Prevence a léčba SARS, influenza Grippferon (návod k použití) t

Grippferon je lék, který má imunomodulační, stejně jako antivirový účinek, navíc má protizánětlivý účinek. Prohlédnu si návod k použití tohoto léku.

• Jaké je složení a forma uvolnění Grippferonu?

Nástroj Grippferon se vyrábí ve formě nosních kapek, vyrábí se v plastových lahvích a na nádobu se připevňuje kapátko. Mezi aktivní složky lze uvést rekombinantní interferon alfa-2b člověka, který není nižší než 10 000 IU / ml.

Pomocné látky tohoto činidla jsou následující: dihydrát edetátu disodného, ​​makrogol 4000, chlorid sodný, povidon 8000, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, ​​dále dihydrogenfosforečnan draselný a také čištěná voda.

Kromě kapek farmaceutický průmysl vyrábí sprej s nosní dávkou, přičemž jedna dávka odpovídá 500 IU. Tato dávková forma je v plastových lahvích s vhodným dávkovacím zařízením. Lék je umístěn v krabičce.

Účinná látka spreje je stejná jako u nosních kapek. Pomocné sloučeniny: přidaný dihydrát edetátu disodného, ​​dihydrogenfosforečnan draselný, chlorid sodný a hydrofosfát dodekahydrátu, kromě toho jsou přítomny povidon 8000, čištěná voda a makrogol 4000. t

Sprej a nosní kapky by měly být čištěny na chladném místě, kde se teplota pohybuje od dvou stupňů do osmi. Je nemožné, aby děti tento nástroj používaly, proto by měl být umístěn na úkrytu. Doba použitelnosti je dva roky od data uvolnění léčiva.

Po přímém otevření obalu by měl být Grippferon použit do jednoho měsíce. Tento lék je možné zakoupit volně v OTC oddělení. Pokud je porušena integrita lékovky, nebo se v roztoku objeví sraženina, nedoporučuje se ji používat.

• Jaký je účinek přípravku Grippferon?

Grippferon je rekombinantní vysoce purifikovaný protein, který má antivirový účinek na tělo, účinná složka léčiva interaguje s virem a zabraňuje jeho reprodukci.

Má imunomodulační účinek, aktivuje fagocytózu, navíc stimuluje tvorbu protilátek i lymfokinů.

• Jaké jsou indikace pro použití přípravku Grippferon?

Lék Grippferon se používá pro chřipku a ARVI jak pro profylaxi, tak pro terapeutické účely, po předchozí konzultaci s lékařem.

• Jaké jsou kontraindikace přípravku Grippferon?

Léčivo Grippferon návod k použití neumožňuje použití individuální intolerance na složky Grippferonu, navíc je léčivo kontraindikováno u některých alergických onemocnění vyskytujících se v těžké formě.

• Jaké jsou vedlejší účinky přípravku Grippferon?

Mezi kontraindikace tohoto léku lze zaznamenat vývoj alergických reakcí, jako je např. Pálení a suchost nosní sliznice, jejichž závažnost se doporučuje neprodleně konzultovat s odborníkem.

• Jaké je použití a dávkování přípravku Grippferon?

Nástroj se používá intranasálně. Při prvním příznaku se lék doporučuje po dobu pěti dnů takto:

• Děti do jednoho roku by měly dostat kapku léku přímo do každého nosního průchodu, až pětkrát během dne, přičemž denní dávka by neměla překročit 5 000 IU;
• Od jednoho do tří let se také podávají dvě kapky v každé nosní pasáži až čtyřikrát denně;
• Ve věku od tří do 14 let se lék užívá ve dvou kapkách až pětkrát denně;
• Od patnácti let a více předepsat lék, tři kapky v každém nosním průchodu, až šestkrát během dne. V tomto případě by denní dávka neměla být vyšší než 18 000 ME.

S preventivním účelem se léčivo používá jednou nebo dvakrát denně v tzv. Jednorázovém dávkování, když je v kontaktu s pacientem, navíc během hypotermie, se sezónním zvýšením morbidity.

Po každém odkapávání kapek Grippferonu se doporučuje několik minut masírovat křídla nosu konečky prstů tak, aby byl lék rovnoměrně rozdělen do nosní dutiny.

Před nanesením spreje se doporučuje nejprve odstranit ochranný kryt z nádobky s lékem, poté se rozprašovací zařízení jemně vloží do nosního průchodu a stiskne dávkovací mechanismus, přičemž jedna dávka odpovídá jednomu lisu.

Před prvním použitím spreje je třeba nejdříve stisknout mechanismus, který několikrát disperguje lék, dokud se neobjeví tzv. Sprejový mrak. Během těhotenství, stejně jako během laktace, může být lék použit, ale doporučuje se nejprve konzultovat s lékařem.

Případy předávkování drogami Grippferon není v současné době registrován.

Lék Grippferon neovlivňuje schopnost řídit vozidla, protože neobsahuje žádné sedativní složky.

• Jaké jsou analogy Grippferonu?

Přípravky interferonu alfa-2b a Reaferon-LIPINT patří k analogům.

Mluvili jsme o tom, co a jak je prevence a léčba akutních respiračních virových infekcí, chřipky - Grippferonu. Před použitím spreje nebo kapek přípravku Grippferon se doporučuje poradit se s lékařem. Je-li na tento lék silná alergie, je nutné se poradit s kvalifikovaným lékařem.

Grippferon

Instrukce Grippferon

Léčivo má imunomodulační, antivirové a protizánětlivé účinky. Navrženo pro aplikaci intrazalnogo. Poskytuje široký rozsah akcí proti viru chřipky a parainfluenza. To není návyková na drogu, tam byl žádný projev kmenů, které jsou rezistentní na lék. Použití tohoto nástroje při léčbě respiračních onemocnění zaznamenalo snížení doby trvání onemocnění o několik procent a snížení rizika různých komplikací. Farmakokinetika nebyla plně studována.

Indikace Grippferonu

Léčivo je účinné při léčbě respiračních virových infekcí akutních forem a chřipky a lék se používá k profylaktické léčbě v případě epidemií respiračních virových infekcí akutních forem a chřipky. Zvláště příznivé výsledky ukázaly, že lék při prvních příznacích chřipky a nachlazení. Má pozitivní výsledky v léčbě influenzy ptáků a prasat. S pomocí léků zmírňují nachlazení, jako je kašel a rýma, bolest hlavy, bolest ucha a bolest v krku.

Grippferon kapky

Lék ve formě kapek je předepsán pro intrasalinové použití. Po odkapávání nosních průchodů je nutné jemně a jemně masírovat křídla nosu, pro lepší distribuci léčiva na sliznici. Trvání léčby kapkami a dávkami předepisuje lékař každému pacientovi individuálně v závislosti na závažnosti onemocnění a stavu pacienta.

