reakcemi, které se vyskytují jako reakce na podráždění nervových zakončení kůže.

  Mechanismus účinku terapeutického činidla je způsoben tím, že pod vlivem enzymu myrozin, když je zvlhčen teplou vodou, je glykosid, modrozelený, hydrolyzován, což vede k tvorbě allyl-oleje (allylisothiokyanátu), který má místní dráždivý účinek.

  Formulář vydání

  Hořčičná omítka se vyrábí v různých formách, z nichž nejběžnější jsou:

  • Obaly o velikosti 11 x 10 cm s rovnoměrnou náplní hořčičnou směsí, rozděleny do 4 stejných částí;
  • Tlustý papír potažený vrstvou sušeného prášku z hořčičného semene.

  Indikace pro použití Gorchichnikov

  Hořčice se doporučuje používat při léčbě:

  • Bronchitida;
  • ARVI;
  • Myalgie;
  • Pneumonie;
  • Lumboischialgia;
  • Neuralgie;
  • Podvrtnutí;
  • Artralgie;
  • Cardialgia;
  • Osteochondróza;
  • Poranění měkkých tkání.

  Indikace pro použití hořčičných omítek pro děti a dospělé se neliší.

  Kontraindikace

  Podle návodu je hořčičná omítka kontraindikována, když:

  • Porušení integrity kůže;
  • Psoriáza;
  • Přecitlivělost;
  • Atopická dermatitida;
  • Pyoderma;
  • Ekzém;
  • Difuzní neurodermatitida;
  • Nemoci probíhají s febrilní teplotou.

  Hořčičná omítka je povolena pro děti od šesti let.

  Metoda nanášení hořčičné omítky

  Lék se aplikuje externě, pro který by měl být Yellowberry ponořen do teplé vody (při teplotě do 37 ° C) po dobu 15-20 sekund a pak aplikován na kůži.

  Terapeutický účinek zvyšuje polyethylenový film, který je pokryt žlutou kartou. Rovněž může být pevně fixován na těle elastickým obvazem nebo jiným obvazem.

  Doba zákroku při aplikaci hořčičných omítek při kašli nebo při jiných indikacích se pohybuje od 5 do 20 minut, což je dáno výskytem přetrvávajícího zarudnutí.

  Děti hořčice na kratší dobu (ne více než 10 minut). Je určován věkem dítěte, který je dráždivý a individuální citlivost k nápravě.

  Se silným pocitem pálení byste měli chvíli uvolnit svorku hořčice k tělu nebo ji odstranit.

  Použití v průběhu březosti a laktace

  Někteří lékaři povolují použití hořčičných omítek v těhotenství, pokud je uvedeno. Je však třeba mít na paměti, že jejich použití může vést ke zvýšení tlaku, což může způsobit zúžení děložních krevních cév a omezení přísunu kyslíku do plodu.

  Také použití hořčičné omítky při kašlání nebo při jiných indikacích v některých případech zvyšuje aktivitu dělohy, což zvyšuje riziko potratu.

  Období kojení není kontraindikací pro použití terapeutického činidla.

  Nežádoucí účinky Gorchichnikov

  Při použití hořčičné omítky obvykle nejsou pozorovány vedlejší účinky.

  V souvislosti s přecitlivělostí, ale i dlouhodobým nebo častým užíváním léčiva se může objevit nadměrný pocit pálení a alergické kožní reakce.

  Podmínky skladování

  Hořčičná omítka patří k řadě externě lokálně dráždivých volně prodejných léků s trvanlivostí 3 až 5 let.