Dospělí jsou předepsány tři kapky asi 6krát denně, léčebný cyklus Grippferonu je 5 dnů. Pro profylaxi po kontaktu zdravého člověka s pacientem nebo v případě podchlazení jsou předepsány tři kapky dvakrát denně po dobu jednoho dne. Pro profylaxi během epidemií je standardní dávka pro dospělé podávána jednou denně po dobu dvou dnů. Nos by měl být pohřben jen ráno, než půjde ven. V případě potřeby se opakuje průběh léčby.

Grippferonový sprej

Lék ve formě spreje se podává intranasálně. Pro správné dávkování musíte nejprve několikrát stlačit stříkací mechanismus a vyčistit nosní průchody. Před použitím léku je nutné opatrně a jemně vložit nebulizátor do nosního průchodu a zatlačit nebulizátor až na doraz. Trvání užívání přípravku Grippferon stanoví lékař v závislosti na závažnosti onemocnění a stavu pacienta. Dospělí jmenují tři kapky léku asi pětkrát denně. Ošetření se provádí po dobu 5 dnů. Pro profylaktickou léčbu nebo hypotermii léky předepsané tři kapky dvakrát denně po dobu jednoho dne. V období sezónních epidemií se léky předepisují ve třech kapkách jednou za 1-2 dny. Pokud je nutná opakovaná léčba, léčba se opakuje stejným způsobem.

Grippferon svíčky

Droga ve formě svíček předepsaných novorozencům a dětem starším než jeden rok. Děti se rodí se svíčkami podávanými dvakrát denně v intervalu 12 hodin. Léčba se provádí nejvýše pět dní. Děti od jednoho roku jmenují denně tři svíčky v intervalu 8 hodin. Přesná dávka léku by měla být vypočtena v závislosti na lékaři na výšce a hmotnosti dítěte.

Grippferon pro děti

Lék ve formě kapek pro děti starší než jeden rok a do tří let předepsal dvě kapky asi 4 krát denně. Děti ve věku 3-14 let předepisovaly léky v dávce dvě kapky asi 5krát denně.

Grippferon ve formě spreje pro děti starší než jeden rok a do tří let předepisuje dvě kapky asi 4 krát denně. Děti do jednoho roku předepsaly jednu kapku asi pětkrát denně. Děti ve věku 3-14 let jmenují dvě kapky asi pětkrát denně.

Grippferon pro novorozence

Droga je moderní lék, který je naprosto bezpečný pro použití těhotnými ženami a kojenci. Lék se uvolňuje ve formě nosních kapek, které jsou určeny k boji proti virovým a katarálním infekcím, jako je například chřipka, ARVI, které vstupují do těla dýchacím traktem s vdechovaným vzduchem. Tento nástroj je při použití velmi účinný a začíná působit ihned po první injekci, blokuje pohyb patogenních mikrobů a neumožňuje jim proniknout dále do těla.

Grippferon má pozitivní účinek a zabraňuje vzniku komplikací pneumonie, sinusitidy a bronchitidy. Užívání léku na dva dny snižuje škodlivé a infekční infekce.

V případě infekce je nutné nosit po dobu pěti dnů. U novorozenců je pětkrát denně instalována jedna kapka nosu, starší děti dostanou jednorázovou dávku až dvě kapky a instilují až čtyřikrát denně.

Vedlejší účinky

Během užívání léčiva nebyly pozorovány závažné vedlejší účinky s výjimkou toho, že ve vzácných případech došlo k alergickým reakcím.

Grippferon, kontraindikace

Je kontraindikováno užívat léčivo, pokud má pacient přecitlivělost na některou z jeho složek, stejně jako pokud má pacient závažné alergické reakce nebo nemoci.

Grippferon, interakce s jinými léky

Lék není předepisován při současném použití intranazálních léků, které mají vazokonstrikční účinek.

Grippferon, předávkování

Dosud byly hlášeny údaje o předávkování lékem.

Grippferonové analogy

Analogy příprava Grippferon jsou léky, podobné ní ve struktuře, jako je interferon alfa 2b lidského rekombinantního a Reaferon Lipint a drog podobné jejich farmakologické skupiny, jako jsou skupiny Avonex, Betaferon Genfakson, Ingaron, Inferon, Layfferon, Loktoferon, Pegasys, Ronbetal, SinnoVex, Extavia.

Cena Grippferonu

Náklady na Grippferon závisí na způsobu přijetí, zemi výrobce a regionu, ve kterém se prodává, ale skutečná cena léku musí být upřesněna v regionálních lékárnách. Přibližná cena drogy začíná od 239 rublů.

Recenze Grippferonu

Vzhledem k tomu, že se dítě narodilo na začátku zimy, kdy se rozšířily různé bolestivé infekce, a přestože jsme se s ním nesnažili jít ven, jeho malý nos byl rýma. Lékař, který nás pozoruje, předepíše kapky Grippferonu ai když instilační procedura nebyla příliš příjemná, o tři dny později prošla rýma. Lékař také navrhl použití léku pro profylaxi, když opouští dům na ulici, není v pořádku sedět doma v zimě, dítě potřebuje jen čerstvý vzduch. Pokaždé, když jsme to udělali, pohřbil jsem nos a sebe a sebe, takže příští polovina zimy a začátek jara nás všechny infekční nemoci obcházely a já jsem neublížil tolik jako ten kluk. Tak jsem se přesvědčil, že lék účinně působí nejen na tělo dítěte, ale i na dospělého.

Grippferon® (Grippferon®)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrazy

Složení

Popis lékové formy

Průhledný, bezbarvý nebo světle žlutý roztok.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Lék Grippferon®, dávkovaný nosní sprej, má antivirové, imunomodulační a protizánětlivé účinky.

Biologická aktivita léčiva je způsobena účinnou látkou - lidským rekombinantem interferon alfa-2b.

Antivirový účinek interferonu alfa-2b je vytvořit ochranné mechanismy v buňkách bez virů, které zabraňují pronikání viru do nich a sestavení virionů. Interferon alfa-2b indukuje syntézu klíčového antivirového enzymu 2 ', 5'-oligoadenylát syntetázy, což vede k inhibici translace (biosyntéza) virového proteinu a indukci apoptózy (smrti) buněk infikovaných organismem. Infikované mrtvé buňky se odstraní pomocí EK-buněk aktivovaných interferonem.

Imunomodulační účinek interferonu alfa-2b spočívá v aktivaci makrofágů, cytotoxických T lymfocytů, NK buněk (buněk přirozených zabíječů), zvýšené fagocytóze a expresi antigenů hlavního histokompatibilního komplexu, stimulující proliferaci a diferenciaci buněk kostní dřeně, což výrazně zvyšuje účinnost antivirové ochrany. Při intranasálním podání zvyšuje interferon alfa-2b expresi aquaporinu-5 (AQP-5), interferonu-stimulovaného genu-15 (ISG-15), histokompatibilních antigenů (HLA-DR) na slizničních epiteliálních buňkách a lymfoidních buňkách.

Protizánětlivý účinek je zprostředkován reakcemi imunitního systému, zvýšeným pod vlivem interferonu alfa-2b.

Intranasální podání interferonu nezpůsobuje formy virů, které jsou rezistentní na jeho antivirový účinek.

Farmakokinetika

Při intranasálním podání je koncentrace účinné látky v krvi výrazně pod detekčním limitem (limit interferonu alfa-2b je 1–2 IU / ml) a nemá klinický význam.

Indikace léku Grippferon®

Prevence a léčba chřipky a akutních respiračních virových infekcí u dětí a dospělých.

Kontraindikace

individuální intolerance na interferonové přípravky a složky tvořící přípravek;

závažných forem alergických onemocnění.

Použití v průběhu březosti a laktace

Grippferon ® je schválen pro použití po celou dobu těhotenství. Během kojení nejsou žádná omezení.

Vedlejší účinky

Interakce

Použití intranazálních vazokonstrikčních léčiv ve spojení s léčivem Grippferon® se nedoporučuje, protože To přispívá k dodatečnému sušení nosní sliznice.

Dávkování a podávání

Při prvních příznacích onemocnění se Grippferon ® používá po dobu 5 dnů:

- od narození do 1 roku - 1 dávka (500 ME) v každém nosním průchodu 5krát denně (jednorázová dávka - 1000 ME, denní dávka - 5000 ME);

- od 1 do 3 let - 2 dávky v každé nosní pasáži 3-4krát denně (jedna dávka - 2000 ME, denní dávka - 6000-8000 ME);

- od 3 do 14 let - 2 dávky v každé nosní pasáži 4–5x denně (jednorázová dávka - 2000 ME, denní dávka - 8000–10000 ME);

- od 15 let a na dospělé - 3 dávky v každém nosním průchodu 5–6krát denně (jednorázová dávka - 3000 ME, denní dávka - 15000–18000 ME).

Aby se zabránilo SARS a chřipce:

- po kontaktu s pacientem a / nebo během hypotermie se léčivo injikuje v jedné dávce 2 krát denně;

- se sezónním zvýšením výskytu drogy se injikuje do věkové dávky jednou ráno s intervalem 24-48 hodin;

- v případě potřeby se opakují preventivní kurzy.

Pro podání léku odstraňte ochranný kryt, vložte rozprašovací zařízení do nosního průchodu a silně zatlačte stříkací mechanismus (1 dávka - 1 cvaknutí). Před prvním použitím byste měli stříkací mechanismus několikrát stisknout, dokud se neobjeví sprejový mrak.

Předávkování

Údaje o předávkování lékem nejsou k dispozici.

Zvláštní pokyny

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy. Lék nemá vliv na schopnost řídit vozidla a mechanismy.

Formulář vydání

Nastříkne se nazální dávka, 500 IU / dávka. Na 10 ml v plastovém lahvičce s dávkovacím zařízením (200 dávek). 1 fl. v kartonu.

Výrobce

Výrobce / organizace přijímající pohledávky: Firn M LLC. 108804, Moscow, p. Kokoshkino, obec Kokoshkino, st. Dzerzhinsky, 4.

Tel / Fax: (495) 956-15-43.

Obchodní podmínky lékárny

Podmínky skladování léčiva Grippferon®

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Datum expirace léčiva Grippferon®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Grippferon

Popis k 03.02.2016

 • Latinský název: Grippferon
 • Kód ATX: L03AB05
 • Účinná látka: interferon alfa-2b (interferon alfa-2b)
 • Výrobce: Firn M (Rusko) t

Složení

 • Složení 1 ml kapek Grippferonu obsahuje ne méně než 10 000 IU rekombinantního lidského interferonu alfa-2b. Další látky: chlorid sodný, dihydrát edetátu disodného, ​​dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, ​​povidon 8000, dihydrofosforečnan draselný, voda, makrogol 4000.
 • V 1 ml (což odpovídá 20 dávkám) léčiva obsahuje nosní sprej podávaný nosním Grippferonem alespoň 10 000 IU rekombinantního lidského interferonu alfa-2b. Další látky: chlorid sodný, dihydrát edetátu disodného, ​​dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, ​​povidon 8000, dihydrofosforečnan draselný, voda, makrogol 4000.

Formulář vydání

 • Kapky jsou čirý, světle žlutý roztok. 5 nebo 10 ml roztoku v plastové lahvičce s kapátkem, 1 lahvičku v papírovém obalu.
 • Sprej je čirý, světle žlutý roztok. 10 ml roztoku v plastové lahvičce s dávkovačem, 1 lahvička v papírovém obalu.

Farmakologický účinek

Protizánětlivý, imunomodulační, antivirový účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Farmakodynamika

Grippferon (nosní kapky a sprej) je široce působící činidlo (korona, rino, adenovirus, parainfluenza, chřipka a další). Intranasální cesta podávání zajišťuje dlouhodobý kontakt s sliznicemi nosní dutiny, což má účinek na místě počátečního zavádění a replikace virových částic dýchacích cest. Aktivita jedné lahvičky léku je srovnatelná s aktivitou sto ampulí lidského leukocytového interferonu.

Závislost a rezistence na Grippferon se obvykle nevyvíjí. Lék nevyžaduje pomocnou symptomatickou léčbu (Panadol, Aspirin, vasokonstrikční kapky proti nazální kongesci, sulfonamidy). Pečlivě zvolená kompozice má účinky sušení a absorpce, které zvyšují terapeutický účinek účinné složky.

Od samého počátku užívání léků jsou hlavní symptomy nemoci stanoveny (horečka, rýma, hyperrytmie hltanu, bolest hlavy). Použití přípravku Grippferon při prvních známkách onemocnění vede k jeho přerušení. Průměrná doba trvání onemocnění se snižuje o 35-45%.

Také užívání léku několikrát snižuje pravděpodobnost komplikací: sinusitida, bronchitida, pneumonie. Použití přípravku Grippferon pro účely individuální urgentní prevence zaručuje ochranu proti infekci až o 96%.

Farmakokinetika

Při intranazálním podání je koncentrace účinné látky v krvi mnohem nižší než mez detekce a nemá žádný farmakologický význam.

Indikace pro použití

Prevence a léčba chřipky a akutních respiračních infekcí virové povahy (ARVI) u dospělých a dětí.

Kontraindikace

 • citlivost na léčiva založená na interferonu nebo na jakékoli složky Grippferonu;
 • těžké alergické onemocnění.

Vedlejší účinky

Je možné, že dojde k rozvoji alergických reakcí.

Návod k použití Grippferon (metoda a dávkování) t

Spray Grippferon, návod k použití

Když se objeví první známky nemoci, lék se používá po dobu 5 dnů podle následujících schémat, s přihlédnutím k věku:

 • Děti do 1 roku věku mohou používat 1 dávku léku (500 ME) v nosních průchodech pětkrát denně (jedna dávka je 1000 ME, denní dávka je 5000 ME);
 • Dětem ve věku 1-3 let se podávají 2 dávky do nosních průchodů třikrát až čtyřikrát denně (jedna dávka je 2000 IU, denní dávka je 6000-8000 IU);
 • 3–14letým dětem se podávají 2 dávky do nosních průchodů čtyř až pětkrát denně (jedna dávka je 2000 IU, denní dávka je 8 000-10000 IU);
 • osobám starším 15 let se podávají 3 dávky do nosních průchodů pětkrát až šestkrát denně (jedna dávka je 3000 IU, denní dávka je 15 000 až 18 000 IU).

Aby se zabránilo chřipce a SARS sprej se používá podle následujících schémat:

 • když je přímo v kontaktu s nemocnou osobou nebo při podchlazení, lék se používá v jedné dávce dvakrát denně, jednou;
 • v případě sezónního zvýšení incidence léčiva se užívá ve věkové dávce jednou ráno každé 1-2 dny.

V případě potřeby se opakuje profylaktická léčba.

Drops Grippferon, návod k použití

Když se objeví první známky onemocnění, nosní kapky Grippferonu se používají po dobu 5 dnů podle následujících schémat s ohledem na věk:

 • kapky pro děti do 1 roku se aplikují v obou nosních průchodech na 1 instilaci pětkrát denně (u dětí tohoto věku, na doporučení lékaře, může být vhodnější použít svíčky);
 • děti ve věku 1-3 let jsou pohřbeny ve 2 kapkách v nosních průchodech třikrát až čtyřikrát denně;
 • děti ve věku 3-14 let jsou instilovány 2 kapky do nosních průchodů čtyř až pětkrát denně (jedna dávka je 2000 IU, denní dávka je 8000-10000 ME);
 • Osoby starší 15 let jsou pohřbeny 3 kapky do nosních průchodů pětkrát až šestkrát denně.

Zabránit prevenci chřipky a SARS:

 • s přímým kontaktem s nemocnou osobou nebo po obdržení podchlazení, lék se instiluje jednou v jedné dávce, 1 krát ráno a 1 večer;
 • v případě sezónního nárůstu incidence se přípravek vpraví do věkové dávky jednou za 1-2 dny ráno.

Po instilaci se doporučuje na minutu masírovat boční povrch nosu prsty, aby se produkt správně rozdělil do nosní dutiny.

Předávkování

Žádné údaje o předávkování drogami

Interakce

Použití vazokonstrikčních intranazálních léčiv s Grippferonem se nedoporučuje, protože přispívá k nadměrnému sušení nosních sliznic.

Podmínky prodeje

Lék lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte při teplotě 2-8 stupňů Celsia.

Doba použitelnosti

Dva roky. Otevřenou lahvičku smí skladovat maximálně jeden měsíc. Je zakázáno používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Zvláštní pokyny

Nemá vliv na schopnost řídit motorová vozidla.

Analogy Grippferonu

Nejznámější analogy jsou uvedeny níže: Alfiron (lyofilizát), Bioferon (lyofilizát), Virogel (mast), Viferon (svíčky), Genferon (svíčky), Alfarekin (lyofilizát), Genferon Light (analog pro děti), Alpha-Inzon (roztok pro Intron A (injekční roztok), Introbion (lyofilizát), Introferobion (lyofilizát), Laferobion (svíčky), Realdiron (injekční roztok), Laferon (svíčky), Eberon Alpha P (lyofilizát).

Grippferon pro děti

Lék je schválen pro použití u dětí. Jak používat kapky a sprej u dětí, je popsáno v části "Návod k použití Grippferonu (metoda a dávkování)". Pojem "dětský Grippferon" se speciálními formami uvolňování a dávkování neexistuje, u mladších dětí může být vhodnější použít jiné formy uvolňování interferonu, například svíčky pro děti.

Grippferon pro novorozence

Přípravek Grippferon se může používat u novorozenců, způsob použití a dávkování jsou popsány v části „Návod k použití přípravku Grippferon“.

Grippferon během těhotenství a kojení

Během těhotenství a kojení je přípravek Grippferon schválen k použití po celou dobu trvání těchto dávek v dávkách odpovídající věku.

Recenze Grippferonu

Recenze Grippferon pro děti a dospělé ve většině případů dobře charakterizují lék. Zprávy o neefektivnosti a vedlejších účincích jsou vzácné. Z nevýhod léku vyplývá jeho vysoká cena a nízká životnost otevřené láhve. Recenze přípravku Grippferon během těhotenství nenaznačují zvýšený výskyt nežádoucích účinků nebo vliv na plod.

Cena Grippferon kde koupit

Cena kapek Grippferonu 10 ml v Rusku je 240-270 rublů. Na Ukrajině, tato forma vydání bude stát 260-305 hřivny.

Cena spreje 10 ml v Rusku se pohybuje mezi 320-355 rublů. Na Ukrajině, sprej v tomto balíčku stojí asi 350 hřiven.

Lékárny se často zajímají o přítomnost léku "dětský Grippferon", ale tento lék neexistuje. Popsané formy uvolnění se používají jak pro dospělé, tak pro děti všech věkových kategorií.

Grippferon

Návod k použití:

Ceny v internetových lékárnách:

Grippferon (Grippferon) - lék z farmakologické skupiny interferonů, určený k prevenci a léčbě virových onemocnění nachlazení.

Složení a uvolňovací forma

Aktivní složkou je interferon alfa-2b rekombinantní člověk. Podle instrukcí Grippferonu je 100 ml účinné látky a pomocných složek (chlorid sodný, dihydrát edetátu sodného, ​​dihydrogenfosforečnan draselný, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, ​​makrogol, podvidon, sterilní voda) obsaženo v 1 ml přípravku.

Lék je k dispozici ve formě nosních kapek a nosní dávky dávkované sprejem. Kapky a spreje jsou v plastové láhvi s dávkovačem 5 nebo 10 ml v kartonové krabici (návod k použití je připojen).

Grippferon je čirý, bezbarvý roztok (je povolen světle žlutý odstín).

Farmakologický účinek grippferonu

Léčivo má imunomodulační, antivirový a protizánětlivý účinek. Podle instrukcí není Grippferon prakticky absorbován do krve a může být použit k léčbě dětí jakéhokoliv věku.

Indikace pro použití

 • prevence chřipky a nachlazení (v období zvýšené morbidity a epidemií) u dětí a dospělých;
 • léčba chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí u dětí a dospělých.

Kontraindikace Grippferon

Přecitlivělost na složky léčiva a těžké formy alergií.

Použití v průběhu březosti a laktace

Během těhotenství se uchopí grippferon v libovolném období těhotenství, dávka se volí podle věku. Grippferon je podle recenzí dobře snášen těhotnými ženami a nezpůsobuje toxické účinky. Lék nepronikne do mateřského mléka a může být používán kojící matkou k léčbě a prevenci nachlazení.

Dávkování a podávání Grippferon

Léčba tímto lékem by měla začít u prvních příznaků nemoci a pokračovat v užívání po dobu 5 dnů.

Grippferon pro děti je povolen používat od prvních dnů po porodu.

Dávka léčiva pro léčbu akutních respiračních virových infekcí je zvolena v závislosti na věku:

Grippferon pro děti od 0 do 1 roku je předepsán 1 kapka do každého nosního průchodu až 5 krát denně (denní dávka 5000 MЕ);

Grippferon pro děti od 1 do 3 let je předepsán 2 kapky v každé nosní pasáži 3-4krát denně (denní dávka 8000ME);

Grippferon pro děti od 3 do 14 let se doporučuje 2 kapky 4-5 krát denně (denní dávka 10000 IU);

Dospělí a děti starší 14 let jsou předepisovány 5-6krát denně, 3 kapky každý (denní dávka 18 000 ME).

Po instilaci tohoto léčiva do nosních průchodů se doporučuje masírovat křídla nosu několik minut, aby byl lék rovnoměrně rozložen v nosní dutině.

Při použití spreje je nutné před prvním použitím několikrát stlačit postřikovač před tím, než se objeví sprejový mrak. Pro zavedení Grippferonu se do nosního průchodu vloží stříkací zařízení a lisuje se, 1 dávka přípravku odpovídá 1 tlaku. U dětí do 2 let je lepší používat nosní kapky.

Aby se zabránilo nachlazení a chřipce, Grippferon je předepisován 1-2 krát denně ve věkové dávce. Preventivní kurz by měl trvat 7-14 dní.

Předávkování

Případy předávkování přípravkem Grippferon nejsou popsány.

Vedlejší účinky grippferonu

Mohou se objevit alergické reakce. Podle recenzí, Grippferon zřídka způsobuje vedlejší účinky, zpravidla jsou mírné. Použití Grippferonu během těhotenství je přijatelné, léčivo nemá teratogenní účinky.

Interakce s jinými léky

Podle instrukcí se Grippferon nedoporučuje používat společně s lokálními vazokonstrikčními činidly (jako je Nazivin, Xymelin atd.), Protože to může vést k dalšímu sušení sliznice nosu.

Grippferon: ceny v internetových lékárnách

Grippferon s loratadinovou mastí volal. 10000m / g + 2mg / g zkumavky 5g

Grippferon klesne o 10 000 IU / ml 10 ml

Grippferon zavolal. 10 tisíc m / ml 10 ml n1

Grippferon nosní kapky 10 ml

Nosní sprej Grippferon 10 000 IU / ml

Grippferon spray 10tys.me / ml 10 ml

Nosní sprej Grippferon 10 ml

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

Pokud se usmíváte pouze dvakrát denně, můžete snížit krevní tlak a snížit riziko infarktu a mrtvice.

Mnoho léků původně prodávaných jako drogy. Heroin, například, byl původně prodáván jako lék na dětský kašel. Lékaři doporučili kokain jako anestézii a jako prostředek ke zvýšení odolnosti.

Většina žen je schopna získat větší potěšení z uvažování o jejich krásném těle v zrcadle než ze sexu. Takže ženy se snaží o harmonii.

Lidská krev „prochází“ nádobami pod obrovským tlakem a v rozporu s jejich integritou je schopna střílet na vzdálenost až 10 metrů.

Pokud vaše játra přestala fungovat, smrt by nastala do 24 hodin.

Léky na alergie ve Spojených státech utratí ročně více než 500 milionů dolarů. Myslíte si stále, že způsob, jak konečně porazit alergii, bude nalezen?

Zubaři se objevili poměrně nedávno. V 19. století byla za odtržení zubů zodpovědný obyčejný holič.

Abychom řekli i nejkratší a nejjednodušší slova, použijeme 72 svalů.

Každý má nejen unikátní otisky prstů, ale i jazyk.

Vědci z University of Oxford provedli sérii studií, v nichž dospěli k závěru, že vegetariánství může být škodlivé pro lidský mozek, protože vede ke snížení jeho hmotnosti. Proto vědci doporučují nevylučovat ryby a maso z jejich stravy.

Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Průměrná hmotnost je 1,5 kg.

Padající z osla, s větší pravděpodobností zlomíte krk než padající z koně. Jen se nesnažte vyvrátit toto prohlášení.

Ve Spojeném království existuje zákon, podle kterého může chirurg odmítnout operaci pacienta, pokud kouří nebo má nadváhu. Člověk se musí vzdát špatných návyků a pak možná nebude potřebovat operaci.

Čtyři plátky tmavé čokolády obsahují asi dvě stě kalorií. Takže pokud nechcete být lepší, je lepší nejíst více než dva plátky denně.

Vzdělaný člověk je méně náchylný k onemocněním mozku. Intelektuální aktivita přispívá k tvorbě další tkáně, která kompenzuje nemocné.

Významná část populace má dlouhodobě problémy se zrakem. Situaci ještě zhoršuje rozvoj technického pokroku, zlepšování počítačů.

Léčíme játra

Léčba, symptomy, léky

Předávkování Grippferonem u dětí

"Grippferon" má komplexní účinek na tělo dítěte. Proto našla široké uplatnění v pediatrii pro léčbu i prevenci virových infekcí.

Jaká je hodnota dětského „Grippferonu“

Tělo malých dětí je zvláště citlivé na původce SARS a chřipky. Podle statistik je incidence u dětí mladších tří let dva a půlkrát vyšší než u starších dětí.

I očkování není vždy schopno chránit dítě před velkým množstvím virů cirkulujících v životním prostředí. Důvodem je skutečnost, že vakcíny působí na viry, které jsou pro ně specifické a nevytvářejí imunitu proti jiným infekcím dýchacích cest.

Interferon má však široké spektrum účinku proti většině původců SARS. Například ty, které často způsobují respirační infekce u dětí mladší věkové skupiny: pikornaviry, adenoviry, parainfluenza viry.

Přípravek Grippferon vyvinutý na bázi interferonu má následující terapeutické účinky:

 • antivirový;
 • imunomodulační;
 • protizánětlivé.

Jak se lék

"Grippferon" označuje skupinu proteinových látek s antivirovou aktivitou - interferony. Ty pak mají řadu efektů zaměřených na zajištění antivirové ochrany. Díky interferonu jsou specifické proteiny syntetizovány v buňkách, které se podílejí na implementaci lokální imunity. Navíc tato proteinová látka blokuje reprodukci viru a zabraňuje tak jeho šíření v těle.

Účinnost "Grippferonu" je také způsobena jeho schopností aktivovat imunitní krevní buňky - makrofágy a T-lymfocyty. To do značné míry určuje imunostimulační účinek tohoto léčiva.

Formy propuštění

"Grippferon" je roztok, který může být zcela transparentní nebo se slabě nažloutlým nádechem. Vyrábí se ve speciálních lahvičkách po 5 nebo 10 ml. 1 ml tohoto léčiva obsahuje 10 000 IU rekombinantního interferonu alfa-2b.

Existuje také další kapalná forma uvolňování - nosní sprej "Grippferon". Obsah aktivní účinné látky je stejný jako obsah kapek. K dispozici ve spreji o objemu 10 ml. Tato forma léku je určena především pro léčbu starších dětí.

Ale výrobce neprodukuje takové běžné formy interferonů jako svíčky "Grippferon" pro děti. Možná je to správné. Vzhledem k tomu, že molekuly bílkovin nejsou zcela absorbovány sliznicemi, je tato forma účinná pouze pro místní použití. Rektální nebo vaginální podání proto není vůbec vhodné pro léčbu patologie horních dýchacích cest.

Použití přípravku Grippferon spray pro novorozence se nedoporučuje vzhledem k riziku, že látka vstoupí do Eustachovy trubice. Nepoužívejte tuto dávkovou formu také po operacích na nosohltanu, například po odstranění adenoidů.

Indikace

Je důležité, aby účinek interferonu začal téměř okamžitě po jeho použití. Proto může být použit pro nouzovou profylaxi, stejně jako pro pacienty, kteří nebyli z nějakého důvodu očkováni proti chřipce.

Hlavní indikace pro použití tohoto léku jsou:

 • léčba akutních respiračních onemocnění, chřipky;
 • prevence virových onemocnění během období epidemie;
 • po hypotermii snížit riziko nachlazení.

Zvláště je ukázáno použití „Grippferonu“ u dětí patřících do tzv. Kategorie „často nemocných“. Patří mezi ně děti, které mají katarální onemocnění diagnostikována nejméně pětkrát nebo šestkrát ročně. Použití interferonu může snížit četnost SARS a zkrátit dobu trvání a závažnost symptomů onemocnění.

Jak správně aplikovat léky

"Grippferon" pro dítě se používá pouze intranasálně, to znamená, že je pohřben v nose. Lék téměř nevstoupí do systémového oběhu a působí lokálně - v nosohltanu a horních dýchacích cestách.

"Grippferon" může být poskytnuto dítěti z jakéhokoli věku. Je předepsán dětem od narození. Bezpečnost léčiva potvrzuje, že je povoleno aplikovat i těhotným ženám.

Před kapáním "Grippferon" kojencům se doporučuje mytí nebo čištění nosních průchodů z hlenu. Poté musíte provést následující tři kroky.

 1. Položte dítě na záda a trochu dozadu.
 2. Instalovat "Grippferon" do nosní pasáže: nejprve doleva, pak doprava.
 3. Poté, pro lepší distribuci léku, musíte lehce otřít křídla nosu prstem.

Sprej "Grippferon" se používá ve dvou krocích.

 1. Odstraňte uzávěr z dávkovače a otřete sprej do vzduchu.
 2. Opatrně vstřikujte hrot dávkovače střídavě do každého nosního průchodu a proveďte injekci.

Jedno kliknutí na dávkovač odpovídá jedné dávce léku.

Věkové dávky

Nepoužívejte současně s "Grippferonem" použití vazokonstrikčních kapek z důvodu rizika vysychání nosohltanu. Lahvička s lékem by měla být vždy uchovávána v chladničce. Před použitím by měl být mírně zahřátý přidržením v ruce. Kapky "Grippferon" pro děti používané v dávkách uvedených v následující tabulce.

Tabulka - Dávky přípravku „Grippferon“ pro děti různého věku.

Otázky a odpovědi

Grippferon

Grippferon, nosní kapky a sprej jsou vysoce účinným domácím léčivem pro nouzovou prevenci a léčbu chřipky a akutních respiračních virových infekcí (včetně atypické pneumonie a influenzy ptáků).

Prosím, řekněte mi v Grippferonu neobsahuje složky lidské krve (jako v leukocytech), ze kterých můžete získat virové onemocnění člověka? Je možné odkapávat lék na poškozené sliznice? Děkuji.

Léčivo Grippferon se vyrábí na bázi rekombinantního interferonu, získaného genetickým inženýrstvím, takže riziko nakažení virovými infekcemi, které jsou přenášeny krví, ne.

Pokud jde o instilaci poškozených sliznic, pak pokud je poškození zánětem v pozadí virové infekce, pak bude použití Grippferonu účinné při léčbě onemocnění. Pokud došlo k poškození sliznic v důsledku tepelných, chemických, mechanických nebo jiných účinků, obraťte se na odborníka.

Je pravda, že Grippferon byl vytvořen speciálně pro léčbu chřipky a je méně účinný u jiných akutních respiračních virových infekcí?

Ne, není. Antivirový proteinový interferon, který je součástí Grippferonu, působí na všechny typy respiračních virů, které způsobují ARVI. Proto Grippferon funguje stejně dobře jak s chřipkou, tak is jinými nachlazeními virového původu.

Jaký je rozdíl mezi Grippferonem a běžným interferonem leukocytů v ampulích?

Za prvé, leukocytový interferon, který je produkován v ampulích, ve formě prášku, je získán z dárcovské krve. V současné době se drogy odvozené z krve používají zpravidla pouze ze zdravotních důvodů v důsledku požití cizího genetického materiálu ze zničených virů a nebezpečí infekcí (AIDS, hepatitida atd.). Naproti tomu rekombinantní interferon, který je součástí Grippferonu, se získává za použití technologií genetického inženýrství bez použití lidské krve.

Za druhé, Grippferon má vyšší aktivitu. Jedna lahvička Grippferonu nahrazuje 100 ampulí lidského leukocytového interferonu. V klinických studiích bylo prokázáno, že Grippferon je účinnější než interferon lidského leukocytu.

Zatřetí, je to záležitost snadného použití. Interferon z ampulí před použitím musí být rozpuštěn ve vodě. Grippferon je hotový lék.

Je možné odstranit lék z chladničky a zahřát ho na pokojovou teplotu, než ho dáte dítěti?

Ano, Grippferon může být po určitou dobu udržován při pokojové teplotě. I když v tomto případě je sotva vhodné. Venku dítě dýchá studený vzduch? Vzduch i kapky se rychle zahřívají v nose... Od 2 do 3 studených kapek dítě nebude onemocnět.

Jak správně uchovávat Grippferon?

Grippferon by měl být uchováván v chladničce při teplotě 2 až 8 ° C, jinak postupně ztrácí svou aktivitu. Pokud je to nutné, Grippferon může být během dne přepravován s sebou, a pak ho v noci opět vložte do lednice. Během této doby interferon neztrácí své vlastnosti. Otevřená lahvička by měla být použita do jednoho měsíce.

Jaký je mechanismus účinku léku Grippferon?

Mechanismus účinku interferonu (aktivní složka Grippferonu) je založen na prevenci reprodukce jakýchkoli virů, které vstupují do těla dýchacím traktem. Interferon zastavuje replikaci (reprodukci) všech typů respiračních virů. Zakáže ribozomální komplex - „desku s plošnými spoji“, na jejímž základě jsou vyraženy nové viry. Na rozdíl od interferonových přípravků používaných ve formě čípků má Grippferon lokální účinek. Zabraňuje množení virů v nosní sliznici - místě jejich pronikání do těla.

Je možné dlouhodobé užívání přípravku Grippferon?

Se sezónním zvýšením výskytu SARS lze Grippferon aplikovat jednou za 2 dny po dlouhou dobu. Je třeba mít na paměti, že lék obsahuje polymery, které mají anti-edémový efekt, a při dlouhodobém užívání může vysychat sliznici nosu. Proto každých 10–12 dní musíte brát přestávky 2–3 dny. Grippferon se však zpravidla používá pro preventivní účely, pokud existuje skutečné nebezpečí onemocnění. Například, v kontaktu s pacientem, hypothermia. Toto se nazývá "nouzová prevence".

Je možné použít Grippferon na SARS u novorozence?

Od ledna 2004 byl lék schválen pro použití u dětí od prvních dnů života. Při léčbě chřipky a SARS u dětí do roku je předepsána 1 kapka v každé nosní pasáži 5krát denně.

Co je to nouzová prevence chřipky a ARVI?

Pokud existuje riziko infekce akutními respiračními infekcemi (podchlazení, kontakt s nemocnou osobou, stresová situace), stačí, pokud je to možné, jednou kapat Grippferon do nosu, aby se zabránilo reprodukci virů a tím se zabránilo rozvoji onemocnění.

Mohu Grippferon používat při kojení? Manuál říká, že od narození a během těhotenství je možné. Není však jasné, jak se vypořádat s obdobím laktace.

Můžeš.

Grippferon prošel všemi nezbytnými klinickými studiemi a doporučuje se používat i během těhotenství, proto jej lze použít i kojení. Grippferon je navíc k dispozici ve formě nosních kapek a jeho pronikání do mateřského mléka je minimální.

Mohu Grippferon používat během těhotenství?

V souladu s pokyny z 31. října 2005 je přípravek Grippferon schválen pro použití po celou dobu těhotenství.

Jak se přípravek Grippferon kombinuje s jinými léky?

Pokud začnete užívat Grippferon, když se objeví první příznaky nachlazení (1-2 dny), pak se zpravidla u 50–60% případů nevyžadují jiná léčiva. Pokud je to nutné, příjem jiných skupin léků (např. Protizánětlivých), nemá Grippferon žádné kontraindikace kompatibility s jinými léky (s výjimkou intranazálních vazokonstrikčních léků).

Je třeba poznamenat, že během užívání léku Grippferon je potřeba dalších léků snížena o 50%. Pomocí přípravku Grippferon můžete ušetřit na antipyretikách, protizánětlivých lécích, lécích proti kašli, rýmě atd.

Je možné v krku pohřbít „Grippferon“, pokud první známkou onemocnění je bolest v krku?

Můžeš. I když dosud nebyly provedeny speciální klinické studie na toto téma, v lékařské praxi se tento způsob aplikace již používá. Interferony, které se dostanou přímo do místa infekce, chrání buňky, ať už nos nebo hrdlo.

Má smysl začít kapat "Grippferon", pokud uplynuly tři dny od nástupu onemocnění?

Ano. Použití "Grippferonu" významně změkčuje průběh onemocnění a, jak ukazují klinické studie, výrazně snižuje riziko nebezpečných komplikací. Čím dříve však začnete Grippferon používat, tím lépe. Interferony, které tvoří lék, blokují mechanismus reprodukce viru a je lepší, když se objeví ihned po infekci.

Jak "Grippferon" ovlivňuje celkový stav imunitního systému? Přestávají buňky produkovat interferon sami? Jaké je riziko nadbytku interferonu?

Pomocí "Grippferonu" zavedeme do těla již připravený interferon. Buňky nepřestávají produkovat svůj vlastní interferon. Jedna dávka přípravku "Grippferon" se pohybuje od 1000 do 3000 IU a nezpůsobuje žádné vedlejší účinky.

Co lze očekávat od "Grippferonu" v případě předávkování?

"Grippferon" obsahuje rekombinantní interferon v dávce 10 000 IU / ml. Při léčbě hepatitidy a onkologie se používají desítky tisíckrát vyšší dávky interferonu. Proto je předávkování Grippferonem v zásadě nemožné, i když odkapáváte celou láhev do nosu.

Jaké jsou vedlejší účinky přípravku "Grippferon"? Říká se, že vysychá nosní sliznici.

Při správném používání léku nezpůsobuje vedlejší účinky. Mohou se však objevit suché sliznice s dlouhodobým použitím. Aby se tomu vyhnulo, je lepší užívat přestávky v užívání drogy po dobu 2–3 dnů každých 10 dnů užívání. Nebo užívejte lék jednou za dva dny.

Jak často je nutné drogu odkapávat, aby nedošlo k nakažení, pokud je kontakt s nemocnou osobou konstantní?

Pro profylaxi je dostačující použít Grippferon 1-2 krát denně v závislosti na věku. Děti do 14 let, 2 kapky do každé nosní dírky, dospělí - tři. Podle studií jsou to právě malé dávky interferonu, které jsou účinné pro léčbu a prevenci SARS a chřipky. A taková malá dávka, která obsahuje "Grippferon" (asi 500 IU v jedné kapce), stačí k tomu, aby odolávala virům. Účinnost nízkých dávek interferonu (viz odkaz...) již byla prokázána.

Velké dávky interferonů se používají v onkologii, jsou schopny omezit růst buněk. Malé dávky pouze potlačují reprodukci virů, které jsou v zásadě potřebné pro prevenci a léčbu SARS.

Má smysl odkapávat "Grippferon", pokud jste byli očkováni proti chřipce?

Má. Vzhledem k tomu, že vakcína proti chřipce obsahuje pouze tři kmeny viru chřipky, nejpravděpodobněji v nadcházející epidemiologické sezóně. Nejdříve se však nejedná vždy o předpověď WHO, která se ukáže být pravdivá, a právě ty kmeny, které se očekávají (více než 2000 (!) Genomů chřipky jsou dnes známy). A za druhé, i když se ukáže, že prognóza je správná, podíl chřipky v období sezónních onemocnění nepředstavuje více než 10–20% případů akutních respiračních infekcí. Zbytek je ARVI, proti kterému je vakcína bezmocná.

Pomůže "grippferon" prasečí chřipce?

Protože interferon v "Grippferonu" neinteraguje se samotným virem a činí z něj imunitní buňky, je léčivo účinné proti všem typům virů. Včetně H1N1. Nedávné studie potvrzují jeho antivirový účinek na lidské chřipkové viry H1N1. Lék tak stabilně potlačuje v buněčné kultuře replikaci viru chřipky, A subtypu H1N1 kmenů: A / Krasnojarsk / 18/05 (H1N1), A / SPb / 03/05 (H1N1), A / Krasnojarsk / 8/05 (H1N1), A / Novosibirsk / 5/05 (H1N1).

Existují nějaké kapky Grippferonu?

Neexistuje žádná speciální forma dětských kapek Grippferonu. Samotný lék je povolen dětem od prvních dnů života. Stačí aplikovat nižší dávku léku.

Je možné použít "Grippferon" ihned po očkování? Nebo je lepší mít nějaký čas?

Použití "Grippferonu" nemá nic společného s očkováním. Je-li to nutné, může a musí být instilován, a to jak před, tak bezprostředně po a po týdnech a měsících po očkování. Faktem je, že "Grippferon" a vakcíny ovlivňují různé části imunitního systému. Princip vakcíny je založen na skutečnosti, že malá dávka viru je injikována do těla, na které jsou produkovány protilátky. Toto je takzvaná "specifická imunita". Nicméně dostatečné množství protilátek potřebných k ochraně těla se neprovádí okamžitě. Tyto protilátky navíc působí pouze proti jednomu viru, jeho patogenu. Kromě toho vakcína podporuje produkci protilátek pouze proti třem typům viru chřipky a více než 2000 (!) Typy chřipky jsou v přírodě známy. Obvykle se během epidemie šíří najednou několik různých virů. A často člověk, který, jak se zdá, právě onemocněl, se opět ocitá v posteli s horečkou a rýmou, protože dostal nový virus, na který staré protilátky nemají vůbec žádný účinek.

Interferony pomáhají tělu přežít - důležitá součást imunitního systému, tzv. "Nespecifická imunita". Tyto proteiny se tvoří v reakci na infekci buněčným virem. Inhibují vývoj virového procesu a pomáhají buňkám přežít až do příchodu hlavní „armády ochrany“ - protilátek. Nezáleží na tom, který virus napadá tělo.

Pokud člověk z nějakého důvodu neprodukuje interferony, virus se pro něj stane smrtelným: virus se příliš rychle rozmnožuje a protilátky nemají čas na to, aby byly produkovány v dostatečném množství. Naopak, pokud člověk produkuje mnoho interferonů, infekce, i když je přítomna v těle, může zůstat zcela bez povšimnutí. Produkce interferonu zároveň klesá pod vlivem takových faktorů, jako je přepracování, stres, nedostatek spánku, nervové pocity, chronická onemocnění srdce, jater a plic. Kromě toho se u dětí mladších 2 let vyrábí méně interferonu, stejně jako u lidí starších 60 let. Pokud vezmeme v úvahu všechny tyto faktory, můžeme konstatovat, že většina obyvatel megalopolisů nevytváří dostatek interferonů, aby odolávaly virům, a proto musí být interferon podáván zvenčí. Dnes je to naštěstí velmi snadné. Dost na kapku do nosu "Grippferon", který již obsahuje hotové interferony. Navíc čím dříve tato pomoc pro tělo přijde, tím lépe. Koneckonců, když se infikují, objeví se každou minutu nové viry, které jsou připraveny napadnout i zdravé buňky.

„Grippferon“ je možné použít i pro profylaxi, pokud existuje důvod domnívat se, že viry, které se již v něm vyskytují, vstupují do těla nebo jsou aktivovány. Například, v kontaktu s nemocnou osobou, s hypotermií. Všiml jsem si, že očkování pro takovou nouzovou prevenci není vhodné.

Jak aplikovat "Grippferon" pro léčbu?

Pokud jste již nemocní, pak se při léčbě chřipky a ARVI při prvních příznacích nemoci do nosu vnikne "Grippferon":

 • ve věku 3 let 2 kapky v každé nosní pasáži 3krát denně
 • ve věku 3 až 14 let 2 kapky v každé nosní pasáži 4krát denně
 • 3 kapky v každé nosní pasáži během 3 až 4 hodin

Průběh léčby je pět dní.

Více než polovina pacientů, kteří začínají odkapávat "Grippferon" s výskytem prvních příznaků nemoci, se cítí zdravě hned následující den. Tento pocit je však klamný - viry se stále množí. Pro úplné obnovení kapky je nutné použít nejméně dva nebo tři dny. Je pravda, že dávkování s dobrým zdravotním stavem může být sníženo.

Nejlepší je začít užívat lék od prvního dne nemoci. Pokud užíváte „Grippferon“ po dobu 3–4 dnů nemoci, účinek bude, ale ne tak významný. Interferony obsažené v léčivu inhibují vývoj viru. Čím dříve se začnou jednat, tím lépe se tělo s nemocí vyrovná.

Jak používat "Grippferon" s preventivním účelem?

Grippferon je univerzální a bezpečný lék pro nouzovou prevenci chřipky a jiných respiračních virových infekcí. Každá zima má virovou povahu. Je prokázáno, že během chladného období cirkuluje ve vzduchu mnohem více virů než během teplého. V teplém vzduchu si chřipkový virus zachovává svou životaschopnost několik hodin a v zimě - mnohem déle. Současně osoba prochází plicemi až 16 000 litrů vzduchu denně. A tento vzduch obsahuje stovky tisíc bakterií a virů, z nichž 60% je uloženo v nosní dutině. Když je člověk podchlazený, sliznice nosu bobtná a ztrácí své ochranné vlastnosti a aktivované viry získávají svobodu působení. Pro zastavení reprodukce je dostačující kapat „Grippferon“ do nosu - 1-2 krát denně ve věkové dávce. „Grippferon“ je také používán stejným způsobem pro nouzovou profylaxi po kontaktu s nemocnou osobou. Kromě toho by měla být prevence prováděna co nejdříve. Interferony (účinná látka "Grippferonu") činí buňky imunní vůči viru a čím dříve se to stane, tím lépe. A protože interferony nejsou v přímém kontaktu s viry, nezáleží na tom, který „agresor“ se dostal do těla. Ať už pochází z jednoho z 2000 druhů chřipky nebo z 200 typů ARVI, Grippferon je stejně účinný.

Doporučuje se používat "Grippferon" a při návštěvě hromadných akcí, v letadle, vlaku, veřejné dopravě během epidemie nebo při skutečném nebezpečí infekce. Například při cestování do země, kde byly zjištěny případy prasečí chřipky. Jediná injekce léčiva chrání před viry po dobu dvou dnů. A protože to nemá smysl používat to často. Léčivo obsahuje vazokonstrikční polymery, které mohou sušit sliznice, a pokud se používají příliš často, dokonce způsobují krvácení z nosu. Proto byste neměli užívat lék bez viditelné potřeby. Je lepší použít "Grippferon" jednou za dva dny. Se sezónním zvýšením incidence drogy se instiluje ve věkové dávce ráno jednou denně nebo každý druhý den. Při každodenním užívání přípravku „Grippferon“ po 1-2 týdnech je však nutné přerušit léčbu po dobu 2-3 dnů, aby nedošlo k přesušení sliznice nosních cest. Máte-li neustále komunikovat s pacientem, kdy je nebezpečí infekce velmi vysoké, pro prevenci této drogy se užívá ve věkové dávce jednou denně po celou dobu kontaktu.